PDA

View Full Version : استرس بار

مهدی1362
30 May 2006, 10:55 PM
لطفا اطلاعاتی در مورد قیمت ومارکهای مختلف و تاثیر ان در هندلینگ بدهید اگر تجربه ای دارید ممنون میشم.

web
30 May 2006, 11:36 PM
سلام
من خودم رو ماشين نصب نكردم و در نتيجه بطور تجربي نظري ندارم ولي اينا رو از مجله ماشين اينجا برات ميذارم كه استرس بار hp-design در اون معرفي شده:

استرس بار وسيله ايست كه در داخل موتور در فاصله بين دو سر كمك بسته ميشود و از نزديك شدن اتاقك كمكها به يكديگر جلوگيري ميكند و در مرور زمان از گيجي اتوموبيل در سرعتهاي بالا جلوگيري ميكند. استرس بار براي اتومبيلهايي كه رينگ و لاستيك اسپرت دارند و به دلايل زير براي اتومبيلهايي كه در جاده تردد ميكنند توصيه ميشود:
1-پايداري اتومبيل را در سرعتهاي بالا حفظ ميكند.
2-ضربه وارده به يك چرخ را در كل سيستم تعليق توزيع ميكند و درنتيجه فشار ضربه كاهش و طول عمر قطعات جلوبندي افزايش مي يابد.
3-اتومبيلي كه استرس بار نداشته باشد بعلت داشتن رينگ و لاستيك بزرگ بزرگ ممكن است در دراز مدت در اثر ضربه وارده به چرخ اتاقك كمكها از بالا به هم نزديك شده و اتومبيل در سرعت بالا گيج شود.
4-در پيچها تعادل اتومبيل زياد ميشود.

اچ پي ديزاين در دومين نمايشگاه اتومبيلهاي اسپورت تيونينگ آپشن مجموعه ورزشي انقلاب غرفه داره.
http://www.hpdesign-am.com

مهدی1362
3 June 2006, 03:19 AM
ممنون ولی من هم ایینها خوندم تجربه عملی می خوام و میخوام بدونم قیمتش حدودا چنده که ارزش خریدن رو داشته باشه

XELTEK
3 June 2006, 04:03 AM
فکر کنم سر کاری باشه
قیمتشم چهل تومن اینطوراست

مهدی1362
3 June 2006, 08:14 PM
آقایید قربان !
آیا وسایل یا راههای دیگری برای محافظت از ماشینی که ارتفاع زده و رینگ دارد سراغ دارید؟
:icon_ques

XELTEK
4 June 2006, 01:43 AM
نه اما بهترین راه کمی یواش رفتن و احتیاطه

z_qz54
4 June 2006, 01:50 AM
استرس بار فقط برای اینه که اونایی که رینگ بیش از حد بزرگ و لاستیک خیلی نازک میزارن ، بعد از مدتی ، اتاق سر نزنه ، و توی دست انداز ها اگه ماشین کاپوت نداشته باشه ، قشنگ میبینید که میلرزه.

XELTEK
4 June 2006, 02:17 AM
علی جان
امتحانش کردی ؟

مهدی1362
4 June 2006, 02:40 AM
اینهمه خرج میکنیم که هندلینگ ماشین زیاد بشه اخرش یواش بریم؟

alireza_shd
4 June 2006, 07:18 AM
استرس بار باعث بهبود عمل کرد شاسی در برابر تنش پیچشی می شه به زبان ساده تر تلاش می کنه که هر چهار چرخ را روی زمین نگهداره و امتحان خود را هم پس داده است. الآن هم جزو لوازم اجباری در تمام مسابقات دنیا هست.

z_qz54
4 June 2006, 12:39 PM
استرس بار باعث بهبود عمل کرد شاسی در برابر تنش پیچشی می شه به زبان ساده تر تلاش می کنه که هر چهار چرخ را روی زمین نگهداره و امتحان خود را هم پس داده است. الآن هم جزو لوازم اجباری در تمام مسابقات دنیا هست.

شما وقتی با ماشین یه پیچ تند رو میپیچید ، اتاق به صورت غی قابل لمس کج میشه ، اینو توی جاک های هیدرولیکی هم میشه لمس کرد ، و ایم استرس با بخشی از این فشار رو کم میکنه.

z_qz54
امتحانش کردی ؟

نه ولی تستش رو دیدم .

Top RPM
27 July 2006, 02:56 PM
استرس بار مانع کج شدن سر کمک ها می شه. ضربه وارد به چرخها خوشو بیشتر نشون می ده اما در کل مفیده. فقط باید دقت کنید که زیاد صفتش نکنید( آخه ما یه بار اینقدر صفتش کردیم که چرخ یه 405 کمبر منفی شد!!! عالی می ÷چید اما آخرش ÷یچ سر کمک برید!!)

sunnorth
27 July 2006, 03:11 PM
سلام
در کل نصب کردنش به قیمتش می ارزه یا نه ؟

XELTEK
27 July 2006, 11:40 PM
اگر اهل لايي بازي يا رفتن تو جاده هستيد اين استرس بار واقعا معركه است :icon_cool

sunnorth
28 July 2006, 08:29 AM
سلام
حالا فیش چقدری هست

ali_zzr
28 July 2006, 11:16 PM
من يک مدل ديدم 65 هزار تومن يک مدل هم توي خيابون ملت ديدم 35 هزار تومن ...البته فرقشون رو نفهميدم ولي تو قيافه يکي بودن.
الته ممکنه اون 65000 گرون بده و همون باشه.

sunnorth
29 July 2006, 11:34 AM
به احتمال زیاد باید مدلهای مختلف با مارکهای مختلفی از این استرس بار وجود داشته باشه

XELTEK
30 July 2006, 01:25 PM
به احتمال زیاد باید مدلهای مختلف با مارکهای مختلفی از این استرس بار وجود داشته باشه
درسته !!! كارگاه هايي كه دارن استرس بار توليد ميكنند به 100 هزار تا مارك سرويس ميدند !!!
همه ي استرس بار ها در ايران توليد ميشن و اينكه همشون غير استانداردند !!
اما خوب تاثير دارد

sunnorth
30 July 2006, 02:34 PM
حالا ما به این که تو بازار تقلبیش زیاده کاری نداریم
معمولاً جنس اصلشم می شه گیر آورد
به نظتون کدوم نوعش بهتره

XELTEK
30 July 2006, 03:24 PM
حالا ما به این که تو بازار تقلبیش زیاده کاری نداریم
معمولاً جنس اصلشم می شه گیر آورد
به نظتون کدوم نوعش بهتره
هیچ کدوم
اما اچ پی دیزاین از مشون معتبرتره !!!

sunnorth
30 July 2006, 05:31 PM
هیچ کدوم
اما اچ پی دیزاین از مشون معتبرتره !!!

هیچکودوم که نمی شه
حالا می شه لطف کنی و از نظر خودت به ترتیب مرغوبیت یه چند تایی رو نام ببری

XELTEK
30 July 2006, 11:12 PM
بالا هم عرض كردم
مارك اچ پي ديزاين

El Padrino.
26 January 2007, 11:38 AM
استرس بار یک وسیله ای است برای تعادل بیشتر خودرو که از کاپوت و زیر موتور کمک فنر ها را به هم وصل می کند و اکثر خودرو ساز ها به صورت فابریک روی ماشین می گذارند
دیرو داشتم مجله ی ماشین می خواندم که دیدم داشت تبلیغ استرس بار رو می کرد و چند تا هم عکس گذاشته بود که اگه وقت کنم می زارو
بع نوشته بود ماشین هایی که از کارخانه استرس بار دارند عبارتند از ماتیز پروتون جنتو بی ام وه X3

ماتیز اصلا کمک فنر نداره که بخواد استرس بار داشته باشه !!!!

romeo_1593
26 January 2007, 01:08 PM
یعنی چی ماتیز کمک فنر نداره ؟ من متوجه نشدم
پس چطوری نیروهای وارده رو دفع میکنه ؟
:191:

amir_CLK500
26 January 2007, 01:35 PM
دو کمک فنر را اگر ضلع شرقی و غربی یک مربع در نظر بگیریم بوسیله میله محکمی از پایین به هم وصل میشوند که ضلع جنوبی مربع را تشکیل میدهند.این یک شمایی بود از کمک فنر ها و استرس بار مثلا پژو.اما میبینید که ضلع شمالی مربع ناقصه و وجود نداره بنابراین با نصب استرس بار بر روی طبق های کمک های جلو مربع ما کامل میشود و نیرو بطور مساوی پخش میشود و از تاب برداشتن ضلع پایینی به مرور زمان جلوگیری میکند.بیشتر بدرد ماشین هایی میخوره که از رینگ و لاستیک بزرگ و پهن استفاده میکنند میخوره و از به داخل متمایل شدن لاستیک ها در طی مدت طولانی جلو گیری میکند.

