PDA

View Full Version : گارانتی های معتبر

salar68
26 August 2006, 02:35 PM
سلام
این گارانتی واسه موبایل ها تائید شده می باشد
گارانتی های خارج از این ها مورد اعتماد نبوده و همینطور غیر قانونی می باشند

گارانتي‌هاي معتبر گوشي تلفن همراه در بازار داخل كشور اعلام شد.

به گزارش فارس، پس از گذشت چند ماه از اعلام تعرفه 60 درصدي براي واردات گوشي تلفن همراه گارانتي‌هاي غير اصل در بازار به شدت افزايش يافته است.
براساس اين گزارش ليست كامل اين گارانتي‌ها بدين شرح است:

نوكيا: ايراتل- اتصالات- سيتادل- خدمات طلايي نيا- تلكام
سوني اريكسون: سيتادل تلكام
سامسونگ: پارس قائم
ال جي: پرشين تلكام
پنتك: فيتكو
ساژم: رانجو
زيمنس: پارس پرديس قشم
موتورولا: تلفن نيكا
فيليپيس: برامان

mori_kntu
26 August 2006, 04:25 PM
تلفن نيکا شماره تماسش رو داريد؟

PoYo
26 August 2006, 07:09 PM
آقا این گارانتی ارس چیه که مادام العمر هست؟؟؟؟؟ http://asefsoft.com/qsimages/24.gif

secondphoenix
27 August 2006, 11:41 AM
راستش اتصالات هم گفته بودند كه گارانتي مادام العمر داره (شايعه)
اما براي گوشي هاش تنها 12 ماه گارانتي داشت و بعد از يك سال هم ميگفت مادام العمر تعمير داريم نه تعويض، حتي گوشي يدك هم در زمان تعمير نداد! (كه در تبليغاتشون ذكر كردند)
اين مادام العمر كه ميگن، گارانتي نيست! گارنتي يعني ايراد كارخانه، كه در زمان گارانتي بدون هيچ هزينه اي ايراد رو برطرف مي كنند. اون مادام العمر يعني تا آخرين لحظه گوشي رو تعمير مي كنند و هزينه اش را شما بايد پرداخت كنيد. كاري كه هر شركت وارد كننده گوشي انجام ميده و امتياز خارق العاده اي نيست!

PoYo
28 August 2006, 09:04 PM
ممنون دوست من

اما من که پرسیدم گفتند گوشی تعویض هم میشه

یعنی اگه ایراد ایجاد شده از گ.شی باشه فورا تعویض میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ http://asefsoft.com/qsimages/35.gif

farzad_sx1
28 August 2006, 09:55 PM
دوستان حتما اینرو هم دیدید ...
لیست فروشنده های رسمی نوکیا در ایران با مشخصات نسبتا کاملشون ...
http://www.nokiamea.com/wb2/english/support/retailers/display.aspx?cid=4

mori_kntu
29 August 2006, 01:45 AM
من با نيکاتل تماس گرفتم
گفت موتورولا رو گارانتي نمي کنن و وارد هم نمي کنن
فکر نمي کنم خبر کلا موثق باشه

secondphoenix
29 August 2006, 09:26 AM
ممنون دوست من

اما من که پرسیدم گفتند گوشی تعویض هم میشه

یعنی اگه ایراد ایجاد شده از گ.شی باشه فورا تعویض میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ http://asefsoft.com/qsimages/35.gif

ما كه تعويضي نديديم!
در ضمن در زمان تعمير هم گوشي يدك ندادند :icon_mad: (در تبليغاتشون كه اين ها رو به عنوان مزيت عنوان كرده بودند)
اما گارانتي ايراتل، هم زمان گارانتي بيشتري داره و هم در زمان گارانتي علاوه بر تعمير گوشي، فريمور رو هم بطور رايگان ارتقا ميدن.

navid_2006
29 August 2006, 11:44 AM
حالا گارانتی ارس خوبه یا ایراتل(برای نوکیا) چون گوشی های با گارانتی ارس ارزون تر هستن؟

secondphoenix
6 September 2006, 11:03 AM
حالا گارانتی ارس خوبه یا ایراتل(برای نوکیا) چون گوشی های با گارانتی ارس ارزون تر هستن؟

من از ايراتل خيلي راضي بودم!

گارانتي ايراتل، هم زمان گارانتي بيشتري داره و هم در زمان گارانتي علاوه بر تعمير گوشي، فريمور رو هم بطور رايگان ارتقا ميدن.

soheil86
23 December 2006, 02:57 PM
برای آیمیت چه گارانتی خویه؟؟؟

حسام 61
23 December 2006, 04:18 PM
دوست عزیز گارانتی ارس فقط بدرد سطل زباله میخوره و راجب این گارانتی و برگه های مشابه بارها بحث و تبادل نظر شده و همچنان متاسفانه اینگونه برگه های گارانتیه 500 تومنی در بازار و در بین فروشنده ها موجوده و با اختلاف قیمتی بین 5هزار تومن تا 30 هزار تومن به مشتری ها غالب میکنن
همونطور که دوستان اعلام کردند لیست گارانتی های مجاز در تاپیک اعلام شده و فقط در صورت نیاز از این گارانتی ها استفاده و خریداری نمایید
(هرچند که گارانتی های رسمی هم وظیفه خودشونو به درستی انجام نمیدن و پاساخگو به مشتری نیستنتد)

