PDA

View Full Version : نقدها ازمقالات مجله ماشین رو اینجا مطرح کنید!!

arash p mbz bmw
31 August 2006, 02:30 PM
با سلام
امیدوارم حال همگی خوب باشه
دوستان عزیزم
این تاپیک از این به بعد در جهت نقد مجلات اتوموبیل به خصوص مجله ی مثلا تخصصی ماشین میباشد
بنده اولین نقد رو از مجله ماشین اون هم از ماه پیش شروع میکنیم
از مقاله ی تست اوانته-زانتیا-مزدا-کرولا
واقعا نمیدونم چه جوری باید من این مقاله رو نقد کنم
من مجله ماشین رو کامل میخونم حتی چیزایی که گوشه ی عکسها مینویسه رو هم میخونم و حتی یک کلمه رو نمیزارم جا بمونه برای همین یک ماه عقبم و یک شماره قبل تر از شماره ی جدید رو میخونم
در هر حال
در این تست خیلی جاها سوتی های بدی بود
یادم میاد قدیما که بنز SLRاومده بود مجله ماشین کلی کیف میکرد و میگفت که این ماشین توی ایرانم میاد
اینو گفتم تا بفهمین چقدر این مجله از لحاظ اطلاعات تعطیله
تک تک مقالات این مجله از مجله ی درایور و یا اتو و یا مجلات دیگر میباشد و چند تا از مقالاتش برای خودشه
در هر حال دیگه بیش از این از خوبیاش نمیگم و میرم سر تست
بنده طرفدار ماشینی نیستم و به نظرم بین این 4ماشین هیچ کودوم خوب نیستن و اصلا قابلیت اینو ندارن که ما ایرانی ها سوارشون بشیم
در هر صورت به نظرم توی این تست مجله ماشین خودشو واقعا لو داد
یه مدت بود ایرانخودرو شده بود عزیز دردونه ی مجله ماشین و این مجله ی مثلا معتبر تمام خوبی ها رو به ایرانخودرو نسبت میداد
حالا هم شده سایپا
خدا میدونه کی بشه کرمان موتور
مجله ماشین تا اخر تست به نظرش اوانته و زانتیا اول میشدن تا اینکه اون اقای مثلا نویسنده میبینه که کیفیت اوانته پاینتر از زانتیاست
اخه اقای نویسنده برو یه سری به تاریخچه ی کرمان موتور بزن بعدش بیا
کرمان موتور بهترین توی مونتاژ بودش اونوقت چطوری میگی که کیفیت پاینه
حالا من عین متنشو براتون اینجا نقل میکنم ببینید:
اما انچه که باعث شد در نهایت هیوندایی اوانته متواند برتری را نصیب خود کند دارا بودن پایین ترین کیفیت ساخت در گروه و عدم موفقیت کامل قابل توجه ان در بازار از زمان عرضه ان در سال گذشته تاکنون بود که البته بخشی از ان ناشی از سیاست نامگذاری نامناسب سازنده اش است که علیرغم شناخت و مورد توجه بودن نسل های گذشته ان که با نام النترا در کشورمان عرضه میشدند این خودرو رو با نامی متفاوت عرضه کرده است.

اقا تک تک کلماتش ایراده.......................
1-در مورد کیفیت که سخت دچار اشتباه شده
2-اقای عزیز بزار ماشین بیادش بعدش این حفو بزن که موفق نشده این ماشین هموز تولید انبوه نداره اونوقت چی میگی شما؟!!!
3-چه ربطی به نامگذاری داره اقای محترم ؟!!کسایی که به قول شما قبلا النترا داشتن یعنی نمیفهمن که این اونته همون النتراست منتها ایراداتش بر طرف شده (مثل اینکه بگیم پرشیا از خانواده 405نیست و اصلا ایرانخودرو نزدتش)
ببخشید تند رفتم
دیگه این مقاله اعصابمو خرد کرده بود
دوستان شما دیگه از این مجله چه سوتی هایی پیدا کردید؟!!!

