PDA

View Full Version : بوي نامطبوع هنگام روشن كردن كولر

bhf
4 June 2006, 05:59 PM
دوستان لطفا مرا راهنمائي كنند چرا وقتي كولر پرايدم را روشن ميكنم اغلب اوقات بوي نامطبوعي داخل اتاق ميشود.

30stem
4 June 2006, 06:10 PM
منم همین مشکلو تو 206 دارم...

FARZAD_1975
4 June 2006, 08:08 PM
دریچه هوا رو روی گردش هوای داخل ماشین میزاری؟

po2ya
4 June 2006, 08:24 PM
خوب یه مقدار اسپری خوشبو کننده داخل هواکش ها بزنید این مشکل از بین میره!!!
مال خاک و کثیفیه تووی لولهای هواکش کاشین هستش!

Ace
4 June 2006, 08:57 PM
يه بو گير بزار تو ماشين بعد چند روز ديگه اين مشكل حل ميشه

paymanonline
4 June 2006, 09:33 PM
دوستان لطفا مرا راهنمائي كنند چرا وقتي كولر پرايدم را روشن ميكنم اغلب اوقات بوي نامطبوعي داخل اتاق ميشود.

چه بویی میده؟
ممکنه دریچه به سمت بیرون باشه.
اگه این طور نیست بهترین راه اینه که توی هواکش رو قبل از این که روشن کنی کولر رو کمی اسپری بزنی

saber2q
4 June 2006, 09:48 PM
اين بو معمولا موقعي مياد كه كولر روشن باشه و يه دفعه كمپرسور رو خاموش كنيد در حالي كه هواكش هنوز روشنه و به علت گرم بودن روغن داخل كمپرسور اين بو تا چند لحضه مياد و خود به خود با خنك شدن كمپرسور از بين ميره
البته اين تجربيه كه من بهش رسيدم و نميدونم درسته يا خير

Kam-Telecom
5 June 2006, 06:31 AM
من در جایی خونده بودم که این بو از باکتری هایی ناشی میشه ، که در دماهای پایین روی رادیات کولر زیست میکنند ، و مقداری هم مضر هستند:icon_eek:
هر چند این بو در تمام کولرهای گازی زمان روشن شدن اولیه کولر یا دقیقن بعد خاموش کردن کمپرسور حین روشن بودن فن به مشام میرسه!

alireza_shd
5 June 2006, 08:02 AM
زمانی که کولر روشن هست روی اواپراتور (خنک کننده هوا) مثل یخچال برفک می زنه بعد که کولر را خاموش می کنید یا بعداً دوباره روشن می کنید بوی رطوبت ناشی از ذوب شدن این برفک ها که پر از مواد زائد بسیاری است به مشام میرسه. همیشه قبل از خاموش کردن کولر 1 تا 2 دقیقه کمپرسور را خاموش کرده و فن را روی هوا خارج بگزارید و شیشه را پایین بکشید تا اواپراتور خشک شود و بعداً هنگام روشن کردن بو ندهد

mehrshah
5 June 2006, 09:26 AM
زمانی که کولر روشن هست روی اواپراتور (خنک کننده هوا) مثل یخچال برفک می زنه بعد که کولر را خاموش می کنید یا بعداً دوباره روشن می کنید بوی رطوبت ناشی از ذوب شدن این برفک ها که پر از مواد زائد بسیاری است به مشام میرسه. همیشه قبل از خاموش کردن کولر 1 تا 2 دقیقه کمپرسور را خاموش کرده و فن را روی هوا خارج بگزارید و شیشه را پایین بکشید تا اواپراتور خشک شود و بعداً هنگام روشن کردن بو ندهد
پیشنهاد درستی است .من هم چند سال است همین کار را انجام می دهم یعنی 2 تا 3 دقیقه قبل از رسیدن به مقصد کولر را خاموش وسیستم را روی هوای خارج می گذارم بسیار موثر است.موفق باشید

