PDA

View Full Version : بهترین فرمان مال کدام ماشین است؟؟؟؟

295
12 September 2006, 03:57 PM
توی ماشینای ایرانی و اونایی که تو ایران مونتاژ میشن کدوم یکی فرمون بهتر و نرمتری نسبت به بقیه دارد؟؟

PoYo
12 September 2006, 05:52 PM
به نظر من پژو پرشیا

405

سمند

206

زانتیا

ماکسیما

و....

NEC
12 September 2006, 05:53 PM
206 عالیه + زانتیا

sinad2
12 September 2006, 05:56 PM
با سلام به شما دوست عزیز.فرمان سیناد حرف نداره تو نرمی ، کلا" خانواده پژو هم بد نیست تو فرمون

sajjadnegaresh
13 September 2006, 01:26 AM
فقط پرايد

PoYo
13 September 2006, 09:14 AM
206

بعد

پرشیا

بعد

405

سود انباشته
13 September 2006, 10:14 AM
فرمون 206 از همشون عالیتره.
و نرمترین فرمون هم ماله هیوندای ورنا هست.ولی بیش از حد نرم هست و به درد نمیخوره.
فرمون ماکسیما هم بدک نیست.

z_qz54
13 September 2006, 03:31 PM
از نظر نرم چرخیدن درجا ، هیچی به پای گل نمیره خیلی خیلی نرمه. ولی توی حرکت کمری زیادی نرمه.

abaratian
13 September 2006, 04:00 PM
یه بار گفتم بازم میگم : فقط 206

فرمون 206 یه ایراد داره و اونم اینه که توی سرعت زیاد سفت نمیشه و باعث میشه که ماشین بیش از حد تیز باشه.
فرمون سمند اما توسط ای سی یو پمپ هیدرولیکش کنترل میشه و با بالا رفتن سرعت اندکی سفت میشه. این سیستم روی سمند و زانتیا هست (توی ماشینهای زیر 25)

kingdariush
13 September 2006, 05:34 PM
فرمون 206 یه ایراد داره و اونم اینه که توی سرعت زیاد سفت نمیشه و باعث میشه که ماشین بیش از حد تیز باشه.
فرمون سمند اما توسط ای سی یو پمپ هیدرولیکش کنترل میشه و با بالا رفتن سرعت اندکی سفت میشه. این سیستم روی سمند و زانتیا هست (توی ماشینهای زیر 25)

درسته ولی توی سرعتهای زیر 100 فرمون سمند واقعا فاجعه است. مثل دستگاه بدنسازی میمونه

دانيال
13 September 2006, 09:49 PM
سلام خسته نباشید

تیزی فرمون رو باید با رینگ و لاستیک معمولی با هم تست کرد چون با یه لاستیک پهن {رادیال} و فرمون اسپرت دیگه نمیشه بگی کدوم فرمون تیز تره تو تیزی 206 که همیشه باعث دردسر شده براش

یا حق................

alirezasalam
13 September 2006, 09:54 PM
فقط زانتیا
هم نرم بودنش
هم شعاع پیچش
هم سفت شدن اون در سرعتهای بالا
هم کنترل ضبط روی فرمون.
.....

PoYo
13 September 2006, 10:18 PM
به نظر من زانتیا یکی از عوامل قدرت خوب کنترولش به خاطر فرمان خوبشه

Abolfazl2006_p
14 September 2006, 12:03 AM
من خودم 405 دارم و فرمونه خوبی داره اما بهترین نیست
ولی یه بار که با مزدا 323 رانندگی کردم تفاوت فرمونش را با ماشین های پژو درک کردم واقعن فرمونه ردیفی داره خیلی بهتر از 206 و سمند و 405و......