El Padrino.
26 January 2007, 07:33 PM
یعنی چی ماتیز کمک فنر نداره ؟ من متوجه نشدم
پس چطوری نیروهای وارده رو دفع میکنه ؟
:191:

نه دوست عزیز مگه میشه ماشینی کمک فنر نداشته باشه منظور من این بود که ماتیز استرس بار برای چی می خواد

PAYAM
27 January 2007, 01:17 PM
استرس بار تاثير بسيار بسيار محسوسي روي پيچ‌ها هم دارد و به‌راحتي مي‌تونيد پيچ‌ها را با سرعت بيشتري بدون لرزش و منحرف شدن ماشين بپيچيد.

arash p mbz bmw
27 January 2007, 06:06 PM
البته امروزه همون میله تعادل هم تقریبا جای استرس بار عمل میکنه
ریو-ماتیز رو میدونم دارن
توی SLRکه میله تعادل جلوش نصب هست
این وسیله روی تعادل خیلی تاثیر میزاره

siavash_sg
27 January 2007, 08:53 PM
استرس بار تاثير بسيار بسيار محسوسي روي پيچ‌ها هم دارد و به‌راحتي مي‌تونيد پيچ‌ها را با سرعت بيشتري بدون لرزش و منحرف شدن ماشين بپيچيد.
اقا من یه 405 دارم که روش استرس بار بستم رینگام هم پهنای 9 اینچ داره داشتیم با دوستام میرفتیم دانشگاه که یه پیچ خروجی اکباتان که میخوره اتوبان کرج 130 تا پیچیدم چرخیدم دور خودم یه راست رفیتم تو ریل گارد های پل روی مترو طرفه شاگرد خوردش ولی چون استرس بار روش بود شاسی طرفه راننده هم کج شد جوری که از جلو نگاه میکنین انگار سره ماشین کج شده پس نتیجه میگیریم نبندیم بهتره

El Padrino.
27 January 2007, 09:16 PM
دوست عزیز مطمئن باش که اگه استرس بار نداشتی ماشینتو باید می فرستادی قبرستانی تا اوراقش کنن

PAYAM
28 January 2007, 10:25 AM
شما با 130تا يه پيچ رو پيچيديد (اونم پيچ اكباتان به جاده مخصوص) بعد لابد توقع داشتيد ماشين‌تون سالم بمونه؟؟ :icon_twis

siavash_sg
28 January 2007, 01:02 PM
شما با 130تا يه پيچ رو پيچيديد (اونم پيچ اكباتان به جاده مخصوص) بعد لابد توقع داشتيد ماشين‌تون سالم بمونه؟؟ :icon_twis
به جاده مخصوص نه به اتوبان کرج
با 130 تا پیچ رو زدم چون2دور دور خودم چرخیدم سرعتم کم شد وگرنه الان بین شما ها نبودم
از ما شین عکس گرفتم تو عکس زیاد معلوم نیست چون به اهن خورد لز تو خیلی خراب شد بیرونش فقط یه گلگیر با کاپوت باید عوض بشه و شاسیش پیچیده
این نما از جلو (http://siasaketi.persiangig.com/image/28012007076.jpg)
این هم توش (http://siasaketi.persiangig.com/image/28012007078.jpg) به پیچیده شدن شاسی توجه کنین اون طرف هم به طور معکوس اسن شده به خاطر وجود استرس بار چون کنار باتری و زیر مخزن روغن هیدرولیک بود نشد عکس بگیرم

VIGO
28 January 2007, 05:08 PM
http://www.randomimage.net/ims/pic.php?u=4064ASXsN&i=64001 (http://www.randomimage.net/ims/pic.php?u=4064ASXsN&i=64000)

shahram2006_m
28 January 2007, 05:32 PM
به جاده مخصوص نه به اتوبان کرج
با 130 تا پیچ رو زدم چون2دور دور خودم چرخیدم سرعتم کم شد وگرنه الان بین شما ها نبودم
از ما شین عکس گرفتم تو عکس زیاد معلوم نیست چون به اهن خورد لز تو خیلی خراب شد بیرونش فقط یه گلگیر با کاپوت باید عوض بشه و شاسیش پیچیده
این نما از جلو (http://siasaketi.persiangig.com/image/28012007076.jpg)
این هم توش (http://siasaketi.persiangig.com/image/28012007078.jpg) به پیچیده شدن شاسی توجه کنین اون طرف هم به طور معکوس اسن شده به خاطر وجود استرس بار چون کنار باتری و زیر مخزن روغن هیدرولیک بود نشد عکس بگیرم

درسته یکی از بدی های استرس بار اینه که در هنگام تصادف مثلا اگر از طرف چپ تصادف بشه نیرو به سمت راست هم منتقل میشه.چون از دو طرف به شاسی بسته میشه.

این هم عکسی از استرس بار روی 206:

http://tinypic.com/4dvv30n.jpg

z_qz54
29 January 2007, 12:14 AM
یک فیلم دیده بودم از استرس بار ، برای تستش بود ، توی دست انداز ها لرزش خیلی وحشتناکی میگیره و کاملا انتقال ضرباط انجام میشه.

توی پیچ ، وقتی طوری بپیچید که مثلا لاستیک داره از لبه میره کنار و میخواد بیاد روی لبه رینگ ، در این حالت بیشترین فشار داره روی سقف کمک طرفی که بیرون پیچه میاد و طرف سبک ماشین روی اون محور سوار میشه ، این باعث میشه که مقداری اتاق موتور تا بگیره و بازی کنه ، الته نه به صورت دائمی بلکه به صورت نوسانی ارتعاشاتی از کمک فشار اومده در مقابل نیروی فشاری اتاق قرار میگیره ، وقتی که استرس بار نیست ، این انتقال ارتعاشات در مقابل نیرو از طریق اتاق انام میشه ، ولی وقتی که استرس بار باشه ارتعاشات بسیار زیاده منتقل به خود استرس بار میشه و در اون تضعیف میشه و مقداری هم به سقف کمک طرف دیگر منتقل میشه و به علت سبک بودن به راحتی در اون دفع میشه ، این باعث میشه که سر پیچ تعدل خوبی دشاته باشید.

masoud911
29 January 2007, 03:40 AM
سلام
بچه ها مدیر عامل این hp آیدین مقدسیانه و خودش هم اطلاعات خیلی خوبی داره و استرس بار هایی هم که میسازه نسبت به قیمتشون یک کلام عالی هستن البته بگم که نه نفع مادی تو ماجرا دارم ونه مقدسیان کس و کار منه فقط باب راهنمایی عرض کردم

راجع به خود استرس بار هم عرض شود که سر پیچ ها چرخ داخلی میخواد بلند بشه و چرخ خارجی به زمین فشرده میشه
همین چرخی که وزن ماشین روشه داره به داخل خم میشه و کمبر مثبت میگیره(هفتی میشه) اگر به نحوی از کمبر مثبت گرفتن این چرخ جلو گیری بشه ماشین میتونه شتاب جانبی بیشتری رو با توجه به بیشتر شدن سطح اتکاش و طرز تقسیم نیرو تو اهرم بندی تعلیق تحمل بکنه
راههای زیادی هست منجمله تغییر در طبق ها و سیبکها و شکل هندسی اونها( اونهایی که لوازم سرکت پژو اسپرت رو دیدن میتونن با استوک کارخونه ای مفایسه کنن) یگی دیگه ایتفاده از بلبرینگ به جای بوش های لاستیکی در مفاصل سیستم تعلیق هست(خیلی گرون در میاد) و کار های زیادی میشه کرد

