PDA

View Full Version : مقايسه كيفيت محصولات امسال ايران خودرو با محصولات سالهای پیش

meslehichkas
7 September 2006, 04:15 PM
در مورد مقايسه چندتا موضوع مطرح هست

اول اينكه شواهد نشون ميده كه سطح كيفيه اتومبيلهايي مثل 405 . سمند معمولي و 206 افت كرده

قطعات 206 كه ميگن چين ميزنه (ايران هم كم كم داره يه كارايي ميكنه )

405 كه مثل گذشته قابل اعتماد نيست

سمند هم كه ...
از طرفي ايران خودرو مدعي هست كه كيفيت محصولاتش به خصوص سمند داره روز به روز بهتر ميشه !!!

فكر ميكنيد ما داريم بسوي پيشرفت طي مسير ميكنيم يا به سوي ... ؟

mehdie3
7 September 2006, 11:42 PM
درسته كه كيفيته بعضي ماشينا مثل 405 افت كرده ولي به نظر من سمند و به خصوص سمند lx به مراتب بهتر شده

meslehichkas
8 September 2006, 10:46 AM
LX قضيه اش فرق ميكنه
الان حدود 14 تومن دارن پول ميگيرن بابتش
اما اونا وظيفشون هست كه ايرادات يه ماشين رو بگيرن . نه اين كه سمند معمولي رو رفع عيب كنن 3 ميليون گرونتر بدن به مردم
اين موضوع قديميه

اجازه بدين فقط به بررسي كيفيت اين 3تا ماشيني كه گفتم بپردازيم

mehdie3
8 September 2006, 11:29 AM
پس راي منم اگر ميشه اصلاح بشه چون من فكر كردم منظورتون از سمند همه ي مدل هاشه

sina1717
8 September 2006, 11:42 AM
در ایران هر چقدر تولید یک خودرو بیشتر بشه کیفیتش افت میکنه و این به دلیل عدم استفاده از نقشه های صحیحه چون ÷ژو نقشه های اشتباه در اختیار ایران خودرو قرار میده.

amir_CLK500
8 September 2006, 12:18 PM
لطفا منبع خودتونو میگید درباره این نقشه ها

dr_mehry
8 September 2006, 12:44 PM
فایلهایی که با نرم افزارهای طراحی و توسط کمپانی مادر تهیه میشه

arash p mbz bmw
8 September 2006, 04:20 PM
اخه یه کمپانی مثل پژو میاد ابروی خودشو با پایین اومدن مثلا 206توی ایران از بین ببره و فایل نده؟!!
حالا 405یه چیزی چون دیگه هیچ کس یادش نیست برای کودوم کمپانی هست این ماشین ولی 206چی؟!!
لطفا کمی علمی تر بگین

sinad2
9 September 2006, 07:17 AM
در ایران هر چقدر تولید یک خودرو بیشتر بشه کیفیتش افت میکنه و این به دلیل عدم استفاده از نقشه های صحیحه چون ÷ژو نقشه های اشتباه در اختیار ایران خودرو قرار میده.

با سلام به همگی. به نظرم این جمله رو اینطور عنوان بکنیم که تکنولوژی تولید برخی از قطعات رو در اختیار ایران قرار نمیده.اون باقی رو هم که میده کیفیت ضعیف ساخت و مونتاژ در ایران هست که مشکل زاست.مثلا" شما ببنید نقشه یه قطعه رو میدن که بسازن تونقشه ابعاد ها و تلورانس اون و نحوه مونتاژ و دمونتاژش اومده.حالا وقتی باید اون قطعه با CNC تراش بخوره با NC تراش میخوره نباید اون دقت و کیفیت رو انتظار داشت و عامل دیگه مرغوب نبودن برخی از مواد استفاده ای هست.

Mr.Mohamad
9 September 2006, 02:52 PM
نظرسنجی به این شکل اصلا بدرد نمیخوره جانم !
شما باید به تفکیک هر خودرو این کار رو میکردید مگر اینکه منظور خواستی برای رسیدن به هدفتون که اونم از رای های داده شده مشخص دنبال کنید!!!
206 با کمترین افت کیفیت
405 بدون تغییر
سمند رو به بهبود
حالا اونی که تاپیک زده بگه که من باید به کدوم یک از اون موارد نظرسنجی رای بدم!!!

meslehichkas
11 September 2006, 03:32 PM
شما باید به تفکیک هر خودرو این کار رو میکردید مگر اینکه منظور خواستی برای رسیدن به هدفتون که اونم از رای های داده شده مشخص دنبال کنید!!!
206 با کمترین افت کیفیت
405 بدون تغییر
سمند رو به بهبود
حالا اونی که تاپیک زده بگه که من باید به کدوم یک از اون موارد نظرسنجی رای بدم!!!

جانم ؟!!!
206 با کمترین افت کیفیت ؟!!!
405 بدون تغییر؟!!!

لطفا به من بگین تحقیق شما مربوط به چه دوره ای هست ؟

---------------------------------

فرض کنید توی محل شما یه نونوایی هست
که چه نونش سوخته باشه چه خمیر چه بی نمک چه شور شما مجبوری و مجبوری از اون نون بگیری البته اگه نون بخواین
اون نونوایی اگه عقل سالمی داشته باشه (البته طبق قوانین و آموزشهای بعضی حکو... ببخشید بعضی جاها ) میاد تولیده نونهاشو بالا میبره نه کیفیتش رو . چون هرچی بپزه مردم محلتون میخرن چون مجبورن .

