PDA

View Full Version : مقايسه ماشين هاي محدوده قيمت 18 تا 25

Powerful_monarch
22 August 2006, 01:49 PM
سلام دوستان

در اين تاپيك ميخوام يه نظر سنجي راه بندازيم ببينيم كدوم ماشين بيشتر راي مياره !

راي بديد ، اگه دليل اش رو هم بنويسيد كه خيلي جالب ميشه :

من 2 تا تاپيك مشابه ديگه هم زدم ، كه اگه اين در اين 3 موضوع بچه ها جواب بدن در 3 رنج قيمتي ماشين نمونه از نظربچه هاي اين فوروم مشخص ميشه !

Powerful_monarch
22 August 2006, 01:54 PM
دوستان خوب مشخصه در اين نظر سنجي كمترين راي رو پرشيا مياره ! اخه قيمت اش هم از همه كمتره !

لطف كنيد در راي دادن نسبت امكانات به قيمت رو مورد توجه قرار بديد !

مرسي ... اگه ماشين خاصي ديگه اي هم هست بگيد كه اينجا اضافه كنم !

salar68
22 August 2006, 03:54 PM
سلام

بهتره مزدا هم اضافه کنید!
و همینطور کرولا!

توصیه می کنم قبل از رای دادن مشخصات ماشین ها را بخوانید

واسه زانتیا :
http://www.saipacorp.com/fa/products.asp?Pr=xantia&Pg=show

رنو مگان :
www.megane.com (http://www.megane.com)
http://www.renault.co.ir/?page=04&lang=fa

پرتون :
http://www.zagrosskhodro.com/product.asp

آوانته :
http://www.pac.ir/Elantra/Avante.html
http://www.rvmco.ir/FarsiForms/home.aspx

ELX :
http://www.ikco.com/old-ikco/ikco83/persian/products/pars.asp

قیمت ها و مدل ها :

زانتیا: حدود 23 ملیون //// 1 مدل
آوانته : 24 تا 26 /// 2 مدل ( تفاوت در گیرکبس )
پروتون : gen از 18 تا 24 تفاوت در تجهیزات و گیریبکس
مگان : 4 مدل از 18 ملیون تا 26 ( تفاوت در نوع موتور و تجهیزات و گیربکس )
ELX 17 ملیون تومن /// یک مدل
مزدا323 : 21 تا 25 // 3 مدل ( تفاوت در تجهیزات و گیربکس ) سانروف !!

Powerful_monarch
22 August 2006, 04:45 PM
مرسي از جوابتون !

راستش كرولا چون به 30 ميليون نزديك تر بود من اونو در اون تاپيك جا دادم !

اما در مورد مزدا شمادرست ميگيد ! فراموشش كرده بودم ! من ديگه نميتونم ويرايش كنم ! ( كليد ويرايش حذف شده ! ) مديران محيت كنند!

z_qz54
22 August 2006, 04:56 PM
بحث های مشابه این انجام شده ولی باز هم قفل نمیشه ولی اگه کل کل دیده بشه فورا قفلش میکنیم. مسولیت تاپیک هم با جناب powerful_mona میباشد.

salar68
22 August 2006, 05:01 PM
مرسي از جوابتون !

راستش كرولا چون به 30 ميليون نزديك تر بود من اونو در اون تاپيك جا دادم !

اما در مورد مزدا شمادرست ميگيد ! فراموشش كرده بودم ! من ديگه نميتونم ويرايش كنم ! ( كليد ويرايش حذف شده ! ) مديران محيت كنند!

امسال قیمت ندارم ولی اسفند پارسال من می خواستم بگیرم

ABS هم نداشت 24 خرده ای !

Powerful_monarch
22 August 2006, 11:06 PM
اين خودروي جنتو به جرعت ميتونم بگم جايگزين خودروهاي اسپرت و جوون پسند در ايران خواهد بود !

تركيب جلوي پنل خاص اين ماشين و طراحي واقعا جالب بدنه اين ماشين رو تبديل به يك ماشين جوون پسند كرده !

نكته جالب اين ماشين اينه كه يك نمايشگر ديجيتالي داره كه مصرف بنرين رو نمايش ميده و به راننده ميگه كه با بنزين باقيمانده چقدر مسير ديگه ميتونه بپيمايد !

فرمان پذيري و كنترل كامل روي اين ماشين از ويژگي هاي ديگه اين ماشين هستش !

موتور اين ماشين 1600 سي سي و 16 سوپاپ بهمراه 2 ميل سوپاپ و توان خروجي 110 اسب بخاره !

http://theaa.com/images/allaboutcars/testreports/2004090_proton_gen2_main.jpg

http://theaa.com/images/allaboutcars/testreports/2004090_proton_gen2_detail.jpg

http://www.utusan.com.my/pix/2004/0206/Utusan_Express/Latest/LN_01.4.jpg

Abolfazl2006_p
23 August 2006, 12:57 AM
تا الان مگان 1 اختلاف با زانتیا داره من گه میگم مگان خودرو روز اروپا که امکاناتش خیلی زیاده
نمینویسم چون خیلیه خودتون برید ببینید:
http://megane.ir/
سایت رسمی مگان در ایران

Yonjeh
23 August 2006, 03:55 AM
مگان حرف نداره. در اروپا خيلي پرفروشه.

Powerful_monarch
23 August 2006, 03:04 PM
زانتيا كه به نظر من زياد جالب نيست ! حداقل ظاهر اش ! چراغ هاي اين ماشين هم عقب و هم جلو خيلي ساده هست !

ولي GEN2 يه چيز ديگست !

Yonjeh
23 August 2006, 03:13 PM
پروتون نه اصل و نسب داره، نه قيافه درست حسابي، نه كيفيت ساخت، نه كلاس و نه تكنولوژي. مگر اين كه ما بخوايم سوار آشغالهاي مالزي بشيم و به اونها كمك كنيم.

Powerful_monarch
23 August 2006, 03:30 PM
من اين ماشين رو تو نمايشگاه مشهد ديدم خيلي خوشم اومد !! حالا بعدا سر فرصت امكانات اين ماشين رو براتون ميذازم !

amir_CLK500
24 August 2006, 02:23 AM
زانتيا كه به نظر من زياد جالب نيست ! حداقل ظاهر اش ! چراغ هاي اين ماشين هم عقب و هم جلو خيلي ساده هست !

ولي GEN2 يه چيز ديگست !

سگش به تمام این ماشینایی که نوشتی شرف داره:icon_roll ظاهرشم اگه بد بود انقدر نمیخریدن

Powerful_monarch
24 August 2006, 02:27 AM
خريدن بخاطر اين بوده كه شايد تنوع خريد وجود نداشته ! خصوصا اون اوايل كه اين ماشين امومده بود !

راستي يه سوال : اين ماشين شما چيه كه تو امضاتون گذاشتيد ؟!

amir_CLK500
24 August 2006, 03:19 AM
خريدن بخاطر اين بوده كه شايد تنوع خريد وجود نداشته ! خصوصا اون اوايل كه اين ماشين امومده بود !

راستي يه سوال : اين ماشين شما چيه كه تو امضاتون گذاشتيد ؟!

:arro :icon_arro :icon_arro :icon_arro :icon_arro :icon_lol: _arro :icon_arro :icon_mrgr :icon_arro :icon_lol: :icon_wink :icon_lol: :icon_arro :icon_sad: :icon_arro مونا جون این ماشین رو اگه من داشتم که الان اینجا نبودم حتی تصادف کردش عین این.
این ماشین لامبورگینی مورسیه لگو هستش.حالا تو امضای بعدیم قراره:icon_mrgr اونو بفروشم و یه مرسدس اس ال آر بخرم(تو خواب)
:icon_mrgr :icon_lol:

salar68
24 August 2006, 03:23 AM
arro :icon_arro :icon_arro :icon_arro :icon_arro :icon_lol: _arro :icon_arro :icon_mrgr :icon_arro :icon_lol: :icon_wink :icon_lol: :icon_arro :icon_sad: :icon_arro مونا جون این ماشین رو اگه من داشتم که الان اینجا نبودم حتی تصادف کردش عین این.
این ماشین لامبورگینی مورسیه لگو هستش.حالا تو امضای بعدیم قراره:icon_mrgr اونو بفروشم و یه مرسدس اس ال آر بخرم(تو خواب

بي ربطه ولي

دو فقره از اين ماشين ها توي ايران هست
عكس يكيش را بچه ها گذاشتند !

amir_CLK500
24 August 2006, 03:59 AM
3 فقره هست.
یه قرمز که خونشون با ما یه ربع پیاده راه بری میرسی.
یه سان ست یلو هست که مجله ماشین عکسشو انداخته
یه بادمجونی گالاردو هم هست که پلاک شده.........
یه دیابلو هم مهران غفوریان داره

hamidfizic
24 August 2006, 04:02 AM
بورا رو هم اضافه کن

Powerful_monarch
24 August 2006, 02:12 PM
اينطور كه مديران انجمن فرمودن امكان اضافه كردن وجود نداره !

PoYo
24 August 2006, 02:35 PM
آقا زانتیا و یا مزدا323

http://www.caradisiac.com/media/images/mini_site/citroen_xantia.jpg
http://www.km77.com/marcas/mazda/323/med/barrido.jpg

Powerful_monarch
24 August 2006, 02:40 PM
دوست عزيز ما نمونه هاي اين ماشين رو از نزديك زياد ديديم ! :)

vahid_elx_645ci
24 August 2006, 04:40 PM
بورا رو هم اضافه کن

مگه بورا ایران اومده.:icon_ques

Powerful_monarch
24 August 2006, 05:46 PM
مگه بورا ایران اومده.:icon_ques

نه ! ولي اگه هم اومده بود امكان اضافه كردن وجود نداشت :icon_arro

vahid_elx_645ci
24 August 2006, 06:13 PM
GEN2 فقط قیافه داره وگرنه موتورش و مشخصات فنی اش مثل 206،تازه 206 وزنش 1013 کیلو ولی GEN2 وزنش 1145
کیلو.
تنها مزیتی که نسبت به 206 داره اینه که EBD داره،یه کم جادارتره و قشنگتره(بخصوص نمای داخلیش)
impian هم با قیمت 5/22 (دنده معمولی) و 5/24(دنده اتوماتیک) باید با زانتیا و مگان رقابت کنه!!!!
مشخصات موتور و فنی impian همون مشخصات GEN2 است!!!!

Powerful_monarch
24 August 2006, 06:19 PM
تقريبا با شما موافقم !

اما قيمت ها دقيقش اينه :

gen2 دنده اي : 19800 و gen2 اتومات : 21500
impian دنده اي : 21800 و impian اتومات : 23800

البته خاطر نشان كنم impian كار لوتوس هستش ( انگلستان ) نه پروتون ( مالزي )

amir_CLK500
24 August 2006, 06:30 PM
نه هنوز نیومده.c5 رو اضافه کن
یه دونه دیشب برای اولین بار دیدم.یه چیز میگم یه چیز میشنوید.بقدری این ماشین زیباس که تمام نگاه رو بسوی خودش جلب میکنه و محو خودش میکنه و من خودم چند ثانیه ایی خیره شده بودم:icon_sad: تا نبینید نمیفهمید چی میگم مثل عروسک میمونه و بیاد خیلی راحت کمری و ماکسیماو سوناتا رو از دور خارج میکنه و انقدر زیاد میشه که از 206 هم خزتر میشه میگید نه ببینید:icon_sad:

Powerful_monarch
24 August 2006, 07:46 PM
براي اون دوستاني كه مايل به ديدن اين ماشين هستن پيشنهاد ميكنم اون لينكي رو كه سالار بمن معرفي كرد يه نگاه بندازن !

در اون لينك علاوه بر عكس ، فيلم هايي هم از اون ماشين هست كه ميتونيد ببينيد :)

arash p mbz bmw
26 August 2006, 12:50 AM
سگش به تمام این ماشینایی که نوشتی شرف داره:icon_roll ظاهرشم اگه بد بود انقدر نمیخریدن
مردم مجبور بودن که رفتن گرفتن:icon_mad:
مگرنه زانتیا اش دهن سوزی نیست
به نظرم حتی از اوانته هم زانتیا بدتر باشه:icon_evil :icon_cool

Powerful_monarch
26 August 2006, 02:06 AM
مردم مجبور بودن که رفتن گرفتن:icon_mad:
مگرنه زانتیا اش دهن سوزی نیست
به نظرم حتی از اوانته هم زانتیا بدتر باشه:icon_evil :icon_cool

يادمه كه اوايلي كه اين ماشين امده بود رقيبي نداشت !!! ( منظورم از رقيب اينه كه هيچ ماشيني در محدوده قيمت اين ماشين نبود ! ) بنابراين همونطور كه قبلا هم گفتم نبود تنوع خريد باعث اين عامل شده !

ولي روز به روز با زياد شدن تعداد هيوندا اوانته و رنو مگان در سطح شهر متوجه اين امر ميشيم ! :icon_cool

Powerful_monarch
26 August 2006, 02:40 PM
البته من با اوانته هم موافقم ! ولي به نظرم اوانته خودوري خانواده است ولي gen2 مخصوص جوان هاست !

z_qz54
26 August 2006, 03:19 PM
نظر سنجی نشون میده که زانتیا خیلی خاطر خواه داره.

Powerful_monarch
29 August 2006, 01:21 AM
بله ماشین فرانسوی هستش و ... !

البته من خودم به شخصه میگم که از نظر فنی نمیشه به زانتیا ایراد گرفت ( در کلاس خودش ) و تنها من به جهت ظاهر از این ماشین زیاد خوشم نمیاد ( که اون هم سلیقه ای هستش ! )

اما فکر میکنم ماشین های جدید و وارداتی که در اینده نزدیک خواهند آمد خیلی از فروش این ماشین کم خواهند کرد !

arash p mbz bmw
29 August 2006, 09:02 AM
زانتیا ماشینیه که بین مردم جا افتاده
رنو و اوانته تازه اومدن و مردم هنوز زیاد ازشون شناخت ندارن

X Ray
29 August 2006, 11:32 AM
راست مي گي...
زانتيا يه چيزه ديگست...

X Ray
29 August 2006, 11:39 AM
نه هنوز نیومده.c5 رو اضافه کن
یه دونه دیشب برای اولین بار دیدم.یه چیز میگم یه چیز میشنوید.بقدری این ماشین زیباس که تمام نگاه رو بسوی خودش جلب میکنه و محو خودش میکنه و من خودم چند ثانیه ایی خیره شده بودم:icon_sad: تا نبینید نمیفهمید چی میگم مثل عروسک میمونه و بیاد خیلی راحت کمری و ماکسیماو سوناتا رو از دور خارج میکنه و انقدر زیاد میشه که از 206 هم خزتر میشه میگید نه ببینید:icon_sad:
c5 ،سي و پنج ميليون هست...
در ضمن غقبش خيلي خيلي خيلي زشت هست...

Powerful_monarch
29 August 2006, 04:54 PM
سالار کجایی ؟! بیا ببین چی دارن به این c5 میگن ! :)

اما من هنوز سر حرفم هستم ! همین که شما تعدادی ماشین اونته تو خیابنون میبینید ( در اینده هم مگان ) نشون میده که مشتری های زانتیا کم شده !

*علی*
29 August 2006, 10:44 PM
نظر سنجی نشون میده که زانتیا خیلی خاطر خواه داره.

فکر نمیکنم رای بالا برای زانتیا نشانی از بالا بودن تعداد طرفداران این اتومبیل باشه
فکر کنم رای بالا زانتیا بیشتر برای این است که تعداد افرادی که زانتیا دارند در این سایت بیشتر است

اما چیزی که مشخص است ایناست که مگان و به نسبت کمتر آوانته دارند کم کم برای خودش طرفدار کسب میکنند
:lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover: :lover:

web
30 August 2006, 04:26 AM
زانتیا ماشینیه که بین مردم جا افتاده
رنو و اوانته تازه اومدن و مردم هنوز زیاد ازشون شناخت ندارن

دوست عزيز در اين كه اين دو خودرو تازه اومدن شكي نيست.
ولي يك سوال
آيا در رنج زماني مشابه در بدو ورود زانتيا فروش اين خودرو مانند فروش كنوني اين دو خودروي جديد اينقدر كم بود؟

من طرفدار ماشين خوبم. ماشيني كه تو توليدات داخلي به نسبت پولي كه بهش ميديم و خدمات و امكانات بيارزه و به نظر من عبارت Exclusive كه روي اين ماشين خورده چندان هم بي مناسبت نيست!

vahid_elx_645ci
30 August 2006, 04:36 AM
تقريبا با شما موافقم !

اما قيمت ها دقيقش اينه :

gen2 دنده اي : 19800 و gen2 اتومات : 21500
impian دنده اي : 21800 و impian اتومات : 23800

قیمت ها دقیقش اینه:(اگه باور نمی کنید اسکن کنم)

gen2 دنده اي : 5/20 و gen2 اتومات : 2/22
impian دنده اي : 5/22 و impian اتومات : 5/24

در ضمن GEN2 طراحیش مال لوتوسه(impian رو نمی دونم)

vahid_elx_645ci
30 August 2006, 03:24 PM
چقدر ELX طرفدارش کمه(مثلن لوکس ترین ماشین ایران خودرو!!!) حداقل از لحاظ فنی که بهتر از اون دوتا پروتونه.
در ضمن طراحی زانتیا در سال 1994 توسط برتونه است.

arash p mbz bmw
30 August 2006, 04:27 PM
فکر میکنم اشتباه میکنی وحید جان
طراحی زانتیا توسط خود سیتروئن با کمی کمک از پژو انجام گرفت
اگر یه نگاهی به محصولات قدیمی سیتروئن بندازین میبینین که بیشتر محصولاتش یه فرم بودن که زانتیا هم همونطوریه

vahid_elx_645ci
30 August 2006, 05:14 PM
فکر میکنم اشتباه میکنی وحید جان
طراحی زانتیا توسط خود سیتروئن با کمی کمک از پژو انجام گرفت
اگر یه نگاهی به محصولات قدیمی سیتروئن بندازین میبینین که بیشتر محصولاتش یه فرم بودن که زانتیا هم همونطوریه

اما در مجله عصر نوین اتومبیل شماره 10 (فروردین) در صفحه 9 نوشته که طراحیش کار برتونه است.

arash p mbz bmw
30 August 2006, 07:21 PM
من فکر کردم شما میفرمایید پروتون:icon_arro :icon_excl
اقا پیر شدیم دیگه باید بریم عینک بخریم:icon_mrgr :icon_arro
ببخشید من اشتباه کردم
ولی هنوزم میگم طرح خود سیتروئن هست
:icon_excl
ممنون وحید جان از اینکه گفتین:icon_wink

Powerful_monarch
30 August 2006, 09:34 PM
اگه باور نمی کنید اسکن کنم

من هم حتما این کارو میکنم !

در ضمن GEN2 طراحیش مال لوتوسه(impian رو نمی دونم)

همونطور که قبلا گفتم :

در مورد GEN2 من چیزی نگفتم !

z_qz54
31 August 2006, 02:24 AM
دوستان خواهشا تمامی پست هارو بخونندو سپس پست بفرستند.

ارش بني كريمي
1 September 2006, 10:57 PM
با همه اينها هم بهترين ماشين زانتياس.
اخه كدوم از اين ماشينا فنر بنديشون مثل زانتياس .از نظر امكانات زانتيا از همهشون برتره!

Powerful_monarch
2 September 2006, 02:27 AM
زانتیا ماشین خوبیه ! امکانات اش هم درحد ایده آله ! ولی بهترین در کلاس خود نیست ! البته این نظر منه !

arash p mbz bmw
2 September 2006, 06:16 PM
خوب زانتیا در حد معمول میتونه جوابگو باشه
ولی واقعن باید قبول کرد که دیگر اوانته و مگان سایه به سایه دارن با زانتیا پیش میرن

amir_CLK500
2 September 2006, 06:24 PM
مگان که داخلش عینه پرایده حالم بهم خورد وقتی دیدم.

Powerful_monarch
2 September 2006, 06:34 PM
اون جور که هم که شما میفرمایید نیست !!

vahid_elx_645ci
2 September 2006, 06:36 PM
من هم حتما این کارو میکنم !
!

من اسکن کردم نوبت شماست.:icon_cool
http://i7.tinypic.com/27yqpfc.jpg

Powerful_monarch
2 September 2006, 06:50 PM
وحید جان اذیت میکنی اساسی ! من یه شوخی ای کردم ! :icon_arro

البته خاطر نشان کنم که قیمت ها اصلا برای من قابل رویت نیست !!!!!! :icon_twis

Powerful_monarch
2 September 2006, 07:04 PM
خوب وحید جان ! اگه احیانا خواستی پروتون بخری یمن بگو ، من برات از مشهد میخرم :icon_cool

http://monarch.persiangig.com/Car/proton.jpg

vahid_elx_645ci
2 September 2006, 07:17 PM
این اطلاعات مال چه زمانیه؟
اطلاعات من مال 2 هفته پیشه.

Powerful_monarch
2 September 2006, 07:36 PM
من از شما خوشم میاد چون تقریبا با هم عضو این سایت شدیم !

وحید جان اطلاعات من هم تقریبا مال همون موقع هستش ! ( تصحیح کنم : تقریبا مال همون موقعی که قیمتها رو گفتم ! )

vahid_elx_645ci
3 September 2006, 12:04 AM
الان که با دقت نگاه کردم دیدم در برگه ای که شما اسکن کردید نوشته تحویل در آذر ماه.
همون طور که قبلن در یکی از پست هام گفتم وقتی که من رفتم نمایندگی گفتند سری اول پیش فروشش تمام شده و زمان تحویل بعدی دیماه است.
پس اطلاعاتتون قدیمیه.

Powerful_monarch
3 September 2006, 12:17 PM
اگه توجه کنی فقط GEN2 اش مربوط میشده به آذر ماه ! ولی Impian اش مربوط میشه به دیماه ! :icon_cool

بهرحال ممنون ! :icon_surp

vahid_elx_645ci
4 September 2006, 12:10 AM
شما هم اگه توجه کنی گفتم قیمت هایی که دادید قدیمیه و اگه بیشتر توجه کنید یکی از دوستان در تاپیک دیگری گفتند که قراره پروتون ها گران تر شوند.

PoYo
4 September 2006, 02:31 AM
یعنی زانتیا اینقدر بد بخت شده که پروتون زده رو دستش؟؟؟؟؟؟؟؟

Powerful_monarch
4 September 2006, 01:44 PM
شما هم اگه توجه کنی گفتم قیمت هایی که دادید قدیمیه و اگه بیشتر توجه کنید یکی از دوستان در تاپیک دیگری گفتند که قراره پروتون ها گران تر شوند.

