PDA

View Full Version : آيا ميشه از قطار ماهواره هم تماشا کرد ؟

ashubgar
17 August 2006, 02:38 AM
:lover:

PAYAM
17 August 2006, 03:30 AM
در مورد استفاده از ديش‌هاي ماهواره در كشتي يك سري سيستم‌هايي پيچيده و گران‌قيمت موجود هستند كه در هر لحظه باتوجه به موقعيت كشتي و ماهواره موردنظر به محاسبه زاويه Azimuth و Elevation و در كشتي‌هاي تندروتر به تصحيح Polarization هم مي‌پردازد. در مورد قطار من پك آماده‌اي نديده‌ام ولي بايد حتما موجود باشد هرچند كه باتوجه به سرعت بسيار بالاتر كشتي نسبت به قطار و موانع موجود در مسير قطار، فكر نمي‌كنم به‌آن‌صورت كارايي بالايي داشته باشد.
ضمنا ربط لينك‌هايي كه دادين رو با موضوع مورد بحث متوجه نشدم..!

salar68
17 August 2006, 03:09 PM
سلام

ماهواره زنده را نمی دونم

هواپیمای امارات ، ترکیش و .. که من سوار شدم

نزدیک 40 تا کانال تلویزونی داره که می تونی عوض کنید حالا زنده هست یا ضبط شده خدا می داند شوتایم MTv و .... !

از سیم کارت موبایل خودتان می توانید استفاده کنید فاکس بفرستید ، تلفن بزنید و ..
یا کارت جدا بخرید و همین کار ها را انجام بدهید

با دوربین های زیر هواپیما شهر ها زوم کنید !!!

جی پی اس هم موقعیت شما ارتفاع و .. نمایش می دهد
یه امکانی هم داشت دریافت و ارسال ای میل که حدود 20 دلار فقط باز کردنش بود که بنده دیگه به حد کافیه پیاده شدن بودم به این یکی نرسیدم یاهو هاتمیل و .. داشت
حالا نمی دونم اینرنت واقعیه یا فقط یه سیستم دیگه چون از اینرتنت فقط میل داشت که من هم نشد تست کنم ببنیم چه طوریه !

jacobnazarade
17 August 2006, 09:21 PM
با سلام خدمت دوستان
همچین چیزی بود البته اطلاعات دقیق یادم نیست من چون یکی از دوستام مامور برق قطار بودمی گفت برای خط بندر
یا اهواز بود زمان جام جهانی کسانیکه قطار ها رو اجاره کرده بود گذاشته بود و فقط در داخل تونل ها تصویر نداشت که
خوب واضح هم هست اطلاعات دقیقش رو از دوستم بپرسم قرار می دهم

ashubgar
18 August 2006, 01:59 PM
----------......

Abolfazl2006_p
20 August 2006, 11:50 PM
من شنیدم از اخبار که میخوان قطار ها را به سیستم GPS مجهز کنن پس امکان ارتباط ماهواره ای وجود داره

PAYAM
21 August 2006, 05:39 AM
اشتباه نكنيد، سيستم ناوبري ماهواره‌اي يا GPS با ماهواره مورد بحث ما (استاندارد DVB براي پخش ديجيتالي تصاوير) متفاوت است.

Abolfazl2006_p
21 August 2006, 03:18 PM
اگه اینطوریه پس فکر کنم نمیشه باهاش ماهواره هایی که برنامه تلویزیون را ارائه میدن دید

PoYo
22 August 2006, 01:08 AM
اگه ماهواره متحرک بخوای باید به جایی مثل SERVER وصل باشید که اطلاعات و .... رو

از اونجا بگیرید که دیگه میشه دردسر اونم با سرعتی که ما داریم!!!

ashubgar
22 August 2006, 02:51 AM
دوستان عزيز کاري به قيمت و گراني سيستم ندارم
شرکت دولتي هزينه آنرا تقبل کرده است
پس لطفا راهنمايي هايتان در اين زمينه باشد
ممنونم :icon_bigg

houtanal
22 August 2006, 04:40 AM
فکر میکنم VSAT کارتو راه بندازه.

