PDA

View Full Version : سیستم هوشمند سمند و رفع نواقص آن

sunshine
11 February 2006, 12:16 AM
بله برنامه کامپيوتر سمند رو مي تونن با کامپيوتر دوباره بريزن روش. حتي يک سري کد هاي Reset و Setting داره که مخفيه و من نميدونم ولي اگه کسي مي دونه بگه. بعضي از امکاناتش هم با کد فعاي و غير فعال ميشه
من تقريبا مطمئن هستم كه سخت افزار اين سيستم در مدلهاي مختلف يكي است و تفاوت فقط در نرم افزار است. تنها سوالي كه باقي مي ماند اين است كه چرا شركت معظم ايران خودرو به جاي پيشرفت نرم افزار و افزايش امكانات گزينه هاي موجود را هم حذف مي كند ؟؟؟ :icon_twis
اين كدهاي مخفي خيلي جالب است. اگر دوستان به دست آوردند ما را هم بي نصيب نگذارند. اگر هم نرم افزار سيستم را هم داشته باشيم من ميتوان ترتيب پروگرام آن را بدهم.:icon_cool

احمدLX
11 February 2006, 12:47 AM
دوست عزیز کد 7273 رو کجا باید بزنیم در حالت معمولی زدم چیزی نشد
ماشین من هم در هنگام کار برف پاکن صدا میده
دوست دیگر هم درست عرض کردند اگر تو ناهمواری ترمز بگیرید ترمز abs از کار میوفتد در ضمن صدای ستونهای سمند با زدن گریس درون قفل در قابل رفع هست
www.tuning talk .com

pesaremelli
11 February 2006, 11:01 AM
دوست عزیز کد 7273 رو کجا باید بزنیم در حالت معمولی زدم چیزی نشد
ماشین من هم در هنگام کار برف پاکن صدا میده
دوست دیگر هم درست عرض کردند اگر تو ناهمواری ترمز بگیرید ترمز abs از کار میوفتد در ضمن صدای ستونهای سمند با زدن گریس درون قفل در قابل رفع هست
www.tuning (http://www.tuning) talk .com
وقتي تو ماشين ما كد 7273 رو ميزني يه ادرس ايميل مياد فكر كنم تماس گرفتن با اين ادرس بتونه كمكمون كنه ادرس رو ميرم ياد داشت ميكنم ميزارم اينجا
من خيلي علاقه مندم كه كامپيوتر ماشين ميزان باقيمانده ي بنزين تو باك رو نشون بده

tazmani
11 February 2006, 11:53 AM
دوستان اگر کدهای مخفی و نرم افزار جدید و نکات مهم و راهنمایی و کلا هر چیزی دز باره سیستم هوشمند سمند میدونید لطفا در این تاپیک مطرح کنید

به عنوان اولین موضوع کد 7232 که دوستمون " pesaremelli " اشاره کرده بود را با تشکر از ایشون مطرح می کنم.
هنوز خودم امتحان نکردم ولی ظاهرا" یک آدرس ای میل را نشان می دهد.

اگر سیستم هوشمند سمند شما قاطی کرد و مدام آژیر میکشید و یا به هر دلیل درست کار نکرد و یا رمز اون را فراموش کردید کافیه اول با اون کلید کوچولو آژیر را قطع کنید و بعد سیم آژیر را قطع کنید و بعد سیم قطب منفی باتری را جدا کنید. دو باره همه چیز را به حالت اول برگردانید. توجه داشته باشید بعد از این کار رمز شما به 1111 تغییر می کند.

soltanpour
13 February 2006, 02:05 PM
من سمند مدل 82 دارم. تابحال دوبار صفحه LCD سيستم هوشمندش پاك شده. يعني اينكه صدا داره اما هيچي رو صفحه نمياد. نمايندگي هم كه قربونش برم با اينكه هنوز 54000 تا بيشتر كاركرد نداره ميگه راه حل تعويض كامپيوتره كه ما نداريم واگرم داشتيم چون به پايان گارانتي نزديك شده !!!!!!!! عوض نميكنيم.
برو 150000 تومان بده ازاد بخر.
خلاصه اينكه يه سيمكش افغاني با 7000 تومان درستش كرد !!!! و دوباره هم كه پاك شد چون افغانيه گارانتي داده بود !!!!! مجاني درستش كرد(بازم گارانتي افغاني !!! ايران خودرو.. يادبگير)
كسي ميدونه راه حل اساسي چيه؟ لطفا

soltanpour
13 February 2006, 02:22 PM
دوستان..
تمام سمند ها همه گزينه ها را در سيستم هوشمند دارند. اما در مدلهاي نيمه دوم 84 براي ساده تر و مختصر شدن ، بعضي گزينه ها از منوي اصلي حذف شده اند كه با نگه داشتن يكي از دكمه ها ضاهر ميشوند.
من اين كارو رو سمند يكي از دوستان انجام دادم اما الان يادم نيست كدوم دكمه بودش. اگر سعي كردين ونتونستين ميرم دوباره چك ميكنم و مينويسم.

AHOORAMAZDA
13 February 2006, 03:15 PM
دوستان..
تمام سمند ها همه گزينه ها را در سيستم هوشمند دارند. اما در مدلهاي نيمه دوم 84 براي ساده تر و مختصر شدن ، بعضي گزينه ها از منوي اصلي حذف شده اند كه با نگه داشتن يكي از دكمه ها ضاهر ميشوند.
من اين كارو رو سمند يكي از دوستان انجام دادم اما الان يادم نيست كدوم دكمه بودش. اگر سعي كردين ونتونستين ميرم دوباره چك ميكنم و مينويسم.

باسلام
دوست عزیز تمام گزینها نمیاد بلکه منوی اصلی سه گزینه داره که وقتی رویه سومی که تنظیمات است ok را نگه داری تعدادی گزینه ضاهر میشه مثل تنظیم رمز و سنسور و....... که باز هم ماشین حساب و ظبط پیام نیست

AHOORAMAZDA
13 February 2006, 03:19 PM
در مورد کد 7273 که دوستان گفته بودن روی ماشین من تاثیری ندارد فقط به دلیل زدن عدد آخر که 3 میباشد در بها قفل میشود چون اگر عدد 3 را وارد کنی درها قفل و با وارد کردن 1 فقلها باز میشود

AHOORAMAZDA
13 February 2006, 03:21 PM
در مورد کد 7273 که دوستان گفته بودن روی ماشین من تاثیری ندارد فقط به دلیل زدن عدد آخر که 3 میباشد در بها قفل میشود چون اگر عدد 3 را وارد کنی درها قفل و با وارد کردن 1 فقلها باز میشود

z_qz54
13 February 2006, 08:01 PM
مال من قابلیت قفل و باز کردن نداره. یکسری از این سمندها شتابسنج هم دارن.

z_qz54
13 February 2006, 10:08 PM
مال من اسم نوشت عکسشم تو تایپیک همه چیز سیستم هوشمند سمند گذاشتم.
راستی ahooramazda جان اون موقع که داشتی میزدی پشت نیسان حواست کجا بودد؟ بچه بد.

Pedram_S_S
14 February 2006, 10:47 PM
من هم چک کردم با کد 7273 می نویسه : عادل دادجوی
حالا این کی هست ؟کسی میدونه ؟طراح هوشمند هست ؟

AHOORAMAZDA
15 February 2006, 01:25 AM
به خدا جای بدی نبود:icon_razz :icon_sad: :icon_wink در ضمن من در ماشین دوستم هم امتحان کردم تاثیری نداشت

AHOORAMAZDA
15 February 2006, 01:29 AM
همه اینا درست .... یکی یک راهی پیدا کنه که چه جوری یک کامپیوتر کامل داشته باشیم
درمورد آن مسئله که گفتم دوستم زنگ زده امداد یکی اومده کامپیوتر رو دوباره برنامه داده کسی اطلاعی نداره؟؟؟؟

Pedram_S_S
15 February 2006, 03:29 AM
سلام .. من فکر می کنم که اینی که شما میگی اصلا امکان نداشته باشه ، یعنی توسط ما امکان پذیر نباشه ، چون در واقع پروگرام کردن اون میکرو کنترلری که احتمالا هم از خانواده ای.وی.آر هست و داخل هوشمند هست کار آسونی برای ما نیست و در ضمن اگه هم باشه اون نرم افزار یا همون پروگرام مورد نظر دست ما نیست و فقط دست سازنده هست ...به همین دلیل فکر می کنم که باید از این فکر صرفنظر کرد .. البته دوست دارم نظر دیگر دوستان را هم بدونم

tazmani
16 February 2006, 06:10 PM
من 7273 رو به کامپیوترش دادم. نوشت : عادل دادجویی 1380
اینم عکسش. 7232 کار نکرد

ببخشید. اشتباه از من بود. همون 7273 درسته.

tazmani
16 February 2006, 06:23 PM
با تشکر از دوستان
وقتی از برف پاک کن استفاده میکنم به صورت نا منظم یک صدای تک آژیر یک تک (( بیپ )) از دزدگیر میآید آیا این طبیعی است ؟؟و اگر اینطوره از چیه؟؟2. یکی از دوستان من میگه که وقتی کامپیوتر سمند دامادشون قاطی کرده زنگ زدن یکی از امداد اومده و با وصل کردن دستگاهی به کامپیوتر ماشین یک برنامه جدید ریخته ((مثل عوض کردن ویندوز کامپیوتر منازل ))......آیا همچین چیزی درسته؟؟؟؟

من هم این مشکل را دارم. (سمند ایکس 7 مدل 83) البتع اگر با زدن کلید C روی سیستم سخنگو آنرا بی صدا کنید دیگه این صدای بیپ نمیاد. اگه کسی علتش را میدون بگه لطفا.

z_qz54
16 February 2006, 10:25 PM
جریان این صدای برف پاک کن چیه؟

سوسو مال من صدا نمیده.
ولی یچیز ضایع تری صدا میده.
وقتی که کولرش قطع و وصل میکنه،یه زانتیا هم دیدم که مثل سمند صدا میداد. کی میدونه مال چیشه؟

z_qz54
16 February 2006, 10:25 PM
خواهش میکنم tazmani جان.

