PDA

View Full Version : صدا های داخل ماشین رو چطوری بگیریم ؟؟؟

H_R
10 September 2006, 01:22 AM
سلام ،
این ماشین ما یه صداهایی مده من هرچی فکر میکنم نمیتونم پیچی چیزی پیدا کنم سفاتش کنم که صدا نده
دوتا مهم هاش اینه :

یکی اون قسما پلاستیکی سمت راست شیشه عقبه که از شیشه تا بالای کمربند ایمنی عقب و تا سقف رفته (نمیدونمی دیگه چطوری بگم ) که خدایی هیچ پیچی میچی چیزی نداره !؟

یکی هم اون قاب دور فرمونه ، اون کونسولی که که فرمون ازش زه بیرون اونم شول شده صدا میده هر پیچ گوشتی کردم توی سوراخ هاش اصلا انگار پیچ توش نیست ؟!

حالا هم راهنمایی کنید خودم چطوری میتونم صدا رو بگیرم هم بگید اصولا جایی هست که ببری این کا رو برا بکنن ؟ :icon_arro ما هرچی فکر کردیم نه با صاف کاری مربوطه نه به مکانیکی :icon_neut

dr_mehry
10 September 2006, 02:11 PM
بنظر من بیخیالش شو .کم کم عادت می کنی

shahram2006_m
10 September 2006, 02:33 PM
سلام ،
این ماشین ما یه صداهایی مده من هرچی فکر میکنم نمیتونم پیچی چیزی پیدا کنم سفاتش کنم که صدا نده
دوتا مهم هاش اینه :

یکی اون قسما پلاستیکی سمت راست شیشه عقبه که از شیشه تا بالای کمربند ایمنی عقب و تا سقف رفته (نمیدونمی دیگه چطوری بگم ) که خدایی هیچ پیچی میچی چیزی نداره !؟

یکی هم اون قاب دور فرمونه ، اون کونسولی که که فرمون ازش زه بیرون اونم شول شده صدا میده هر پیچ گوشتی کردم توی سوراخ هاش اصلا انگار پیچ توش نیست ؟!

حالا هم راهنمایی کنید خودم چطوری میتونم صدا رو بگیرم هم بگید اصولا جایی هست که ببری این کا رو برا بکنن ؟ :icon_arro ما هرچی فکر کردیم نه با صاف کاری مربوطه نه به مکانیکی :icon_neut

دوست عزیز شما هنوز نگفتید ماشینتون چیه؟؟

sogoli
10 September 2006, 06:28 PM
بهترین راه اینکه صدای ظبطتو زیاد کنی ...... :icon_razz :icon_cool

H_R
11 September 2006, 12:42 AM
دوست عزیز شما هنوز نگفتید ماشینتون چیه؟؟

405 اه

ای بابا کوتاه بیاین عادت میکنی چیه :icon_neut منم حساس :icon_redf

خودم الان از روش ضبت استفاده میکنم ولی باید اساسی درست بشه اینجوری که نمیشه ! :icon_cry:

moby
17 December 2006, 05:07 PM
دوستان سلام میخواستم بدونم کسی میدونه که چه جوری صدایی که بعد از بستن درجلو که از قفلش میاد رو خفه کنم منظورم حین حرکت استش با گریس کردم ولی بعد از مدتی بازم صداش میاد و خیلی هم کثیف کاری میشه .ممنون .

web
20 December 2006, 11:12 AM
H_R
خیلی از پیچهای قسمتهای مختلف ماشین با سیستم بکس باز و بسته میشن و از چهارسو یا دوسوی معمولی نمیتونی استفاده کنی. همچنین میتونی قبل از اقدام به سفت تر کردن اون قسمتها توسط یک ترکمتر (گشتاورسنج) مقدار سفتی پیچها رو کنترل کنی تا مطئن شی آیا واقعا صدا از اون قسمته یا نه.

علاوه بر این اگر مطمئنی که صدا فقط از اون قسمتهاست که هیچی درغیراینصورت باید توپی های داخل درها رو هم چک کنی.