وحید جان من قیمت ها رو تقریبا همین اواخر گرفتم ! حالا اگر قیمت ها بالا پایین شده من خبر ندارم ! و استناد ام بر همین برگه ایست که براتون اسکن کردم !

یعنی زانتیا اینقدر بد بخت شده که پروتون زده رو دستش؟؟؟؟؟؟؟؟

digital age جان ، من خودم هم GEN2 و هم آوانته و هم مگان رو به این ماشین ترجیح میدم !

Yonjeh
4 September 2006, 03:21 PM
پروتون ضايست. فكر كن 20 تومن پول ميدي ميگن فلاني پروتون مالزي رو خريده!

Powerful_monarch
4 September 2006, 03:25 PM
پروتون ضايست. فكر كن 20 تومن پول ميدي ميگن فلاني پروتون مالزي رو خريده!

ضایع تر از اون اینه که یه مهمون فرانسوی داشته باشی و بیاد ببینه که ماشین تقریبا 10 سال پیش اونها رو بعنوان ماشین صفرکیلومتر سوار شدی !! :icon_arro

در ضمن اصلا با این حرف شما موافق نیستم ! اولا که این ماشین انگلیسی است ( لوتوس ) دوما مگه کشور ما خیلی پیشرفته است که اینطوری میگید مالزی !!! ( انچنان میگید مالزی اینگار افغانستانه !!! :icon_roll)

salar68
13 September 2006, 05:56 PM
ضایع تر از اون اینه که یه مهمون فرانسوی داشته باشی و بیاد ببینه که ماشین تقریبا 10 سال پیش اونها رو بعنوان ماشین صفرکیلومتر سوار شدی !! :icon_arro

در ضمن اصلا با این حرف شما موافق نیستم ! اولا که این ماشین انگلیسی است ( لوتوس ) دوما مگه کشور ما خیلی پیشرفته است که اینطوری میگید مالزی !!! ( انچنان میگید مالزی اینگار افغانستانه !!! :icon_roll)

جالبه !!

سال 81 پدر بنده هم 405 داشت توی شرکت **** رفت آمد داشت که دو تا کارمند فرانوسی داشتند
یکیشون می گفت اقای فلانی ماشین منو شما یکیه !

Foad
13 September 2006, 08:27 PM
این اختلاف قیمت پروتن gen2 بین 19.800 و20 و خورده ای علتش اینه که بیمه بدنه و یه سری خورده ریز دیگه رو روش کشیدن نه اینکه گرون شده باشه

Yonjeh
14 September 2006, 02:34 AM
سوار پروتون شدن واقعا ضايست! مگه كسي بخواد واسش تبليغ كنه كه ازش طرفداري كنه!

Foad
14 September 2006, 08:48 AM
سوار پروتون شدن واقعا ضايست! مگه كسي بخواد واسش تبليغ كنه كه ازش طرفداري كنه!

دوست عزیز کجاش ضایس؟من که برادرم ویرا داره 100 بار سوارش شدم ضایم نشدم تازه کلاسم داره چون خیلی تعدادش کمه .در ضمن تو شتاب و قدرت هندلینگ نسبت به 206 تیپ 2 خودم واقعا سره .میشه تعصبی برخورد نکنین :icon_cool

Yonjeh
14 September 2006, 02:57 PM
ويرا همون لنسر 15 سال پيشه كه يه مقدر تغييرش دادن. كافيه يه نظرسنجي بكنين تا بفهمين سوار يه ماشين دست سوم مالزي شدن چقدر ضايست!
خوب اگه آدم بخواد سوار يه ماشين دست دو و سه بشه بره سمند يا پرشيا بگيره كه بهتره، حداقل سوار ماشيني شدم كه خودم ساختم نه اين كه سوار يه آشغاله مالزيايي بشه كه تو خود مالزي داره به زور تعرفه گمركي فروش ميره.

saeed_ooo
14 September 2006, 03:04 PM
میشه این قدر کل کل نکنین....از پست هاتون معلومه تعصبی دارین برخورد میکننین.

Foad
14 September 2006, 05:29 PM
ويرا همون لنسر 15 سال پيشه كه يه مقدر تغييرش دادن. كافيه يه نظرسنجي بكنين تا بفهمين سوار يه ماشين دست سوم مالزي شدن چقدر ضايست!
خوب اگه آدم بخواد سوار يه ماشين دست دو و سه بشه بره سمند يا پرشيا بگيره كه بهتره، حداقل سوار ماشيني شدم كه خودم ساختم نه اين كه سوار يه آشغاله مالزيايي بشه كه تو خود مالزي داره به زور تعرفه گمركي فروش ميره.

ببخشید!پرشیا مال چند سال پیشه که اینقدر با کلاسه؟غیر از فیس لیفت شده بدنه پژو 405 دهه 80 ؟سمند چیه ؟ایا غیر از اینه که طراحیش روی پلت فرم همین ماشین دهه 80 انجام شده؟موتورشونم که از یه کلاس و مال عهد تیر کمون مگسیه
من کاری به نظر سنجی ندارم چون تابلوو که هر کی به ماشین خودش رای میده.
شما خودت داری میگی پروتن فیس لیفت شده میتسوبیشی لنسره.بنظر خودت ماشینی که میتسوبیشی طراحی میکنه آشغاله؟
من بازم می گم چون با سمند و 405 هم رانندگی کردم پروتن ویرا از اینها بهتره .هم از لحاظ شتاب و هم هندلینگ. ولی یه سری ایرادای جدیم بهش وارده .
در ضمن سمند یا پرشیا تو ایران به زور تعرفه گمرکی 90% فروش نمیره که شما به مالزی ایراد میگیری؟فکر نکنم تعرفه مالزی از ایران بیشتر باشه!
بهر حال شما یه با پشت پروتن بشین قطعا نظرت عوض میشه:icon_cool
پیشاپیش شرمنده مدریتورای عزیز اگه یه کم کل کل کردم :lover:

Yonjeh
14 September 2006, 08:49 PM
من گفتم اگه بخواي سوار يه ماشين با پلتفورم دهه 80 بشي چه 405 يا لنسر حداقل ايراني سوار ميشي ميگي خودمون توليد كرديم.
تعرفه مالزي 100 بود ولي الان دارن كمش ميكنن. تعرفه پروتون چون مونتاژه 60 درصده.
از ويرا اصلا خوشم نيامد. كيفيت ساخت، جاداري و قيافش و كلاسش خيلي بده.

Foad
14 September 2006, 09:39 PM
من گفتم اگه بخواي سوار يه ماشين با پلتفورم دهه 80 بشي چه 405 يا لنسر حداقل ايراني سوار ميشي ميگي خودمون توليد كرديم.
از ويرا اصلا خوشم نيامد. كيفيت ساخت، جاداري و قيافش و كلاسش خيلي بده.

دوست عزیز قیافه و کلاسش به نظر شخصی شما بر می گرده و کاملا سلیقه ایه.در زمینه جاداری با شما موافقم سمند و 405 بهتره.اما کیفیت ساخت رو اشتباه می کنی چون کیفیت پروتن از ماشینهای ایرانی بهتره
اما در شرایط مساوی منم کاملا با شما موافقم.به هر حال برای هر کی افتخاره که ماشینی که تو کشور خودش درست شده سوار شه:icon_surp

Abolfazl2006_p
14 September 2006, 10:07 PM
تا زمانی که مگان نیومده زانتیا در این رده قیمت بهترینه و حرف اول را میزنه :icon_excl
اما با اومدن مگان به بازار اوضاع تغییر میکنه

web
14 September 2006, 10:42 PM

:icon_roll)

digital age جان ، من خودم هم GEN2 و هم آوانته و هم مگان رو به این ماشین ترجیح میدم !

برام بسيار عجيبه كه دوستان ميان و از روي تعصب حرفهاي جالبي ميزنن كه از اونا بعيده.
امروز اولين بار بود ديدم زانتيا رو بعد از پروتون يا آوانته قرار ميدن! زانتيا ماشينيه كه امتحان خودشو پس داده چه اينجا چه فرانسه. درسته كه اين ماشين در اونجا ديگه توليد نميشه اما حداقل يكي از بهترين محصولات توليد شده توسط سيتروئن محسوب ميشه. سيستم تعليقي كه داره فقط در بنز و ب ام و به چشم ميخوره. سرعت كه بالا ميره اتوماتيك ارتفاع مياد پايين اتوماتيك فرمون سفت تر ميشه. سرعت و قدرت و شتاب و جاداريش هم كه براي تمام دوستان شناخته شده ست فكر كنم!
اونوقت مياين در كنار ماركهاي نه چندان معتبر مالزي يا حتي كره قرارش ميدين؟

من تعصبي رو زانتيا ندارم و نميگم هيوندا آوانته بده. اونم خيلي ماشين عالييه. اما يك مسئله : خيلي راحت دارين در مورد آوانته يا پروتوني قضاوت ميكنين كه بسيار در ايران نوپاست و هنوز امتحان خودشو پس نداده. اما زانتيا چي؟

sajjadnegaresh
15 September 2006, 02:24 AM
به نظر من بايد به سمت يه ماشين بروز بريم :
رنو مگان

gongsta_021
15 September 2006, 05:04 AM
تا 25 به نظر من مگان ولی 32 تومن سونوتا

Powerful_monarch
18 September 2006, 12:24 AM
من کاملا با دوستمون سجاد موافقم !

من ماشینی رو دوست دارم که به روز باشه !

*علی*
23 February 2007, 12:45 PM
دوستان خوبم با توجه به تجربه ای که من از اتومبیل هایی چون زانتیا . اوانته و مگان بدست آوردم این اتومبیل ها در مجموع . کاملا در یک سطح قرار دارند
با ابن توضیح که هر کدام از آنها در قسمتی نسبت به دیگری برتری دارند
مثلا سیستم تعلیق زانتیا و خدمات گسترده............
یا شتاب فوق العاده و استهلاک بسیار کم اوانته و .............
امکانات بالای مگان و و طراحی ............

و در آخرین کلام بعد از مقایسه های انجام شده به نظرم نمیشود گفت کدام بهتر است فقط میدونم هر شخص اگر منطق قوی داشته باشه برای انتخاب فقط به باید به خواسته های خودش از اتومبیل توجه کند و گر نه این اتومبیل ها هر یک قابلیت خاصی دارند

tabeta_03
6 March 2007, 09:02 PM
من اگه 25 تومن داشته باشم ميدم يه كمري 2006 يا سوناتا كاركرده ميخرم.100% از ماشيني كه دست ايراني خورده بهتره

tooraj2001
15 March 2007, 09:11 AM
نكته جالب اين ماشين اينه كه يك نمايشگر ديجيتالي داره كه مصرف بنرين رو نمايش ميده و به راننده ميگه كه با بنزين باقيمانده چقدر مسير ديگه ميتونه بپيمايد !

عزیزم این همون کامپیوتر سفری آوانته است که ...

saeed-n
25 March 2007, 06:45 PM
فقط اوانته 140 اسب بخاری هم از نظر قدرت و هم شتاب از همه سرتر

omid hell boy
30 March 2007, 01:37 PM
دوستان اگه میشه از impian مشخصات و عکس بگذارید

به نظر من هم فعلا فقط زانتیا جوابشو پس داده ولی من هم با شکل ظاهریش موافق نیستم دلیل استقبال مردم برای خریدهم اینه که بازار رقابتی در اون رنج قیمتی خیلی ضعیفه فقط مزدا وزانتیا است بقیه ماشینها هم تازه اومدن و هنوز امتحانشونو پس ندادن. دوستان اگه میشه از impian مشخصات و عکس بگذارید

shahram2006_m
30 March 2007, 06:26 PM
به نظر من هم فعلا فقط زانتیا جوابشو پس داده ولی من هم با شکل ظاهریش موافق نیستم دلیل استقبال مردم برای خریدهم اینه که بازار رقابتی در اون رنج قیمتی خیلی ضعیفه فقط مزدا وزانتیا است بقیه ماشینها هم تازه اومدن و هنوز امتحانشونو پس ندادن. دوستان اگه میشه از impian مشخصات و عکس بگذارید

دوست عزیز برای گرفتن اطلاعات در موردimpian به تاپیک زیر رجوع کنید:

پروتون Impian (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=24704)

z_qz54
1 April 2007, 08:48 PM
پروتون Impian توی یکی از نماینگی ها اصفهان بود.
وارد شده

Foad
1 April 2007, 08:53 PM
خیلی وقته که تو نمایندگیها هست
من تابستون نمایندگی مرکزی زاگرس خودرو تقاطع شریعتی و همت ایمپیان با جنتو رو با هم دیدم

mohamad19
3 April 2007, 11:07 AM
با سلام
اگر در اینترنت تحقیق کنید می بینید که رنو مگان بهتره چون خودروی به روز تری است از شرکت معتبری هم است پر فروشترین خودرو سال پیش در اروپا هم است و امکانات خیلی زیادی دارد
مانند سوییچ کیتی که مانند کارت حافظه اس دی است و طرح جدیدی است

El Padrino.
6 April 2007, 02:45 PM
دوست عزیز مشه بگین مگان جه جوری از همه ی این ها سر تره در ضمن همین سوییچ کیتی که می فرمایین مشکلات زیادی داره دوستانی که مگان دارن می گن اصلا گاهی اوقات ماشین روشن نمی شه
لطفا سری به تاپیک مگان بزنید

abs-e1000
15 April 2007, 03:12 AM
توی این رنج قیمت زانتیا2000 و اوانته چون ارزش پول پرداختی در مقابل امکانات دریافتی رو دارن

مزدا هم که به نظر من {قصد توهین ندارم}فقط قیافه داره

مگان هم تا توی بازار پر نشه و ایراد هاش و محاسنش مشخس نشه نمیشه روش بحث کرد

salar68
16 April 2007, 02:37 PM
دوست عزیز مشه بگین مگان جه جوری از همه ی این ها سر تره در ضمن همین سوییچ کیتی که می فرمایین مشکلات زیادی داره دوستانی که مگان دارن می گن اصلا گاهی اوقات ماشین روشن نمی شه
لطفا سری به تاپیک مگان بزنید

باید ترمز گرفت بعد استارت زد

یه سری دوستان اول کار مشکل دارند

خود من هم 1 هفته همین مشکل را داشتم

هر کس ماشین را تازه می گیره تا بیاد مچ بشه با سیستم هاش طول می کشه
!

BMW سری 7 سوار شید تا بفهمید یعنی چه ! ( قشنگ رانندگی یاد گرفتنش 1 هفته می خواد چه برسه بقیه تجهیزاتش !)

El Padrino.
18 April 2007, 05:47 PM
دوست عزیز ترمز گرفتن هنگام استارت اصلا صحیح نیست چون ترمز همین طوری که ماشی نخاموشه فقل هست زمانی که شما روش فشار میدهید و بعد استارت می زنید در کار پمپ اختلال ایجاد می شه

z_qz54
18 April 2007, 09:08 PM
برای استارت زدن مگان باید ترمز رو نگاه دارید تا سویئچ فعال بشه.
لطفا از موضوع اصلی خارج نشید

Foad
19 April 2007, 04:49 PM
:icon_cool :icon_cool benazare man xantia entekhabe khobie

دوست گرامی
لطفا از نگارش به صورت پینگیلیش خودداری کنید

Mazhar
3 May 2007, 05:33 PM
بچه ها تو این لیست ELX که از همه ارزون تر هستش چطوره؟ خریدنش برای کسی که می خواد ماشین زیر 18 میلیون بخره و حتما هم می خواد صفر باشه مناسب است؟ میشه یه کم از مزایا و معایبش تعریف کنید.

Abolfazl2006_p
3 May 2007, 11:01 PM
در اینجا (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=15100&page=3) درباره معایب و محاسنش صحبت شده

VITO CORLEONE
23 May 2007, 10:45 PM
اول آوانته بعد جنتو

vahidsesariii
2 June 2007, 02:39 AM
دوستان من هم نظرم به شكل زير هست
1-رنو مگان (به خاطر به روز بودن و امكانات خوب)
2-زانتيا (خدايي ماشينه محشري و من خيلي خوبي ازش ديدم
3-آوانته (موتور پر توان)
4-جنتو (متفاوت بودن و جوان پسند بودن)
5-پرشيا (زيبايي در عين اصالت)
6- ايمپين(خيلي خوشم نمياد!)

El Padrino.
2 June 2007, 11:45 PM
دوستان من هم نظرم به شكل زير هست
1-رنو مگان (به خاطر به روز بودن و امكانات خوب)
2-زانتيا (خدايي ماشينه محشري و من خيلي خوبي ازش ديدم
3-آوانته (موتور پر توان)
4-جنتو (متفاوت بودن و جوان پسند بودن)
5-پرشيا (زيبايي در عين اصالت)
6- ايمپين(خيلي خوشم نمياد!)

میشه بگید زانتیا از چه لحاظ محشره ؟و چه خوبی هایی ازش دیدید؟

amir_CLK500
3 June 2007, 02:10 AM
از همه لحاظ محشره
راحتی
قدرت
سرعت
نرمی
خدمات
و ...

El Padrino.
3 June 2007, 12:53 PM
بله زانتیا خدماتی داره که بنز نداره
ولی در موارد دیگه باهاتون موافقم ولی بعد از آوانته و مگان قرار می گیره چون هر دوی این ماشین ها از زانتیا بهترن

vahidsesariii
4 June 2007, 01:48 AM
در مورد سوال دوستمون توضيح داد
اين هم نظر من بود
نظر شما هم كاملا محترم
اما به نظر من زانتيا هنوز چيزهايي داره كه آوانته به اون نمي رسه درسته آوانته موتور پرتواني داره اما زانتيا از همه لحاظ خوبه هم نرمه هم راحته هم موتورش قويه-ترمزاش عاليه-تنظيم ارتفاع داره و...

B M W
4 June 2007, 02:44 PM
اما من میتوانم به جرات بگم که آوانته در هیچ قسمتی بجز سیستم تعلیق از زانتیا چیزی کم نداره و حتی موتوری پیشرفته تر با مصرف کمتر و قدرت و سرعت و شتاب بیشتر هم از خصوصیات آوانته نسبت به زانتیا است. در ضمن کیفیت آوانته بر طبق آخرین آمار هم بهتر از زانتیا گزارش شده که در قسمت اخبار خودرویی کشور میتوانید این خبر رو که علیرضا آن را لطف کرده ببینید.

تنها برتری زانتیا نسبت به آوانته همون سیستم تعلیق زانتیا است که خود در بعضی جاها بسیار مفید و در بعضی مواقع بسیار آزار دهنده ((((مثلا آرامش و متانت آوانته در زمان شتاب گیری فوق العاده است و با اینکه شتابی بهتر از زانتیا دارد اما آوانته بسیار نرم و بدون تکان شدید شتاب میگیرد در حالی که زانتیا در شتاب گیری شدید تکان شدیدی به سرنشین عقب وارد میکند. و یا در زمان ترمز گیری شدید که سر زانتیا خیلی بیشتر از آوانته به سمت پایین میآید و تکان شدیدی به سرنشین میدهد .
و اشکال دیگر این سیستم این است که روغن ترمز و هیدرولیک فرمان و روغن کمک های هیدرولیکی همه در یک مخزن است و اگه برای یکی از این قسمت ها مشکلی پیش آید سایر اجزا را نیز با مشکل مواجع میکند .

در ضمن تسلط به اطراف در زمان رانندگی با آوانته قابل مقایسه با زانتیا نیست و زمانی که با آوانته رانندگی میکنید فوق العاده به اطراف کنترل دارید در حالی که در زانتیا به علت بالا بودن صندوق و ..... تسلط مناسبی به اطراف ندارید .

amir_CLK500
4 June 2007, 10:31 PM
در مورد این تکان ها منبع بدهید.
من که تا کنون تکانی ندیدم
شتابش به نظر من کافیه به بیشتر از اون احتیاجی نمیبینم
تا اونجا که من میدونم در ترمز گیری جلوی ماشین بر خلاف همه ماشین ها که میایند پایین کمک ها جلوی ماشین رو در میلی ثانیه بالا میارن
کیفیت ساخت رو وقتی سوار آوانته شدم دیدم که کیفیت قطعات پلاستیکیش یه چیزی تو مایه های پی کی و سیناده و اصلا شبیه یه ماشین 20 ملیونی به بالا نیست.
ماشین نرمی نیست و صدا موتور و چرخ ها و برخورد باد در سرعت بالا کاملا به گوش میرسد و اینو میرسونه که ماشین عایق بندی شده ایی نیست.
صندلیاش از لحاظ راحتی بازم به زانتیا نمیرسن.
در مورد دید پشتش نشستم ولی عقبش که کاملا دید داشت جلوشو نمیدونم ولی در کل هندلینگش باید از زانتیا بهتر باشد.
قیافش کاملا سلیقه اییه ولی من تا حالا ندیدم کسی رو که از قیافه آوانته تعریف کنه و بگه قشنگه.
اگه دقت کرده باشید تو خیابون خیلی کمه و به ندرت میبینید.دلیلشم اینه که کسی که پول داشته باشه آوانته نمیخره و اکثر کسایی که میخرن به خاطر تنوع و کمتر بودنش و(پاره ای موارد هم اتوماتیک بودن )آنرا انتخاب میکنند

B M W
4 June 2007, 11:35 PM
در مورد تکان ها در زمان شتابگیری همین که از بیرون و به عنوان ناظر به شتاب گیری نگاه کنی متوجه میشوی ممکن است راننده آب تو دلش تکون نخوره اما سرنشین عقب بیچاره حالش به هم میخوره
در ضمن مدرک و دلیل روی این چیز های بدیهی خواستن مثل این میمونه که آدم بگه مدرک بیار ککه (((آدم کچل مو نداره )))
در مورد کیفیت دوست خوب و گرامی کیفیت مورد بحث عیب و ایرادات اتومبیل پس از تحویل به مشتری است و در کل عیوب در زمان پورسه مونتاژ
نه جنس قطعه که شما میگید
در مورد داشبورد و قطعات هم زیاد تعصب نشون نده چون هر دوتاشون باجی به هم نمیدهند

نمیدونم چند بار سوار آوانته شدی که میگی عایق بندی خوب نشده و یا صدای باد به داخل نفوذ میکنه
ما که پدرمون 1 سال و خوردی آوانته داره و دائم باهاش اینور و اونور مسافریم همچین نکاتی رو ندیدیم

در مورد قیافه هم من به شخصه خیلی ها رو دیدم که از پشت یا جلو ماشین زیاد خوششون میاد شاید دوستان شما خیلی با کلاسند که بجز cls چیزی و نمیپسنددند