دوستان کد دیگه ای بلدید؟

arash p mbz bmw
17 February 2006, 08:21 PM
دوستان خوبم
سمند ما یه حالتی داره برای تنظیم دما
من تا حالا امتحان نکردم ولی حالت اتومات و دستی داره
بهش یه دمایی میدی و میزاری روی اتومات دمای داخل رو به دمایی که خواستی میرسونه کسی اطلاعتی در موردش داره؟!!

AHOORAMAZDA
18 February 2006, 01:03 AM
دوستان خوبم
سمند ما یه حالتی داره برای تنظیم دما
من تا حالا امتحان نکردم ولی حالت اتومات و دستی داره
بهش یه دمایی میدی و میزاری روی اتومات دمای داخل رو به دمایی که خواستی میرسونه کسی اطلاعتی در موردش داره؟!!

بله عزیز این حالت با کولر کار میکنه که با رسیدن دما به اونی که تنظیم کردی کولر خاموش میشه (( در اصطلاح اتو ماتیک میکنه )) یک سری به دفترچه راهنمای ماشین بزن

arash p mbz bmw
16 April 2006, 10:39 PM
در مورد دادن برنامه:
دوستان خوبم کامپیوتر نصب شده کامپیوتر صفری هست و فقط اطلاعات رو میده و یه سری از کاربردهای خیلی کم
اگر قرار به دستکاری باشه باید بریم سراغ ecoاتومبیل که خیلی پیچیدس و من خودم با اینکه مقالاتی خوندم جرات نمیکنم طرفش برم

پژمان22
20 April 2006, 03:15 PM
مساله اختلاف سرعت نشان داده شده تو کامپیوتر با کیلومتر شمار عادیه.
در ضمن فکر کنم دنده 3 بیشتر از 120 بره . مطمئن نیستم اما چون من 405 انژکتوری دارم و دنده هاش همگی کمی سنگینتر از سمنده و تونستم دنده 3 از 120 رد شم حدس می زنم سمند باید کمی بیشتر بره.

SLS
19 August 2006, 08:07 PM
راستی راست میگن اگه با سمند بیشتر از 200 تا بری میگه این است خودروی ملی. اصلا سمند انقدر سرعت میره؟
تو چه سرعتی اعلام خطر میکنه؟ 120 یا بیشتر؟

arash p mbz bmw
19 August 2006, 11:45 PM
120به بالا بوق خطر میزند

Danial_64
20 August 2006, 02:18 AM
120به بالا بوق خطر میزند

ماشین من ولی اصلا هیچ صدایی واسه اخطار نمیده

در ضمن تا 190 و ... هم باهاش رفتم ( دقیقا 200 رو مطمئن نیستم ) باز هم هیچی نگفته در مورد خودروی ملی

در ضمن شاید واسه من چون قدیم هستش چیزی نمیگه چون سیستم هوشمندش قابلیت قفل و باز کردن در رو هم نداره

مدل اخر 82

z_qz54
20 August 2006, 01:25 PM
شما صدای اون رو قطع کردید. یه علامت ملودی اگه روی صفح اش باشه هم دکمه ها بیپ بیپ میکنند هم هشدار سرعت میده. شکل دکمه ای که صدا رو قطع وصل میکنه یادم نیست ولی فکر کنم یه دکمه R یا فلش رو به پایین باشه.
راستی بیشتر دقت کنید متوجه میشید که روی 130 صداش در میاد.

dr_mehry
20 August 2006, 03:13 PM
ماشین من ولی اصلا هیچ صدایی واسه اخطار نمیده

در ضمن تا 190 و ... هم باهاش رفتم ( دقیقا 200 رو مطمئن نیستم ) باز هم هیچی نگفته در مورد خودروی ملی

در ضمن شاید واسه من چون قدیم هستش چیزی نمیگه چون سیستم هوشمندش قابلیت قفل و باز کردن در رو هم نداره

مدل اخر 82

منم نشنیدم :icon_ques

abaratian
20 August 2006, 03:44 PM
منم نشنیدم :icon_ques

از 120 به بالا همون بوق صدای دکمه ها رو میزنه به عنوان بوق خطر. اگه صدای بوق دکمه ها رو قطع کرده باشین دیگه نمیشنوین

Mahdiwww84
12 September 2006, 04:49 PM
از 120 به بالا همون بوق صدای دکمه ها رو میزنه به عنوان بوق خطر. اگه صدای بوق دکمه ها رو قطع کرده باشین دیگه نمیشنوین

درسته . اگر دکمه C رو بزنید کلا صدای بوق قطع میشه . ولی عجیبه که سمند ما به جای 120 روی 130 شروع به بوق زدن میکنه. مدل 82
یه نکته جالب اینه که هر چی تندتر بری صدای بوق هم تند تر میزنه......!

ebadian
12 September 2006, 11:57 PM
در صورت بروز عیبی در سیستم هوشمند سیستم را رست کنید کافی است بست منفی باطری را به مدت 15 ثانیه باز کزده و پس از ان دوباره نسبت به نصب بست اقدام نمائید.تا حدودی این مشکل رفع خواهد شد

http://tamiratchi.blogfa.com (http://tamiratchi.blogfa.com)

castilla_ht
13 September 2006, 01:26 AM
سلام دوستان
اگه اطلاعاتم محدوده معذرت مي خواهم چون كاملا تجربي است چون 2 سال سمند داشتم.
وقتي صفحه به طور كامل ميره يكي از راههاي برگردوندنش ( به جز تعويض ) قطع كردن باطري ماشين به مدت حدود يك دقيقه است .. يه چيزي تو مايه هاي ريست.
سمند هاي مدل قديمي . لا اقل براي من تو هيچ سرعتي بوق نميزد ( چه سخن گو خاموش يا روشن)
تو جاده قم به كاشان با سرعت حدود 205 رفتم ولي نگفت اين است خودروي ملي
--- فكر مي كنم اين هشدار سرعت براي سمند هايي كه كامپيوترشون به كيلومتر شمار يا گربكس متصل است چون سمند من سرعت را اعلام نمي كرد يعني نمايش نمي داد.
و مهمترين بحث به نظر من بحث كولر ه كه دوسته عزيزمون مطرح كرد
اگر شما كولر را در حالت اتوماتيك قرار دهيد ( دكمه OK اين تغيير را انجام مي دهد يعني از اتوماتيك به دستي و برعكس) مثلا روي دماي 25 درجه ، وقتي كه دمايي كه روي صفحه نشان ميده از 25 بره بالا كمپرسور كولر روشن مي شه و وقتي بياد پايين خاموش
حالا مشكل اين جاست در اين حالت چون بازه دمايي كمه مثلا تو يك دقيقه 5 بار اين عمل اتفاق مي افته و پدر كمپرسور رو در مي اره يعني هي دما مي شه 24 و كمپرسور خاموش ميشه و مي شه 25 روشن ميشه
به نظر من حالت دستي بهتره مي شه مثل بقيه ماشينها.
الان هم ماكزيما گرفتم راحت شدم سمند پدرمو در اورد اميد وارم همه ايرانيها به تونن بهترين ما شين ها رو سوار شن
ممنون از شما
حامد

z_qz54
13 September 2006, 02:24 AM
castilla_ht در مورد کولر دقیقا درست میفرمائید در 206 این شرایط پیش بینی شده.
در مرود رفتن صفحه من موقع باطری به باطری با این مشکل مواجه شدم که با استارت زدن ماشین رفع شد.

abaratian
14 September 2006, 03:09 PM
سلام دوستان
و مهمترين بحث به نظر من بحث كولر ه كه دوسته عزيزمون مطرح كرد
اگر شما كولر را در حالت اتوماتيك قرار دهيد ( دكمه OK اين تغيير را انجام مي دهد يعني از اتوماتيك به دستي و برعكس) مثلا روي دماي 25 درجه ، وقتي كه دمايي كه روي صفحه نشان ميده از 25 بره بالا كمپرسور كولر روشن مي شه و وقتي بياد پايين خاموش
حالا مشكل اين جاست در اين حالت چون بازه دمايي كمه مثلا تو يك دقيقه 5 بار اين عمل اتفاق مي افته و پدر كمپرسور رو در مي اره يعني هي دما مي شه 24 و كمپرسور خاموش ميشه و مي شه 25 روشن ميشه
به نظر من حالت دستي بهتره مي شه مثل بقيه ماشينها.
حامد
اینطور نیست
یه حداقل زمانی رعایت میشه
مثلا اگه کمپرسور خاموش بشه شما دما رو تا 0 هم پایین بیاری تا یه حداقل زمانی سپری نشه روشن نمیکنه. فکر میکنم بعد از برقرار شدن شرط یک دقیقه صبر میکنه
در مورد درآوردن پدر موتور این سوال همیشه برای من هم مطرح بوده

castilla_ht
14 September 2006, 05:53 PM
سلام دوسته عزيزم
خدمت شما عرض كنم لااقل راجع به كولر ماشين خودم مطمئنم و علتشم اينه كه در موتور رو بازكردم ديده پشت سر هم كمپرسور كولر درگير ميشه ( كلاج مي كنه )
البته اينو بگم كه اين اتفاق در يه ساعت هاي بخصوصي مي افتاد مثلا تو گرماي ظهر هيچ وقت دماي ماشين انقدر پايين نمي اومد كه به اون حد برسه.
و يه نكته مهم ديگه ... تو كاتالوگ يخچال خوندم ( اگه امر بفرماييد اسكن ميكنم و در سايت قرار ميدم) كه اگر يخچال رو از برق كشيديد حداقل تا 4 دقيقه به برق وصل نكنيد . و چون سيستم كمپرسور ها تقريبا يكيه فكر كنم اين حالت به كولر ماشين هم فشار مي اره
بازم اگه دوستان نظر بدند همه اشتفاده مي كنيم
با تشكر
حامد