در مورد اینکه نظر سنجی بصورت جداگانه باشه میتونه تاپیک جالبی بشه
اما نظر من به ماشین خاصی نیست . من سیاست منفعت طلبانه ی شرکت سازنده رو نقد کردم نه ماشین بخصوصی

ebadian
12 September 2006, 10:23 PM
سمند 85 کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سنوات قبل دارد در خصوص 405 عکس می باشد و عمده دلیل نیز توجه ایران خودرو به سمند است
http://tamiratchi.blogfa.com (http://tamiratchi.blogfa.com)

tanninsote
14 September 2006, 04:20 PM
سمند رو به بهبود

405 روز به روز بدتر

206 ثابت به دليل نظارت كارشناس هاي فرانسوي

tabatabaei
14 September 2006, 06:35 PM
من به شخصه فكر نميكنم كه محصولات به اصطلاح توليد اتو مبيل در كشور ترقي پيدا كند چون همه از نرخ گمرك و مشكلات واردات اطلاع داريم پس به عبارت ديگه ما همه مجبوريم كه اتومبيلهاي داخلي را سوار شويم و ايران خودرو هرچه توليد كند ما ايرانيها بايد نديده انتخاب كنيم . ميدونيد چرا؟ چون هيچ وقت در ايران در مورد اتومبيل اقابت وجود نداشته و نخواهد داشت ( با تاسف فراوان براي ايران )

Abolfazl2006_p
14 September 2006, 09:29 PM
سمند که از اول کیفیت نداشته که بخواد کاهشی پیدا کنه و تا الان هم دارند فقط ایراداتش را برطرف میکنند و بقیه هم مثل 405 که خودم دارم و 206 که دارند کم کم قطعاتش را تولید داخل میکنند کیفیتش کاهش پیدا میکنه و 206 با اطمینان میگم که کیفیتی که سال اول تولید داشت نداره و دوستانی که مدل های قبلی این ماشین را دارند با 206 که الان تولید میشه مقایسه بشه این کاهش کیفیت محسوسه

dr_mehry
24 September 2006, 06:51 PM
من 2 سال قبل یه پراید 83 خریدم و توی مدت 14 ماهی که سوار بودم 50 تومان خرجش نکردم.ولی از وقتی که 206 خریدم(84) تا حالا فقط 100 توامن براش استپر و سنسور خریدم .ولی 206 های مدل پاینتر شاید ایم مشکلات نداشته باشند.

farhad_k
1 October 2006, 08:43 PM
باسلام
به نظر من کیفیت ماشین سمند بهتر شده برای اینکه به مشتری ها ثابت بشه از 405 بهتره چون در کل به نظر من سود بیشتری نسبت به 405 داره.
کیفیت 405 هم به نظر من دیگه از این پایین تر نمیاد چون دیگه تولید کننده هاش مشخصند
206 هم به نظر من قطعا نسبت به سال های اول کیفیتش پایین اومده
چون من خودم دو یا سه تا از مشتری ها تولید کننده قطعات برای ایران خودرور بودند که میگفتند داریم برای 206 هم قطعه میزنیم
ولی نه هر قطعه ای.

meslehichkas
13 October 2006, 11:04 PM
آخره قصه ی من پژو GLX بود

سمند نگرفتم به خاطره ترمزش
206 نگرفتم به خاطره جاش و افت کیفیتش
به هر حال اگه یه میلیون دیگه جور میشد LX میگرفتم حداقل ،

از انتخابم راضی نیستم اما چاره ای نبود
روحم شاد میشه اگه تو مجلسه ترحیمم شرکت کنید . (مزاره شهدای گمنام پژو 405 )

noisymind
15 October 2006, 10:37 AM
خود اخبار هم اعلام کرد که کیفیت خودروهایی مثل 206 کاهش پیدا کرده و البته در ایران این امر طبیعی هست!
در مورد سمند و GLX هم به قول یکی از دوستان شانسی هست. ما همسایه مون یک سمند گرفت ولی بعد از کمتر از یک ماه از طرف خود نمایندگی برش گردوندن تهران ( از مشهد!!):icon_mad: به خاطر اشکال موتوری . و بعد از 3ماه!! که مثلا رفع عیب شد ( یعنی کلا موتور عوض شد!!!) آوردنش . حالا اینا بماند ولی از وقتی هم که اوردنش همش تا یکی دو ماه بنده خدا هی میرفت این نمایندگی ها. چون ظاهرا فقط چ*مالی کرده بودن و کلی قسمتهای دیگش ناقص بود!:icon_twis به هر حال اینم از خدمات پس از فروش و کارت طلایی!!!