یکی از ارزونترین و موثر ترین راهها محدود کردن بازی سر کمکها تو کاپوت نسبت به همدیگه هست
که با استفاده از یک میله دوسر لولا (برای اینکه حرکت عمودی رو محدود نکنه و فقط حرکت افقی نسبی اونم تا حدی محدود بشه) میتونیم از دور شدن سر کمک ها از هم جلو گیری کنیم و انتظار داشته باشیم که سر پیچها کمبرمون مثبت نشه و یا کمتر بشه
بستنش هم طوریه که جمع بشه یعنی سر کمک ها به هم نزدیک بشه البته تا حدی که دو فر با دست تا اخرین حد سفت کنن بدون ابزار
تو ریس هم همین کار انجام میشه و بیشتر سفت نمیکنن(معمولا مقطع بیضی داره و با دست میشه سفتش کرد اگر هم دایره بود حدودش هم در حد همینی که گفتم کفایت میکنه)

یه خورده خم شدن ماشین رو سر پیچ تجسم کنین متوجه میشین

ضمنا استفاده از این قطعه تو ریس ایران آزاده و اکثرا استفاده میکنن و با سرعت بیشتری میتونن پیچ رو رد کنن و آندراستیر نشن

z_qz54
29 January 2007, 03:13 PM
مسعود عزیز از اطلاعات کامل شما ممنونیم.
این تاپیک با تاپیک استرس بار چیست ادغام شد.

VIGO
29 January 2007, 09:22 PM
بنده داخل شهر آمل داخل چهار راه ایستاده بودم که یک راننده وانت مزدا 1000 با قریب به 100 کیلومتر در ساعت سرعت از چهار راه عبور کرد و با یک پیکان تصادف کرد به صورتیکه جلوی کاپوت مزدا ب کنار کاپوت پیکان برخورد پیدا کرد و کاپوت پیکان از سمت راست که خورد همونقدر از سمت چپش بدنه کج شد دقیقا اینطوری

\_\
|_|
|_|

فکر میکنم بخاطر استس بار پیکان بودش چون روی پیکان بصورت استاندارد نصب شده است .

z_qz54
29 January 2007, 09:52 PM
اون استرس باری که پیکان داره ، توی تصادف جانبی فقط به اتاق موتور ضربه میزنه ، من دیدم ، حالا شانس بد اون پیکانه بوده که به اونطرف هم منتقل شده.
استرس بار پیکان به اتاق و به صورت V وصل است.

far55om
11 March 2007, 10:11 AM
روی پی کی هم میشه نصب کرد ؟؟

z_qz54
13 April 2007, 11:38 PM
روی پی کی هم میشه نصب کرد ؟؟

اگر هم نشه ، میتونید بدید براتون بسازند.

پیمان ق
17 May 2007, 01:59 AM
دیروز یکی رویه ماشینم بستم .(405)
اولین موردی که حس کردم کمتر شدن صدا در دست اندازهای خیابون بود.
تو سرعت بالا سر پیچ ماشین بهتر فرمون میگیره. روی هم رفته از 53 تومنی که دادم راضیم. :icon_cool
ماه بعد میدم روی روآ هم یکی نصب کنند ببینم مثه 405 جواب میده یا نه.:icon_surp

masoud911
19 August 2007, 04:45 PM
سلام
دوستانی که تا اندر استیر نشن بیخیال پیچ نمیشن !! با این وسیله ساده میتونن پیچ ها رو با سرعت بپیچن

از پیچش شاسی جلوگیری میکنه و باعث میشه زوایای چرخها تغییر زیادی پیدا نکنن
بعد از اینکه نصب کردین با سرعت نسبتا کم چند تا مانور سنگین انجام بدین و با شوک فرمون و ناگهانی بپیچید ، تا به صورت واضح تاثیرش رو ببینید
واسه اکثر ماشینها هست و پی کی هم داره

واسه بستنش هم جوری سفتش کنین که دو سر کمک تو کاپوت رو به هم نزدیک کنه
موفق باشید

far55om
20 August 2007, 09:46 AM
سلام
دوستانی که تا اندر استیر نشن بیخیال پیچ نمیشن !! با این وسیله ساده میتونن پیچ ها رو با سرعت بپیچن

از پیچش شاسی جلوگیری میکنه و باعث میشه زوایای چرخها تغییر زیادی پیدا نکنن
بعد از اینکه نصب کردین با سرعت نسبتا کم چند تا مانور سنگین انجام بدین و با شوک فرمون و ناگهانی بپیچید ، تا به صورت واضح تاثیرش رو ببینید
واسه اکثر ماشینها هست و پی کی هم داره

واسه بستنش هم جوری سفتش کنین که دو سر کمک تو کاپوت رو به هم نزدیک کنه
موفق باشید

با سلام
قیمتش برای پی کی چنده و کجا پیدا میشه
ممنون میشم راهنمایی کنی

El Padrino.
20 August 2007, 06:25 PM
خودرو های داخلی که استرس بار دارند
1- پروتون جن تو
2-ماتیز
3-آوانته

اگه کم گفتم لطفا بگید

masoud911
22 August 2007, 12:28 AM
سلام دوستان عزیز ،ما اونور قانون داریم که تو تاپیک فنی کسی ادرس نمیده ولی اینجا رو نمیدونم اگراشتباه میکنم عذر میخوام
دوست من یه مجله ماشین بگیر و اون وسط کلی توضیح و ادرس نمایندگی ها و شماره تلفن اونها وجود داره امیدوارم موفق باشی
ضمنا این دوست من که راجع به خودرو های ساخت داخل که استرس بار دارن گفته بودن که باید بگم پیکان رو فراموش نکنین:icon_excl

arash p mbz bmw
23 August 2007, 01:50 AM
سلام دوستان عزیز ،ما اونور قانون داریم که تو تاپیک فنی کسی ادرس نمیده ولی اینجا رو نمیدونم اگراشتباه میکنم عذر میخوام
دوست من یه مجله ماشین بگیر و اون وسط کلی توضیح و ادرس نمایندگی ها و شماره تلفن اونها وجود داره امیدوارم موفق باشی
ضمنا این دوست من که راجع به خودرو های ساخت داخل که استرس بار دارن گفته بودن که باید بگم پیکان رو فراموش نکنین:icon_excl
مسعود جون افتخار دادی عزیز..
من توی مجله ماشین پروتون و mvmرو دیدم و میدونم ریو هم داره ...

Moein273
1 September 2007, 02:12 AM
خودرو های داخلی که استرس بار دارند
1- پروتون جن تو
2-ماتیز
3-آوانته

اگه کم گفتم لطفا بگید

جن 2 از کی تولید داخل شده ؟

z_qz54
2 September 2007, 04:02 PM
لطفا" یکی از استرس بار آوانتعه عکس بزاره.

po2ya
28 October 2007, 03:05 PM
جن 2 از کی تولید داخل شده ؟

معین جان هز 3 اوونها اسمبل شده در ایران هستن
اشتباه لپی بودده !:icon_cool

Moein273
28 October 2007, 03:10 PM
معین جان هز 3 اوونها اسمبل شده در ایران هستن
اشتباه لپی بودده !:icon_cool
نه عزیز جن 2 کاملا با کشتی از مالزی وارد میشه :icon_surp

reza_s29
9 December 2007, 02:25 AM
rio استرس بار نداره! من ريو دارم ولي استرس بار روش نيست!!!

ehsan62
12 August 2008, 01:21 PM
دوستانی که در 206 استرس بار استفاده کردن خواستم بدونم ماشین در چه حدی خشک میشه،خیلی محسوسه یا قابل اغماضه؟چون واسم خیلی مهمه

ehsan62
21 August 2008, 12:25 AM
بستنش هم طوریه که جمع بشه یعنی سر کمک ها به هم نزدیک بشه البته تا حدی که دو فر با دست تا اخرین حد سفت کنن بدون ابزار
تو ریس هم همین کار انجام میشه و بیشتر سفت نمیکنن(معمولا مقطع بیضی داره و با دست میشه سفتش کرد اگر هم دایره بود حدودش هم در حد همینی که گفتم کفایت میکنه)

