PDA

View Full Version : رشته کاردانی ict مخابرات و ارتباط داده

sassanid
14 September 2006, 12:31 AM
با سلام راستش میشه این رشته رو به من معرفی کنید و بگید بازار کارش چیه و امکان ادامه تحصیل داره یانه من راستش ساری این رشته رو قبول شدم یکی راهنمایی کنه ممنون
حالا بده یا خوبه چطوریه تورو به خدا یکی یه توضیحی در مورد این رشته بده

Mazhar
14 September 2006, 10:44 AM
دوست عزیز من با این که فوق لیسانس مهندسی برق می خوندم ولی رشته شما رو نشنیده بودم. در ضمن با توجه به کاردانی بودن و با توجه به این که تو ساری هست و احتمالا بیشتر راجع به انتقال داده بحث میکنه نباید خیلی رشته جالبی باشه. بهتره برای سال بعد بیشتر تلاش کنید تا رشته بهتری قبول شوید.

sunshine
15 September 2006, 08:58 AM
رشته ict ترکیبی از دروس کاردانی نرم افزار و کاردانی مخابرات را دارد. اگر به بحث IT و شبکه علاقمند باشید این رشته برای جنابعالی مفید خواهد بود. بعضی از دروس مهم این رشته عبارتند از:
مدارهای الکتریکی
الکترونیک کاربردی
سیستمهای انتقال
اصول مخابرات آنالوگ و دیجیتال
اصول میکروکامپیوتر
ساختمان داده
آزمایشگاه شبکه

موفق باشید.

faride_h
19 August 2008, 09:13 PM
دوست عزیز من با این که فوق لیسانس مهندسی برق می خوندم ولی رشته شما رو نشنیده بودم. در ضمن با توجه به کاردانی بودن و با توجه به این که تو ساری هست و احتمالا بیشتر راجع به انتقال داده بحث میکنه نباید خیلی رشته جالبی باشه. بهتره برای سال بعد بیشتر تلاش کنید تا رشته بهتری قبول شوید.

سلام دوست عزیز چه طور ممکن که شما فوق لیسانس دارید و از این رشته اطلاعی ندارید .
رشته ict رشته فوق العاده خوبی است و کاربردهای اون بسیار زیاد است. شما کافی یه search کوچک در اینترنت بزنید در مورد ict تحقیق کنید متوجه خواهید شد که این رشته چیست در ضمن دو سه سالی بیشتر نیست که این رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی داریم قبلا فقط در مقطع کارشناسی ارشد بوده . در هر حال رشته خوبی ولی به شرط اینکه ادامه دهید و مهندسی ict را بگیرید و به مقطع کاردانی بسنده نکنید.