PoYo
14 September 2006, 12:07 AM
در کل از محاسن مزدا 323 نرمی زیاده که یکیش همین فرمونشه

M.Sadeghi
14 September 2006, 01:28 AM
از نظر نرم چرخیدن درجا ، هیچی به پای گل نمیره خیلی خیلی نرمه. ولی توی حرکت کمری زیادی نرمه.

z_qz54
14 September 2006, 01:41 AM
یه بار گفتم بازم میگم : فقط 206

دوست عزیز این نشون میده که یا اصلا پشت گل ننشستید یا اینکه تعصبی پست میفرستید، بنده گل ندارم ولی در مقایسه با تمام خودروهایی که پشتشون نشستم احساس کردم از نظر نرمی بسیار مشابه بیوک هستش!!!

web
14 September 2006, 02:21 AM
M.Sadeghi دوست عزيز

شما يك بار پشت فرمون رونيز بشين تا ديگه نگي گل!

رده بندي از ديد بنده با توجه به تجربيات :

1 - رونيز
2 - 323 از نظر نرمي - زانتيا از نظر دقت - گل از نظر نرمي
3 - 206 و سمند (فرمون 206 به نسبت اوناي ديگه در حركت درجا نرم نيست ولي دقيق و تيز هست)

درسته ولی توی سرعتهای زیر 100 فرمون سمند واقعا فاجعه است. مثل دستگاه بدنسازی میمونه

شما در هر حال مثلا با سرعت 90 كيلومتر در ساعت نميخواي كه سر و ته كني كه ميگي دستگاه بدن سازي. بنظر من كه خيليم مناسبه و اون جثه رو بدرستي اداره ميكنه حالا بازم خوشحالم نظر دوستانو بشنوم.

سلام خسته نباشید

تیزی فرمون رو باید با رینگ و لاستیک معمولی با هم تست کرد چون با یه لاستیک پهن {رادیال} و فرمون اسپرت دیگه نمیشه بگی کدوم فرمون تیز تره تو تیزی 206 که همیشه باعث دردسر شده براش

یا حق................
حق با شماست
فكر ميكنم دوستان در شرايط استاندارد نظرات و تجربياتشونو ميگن.

Foad
14 September 2006, 06:16 PM
قطعا اول مزدا 323 توی نرمی فرمون حرف نداره.بعدشم پروتون ویرا.
البته اینها بین ماشینهاییه که من نشستم:206وپرشیاو405وسمند

tabatabaei
14 September 2006, 06:54 PM
از نظر من بهترين فرمان در خودروهاي داخلي متعلق به خودروي زانتيا است

rezaashk
16 September 2006, 02:08 AM
فقط مزدا 323

بهترین فرمون رو بین کل ماشین ها داره کافیه یه بار سوار بشید اگه هم امکان سوار شدن براتون پیش نمیاد یک مزدا توی بازی need for speed underground 2 هست اونو بردارید تا ببینید بهترین فرمون مال کدوم ماشینه این ماشین های آشغال فرانسه باید جلوی مزدا سر تعظیم فرود بیارن

amir_CLK500
16 September 2006, 02:24 AM
من اگر حمل بر قیف اومدن نباشه پشت همه ماشینای ایرانی نشستم.از pk گرفته تا رونیز و ماکسیما پشت c200 هم نشستم.اما یه چیزی رو باید عرض کنم که در تمام ماشینها ماشینی به نرمی و روونی مزدا ندیدم.حتی تو ماشینهای 100 ملیونی هم همچین فرمونی پیدا نمیشه انقدر نرمه که آزار دهندس.
حتی ماکسیما و زانتیا هم به پای نرمی مزدا نمیرسن.
در مجموع ماله ماکسیما و زانتیا را از همه بهتر میدونم ولی نرمی خیلی زیاد اگه کسی بخواد فقط مزدا.

tabatabaei
16 September 2006, 12:25 PM
سلام دوست عزيز شما اگر خودروي زانتيا رو هم سوار شويد فرقشو با مزدا متوجه مي شويد چون من هر دوي آنها را سوار شده ام
با تشكر فراوان از شما

amir_CLK500
16 September 2006, 05:33 PM
دوست من من خودم 2 سال زانتیا سوار میشم.اخیرا دوباره تصادف کردم که میتونی عکساشو تو تست تصادف زانتیا در کلوپ سایپا ببینی.فرمون بسیار عالیی داره و بسیار مطیع راننده است ولی از لحاظ نرمی به هیچ عنوان به مزدا نمیرسه.
حدس میزنم شما تا کنون پشت فرمون مزدا ننشسته اید.

