PDA

View Full Version : سمند موتور شویی بشه یا نه ؟

فرشاد ل
8 April 2006, 10:26 AM
من بعد از 14 ماه از خريد سمند صفر هنوز جرات نكرده‌ام موتور شويي كنم. چون از چند نفر شنيده ام كه ممكن است يك چيزهايي بسوزد. لطفا راهنمايي كنيد ميشود موتورشويي كرد يا نه؟

amirali18
8 April 2006, 01:50 PM
بهتره موتور شويی نکنی، چيزی نميسوزه ولی ممکنه موتور از تنظيم خارج بشه، چون آب ميره تو يه قسمتهايی که نبايد بره
ما هم ديگه نميبريم موتور شويی، با اين تميزکننده هايی که با بخار کار ميکنه تميز ميکنيم، خيلی بهتره:icon_cool

فرشاد ل
8 April 2006, 05:11 PM
بهتره موتور شويی نکنی، چيزی نميسوزه ولی ممکنه موتور از تنظيم خارج بشه، چون آب ميره تو يه قسمتهايی که نبايد بره
ما هم ديگه نميبريم موتور شويی، با اين تميزکننده هايی که با بخار کار ميکنه تميز ميکنيم، خيلی بهتره:icon_cool

ممكنه در مورد اين تميز كندده ها كه گفتيد با بخار كار مي كنه بيشتر توضيح بدهيد.

z_qz54
8 April 2006, 07:31 PM
دینام میسوزه.

.Reza.
9 April 2006, 01:21 AM
سلام

شستشوي موتور هاي انژكتوري احتياط هاي خاص خودش رو نياز داره.

اگر مصمم به شستشوي موتور انژكتوري هستيد موتور بايد كاملا سرد باشه و از شستشوي موتور گرم جدا خودداري كنيد.

در صورتي كه موتور گرم رو شستشو كنيد شوك حرارتي باعث از بين رفتن حساسيت سنسور ها شده و موتور به درستي كار نميكنه.

در مواردي هم ناشي گري مسوول شستشو باعث ورود گل و لاي به دينام شده و خرابي دينام رو باعث خواهد شد.

منم شخص بعد از 4 سال هنوز موتور خودروم رو شستشو ندادم و اين كار رو نخواهم كرد.

azma
9 April 2006, 07:55 AM
لطفا نشوريد چون اول از همه آب وارد ecu مي شود ، قسمت بعدي كه در خطر است كه با پوشاندن اي سي يو با نايلون هم براي شمامشكل درست مي كند مشكل سيستم دزدگير است كه با يك كاسه آب اتصالي مي كند كه سر خود من آمده . اگر حوصله تعمير گاه رفتن و الاف شدن را نداريد داخل موتور را با يك كهنه تميز كنيد و از آب ريختن پرهيز كنيد

فرشاد ل
9 April 2006, 08:38 AM
از راهنماييهاي مفيد و ارزشمند دوستان متشكرم.

مودي
9 April 2006, 02:47 PM
ببخشید. این موضوع فقط در مورد سمند صدق می کنه؟ پراید انژکتوری هم این پیچیدگی ها رو داره؟

ali1860
9 April 2006, 02:55 PM
در مورد 206 چطور؟

محمد رضا محمدي
9 April 2006, 02:57 PM
بطوركلي موتور شويي براي هيچ خودرويي به خصوص خودروهاي انژكتوري مناسب نيست !
ولي در صورت لزوم قطعاتي كه ممكنه آسيب ببينه رو با نايلون بپوشونيد مانند آژير دزدگير ... دينام و .....

ATOS
9 April 2006, 03:02 PM
حالا چه اسراري هست:icon_mad:
اسلا خاصيت موتور شويي چي؟:icon_razz

A.R.T
9 April 2006, 03:13 PM
اگه خیلی دلتون میخواد موتور ماشینتون تمیز باشه و عیبی هم بخاطر شستشو با آب (یا مواد دیگه) پیدا نکنه... فکر کنم تمیز کردنش هر چند وقت یکبار با یه کهنه مرطوب به آب (یا حتی نفت برای جاهایی که به مواد روغنی آلوده شده باشه{بنزین ممکنه بعضی از قسمتهای لاکی را حل کنه}) کافی باشه...:icon_sad:

HBN110
9 April 2006, 07:52 PM
من بعد از 14 ماه از خريد سمند صفر هنوز جرات نكرده‌ام موتور شويي كنم. چون از چند نفر شنيده ام كه ممكن است يك چيزهايي بسوزد. لطفا راهنمايي كنيد ميشود موتورشويي كرد يا نه؟

فرشاد جان دوست خوبم ضمن تشکر از مطلب خوب شما باید عرض کنم که اینجا کلوپ پژو هست و ای کاش تو کلوپ خودش این تاپیک رو میزدید :icon_wink

amirali18
10 April 2006, 01:37 AM
ممكنه در مورد اين تميز كندده ها كه گفتيد با بخار كار مي كنه بيشتر توضيح بدهيد.