باتلاق
17 September 2006, 05:20 PM
من فكر نمي كنم كه روشن و خاموش شدن كمپرسور اشكالي ايجاد كنه. (به صورتي كه بعضي ها روش حساس هستند) چرا كه حتي اگر شما در گرمترين زمان روز با كولر بدون سيستم كنترل دما رانندگي كنيد خواه ناخواه در دور موتور هاي حدود 3 هزار كمپرسور خاموش و روشن مي شود و اين براي تمامي اتومبيل ها مصداق دارد. تنها در صورتي كه شما فن داخل اتاق را روي بيشترين حد قرار دهيد امكان دارد كمتر خاموش و روشن شود (منظورم درگير شدن كمپرسور است) از سويي به نظر من همين خاموش شدن و روشن شدن كمپرسور باعث مي شود كه فشار كمتري به موتور خودرو وارد آيد.
بعد هم فراموش نكنيم كه كمپرسور خودرو با كمپرسور يخچال فرق مي كند و قطعات مكانيكي هستند و كلاچ عمل قطع و وصل را انجام مي دهد. كلاچ مكانيكي به اين زودي ها خراب نمي شود ولي در هر صورت پس از مدت زماني به سرويس احتياج دارد كه طبيعت كلاچ است.

salar68
17 September 2006, 07:40 PM
سلام

یه سمند یشمی مدل 81 ورداشتم واسه شرکت امروز تستش کردم

به سرعت 135 دقیق که می رسی اخطار می دع

البته باید سیستم هوشمند علامت آهنگ داشته باشه ( یعنی هر دگمه که میزنی صدا بده ! )

دمای اتوماتیک هم وقتی می گذارم اتوماتیک کار نمی کنه
روی حالت خاموش هست کار هم نمی کنه به هیچ عنوان !

z_qz54
17 September 2006, 09:08 PM
سلام

یه سمند یشمی مدل 81 ورداشتم واسه شرکت امروز تستش کردم

به سرعت 135 دقیق که می رسی اخطار می دع

البته باید سیستم هوشمند علامت آهنگ داشته باشه ( یعنی هر دگمه که میزنی صدا بده ! )

دمای اتوماتیک هم وقتی می گذارم اتوماتیک کار نمی کنه
روی حالت خاموش هست کار هم نمی کنه به هیچ عنوان !

یعنی روی اتومات که میزارید باز هم عدی کار میکنه؟

SLS
10 December 2006, 10:37 AM
از دوستانی که سمند 85 دارن یه سوال دارم:
سیستم هوشمند ماشین شما سرعت رو نشون میده؟

FARZAD_1975
17 January 2007, 05:09 PM
نه سرعت و نه ميزان سوخت. شما راه حلشو بلدي؟؟؟

z_qz54
17 January 2007, 08:05 PM
یکسری از مدل ها کامپیوتر سفریشون متصل به کیلومتر است ، نه سیم کیلومتر .
ولی بیشتر مدل ها نیست ، قبلا نتیجه گرفته شد که شانسیه

mehdie3
17 January 2007, 11:07 PM
هم شانسيه هم اينكه توليدات هر سال نسبت به سال قبل امكانات كمتري دارد

shahrokh_s
7 May 2007, 04:40 PM
سلام دوستان
كامپيوتر سمند من چند وقته كه نوشته هاش رفته توي هم. البته بعد از برداشتن بست باطري درست مي شه ولي بعد از چند ساعت دوباره نوشته ها مي رن توي هم. كسي راهي بجز تعويض كامپيوتر ميدونه؟
متشكرم

davood4547
8 May 2007, 01:53 AM

من با شرکت سازه پویش تماس گرفتم و در باره همین مطلب سوال کردم.آنها گفتند سرعت سنج و نمایش بنزین را به دلیل نا هماهنگ (اختلاف در میزان سرعت کامپیوتر و صفحه کیلومتر ) بودن با کیلومتر و آمپر بنزین به در خواست ایرانخودرو حذف شده است.:icon_twis

z_qz54
8 May 2007, 03:51 PM
سلام دوستان
كامپيوتر سمند من چند وقته كه نوشته هاش رفته توي هم. البته بعد از برداشتن بست باطري درست مي شه ولي بعد از چند ساعت دوباره نوشته ها مي رن توي هم. كسي راهي بجز تعويض كامپيوتر ميدونه؟
متشكرم

شما برید نمایندگی ایرانخورد و اونجا عوض کنید.خودتون هم دست نزنید چون اگر بخواهید حداقل بازش کنید،4 پیچ و 7-8 تا خار داره که من برای باز کردنش به دلیل نامرقوب بودن جنس پلاستیکش 5 تا خار رو شکوندم.
خیلی ارزان سازی شده .

davood4547
9 May 2007, 03:58 AM
دوستان شرکت سازه پویش خدمات خوبی میده.و جوابگو هستند.
در سطح شهر نمایندگی های دارد که با تماس با آنها میتوانید به سرعت مشکل دزدگیر و سیستم هوشمند خود را حل کنید.در حالی که برای رفع این ایرادها اگر به خود ایرانخودرو مراجعه کنید مدتها بر و بیا دارید

lx_xu7
9 May 2007, 01:37 PM
در مورد بعضي رمزوكدها كسي خبر داره

irani118
12 May 2007, 04:08 PM
من با شرکت سازه پویش تماس گرفتم و در باره همین مطلب سوال کردم.آنها گفتند سرعت سنج و نمایش بنزین را به دلیل نا هماهنگ (اختلاف در میزان سرعت کامپیوتر و صفحه کیلومتر ) بودن با کیلومتر و آمپر بنزین به در خواست ایرانخودرو حذف شده است.:icon_twis
یعنی نمیتونن اضافه کنن بس اینست خودروی ملی رو چرا حذفش کردن

davood4547
12 May 2007, 05:14 PM
یعنی نمیتونن اضافه کنن بس اینست خودروی ملی رو چرا حذفش کردن
دوست من چه چیزی را اضافه کنند. خودشان آن را حذف کردند.چون مشتری مبهوت می ماند که کدام اعداد و ارقام صحیح است ؟ پس ماشین را می برد نمایندگی یکی میگه صفحه کیلومتر من خراب است:icon_twis و دیگری میگوید کامپیوتر من:icon_ques
اینها هم یک راه حل قشنگ پیدا کردند.
پاک کردن صورت مسئله به جای حل آن:icon_sad:

azma
13 May 2007, 03:36 PM
ببخشيد ، اما ماشين من هر دو يك عدد را نشان مي دهد ( ساده سفارشي 82 )

hormoz_agha
24 June 2007, 07:41 PM
سلام به همه دوستان
سئوالي داشتم
گفته ميشه كه سيستم هوشمند داراي ماشين حساب است لطفا به من بگوييد چگونه ميتوان وارد سيستم ماشين حساب شد؟
با تشكر

z_qz54
25 June 2007, 12:30 AM
سلام به همه دوستان
سئوالي داشتم
گفته ميشه كه سيستم هوشمند داراي ماشين حساب است لطفا به من بگوييد چگونه ميتوان وارد سيستم ماشين حساب شد؟
با تشكر

سلام
ساده است!
وقتی با زدن کلید ok وارد منو شدید،کلید فلش به پایین روفشار بدید تا بیاد روی نوشته ماشین حساب بعد ok رو بزنید و حساب کتاب کنید!
موفق باشید

hormoz_agha
25 June 2007, 03:29 PM
سلام
ساده است!
وقتی با زدن کلید ok وارد منو شدید،کلید فلش به پایین روفشار بدید تا بیاد روی نوشته ماشین حساب بعد ok رو بزنید و حساب کتاب کنید!
موفق باشید

با تشكر فراوان
سيستم من فقط 3 گزينه دارد / مسافت/روغن و فيلتر / تنظيمات/
كه تو تنظيمات هم نبود

لطفا بيشتر راهنمايي كنيد

PJK
25 June 2007, 04:05 PM
ماشین حساب روی یکسری از نرم افزارها نصب بوده ، و سری ها جدید دیگه ندارن .

hormoz_agha
25 June 2007, 04:21 PM
ماشین حساب روی یکسری از نرم افزارها نصب بوده ، و سری ها جدید دیگه ندارن .

ممنون يعني چي
منظورتون اينه كه سيستم هوشمند من ايراد دارد.

2244145
25 June 2007, 09:52 PM
نه اشكال نداره اينا تو سمند هاي جديد حذف شدن وجديدا اين امكانات رو ندارن

emroozi83
25 June 2007, 11:01 PM
زیاد هم ضروری نیست.. ماشین حساب با همون گوشی موبایل که راحت تره....
اصل کار همون تنظیم کولر و تنظیمات شوک سنسور هست....

hormoz_agha
26 June 2007, 03:56 PM
زیاد هم ضروری نیست.. ماشین حساب با همون گوشی موبایل که راحت تره....
اصل کار همون تنظیم کولر و تنظیمات شوک سنسور هست....