ATOS
5 June 2006, 09:38 AM
من در جایی خونده بودم که این بو از باکتری هایی ناشی میشه ، که در دماهای پایین روی رادیات کولر زیست میکنند ، و مقداری هم مضر هستند:icon_eek:
هر چند این بو در تمام کولرهای گازی زمان روشن شدن اولیه کولر یا دقیقن بعد خاموش کردن کمپرسور حین روشن بودن فن به مشام میرسه!
دقيقا:icon_cool واين مشكل در كولرگازي هاي خونگي هم وجود دارهو كولر هاي جديد LG كه فيلتر پلاسما دارن تونستن اين مشكل رو حل كنن:icon_cool

pedrambade
6 June 2006, 08:39 AM
شاید باورت نشه مشکل از فیلتر هوای ماشینت هست.چون تمامی هوای داخل ماشین چه برای موتور و چه برای اتاق از اونجا رد می شه. همون فیلتر هوای مستطیلی که جولوی ماشین هست.عوضش کن و یه جنس خوب بنداز.
برای امتحان بازش کن و خیسش کن و ببندش ببین چه بویی می پیچه تو ماشین.
فیلتر هواتو عوض کن درست می شه:icon_cool

XELTEK
9 June 2006, 01:59 AM
پیشنهاد درستی است .من هم چند سال است همین کار را انجام می دهم یعنی 2 تا 3 دقیقه قبل از رسیدن به مقصد کولر را خاموش وسیستم را روی هوای خارج می گذارم بسیار موثر است.موفق باشید
این کار عالیه !!! منم استفاده میکنم خوب جواد داداه !!!

vipsanious
9 June 2006, 02:50 AM
علتش مرطوب شدن راديات كولر هست وقتي كه فن روشن باشه ولي كمپرسور خاموش يه ابر جلوشه كه مرطوب ميشه و بو ميده اگه كمپرسور از اول با فن روشن شه و از فن خالي استفاده نكنيد اين بو نمياد.

Si@v@sh
14 June 2006, 03:51 PM

من چند روز پيش يه اسپري گرفتم مخصوص همين کار. کار اين اسپر اينه که باکتريهاي که بعداز مدتها روي لوله هاي کولر ماشين بوجود ميان و بوي نا مطبوع ايجاد ميکنن وقتي کمپرسورو قطع ميکني از بين ميبره.
طرز استفادشم اينطور بود که بايد اسپر رو از ورودي هواي داخل اتاق که در زير برفپاکنها زير کاپوت وجود داشت ميزدي تا باکتريهاي که به لوله چسبيده بودن از بين ميبرد.
زدن اسپري خوشبو کنده اثر مقطعي داره ولي اين اسپر اثر دراز مدت ايجاد ميکنه

bhf
14 June 2006, 06:51 PM
اسم اسپري را لطف كنيد ممنون ميشوم

meslehichkas
19 June 2006, 02:31 AM

والا من كه ماشينه صفر هم گرفتم همين بو رو ميداد
بوش زماني در ميومد كه فن روشنه اما كولر خاموش
اگه باكتري يا هر ميكرو ارگانيزمه ديگه اي بود پس چرا زمانه روشن بودن بخاري بو نميده؟

Kam-Telecom
25 June 2006, 04:18 PM
meslehichkas (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=30742):والا من كه ماشينه صفر هم گرفتم همين بو رو ميداد
بوش زماني در ميومد كه فن روشنه اما كولر خاموش
اگه باكتري يا هر ميكرو ارگانيزمه ديگه اي بود پس چرا زمانه روشن بودن بخاري بو نميده؟

اگر پست ها رو با دقت میخوندید متوجه میشدید که اولا این باکتری در دماهای پایین روی رادیات کولر زمانی که کمپرسور روشن و دمای رادیات رو پایین میاره زیست میکنند و زمانی که بخاری روشن هست دمای رادیات کولر پایین نیست!
دوما اون بو مقطعی هست!

z_qz54
25 June 2006, 11:00 PM
همین آبی که توی ورودی جمع میشه بعضی موقه با حاک گیر یا همون فیلتر میرسه که اونم خودش باعث بوی بد میشه.