علت کم بودنش هم این هست که زانتیا چنان بین مردم جا باز کرده که مردم حتی خیلی از اتومبیل های وارداتی رو هم نمیبینند (( دقیقا مثل 405 که تا زمانی که دوو تولید میشود دوو کمتر طرفدار داشت اما بعد از اینکه مدتی از تولید گذشت خیلی ها برای دوو سیلو دست و پا میشکوندند )))

راستی نظرت درباره امنیت آوانته نسبت به زانی چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و یا در باره ecu های چینی که از مدل 85 به بعد روی زانیتا میزارند ؟ (منظور کیفیت اینها است نه اینکه رنگ داشبورد )

amir_CLK500
5 June 2007, 01:09 PM
اولا با این ضرب المثل ها الکی خودتو از مدرک آوردن تبرئه نکن.
جالبه سرنشین های جلو تکان رو حس نمیکنند ولی عقبی ها احساس میکنند.نکنه زانتیایی که سوار میشید رو قسمت عقبش رو جدا کردند و مثل گاری به جلوی ماشین وصل کردند که تکان احساس میکنید؟؟
داشبورد زانتیا و طراحی داخلی زانتیا ماله 20 سال پیشه ولی از آوانته که مثلا ماله هزاره سومه قشنگتره و لا اقل انقدر کسل کننده نیست.
آوانته چندین بار سوار شدم.لاستیکاش ایرانیه و صدای چرخارو به راحتی میشنوید.سوناتا که مدل بالاترشه صدای باد به خوبی داخل ماشین میاد از 100 تا به بالا وای به حال این.
شما نمیخواد در مورد سلیقه دوستان و اطرافیان من اظهار نظر کنید که چه چیزی رو میپسندند.جلوش فاقد هر گونه زیباییه عقبشم یه طرح تکراریه از بغل هم که تفاوت زیادی با ورنا نداره و از نظر قیافه از مزدا و زانتیا و مگان شکست میخوره.
عجب دلیل با حالی آوردید برای کم بودنش......خب معلومه ماشینی که نه داخلش قشنگه نه بیرونش نه خدمات درست حسابی داره و هزار تا دلیل دیگه سبب میشه که فروش نداشته باشه.
در مورد امنیت اگه واسه تصادف کردن آدم میخواد سوار شه باید بیخیال سوار شدن همچین ماشین هایی بشه چون فوق العاده خرجشون زیاده.با رانندگی درست احتمال تصادف خیلی کمه
در مورد ecu اطلاعی ندارم

Foad
5 June 2007, 01:39 PM
دوستان خواهش میکنم در پستهاتون لحنی رو بکار ببرید که موجب ناراحتی سایر عزیزان نشه.ضمنا از نوشتن مطالبی که صرفا از روی تعصب به خودروی خودتونه خودداری کنید تا همگی بهترین استفاده رو از مطالب ببریم.در هر موردی که ذکر می کنید لطفا استدلالتون قوی باشه و حتما منبع صحبتتون رو ذکر کنید

El Padrino.
8 June 2007, 06:33 PM
درسته که زانتیا خیلی زیاد شده ولی زیاد بودن هم خوب نیست آوانته کمه اما مثل زانتیا جواد نیست در ضمن فیلمی رو که علیرضا خان از سرعت زانتیا گذاشتند به خوبی نشان می ده که زانتیا در سرعت کاملا بی سر و صدا هست

amir_CLK500
10 June 2007, 04:11 AM
دست شما درد نکنه مام شدیم جواد سوار
آوانته کمه چون ماشینیه که اصلا به این قیمت نمیرزه و خیلی ها دو دو تا 4 تا میکنن میبینن انتخاب های خیلی بهتر دارند تو این رنج قیمتی بنابراین سراغ این ماشین نمیان برا همینم کمه.البته یه دلیل دیگه هم داره و اونم خساست مدیران کرمان خودروئه که در تبلیغ این ماشین بسیار کوتاهی کردند طوری که خیلی ها اسمش رو هم نمیدونن.
شما طرفداران آوانته میگید آوانته بی صداس و اصلا صدا نمیاد در صورتی که اصلا اینطور نیست و با گوشهای خودم صدای باد و موتور و بخصوص چرخ هارو شنیدم که زیاد هم بود.
من نگفتم زانتیا بی صداس
چرا اتفاقا صدا هم میده.نرمیش تو کمکاش که خیلی از موج های آسفالت رو تو خودش هضم میکنه و اصلا متوجه نمیشید.
فقط یه نصیحت برادرانه به شما که انقدر این ماشین رو دوست دارید
کسی بالفرض تو این سایت مشغول فعالیته.از قضا میخواد یه ماشین تا 25 تومن بخره.هزار من و شما بیاییم بگیم این بهتره یا اون بهتره....هیچ فرقی نمیکنه
آخرش اون فرد میره تو نمایشگاههای مختلف از 4 تا بنگاهی میپرسه و بیخیال این بحث های بیهوده من و شما میشه و به حرف اونها استناد میکنه و خودرویه خودش رو میخره.

vahidsesariii
11 June 2007, 02:50 AM
من يه چي بگم و برم
فكر نكنم ازم قبول كنين كه ماشيناي به روز با كيفيت خوبي ساخته نمي شن مثلا مگان!
اما فكر كنم با توجه به نظرسنجي ها مجبور بشين قبول كنين كه زانتياي قديمي چقدر محشر طراحي شده كه هنوز مي تونه با اين خودروها پا به پا پيش بره و هنوز خيلي ها به بقيه ترجيحش مي دن
در خوب بودن زانتيا شك نكنيد

arash p mbz bmw
25 June 2007, 04:56 AM
ا و یا در زمان ترمز گیری شدید که سر زانتیا خیلی بیشتر از آوانته به سمت پایین میآید و تکان شدیدی به سرنشین میدهد .
.

[B].

عذر میخوام
این یه خط رو شما روی چه حسابی گفتین؟!!!
اصلا یکی از خاصیت های تعلیق زانتیا اینه که هیچوقت نمیزاره در حین ترمز گیری نه عق نه چپ نه راست و نه جلو و نه سقف بخوابه زمین ........
ecuوضعیت ماشین رو در صدم ثانیه میسنجه و تعلیق رو با شرایط هماهنگ میکنه
اونوقت شما این موضوع رو نه تنها ازش به راحتی گذشتین بلکه حتی برعکس گفتینش:icon_ques :icon_twis

ar1358
25 June 2007, 12:28 PM
موسو دست دو هم تا 25 است. خويه

nojex
5 July 2007, 01:26 PM
با پوزش از دوستان چند مورد رو هم من اضافه کنم

در مورد عقب xantia دقیقا این اتفاق می افته و با شتاب ناگهانی محور عقب به سمت پایین حرکت میکنه و علتش هم خطای سیستم هیدروپنوماتیک هست که با افزایش دور موتور قصد پایین بردن ماشین (چسبندگی بیشتر) رو داره . و تقریبا اگه پشت یک زانتیای تو چراغ قرمز باشید کاملا حسش میکنید . در خودروی c5 هم این مورد رفع شده و نصل جدید این سیستم نصب شده که در سایت رسمی citroen بهش اشاره کرده .

در مورد ترمز هم دقیقا همین مشکل فکر کنم در تاپیک جامع xantia بحث شد و دیگر دوستان هم به این نکته اشاره کردند که در هنگام ترمز های شدید جلوی این ماشین بیشتر از حد معمول به زمین نزدیک میشه .

در مورد زمان پاسخ گویی سیستم هیدروپنوماتیک هم بین 0.2 تا 0.5 ثانیه زمان لازمه .

مسئله ecu های چینی هم متاسفانه مشکل دیگر این خودرو شده . در تاپیک جامع زانتیا هم عرض کردم یکی از دوستان به علت اشتباه ecu در هنگام تصادف به علت باز نشدن airbag صدمه دید و ...

متاسفانه xantia کم کم داره کیفیتش رو هم از دست میده . نبودن سیستم multiplex و مصرف بالاتر در قبال توان تولیدی هم یک مشکل بزرگه .

در مورد avante هم باید گفت اشکالاتی مثل کیفیت قطعات پلاستیکی یا طراحی کاملا تخیلی کره ای از اشکالات اصلیش هست . اما در مورد موتور و شتابش به نظر من شک نکنید .

اینجا انتخاب بین یک ماشین اصیله که گرد کهنگی روش نشسته با یک ماشین کره ای که مثل خیلی از اجناس کره ای برای ارزان سازی یک سری امکانات رو از اون حذف کردن .
اما به نظر من توی این بازار و با این همه محدودیت انتخاب هنوز xantia حرفهایی برای گفتن داره . :icon_surp

El Padrino.
5 July 2007, 02:46 PM
با پوزش از دوستان چند مورد رو هم من اضافه کنم

در مورد عقب xantia دقیقا این اتفاق می افته و با شتاب ناگهانی محور عقب به سمت پایین حرکت میکنه و علتش هم خطای سیستم هیدروپنوماتیک هست که با افزایش دور موتور قصد پایین بردن ماشین (چسبندگی بیشتر) رو داره . و تقریبا اگه پشت یک زانتیای تو چراغ قرمز باشید کاملا حسش میکنید . در خودروی c5 هم این مورد رفع شده و نصل جدید این سیستم نصب شده که در سایت رسمی citroen بهش اشاره کرده .

در مورد ترمز هم دقیقا همین مشکل فکر کنم در تاپیک جامع xantia بحث شد و دیگر دوستان هم به این نکته اشاره کردند که در هنگام ترمز های شدید جلوی این ماشین بیشتر از حد معمول به زمین نزدیک میشه .

در مورد زمان پاسخ گویی سیستم هیدروپنوماتیک هم بین 0.2 تا 0.5 ثانیه زمان لازمه .

مسئله ecu های چینی هم متاسفانه مشکل دیگر این خودرو شده . در تاپیک جامع زانتیا هم عرض کردم یکی از دوستان به علت اشتباه ecu در هنگام تصادف به علت باز نشدن airbag صدمه دید و ...

متاسفانه xantia کم کم داره کیفیتش رو هم از دست میده . نبودن سیستم multiplex و مصرف بالاتر در قبال توان تولیدی هم یک مشکل بزرگه .

در مورد avante هم باید گفت اشکالاتی مثل کیفیت قطعات پلاستیکی یا طراحی کاملا تخیلی کره ای از اشکالات اصلیش هست . اما در مورد موتور و شتابش به نظر من شک نکنید .

اینجا انتخاب بین یک ماشین اصیله که گرد کهنگی روش نشسته با یک ماشین کره ای که مثل خیلی از اجناس کره ای برای ارزان سازی یک سری امکانات رو از اون حذف کردن .
اما به نظر من توی این بازار و با این همه محدودیت انتخاب هنوز xantia حرفهایی برای گفتن داره . :icon_surp

دوست عزیز سوالم بوی کل کل نمی ده فقط برام سوال پیش اومد :
طراحی کجای آوانته به نظر شما تخیلی هست؟
بی کیفیتی قطعات پلاستیکی رو در دو مورد قبول دارم 1 دسته ترمز دستی که راحت روش خش می افته و خرده میشه و قاب دور غربیلک فرمان که از اون هم خراب تره ولی جاهای دیگش کیفیتشون واقعا عالیه

nojex
5 July 2007, 04:18 PM

در مورد avante شما خودتون هم میدونید من همیشه و همه جا ازش طرفداری کردم . هنوز هم به نظرم یک انتخاب عالیه . موتور و شتاب غیر قابل انکار و ایمنیش رو نمیشه در نظر نگرفت اما از دیدگاه طراحی کمی جای بحث داره .

در بعضی موارد هنوز کره ای ها به پای رقیب های اروپایشون نرسیدن . شاید اگه یک مقایسه بین elantra مدل 2007 و 2006 انجام بدیم میشه دید کره ای ها دارن سریع حرکت میکنن و خوبم حرکت میکنن . سوناتا یا سانتافه و ... هم نشون میده مدل های جدید کره ای رقیب های سختی هستند .

کلا hyundai یکی از کمپانی هایی هستش که طرحهای concept رو به راحتی وارد چرخه تولیدش میکنه . varacruse هم آخرین محصولشه که همین طوری طراحی شد. شاید سوال شما از لفظ تخیلی ایجاد شده . بهتر بود از همون concept استفاده میکردم . یک نگاه به داخل خودرتون بندازید کلا فقط هدف طراح ایجاد یک طرح ذهنی بوده که سعی شده مدل قدیمی تر رو در ذهن سرنشین القا کنه . خصوصا داشبورد که با همین هدف به این شکل ساخته شده و باعث شده کمی قسمت میانی به هم ریخته باشه .
کاری که bmw به مدت حدودا بیست و چند سال در مورد عقربه ها و پشت آمپر انجام میداد که در تمامی مدل ها یکسان بود .
یا امتداد مشکی رنگ داشبورد برای رسیدن به سطح تو دری و دستگیره برای حفظ زاویه arc داشبورد .

در مورد طراحی خارجی قسمت عقب جلو و میانه با هم کاملا هماهنگ نیستند . این مورد رو در azzera یا حتی جلو پنجره ی بیضی شکل در sonata ی مدل 1998 هم میشه دید. بافت چراغهای عقب و خطوط سفیدش که از benz s سری قبل برداشت شده و حالت اسپرتی ایجاد میکنه با نمای جلو که کاملا محافظ کارانه طراحی شده خیلی هماهنگ نیست .

این حالت ها برای بعضی افراد بسیار جذابه و نظر افراد رو جلب میکنه اما خیلی از مردم هم از این حالات استقبال نمی کنن و براشون سادگی پر اهمیت تره . میشه به روحیه هم اشاره کرد اما تجربه ثابت کرده طرح های formal در تمام دنیا هم بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند و هم بازار بهتری دارن . چون سلیقه ها متفاوته و هرچه سادگی بیشتر باشه طرح عامه پسندانه تره .

اما باز هم میگم طراحی فقط ملاک نیست اما خیلی ها بهش توجه میکنن .
avante هم از نظر موتور و هم کیفیت مونتاژ نسبت به رقیبش سرتره .

shahram2006_m
5 July 2007, 04:56 PM
دوست عزیز سوالم بوی کل کل نمی ده فقط برام سوال پیش اومد :
عالیه

منظورشون خودروی Concept (خودروی مفهومی ) هست.

YasharX
15 July 2007, 04:32 PM
بهتر هست که زانتیا از لیست مقایسه خارج بشه چون به قیمت 27 میلیون رسیده .

که به نظر من کسی که می خواد 27 میلیون پول برای ماشین بده بره مزدا 3 بخره بهتر از زانتیاست از هر لحاظ

z_qz54
15 July 2007, 05:34 PM
قیمت زانتیا به صورت مقطعی به این شکل شده.
نمیشه با 1ماه جابجا شدن قیمت مقایسه رو به هم زد!!

abbass11
24 October 2007, 05:29 PM
از بین ماشینای بالا من مگان رو انتخاب میکنم
چون هم از لحاظ امنیتی خیلی عالیه مثله طراحی بدنه - 6 عدد کیسه هوا و...
هم ظاهر زیباوخوبی داره
هم امکاناتی نظیر کارت کلید - چراغهای همراه تا منزل - چراغهای اتوماتیک و...
هم اینکه از لحاظ فرمان پذیری و هم سیستم ترمز خوبی داره و هزارتا حسن دیگه که تو این تاپیک نمیگنجه
:lover:

CAMBRIDG
24 October 2007, 09:58 PM
به نظر من اوانته رو از لیست کنار بظارین چون علارغم موتور پیشرفته و قدرتمندش ظاهر یک خودروی لوکس رو نداره با پرشیا و سمند مقایسه بشه(به لحاظ ظاهر ) خیلی بهتره

CAMBRIDG
25 October 2007, 07:58 PM
فروش فوری زانتیا 24.5 تحویل 15 روزه

El Padrino.
25 October 2007, 08:41 PM
به نظر من اوانته رو از لیست کنار بظارین چون علارغم موتور پیشرفته و قدرتمندش ظاهر یک خودروی لوکس رو نداره با پرشیا و سمند مقایسه بشه(به لحاظ ظاهر ) خیلی بهتره

دوست عزیز منطق داشته باش پر شیا کجا آوانته کجا این جا یک فروم علمیه لطفا جوک نگید

amir_CLK500
2 November 2007, 03:46 AM
والا ظاهر سمند و پرشیا از این ظاهر تخیلی آوانته خیلی بهتره.دوستمونم جوک نگفتند به نظر من!و کاملا حرفشون حقه.

VIGO
2 November 2007, 04:47 AM
بحث ظاهر کاملا سلیقه ایه من سمند رو از نظر طراحی جلوی آوانته هیچ می بینم.

پس سلیقه ای نظر ندید.

eCom2001
2 November 2007, 08:28 AM

آوانته رو از لیست بزاریم کنار؟؟؟؟ عقب آوانته به حدی زیباست که از دور جلوه عقب یک مردس بنز رو میده! اون وقت شما عقبش رو با سمند مقایسه می کنی دوست عزیز؟

:cool_phalls_89:

عقب سمند بیشتر آدم رو به یاد این تریلی های 18 چرخ میندازه از بس زشت طراحی شده!

Raminium2001
5 November 2007, 12:19 PM
در مورد سمند فکر نمی کنم نظرتون خیلی واقعی باشه و طراحی آوانته هم چه داخلی چه خارجی هیچی برای گفتن نداره (البته در طراحی خارجی اصول طراحی روز رعایت شده ولی زیبا نیست). اما از اونجایی که قیافه ملاک اصلی انتخاب ماشین نیست، من اگه می خواستم ماشینی داشته باشم که 10 سال نگرش دارم، 100% آوانته رو انتخاب می کردم چون هم کیفیت خوبی داره، هم موتور عالی و هم خیلی زیاد نیست.
اما معمولا کسی بیشتر از یک یا دو سال ماشینی رو نگه نمی داره و افت قیمت و مشتری کم آوانته اینجا یک مشکل درست می کنه.

amir_CLK500
7 November 2007, 04:53 AM
قیافه کاملا سلیقه اییه و اینو همه قبول دارین.اما وقتی جامعه بطور کلی با قیافه این ماشین کنار نمیاد معلومه طراحیش ضعف داشته.جلوپنجره اش رو تا حالا تو هیچ ماشینی ندیدم انقدر بیریخت طراحی شده باشه.
اگه 15 ملیون تومن بود اونموقع میشد روش فکر کرد.

schumi
19 November 2007, 08:43 PM
بابا چرا تو اين نظر سنجي پاي ايمپيان رو كشيديد وسط اصلاً منطقي نيست كه اينها رو با همديگه مقايسه كنيم

azma
19 January 2008, 12:44 PM
با احترام به نظر همه دوستان و سروران من 4 سال سمند داشتم , سمند پایداری خوبی در جاده دارد البته مشکلاتی از نظر کیفیت قطعات دارد که مشکل ساز است ,مشکلات عدیدهای در این خصوص داشتم ولی در جاده و در سفر در تابستان با گرمای 40 درجه به بالا کولر و موتور آن کاملا جواب می داد جاداری صندوق و داخل اتاق آن واقعا خوب است .ارتفاع آن در پارک کردن و در پارکینگ و گرفتن به در و دیوار و مشکلات دید عقب و اطراف آن به تدیج با کسب تجربه بیشتر حل می شود ولی آوانته در تسلط به اطراف خیلی بهتر است البته دید عقب آن کمی مشکل ساز است ولی راحتی رانندگی با آن نرمی آنو موتور پر قدرتش به آدم رضایت خاطری خیلی بیشتر از سمند می دهد ( ضرب المثل ,هرچقدر پول بدهید آش می خورید در ذهن مجسم می شود ) قیمت آوانته مخصوصا الان حدود 7/27 میلیون کمی زیاد است ولی وقتی وجود قطعات اصلی کره ای را به خاطر بیاوریم مقدار زیادی از قیمت بالا را جبران می کند عقب آوانته واقعا خیلی قشنگتر از سمند است و از خیلی از ماشینهای مشبه به نظر حقیر زیباتر است اما جلوی آن یک مقدار خشن به نظر می رسد گرجه قابل تحمل است .البته به نظر من بحث زیبایی در آخرین مرحله است .پایداری ,راحتی رانندگی و امکانات خودرو در درجه اول اهمین قرار دارد زیبایی خودرو بیشتر در چشم آنهایی است که از خارج آن را نگاه می کنند امکانات ماشین برای راننده که برای آن پول داده مهمتر است البته اگر بحث فخر فروشی توسط خودرو را کنار بگذاریم و مسایل رفاهی و ایمنی و بازده و راندمان خودرو را در نظر بگیریم . مزدا 3 ماشین بسیار خوبی است و امکانات جالب توجه و بروز ی دارد ولی برای خانواده ها کمی کوچک است و برای جوانان مناسب تر است البته قیمت 32 تا 34 و 5 میلیون نیز جای تامل دارد ولی باز هم باید بین قیمت و امکانات برای خرید بررسی کرد .بحث کم خرج بودن آوانته نیز مهم است .مگان نیز نیز امکانات به روز و بسیار خوبی دارد ولی تجربه در مورد خودرو های فرانسوی آدم را از لحاظ پر خرج بودن به فکر می اندازد.با احترام خدمت همه سروران

El Padrino.
19 January 2008, 03:04 PM
دوست عزیز با شرایط فعلی آوانته اگه 33 تومن هم باشه بازم به مگان می ارزه بله اگه قیمت واقعی رو در نظر بگیریم آونته شاید بیشتر از 25 نباشه و مگان بالای 26 یا 27 ولی در حال حاضر قیمتش از تمامی خودرو های هم رده اش پایین تره و بهترین انتخابه

salar68
19 January 2008, 04:05 PM
دوست عزیز با شرایط فعلی آوانته اگه 33 تومن هم باشه بازم به مگان می ارزه بله اگه قیمت واقعی رو در نظر بگیریم آونته شاید بیشتر از 25 نباشه و مگان بالای 26 یا 27 ولی در حال حاضر قیمتش از تمامی خودرو های هم رده اش پایین تره و بهترین انتخابه

سلام

همیشه این سوال برای من هست آوانته این همه مدت هست وارد بازار شده پس چرا آنچنان استفبالی از آن نمی شود ؟
با توجه به این که خودمم در نوشتن ماشین ها بسیار فعال می باشم و اکثر نماینده های خودروی معروف اصفهان هم رابطه دارم
مگان یا زانتیا و مزدا به محض ثبت نام شدن تا ظهر فروش می رود اما آوانته تا حالا 3 تا 4 بار شده در روز آخر ثبت نام که من رفتم هنوز کلی سهمیه داشتند اما استقبال نشده

توی خیابان ها الان نگاه کنید زانتا مزدا مگان خیلی بیشتر از آوانته هست
با این که مزدا 1 سال نیست وارد شده یا همین مگان 1 سال شده !