PAYAM
23 December 2006, 06:22 PM
براي نوكيا فقط گارانتي ايراتل يا نيا موردتاييد است و لاغير..!

amahdavi2004
23 December 2006, 08:31 PM
آيا گارانتيهاي معتبر واقعا قابل اعتمادند تا كسي بين 50 تا 90 تومان پول بيشتر برايشان بدهد؟ يا هر وقت شما گوشي معيوب را ببري مي اندازند گردن زمين خوردن گوشي يا آب خوردگي آن و آن وقت با كلي معطلي هزينه تعميرشان دو برابر افراد متفرقه است؟
توي اين مملكت وقتي 20 ميليون پول ماشين مي دهي گارانتيش به لعنت خدا نمي ارزد و هر كي كه عرضه نداشته خودش مغازه بزند مي فرستند روي ماشين شما كار ياد بگيرد (استثناء را نمي گويم هر چند كه هنوز نديده ام) حالا به نظر شما گارانتي گوشي چند صد هزار تومني قابل اعتماد است؟

mmoeimifar
24 December 2006, 03:44 AM
منم با amahdavi موافقم تا حالا از 7 8 تا موبايلي كه يا خودم بردم يا با كسي رفتم كه گوشيش عيب داشت يك بار مثل انسان گوشي رو نگرفتن تا تعمير كنن يا گفتن از زمين خوردن گوشي يا هزار دليل الكي ديگه
تازه با هزار دردسر كه گوشي ميبري بايد هزينه تعميرم خودت بپردازي
حالا ديگه شما بگيد معني گارانتي يعني چي!!!!
ادم بهتره به جاي پول گارانتي پولشو ذخيره كنه يه گوشي بهتر بگيره چون گارانتي به نظر من دور ريختن پوله تو ايران

YasharX
26 January 2007, 12:30 PM
برای نوکیا گارانتی موبایل پلاس هم هست که معتبر هستش :icon_cool

romeo_1593
26 January 2007, 12:41 PM
منم با amahdavi موافقم تا حالا از 7 8 تا موبايلي كه يا خودم بردم يا با كسي رفتم كه گوشيش عيب داشت يك بار مثل انسان گوشي رو نگرفتن تا تعمير كنن يا گفتن از زمين خوردن گوشي يا هزار دليل الكي ديگه
تازه با هزار دردسر كه گوشي ميبري بايد هزينه تعميرم خودت بپردازي
حالا ديگه شما بگيد معني گارانتي يعني چي!!!!
ادم بهتره به جاي پول گارانتي پولشو ذخيره كنه يه گوشي بهتر بگيره چون گارانتي به نظر من دور ريختن پوله تو ايران

راستش من فقط یک بار گوشیم رو بردم گارانتی ایرنیان که همه میگن معتبر نیست با اینکه آب پرتقال تو گوشیم رفته بود و LCD اون قاط زده ود...کلیداش درست کار نمی کرد و دوربینش هم همینطور اما بدون هیچ هزینه ای و با برخورد فوق العاده خوب فقط در عرض نیم ساعت برام تعمیرش کدن و دادن چون گفته بودم عجله دارم......من فکر میکنم اینکه اعلام میکنن فلان گارانتی معتبر نیست خیلی هاشون بخاطر اینه که حق حساب کله گنده هارو نمیدن....راستش من از ارانیان که یه بار کارم پیششون گیر افتاد کاملا راضیم

alisam44
26 January 2007, 03:07 PM
تغيير گارانتي‌هاي معتبر گوشي تلفن همراه

در پي درج مطلبي با كد خبري 46432 مورخ 4/06/1385 تحت عنوان گارانتي‌هاي معتبر گوشي تلفن همراه سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان مركز هماهنگي امور بازرسي، اعلام كرد: كليه خريداران گوشي تلفن همراه مي‌بايست در انتخاب و خريد خود دقت لازم را به عمل آورده و تلاش نمايند كالاي مورد نظر از گارانتي و خدمات پس از فروش مناسب و معتبر بر خوردار باشد تا بتوانند در صورت بروز هر گونه مشكل با استفاده از گارانتي به نمايندگي مربوطه مراجعه نمايند.

همچنين اسامي گارانتي‌هاي معتبر جهت عرضه گوشي تلفن همراه به شرح ذيل مي‌باشد:
1ـ نوكيا: خدمات طلايي نيا
2ـ سوني اريكسون: پارس سيتادل
3ـ ال جي: پرشين تله كام
4ـ ساژم: بهار چين رانجو
5ـ پن تك: فيتكو
6ـ هيونداي: پارس نيكاتل
7ـ حاير: مطهر ضمير

مصرف كنندگان جهت كسب اطلاعات بيشتر از گارانتي‌هاي رسمي در طول ساعات اداري با شماره تلفن 88402923 تماس حاصل نمايند.

