PDA

View Full Version : دودی کردن شیشه

پارسا
3 September 2005, 08:24 AM
با سلام و احترام
سوال :
1 - دودي كردن شيشه هاي اتومبيل از نظر قوانين راهنمايي و رانندگي كشور ****** *****ي ايران ممنوع است يا نه ( بطور كلي ) ؟
اگر تا يك اندازه مشخصي اشكالي ندارد اين اندازه دودي كردن چقدر است ؟
( بعضي ازدوستان فرمودند كه تا اندازه اي كه داخل ماشين ديده شود ! )
2 - آيا پيشنهاد مي نماييد از طلق استفاده شود يا بطور كلي شيشه اتومبيل ( براي دودي كردن ) عوض شود ؟
با تشكر از راهنمايي همه دوستان

dorna
3 September 2005, 03:47 PM
والا از قانون كه خبر ندارم كه توي قانون به اين نكته اشاره شده يا نه .اما فقط ميدونم كه گير دادن به اين شيشه ها هم دلخواهي است هر وقت بخوان گير بدن حتما يك چيزي را پيدا ميكنند مثل خودم يك روز به پست يك مامور خوردم چون نيتش گير بود هر مداركي كه از من خواست بهش دادم بعد دست اخر به من گفت چراغ ترمز عقب كار نميكنه بهش گفتم سالم بود تازه اينطور شده قبول نكرد هشت هزار تومان من را جريمه كرد اگه واقعاء توي جاده اين لامپ بسوزه يعني ادم بايد اين مبلغ جريمه بشه.در ضمن در مورد شيشه دودي هم قانون مشكل داره چون توي شهرهاي جنوبي حرارت گرما وحشتناك است تازه كولر ماشين هم توان خنك كردن را نداره ولي اگر شيشه دودي باشه يكمي سرماي ماشين بهبود پيدا ميكنه.البته من با دودي كردن درصد بالا مخالفم چون درتاريكي شديداء راننده را ازار ميده.

fizzi
3 September 2005, 09:38 PM
در دبي شيشه هاي بعضي از ماشينها بقدري تيره هست كه ديدن درون آنها غير ممكن هست و كسي هم زياد كاري ندارد (چون اونجا هم پليس گاهي گير ميده گاهي نه)
ولي شهرهاي جنوبي رو راست ميگيد اين كه نميزارن شييشه دودي باشه واقعن ظلم هست به ساكنان اون شهرها.

hedalat
4 September 2005, 12:32 PM
با سلام خدمت عزیزان
اگر کمی صبر کنید موتونید از این شیشه های جدید که با فشار یک دگمه دودی میشه و هر وقت خواستید می تونید به حالت عادی برگردونید استفاده کنید فکر کنم بزودی تو تهران گیر بیاد چون از کسی شنیدم که از تایوان داره وارد میکنه و متناسب با شیشه ماشین باید اونو خم کرد.هر وقت پلیس گیر بده در عرض چند ثانیه از حالت دودی خارج میکنید.

dorna
4 September 2005, 12:39 PM
يكمي بيشتر توضيح بده ببينيم جريان اين شيشه ها چي هست .چه قيمتي حدوداء دارن وغيره...

hedalat
4 September 2005, 12:46 PM
در مورد قیمتش فعلان چیز زیادی نمیدونم ولی هر وقت اطلاعاتی بدست اوردم برای دوستان تو این تاپیک میزارم

dorna
4 September 2005, 12:54 PM
خوب كي ميرسه.فقط خاص ماشين هست يا مصارف ديگه هم داره؟

پارسا
5 September 2005, 08:24 AM
دوستان محترم
براي دودي كردن طلق را پيشنهاد مي كنند يا تعويض شيشه ؟

سعيد123
5 September 2005, 07:04 PM
تو كويت كه به شيشه هاى عقب گير نمىدن تنها شيشه ى جلو و شيشه ى راننده

persian_gulf
5 September 2005, 10:52 PM
من از یه منبع غیر موثق شنیدم که می گفت تا 25% کاری ندارن
اما به قول دوستمون که میگه خدا نکته بخوان گیر بدن

hamed.black
6 September 2005, 08:57 AM
دوست عزیز دودی کردن ماشین طبق قوانین جرم محسوب میشه.....
ولی اگه از بر چسب دودی نمره 2 برای شیشه کناری و نمره 4 واسه عقب استفاده کنی کسی گیر نمیده هر چند زیاد دودی نمیشه ولی تمام قشنگیش به همین ملایم بودنشه..........

