PDA

View Full Version : تاپیک سایکلون 3 و فیول اکس و سایر کم کننده ها مصرف سوخت

صفحه ها : [1] 2

Nomad
21 August 2005, 12:56 AM
سلام .
كسي درباره سيستم تقويت موتور سايكلون 3 چيزي ميدونه ؟ قيمت ؟ كارايي ؟ محل فروش ؟

masoud x7
10 February 2006, 09:49 AM
سلام
دوست عزيز توي مجله ماشين هم توضيح دادن..هم قيمتش رو نوشتن..موفق باشي

karash501
7 March 2006, 10:12 PM
امروز ماشینو(پروتون) برده بودیم نمایندگی واسه سرویسو اینا یارو کلید کرد که حتما سایکلون ببندین!هر چی گفت بابائه زیر بار نرفت آخر گفت ببندین اگه راضی بودین پولشو بدین اگرم نبودین پس میگیرم!گفت اگه میخواین خوب جواب بده باید جفت ببندین!جفتشم گفت 80 تومن!
حالا من میخوام بدونم این موجود فسقلی چه فایده هایی واسه ماشین داره؟به قیافش که اصلا نمیاد!این اعدادو ارقامی که تو تبایغاتا واسش میگن تا چه حد درسته؟خودم هنوز تستش نکردم ببینم واقعا تغییر کرده یا نه ولی بابائه که میگه من چیزی احساس نمیکنم!
بعدشم بگین از کجا بفهمیم اصله؟زده ساخت کره حالا بقیه چیزاشم لازم شد مینویسم

kourosh69
8 March 2006, 12:09 PM
امروز ماشینو(پروتون) برده بودیم نمایندگی واسه سرویسو اینا یارو کلید کرد که حتما سایکلون ببندین!هر چی گفت بابائه زیر بار نرفت آخر گفت ببندین اگه راضی بودین پولشو بدین اگرم نبودین پس میگیرم!گفت اگه میخواین خوب جواب بده باید جفت ببندین!جفتشم گفت 80 تومن!
حالا من میخوام بدونم این موجود فسقلی چه فایده هایی واسه ماشین داره؟به قیافش که اصلا نمیاد!این اعدادو ارقامی که تو تبایغاتا واسش میگن تا چه حد درسته؟خودم هنوز تستش نکردم ببینم واقعا تغییر کرده یا نه ولی بابائه که میگه من چیزی احساس نمیکنم!
بعدشم بگین از کجا بفهمیم اصله؟زده ساخت کره حالا بقیه چیزاشم لازم شد مینویسم

دوست گرامی :

لطفا" بگو به چه دلیل تعمیرکار اصرار داشت تا از این سخت افزار استفاده کنید یعنی چه دلایلی رو مطرح کرد و دیگه اینکه قرار هست این وسیله چه تاثیرهایی روی ماشین شما بزاره ؟ من اتلاعاتی در این مورد ندارم

از دوستان هم اگر کسی میدونه لطفا" راهنمایی کنه .

spiderman9119
8 March 2006, 01:20 PM
این دستگاه یا سخت افزار 10 تا 15 اسب بخار قدرت ماشین رو بالا می بره-20 تا 23 درصد مصرف بنزین رو پایین میاره ساخت کره -عمر شمعهای ماشینم دو سه برابر میکنه همین ولی من تا حالا نشنیده بودم کسی 2 تا ببنده مگه ساب ووفره!!!!!!!!!!

kourosh69
8 March 2006, 01:40 PM
این دستگاه یا سخت افزار 10 تا 15 اسب بخار قدرت ماشین رو بالا می بره-20 تا 23 درصد مصرف بنزین رو پایین میاره ساخت کره -عمر شمعهای ماشینم دو سه برابر میکنه همین ولی من تا حالا نشنیده بودم کسی 2 تا ببنده مگه ساب ووفره!!!!!!!!!!

دوست ازیز:

اگر لینکی از این محصول دارید لطف کنید توی پاسختون بزارید ، من درست متوجه نوع عملکرد این سخت افزار نمیشم ،
یعنی نمی تونم بفهمم با چه عملیاتی این امکانات فراهم میشه ؟

با سپاس

karash501
8 March 2006, 02:44 PM
فکر کنم قبل از فیلتر هوا بسته میشه!مثلا قدرتو کشش ماشینو زیاد میکنه صدا و لرزشو کم میکنه!مصرف سوختو میاره پایین و ...
صدای ماشین کمترو نرمتر شده حالا همین روزا میریم یه حالی به ماشین میدیم ببینیم فرق کرده یا نه !
یه قطعه کوچیک فک کنم آلومینیومی باشه که توش چنتا پره داره!هیچ چیز خاصی نیست که بگیم 40 تا قیمتشه!
اطلاعات دیگه ندارین؟قیمتش؟اصل بودن؟کسی تا حالا نبسته؟

spiderman9119
8 March 2006, 05:01 PM
اگه اطلاعات بیشتر میخوای تو یاهو به من پی ام بده.

pedram55
9 March 2006, 12:52 PM
کسي لينکي ازش سراغ نداره ؟

karash501
9 March 2006, 01:24 PM
تو کاتالوگ توی جعبه یه آدرس بود فکر کنم cyclone2.com الان دم دستم نیست...

amirali18
9 March 2006, 04:43 PM
والا ما روی سمند بستيم و راضی هستيم... تا حالا که بد نبوده
کم شدن مصرف سوخت و شتاب بیشتر کاملا مشهوده صدای موتور هم ااااای، بگی نگی کمتر شده...
در مورد قيمتش هم بگم که اين قطعه کوچولو در ورودی هوای موتور جريان گردبادی ايجاد ميکنه که باعث بالا رفتن بازده موتور ميشه و طراحی پرّه ها خيلی مهمه برای اين کار، به همين دليل قيمتش اينجوری ميشه

karash501
9 March 2006, 05:53 PM
مرسی آقا!شما هم جفت بستین؟چند گرفتین؟

محمد رضا محمدي
9 March 2006, 06:22 PM
در این عکس میتونید جاهایی رو که سایکلون 3 میتونه ماثر باشه ببینید و محل نصب محدود به سیستم هوا رسانی نیست ... قبل و بعد از فیلتر هوا ....قبل و بعد از انژکتور یا کاربراتور برای سرعت دادن به مخلوط سوخت و هوا ... بعد از کاتالیزور اگزوز و بین منبع های اگزوز و در آخر انتهای اگزوز !!
فکر میکنم 12 تا خیلی زیاد باشه .... نه ؟؟ :icon_mrgr

http://www.geocities.com/speed_challenger2001/install_car_main_install_im.jpg

karash501
9 March 2006, 06:43 PM
حالا واجبه اینهمه ببندیم؟نمیدونم یارو این دو تا رو کجاها بست ولی یکیش دوروبر فیتر هوا بود!ته اگزوز بذاریم که چی بشه؟

amirali18
9 March 2006, 08:55 PM
نه ما يدونه بستيم اونم سر راه فيلتر هوا(ورودی هوای موتور) قيمتشم الان يادم نيست ولی ميپرسم بهتون ميگم...
فکر ميکنم همون 30-40 تومان باشه

pedram55
11 March 2006, 10:41 AM
نه ما يدونه بستيم اونم سر راه فيلتر هوا(ورودی هوای موتور) قيمتشم الان يادم نيست ولی ميپرسم بهتون ميگم...
فکر ميکنم همون 30-40 تومان باشه

اين سايکلون از چندقسمت تشکيل شده ؟ ايا دوقسمته ؟ يه فيلم تو سايتش هست به اضافه يه فايل PDF که نشون داده براي ماشين مثلا کاربراتي يه دونه ورودي هواکش نصب کرده و يه دونه داخل هواکش اوونجا که فيلتر هوا هست ؟ کسي ميدونه جريان چيه ؟ تو فيلمش که يه دونه هم زير ماشين (نميدونم اگزوز بود) ميبست.

azma
11 March 2006, 03:20 PM
از كجا ميشود خريد واينكه اصل باشد ؟ آيا كاتالوگ و مشخصات فني آنرا داريد ؟ من كه نتوانستم دانلود كنم . اگر هر يك از دوستان اطلاعات بيشتر دارند ، لطفا محبت نموده بفرماييد.

pesaremelli
11 March 2006, 03:30 PM
اين سايکلون از چندقسمت تشکيل شده ؟ ايا دوقسمته ؟ يه فيلم تو سايتش هست به اضافه يه فايل PDF که نشون داده براي ماشين مثلا کاربراتي يه دونه ورودي هواکش نصب کرده و يه دونه داخل هواکش اوونجا که فيلتر هوا هست ؟ کسي ميدونه جريان چيه ؟ تو فيلمش که يه دونه هم زير ماشين (نميدونم اگزوز بود) ميبست.
اگه اشتباه نكنم اون دوميه رو براي تخليه سريعتر خروجي اگزوز ميزارن كه اون موقع واقعن توانايي ماشين رو اضافه ميكنه

amirali18
11 March 2006, 06:08 PM
يک قسمت هست، اون عکسی که شما ميگين جاهای مختلف بسته
در مورد اصل بودنش هم بايد از جای مطمئن بخری ديگه، الان تقريباً همه تعمير گاه ها و نمايندگی ها دارن!

pedram55
13 March 2006, 08:38 AM
يکي از دوستان که حرفه اي هست و ادرس مطمئن سراغ داره اعلام کنه تا بقيه هم استفاده کنند

SherlockHolmes
13 March 2006, 04:42 PM
میشه بپرسم اگه خوبه و این همه مزیت داره چرا خود کارخونه ها روی ماشینشون اینو نمیبندن؟!

ghasemizadeh
13 March 2006, 05:08 PM
چه جوری با یک دستگاه 40 تومنی 15 اسب بخار افزایش قدرت داریم الان یک ماشین 70 اسب بخار قدرت داره باید بشه 85 اسب یک چیزی حدود 20% که فکر نکنم انقدر زیاد کنه

hamedfox
14 March 2006, 09:26 AM
این قطعه کوچیک همون جور که دوستان گفتن کارش وارد کردن هوا به سیلندر ها با فشار بیشتر عه که اونو در انتهای لوله که به سر انژکتور وصل میشه قرار می دن در باره قدرت موتور باید بگم این تغییر تو لحظه اول احساس می کنی و شتاب اولیه تا حد خوبی زیاد میشه صدای موتور هم به نسب زیاد نه ولی کم میشه اما مهم ترین نکته اینه که مصرف سوخت رو تا حدود 2 لیتر داخل اتوبان کم میکنه که اینم به خاطر بهتر سوختن بنزین در موتور اینا رو که گفتم من فروشندش نیستم این تجربه من از نسب سایکلون رو سمند ال ایکس از 29/09/84 تا امروز فروشگاهشم یکی فروشگاه 110 هست تو خیایبون سورنا بغل نمایندگی تویو تا

navid-83
14 March 2006, 10:09 AM
اقاي hamedfox ميشه بگي چند خريدي؟

بقيه دوستان هم بيشتر راهنمايي كنن.چون براي مسافرت عيد ميخام روي سمند معمولي ببندم.يه سوال هم داشتم كه وقتي هوا با فشار ميره تو سيلندر (تقريبا مثل توربو شارژر) به موتور فشار نمياد؟گرم نميكنه؟

amirali18
14 March 2006, 04:46 PM
... براي مسافرت عيد ميخام روي سمند معمولي ببندم.يه سوال هم داشتم كه وقتي هوا با فشار ميره تو سيلندر (تقريبا مثل توربو شارژر) به موتور فشار نمياد؟گرم نميكنه؟

دوست عزيز ما هم روی سمند معمولی بستيم و هيچ مشکلی از نظر دمای موتور نداريم...

میشه بپرسم اگه خوبه و این همه مزیت داره چرا خود کارخونه ها روی ماشینشون اینو نمیبندن؟!

دوست عزيز کارخونه اين کار رو نميکنه چون سايکلون جزء وسايل استاندارد ماشين نيست و رو همه ماشين ها ميشه بست.
در ضمن کارخونه های ماشين سازی ايران وسايل اصلی ماشين رو از روش باز ميکنن ديگه اين که اصلی هم نیست!!!!!

چه جوری با یک دستگاه 40 تومنی 15 اسب بخار افزایش قدرت داریم الان یک ماشین 70 اسب بخار قدرت داره باید بشه 85 اسب یک چیزی حدود 20% که فکر نکنم انقدر زیاد کنه

دوست عزيز، اينی که شما ميگی درسته يعنی اونجوری که تو تبليغش ميگه ممکنه کار نکنه ولی مطمئن باش تو مصرف سوخت و شتاب ماشين تأثير مثبت زيادی داره

در ضمن به نظر من مطمئن ترين جا برای نصب اين قطعه خود نمايندگی هست...
حالا همه فکر ميکنن که من وارد کننده سايکلونم که انقدر ازش طرفداری ميکنم!!!:icon_lol: :icon_razz

z_qz54
14 March 2006, 05:30 PM
مفکر کنم مخالف قوانین فروم باشه که مکان رو بگیم ولی میتونید مجله عصر نوین رو بخرید و همیشه پشت جلدش تبلیغ فروشگاه 206 هستش.

navid-83
15 March 2006, 02:27 AM
اگه ادرس سايتش رو دارين ما رو بي نصيب نذارين.من دنباي شتاب نيستم فقط مصرفو كم كنه برام كافيه.تو 3 -4 ماه با صرفجويي تو مصرف بنزين پولشو جبران ميكنه،البته با حساب دوستمون كه گفته 2 ليتر مصرفو كم ميكنه.

pedram55
15 March 2006, 04:06 PM
حالا چي ميشه و يه نفر بياد خلاف کنه و يه ادرس بده .بابا والا به خدا بچه هاي اينجا نياز دارند يه ادرس بدين و قال قضيه را بکنيد .مردم ميخاند برن مسافرت
اگر هم خلافه اقلا لينک مجله عصر نوين را بدين يه حداقل يه نفر زحمت بکشهبه من پي ام بزنه و ادرس و تلفنش را بده من هم به بقيه پي ام ميزنم که خلاف يا جنايتي مرتکب نشم

alireza_shd
16 March 2006, 11:26 AM
تا آنجایی که ما تا به حال دیدیم این جور لوازم بیشتر ادعا هستن تا عمل
چند نکته
مصرف در صورتی کم می شود که اطلاف انرژی کم شود مثل حرارت خروجی از اگزور اصطکاک کمتر در قطعات و سیستم انتقال نیرو بهتر (این قطعه چه تاثیری روی اینگونه موارد دارد؟)
قدرت در صورتی بیشتر می شود که میزان گاز سوختی وارد شونده به موتور بیشتر شود (نه فقط بنزین بلکه بنزین و به ویژه هوا) قطعاتی مثل سوپرشارژر با پمپ کردن هوا اینکار را انجام می دهند ولی در این مورد توجه کنید که هوای ورودی به قطعه با هوای خروجی آن برابر است (یه اصل کلی) و قطعه هیچ وسیله ای برای پمپ کردن هوا ندارد و فقط حرکت کاتوره ای به هوا می دهد که اندکی ترکیب شدن با سوخت را بهتر می کند (خود قطعه ممکن هست در برابر جریان ایجاد مقاومت کند.
در خرید این قطعات بیشتر دقت کنید وتا مطمئن نشدی پول خود را حدر ندهید. در ضمن گفته افراد ملاک درستی برای سنجش این موارد نیست و باید با داینومتر در این باره تحقیق کرد
(با 40 تومان می تونید دنبال موارد بهتری نظیر سوپرَشارژر بروید)
با آرزوی موفقیت و رانندگی سلامت برای شما

hamedfox
16 March 2006, 12:58 PM
بابا جون خیابان سورنا همن خیابونی هست پائین میدون تختی که سیستم می بندن از پائین که بیای اولش نماینگی تویوتاست درست جنب اون فروشگاه 110 برای سمند هم سایز 55 می خوره 36000تومان به نظر من که چیز عالیه با تجربه 3 ماه استفاده تغییرشو واقعا احساس می کنی

amirali18
16 March 2006, 02:10 PM
سلام به مادريتور عزيز، alireza_shd
با فرمايشات شما کاملاً موافقم ولی
ترکيب بهينه سوخت و هوا هم مصرف رو کم ميکنه و هم شتاب رو. وقتی اين ترکيب بهينه باشه برای بالا بردن سرعت و شتاب گرفتن ماشين گاز کمتری لازم هست يعنی هم مصرف سوخت مياد پايين و هم ماشين سريع تر سرعت ميگيره => شتاب بيشتر ميشه... و بهينه بودن ترکيب فقط به مقدار هوا يا سوخت بستگی نداره بلکه نوع اختلاط هم مهمه
سايکلون برای جريان هوا حرکت گردبادی ايجاد ميکنه که اين حرکت سرعت و در نتیجه فشار هوای ورودی رو بيشتر ميکنه و اختلاط بهتر صورت میگیره
ممکنه که مزایای سایکلون کمتر از سوپر شارژر یا توربو شارژر باشه ولی اثر مثبت اون محسوس هست.
نظر هر کس ممکنه متفاوت باشه و شايد يه نفر خيلی از اين وسيله راضی باشه و يه نفر خيلی ناراضی

ولی همیشه این نکته رو در نظر بگیرید:

در خرید این قطعات بیشتر دقت کنید وتا مطمئن نشدی پول خود را حدر ندهید. در ضمن گفته افراد ملاک درستی برای سنجش این موارد نیست و باید با داینومتر در این باره تحقیق کرد

اگه ادرس سايتش رو دارين ما رو بي نصيب نذارين...
این هم لینک سایت سایکلون (http://cyclone3.com/e_comp_01.php)

karash501
16 March 2006, 02:47 PM
دیروز ماشینو یه امتحان کوچیک کردم!هم شتاب ماشین بهتر شده هم نرمترو بیصداتر کار میکنه کلا تغییرش محسوسه چند روز پیشم بابام رفته بود اتوبان میگفت تو دور بالا بیشتر خودشو نشون میده!فعلا درباره ی مصرف نمیتونم چیزی بگم یه هفته ای طول میکشه!ما دو تا بستیم شده این نمیدونم کسایی که یه دونه بستن چقدر نتیجه گرفتن اگه واقعا فرق میکنه 12 تا ببندیم دیگه ماشین پرواز میکنه!اینم یه جور تیونینگه دیگه:D

Nomad
17 March 2006, 01:16 AM
مصرف در صورتی کم می شود که اطلاف انرژی کم شود مثل حرارت خروجی از اگزور اصطکاک کمتر در قطعات و سیستم انتقال نیرو بهتر (این قطعه چه تاثیری روی اینگونه موارد دارد؟)
قدرت در صورتی بیشتر می شود که میزان گاز سوختی وارد شونده به موتور بیشتر شود (نه فقط بنزین بلکه بنزین و به ویژه هوا) قطعاتی مثل سوپرشارژر با پمپ کردن هوا اینکار را انجام می دهند ولی در این مورد توجه کنید که هوای ورودی به قطعه با هوای خروجی آن برابر است (یه اصل کلی) و قطعه هیچ وسیله ای برای پمپ کردن هوا ندارد و فقط حرکت کاتوره ای به هوا می دهد که اندکی ترکیب شدن با سوخت را بهتر می کند (خود قطعه ممکن هست در برابر جریان ایجاد مقاومت کند.

کاملا با حرف شما موافقم . . .
با 40 تومن میشه سوپر شار÷ر خرید ؟!؟!:icon_twis اگه میشه لطفا توضیح بدید ؟

sogoli
24 March 2006, 01:34 PM
آیا این وسیله برای پراید هم توصیه می شود.... بدین مفهوم که با نصب یک عدد از اون شتاب و مصرف سوخت در پراید محسوس می باشد بدون اینکه فشاری بیشتری روی موتور آید....

z_qz54
28 March 2006, 02:14 PM
گاز ورودی اختلاف فشارش با گازی که در سیلندر در زمانی که پیستون در نقطه مرگ پایین است ، در اتوموبیل هی سواری بسش از 9.5 بار است و در اتوموبیل های سنگین بیش از 17 بار . برای همین موقع طراحی سر سیلندر ، اون رو 45 روز تو فشار هوای بیش از 35 بار نگه داری میکنن.

amirali18
28 March 2006, 04:56 PM
فکر ميکنم برای پرايد هم خوب باشه من که بعد از عيد ميخوام برم ببينم اگه بشه روی پرايد (کاربراتوری) ببندم :icon_cool

Soleyman
28 March 2006, 05:43 PM
سلام.