منبع: http://www.baztab.ir/news/46978.php

pedram325i
3 February 2007, 01:35 PM
یه سوال داشتم در مورد گارانتی ایرافون
اینو می دونم که گوشی های سونی اریکسون گارانتی ایرافون شماره سریالشون عوض شده و سریال اوریجینال نیستند.
میخواستم بدونم کوشی های نوکیا گارانتی ایرافون چه جوری هستند؟ اونها سریالشون با با رو جعبه و پشت باطری تطبیق می کنه؟ یا نه اونها رو هم سریالشون رو تغییر دادن؟ آخه شنیدم که سریال نوکیا رو نمی شه عوض کرد.
دوستان که از این موضوع خبر دارند لطفا ما رو هم در جریان بذارند.
ممنون

Tommy Angelo
4 February 2007, 05:36 PM
لطفا جواب بدید.
هیچ کس جواب سوال من رو نمی دونه؟

من دقیقا نمیدونم که گوشی های نوکیای ایرافون چه حالتی دارن ولی اینو میدونم که همه ی گوشی ها سریالشون عوض میشه حتی نوکیا !!!

YasharX
6 February 2007, 12:13 AM
برای نوکیا کد #06#* وارد کن اگر با کد روی جعبه و خود گوشی ( جای قرار گیری باطری ) یکی بود شک نکن که سریالش درسته

1111
6 February 2007, 12:40 AM
راستش من فقط یک بار گوشیم رو بردم گارانتی ایرنیان که همه میگن معتبر نیست با اینکه آب پرتقال تو گوشیم رفته بود و LCD اون قاط زده ود...کلیداش درست کار نمی کرد و دوربینش هم همینطور اما بدون هیچ هزینه ای و با برخورد فوق العاده خوب فقط در عرض نیم ساعت برام تعمیرش کدن و دادن چون گفته بودم عجله دارم......من فکر میکنم اینکه اعلام میکنن فلان گارانتی معتبر نیست خیلی هاشون بخاطر اینه که حق حساب کله گنده هارو نمیدن....راستش من از ارانیان که یه بار کارم پیششون گیر افتاد کاملا راضیم

كاملا موافقم مخصوصا با اين قسمت كه حق حساب كله گنده ها را نميدن
مثلا نيا نمايندگي كولر هاي ا و جنرال را هم داره
من گوشي ان 80 را 700000 ريل بالاتر خريدم به خاطر گارانتي نيا
1 بار كلي وقتم تلف شد رفتم براي بالا بردن فريمور/ گفتند كه هنوز دانلود نكردند در حاليكه همون زمان همه در علاالدين داشتند
بعدا با تلفن هماهنگ كردم/ گفتند كه ورژن جديد اماده است
امروز راه افتادم رفتم نيا / گفتند كه تغيير ورژن را انجام نميديم و ...................
با كلي بحث بعدش گفتند هزينه اش 300000 است وبا وساطت مسئولشون با 50000 ريال هزينه قراره فردا برم بگيرم؟
پول اژانس هايي كه ميدم را به يكي تو علا الدين ميدادم بهتر نبود؟؟؟؟؟؟

alisam44
7 February 2007, 01:44 PM
اينم مشكلات گوشيهاي قاچاق و گوشيهايي كه با تغيير يريال فعال مي شوند:

http://www.aftabnews.ir/vdcfyydw6tdet.html

afghantoday
28 March 2007, 02:58 AM
کسی شماره فیتکو (نمایندگی آیمیت) تو تهران رو داره؟ یا آدرسشو؟

mohammad51
3 April 2007, 02:29 AM
کسی شماره فیتکو (نمایندگی آیمیت) تو تهران رو داره؟ یا آدرسشو؟

سر نبش پاساژ علاالدين يك مغازه هست كه نماينده رسمي فيتكو هست :icon_cool

ياحق

farzan_r2
3 April 2007, 03:41 AM
qtelk ماله کدوم گارانتیه ؟

am!n
3 April 2007, 05:58 AM
كيوتك گارانتيش اكسون است...
بد نيست به اين تاپيك سر بزنيد...
گارانتی گوشی های موبايل (http://www.phalls.com/vbulletin/announcement.php?f=25)

alisam44
23 April 2007, 04:11 PM
یه سوال داشتم در مورد گارانتی ایرافون
اینو می دونم که گوشی های سونی اریکسون گارانتی ایرافون شماره سریالشون عوض شده و سریال اوریجینال نیستند.
میخواستم بدونم کوشی های نوکیا گارانتی ایرافون چه جوری هستند؟ اونها سریالشون با با رو جعبه و پشت باطری تطبیق می کنه؟ یا نه اونها رو هم سریالشون رو تغییر دادن؟ آخه شنیدم که سریال نوکیا رو نمی شه عوض کرد.
دوستان که از این موضوع خبر دارند لطفا ما رو هم در جریان بذارند.
ممنون

دوست عزيز تمامي گوشيها را مي شود سريالشان را عوض كرد به طوري كه سريال با برچسب روي قوطي و پشت باطري بخواند!!
شما در سايت زير رفته IMEI گوشي را وارد كنيد اگر مدل گوشي درست بود سريال اصل است:
http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

alisam44
1 May 2007, 12:29 AM
اسامی 15 وارد کننده مجاز تلفن همراه

تاكنون 15 شركت مدارك لازم براي اخذ نمايندگي واردات گوشي تلفن همراه به مركز اصناف ارائه داده‌اند لذا اين 15 شركت به عنوان شركت‌هاي معتبر واردكننده محسوب مي‌شوند.