تا اونجایی که من اطلاع دارم و دیدم صداگیری رو صافکارها انجام میدن. بشرطیکه جایی ببری که آشنا به ماشین باشه.

moby
ماشینو ببرین پیش یک قفل ساز تا مشکلتونو حل کنه.

moby
20 December 2006, 01:58 PM
ممنون دوست عزیز ولی وقتی همون توپی که شما میگی گریس کاری میکنم صداش قطع میشه ولی خیلی کثیف کاری میشه واسه همین پرسیدم و ضمنا یه جا خوندم میشه با این چسب های دوطرفه هم مشکلو حل کرد ولی ندونستم چه جوری؟

amahdavi2004
21 December 2006, 10:37 AM
اخيرا از داشبرد جلوي راننده تقريبا نزديك دريچه هاي بخاري (حدس مي زنم) صداي جيررر مي آيد و بيشتر در مواقعي است كه آسفالت خراب است يا سرعتم زياد است در داخل كاپوت موتور چيزي پيدا نكردم لطفا اگر كسي مي داند راهنماييم كند چون بد جوري به آن حساس شده ام.

moby
22 December 2006, 05:27 PM
وقتی ماشین سرده میاد ؟یا فرقی نداره بعد گرم شدن هم میاد؟منظورم داخل ماشینه

z_qz54
22 December 2006, 10:20 PM
بنده در بیشتر مواردی که پشت فرمان هستم و مثلا ستون وسط و با بخشی از قسمت کنسول صدا میده ، با روانه کردن یک ضربه (مشت) صدا رو قطع میکنم.
تاثیر داره چون جا به جا میشه.

moby
22 December 2006, 10:53 PM
دوستان یعنی کسی نمیدونه این صدای در و چه جوری خفش کنم؟:cryb:

z_qz54
22 December 2006, 11:36 PM
دوستان یعنی کسی نمیدونه این صدای در و چه جوری خفش کنم؟:cryb:

به نظر من بهترین که تشخیص محل صدا و بعد باز کردن در است.
برای باز کردن من راهنمایی میکنم شما رو.

amahdavi2004
23 December 2006, 07:03 PM
اخيرا از داشبرد جلوي راننده تقريبا نزديك دريچه هاي بخاري (حدس مي زنم) صداي جيررر مي آيد و بيشتر در مواقعي است كه آسفالت خراب است يا سرعتم زياد است در داخل كاپوت موتور چيزي پيدا نكردم لطفا اگر كسي مي داند راهنماييم كند چون بد جوري به آن حساس شده ام.

وقتی ماشین سرده میاد ؟یا فرقی نداره بعد گرم شدن هم میاد؟منظورم داخل ماشینه

فرقی نداره و بيشتر در مواقعي است كه آسفالت خراب است يا سرعتم زياد است

moby
23 December 2006, 07:36 PM
فرقی نداره و بيشتر در مواقعي است كه آسفالت خراب است يا سرعتم زياد است

دوست عزیز فکر کنم شما یه تصادف شدید داشتید تا اونجا که من یادمه بگه درسته این صدا قبل تصادف هم میومد؟یا نه بعدا شروع شده؟

amahdavi2004
23 December 2006, 08:24 PM
بعدا شروع شده و از داخل ماشين است (محدوده جلو داشبرد) نه بيرون آن. البته نمي توان تا يوم القيامة همه چي را گردن تصادف انداخت چون قربون ماشينهاي مونتاژ ايران بروم بعد از مدتي همه اجزايشان به صدا مي افتد.

moby
23 December 2006, 09:24 PM
بعدا شروع شده و از داخل ماشين است (محدوده جلو داشبرد) نه بيرون آن. البته نمي توان تا يوم القيامة همه چي را گردن تصادف انداخت چون قربون ماشينهاي مونتاژ ايران بروم بعد از مدتي همه اجزايشان به صدا مي افتد.

بله عزیز شما راست میگی ماشین ایرانیه دیگه ولی یه نیگا به محل ورود هوا هم بکن شاید جابجا شده و اونم صدای باده که میاد!شاید.

paymanonline
23 December 2006, 09:40 PM
ممکنه یه پیچی چیزی جا مونده و توی آسفالتهای خراب میپره بالا پایین یا میلرزه.