با تشكر فراوان از شمت بخاطر راهنمايي

من امروز رفتم شركت پويش گفت درجه دما رو روي اتوماتيك تنظيم نكن فشار روي موتور مياد
نظر شما چيه؟؟؟؟

emroozi83
26 June 2007, 08:45 PM
من امروز رفتم شركت پويش گفت درجه دما رو روي اتوماتيك تنظيم نكن فشار روي موتور مياد
نظر شما چيه؟؟؟؟

به صفحات 2 و 3 همین تاپیک مراجعه کنید قبلا راجع بهش بحث شده...
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=22490&page=2
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=22490&page=3

Raminium2001
13 January 2008, 10:44 PM
من یک سوالی برام پیش امده. این دماسنج داخل اتاق دماهای زیر صفر رو نشون نمیده؟ من توی صفر درجه هم با یک تی شرت میام بیرون، ولی با کاپشن داشتم تو ماشین میلرزیدم اما دما رو 5+ نشون میداد !!!!!

reza.mortazavi
14 January 2008, 12:07 AM
من یک سوالی برام پیش امده. این دماسنج داخل اتاق دماهای زیر صفر رو نشون نمیده؟ من توی صفر درجه هم با یک تی شرت میام بیرون، ولی با کاپشن داشتم تو ماشین میلرزیدم اما دما رو 5+ نشون میداد !!!!!
بله، نشون میده ، 2روز پیش صبح زود که نگاه کردم دمای 8- رونشون می داد !

amahdavi2004
2 February 2008, 09:03 PM
راهنماي عيب يابي سيستم هشدار دهنده سمند
http://www.4shared.com/dir/5089996/342d249c/Samand.html
پسورد: www.phalls.com (http://www.phalls.com/)

alenkita
7 February 2008, 08:16 AM
دوستان تو سمند lx گازسوز مدل 86 چطور میتونم نمایشگر مقدار سرعت رو در lcd فعال کنم؟ هر جاش میگردم، پیدا نمیکنم

PJK
7 February 2008, 10:44 AM
متاسفانه دیگه سمندها این ویژگی رو ندارن .
ظاهرا بدلیل اختلاف سرعت و مسافت نشون داده شده بین سیستم کامپیوتری و سیستم مکانیکی خود ماشین ، مشکلاتی برای مصرف کننده ها بوجود اومده ، و برای راحتی کار و جلوگیری از مشکل ، این سیستم رو از قسمت کامپیوتری حذف کردن.
الان هم اگر دقت کنید ، مقدار کیلومتری که سیستم کامپیوتری برای تعویض روغن و فیلتر هوا نشون میده ، با کیلومتر خود ماشین اختلاف داره !!!

reza.mortazavi
9 February 2008, 10:26 PM
با سلام
شنیدم هنگام استفاده از دنده عقب روی صفحه کامپیوتر LX فاصله با جسم عقب رو نشون میده،برای من(LX سال) که نشون نمیده ایراد داره یا مشمول طرح ارتقا سیستم هوشمند شده؟ کسی اطلاعی داره؟

PJK
10 February 2008, 10:37 AM
سلام
اونچه که مسلمه ایراد نداره . سمندها فقط با تغییر فاصله زمانی بوق و نهایتا بوق ممتد فاصله تقریبی
با اجسام رو اعلام می کنند . زمانیکه بوق ممتد میشه ، شما تقریبا 40 سانتیمتر با جسم فاصله دارید.

AryaShop
13 February 2008, 12:48 PM
نمیشه نمایشگر نصب کرد یا تو کامپیوترش فعال کرد؟
یک سوال دیگه. برای 405 نمیشه این سیستم هوشمند سمند رو قرار داد؟

sarir007
14 February 2008, 04:00 AM
سمند من صدای دکمه ها و صدای سخنگوش قطع شده چطور فعال میشه ؟
علامت مربوط به وجود صدا هم رو صفحه هست.

sarir007
14 February 2008, 04:01 AM
سمند من صدای دکمه ها و صدای سخنگوش قطع شده چطور فعال میشه ؟
علامت مربوط به وجود صدا هم رو صفحه هست.

Raminium2001
14 February 2008, 09:15 AM
AryaShop (http://www.phalls.com/member.php?u=72844) عزیز در مورد فعال کردن فاصله سنج عقب بعید میدونم بشه کاری کرد چون در کامپیوترش نیست که بخواهیم فعالش کنیم. در مورد نصب روی 405 هم نوعی از همین سیستم وجود داره که رو پرشیا نصب می کنند. احتمالا باید بشه تو پژو هم با حذف برخی امکانات نصب کرد. البته خیلی چیز کارامدی نیست، ولی اگه خیلی دوست داری برخی نمایندگیها دارن یا می تونی از مرکز آپشن یادگار امام سوال کنی خیالت راحت شه.
sarir007 (http://www.phalls.com/member.php?u=42301) جان شما باطری ماشینت رو چند دقیقه قطع کن و مجددا وصل کن تا سیستم هوشمند به اصطلاح Reset بشه. احتمالا مشکلت برطرف میشه. نتیجه رو هم بی زحمت اینجا اعلام کن.

pedram_x2005
28 February 2008, 04:06 AM
دوستان سيستم دزدگير سمند ما 2بار تا به حال قفل شده ولي برديم نمايندگي گفتن درست شده اما اصلا اعتماد نميشه كرد چاره چيه؟

Raminium2001
28 February 2008, 09:51 AM
منظورتون از قفل شده چیه؟ آیا درست عمل نمیکنه یا مشکل چیز دیگه هست؟ کلا خیلی ها از سیستم دزدگیر سمند ناراضی هستند و بهتون پیشنهاد میکنم دزدگیر فابریک رو از دور خارج کنید و یک دزدگیر خوب بجاش استفاده کنید. برای اطلاع از مارکهای دزدگیری که میشه استفاده کرد، تو بخش سیستمهای امنیتی خودرو سوالتون رو مطرح کنید.
اما اگه میخواین از همین سیستم استفاده کنید، لطفا ایراد رو به صورت دقیقتر شرح بدین.

alirezamip
4 April 2008, 02:56 AM
سيستم هشدار دهنده هوشمند يا Intelligent Central Coded Alarm

اين سيستم که بر روي خودرو هاي سمند و ELX نصب هست ساخت شرکت سازه پويش به سفارش ايرانخودرو که دسته سيم مورد نياز بر روي سيم کشي موجود مي باشد .
اساس کار اين دستگاه دزدگير مي باشد و امکاناتي مانند قفل کردن درها در هنگام حرکت ، باز بست درها از روي دستگاه ، درخواست رمز در صورت انتخاب ، فلاشر زدن در هنگام ترمزهاي ناگهاني ، اعلام صوتي هشدارهاي خودرو و.... .
اين دستگاه در 4 مدل که هر کدام نمونه کاملتر ديگريست عرضه شده است ! و در پارسELX نيز از سري سوم استفاده شده است !

سري اول: اين سري که در سال اول و دوم توليد سمد بر روي آن نصب شد و در ابتدا صداي سخن گوي آن مرد بود که بعدن به صداي زن تغيير کرد و اشکالاتي که در آن بود حل شد.
مشخصات و امکانات دستگاه:
1.کد شناسايي 10 رقمي که در هنگام وصل دستگاه از شما مي خواهد و رمز موقت آن که براي يک ساعت است 10 صفر مي باشد.
2.رمز روشن شدن که در قابل انتخاب مي باشد.
3.ماشين حساب .
4.ضبط و پخش پيام که صداي شما را ضبط مي کند و در زمان انتخابي پخش مي کند.
5.تنظيم دما که براي سرمايش قابل استفاده است و کولر را قطع و وصل مي کند که در سري اول به دليل پرش بيش از حد دماي داخل و قطع و وصل شدن بيش از حد به کمپرسور آسيب وارد مي کند.
6.نمايش مسافت طي شده که در اين سري بي استفاده مي باشد و تنها عمل منهي را انجام مي ده.
7. روغن و فيلتر که باز هم بي استفادر در اين سري مي باشد.
8.تاريخ وساعت که عملکرد دقيقي دارد.
9.هشدار سرعت بيش از 120Km که قابليت قطع شدن دارد.

http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sade-home.jpg
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sade-menu-payam.jpg
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sade-menu1.jpg

سري دوم: اين سري که فرق زيادي با سري قبل نداشت و تنها قابليت قفل کردن درها در هنگام رسيدن به سرعت 20Km ، نمايش سرعت خودرو در روي صفحه که عملا بي استفاده است و اعلام هشدارهاي صوتي در حال حرکت که در سري قبل در هنگام باز بودن سوييچ خودرو تمامي اشکالات خودرو را بيان مي کرد که يک ضعف بود و ابتدا بر روي LX نصب شد.

http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-1-home.jpg
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-1-menu.jpg
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-1-menu2.jpg
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-1-menu3.jpg
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-1-menu-ramz1.jpg
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-1-menu-ramz2.jpg

alirezamip
4 April 2008, 03:02 AM
سري سوم: اين سري با 2سري قبل به کلي تفاوت دارد عمده تغييرات بر روي نرم افزار انجام شده و عملکرد دستگاه رو بهبود داده.
تغييرات:
1.تغيير فونت دستگاه به فونت معروف به XP .
2.تغيير منو ها و به دو بخش تقسيم شدن که در بخش اول 3 گزينه نمايش مسافت ، روغن و فيلتر و تنظيمات قابل مشاهده است که براي وارد شدن به بخش دوم منوها بايد برروي گزينه تنظيمات 3 ثانيه دکمه OK را نگه داريد و 2 گزينه کم و 1 گزينه اضافه شده که ضبط و پخش پيام و ماشين حساب حذف شده و گزينه تنظيمات کارخانه اضافه شده.
3.محاسبه مسافت طي شده با قابليت صفر کردن که البته به هيچ وجه کل مقدار صفر نشده و درهنگام قطع وصل برق دستگاه دوباره کل مسافت را نشان مي دهد.
4.محاسبه کارکرد روغن و فيلتر که عملکرد خوبي دارد.
5. دماي داخل که ديگر بر روي صفحه نمايش داده نمي شود و پرش آن قطع شده و هر 30 ثانيه دما را مي سنجد .
6.تغيير جنس کليد ها که در قبل بعد از مدتي رنگش مي رفت و حتي رمز خودرو قابل حدس بود زيرا رنگ کليد هاي استفاده شده از بين مي رفت و در اين سري به کليد هاي از پايه مشکي استفاده شده است.
7.حذف ميکروفن داخلي که ديگر استفاده اي نداشت.
8.تغيير سخت افزار و صفحه نمايش که از جنس مرغوب تر و مقاوم تر استفاده شده است.
9.زمان رمز از 18 ثانيه به 40 ثانيه افزايش پيدا کرده.

http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-home.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu1.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting1.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting2.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting3.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting-dama.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting-taimpass.jpg 640) {this.width=640}" border=0>

سري چهارم يا صادراتي: تنها فرق اين دستگاه با سري قبل اضافه شده تصوير گزينه ها به منو مي باشد و امکان استفاده سنسور چشمي دزدگير .

http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-home.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu1.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting1.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting2.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting3.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting4.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting-dama.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-kilometer.jpg 640) {this.width=640}" border=0>

و اين هم سنسور دزدگير چشمي فابريک که قابل نصب بر روي سمند و پارس ELX مي باشد و اگر کسي خواست برايش نصب مي کنم.
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sensor.jpg 640) {this.width=640}" border=0>