یه خورده خم شدن ماشین رو سر پیچ تجسم کنین متوجه میشین

عذر میخوام میشه بگین کدوم پیچ رو نباید زیاد سفت کرد؟(ماشین 206)

ehsan62
22 August 2008, 02:04 PM
چرا اینجا کسی جواب منو نمیده؟؟!!!!!:icon_cry:

mohammad_alavi
3 September 2008, 10:39 AM
اقا منم ميخوام روي پارس استرس بار ببندم چون احساس ميكنم ماشينم سر پيچ يا تو سرعت بالا تعادل نداره.حالا ميخام بدونم در چه حدي تاثير داره ؟؟(رينگ ولاستيك هم فابريك كارخونس)

mohammad_alavi
3 September 2008, 10:40 AM
چرا اینجا کسی جواب منو نمیده؟؟!!!!!:icon_cry:
بزار من ببندم وقتي فهميدم چي به چيه توضيح ميدم

mohammad_alavi
3 September 2008, 10:42 AM
در ضمن نمايندگي hp design (شمارش تو مجله ماشينه) ميگفت از 90000 تومان داريم تا 120000 تومان.
به نظر شما گرون نگفته؟؟؟

arash_2006
4 September 2008, 10:55 AM
بالاخره برای ریو هم لازمه بذاریم یا نه؟ من الان رینگ 15 با لاستیک 195-55 انداختم بنظر شما لازمه که منم بذارم؟ این میله تعادلی که دوستان اشاره کردند آیا همون کار رو انجام میده؟ ریو ماشین نرمی میخواستم بدونم که این قطعه باعث میشه که این نرمی از بین بره یا نه؟ چون یکی از دوستان اشاره کرده بود که تو دست اندازها باعث لرزش زیاد ماشین میشه

mohammad_alavi
7 September 2008, 02:35 PM
بالاخره برای ریو هم لازمه بذاریم یا نه؟ من الان رینگ 15 با لاستیک 195-55 انداختم بنظر شما لازمه که منم بذارم؟ این میله تعادلی که دوستان اشاره کردند آیا همون کار رو انجام میده؟ ریو ماشین نرمی میخواستم بدونم که این قطعه باعث میشه که این نرمی از بین بره یا نه؟ چون یکی از دوستان اشاره کرده بود که تو دست اندازها باعث لرزش زیاد ماشین میشه
به نظر من واسه هر ماشيني لازمه.من خودم بستم (روي پارس) روي نرمي ماشين من كه تاثيري نداشته ماشين تو دست تر شده سر پيچها كه عالي عمل ميكنه پيچي رو كه هميشه با 80-90 تا رد ميكردم امروز با 120 تا رد كردم:icon_sad:
سر و صداي جلوبندي هم توي دست انداز كمتر شده...
البته من قبلش جلوبندي رو كامل باز كردم كه از سلامتش خيالم راحت باشه بعد استرس بار بستم
قيمتم 55000 تومان با نصب

alidez
27 September 2008, 03:03 PM
از دوستاني كه براي محفظه كمك ها استرس بار نصب كرده اند يه سوال داشتم :
آيا نصب استرس بار روي سمند خوبه ؟ من فكر مي كنم سر پيچها و كلا تعادل ماشين در مانورها بهتر ميشه و باصطلاح خودرو اسپرت تر عمل مي كنه ولي نمي دونم كه در تصادفات و ضربات انتقالي از يكطرف آيا ضربه و فشار از طريق همين استرس بار به سمت ديگر هم ممكنه منتقل بشه؟
و در كل آيا از نصب استرس بار روي خودرو راضي هستين؟ (مزايا و معايبش رو بگين)

mohammad_alavi
19 November 2008, 12:29 PM
از دوستاني كه براي محفظه كمك ها استرس بار نصب كرده اند يه سوال داشتم :
آيا نصب استرس بار روي سمند خوبه ؟ من فكر مي كنم سر پيچها و كلا تعادل ماشين در مانورها بهتر ميشه و باصطلاح خودرو اسپرت تر عمل مي كنه ولي نمي دونم كه در تصادفات و ضربات انتقالي از يكطرف آيا ضربه و فشار از طريق همين استرس بار به سمت ديگر هم ممكنه منتقل بشه؟
و در كل آيا از نصب استرس بار روي خودرو راضي هستين؟ (مزايا و معايبش رو بگين)
دوست عزیز من روی پارس نصب کردم و واقعا راضیم تعادل سر پیچ و توی سرعت بالا عالی شده لرزش فرمون هم توی جادههای موج دار از بین رفته در کل لذت رانندگی رو بالا برده
اگه از مارک معروف استفاده کنی در صورت وارد شدن ضربه زیاد میشکنه و ضربرو به طرف دیگه منتقل نمیکنه

mohammad_alavi
19 November 2008, 12:33 PM
48 نفر با بستن استرس بار مخالفت کردن میشه لطف کنن دلیلشو بگن؟؟؟

ehsan62
20 November 2008, 01:40 AM
بنده هم رو 206 نصب کردم،بهتر شده البته ماشینم اصلا خشک نشده فقط حواستون باشه که دو تا پیچ تنظیم رو سفت نکنین .ولی نباید اعتماد کاذب بهت دست بده و یهو یه پیچ رو بخوای با 150 بپیچی که بعدش سر و کارت با ملک الموته.:icon_mad:

tabeta_03
4 January 2009, 03:12 AM
سلام بر اساتید من هم برای ریو استرس بار گرفتم مارک اچ پی دیزاین 45 تمن بدون نصبش.حالا میخواستم از اساتید برای نصبش کمک بگیرم .موقع نصب به چه نکاتی باید توجه کنم ؟کدوم ÷یچ باید کاملا سفت و کدوم نباید کاملا سفت بشه.لطفا راهنایی کنید استرس بارم مونده زمین.

farhadm
26 February 2009, 11:29 AM
توی این تاپیک تا الآن 5 صفحه نوشته شده ولی هر کسی که مخالفت میکنه به طور علمی راجع به معایب استرس بار صحبت نکرده.
حالا تا حدودی راجع به مزایاش صحبت شده ولی اگه کامل تر بشه بهتره.
از دوستان خواهش می کنم راجع به معایبش هم بحث کنین (مثلا معایبی که ممکنه تو تصادف داشته باشه یا اثراتی که میتونه روی جلوبندی و لاستیک سایی داشته باشه یا هر چیز دیگه ای...)

ممنون

saeed6070
4 May 2009, 02:14 AM
با سلام
دوستان استرس هیچگونه تاثیری بر افزایش هندلینگ و کنترل خودرو در سر پیچ نداره
و فقط به دلیل ایجاد حالت مربع و ایجاد ضلع بالایی از استهلاک قطعات جلوبندی کاسته و موجب عمر بیشتر قطعات جلوبندی میشود و از گیجی فرمان در دراز مدت جلوگیری میکند
با تشکر

Amir 1986
4 May 2009, 02:43 AM
سلام
استرس بار ایجاد تعادل می کنه ولی خیلی زیاد نیست , تمام شرکت های بزرگ خودرو سازی برای مدل های مسابقه ای خود از استرس بار استفاده می کنند و شرکت بی ام و در سایت خود اعلام کرده که استرس بار باعث عبور خودرو با سرعت بیشتر از پیش میشه و در تبلیغات خودش هم اینو اعلام کرده , حالا شما میگید تاثیری نداره !!!
فکر میکنم این افکار از خوندن مجله ماشین بوجود اومده باشه و اینکه بگیم هیچ تاثیری نداره اشتباهه و باید بگیم که تاثیر خیلی زیادی نداره ولی در طولانی مدت خیلی مفید خواهد بود و وجودش باعث مبیشه که حالت چرخ های جلو در سر پیچ ها به خصوص در سرعت های بالا حفظ بشه که همین حالت باعث میشه تا خودرو فرمان پذیری بهتری داشته باشه و بهتر پیچ رو پشت سر بگذاره .
در کل فکر می کنم معایبی نداشته باشه و شاید تنها ایرادی که بشه بهش گرفت ایجاد مزاحمت در هنگام تعمیر موتور باشه وگرنه اگه عیبی هم داشته باشه قطعا محاسنش بیشتر از معایبش هستش .

