PDA

View Full Version : نظر خواهي ( در مورد پرشيا )

lion
1 December 2004, 05:51 AM
1- براي زيباي بيشتر و اسپرت شدن ايا صلاح ميباشد كه تنظيم ارتفاع كرد و لاستيك پهن روي همين رينگ فابريك انداخت ؟ ( حد ارتفاع و نوع لاستيك وسايز مرقوم گردد )

2- ايا امكان تقويت موتور نه البته بصورت حرفه اي ( كپسول Noss ) ولي در حد متعارف و قابل قبول مثلا تقويت شتاپ يا امثالهم

3- جديدا روي ماشينهاي دوو ترمزها را تقويت يا به اصطلاح دوبل ميكنند و به نام ABS از ان نام ميبرند اگرچه اين Box قابليت ترمز - ميزان امنيت - و نتطيم فشار شلنگ و ... را كنترل و بهينه ميكند و محصول امريكا ميباشد بدون اينكه نياز به تغيير اكسل و يا ديسكي كردن چرخهاي عقب باشد باين توضييحات ايا براي پرشيا توصييه ميشود .

مشخصات پرشيا فوق را 8 سوپاپ فرض بفرماييد نه 16 سوپاپ

علی سلیمی
3 February 2005, 10:48 PM
براي زيباي بيشتر و اسپرت شدن ايا صلاح ميباشد كه تنظيم ارتفاع كرد و لاستيك پهن روي همين رينگ فابريك انداخت ؟

دوست عزيز اينكار كه ديگه تو كشور ما مرسوم شده و اما اگر براي شما بيشتر جنبه زيبايي خودرو مهم هست كه خوب پيشنهاد ميكنم با گذاشتن كمك فنر هاي اسپرت و تقويت جلو بندي ارتفاع ماشين خودتون رو كمتر كنيد٬ اما فراموش نكنيد ماشين در اين حالت از استاندارد كارخونه خارج ميشه پس مطمعن باشيد عوارض سويي هم ميتونه در بر داشته باشه (البته دوستان ديگه بيشتر تخصص دارن اما اگر اشتباه نگفته باشم روي سرعت و شتاب ماشين و فرمون و حتي مصرف سوخت هم تاثير قابل توجه ايي داره) ضمن اينكه شما ميبايست ببينيد تو ماشينتون چند نفر و به چه ميزان باري رو ممكنه سوار كنيد كه بعدا با خوابوندن زياد مشكلي ايجاد نشه. ضمنا اگر نظر شما بيشتر روي زيبايي خودرو هست چرا لاستيك پهن رو ميخوايد روي رينگ فابريك بزاريد؟

ايا امكان تقويت موتور نه البته بصورت حرفه اي ( كپسول Noss ) ولي در حد متعارف و قابل قبول مثلا تقويت شتاپ يا امثالهم

وجود داره٬ ميتونيد در ابتدا از ميل تعادل٬ تعويض شمع و پلاتين٬ استفاده از فيلتر هوا٬ تعويض منبع اگزوز و .. شروع كنيد.

Evanescence
4 February 2005, 09:27 AM
( حد ارتفاع و نوع لاستيك وسايز مرقوم گردد )

روي رينگ فابريك پرشيا 205 پهنتر نميشه انداخت ولي اگر رينگ اسپرت بخرين تا 235 هم جا داره . در مورد فاق هم از 60 براي رينگ فابريكش كمتر نميشه

جديدا روي ماشينهاي دوو ترمزها را تقويت يا به اصطلاح دوبل ميكنند و به نام ABS از ان نام ميبرند اگرچه اين Box قابليت ترمز - ميزان امنيت - و نتطيم فشار شلنگ و ... را كنترل و بهينه ميكند و محصول امريكا ميباشد بدون اينكه نياز به تغيير اكسل و يا ديسكي كردن چرخهاي عقب باشد باين توضييحات ايا براي پرشيا توصييه ميشود .

absهاي مكانيكي مال سي سال پيش هستن بهتره بيخيالشون بشين

tabeta_03
10 February 2005, 05:52 PM
بهترين اندازه ي رينگ و لاستيك براي پرشيا كه باحال شه چييه؟وقتي ارتفاع رو مياريي پايين ماشين خشگ نميشه؟

علی سلیمی
10 February 2005, 06:01 PM
tabeta_03, شما بگو زيبايي رو ملاك ميخواي قرار بدي يا راحتي و در كنار زيبايي؟ شما ميتوني با انداختن رينگ 17 يا 18 هم ماشينت رو خوشگل كني اما اونوقت ديگه نميتوني با سرعت بيش از 70-80 كيلومتر در ساعت حركت كني و چاله ها رو خيلي آهسته رد كني چون در غير اين صورت احتمال تاب برداشتن يا ترك خوردن رينگت خيلي زياد ميشه٬ از طرفي هم هر چقدر كه فاق لاستيكت رو كمتر در نظر بگيري تو اين خيابون هاي ما زودتر پنچر ميشي٬‌ ماشينت هم خشك ميشه و از شتاب و سرعت ماشين هم كم ميشه٬ حالا يا ميتوني اين رو انتخاب كني (من خودم شخصا رو 405 يه رينگ 17 ميندازم با كمك اسپرت اما ديگه كورس گذاشتن و تند رفتن و چاله هارو با سرعت رد كردن خبري نيست٬ ضمن اينكه تا اونجايي كه ميدونم اينكار باعث ميشه اتاق هم بيشتر تو دست انداز ها و چاله چوله ها بلرزه) يا اينكه يه رينگ 15 اسپرت بندازي كه ماشينت رو خوشگل كنه و در كنارش بتوني با سرعت ها بالاتري حركت كني و ماشين هم از استاندارد خودش خارج نشه٬ حالا باز حق انتخاب با شماست (من خودم شخصا ترجيح ميدم ماشينم خوشگل تر باشه اما بعضي ها دوست ندارن بخاطر اينكه ماشين خوشگل تر بشه اين نكات رو تحمل كنن در نتيجه رينگ 15 يا نهايتا 16 رو انتخاب ميكنن).