در مورد GLX هم همینطوره ولی مجبورن کیفیتش رو متعارف با سمند نگه دارن چون نه کارت طلایی داره و نه ضمانتش مثل سمند میمونه و اگه کیفیتشو از سمند بیارن پایینتر دیگه کسی مغز خر نخورده که بره 1تومان بیشتر بده واسش!!:icon_roll

LX هم چون تازه اولش هست و کلی دارن روش تبلیغ میکنن. تجربه تو ایران نشون داده که هر چیزی ( مخصوصا ماشین) اولش خوبه!!:icon_surp

danial_2006
30 November 2006, 12:13 AM
206 با کمترین افت کیفیت
405 بدون تغییر
سمند رو به بهبود

حرف دوستمون درسته .حالا شايد كسي توي انتخاب كيفيت ماشين نظر خودشو داشته باشه.در كل اين نظر سنجي خيلي كلي هست و اگه كسي بخواد براي هر ماشين كيفيتي رو متمايز با يكي ديگه در نظر بگيره نميتونه.:icon_cool

پیمان ق
29 May 2007, 11:11 PM
افت کیفیت خودرو در ایران یک امره طبیعیه چون اولاً رقابتی در کار نیست دوماً رقابتی در کار نیست و سوماً نظارتی بر روی تولیدات وجود ندارد.:icon_mad:

افت کیفیت در سیستم سوخت رسانی 405 یه مثال واضح در این مورده .یکی دیگه افت کیفیت ورق بکار رفته در بدنه 405 هستش . اگه 405 انژکتوری با 2000 رو با هم مقایسه کنید متوجه اختلاف فاحش بین ضخامت ورقها میشید.
اگر سمند داره روز بروز بهتر میشه بخاطر اینکه اولش ایرانخودرو آنچنان گندی در ساخت این خودرو زده بود که مجبور شد برای اینکه فروش بره ،روی بهبوده کیفیتش کار کنه و از طرفی این خودرو بعنوان افتخار ملی ،آبروی این شرکت هم هستش! اگرچه بازهم مشکلات فراوانی در این خودرو بچشم میخوره.
و اما 206 داره به آرامی ولی پیوسته، به درد تمام تولیدات ایرانی دچار میشه...

بطور کل امکان نداره دست توانمند متخصصان ایرانی به یک خودرو بخوره و اون خودرو در حد استانداردهای خودش باقی بمونه.:icon_evil

meslehichkas
25 June 2007, 04:00 PM
حرف دوستمون درسته .حالا شايد كسي توي انتخاب كيفيت ماشين نظر خودشو داشته باشه.در كل اين نظر سنجي خيلي كلي هست و اگه كسي بخواد براي هر ماشين كيفيتي رو متمايز با يكي ديگه در نظر بگيره نميتونه.:icon_cool

خدا رو شکر که بالاخره یکی فهمید من قصدم کلی بوده و هدفم زیر سوال بردن ایران خودرو (ساستهای اقتصادیه...:icon_idea ) هستش

محمد رضا محمدي
3 November 2007, 10:29 AM
در اینکه کیفیت محصولات ایرانی روز به روز پایین میاد هیچ شکی نیست ! اما جالب اینجاست که ایران خودرو تبلیغات بسیار وسیعی روی کیفیت محصولات جدیدش داره !
کیفیت 405 بسیار بسیار پایین آمده از جنس داشبرد گرفته تا کمک ها. ترمزها . رودری ها و حتا کفپوش خودرو !
کیفیت خودروی سمند هم علیرغم تبلیغات بی پایه و اساس ایران خودرو همچنان سیر نزولی داره ! کیفیت داشبرد . درها . به خصوص قفل درها . رو دری ها و روکش صندلی . قطعات پلاستیکی مثل پادری ها و .... همه و همه به هیچ عنوان با سمند مدل 82 قابل مقایسه نیستند !
ایران خودرو همه روزه لیست بلند بالایی از قطعات بهبود یافته سمند رو به خصوص ترمز به مردم تحویل میده !! گفته میشه در تولید ترمزهای سمند جدید از آلمانی ها کمک گرفته شده ! اما نگفتند کدوم شرکت درجه هزارم که فقط اسمش آلمانیه !!!
206 های جدید هم شدیدن دچار مرض لا علاج سروصدا شده اند !!
تمامی این مشکلات فقط و فقط ناشی از مونتاژ ضعیف هست و بس !! مونتاژ ضعیفی که به همراه پلاستیکهای خشک و مواد چندم خودروی صفر کیلومتر شما رو به یک خودروی بیمار تبدیل میکنه !:icon_mad:

شاید خیلی از افراد تفاوت خاصی بین کیفیت خودروهای قدیم و جدید ایران خودرو احساس نکنند ولی با یه حساب دو دو تا چهار تا میشه فهمید که چرا سال به سال کیفیت سیر نزولی رو طی میکنه !!
برای تمامی کسانی که به نحوی به تولید در ایران در ارتباط باشند کاملن روشنه که طی سالهای گذشته نرخ خرید مواد اولیه از پلاستیک و شیشه گرفته تا آهن و چوب !! به مقدار غیر قابل باوری بالا رفته !
در این چند ساله افزایش قیمت مشهودی برای خودرو اتفاق نیفتاده (به جز امسال) !!!
در نتیجه قیمت گران تر مواد اولیه + قیمت یکسان فروش با سالهای قبل = کاهش کیفیت و وزن قطعات تولیدی جدید برای هرچه کمتر شدن میزان مواد اولیه مورد استفاده !!
اگر باز هم حرف بنده رو قبول نمیکنید میتونید برای مثال کیفیت مجموعه چراغ جلو کامل سمند رو (حتا وزنشو ) با مدل های قبلی مقایسه کنید !!