ashubgar
22 August 2006, 11:39 AM
vsat چيه کجاست از کجا ميشه مطلب جمع کرد ؟

F.®.A
22 August 2006, 02:00 PM
vsat که بدرد دیدن ماهواره نمیخوره vsat یه ماهواره دهه 90 امریکاست و کاملا از رده خارج است قیمتش 5000$ است من روی اون کار کردم شما vsat رو رو بانک ها میتونی ببینی سرعت اانتقال اطلاعاتش 6 کیلوبیت است و واسه عابر بانکها بکار میره

ashubgar
23 August 2006, 04:04 AM
خوب پس يعني راهي نيست ؟

houtanal
25 August 2006, 02:24 PM
راه زیاد هست بستگی داره چقدر میتونی هزینه کنی و مسیرت به چه صورته.

ashubgar
5 September 2006, 03:47 AM
عزيزان من پولش مهم نيست ! چه راحي ؟ هست ؟

SALY
8 September 2006, 01:49 AM
من تو یه قطار دیدم تو رستورانش یه رسیور بود کانالیه جمهوری اسلامی رو نشون میداد ینی کانال 1 و 2 و شبکه تهران و اونایه دیگه اینطور که معلوم بود روی اینتلست 902 گزاشته بودن جهت دیشو ینی همون ماهواره ای که ایران کانالیه استانیشو روی اون میفرسته .ولی تصویر هی میرفت هی میومد تقریبا 3-4 ثانیه تصویر داشت 2 ثانیم قط میشد یا شطرنجی میشد ولی بازم جالب بود. البته همونطور که میدونید جهت دیش روی این ماهواره خیلی خوابیده و افقی میشه و حرکت کمتر تاثیر میزاره روی اون تا یه ماهواره ای مثل هاتبرد یا اربست ولی به هر حال احتمالا یه سیستمی گزاشته بودن براش که که خودش دنبال سیگنال ماهواره میگشت و مثلا یه جاهایی که که قطار توی پیچ تند بود خودش دوباره جهت رو تصحیح میکنه و دیشو رو به ماهواره تنظیم میکنه
به نظر من نباید کار مشکلی باشه ساخت چنین وسیله ای اصلن شاید امادش باشه
باید یه کلمه خوب برای سرچ کردن تو موتورایه جستجو پیدا کنی که نتیجه هایه خوبی بدست بیاری

ashubgar
8 September 2006, 10:19 PM
همون کلمه چيه دنبال اون هستم ممنوم ميشم راهنمايي بيشتري بکنين

A-P
9 September 2006, 02:09 AM
سلام
یه چیزی که الان به فکر من رسید. شما می تونید توی یک مرکز کانالهیی که مدنظرتونه رو بگیرید و روی یک سرور Stream کنید. بعد تمام طول مسیرتون رو به صورت Point To Point تحت پوشش wifi کلاس A ;i فکر می کنم هر اکسس پوینت اون حدود 10 کیلومتر برد مفید میده. یا از Wimax یعنی پروتکل 802.16 هم میشه که برد بیشتری رو میده. بهتر از همه هم به نظر من تکنولوژی IP Wireless هست (تکنولوژی که داتک الان از اون استفاده میکنه) برای اطلاعات بیشتر IPWireless.com. البته نمیدونم در حالت متحرک حواب میده یا نه. ولی در مورد Wifi و Wimax مطمئنم که بدون دید مستقیم و در حال جرکت حوابگوئه. بعدش هم طوی قطار به سرور وصل بشید و ویدئویی که از سرور داره Stream میشه رو تماشا کنید.

قطعا" هرینه بالایی خواهد داشت ولی فکر کنم بهترین راهه. در ضمن میشه از این طریق یه LAN همیشگی داشت و حتی هزارتا کار دیگه هم انجام داد.