از دوستان که متخصص ترن کسی این دستگاه رو برای بنز 280S مدل 75 توصیه میکنه یا نه؟
بعد این که این دستگاه باعث نمیشه به سوپاپ ها فشار بیاد و بعد از مثلا" یکی دو سال خراب بشن؟:icon_cool

خیلی ممنون.

arian_206
29 March 2006, 12:24 AM
برای 206 تیپ 5 چطور
اساتید اطلاعی دارید:icon_wink

sogoli
29 March 2006, 01:27 AM
فکر ميکنم برای پرايد هم خوب باشه من که بعد از عيد ميخوام برم ببينم اگه بشه روی پرايد (کاربراتوری) ببندم :icon_cool

حتما مارو از نتیجه کار مطلع کن :icon_surp

abs-e1000
1 April 2006, 04:57 AM
کجا با 40 تومن سو÷ر شارجر میبندن:icon_twis

ML parvaz
5 April 2006, 09:57 PM
سلام
اين سايكلون چيه و چه كاري انجام ميده؟

axel
6 April 2006, 12:14 AM
سلام
اين سايكلون چيه و چه كاري انجام ميده؟
:icon_twis دوست عزیز این دیگه چه سوالیه؟:icon_roll فکر کنم جوابتون رو توی صفحات قبلی همین تاپیک پیدا می کنید.

pedram55
15 April 2006, 05:06 PM
نمايندگيش ميگفت قيمتش 36 تومنه که بهتره براي پرايد و سمند و .. 2 تا بسته بشه و براي 206 سه عدد.
ميگه خودم يه 206 دارم که 3 تا بستم روش و مثل موشک شده و بيائيد ببينيد.
شماره تلفنش هم توي کانال مهاجر هست توي تليغات به اسم شرکت اميد ماه مهر.
اگر زندان نداشت شمارشو ميزاشتم

pedram55
21 April 2006, 09:16 AM
دوستان كسي از اين دستكاه استفاده كرده ؟
Feulex
www.azms.net (http://www.azms.net)

axel
21 April 2006, 04:06 PM
3 تا اندازه داره.50 , 60 و 70.برای 206 اندازه 50 و 60 می خوره.
قیمت اندازه 50 و 60 :35000 تومان
قیمت اندازه 70: 40000 تومان

امين حرفه اي1
21 April 2006, 08:27 PM
سلام به شما دوستان عزيز
آقا اين سايكلون رو مي شه روي جيپ آهو شش سيلندر بست من اين رو بيشتر براي كم كردن مصرف مي خوام ممنون مي شم راهنمايي كنيد

axel
21 April 2006, 09:22 PM
سلام به شما دوستان عزيز
آقا اين سايكلون رو مي شه روي جيپ آهو شش سيلندر بست من اين رو بيشتر براي كم كردن مصرف مي خوام ممنون مي شم راهنمايي كنيد
اگر برای کم کردن مصرف می خواهی پیشنهاد می کنم که از feulEx استفاده کنی.کار سایکلون بیشتر افزایش شتاب هست و کار feulEx کم کردن مصرف.
احتیاج به برق و باتری و چیز دیگه ای نداره.به راحتی قبل از کاربراتور بسته میشه.حداکثر دو تا می بندند و قیمتش 21000 تومان هست.(هردونه)

pedram55
21 April 2006, 09:30 PM
اگر برای کم کردن مصرف می خواهی پیشنهاد می کنم که از feulEx استفاده کنی.کار سایکلون بیشتر افزایش شتاب هست و کار feulEx کم کردن مصرف.
احتیاج به برق و باتری و چیز دیگه ای نداره.به راحتی قبل از کاربراتور بسته میشه.حداکثر دو تا می بندند و قیمتش 21000 تومان هست.(هردونه)

ايا شما استفاده كرديد و اثر داره ؟
توي اين تابيك هنوز كسي نيومده و اعلام كنه فلان دستكاه را تست كرده ونتيجه را اعلام كنه

axel
21 April 2006, 09:47 PM
ايا شما استفاده كرديد و اثر داره ؟
توي اين تابيك هنوز كسي نيومده و اعلام كنه فلان دستكاه را تست كرده ونتيجه را اعلام كنه
نه من فقط لینکی که شما گذاشته بودی رو خوندم و با استناد به سایتش این ها را گفتم.

امين حرفه اي1
21 April 2006, 11:48 PM
با سلام
آيا كسي درباره اين دستگاه اطلاعاتي داره يا كسي از اين دستگاه استقاده كرده اگه لينك هم داريد بذاريد
ممنون

axel
22 April 2006, 12:02 AM
اینجور که سایتش نوشته برای همه جور سوختی کاربرد داره.چه بنزین چه cng.نصبش هم خیلی راحته.انگار کارش هم اینه که حرکت سوخت رو منظم میکنه.ولی مشکل اینجاست که Made In Pakistak هست.

babaei
22 April 2006, 05:08 AM
وسیله ای که توسط این تلویزیونهای ... تبلیغ میشن رو فکر نمی کنم بشه بهش اعتماد کرد
درضمن یادتون نره که روی سمند اگر فقط یک دونه توربو شارژر معمولی هم ببندی 15 اسب بخار قدرتش رو بالا نمی بره میتونید به سایتهای تیونینگ پژو مراجعه کنید پراید هم همینطور 206 هم همینطور و.... اگر میبینید با توربو شارژر قدرت موتور را بالا میبرن بدونید که حتماٌ کارهای دیگه ای هم رو موتور و کامپیوتر و... انجام میدن که کوچیکترینش اگزوز میباشد
شاید چیزی کمتر از 3 اسب بخار توان موتور رو تغییر بده - در مورد مصرف سوخت هم در مورد اتومبیل های انژکتوری بحثی نشدنی هست چون میزان بنزین و هوا توسط کامپیوتر تایین میشود و تنها علت مصرف بالا در مورد خودرو های انژکتوری کیفیت پایین قطعات میباشد - و یا دستکاری پروگرام کامپیوتر ((مثلا با دستگاه دیاگ 2000 یا ...))
اما در کل من فقط دیدم و روی ماشین خودم نصب نکردم و فکر میکنم بدترین نوع برخورد با هر پدیده یا موضوع جدید مخالفت میباشد بنا بر این تا خودم تست کامل نکنم پیشنهادی هم به کسی نمی دم که بخره یا نخره

pedram55
22 April 2006, 08:36 AM
اینجور که سایتش نوشته برای همه جور سوختی کاربرد داره.چه بنزین چه cng.نصبش هم خیلی راحته.انگار کارش هم اینه که حرکت سوخت رو منظم میکنه.ولی مشکل اینجاست که Made In Pakistak هست.

دقيقا مساله همينه که خود دستگاه و گواهي که گرفته ماله پاکستانه و يه جورائيه قبولش سخته

axel
22 April 2006, 10:14 AM
با سلام
آيا كسي درباره اين دستگاه اطلاعاتي داره يا كسي از اين دستگاه استقاده كرده اگه لينك هم داريد بذاريد
ممنون
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=209072#post209072

pedram55
22 April 2006, 12:34 PM
يه چيزي نوشته در مو رد تعويض روغن و فيلتر که اگر درست باشه که افتضاحه: (شايد هم من درست منظورشو نفهميدم)

Note:- After installation of FuelEX you must Change the Engine Oil & Oil Filter after 2000KM due to all inside engine carbon will mixed up in Engine Oil, when you will change the Engine Oil & File then get the good results.

z_qz54
22 April 2006, 02:21 PM
من از طریق YAHOOMSGR با اون ای دی صحبت کردم.

majid اون طرفه و من ali faghih nasiri هستم.

ali faghih nasiri: I saw your ad in istgah.com
ali faghih nasiri: salam
ali faghih nasiri: hale shoma khoobeh?
majid_np: salam
ali faghih nasiri: mikhastam ke bizahmat bishtar dar morede in dastgahe kaheshe masrafe sookht tozih bedid.
majid_np: mer30

majid_np: bale. rooye loola sokht nasb misha va ba uniza kardane an behtar misooza va heshe masraf mida
ali faghih nasiri: meghnatisiyeh ?
majid_np: bale az jense neodymium
ali faghih nasiri: mer30
ali faghih nasiri: gheymatesh chandeh?
majid_np: 21500 toman
ali faghih nasiri: kheyli kheyli mochakker.
ali faghih nasiri: bye.
majid_np: ok ,khahesh mikonam
majid_np:
ali faghih nasiri:

pedram55
23 April 2006, 01:35 PM
من تماس گرفتم و گفتند که تا 10 روز پول را بر ميگردونند اگر راضي نبوديد

pedram55
24 April 2006, 07:36 AM
ظاهرا عمر روغن موتور را هم بيشتر ميكنه و دير تر ميتونيد روغن را عوض كنيد و شتاب را هم زياى ميكنه ولي بايد 2 تا از اينا بست

z_qz54
24 April 2006, 02:41 PM
بستن سایکلون و این یعنی 40% کاهش ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!:icon_sad:

pedram55
24 April 2006, 11:40 PM
سايكيون ظاهرا روي شتاب بيشتر اثر داره
ولي هنوز كسي تست نكرده شايد 40 % اضافه بشه :icon_arro !!!!!!!!!!!
در ضمن از هر كدوم بايى 2تا ببنديد كه حدود 110 هزار تومن أب ميخوره (2 تا سايكلون = 70 و 2 تا فيول اكس 40 )

pedram55
24 April 2006, 11:57 PM
اينا براي فروش دست بالا را ميكن - فروشنده feulex ميكفت براي Pride با دوتا دستكاه 10 تا 13 % كم ميشه حالا ببينيد كه تا 20 % فاصله داره بهترين كار اينه كه خودمون بخريم و تست كنيم و نتيجه را اعلام كنيم تمام

تا خودمون نخريم و تست نكنيم معلوم نميشه تمام الان فروشنده داره ميكه براي PRIDE 10 تا 13 % مصرف كم ميشه كه تا 20 % فاصله داره

z_qz54
25 April 2006, 03:48 PM
ولی چجوری و رو چه حسابی میگن 20% ؟؟؟
رو هر نوع خودرو مگه تست کردن ؟ انژکتور کاربراتور ، MPFI SPFI !!!!!!!!!!

shervin1358
27 April 2006, 10:30 PM
دوستان عزیز ..دستگاه سایکلون با ایجاد میدان مغناطیسی و بار دار کردن ذرات هوا و سوخت باعث احتراق بهتر در سیلندرها میشه...من خودم دو تا دستگاه درست کردم..یه آهنربای حلقوی در قسمت ورودی هوا و یه آهنربای حلقوی در قسمت ورودی سوخت به موتور...کاملا هم جواب داده...امتحان کنید..

z_qz54
28 April 2006, 12:33 AM
سایکلون رو تو لوله پولیکا گذاشتم بعدش فوت کردم دیدم سرعتش بیشتر از اونیکه فوت میکنم.

pedram55
28 April 2006, 09:10 AM
دوستان عزیز ..دستگاه سایکلون با ایجاد میدان مغناطیسی و بار دار کردن ذرات هوا و سوخت باعث احتراق بهتر در سیلندرها میشه...من خودم دو تا دستگاه درست کردم..یه آهنربای حلقوی در قسمت ورودی هوا و یه آهنربای حلقوی در قسمت ورودی سوخت به موتور...کاملا هم جواب داده...امتحان کنید..
ميشه يه كم راهنمايي كنيد و با شكل قضيه را توضيح بدين

alireza_shd
28 April 2006, 09:43 AM
فقط به خاطر اطلاعات خودم میپرسم. با 2تا آهنربا چطور میشه هوا رو بار دار کرد؟؟؟؟؟
بر اساس آموخته های در هر فرایندی موازنه بار باید رعایت شود. هوای بدون بار وارد میدان مغناطیسی می شود و باردار خارج می شود؟؟؟؟؟ این بار اضافه از کجا آمده است ؟ در روش پاشش رنگ پودری با استفاده از یک منبع جریان و ایجاد بار مفی بروی رنگ و بار مثبت بروی صفحه میدان الکتریکی ایجاد کرده و رنگ بار دار شده را بر روی شطح می پاشند.
اما هوا و بنزین غیر قطبی هستند و نمی توان چنین کاری را هم کرد!!!:icon_mad:

ATOS
29 April 2006, 11:56 PM
تجربه من با سايكلون 3
رفتم يدونه مدل 55 رو براي ماشينم خريدم به 36.000 تومن:icon_razz و خودم رفتم براي نصب:icon_surp
1. نصب در قسمت منفيلد بسيار سخته و حتي ممكنه به سنسور هاي انژكتور آسيب برسونه:icon_mad: من اول نصب كردم ولي فوري برداشتم.
2. رفتم سراغ هواي ورودي كه يه چيز جالب كشف كردم:icon_mrgr خود پژو و سمند در قسمت هواي ورودي يه چيزي شبيه سايكلون دارن و بهترين جا براي نصب از نظر استيل و فيت شدن دقيقا بست بعد از همين قطعه است كه گفتم :icon_twis
و اما در عمل:icon_ques
در سرعت پائين و داخل شهر هيچ تغيير محسوسي مشاهده نميشه:icon_razz پس ميريم بيرون شهر:icon_mrgr
وقتي تو دنده 2 يا 3 يهو گازو تا آخر فشار دادم ديدم كه ماشين بسيار با شتاب بيشتر و بسيار نرمتر و بي صدا تر سرعت گرفت و همون لحظه سايكلون پول خودشو حلال كرد:icon_excl .1
2. تو جاده اي كه هميشه تا 160 ميتونستم پر كنم (چون كوتاه بود) تونستم 170 پر كنم:icon_cool
3. مصرف بنزين رو هفته آينده ميگم:icon_lol:
.
.
نتيجه گيري كلي:
اگه بتونيد با قيمت بالاي اين قطعه كنار بياييد مطمئن باشيد در همون دقايق اول بعد از خريد پولي رو كه داديد فراموش ميكنيد:icon_cool
يه بار ديگه محض تاكيد بگم:
شتاب گيري بعد نصب سايكلون3 خيلي نرمتر و بي صداتر ميشه:icon_cool

pedram55
30 April 2006, 04:05 PM
شما يه دونه خريديد ؟
ظاهرا فروشنده براي اکثر ماشينها 2 عدد و براي 206 سه عدد را توصيه ميکنه .

Nomad
30 April 2006, 07:25 PM
دوستان به نظر من استفاده از این قطعه ( سایکلون ) بدون استفاده از وسایل تیونینگ دیگه مثل فیلتر و . . . اصلا فایدهای نداره . . .

hussein6600
30 April 2006, 08:06 PM
سلام دوستان.این سایکلون روی پراید هم تاثیر داره ؟

z_qz54
30 April 2006, 08:14 PM
من بعد 1 ماه برداشتم ببینم چی شده ، متوجه شدم خیلی برای موتور خوبه جدا خوبه.
الان وقتی گاز میدم و ول میکنم موتور 20ثانیه میلرزه تا سنسور پاششی متوجه بشه ولی با سایکلون اصلا نمیلرزید:icon_wink

navid-83
5 May 2006, 04:44 PM
حامد 1361 عزيز همون چيزي رو كه من ميخواستم بپزسم گفتي يعني چيزي شبيه به سايكلون كه در لوله ورودي هواي سمند هستش.ولي ثابته. يعني نميچرخه.اونم عيد كه تصادف كرديم و مجبور شديم سپر ماشينو باز منيم فهميدم.عكسش رو هم گرفتم ولي وقت نمي كردم بزارم.
راستي حامد شما اون قطعه رو در اوردي يا همينطوري سايكلون رو بستي؟
ميشه دوتا از اين قطعه رو با هم در مسير هواي ورودي بست؟كه ديگه اينهمه پول هم نديم؟
اينم عكساي اون قطعه كه hamed 1361 عزيز گفتش.اولي از دور كه دورشو خط زرد كشيدم و دومي از فاصله نزديك.

axel
5 May 2006, 05:39 PM
من بعد 1 ماه برداشتم ببینم چی شده ، متوجه شدم خیلی برای موتور خوبه جدا خوبه.
الان وقتی گاز میدم و ول میکنم موتور 20ثانیه میلرزه تا سنسور پاششی متوجه بشه ولی با سایکلون اصلا نمیلرزید:icon_wink
دوست عزیز میشه در مورد تجربیاتت بیشتر توضیح بدهی.
چند تا بستی؟و روی چه ماشینی؟
کجا بستی؟(منظور اینکه کجا خریدی و برات کجای ماشین نصب کرد.)
در مورد تاثیرش بر شتاب , صدای موتور و مصرف بنزین هم یک توضیحی بده.

z_qz54
5 May 2006, 06:16 PM
دوست عزیز میشه در مورد تجربیاتت بیشتر توضیح بدهی.
چند تا بستی؟و روی چه ماشینی؟
کجا بستی؟(منظور اینکه کجا خریدی و برات کجای ماشین نصب کرد.)
در مورد تاثیرش بر شتاب , صدای موتور و مصرف بنزین هم یک توضیحی بده.

من 40 تومن خریدم و توی لوله ورودی بقل تقسیم برق موتور بستم http://i1.tinypic.com/x6efwh.jpg

این قطعه عین خان لوله اسلحه است و به جریان هوا سرعت میده و در نتیجه داخل منیفولد ، خلا میشه و از weber هوای بیشتر کشیده میشه و از اونور weber بنزین بیستر به طرف نژکتور ها میره ، اگه شلنگی که از سر منیفولد به weber وصله رو بدون سایکلون بردارید متوجه میشید که خیلی کشش هوا فرق میکنه.
تو مصرف من کلا متوجه نمیشم که چرا کم میکنه ؟
من یه توضیح مفصل از مکانیزمش با عمس میزارم و متوجه میشید که کمک باید مصر رو کاهش بده ف کی با دستگاه برای مصرف تست کرده ؟

تو صدا هم تاثیری نداره ولی توی گشتاور تاثیر داره و در اصطلاح ماشین دور بیشتری بر میداره.

axel
5 May 2006, 11:19 PM
من 40 تومن خریدم و توی لوله ورودی بقل تقسیم برق موتور بستم http://i1.tinypic.com/x6efwh.jpg

این قطعه عین خان لوله اسلحه است و به جریان هوا سرعت میده و در نتیجه داخل منیفولد ، خلا میشه و از weber هوای بیشتر کشیده میشه و از اونور weber بنزین بیستر به طرف نژکتور ها میره ، اگه شلنگی که از سر منیفولد به weber وصله رو بدون سایکلون بردارید متوجه میشید که خیلی کشش هوا فرق میکنه.
تو مصرف من کلا متوجه نمیشم که چرا کم میکنه ؟
من یه توضیح مفصل از مکانیزمش با عمس میزارم و متوجه میشید که کمک باید مصر رو کاهش بده ف کی با دستگاه برای مصرف تست کرده ؟

تو صدا هم تاثیری نداره ولی توی گشتاور تاثیر داره و در اصطلاح ماشین دور بیشتری بر میداره.
فکر می کردم که سایکلون باعث ایجاد جریان هوای گردبادی میشه و این جریان گردبادی باعث احتراق بهتر میشه.
اگر سایکلون باعث جذب بیشتر بنزین میشه پس باید مصرف بنزین هم بیشتر بشه ولی فکر نکنم اینطوری باشه.
چند تا مطلب:
سایکلون رو روی سمند بستی؟از فروشگاه 206 هم خریدی؟درسته؟آخه اینها رو یادت رفت جواب بدی.
بعد من از گفته هات متوجه نشدم که بالاخره مصرف رو کم می کنه یا نه.
آقا من از عکسی که گذاشتی چیز زیادی نفهمیدم:icon_razz
توی سایتش اطلاعات جالبی وجود داره که به دوستان توصیه می کنم که حتما این مطالب رو بخونند.
20 تا مزیت برای سایکلون نام برده.یکسری تست هم برای ماشین های مختلف گذاشته از جمله ماکسیما.
توی سایتش هم نوشته که هر چقدر بیشتر سایکلون ببندید بهتر جواب میده.مثلا 10 , 12 تا:icon_twis
به دوستان پیشنهاد میکنم که بخش board سایت رو حتما بخونند.http://cyclone3.com/e_comp_04.php

z_qz54
6 May 2006, 02:24 PM
فکر می کردم که سایکلون باعث ایجاد جریان هوای گردبادی میشه و این جریان گردبادی باعث احتراق بهتر میشه.
اگر سایکلون باعث جذب بیشتر بنزین میشه پس باید مصرف بنزین هم بیشتر بشه ولی فکر نکنم اینطوری باشه.
چند تا مطلب:
سایکلون رو روی سمند بستی؟از فروشگاه 206 هم خریدی؟درسته؟آخه اینها رو یادت رفت جواب بدی.
بعد من از گفته هات متوجه نشدم که بالاخره مصرف رو کم می کنه یا نه.
آقا من از عکسی که گذاشتی چیز زیادی نفهمیدم:icon_razz
توی سایتش اطلاعات جالبی وجود داره که به دوستان توصیه می کنم که حتما این مطالب رو بخونند.
20 تا مزیت برای سایکلون نام برده.یکسری تست هم برای ماشین های مختلف گذاشته از جمله ماکسیما.
توی سایتش هم نوشته که هر چقدر بیشتر سایکلون ببندید بهتر جواب میده.مثلا 10 , 12 تا:icon_twis
به دوستان پیشنهاد میکنم که بخش board سایت رو حتما بخونند.http://cyclone3.com/e_comp_04.php

با عرض شرمندگی مجبورم توضیح کامل بدم .
سمند بستم.1 عدد
قطعه weber که در شکل اول http://i3.tinypic.com/xbjz4p.jpg مشاهده میشه ، دقیقا کارش شبیه یک شیره که با مکیدن باز میشه ، اگه شلنگ بالای اون رو بر دارید شکلhttp://i2.tinypic.com/xbjzb5.jpg 3 میبینید که از طرف دیگر شلنگ که بر روی ورودی منیفولد ، شکلhttp://i2.tinypic.com/xbjz8z.jpg ، نصب شده هوا کشیده میشود و علت اون وجود مکش از طرف موتور میباشد و طبیعی است که هرچه هوای بیشتر و جود داشته باشد ، مکندگی از طرف موتور بیشتر و فشار هوا کمتر و مکندگی از طرف weber بیشتر.
اگر weber رو برداری (برداشتنش خیلی آسونه ولی جا زدنش بد بختی داره ، بعدشم در میارید موازب باشید بنزین رو لباستون نپاشه)میبینی که پشتش محل ورود بنزین به انژکتور هاست و اگه از دهنه اش با دهان هوا بکشی یه تق صدا میده و هوا آزاد میشه و میاد به طرف دهان شما.
وقتی سایکلون میبندی فشار هوا زیاد میشه و دقیقا من خورم هم قبلا گفتم عین یه گرد باده و عملش مثل خان لوله اسلحه وقتی این سرعت زیاد میشه در نتیجه کشش هوای موتور بیشتر و کشش هوای weber بیشتر.
تا اینجا مصرف سوخت رو بالا میبره ولی حالا جایی میرسیم که چون میزان بنزین مصرفی تایین شده به وسیله ECU با بنزین مصرف شده برابر نیست ، مقداری از بنزین از لوله برگشتی 1 اینچی به باک بر میگرده و باعث کاهش میشه.
من رو سمند بستم و در شکل 4 http://i1.tinypic.com/xbjzbk.jpgمعلوم کردم جاش رو ، بین آشغال ریز و لوله اصلیش بستم.
از فروشگاه 206 خریده بودم 32 تومن اما تو تعمیرگاه بلندش کردن و اجبارا از شهر خودمون خریدم 45 .