داريوش قاسمي‌ ـ مديركل قاچاق سازمان حمايت از مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان ـ در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين خبر عنوان كرد: بر اساس قانون شركت‌هاي معتبر به ارائه گواهي و ذكر نوع گارانتي و خدمات پس از فروش، قبل از اقدام به واردات موظف خواهند بود.

قاسمي‌ گفت: شركت مطهر ضمير به عنوان نماينده رسمي‌ واردكننده مارك‌ هاير، پرشين تلكام واردكننده مارك LG، پارس نيكاتل كيش واردكننده مارك هيونداي و سوني اريكسون، شركت بهارچين رانجو واردكننده مارك ساژم، شركت بازرگاني فانوس جهان رهنمون واردكننده ايلكون، خدمات طلايي‌ نيا واردكننده مارك نوكيا، پارس ايراتل واردكننده نوكيا، پارس سيتادل واردكننده سوني اريكسون، پارس قائم قشم واردكننده سامسونگ، شركت فناوري اطلاعات آينده‌نگر قشم واردكننده مارك پنتك، شركت اتصالات اينترنشنال تهران واردكننده مارك نوكيا، شركت موبايل پلاس واردكننده نوكيا، شركت پارس كانتل كيش واردكننده سوني اريكسون، شركت صنايع ماشين‌هاي اداري ايران واردكننده LG و شركت پارس مايكروتل واردكننده سامسونگ در سال جاري محسوب مي‌شوند.

به گفته وي شركت‌هايي كه از شرايط لازم براي واردات رسمي برخودار نباشند و يا مجوز نمايندگي رسمي ندارند قادر به واردات نبوده و فعاليت آنها در ايران غيرقانوني و قاچاق محسوب مي‌شود.

او همچنين از افزايش احتمالي سه شركت واردكننده گوشي تلفن همراه در هفته‌هاي آينده خبر داد.

بر همين اساس گارانتي‌هاي اين 15 شركت نيز جزو گارانتي‌هاي معتبر محسوب مي‌شوند.

alisam44
5 May 2007, 06:24 PM
با اين وضع فكر كنم اين گارانتيها 40-30 هزار تومان گران تر شود!!!

alisam44
17 July 2007, 12:41 PM
دوستان كسي آماري از اين گارانتي هاي متفرقه نوكيا ندارد(همين كارتيها كه 500 تومان هست!)؟كدام از بقيه بهتره و خدماتشون بهتره؟

alisam44
11 September 2008, 06:30 PM
قرار بود خدمات مشتریان نوکیا در ایران یک گارانتی واحد برای گوشی های خود عرضه کند که مثل گارانتی ایران نوکیا سابق از شرکت با برچسب پلمپ شود!؟
کسی آماری دارد که آمده یا نه؟

mohammad51
13 September 2008, 10:09 AM
قرار بود خدمات مشتریان نوکیا در ایران یک گارانتی واحد برای گوشی های خود عرضه کند که مثل گارانتی ایران نوکیا سابق از شرکت با برچسب پلمپ شود!؟
کسی آماری دارد که آمده یا نه؟

دوست عزيز

متاسفانه شركت هايي كه بايد زير اين پوشش كار ميكردن به توافق نظر نرسيدن و هنوز اين كار انجام نشده:icon_cool

alisam44
1 October 2008, 09:02 AM
من جمهوری رفتم دیدم روی جعبه نوکیاهایی که مال نیا هست نوشته با گارانتی 12 ماه نوکیا و درب جعبه هم پلمپ بود!!
سوال من این است آیا این پلمپ را خود شرکت نیا می زند یا مثل گارانتی های متفرقه مغازه دارها می زنند؟
اگر خود شرکت مثل ایران نوکیا سابق این کار را کند خیلی خوبه و دیگر مغازه دارها نمی توانند چیزهای اصلی داخل جعبه را عوض کنند!!!

mohammad51
5 October 2008, 10:20 AM
من جمهوری رفتم دیدم روی جعبه نوکیاهایی که مال نیا هست نوشته با گارانتی 12 ماه نوکیا و درب جعبه هم پلمپ بود!!
سوال من این است آیا این پلمپ را خود شرکت نیا می زند یا مثل گارانتی های متفرقه مغازه دارها می زنند؟
اگر خود شرکت مثل ایران نوکیا سابق این کار را کند خیلی خوبه و دیگر مغازه دارها نمی توانند چیزهای اصلی داخل جعبه را عوض کنند!!!