اگه سوالی بود در خدمتم تا فکر کنم ببینم چیز دیگه ای هم به ذهنم میرسه یا نه.

salar68
9 September 2006, 07:20 PM
سلام
یه چیزی که الان به فکر من رسید. شما می تونید توی یک مرکز کانالهیی که مدنظرتونه رو بگیرید و روی یک سرور Stream کنید. بعد تمام طول مسیرتون رو به صورت Point To Point تحت پوشش wifi کلاس A ;i فکر می کنم هر اکسس پوینت اون حدود 10 کیلومتر برد مفید میده. یا از Wimax یعنی پروتکل 802.16 هم میشه که برد بیشتری رو میده. بهتر از همه هم به نظر من تکنولوژی IP Wireless هست (تکنولوژی که داتک الان از اون استفاده میکنه) برای اطلاعات بیشتر IPWireless.com. البته نمیدونم در حالت متحرک حواب میده یا نه. ولی در مورد Wifi و Wimax مطمئنم که بدون دید مستقیم و در حال جرکت حوابگوئه. بعدش هم طوی قطار به سرور وصل بشید و ویدئویی که از سرور داره Stream میشه رو تماشا کنید.

قطعا" هرینه بالایی خواهد داشت ولی فکر کنم بهترین راهه. در ضمن میشه از این طریق یه LAN همیشگی داشت و حتی هزارتا کار دیگه هم انجام داد.

اگه سوالی بود در خدمتم تا فکر کنم ببینم چیز دیگه ای هم به ذهنم میرسه یا نه.

وای چه خفن می شه اگر یه همچنین سیستمی توی قطار های ایران راه بیفته

از توی قطار وصل می شی اینرتنت پر سرعت
توی کوپه نشستی وصل می شی اینرتنت با لپ تاپ یا گوشی
کانال تلویزیونی خفن

و 10001 کار دیگر

ashubgar
10 September 2006, 03:50 AM
آقا ممنونم از راهنماييتون
بيشتر ممنون ميشم اگه بيشتر راهنماييم کنين
در ضمن فقط شرکتهاي ايراني مطرح کنيد چون اجازه شرکتهاي خارجي رو ندارم

houtanal
10 September 2006, 04:30 PM
یه مجله شبکه بخری به سادگی تعداد زیادی از شرکت های ارائه دهنده تجهیزات WiMAX پیدا می کنی.

ashubgar
16 September 2006, 03:45 AM
آقا بازم ممنونم ولي باشه مجله رو مي خرم ولي شنيدم کي بود مانند ديدن من شرکتهاي ايراني ميخوام

houtanal
16 September 2006, 04:24 AM
معمولا ً این پروژه ها رو یک شرکت مشاور از طراحی تا اجرا (یا بعضا ً به صورت جداگانه) انجام میده و تو لازم نیست خیلی خودت رو نگران مباحث فنی قضیه کنی.بهتره دنبال یک شرکت مشاور مناسب باشی.

توی کوپه نشستی وصل می شی اینرتنت با لپ تاپ یا گوشیمن لپ تاپ یا گوشی ندیدم که به صورت built-in دارای 802.16 باشه.برای این مسائل معمولا ً یک راه حل مکمل،علاوه بر راه حل ایجاد ارتباط بین دو نقطه اصلی استفاده میشه.برای مثال ; پیاده سازی یک سیستم 802.11 داخلی.

علاوه بر 802.16 ،موارد متعددی از سازندگان تجهیزات Wireless وجود دارند که بر مبنای استانداردهای توسعه داده شده برای تجهیزات خودشون راه حل های جالبی دارند.به هر حال هر کدام معایب و مزایایی داره که بنا به شرایط، انتخاب ها متفاوت خواهد بود.

A-P
16 September 2006, 01:38 PM
سلام
همون Wimaxیا 802.16 تنها راهه و راه دیگه ای ام نیست. توی جاهای درست حسابی تر از ایران ارتباط GPRS هم میتونی استفاده کنی که تجهیزات خاصی لازم نداره.
ارتباط Wifi که گفتم محدودیتهای خاص خودشو داره.
در مورد شرکتهای راه اندازی هم که زیاد هست. البته باید خوبشو پیدا کنی. pm بدی من اسم چندتاشونو برات میذارم.