PAYAM
4 May 2009, 03:40 AM
با سلام
دوستان استرس هیچگونه تاثیری بر افزایش هندلینگ و کنترل خودرو در سر پیچ نداره
و فقط به دلیل ایجاد حالت مربع و ایجاد ضلع بالایی از استهلاک قطعات جلوبندی کاسته و موجب عمر بیشتر قطعات جلوبندی میشود و از گیجی فرمان در دراز مدت جلوگیری میکند
با تشکر
شما یک‌بار پشت ماشینی که استرس بار روی آن نصب شده است بشیند تفاوت آن را با تمام وجودتون حس می‌کنید!
تاثیر آن روی کنترل تعادل در سرپیچ کاملا محسوس است.
نمی‌دونم چطوری به این نتیجه رسیدید که "هیچگونه تاثیری بر افزایش هندلینگ و کنترل خودرو در سر پیچ نداره"

saeed6070
4 May 2009, 04:49 PM
سلام
استرس بار ایجاد تعادل می کنه ولی خیلی زیاد نیست , تمام شرکت های بزرگ خودرو سازی برای مدل های مسابقه ای خود از استرس بار استفاده می کنند و شرکت بی ام و در سایت خود اعلام کرده که استرس بار باعث عبور خودرو با سرعت بیشتر از پیش میشه و در تبلیغات خودش هم اینو اعلام کرده , حالا شما میگید تاثیری نداره !!!
فکر میکنم این افکار از خوندن مجله ماشین بوجود اومده باشه و اینکه بگیم هیچ تاثیری نداره اشتباهه و باید بگیم که تاثیر خیلی زیادی نداره ولی در طولانی مدت خیلی مفید خواهد بود و وجودش باعث مبیشه که حالت چرخ های جلو در سر پیچ ها به خصوص در سرعت های بالا حفظ بشه که همین حالت باعث میشه تا خودرو فرمان پذیری بهتری داشته باشه و بهتر پیچ رو پشت سر بگذاره .
در کل فکر می کنم معایبی نداشته باشه و شاید تنها ایرادی که بشه بهش گرفت ایجاد مزاحمت در هنگام تعمیر موتور باشه وگرنه اگه عیبی هم داشته باشه قطعا محاسنش بیشتر از معایبش هستش .

با سلام
دوستان بنده با توجه به اینکه حدود 10سال مجله ماشین میخونم و به این موضوع ایمان دارم که نویسندگان مجله ماشین واقعا افراد متخصص میباشند و حرفها و مقاله هاشون علمی و درست میباشد و همونطور که همگی میدونید اولین مجله اختصاصی اتومبیل در ایران میباشد که حدود 30 سال سابقه دارد
این در جواب شما دوست عزیز که نوشتین این طرز فکر از خوندن مجله ماشین بدست اومده میگم که مگر نوشته های مجله ماشین خلاف اصول علمی و تخصصی میباشد که شما اینطوری میگید آیا شما حرفهای متخصصان رو ول میکنید و فقط به حرفهای برخی دوستان که فقط احساس بهتر بودن هندلینگ را میکنند رو قبول میکنید (البته خدای نکرده قصد توهین ندارم) ولی اگر خودتون تخصص دارید که هیچ
شما طوری میگید که ((فکر میکنم این افکار از خوندن مجله ماشین بوجود اومده باشه)) که انگار مجله ماشین یه مجله غیر معتبر و از روی هوا حرف میزنه اگه ما به مجله ماشین اعتماد نکنیم به کی اعتماد کنیم مقالات مجله ماشین یا ترجمه مقالات مجله های اوپایی امریکایی میباشد یا حاصل دانش نویسندگانش
من هیچوقت وقتی در مورد موضوعی که اطلاعات نداشته باشم نظری نمیدم ولی اگر از جای مطمئنی مطلبی خونده باشم یا شنیده باشم عین همون مطلبو نقل میکنم
ببخشید
با تشکر

saeed6070
4 May 2009, 04:51 PM
شما یک‌بار پشت ماشینی که استرس بار روی آن نصب شده است بشیند تفاوت آن را با تمام وجودتون حس می‌کنید!
تاثیر آن روی کنترل تعادل در سرپیچ کاملا محسوس است.
نمی‌دونم چطوری به این نتیجه رسیدید که "هیچگونه تاثیری بر افزایش هندلینگ و کنترل خودرو در سر پیچ نداره"

با سلام دوست عزیز با توجه به گفتگوی بالا من عین مطلب نوشته شده در مجله ماشین در مورد استرس با رو نقل میکنم امیدوارم مفید باشه:
((استفاده از استرس بار به طور مستقیم تاثیری در در تعادل خودرو در سر پیچ ندارد بلکه به دلیل آنکه مجموعه اتصالات محور جلو و کمکها را به یکدیگر پیوند داده و به نوعی حالت جعبه مانند ایجاد می نماید باعث میگردد تا لرزش فرمان در سر پیچها و در سرعتهای بالا کاهش یافته و در واقع احساس بهتری از طریق فرمان به راننده منتقل می شود ضمن آنکه در دراز مدت با حفظ بهتر زوایا از ایجاد حالت گیج بودن فرمان می کاهد اما اگر منظور شما از تعادل بهتر ایجاد پایداری بیشتر است استرس بار تاثیری در آن نخواهد داشت.))
همونطور که خواندید فقط احساس بهتری به راننده میده و همچنین استرس بار به تنهایی تاثیری ندارد
با تشکر

salar68
4 May 2009, 05:06 PM
با سلام دوست عزیز با توجه به گفتگوی بالا من عین مطلب نوشته شده در مجله ماشین در مورد استرس با رو نقل میکنم امیدوارم مفید باشه:
((استفاده از استرس بار به طور مستقیم تاثیری در در تعادل خودرو در سر پیچ ندارد بلکه به دلیل آنکه مجموعه اتصالات محور جلو و کمکها را به یکدیگر پیوند داده و به نوعی حالت جعبه مانند ایجاد می نماید باعث میگردد تا لرزش فرمان در سر پیچها و در سرعتهای بالا کاهش یافته و در واقع احساس بهتری از طریق فرمان به راننده منتقل می شود ضمن آنکه در دراز مدت با حفظ بهتر زوایا از ایجاد حالت گیج بودن فرمان می کاهد اما اگر منظور شما از تعادل بهتر ایجاد پایداری بیشتر است استرس بار تاثیری در آن نخواهد داشت.))
همونطور که خواندید فقط احساس بهتری به راننده میده و همچنین استرس بار به تنهایی تاثیری ندارد
با تشکر

هر چه قدر تخصصی باشه و 200 سال سابقه آخر نمی شه که گفت درسته حتما" !!

کافیه خودتون تست کنید این موضوع را متوجه می شید حالا هر جه قدر افراد متخصص نظر بدهند !

Alireza_g
4 May 2009, 05:21 PM
با سلام
آیا استرس بار برای مگان هم هست؟ با توجه به هندلینگ خوبش آیا نیاز با استرس بار داره؟

با تشکر

hosseinabd
4 May 2009, 05:36 PM
من یک نمونه عرض میکنم شاید مفید واقع بشه.
ما روی ریو نصب کردیم و با اینکه هندلینگ ریو بالاست ولی باز اثر در هندلینگ داشت و ماشین تعادل بهتری داشت.الان این استرس بار رو برداشتیم و واقعا میشه جای خالی اون رو احساس کرد.چون مثل سابق تعادل خودشو نداره.به نظر من که یک وسیله ایست که بودنش بهتر از نبودنش هست.
ببینید دوستان طرز کار این استرس بار این هست که وقتی شما به یک سمت ماشین رو هدایت میکنید به کمک همون سمت و به طبع اون به لاستیکها فشار بیشتری میاد و فشار روی لاستیک و کمک سمت دیگه کمتر میشه.بوسیله استرس بار شما فشاری که به کمک میاد رو به کمک دیگه میدید و تعادل اتاق و خود ماشین حفظ میشه و میشه گفت حتی شما کنترل بهتری رو در سرعتهای بالاتر میتونید داشته باشید.

شرمنده که در این امر دخالت کردم ولی به عنوان تجربه و چیزی رو که میدونستم عنوان کردم و قصد توهین به هیچ شخص یا مجله ای رو ندارم.