دوست عزيز

اگر ليبل هاش باز نشده باشه و كارتن از ته باز نشده باشه مطمئنا گارانتي خود نيا هست و مشكلي نداره:icon_cool

alisam44
6 October 2008, 11:41 PM
قصه تكراري گارانتي‌هاي 300 توماني

مريم عسگري
عكس:آكو سالمي
گارانتي هم، گارانتي‌هاي قديمي!
سابق بر اين، شايد حدود 15، 20 سال پيش از بقالي سر كوچه كه يك كاسه ماست مي‌خريدي، بابت ترش يا شيرين بودن و نبودن آن از فروشنده ضمانت مي‌گرفتي و فروشنده هم انصافا به حكم‌ هم‌محلي بودن و ... رسم گارانتي را به جا مي‌آورد و تا مي‌توانست دل مشتريان را به دست مي‌آورد.</B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1634/25-01.jpg (javascript:PopupPic('1634/25-01.jpg '))

خب، تعجبي هم ندارد. هم اعتبارش را دوست داشت و هم آخرتش را! اما حالا ...
براي خريد يك كالاي پرمصرف، مثلا همين گوشي تلفن همراه روانه بازار مي‌شوي و بابت ضمانت آن برگه مكتوب دريافت مي‌كني اما ...
واي از زماني كه براي گوشي موبايلت مشكلي پيش آيد و تو با اتكا به برگه گارانتي به شركت گارانتي‌كننده مراجعه كني و متوجه شوي اصلا چنين شركتي وجود خارجي ندارد و برگه گارانتي يك كاغذ باطله بيش نيست.
آنجا است كه از سر اجبار دست به دامن تعميركاران گوشي موبايل مي‌شوي. بگذريم از اينكه بايد هزينه زيادي صرف رفع و رجوع كردن اشكال گوشي كني و تازه اگر خدا بخواهد گوشي براي مدتي كار كند اما اگر به فروشنده گوشي مراجعه كني با بي‌اعتنايي او مواجه مي‌شوي.
اگر خيلي حوصله داشته باشي مي‌تواني به سراغ اتحاديه تجهيزات مخابراتي بروي و آنجا مشكلت را مطرح كني.
شايد آنجا كسي جوابگويت باشد. هرچند اين اتحاديه هم معتقد است سازمان حمايت از حقوق مصرف‌كننده بايد پاسخگو باشد.
اما اين سازمان حتي به تماس‌هاي مكرر ما براي اطلاعات از چند و چون عملكرد اين سازمان در مواجهه با گارانتي‌هاي متفرقه پاسخي نداد.
گوشي‌هاي گران‌قيمت با گارانتي‌هاي پوشالي
شايد خدمات پس از فروش و گارانتي در زمينه گوشي تلفن‌همراه يكي از مسائلي باشد كه بسياري از مصرف‌كنندگان گوشي موبايل نسبت به آن بي‌اعتماد بوده و اعتراضات فراواني در مورد آن داشته باشند.
واژه‌هايي مانند گارانتي متفرقه و بدون گارانتي نيز از واژه‌هايي هستند كه طي سال‌هاي اخير بسيار به گوش مي‌رسند و متاسفانه هنوز كه هنوز است شنيده مي‌شوند.
به طوري‌كه بسياري از فروشندگان گوشي موبايل هنگام فروش از ارائه گارانتي خوددداري كرده و در صورت اصرار خريدار يك كارت بي‌نام و نشان را ممهور كرده و به وي تسليم مي‌كنند.
محمودي يك فروشنده گوشي در پاساژ علاءالدين در اين زمينه مي‌گويد: اكثر فروشندگان در بازار گوشي‌هاي خود را بدون گارانتي يا با گارانتي متفرقه به فروش مي‌رسانند و خريداران نيز توجه خاصي به اين موضوع ندارند.
به گفته وي موضوع گارانتي‌هاي متفرقه مدتي است مطرح است و هر از چند گاهي تصميماتي در اين زمينه اتخاذ مي‌شود اما از آنجا كه به علت كثرت كارت‌هاي گارانتي متفرقه نمي‌توانند
صد درصد اين مشكل را رفع كنند، رسيدگي به اين بحث را به فراموشي مي‌سپرند.به گفته اين فروشنده كارت‌هاي گارانتي متفرقه با مبلغ 300 تا 500 تومان در بازار به فروش مي‌رسند و فروشندگان اين كارت‌ها را به خريداراني كه براي دريافت كارت گارانتي اصرار دارند تقديم مي‌كنند.
صابري يك فروشنده ديگر مي‌گويد: متاسفانه با افزايش ميزان كارت‌هاي گارانتي متفرقه اعتماد خريداران به كارت‌هاي گارانتي رسمي هم سلب شده است. در چنين شرايطي فروش گوشي موبايل بدون گارانتي در بازار رواج يافته است.
به گفته وي، در حال حاضر بيش از صدها گارانتي متفرقه در بازار موجود است كه هيچ‌كدام وجود خارجي ندارد. سيكاتل، پورتل، نيكيا، پرشين كامتل، نياتل، نيكانتل، پرشين اتصالات، ميكروتل، آي 5، ايرانتل، نينا و... از نام‌هايي هستند كه عنوان گارانتي‌هاي پوشالي يا همان متفرقه گوشي تلفن‌همراه را يدك مي‌كشند.