ATOS
7 May 2006, 06:28 AM
حامد 1361 عزيز همون چيزي رو كه من ميخواستم بپزسم گفتي يعني چيزي شبيه به سايكلون كه در لوله ورودي هواي سمند هستش.ولي ثابته. يعني نميچرخه.اونم عيد كه تصادف كرديم و مجبور شديم سپر ماشينو باز منيم فهميدم.عكسش رو هم گرفتم ولي وقت نمي كردم بزارم.
راستي حامد شما اون قطعه رو در اوردي يا همينطوري سايكلون رو بستي؟
ميشه دوتا از اين قطعه رو با هم در مسير هواي ورودي بست؟كه ديگه اينهمه پول هم نديم؟
اينم عكساي اون قطعه كه hamed 1361 عزيز گفتش.اولي از دور كه دورشو خط زرد كشيدم و دومي از فاصله نزديك.
من قطعه شبيه سايكلون رو در نياوردم و سايكلون رو دقيقا داخل بست از اون قطعه اصلي قرار دارم و نتيجه خوبي هم گرفتم:icon_cool
البته بايد اضافه كنم كه هردوي اينها ثابت هستن و حركت چرخشي ندارن:icon_razz
در مورد تعداد هم بايد بگم كه قيمت نسبتا بالاي سايكلون اصلا توجيه اقتصادي نداره:icon_ques
ولي اين كه 2تا از قطعات اصلي كه هست بذاريد:icon_ques شايد بشه ولي جاي زيادي ميگيره

pedram55
12 May 2006, 07:32 AM
بالاخره اين دستكاه مصرف سوخت را كم كرد يا نه ؟ دوستاني كه استفاده كرديد لتفا جواب بدين

karash501
12 May 2006, 08:25 AM
کسایی که بیشتر از یه دونه بستن میتونن موقت یکیشو در بیارن ببینن چقدر تاثیر داره؟

ATOS
12 May 2006, 10:57 AM
بالاخره اين دستكاه مصرف سوخت را كم كرد يا نه ؟ دوستاني كه استفاده كرديد لتفا جواب بدين
هنوز اينقدر دقيق بهش توجه نكردم:icon_razz

XELTEK
12 May 2006, 01:31 PM
رو سی یلو ببندیم چی میشه ؟

z_qz54
12 May 2006, 01:35 PM
من که هیچ تاثیری تو مصرف احساس نکردم.

ولی روی استدلال کارکردش ، خوب معلومه که تاٍیر داره ولی نمیشه توی خیابون و ک.چه . جاده اندازگیری کرد چون کارکرد فرق میکنه.

reza a
19 May 2006, 07:49 AM
ببینم میشه رو پراید یا پیکان هم بست
لطفا راهنمایی کنید.

z_qz54
20 May 2006, 08:18 PM
انژکتور ؟ اگه لوله اش گرد باشه میشه.

pedram55
28 May 2006, 09:02 AM
نتايج تست fuelex

من اين دستگاه را خريدم و بر روي پرايد کاربراتوري نصب کردم و به اين نتايج رسيدم:

1- قبل از نصب اين دستگاه با يه باک فول و لبريز از بنزين در شهر حدود 345 الي 350 تا ميرفتم و بعد از اين کيلومتر چراغ بنزين روشن ميشد.

2-پس از نصب دستگاه مصرف ماشين پائين اومد به نحويکه بعد از 410 کيلومتر چراغ بنزين روشن شد يعني 60 کيلومتر مسير بيشتر با همان مقدار بنزين.

3- بعد از نصب دستگاه نفس ماشين بهتر شده و ماشين شتابش بيشتر شده.البته اينو اندازه نگرفتم ولي مشخصه که نفس ماشين سر جاش اومده

4- نکته قابل توجه اينکه اثر اين دستگاه پس از طي 1500 کيلومتر يا تغريبا 4-5 باک بنزين شروع شد (دوستاني مي ميخرند زود نا اميد نشند)

توي سايتش نوشته که بعد از 2000 کيلومتر فيلتر روغن و روغن را عوض کنيد تا نتيجه بهتربگيريد (البته فقط براي بار اول پس از نصب ) که من اين را هم امتحان ميکنم و به اطلاع دوستان ميرسونم.

Srfazel
28 May 2006, 11:28 AM
من يه پيشنهاد دارم كه نمي‌دونم چقدر باهاش موافقيد. پيشنهاد مي‌كنم يه نظرسنجي راه بندازيم (با موضوع ميزان تاثير واقعي تجهيزات كاهش مصرف سوخت و افزايش شتاب، مثل سايكلون3 و و دوستاني كه عملا از اين تجهيزات استفاده كرده‌اند نظرشون در مورد تاثير واقعي به اطلاع بقيه برسونن تا راحت‌تر بشه جمع‌بندي كرد.:icon_cool

reza1357
28 May 2006, 03:37 PM
نتايج تست fuelex

من اين دستگاه را خريدم و بر روي پرايد کاربراتوري نصب کردم و به اين نتايج رسيدم:

1- قبل از نصب اين دستگاه با يه باک فول و لبريز از بنزين در شهر حدود 345 الي 350 تا ميرفتم و بعد از اين کيلومتر چراغ بنزين روشن ميشد.

2-پس از نصب دستگاه مصرف ماشين پائين اومد به نحويکه بعد از 410 کيلومتر چراغ بنزين روشن شد يعني 60 کيلومتر مسير بيشتر با همان مقدار بنزين.

3- بعد از نصب دستگاه نفس ماشين بهتر شده و ماشين شتابش بيشتر شده.البته اينو اندازه نگرفتم ولي مشخصه که نفس ماشين سر جاش اومده

4- نکته قابل توجه اينکه اثر اين دستگاه پس از طي 1500 کيلومتر يا تغريبا 4-5 باک بنزين شروع شد (دوستاني مي ميخرند زود نا اميد نشند)

توي سايتش نوشته که بعد از 2000 کيلومتر فيلتر روغن و روغن را عوض کنيد تا نتيجه بهتربگيريد (البته فقط براي بار اول پس از نصب ) که من اين را هم امتحان ميکنم و به اطلاع دوستان ميرسونم.

دوست عزیز آیا با کولر امتحان کردین فشار به موتور نمیاره ؟ در شهرهای گرمسیر موتور داغ نمیکنه ؟
چون هرچقدر مصرف پایین بیاد موتور هم داغ میکنه

pedram55
29 May 2006, 01:44 PM
من يه پيشنهاد دارم كه نمي‌دونم چقدر باهاش موافقيد. پيشنهاد مي‌كنم يه نظرسنجي راه بندازيم (با موضوع ميزان تاثير واقعي تجهيزات كاهش مصرف سوخت و افزايش شتاب، مثل سايكلون3 و و دوستاني كه عملا از اين تجهيزات استفاده كرده‌اند نظرشون در مورد تاثير واقعي به اطلاع بقيه برسونن تا راحت‌تر بشه جمع‌بندي كرد.:icon_cool

من هم موافقم اين طوري جلوي اتلاف وقت و هزينه دوستان گرفته ميشه و بقيه از تجربه يه نفر استفاده ميکنند و ميبينند که ايا اين دستگاه اثر داره يانه ؟
الان من اينو تست کردم و ميدونم موثره و عدد رقم دارم براي تستم.
اما سايکلون هنوز وضعيتش معلوم نيست و کسائيکه خريدند ميگن شتاب بيشتر و صداي موتور کمتر شده ولي کسي عدد و رقم در مورد مصرف سوخت نداده و هدف هم رسيدن به مصرف سوخت کمتر با رعايت نکات لازم هست

pedram55
29 May 2006, 04:25 PM
salam bacheha ino ke migin ru 206 ham misheh nasb kard?

بله روي لوله سوخت قبل از کاربراتور يا انژکتور نصب ميشه.

نيوان
29 May 2006, 07:13 PM
من پرايد دارم كاربراتوري، همينطوري تو شهر باهاش 420 تا 430 كيلومتر ميرم يعني اگه 60 70 كيلومتر بشتر برم ميشه 500 كيلومتر:icon_sad: چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــي ميشه؟!!!

z_qz54
29 May 2006, 08:24 PM
salam bacheha ino ke migin ru 206 ham misheh nasb kard?

دوست عزیز زبان تالارهای پارسی، فارسی میباشد از نگارش به صورت پینگیلیش خود داری کنید لطفا..

pedram55
29 May 2006, 11:27 PM
من پرايد دارم كاربراتوري، همينطوري تو شهر باهاش 420 تا 430 كيلومتر ميرم يعني اگه 60 70 كيلومتر بشتر برم ميشه 500 كيلومتر:icon_sad: چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــي ميشه؟!!!

430 تا أخر باك يا تا اول اينكه جراغ قرمز روشن ميشه ؟ در صورتيكه تا اخر باك بريد 420-430 بريد ميتوني تا 500 تا هم بري من امروز تا 485 رفتم و باز هم 4 ليتر بنزين داشتم يعني 33 ليتر بيشتر نتونستم بزنم

آریو
30 May 2006, 01:13 AM
عزیزان درموردگرم کردن موتورهم تجربتون روبگین

XELTEK
30 May 2006, 12:59 PM
کسی رو ماشینای دیگه نصب نکرده ؟؟؟

pedram55
30 May 2006, 03:46 PM
کسی رو ماشینای دیگه نصب نکرده ؟؟؟

من نصب نکردم ولي از کسي که گرفتم ميگفت روي تمام ماشينها جواب داده و روي يه سري از ماشينها که حجم موتورشون 2000 با بالا هست بايد براي اثر بهتر 2 تا نصب کرد

آریو
31 May 2006, 12:07 AM
من نصب نکردم ولي از کسي که گرفتم ميگفت روي تمام ماشينها جواب داده و روي يه سري از ماشينها که حجم موتورشون 2000 با بالا هست بايد براي اثر بهتر 2 تا نصب کرد

درموردگرم کردن موتورکه یکی ازدوستان گفته بودمشکلی نداشتید؟:icon_sad:

نيوان
31 May 2006, 02:08 AM
430 تا أخر باك يا تا اول اينكه جراغ قرمز روشن ميشه ؟ در صورتيكه تا اخر باك بريد 420-430 بريد ميتوني تا 500 تا هم بري من امروز تا 485 رفتم و باز هم 4 ليتر بنزين داشتم يعني 33 ليتر بيشتر نتونستم بزنم
نه فكر نكنم من بتونم 500 تا برم چون يه بار اين كار رو كردم رو 460 كيلومتر تو خيابون موندم:icon_cry: البته اون موقع موتورم تنضيم نبود الان نميدونم!!!:icon_ques

pedram55
31 May 2006, 08:34 AM
نه فكر نكنم من بتونم 500 تا برم چون يه بار اين كار رو كردم رو 460 كيلومتر تو خيابون موندم:icon_cry: البته اون موقع موتورم تنضيم نبود الان نميدونم!!!:icon_ques
شما بدون fuelex . ا460 تا رفتيد خوب با fuelex قطعا 500 تا را ميريد کافيه فقط 10 درصد اثر داشته باشه .
(براي من 17 %بود)

reza1357
31 May 2006, 10:20 AM
دوست عزیز آیا با کولر امتحان کردین فشار به موتور نمیاره ؟ در شهرهای گرمسیر موتور داغ نمیکنه ؟
چون هرچقدر مصرف پایین بیاد موتور هم داغ میکنه
دوستان لطفن در این مورد هم بگین :icon_eek: :icon_redf

pedram55
31 May 2006, 10:49 AM
دوستان لطفن در این مورد هم بگین :icon_eek: :icon_redf

من تا حالا اينو امتحان نکردم چون زياد از کولر استفاده نميکنم ولي در حالت عادي دماي اب مثل قبله و زياد تر نشده

بهروزخان
31 May 2006, 12:35 PM
سايكلون محصوليه براي تنفس بهتر موتور .با طراحي خاص هواي ورودي به انژكتور رو به صورت گردشي در مياره و معمولا" براي گرفتن جواب بهتر 2 يا 3 تا در مسير فيلتر به انژكتور مي بندن.با يد ببندي تا بفهمي كاركرد بهينه موتور افزايش شتاب و كاهش مصرف سوخت يعني چه .
طرح دست ساز اين محصول هم هست كه من ساختم و استفاده كردم و جواب گرفتم.

Si@v@sh
31 May 2006, 12:38 PM
حالا از کجا ميشه اين FEULEX تهيه کرد؟ آدرسي؟تلفني؟

pedram55
31 May 2006, 12:43 PM
سايكلون محصوليه براي تنفس بهتر موتور .با طراحي خاص هواي ورودي به انژكتور رو به صورت گردشي در مياره و معمولا" براي گرفتن جواب بهتر 2 يا 3 تا در مسير فيلتر به انژكتور مي بندن.با يد ببندي تا بفهمي كاركرد بهينه موتور افزايش شتاب و كاهش مصرف سوخت يعني چه .

اگر ميشه براي بقيه هم بزاريد چون خريدن 3 تا سايکلون 100 تومن در مياد که يه کم گرونه:icon_eek:

Si@v@sh
1 June 2006, 02:37 PM

من آخه يدونه خريدم و بعد از فيلتر هوا گذاشتم. تاثير خواستي احساس نکردم به اندازه پولي که براش دادم. ولي يکم شتاب و لرزش موتورو کم کرده بود.
ميشه اون طرح دست سازتو نشون بدي که چجوريه و چطوري ساختي؟

بهروزخان
1 June 2006, 05:12 PM
مطمئني درست نصب كردي؟
سايكلون بايد در لوله ورودي هوا به انژكتور (دم انژكتور) طوريكه پره ها بسمت انژكتور باشه.
شتاب بايد بيشتر بشه .مصرف سوختم كم ميشه.
طرح دست سازم برات ميفرستم.

ATOS
1 June 2006, 08:52 PM
مطمئني درست نصب كردي؟
سايكلون بايد در لوله ورودي هوا به انژكتور (دم انژكتور) طوريكه پره ها بسمت انژكتور باشه.
نه:icon_mad:
بهترين محل نصب قبل از فيلتر هواست:icon_cool

z_qz54
1 June 2006, 09:02 PM
مطمئني درست نصب كردي؟

جان ، دم انژکتور چیه ؟ توی اون لوله مربعی که نمیشه سایکلون گذاشت ، بهترین جا سر ورودی هوا روی آشغال ریز هستش و دومی رو هم بعد فیلتر ، سر منیفولد هست.

Si@v@sh
6 June 2006, 09:54 AM
مطمئني درست نصب كردي؟

پس اين طرح دست سازت چي شد؟
من سايکلونمو دمه ورودي هوا به انژکتور بستم. بعد از فيلتر هوا. سايکون آهني هم که تو بازار هست سرو ته ندار هر جوري ميشه گذاشتش.

pedram55
6 June 2006, 01:24 PM
اين هم يک سري عکس از محل نصب بر روي پرايد کاربراتوري

http://i6.tinypic.com/11ub2g5.jpg

http://i5.tinypic.com/11ub01w.jpg
http://i5.tinypic.com/11ub3gj.jpg
http://i6.tinypic.com/11ub6lu.jpg

z_qz54
6 June 2006, 08:31 PM
خیلی ممنونم pedram55 جان، جسنش چیه ؟ حالت مغناطیسی شدید داره ؟

امين حرفه اي1
7 June 2006, 12:41 AM
با سلام خدمت شما عزيزان
آقا اگه ميشه يه آدرسي به ما بديد كه بريم از اونجا بخريم راستي قيمتش چنده؟

changeez
7 June 2006, 01:20 AM
ببخشید من فقط یه سوال دارم. البته اینطور که پیداست تجهیزات مثل این یا سایکلون 3 واقعا" جواب دادن. اما بابام یه چیزی گفت که یه کم منو وادار به فکر کردن کرد:icon_ques گفت: اگر اینطوریه که میتونن مصرف رو بیارن پائین و شتاب رو ببرن بالا پس چرا خود کارخونه رو ماشین نمی گذاره. برای اونا که خیلی خوبه ماشین تولیدیشون 20 درصد کمتر بنزین مصرف کنه

pedram55
7 June 2006, 08:18 AM
خیلی ممنونم pedram55 جان، جسنش چیه ؟ حالت مغناطیسی شدید داره ؟

دو سر اين دو قطعه خاصيت مغناطيسي داره که اثرشون (دفع ياجذب) از فاصله 2 سانتي شروع ميشه که بايد از جهت دفع مغناطيس روي لوله نصب بشند جنس بدنه هم پلاستيکه و صداي يک سري ساچمه پلاستيکي ريز هم از داخل اين دو قطعه مياد

pedram55
7 June 2006, 08:20 AM
با سلام خدمت شما عزيزان
آقا اگه ميشه يه آدرسي به ما بديد كه بريم از اونجا بخريم راستي قيمتش چنده؟

قيمتش 32500 تومن هست و ادرس را هم توي PM ميدم چون اينجا نميشه فعاليت تجاري کرد:icon_razz

tejaratonline
7 June 2006, 12:06 PM
ببخشید من فقط یه سوال دارم. البته اینطور که پیداست تجهیزات مثل این یا سایکلون 3 واقعا" جواب دادن. اما بابام یه چیزی گفت که یه کم منو وادار به فکر کردن کرد:icon_ques گفت: اگر اینطوریه که میتونن مصرف رو بیارن پائین و شتاب رو ببرن بالا پس چرا خود کارخونه رو ماشین نمی گذاره. برای اونا که خیلی خوبه ماشین تولیدیشون 20 درصد کمتر بنزین مصرف کنه

راست ميگه نظر دوستان متخصص چيه ؟

axel
8 June 2006, 03:59 PM
قيمتش 32500 تومن هست و ادرس را هم توي PM ميدم چون اينجا نميشه فعاليت تجاري کرد:icon_razz
دوست من32500 یا 21500 ؟:icon_eek:
به همین زودی گرونش کرد؟

pedram55
10 June 2006, 08:36 AM
دوست من32500 یا 21500 ؟:icon_eek:
به همین زودی گرونش کرد؟

خودش ميگفت که اينا که 32500 هست جديدند.من هم که اومدم بخرم به خيال 21500 رفتم ولي 32500 پول دادم
حالا ديگه نميدونم واقعا اين جديدا گرونند يا قضيه چيزديگست

Srfazel
13 June 2006, 12:39 AM
میزان تاثیر سایکلن 3 و فیول اکس در کاهش واقعی مصرف سوخت چقدر است؟

Si@v@sh
14 June 2006, 12:02 PM
میزان تاثیر سایکلن 3 و فیول اکس در کاهش واقعی مصرف سوخت چقدر است؟

من از سيکلون 3 استفاده کردم. راستشو بگم راضيم نکرد به اندازهي که پولشو دادم. ولي لرزش موتورو کم کرده تو دنده عوض کردن و يکم شتاب بيشتر شده يکمم مصرف سوختم کم شده

karash501
14 June 2006, 12:38 PM
درباره هر کدوم اینا تو 2تا تاپیک بحث شده

z_qz54
14 June 2006, 03:26 PM
تاپیک های مربوط به سایکلون و فیول اکس به هم پیوستند.

ali_zzr
19 June 2006, 02:40 AM
من امروز سايکلون رو خريدم و نصب کردم .به نظر من خيلي تاثير نداشته شايد هم بد نصب شده .
از اساتيد مي خواستم دقيقا جاي نصب اين قطعه و جهت درستش رو بيان کنند تا شايد بتونيم از پولي که داديم استفاده کنيم

z_qz54
19 June 2006, 02:52 AM
من امروز سايکلون رو خريدم و نصب کردم .به نظر من خيلي تاثير نداشته شايد هم بد نصب شده .
از اساتيد مي خواستم دقيقا جاي نصب اين قطعه و جهت درستش رو بيان کنند تا شايد بتونيم از پولي که داديم استفاده کنيم

ماشینتون چیه ؟

برای سمند و 405 که قبلا تو خیمن تاپیک جاش گفته شده.