Alireza_g
4 May 2009, 06:32 PM
من یک نمونه عرض میکنم شاید مفید واقع بشه.
ما روی ریو نصب کردیم و با اینکه هندلینگ ریو بالاست ولی باز اثر در هندلینگ داشت و ماشین تعادل بهتری داشت.الان این استرس بار رو برداشتیم و واقعا میشه جای خالی اون رو احساس کرد.چون مثل سابق تعادل خودشو نداره.به نظر من که یک وسیله ایست که بودنش بهتر از نبودنش هست.
ببینید دوستان طرز کار این استرس بار این هست که وقتی شما به یک سمت ماشین رو هدایت میکنید به کمک همون سمت و به طبع اون به لاستیکها فشار بیشتری میاد و فشار روی لاستیک و کمک سمت دیگه کمتر میشه.بوسیله استرس بار شما فشاری که به کمک میاد رو به کمک دیگه میدید و تعادل اتاق و خود ماشین حفظ میشه و میشه گفت حتی شما کنترل بهتری رو در سرعتهای بالاتر میتونید داشته باشید.

شرمنده که در این امر دخالت کردم ولی به عنوان تجربه و چیزی رو که میدونستم عنوان کردم و قصد توهین به هیچ شخص یا مجله ای رو ندارم.
دوست عزیز میتونم بپرسم چرا برشداشتید؟ مشکلی برای ماشین ایجاد می کرد؟

hosseinabd
4 May 2009, 09:53 PM
دوست عزیز میتونم بپرسم چرا برشداشتید؟ مشکلی برای ماشین ایجاد می کرد؟
سلام دوست عزیز.
نه مشکلی ایجاد نکرد.شلنگ آبپاش رو به خاطر اصلی نبودن نمد زیر کاپوت ماشین اذیت میکرد که ما فعلا اون رو برداشتیم تا نمد زیر کاپوت و شلنگ آب پاش رو عوض کنیم.
وگرنه از همه لحاظ عالی بود و هیچ تاثیر منفی حداقل برای ریو نداشت.
تقریبا 2 سال روی ماشین بود.

Amir 1986
5 May 2009, 07:39 AM
با سلام
دوستان بنده با توجه به اینکه حدود 10سال مجله ماشین میخونم و به این موضوع ایمان دارم که نویسندگان مجله ماشین واقعا افراد متخصص میباشند و حرفها و مقاله هاشون علمی و درست میباشد و همونطور که همگی میدونید اولین مجله اختصاصی اتومبیل در ایران میباشد که حدود 30 سال سابقه دارد
این در جواب شما دوست عزیز که نوشتین این طرز فکر از خوندن مجله ماشین بدست اومده میگم که مگر نوشته های مجله ماشین خلاف اصول علمی و تخصصی میباشد که شما اینطوری میگید آیا شما حرفهای متخصصان رو ول میکنید و فقط به حرفهای برخی دوستان که فقط احساس بهتر بودن هندلینگ را میکنند رو قبول میکنید (البته خدای نکرده قصد توهین ندارم) ولی اگر خودتون تخصص دارید که هیچ
شما طوری میگید که ((فکر میکنم این افکار از خوندن مجله ماشین بوجود اومده باشه)) که انگار مجله ماشین یه مجله غیر معتبر و از روی هوا حرف میزنه اگه ما به مجله ماشین اعتماد نکنیم به کی اعتماد کنیم مقالات مجله ماشین یا ترجمه مقالات مجله های اوپایی امریکایی میباشد یا حاصل دانش نویسندگانش
من هیچوقت وقتی در مورد موضوعی که اطلاعات نداشته باشم نظری نمیدم ولی اگر از جای مطمئنی مطلبی خونده باشم یا شنیده باشم عین همون مطلبو نقل میکنم
ببخشید
با تشکر
سلام
ببخشید خود شما میگید مجله ماشین , مطالب مجلات اروپایی و امریکایی رو ترجمه میکنه , منم مطالب سایت BMW رو برای شما ترجمه کردم , من خودم سال هاست که مجله ماشین رو می خونم و باید بگم که 80 درصد مطالبش درسته و بهترین مرجه فارسی در زمینه خودرو در داخل کشور هستش , ولی هر مجله ای صد در صد درست نیست . من حرف شرکت بی ام و رو بیشتر از مجله ماشین قبول دارم و چون خودم در زمینه خودرو مطالعه دارم بیشتر متوجه اشتباهات مجله ماشین میشم و بارها شاید حرف های ضد و نفیص توی خود مجله بودم که شاید به اشتباه چاپی بوده ولی اگر دقت کرده باشید من در پست خودم به سایت بی ام و اشاره کردم و گفتم که تاثیر محسوسی نداره ولی اینکه بگیم هیچ تاثیری نداره یه چیز غلطه , پس خودروسازان بی دلیل اقدام به استفاده از این وسیله می کنند و دانش اونها کمتر از مجله ماشین هستش .
برای رسیدن به هندلینگ مطلوب و پایداری در سر پیچ ها عوامل زیادی را باید در نظر گرفت که یکی از آنها استفاده از استرس بار است که در کنار تقسیم وزن درست , استفاده از رینگ و لاستیک مناسب , استفاده از اسپویلر عقب و جلو , تنظیم ارتفاع خودرو و ... به عبور بهتر خودرو از پیچ ها و سواری بهتر کمک می کنند .
حالا شما صحم استرس بار را از این موارد در نظر بگیر , میشه مقدار تاثیر استرس بار در هندلینگ بهتر و عبور بهتر خودرو از پیچ ها .
موفق باشید . :icon_cool

mahdi_mak2000
5 May 2009, 12:38 PM
راستی واسه زانتیا میشه استرس بار گذاشت ؟ :icon_eek:
به کجاش وصل کنم

Amir 1986
6 May 2009, 02:15 AM
راستی واسه زانتیا میشه استرس بار گذاشت ؟ :icon_eek:
به کجاش وصل کنم
سلام
برای هر خودرویی که استرس بار نداشته باشه , میشه اونو نصب کرد و استرس بار باید متناسب با خودرو درست شده باشه و باید از جنس فیبر کربن یا آلومینیوم با مقاومت بالا باشه و بتونه خوب ضربات رو جذب کنه و استرس بار رو بر دو سر کمک فنر جلو نصب می کنند که در برخی از شرکت ها که به صورت استاندارد وجود داره , شکلش فرق می کنه ولی در تمامی اونها به سر کمک فنر جلو وصل هستند .

hosseinabd
6 May 2009, 02:18 AM
شرکت HP Design برای اکثر ماشینها زده که بهترین مارک استرس بار هست.

dariush1
6 May 2009, 03:28 PM
سلام خدمت تمامی دوستان
این استرس بار برای ال 90 هم پیدا میشه ؟:icon_ques

persia19191980
6 May 2009, 03:41 PM
ماتیز خودش داره:icon_evil

mahdi_mak2000
6 May 2009, 06:01 PM
سر کمک های زانتیا جای یه پیچ خیلی کوچیک هست که فک نکنم فشار زیادی رو بتونه تحمل کنه و بشه استرس روش سوار کرد .
میشه اونایی که این کار رو کردن یا جایی دیدن کمک کنن.
راستی پیکان هم استرس بار داشت؟

Amir 1986
7 May 2009, 08:10 AM
سر کمک های زانتیا جای یه پیچ خیلی کوچیک هست که فک نکنم فشار زیادی رو بتونه تحمل کنه و بشه استرس روش سوار کرد .
میشه اونایی که این کار رو کردن یا جایی دیدن کمک کنن.
راستی پیکان هم استرس بار داشت؟
سلام
همون طور که گفتم برای هر ماشینی میشه استرس بار نصب کرد , البته ممکنه نیاز به هزینه و افراد متخصص باشه , مثلا در مورد زانتیا میشه ولی کار سخت تره , شاید نیاز به جوشکاری باشه اگه حتما می خواهید که ماشین شما استرس بار داشته باشه و کلا روی ماشین خیلی میشه کار کرد و این بسته به آدمش داره , مثلا همین اسپرت کردن ماشینا توی یه خودرو مثله پراید به شکلای مختلفی دیده میشه که هیچ کدوم به هم شباهت ندارن .
اگه اشتباه نکنم توی یه آگهی تبلیغ استرس بار برای زانتیا رو دیده بودم .
در مورد پیکان هم یه چیزی شبیه استرس بار داشت , ولی کمی متفاوت . در بعضی از مدل های بی ام و هم استرس بار به شکله پیکانه ! یعنی کمک ها به اتاق وصل شدند .