اين فروشنده معتقد است، اكثر خريداران گوشي هنگام خريد و تسليم برگه گارانتي متوجه تقلبي بودن آن مي‌شوند اما اعتراض نمي‌كنند.
به گفته وي برخي خريداران گوشي موبايل پس از مدتي كه براي گوشي موبايل آنها مشكلي پيش مي‌آيد به فروشنده مراجعه مي‌كنند و فروشنده نيز پاسخي براي آنها ندارد.
در نتيجه آنها برگه گارانتي به دست، روانه اتحاديه تجهيزات مخابراتي مي‌شوند.
كريمي، سخنگوي اتحاديه دستگاه‌هاي مخابراتي و تجهيزات جانبي در اين زمينه مي‌گويد: در صورت مراجعه شاكيان شكايات در يك جلسه با حضور نماينده سازمان حمايت از حقوق مصرف‌كننده مطرح و به آن رسيدگي مي‌شود.
وي در مورد راهكارهاي مقابله اين اتحاديه با گارانتي‌هاي تقلبي مي‌گويد: ما به همه عرضه‌كنندگان گوشي با گارانتي‌هاي متفرقه و فروشندگان اين كارت‌ها در يك نامه كتبي اعلام كرده‌ايم كه با آنها برخورد جدي و قانوني مي‌شود.
به گفته وي اين اخطاريه براي تمام فروشندگان گوشي تلفن همراه ارسال شده است و به آنها يك فرجه يك ماهه داده‌ايم تا از ارائه گوشي با كارت‌هاي متفرقه خودداري و كارت‌ها را جمع‌آوري كنند.
به گفته وي، با توجه به اينكه از اين فرجه يك ماهه حدود بيست روز زمان باقي مانده است هنوز شاهد فروش گوشي با گارانتي متفرقه هستيم.
افشار فروتن لاريجاني، رييس انجمن صنفي فروشندگان گوشي موبايل و سيم‌كارت نيز در اين زمينه مي‌گويد: متاسفانه كارت‌هاي گارانتي متفرقه و مراكز ارائه‌دهنده اين خدمات طي چند سال اخير رشدي قارچ‌گونه داشته‌اند و با توجه به اينكه اين مراكز گاه به صورت دوره‌اي فعاليت مي‌كنند نمي‌توان آمار دقيقي از تعداد آنها ارائه كرد. اما اخيرا اتحاديه دستگاه‌هاي مخابراتي و تجهيزات جانبي اقداماتي در راستاي شناسايي برخي از اين واحدها كرده و نتايجي نيز در اين زمينه به دست آورده است كه طي روزهاي پايان فرجه يك ماهه اعلام مي‌شود.
وي معتقد است: به طور ميانگين و پس از افزايش تعرفه واردات گوشي موبايل تعداد شركت‌هاي گارانتي‌كننده متفرقه بسيار بيشتر شده است.
رييس انجمن صنفي فروشندگان سيم‌كارت و گوشي تلفن همراه افزود: به طور كلي آن دسته از فروشندگان گوشي كه در تهران فعاليت مي‌كنند توسط اداره اماكن و سازمان بازرسي زير نظر گرفته مي‌شوند كه اتحاديه‌هاي صنفي به عنوان زيرمجموعه‌هاي كوچك‌تر اين سازمان بخشي از اين مسووليت را به عهده دارند.
وي افزود: به طور كلي اين سازمان بازرسي يا سازمان حمايت از حقوق مصرف‌كننده است كه متولي برخورد با گارانتي‌هاي متفرقه است. براي يافتن پاسخ سوالمان در رابطه با راهكارهاي اين سازمان براي مقابله با اين معضل تماس‌هاي مكرري با نهادهاي مذكور گرفتيم اما به نظر مي‌رسد دغدغه مبارزه با اين معضل و حمايت از حقوق مصرف‌كننده تنها محدود به چند صنف كوچك و اتحاديه است. چرا كه به رغم تعدد دستگاه‌هاي تصميم‌گير در زمينه نحوه ورود گوشي تلفن همراه به كشور در وزارتخانه‌هايي مانند بازرگاني، سازمان بازرسي كل كشور و ... هيچ كدام حاضر به پاسخگويي به سوالات ما نشدند.
از دل پر درد نمايندگي‌هاي رسمي
در حال حاضر تعداد محدودي شركت اصلي به واردات قانوني گوشي تلفن همراه مي‌پردازند.
صدري، مديرعامل شركت نيا كه گوشي‌هاي نوكيا را عرضه مي‌كند در اين زمينه مي‌گويد: در حال حاضر نوكيا براي مقابله با گارانتي‌هاي متفرقه‌اي چون نياتل، ايرانتل، نيناو ... هولوگرام خاصي طراحي كرده است و نمايندگي‌هاي مجاز تنها با اين هولوگرام آبي رنگ بيضي شكل گوشي‌هاي نوكيا را ارائه مي‌كنند.
به گفته وي در حال حاضر گوشي‌هاي نوكيا با گارانتي جديد نوكيا به بازار عرضه مي‌شوند و در نتيجه هر گارانتي يا هولوگرامي غير از اين غيرمجاز به حساب مي‌آيند. به گفته وي اين كار امكان شناسايي گارانتي غيرمجاز را براي مصرف‌كننده نيز آسان كرده است؛‌ چرا كه ديگر لازم نيست خريدار گوشي، گارانتي‌ هاي مختلف را به خاطر بسپارد.