Si@v@sh
29 June 2006, 06:57 PM
اسم اسپري را لطف كنيد ممنون ميشوم

من خيلي دنبال سايتش گشتم كه براتون آدرسش رو بزارم. براي همينم طول كشيد
http://www.bgprod.com/products/climatecontrol.html
اميدوارم كمكي كرد باشم

matin61
28 March 2008, 06:46 PM
اين بو معمولا موقعي مياد كه كولر روشن باشه و يه دفعه كمپرسور رو خاموش كنيد در حالي كه هواكش هنوز روشنه و به علت گرم بودن روغن داخل كمپرسور اين بو تا چند لحضه مياد و خود به خود با خنك شدن كمپرسور از بين ميره
البته اين تجربيه كه من بهش رسيدم و نميدونم درسته يا خير

من موقعی که میخوام کولر رو خاموش کنم اول کوپرسور رو خاموش میکنم و میذارم فن روشن بمونه تا کاملا هوای سرد خارج بشه و بعد فن رو خاموش میکنم، با این کار موقعی که کولر روشن میکنم بوی بد نمیده!

shei2nak
30 March 2008, 02:47 AM
با سلام.
وقتی کمپرسور روشن است لوله های شبکه مانند برفک میزنند و وقتی که این برفک ها تبدیل به مایع میشوند یک بوی نامطبوعی تولید می کنند.( همان بوی یخچال های قدیمی) و با کار کردن فن این بو به داخل اتاق وارد میشود. بهترین کار این است که همزمان با هم فن و کمپرسور را روشن و خاموش کنید...

شايان شايگان
21 August 2008, 02:53 PM
آياهواي سيستم كولر خودرو ميتواند شما را بيمار كند؟

طـراحي كـولرخـودروهاي امـروزي باعـث شـده كه آنها مـحـل ايـده آلـي بــراي رشـد و نـمو بـاكتريها ، قــارچها و ديـــگر مـيكرو ارگـانـيسم ها بــوده و از طريق سيستم تهويه به فضاي داخلي خودرو نفوذ نــمايند. ايــن موجودات زنده مــيكروسكوپي علاوه بر ايجاد واكنشهاي آلرژي زا ( حساسيت ) نظير عطسه ، سرفه و اشك چشم در سرنشينان وسيله نقليه ميتوانند عامل بسياري از بيماري هاي ويروسي فصلي نيز براي سرنشينان خودروها باشند خصوصا در شهر هاي پر جمعيت و آلوده كه اين معضل به وفور يافت مي گردد.

بوي نامطبوع كولرخودروي شما...

علاوه بر مشكلات ذكر شده پس از روشن نمودن كولر ، بوي نامطبوعي به داخل كابين ماشين راه مي يابد كه ناشي از قارچها و كپك هاي تشكيل يافته بر روي اواپراتور خودروي شما مي باشد. متاسفانه در كشور ما اكثرا به علت عدم آگاهي از موارد ذكر شده بدون رعايت مسائل بهداشتي از سيستم تهويه خودروي خود استفاده نموده و يا در صورت آگاهي نيز با روشهاي سنتي موجود از از اسيد هاي قوي به عنوان تميز كننده استفاده مي نمايند كه نه تنها مشكل را بر طرف نمي نمايد بلكه باعث خوردگي و استهلاك قسمتهاي فلزي سيستم ميگردد.در اكثر نقاط دنيا براي جلوگيري از مشكلات بالا، در طول سال و در فواصل منظم سيستم كولر خودروي خود را با روش موثر ميكروب زدايي مي نمايند.

مـوثرترين راه حــل: اسپري تميزكننده و خوشبو كننده سيستم كولر

اين اسپري يكي از محصولات منحصر بـفرد كـمپاني Nevisco كـانادا بـوده و توسط شركت سامان آفرين كه نمايندگي انـحصاري اين كمپاني را در خاورميانه و آفريقاي جنوبي بر عهـده دارد، تامين و عرضه مي گردد. اين مواد كه بر اساس آخـرين تـكنولوژي روز دنيا طراحي و توليد شده اند قادر هستند عمل گندزدايي ( ضدعفوني كننده) را در سيستم تهويه مطبوع خودروها جهت از بين بردن بوي بد و پره هاي تبخيركننده (اواپراتور) انجام داده و با تشكيل يك لايه ضد عفوني كننده از تشكيل مجدد ميكرو ارگانيسم ها جلوگيري نمايند. همچنين اين محصول داراي رايحه ملايم (Fresh) پرتقال يا ليمو بوده و مي تواند رايحه و هواي دلپذيري را براي سرنشينان خودرو ايجاد نمايد. از مزاياي مهم اين محصول سادگي استفاده آن براي تمامي افراد اعم از فني و غير فني است بطوريكه احتياج به ابزار و اطلاعات خاصي ندارد و تنها به وسيله يك شيلنگ بلند و بـاريك مجهز به Nozzel مخـصوص و از طريق دريچه هاي هواي داخل كابين قـابل تـزريق مي باشد.