dariush1
7 May 2009, 11:20 AM
من دیشب از یه فروشنده پرسیدم (استفاده از استرس بار)بهم خندید:icon_bigg
گفت خیلی وقت پیش میفروختم الان نه.و بعد گفت نیازی نیست..یه بنده خدا دیگه که اونجا بود پرسید ماشینت چیه؟ گفتم: ال90 گفت اصلا نیازی به این جور چیزا نیست :icon_twis مگه میخوای چندتا سرعت بری بعدش هم مگه میشه تو ایران با سرعت 120 به بالا رفت ؟ بعلاوه میتونی با ماشینت راحت با سرعت بالا دور بزنی:icon_razz
نظر دوستان چیه؟:icon_ques

Amir 1986
7 May 2009, 12:53 PM
من دیشب از یه فروشنده پرسیدم (استفاده از استرس بار)بهم خندید:icon_bigg
گفت خیلی وقت پیش میفروختم الان نه.و بعد گفت نیازی نیست..یه بنده خدا دیگه که اونجا بود پرسید ماشینت چیه؟ گفتم: ال90 گفت اصلا نیازی به این جور چیزا نیست :icon_twis مگه میخوای چندتا سرعت بری بعدش هم مگه میشه تو ایران با سرعت 120 به بالا رفت ؟ بعلاوه میتونی با ماشینت راحت با سرعت بالا دور بزنی:icon_razz
سلام
احتمالا اون طرف تا حالا ال 90 ندیده بوده !
همه می دونن که ال 90 در سر پیچ ها مشکل داره و اگه با سرعت بالا بپیچی این احساس به آدم دست میده که همین العان ممکنه که چپ کنیم . پس استرس بار برای ال 90 ضروری تره و در کنار اون خوبه که از اسپویلر عقب هم استفاده بشه که من دیدم نوع کوچیکش رو روی انتهای در صندوق بار می چسبونن .

Benedict Spinoza
7 May 2009, 02:39 PM
مگه میخوای چندتا سرعت بری بعدش هم مگه میشه تو ایران با سرعت 120 به بالا رفت ؟ بعلاوه میتونی با ماشینت راحت با سرعت بالا دور بزنی:icon_razz

اصلا استرس بار ارتباطی با سرعت نداره که حساب کنی میخوای چند تا بری !
این وسیله برای جلوگیری که دفرمه شدن اتاق ماشین در پیچ هستش که باعث بهبود هندلینگ ماشین میشه.

dariush1
16 May 2009, 03:56 PM
سلام
احتمالا اون طرف تا حالا ال 90 ندیده بوده !
همه می دونن که ال 90 در سر پیچ ها مشکل داره و اگه با سرعت بالا بپیچی این احساس به آدم دست میده که همین العان ممکنه که چپ کنیم . پس استرس بار برای ال 90 ضروری تره و در کنار اون خوبه که از اسپویلر عقب هم استفاده بشه که من دیدم نوع کوچیکش رو روی انتهای در صندوق بار می چسبونن .
اسپویلر عقب چی هست ؟:icon_ques

Amir 1986
16 May 2009, 06:23 PM
اسپویلر عقب چی هست ؟:icon_ques
سلام
اسپویلر همون بال هستش که در اصل بهتره همون اسپویلر بگیم و دارای انواع مختلفی هستش . :icon_cool

http://www.phalls.com/showthread.php?t=25007&page=2

mohammadrezaef
17 May 2009, 01:09 AM
سلام
همون طور که گفتم برای هر ماشینی میشه استرس بار نصب کرد , البته ممکنه نیاز به هزینه و افراد متخصص باشه , مثلا در مورد زانتیا میشه ولی کار سخت تره , شاید نیاز به جوشکاری باشه اگه حتما می خواهید که ماشین شما استرس بار داشته باشه و کلا روی ماشین خیلی میشه کار کرد و این بسته به آدمش داره , مثلا همین اسپرت کردن ماشینا توی یه خودرو مثله پراید به شکلای مختلفی دیده میشه که هیچ کدوم به هم شباهت ندارن .
اگه اشتباه نکنم توی یه آگهی تبلیغ استرس بار برای زانتیا رو دیده بودم .
در مورد پیکان هم یه چیزی شبیه استرس بار داشت , ولی کمی متفاوت . در بعضی از مدل های بی ام و هم استرس بار به شکله پیکانه ! یعنی کمک ها به اتاق وصل شدند .
سلام
امیر جان زانتیا نیازی به استرس بار نداره:icon_excl استرس بار برای بهتر شدن هندلینگ هست مخصوصا" برای پیچها !!!
سیستم تعلیق زانتیا همون کاری رو میکنه که استرس بار انجام میده اما به صورت پیشرفته تر .. پس به نظر بنده بعید به نظر میرسه که برای زانتیا استرس بار وجود داشته باشه و اگر هم باشه تاثیری برای این ماشین نداره:icon_excl
این عکس رو قبلا" هم در تاپیکی دیگه ای قرار داده بودم و خودم خیلی وقت پیش همین عکس رو از همین فروم سیو کرده بودم که قبلا" هم گفتم
عکس:
http://www.picbaran.com/files/t0wztep3i2udbz5kx7jx.jpg

Amir 1986
9 June 2009, 04:37 AM
سلام
ممنون محمد جان , ولی استفاده استرس بار ربطی عملکرد خوب یا بد نداره . به طور مثال , مدل های مختلف بی ام و مثله 135 , 335 و M3 نیز هندلینگی به مراتب بهتر از زانتیا دارن , ولی در اونها میشه از استرس بار استفاده کرد و حتی خود شرکت به صورت سفارشی , استرس بار فیبر کربنی رو در قالب پکیج Performanc روی این مدل ها نصب می کنه , خوب ضرری که نداره , و بهتره خدمتتون عرض کنم که استرس بار یکی از کارهاش ایجاد تعادل هستش , کار دیگش , حفظ حالت چرخ ها در بلند مدت هستش که این کار به سلامت جلوبندی خودرو کمک می کنه .
خیلی از خودروها عبور خوبی از پیچ ها دارند و زانتیا در این زمینه چندان هم خوب نیست و در حد اون خودروهایی مثله , پروتن جن تو و یا همین سمند رو میشه مثال زد .

mohammadrezaef
9 June 2009, 02:44 PM
سلام
ممنون محمد جان , ولی استفاده استرس بار ربطی عملکرد خوب یا بد نداره . به طور مثال , مدل های مختلف بی ام و مثله 135 , 335 و M3 نیز هندلینگی به مراتب بهتر از زانتیا دارن , ولی در اونها میشه از استرس بار استفاده کرد و حتی خود شرکت به صورت سفارشی , استرس بار فیبر کربنی رو در قالب پکیج Performanc روی این مدل ها نصب می کنه , خوب ضرری که نداره , و بهتره خدمتتون عرض کنم که استرس بار یکی از کارهاش ایجاد تعادل هستش , کار دیگش , حفظ حالت چرخ ها در بلند مدت هستش که این کار به سلامت جلوبندی خودرو کمک می کنه .
خیلی از خودروها عبور خوبی از پیچ ها دارند و زانتیا در این زمینه چندان هم خوب نیست و در حد اون خودروهایی مثله , پروتن جن تو و یا همین سمند رو میشه مثال زد .
سلام:icon_excl
با تمام ارادت این چیزی که بالا نوشتید منظورم نصب استرس بار برای بی ام و و سمند و غیره هست هیچ ارتباطی به پست بالایی من نداره!!!!
امیر جان زانتیا با استفاده از همین سیستم هیدرولیکی کمکها تمام وظایفی رو که استرس بار انجام میده رو به صورت فابریک انجام میده مثلا" همون حالت تعادل که خودتون گفتید!! در همون عکس بالا واضح هست که زانتیا با استفاده از سیستم فابریک جکها تعادل خودش رو سر پیچها حفظ میکنه ونیازی به استرس بار نداره!!!:icon_excl