صدري مي‌گويد: در اين زمينه اطلاع‌رساني زيادي نيز در جرايد شده است تا مصرف‌كنندگان گارانتي رسمي نوكيا را بشناسند.
گرامي، مدير فروش و توزيع شركت اتصالات نوكيا نيز در اين زمينه مي‌گويد: در حال حاضر گارانتي آبي رنگ نوكيا گارانتي رسمي گوشي‌هاي اين برند است و گارانتي‌هايي مانند پرشين اتصالات، نياتل، نياسل، نينا و ... از گارانتي‌هاي متفرقه بازار هستند.
وي افزود: شركت‌هاي رسمي عرضه‌كننده گوشي‌هاي نوكيا به تعداد گوشي‌هاي وارداتي از شركت نوكيا برگه گارانتي رسمي دريافت كرده‌اند و اين گوشي‌ها را با اين گارانتي به فروش مي‌رسانند.
وي در زمينه كارت‌هاي گارانتي اتصالات نيز مي‌گويد: شركت اتصالات به تعهدات خود در قبال گوشي‌هاي فروخته شده با گارانتي اتصالات عمل مي‌كند و همچنين گوشي‌هايي كه با اين گارانتي وارد كشور شده‌اند و در انبار موجودند با كارت‌هاي اتصالات به فروش مي‌رسند.
وي افزود: اين جريان تا زمان پايان يافتن كارت‌هاي گارانتي اتصالات ادامه خواهد يافت و اتصالات تا پايان يافتن زمان گارانتي اين گوشي‌ها به تعهدات خود عمل خواهد كرد.گرامي افزود: وزارت بازرگاني متولي اصلي مقابله با گارانتي‌هاي غيرقانوني است و اين مشكل ريشه در تعرفه بالاي واردات گوشي دارد. چرا كه ما در حال حاضر 25درصد حقوق گمركي به اضافه سه درصد مبلغ ماليات بر ارزش افزوده را براي ترخيص گوشي پرداخت مي‌كنيم.
وي افزود: واردكنندگان قاچاق گوشي تلفن‌همراه با توجه به هزينه بالاي واردات گوشي آنها را از طريق قاچاق وارد كرده و با چاپ كارت‌هاي گارانتي غيرمجاز به فروش مي‌رسانند.
پاينده، مديرعامل شركت كامتل نيز سيتادل، نيكاتل و كامتل را به عنوان نمايندگي‌هاي رسمي فروش گوشي‌هاي نوكيا معرفي كرد كه از طرف وزارت بازرگاني گواهي دريافت كرده‌اند.
به گفته وي، گارانتي‌هاي متفرقه گوشي‌هاي سوني اريكسون در بازار به وفور وجود دارند كه كاتبل، نيكانتل، نياتل، سيتاتل، سكاتل، نكاتل و... تعدادي از آنها هستند و ما اين گارانتي‌ها را به اتحاديه گزارش كرده‌ايم ولي خود ما به طور انفرادي نمي‌توانيم اقدامي در اين زمينه كنيم.
جوادي، مدير فروش شركت مايكروتل نيز اين شركت را تنها گارانتي كننده رسمي گوشي‌هاي سامسونگ در ايران معرفي كرد و گفت: در ارتباط با گارانتي‌هاي متفرقه چون تعداد آنها بسيار زياد است، آمار دقيقي در دست نيست و اقدامي نيز نمي‌توانيم در اين زمينه كنيم.
به گفته وي، ميكروتل، ماكروتل، مايكروسل، پارس ماكروتل و... از گارانتي‌هاي غيرمجاز گوشي‌هاي اين برند هستند كه چون ضمانت اجرايي پشت آنها نيست خريدار را دچار مشكل مي‌كنند.به گفته وي تنها اقدام موثري كه نمايندگي‌هاي رسمي در اين زمينه مي‌توانند بكنند اطلاع‌رساني دقيق براي گارانتي‌هاي رسمي است.
عزيز زادگان، مدير بازاريابي شركت پرشين تلكام نمايندگي رسمي فروش گوشي‌هاي HTC نيز پرشين تله‌كام و ياس جهان را به عنوان گارانتي‌هاي رسمي گوشي‌هاي اين برند معرفي كرد و گفت: تا به حال اخباري در زمينه فروش گوشي‌هاي HTC با گارانتي متفرقه به گوش نرسيده است.
اين در حالي است كه در پاساژ علاءالدين برخي از گوشي‌هاي اين برند بدون گارانتي به فروش مي‌رسند.
ختم كلام
اين‌طور كه پيداست با وجود اخطارهاي اتحاديه تجهيزات مخابراتي و تلاش ارگان‌هاي ذي‌ربط هنوز بازار خريد و فروش گوشي تلفن‌همراه با گارانتي متفرقه يا بدون گارانتي گرم و پررونق است و مصرف‌كنندگان و نمايندگي‌هاي رسمي در اين زمينه متضرر مي‌شوند.
فروشندگان معتقدند، اين خريدار است كه در اين زمينه مقصر است؛چرا كه مي‌داند گوشي بدون گارانتي يا با گارانتي متفرقه مي‌خرد ولي اعتراض نمي‌كند.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1634/25-02.jpg </B>