فروزنده
3 November 2007, 11:33 PM
باور کردن نمی خواد که چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.
ولی این روزها ایران خودرو قصد داره یه ابتکاری به خرج بده که فراری هم تا حالا نداده.
از این به بعد پژو405 با موتور 206 سوار بشویدالبته من تو ایران یا همشهری خواندم ولی اگه این کارو بکنند برگ تازه ای به افتخارات ایران خودرو افزوده میشه.پیکان از رده خارج شده ولی وانتش تولید میشه!!! مثلا چه فرقی کرد؟ مشکلش فقط اتاقش بوده.البته خوب اسمشو عوض کردن :باردو
موتور پژو رو پیکان موتور پیکان رو پژو موتور زانتیا رو پرشیا. کیفیت هم که هر روز بهتر میشه البته به لکسس نمی رسه ولی درحد اونه.سرویس دهیشون هم عالیه من که اینقدر به این نمایندگی و اون نمایندگی رفتم که خسته شدم

dr_mehry
5 November 2007, 06:30 PM
من شنیدم که حتی آلیاژ ورقه بدنه خودرو ها رو هم تغییر دادند و از آلیاژهای غیر استاندارد و حتی ساختمانی برای تولید بدنه استفاده می کنند . دوستم یخ دونه 405 گرفته بود که وقتی ماشینو توی پارکینگ می زد که یک طرفش شیب دار بود درهای ماشین به هیچ وجه بسته نمی شد.

Raminium2001
24 March 2008, 12:21 PM
البته این پست خیلی قدیمیه. اما اگه دوستتون هنوز این مشکل رو داره بهش بگید درها رو ریگلاژ کنه تا بسته بشن. این یه مورد ربطی به کیفیت بد تولیدات جدید نداره.

shaggy
27 March 2008, 12:32 AM
من به شخصه فكر نميكنم كه محصولات به اصطلاح توليد اتو مبيل در كشور ترقي پيدا كند چون همه از نرخ گمرك و مشكلات واردات اطلاع داريم پس به عبارت ديگه ما همه مجبوريم كه اتومبيلهاي داخلي را سوار شويم و ايران خودرو هرچه توليد كند ما ايرانيها بايد نديده انتخاب كنيم . ميدونيد چرا؟ چون هيچ وقت در ايران در مورد اتومبيل اقابت وجود نداشته و نخواهد داشت ( با تاسف فراوان براي ايران )

درسته! نکته همین بازار بی رقابت ایرانه که باعث شده ایران خودرو هر بالایی که دلش میخواد مشتریاش در بیاره!
در کشورهای خارج دغدغه شرکتهای سازنده این هست که نکنه کیفیت دستگیره درهای خودروش از کیفیت دستگیره در فلان خودرو یه سازنده دیگه کمتر باشه، اونوقت ایران خودرو سیستم تمام پلاستیک کنسول جلو 206 تیپ دو رو تحویل مشتریاش میده!:icon_bigg

Nomad
27 March 2008, 12:48 AM
دوستان ... من در تایید حرفهاتون اینو بگم که چند روزی هست که یه 405 glx نو در اختیارم هست ( برای دوستم هستش ) . با ماشین خودم که مقایسه کردم ( مدل 83 ) این تفاوت ها رو داشت ... :

مثبت :
اضافه شدن پخش cd
اضافه شدن چراغ های راهنمای بغل و استپ ترمز .
منفی :
رودریها بسیار بی کیفیت شدن .
جنس پوشش سقف بدتر شده .
کفپوش ها خیلی بد و افتضاح شدن .
قوای محرکه ضعیفتر !!
جنس قسمت فلزی رکابها ( داخل و زیر درها ) خیلی بد .
جوش کاری و اتصالات کاملا واضح و تابلو ... !! مخصوصا در قسمت صندوق عقب .
باز هم پخش cd ( چون LG هست و ساخت ایران ) ...

فعلا همینها . براحتی میشه متوجه شد که چقدر افت داشته .

saeid_anwar
15 July 2008, 04:52 PM
تازه‌ترين رتبه كيفيت خودروهاي داخلي

بنز اول شد پرايد 141 آخر

دنياي اقتصاد – در رتبه‌بندي جديد، خودروهاي توليد داخل براساس كيفيت بالا به اين ترتيب هستند:
بنز، ماكسيما، مزدا 3، ويتارا، زانتيا، پژو206، رونيز، ريو، هيوندا، فولكس‌گل، تندر-90، پژو پارس، ام‌وي‌ام، پژو 405، سمند، روآ، پرايد 141.