Si@v@sh
19 June 2006, 03:13 PM

من که بعداز فيلتر هوا نصب کردم. در ورودي هوا به انژکتور. تاثير زيادي به اون صورت که حس کني نداره ولي بعداز يه مدت مصرف سوخت رو دقت کنه.

Si@v@sh
19 June 2006, 03:18 PM
واقعا FEULEX حالا تاثير داره؟
به صرفه هست خريدش؟

karash501
19 June 2006, 03:27 PM
تو شهر و سرعتای پایین زیاد خودشو نشون نمیده

pedram55
19 June 2006, 06:51 PM
واقعا FEULEX حالا تاثير داره؟
به صرفه هست خريدش؟

بد نبود اگر يکي 2 صفحه توي همين تاپيک ميرفتيد و عقب و نتيجه تست را ميخونديد:icon_cry:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=22799&page=9

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=22799&page=7

pedram55
19 June 2006, 07:15 PM
اين هم مشابه fuelex با قيمت بالاتر
http://www.tinet.org/~sje/mag_fuel.htm

ali_zzr
19 June 2006, 10:38 PM
ماشينم سمنده(ال اکس) منم بعد از فيلتر هوا انداختم .ولي خودم نصب نکردم همون جايي که ازش خريدم نصب کرد.به نظرم طرف زياد وارد نيومد .بيشتر تو کار دزدگير بود.ممکنه جهتش اشتباه شده باشه ؟؟؟؟ خودم بايد برم يه چک بکنم.ولي الان امتحانات دانشگاهه اصلا نميشه وقت گذاشت.

z_qz54
20 June 2006, 01:10 AM
ماشينم سمنده(ال اکس) منم بعد از فيلتر هوا انداختم .ولي خودم نصب نکردم همون جايي که ازش خريدم نصب کرد.به نظرم طرف زياد وارد نيومد .بيشتر تو کار دزدگير بود.ممکنه جهتش اشتباه شده باشه ؟؟؟؟ خودم بايد برم يه چک بکنم.ولي الان امتحانات دانشگاهه اصلا نميشه وقت گذاشت.

کلا جاش زیاد تاثیری نداره ، چه قبل فیلتر هوا چه بعدش ؛ اما اشتباه طرف این میتونه باشه که برعکس جا زده باشه ، یعنی ضعف حرکتی.:icon_idea

axel
20 June 2006, 02:11 AM
انگار این جور چیزا کم نیستند:icon_ques

http://www.fuelsaverpro.co.uk/
http://cm.chinese-suppliers.com/n_automobile_fuel_saver.htm
http://www.petro-mag.com/pm.html

این دو تا هم کمی متفاوت تر هستند ولی کار مشابهی انجام می دهند

http://www.auto-optimizer.com/
http://www.nmoa.org/Products/fuelsaver.htm

ali_zzr
20 June 2006, 05:05 PM
رفتم نگاه کردم ...هرچي دقت کردم نتونستم فرقي توي جهتهاش پيدا کنم .مثل اينکه جهتش فرق نمي کنه !!!
ولي فکر کنم لرزش موتور کمتر و مصرف سوخت هم به نظرم پايين اومده . (خدا کنه که اينطور باشه)

z_qz54
20 June 2006, 05:18 PM
چرا یه فلش کوچولو هم فکر کنم روی لبه بالاییش داشت.

alirezasalam
23 June 2006, 12:15 AM
يه چيز جالب چطور تو اين سايت نوشتن اسم مجله يا لينك دادن به سايت يه كارخونه مجله يا مغازه اشكالي نداره! ولي نوشتن آدرس پستي اونا جرمه!
اينم از اون كاراست ها! كه چشم بسته تقليد مي كنيم!

يه پيشنهاد ديگه اينكه مديران اين قسمت اين 10 12 صفحه رو خلاصه كنن و تو 7 8 خط چكيده مطلب رو جامع و كامل بيان كنن اينجوري فكر كنم بهتره.

حالا بگذريم اين 2 تا محصول رو زانتيا 2000 هم ميشه نصب كرد؟ كجاش؟ آيا اصلآ نيازي داره؟( منظورم سايكلون كه براي افزايش شتابه ) و اگه لازمه از هر كدوم چند تا و در چه قسمتي استفاده ميشه.

z_qz54
23 June 2006, 01:14 AM
يه چيز جالب چطور تو اين سايت نوشتن اسم مجله يا لينك دادن به سايت يه كارخونه مجله يا مغازه اشكالي نداره! ولي نوشتن آدرس پستي اونا جرمه!
اينم از اون كاراست ها! كه چشم بسته تقليد مي كنيم!

يه پيشنهاد ديگه اينكه مديران اين قسمت اين 10 12 صفحه رو خلاصه كنن و تو 7 8 خط چكيده مطلب رو جامع و كامل بيان كنن اينجوري فكر كنم بهتره.

حالا بگذريم اين 2 تا محصول رو زانتيا 2000 هم ميشه نصب كرد؟ كجاش؟ آيا اصلآ نيازي داره؟( منظورم سايكلون كه براي افزايش شتابه ) و اگه لازمه از هر كدوم چند تا و در چه قسمتي استفاده ميشه.

آقا alirezasalam گل ، لینک مورد نظر رو با pm به من نشون بدین تا اگه در حوزه من هستش رسیدگی بشه ، در ضمن این فرم تالاری برای پیشنهاد و انتقاد داره .

مظالب رو اگه بخوایم چکیده کنیم و پست های اضافی رو حذف ، دوباره پرس و جو شروع میشه که چرا پاک کردین.!!!!

راستی دوستان امروز آورم بعد فیلتر بستم خیلی تاثیرش بیشتر شد ، یعنی میشه احساس کرد تاثیرش رو ، چون یه گردباد درست میکنه ، وقتی به فیلتر میرسه دورش کم میشه یعنی تاثیری نداره.ولی بعد فیلتر خیلی تاثیرش بیشتره.

alirezasalam
23 June 2006, 05:26 PM
من نگفتم بقيه مطالب رو پاك كنيد و نوشته من همچين معنايي رو هم نميده. فكر مي كنم 11 صفحه بحث كافي باشه. خيلي خوبه چكيده مطالب طولاني در آخرين پست يا با يه آيكون ( مثلآ كنار آيكون سپاس ) مشخص كنيم اينجوري ديگه لازم نيست هر كس نوشته رو جديد مي خونه 11 صفحه رو بخونه و 100 البته هركس هم ديد بيشتر از چيزي كه تو چكيده مطالب هست نياز داره مي تونه بره 11 صفحه رو بخونه.
مخصوصآ اينجا كه دو تا موضوع ( يا به قول شما topic ) با هم مخلوط شده و بعضي مطالبي كه پشت سر هم قرار گرفته مربوط به هم نيست. مثلآ طرف در مورد سايكلون سوال كرده يهو نفر بعدي جوابي داده كه مزبوط به FUELEX بوده!!!.

آقاي q_z گل حالا كه شما خودتون رو به عنوان مدير قبول داريد و به مشكلات رسيدگي مي كنيد . خيلي جالبه بدونم اين سري اخير كه سايت update شد چرا يهو مطالبي كه مربوط به من بود پاك شد و كجا رفت؟( و چطور بنده از wise member يهو شدم junior user ) نكنه اينجا هم پاي آقا زاده ها در ميونه وووووو
حالا بگذريم بريم سراغ بحث شيريت سايكلون

اما در مورد آدرس و لينك تو همين 11 صفحه مربوط به اين مطلب هست! نام فروشگاه آدرس و تو تاپيكاي ديگه ماشين حتي شماره تلفن.

البته خوب كسي كه سايكلون رو معرفي مي كنه بايد محل فروش روش تشخيص تقلبي از غير تقلبي و قيمت رو هم بگه يا تسهيلاتي فراهم بشه كه اين موارد حل شه!

مثلآ ميشه اينجوري باشه .
1- سايكلون كارش اينه!
2- اين آدرس سايتش
3- قيمتش حدود اينقدره
4- در اين فروشكاهها به فروش مي رسه
5-براي تاثير بهتر بايد n تا براي ماشيناي زير 1800 و m تا براي بالا ي 2000 سي سي نيازه
6-يا مثلآ بعد از فيلتر يا قبل از اون بايد نصب شه و ...

اينجوري بهتر نيست؟

z_qz54
23 June 2006, 06:28 PM
من نگفتم بقيه مطالب رو پاك كنيد و نوشته من همچين معنايي رو هم نميده. فكر مي كنم 11 صفحه بحث كافي باشه. خيلي خوبه چكيده مطالب طولاني در آخرين پست يا با يه آيكون ( مثلآ كنار آيكون سپاس ) مشخص كنيم اينجوري ديگه لازم نيست هر كس نوشته رو جديد مي خونه 11 صفحه رو بخونه و 100 البته هركس هم ديد بيشتر از چيزي كه تو چكيده مطالب هست نياز داره مي تونه بره 11 صفحه رو بخونه.
مخصوصآ اينجا كه دو تا موضوع ( يا به قول شما topic ) با هم مخلوط شده و بعضي مطالبي كه پشت سر هم قرار گرفته مربوط به هم نيست. مثلآ طرف در مورد سايكلون سوال كرده يهو نفر بعدي جوابي داده كه مزبوط به FUELEX بوده!!!.

آقاي q_z گل حالا كه شما خودتون رو به عنوان مدير قبول داريد و به مشكلات رسيدگي مي كنيد . خيلي جالبه بدونم اين سري اخير كه سايت update شد چرا يهو مطالبي كه مربوط به من بود پاك شد و كجا رفت؟( و چطور بنده از wise member يهو شدم junior user ) نكنه اينجا هم پاي آقا زاده ها در ميونه وووووو
حالا بگذريم بريم سراغ بحث شيريت سايكلون

اما در مورد آدرس و لينك تو همين 11 صفحه مربوط به اين مطلب هست! نام فروشگاه آدرس و تو تاپيكاي ديگه ماشين حتي شماره تلفن.

البته خوب كسي كه سايكلون رو معرفي مي كنه بايد محل فروش روش تشخيص تقلبي از غير تقلبي و قيمت رو هم بگه يا تسهيلاتي فراهم بشه كه اين موارد حل شه!

مثلآ ميشه اينجوري باشه .
1- سايكلون كارش اينه!
2- اين آدرس سايتش
3- قيمتش حدود اينقدره
4- در اين فروشكاهها به فروش مي رسه
5-براي تاثير بهتر بايد n تا براي ماشيناي زير 1800 و m تا براي بالا ي 2000 سي سي نيازه
6-يا مثلآ بعد از فيلتر يا قبل از اون بايد نصب شه و ...

اينجوري بهتر نيست؟

دوست عزیز این سایت تالاری برای پیشنهادات شما داره که میتونید در اونجا مواردی مثل همون گزینه بقل دکمه سپاس رو پیشنهاد کنید.در ضمن بنده خودم رو اگه به عنوان مدیر قبول داشتم نمیومدم تند تند قسمت خودرو رو بروز کنم و مطالب بزارم!!:icon_mad:
در ضمن من مدیر بخش اتوموبیل هستم و تی دیگر بخش ها خیچ فرقی با یه کاربر معمولی نمیکنم و هیچ قدرتی برای متن ها ندارم چه برسه به اینکه بخوام درجه کسی رو ارتقاع یا کسر کنم.:icon_mad:
شما هر مشکلی دارید میتونید با ادمین در میان بگذارید و این رو بدونید که اینجا تالار اتوموبیل است نه تالار پیشنهاد و انتقاد:icon_mad:
درسته مطالب سایکلون و فیول اکس با هم قاطی شدن و من منکرش نیستم کاملا درسته ولی من هیچ مشکلی نمیبینم چون 100 ها جای دیگر در این سایت همین اتفاق ها افتاده:icon_mad:

alirezasalam
23 June 2006, 07:08 PM
حالا از اينكه پيشنهاد كجا مطرح بشه مهمتر اينه كه بهش عمل بشه! و بالاخره جواب پيشنهاد رو ندادين.
هنوز هم خواننده هاي جديد بايد 11 صفحه رو بخونن؟
و تمام مطالبي هم كه بنده گفتم مربوط به بخش اتومبيل ميشه ( همه اون بحثاي حذف مطالب و ما بقي قضايا )و اصلآ ربطي به بخشاي ديگه نداشت.حالا ديگه فكر كنم به شما كه مديرين مربوط بشه . و منظور من بحث ارتقاع درجه نيست . منظور اينه در بخش اتومبيل كه شما مديرين چرا بايد اينجوري نا هنجاري و آشفتگي باشه كه نوشته ها و مطالب يه نفر در بخش اتومبيل يهو غيب شه!
آره خوب اينم جالبه "چون يه اشتباه صد ها بار تكرار شده ما هم تكرارش كنيم" اما فقط تو ايرن . اما جاهاي ديگه شايد قبول نكن.
در ضمن تالار پيشنهادات براي پيشنهادات كلي در نظر گرفته شده و عاقلانه تر اينه كه پيشنهاد در مورد هر تاپيك در همون بخش عنوان بشه. هنوزم معتقدم براي اين بحث سايكلون اگه يه خلاصه مطلب تهيه بشه خيلي مفيد تره.

به هر حال ضمن تشكر از حسن توجه و صبوري شما ( و عذر خوهي از اينكه يه كمي عصباني شديد )و براي احترام به خواسته شما و قوانين سايت پاسخ احتمالي شما رو در قسمت پيشنهادات پيگيري ميكنم .

Pedro
23 June 2006, 08:04 PM
دوست عزیزم جناب alirezasalam

به جهت اینکه پیوستگی مطالب حفظ شود از پرداختن به مطالب غیر مرتبط با موضوع تالار خودداری فرمائید. بدینگونه ، هم در آینده برای دوستان جدید کار را آسان تر می کنید و هم با طرح مشکل طبق روال تالار به اهداف خود خواهید رسید.
ضمنن امیدوارم دوستانی که در آینده به این سایت وارد می شوند با حال و هوا و طریقه گفتگو در فرومها آشنائی داشته باشند و امیدوارم بدانند خلاصه کردن مطالب بطور مستمر جه انرژی می طلبد.

آماده شنیدن پیشنهادات و مطالب غیر مرتبط شما با موضوع تاپیک در تاپیک مخصوص آن ویا در pm خواهیم بود.:icon_cool

khaligefars
23 June 2006, 08:50 PM
سلام
دوستانی که روی پراید کاربرات بستن (سایکلون یا فئول اکس) ایا تاثیری در سرعت نهایی پراید داشته؟؟

alirezasalam
23 June 2006, 09:37 PM
خوب فكر كردم با توجه به در هم بودن مطالب خلاصه بحث رو براي كساني كه تازه وارد شدن عنوان كنم بديهي است در صورتي كه نياز به اطلاعات بيشتري داريد مي تونيد 11 صفحه پيشين رو مطالعه نماييد.

1- سايكلون دستگاهي است كه از چند پره تشكيل شده و هوا را بهتر به پيستون مي رساند این قطعه عین خان لوله اسلحه است و به جریان هوا سرعت میده بدين ترتيب در ايده ال ترين شرايط 10 تا 15 درصد مصرف سوخت كاهش مي يابد و قدرت موتور نيز اندكي افزايش مي يابد.
2-بهترين محل نصب سايكلون طبق تجربه دوستان بعد از فيلتر هوا ميباشد.
3-قيمت آن بين 30 تا 40 هزاز تومان در نوسان است
4- براي نتيجه گيري بهتر مي توان از دو سايكلون به طور همزمان استفاده نمود.
5- نصب آن به راحتي انجام ميشود و نياز به دستكاري در موتور ندارد.
6-پس از نصب موتور روانتر و ب صداي مطبوع تري كار ميكند
7- طبق گفته دوستان بيشترين تاثير از اين دستگاه را در اتوبان يا جاده و به صورت مستمر مي توان احساس كرد
8- در سه اندازه 50 60 و70 در بازار موجود است و براي خودروهاي مختلف متفاوت است.
9-روي تمام اتومبيل ها چه انژكتوري يا كاربراتوري قابل نصب مي باشد.
10- براي تهيه اين قطه مي تونيد به پايين تر از ميدون تختي مراجعه كنيد ( از هركس سئوال كنيد اونجا بهتون مي گه! )
11- اطلاعات تكميلي در سايت http://cyclone3.com (http://cyclone3.com/) موجود است.
دوستان براي به چالش كشيدن بحث از اين سئوال استفاده كردند كه چرا كارخونه سازنده از اين قطعه استفاده نكرده كه جواب هاي جالبي هم عنوان شده براي تكميل اطلا عات مي تونيد 11 صفحه بحث رو مطالعه كنيد.