محمد رضا محمدي
6 September 2005, 10:47 AM
پارسا جان .... بهتره راه ديگه اي غير از تلق انتخاب كني .... تلق بعد از مدتي خش بر ميداره و كثيف ميشه و ظاهر فوق العاده بدي پيدا ميكنه ولي در عوض ارزان تر هست .... من زماني از شخصي پرسيدم كه ميگفت بهترين راه دودي كردن بوسيله اشعه هست ( نميدونم چه اشعه اي ) كه براي خودرويي مثل پرايد حدود سي چهل هزار تومن خرج داره ولي واسه پاك كردن همين شيشه ها دوبرابر هزينه در بر داره ....

پارسا
6 September 2005, 11:24 AM
با تشكر از توجه همه دوستان
سوالاتي برام پيش اومده ...
براي دودي بودن شيشه ( بقول دوستمان نمره 2 ) اگر بخواند گير بدند و ماشين را بخوابونند
1 - اگر طلقي باشه ميشه طلق را از شيشه كند و ديگه با پاركينگ نبرد ؟
2 - فرقي نمي كنه ... چه دوديش از بين بره يا نره به پاركينگ مي برند ؟
3 - مگه طلق از داخل نيست ... پس چطور ميشه كه خراب بشه .. يعني بر اثر آفتاب خوردگي دچار مشكل ميشه ؟
از راهنمايي همه دوستان ممنون

hamed.black
6 September 2005, 12:11 PM
عزیز خرج بر چسب 10 تا 13 هزار تومنه
ضمنن راحت کنده میشه
ماشین قبلیه من 2 سال دودی بود چیزیش نشود.........
هیچ کسم گیر نداد اگه تو خیابون مراعاته مردمو کنی کسی باهات کاری نداره.......

پارسا
6 September 2005, 01:45 PM
دوست عزيز
امكانش هست كه به بنده نشاني اين فردي كه اينكار را براي شما انجام دادند را به بنده بفرماييد

Shahzadeh kocholoo
6 September 2005, 11:18 PM
1 سوال
معمولا چقدر وقت میبره این کار؟؟
هزینش چقدره؟
چند نوع دودی کردن داریم؟ به چند شیوه این کارو می کنند؟

hamed.black
7 September 2005, 04:17 PM
این کار تقریبا وقت زیادی میبره البته اگه این کاره باشه ممکنه بیشتر از 5/1 ساعت طول نکشه......
هزینشم بستگی به ماشینو نوع دودی داره (بخاطر تفاوت قیمت بر چسب ها)......حداقل 13 14 باید باشه
اگه یه سر برید خیابون فردوسی به سمت خیابون انقلاب (از توپ خونه) سمت راست خیابون مغازه هایی که این کارو میکنن میبینید..........
من ماشینمو خودم همراه دوستم دودی کردم.....(با 5 هزار تومن) :icon_mrgr
البته حدود 4 ساعت طول کشید.... :icon_arro :icon_surp

kima
7 September 2005, 10:48 PM
در دبي شيشه هاي بعضي از ماشينها بقدري تيره هست كه ديدن درون آنها غير ممكن هست و كسي هم زياد كاري ندارد (چون اونجا هم پليس گاهي گير ميده گاهي نه)
ولي شهرهاي جنوبي رو راست ميگيد اين كه نميزارن شييشه دودي باشه واقعن ظلم هست به ساكنان اون شهرها.

شهر های جنوبی محل قاچاق و کارهای خلاف هم زیاد هست
شما این را هم حساب کنید نه فقط گرما رو

kima
7 September 2005, 10:50 PM
ما یم ماشین داریم که از روز اولش که گرفتیم حدود 15 سال پیش این دودی بود شیشه های
هنوز هم که هنوزه هست و نه آفتاب خورده خراب شده نه چیزی
تازه شیشه شکسته و اینطلقه کمک می کنه مشکلی پیدا نکنه

بلای ناگهانی
8 September 2005, 06:17 AM
من خودم جنوب هستم تو تابستون گیر نمی دن به دودی البته درصدش نباید زیاد باشه تا همون 30 40 درصد مشکلی نداره گیر نمی دن اما اگر درصدش بیشتر شد گیر می دن این ورا قیمتش بین 8 تا 12 تومان هستش

hamed.black
8 September 2005, 02:27 PM
البته شیشه دودی ماشین که خودش دودی باشه هستش...
ولی قیمتش بالاست مثلا دوستم واسه پرایدش عوض کرد حدود 55 هزار تومن براش تموم شد

ehsan7000
9 September 2005, 12:10 PM
من شيشه هاي عقب پرايدو با 10 هزار تومان با طلق دودي كردم به 3.5 ساعت و البته اولش خيلي سياه بود ولي بعد از چند وقت بيرگتر شد ولي ازش خيلي راضيم ... اصلا هم كثيف نشده ...