در تازه‌ترين رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل
بنز جاي ماكسيما را گرفت؛ پرايد 141 باز هم آخر شد
حميدرضا بهداد - در تازه‌ترين رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل، بنز280 E به عنوان بهترين محصول در صدر جدول قرار گرفت و پرايد 141 پارس‌خودرو نيز بار ديگر به انتهاي جدول رفت.
در اين رده‌بندي كه طبق آمار رسمي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران به دست آمده و مختص خرداد ماه امسال است، در مجموع 23 خودرو توليد يا مونتاژ داخل مورد ارزيابي كيفي قرار گرفته و در سه دسته خيلي خوب، خوب و حداقل قابل قبول تقسيم‌ شده‌اند.
اين در حالي است كه رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليدي هر ماهه در نه معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور،‌ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزيينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ انجام مي‌گيرد و بر اساس مجموع نمرات منفي كه خودروها در هر كدام از معيارهاي نام برده به دست مي‌آورند، رتبه‌بندي مي‌شوند به نحوي كه هر خودرويي كه نمره منفي آن بين صفر تا 120 باشد جزو دسته خيلي خوب به حساب آمده و خودروهاي داراي نمره منفي 120 تا 200 نيز در دسته خوب‌ها قرار مي‌گيرند، همچنين خودروهاي جاي گرفته در دسته قابل قبول‌ها بايد نمره‌اي بين 200 تا 277 كسب كنند و آنهايي نيز كه نمره كيفي‌شان ميان 277 تا 410 باشد جزو دسته‌ حداقل قابل قبول‌ها محسوب مي‌شود.
اين در شرايطي است كه خودروهاي داراي نمره منفي بالاي 410، غيرقابل قبول به حساب آمده و اجازه عرضه به بازار را نخواهند داشت. نكته قابل توجه در رده‌بندي خردادماه، بالاتر بودن سطح كيفي خودرو چيني MVM از محصولاتي چون سمند و پژو پارس است كه اين موضوع يا نشان از پيشرفت چيني‌ها دارد و يا از عقب ماندن خودروسازان داخلي در صنعت خودروسازي دنيا حكايت مي‌كند!
نكاتي درباره رتبه‌بندي اخير
طبق شاخص‌هاي در نظر گرفته شده براي رتبه‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد يا مونتاژ داخل، هر خودرويي كه امتياز منفي آن بيش از 410 شود جزو دسته غيرقابل قبول‌ها به حساب آمده و قابل عرضه به بازار نيست. اين در شرايطي است كه پرايد 141 پارس‌خودرو به عنوان بدترين خودرو امتيازي منفي حدود 342 را به دست آورده و با توجه به آن، حدود 70 امتياز منفي تا رفتن به دسته غيرقابل قبول‌ها فاصله دارد.
نكته ديگر در مورد رده‌بندي اخير سطح كيفي خودروهاي توليد يا مونتاژ داخل اينكه محصولاتي نظير پژو 206 صندوق‌دار، پرايد نسيم و پاژن GLV در اين رده‌بندي، مورد ارزيابي كيفي قرار نگرفته‌اند و اين در شرايطي است كه 206 صندوق‌دار معمولا در رده‌بندي‌هاي پيشين جزو دسته خيلي ‌خوب‌ها قرار داشت و پرايد نسيم نيز دسته‌اي بهتر از حداقل قابل قبول‌ها نصيبش نمي‌شد.
همچنين طي رتبه‌بندي اخير، در برخي موارد، ارتباطي ميان قيمت خودروها و جايگاه كيفي آنها به چشم نمي‌خورد به عنوان مثال ريو 14 ميليوني داراي سطح كيفي بهتري نسبت به هيونداي آوانته 26ميليوني بوده يا MVM هفت ميليوني جايگاه بالاتري را در جدول سطح كيفي نسبت به محصولاتي چون سمند، پژو 405 و حتي پژو پارس كه همگي قيمت‌هاي بالايي دارند به دست آورده است.
بنز جاي ماكسيما را گرفت
اما طبق رده‌بندي سطح كيفي خودروها طي خرداد، 9 خودرو
بنز 280E ، ماكسيما،‌ مزدا 3، سوزوكي گراندوتيارا، زانتيا، پژو 206، رونيز، ريو و هيونداي آوانته در دسته خيلي خوب‌ها جاي گرفتند اين در حالي است كه به جز مزدا 3، ساير اعضاي اين دسته در معيار فنربندي، تعليق و فرمان هيچ امتياز منفي نداشته‌اند اما در عوض تمامي آنها در معيار‌هاي بدنه، رنگ و تزئينات داخلي و خارجي حائز نمره منفي شده‌اند كه در اين ميان آوانته داراي بيشترين امتياز منفي در قسمت بدنه است و بنز هم در اين دسته و هم در بين كل خودروها، كمترين امتياز منفي را در بدنه دارا است.
اين خودرو همچنين در معيار تزيينات داخلي و خارجي نيز داراي پايين‌ترين امتياز منفي بين تمام خودروها است.
نكته ديگر در مورد دسته خيلي خوب‌ها اين كه ريو محصول كره‌اي و مونتاژي در سايپا به جز معيار فنربندي تعليق و فرمان در باقي معيارها نمره منفي كسب كرده كه بيشترين آن به معيار تزيينات داخلي و خارجي مربوط مي‌شود. همچنين اين خودرو به همراه پژو 206 تنها اعضاي دسته خيلي خوب‌ها هستند كه در معيار نفوذ آب و ترمز حايز نمره منفي شده‌اند.
تندر-90 ايران‌خودرو بهترين در رنگ