به شما هم توصيه ميكنم اگر واقعا هم دنبال سلامت ماشين هستيد و زيبايي ماشين رو هم دوست داريد يه رينگ خوب 15 يا نهايتا 16 بردارين٬ فراموش كردم اين نكته رو هم بگم كه هر چقدر ماشين رو از استانداردش دور تر كنيد عوارض سويي هم براي ماشينتون داره٬ مثلا با خارج كردن سايز رينگ از استاندارد خودش فشار زيادي به جلو بندي مياد٬ ساير دوستان باز هم راهنمايي ايت ميكنن

(دو تا عكس براتون گذاشتم كه ميتونيد تفاوت دو ماشين رو با رينگ و لاستيك فابريك٬ و رينگ و لاستيك اسپرت ببينيد٬ البته امكان خوابوندن بيشتر و انتخاب رينگ بزرگ تر از اين هم وجود داره)

http://www.farhangsara.com/cars/peugeot-persia-2.jpg

http://www.ikco.com/products/images/mainPars.jpg

tabeta_03
14 February 2005, 11:42 AM
علي سليمي, مرسي از توضيحاتت ولي يه عكس ميبينم!!!در هر صورت خيلي ممنون

behdad sbojariyan
11 April 2005, 06:07 AM
پرشیا یک معضل بزرگ داره که هیچ جوری نمیشه رفعش کرد اونم سنگینیش است

PAYAM
13 April 2005, 06:15 AM
البته خوبي اي كه انداختن لاستيك پهن داره اينه كه هندلينگ ماشين (البته به نظر من) و فر مون پذيريش خيلي بهتر مي شه.
@ علي سليمي
رينگ 18 روي پرشيا؟؟؟؟ مگه مي شه؟ :(

مهرداد الف
14 April 2005, 06:11 PM
در مورد abs الكترونيكي چي ، ميشه روي پرشيا يا 405 جديد نصبش كرد ( ecu ساژم)؟ چقدر هزينش ميشه وكجا اينكارو انجامش ميدن؟

Evanescence
14 April 2005, 06:49 PM
مهرداد الف, لينك زير رو ببينيد :

http://www.psforums.org/forum/viewtopic.php?t=7248

مهرداد الف
16 April 2005, 10:25 AM
ممنونم Evanescence عزيز
اما بلاخره متوجه نشديم كه روي 405 ميشه نصب كرد يا نه چون شما فرموديد نميشه ويكي از دوستان فرمودند با 1 ميليون تومن هزينه ميشه . اما يه سوال ديگه ، ماشين من (405 مدل 83) از وقتي كه تحويلش گرفتم ترمز خوبي نداشت و با تمام انرژي ترمز ميگرفتم چرخها قفل نمي كرد ، بردمش تعميرگاه گفتند مشكل از لنت هاي جلوشه و از نوع textar تركيه هستش و بايد با textar اصلي عوض بشه كه اينكار رو كردند و با يه دست لنت جعبه آبي textar كه هولوگرام ايساكو داشت به قيمت 32000 تومن عوضش كردند . حالا ترمزم بهتر شده ولي بازم دلچسب نيست و با فشار زياد قفل ميكنه و ترمز حساس نيست . حالا اگه ممكنه منو راهنمايي كنيد كه مشكل از كجا ميتونه باشه
بازم ممنونم

Evanescence
16 April 2005, 11:00 AM
مهرداد الف, من از لنتهاي valeo خيلي راضي بودم . واقعا فوق العاده بود . قيمتش هم همون حول و حوش 36 بود

در مورد abs الكترونيكي هم در صورت امكان فقط نمايندگيها اين كار رو انجام ميدن با هزينه 500 تومن

مهرداد الف
16 April 2005, 03:47 PM
تشكر - يعني برم و لنت ها رو دوباره عوض كنم ( البته اگه با اينكار مشكلم حل ميشه اينكارو ميكنم ) ولي از اين
مي ترسم كه لنت valeo قلابي رو بجاي اصلي بهم بدن و بعد ...... روز از نو و روزي از نو

مهرداد الف
22 April 2005, 12:38 AM
آقا لطفا كممممممممممممممممممكــــــ :arrow: :arrow: :arrow:

alisam44
22 April 2005, 08:19 PM
قيمتش زياد گران است.كلاس خودرو نسبت به قيمتش خيلي پايين تر است.