خصوصيات محصــول:

•عدم ايجاد آثار مخرب بر روي سيستمهاي كولر (AC)
•از بين برنده قارچها و باكتري هاي سيستم اواپراتور.
•عدم نياز به دمونتاژ داشبورد و مجموعه كولر – بخاري خــودرو
•كــاهش زمــان و هــزينه تعميـرات..
•عدم نياز به ابزار مخصوص و اطلاعات فني..
•از بين برنده بوي نامطبوع و آزار دهنده و جايگزين شدن رايحه ملايم و خوشبوي طبيعي.
•كمك به رعايت اصول بهداشتي و پيشگيري از بيماريهاي ناشي از الودگي سيستم كولر از قبيل آسم و آلرژي.
•ماندگاري اثر مواد به مدت چند ماه بر روي سيستم اواپراتور به منظور عمل ميكروب زدايي.
•امكان حداقل دو تا سه بار تميزكاري براي هر اسپري.
•داراي نازل مخصــوص تزريق.
•بوجود نياوردن هيچ گونه حساسيت و آلرژي از طريق تماس مواد با بدن.

طريقه مصرف:(مهم)

1 - بهتر است قبل از استفاده از اسپري، فيلتر هواكش تعويض يا تميز گردد.
2 - نشانگر جهت وزش باد كولر را در حالت وزش مستقيم قرار داده و انتخاب گر درجه حرارت را بر روي حالت سرما ( ناحيه آبي) تنظيم نماييد. (كولر حتما خاموش باشد)
3 - شيلنگ را به همراه نازل مخصوص از كانال كولر خودرو به سمت اواپراتور عبور دهيد.
4 - اسپري را تكان داده و سپس شيلنگ را به سر فشاري اسپري متصل نموده و اسپري نماييد.
5 - پس از گذشت حدود 10 دقيقه از زمان اسپري كولر خودرو(AC) را با بيشترين دور فن روشن نماييد.

دوستان از آنجاييكه خود من به قارچهاي سيستم كولر آلرژي دارم اين اسپري را امتحان كردم و عالي جواب گرفتم و تابستان و زمستان هم نداره بايد هر شش ماه يكبار اواپراتور و دريچه هاي كولر شما ضدعفوني بشه. من به خاطر كنجكاوي و جواب مثبتي كه گرفتم اطلاعات جالبي را از اين تكنولوژي كسب كردم. در كشور هاي صنعتي و پيشرفته استفاده از اسپري هاي تميز كننده سيستم كولر يك عادت شده و مرتبا استفاده مي شود . كف فوم مانندي از اين اسپري توسط يك نازل بر روي اواپراتور پخش مي گردد و قارچها را در خود حل كرده و به صورت يك مايع قهوهاي رنگ از زير ماشين خارج مي كند. بعضا در ايران هم كساني كه از وجود اين اسپري ها بي خبر هستند به دليل چسبنده بودن اين قارچها از اسيد براي تميز كردن استفاده مي نمايند كه باعث خوردگي فلز اواپراتور كولر مي گردد.
در ايران دو تا سه مدل از اين اسپري ها ديده شده كه اصيل ترين آنها شركت Nevisco ميباشد كه بر خلاف قيافه ظاهري آن بسيار كارآمد و با كيفيت است در ضمن اين محصول تاييديه ايرانخودرو را هم كسب نموده.

غير از فروشگاه مركزي ايساكو شما ميتوانيد محصولات اين شركت را از طريق نماينده انحصاري آن در ايران كه شركت سامان آفرين مي باشد تهيه نماييد:
آدرس : تهران - جنب پمپ بنزين رسالت - پلاك 820 - طبقه 3 - واحد 9
تلفن : 22307429

ضمنا Nevisco تكنولوژي جالب ديگري نيز به بازار عرضه نموده كه در تايپيك بعدي معرفي ميكنم.

http://www.picamatic.com/show/2008/08/21/12/866605_bigthumb.JPG (http://www.picamatic.com/view/866605_eva/)

Amoo Behzad
10 January 2009, 09:00 AM
سلام به همه عزیزانم
منم این مشکلو داشتم ولی عمرا باورتون نمیشه چجوری حل شد
زیر پایی های فابرکش نمدی بود وقتی عوض کردم و از این لاستیکی ها گذاشتم حل شد