El Padrino.
19 January 2008, 04:15 PM
نه اتفاقا اگه با یکی از نمایندگان خودرو سازان راین آشنا بودید می فهمیدید که از آوانته بسیار استقبال شده و خیلی ها اسم نوشتن بلکه به دلایلی خط تولید آوانته کند هست

po2ya
19 January 2008, 06:15 PM
واقعا از این همه طرفداری در مورد یه خودرو لذت میبرم !
ولی بهتره که یکم به دور و اطراف خودممون نگاه کنیم ببینیم چه ماشینی توی مردم بیشتر جا داره !
فعلا توی این رنج قیمت بازار فروش دست زانتیا و مگان بیشتر هست تا آوانته !
آوانته خیلی ماشین خووبیه ولی خوب از لحاظ طراحی داخلی جلوی بقیه حرفی برای گفتن نداره !
توی خیابوون ها یکم دقت کنید به ماشین هایی که مردم سوارن متوجه میشید که کوودووم ماشین بیشتر طرفدار داره !

حالا در مورد ماشین های تووی این رنج به نظر من زانتیا خوب الان چند سالی هست که توو بازار هست ولی با این قیمتی که الان داره اصلا نمیارزه ! چون این قیمت برای این ماشین خیلی زیاده و هیچ چیز عجیب قریبی هم از لیست امکانات این ماشین به شما نمیده با طراحی قدیمی که داره !
در مورد ELXهم دقیقا همین معقووله زانتیا صدق میکنه !
در مورد آوانته به دلیل طراحی داخل شدیدا ضعیف و با توجه به اینکه کمتر میوون مردم جا افتاده و ممکنه برای بازار فروش مشکل داشته باشید فکر کنم بعدز امگان رتبه خووبی باشه براش چون هزینه نگهداریش از زیانتیا کمتر هست و اصولا ماشین های کره ای ماشین های کم اصطحلاکی هستند !
لطفا به کسی بر نخوره این نظر شخصی بووده و چیزی بووده که تا به حال من دور و برم دیدم !

*علی*
25 January 2008, 06:53 PM
جناب po2ya با صحبت شما در مورد طراحی داخلی ضعیف آوانته کاملا موافقم .

اما واقعا اگر منصفانه قضاوت کنیم فکر کنم حرف های شما کمی جای بحث داره :

اولا : مهمترین مقوله در فروش بالای یک محصول بحث تبلیغات است که خدا رو شکر در این زمینه کرمان خودرو بسیار فعال است :icon_mrgr ( هنوز با اینکه 3 سال از تولید آوانته میگذرد اغلب مردم به این ماشین مثل یک ماشین تازه وارد نگاه میکنند و اصلا اسمشم نمیدونند )

ثانیا : موضوع بازار فروش الان کاملا عکس شده بازار زانتیا فوق العاده افتضاح شده ( به علت افزایش قیمت غیر منطقی ) فروش زانتیا صفر تقریبا به صفر رسیده , بازار فروش مگان هم چندان جالب نیست چون قیمت مشخصی نداره و هرکی هرچی دوست داره میفروشه ( یک جورایی طالب میخواد ) , برعکس فروش اوانته ذسته دو خوب شده (تولید بسیار پایین ) و ( به دلایلی کسی فروشنده نیست ,چون کمتر دست دلال ها است و اغلب کسایی که سوار آوانته هستند مصرف کننده هستند)
برای مطمئن شدن از حرف های بنده فقط یک سری به یک نمایشگاه بزنید

به نظر من در این موقعیت هیچکدوم از این ماشینا بدرد نمیخوردند تا ماشینی مثل ماکسیما ( با توجه به افزایش نیافتن قیمت است )

n@vid
12 February 2008, 03:08 PM
سلام

همیشه این سوال برای من هست آوانته این همه مدت هست وارد بازار شده پس چرا آنچنان استفبالی از آن نمی شود ؟
با توجه به این که خودمم در نوشتن ماشین ها بسیار فعال می باشم و اکثر نماینده های خودروی معروف اصفهان هم رابطه دارم
مگان یا زانتیا و مزدا به محض ثبت نام شدن تا ظهر فروش می رود اما آوانته تا حالا 3 تا 4 بار شده در روز آخر ثبت نام که من رفتم هنوز کلی سهمیه داشتند اما استقبال نشده

توی خیابان ها الان نگاه کنید زانتا مزدا مگان خیلی بیشتر از آوانته هست
با این که مزدا 1 سال نیست وارد شده یا همین مگان 1 سال شده !
سلام
به نظر من دليل عدم استقبال از آوانته طراحي ظاهري ضعيف هست.اين اتومبيل هيچ گاه نميتونه در مقابل مزدا3 يا مگان با اون طراحي هاي مدرن و زيبا مورد استقبال قرار بگيره چون افراد در خريد خودرو به طراحي ظاهري و زيبايي اهميت بسيار زيادي مي دهند.البته من با دوستاني كه عقب آوانته رو بسيار زيبا و جلوش رو ضعيف ارزيابي كردند كاملا موافقم و البته در اين ميان نبايد از طراحي جانبي اين خودرو با خطوط هماهنگ،اسپرت و زيبا غافل شد.توليد پايين و تبليغات ضعيف دليل اصلي كم بودن آوانته در خيابانهاست.به اين نكته هم توجه كنيم كه خود همين عرضه كم، مصرف كننده را به دليل نگراني از كمبود قطعات يدكي در بازار در آينده دچار شك و ترديد كرده و به سمت اتومبيل هاي پرتيراژي مثل زانتيا سوق مي دهد.

*علی*
12 April 2008, 02:35 PM
از مدیران تقاضا دارم که عنوان تاپیک رو از ( محدوده 18 تا 25 میلیون ) به ( محدوده 22 تا 35 میلیون ) تغییر دهید .

mehran_top
5 May 2008, 04:59 PM
شک نکنیداز هر جهت مگان!فقط فضاش از زانتیا کمتره!

El Padrino.
5 May 2008, 05:14 PM
خیر مگان فقط از جهت امکانات و گر نه حرفی برای گفتن در مقابل آوانته نداره فقط امکانات

po2ya
5 May 2008, 05:37 PM
خیر مگان فقط از جهت امکانات و گر نه حرفی برای گفتن در مقابل آوانته نداره فقط امکانات

دوست عزیز درست آوانته خیلی ماشین خوب و راحتی هست اما من نمیدوونم شما چرا اینقدر پافشاری میکنی رو این قضیه ؟!!!
الان خود شما داری میگی مگان از لحاظ امکانات سر هستش!
خوب از لحاظ موتور هم موتور 2000 این ماشین میتوونم بگم از آوانته سر تر هست !
در مورد طراحی هم خوب مگان ماشین جدید تری هست !
دیگه نمیدوونم یه ماشین باید چه فاکتوری داشته باشه که شما قانع بشی از آوانته بهتره ؟!!!!
یکم سعی کنید از این تعصبات بیجا دست بردارید و واقع بین باشید !

GUESS
5 May 2008, 07:29 PM
خداي ناكرده قصد كل كل ندارم !
ولي جناب El Padrino. (http://phalls.com/member.php?u=36977) عزيز
تقريبا هر جايي كه پستي زده بشه و هيوندا مقايسه يشه شما زود پيداتون ميشه و ميگين كه الا و بلا كه هيوندا خوبه و اگه جا داشت ميگفتين همين آوانته بهترين ماشيناست
من بيشتر خواننده ام تا نويسنده
ولي اين كار شما ئيگه از حد گذشته

نكنه تو مارخونه ي ثيوندا سهم دارين؟:icon_razz

El Padrino.
6 May 2008, 09:57 PM
دوست عزیز درست آوانته خیلی ماشین خوب و راحتی هست اما من نمیدوونم شما چرا اینقدر پافشاری میکنی رو این قضیه ؟!!!
دیگه نمیدوونم یه ماشین باید چه فاکتوری داشته باشه که شما قانع بشی از آوانته بهتره ؟!!!!

از لحاظ موتور خیر آوانته 143 اسب بخار 6000 دور در دقیقه و مگان 136 اسب بخار 5500 دور در دقیقه
حر اکثر سرعت آوانته 208 کیلومتر بر ساعت هست و مگان 195 کیلومتر
0 تا صد آوامته 9.1 ثانیه هست و مگان 11.1 ثانیه !
مگان داخل ایران (اونایی که الن توی خیابان هستند) مدل 2006 هستند و آوانته ای که تولید میشه 2004!

MKHSH
12 May 2008, 12:25 PM
كار خروجي موتور در هر ثانيه بصورت حاصلضرب گشتاور در دور موتور تعريف مي گردد كه ارتباط مستقيم با توان موتور دارد. با تقسيم بر عدد 60 بعنوان كار خروجي در ثانيه بيان مي گردد. كار خروجي هم در حد نهايي موتور (دور موتور مربوط به حداكثر توان) و هم در حد بهره برداري (دور موتور مربوط به حداكثر گشتاور) قابل محاسبه است. نظر به اينكه تعويض دنده ها يا رانندگي عموماً در حد بهره برداري صورت مي گيرد لذا محاسبه كار معمولاً در حد بهره برداري كاربرد دارد.
مقايسه كار خروجي خودروها در هر ثانيه و در حد بهره برداري:
1- رنو مگان-------------------------------------------------------------- 11938=60/3750*191
2- هيونداي آوانته------------------------------------------------------- 13650=60/4500*182
3- پروتون----------------------------------------------------------------- 9867=60/4000*148
4- زانتيا------------------------------------------------------------------ 12538=60/4250*177
5- پارس16 سوپاپ---------------------------------------------------- 10979=60/4250*155

البته لازم بذكر است كه توان يا كار خروجي تنها معيار انتخاب خودرو نيست و پارامتر كيفيت و امكانات مهمتر است.

http://www.phalls.com/images_phalls/misc/progress.gif

*علی*
13 May 2008, 12:22 PM
از مدیران تقاضا دارم که عنوان تاپیک رو از ( محدوده 18 تا 25 میلیون ) به ( محدوده 22 تا 35 میلیون ) تغییر دهید .

*علی*
13 May 2008, 12:28 PM

از لحاظ موتور به هیچ وجهی موتور مگان بهتر از آوانته نیست .
لطفا دلیل قانع کننده بیاورید .:icon_mad:
در مورد قیافه هم که سلیقه ای است = ( غیر قابل بحث است برای مقایسه )

یعنی موتور آوانته بهینه ترین موتور در بین اتومبیلهای موجود است ؟:icon_cool

good_rally
13 May 2008, 01:05 PM
اينو بگم كه خيلي ها فكر ميكنند كه مگان از زانتيا كوچيك تر كه اين طور نيست درسته كه طول مگان از زانتيا كم تر ولي عرضش و فاصله محور هاش خيلي بيشتر از زانتياست
شك نكنيد كه فضاي داخلي مگان بيشتر و راحت تر از زانتيا است.
اما در مورد اين كه ميگن موتور آوانته بهتر از مگان است بايد بگم كه برتري يك موتور فقط به قدرت موتور بستگي نداره
ما نميتونيم قدرت بيشتر يك موتور را دليل بر برتري اون موتور بدونيم
برتري يك موتور شامل قدرت موتور كه اونم بايد ببينيم كه تو چه دوري به دست مياد
گشتاور موتور كه اونم در دوري كه به دست مياد خيلي مهم است.
نكته ديگري مصرف اون موتور با توجه به حجم موتورش واز همه مهم تر تكنولوژي و كيفيت ساخت اون موتور بسيار مهم است.
من فقط برتري موتور آوانته نسبت به مگان رو در قدرت موتور ميبينم و غير از اين هيچ برتري نسبت به مگان نداره.
تازه براي اين كه بتويم به حداكثر قدرت آوانته برسيم بايد به موتور فشار بيشتري وارد كنيم در حالي براي رسيدن به حداكثر قدرت مگان فقط تا 5500 نياز است كه به موتور فشار بياريم در اين صورت قدرت مگان در دور پايين تري به دست مياد كه باعث فشار آوردن كمتر به موتور و همچنين مصرف كمتري هم بنزين مصرف ميكند.
اما در مرد گشتاور خوب مگان گشتاورش حدود 10 N/m بيشتر از آوانته است و گشتاور مگان در دور پايين تري نسبت به آوانته به دست مياد كه در اين صورت كشش بهتر ي نسبت به آوانته دارد.
در مورد كيفيت ساخت اين خودرو بدون شك مطمئن باشد كه رنو كيفيت بهتري نسبت به هيونداي كره اي دارد
درسته كه كره اي ها پيشرفت كردند ولي حالا حالا ها مونده تا به اروپايي ها به خصوص رنو برسند اونم رنو يي كه حدود 105سال از قدمتش ميگزره.رنويي كه امن ترين ماشيناي دنيا رو ميسازه .
پس لطفا بادليل بياين بگينكه فلان موتور از اون يكي موتور بهتر و قدرت بيشتر يك موتور را به تن هايي دليل قرار نديد و تمام فاكتور ها را بر رسي كنيد.

MKHSH
13 May 2008, 01:33 PM
تازه براي اين كه بتويم به حداكثر قدرت آوانته برسيم بايد به موتور فشار بيشتري وارد كنيم .

دوست خوب به همين دليل است كه حداكثر توان كه در حد نهايي موتور بدست مي آيد، پارامتر مناسبي براي مقايسه قدرت موتور خودروها نيست بلكه پارامتر منطقي، توان در دور موتوري است كه موتور به حداكثر گشتاور خود مي رسد كه اصطلاحاً كار خروجي موتور در حداكثر گشتاور ناميده مي شود (حد بهره برداري موتور).
پس توان در حد نهايي همان حداكثر توان موتور است كه براي مقايسه مفيد نيست (بدليل دور بالاي موتور)
توان در حداكثر گشتاور بهترين پارامتر براي مقايسه قدرت خودروهاست كه در حد بهره برداري موتور بدست مي آيد و قبلاً براي شما مقايسه شده است.

El Padrino.
13 May 2008, 05:16 PM
اينو بگم كه خيلي ها فكر ميكنند كه مگان از زانتيا كوچيك تر كه اين طور نيست درسته كه طول مگان از زانتيا كم تر ولي عرضش و فاصله محور هاش خيلي بيشتر از زانتياست
شك نكنيد كه فضاي داخلي مگان بيشتر و راحت تر از زانتيا است.
اما در مورد اين كه ميگن موتور آوانته بهتر از مگان است بايد بگم كه برتري يك موتور فقط به قدرت موتور بستگي نداره
ما نميتونيم قدرت بيشتر يك موتور را دليل بر برتري اون موتور بدونيم
برتري يك موتور شامل قدرت موتور كه اونم بايد ببينيم كه تو چه دوري به دست مياد
گشتاور موتور كه اونم در دوري كه به دست مياد خيلي مهم است.
نكته ديگري مصرف اون موتور با توجه به حجم موتورش واز همه مهم تر تكنولوژي و كيفيت ساخت اون موتور بسيار مهم است.
من فقط برتري موتور آوانته نسبت به مگان رو در قدرت موتور ميبينم و غير از اين هيچ برتري نسبت به مگان نداره.
تازه براي اين كه بتويم به حداكثر قدرت آوانته برسيم بايد به موتور فشار بيشتري وارد كنيم در حالي براي رسيدن به حداكثر قدرت مگان فقط تا 5500 نياز است كه به موتور فشار بياريم در اين صورت قدرت مگان در دور پايين تري به دست مياد كه باعث فشار آوردن كمتر به موتور و همچنين مصرف كمتري هم بنزين مصرف ميكند.
اما در مرد گشتاور خوب مگان گشتاورش حدود 10 N/m بيشتر از آوانته است و گشتاور مگان در دور پايين تري نسبت به آوانته به دست مياد كه در اين صورت كشش بهتر ي نسبت به آوانته دارد.
در مورد كيفيت ساخت اين خودرو بدون شك مطمئن باشد كه رنو كيفيت بهتري نسبت به هيونداي كره اي دارد
درسته كه كره اي ها پيشرفت كردند ولي حالا حالا ها مونده تا به اروپايي ها به خصوص رنو برسند اونم رنو يي كه حدود 105سال از قدمتش ميگزره.رنويي كه امن ترين ماشيناي دنيا رو ميسازه .
پس لطفا بادليل بياين بگينكه فلان موتور از اون يكي موتور بهتر و قدرت بيشتر يك موتور را به تن هايي دليل قرار نديد و تمام فاكتور ها را بر رسي كنيد.

همه چیز موتور آوانته اعم از شتاب سرعت گشتاور گشتاور مفید کار خروجی از مگان بیشتره
اگه به سایت رنو پارس و خودرو سازی راین برید متوجه میشید مصرف آوانته هم کمتر از مگان هست
ظاهرا که موتور آوانتخ لیل جمع و جور تره در ضمن آوانته استاندارد یورو 4 داره و مگان یورو 3
امیدوارم که دیگه توجیه شده باشید که برتری موتور آوانته فقط قدرتش نیست بلکه همه چیزشه

مگان 550 تا بیشتر نمی تونه بره ولی آوانته 6000 چه ربطی به فشار آوردن به موتور داره این حرفتون کمی غیر منطقی هست
مهم نیست گشتاور در جه دوری به دست می آید مهم اینه که چه قدر باشه فشار آوردن به موتور در زمان کار خروجی و تست موتور مطرح نیست

اما در مرد گشتاور خوب مگان گشتاورش حدود 10 N/m بيشتر از آوانته است

میشه یک سایت معرفی کنید که گشتاور مگان رو نوشته باشه؟
به نظر من کیفیت ساخت هیوندا خیلی بهتر از رنو هست
کی گفته رنو امن ترین ماشین دنیا رو ساخته؟؟
امیدوارم شما هم تحقیق و مطالعه قبلی یک پست بزنید

good_rally
13 May 2008, 06:14 PM
درسته كه اين بخش مقايسه خودرو هاي 18 تا 25 توماني است ولي من منظورم مگان 2000 بود چون فكر ميكنم
2000 بايد با آوانته مقايسه بشه خوب اگه قرار 1600 مقايسه بشه خوب معلوم كه موتور 2000 آوانته حداقل در قدرت وگشتاور پيروز ميشه براي همين من 2000رو مقايسه كردم
گشتاور آوانته 182 N/m در 4500RPM به دست مياد
گشتاور مگان 191 N/m در دور 3750 به دست مياد
100 درصد مگان داراي كشش ثانويه بهتري نسبت به آوانته است گشتاور آوانته در دور خوبي به دست نمياد كه فكر كنم در سر بالايي ها متوجه شده باشيد كه حداقل بايد تا 4500 به موتور فشار وارد كنيد.
مصرف مگان اتومات داخل شهر 10 ليتر بيرون شهر 6 ليتر است و سيكل تركيبي 7.5 ليتر است اينو بايد بگم كه وزن خودرو هم در مصرف سوخت مهم است مگان2000 تقريبا 100 كيلو از آوانته سنگين تر است.
من از مصرف دقيق آوانته اطلاعي ندارم لطفا يكي توضيح بده .
در مورد قدرت موتور بايد بگم كه خوب موتور مگان طوري طراحي شده كه در دور 5500 به حداكثر قدرت برسيم واين دليل بر اين نيست كه بيش تر از اون دور نميتونه بره چون اصلا لازم نيست بيشتر از 5500 به موتور فشار وارد كنيم برعكس آوانته كه براي دست يابي به حداكثر قدرت بايد تا 6000 تا به موتور فشار وارد كنيم
خوب اين كاملا مشخص كه موتوري كه در دور بالاتر ي به حداكثر قدرت ميرسه فشار بيشتري رو تحمل ميكنه آوانته فشار بيشتري رو تحمل ميكنه.اين يه چيز خيلي ساده اي
من منظورم از امن ترين خودرو ها يعني جزئ خودروسازاني است كه امن ترين ماشيناي دنيارو ميسازه
رنو حتي با يكي از ماشين هاي ون خودش كه اسمش يادم نيست موفق به كسب 5ستاره از يورونكاپ شده

El Padrino.
13 May 2008, 06:56 PM
منم منظورم 2000 بود
زمانی که شما دور موتور رو تا 5500 بردی 500 تا دیگه فشار میشه !!!! اولا موتور آوانته فشار حالیش نیست راحت می ره و ثانیا به 500 دور اضافه تر مایشه فشار آوردن به موتور !!! اولین باری که میشنوم گشتاور بیشتر خوب نیست !!!!!! حرفی بزنید که بکنجه ! حالا گشتاور کمتر شد برتری مگان

good_rally
13 May 2008, 07:29 PM
منم منظورم 2000 بود
زمانی که شما دور موتور رو تا 5500 بردی 500 تا دیگه فشار میشه !!!! اولا موتور آوانته فشار حالیش نیست راحت می ره و ثانیا به 500 دور اضافه تر مایشه فشار آوردن به موتور !!! اولین باری که میشنوم گشتاور بیشتر خوب نیست !!!!!! حرفی بزنید که بکنجه ! حالا گشتاور کمتر شد برتری مگان
گشتاور بيشتر خوب نيست؟:icon_roll يعني چي من كي گفتم كه گشتاور بيشتر خوب نيست
لطفا پست قبلي من رو با دقت بخونيد متوجه ميشيد كه من همچين چيزي نگفتم گشتاور مگان 2000 هم 9N/mبيشتر از آوانته است
من فقط گفتم كه گشتاور آوانته در دور بالا تري بدست مياد كه كه نسبت به مگان 2000 زياد مناسب نيست.
من كاري ندارم كه موتور آوانته فشار حاليش هست يا نه با توجه به مشخصات فني آوانته نسبت به مگان آوانته فشار بيشتري رو تحمل ميكنه حالا ميخواد موتور حاليش بشه يانه......

drnariman
13 May 2008, 07:55 PM
باز شما دو تا دوست خوب ما در مورد اوانته ومگان افتادین جون هم .
بابا خداییش دست بردارین .
اگه رنو و هیوندای شما دو تا رو برای مدیریت فروش انتخاب می کرد الان gm و تویوتا دیگه حرفی برای گفتن نداشتن و این دو تا در صدر بودن .:icon_lol:

karash501
13 May 2008, 09:38 PM
دیگه این ماشینا به درد مقایسه نمیخورن وقتی مگان 10تومن از اوانته گرونتره

El Padrino.
13 May 2008, 10:22 PM
بله درسته مگان 1600 معمولی که آینه برقی نداره (مثل پیکان) باید از آوانته 2000 اتومات گرونتر باشه
مملکت گل و بلبله دیگه !!

good_rally
13 May 2008, 11:13 PM
افزايش قيمت مگان درسته كه خيلي زياده وخود من هم با اون مخالفم ولي اين به خاطر استقبال زياد مردم از مگان است
آوانته اصلا نبايد با 2000 مقايسه ميشد.
تا حالا به داشبرد آوانته دقت كرديد به دريچه هاي كولر وسط داشبرد نگاه كنيد يكي بلند واون يكي كوتاه تر است واقعا خنده داره
كره اي ها هنوز بلد نيستند داشبرد طراحي كنند

MKHSH
14 May 2008, 08:40 AM
گشتاور آوانته 182 N/m در 4500RPM به دست مياد
گشتاور مگان 191 N/m در دور 3750 به دست مياد

دوستان نه مقايسه گشتاور به تنهايي درسته نه مقايسه دور موتور . بحث استاتيك نيست، ديناميكه!
در بحث ديناميك حاصلضرب گشتاور در دور موتور مبناي مقايسه است. لطفاً علمي بحث كنيد.
ضمناً حاصلضرب گشتاور در دور موتور تقسيم بر عدد 60 همان كار خروجي موتور در هر ثانيه مي باشد.
1- رنو مگان-------------------------------------------------------------- 11938=60/3750*191
2- هيونداي آوانته------------------------------------------------------- 13650=60/4500*182

ممكنه گشتاور كم ولي كار خروجي با دور موتور بالا جبران بشه يا برعكس گشتاور بالا و با دور موتور كم به همان كار خروجي برسه. مقايسه آوانته در مقابل مگان مشابه مقايسه ريو در مقابل 206 تيپ پنج است.
1- پژو 206 (1600)--------------------------------------------------- 9467=60/4000*142
2- كيا ريو--------------------------------------------------------------- 10125=60/4500*135

*علی*
14 May 2008, 12:41 PM
درسته كه كره اي ها پيشرفت كردند ولي حالا حالا ها مونده تا به اروپايي ها به خصوص رنو برسند اونم رنو يي كه حدود 105سال از قدمتش ميگزره.