بهروزخان
5 January 2007, 11:46 AM
دوستان سلام میخواستم بدونم کسی میدونه که چه جوری صدایی که بعد از بستن درجلو که از قفلش میاد رو خفه کنم منظورم حین حرکت استش با گریس کردم ولی بعد از مدتی بازم صداش میاد و خیلی هم کثیف کاری میشه .ممنون .

بهترين كار اينه كه يه دست پيچ كوشتي ستاره اي بگيري(چون تمام پيچ ها از نوع ستاره اي هستش) به قيمت 5000 تومن و تموم پيچها رو اعم از قفلها و دستگيره هاي داخلي رو سفت كني..من انجام دادم صدا قطع شد.
ضمنا" احتمال داره درب ماشين رگلاژ نباشه كه اونهم فقط با همين پيچ كوشتي قابل انجامه .همين

javid-43
3 February 2007, 07:00 PM
405 من الان یک سال ازتحویلش می گذرد ، موقع گذشتن از بعضی دست اندازها بخصوص این سرعت گیرهای کوچک که جدیدا هرجا رسیده نصب کردن ، انگار ضربه به قسمت جلوداشبورد و قطعات داخل اطاق منتقل می شود .می خواستم مرا راهنمایی کنید که آیا ممکن است کمک یا لاستیک ضریه گیری ویا امثال این قطعات خراب شده باشند یا این هم از محسنات این 405 ها است ؟

z_qz54
3 February 2007, 08:02 PM
دوست عزیز ، جواد جان ای کاش شما این سوال رو در تاپیک جامع مشکلاست 405 مطرح میکردید.
ولی از نظر من ، مشکل از کمک های جلو شماست ، توی یک سال باید بیش از 50000 کیلومتر کارکرد داشته باشید ، فکر کنم وقت تعویض انها است.اگر زودتر اقدام کنید ، از صدمات آینده وارده به جلو بندی جلوگیری میکنید.

web
10 February 2007, 03:11 PM
دوستان بطوركلي يكسري راه هاي مشخصي براي صداگيري بيشتر ماشينها و مخصوصا پرايد و ماشينهاي ايران خودرو عمدتا سمند و 405 وجود داره كه به بعضياش اشاره كردين. يكسري مطالب هم از يك فروم ديگه خوندم كه اينجا قرارشون ميدم و چند روش هم خودم انجام دادم كه واقعا نتيجه بخش بود.(براي پرايد و سمند) اونايي كه خودم امتحان كردمو با * مشخص كردم. :

- اگر درهاي ماشين در حال حركت قيژقيژ صدا ميدن اين مشكل به دو دليل عمده بوجود مياد :
1- توپي در شل شده
2 - در خودشو انداخته و بطور صحيح و چفت روي ميله ي بدنه ماشين قرار نميگيره.

براي رفع اين صدا دو راه كلي وجود داره :
*1 - گريس كاري توپي و كلا تمام اتصالات داخل در كه كثيفكاري زيادي داره
*2 - چند دور پيچيدن چسب طبي يا چسب كاغذي نازكتر روي ميله اي كه روي بدنه هست

----------------------
اگر سمند دارين و از ناحيه ستون ماشين صدا مياد ميتونين دو كار زير رو انجام بدين :

*1- تعويض قاب پشت كمربند با نوع كائوچويي
2 - پر كردن پشت قاب با پنبه

----------------------

اگر جلو داشبورد در دست اندازها صدا ميده و جير جير ميكنه ميتونين :
1- كمك هاي ماشين را با مدل هاي نرم تر تعويض كنين
-2* از عايق زير بدنه خودرو گوهرفام استفاده كنين كه از جنس PVC هستش و علاوه بر صداگيري اتاق از خوردگي اون جلوگيري ميكنه.