همين هايی تو ماهواره تبليغ ميکنن، تو مخزنش آب ميريزی بعد بخار با فشار بالا توليد ميکنه!! با اون کاملاً ميتونی موتور رو تميز کنی و فقط جاهايی رو که لازمه تميز ميکنی:icon_evil الان اکثر مارک های معروف هم دارن...

kourosh69
10 April 2006, 10:13 AM
همين هايی تو ماهواره تبليغ ميکنن، تو مخزنش آب ميريزی بعد بخار با فشار بالا توليد ميکنه!! با اون کاملاً ميتونی موتور رو تميز کنی و فقط جاهايی رو که لازمه تميز ميکنی:icon_evil الان اکثر مارک های معروف هم دارن...

دوست گرامی amiali18 :

اگر اطلاعات بیشتری از این دستگاه دارید مانند لینکی از مشخصاتش و یا برندش و قیمتش لطفن عنوان کنید ، من تا حالا چیزی در موردش نه دیدم و نه شنیدم ولی باید جالب باشه .

با سپاس

mohsen3544
10 April 2006, 10:53 AM
من هم شديدا به پاسخ دادن به اين سئوال نيازمندم.

pesaremelli
11 April 2006, 08:34 AM
من یه بار ماشین رو موتور شویی کردم خوشحال بودم که اتفاقی برای ماشین نیوفتاده که یهو ضبط ماشین و ساعت +امپر ها از کار افتادن و قاطی کردن ماشین رو بردم نمایندگی سریع فهمیدن چشه یارو گفت وایر کیت پشت امپر قاطی کرده وبرام از هزینه ی گارانتی درستش کرد ولی خوب یه صبح تا بعداظهر توی عید بی ماشین بودیم
(موتور شویی سمند حرام است)

amirali18
11 April 2006, 01:50 PM
دوست گرامی amiali18 :

اگر اطلاعات بیشتری از این دستگاه دارید مانند لینکی از مشخصاتش و یا برندش و قیمتش لطفن عنوان کنید ، من تا حالا چیزی در موردش نه دیدم و نه شنیدم ولی باید جالب باشه .

با سپاس

متأسفانه الان دم دست نيست که برات اطلاعاتشو بزارم اينجا، شرمنده، ولی مارکش بيم (BEEM) هست، قيمتش هم حدوده 35000 تومان، البته زرفيت های مختلف داره و قيمت های مختلف،
ما چون نميدونستيم کارش چجوريه يدونه کوچيکشو گرفتيم، KENWOOD هم از اين دستگاه داره، ولی قيمتش بالا تره، اسمش هم فارسيش نميدونم چی ميشه:icon_ques ، ولی اصليش Steam Cleaner یا Vapor Cleaner هست(Magic Steam هم شاید باشه... آخه هر کمپانی يه اسم ميزاره روش)
اميدوارم اين اطلاعات بدرد بخوره، اگه بازم چيزی گير آوردم ميگم...

دوست عزيز، يک لينک هم پيدا کردم از کمپانی KENWOOD ، اونی که من ميگم مدل Steam Jet Steam Cleaning Gun هست...
مدل سوم هم خوبه زرفيت بيشتری داره...
http://www.kenwood-australia.com/products/subcategories.asp?catID=0&subCatID=17

FARZAD_1975
14 February 2007, 12:49 PM
سلام
اين اسپري موتور که براي شستشو موتور ماشين هست به درد ميخوره يا نه؟

El Padrino.
21 February 2007, 08:08 PM
دوست عزیز هر ماشینی رو می شه موتور شویی کرد ولی خیلی ضرر داره مگر این که بخوای تمیز بشه و بفروشیش

FARZAD_1975
24 February 2007, 08:58 AM
اسپری موتور شور که فقط فوم و کفه اونم ضرر داره؟

azma
24 February 2007, 11:02 AM
نه اي سي يو و دزد گير قاطي ميكند بعضي تعمير گاهها با اسپري مخصوص تميز مي كنند كه خوب هم است

lx_xu7
24 February 2007, 10:05 PM
نایلون بپیچونید دور ECUو دینام وهواکش وهمین
گاسویل بریزید رو موتور با اب داغ همراه با کف گاسول رو بک کنید
یه کار دیگه اول با کمپرسور هوا بزنید بعد با اسپریه براق کنندهی کاسپین (1000تومن) اسپری کنید رو تمام موتور
من هردو رو انجام این اخریه خیلی توپه

راستس اسپری روغنی نیست