Amir 1986
9 June 2009, 06:25 PM
سلام:icon_excl
با تمام ارادت این چیزی که بالا نوشتید منظورم نصب استرس بار برای بی ام و و سمند و غیره هست هیچ ارتباطی به پست بالایی من نداره!!!!
امیر جان زانتیا با استفاده از همین سیستم هیدرولیکی کمکها تمام وظایفی رو که استرس بار انجام میده رو به صورت فابریک انجام میده مثلا" همون حالت تعادل که خودتون گفتید!! در همون عکس بالا واضح هست که زانتیا با استفاده از سیستم فابریک جکها تعادل خودش رو سر پیچها حفظ میکنه ونیازی به استرس بار نداره!!!:icon_excl
سلام
محمد جان , اگه نوشته ی من رو خوب می خوندین , میدیدین که من گفتم , استرس بار کارش فقط ایجاد تعادل نیست , بلکه به حفظ جلوبندی خودرو کمک می کنه , پس از این نظر می تونه برای زانتیا مفید باشه , البته من قصد بحث ندارم و نظرات شما هم درست و محترم هستند , ولی خوب همه چیز که ایجاد تعادل نیست و موضوع اصلی هم این بوده که آیا میشه برای زانتیا استرس بار نصب کرد و من هم جواب داده بله . موضوع این نبوده که بگیم استرس بار برای زانتیا ضروریه یا نه که شما این جواب رو دادی , بلکه بحث فقط سر امکان نصب استرس بار برای زانتیا بود .
در مورد زانتیا هم درسته , سیستم تعلیق اون یکی از بهترین هاست که حتی در خودروهای گران قیمت تر هم وجود نداره , مثله تنظیم ارتفاع و سیستم حفظ تعادل برای چرخ های جلو که کارش جلوگیری از واژگونی خودرو هنگام ترکیدن لاستیک جلو هستش .

mohammadrezaef
9 June 2009, 07:07 PM
سلام
محمد جان , اگه نوشته ی من رو خوب می خوندین , میدیدین که من گفتم , استرس بار کارش فقط ایجاد تعادل نیست , بلکه به حفظ جلوبندی خودرو کمک می کنه , پس از این نظر می تونه برای زانتیا مفید باشه , البته من قصد بحث ندارم و نظرات شما هم درست و محترم هستند , ولی خوب همه چیز که ایجاد تعادل نیست و موضوع اصلی هم این بوده که آیا میشه برای زانتیا استرس بار نصب کرد و من هم جواب داده بله . موضوع این نبوده که بگیم استرس بار برای زانتیا ضروریه یا نه که شما این جواب رو دادی , بلکه بحث فقط سر امکان نصب استرس بار برای زانتیا بود .
در مورد زانتیا هم درسته , سیستم تعلیق اون یکی از بهترین هاست که حتی در خودروهای گران قیمت تر هم وجود نداره , مثله تنظیم ارتفاع و سیستم حفظ تعادل برای چرخ های جلو که کارش جلوگیری از واژگونی خودرو هنگام ترکیدن لاستیک جلو هستش .
سلام
امیر جان اتفاقا" شما نوشته قبلی بنده رو درست نخوندید!!!!:icon_excl
امیر جان یعنی شما با پست بنده هنوز متوجه قضیه نشدید؟
اطلاعاتتون در مورد زانتیا غلط هست و البته هم اینجا بحث در مورد زانتیا نیست.
استرس بار چند وظیفه اصلی داره
1=بهبود هندلینگ
2= کم کردن استحلاک جلو بندی
یعنی اصلی ترین و مفید ترین کارش اینها هست حالا برای ماشینی مثل زانتیا تا جایی که میشده سعی کردن با استفاده از کمکها و جکها وسیستم هیدرولیکی بیشترین هندلینگ رو براش طراحی کنند تمام مواردی که استرس بار انجام میده رو زانتیا به صورت فابریک داره و انجام میده پس نیازی به استرس بار نداره چون جکهای این ماشین خودشون به نحوی وظیفه استرس بار رو هم انجام میدن:icon_excl
برای رفع کدورت و خدایی نکرده کل کل بنده دیگه در این تاپیک پستی نمیزنم:icon_excl

King PDA
5 July 2009, 03:03 PM
واسه پرايد خوبه يا نه ؟
چه ماركي بگيرم در ضمن تقلبي هم داره ؟
قيمتش رو هم اگه لطف كنيد ممنون ميشم .

HusseinR
5 July 2009, 06:27 PM
مدلهای پایین پیکان هم استرس بار فابریک داشتند. برا اغلب ماشینها مفیده اگه نخوام بگم همیشه.
مارک hp design رو میشناسم که معتبره. از نمایندگی بگیرید که مطمئن بشید اصله.
فقط قیمت 206 رو دارم که 65000 میگفت. برا پراید ممکنه کمتر هم باشه.

hosseinabd
6 July 2009, 12:41 PM
ممنون از این دوست عزیز.
بهترین مارک همونطور که اشاره شد HP Design هست که هم معتبره و هم معروف.فقط دقت کنید که اصلی و میله اون تو پر باشه.
برای ریو قیمتش 40000 تومان بود که ما گرفتیم.برای پراید هم باید همین حدود باشه.

L-90
18 August 2009, 05:25 PM
تا حالا كسي اين استرس بار رو روي ال-90 بسته؟ و اگر بسته چه ماركي و با چه هزينه اي؟ آيا نتيجه رضايت بخش بوده؟

xagrox
27 November 2009, 01:12 PM
تا حالا كسي اين استرس بار رو روي ال-90 بسته؟ و اگر بسته چه ماركي و با چه هزينه اي؟ آيا نتيجه رضايت بخش بوده؟
up....

farid4887
5 February 2010, 11:13 PM
سلام دوستان
یه موضوع مهم در مورد استرس بار اینه که همیشه باعث افزایش چسبندگی بیشتر که هندلینگ بهتر رو در سر پیچها ایجاد میکنه نمی شه حالاتی وجود داره که کاملا برعکس عمل میکنه پس دقت کنید. هدف من اینه که در مورد نکات منفی این وسیله اطلاعات کسب کنید که بیش از اندازه بهش اعتماد نکنید تا خدایی ناکرده حادثه ای براتون پیش بیاد.

amir eshghefarmon
6 February 2010, 01:53 AM
سلام دوستان
یه موضوع مهم در مورد استرس بار اینه که همیشه باعث افزایش چسبندگی بیشتر که هندلینگ بهتر رو در سر پیچها ایجاد میکنه نمی شه حالاتی وجود داره که کاملا برعکس عمل میکنه پس دقت کنید. هدف من اینه که در مورد نکات منفی این وسیله اطلاعات کسب کنید که بیش از اندازه بهش اعتماد نکنید تا خدایی ناکرده حادثه ای براتون پیش بیاددوست عزیز اگر درست و اصولی نصب بشه هیچ ضرری نداره جز در مواردی که خودرو از بغل تصادف داشته باشه که باعث میشه خسارت به اون سمت هم سرایت کنه و هزینه تعمیر رو بیشتر میکنه ولی رو هندلینگ در صورت نصب درست بسیار تاثیر داره.:icon_cool

farid4887
15 February 2010, 06:07 PM
دوست عزیز اگر درست و اصولی نصب بشه هیچ ضرری نداره جز در مواردی که خودرو از بغل تصادف داشته باشه که باعث میشه خسارت به اون سمت هم سرایت کنه و هزینه تعمیر رو بیشتر میکنه ولی رو هندلینگ در صورت نصب درست بسیار تاثیر داره.:icon_cool

من بیشتر دوست عزیز منظورم میزان مقاومت آلیاژ استرس بار بود که اگر مقاومت زیادی داشته باشه(به نسبت مقاومت استاندارد) در بعضی شرایط مثلا در شانه را ویا حالتی که حتی در سر پیچ چرچ نیروی معکوس به چرخ دورتر وارد شده وآنرا از زمین میکند. همین. در صورت نصب نوع صحیح ومناسب اتومبیل و نیز نصب صحیح نمونه انتخابی 100 در 100 در پایداری اتومبیل تاثیر مثبت خواهد داشت.:icon_cool

bahahs
17 March 2010, 02:34 AM
دوستان
برای پست 99 جواب نبود؟

bahahs
21 March 2010, 03:38 PM
پس ظاهرا تجربه ای وجود نداره!

mse1445
6 December 2012, 11:19 PM
سوال منم هست رو تندر هم نتیجه میده ؟

agha javad
18 January 2013, 12:47 PM
عرض ادب...
بنده میخوام رو پارس نصب کنم... الان کسی قیمت داره؟؟؟ واسه بستنش باید پیش جلوبندی ساز برم؟ از کجا باید بگیرم؟