حتما اين روشها خيلي از صداهاي داخل اتاق رو ميگيرن.

mr_mashmash
13 February 2007, 10:03 AM
سلام ،
دوتا مهم هاش اینه :

اون قسمت زه پلاستیکی عقب که گفتی منم باهاش مشکل داشتم، پیچ نداره ولی یکسری خار داره بهتره یکبار کامل درش بیاری و دوباره جا بزنیش، مال من یکی از خارهاش شکسته بود هی تق تق میکرد.
برای جلو داشبورد هنوز حوصله نکردم پیچ گوشتی شش پر بخرم برم تو کارش ولی کشف کردم صدا از دسته راهنمامه، بیشترم وقتی ماشین سرده وزوز می کنه

amahdavi2004
19 February 2008, 10:34 AM
منشا صدا را پيدا كردم: مربوط به كانال كولر كنار پاي راننده است كه ول است و به دريچه وصل نيست، وقتي كنسول وسط را باز كردم ديدم كه اصلا براي آن قسمتها نه پيچ ديده اند و نه خار! و براي خودشان ول هستند و پس از مدتي به سر و صدا مي افتند (طراحي عجيبي است) فعلا بستم تا بعدا باز كنم و با استفاده از اسفنج و يونوليت صداگيريشان كنم.

Raminium2001
20 February 2008, 08:25 AM
جالبه، من هم خیلی وقته از داشبوردم صدا میشنوم. صدایی که من میشنوم مثل این میمونه که دو تا سکه رو بین دوانگشت گرفته و روی هم بازی بدینشون. بعضی وقتها هم خیلی رو اعصابم هست. البته ماشینم سمنده ولی اگه صدایی که شما میشنیدی هم مثل همین باشه، میتونه یه مشکل مشترک باشه. من هنوز وقت نکردم علت رو چک کنم. میشه لطفا بگی صدایی که میشنوی دقیقا همین بوده؟

amahdavi2004
23 February 2008, 12:56 PM
صدا مشابه است.
بهترين راه پيدا كردن صداهاي مزاحم اين است كه يك نفر حواس جمع، كنار راننده بنشيند و با ضربه زدن يا فشار دادن قسمتهاي مختلف داشبورد و ساير قسمتها محل صدا را پيدا كند.

pedram_x2005
28 February 2008, 03:58 AM
لطفا كمكم كنيد تمام قسمتهاي ماشين ما(405) قريج قريج ميكنه (داشبورد) چكار بايد كرد؟

nader875
28 February 2008, 09:08 AM
برای صدا گیریه ستون های پژو کاری که من کردم و تاثیر چشمگیری داشت این بود اول ستون ها رو کامل باز کردم چنتا خار پلاستیکیش شکسته بود که اینا رو عوض کردم بعد با پشم شیشه(همون سفیدا که تو کاپشن استفاده میشه) تمام ستون ماشین و پر کردم یه لایه 1CM از پشم شیشه با چسب چسبوندم بعد ستون ها سر جاشون گزاشتم اینطوری یه چند وقته از این صدا ها راحت شدم اگه تونستم چنتا عکس میزارم

ar1358
29 February 2008, 12:44 AM
برای صدا گیریه ستون های پژو کاری که من کردم و تاثیر چشمگیری داشت این بود اول ستون ها رو کامل باز کردم چنتا خار پلاستیکیش شکسته بود که اینا رو عوض کردم بعد با پشم شیشه(همون سفیدا که تو کاپشن استفاده میشه) تمام ستون ماشین و پر کردم یه لایه 1CM از پشم شیشه با چسب چسبوندم بعد ستون ها سر جاشون گزاشتم اینطوری یه چند وقته از این صدا ها راحت شدم اگه تونستم چنتا عکس میزارم

قیمت پشم شیشه چنده؟

Raminium2001
29 February 2008, 01:54 AM
پیشنهاد من اینه که از ابر و پنبه برای صدا گیری استفاده بشه. به این ترتیب که ابر رو به ستونها بچسبونید (کاری که اکثر خودرو سازها می کنند) و فاصله ها را با پنبه پر کنید به طوری که هم ابر هم پنبه کاملا فشرده بشوند. تجربه من نشون داده این جوری برای مدت خیلی بیشتری از شر سر و صداها راحت میشید.

nader875
29 February 2008, 10:04 AM
مزیت پشم شیشه به ابر اینه که ابر می خوابه بعد یه مدتی اما این اینجوری نیست قیمتشم بسته به ضخامتش داره 1CM تومن1000
البته هر متر که واسه ماشینه خودم 1 متر خیلی زایاد هم بود...

mone146
15 April 2008, 10:28 PM
میشه لطف کنید طریقه باز کردن قاب ستون رو توضیح بدید. مدل ماشین من 77 هست و از قسمت ستون و در صداهای زیادی میاد.
ممنون میشم