رتبه‌بندي دسته خوب‌ها طي گزارش اخير سازمان گسترش در حالي است كه هيونداي ورنا همچون رده‌بندي‌هاي اخير باز هم درصدر اين دسته قرار دارد.
ورنا كه در شركت خودروساز خصوصي كرمان خودرو به مونتاژ مي‌رسد تنها در معيارهاي تزيينات داخلي و خارجي، بدنه و رنگ امتياز منفي به دست آورده است كه بيشترين آن به بخش تزيينات مربوط مي‌شود.
پس از اين خودرو، فولكس گل ديگر محصول مونتاژي كرمان خودرو جاي دارد كه علاوه بر معيارهاي بدنه، رنگ و تزيينات در قسمت موتور نيز حائز امتياز منفي شده كه بيشترين آن مربوط به معيار بدنه است. در رده‌هاي بعدي اين دسته، تندر-90هاي پارس‌خودرو و ايران‌خودرو قرار دارند.
اين در حالي است كه تندر ايران‌خودرو در معيارهاي تزيينات و رنگ و موتور امتياز منفي كمتري را نسبت به تندر پارس‌خودرو به دست آورده و در ساير معيارها امتياز منفي‌اش بيشتر شده است كه بر اين اساس تندر پارس‌خودرو از لحاظ سطح كيفي، شرايط بهتري را نسبت به تندر ايران‌خودرو دارد و جالب آن كه تندر توليدي در ايران‌خودرو به جز معيار صداهاي غيرعادي در تمام معيارهاي ديگر حائز نمره منفي شده است.
در حالي كه تندر پارس‌خودرو تنها در چهار معيار موتور، تزيينات، بدنه و رنگ امتياز منفي دارد.
نكته ديگر اين كه تندر ايران‌خودرو در معيار رنگ كمترين امتياز منفي را ميان كل خودروهاي مورد ارزيابي قرار گرفته به دست آورده است.
MVM بهتر از پژو پارس و 405
پژو پارس توليدي ايران‌خودرو خراسان نيز در دسته خوب‌ها قرار دارد و به جز معيارهاي ترمز و صداهاي غيرعادي در ساير معيارها نمره منفي به دست آورده است كه بيشترين آن به بخش تزئينات مربوط مي‌شود. پس از اين خودرو، محصول چيني MVM جاي گرفته و پس از آن نيز پژو پارس ايران‌خودرو قرار دارد كه به جز معيار صداهاي غيرعادي و نفوذ آب در باقي معيارها حائز نمره منفي شده و بيشترين آن نيز به بخش بدنه مربوط است.
پژو 405 توليدي در سايت ايران‌خودرو خراسان و سايت مركزي اين شركت نيز جزو دسته خوب‌ها به حساب مي‌آيند كه البته پژو 405 توليدي سايت خراسان در مجموع امتياز منفي كمتري را نسبت به 405 توليدي در مركز به دست آورده و از كيفيت بهتري برخوردار است. نكته ديگر اينكه پژو 405 ايران‌خودرو در معيار فنربندي، تعليق و فرمان بيشترين امتياز منفي را ميان كل خودروها دارا است.
سمند در مرز سقوط
هر چند كه سمند برند ملي ايران‌خودرو با كسب امتياز منفي 4/193 آخرين عضو دسته خوب‌ها به حساب مي‌آيد، اما تنها هفت امتياز منفي تا سقوط به دسته «قابل قبول»‌ها فاصله دارد.
اين درحالي است كه سمند به نوعي سوگلي محصولات بزرگ‌ترين خودروساز خاورميانه محسوب شده و به ساير كشورها نيز صادر مي‌شود و از همه مهم‌تر واژه «خودرو ملي» را يدك مي‌كشد. اين محصول در ميان 23 خودرو رده‌بندي شده از لحاظ سطح كيفي، جايگاه نوزدهم را به خود اختصاص داده است.
سمند در تمامي معيارها نمره منفي كسب كرده كه بيشترين آن در بخش تزيينات بوده و كمترين نيز به صداهاي غيرعادي مربوط مي‌شود. اين در شرايطي است كه چندي پيش يكي از مسوولان ايران‌خودرو، سمند را بهترين خودرو كشور خوانده بود.
خودرو قابل قبول نداريم!
رده‌بندي سطح كيفي خودروها در خرداد به لحاظ آنكه هيچ كدام از محصولات مورد ارزيابي قرار گرفته امتياز منفي ميان 200 الي 277 كسب نكرده‌اند، فاقد دسته قابل قبول‌ها است كه البته سمند از دسته خوب‌ها و پژو روآ از دسته حداقل قابل قبول‌ها، به لحاظ نزديكي امتياز منفي‌شان به شاخص دسته قابل قبول‌ها، مستعد جاي گرفتن در اين دسته طي ماه‌هاي آينده هستند.
پژو روآ بدترين در بدنه و ترمز
دسته حداقل قابل قبول‌ها را بايد به نوعي به بنام پرايد سند زد چرا كه سه مدل از اين خودرو با كسب امتيازهاي منفي بين 277 تا 410 به عضويت آن درآمده‌اند. البته پرچم‌دار و صدرنشين اين دسته پژو روآ محصول تقريبا بخت‌برگشته و ضررده ايران‌خودرو است كه امتياز منفي حدود 290 را به دست آورده است. اعضاي دسته حداقل قابل قبول‌ها در تمامي معيارها حائز نمره منفي شده و تقريبا در اين زمينه ركورددار به حساب مي‌آيند.
به نحوي كه روآ در معيارهاي بدنه و ترمز بيشترين امتياز منفي را در ميان كل خودروها توليد يا مونتاژ داخل به دست آورده و پرايد 141 پارس‌خودرو نيز در معيارهاي تجهيزات الكتريكي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي و همچنين نفوذ آب ركورددار كسب امتياز منفي محسوب مي‌شود.
اين در حالي است كه بيشترين نمره منفي مربوط به معيار رنگ را نيز يكي ديگر از اعضاي دسته حداقل قابل قبول‌ها يعني پرايد صبا به نام خود ثبت كرده است.