فکر نکنم رنو چندان کمپانی باشد که شما از اون اینجوری تعریف میکنید .قرار نیست هر کمپانی اروپایی که خوب باشد .( هر گردی که گردو نمیشه )
هرچیزی که قدمتش زیاد است قرار نیست که خوب باشد . اگر قرار باشه اینجوری بحث کنیم . دشمنان رنو هم میتوانند بگویند اصلا کمپانی قوی نیست چون اصلا تو کلاس خودروهای بزرگ و کلاس لوکس بزرگ اتومبیلی ندارد .

good_rally
14 May 2008, 01:10 PM
هر خودرو سازي بعد از 105 سال مطمئن باشيد بالاخره يك تجربه اي به دست آورده وهمين تجربه ميتونه به طراحي خودرو هاي برتر كمك كنه.
من تاريخ رنو رو به طور كامل خوندم و بعد از خوندنش متوجه شدم كه چه خودرو ساز بزرگي است .
خودرو هاي رنو در اروپا به ايمني و گيربكس بسيار عالي معروف هستند.
اگه اشتباه نكنم برادران رنو ويا بهتر بگيم كارخانه رنو اولين خودرو سازي بوده كه گيربكس را اختراع كرده.
ولي هيونداي چي تو اين چند سال فقط وفقط كار كپي انجام ميداد وبيشتر ماشينايي كه طراحي كرده همه كپي هستند وهيچ نو آوري از خودش نداشته و اگر بخواهد همين جوري ادامه بده به هيچ جايي نميرسه.
رنو 4 خودرو ساز برتر دنيا است هيونداي 6 خودرو ساز

karash501
14 May 2008, 04:13 PM
اگه مگان موتور قوی و گیربکس عالی داره چرا 0-100 باید 11.5 ثانیه باشه؟من خودم مگانو به اوانته ترجیح میدم ولی این مساله واسم سواله

GUESS
14 May 2008, 05:09 PM
عزيز 11.1 شتابشه
شما كه باالكل نابودش كردي !

drnariman
14 May 2008, 07:14 PM
اگه مگان موتور قوی و گیربکس عالی داره چرا 0-100 باید 11.5 ثانیه باشه؟من خودم مگانو به اوانته ترجیح میدم ولی این مساله واسم سواله
در این که مگان ماشین خوبی است شکی نیست (البته نه از نظر قیمت ) ولی این مدل 2000 اتومات مملکت ما اگه گفته بشه موتور پر قدرت و گیربکس عالی داره به نظر من مقدار زیادی این حرف تعصبی و دور از منطق است اتفاقا تنها ضعف بزرگی که داره این شتاب کم و بازدهی پایین است (با وجود این که گشتاور 191 ن م داره که این هم ضعف طراحی گیربکس اتومات اون رو می رسونه )

good_rally
14 May 2008, 07:51 PM
دوست عزيز اولن اين كه شتابش 1/11 ثانيه است نه 5/11.
بعدشم موتور وگيربكس به تنهايي در شتاب يك خودرو نقش ندارند عواملي زيادي مانند ضريب ايروديناميك وزن خودرو و..... در شتاب يك خودرو بسيار مهم هستند.
درسته كه شتابش نسبت به ماشين هاي 2000 اتومات ديگر مانند آوانته و مزدا 3 كمتر است ولي شتابش اونقدر هم كه فكر ميكنيد كم نيست و تا حدودي قابل قبول است دليل هم دارم كه دلايلشم ميگم.
يكي از دلايلش كه مهمترين عامل در شتاب اين ماشين است وزن زياد خودرو نسبت به اوانته و مزدا 3 است
مگا ن2000 تقريبا1300كيلو وزن دارد كه فكر ميكنيم حدود 100 تا 150 كيليو از آوانته سنگين تر است.
من فكر ميكنم كساني كه مگان درند از گيربكس اين ماشين بسيار رازي باشند چون اين گيربكس هماهنگي كامل ونرمي بسيار خوبي دارد كساني كه مگان دارند ميتونن بيان و توضيح بدند.ودر مورد موتورش هم موتور بسيار نرم وكم صدايي دارد من اينو از خودم نميگم ميتونيد از كساني كه مگان دارند بپرسيد.
درمورد گشتاورم خوب مگان 2000 بهترين گشتاور را در بين ماشين هاي 2000 دارد
191 N/M براي موتور 2000 بسيار خوب است موتور 1600 هم 152 N/M گشتاور دارد كه باماشين هاي 1800 برابري ميكند.

karash501
14 May 2008, 10:25 PM
مزدا3 هم 1340 کیلوئه

El Padrino.
15 May 2008, 12:16 AM
افزايش قيمت مگان درسته كه خيلي زياده وخود من هم با اون مخالفم ولي اين به خاطر استقبال زياد مردم از مگان است
آوانته اصلا نبايد با 2000 مقايسه ميشد.
تا حالا به داشبرد آوانته دقت كرديد به دريچه هاي كولر وسط داشبرد نگاه كنيد يكي بلند واون يكي كوتاه تر است واقعا خنده داره
كره اي ها هنوز بلد نيستند داشبرد طراحي كنند
اگه آوانته نباید با 2000 مقایسه بشه مگان که موتورش ضعیف تره باید با 1300 مقایسه بشه
به نظر من بسیار داشبور قشنگی داره از داشبورد پیکانی مگان که بهتره

El Padrino.
15 May 2008, 12:16 AM
هر خودرو سازي بعد از 105 سال مطمئن باشيد بالاخره يك تجربه اي به دست آورده وهمين تجربه ميتونه به طراحي خودرو هاي برتر كمك كنه.
من تاريخ رنو رو به طور كامل خوندم و بعد از خوندنش متوجه شدم كه چه خودرو ساز بزرگي است .
اگه اشتباه نكنم برادران رنو ويا بهتر بگيم كارخانه رنو اولين خودرو سازي بوده كه گيربكس را اختراع كرده.
ولي هيونداي چي تو اين چند سال فقط وفقط كار كپي انجام ميداد وبيشتر ماشينايي كه طراحي كرده همه كپي هستند وهيچ نو آوري از خودش نداشته و اگر بخواهد همين جوري ادامه بده به هيچ جايي نميرسه.
شرمنده هیوندا یادش رفت بیاد از شما نظر خواهی کنه که ببینه باید چه کار کنه تا به جایی برسه

El Padrino.
15 May 2008, 12:17 AM
عزيز 11.1 شتابشه
شما كه باالكل نابودش كردي !

به 4 دهم ثانیه نیست به 2 ثانیه اختلاف شتاب آوانته و مگان هست

El Padrino.
15 May 2008, 12:19 AM
دوست عزيز اولن اين كه شتابش 1/11 ثانيه است نه 5/11.
بعدشم موتور وگيربكس به تنهايي در شتاب يك خودرو نقش ندارند عواملي زيادي مانند ضريب ايروديناميك وزن خودرو و..... در شتاب يك خودرو بسيار مهم هستند.
درسته كه شتابش نسبت به ماشين هاي 2000 اتومات ديگر مانند آوانته و مزدا 3 كمتر است ولي شتابش اونقدر هم كه فكر ميكنيد كم نيست و تا حدودي قابل قبول است دليل هم دارم كه دلايلشم ميگم.
يكي از دلايلش كه مهمترين عامل در شتاب اين ماشين است وزن زياد خودرو نسبت به اوانته و مزدا 3 است
مگا ن2000 تقريبا1300كيلو وزن دارد كه فكر ميكنيم حدود 100 تا 150 كيليو از آوانته سنگين تر است.
من فكر ميكنم كساني كه مگان درند از گيربكس اين ماشين بسيار رازي باشند چون اين گيربكس هماهنگي كامل ونرمي بسيار خوبي دارد كساني كه مگان دارند ميتونن بيان و توضيح بدند.ودر مورد موتورش هم موتور بسيار نرم وكم صدايي دارد من اينو از خودم نميگم ميتونيد از كساني كه مگان دارند بپرسيد.
درمورد گشتاورم خوب مگان 2000 بهترين گشتاور را در بين ماشين هاي 2000 دارد
191 N/M براي موتور 2000 بسيار خوب است موتور 1600 هم 152 N/M گشتاور دارد كه باماشين هاي 1800 برابري ميكند.
درسته شتاب به ضریب ائرودینامیک و ... بستگی داره ولی قدرت چی ؟ اونم به این ها بستگی داره واقعا زشته برای موتور 2000 با vvt که داره ثدرت 134 اسب باشه واقعا نا امید کننده است اونقوت رنو داره به جایی می رسه :icon_arro

GUESS
15 May 2008, 12:36 AM
آره حاجي !
ماشين شما خوب
ماشين شما خدا
اصلا هر چي هيونداست مخصوصا آوانته،خدان رو زمين
بنزو ميخورن !

من نميدونم شما چرا حس كل كل داري :icon_ques

ميخواييم دو كلمه چيز ياد بگيريم
نه اينكه بياييم ببينيم شما هي نوشتي فلان ماشين چرته،فلان ماشين آشغاله
ولي آوانته خداست

يه كم پستاتونو ريويو كنين و ببينين چند درصد پستاتون اومدين و حرف آوانته رو پيش كشيدين كه امامه !

يه كم منطقي رفتار كنين :icon_roll

Foad
15 May 2008, 12:42 AM
دوستان برای بار چندم:لطفا با هم کل کل نکنید
اگر تکرار بشه تاپیک بسته میشه

good_rally
18 May 2008, 01:15 PM
درسته شتاب به ضریب ائرودینامیک و ... بستگی داره ولی قدرت چی ؟ اونم به این ها بستگی داره واقعا زشته برای موتور 2000 با vvt که داره ثدرت 134 اسب باشه واقعا نا امید کننده است اونقوت رنو داره به جایی می رسه :icon_arro
اولن اين كه 136 اسب قدرت داره نه 134
دومن اگر به سايت رنو ويا سايت هايي كه درباره رنو صحبت شده است برويد منضور از مگان رو ماشين كاملا خانواده توصيف كرده وبيشتر به امكانات رفاهي وراحتي سرنشينان وهمچنين به ايمني پرداخته در حالي كه قدرت 136اسب براي موتور 2000 بسيار خوب است و يك موتور پر قدرتي دارد ورازي كننده است
اگر دنبال قدرت وشتاب بيشتر از محصولات رنو هستيد ميتونيد به رنو مگان اسپرت كه قدرتي بيشتر از 200 اسب بخار دارد خريداري كنيد
به نظر من رنو كاملا اقتصادي عمل كرده و به جاي اين كه بياد يك موتور طراحي كنه (طراحي موتور بسيار وقت گير است و حداقل 1سال زمان لازم دارد)بيشتر به فكر رفاه و راهتي وهمچنين ايمني سرنشين براي مگان بوده تا قدرت موتور
حالا ما هرچي ميگيم شما بگو آوانته فلان آوانته فلان آوانته اينش بهتر آوانته اونش بيشتر
من كه ديگه خسته شدم انقدر اين حرفارو از شما شنيدم.
من كه مگان ندارم ولي نظر خودم رو در مورد رنو به خصوص مگان رو گفتم .
رنو اگه بد بود در 4 جهان قرار نميگرفت

El Padrino.
18 May 2008, 07:49 PM
والا اگه روی الاغ هم 2 تا توربو بذارید 220 اسب قدرت می ده
بله رنو اقتصادی عمل کرده ولی ایران به اقتصادشون گند زد الان که دیگه رنو با اون وسایل و امکانات رفاهی عرضه نمیشه همشونو برداشتند الان دیگه در مقابل آوانته هیچ حرفی برای گفتن نداره

good_rally
18 May 2008, 08:53 PM
ايران چيش درسته كه صنعت خودرو سازي وشركت هاي خودرو سازيش درست باشه.
بله اينجور كه ميگن اين امكانات از روي مگان 2008 حذف شده كه در تايپيك مگان به طور كامل يكي از بچه هاي تايپيك دربارش توضيح داده
ولي گويا امكان اينكه بتونيم مگان 2000 فول آپشن هم خريداري كنيم وجود داره.
درباقه 2000 گيربكس اتوماتيك به 2تا تيپ ساده و فول آپشن تبديل ميشه كه مدل فول آپشنش عرق شرم رو روي آوانته مياره.

karash501
18 May 2008, 09:47 PM
با چه قيمتي؟سادش وقتي 35تومنه فول آپشنش ميشه 40تومن اونوقت اگه بتونه عرق شرم رو روي اوانته هم بياره هنري نكرده

GUESS
18 May 2008, 10:30 PM
اگه منظورتون مگان فول آپشنه كه تا 4 ماه بعد مثل اين كه قراره بدن

بعدشم حاجي،پول عشقه !

يكي دوست دارع هوار تومن خرج كنه
دوست داره

بعدشم زانتيا مگه 32 تومن نشده بود
يا سي فايو با موتور 2000 بالاي 43 تومن كه شايد گرون ترم بشه(1.5 و تبصره 13 و ...)

ضمنا خوبه بيان بگن هر كي آوانته بگيره "احمقه"؟! :icon_ques

good_rally
18 May 2008, 11:12 PM
من چيزي از خودم نگفتم اين جور كه صحبت شده بود قرار 2000 با 2تا تيپ وارد بشه البته هنوز چيزي معلوم نيست ولي احتمالش وجود داره.
اصلا مگان 40 تومان باشه هر كي هر چي دوست داره سوار ميشه وما هم كاري نميتونيم بكنيم .
شما با اين احمق گفتنتون داريد به خيلي ها كه مگان دوست دارن بي احترامي ميكنيد

Farbod.E
18 May 2008, 11:31 PM
دوستان گرامی توجه فرمایید:
متاسفانه در بررسی تاپیکهای مقایسه اتومبیل مشخص شد که تعدادی از عزیزان کمی بی مهری و کم لطفی میکنند و با صحبتهای تعصبانه و غیر فنی قصد در برهم زدن جو این تاپیکها را دارند . لذا از شما سروران گرامی تقاضامندم زین پس احترام خود و دیگر دوستان را حفظ نموده و از برهم زدن جو تاپیک به شدت خودداری نمایید .:icon_cool

پ . ن :
جناب آقای ElPadrino این آخرین اخطار به شما خواهدبود . در صورت تکرار چنین رویه ای با شما برخورد خواهد شد :icon_surp

از اینکه مزاحم بحث عزیزان شدم عذرخواهی میکنم .
موفق باشید :icon_cool

mr_black
7 June 2008, 07:47 AM
در این بحث میشه کوراندو هم شرکت کنه؟

*علی*
17 June 2008, 06:23 PM

جسارتا برای همینه که هیوندا امسال به عنوان برترین خودرو ساز از لحاظ پیشرفت در طراحی معرفی شد؟؟؟

good_rally
17 June 2008, 07:14 PM
جسارتا برای همینه که هیوندا امسال به عنوان برترین خودرو ساز از لحاظ پیشرفت در طراحی معرفی شد؟؟؟
ولي هنوز مونده به اروپايي ها وژاپني ها برسه

*علی*
21 June 2008, 10:54 AM
ولي هنوز مونده به اروپايي ها وژاپني ها برسه

:icon_surp :icon_surp بعید میدونم :icon_surp :icon_surp همین الان هم از خیلی اتومبیلهای ژاپنی و بعضی اروپاییون برتره.

البته اتومبیل اروپایی داریم تا اروپایی و همچنین اتومبیل ژاپنی داریم تا ژاپنی
نظر شما چیه ؟؟؟

good_rally
21 June 2008, 12:22 PM
من قبول دارم هيونداي تو اين چند سال اخير خودرو هاي با كيفيت وبه روز خوبي ساخته
ولي قبول كنيد كه هنوز خيلي مونده تا بتونه ماشيناشو با كيفيت و نو آوري هاي ماشين هاي ژاپني مثل تويوتا ويا مزدا و اروپايي به خصوص آْمان و فرانسه برسه.

نمونش آوانته ومگان از نظر كيفيت و نوآوري اصلا قابل مقايسه نيستند.

El Padrino.
22 June 2008, 12:39 AM
من قبول دارم هيونداي تو اين چند سال اخير خودرو هاي با كيفيت وبه روز خوبي ساخته
ولي قبول كنيد كه هنوز خيلي مونده تا بتونه ماشيناشو با كيفيت و نو آوري هاي ماشين هاي ژاپني مثل تويوتا ويا مزدا و اروپايي به خصوص آْمان و فرانسه برسه.

نمونش آوانته ومگان از نظر كيفيت و نوآوري اصلا قابل مقايسه نيستند.
معلومه که قابل مقایسه نیستند کیفیت و نو آوری آوانته کجا و مگان کجا ! واقعا زشته آوانته با مگان مقایسه بشه مگان باید با ورنا مقایسه بشه

good_rally
22 June 2008, 01:58 PM
معلومه که قابل مقایسه نیستند کیفیت و نو آوری آوانته کجا و مگان کجا ! واقعا زشته آوانته با مگان مقایسه بشه مگان باید با ورنا مقایسه بشه
:icon_sad:
شوخي با حالي بود
جاي ديگه نگيا ميخندن
اونوقت نو آوري هاي آوانته چي بوده؟
حتما دريچه هاي كولرش بوده كه يكي بلند تر ويكي كوتاهتر طراحي شده.
كيفيتشم حتما خراب شدن كمكاش به وسيله دستي كشيدن ماشين خودتون بوده آره
واقعا چه كيفيتي داره :icon_lol:

El Padrino.
23 June 2008, 08:45 AM
:icon_sad:
شوخي با حالي بود
جاي ديگه نگيا ميخندن
اونوقت نو آوري هاي آوانته چي بوده؟
حتما دريچه هاي كولرش بوده كه يكي بلند تر ويكي كوتاهتر طراحي شده.
كيفيتشم حتما خراب شدن كمكاش به وسيله دستي كشيدن ماشين خودتون بوده آره
واقعا چه كيفيتي داره :icon_lol:
حالا شما بگو نو آوری های مگان چی هست ؟؟ کارتش ؟؟ والا می نی بوس ها داغون قدیمی هم با دکمه روشن میشن !! :icon_arro
دوست عزیز از سوالات ما در تاپیک های دیگه سو استفاده نکنید
بله ماشین ما صدا می ده شاید هم مال کمک باشه ولی مطمئن باش اگه کار هایی که من با آوانته میکردم (دریف . با سرعت 60 تا دور زدن 180 درجه و ...) شما با مگان میکردی به جای خراب شدن کمک تایر و کمک و کلا سیستم تعلیق ماشین از جا در میرفتند و می افتادند وسط خیابون او نوقت می بایست مثل زانتیا 3 چرخه بری خونه ! چون کمتر ماشینی تحمل دریفت زدن رو داره
در ضمن دریف زدن با دستی کشیدن فرق داره دستی کار قرتی هاست
لابد کیفیت مگان هم خراب شد و گیر کردن استارت بعد از 5000 تا کارکرد هست ؟؟ اگه به تاپیک مگان صحات 50 مراجعه کنید میبینید (اون موقع هنوز در خدمتتون نبودیم ) یا کج بودن فرمونش ؟؟ بازم به صحه های 50 مراجعه کن ! دریچه کولر یکی نباشه بهتره یا فرمون کج باشه ؟
واقعا مگان چه کیفیتی داره داره روی پراید رو کم میکنه

GUESS
23 June 2008, 11:55 AM
عزيز دل انگيز !
شما ماشين ميگيري كه باهاش دريفت بزني؟
خسته نباشي!
اصولا من انتظارم از ماشين يه رانندگي مطمئن و آرامه
نه اينطور جينگولك بازيا

اگه قرار بود دريفت زدن مزيت باشه كه تو كاتالوگاي ماشينا ميزدن مثلا "قابليت دريفت روزانه 10 بار براي 5 سال با خدمات پس از فروش" !!

يكي از دوستان خوب چيزي ميگفت
شما بايد ببيني از ماشينتون چي ميخوايين؟
بعد ماشينو بگيرين

من ميخوام تو ماشين آرامش داشته باشم
امنيت داشته باشم
اطمينان داشته باشم كه اگه تصادفم كردم تا حدي ماشين جلوي آسيب وارده رو بگيره
چون جون من برام مهمتره
اينشالا شما هم كه بزرگ شدي شايد بعضي تفكراتتون فرق كنه !

من ميخوام ماشينم جادار باشه تا فردا كه سه نفر اون پشت نشستن هي ننالن
يه اشكال مزدا 3 كه جزو نكات منفيشه براي من
ولي واسه يه خونواده 4 نفره مناسبه

من نميخوام با ماشينم دريفت بزنم يا دستي بكشم و تك چرخ بزنم !
اصولا اين كارا رو نه دوست دارم و نه پولم از سر راه پيدا كردم كه بزنم نابودش كنم
من واسه پولم زحمت كشيدم
حداقل واسه بخشي از اين پول

در مورد اون استارت هم مشكل از بنزين سوپر بوده
همونطور كه ميدونين پيكان 42 هم با معمولي كار ميكنه
بعضي ماشيناي نسبتا جديد مونتاژ با معمولي كار ميكنه
ولي ماشيناي ننه بابا دار بدون سوپر مورد پيدا ميكنن
مثلا ريپ زدن و لرزش مزدا 3
استارت نخوردن مگان
يعني اينا رو اصول ساخته شدن
راستي ماشين شما مثل پيكان مورد پيدا نميكنه؟
تكنولوژيتون مال زمان كدوم شاه قاجاره؟

(اين 7 خط اخير رو ميتونين شوخي هم فرض كنين !)