قطعه ديگري نيز با نام fuelex در تاپيك مطرح شده كه وظيفه اصلي اون كاهش مصرف بنزين ميباشد كه q_z عزيز زحمت خلاصه كردن بحث در مورد اين قطعه را خواهند كشيد:icon_cool

z_qz54
24 June 2006, 01:37 AM
قطعه ديگري نيز با نام fuelex در تاپيك مطرح شده كه وظيفه اصلي اون كاهش مصرف بنزين ميباشد كه q_z عزيز زحمت خلاصه كردن بحث در مورد اين قطعه را خواهند كشيد:icon_cool

بنده این کارو انجام نمیدم دوستان میتونن 11 صفحه رو بخونن.
(عذر خواهی از همه که این پست من ربطی به تاپیک نداشت)

Si@v@sh
24 June 2006, 11:15 AM
رفتم نگاه کردم ...هرچي دقت کردم نتونستم فرقي توي جهتهاش پيدا کنم .مثل اينکه جهتش فرق نمي کنه !!!
ولي فکر کنم لرزش موتور کمتر و مصرف سوخت هم به نظرم پايين اومده . (خدا کنه که اينطور باشه)

منم خيلي دقت کردم جهتي پيدا نکردم؟
اگه ميشه دوستاني که واردترن راهنمايي کنن.
اون فلش کوچيکي که يک از دوستان گفت اصلا نيست.آيا اصلا اون قطعه رو ديديد که ميگين جهت داره؟
آخه من اصلا جهتي و فلشي نمي بينم؟

z_qz54
24 June 2006, 12:51 PM
منم خيلي دقت کردم جهتي پيدا نکردم؟
اگه ميشه دوستاني که واردترن راهنمايي کنن.
اون فلش کوچيکي که يک از دوستان گفت اصلا نيست.آيا اصلا اون قطعه رو ديديد که ميگين جهت داره؟
آخه من اصلا جهتي و فلشي نمي بينم؟

دوست عزیز 32000 کیلومتره که رو 2تا ماشینم نصبه:icon_mad: ، نه فلش نداره و توی برگه info هم نوشته که فرقی نمیکنه ولی توی فروشگاه limit توی سورنا جهت دارش رو میفرشن 450000 تومن ، میگه بهتر هم هست.

ali_zzr
25 June 2006, 03:45 AM
ديروز وقت کردم برم ببينم سايکلوني که اسپرتي برام نصب کرده بود چه جوري نصب کرده جهت داره يا نه ديدم طرف خيلي ناشي بوده !!!!!!
سايکلون داره تو لوله غلط مي خوره و اصلا درست سر جاش نيست.به نظر من اصلا جهت خاصي نداره و من از هر طرف نگاه کردم ديدم يک کار رو با يک ميزان بازدهي انجام ميده.
در مورد محل نصب هم طبق تجربيات شخصي خودم بايد بگم که لوازمي که به هوا و مکش اون مربوط ميشن رو فقط بايد بعد از فيلتر نصب کرد.مثل همين سايکلون جاي ديگه اصلا و عمرا هيچ تاثيري نداره (جاي ديگه مثل لوله ورودي هوا که از جلوي کاپوت مياد )
من اون موقعي که تازه ماشين رو گرفته بودم بردم پيش يه اسپرتي توي خيابون ملت يارو کلي هم ادعاش مي شد.گفتم يه فيلتر هواي اسپرت بندازه .فيلتر رو انداخت رو اون لوله هواي ورودي که از جلوي کاپوت مياد.ما هم ناشي سوار شديم فکر کرديم همينه....بعد که ماشين رو بردم تعويض روغن طرف گفت که اينجا جاش نيست وجاي درستش يعني بعد از فيلتر هواي اصلي و سر راه لوله ايي که مستقيما ميره تو موتور(اسمش رو نميدونم...راهنماييم کنيد) بست.اونوقت فهميدم فيلتر هوا يعني چي !!!
حالا از وقتي خودم رفتم اين سايکلون رو جاشو درست کردم به نظرم خيلي بهتر شده .مصرفم هم کم شده (از روي آمار نمي گم. حس مي کنم ولي مطمئنم)

z_qz54
25 June 2006, 01:07 PM
جناب ali_zrr لوله ای که به موتور پیچ شده و هوارو به موتور میده مانیفولد هوا یا مانیفولد ورودی میگن.

ali_zzr
27 June 2006, 01:30 AM
ali_zzr هستم. نه ali_zrr .:icon_cool .... از راهنمايي هم . . .

mohammadi1694
28 June 2006, 12:54 AM
دوستان منم 2 ماه پیش سایکلون بستم روی پراید و جهتی نداشت و بعد از فیلتر هوا بستم . بهتره بگم من که روزی 200 کیلومتر با ماشین راه میرم اصلا چیزی حس نکردم . به نظر من فقط تبلیغ بوده . ماشینمم پراید 84 هستش . هرکس سایکلون خواست من دودستی تقدیمش میکنم .

z_qz54
28 June 2006, 12:59 AM
این قطعه ثبت شده است ، با دسگاه دینا موتور هم تست شده ولی تاثیرش به نفع موتور ماشین ماست.

ali_zzr
28 June 2006, 02:38 AM
من هم تاييدش مي کنم.روي سمند 84 بستم.

Si@v@sh
28 June 2006, 10:14 AM
دوستان منم 2 ماه پیش سایکلون بستم روی پراید و جهتی نداشت و بعد از فیلتر هوا بستم . بهتره بگم من که روزی 200 کیلومتر با ماشین راه میرم اصلا چیزی حس نکردم . به نظر من فقط تبلیغ بوده . ماشینمم پراید 84 هستش . هرکس سایکلون خواست من دودستی تقدیمش میکنم .

آقا اندازي سايکلونت چنده؟ من خريدارم اگه سايزش 75 _70 باشه. اگه هم نبود برو همون جا که خريدي سايزش رو عوض کن بيار من ميخرم

Si@v@sh
28 June 2006, 10:32 AM
دوست عزیز 32000 کیلومتره که رو 2تا ماشینم نصبه:icon_mad: ، نه فلش نداره و توی برگه info هم نوشته که فرقی نمیکنه ولی توی فروشگاه limit توی سورنا جهت دارش رو میفرشن 450000 تومن ، میگه بهتر هم هست.

راستي من ديروز يه سر رفتم سورنا. اولا که کسي اونجا مغازه LIMIT رو نميدونست کجاست.
بعدشم افتادم دنبال مغازهاي که سايکلون دارن تا ببينم اين جهت سايکلوني که بعضي از دوستان ميگن چجوريه.
اصلا جهتي روش هک نشده و فروشندها ميگفتن که که جهتش بايد به سمت مارکي باشه که روش چسبيده. يعني اون سمتي که مارک دار بايد به سمت بيرون باشه.
البته 2 مدل سايکلون ديگه هم ديدم که خيلي خدا بودن و فروشندش معتقد بود که مال ماشين F1 و بصورت پره دار بود که پرهاش ميچرخيد و يه مدل ديگش 2 تا پره دشت که قيمتشم فضاي بود 130 تومن

z_qz54
28 June 2006, 01:22 PM
راستي من ديروز يه سر رفتم سورنا. اولا که کسي اونجا مغازه LIMIT رو نميدونست کجاست.
بعدشم افتادم دنبال مغازهاي که سايکلون دارن تا ببينم اين جهت سايکلوني که بعضي از دوستان ميگن چجوريه.
اصلا جهتي روش هک نشده و فروشندها ميگفتن که که جهتش بايد به سمت مارکي باشه که روش چسبيده. يعني اون سمتي که مارک دار بايد به سمت بيرون باشه.
البته 2 مدل سايکلون ديگه هم ديدم که خيلي خدا بودن و فروشندش معتقد بود که مال ماشين F1 و بصورت پره دار بود که پرهاش ميچرخيد و يه مدل ديگش 2 تا پره دشت که قيمتشم فضاي بود 130 تومن

دوست عیز روی پاکتش نوشته بود فروشگاه لمیت ، رو به روی تعمیرگاه سایپا ، جنب فنر سازی رسولی ، توی اون خیابون بقل سورنا.

ML parvaz
28 June 2006, 09:37 PM
سلام
اینجور که مشخصه سایکلون مدل های مختلفی داره برای پراید چه نوعی مناسبه که بخرم؟
از کجا میتونم لیست نمایندگی های سایکلون را ببینم من در اراک هستم!:icon_cool

boyboy72000
28 June 2006, 10:27 PM

من میخوام :icon_surp کجا بیام تحویل بگیرم ؟؟؟؟؟:icon_excl :icon_surp

alirezasalam
28 June 2006, 11:53 PM
راستي بچه ها اين سايكلون 2نوع داره. مدل قديميش سايكلون 2 و جديدش سايكلون 3. رو جعبش و رو خودش نوشته مراقب باشيد اشتباه نندازن بهتون. اين سايكلون 3 قيمتش حدود 34000 تومنه . يادتون باشه تاثيرش خيلي هم محسوس نيست . ( نه اينكه بگم بي تاثيره يعني توقع نداشته باشيد بعد از نصب ماشينتون موشك بشه! يا با رنو 5 ماكسيما رو ميتونيد بگيريد!!! )
اما كلا هوا رساني به موتور رو بهتر مي كنه و حتي اگه چيزي به صورت فوري حس نكنيد تاثيرش براي سلامتي موتور مثبه. اگه هم موتور شما مشكل داشته باشه يا مثلآ شمعش ضعيف باشه يا روغن سوزي يا .... توقع نداشته باشيد سايكلون معجره كنه. بايد ماشينتون سالم ياشه بعد تاثيرش رو حس ميكنيد.
در مورد اندازش هم همون فروشنده يه جدول داره كه با توجه به نوع ماشين اندازشو به شما مي گه مثلآ مي دونم براي زانتيا سايز 60 خوبه . براي پرايد هم فكر كنم 50 يا 55 خوبه كه البته به اندازه قطر داخلي لوله ارتباطي فيلتر هوا به منيفولد هوا بستگي داره.
در مورد سورنا فعلآ اونجا نريد چون هيچكدوم از مغازه ها ندارن فروشگاه 110 مي گفت اواسط هفته ديگه مياريم يعني 12 13 تير البته از همه هم منصفتر بود.
بقيه 7 8 تومن گرونتر مي گفتن يا مثلآ 5 تومن براي نصب مي خوان بگيرن كه به نظر من نصبش خيلي راحته حتي براي مبتدي ترين افراد. اگه بيشتر از 34 تومن براي سايكلون 3 پول بدين سرتون كلاه رفته. اين 34 تومن هم قيمت واقعيش نيست و به دليل افزايش تقاضا گرون شده.

ATOS
30 June 2006, 01:40 PM
منكه 2 ماهه رو 405 نصب كردم و خيلي هم راضي هستم:icon_razz
قبل از فيلتر هم نصب كردم:icon_cool

boyboy72000
30 June 2006, 04:17 PM
405 که میگن خودش یه چیزی مثل سایکلون 3 داره (قبل از فیلتر هوا) ، منم چند جا دیدم که پیشنهاد کردن به جای سایکلون 3 از نمایندگی ایساکو لوازم اولیه فیلتر هوای 405 رو بگیرم که خیلی ارزونتر در میاد و کار سایکلون 3 رو میکنه

ML parvaz
30 June 2006, 07:50 PM
دوستان بالاخره بعد از فیلتر هوا نصب میشه یا قبل از فیلتر و کلا ایا فرقی هم میکنه؟!!!!؟؟؟

alirezasalam
30 June 2006, 08:42 PM
دوست من اگه از لحاظ منطقي به طرز كاركرد اين وسيله نگاه كنيد منوجه ميشيد كه كار اون ايجاد جريان گردابي هواست يعني سطح تماس سوخت با اكسيژن رو بيشتر مي كنه
حالا اگه قبل از فيلترنصب شه چون جريان هوا از فيلتر عبور مي كنه اون حالتي رو كه سايكلون بهش داده تا حد زيادي از دست ميده و تاثيرش كم ميشه.
پس منطقي تر اينه كه بعد از فيلتر نصب شه. حتي اگه 10 تا هم ميبندي بايد بعد از فيلتر نصب شه.
البته اين نظر منه تا دوستان چه تجربياتي داشته باشند.
براي مشخص شدن قضيه خوبه كه اون دوستمون كه قبل از فيلتر هوا بسته يه مدت هم بعد از فيلتر ببنده و ببينه چه تاثيري داره. و تفاوتش رو احساس كنه و اگه فرقي داشت به ما هم بگه تا مطمئن شيم بعد از فيلتر تاثير بيشتري داره.

z_qz54
1 July 2006, 12:30 AM
بیشتر فروشگاه هایی که میفروشن و نصب میکنن ، دوتا بطری نوشابه نصفه آب رو از سر به هم بستن و برای توجیح کار سایکلون یه دور همینجوری سر و ته میکنن بطری رو که آب قلپ قلپ میاد تو بطری پاینی یه دورهم میچرخونن بطری رو که وقتی کج میکنن ، تمام آب با سرعت میچرخه و میره پایین ، من که اونجا زدم تو ذوغ یارو و گفتم که من این مثالو قبول ندارم.

ali_zzr
2 July 2006, 04:35 AM
پس منطقي تر اينه كه بعد از فيلتر نصب شه. حتي اگه 10 تا هم ميبندي بايد بعد از فيلتر نصب شه.
البته اين نظر منه تا دوستان چه تجربياتي داشته باشند.
.
دقيقا به نظر من هم درسته."هر وسيله ايي که مربوط به هوا ميشه بايد بعد از فيلتر نصب بشه تا تاثير داشته باشد"
اين قانون چهارم نيوتنه:icon_razz :icon_excl :lover:

pedram55
2 July 2006, 08:58 AM
بالاخره بعد از 13 صفحه پست ايا cyclnone چقدر روي کاهش مصرف موثره ؟بحث داره از مسير اصلي خودش منحرف ميشه و به مسايل جانبي مثل نصب دستگاه کشيده ميشه.
اول بگين به درد ميخوره و چه مقدرا تاثير داره تا بعد بريم بخريم

ali_zzr
2 July 2006, 06:20 PM
بالاخره بعد از 13 صفحه پست ايا cyclnone چقدر روي کاهش مصرف موثره ؟بحث داره از مسير اصلي خودش منحرف ميشه و به مسايل جانبي مثل نصب دستگاه کشيده ميشه.
اول بگين به درد ميخوره و چه مقدرا تاثير داره تا بعد بريم بخريم
به نظرم بارها به اين سوال پاسخ داده شده است .لطفا با دقت تاپيک رو دنبال کنيد.

ali_zzr
6 July 2006, 10:28 PM
يک اتفاق جالب براي امروز افتاد : لوله مکش هواي موتور رو باز کرده بودم بردم توي خونه تا فيلتر هوا رو بهش وصل کنم.سايکلونم هم توي لوله بود و کاملا سفت شده بود و جاش خوب بود و تکون نمي خورد.
مي خواستم يک فوت توي لوله بکنم ببنيم سايکلونه تاثير داره يا نه .اول پشيمون شدم گفتم الان ضايع ميشم ولش کن.
ولي بعدش يه فوت کردم اصلا باورم نميشد که بادي که به دستم ميخوره همون فوت خودمه .به جرات ميتونم بگم که سرعتش حداقل 2 يا 3 برابر شده بود.کار رو با شدت هاي مختلف فوت امتحان کردم و نتيجه مشابه گرفتم.انگار يکي ديگه توي لوله داره با من فوت ميکنه.
خلاصه من يکي که ديگه به سايکلون اطمينان پيدا کردم .

alirezasalam
29 July 2006, 02:37 PM
من زنگ زدم از نمایندگیش اومدن نصب کردن.
سر منیفولد هوا- به قیمت 36000 تومن با نصب.
قبلآ با هر باک پر خودمو می کشتم 530 کیلومتر می رفم اما این سری که اینه نصب کردم 660 کیلومتر رفتم. شتاب ماشین هم محسوس زیاد شده.
خیلی باحاله من که اصلآ باورم نمیشد.
راستی جهت نصبش هم مهمه . خیلی مهمه.
او نصابه می گفت اگه یه دونه نصب کنی بهترین جا منیفولد هواست و دومی رو با جهت بر عکس می تونی بعد از فیلتر نصب کنی!!!!!!!!!!! گفتم اگه جهت این دوتا مثل هم نباشه که همدیگرو خنثی می کنن اما گفت دستورالعملش اینجوریه!
من یه دونه نصب کردم و راضیم
راستی ماشین هم زانتیا 2000 است

Si@v@sh
30 July 2006, 04:25 PM
من زنگ زدم از نمایندگیش اومدن نصب کردن.
سر منیفولد هوا- به قیمت 36000 تومن با نصب.
قبلآ با هر باک پر خودمو می کشتم 530 کیلومتر می رفم اما این سری که اینه نصب کردم 660 کیلومتر رفتم. شتاب ماشین هم محسوس زیاد شده.
خیلی باحاله من که اصلآ باورم نمیشد.
راستی جهت نصبش هم مهمه . خیلی مهمه.
او نصابه می گفت اگه یه دونه نصب کنی بهترین جا منیفولد هواست و دومی رو با جهت بر عکس می تونی بعد از فیلتر نصب کنی!!!!!!!!!!! گفتم اگه جهت این دوتا مثل هم نباشه که همدیگرو خنثی می کنن اما گفت دستورالعملش اینجوریه!
من یه دونه نصب کردم و راضیم
راستی ماشین هم زانتیا 2000 است

سلام
مرسي از ارائه تجربيات - راستي محل دقيق وصل اين قطعه را متوجه نشدم در صورت امکان بيشتر توضيح بده.
منيفولد هوا دقيقا کجا مي شه؟ بعد از انژکتور مي شه يا قبل از انژکتور؟
مي شه يه عکس ازش بزاري

alirezasalam
30 July 2006, 04:56 PM
قسمت ورودی هوای موتور رو منیفولد هوا می گن. اگه دقت کنی هوا بعد از اینکه از فیلتر هوا می گذره توسط یه لوله خرطومی مانند پلاستیکی وارد موتور می شه . این قسمت رو منیفولد هوا می گن .
سایکلون رو با رعایت انتخاب جهت درست می تونی روی دهانه ورودی هوا یا همون منیفولد نصب کنی.
این سری هم دوباره تست کردم هنوز 20 حدود لیتر بنزین دارم درحالیکه 460 کیلومتر راه رفتم.
قبلآ با باک پر فقط 500 تا می تونستم راه برم!
امیدوارم جواب سوالت رو گرفته باشی دوست من:icon_cool

Si@v@sh
2 August 2006, 03:02 PM
قسمت ورودی هوای موتور رو منیفولد هوا می گن. اگه دقت کنی هوا بعد از اینکه از فیلتر هوا می گذره توسط یه لوله خرطومی مانند پلاستیکی وارد موتور می شه . این قسمت رو منیفولد هوا می گن .
سایکلون رو با رعایت انتخاب جهت درست می تونی روی دهانه ورودی هوا یا همون منیفولد نصب کنی.
این سری هم دوباره تست کردم هنوز 20 حدود لیتر بنزین دارم درحالیکه 460 کیلومتر راه رفتم.
قبلآ با باک پر فقط 500 تا می تونستم راه برم!
امیدوارم جواب سوالت رو گرفته باشی دوست من:icon_cool

آخه دقيقا همونجاي که شما گفتيد منم 2 تا من نسب کردم. يکي اول لوله و دوميش رو دمه ورودي انژکتور. ولي اون تاثير که شما مي گويد رو نداشتم؟! منم ماشينم موتور زانتيائي هست ولي به اون صورت تاثيري حس نکردم؟؟!!

z_qz54
2 August 2006, 09:57 PM
آخه دقيقا همونجاي که شما گفتيد منم 2 تا من نسب کردم. يکي اول لوله و دوميش رو دمه ورودي انژکتور. ولي اون تاثير که شما مي گويد رو نداشتم؟! منم ماشينم موتور زانتيائي هست ولي به اون صورت تاثيري حس نکردم؟؟!!

کلا تاثیرش حس نمیشه آنچنان ولی روی تنفس موتور به شدت تاثیر میزاره. از طریق سایکلون که نمیشه کاری کرد که ماشین پرواز کنه. توربو شارژ نیست که.

Si@v@sh
7 August 2006, 10:46 AM
بله منم اينو متوجه هستم که ماشين که نمي شه پرواز کنه با 2 تا سايکلون ولي من به اندازهي که پول دادم واسش راضيم نکرد.
حالا ميخوام يه چيز ديگه بگم:
من با همين ماشينم رفتم مسافرت شمال و برگشتم وقتيکه به تهران رسيدم ماشينم به لرزش شديدي افتاده بود. نميدونم چرا ولي وقتي که ثابت مي ايستادم جاي ماشين بد مي لرزيد. تو کل راهم کولر از ماشين گرفته بودم و خيلي هم با سرعت ميومدم.
نميدونم اين لرزشه ماله چي بود؟ مال سايکلون بود که سيستم ماشين رو ريخته به هم يا حررات بيشتري که تو سيلندرها ايجاد ميکنه که جرقه شمع رو يکم ميکشه بيرون تر؟
در زمن من فيلتر ريسي رو ماشينم انداختم. ماشينم پرشيا elx.
دوستان که واردترن ميتونن حدس بزنن که مال چي بود اين لرزش شديد؟
در زمن بعد از اينکه رسيدم تهران و ماشين حدود 10 يا 12 ساعت که استراحت کرد و روشن نبود دوباره ميزون شده بود و لرزشي نداشت؟!