Raminium2001
21 April 2008, 10:06 AM
برای باز کردن ستون، باید جاهایی که میشه رو با پیچ گوشتی باز کنی و کاور رو در بیاری (البته میدونم خوب بیان نکردم. اگه کسی عکسی داره لطفا بذاره تا بیشتر مشخص بشه) برای صدای درها هم پیشنهاد میکنم کمی گریس روی زبانه قفل و در صورت نیاز بر روی لولاها بزنی تا مشکل حل بشه و این کار رو هر ماه یکبار تکرار کنی.

nekuee
24 April 2008, 10:44 PM
دوستان در مورد صداگیری داشبورد نظر خاصی ندارید؟

mone146
26 April 2008, 09:17 PM
برای باز کردن ستون، باید جاهایی که میشه رو با پیچ گوشتی باز کنی و کاور رو در بیاری (البته میدونم خوب بیان نکردم. اگه کسی عکسی داره لطفا بذاره تا بیشتر مشخص بشه) برای صدای درها هم پیشنهاد میکنم کمی گریس روی زبانه قفل و در صورت نیاز بر روی لولاها بزنی تا مشکل حل بشه و این کار رو هر ماه یکبار تکرار کنی.

من خیلی سعی کردم کاور رو باز کنم. ولی متاسفانه هم یک کم مراعات کردم تا نشکنه و هم جرات اینکه فشار بیشتری بیارم رو نداشتم. احساس میکنم فشاری نیست باید یه قلقی داشته باشه و از یک جایخاص بازکرد. این کاور سه قسمت بالایی وسطی و پائینی داره. حالا اگه امکان داره بگید کدوم قسمت اول باز میشه و اگه عکس داشته باشید که فوق العاده هست.
در مورد باز کردن کاور روی در هم اگه میشه توضیح بدید. من کار رو تونستم باز کنم و خارهای اونو کشیدم بیرون ولی کلی نتونستن در بیارم که داخل رو ببینم.
ممنون میشم اگه دو مرود رو توضیح بدید

amahdavi2004
1 May 2008, 01:01 PM
براي باز كردن كاور روي در اول پيچهاي دستگيره و باندها را باز كنيد و بعد كاور را كه با خار به بدنه چسبيده بيرون بكشيد. البته چون جنس خارها خوب نيست، چند تا خار قبلا بخريد تا موقع دوباره بستن با خارهايي كه موقع باز كردن خراب شده اند عوض كنيد.

mone146
1 May 2008, 05:20 PM
من طبق گفته دوستان یک کم گریسکاری کردم و پنلی که پائین در هست (منظورم جائی که روی در و زیر دستگیره هست) رو از داخل پیچهاشو سفت کردم. خیلی سر و صدا کمتر شد.
البته در مورد گفته آقای مهدوی درباره باز کردن کاور روی در یک سوال داشم که من تمام خارها رو از جاش در آوردم ولی احساس میکنم از بالا جائیش گیر هست که کامل در نمیاد. از پائین آزاد هست و میتونم خیلی راحت پیچهای داخلی رو سفت کنم ولی از بالا به یک جا گیره. اونو باید با فشار در بیارم یا پیچ یا خار داره بالا که باید بازش کنم؟
ممنون

amahdavi2004
3 May 2008, 10:37 AM
من اخيرا كاور را باز نكردم تا موقعيت تمام پيچها يادم باشد و دقيقا هم نمي دانم كه ايشان كدام پيچها را باز كرده يا باز نكرده است.
ايشان يك سري به صافكار يا روكش دوز بزنند و سؤالشان را مطرح كنند و جواب بگيرند بهتر است.

nekuee
12 July 2008, 03:45 PM
آقا اين در صندوق عقب بدجوري بسته ميشه! بايد سه چهار دفعهه بزنم تو سرش محكم! تا بسته شه!
چيكارش كنم؟؟

amahdavi2004
12 July 2008, 06:17 PM
آقا اين در صندوق عقب بدجوري بسته ميشه! بايد سه چهار دفعهه بزنم تو سرش محكم! تا بسته شه!
چيكارش كنم؟؟
ببر قفل ساز برايت قفل را رگلاژ كند.