ماشيني كه من انتخاب كردم 2-3 سال پياپي از نظر مردم فهيم (!) اروپا و حومه خودروي برتر انتخاب شده
ميدونين كه اونجا عين نخود و كشمش هر ماشيني ريخته
پس ميتونستن يه ماشين ديگه رو انتخاب كنن
چرا نيومدن ماشين شما رو انتخاب كنن؟
اصلا اونجا از محصولات هيونداد استقبالي ميشه؟

باشه
چرا ماشين شما تو خود كره و ژاپن و غيره خودرم برتر انتخاب نميشه؟

شما براي يه بارم كه شده پشت مگان نشستين؟
تا اونجايي كه ميدونم براي بار اول چن وقت پيش تونستين پشت زانتيا بشينين
تبريك !

ولي سعي كنين پشت مگانم بشينين،بعد قضاوت كنين

خلاصه
حاجي بيخودي اصرار نكن كه ماشينت و اصولا محصولات هيوندا خدان
شايد بعضياش بد نباشه
ولي ماشين شما در مقايسه با ماشيناي ديگه كم آورده
حالا از لحاظ قيافه و ... كه خودتون برين ببينين چرا؟

ضمنا اون بالا كه زده نظرسنجي واسه اينجور چيزاست
كه ملت بدونن از نظر 200-3-- نفر كدوم ماشين ارجح تره
من كه تا حالا تو مقايسه ها هيج جا آوانته رو برتر نديدم
با فاصله ي زياد داره اون ته سعي ميكنه نره تو دسته ي يك ليگ برتر !!!!

fafal
23 June 2008, 01:55 PM
دو تا نکته هست
1- ادم خوب و معقول توی سن کم پشت ماشین نمیشنه چه برسه به حرکات ژان گولر که درست و بی خطر انجام دادنش تجربه چندین ساله می خواد بهتره اول گواهی نامه بگیره بعد ماشین بخره بعد رانندگی کنه
2- پشتوانه و تولید رنو قابل مقایسه با هیوندا نیست مخصوصا در کشور های اروپایی شما میتونید بپرسید یا ببنینید که هیوندا و امثالهم چرا انتخاب میشن و چرا بعضی ها هیوندا سوار میشن
رنو هرچی باشه چند برابر هیوندا سابقه داره چه برسه به مگان که مثل کلیو یکی از بهتری تولیدات رنو هست
البته رنو مگان هاچ بک هم اگه معرف دوستان باشه که دیگه بحثی نمیمونه

good_rally
23 June 2008, 02:02 PM
حالا شما بگو نو آوری های مگان چی هست ؟؟ کارتش ؟؟ والا می نی بوس ها داغون قدیمی هم با دکمه روشن میشن !! :icon_arro

لابد کیفیت مگان هم خراب شد و گیر کردن استارت بعد از 5000 تا کارکرد هست ؟؟ اگه به تاپیک مگان صحات 50 مراجعه کنید میبینید (اون موقع هنوز در خدمتتون نبودیم ) یا کج بودن فرمونش ؟؟ بازم به صحه های 50 مراجعه کن ! دریچه کولر یکی نباشه بهتره یا فرمون کج باشه ؟
واقعا مگان چه کیفیتی داره داره روی پراید رو کم میکنه
عزيزم اين دكمه با دكمه هاي مينيبوس فرق داره مگان داراي كارت اگر كارت رو در كارت خان قرار ندهيد بافشار دادن دكمه ماشين روشن نميشه اين يك نوع سيستم حفاظتي به حساب مياد
يعني شما فرق اين دوتا رو نميدونيد.

در مورد گير كردن استارت كه دوست خوبم توضيح داد
ولي در مورد كج بودن فرمون من كه تا حالا همچين چيزي نشنيدم

در مورد كيفيت مگان من هيچي نميگم ميدوني چرا چون هرچي كه بگم شما باز با تعصب حرف خودتونو ميزنيد كاملا تو جهان ثابت شده كه كيفيت رنو بالاتر از هيونداي است
همون جور كه قبلا گفتم هيونداي تو اين چند سال اخير همش كار كپي انجام ميداد و هيچ نو آوري هم از خودش نداشته
بزرگترين بازار خودرو در اروپا است وبهترين خودرو ها در اروپا موجود هستند
اگر هيونداي يا كلا ماشين هاي كره اي بهتر از ماشين هاي اروپايي بودند مطمئن باشيد در بازار اروپا جايي براي خودشون داشتند
در حالي كه اصلا ماشين هاي كره اي جايي در اروپا ندارند
و اروپايي ها ماشين هاي كره اي رو مثل اسباب بازي ميدونند.

Farbod.E
24 June 2008, 12:45 AM
دوستان و سروران گرامی :
حقیر را ببخشید که در میان مباحث فنی و جذابتان مجبور به نگاشتن آف تاپیک شدم :

دوست گرامی ما جناب .El Padrino به اخطارها و گوشزدهای مدیران توجهی نکردند . متاسفانه چندین بار از ایشان درخواست شد تا در نگاشتن پست تامل بیشتری کنند . که خب متاسفانه توجهی به آنها صورت نگرفت .
با کمال تاسف مجبور شدیم تا برای همیشه از این دوست خوب خداحافظی کنیم!!!!!!!

کاربر El Padrino. به علت عدم رعایت ادب ، سعی در تخریب جو سایت و توهین به اشخاص برای همیشه از سایت اخراج شدند.

مجدداً از همه دوستان عذرخواهی میکنم.

موفق باشید

tirkerm717800
24 June 2008, 02:13 PM
در حالت عادی رنو مگان بهتره ولی با این تفاوت قیمت بی دلیل و عدم خدمات پس از فروس مناسب آوانته انتخاب بهتریه

*علی*
27 June 2008, 11:02 AM
اوایلی که خودرو مگان فول 2000 پا به ایران با قیمتی حدود 27 میلیون تومان گذاشت . و آوانته فول با قیمتی حدود 25 در حال عرضه بود بدون شک آوانته اصلا حرفی برای گفتن نداشت ( بجز شتابگیری بهتر و کمی هم مصرف سوخت کمتر ) و بنده هم که خودم آوانته دارم مثل ...... پشیمونم که چرا آوانته رو ندادم و بجاش مگان بگیرم .اما افسوس که دیر شد .
اما حالا که و در بازار فعلی شهرستانها که مگان فول 2000 قیمتی در حدود 39 میلیون و آوانته فول قیمتی حدود 29 میلیون ( و در روزهای اخیر 30 میلیون (به علت سهمیه ) داره . باز هم بنده پشیمونم که اگر مگان خریده بودم 10 میلیون بیشتر سود کرده بود .

اما برای کسی که الان میخواد اتومبیلشو از بین مگان و اوانته انتخاب کنه فکر میکنم بهترین گزینه با توجه به اختلاف قیمت فاحش آوانته است پون واقعا مگان 10 میلیون تومان بیشتر از آوانته برتری نداره ( درست پولمون واقعا با ارزشه
ریال = فضله ) اما بدون اغماض میشه گفت آوانته الان داره به بهتربن قیمت در بین رقبا عرضه میشه .
نظر دوستان چیه؟

Senator
27 June 2008, 12:11 PM
سلام.
دوستان قبول مگان ماشين خوبيه اما نه با 40 ميليون!!! بنده هم سوار مگان 2000شدم و هم سي5 .جالبه كه بعضي دوستان موتور2000 سي 5 رو ملاك قرار ميدن و نتيجه ميگيرن كه مگان هم كه به قيمت سيتروئن رسيده پس جا براي فروش داره و قيمتش عادلانه است! اون سيستم تعليق سي5 پايداريش تو جاده خوشدستيش و شما با مگان مقايسه ميكنيد؟!:icon_twis
نتيجه:مگان با اين قيمت اصلا خريدش عاقلانه نيست!
درضمن در مورد اخراج دوست خوبمون حسني .......:icon_mad:كاش مديران و دوستان تجديد نظري بكنند:icon_wink

rezasx1
27 June 2008, 12:35 PM
با توجه به عنوان تاپیک یه سوال داشتم...
قیمت مگان تو محدوده 18 تا 25 میلیونه؟؟؟!!!

good_rally
27 June 2008, 01:15 PM
برای کسی که الان میخواد اتومبیلشو از بین مگان و اوانته انتخاب کنه فکر میکنم بهترین گزینه با توجه به اختلاف قیمت فاحش آوانته است پون واقعا مگان 10 میلیون تومان بیشتر از آوانته برتری نداره ( درست پولمون واقعا با ارزشه
ریال = فضله ) اما بدون اغماض میشه گفت آوانته الان داره به بهتربن قیمت در بین رقبا عرضه میشه .
نظر دوستان چیه؟
سلام دوست عزيز
من با اين كه مگان رو خيلي دوست دارم ولي با توجه به قيمت زياد مگان كه در بازار حدود40تومان قيمت داره وبا توجه به آپشن هايي كه حذف شده به نظر منم با اين قيمت ارزش خريد نداره.
البته اين چيزي از خوبي هاي مگان كم نميكنه ولي بازم به نظر من اين قيمت براش زياده.
دوست عزيز به نظر من با توجه به اختلاف 10 توماني كه بين مگان و آوانته است به نظرم كسي نمياد ماشينشو بين مگان وآوانته انتخاب كنه چون كسي كه 40تومان بابت ماشين كنار ميزاره اگر مگان مورده پسندش نباشه انتخاب هاي زيادي در اين قيمت حدود 40 تومان وجود داره مثل مزدا 3 تويوتا كرولاو.......
دركل آوانته با توجه به قيمتي كه داره تورنج قيمت خودش بهترين گزينه است.

hosseinabd
26 August 2008, 04:08 PM
من که اگر بخوام 40 تومان بابت مگان بدم همون پول رو بابت C5 میدم هم سیتروئن هست و هم کیفیت و امکانات بهتر از مگان هست.

drnariman
27 August 2008, 09:50 AM
دوست خوبم

الان مگان 2.0 تا اونجایی که شنیدم حول وحوش 35 است و c5 که47 . (در شرایط قیمتی برابر منم با شما کاملا موافقم).

pedram_57
29 August 2008, 05:28 PM
اگر مگان رو 1600 کنید ، نظرسنجی نزدیک تر و بهتر می شه

chormang
18 October 2008, 03:29 AM
اگه مگان 1600 رو در نظر بگیرید این نظر سنجی ایده آل به نظر میاد.........خب اگه هم مگان 2000 رو در نظر بگیری به علت افزایش کاذب قیمت اون برد با آوانته هست......آماده هرگونه جواب دهی به دوستان هستم.........لطفاً سوالات رو یکی یکی بپرسید......:icon_evil

mehran_top
14 January 2009, 02:32 PM
در مورد این گفتگو باید بگم که بدون شک مگان در تیپ های مختلف به طور روشن از تمامی خودروهای نام برده بهتر است !شک نکنید(بدون توجه به قیمت)!
مقایسه کلی دو برند مثل این که رنو از هیوندای بهتر است!کاری کاملا غیرفنی است !و تنها به تعصبات کودکانه بر می گردد!خودروهای مختلف را در کلاس های خودشان باید بررسی کرد.
مگان حتی در بازار اروپا هم قابل توصیه است در مورد خودروهای کره ای باید گفت که اتفاقا در اروپا و آمریکا فوق العاده موفق عمل کرده اند.در عرض 5 سال اخیر رشد خیره کننده ای داشته اند
و در کلاس خودروهای متوسط سدان و خودروهای خانوادگی(که تقریبا تمامی خودروهای وارداتی را تشکیل می دهند)اعم از دو دیفرانسیل و شهری و یا اسپرت های ارزان قیمت!(همانند هیوندای کوپه که در ایران واقعا ارزان قیمت است!!:))
اصولا این رویکرد کشورهایی مثل ایران(بگوییم در حال توسعه )است که پیشرفت خودروسازی و سایر صنایع کشورها را قبول ندارند و تنها فکر می کنند که کسانی که چندین دهه پیش برتر بوده اند امروز نیز برتر خواهند بود!!!
امروزه کره ای ها در کلاس خودروهای luxury (یعنی باکلاس!) توان رقابت با محصولات اروپا و آمریکا و ژاپن را ندارند یعنی همان خودروهایی که در کشور عزیزمان حداقل 100 میلیون تومن($) قیمت دارند و در سایر کلاس ها حتی در آمریکا نیز بازار خوبی دارند!
آمریکا برترین بازار خودروی جهان است و فروش خودرو در بازار آمریکا نشان دهنده نهایت پیشرفت خودروسازان جهان است!

mask42163
14 January 2009, 02:52 PM
در مورد این گفتگو باید بگم که بدون شک مگان در تیپ های مختلف به طور روشن از تمامی خودروهای نام برده بهتر است !شک نکنید(بدون توجه به قیمت)!
مقایسه کلی دو برند مثل این که رنو از هیوندای بهتر است!کاری کاملا غیرفنی است !و تنها به تعصبات کودکانه بر می گردد!خودروهای مختلف را در کلاس های خودشان باید بررسی کرد.
مگان حتی در بازار اروپا هم قابل توصیه است!
ميشه توضيح بديد از لحاظ فني چه برتريهايي نسبت به مثلا آوانته داره كه بدون شك بهتره؟

VITO CORLEONE
14 January 2009, 09:35 PM
به احترام دوستان وارد کل کل نشدم !
از اخراج و .... هم عبایی ندارم فقط به خواطر دوستان فقط یک جمله بگم
طبق گفته شما تا 40 ملیون مگان از آزرا هم بهتره ؟؟

mehran_top
18 January 2009, 12:07 AM
مگان دو سال متوالی به عنوان خودرو برگزیده اروپا معرفی شده است از نظر مصرف سوخت درکلاس خود بهترین است میانگین مصرف سوخت 5.41 در صد کیلومتر(سیکل ترکیبی )که در کلاس خود برتر ین است.
از نظر شتاب نیز چنین وضعیتی دارد کمترین خروجی CO2 را داراست.
از تکنیک بازافرینی تناوبی ذرات برای افزایش راندمان خود بهره می برد. در اروپا در 12تیپ مختلف ارائه می شود. و برخی از همان مدل ها در ایران نیز ارائه می شوند
سیستم ترمز آن Bosch به همراه کنترل پایداری توزیع متناسب نیرو در چرخ ها EBD ،کیسه های جانبی و سنسور باران و ..سیستم ایمنی ضد سرقت و تعداد بسیاری از option ها که بسیاری از آن ها در هیونداری النترا 2004 آوانته وجود ندارد پس می توان گفت که آوانته چند سال از نظر تکنولوژی ساخت با مگان فاصله دارد..از طرفی مگان در تمام بازار اروپای غربی (آلمان،فرانسه و...)و اسکاندیناوی هم اکنون به وفور یافت می شود و این نیز دلیلی دیگر است .
مگان اولین خودرو در کلاس خود بود که در اروپا نمره 5 ایمنی را کسب کرد!و در وضعیت جاده های ایران مهمترین فاکتور ایمنی به شمار می رود.از نظر آئرودینامیک نیز مگان به وضوح وضعیت بهتری دارد
طراحی آن نیز از نگاه طراحان نوآورانه و جذاب است و تنها شاید در نمای جلویی طرح آن کمی نامانوس است ،طراحی آوانته (طراحی خارجی)در مقایسه با آن ضعف های بیشتری دارد(و دلیل آن عدم وفاداری به آن طراحی در مدل های سال های بعدی هیوندای است،به رغم وجود طراحی داخلی نسبتا خوب )اما مگان در طراحی کمترین تغییری داشته است .فکر میکنم یک فرد آگاه براحتی می توانست حدس بزند که در بازار ایران مگان با افزایش قیمت چشمگیر مواجه خواهد بود!قیمت آن در اروپا در تیپ های مختلف بین 8.000 تا 20.000 یورو است ...(البته با موتور دیزل و 230 Hp)
خدمات پارس خودرو نیز به دلیل تجربه بر کرمان خودرو(خودروسازی بم یا راین!)برتری دارد..
در مورد هیوندای آزرا به طور کلی از نظر امکانات و تجهیزات و نیز طراحی(که به نظرم استادانه است)
وسوسه انگیز است:icon_mrgr

VITO CORLEONE
18 January 2009, 02:03 PM
مگان دو سال متوالی به عنوان خودرو برگزیده اروپا معرفی شده است از نظر مصرف سوخت درکلاس خود بهترین است میانگین مصرف سوخت 5.41 در صد کیلومتر(سیکل ترکیبی )که در کلاس خود برتر ین است.
از نظر شتاب نیز چنین وضعیتی دارد کمترین خروجی CO2 را داراست.
از تکنیک بازافرینی تناوبی ذرات برای افزایش راندمان خود بهره می برد. در اروپا در 12تیپ مختلف ارائه می شود. و برخی از همان مدل ها در ایران نیز ارائه می شوند
سیستم ترمز آن Bosch به همراه کنترل پایداری توزیع متناسب نیرو در چرخ ها EBD ،کیسه های جانبی و سنسور باران و ..سیستم ایمنی ضد سرقت و تعداد بسیاری از option ها که بسیاری از آن ها در هیونداری النترا 2004 آوانته وجود ندارد پس می توان گفت که آوانته چند سال از نظر تکنولوژی ساخت با مگان فاصله دارد..از طرفی مگان در تمام بازار اروپای غربی (آلمان،فرانسه و...)و اسکاندیناوی هم اکنون به وفور یافت می شود و این نیز دلیلی دیگر است .
مگان اولین خودرو در کلاس خود بود که در اروپا نمره 5 ایمنی را کسب کرد!و در وضعیت جاده های ایران مهمترین فاکتور ایمنی به شمار می رود.از نظر آئرودینامیک نیز مگان به وضوح وضعیت بهتری دارد
طراحی آن نیز از نگاه طراحان نوآورانه و جذاب است و تنها شاید در نمای جلویی طرح آن کمی نامانوس است ،طراحی آوانته (طراحی خارجی)در مقایسه با آن ضعف های بیشتری دارد(و دلیل آن عدم وفاداری به آن طراحی در مدل های سال های بعدی هیوندای است،به رغم وجود طراحی داخلی نسبتا خوب )اما مگان در طراحی کمترین تغییری داشته است .فکر میکنم یک فرد آگاه براحتی می توانست حدس بزند که در بازار ایران مگان با افزایش قیمت چشمگیر مواجه خواهد بود!قیمت آن در اروپا در تیپ های مختلف بین 8.000 تا 20.000 یورو است ...(البته با موتور دیزل و 230 Hp)
خدمات پارس خودرو نیز به دلیل تجربه بر کرمان خودرو(خودروسازی بم یا راین!)برتری دارد..
در مورد هیوندای آزرا به طور کلی از نظر امکانات و تجهیزات و نیز طراحی(که به نظرم استادانه است)
وسوسه انگیز است:icon_mrgr

اول میشه برای مصرف مگان یک منبع ذکر کنید ؟؟!!!
آوانته یا النترا همه این امکانات رو داشته ولی برای ارزان شدن آن از روش برداشتند در حال حاضر مگان داخل ایران فاقد سنسور نور و باران 6 ایربگ ایر کاندینیشن اتوماتیک می باشد پس از نظر تکنولوژی و امکانات در یک رده قرار دارند
در مورد ایمنی مگان داخل ایران متاسفانه 2 ایربگ بیشتر ندارد و همین موضوع می تونه 1 ستاره از ایمنی اون کم کنه در حالی که النترا 2004 با 2 ایربگ 4.5 ستاره ایمنی را دارا می باشد ( مراجعه به سایت بزرگراه های ایالات متحده )
دوست خوبم آیرودینامیک چیزی نیست که بشه از روی ظاهر تشخیص داد شما باورتون میشه که آیرودینامیک ماتیز و زانتیا در یک حده !!؟؟ از ظاهر میشه اینو تشخیص داد ؟؟!! ( به بخش ضریب آیرودینامیک خودرو ها در همین تالار مراجعه کنید )
والا اولین باره که میشنوم خدمات پارس خوردو بهتر از کرمان خودرو هست کر مان خودرو توی خدمات حرف اول رو می زنه دلیلشم رای گیری هست که توی همین بخش انجام شده می تونید با یک جستجو پیداش کنید

قیافه هم سلیقه ای هست ممکنه یکی از مگان خوشش نیاد ولی نظر شخصی من اینه که مگان در طراحی بغل و به خصوص جلو بسیار قوی هست ولی در مورد آوانته جلوش کمی بد طاحی شده خصوصا جلو پنجرش ولی از نمای بغل و عقب به نظر من مشکلی ندارد

mehran_top
18 January 2009, 04:38 PM
با سلام خدمت دوست بسیار عزیز!

اصولا از هر گونه تعصب در مورد هر چیزی دوری می کنم...
خب به طور کلی مگان موفقیت بیشتری در کل بازار جهانی و ایران کسب کرده و کلا خودروی موفقی هست.(اما مطابق معمول در ایران با قیمت فوق العاده بالایی و با حذف کلی تجهیزات به فروش می رسه)
اما به نظرم انتخاب شما در مورد خودرو(و یا هر چیزی در زندگی) اگر با آگاهی باشد کاملا درست است ..
و این تنها انتخاب شماست و به قول معروف شرکت های موفق حق همیشه با مشتری است
و دقیقا به همین دلیل است که برخی حاضرند برای یک خودروی کلاسیک چندین برابر یک خودروی روز پول پرداخت کنند.
وقتی خودروهای ما با چندین دزدی(تجهیزات جانبی و... )وارد کشور می شوند.. و پس از گذشت چندین سال متخصصان داخلی به تکنولوژی افت کیفیت آن دست پیدا می کنند شاید بحث چندانی درباره کیفیت خودروها صحیح نباشد!!!:)

VITO CORLEONE
18 January 2009, 07:41 PM
با سلام خدمت دوست بسیار عزیز!