در ضمن میتونی از شرکت ثریا هم کمک بگیری . این شرکت ارتباط موبایل رو از طریق ماهواره ارائه میکنه. ولی تعرفه هاش بالاست. البته شما گفتی هزینه برات اهمیتی نداره. اسم شرکت به انگلیسی Thuraya هست اگه خواستی سرچ کنی.

jacobnazarade
16 September 2006, 02:42 PM
با سلام خدمت دوستان
من یکی دیگهه از قطار ها رو دیدم همیچین سیستم رو روش گذاشته بودند البته از دوستم هنوز اطلاعات کاملی بدست نیاوردم ولی اون قطار ی که من هفته پیش در ایستگاه تهران دیدم سبز بود و به مقصد مشهد حرکت می کرد
و دقیقا هم بالای رستورانش این وسیله سوار بود متاسفانه در حال حرکت بود نتواستم اطلاعات کاملی از مامور برق یا صوت و تصویر قطار بگیرم
یک استوانه سفید در قسمت انتهایی سالن روی سقف بود
باید حتما بروم دنبالش

mehrdad_ati
18 September 2006, 11:09 PM
سلام 802.16 زیاد مطمعن نیست عوضش میشه از 802.11a استفاده کرد یعنی هر 20 کیلومتر 1 روتر با برد زیاد و فرکانس بالای 5 گیگاهرتز نصب کنند(در مسیر راه آهن)که اونا شبکه باشند با 1 کامپیوتر که اون کامپییوتر دستگاه dvb-h داشته باشه و 1 مودم 802.11a نیز داشته باشه و اون برنامه های کانالهای ماهواره ای رو دریافت میکنه(البته حد اکثر 10 تا یا 20 تا کانال رو میشه چون پهنای باند محدوده) و میفرسته به اولین روتر و همین تور به روتر های بعدی تا آخر راه که تا سرعت 110 مگابیت در ثانیه میتونه در حالت توربو جواب بده و در قطار هم یک کامپیوتر دارای مودم 802.11a هست که برنامه ها رو از روتر در یافت میکنه و به وسیله 1 کارت گرافیک خوب به 1 تبدیل وصل میشه(من تا حالا تا 150 تا رو دیدم)و به وسیله کابل به هر مانیتوری که بخوای وصلش میکنی تو قطار و خودم تا حالا دیدم که 1 کامپیوتر با 1 تبدیل به 150 تا مانیتور که هر کردمشو حدود 150متر با کامپیوتر فاصله داشتند و بدون افت کیفیت ار تباط پیدا کردند

این کار عملی است و اگر واقعا دنبالش باشید و دولت بخواد انجامش بده زیادم هزینه نداره حالا اگه بخوایم حساب کنیم هر روتر رو که 100 تومن بگیریم و میزان راهمون رو هم 2000 کیلومتر میشه

100x100=10000 یعنی مجموعا برای یک مسیر 2000 کیلومتری (بندرعباس تا تهران)10 میلیون هزینه داره که برای دولت زیاد نیست وتازه برای 100 تا روتر به دولت تخفیف هم میدند و دولت میتونه روتر ها رو از شرکتهایی مثل cisco با تخفیف بخره که فکر کنم قیمتشم نصف بشه

ashubgar
19 September 2006, 02:09 AM
دوست عزيزم لطفا چند تا شرکت ايراني هم معرفي کن تا باهاشون تماس بگيرم در ضمن هر کدام از دوستان هم که مي تونن همکاري داشته باشن لطفا بگن

mehrdad_ati
19 September 2006, 10:17 AM
شرکت ایرانی که خیلی زیاده که بعضی هاشون حتی پروژه های شهر به شهر هم اجرا کردند مثل:

شرکت شبکه رسانه تهران

آدرس:میدان حسینی-نبش شاهنظری-پلاک49-طبقه دوم-واحد5
تلفن:22902313-22228216

reza_karimi
19 March 2007, 09:11 AM
دوست عزیز در مورد قطار اطلاع دقیقی ندارم ولی چون سرعتش بسیار از کشتی بیشتر است و محدودیت افق هم دارد ( کوه جنگل ...) بعید میدانم ولی خودم افسر کشتی هستم و در حال حاضر در تمام کشتی های ایرانی سیستمی نصب شده که یه قطبنمای الکترونیکی و gps وصل است و موتور دیش آن بسیار سریع عمل میکند. من خودم در هنگام نصب حضور داشتم. شرکت نصاب ELCOM INTERNATIONAL DUBAI