Raminium2001
4 April 2008, 09:47 AM
با این تفاصیل، سیستم هوشمند LX سال (همون 85) از نوع چهارم هست که لوگوی انتخابها رو هم نشون میده. این سنسور که می فرمایید چنده؟

alirezamip
4 April 2008, 10:11 AM
با این تفاصیل، سیستم هوشمند LX سال (همون 85) از نوع چهارم هست که لوگوی انتخابها رو هم نشون میده. این سنسور که می فرمایید چنده؟

20 تومان با نصبش که همونطور که توی عکس معلومه بسیار شیک و ترو تمیزه !

alirezamip
6 April 2008, 10:00 PM
دوستان امروز برای LX رو باز کردم دیدم نمیشه نصب کرد و جای اون قطعه قطعه دیگری نصبه ولی یک راهی براش پیدا میکنم !

abaratian
6 April 2008, 11:25 PM

نوع سومه! لوگو نداره

alirezamip
7 April 2008, 12:17 AM

نوع سومه! لوگو نداره

لطفا ماه تولید خودرو خودتون رو بگید تا ببینیم در چه ماه هایی از این چند مدل دستگاه گزاشتند !

abaratian
7 April 2008, 12:56 PM
مال من سری اول بود. تیر 85

azma
8 April 2008, 09:14 AM
سري سوم: اين سري با 2سري قبل به کلي تفاوت دارد عمده تغييرات بر روي نرم افزار انجام شده و عملکرد دستگاه رو بهبود داده.
تغييرات:
2.تغيير منو ها و به دو بخش تقسيم شدن که در بخش اول 3 گزينه نمايش مسافت ، روغن و فيلتر و تنظيمات قابل مشاهده است که براي وارد شدن به بخش دوم منوها بايد برروي گزينه تنظيمات 3 ثانيه دکمه OK را نگه داريد و 2 گزينه کم و 1 گزينه اضافه شده که ضبط و پخش پيام و ماشين حساب حذف شده و گزينه تنظيمات کارخانه اضافه شده.
3.محاسبه مسافت طي شده با قابليت صفر کردن که البته به هيچ وجه کل مقدار صفر نشده و درهنگام قطع وصل برق دستگاه دوباره کل مسافت را نشان مي دهد.
5. دماي داخل که ديگر بر روي صفحه نمايش داده نمي شود و پرش آن قطع شده و هر 30 ثانيه دما را مي سنجد .
6.تغيير جنس کليد ها که در قبل بعد از مدتي رنگش مي رفت و حتي رمز خودرو قابل حدس بود زيرا رنگ کليد هاي استفاده شده از بين مي رفت و در اين سري به کليد هاي از پايه مشکي استفاده شده است.

http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-home.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu1.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting1.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting2.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting3.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting-dama.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/lx-new-menu-setting-taimpass.jpg 640) {this.width=640}" border=0>

سري چهارم يا صادراتي: تنها فرق اين دستگاه با سري قبل اضافه شده تصوير گزينه ها به منو مي باشد و امکان استفاده سنسور چشمي دزدگير .

http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-home.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu1.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting1.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting2.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting3.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting4.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-setting-dama.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sefareshi-menu-kilometer.jpg 640) {this.width=640}" border=0>

و اين هم سنسور دزدگير چشمي فابريک که قابل نصب بر روي سمند و پارس ELX مي باشد و اگر کسي خواست برايش نصب مي کنم.
http://alirezamip.persiangig.ir/image/intelligent-central-codedalarm/sensor.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
براي مدل 82 قابل نصب است ؟ قيمت آن چقدر است و چقدر وقت مي برد و به كجا بايد مراجعه كرد ؟

arash2006_7
8 April 2008, 10:48 AM
برای پارس معمولی هم قابل نصبه؟ بعد سنسور ریموت خود سویچ به کجا وصل میشه؟؟؟

tazmani
8 April 2008, 11:55 PM

روی سمند ساده هم نصب میشه ؟
قیمتش چنده ؟
در مشهد کجا میشه نصب کرد ؟
کجا نصب میشه ؟ روی سقف ؟
میشه عکس کاملتری از محل نصبش بفرستید

alirezamip
9 April 2008, 03:06 PM
براي مدل 82 قابل نصب است ؟ قيمت آن چقدر است و چقدر وقت مي برد و به كجا بايد مراجعه كرد ؟

بله قابل نصب است ! 20 هزار تومان با نصب! اگر تهرانید آدرس بدم؟1

alirezamip
9 April 2008, 03:07 PM
روی سمند ساده هم نصب میشه ؟
قیمتش چنده ؟
در مشهد کجا میشه نصب کرد ؟
کجا نصب میشه ؟ روی سقف ؟
میشه عکس کاملتری از محل نصبش بفرستید

روی سمند ساده براحتی نصب میشه و عملکرد سیستم رو افزایش میده !
نمایندگی تله ماتیکس رو از طریق اینترنت پیدا کنید!

محل نصب هم همان زیر چراغ سقفی جلو بجای آن قاب مشکی براق می باشد!

Orion
9 April 2008, 03:19 PM
(قابل توجه دزدان محترم!!) يكي از رفيقام سمند داشت و رمزشو يادش رفته بود. واسه همين ماشين روشن نميشد. مي‌دونين چيكار كرد؟! ماشين رو گذاشت دنده 2 و سوييچ رو گذاشت حالت وضعيت روشن و با هل ماشين رو روشن كرد!!! :icon_mrgr

alirezamip
9 April 2008, 03:25 PM
(قابل توجه دزدان محترم!!) يكي از رفيقام سمند داشت و رمزشو يادش رفته بود. واسه همين ماشين روشن نميشد. مي‌دونين چيكار كرد؟! ماشين رو گذاشت دنده 2 و سوييچ رو گذاشت حالت وضعيت روشن و با هل ماشين رو روشن كرد!!! :icon_mrgr

دوست عزیز این مشکل در سری سوم به بعد این دستگاه حل شد و بعد از روشن شدن ماشین به مکرر خاموش می شود و دزدگیر به صدا در می آید!

Orion
9 April 2008, 03:40 PM
دوست عزیز این مشکل در سری سوم به بعد این دستگاه حل شد و بعد از روشن شدن ماشین به مکرر خاموش می شود و دزدگیر به صدا در می آید!

منظور از سري سوم چيه؟ اون دوست من سمند معمولي مدل 83 داشت.

alirezamip
9 April 2008, 03:47 PM
منظور از سري سوم چيه؟ اون دوست من سمند معمولي مدل 83 داشت.

به صغحه 5 همین تاپیک مراجعه کنید!
http://www.phalls.com/showthread.php?t=22490&page=5

در ضمن دوستانی که خودروشون دارای دستگاه قدیمی می باشد می توانند با شرکت سازه پویش تماس گرفته و دلیلی از خرابی این دستگاه آورده و دستگاه آنان با مبلغ کمی مابه تفاوت عوض می شود!

arash2006_7
9 April 2008, 04:06 PM
بله قابل نصب است ! 20 هزار تومان با نصب! اگر تهرانید آدرس بدم؟1

برای پارس معمولی هم قابل نصبه؟ سنسور ریموت خود سویچ به کجا وصل میشه؟؟؟ به مجیکار وصل میشه؟

alirezamip
9 April 2008, 07:59 PM
برای پارس معمولی هم قابل نصبه؟ سنسور ریموت خود سویچ به کجا وصل میشه؟؟؟ به مجیکار وصل میشه؟

عزیزم این سنسور مخصوص خودروهایی است که مجهز به سیستم هوشمند هستند و به دزدگیرهای متفرقه کاری نداره!

شاید اگر خودتون اهل این کار باشید بتونید این چشمی رو برای دزدگیرتون راه بندازید البته با کمی سیم کشی!
سنسور سوییچ از مدار باید خارج بشه که ترجیحا از مدل پایه ای برای دزدگیرتون استفاده کنید!

Raminium2001
10 April 2008, 05:22 PM
مال من سری اول بود. تیر 85
ببخشید دیر جواب میدم
من فروردین 86 تحویل گرفتم و لوگو داره.

BMW2007
25 May 2008, 01:53 AM
ماشين من (سورن) وقتي درهاشو با ريموت قفل ميکنم بعد از چند ثانيه شروع به فلاشر ميکنه بدون وقفه، صدايي به اين معني که دربها باز يا قفل شده‌اند نميده و ابداً آژير نميکشه با باز کردن در‌ها از طريق ريموت هم مشکل همچنان ادامه داره!!!
کسي ميدونه چشه؟

nogrefam
28 May 2008, 10:06 PM
رمز كامپيوتر ماشين رو از قسمت تنظيمات غير فعال كنيد - صداي دزدگير رو هم ( نزديك مخزن برف پاك يه محفظه سويچ هست با سويچ كوچكي كه همراه سويچ هاي اصلي دارين ) ميتونين فعال كنين

BMW2007
29 May 2008, 12:16 AM
رمز كامپيوتر ماشين رو از قسمت تنظيمات غير فعال كنيد - صداي دزدگير رو هم ( نزديك مخزن برف پاك يه محفظه سويچ هست با سويچ كوچكي كه همراه سويچ هاي اصلي دارين ) ميتونين فعال كنين

رمز از اول فعال نبوده!
صدا حل شد اما مشکل شد دوتا! حالا ديگه وقتي در رو قفل ميکنم علاوه بر فلاشر شروع ميکنه به آژير کشيدن!!!
فکر ميکنم فيوز سوزونده...

amingzj
29 May 2008, 01:03 AM
رمز از اول فعال نبوده!
صدا حل شد اما مشکل شد دوتا! حالا ديگه وقتي در رو قفل ميکنم علاوه بر فلاشر شروع ميکنه به آژير کشيدن!!!
کامپیوتر ماشین های ایران خودرو یه کد 10 رقمی دارن که برای دفعه اول باید اونو بزنید تا عملکردش طبیعی ودرست بشه.
من مال خودمونو از نمایندگی مرکزی گرفتم(مثل اینکه یه ایینه کوچیک می گیرن زیرش از اونجا می خونن!!!)

alirezamip
29 May 2008, 01:51 AM
رمز از اول فعال نبوده!