Abolfazl2006_p
15 August 2006, 01:59 AM
سلام
من دیروز یک ایمیل تبلیغاتی گرفتم که درباره fuelex بود و نماینده توزیعش شرکت پاپکو مگ بود که این متن ایمیلش:
با سلام و احترام،
اين شركت افتخار دارد كه براي اولين بار در كشور و بعنوان نماينده انحصاري فروش و خدمات پس از فروش
در ايران دستگاه مذكور را به حضورتان معرفي نمايد. FuelEX دستگاه
تا 20 % مصرف سوخت را كاهش م يدهد FuelEX دستگاه
قابل استفاده براي :
بنزين 􀀵
گازوئيل 􀀵
CNG گاز 􀀵
LPG گاز 􀀵
يكسال گارانتي تعويض و ده روز گارانتي 􀀵
برگشت از خريد
بدون نياز به برق و باطري 􀀵
نصب بسيار آسان و سريع براي تمامي 􀀵
خودروهاي كاربراتوري و انژكتوري
در تصادفات و آت شسوزي صدمه نمي بيند 􀀵
بهسوز) يك دستگاه افزايش دهنده شتاب و قدرت موتور و كاهش دهنده مصرف ) FuelEX 􀀥
سوخت و كاهش دهنده آلودگي ناشي از سوختهاي فسيلي است . اين دستگاه با بكار گيري سه تكنولوژي
جديد ، كارايي و تاثير هيدروديناميك نئوديميم را افزايش مي دهد:
احتراق را كامل كرده و راندمان سوخت را افزايش داده و باعث كاهش مصرف سوخت و همچنين گازهاي آلاينده FuelEX (1
خروجي از اگزوز مي شود.
استفاده شده است كه E.F.F يك كاهش دهنده مصرف سوخت است كه در آن از واسطه بسيار قوي نئوديميم FuelEX (2
نيروي خارق العاده 10000 گوس توليد مي كند و براي قرارگيري بر روي مسير خطوط انتقال سوخت طراحي شده است.
قدرت و كارايي موتور خودرو افزايش مي يابد و هيچگونه تاثير منفي در قطعات خودرو و يا استهلاك FuelEX 3) با نصب
ماشين ندارد.
چگونه كار مي كند: FuelEX 􀀥
درجه حرارت سوخت را كنترل كرده و با تحريك مولكولهاي سوخت با اشعه ايي با فركانس 10 F.I.R اين دستگاه با ايجاد اشعه

چگونه fuelex نصب میشود:
يك دستگاه كوچك است كه از دوقسمت مجزا تشكيل شده و بر روي لوله انتقال سوخت قبل از كاربراتور و يا پمپ انژكتور قرار FuelEX
مي گيرد. با نصب آن در خوردوي خود تا 20 % كاهش مصرف سوخت را مشاهده خواهيد كرد. اين درصد به شرائط موتور خودروي شما بستگي
دارد.

tel:88829990
قیمت :32500

همینطوری که گفته قبل از لوله انتقال سوخت به کاربرات یا انژکتور وصل میشه

Abolfazl2006_p
15 August 2006, 02:21 AM
اینم فایل pdf این آگهی که تمام نحوه نصب را هم توزیح داده:
http://www.esnips.com/doc/da78a644-51f0-4464-932a-5571ebd690e7/FUELEX2.pdf

Abolfazl2006_p
15 August 2006, 02:30 AM
بروشور fuelex به زبان انگلیسی که در اون نحوه نصب این قطعه و همچنین نتایج تست اون روی خودرو ها ذکر شده به همراه نمودار :

http://www.esnips.com/doc/9ce14b2c-21d6-47b4-b3dd-a2c00cda41c7/FuelEX_SALES_BROCHURE_PDF02.pdf

z_qz54
8 September 2006, 04:14 AM
یه توجه به این آگهی بکنید (http://www.istgah.com/fireview/kid_104/page_1/118990.html)

Abolfazl2006_p
8 September 2006, 02:02 PM
مثل اینکه داره روز به روز از این دستگاه با مارک های مختلفی تولید میشه سایکلون fueles یا Super FuelMaxو ..........

matin61
13 September 2006, 07:29 PM

آقای بهروز خان میشه توضیح بدین چه طوری ساختین؟؟؟؟

Mohsen_d_62
17 September 2006, 10:00 PM
من روی ماشینم که پراید انژکتوری هست 2 تا نصب کردم البته نه مارکهای دیگه بلکه خود سایکلون 3 رو و میتونم بگم تاثیر خودش رو داشته چون ضعف پراید توی دنده 4 رو پوشش میده البته نه اینکه بشه مثل پزو ولی اگه دنده رو توی سربالایی بدید 4 دیگه اینجوری نیست که انگار ماشین خلاص شده و شتاب معکوس به خودش بگیره بلکه اگه دنده 3 رو مناسب پر کنید نه زیاد نه کم میتونه دنده 4 ادامه راه رو بره و سرعت و دور موتور پایین نیاد . از نظر مصرف هم تاثیر داشته و من کیلومتر زدم میتونم بگم حداقل بین یک و نیم تا دو نیم لیتر در صد کیلومتر تاثیر داره که خیلی به وضعیت رانندگی خود شما و جاده و ترافیک بستگی داره . ولی انصافاً برای اینکه پراید با کولر راحت راه بره خیلی موثره . من با بستن یکی روی ماشن توی جاده تخران کرج با چهار سرنشین بزرگ سال و یک بچه به همراه یه صندوق پر و کولر روشن با دنده 5 سرعت رو به 160 رسوندیم . البته پدرم رانندگی میکرد که حتی متوجه این سرعت هم نشده بوده . چون صدای بوق سرعت ما خیلی کمه و شنیده نمیشه مخصوصاً اگه سر و صدا هم باشه . به هر حال من از بستن دو تا روی پراید جواب گرفتم و مطمئنم یه احساس الکی نیست .

alitpm
3 October 2006, 01:04 AM
من يك سمند دارم و مي خواهم يك سايكلون بهش نصب كنم به نظر دوستان اينكارو بكنم يا نه ممنون ميشم اگر بگين

Abolfazl2006_p
3 October 2006, 04:20 PM
بستنش هیچ ضرری نداره و میتونید این کار را انجام بدید ولی انتظار زیادی نباید داشت که قدرت ماشین خیلی تغییر کنه ولی بی تاثیر هم نیست

pouyaloveyou
9 October 2006, 01:53 AM
:icon_cool اقا دمتون گرم كسي ازش عكس نداره

pouyaloveyou
9 October 2006, 02:02 AM
كسي تا هالا رو 405 بسته چون مصرف اين ماشين كمي زياد است

z_qz54
10 October 2006, 10:16 PM
بچها اطلات درباره ترمز 405 ميخام

دوست عزیز اینجا بحث سر ترمز خودرو هستش؟ لطفا سرچ کنید اگر چیزی پیدا نکردید در بخش مربوطه تاپیکی جدید باز کنید.

lx_xu7
11 October 2006, 04:15 PM
سایکلون همون طور که از اسمش پیداست هوارو تو سیلندر یا کاربرات تاب میده.
من که استفاده نکردم ولی باید موثر باشه.

alirezasalam
13 October 2006, 08:28 PM
من امروز از رو ماشین باز کردم تا ببینم اون مدتی که نصب بوده تاثیری داشته یا نه
چند تا عکس هم ازش گرفتم که براتون upload کردم.
این مال خود نمایندگی باروک هست که خودش اومد نصب کرد.
بعد از باز کردن یه تاثییر خیلی خیلی جزیی رو شتاب ماشین داشت ( یعنی خیلی جزیی شتاب کم شد ) هنوز تغییر مقدار سوخت رو امتحان نکردم.

نکته جالب اینکه یه کم از سر جای خودش جا به جا شده بود. شما هم چک کنید و اگه از سر منیفولد هوا ا به جا شده بود درستش کنید. که این مورد در خیلی از ماشینا تکرار اتفاق میافته .
این سایز مربوط به زانتیاست و اندازش فکر کنم 60 باشه. ( ماشینای دیگه سایز متفاوتی دارن )

http://www.sharemation.com/booyebaran2003/cyclone/IMG_0013.JPG?uniq=jrd52m

http://www.sharemation.com/booyebaran2003/cyclone/IMG_0025e.jpg?uniq=jrd52y

http://www.sharemation.com/booyebaran2003/cyclone/IMG_0026e.jpg?uniq=jrd534

ar1358
7 December 2006, 06:06 AM
نحوه نصب FuleX روی 206:

http://i11.tinypic.com/2hxq82g.jpg
http://i17.tinypic.com/4836rz6.jpg

molla sadra
6 January 2007, 08:09 PM
اینا روی پاترول 6 سیلندر جواب میدن؟
واین که میشهfuelex و cyclone رو با هم بست؟

z_qz54
6 January 2007, 10:49 PM
اینا روی پاترول 6 سیلندر جواب میدن؟
واین که میشهfuelex و cyclone رو با هم بست؟

برای هر خودرویی که جای نصب داشته باشه میشه.
من هرچی فکر میکنم،هواکش پاترول تو ذهنم نماید.
با هم هم وصل میشند ، از هم جدا هستند.

m_eslam
13 January 2007, 01:45 PM
خواستم به همه دوستان بگم من روی ماشین سایکلون-3 بستم ، واقعا ماشین نرم و روان و البته کم صدا تر شده ، ضمنا" خروجی اگزوز هم خیلی تمیز تره ، من خودم باورم نمیشد ، جالب اینه که مصرف سوختم هم کم شده ، حالا به افزایش نسبی نیروی موتور (به خاطر به-سوزی سوخت) و بقیه چیز ها کاری ندارم . خواستم به عنوان یک تجربه به همه دوستان توصیه کنم ، قیمتش 35 تومن و نصبش بی نهایت آسونه. مطمئنم ظرف چند ماه اول تمام هزینه خریدش از محل کاهش مصرف سوخت جبران میشه.

danial_2006
16 January 2007, 11:56 AM
خواستم به همه دوستان بگم من روی ماشین سایکلون-3 بستم ، واقعا ماشین نرم و روان و البته کم صدا تر شده ، ضمنا" خروجی اگزوز هم خیلی تمیز تره ، من خودم باورم نمیشد ، جالب اینه که مصرف سوختم هم کم شده ، حالا به افزایش نسبی نیروی موتور (به خاطر به-سوزی سوخت) و بقیه چیز ها کاری ندارم . خواستم به عنوان یک تجربه به همه دوستان توصیه کنم ، قیمتش 35 تومن و نصبش بی نهایت آسونه. مطمئنم ظرف چند ماه اول تمام هزینه خریدش از محل کاهش مصرف سوخت جبران میشه.

بيشتر توضيح بده سايكون چيه؟كجاش بستي؟

z_qz54
16 January 2007, 09:10 PM
بيشتر توضيح بده سايكون چيه؟كجاش بستي؟

دانیال جان از شما انتظار نداشتیم :icon_twis
15 صفحه در مورد اینکه سایکلون چیه و کجا نصب میشه صحبت شد ، حالا ....

ar1358
18 January 2007, 11:45 AM
پس روي 405 لازم نيست ديگه؟
خودش سايكلون داره؟

z_qz54
26 January 2007, 12:21 AM
پس روي 405 لازم نيست ديگه؟
خودش سايكلون داره؟

405 خودش نداره ، شما کجا دیدید ؟ حالت وینتوری ایجاد شده که روی بعضی مدل ها دیدم شیار سر ورودی هوا که وینتوری درست کردند ، مقداری شیار ها رو به صورت خان کردند.
ولی اینجا در این مورد اشاره ای نشد.

Mahdiz
11 March 2007, 02:26 PM
سلام.بالاخره من هم يه سايکلون 3 گرفتم.ولي يه سوال بام پيش اومده اونهم اينکه اينو کجا ببندم بهتره؟
راستش 3 جا به نظرم رسيد ولي نمي‌دونم کدومش بهتره:
1. بلافاصله بعد از فيلتر هوا
2. دقيقاً قبل از ورود به انژکتور
3 بين مسير انژکتور و فيلتر هوا

z_qz54
14 March 2007, 03:03 PM
هرجا که میبندید ، باید توجه داشته باشید که مقدار اندکی بعد از اون مکان برای دور گرفتن باشه ، من درست پشت درچه گاز بسته بودم و جاش خیلی خوب بود ، یعنی کمی قبل از بست.

hamid6309
20 April 2007, 03:27 PM
سلام به همه دوستان
من یه سوال درباره Fuelex داشتم و اون اینه که تو بازار با قیمتهای مختلف هست و یکی میگه امریکایی با قیمت 45000 تومان و یکی دیکه با قیمت 16000 تومان و میگن پاکستانی است ایا از نظر کارایی با هم فرق میکنن و یا نه ؟ لطفا اگه تجربه ای دارید ممنون میشم بیا کنید .

z_qz54
20 April 2007, 07:05 PM
من اصل و غیر اصل شنیدم و تمام فروشگاه های معتبر مدل اصل رو 40-50 تومن میدند.
به نظر من دنبال پاکستانی ماکستانی نرید!!!

pedram55
21 April 2007, 10:15 PM
اقا نخرید این کشکه کار نمیکنه هر چند من یک بار جواب گرفتم ولی دیگه جواب نداد

hamid6309
23 April 2007, 12:26 AM
چرا اقا پدرام ؟ شما که از طرفداران بودید ! شاید مدل پاکستانی اونو خریدید میگن امریکایی اون بهتر !!! ما هم نمی دونیم چکار کنیم فکر کنم باید بریم ماتیز بخریم با این سهمیه بندی بنزین .

pedram55
4 May 2007, 09:52 AM
چرا اقا پدرام ؟ شما که از طرفداران بودید ! شاید مدل پاکستانی اونو خریدید میگن امریکایی اون بهتر !!! ما هم نمی دونیم چکار کنیم فکر کنم باید بریم ماتیز بخریم با این سهمیه بندی بنزین .

چرا بودم ولی فقط 1 بار جواب داد و برای اینکه بقیه گمراه نشند و پولشون را دور نریزند جالا میگم فایده نداره

z_qz54
21 May 2007, 11:46 PM
فیول اکس تائید شده است؟

Pontiac
25 May 2007, 10:14 PM
با سلام
عزیزانی که سایکلون رو باز کردن, ایا به نظرتون میشه 1 موتور برقی:icon_twis روش اضافه کرد؟:185:تا پروانش حالت مقاومتی خودشو در مقابل سیال عبوری از دست بده:icon_sad:

alirezasalam
25 May 2007, 11:10 PM
با سلام
عزیزانی که سایکلون رو باز کردن, ایا به نظرتون میشه 1 موتور برقی:icon_twis روش اضافه کرد؟:185:تا پروانش حالت مقاومتی خودشو در مقابل سیال عبوری از دست بده:icon_sad:

میشه. اما اگه سرعتش با دور موتور متناسب باشه بهتره. یعنی دورهای بالاتر هوای بیشتری به موتور برسونه.
اگه با سرعت ثابت بچرخه لحظاتی هوای زیادی به سوخت و موتور می رسونه و در لحظاتی خوب عمل می کنه.

Pontiac
26 May 2007, 12:29 AM
سلام
منظور من ایجاد سرعتی بالا, که موتور را حتی در دورهای بالا نیز بیش از حالت عادی تغذیه کند و ایجاد حالتی شبیه به سوپر چارجر هست(البته میدونم که این کار تا حدی موثره و بیشتر از ان نیاز به تغییرات دیگر هم هست,اما فعلن مد نظرم امکان کار کردن روی این وسیله است).دوستان کسی تا حالا این کارو کرده:icon_mrgr ؟یا حتی سعی کرده؟
چون به نظرم در حالت عادی پروانه این وسیله به نوعی حالت مقاومتی سر راه سیال به وجود می اورد و اثر مثبت خود را تا حدودی خنثی میکند..

z_qz54
26 May 2007, 12:51 AM
با سلام

یه سر به این تاپیگ بزنید:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=29659&highlight=%CF%E3%E4%CF%E5

بحث شما بیشتر مربوط به افزایش کارایی موتور با تغییر ضریب استوکیومتری میشه و کمتر به کاهش مصرف سوخت مربوطه.
اگر علاقه دارید در اون تاپیک پیگیری کنید!

Pontiac
26 May 2007, 01:16 AM
سلام
دوست عزیز :icon_wink جناب z_qz54 با تشکر از راهنماییتون. بنده اون تاپیک رو قبلا مطالعه کردم سوال من اینجا امکان اضافه کردن این قابلیت به سایکلون است,نه افزایش ضریب استوکیومتری به صورت مجزا...
سوال دیگرم هم این است ایا خود شخص شما با استفاده از این وسیله(سایکلون)افزایش واقعی شتاب و قدرت داشتید؟

z_qz54
26 May 2007, 01:28 AM
سلام

درست میفرمائید.
شما با نصب سایکلون،تغییر چشمگیری در شتاب نخواهید داشت...
نفسگیری موتور بهتر میشه.ولی اگر دقت کنید و خیلی حساس باشید این نفسگیری بهتر رو احساس میکنید نه شتاب چشمگیر و...
بیشتر با برداشتنش این افت کم محسوس رو حس میکنید (;

far55om
9 June 2007, 02:24 PM
با سلام
جهت کارایی بهینه و کامل سایکلون سه عدد از این وسیله لازم است
2 دستگاه روی ورودی هوای خودرو و یک دستگاه روی اگزوز
در این حالت بیشترین کارای را داریم

hyund
9 July 2007, 02:33 PM
من روی ماشینم که پراید انژکتوری هست 2 تا نصب کردم البته نه مارکهای دیگه بلکه خود سایکلون 3 رو و میتونم بگم تاثیر خودش رو داشته چون ضعف پراید توی دنده 4 رو پوشش میده البته نه اینکه بشه مثل پزو ولی اگه دنده رو توی سربالایی بدید 4 دیگه اینجوری نیست که انگار ماشین خلاص شده و شتاب معکوس به خودش بگیره بلکه اگه دنده 3 رو مناسب پر کنید نه زیاد نه کم میتونه دنده 4 ادامه راه رو بره و سرعت و دور موتور پایین نیاد . از نظر مصرف هم تاثیر داشته و من کیلومتر زدم میتونم بگم حداقل بین یک و نیم تا دو نیم لیتر در صد کیلومتر تاثیر داره که خیلی به وضعیت رانندگی خود شما و جاده و ترافیک بستگی داره . ولی انصافاً برای اینکه پراید با کولر راحت راه بره خیلی موثره . من با بستن یکی روی ماشن توی جاده تخران کرج با چهار سرنشین بزرگ سال و یک بچه به همراه یه صندوق پر و کولر روشن با دنده 5 سرعت رو به 160 رسوندیم . البته پدرم رانندگی میکرد که حتی متوجه این سرعت هم نشده بوده . چون صدای بوق سرعت ما خیلی کمه و شنیده نمیشه مخصوصاً اگه سر و صدا هم باشه . به هر حال من از بستن دو تا روی پراید جواب گرفتم و مطمئنم یه احساس الکی نیست .

دوست عزيز شما اون دوتا رو چند خريدي و كجا بستي ؟ ممنون مي شم جواب بدي.

:icon_wink

far55om
9 July 2007, 03:00 PM
آدرس نمایندگیش تهران خیابان ملت پاساژ شیرین پلاک 3 آقای مهدی یگانه قیمت برای انژکتوری 32000 تومان برا کاربراتی 36000 تومان

shei2nak
15 July 2007, 08:53 PM
سلام دوستان
ولي به نظر من نميتونه هم تقويت كنه هم مصرف رو كاهش بده! مخصوصا در مورد كاهش مصرف چون چطور مي خواد كاهش بده ايا به ECU وصل ميشه و برنامه رو تغيير ميده كه انژكتور ها سوخت كمتري تزريق كنند يا كاربراتور اگه سرعت ورود هوا بيشتر بشه و به صورت چرخشي بياد خلا بيشتر شده و سوخت بيشتري وارد موتور ميشود؟؟؟؟
لطفا توضيح دهيد كه من اشتباه مي كنم يا نه ؟؟؟؟ ممنون ميشم
پيروز و پاينده باشيد

z_qz54
15 July 2007, 09:47 PM
خلا کمتر میشه دوست عزیز
فشار هوا کم میشه ولی حجم ورودی تغییر نمیکنه

shei2nak
16 July 2007, 03:52 AM
راستش براي من هميشه اين سوال وجود داشته كه با افزايش سرعت هوا خلا زياد ميشه يا كم؟؟؟
شما كه استاد ما هستيد لطف كنيد و يه مختصر توضيحي بفرماييد كه اين سوال من حل بشه...
در ضمن شرمنده اگه تايپيك منحرف شد.

z_qz54
16 July 2007, 04:17 PM
شما لطف دارید.اتفاقا" باز کردن این مسئله به درک بهتر کارکرد سایکلون کمک میکنه.
همانطور که میدونید هوا جزو سیالات تراکم پذیره و با تغییر در شدت و میزان تراکم؛سرعت اون در واحد زمان تغییر میکنه.
بهتر این موضوع برای ما روشن بشه که خلا ایجاد شده در منیفولد و قبل از دریچه گاز ناشی از مکش پیستون در حال رسیدن به نقطه مرگ پایین است ؛اگر جلوی جریان هوا رو هم بگیرید باز پیستون به پایین کشیده میشه ولی میزان خلا به شدت زیاد میشه و متناسب با اون بینظمی گاز و تراکم در واحد سطح به شدت و سرعت زیادی کم میشه.اما در صورتی که شما جلوی این جریان هوا رو نگیرد و حتی تا مقدار کمی پرخورانی به موتور داشته باشید؛میزان مکش تغییر نمیکنه و تناسبی نسبی بین مکش و حجم گاز عبوری پیش میاد که باعث میشه خلا کمتر بشه.میزان فشار خود مانیفولد متناسب با حجم مکشه و اگر شما میزان گاز ورودی رو بیشتر کنید،مکش تغییر میکنه اما کاهش خلا بیشتر از (افزایش)میزان مکندگی است.
سایکلون این اعمال رو انجام میده.
با وجود سایکلون سنسور فشار (وکیوم سنسور) تغییرات رو ثبت میکنه
این سنسور یک قطعه سیلیکونی داره که با تغییر فشار وارد بر اون قطعه مقاومتش تغیر میکنه و این تغییرات به مدار داخلی سنسور میرسه که یک تبدیل تغییرات به سیگنال هستش و سپس به واحد کنترل الکترونیک ECU.

alirezasalam
17 July 2007, 12:03 AM
راستش براي من هميشه اين سوال وجود داشته كه با افزايش سرعت هوا خلا زياد ميشه يا كم؟؟؟
شما كه استاد ما هستيد لطف كنيد و يه مختصر توضيحي بفرماييد كه اين سوال من حل بشه...
در ضمن شرمنده اگه تايپيك منحرف شد.