منبع: http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=124897

navix
8 June 2009, 06:50 PM
دوست عزيز تمامي گوشيها را مي شود سريالشان را عوض كرد به طوري كه سريال با برچسب روي قوطي و پشت باطري بخواند!!
شما در سايت زير رفته IMEI گوشي را وارد كنيد اگر مدل گوشي درست بود سريال اصل است:
http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr
سلام
من دیروز یه 6500slide با گارانتی اصلی خریدم.
تو این آدرسی که دادین IMEI رو زدم ولی اطلاعات رو نیاورد!
داستان چیه؟!:icon_cry:

mohammad51
8 June 2009, 07:11 PM
سلام
من دیروز یه 6500slide با گارانتی اصلی خریدم.
تو این آدرسی که دادین IMEI رو زدم ولی اطلاعات رو نیاورد!
داستان چیه؟!:icon_cry:

دوست عزيز

شما باگارانتي اصلي خريداري كرديد و شماره سريال گوشيتون با جعبه گوشيتون يكي باشه مشكلي وچود نداره كه شما ناراحت باشيد :icon_cool

navix
9 June 2009, 11:45 AM
دوست عزيز

شما باگارانتي اصلي خريداري كرديد و شماره سريال گوشيتون با جعبه گوشيتون يكي باشه مشكلي وچود نداره كه شما ناراحت باشيد :icon_cool
پس چرا IMEIش معتبر نیست؟!

mohammad51
9 June 2009, 12:07 PM
پس چرا IMEIش معتبر نیست؟!

دوست عزيز

اولا كه اعتبار IMEI هيچ ارتباطي به اين سايت ها نداره و چون هيچ وقت اطلاعات كامل رو ندارن دوم شما اگر موردي براي گوشيتون پيش بياد بايد شمارهIMEI گوشي و جعبع گوشي و البته شركت گارانتي كننده قبول داشته باشه و نه سايت هايي مثل اين سايتي كه دوستمون معرفي كرده:icon_cool

navix
9 June 2009, 02:10 PM
دوست عزيز

اولا كه اعتبار IMEI هيچ ارتباطي به اين سايت ها نداره و چون هيچ وقت اطلاعات كامل رو ندارن دوم شما اگر موردي براي گوشيتون پيش بياد بايد شمارهIMEI گوشي و جعبع گوشي و البته شركت گارانتي كننده قبول داشته باشه و نه سايت هايي مثل اين سايتي كه دوستمون معرفي كرده:icon_cool
دوست عزیز این سایتی که دوستمون معرفی کردن جزو سایتهای متفرقه نیست و سایت رسمی سیستم شماره گذاری بین المللی (International Numbering Plans) هستش.
اگر هم IMEI چندتا گوشی رو بزنید مطمئن میشید؛ من خودم 4تا گوشی رو زدم و اطلاعاتش رو آورد.
شاید باور نکنید، من یه گوشی صاایران (ساژم) گوشتکوب مال عهد قجر داشتم، رفتم از تو کمک پیداش کردم IMEIشو زدم و در کمال ناباوری اطلاعاتشو آورد و نوشت sagem...

mohammad51
9 June 2009, 02:41 PM
دوست عزیز این سایتی که دوستمون معرفی کردن جزو سایتهای متفرقه نیست و سایت رسمی سیستم شماره گذاری بین المللی (International Numbering Plans) هستش.
اگر هم IMEI چندتا گوشی رو بزنید مطمئن میشید؛ من خودم 4تا گوشی رو زدم و اطلاعاتش رو آورد.
شاید باور نکنید، من یه گوشی صاایران (ساژم) گوشتکوب مال عهد قجر داشتم، رفتم از تو کمک پیداش کردم IMEIشو زدم و در کمال ناباوری اطلاعاتشو آورد و نوشت sagem...

دوست عزيز

شما بحثي رو ميكنيد كه اصلا ارتباطي با گارانتي خود گوشي نداره در مورد رسمي بودن اين سايت هم من مشكلي ندارم اما در مورد بروز بودن اون صحبت ميكنم من هم داخل اين سايت رفتم و گوشي هايي رو درست جواب داده و گوشي هايي رو هم اشتباه جواب داده:icon_cool

navix
10 June 2009, 01:47 PM
دوست عزيز

شما بحثي رو ميكنيد كه اصلا ارتباطي با گارانتي خود گوشي نداره در مورد رسمي بودن اين سايت هم من مشكلي ندارم اما در مورد بروز بودن اون صحبت ميكنم من هم داخل اين سايت رفتم و گوشي هايي رو درست جواب داده و گوشي هايي رو هم اشتباه جواب داده:icon_cool
من بابت انحراف بحث از همه عذرخواهی میکنم.:icon_excl
اون گوشی هایی رو که جواب نداده شما به صحت IMEIشون مطمئن بودین؟

الان بالاخره گارانتی اصلی نوکیا همونه که نوشته "نوکیا ضمانت 12ماه" شمارشم 23013ه؟ (بعضیا بهش میگن "ارکان")
اتصالات و نیا که مثل اینکه جمع شدن؟