mr_black
20 November 2008, 05:44 AM
ايساكو مقام اول خدمات پس از فروش را كسب كرد

شركت ايساكو در بين شركت هاى تابعه سازمان گسترش و نوسازى صنايع ايران در نيمه اول سال ۸۷ بالاترين امتياز را از لحاظ وضعيت خدمات پس از فروش كسب كرد.به گزارش ابرار به نقل از پايگاه اطلاع رسانى گروه صنعتى ايران خودرو، على نمكين، معاون شبكه خدمات پس از فروش شركت ايساكو ضمن اعلام اين خبر گفت: در آخرين دوره ارزيابى انجام شده توسط شركت بازرسى كيفيت و استاندارد ايران وابسته به وزارت صنايع و معادن، ايساكو در هر دو بخش تعميرگاه ها و مديريت بروظايف (ستاد شركت) نسبت به دوره هاى قبلى بالاترين امتياز را كسب كرد و بدين ترتيب مقام اول خدمات پس از فروش را به خود اختصاص داد.نمكين با اشاره به رشد بسيار خوب ايساكو در ارائه خدمات به مشتريان از طريق شبكه گسترده نمايندگى هاى مجاز ايران خودرو درسراسر كشور گفت: در بخش تعميرگاه ها امتياز ايساكو از ۶۸ در دوره قبل به ۷۹/۷۱ و در بخش عملكرد بروظايف (ستاد شركت) از ۳۶/۷۶ به ۹۰/۸۲ رسيده است كه اين امر نشانه اهتمام جدى مديريت، كاركنان و متخصصان ساعى ايران خودرو و نيز ۷۵۰ نمايندگى پرتلاش در شبكه فروش و خدمات پس از فروش براى خدمت رسانى بهتر به مشتريان است.نمكين رشد يك درصدى شاخص رضايت مشتريان نسبت به دوره قبل را با توجه به گستردگى نمايندگى هاى ايساكو در كشور حاكى از تعهد به رويكرد جلب رضايت مشترى به عنوان شعار سال ۸۷ ايران خودرو عنوان كرد.

hosseinabd
21 November 2008, 01:26 AM
به نظر من ایران خودرو هر روز داره کیفیت محصولاتش رو بدتر از دیروز میکنه. خیلی بد کار میکنه. توی دنیا شانسی یک ماشین ایراد پیدا میکنه. برای ما شانسی یک ماشین خوب در میاد.

amahdavi2004
10 November 2010, 02:04 PM
چهارشنبه 19 آبان 1389 رويداد
كسب شش جايزه كيفيت توسط ايران‌خودرو

ایکوپرس- در هفتمين دوره جايزه ملي كيفيت ايران، گروه صنعتي ايران خودرو موفق شد چهار تقديرنامه اشتهار به كيفيت و دو گواهي نامه اهتمام به كيفيت را از آن خود كند.

در اين مراسم كه با حضور وزير صنايع و معادن، رييس سازمان استاندارد، روساي انجمن كيفيت ايران و مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو برگزار شد، معاونت توليد خودروسواري براي محصول 206 و معاونت توليد خودرو تندر براي سواري تندر90 تقديرنامه دوستاره اشتهار به كيفيت را از هفتمين دوره جايزه ملي كيفيت دريافت كردند. همچنين معاونت توليد قطعات پرسي ايران خودرو براي توليد قطعات پرسي بدنه خودرو و شركت ايران خودرو خراسان براي سوزوكي گراند ويتارا تقديرنامه يك ستاره اشتهار به كيفيت را از هفتمين دوره جايزه ملي كيفيت دريافت كردند.

روزنامه دنياي اقتصاد

معني كيفيت را در ايران فهميديم: به كچل مي گويند زلفعلي

moje90
10 November 2010, 06:40 PM
آخه اینا کی هستن که به ایران فرقون جایزه میدن...فکر کنم نمیدونن ماشین چیه:icon_cry: با چه دلیل و مدرکی ؟؟؟ آخه اگه این ماشینا رو با این کیفیت خفن دست مردم نمی دیدیم میگفتیم شاید راست بگن :icon_bigg

hsn
23 November 2010, 09:51 AM
ببین دوست عزیز از اوایل دهه شصت همینطوری بوده.همش پیکانهای در پیتو سوار میشدیم همیشه هم میگفتن کیفتیش عالی تر شده و همش هم ایران خودرو تقدیر گرفته...
ماشینای الان رو هم در تالار های 10-20 ساله دیگه میگن جزو تولیدات با کیفیت ایران خودرو محسوب میشدن