اصولآ هرچه سرعت هوا بیشتر میشه فشار کم میشه.
و دقیقآ همین اختلاف فشار در زیر و روی بال هواپیماست که باعث کنده شدن اون با 100 تن وزن از زمین میشه!
برای درک بهتر شما 2تا توپ پینگ پنگ رو با نخ آویزون کن طوری که فاصله اونها یکی 2 سانت باشه. حالا بین دو توپ فوت کن یا به عبارتی سرعت عبور سیال رو زیاد کن! ببین چی میشه.
دو تا توپ به هم می چسبند! چون فشار در قسمت بین دو توپ کم شده!:icon_evil

در مورد تاثیر سایکلون روی شتاب برای اینکه یه مقیاس قابل امتحان بدم و اون اینکه:
تاثیر نصب سایکلون روی شتاب و مصرف مانند تعویض یه فیلتر هوای کثیف با یک فیلتر نو و تمیزه!
پس انتظار معجزه نداشته باشید ولی بی تاثیر هم نیست!
اینطور هم نیست که با نصب سایکلون دیگه نیازی به تعویض فیلتر هوا نباشه. دیگه خود دانید!

shei2nak
17 July 2007, 03:22 AM
با سلام
مرسي از لطفتون ...
اين مثال توپ يه جورايي كار ونتوري رو شبيه سازي مي كنه ديگه درسته؟
ولي من ربطشو به هواپيما متوجه نشدم چون هواپيما به دليل سرعت زياد روي مولوكول هاي هوا سوار ميشه و ميره بالا پس چه ربطي به اختلاف فشار داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alirezasalam
17 July 2007, 11:22 AM
البته یه کم از بحث خارج میشه!
خلاصه میگم: (اگه سوالی بود به صورت خصوصی در ارتباط خواهیم بود )
سطح روی بال از زیر بیشتره. چون روی بال قوس داره. حالا فرض کنید 2 ملکول هوا به لبه جلویی بال می رسند. یکی از بالای بال و دیگری از پایین بال عبور می کند و به انتهای بال می رسند . هر دو در یک زمان به انتها می رسند . ( شما اینکه زمان رسیدن هر دو مساوی هست رو فعلآ از من قبول کن که بحث طولانی نشه طبق قوانین فیزیک و مشاهدات تجربی در تونل باد قابل اثباته)
خوب دو ملکول در زمان ثابت با انتهای بال می رسند اما ملکول بالایی مسافت بیشتری رو طی کرده! یعنی سرعتش بیشتر بوده! و می دانیم سرعت بیشتر = فشار کمتر!
پس فشار در روی بال کمتر از زیر بال میشه. و همین اختلاف فشار باعث بال رفتن هواپیما وشناور شدن اون بر روی هوا میشه! ( این رو هم بگم موتورهای معمولی جت در ثانیه یک تن هوا رو می بلعند و در جلوی هواپیما خلا نسبی ایجاد می کنند و این عامل هم باعث پیش روندگی میشه .... )
این داستان پرواز است. داستانی که سالها فکر بشر رو به خود مشغول کرده بود!

در مورد سایکلون هم یه جورایی از این موضوع و افزایش حرکت کاتوره ای و بیشتر کردن سطح تماس سوخت با هوا بهره می بره که در موردش بحث شد. موقع تصب سایکلون شاید تغییر محسوسی احساس نکنید اما اگه بعد از 2 ما بازش کنید تنبل شدن ماشین به خوبی حس میشه!

far55om
19 July 2007, 11:47 AM
با سلام

یک سوال داشتم ولی لطف کنید به ساده ترین شکل جواب بدین
بهترین جای نصب سایکلون برای نیو پی کی کجاست

ممنون

amahdavi2004
19 July 2007, 12:51 PM
من ديروز زنگ زدم براي نصب روي 405 كه مي گفت 3 عدد بايد نصب شود دو تا قبل و بعد فيلتر هوا و يكي دريچه ورودي مانيفولد (در همان حدود دقيق يادم نيست) و دانه اي 35 هزار تومان با نصب و اصل كره اي هولوگرام دار (البته شركت باروك نبود) دوستاني كه بر روي سمند نصب كرده اند خصوصا جناب z_qz54 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=23886) ; لطفا راهنمايي كنند: 1 - با توجه به قيمتش واقعا ارزش نصب كردن دارد؟ 2 - سه تا لازم است؟ 3 - در كجا نصب شود بهتر است؟

z_qz54
19 July 2007, 09:35 PM
سلام
far55om جان هر ماشینی؛بعد از فیلتر هواش دیگه...
خود فروشنده شما رو راهنمایی میکنه
amahdavi2004 عزیز؛یکی از دوستان توی این تاپیک تصویری قرار داده بودند که 12 سایکلون نصب شده بود بر روی یک خودرو!
هدف اصلی این کار سرعت بخشید به جریان هوای ورودی خصوصا" پس از فیلتر هوا است چون فیلتر خودش یک کاهنده سرعت هواست ولی با بستن یک عدد قبل از فیلتر هوا؛مقداری به سرعت کلی سیال کمک میشه؛اما 2 تا بعدش کاملا" درسته و به صرفه تر.
من قبلا" پشت دریچه گاز بسته بودم،یعنی بعد اون خم توی همون 3-4 سانتی که صافه.

ali14049
20 July 2007, 02:48 AM
هدف اصلی این کار سرعت بخشید به جریان هوای ورودی خصوصا" پس از فیلتر هوا است چون فیلتر خودش یک کاهنده سرعت هواست ولی با بستن یک عدد قبل از فیلتر هوا؛مقداری به سرعت کلی سیال کمک میشه؛اما 2 تا بعدش کاملا" درسته و به صرفه تر.

بعد از فيلتر هوا، كجا بهترين جا(بيشترين كارايي) براي نصب سايكلونه؟:icon_ques
چون تعداد صفحات اين مبحث زياد شده و بنظرم بايد نتيجه اعلام بشه(در مورد اينكه آيا سايكلون در كاهش سوخت و افزايش قدرت مؤثره يا نه)لطفا يك جمع بندي بفرماييد!
بنظر خودم بقدري شتاب افزايش پيدا كرده كه محسوس بوده!

z_qz54
20 July 2007, 03:10 AM
توی فاصله ای نسبت به دریچه گاز که هوا اجازه دوران کافی رو داشته باشه
هرچقدر نزدیکتر بهتر
ولی نه اینکه بچسبه بهش!
توی مصرف من تغییری احساس نکردم که چشمگیر باشه
ولی در شتاب...من با علیرضاسلام موافقم
با برداشتنش تاثیرش رو حس میکنید
ولی خیلی خیلی هم محسوس نیست که تعجب کنید!!
از نظر علمی کاملا" توجیح میشه و قابل پذیرش است
از نظر عملی هم چون شرایط تست برای یک راننده محی نیست؛محسوس نیست و خوب احساس نمیشه
ولی تاثیرش رو کامل میزاره!

far55om
21 July 2007, 10:23 AM
به نام خدا

من خریدم 32 تومان نصبش کردم
شتاب و قدرت ماشین خیلی خوب شده مخصوصا موقع کولر گرفتن دمای ماشین هم کم شده ولی مصرف بنزینم به طور چشمگیری زیاد شده
در ضمن روی ماشین من فیول اکس هم داره که موقعی که اون تنها نصب بود واقعا مصرفم کم بود
نتیجه :
سایکلون مصرف سوخت رو کاهش نمیده ولی روی قدرت ماشین کاملا اثر میزاره

baabi
10 August 2007, 02:31 PM
من که همین فردا صبح میخوام برم نصب کنم. البته این بنده خدایی که میگه نصب میکنه ، قیمت رو 25 تومن داده ، تازه گفت که تظیم موتور هم برات میکنم، مجانی!
راستی آقایونا ، آیا راهی وجود داره که قبل و بعد از نصب ، با این سیستمهای کامپیوتریزه ماشین های نسبتا جدید ، بشه فهمید که مصرف چقده؟
من ماشینم 405 GLI هست و موندم که Fuelex نصب کنم یا Cyclone ؟

z_qz54
10 August 2007, 10:56 PM
من که همین فردا صبح میخوام برم نصب کنم. البته این بنده خدایی که میگه نصب میکنه ، قیمت رو 25 تومن داده ، تازه گفت که تظیم موتور هم برات میکنم، مجانی!
راستی آقایونا ، آیا راهی وجود داره که قبل و بعد از نصب ، با این سیستمهای کامپیوتریزه ماشین های نسبتا جدید ، بشه فهمید که مصرف چقده؟
من ماشینم 405 GLI هست و موندم که Fuelex نصب کنم یا Cyclone ؟

سلام
به نظر من سایکلون نصب کن
تاثیرش بیشتر و تائید شده کامله!
فیول اکس رو یکی از بچه های همین تاپیک کلی تبلیغ کرد و بعد گفت به درد نمیخوره و تاثیرش کوتاه مدته

baabi
11 August 2007, 02:27 AM
من به عنوان کسی که درس مکانیک سیالات 1 رو پس کرده (حالا نمره اش رو بیخیال! ) بیشتر علاقه دارم که راهی پیدا کنم که میزان فلو (یا همون جریان بنزین ) رو اندازه بگیره.
البته در محل کار من ، این مساله مربوط به بچه های ابزار دقیق میشه ولی خوب با استفاده از قوانین فیزیکی ساده هم میشه اینکارو کرد. مشکل اینه که اینجا اینقد هوا گرمه که اقلا تا یک ماه دیگه نمیخوام شروع کنم!
بازم سوالمو مطرح میکنم:
آیا راهی در حال حاضر وجود داره که مصرف سوخت رو (دقیق) بشه در حالت سلو(مثلا) اندازه گرفت یا یه همچین چیزی؟
اگه هم نیست ، اساتیدی که تو این تالار هستن ، راهنمایی کنن و احیانا دست به کار بشن! ما رو هم از چند رای بودن نجات بدن!(فکر کنم زیاد جالب نباشه که همش به حدس و گمان در مورد مصرف متکی باشیم و تو 18 صفحه باز نتونیم منتج به نتیجه قاطع بشیم...)

z_qz54
11 August 2007, 03:30 AM
من به عنوان کسی که درس مکانیک سیالات 1 رو پس کرده (حالا نمره اش رو بیخیال! ) بیشتر علاقه دارم که راهی پیدا کنم که میزان فلو (یا همون جریان بنزین ) رو اندازه بگیره.
البته در محل کار من ، این مساله مربوط به بچه های ابزار دقیق میشه ولی خوب با استفاده از قوانین فیزیکی ساده هم میشه اینکارو کرد. مشکل اینه که اینجا اینقد هوا گرمه که اقلا تا یک ماه دیگه نمیخوام شروع کنم!
بازم سوالمو مطرح میکنم:
آیا راهی در حال حاضر وجود داره که مصرف سوخت رو (دقیق) بشه در حالت سلو(مثلا) اندازه گرفت یا یه همچین چیزی؟
اگه هم نیست ، اساتیدی که تو این تالار هستن ، راهنمایی کنن و احیانا دست به کار بشن! ما رو هم از چند رای بودن نجات بدن!(فکر کنم زیاد جالب نباشه که همش به حدس و گمان در مورد مصرف متکی باشیم و تو 18 صفحه باز نتونیم منتج به نتیجه قاطع بشیم...)

ببینید دوست عزیز؛ECU میزان پاشش بنزین رو تعیین میکنه و هر دستگاهی که قابلیت بیس ریدر رو داشته باشه میتونه این میزان رو در بازه زمانیی تعیین کنه
ولی چند مشکل است
یکی اینکه رو دیاگ پشتیبانی نمیشه؛نیاز به داینا موتور داره
و دیگری اینکه خودروی شما ecu SL96 که روی سمند و 405 و...نصب میشه باگ متغییر نداره و پاشش رو بر حسب میزان حجم و زیاویه دریچه گاز تعیین میکنه.
کلا" جز لاب دانشگاه صنعتی بابل و گروه صنعتی پیشگام و ایرانخودرو و چند شرکت دیگه؛کسی دینا موتور نداره
بهتره از بحث خارج نشیم

web
11 August 2007, 02:12 PM
همونطور که دوست عزیز z_qz54 هم فرمودن دستگاه های دیاگ موجود در حال حاضر فقط میتونن وضعیت سوپاپ های ورودی و گاز رو مورد بررسی قرار بدن و با گزینه هایی مثل poor یا rich و ... غنی سوز یا فقیر سوز بودن موتور رو تشخیص بدن. پس به ما میگن که این موتور از حد استاندارد خودش بیشتر میسوزونه یا نه.

دوستان برای کاهش مصرف سوخت موتورهای شش سیلندر مثل پاجرو آیا ادوات مورد بحث تو این تاپیک مفید هستن؟

baabi
11 August 2007, 05:09 PM
خوب بالاخره منم نصب کردم ، اما خوب این بنده خدا (که مث بقیه تنظیم موتوری ها کلی هم ادعاش میشد و هر چی میگتی بش بر میخورد! ) یه چند تا دست ساز خودش هم داشت که از من 15 تومن گرفت و انداخت توی لوله ای که یه حالت خم داره و مال هوا هست. با اون عکسی که قبلا بچه ها گذاشتن فرق میکرد
من یه عکس قبلا از همین تاپیک گرفته بودم که جای نصب سایکلون من باهاش فرق میکنه که من مال خودم رو هم مشخص اش کردم. به محض اینکه فرصت کنم عکسی از سایکلون خودم و محل نصبش ، جداگونه میذارم ، اما فعلا همینو داشته باشید.
البته این دوستمون هم به جای اون لوله خم دار یه وسیله عجیبی گذاشته ، که من نمیدونم چیه!!! اما سایکلون رو برای من دقیقا توی خم گذاشت. نظر شما چیه؟

http://img14.imgspot.com/u/07/222/09/Baabiresize.jpg

پیمان ق
15 August 2007, 04:28 AM
خوب بالاخره منم نصب کردم ، اما خوب این بنده خدا (که مث بقیه تنظیم موتوری ها کلی هم ادعاش میشد و هر چی میگتی بش بر میخورد! ) یه چند تا دست ساز خودش هم داشت که از من 15 تومن گرفت و انداخت توی لوله ای که یه حالت خم داره و مال هوا هست. با اون عکسی که قبلا بچه ها گذاشتن فرق میکرد
من یه عکس قبلا از همین تاپیک گرفته بودم که جای نصب سایکلون من باهاش فرق میکنه که من مال خودم رو هم مشخص اش کردم. به محض اینکه فرصت کنم عکسی از سایکلون خودم و محل نصبش ، جداگونه میذارم ، اما فعلا همینو داشته باشید.
البته این دوستمون هم به جای اون لوله خم دار یه وسیله عجیبی گذاشته ، که من نمیدونم چیه!!! اما سایکلون رو برای من دقیقا توی خم گذاشت. نظر شما چیه؟

جالبه !
فکر کنم از تکنولوژی شاتل فضایی کپی برداری شده .:icon_surp

دوست عزیزم ،الان چقدر تفاوت احساس میکنی ؟ در سوخت و در شتاب ماشین تاثیری داشته ؟

baabi
15 August 2007, 07:52 AM
با سلام
راستشو بخواين من بعد از نصب اين موجود جاي خاصي نرفتم كه بخوام واقعا تستش كنم , اما با همين مقداري كه تو خيابونا اينور و اونور رفتم بايد بگم : نه

samiii
17 August 2007, 05:23 PM
من 206 تیپ6 دارم ولی مدتی است مصرف سوخت شدیدا بالا رفته مثلا در 42-43 کیلو منر 13-13.5 لیتر بنزین سوزانده ام .به نمایندگی ها که مراجعه می کنم چون در بندر عباس هستم میگویند ما برنامه و دستگاه پی پی اس که برنامه را تنیم کند نداریم.بعضی ها هممی گویند ایرادی ندارد چون چراغ روشن نمی شود.ولی یکی از نمایندگی ها گفت دستگاه صدی 15 تا را نشان داده ولی دستگاه پی پی اس را نداریم که برنامه را درست کنیم
ولی نمایندگی دیگر می گوید چنین دستگاهی نداریم.حالا من چکار کنم؟پیشنهادی دارید؟ممنون میشم

ar1358
18 August 2007, 03:36 AM
تجهيزات كاهش مصرف سوخت خودرو؛ رويا يا واقعيت

قسمت دوم
گروه خودرو- چهارشنبه گذشته همزمان با تصويب‌بندي توسط ستاد تبصره 13 مبني ‌بر الزام شركت نفت به حمايت از اختراعات موثر در كاهش مصرف سوخت، طي گزارشي به عملكرد تجهيزات كاهش مصرف سوخت در خودروها پرداختيم. در گزارش مذكور هرچند به تجربه چندين‌ساله خودروسازها مبني‌بر ناكامي در ساخت اين‌گونه تجهيزات اشاره شد، اما انتقادي نيز به مصوبه ستاد تبصره 13 داشت چرا كه مسوولان در اين مصوبه نه تنها به تجربه جهاني توجهي نكرده‌اند بلكه براي واردات تجهيزات موثر در اين زمينه تشويقات و يا تحفيفات گمركي نيز در نظر نگرفته‌اند.