اصولا از هر گونه تعصب در مورد هر چیزی دوری می کنم...
خب به طور کلی مگان موفقیت بیشتری در کل بازار جهانی و ایران کسب کرده و کلا خودروی موفقی هست.(اما مطابق معمول در ایران با قیمت فوق العاده بالایی و با حذف کلی تجهیزات به فروش می رسه)
اما به نظرم انتخاب شما در مورد خودرو(و یا هر چیزی در زندگی) اگر با آگاهی باشد کاملا درست است ..
و این تنها انتخاب شماست و به قول معروف شرکت های موفق حق همیشه با مشتری است
و دقیقا به همین دلیل است که برخی حاضرند برای یک خودروی کلاسیک چندین برابر یک خودروی روز پول پرداخت کنند.
وقتی خودروهای ما با چندین دزدی(تجهیزات جانبی و... )وارد کشور می شوند.. و پس از گذشت چندین سال متخصصان داخلی به تکنولوژی افت کیفیت آن دست پیدا می کنند شاید بحث چندانی درباره کیفیت خودروها صحیح نباشد!!!:)
با سلام
بازار جهانی رو قبول دارم خوب چیزیه که نمیشه انکارش کرد توی بازار های اروپایی هیوندای خیلی خیلی کم طرفدار داره ولی اگه نگاهی به بازار های آمریکا بکنید بسیار طرفدار داره (عظیم ترین کارخانجات هیوندای در ایالات متحده هست)
در بازار ایران بله تا حالا موفق تر بوده و موفق تر هم میشه علتش اینه که کرمان خودرو برای آوانته بسیار بسیار کم تبلیغ کرد و تیراژش بسیار پایینه ( در روز 6 تا مونتاژ میشه ) علتش هم جناح های سیاسی هست ولی در کرمان دقیقا برعکسه آوانته به حدی زیاد شده که شما توی هر خیابان حد اقل 2 تا می بینید اکثرا هم نقره ای و سفید هستند ( جواد شد رفت !:icon_cry:)

mehran_top
20 January 2009, 03:51 PM
در مورد ضریب آئرودینامیک Cd،CdA,CxA همگی به عنوان ضرایب مطرح هستند و البته امروزه به طور کلی طراحی خودرو با کمک کامپیوتر Computer Aided Design انجام می شود و در مورد خودروهای سوپر اسپرت گاهی دقیقا طرحی انتخاب می شود که نرم افزارهای ویژه آن را برگزیده اند(نمونه آن طراحی خودرو شورلت کوروت است که طرح آن دقیقا طرح پیشنهادی نرم افزار است به عنوان مثال به طراحی قسمت عقب کوروت دقت کنید که بسیار کوتاه می باشد.) البته در دهه های پیش چنین ابزاری وجود نداشت..(البته حدود 4 دهه پیش!!!)
و این دقیقا جایی است که ما یک خودرو را زشت می دانیم و نمی پسندیم!(دوو ماتیز)
و طراح با استفاده از ابزار بصری خود و نیز محاسبات دیفرانیسل چنین کاری را انجام می داد..
به طور کلی با آگاهی از اصول و با کمی دقت می توان وضعیت آئرودینامیک خودرو را مشخص کرد به عنوان مثال خودرو VW (که ما به آن قوباغه می گوییم!)دارای ضریب مناسبی است چند صدم اختلاف نسبت به Ferrari ...
ودلیل آن چیزی است که ما به آن طراحی تخم مرغی می گوییم!(همانند کاپریس تخم مرغی مصطلح در مردم!!:))
دقیقا به همین دلیل است که ضریب ماتیز به نظرم حتی می تواند بهتر از زانتیا باشد و با راحتی با آگاهی از اصول می توان از روی ظاهر خودرو آن را با ضریب خطای کم تشخیص داد..فرانسوی ها اصولا استاد طراحی هستند(صنعتی و معماری و...)و به همین دلیل ضریب آئرودینامیک پایین و طراحی جذابی دارند...
این هم منبع(!)برای دوستان!که البته برای تحقیقات دانشگاهی معتبر نمی باشد!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Automobile_drag_coefficients

mehran_top
20 January 2009, 07:22 PM
در بازار آمریکا اصولا تمامی برندهای معتبر حضور دارند چون وضعیت فروش خوبی دارد
Kia Motors و Hyundai در چند سال اخیر وضعیت بهتری داشته اند و دلیل آن مرکز طراحی آنها در چند سال اخیر در کالیفرنیا ست و مسلما دارای کارخانه معظم در آمریکا نیستند چون کارگر در آن جا به شدت گران است و تمامی کارخانه جات دنیا امروز در آسیای جنوب شرقی(نمونه آن BMW و Toyota)و تعداد کمی هم در آمریکا جنوبی وجود دارد و دلیل آن تنها کارگر ارزان است ..چند مدت است که این دو کره ای با هم شریک شده اند و بازار هدف آن ها آمریکاست ..و طراحی SUV نیز دقیقا به این منظور انجام شده است (سانتافه که نام شهری در آمریکاست ) البته دلیل آن این است که این دو خودروساز به طور مستقیم توسط آمریکا هدایت می شود و سهام آن مربوط به آمریکایی هاست..
البته گران ترین خودروی آن ها از ارزان ترین خودروی بسیاری شرکت ها ارزان تر است ..و این یک موفقیت نسبی و نه چندان بزرگ برای آن ها رقم زده است و راه زیادی تا رقابت جدی دارند...

sibsabz
30 January 2009, 11:09 PM
مگان ماشینی بسیار عالی است . ولی بعد از دوسال که نیاز با تعویض دیسک و صفحه و غبره پیدا کرد و کم کم هزینه های کمر شکنش آغاز شد دیگر از چشم خواهد افتاد . هزینه بالا لوازم بدنه هم در تصادفات واقعا چشمگیر است. غیر از این موارد بالا اتومبیلی عالی است ( البته اگر اهل کورس گذاشتن نیستید)

amin.405
2 February 2009, 12:57 AM
ما كه اين بحث ها رو خونديم همش جنگ و دعوا بود (بجاي مقايسه) آخرشم به هيچ جا نرسيد .

1 - اين مگانهاي ساخت داخل بغير حذف ايربگ ديگه چي از اون 1600هاي وارداتي كمتر داره ؟

2 - در حال حاضر قيمت آوانته دنده اي با مگان 1600 (ساخت داخل) يكيه - قيمت كارخونه اي هر دوشون حدود25 . ميخواستم دوستان نظراتشونو بدن كه كدوم خودرو بهتره ؟

(خواهشن بدون تعصب بگين كه به يه جمع بندي برسم)

ممنون

Real Madrid
2 February 2009, 01:34 AM
با سلام
بهنظر من مگان بهتر از اوانته است.به دلیل تکنولوژی به روزتر و ظاهر بهتر و مصرف کمتر و البته اروپایی بودن.

VITO CORLEONE
2 February 2009, 07:54 AM
بسیار دلایل قانع کننده ای بود !
به نظر من شما با این پول می تونی یک خودرو در کلاس بالاتر بخرید موتور قوی تر شیشه های برقی آینه برقی خدمات گشترده تر و البته قیمت کمتر قطعات یدکی

sina_sport
2 February 2009, 10:57 AM
با سلام
من یه سوال دارم
چه طور ماشین 18 تا 25 با هم مقایسه میکنید ؟
در مملکت ما موقع خرید ماشین برخی افراد به خاطر 500 هزار تومان معامله نمیکنند
یا نداره یا بیشتر نمیخواد پول بده
اگه یکی بره نمایشگاه ماشین بگه 18 تا 25 چی داری واکنش صاحب نمایشگاه :icon_arro
7 ملیون پول یه پرایده اختلاف زیادییه برای این مبلغ :icon_twis
حالا اگه 100 تا 107 میگفتید اختلاف به چشم نمیومد:icon_redf
ولی برای توان خرید زیر 25 مبلغ 7 میلیون خیلی است:icon_neut

mehran_top
6 February 2009, 07:11 PM
دلیل این مقایسه عدم وجود تنوع در بازار داخلی است اگر هر شرکتی سالی 10 مدل جدید به بازار عرضه می کرد و در ایران چندین شرکت وجود داشت می توانستیم ماشین هایی با تناسب قیمت بیشتر و کلاس مشابه را مقایسه کنیم!:icon_cool

gilan
8 February 2009, 09:29 AM
به احترام دوستان وارد کل کل نشدم !
از اخراج و .... هم عبایی ندارم فقط به خواطر دوستان فقط یک جمله بگم
طبق گفته شما تا 40 ملیون مگان از آزرا هم بهتره ؟؟

دوست عزیزم
تو این فوروم هرکس درمورد تجربیاتش یا اطلاعاتش بحث میکنه و لازم نیست به هم دیگه نیشخند بزنیم درصورتی که ما هدفمون رد وبدل کردن اطلاعات درسته اگه به بحثهائی که من کردم تا به امروز دقت کنین معمولاٌ در مورد خودروهائی که خودم تا حالا داشتم نظر میدم و خیلی راحت میتونم اونارو از نظرائی با هم مقایسه کنم به نظرات رو کاغذ خیلی توجه نکن سعی کن از تجربیات واقعی خودت استفاده کنی من نگفتم مگان از آزرا بهتره ولی اگه با هردوتاش رانندگی کنی از لحاظ احساس تعادل و کنترل تو مگان احساس بهتری داری به دو علت فرمون و ترمز مگان من هنوز آزرا رو به تاپ اسپید نرسوندم ولی تا اونجائی که تونستم شب تو داخل شهر تو اتوبان گاز دادم یه حالت ترس از فرمون دادن رو توش حس می کنم و ترمزاش خوبه نه به اندازه مگان تو این شک نکن اینو عملاٌ خیلی راحت میشه حس کرد.دیگه هم ریشخند نزن سعی کن دیدت تو زندگی و کارت مثبت باشه نه منفی بعدش هم یه اصل تو همه آدما صادقه :
انسانها اول بصورت احساسی خرید می کنند بعد خریدشون رو با منطق توجیه می کنن.

firstfreelove
17 August 2009, 01:33 AM
در شرايط توليدات و كيفيتهاي كنوني در اين range ، آوانته حرف اول رو ميزنه.

amin.405
17 August 2009, 03:38 AM
تو بررسی ها و جداول منتشر شده مگان همیشه بالاتر از آوانته بوده . (تازه اونم مگان ساخت داخل ....وارداتیا که جای خود دارند ):icon_mrgr

VITO CORLEONE
17 August 2009, 08:17 PM
دوباره بحث همیشگی شروع شد !!! ایدرو این بررسی ها رو انجام می ده که پارس خودرو زیر مجموعه خودشه طبیعیه که به مگان نمره بهتری می ده !

mazyar -3
18 August 2009, 09:26 AM
غیر از قدرت موتور در تمامی موارد مگان از آوانته بهتر است

firstfreelove
18 August 2009, 10:05 AM
آخه چطور ميتونيد اين مگان ساخت داخل رو با آوانته مقايسه كنيد :icon_mrgr!!!! حالا باز مگان 2000 وارداتي رو بگيد ، خوب يه چيزي ! يا با mazda3 قياسش كنيد ، جاي صحبت داره . ولي با مگان 1600 كه نه موتور داره نه حتي امكانات اوليه يه ماشين رو ، به خدا قياستون اشتباه ! يكم تعصب رو بزاريد كنار و واقع نگر باشيد !

mazyar -3
18 August 2009, 10:14 AM
اولا که آوانته هم مثل مگان ساخت داخله . آوانته اتفاقا فقط با مگان و زانتیا قابل مقایسه است نه با مزدا3!!
امکانات مگان چیز زیادی از آوانته کمتر نیست .مگان ایمنتر ، طراحی به روز تر , تکنولوژِی جدیدتر و از همه مهمتر اروپایی بودن رو از آوانته بیشتر داره ..

Gold eagle
18 August 2009, 10:29 AM
هزینه تعمیرات و نگهداری مگان خیلی بالاست اگه به مشکلی بخوره کمر شکن میشه

Real Madrid
18 August 2009, 02:45 PM
ببخشید برای من یه سوالی پیش اومده.عنوان تاپیک مقایسه خودروها در محدوده 18 تا 25 است.مگر قیمت آوانته 25 تومنه که دارید اینجا اونو با مگان مقایسه می کنید؟
اگر شده 25 تومن بگید ما هم بریم بخریم:icon_excl

amin.405
19 August 2009, 12:38 AM
آخه چطور ميتونيد اين مگان ساخت داخل رو با آوانته مقايسه كنيد :icon_mrgr!!!! حالا باز مگان 2000 وارداتي رو بگيد ، خوب يه چيزي ! يا با mazda3 قياسش كنيد ، جاي صحبت داره . ولي با مگان 1600 كه نه موتور داره نه حتي امكانات اوليه يه ماشين رو ، به خدا قياستون اشتباه ! يكم تعصب رو بزاريد كنار و واقع نگر باشيد !

شما هم اتفاقا قیاستون اشتباههه !

چطور خودتون آوانته رو با مگان2000 (با اون همه تجهیزات و امکانات و . . . ) و مزدا 3 (با کلی امکانات و بردن جوایز متعدد و . . . ) مقایسه میکنید !!!

اون امکاناتی رو هم که شما میگین میشه با نهایت 700....800 هزارتومن بهش اضافه کرد و در حد امکانات آوانته کردش .
ولی :
با چه مقدار پول میتونید قیافه یک مدل قدیمی تر و پایین تر از لحاظ طراحی و ساخت مثل آوانته رو تبدیل به مدل جذابتر مگان کنید !!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_arro

درضمن :
قیمت آوانته 25 تومن که بود و الان هم هست ! (مگر اینکه تازگیها گرونتر شده باشه)
البته من خبر هایی مبنی بر کاهش تولید به خاطر دیرتر و کم وارد شدن قطعات داشتم ولی جدیدا قیمت نگرفتم .

firstfreelove
23 August 2009, 09:08 AM
آوانته كاملا قابل قياس با مزدا 3 و مگان 2000 مي باشد ، من هم مزدا 3 دارم هم آوانته جالبه كه چون براي بسياري از سرويسها آوانته رو هم به نمايندگي مزدا ميبرم همشون معتقد به اينن كه اين ماشين با وجود پيشرفتگيهاي مزدا 3 از اون جالب تر و قويتر عمل ميكنه !!
در مورد قيافه مگان بايد بگم اين سليقه شماست و نبايد به همه بسط بديد از نظر خيليها اين رنوي توپل از نظر قيافه حرفي واسه زدن نداره همون طور كه بعضيها هم با قيافه آوانته حال نميكنن ضمنا اروپايي بودن اين رنو (فرانسوي) ، نه تنها مزيت نيست بلكه مشكل شديد اصطحلاكي بودن اونرو مثل 206 و زانتيا به دنبال داره.
ضمنا در مورد مگان 1600 هم فكر نكنم توضيح نياز باشه ماشيني كه حتي پشت سري عقب و ترمز و شيشه بالابر عقب و ........................................ نداره اصلا حرف زدن در موردش در اين تاپيك كه ماشي مدرني مثل آوانته صحبت ميشه جايي نداره.
موفق باشيد.

mazyar -3
23 August 2009, 09:25 AM
البته این طور که شما نقایسه کردید آوانته بهترین ماشین دنیاست. ولی من متوجه نشدم آوانته 2000 سی سی با 143 اسب کجاش از مزدا3 ، 2000 سی سی با 148 اسب قوی تره تازه با مصرف سوخت بیشتر .!!
شتاب دنده اتوماتیک آوانته 5/10 و مزدا3 ، 9 ثانیه رو هم اضافه کنید. هندلینگ هم که اصلا نمی شه مقایسه کرد. در ضمن جالبه که اروپایی بودن ماشین شد ضعف و کره ای بودن امتیاز.
طراحی ممکنه سلیقه ای باشه ولی تا حدی . به هر حال آوانته جز قدرت موتور در تمامی موارد پشت سر مگان قرار می گیرد.

mazyar -3
23 August 2009, 09:31 AM
البته این طور که شما مقایسه کردید آوانته که حتی در مقابل زانتیا همیشه بازنده بود شد بهترین ماشین دنیا!!
جالبه که آوانته اتوماتیک با 2000 سی سی ،143 اسب و شتاب 5/10 قویتر از مزدا3 با 148 اسب و شتاب 9 ثانیه عمل می کنه . در مورد هندلینگ هم که قابل قیاس نیستند . آوانته جز در مورد قدرت در بقیه موارد پشت سر مگان قرار دارد.

shahram2006_m
23 August 2009, 11:07 AM
باز هم بحث تعصبی بر روی خودروها....دوستان شرکت های خودروسازی به دلیل سلیقه و نظرات متفاوت ، خودروهای متفاوت تولید می کنند وگرنه همه یک خودرو تولید می کردند...پس انتخاب خودرو با توجه سلیقه و نیاز انجام میشه و نباید انتخاب دیگری رو نفی کرد...

mazyar -3
23 August 2009, 11:33 AM
من با این موضوع موافقم. من می گویم ماشین x از y از این لحاظ بهتر است. نمیگویم به طور مطلق خوب یا بد است. سلیقه ها و سیاست های خودروسازان متفاوت است. اما همیشه می توان یک دسته شاخص تعریف کرد و بر مبنای آن خودروها را مقایسه نمود . کاری که در تمام دنیا انجام میشود .

amin.405
23 August 2009, 02:59 PM
من هم کاملا با صحبتهای دوست خوبم آقا شهرام موافقم و این حرف رو قبول دارم .

ولی این بحث از اونجایی شروع شد که این دوست عزیز جمله زیر رو نوشتن
:
در شرايط توليدات و كيفيتهاي كنوني در اين range ، آوانته حرف اول رو ميزنه.

من بحثم سر این نیست و قبول هم ندارم که که بگیم ماشین کره ای هستش پس از ماشینای اروپایی بدتره !
ولی اگر میخواستن مزدا3 رو با همون قیمت قبلی (که تیپ1 اون حدود27-28 بود میدادن و یهو افزایش قیمت پیدا نمی کرد و مگان رو هم با تجهیزات کامل میدادن..حتی با قیمت یه کم بیشتر.. دیگه تو این رنج فروشی برای خودروهای دیگه باقی نمی موند .)

البته با ورود مگان 2000 با گیربکس 7 دنده و مگان 2000 اتومات با تجهیزات فول (ساخت داخل) که ثبت نامش هم انجام شده و مهر ماه به بازار میاد و همچنین مگان 1600 (LP) ..با تجهیزات بیشتر
باز هم عرصه بر خودرو های این رنج سخت تر و سخت تر میشه .

VITO CORLEONE
23 August 2009, 06:37 PM
کاملا حرفتون قانع کننده بود !

اولا که آوانته هم مثل مگان ساخت داخله . آوانته اتفاقا فقط با مگان و زانتیا قابل مقایسه است نه با مزدا3!!
امکانات مگان چیز زیادی از آوانته کمتر نیست .مگان ایمنتر ، طراحی به روز تر , تکنولوژِی جدیدتر و از همه مهمتر اروپایی بودن رو از آوانته بیشتر داره ..
دوست عیز پیشنهاد می کنم اول از همه یک بار این تاپیک رو بخوندیو وبعد وارد بحث بشید در مورد تمامی موضوعاتی که شما بهش اشاره می کنید قبلا مفصلا بحث شده !
در مورد ایمنی بله مگان های وارداتی دارای 5 ستاره امینی بودند چون 6 تا ایربگ داشتند و آوانته با 2 ایربگ 4.5 ستاره (دقیقا همینی که داره مونتاژ میشه ) ولی مگان های ساخت داخل فقط و فقط 2 ایربگ دارند که اگه ایمنیش از آوانته کمتر نشه بیشتر نمی شه !
طراحی هم سیلقه ای است (این جمله رو اگه توی این تاپیک سرچ کنید 100 تا براتون میاره)
تکنولوژی جدید تر ! یک مثال بزنید مثلا ایربگ مگان توی تصادف باز می شه از آوانته باز نمیشه ؟؟!!!
این جمله قصارتون رو همیچ وقت از یاد نمی برم اروپایی بود !!! این شد برتری ؟؟!!

البته این طور که شما نقایسه کردید آوانته بهترین ماشین دنیاست. ولی من متوجه نشدم آوانته 2000 سی سی با 143 اسب کجاش از مزدا3 ، 2000 سی سی با 148 اسب قوی تره تازه با مصرف سوخت بیشتر .!!
شتاب دنده اتوماتیک آوانته 5/10 و مزدا3 ، 9 ثانیه رو هم اضافه کنید. هندلینگ هم که اصلا نمی شه مقایسه کرد. در ضمن جالبه که اروپایی بودن ماشین شد ضعف و کره ای بودن امتیاز.
طراحی ممکنه سلیقه ای باشه ولی تا حدی . به هر حال آوانته جز قدرت موتور در تمامی موارد پشت سر مگان قرار می گیرد.

آوانته معمولی 9.1 است و مزدا 3 معمولی 9 آوانته اتوماتیک 10.5 و مزدا 3 اتوماتیک 10.5 فقط در مدل دنده معمولی 1 صدم ثانیه فرق دارن !!!! شما چرا معمولی مکزدا 3 رو با آوانته اتوماتیک مقایسه می کنید ؟؟!! شما پشت هر 2 نشستید که این طور در مورد هندلیگ قضاوت می کنید ؟؟!!!
آوانته در مورد امکانات چرا پشت سر مگان قرار می گیره ؟؟!!! 2 مورد مثال بزنید ! :icon_arro (2 تا شو بگو!؟)

البته این طور که شما مقایسه کردید آوانته که حتی در مقابل زانتیا همیشه بازنده بود شد بهترین ماشین دنیا!!
جالبه که آوانته اتوماتیک با 2000 سی سی ،143 اسب و شتاب 5/10 قویتر از مزدا3 با 148 اسب و شتاب 9 ثانیه عمل می کنه . در مورد هندلینگ هم که قابل قیاس نیستند . آوانته جز در مورد قدرت در بقیه موارد پشت سر مگان قرار دارد.

آوانته در مقابل زانتیا بازنده بود !!! اینو دیگه خود زانتیا سواران هم قبول دارن که زانتیا به جز سیستم تعلیق خوبش هیچیز دیگه از آوانته بیشتر داره نه امکانات نه قدرت نه طراحی !!!
بازم عرض می کنیم آوانته معمولی از مزدا 3 معمولی فقط و فقط 1 صدم ثانیه کمتر داره اتوماتیک هاشون مثل هم هستند !!

من با این موضوع موافقم. من می گویم ماشین x از y از این لحاظ بهتر است. نمیگویم به طور مطلق خوب یا بد است. سلیقه ها و سیاست های خودروسازان متفاوت است. اما همیشه می توان یک دسته شاخص تعریف کرد و بر مبنای آن خودروها را مقایسه نمود . کاری که در تمام دنیا انجام میشود .

فکر می کنم جمله بالای شما با این جمله ی پایین شما تناقض دارد !!!

طراحی ممکنه سلیقه ای باشه ولی تا حدی . به هر حال آوانته جز قدرت موتور در تمامی موارد پشت سر مگان قرار می گیرد

VITO CORLEONE
23 August 2009, 06:40 PM
من هم کاملا با صحبتهای دوست خوبم آقا شهرام موافقم و این حرف رو قبول دارم .