hamidfizic
2 September 2006, 02:54 AM
سلام واقعا خیلی چرط و پرت می نویسن یه نویسنده میاد تعریف می کنه تو شماره ی بعدی اون یکی نقد می کنه
مثلا دفعه ی قبلی در مورد فولکس گل تقریف کرده بود حتب این جمله رو گفته بود که" کیفیت مواد به کار رفته به کابین خوب و قابل قبول است"
اما این دفعه نوشته" کیفیت مواد به کار رفته در کابین از تمامی خودروهای داخلی پایین تر است"
دیگه اینو هر ..... میدونه که کیفیت مواد داخلیش بالاست حداقل یه بار که سوار بشی می فهمی
یا اصلا انگار سوار پراید پی کی نشده
یا آومده از جای موتورش ایراد گرفته
تو سایت کارتاک که یکی از معتبر ترین هاست سوال کردم گفتند اوج طراحی بوده که موتور رو طولی گذاشته و رادیاتور رو اورده راست و نیرو رو 90 درجه چرخونده
یه مثلا گفته داشبورتش سادست و جمعا 8 تا دکمه بیشتر اونجا نیست
من که هر چی می شمارم بیشتر از 8 تاست و پیشنهاد می کنم این آقا یه نگاه به گلف یا حتی همین زانتیای خودمون بکنه ببینه چندتا دکمه داره
ملاک مجله شده دکمه

ارش بني كريمي
2 September 2006, 12:10 PM
ولي با وجود تمامي اينها باز هم به نظر من بهترين مجله ي ماشين تو ايرانه
حداقل از اون مجله ي ايران اتومبيل كه قيمتش 100 تومنه و هيچي هم نداره كه بهتره!
ولي قبول دارم كه يه سوتي هايي هم ميده!!

واي بيشتر از همه اين فرهاد كاشاني منو عذاب ميده!!
مرتيكه 20سال خارج بوده فك كرده كيه!!
همش از ماشينايي كه داشته ميگه يا همش از بنز ايراد ميگيره!!
نميدونم يادتون هس يا نه تو مجله ي ماشين يكي دو ماه پيش گفته بود كه بنز c200 خريده!!!اخه يكي نيس بهش بگه اخه اقاي محترم ماشين مدل بالا گرفتي ما رو سن نه!! حالا عكس بنزش رو هم تو مجله ميزنه!!

يجوري رفتار ميكنه انگار صاحاب مجله س!

flipflop
3 September 2006, 06:05 PM
اون بخشي از مفاله هاي مجله ماشين كه ترجمه نيست و نوشته خودشونه اگه كاملا چرت نباشه خيلي رقيق و بي محتواست. آزمايش فني هاش كه واقعا منو كشته ! يه نفرو مي فرستن سراغ ماشين. طرف 2 تا عكس مي گيره و يه چرخي دور ماشين مي زنه و اين ور و اون ور ماشينو ديد مي زنه بعد شروع مي كنه به مشق نوشتن! گاهي من تصور مي كنم كه يه نمايشگاهي اين آزمايش فني رو نوشته !

navid-83
4 September 2006, 03:15 AM
اون بخشي از مفاله هاي مجله ماشين كه ترجمه نيست و نوشته خودشونه اگه كاملا چرت نباشه خيلي رقيق و بي محتواست. آزمايش فني هاش كه واقعا منو كشته ! يه نفرو مي فرستن سراغ ماشين. طرف 2 تا عكس مي گيره و يه چرخي دور ماشين مي زنه و اين ور و اون ور ماشينو ديد مي زنه بعد شروع مي كنه به مشق نوشتن! گاهي من تصور مي كنم كه يه نمايشگاهي اين آزمايش فني رو نوشته !

دوست خوب اینو خوب اومدی

به نظر منم بعضی وقتا تابلو طرفداری میکنه.

tirkerm717800
24 June 2008, 02:32 PM
راستش قبلنا بیشتر قابل تحمل بود مقاله ی تست خودروهای زیر 30 ملیونش 17 تا غلط عددی داشت زنگ زدم میگه ما ایت اطلاعات رو از صاحبای ماشین می گیریم من نمی دونم اینا اینترنت ندارن راستی کجا میشه pdf شو رو گیر اوورد من که دیگه حاضر نیستم پول بالاش بدم