در ادامه سعيد متيني، كارشناس موتور شركت ايران‌خودرو به واردات دو نوع قطعه كاهش مصرف سوخت در ايران اشاره و مزايا و معايب آن را برشمرد. حال در ادامه اين گزارش ضمن ارائه دو ديدگاه از دو كارشناس خودرو در مورد تجهيزات وارداتي به ايران، به معرفي تجهيزات جديدي كه با استفاده از فناوري نانو در كاهش مصرف سوخت موثر هستند، مي‌پردازيم.
رابطه معكوس قيمت سوخت و خودرو
خاكساري، عضو هيات‌علمي دانشگاه و كارشناس صنعت خودرو در خصوص اينكه آيا قطعات وارداتي به ايران موجب كاهش مصرف سوخت مي‌شوند يا خير، اظهار داشت: با نصب اين‌گونه قطعات مصرف سوخت تاحدودي كاهش مي‌يابد، اما بخشي از اين قطعات نيز تقلبي بوده و هيچ تاثيري بر مصرف سوخت خودرو ندارد.
وي با اشاره به اينكه در‌حال‌حاضر برخي خودروسازان بزرگ در دنيا با نصب برخي قطعات موجب كاهش مصرف سوخت خودرو شده‌اند، عنوان كرد: برخي خودروسازان با ايجاد تغييراتي بر روي موتور خودرو تونسته‌اند ميزان مصرف سوخت خودرو را تا حدودي كاهش دهند كه روند كاهش سوخت از طريق ايجاد تغيير در موتور چشمگيرتر از نصب قطعاتي بود كه كاهش مصرف سوخت را در پي داشته است.
خاكساري در ادامه تصريح كرد: در تمام كشورهاي دنيا رابطه قيمت خودرو و قيمت سوخت رابطه معكوسي است در اين كشورها قيمت خودرو پايين و قيمت سوخت بالا است اما در ايران اين امر برخلاف ساير كشورها است. درايران قيمت خودرو بالا و قيمت سوخت پايين است. همچنين افزايش قيمت سوخت در مقايسه با ساير كشورها موجب شده است كه اين كشور ما به سمت فناوري‌هاي كاهش مصرف سوخت روي بياورند. اما در ايران اين اتفاق تا كنون رخ نداده است.
خاكساري در خصوص عدم استقبال شركت‌هاي خودروساز براي نصب اين گونه قطعات اظهار داشت: عدم استقبال شركت‌هاي خودروساز به ساختار انحصاري صنعت خودروسازي كشور باز مي‌گردد. دو شركت به ظاهر بزرگ خودروساز دركشور به دليل انحصاري كه در كشور به وجود آورده‌اند اجازه هيچ نفوذي را بر روي اين صنعت نمي‌دهند و به دليل تقاضاي بالاي خودرو در كشور خودروسازان، خودروهاي توليدي را بدون ايجاد تغييرات وارد بازار مي‌كنند.
وي در ادامه تصريح كرد: از سوي ديگر به دليل اينكه تغيير هر تكنولوژي نيازمند زمان طولاني است، خودروسازان در اين مدت به منظور توليد خودروهاي كم مصرف و يا نصب قطعاتي كه موجب كاهش مصرف سوخت مي‌شود از منابع دولتي استفاده مي‌كنند، اما با گذشت زمان اين طرح‌ها رو به فراموشي مي‌رود و تنها منابع دولتي است كه مصرف شده است.
وي در خصوص طرح دولت مبني بر الزام خودروسازان بر توليد خودروهاي كم مصرف نيز عنوان كرد: دولت نبايد به صورت دستوري و بخشنامه‌اي عمل كند، شايد استفاده از بخشنامه نشان دهنده برطرف كردن مشكل باشد اما در نهايت هيچ تاثيري بر صنعت خودرو نخواهد داشت.
خاكساري در رابطه با چگونگي عملكرد قطعات كه موجب كاهش مصرف سوخت مي‌شود، گفت: برخي تجهيزات موجب مي‌شوند كه هواي ورودي به موتور احتراق بهتري داشته باشد. با احتراق بهتر هوا در موتور ميزان مصرف سوخت تا حدودي كاهش يابد.
قطعات كاهش مصرف سوخت يك ادعا است
امير بهمن پذيرا، مدير مهندسي و تحقيقات شركت پارس خودرو نيز در خصوص اينكه آيا اينگونه قطعات موجب كاهش مصرف سوخت مي‌شود يا خير گفت: برخي شركت‌ها در حال حاضر مدعي شده‌اند كه قطعاتي وارد كشور كرده‌اند كه با نصب آنها بر مسير سوخت‌رساني خودرو ميزان مصرف سوخت تا 30درصد كاهش مي‌يابد اما گفته اين شركت‌ها فقط يك ادعا است.
وي در ادامه تصريح كرد: شركت پارس خودرو نمونه‌هايي كه وارد بازار شده را در چندين مرحله مورد ارزيابي قرار داده است. اما هيچ كدام از قطعات از كارايي لازم برخوردار نبوده‌اند.پذيرا در خصوص اينكه در صورت وجود قطعه‌اي كه مصرف سوخت را كاهش مي‌دهد اين شركت آن را بر روي خودروهاي توليدي خود نصب خواهد كرد يا خير اظهار داشت: در صورت تاييد همچنين قطعه‌اي شركت پارس خودرو اقدام به نصب آن بر روي خودروهاي توليدي خود خواهد كرد.
به كارگيري نانو در كاهش مصرف سوخت
در حال حاضر برخي از كشورها به دليل ناكامي در ساخت تجهيزات كاهش مصرف سوخت به فناوي نانو در اين زمينه روي آورده‌اند، اين در حالي است كه فناوري نانو به كشف استفاده‌هاي خلاقانه براي مواد وارداتي كه در مقياس نانو عمل مي‌كنند منجر مي‌شود. بسته صرفه‌جويي سوختي نانو نيز چيزي نيست جز لوله‌اي لاستيكي كه با ذره‌هايي در مقياس نانو از نوعي سنگ معدني بارور شده به دليل خاصيت مادون قرمز پر انرژي (FIR) آن براي استفاده در اين بستر انتخاب شده است. FIR بخشي از طيف نور است كه ناقل گرما است. به اعتقاد كارشناسان قرار گرفتن بنزين و گازوئيل در معرض اين ذرات نانو اثري خاص بر آنها دارد.
قرار گرفتن بنزين و گازوئيل در معرض اين ذرات نانو اثري خاص بر آنها دارد. اين ذرات موجب مي‌شوند سلول‌هاي هيدروكربني به صورت خطي رديف شوند و از تجمع خوشه‌اي ذرات هيدروكربني جلوگيري مي‌كند. اين تغيير آرايش به سوخت و هوا اجازه مي‌دهد بهتر با هم تركيب شوند و پس از ورود سوخت به محفظه سيلندر براي احتراق آن را آماده سوختن بهتر مي‌كند.
ذرات نانو همچنين گرماي موتور را به ذرات رديف شده منتقل كرده و سوخت را براي احتراق كامل‌تر آماده مي‌كنند. نتيجه نهايي اين است كه احتراق كامل‌تري به وقوع مي‌پيوندد. بخش اعظم سوختي كه وارد محفظه احتراق مي‌شود، مي‌سوزد و براي تامين نيروي موتور مورد استفاده قرار مي‌گيرد و جز كمتري از آن به آلاينده‌هاي مضر تبديل مي‌شود. ظاهرا‌ اين بسته صرفه‌جويي سوختي توسط شركت‌هاي مختلفي از جمله شركت تحقيقات بيوشيميايي منابع انرژي (ESBR) در كاليفرنيا آزموده شده و كارآمدي آن در همه انواع موتور‌ها تحت شرايط رانندگي مختلف به اثبات رسيده است.
استين كول، از مهندسان با سابقه صنعت خودرو كه كوله‌باري از 35 سال سابقه دارد، مي‌گويد: از مشاهده تاثيرگذاري اين بسته روي ميتسوبيشي پاجروديزل خود كه موتوري به حجم 5/2ليتر دارد، شگفت‌زده شده بود.
كول مي‌گويد:‌ اولين چيزي كه متوجه آن شدم اين بود كه موتور با رواني بيشتري استارت خورد. براي اطمينان از اينكه اشتباه نكرده‌ام بسته را از روي خودرو باز كردم و به وضوح ديدم موتور مثل قبل روان نيست. وي مي‌افزايد: با استفاده از اين بسته مصرف سوخت خودروي او 10درصد كاهش داشته است.
كول تاكيد دارد براي حصول اطمينان از موثر بودن اين بسته آن را روي يك دستگاه لندروور مدل 1972 نصب كرده است. پس از طي مسيري در حالي كه خودروي مورد نظر، خودروي مسابقه‌اي ديگري را يدك مي‌كشيد در مسير بازگشت 15ليتر بنزين كمتر در قياس با مسير رفت مصرف كرد.
براي به دست آمدن بهترين نتيجه بسته صرفه‌جويي سوختي ناتو بايد در مسير انتقال سوخت و در نزديكترين جاي ممكن به كاربراتور يا انژكتور قرار گيرد. مي‌توان لوله لاستيكي حاوي ذرات ناتو را بريد و درست در خروجي انژكتور يا كاربراتور قرار داد تا سوخت پس از تركيب با افزودني‌هاي ديگري كه ممكن است در مسير حركتش قرار دارند وارد بسته شود.
اين بسته در نيوزيلند چيزي حدود 75دلار قيمت دارد.

ar1358
29 August 2007, 04:29 AM
پاترول نفت سوز شد
سه شنبه، 6 شهريور 1386
ساعت: 12:17 Tuesday, August 28, 2007
كد خبر: 41597

به گزارش خبرخودرو ، دو مبتکر چهارمحال‌ وبختیاری‌ موفق‌ به‌ دو گانه‌ سوز کردن‌ خودروی‌ پاترول‌ با استفاده‌ از نفت‌ و بنزین‌ شدند .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فروزنده جهانبین‌ یکی‌ از مبتکران‌ گفت‌:این‌ طرح‌ از چراغهای‌ روشنایی‌ دستی که‌ بوسیله‌ فشار باد و از طریق پمپاژ ، نفت‌ را به‌ صورت‌ پودر به‌ حباب‌ طوری‌ چراغ‌ منتقل‌ می‌ کند الگو برداری‌ شده‌ است.‌

وی‌ در خصوص‌ چگونگی‌ تغییر در سوخت‌ خودروی‌ خود افزود:با تاباندن‌ لوله‌ ای‌ بین‌ مینی‌ فول‌ و اگزوز، نفت‌ داغ‌ شده‌ وارد کاربراتورمی‌ شود وبا نصب‌ سه‌ راهی‌ به‌ ورودی‌ شناور،نفت‌ قطع می‌ شود و بنزین‌ به‌ طور خودکار به‌ کاربراتور وارد می‌ شود .

جهانبین‌ افزود:خودرو ‌4‌ تا ‌5‌ دقیقه‌ بوسیله‌ بنزین‌ روشن‌ می‌ شود و پس‌ از آنکه‌ مینی‌ فول‌ داغ‌ شد شیر نفت‌ را باز و بنزین‌ را قطع می‌ کنیم‌ و با وارد شدن‌ نفت‌ به‌ کاربراتور ، خودروهمچنان‌ درحالت‌ روشن‌ باقی‌ می‌ ماند.

وی گفت‌:با تغییر اندازه‌ ژیگلورها میزان‌ ورودی‌ و انتقال‌ سوخت‌ اضافی‌ به‌ باک‌ خودرو تنظیم‌ شده‌ وتا زمانی‌ که‌ مینی‌ فول‌ داغ‌ است‌ خودرو خیلی‌ راحت‌ روشن‌ می‌ شود اما در هوای‌ سرد لوله‌ های‌ انتقال‌ نفت‌ به‌ کاربراتور باید به‌ وسیله‌ المنت‌ برقی‌ گرم‌ شوند .

وی‌ با بیان‌ اینکه‌ این‌ خودرو تاکنون‌ ‌700‌ کیلومتررا با همان‌ سرعت‌ و شتاب‌ پیموده‌ است‌ گفت‌:هیچ‌ آسیبی‌ به‌ سیستم‌ خودرو وارد نشده‌ است.‌

فروزنده‌ جهانبین‌ با کمک‌ همکارش‌ مهران‌ موسایی‌ با صرف‌ ‌200‌ هزار ریال‌ هزینه‌ و در ‌10‌ روز پاترول‌ خودرا نفت‌ سوز کرده‌ اس

baabi
9 September 2007, 07:57 AM
با عرض سلام
ميبينم كه بحث كلي از راه خودش خارج شده
خوب بالاخره بعد از نصب سايكلون يه مسافرت دور به پست ما خورد و مجبور شديم حدود 2700 كيلومتر رو راه بريم.
اما با يه حساب سر انگشتي آخر كار متوجه شدم كه مصرف در حدود 7 درصد شده و البته نميدونم كه اين مساله ربطي به سايكاون داره يا نه ولي بر خلاف بقيه وقت ها ، سرعت ماشينو رو 110 نيگه داشتم كه فكر كنم بي تاثير هم نبوده.
در ضمن تو 90 درصد راه هم كولر روشن بوده.

amahdavi2004
9 September 2007, 09:54 AM
اگر 100 تا 7 ليتر مصرف شده كه تقريبا بين 2 تا 3 ليتر مصرف پايين آمده است كه خيلي به مصرف استاندارد نزديك است از محاسبه خود مطمئن هستيد؟ چون با توجه به عدم استاندارد اكتان بنزين و پايين بودن رطوبت نسبي هوا و ارتفاع از سطح دريا و نوع جاده هاي ايران نسبت به اروپا طبق اطلاعيه سازمان بهينه سازي مصرف سوخت مصرف خوردوها در ايران تا 10 درصد بيشتر از مشابه اروپاست حالا ساير عوامل مثل تنظيم بودن موتور، سرعت، كولر و .... را هم در نظر نمي گيريم.

Nomad
13 September 2007, 02:13 PM
دوستان یه سوال داشتم ... آیا اطلاعی در مورد این پماد ها و مواد کرم مانند که تو تیوبهای پلاستیکی عرضه میشه و میگن باعث کاهش مصرف سوخت میشه دارید ... فکر کنم این مواد رو به جداره ی سیلندرها و ... میزنن یا میرسونن . حالا به چه صورتیش رو نمیدونم ... البته بگم که تو ایران هم هست از اینها ...

extremepower
14 September 2007, 01:53 AM
من دیروز یک اگهی تبلیغاتی دیدم که روش نوشته بود سایکلون 3.
مثل یک فن میمونه .تقریبا کار توربو شار÷ر رو میکنه و گفته 20 درصد مصرف رو پایین میاره و 20 درصر توان موتور رو بالا میبره.
زنگ زدم به نمایندگیشون گفت حدود 40 هزار تومان میشه بعد یه توضیحاتی هم در موردش داد.
حالا اگه کسی یه همچین چیزی رو میدونه چیه و نصب کرده بگه جواب میده یا نه که ما بیخودی 40 تومن پول ندیم.
با تشکر.

Nomad
14 September 2007, 01:36 PM
دوست عزیز extremepower تمام پستهای این تاپیک در مورد همین موضوعی هستش که شما فرمودی .... همونها رو مطالعه کنی فکر میکنم بجوابت برسی ...

کسی نبود جواب منو بده ؟

extremepower
14 September 2007, 04:22 PM
من این 19 صفحه رو خوندم ولی هرکی یک نظری میده.بلاخره یکی بگه می ارزه بگیرم یا نه؟

Glimpser
14 September 2007, 06:37 PM
من این 19 صفحه رو خوندم ولی هرکی یک نظری میده.بلاخره یکی بگه می ارزه بگیرم یا نه؟

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=22799&page=19

far55om
15 September 2007, 02:17 PM
من دیروز یک اگهی تبلیغاتی دیدم که روش نوشته بود سایکلون 3.
مثل یک فن میمونه .تقریبا کار توربو شار÷ر رو میکنه و گفته 20 درصد مصرف رو پایین میاره و 20 درصر توان موتور رو بالا میبره.
زنگ زدم به نمایندگیشون گفت حدود 40 هزار تومان میشه بعد یه توضیحاتی هم در موردش داد.
حالا اگه کسی یه همچین چیزی رو میدونه چیه و نصب کرده بگه جواب میده یا نه که ما بیخودی 40 تومن پول ندیم.
با تشکر.

با سلام
از نظر تئوری باعث میشه که هوا با شکل خاص و حجم بالا وارد سیلندر بشه
در ماشین های کاربراتوری چون میزان پاشش بنزین به هوای ورودی وابسته است فکر نمیکنم تغییری در مصرف اعمال بشه
ولی در ماشینهای انژکتوری میزان پاشش با میزان هوای ورودی در ارتباط نیست (یعنی اگر هوای ورودی بیشتر باشه میزان بنزین تغییری نمیکند) باعث میشه که هوای بیشتری توی سیلندر پر بشه و اون مقدار بنزین اضافه شده به صورت کامل بسوزه و انفجاری کامل و بدون نقص داشته باشیم ولی اینعدد 20 درصد درست نیست میزان کاهش بین 5 تا 10 درصده
من خودم رو پی کی نصب کردم
مصرف بنزینم الان تو شهر 7.14 در صد کیلومتره و تو جاده با کولر روشن و 120 کیلومتر سرعت 6.1 لیتر تو 100 کیلومتر
در مورد قدرت باید بگم که کاملا موثره (البته روی ماشین من اینطوری بوده)
امیدوارم به جوابتون رسیده باشید

Nomad
15 September 2007, 10:55 PM
دوستان کسی در مورد پست 237 که زدم اطلاعی نداشت ... !!؟؟؟

far55om
16 September 2007, 08:54 AM
دوستان کسی در مورد پست 237 که زدم اطلاعی نداشت ... !!؟؟؟

دوست عزیز
منبع خودتو اعلام کن تا ببینیم چی هست

far55om
17 September 2007, 12:17 PM
سنسور اکسیژن و نیز کاهش دهنده مصرف سوخت

http://www.istgah.com/images/2007/08/22/258306_ysdhuk_m.jpg

جایگزین سنسور اکسیژن برای تمامی خودرو ها و نیز کاهش دهنده مصرف سوخت.
با دو سال گارانتی تعویض

دوستان عزیز کسی میدونه این چیه و کجا سوار میشه ؟؟؟؟؟/

Nomad
18 September 2007, 10:14 PM
تبلیغش تو مجله ماشین بود فکر کنم یا یه مجله دیگه ... همون پمادها رو میگم ها ... سنسور اکسیژن فکر میکنم واسه تنظیم مقدار اکسیژن ترکیبی با سوخت هستش که البته فکر میکنم تو ماشینهای ایرانی حال حاضر بطور استاندارد نصب باشه ...

Shahrum
19 September 2007, 12:25 PM
تا آنجایی که ما تا به حال دیدیم این جور لوازم بیشتر ادعا هستن تا عمل
چند نکته

با سلام،
فرمايش شما كاملا درسته. طبق آزمايشي كه ما در شركت ايپكو (شركت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو) بر روي شاسي دينامو متر انجام داديم، ميزان تاثير سايكلون تنها افزايش توان موتور به اندازه 1 اسب در دور 6000 RPM بود. موتور مورد نظر XU7JP/L3 ( موتور پژو 405 ) و محل نصب سايكلون در ورودي مانيفولد هوا بود.

البته با 40 هزار تومان نميشه توربو شارژ يا سوپر شارژ بر روي موتور نصب كرد. هزينه توربو شارژ با نصب حدود 1.5 ميليون تومان است ( خودروي پژو 405 ).

توصيه من به همه ي دوستان علاقه مند اين است كه در انتخاب خود دقت كنيد و فريب تبليغات را نخوريد.

موفق باشيد.

بازم سوالمو مطرح میکنم:

سلام،
دقيق ترن راه استفاده از يك دستگاه فلو متر هست ولي قيمت اين دستگاه بالاست و براي مراكز تحقيقاتي ارزش خريد داره. اگه خودتون مايليد اون رو بسازيد بايستي علاوه بر ساخت چند قطعه مكانيكي، مقداري هم مدارات الكترونيك جهت اندازه گيري و نمايش فلو (جريان) بنزين بكار ببريد.

موفق باشيد.

سلام دوستان
ولي به نظر من نميتونه هم تقويت كنه هم مصرف رو كاهش بده! مخصوصا در مورد كاهش مصرف چون چطور مي خواد كاهش بده ايا به ECU وصل ميشه و برنامه رو تغيير ميده كه انژكتور ها سوخت كمتري تزريق كنند يا كاربراتور اگه سرعت ورود هوا بيشتر بشه و به صورت چرخشي بياد خلا بيشتر شده و سوخت بيشتري وارد موتور ميشود؟؟؟؟
لطفا توضيح دهيد كه من اشتباه مي كنم يا نه ؟؟؟؟ ممنون ميشم
پيروز و پاينده باشيد

سلام،
كاملا درسته! در موتور هاي كاربراتوري اگر مكش هوا افزايش پيدا كنه، به همون ميزان سوخت بيشتري از كاربراتور به داخل مانيفولد مكش ميشه. در مورد موتورهاي انژكتوري هم همين وضعيت وجود داره متنها با اين تفاوت كه ECU با استفاده از حسگر فشار مانيفولد (Map Sensor) به افزايش مكش سيلندرها پي ميبره و مقدار سوخت رو براي حفظ نسبت استوكيومتري افزايش ميده.

موفق باشيد.

mr_mashmash
30 September 2007, 10:52 AM
شهرام جان لطفا از تجربیات و ازمایشات علمیتون بیشتر بگید، متاسفانه در مورد این وسایل تابحال تنها تجربیات و حدس و گمانهای دوستان بیان شده و مطلب موثقی درباره تاثیراتشون بیان نشده.

m_eslam
30 September 2007, 03:37 PM
من روي پرايدم از Fule X و سايكلون استفاده مي كردم ،‌ مقدار كمي موثر بود ، اما روي 206 ايندو آيتم ، تقريبا" بي تاثيره!
نميدونم دوستان اين مقايسه رو انجام دادن يا نه؟

Nomad
30 September 2007, 10:54 PM
البته دوستان حواسشون به این نکته باشه که سیستم های ورودی و خروجی عناصر مختلف تو ماشینهای مختلف باهم متفاوت هستش و 100% پراید و 206 باهم متفاوت هستن .