tabatabaei
16 September 2006, 05:42 PM
امير جان من پشت مزدا هم نشسته ام ولي زانتيا رو خيلا بيشتر قبول دارم هم از نظر نرمي و هم از نظر فرز بودن
و اين فقط يك نظر شخصيه كه من بهش رسيدم
موفق باشي دوست عزيز

XELTEK
17 September 2006, 08:54 PM
خوب حالا دونستن بهترین فرمون اتومبیل ها به چه دزدی میخوره ؟؟؟؟
باید اگر هم مقایسه میشه باید محدودهی قیمتی گذاشت !!!مثلا من زورم نمی رسه برم مزددا بخرم که !!!
این مقایسه 100٪ اشتباهه !
بعدش سود علمیش کجاست من نمیدونم ؟؟؟

rezaashk
18 September 2006, 02:00 AM
امير جان من پشت مزدا هم نشسته ام ولي زانتيا رو خيلا بيشتر قبول دارم هم از نظر نرمي و هم از نظر فرز بودن
و اين فقط يك نظر شخصيه كه من بهش رسيدم
موفق باشي دوست عزيز

دوست عزیز صد در صد اشتباه میکنی فرمان خودروهایی که مزدا تولید میکنه یکی از بهترین فرمان ها بین ماشین های نه تنها ایران بلکه ماشین های جهان میباشد . شما به این ماشین های ساخت ایران نگاه نکن که مال 30 سال پیشه اروپاست مثلا همین زانتیا مال دهه ی 80 میلادی چطور میتونه فرمان خوبی نسبت ماشینای سال 2000 به بالا داشته باشه

z_qz54
18 September 2006, 08:18 PM
بله در مورد فرمان مزدا کاملا درست است. یکی از نمونه های خیلی بارز ، RX-8 هستش که بسیار توانایی بالایی در فرمان پذیری داره.

ebadian
19 September 2006, 12:28 AM
من یک نظر سنجی که سال84 در نمایشگاه خودرو تهران انجام شده بود در بین کلیه خودروهای موجود در کشور حتی ماکسیما و زانتیا- خودروی سمند از وضیعت بهتری از نظر فرمان برخوردار بود ولی در مجموع بیشترین امتیازات رو زانتیا کسب کرده بود

حسام 61
19 September 2006, 01:03 AM
M.Sadeghi دوست عزيز

شما يك بار پشت فرمون رونيز بشين تا ديگه نگي گل!
رده بندي از ديد بنده با توجه به تجربيات :
2- 323 از نظر نرمي 1 - رونيز -.
100% همینطوره در شاسی بلند ها ی تولید داخل ابتدا رونیز
و در سواری ها 1.مزدا 2.زانتیا3.ماکسیما

alirezasalam
19 September 2006, 08:43 PM
فقط نرمی فرمون ملاک نیست
شکل ظاهری
فرمان پذیری
نرمی فرمان
سفت شدن فرمان در سرعت های بالا برای کمک به stability
توجیه اقتصادی قیمت خودرو

با توجه به کلیه موارد و با توجه به نظر سنجی های مختلف مجله ماشین و نمایشگاه خودرو فرمان زانتیا (با توجه به شکل ظاهری و دکمه های روی فرمان و در نظر گرفتن موارد بالا با هم )رتبه نخست رو داره.

A R A S H
20 September 2006, 07:09 AM
من خودم 405 دارم.فرمونش نرماله.یعنی نه زیاد نرمه و نه خیلی سفت.اما خیلی زشته!!