ولی این بحث از اونجایی شروع شد که این دوست عزیز جمله زیر رو نوشتن
:

من بحثم سر این نیست و قبول هم ندارم که که بگیم ماشین کره ای هستش پس از ماشینای اروپایی بدتره !
ولی اگر میخواستن مزدا3 رو با همون قیمت قبلی (که تیپ1 اون حدود27-28 بود میدادن و یهو افزایش قیمت پیدا نمی کرد و مگان رو هم با تجهیزات کامل میدادن..حتی با قیمت یه کم بیشتر.. دیگه تو این رنج فروشی برای خودروهای دیگه باقی نمی موند .)

البته با ورود مگان 2000 با گیربکس 7 دنده و مگان 2000 اتومات با تجهیزات فول (ساخت داخل) که ثبت نامش هم انجام شده و مهر ماه به بازار میاد و همچنین مگان 1600 (LP) ..با تجهیزات بیشتر
باز هم عرصه بر خودرو های این رنج سخت تر و سخت تر میشه .
فکر نکنم مگان به قول شما هفت دنده (6 دنده جلو+1 دنده عقب) توی این رنج قرار بگیره

haftsin
23 August 2009, 08:47 PM
فکر نکنم مگان به قول شما هفت دنده (6 دنده جلو+1 دنده عقب) توی این رنج قرار بگیره
دوست خوبم
چند پست اخیرتون رو که خوندم متوجه شدم متاسفانه جنابعالی خیلی با تعصب در مورد آوانته صحبت میکنید.:icon_mad:
جسارت منو به دل نگیرید.
موفق باشید

salar68
23 August 2009, 08:49 PM
,واقعا" این چه بحثیه !!
متاسفانه یک سری دوستان خیلی تعصب بی مورد روی آوانته و کلا" کرمان موتور دارند
این گونه بحث ها هیچ فایده ای نداره قبلا" بحثش بسیار شده

دوست عیز پیشنهاد می کنم اول از همه یک بار این تاپیک رو بخوندیو وبعد وارد بحث بشید در مورد تمامی موضوعاتی که شما بهش اشاره می کنید قبلا مفصلا بحث شده !
در مورد ایمنی بله مگان های وارداتی دارای 5 ستاره امینی بودند چون 6 تا ایربگ داشتند و آوانته با 2 ایربگ 4.5 ستاره (دقیقا همینی که داره مونتاژ میشه ) ولی مگان های ساخت داخل فقط و فقط 2 ایربگ دارند که اگه ایمنیش از آوانته کمتر نشه بیشتر نمی شه !
طراحی هم سیلقه ای است (این جمله رو اگه توی این تاپیک سرچ کنید 100 تا براتون میاره)
تکنولوژی جدید تر ! یک مثال بزنید مثلا ایربگ مگان توی تصادف باز می شه از آوانته باز نمیشه ؟؟!!!
این جمله قصارتون رو همیچ وقت از یاد نمی برم اروپایی بود !!! این شد برتری ؟؟!!

بحث ایمنی یک خودرو ایربگ نیست
نحوه قرار گیری یک موتوز دسته موتور جمع شد کاپوت کمربند های پیش کشنده و انتقال ضربه توسط اطاق هست این ها از همه مهمتر است.
برای مثال یک 206 از یک زانتیا بسیار ایمن تر است
حالا چه 10 تا ایربگ داشته باشه چه یه دونه چه نداشته باشد
چرا ایمن تر است ؟ موتور داخل نمی شه ضربه را منتقل نمی کنه و شاسی خودرو و هزار مورد دیگر که توی بحث ما نمی گنجه
مگان هم ایمنیش مربوط به ایربگ هاش نیست وگرنه مزدا3 هم دارای 6 ایربگ هست
مطمئن باشید ایمنی مگان بیشتر از النترا هست در هر صورتی !
http://www.euroncap.com/tests/hyundai_elantra_2001/104.aspx
فقط النترا 3 ستاره ایمنی داره
این مدلی که در ایران تولید می شه
حتی از 206 ساده هم ایمنی پائین تر می باشد
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx

ایمنی سر نیشین یک 206 1 ستاره بیشتر از این ماشین می باشد

آوانته معمولی 9.1 است و مزدا 3 معمولی 9 آوانته اتوماتیک 10.5 و مزدا 3 اتوماتیک 10.5 فقط در مدل دنده معمولی 1 صدم ثانیه فرق دارن !!!! شما چرا معمولی مکزدا 3 رو با آوانته اتوماتیک مقایسه می کنید ؟؟!! شما پشت هر 2 نشستید که این طور در مورد هندلیگ قضاوت می کنید ؟؟!!!
آوانته در مورد امکانات چرا پشت سر مگان قرار می گیره ؟؟!!! 2 مورد مثال بزنید ! :icon_arro (2 تا شو بگو!؟)آوانته معمولی 9.1 است و مزدا 3 معمولی 9 آوانته اتوماتیک 10.5 و مزدا 3 اتوماتیک 10.5 فقط در مدل دنده معمولی 1 صدم ثانیه فرق دارن !!!! شما چرا معمولی مکزدا 3 رو با آوانته اتوماتیک مقایسه می کنید ؟؟!! شما پشت هر 2 نشستید که این طور در مورد هندلیگ قضاوت می کنید ؟؟!!!
آوانته در مورد امکانات چرا پشت سر مگان قرار می گیره ؟؟!!! 2 مورد مثال بزنید ! :icon_arro (2 تا شو بگو!؟)

مزدا 3 اتوماتیک مقایسه شده و نه مدل دستی
شتاب اتومات مزدا 3 9 ثانیه می باشد
مدل دستی آن وجود ندارد !
امکانات هم مشخص هست
ترمز های فوقالعاده (abs + ebd + eba ) کافیه یه بار گشت این ماشین بشیند می بیند ترمز هاش از النتزا که هیچ که از آزرا هم بسیار بهتر می باشد حتی افراد مبتدی هم می تونند براحتی درک کنند
تهویه اتوماتیک یا ایرکاندیشن
کارت کلید
تعویض دنده تیپ ترونیک ( دستی )
سنسور های هوشمند نور و بارون
کنترل ضبط روی فرمان
رینگ های اسپرت
پرده جانبی
2تا که سهله 10 تا هم می شه نام برد
کمر بنده های پیش کشنده
محفظه های مختلف نگهداری
که بازم این بخث تکراریه و دوستان براحتی می تونند متوجه بشوند این موضوع را

هندلینگ !!! از هر احدی که یک بار سوار النترا و مزدا3 یا مگان شده باشه اینو متوجه می شه
اصلا" این دو تا خودرو توی هندلینگ در سطح هم نیستند و قابل مقایسه نیستند مزدا 3 مگان بسیار فوقالعاده هستند که همچین هندلینگی توی هیچ ماشین کره ای نمی بینید

آوانته در مقابل زانتیا بازنده بود !!! اینو دیگه خود زانتیا سواران هم قبول دارن که زانتیا به جز سیستم تعلیق خوبش هیچیز دیگه از آوانته بیشتر داره نه امکانات نه قدرت نه طراحی !!!
بازم عرض می کنیم آوانته معمولی از مزدا 3 معمولی فقط و فقط 1 صدم ثانیه کمتر داره اتوماتیک هاشون مثل هم هستند !!
مگه همه چیز مسابقه رالیه یا کورسه ؟
این یه نظر شخصی می باشد به نظر من النترا توی سوار هیچ چیزی برتر از زانتیا نداره
عرض کردم یک بار که شتاب مزدا3 اتوماتیک 9 ثانیه می باشد

حدود قیمت النترا اتومات 28 تومن
مزدا 3 35 میلیون
مگان وارداتی 31

می بینید که به هیچ عنوان از لحاظ قیمتی گرانتر هستند و کاملا" هم دلیل و علت هاش مشخص هست

دوستان عزیز خواهشمند است بحث را ادامه ندهید جناب عالی هم که اینقدر طرفدار بی چون چرای النترا هستید خواهشن بحثو ادامه ندید
چون همه چیز مشخص هست
دوستان نظر مثبتی دارند و حرف های هر کسی را تائید می کنند با تشکر اعلام کنند
ممنون

mazyar -3
24 August 2009, 11:02 AM
خوشحالم که دوستان دیگر به جای من جواب کامل دادند . در مورد هندلینگ این را هم اضافه کنم که شتاب جانبی مزدا3 ، 0.84 جی و آوانته 0.75 جی می باشد . بقیه موارد رد هم که دوست عزیز جواب دادند.

mazyar -3
24 August 2009, 11:07 AM
تعصب بیجا روی یک خودرو باعث می شه نقاط منفی آن بیشتر به چشم بیاد . در ضمن فکر کنم آوانه با لاستیک البرز در ایران تولید می شه . مواظب باشید بیشتر از 100 باهاش سرعت نرید.

VITO CORLEONE
24 August 2009, 10:10 PM
تعصب بیجا روی یک خودرو باعث می شه نقاط منفی آن بیشتر به چشم بیاد . در ضمن فکر کنم آوانه با لاستیک البرز در ایران تولید می شه . مواظب باشید بیشتر از 100 باهاش سرعت نرید.
دقیقا مثل مگان ! یادم اومد که استارتش هم مشکل پیدا میکرد !
اگه کسی پولش رو از جونش بیشتر دوست نداشته باشه لاستیک هاشو عوض می کنه ! نه مثل مگان دار هایی که زورشون میاد سوپر بزنن !!!:icon_arro

salar68
24 August 2009, 10:12 PM
دقیقا مثل مگان ! یادم اومد که استارتش هم مشکل پیدا میکرد !
اگه کسی پولش رو از جونش بیشتر دوست نداشته باشه لاستیک هاشو عوض می کنه ! نه مثل مگان دار هایی که زورشون میاد سوپر بزنن !!!:icon_arro

متاسفم واسه اینطور بحث !

فکر کنم تاپیک بسته بشه بهتر هست و اینجوری در مورد افراد حرف نزنیم

VITO CORLEONE
24 August 2009, 10:39 PM
,واقعا" این چه بحثیه !!
متاسفانه یک سری دوستان خیلی تعصب بی مورد روی آوانته و کلا" کرمان موتور دارند
این گونه بحث ها هیچ فایده ای نداره قبلا" بحثش بسیار شده

بحث ایمنی یک خودرو ایربگ نیست
نحوه قرار گیری یک موتوز دسته موتور جمع شد کاپوت کمربند های پیش کشنده و انتقال ضربه توسط اطاق هست این ها از همه مهمتر است.
برای مثال یک 206 از یک زانتیا بسیار ایمن تر است
حالا چه 10 تا ایربگ داشته باشه چه یه دونه چه نداشته باشد
چرا ایمن تر است ؟ موتور داخل نمی شه ضربه را منتقل نمی کنه و شاسی خودرو و هزار مورد دیگر که توی بحث ما نمی گنجه
مگان هم ایمنیش مربوط به ایربگ هاش نیست وگرنه مزدا3 هم دارای 6 ایربگ هست
مطمئن باشید ایمنی مگان بیشتر از النترا هست در هر صورتی !
http://www.euroncap.com/tests/hyundai_elantra_2001/104.aspx
فقط النترا 3 ستاره ایمنی داره
این مدلی که در ایران تولید می شه
حتی از 206 ساده هم ایمنی پائین تر می باشد
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx

ایمنی سر نیشین یک 206 1 ستاره بیشتر از این ماشین می باشد

مزدا 3 اتوماتیک مقایسه شده و نه مدل دستی
شتاب اتومات مزدا 3 9 ثانیه می باشد
مدل دستی آن وجود ندارد !
امکانات هم مشخص هست
ترمز های فوقالعاده (abs + ebd + eba ) کافیه یه بار گشت این ماشین بشیند می بیند ترمز هاش از النتزا که هیچ که از آزرا هم بسیار بهتر می باشد حتی افراد مبتدی هم می تونند براحتی درک کنند
تهویه اتوماتیک یا ایرکاندیشن
کارت کلید
تعویض دنده تیپ ترونیک ( دستی )
سنسور های هوشمند نور و بارون
کنترل ضبط روی فرمان
رینگ های اسپرت
پرده جانبی
2تا که سهله 10 تا هم می شه نام برد
کمر بنده های پیش کشنده
محفظه های مختلف نگهداری
که بازم این بخث تکراریه و دوستان براحتی می تونند متوجه بشوند این موضوع را

هندلینگ !!! از هر احدی که یک بار سوار النترا و مزدا3 یا مگان شده باشه اینو متوجه می شه
اصلا" این دو تا خودرو توی هندلینگ در سطح هم نیستند و قابل مقایسه نیستند مزدا 3 مگان بسیار فوقالعاده هستند که همچین هندلینگی توی هیچ ماشین کره ای نمی بینید

مگه همه چیز مسابقه رالیه یا کورسه ؟
این یه نظر شخصی می باشد به نظر من النترا توی سوار هیچ چیزی برتر از زانتیا نداره
عرض کردم یک بار که شتاب مزدا3 اتوماتیک 9 ثانیه می باشد

حدود قیمت النترا اتومات 28 تومن
مزدا 3 35 میلیون
مگان وارداتی 31

می بینید که به هیچ عنوان از لحاظ قیمتی گرانتر هستند و کاملا" هم دلیل و علت هاش مشخص هست

دوستان عزیز خواهشمند است بحث را ادامه ندهید جناب عالی هم که اینقدر طرفدار بی چون چرای النترا هستید خواهشن بحثو ادامه ندید
چون همه چیز مشخص هست
دوستان نظر مثبتی دارند و حرف های هر کسی را تائید می کنند با تشکر اعلام کنند
ممنون

یعنی ایربگ اصلا به ایمنی ربطی نداره !!!؟؟ اگه ربط نداشت دلشون درد می کرد 6 تا ایربگ بزارند یعنی یعنی اصلا فرق نداشت اگه تا بود یا 4 تا ؟؟!! 4 تا ایربگ کم بشه ایمنی اصلا تغییر نمی کنه ! محض اطلاعتون می گم که بدونید درفع دیگه س نکنید
برای تست ایمنی از همه جهات به ماشین ضربه می زنن فقط از یک سو موتور هست که نباید وارد اتق بشه از اطرفا ایربگ های جانبی نقش مهمی رو دارند !

عزیزم در لینکی که شما دادید النترا 1600 مدل 2001 تست شده نه النترا 2000 مدل 2005 در طول این سال های امنیش خیلی بالا رفته چرا جدید ترین مدل مگان رو بامدل های قدیمی النترا مقایسه می کنید ؟؟ این مدل که 3 ستاره داره در ایران تولید نمیشه مدلی که در ایران تولید میشه ایمنیش از مگان هم بالا تره !!
http://www.internetautoguide.com/crash-tests/09-int/2003/hyundai/elantra/index.html
اگه نمیگید این سایت معتبر نیست !
خیر دوست عزیز اگر جستوجوی کوچکی کنید میبین معمولیش 9 هست که اصلا توی ایران نیست! اگه اتوماتش 9 باشه معمولی چیزی حدود 7.5 میشه یعنی از ماکسیما هم بیشتر به عقل جور در میاد ؟؟!!
گشت این ماشین تاحالا ننشستم !:icon_arro توش نشستم
الان مدل داخلی ایر کاندیشنر اتومات نداره دستی هست !فکر کنم اطلاعاتتون رو 2 ساله که به روز نکردید !! مه شکن هم نداره
سنسور های هوشمندش غیر هوشمند شدن چون دیگه روش نیستند
این کمربند های پیش کشنده رو آوانته هم داره سری به تاپیک مسائل فنی آوانته بزن
محفظه نگهداری شد امکانات دیکه امکاناتش به ته رسید محفظه نگهداری هم شد برتری از این سوراخ ها آوانته 100 تا داره:icon_arro
خدا وکیل چند بار پشت هر کدوم از این ماشین ها نشستی !!؟؟

خودتون دارید میگد زانتیا ایمنی نداره 1.5 ستاره داره اگه ایمننی النترا 3 ستاره هم باشه بازم 2 برابر زانتیا هست شما برای ایمنی گلوی خودتو پاره کردی بعد میگی النترها که ایمنیش 2برابر زانتیا هست هیچی از زانتیا بیشتر نداره !!؟؟

امکانات آوانته نیسب به مگان
1-مه شکن جلو
2-جاعینکی سقفی (محفظه نگهدارنده)
3-چراغ داخل درب های جلو
4-جا لیوانی جلو و عقب
5- پخش دابل لاین
6-آینه های فوتوکرمیک
7-cup holder
8-
در ازای چراغ اتوماتیک :اگه چراغ روشن باشه و سوییچ رو خارج کنید چراغ ها اتوماتیک خاموش میشن
9-دزدیگر فابریک
10-کنسول میانی 2 قسمته
11-قابلیت تنظیم نور داخل اطاق
12-فضای داخلی بیشتر هر احدی که توی هر 2تا نشسته باشه متوجه میشه
13-
امروزه ام وی ام هم مه شکن جلو داره ولی مگان نداره !

salar68
25 August 2009, 12:57 AM
هر کسی راحت می تونه مطالب را بخونه و نظر بده خدارو شکر توی این سایت افراد حرفه ای بسیار زیاد هستند

amin.405
25 August 2009, 01:33 AM
امکانات آوانته نیسب به مگان
1-مه شکن جلو
2-جاعینکی سقفی (محفظه نگهدارنده)
3-چراغ داخل درب های جلو
4-جا لیوانی جلو و عقب
5- پخش دابل لاین
6-آینه های فوتوکرمیک
7-cup holder
8-
در ازای چراغ اتوماتیک :اگه چراغ روشن باشه و سوییچ رو خارج کنید چراغ ها اتوماتیک خاموش میشن
9-دزدیگر فابریک
10-کنسول میانی 2 قسمته
11-قابلیت تنظیم نور داخل اطاق
12-فضای داخلی بیشتر هر احدی که توی هر 2تا نشسته باشه متوجه میشه
13-
امروزه ام وی ام هم مه شکن جلو داره ولی مگان نداره !

راستی یکی از امکاناتی که دوستان آوانته سوار هی مطرح میکردن و روش مانور میدادن شما یادتون رفت :

محل نگهداری فیش عوارض اتوبان !!!!!!!!!

همونطور که سالار جان گفتن هر کسی راحت می تونه مطالب را بخونه و نظر بده خدارو شکر توی این سایت افراد حرفه ای بسیار زیاد هستند !

اگر مگان امکانات بیشتری داشت که دیگه فروشی برا خودرو های دیگه تو این رنج وجود نداشت !

من به شخصه حاضرم ماشینم چراغ اتوماتیک و کارت کلید و . . . داشته باشه و جا عینکی ، جا لیوانی جلو و عقب ، کنسول میانی 2 قسمته !...... نداشته باشه . شما چطور ؟

این امکاناتی که شما ردیف کردین از 1تا 11 رو میشه با نهایت 700 -800 هزار تومن بهترین و حتی بیشتر و با کیفیت تر از اینشو بست !

ولی داشبورد زشت و فاقد جذابیت و قیافه آوانته رو میشه با چند هزار تومن عوض کرد و به روزش کرد ؟

دوستان بهتره این بحث ادامه پیدا نکنه .
ممنون

firstfreelove
25 August 2009, 09:01 AM
دوستان با توجه به اينكه من هر دو ماشين رو دارم شايد درست نباشه mazda3 رو در مقايسه با آوانته زير سوال ببريم هرچند قبلا هم گفتم ، بارها در نمايندگي هاي مزدا 3 تعميركاران به برخي مزاياي اين كره اي نسبت به مزدا اشاره كردن ولي بازم بوي چرم داخل مزدا رو من با هيچي عوض نميكنم ، كلا يه حس خاصي داره رانندگي باهاش اما توي شتاب گيري و كورس هميشه بازنده آوانته خودم بوده (هرچند با فاصله خيلي كم).
ولي..
اينكه مگان 1600 يا مگانهاي داخلي رو بخوام با آوانته يا مزدا 3 قياس كنم احساس ميكنم با اينكارم فقط وقتم رو هدر ميدم ، شما كافي يكبار آوانته و مزدا برونيد و يكبار هم فقط چند دقيقه پشت اين رنو بشينيد تا خودتون براحتي با يك لبخند تمسخر آميز از اين رنو پياده شيد !!!!!!! البته اون هم واسه طرفدارانش ماشين خوبيه و خيليها با كارتش اندازه يه موتور 3000cc حال ميكنن !! و البته شايد بشه با چند ميليون تومان اونم به جايي رسوند !! ولي يادتون باشه پيكان جوانان هم ميشه تبديلش كرد به هواپيما و اصولا بحث ما روي ماشين فابريك يا با تغييرات خيلي كوچيكه. خوب نظر و سليقه است ديگه !! بايد به هر سليقه اي احترام گذاشت !
به هر حال اميدوارم هر ماشيني داريد و باهاش حال ميكنيد خودتون و ماشينتون هميشه سالم و روپا باشيد.

VITO CORLEONE
26 August 2009, 09:27 AM
راستی یکی از امکاناتی که دوستان آوانته سوار هی مطرح میکردن و روش مانور میدادن شما یادتون رفت :

محل نگهداری فیش عوارض اتوبان !!!!!!!!!

همونطور که سالار جان گفتن هر کسی راحت می تونه مطالب را بخونه و نظر بده خدارو شکر توی این سایت افراد حرفه ای بسیار زیاد هستند !

اگر مگان امکانات بیشتری داشت که دیگه فروشی برا خودرو های دیگه تو این رنج وجود نداشت !

من به شخصه حاضرم ماشینم چراغ اتوماتیک و کارت کلید و . . . داشته باشه و جا عینکی ، جا لیوانی جلو و عقب ، کنسول میانی 2 قسمته !...... نداشته باشه . شما چطور ؟

این امکاناتی که شما ردیف کردین از 1تا 11 رو میشه با نهایت 700 -800 هزار تومن بهترین و حتی بیشتر و با کیفیت تر از اینشو بست !

ولی داشبورد زشت و فاقد جذابیت و قیافه آوانته رو میشه با چند هزار تومن عوض کرد و به روزش کرد ؟

دوستان بهتره این بحث ادامه پیدا نکنه .
ممنون

پخش دابل لااین اوریجینال آوانته که رو که من 1 ساله دنبالشم هنوز گیر نیاوردم ! شما می خوای گیر بیاری
شما میتونی برو درست کن !
داشبورد مگان مثل همون داشبور رنو 5هست خیلی جذابه !:icon_arro

شما با 700 یا 800 تومن خاضری کنسول میانی ماشین رو بتراشی که سوییچ تنظیم نور رو بزاری یا تو دری رو پاره کنی که چراغ روش بزاری ! یا مثل پیکان جوانان کنسول بخورونی روش ؟

shahram2006_m
26 August 2009, 10:06 AM
دوستان عزیز تاپیک به علت کل کل و بحث های تکراری و قدیمی قفل شد.