پارسا
10 September 2005, 09:15 AM
من شيشه هاي عقب پرايدو با 10 هزار تومان با طلق دودي كردم به 3.5 ساعت و البته اولش خيلي سياه بود ولي بعد از چند وقت بيرگتر شد ولي ازش خيلي راضيم ... اصلا هم كثيف نشده ...
ممنون از توجه تمام دوستان
دوست عزيز ... لطف مي كنيد و نشاني فروشگاه را بفرماييد .

hamed.black
10 September 2005, 12:36 PM
دوست عزیز محل این کارا تو خیابون فردوسیه بالاتر از میدون توپ خونه..............

Behnam-Fe
12 September 2005, 01:33 PM
سلام خدمت دوستان
اگه کسی طلق بزنه و دیگری شیشه را عوض کنه و دودی کنه وقتی کسی این دو تا ماشین را ببینه می فهمه که اولی طلق .و در کل طلق زشته.

hamed.black
12 September 2005, 05:17 PM
بعله ولی خوب هم تفاوت قیمتشون زیاده هم اگه گیر بدن یه دست شیشه پیاده ای هم اینکه اکه رنگ زیادی تیره باشه نمیشه تشخیص داد شیشه عوض شده یا طلقه......

pedram55
14 March 2006, 09:58 AM
اگر فقط دنبال ظاهر قضيه هستيد و فقط ميخواهيد شيشه تغيير رنگ بده خوب از طلق استفاده کنيد ولي راه حل اصولي تر استفاده از window film هست که البته خيلي گرون تر در مياد در حدود متري 40 هزار تومن و يه ماشين حدود 200 تومن آب ميخوره ولي در عوض
1- جلوگيري از اشعه هاي مضرخورشيد و اسيب رسيدن به داشبورت و فرمان و .. در اثر تابش آفتاب
2-جلوگيري از آتش گرفتن دست وقتي که ماشين توي برق آفتاب پارک شده باشه چون جلوي انرژي تابشي خورشيد گرفته ميشه
3- مهمتر اينکه کولر ماشين شما راحت تر جواب ميده و کمتر بهش زور مياد و شما کمتر از کولر شاکي ميشيد

براي اطلاعات بيشتر اين مطلب را بخونيد که ازخود phalls نقل شده:

امروزه توسعه فن آوري توليد پوششهاي چند لايه (window film ) توانسته است مشكلات متعدد كاربرد شيشه در اتومبيل ها را به ميزان قابل توجهي رفع نمايد . چنين محصولاتي معمولاً‌ از 6 لاية بهم فشرده تشكيل شده اند و هر لايه منشاء ايجاد خاصيت مشخصي مي باشد . ضخامت نهايي اين محصولات حدود 50 ميكرون است و براي نصب آنها هيچ احتياجي به خارج كردن شيشه ها و يا تعويض آنها نخواهد بود .

جلوگيري از ورود حرارت خورشيد

آيا تا به حال از گرماي شديد نورخورشيد و تابش مستقيم آن ، هنگامي كه داخل اتومبيل نشسته ايد آزرده شده ايد ؟

پوششهاي مدرن با كاهش ورود حرارت خورشيد به طور متوسط به ميزان 40% از افزايش دماي داخل اتومبيل جلوگيري مي نمايند . در نتيجه فشار كمتري به سيستم سرمايش اتومبيل وارد شده و آسايش سرنشينان در فصول گرم بسادگي تأمين خواهد شد . در ضمن چه داخل اتومبيل خنك باشد و چه نباشد ، وقتي آفتاب مستقيماً‌ به سرنشينان بتابد باعث آزار آنها خواهد شد . اما با استفاده از پوششهاي مدرن ، به علت آنكه اكثر قسمت حرارت زاي نور خورشيد فيلتر مي شود ، حتي تابش مستقيم هم فقط گرماي اندكي ايجاد مي نمايد .

بخش عمده اي ( 53% ) از طيف خورشيدي را اشعه حرارت زا و نامرئي مادون قرمز تشكيل مي دهد . از مدتها قبل ثابت شده بود كه فلزات سنگين ( مانند : نقره ، واناديم ، آلياژ نيكل و كروم ، طلا و ... ) مي توانند اشعه حرارت زاي خورشيد را منعكس و دفع نمايند اما موانع تكنولوژيكي زيادي بر سر راه فلز پوش كردن پوششهاي پليمري وجود داشت . براي حل اين مشكلات تحقيقات وسيعي انجام شد و در نتيجه ا كنون به وسيله دو روش Metallizing ( تحت خلاء ) و Sputtering ( بوسيله پلاسما ) فلزپوش كردن كنترل شدة پوشش هاي پليمري صورت مي گيرد . منشاء خاصيت دفع حرارت خورشيد در پوششهاي مدرن نيز استفاده از فلزات سنگين در ساختار آنهاست .