دوست عزیز مشکل شما از یکی از سنسورهاست!

4 تا سنسور درب هست که میشه صحت کارکردش رو از خاموش شدن چراغ سقفی متوجه شد!

یک سنسور لای درب کاپوت هست که به احتمال 99 درصد همینه چون یا قفل تنظیم نیست یا سنسور کج شده و چرخیده! محلش هم دقیقا زیر قفل کاپوت هست یک سوییچ کوچیک هست که مستطیل و به یک سیم وصله ! (من خودم 4 تا سمند صفر دیدم که همین مشکل رو داشتن)

و یدونه سنسور صندوق عقب که با بستن درب معلوم میشه بازه یانه!

در ضمن هیچ سمند جدیدی دیگه کد فعال شدن نداره دستگاهش و کمی خوندن صفحه هات قبل می تونه کمک کنه !

soheil_t
19 June 2008, 05:03 PM
با سلام
عزیزان سمند ما وقتی بهش ضربه زده می شه اژیر نمی کشه نمایندگی گفت همشون همینجورین راست می گفت؟
در ضمن ماشین ما مدل 85 سیستمشم سری سوم

alirezamip
19 June 2008, 11:00 PM
با سلام
عزیزان سمند ما وقتی بهش ضربه زده می شه اژیر نمی کشه نمایندگی گفت همشون همینجورین راست می گفت؟
در ضمن ماشین ما مدل 85 سیستمشم سری سوم

بستگی به شدت ضربه داره!
برای تست عملکرد به روش زیر عمل کن:
1. شوک سنسور رو تا 100 در صد بالاببر(از تو دستگاه)
2. دربهای خوردو رو ببند و سیستم دزدگیر رو فعال کن !
3. 15 ثانیه صبر کن!
4. با کف دست بر روی شیشه جلو بزن(وسطش نزن و زیاد محکم نزن که بشکنه ولی آرومم نزن که ضربه رو حس نکنه )
5. اگه دزدگیر به صدا در اومد پس دزدگیر شما درسته ! (اگه کار نکرد مراحل زیر رو با تفاوت اینکه خودت توی ماشین بشین و به بغل ضیط ضربه بزن و اگه باز کار نکرد دزدگیر خرابه!)

در ضمن آژیر دزدگیر ماشین شما روشنه؟

soheil_t
21 June 2008, 12:04 PM
بستگی به شدت ضربه داره!
برای تست عملکرد به روش زیر عمل کن:
1. شوک سنسور رو تا 100 در صد بالاببر(از تو دستگاه)
2. دربهای خوردو رو ببند و سیستم دزدگیر رو فعال کن !
3. 15 ثانیه صبر کن!
4. با کف دست بر روی شیشه جلو بزن(وسطش نزن و زیاد محکم نزن که بشکنه ولی آرومم نزن که ضربه رو حس نکنه )
5. اگه دزدگیر به صدا در اومد پس دزدگیر شما درسته ! (اگه کار نکرد مراحل زیر رو با تفاوت اینکه خودت توی ماشین بشین و به بغل ضیط ضربه بزن و اگه باز کار نکرد دزدگیر خرابه!)

در ضمن آژیر دزدگیر ماشین شما روشنه؟

با سلام
اره دوست عزیز اژیر روشنه
این کارهایی که گفتی کردم فقط وقتی به کنار ضبط ضربه می زنم اژیر می کشه
یعنی همشون اینجورین؟

alirezamip
21 June 2008, 04:07 PM
با سلام
اره دوست عزیز اژیر روشنه
این کارهایی که گفتی کردم فقط وقتی به کنار ضبط ضربه می زنم اژیر می کشه
یعنی همشون اینجورین؟

پس سیستم شما درسته!

اگر قرار باشه با یه ضربه کوچیک به صدا در بیاد که آدم از بقلش رد بشه بوق میزنه!

زیاد نگران نباش چون شیکستن شیشه ضربه ی سنگینی نیاز داره و حتما اون موقع آلارم میزنه!

saeed2u
19 July 2008, 11:20 PM
با سلام خدمت دوستان . دو هفته است که سمند دوگانه سوزم رو تحویل گرفتم . وقتی ماشین رو در حالت دزدگیر میزارم و بعد با استفاده از ریموت دزدگیر رو غیر فعال میکنم و بعد در ماشین رو باز میکنم بعد از چند ثانیه ماشین دوباره به حالت دزدگیر میره و آژیر میکشه . رمز هم فعال نیست . البته با فعال بودن رمز هم به همین صورته. لطفا راهنمایی بفرمایید.

amingzj
21 July 2008, 11:39 PM
کامپیوتر ماشین شما اشکال داره و به احتمال زیاد باید تعویض بشه چون که به نظر میاد باز شدن درها رو تشخیص نمی ده که چند ثانیه بعد از غیر فعال کردن دزدگیر دوباره دزدگیر و فعال می کنه.

alirezamip
23 July 2008, 03:13 AM
با سلام خدمت دوستان . دو هفته است که سمند دوگانه سوزم رو تحویل گرفتم . وقتی ماشین رو در حالت دزدگیر میزارم و بعد با استفاده از ریموت دزدگیر رو غیر فعال میکنم و بعد در ماشین رو باز میکنم بعد از چند ثانیه ماشین دوباره به حالت دزدگیر میره و آژیر میکشه . رمز هم فعال نیست . البته با فعال بودن رمز هم به همین صورته. لطفا راهنمایی بفرمایید.

سمند های جدید این جوریه!

اسمش رو هم گذاشتن سیستم ایمولایزر جدید!!!

اگه یک بار سوییچ رو باز و بسته کنید دیگه رو دزدگیر نمی ره!

من هم هفته ÷یش یه سمند سال جدید گرفتم همین جوریه و دقت کنی یه علامت قفل دوبل روی کیلومتر شمار اضافه شده!

در ماشین رو باز کن و کمی راه برو ببین اخطار باز بودن در هارو میده؟ یا چراغ سقفیت روشن میشه؟

Raminium2001
24 July 2008, 06:14 PM
من از سمندهای جدید اطلاعی ندارم، ولی ماشین من دزدگیرش کمی تاخیر داشت! و اگه بلافاصله بعد از خارج شدن از حالت دزدگیر در رو باز میکردم، باز شدن در رو متوجه نمیشد. برای همین کمی قبل از رسیدن به ماشین دزدگیر رو غیر فعال می کردم. البته تاکید می کنم روی مدلهای جدید نمیدونم چه تغییراتی انجام شده. اما اینی که میگید با ایموبیلایزر خیلی فرق داره.

llllsaeidllll
15 August 2008, 06:18 AM
باز نشدن در با ریموت

چند روز قبل توی خیابون ابوذر وسط ظهر در ماشین را با ریموت قفل کردم و رفتم وقتی نیم ساعت بعد برگشتم هر چی دکمه را زدم باز نشد
با سوئیچ در را باز کردم و آژیر به صدا در اومد کارت امداد خودرو را برداشتم و زتگ زدم ام بیش از نیم ساعت منتظر بودم و کسی نیومد بار دیگه در را باز کردم وکاپوت را کشیدم که دوباره صدای آژیر بلند شد سر باطری را باز کردم اما مثل اینکه آژیر باطری داخلی داشت و با باز کردن سیمش و .....همچنان صدا میکرد.
بعداز چند دقیقه سر باطری را گذاشتم سر جاش و ریموت درست شد .
نتیجه ای که گرفتم :
1 - همیشه باید کلید کوچک آژیر را همراه داشته باشم

2- کارت طلائی ارزش تمدید کردن نداره چون موقعی که کارش داری تاخیرش زیاده

3- توی مدت 20 دقیقه ای که صدای ماشین بلند شده بود هیچ کس نپرسید آیا تو صاحب ماشین هستی یا نه واین یعنی همون کاری که من کردم را یک دزد میتونست انجام بده پس به دزد گیر هم اعتمادی نیست

saeed2u
31 August 2008, 08:11 AM
راستی یادم رفت که بگم وقتی در بازه و ماشین شروع به حرکت میکنه اصلا اختار باز بودن در رو نمیگه

Raminium2001
2 September 2008, 05:43 PM
آیا روی صفحه کیلومتر هم نشان باز بودن درها ظاهر نمیشه؟ اگه نمیشه و چراغهای سقفی هم روشن نمیشه احتمالا کلید روی در مشکل داره و باز شدن در رو منتقل نمیکنه. ولی اگه چراغ سقفی روشن میشه و علامت مناسب در صفحه کیلومتر شمار نمایش داده نمیشه، ممکنه جایی نزدیکی سیستم هوشمند مشکل قطعی داشته باشه. در غیر این صورت ممکنه ایراد از سیستم سخنگو باشه.

hhaammoonn
24 September 2008, 04:07 PM
تغييرات:

سلام دوست عزيز
لطفا قيمت اين سنسورها و هزينه نصب رو اعلام كنيد و اينكه آيا رو سمند ال ايكس مدل 86 نصب ميشه يا نه؟ در ضمن آيا راهي وجود داره كه سيستم هوشمند محاسبه مصرف سوخت و مقدار مسافت قابل طي با بنزين موجود در باك كه قبلا رو سمند وجود داشت، نشون بده؟ سيستم ماشين من از نوع سومه.
با تشكر فراوان

alirezamip
25 September 2008, 02:22 AM
سلام دوست عزيز
لطفا قيمت اين سنسورها و هزينه نصب رو اعلام كنيد و اينكه آيا رو سمند ال ايكس مدل 86 نصب ميشه يا نه؟ در ضمن آيا راهي وجود داره كه سيستم هوشمند محاسبه مصرف سوخت و مقدار مسافت قابل طي با بنزين موجود در باك كه قبلا رو سمند وجود داشت، نشون بده؟ سيستم ماشين من از نوع سومه.
با تشكر فراوان

قیمت سنسور 15 توما بدون نصب و گارانتی بود حالا الان رو نمی دونم!
روی سمند ال ایکس نمی شه چون سیستم صندوق ÷رون و گیرنده به همون فیش وصله ولی دارم روش کار می کنم که بشه روی ال ایکس هم نصب کرد!
وقت کم میارم و این کار حوصله می خواد!