با توجه به کلیه موارد و با توجه به نظر سنجی های مختلف مجله ماشین و نمایشگاه خودرو فرمان زانتیا (با توجه به شکل ظاهری و دکمه های روی فرمان و در نظر گرفتن موارد بالا با هم )رتبه نخست رو داره

دوست من زیاد رو مجله ی ماشین حساب نکن

Artemis
20 September 2006, 10:47 PM
کلاً ماشینهای ژاپنی مثل خانواده نیسان (ماکسیما-رونیز -پیکاپ) و مزدا فرمانهای نرمی دارند ولی اگر بخواهیم موارد دیگه مثل شکل ظاهری و دقت را هم اضافه کنیم فکر میکنم فرمان زانتیا از همه بهتر باشه ، البته از خوش دست بودن فرمان پارس هم نباید بگذریم

PoYo
28 September 2006, 12:15 PM
منم نظرم زانتیا هست

amir_CLK500
29 September 2006, 04:32 PM
یک کلام بحث رو تموم میکنم.نرم ترین فرمون بی برو برگرد ماله مزدا هست.من نه مزدا دارم نه از مزدا خوشم میاد(بدمم نمیاد) ولی پشت همه ماشینا نشستم میدونم یه چیزی میگم.

Foad
3 October 2006, 10:55 PM
درسته یه مقدار ممکنه خنده دار باشه ولی فرمون پاترولم خیلی نرمه ها.بنظر من در حد فرمون 206 هست

Abolfazl2006_p
4 October 2006, 01:41 AM
یک کلام بحث رو تموم میکنم.نرم ترین فرمون بی برو برگرد ماله مزدا هست.من نه مزدا دارم نه از مزدا خوشم میاد(بدمم نمیاد) ولی پشت همه ماشینا نشستم میدونم یه چیزی میگم.

افرین منم همین نظر را دارم اول مزدا
دوستان نظری دارند؟

salar68
4 October 2006, 10:19 PM
سلام

امروز پشت یه مگان نشستم به صورت اتفاقی !!!

برای بار اول بود که با سرعت بالا با این خودرو توی اتوبان حرکت می کردم حدود 180 رفتم
مگان ساده 1600 بود

کفم برید چند بار فرمان را به طورناگهانی با سرعت های بالای 120 چرخاندم بسیار نرم و قابل کنترل بود !
این ویژگی هم به خاطر حساسیت الکترونیکی به سرعت هست واقعا" خوب و عالی بود به جرئت از زانتیا و مزدا و 206 بهتر بود هم توی وقتی ماشین ایستاده و همینطور وقتی خودرو با هر سرعتی حرکت می کرد

انصافا" این فرمون ها را من بیشتر از تمام ماشین های زیر 30 تومن می پسندم ( پس از مورد بالا )
مزدا 323 که ماه زانتیا 206 آوانته

Abolfazl2006_p
5 October 2006, 12:01 AM
سلام

امروز پشت یه مگان نشستم به صورت اتفاقی !!!

برای بار اول بود که با سرعت بالا با این خودرو توی اتوبان حرکت می کردم حدود 180 رفتم
مگان ساده 1600 بود

کفم برید چند بار فرمان را به طورناگهانی با سرعت های بالای 120 چرخاندم بسیار نرم و قابل کنترل بود !
این ویژگی هم به خاطر حساسیت الکترونیکی به سرعت هست واقعا" خوب و عالی بود به جرئت از زانتیا و مزدا و 206 بهتر بود هم توی وقتی ماشین ایستاده و همینطور وقتی خودرو با هر سرعتی حرکت می کرد

انصافا" این فرمون ها را من بیشتر از تمام ماشین های زیر 30 تومن می پسندم ( پس از مورد بالا )
مزدا 323 که ماه زانتیا 206 آوانته

مسلما از 206 بهتره و206 تو سرعت بالا فاجعه است:icon_cool
ولی چون من با مگان تا الان رانندگی نکردم نمیتونم با مزدا مقایسه کنم