Alber
29 November 2010, 10:27 AM
سمند: نمي دانم
405 و 206: سال به سال قربون پارسال
ايران فرقون هر روز بدتر از ديروز (دينگ دانگ) :icon_cool

soheilm
29 November 2010, 12:40 PM
سال به سال بدتر میشه - اما کی اهمیت میده ؟؟؟

Raminium2001
3 December 2010, 04:06 PM
من اواخر سال 85 یک سمند LX داشتم که واقعا ازش راضی بودم. برای همین به برادرم پیشنهاد کردم سمند بخره ولی وقتی ماشینش رو دیدم (LX EF7) واقعا دلم میخواست خون گریه کنم !!!! قیمت از 12,100 رسیده به 16,300 ولی کیفیت ... داشبورد که پلاستیک بازیافتی بود، رودریها شبیه جنس این اسباب بازیهای چینی. تزئینات داخلی غیر همرنگ! حذف شارژر توی زیر آرنجی (آخه این مگه چقدر قیمتش بود که جاش رو گذاشتین فقط) کاهش کیفیت صندلیها، کاهش قابل ملاحظه قطر ورق و...

moje90
9 December 2010, 04:04 PM
با سلام :icon_winkهمکار ما یه دونه 405 رنگ مشکی خریده که تریم بژ هست ... وقتی سوارش میشی فکر میکنی گاری سوار شدی تازه یه مورد عجیبی که داشت درهاش یه دفعه از حالت در گیر بودن با قفل خارج میشد و به حالت نیمه باز در میومد:icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_arro کیفیت رو دری ها و پلاستیک های محافظ ستون ها خیلی آشغال هست :icon_biggتازه زوزه گیربکس هم تو دورهای مختلف خیلی رو اعصاب بود :icon_biggواقعا برای ایران خودرو با این مشتری مداریش متاسفم :icon_mad:

engali
9 December 2010, 04:30 PM
آشغال شده آشغال .... هم ایران خودرو هم سایپا .

Validator
13 December 2010, 02:09 PM
دو کلمه هم بشنوید از ....!

با کاهش جهشی نمره منفی محصولات، ایران خودرو اهداف کیفیتی سال 89 را در مورد 206، سوزوکی گراندویتارا و روآ محقق ساخته است.

سید جواد دهنادی رئیس کمیته ارتقای کیفیت تولید و محصولات ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت:« اهداف کیفیتی پژو 405، پارس و سمند بسیار چالشی است اما پیش بینی می شود دی ماه امسال اهداف کیفیتی دراین بخش نیز محقق شوند.»

وی افزود: «در حال حاضر 206 و گراندویتارا در سطح خیلی خوب +A و روآ در سطح خوب B یعنی به سطحی رسیده اند که برای پایان سال جاری هدف گذاری شده است.»

قائم مقام تولید ایران خودرو ، سطح کیفیت 405، پارس، تندر، سمند و باردو را در حال حاضر به ترتیب خوب +B، خوب +B ، خیلی خوب A+ ، خوب +B و حداقل قابل قبولD ذکر کرد که تا پایان سال همگی یک رتبه ارتقا پیدا می کنند.

وی یادآور شد که در پروژه های 160 گانه ارتقای کیفیت، برنامه سختگیرانه ای تدوین شده که در کنار هماهنگی و سازماندهی همه جانبه، این هدف گذاری ها را محقق می سازد.

دهنادی با اشاره به ابلاغیه وزارت صنایع و معادن در مورد ارتقای کیفیت محصول در خرداد 89 ، اظهار داشت:« این ابلاغیه، خودورسازان را مکلف ساخته برای سال 90، تمام محصولات را درسطح « قابل قبول» و بالاتر و بـــــــــرای ســــــــــال 91-92 در سطح « خوب » و « خیلی خوب » تولید کنند.»

وی میزان بهبود در کیفیت محصولات ایران خودرو در سال های 88 و 89 تا آذرماه را به ترتیب 35 و 36 درصد عنوان کرد و گفت:« ایران خودرو به غیر از روآ، همین امسال می تواند به هدف کیفیتی سال 92 دست یابد.»

دهنادی با اشاره به این که کمیته عالی کیفیت ایران خودرو پنج زیر کمیته در حوزه های مختلف را زیر پوشش دارد، گفت:« شاخص هاي اثربخشي فعاليت ها وسيستم هاي كيفيت ازجمله واكنش سريع نسبت به رفع مشكلات، ضمن صيانت از حقوق مشتريان، ایراد عملکردی در آديت نهايي را منتفی ساخته و خودروی با كيفيت تحويل مشتري می شود.»

وی تصریح کرد:« دراین فرایند، مشكلات در كوتاه ترين زمان رفع و عمليات بازرسي و كنترل، مانع از انتقال مشكل به مشتري مي شوند.»

a_rudi
19 December 2010, 04:48 PM
من 4 تا پرايد داشتم مدل 85-86-87-88

و حالا هم تندر

مي‌تونستي در 4 سال متوالي افت کيفيت مونتاژ و مواد اوليه رو در اون 4 تا پرايد ببيني