درباره کیلومتر هم یه بنده خدایی گفت که راه حلش رو ÷یدا کرده اگه وقت کردم میرم ÷یشی و تست می کنم! خبرش رو میدم!

voldemort
28 September 2008, 11:49 PM
سلام دوستان
کسی از دوستان میدونه جریان این فلش (منظورم کول دیسکه) که روی سمند ها نصب شده تا میزان سرعت رو نشون بده چیه .
جریان از این قرار ه که یکی از دوستان که سمند (تاکسی فکر کنم ) داره میگه برای سمند های بین شهری روی سیستم ماشین یک فلش نصب شده که در فاصله زمانی مختلف توسط پلیس چک میشه .
که خودشون میتونن اطلاعات فلش رو بخونن و سرعت راننده رو در زمان های مختلف بدونن
خلاصه جریمه و الصاق گواهینامه و ....
حالا می خواستم بدونم اصلا کسی از دوستان چنین چیزی دیده ؟ شنیده ؟اصلا میشه این سیستم رو هک کرد ؟
فلش توی کامپیوتر باز نمیشه ... انگار سی دی سوخته گذاشتی توی سی دی رام و سیستم هنگ میکنه ...
اصلا میشه این سیستم رو هک کرد ؟

alirezamip
29 September 2008, 01:44 AM
سلام دوستان
کسی از دوستان میدونه جریان این فلش (منظورم کول دیسکه) که روی سمند ها نصب شده تا میزان سرعت رو نشون بده چیه .
جریان از این قرار ه که یکی از دوستان که سمند (تاکسی فکر کنم ) داره میگه برای سمند های بین شهری روی سیستم ماشین یک فلش نصب شده که در فاصله زمانی مختلف توسط پلیس چک میشه .
که خودشون میتونن اطلاعات فلش رو بخونن و سرعت راننده رو در زمان های مختلف بدونن
خلاصه جریمه و الصاق گواهینامه و ....
حالا می خواستم بدونم اصلا کسی از دوستان چنین چیزی دیده ؟ شنیده ؟اصلا میشه این سیستم رو هک کرد ؟
فلش توی کامپیوتر باز نمیشه ... انگار سی دی سوخته گذاشتی توی سی دی رام و سیستم هنگ میکنه ...
اصلا میشه این سیستم رو هک کرد ؟

دوست عزیز این کول دیسک نیست و تا اونجا که من می دونم این ها نوعی فرستنده جی پی اس هستند که در هر لحظه از طریق آپی اون میشه پیگیری کرد که کجاست ! (البته میگم کامل نمیدونم)

اگه عکسی هم داری بزار تا کمی هم ما اطلاعاتمون کامل بشه!

روش هک اون هم فکر کنم لایه 2 تا ورق آلمینیوم بپیچی دیگه کار نکنه ! البته عواقب این کار به من ربطی نداره!

tazmani
29 September 2008, 09:40 AM
دوست عزیز این کول دیسک نیست و تا اونجا که من می دونم این ها نوعی فرستنده جی پی اس هستند که در هر لحظه از طریق آپی اون میشه پیگیری کرد که کجاست ! (البته میگم کامل نمیدونم)
اگه عکسی هم داری بزار تا کمی هم ما اطلاعاتمون کامل بشه!
روش هک اون هم فکر کنم لایه 2 تا ورق آلمینیوم بپیچی دیگه کار نکنه ! البته عواقب این کار به من ربطی نداره!

بر روی کلیه خودروهای مسافربری بین شهری (اتوبوس و سواری) سیستم GPS نصب شده است. روی تاقچه عقب سواری ها می توانید آنتن آن را ببینید که یک دایره مشکی رنگ است.
اطلاعات این GPS روی یک کول دیسک ذخیره می شود و پلیس راه هر یک یا دو هفته یک با این دیسکها را چک می کند و تخطی از سرعت مجاز را کنترل و جریمه می کند.

این کار باعث می شود که بعضی از راننده ها که فکر میکنند پسرخاله مایکل شوماخر هستند یکم احتیاط کنند و من با حذف و حک آن میانه خوبی ندارم. چون این کار باعث افزایش ایمنی و حفظ جان مسافران می شود.

voldemort
29 September 2008, 10:48 AM
بر روی کلیه خودروهای مسافربری بین شهری (اتوبوس و سواری) سیستم GPS نصب شده است. روی تاقچه عقب سواری ها می توانید آنتن آن را ببینید که یک دایره مشکی رنگ است.
اطلاعات این GPS روی یک کول دیسک ذخیره می شود و پلیس راه هر یک یا دو هفته یک با این دیسکها را چک می کند و تخطی از سرعت مجاز را کنترل و جریمه می کند.

این کار باعث می شود که بعضی از راننده ها که فکر میکنند پسرخاله مایکل شوماخر هستند یکم احتیاط کنند و من با حذف و حک آن میانه خوبی ندارم. چون این کار باعث افزایش ایمنی و حفظ جان مسافران می شود.

میشه یک نفر که با حذف و حک آن میانه خوبی داره کمک کنه بی زحمت ؟:icon_razz
خیلی مهمه این بابا میخواد ماشینو بفروشه . میگه هزینه ی جریمه ش خیلی هست (همیشه تند میرونه)
کمک لطفا این بابا یک بار از ما یه چیز خواسته ...:icon_eek:

llllsaeidllll
30 September 2008, 10:02 PM
البته حتما کاری کردند که نشه این سیستم را هک کنند
و دیگه اینکه ربطی به سیستم هوشمند سمند نداره و فکر میکنم بهتره توی قسمت دیگه یا انجمن های دیگه مطرح کنی تا نتیجه بگیری

Raminium2001
1 October 2008, 03:09 PM
این سیستمها از امنیت مناسبی برخوردارند و به این راحتی ها نمیشه حکش کرد. اگه خرابش کنی هم که حسابت پاکه. تا اونجایی که یادمه یه خونده بودم روی خود دستگاه هم ذخیره میشه.

llllsaeidllll
1 October 2008, 09:12 PM
من مدتها برای کور کردن دوربین سرعت سنج پلیس کار کردم و تونستم کارهایی انجام بدم اما وقتی پلیس میدید دوربینش کار نمیکنه با حدس و گمان جریمه میکرد و هیچ کاری هم نمیتونستم بکنم

در مورد این سیستمها اون فلش فقط بعنوان شناسائی آی دی ماشین شما بکار میره و اطلاعات سرعت را پلیس از سیستم میگیره و تقریبا کاریش نمیشه کرد

این لینکها ممکنه بتونه کمک کنه
h**p://www.mysocialnetwork.net/index2.php?p=88&c=1 (http://www.mysocialnetwork.net/index2.php?p=88&c=1)
این هم مارکهای مختلف دستگاه
h**p://zerogps.com/index.php?cPath=4 (http://zerogps.com/index.php?cPath=4)
واین هم جائی که اساتید فن به زبان فارسی حضور دارند
http://www.phalls.com/showthread.php?t=30347

اما آخر کار بهترین راه احتیاط است و مدارا با پلیس و رعایت قانون

saeed2u
12 October 2008, 10:20 AM
آیا روی صفحه کیلومتر هم نشان باز بودن درها ظاهر نمیشه؟ اگه نمیشه و چراغهای سقفی هم روشن نمیشه احتمالا کلید روی در مشکل داره و باز شدن در رو منتقل نمیکنه. ولی اگه چراغ سقفی روشن میشه و علامت مناسب در صفحه کیلومتر شمار نمایش داده نمیشه، ممکنه جایی نزدیکی سیستم هوشمند مشکل قطعی داشته باشه. در غیر این صورت ممکنه ایراد از سیستم سخنگو باشه.

هم روی صفحه کیلومتر نشون میده هم چراغ روشن میشه ولی اختار نمیده

saeed2u
9 November 2008, 08:12 PM
ممنون از جوابهاتون

viva
5 January 2009, 01:19 PM
سیستم کامپیوتر سمند ال ایکس من کلافم کرده:icon_bigg
ماجرا اینطوریکه بعضی وقتا که دزدگیر رو میزنی بعد از یک مدتی که دزدگیر رو میزنی و سوار میشم میبینم
تمام سیستم از اول ریست شده و تاریخ و رمز و ...به حالت پیش فرض در اومده:icon_cry: حتی رمز هم که فعال بوده غیر فعال میشه تاریخشم میشه 1/1/84

یا بعضی وقتها موقع زدن در صداری بوق دزدگیر نمیآید و به حالت دزدگیر نمیره
تموم این حالت ها رو هم مدام زیر نظر داشتم ولی متوجه نشدم کی و چرا اینطوری میشه
رفتم نمایندگی بلوار دریا گفت باید باهاش بسازی :icon_bigg
تازه در این هفته 2 بار صفحش پاک شده و هیچی نشون نداده من هم ماشین رو خاموش روش کردم درست شد
حالا بگیم من چکار کنم کجا برم :icon_cry:
البته همیشه اینطور نیست و پشت سر هم نمیشه ولی مشکل داره

nader875
6 January 2009, 01:48 PM
سلام یه سوال داشتم میشه رو این سیستم پارس elx کاری کرد که دمای بیرون هم نشون بده؟ گاهی یه دمایی کنار لوگو پژو نشون میده که به دمای موتور نزدیکه اما دمای بیرونو نشون نمیده این دما چه زمانی میاد؟

shahram_13
8 April 2009, 11:19 AM
سلام
بوق اخطار سرعت در سمند ال ایکس 87 من در سرعت 138 کیلومتر فعال می شور.آیا ماشینهای شما هم همینطور است یا سرعت سنج من ایراد دارد؟

POOYA-BMW
8 April 2009, 01:45 PM
بله همین طوره. من هم LX87 دارم و در سرعت 138 آلارم میده

rayanreza
8 April 2009, 11:54 PM
با سلام
همانطور که در تاپیک قبلی هم گفتم به نظر من مشکل میتونه از سیستم هوشمند باشه و یا سنسور کیلومتر مشکل داره که کیلومتر را دقیق به سیستم هوشمند نمیده.