اصغر
5 October 2006, 12:51 PM
سلام

من به دلايلي كه فكر كنم همه مي دونن چيه سعي مي كنم تو كلاب اتوموبيل اينجا هيچ اظهار نظري نكنم ولي چون سنگيني وزن جواب هاي اين تاپيك از لحاظ خوبي فرمان روي زانتيا بود لازم دونستم يه چيزي رو بگم. فرمان زانتيا در سرعت و در جاده بي نظيره. كاملن در اختيار راننده است و كاملن راضي كننده است. ولي در سرعت هاي پايين ( مانند همه ي مدل هاي ديگر كمپاني پ‍ژو-سيتروئن) كمي سفته و احتياج به نيروي بيشتري براي چرخوندن (نسبت به هيدروليك هاي ژاپني؛ كره اي و آمريكايي) داره كه باز به نظر من ايراد خيلي بزرگي نيست اما بزرگترين مشكل فرمان زانتيا كه خيلي آدمو آزار مي ده شعاع گردش خيلي بزرگ اونه كه احتمالن به دليل سيستم نوماتيك كمك ها است . من قبل از اين اتوموبيل يك گالانت 92 داشتم كه 16 سانتي متر بلند تر از زانتيا است ولي در جاهايي كه به راحتي با گالانت دور مي زدم با زانتيا مجبورم يك عفب - جلوي اضافه بكنم. حتا در اون محل با پاترول و رونيز و پيكاپ هم با يه فرمون دور مي زدم ولي با زانتيا نمي شه. اگر اين مشكل رو زانتيا نداشت ديگه رقيبي تو فرمون نداشت ولي حيف ...

po2ya
5 October 2006, 01:11 PM
مزدا رو نمیدوونم رو چه حسابی میگید خوب فقط به دلیل نرمی بیش از انداره ای که داره که نمیشه گفت خوب که!!!
تو سرعت بالا هموون نرمی رو داره ولی خوب اوون نرمی توو سرعت بالا واقعا خطرناکه!!!!
یکم بیش از اندازه فرموون بدید توو سرعت بالا یه حالی به کف ماشین میدین و کف ماشینتوون آفتاب میبینه!

amir_CLK500
14 October 2006, 12:11 AM
مزدا رو نمیدوونم رو چه حسابی میگید خوب فقط به دلیل نرمی بیش از انداره ای که داره که نمیشه گفت خوب که!!!
تو سرعت بالا هموون نرمی رو داره ولی خوب اوون نرمی توو سرعت بالا واقعا خطرناکه!!!!
یکم بیش از اندازه فرموون بدید توو سرعت بالا یه حالی به کف ماشین میدین و کف ماشینتوون آفتاب میبینه
بله درسته.فرمون مزدا در سرعت های بالا بجای سفت شدن مث زانتیا و ماکسیما و ....همچنان نرم میمونه.:icon_redf

من چند روز پیش پشت mvm نشستم فرمونش خیلی نرم و خطر ناکه

El Padrino.
14 October 2006, 07:38 AM
به نظر من نرم ترین و بهترین فرمان مال ماتیزه اگه غربیلکش بشکن بود دیگه حرف نداشت به قول یکی از دوستان فرمون ماتیز لقه

اگه خارج از ایران بریم یک نمونه بنز جدید هست که فرمونش از طرف راست به چپ و از چپ به راست منتقل می شه به صورت دلخواه و اصلا فرمونش به به جفبه دنده فرمان وصل نیست بلکه به یک کامپیوتر متصل است و فرمونش با باد هوا هم می چرخه

PoYo
14 October 2006, 10:38 PM
من چند روز پیش پشت mvm نشستم فرمونش خیلی نرم و خطر ناکه

البته خوب معلومه که با اون استیلی که ماشین داره چطور کنترل میشه

البته منظور از ساخت اون خودرو استفاده شهری هست فقط نه برون شهری

پس اگه فرمونش هم خطرساز باشه حقشه!!!

وزنش خیلی پایینه مطمعنا تو عکس العمل های شدید از خودش تحرک بیشتری نشون میده

YasharX
15 October 2006, 12:01 AM
اخه سایز لاستیک جلو هم مدنظر بگیرید .
ماتیز لاستیکش اندازه فرغونه :icon_razz
بهترین فرمون بنز داره و بس ، ولی در رنج قیمت تا 30 میلیون بهترین و مطمئن ترین و رنو مگان داره :icon_cool

Abolfazl2006_p
19 October 2006, 12:52 AM
دوستان از زدن پست های بی ربط خودداری کنید و اینگونه مسائل را در پی ام مطرح بفرمایید
پست های خارج از موضوع تاپیک پاک شد