موفق باشید :icon_cool

arsi501
10 April 2009, 01:33 PM
مال من که 160تا هم بوق نمیزنه!

rayanreza
11 April 2009, 05:24 PM
مال من که 160تا هم بوق نمیزنه!

با سلام
پس ماشین شما هم مشکل داره.
امکان داره سیستم هوشمندش سایلنت باشه

hamed lx
11 April 2009, 05:29 PM
سلام ماشین من هم مدل دی 87 و در 138 کیلومتر آلارم میده

rayanreza
11 April 2009, 06:16 PM
با سلام
همانطور که در تاپیک بوق اخطار سرعت در سمند (http://www.phalls.com/showthread.php?t=52374)هم گفتم چون ماشینتون گارانتی داره به نماینگی مراجعه کنید

لطفا این بحث را در همون تاپیک پیگیری بفرمائید.

با تشکر

Asbe Noghrehee
12 April 2009, 03:05 PM
سلام ماشین من هم مدل دی 87 و در 138 کیلومتر آلارم میده

LX من كه اسفند 87 تحويل گرفتم 120 به بالا الارم ميده

rayanreza
13 April 2009, 10:53 PM
LX من كه اسفند 87 تحويل گرفتم 120 به بالا الارم ميده

با سلام
ماشین شما کاملا سالمه:icon_cool

Farhad LX
18 April 2009, 02:06 PM
LX 86 از 120 رد ميشه آلارم ميده

vanhu007
1 July 2010, 01:04 AM
من يک مشکلي دارم دوستان
وقتي ماشين چند ساعت توي آفتاب پارک ميکنم بر اثر گرم شدن _ماشين مشکي هست و خيلي داغ ميشه! تا حدي که درجه هوا 60 رو نشون ميده!_ کامپيوترش از کار می افته و صفحش میره و چراغ کليد هاشم چشمک میزنه.بعد از چند ساعت که سرد ميشه مياد دوباره اما همه تنظيمات صفر شده! توي اين مدت هم با ريموت ماشين قفل و باز ميشه اما راهنما نميزنه و براي روشن کردن ماشين نيازي به کد نيست... چه کار کنم!؟ ايراد از کجاست!؟
ماشين مدل 82 است و باطري کامپيوتر هم_ اگه داره!_ تاحالا عوض نشده!

Mr.Mohamad
16 July 2010, 12:18 AM
من يک مشکلي دارم دوستان
وقتي ماشين چند ساعت توي آفتاب پارک ميکنم بر اثر گرم شدن _ماشين مشکي هست و خيلي داغ ميشه! تا حدي که درجه هوا 60 رو نشون ميده!_ کامپيوترش از کار می افته و صفحش میره و چراغ کليد هاشم چشمک میزنه.بعد از چند ساعت که سرد ميشه مياد دوباره اما همه تنظيمات صفر شده! توي اين مدت هم با ريموت ماشين قفل و باز ميشه اما راهنما نميزنه و براي روشن کردن ماشين نيازي به کد نيست... چه کار کنم!؟ ايراد از کجاست!؟
ماشين مدل 82 است و باطري کامپيوتر هم_ اگه داره!_ تاحالا عوض نشده!
خیلی جالبه که مشکی هستی دما میرسه به 60
پس اگه تو اهواز با ماشین سمند سفید که وقتی تو آفتاب پارکش می کنم دما رو 65 :icon_sad::icon_twisنشون میده باید خدا رو شکر کنیم که سمند مشکی نخریدم ولی من با اینکه سمند بیچاره خودم را اینقدر داغ می بینم خوشبختانه تا حالا قاطی ماتی نکرده

haftsin
16 July 2010, 12:36 AM
خیلی جالبه که مشکی هستی دما میرسه به 60
پس اگه تو اهواز با ماشین سمند سفید که وقتی تو آفتاب پارکش می کنم دما رو 65 :icon_sad::icon_twisنشون میده باید خدا رو شکر کنیم که سمند مشکی نخریدم ولی من با اینکه سمند بیچاره خودم را اینقدر داغ می بینم خوشبختانه تا حالا قاطی ماتی نکرده
سلام زانتیا من دمای بیرونو وقتی یه جا پارکش میکنم 55 هم نشون میده:icon_sad: دما داخل که جای خود داره

vanhu007
17 July 2010, 12:10 AM
سلام زانتیا من دمای بیرونو وقتی یه جا پارکش میکنم 55 هم نشون میده:icon_sad: دما داخل که جای خود داره

ظاهرا نتيجه ميگيريم بايد برم خدا رو هم شکر کنم! دوستان! مسئله الان دماي داخل اتاق نيست! مسئله اينکه اين سيستم من ميره وقتي دما به 60 ميرسه! شايد داخل داغتر هم باشه، اما سيستم ديگه خاموشه و نميتونه نشون بده!:icon_redf

mortezagipsy
21 August 2010, 10:50 AM
این سنسور چشمی فابریک داستانش چی شد ؟
آیا روی LX های جدید نصب می شه ؟
سیم کشیش کوجوده یا باید سیم کشی کنیم ؟
اگه سنسور رو بگیریم و ببریم پیش یه نصاب دزدگیر می تونه خودش سیم کشی کنه و راهش بندازه ؟
و اینکه از کجا باید خرید ؟

ashil_42
24 November 2010, 09:04 PM
من یه مشکلی دارم
سمندمن مدل 89 هستش اکثرا" صبحها ویا موقعی که ماشین زیاد
درحالت خاموش مونده باشه وقتی ماشینوروشن می کنم ودنده عقب می گذارم
انگارمانعی پشت ماشین هست آلارم دنده عقب شروع به زدن می کنه اون هم بوق ممتد
تاهواگرم میشه موردخود به خود هل میشه!!!
ازدوستان کسی هست که دراین مورد بتونه یک راهنمایی بکنه ممنون ارلطف شما http://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/tulips.gif

farzad_Sh_2020
24 November 2010, 10:02 PM
من یه مشکلی دارم
سمندمن مدل 89 هستش اکثرا" صبحها ویا موقعی که ماشین زیاد
درحالت خاموش مونده باشه وقتی ماشینوروشن می کنم ودنده عقب می گذارم
انگارمانعی پشت ماشین هست آلارم دنده عقب شروع به زدن می کنه اون هم بوق ممتد
تاهواگرم میشه موردخود به خود هل میشه!!!
ازدوستان کسی هست که دراین مورد بتونه یک راهنمایی بکنه ممنون ارلطف شما http://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/tulips.gif

سلام دوست عزيز

من چند مورد ميگم شما چك كن

1 - وقتي اين حالت ميشه شما با يك پارچه خشك روي سنسورها رو تميز كن ببين حل ميشه يا نه

براي تست هم سوئيچ ماشين باز كن تا مرحله قبل از استارت و ماشين بذار دنده عقب صداش مياد بيرون

2 - اگر با مورد بالا حل نشد باز سوئيچ باز بذار و بذار دنده عقب و به سنسورها بدون اينكه جلوي سنسور باشي تك تك ضربه بزن ببين حل ميشه يا نه

3 - وقتي كه ميگي مشكل حل ميشه باز سوئيچ باز بذار و بذار دنده عقب و تك تك سنسورها رو با دست چك كن . دقت كن تو هيچ كدوم از موارد جلوي سنسورها به هيچ عنوان نباش . كنار گلگير وايسا دستت ميرسه

اگر مشكل در 2 و 3 بود يكي از سنسورها كه همون موقع ميفهمي مشكل داره و بايد تعويض بشه
موفق باشي

Danial_4139
24 November 2010, 11:40 PM
مال منم همینجوره اگر موقع دنده عقب مانعی پشت ماشین نباشه هنگ میکنه همینجور بوق ممتد میزنه ولی اگر موقع دنده عقب یه مانع پشت ماشین باشه مشکلی نداره و درست عمل میکنه .

البته همیشه اینجور نمیشه ولی خیلی پیش میاد .

farshad_ata
25 November 2010, 11:41 AM
سلام فقط یک مورد رو می خوام تذکر بدم اونم اینکه سنسور دنده عقب مستقله و هیچ ارتباطی به هشدار گویا نداره

ashil_42
25 November 2010, 09:32 PM
سلام دوست عزيز

من چند مورد ميگم شما چك كن

1 - وقتي اين حالت ميشه شما با يك پارچه خشك روي سنسورها رو تميز كن ببين حل ميشه يا نه

براي تست هم سوئيچ ماشين باز كن تا مرحله قبل از استارت و ماشين بذار دنده عقب صداش مياد بيرون

2 - اگر با مورد بالا حل نشد باز سوئيچ باز بذار و بذار دنده عقب و به سنسورها بدون اينكه جلوي سنسور باشي تك تك ضربه بزن ببين حل ميشه يا نه

3 - وقتي كه ميگي مشكل حل ميشه باز سوئيچ باز بذار و بذار دنده عقب و تك تك سنسورها رو با دست چك كن . دقت كن تو هيچ كدوم از موارد جلوي سنسورها به هيچ عنوان نباش . كنار گلگير وايسا دستت ميرسه

اگر مشكل در 2 و 3 بود يكي از سنسورها كه همون موقع ميفهمي مشكل داره و بايد تعويض بشه
موفق باشي
سلام
ممنون دوست عزیز فردا صبح چک میکنم ونتیجه را هم همینجا اطلاع میدهم فقط چون دکمه تشکررا ندیدم
برای همین همینجا ازتون تشکر می کنم

reza_vga8800640mb
6 January 2011, 01:55 AM
نمیشه نمایشگر نصب کرد یا تو کامپیوترش فعال کرد؟
یک سوال دیگه. برای 405 نمیشه این سیستم هوشمند سمند رو قرار داد؟
می تونی بری سیستم دزد گیر تلمتیکس ببندی ،صفحه کنترل پی یا ان این شرکت رو هم بخری ،سیستم خیلی کامل تری داره و کاملا مشابهه سیستم ای ال ایکس هست ،