افزايش ضريب ايمني و امنيت

احتمالاً شما شاهد سرقت وسايل داخل خودرو از قبيل ضبط ، كيف و يا اجناس گرانبها ، از طريق شكستن شيشه ها بوده ايد . آيا نصب دزدگير مي تواند از بروز چنين سرقت هايي جلوگيري نمايد ؟

پوششهاي مدرن پس از نصب ، تمام سطح شيشه را به شكلي يكپارچه درآورده و با توجه به استحكام كششي بسيار بالا در صورت شكستن شيشه ، پوشش تمام تكه هاي شكسته را در كنار هم نگه داشته و مانع نفوذ آسان سارقين از طريق شيشه ها مي شود .

در اكثر سرقت ها به علت عدم وارد آمدن ضربه سنگين ، سيستم دزدگير به صدا در نمي آيد ؛ ولي با نصب پوششهاي مدرن براي نفوذ به داخل اتومبيل به ضربات سنگيني احتياج خواهد بود و در آنصورت سيستم دزدگير فعال خواهد شد .

علاوه بر مزيت فوق در حوادث رانندگي نيز اين پوششها از پراكندگي شيشه و ايجاد جراحات شديد جلوگيري نموده و بدين ترتيب ايمني سرنشينان در مقابل چنين حوادث ناگواري تأمين مي گردد .

تأمين سلامت سرنشينان و لوازم خودرو

احتمالاً‌ شما هم شاهد ترك خوردگي و رنگ پريدگي قطعات داخلي خودرو در اثر تابش خورشيد بوده ايد ؟ يا اينكه به حساسيت هاي پوستي ناشي از تابش خورشيد مبتلا شده ايد .

شايد بدانيد كه علت پيدايش تمامي اين مشكلات اشعه مضر فرابنفش خورشيد ( UV ) است كه به دليل داشتن فركانس بالا داراي انرژي زيادي بوده و مي تواند از شيشه ها عبور كرده و به راحتي قطعات داخلي خودرو را دچار رنگ پريدگي و ترك خوردگي نمايد .

همچنين 80% از چين و چروك هايي كه در پوست ديده مي شود حاصل تابش اشعه فرابنفش در بيست سال اول زندگيست كه آثار سوء ‌آن مدتي نهفته مي ماند و در سنين بالا نمايان مي شود .

اما پوششهاي مدرن به علت بكارگيري گونه هاي شيميايي UVabsorbers در ساختار آنها قادر هستند به ميزان 99% تا 99.9% از ورود اشعه مضر فرابنفش ( UV ) جلوگيري نمايند . همچنين عدد SPF اين محصول 100 مي باشد به عبارت ديگر آثار سوء اشعه فرابنفش به يك صدم كاهش مي يابد . اين مزيت در كرم هاي ضد آفتاب استاندارد بين 15 تا 45 مي باشد .

لازم به ذكر است كه پيشرفته ترين انواع اين تكنولوژي موفق به دريافت توصيه نامه بنياد جهاني سرطان پوست The skin cancer foundation گرديده است .

افزايش جلوه و زيبايي خودرو

پوششهاي مدرن علاوه بر دارا بودن خواص منحصر به فرد ، در افزايش جلوه و زيبايي اتومبيل بسيار مؤثرند . نصب اين پوششها بر روي تمام شيشه هاي اتومبيل امكان پذير است و اين پوششها به صورت يكپارچه انحناي شيشه جلو و عقب اتومبيل را نيز خواهند پذيرفت .

پوششها داراي انواع شفاف ، رنگي ، رفلكس ، نيمه رفلكس و تاريك مي باشند ، در نتيجه براي تمام اتومبيل ها اعم از سواري عادي ، رالي ، تشريفات و سياسي قابل استفاده مي باشند .

جلوگيري از ورود نورهاي خيره كننده

پوششهاي مدرن از تابش شديد نور خيره كنندة خورشيد در روز و اتومبيلهاي مقابل در شب جلوگيري مي نمايند . نتيجة اين خاصيت كاهش خستگي چشم و افزايش تمركز هنگام رانندگي مي باشد .

اين تكنولوژي حاصل سالها تحقيق مراكز علمي است ، نصب آن توسط كادر متخصص انجام شده و داراي استانداردها و تأييديه هاي معتبر بين المللي مي باشد .

aminsir
27 May 2006, 04:06 AM
با سلام

دوستان میخاستم طرز چسبوندن طلق هایی که برای دودی کردن شیشه به کار میره رو به طور کامل بدونم.

منظورم این طلقایی که شبرنگ فروشها به شیشه میچسبونند.:icon_redf

ATOS
27 May 2006, 07:57 PM
براي اينكه زيرش هوا نيفته بايد شيشه رو كاملا (تاكيد ميكنم كاملا) خيس بكني و بعد طلق رو بچسبوني:icon_cool
بعد از يه مدت ميبيني كه چقدر خوب شده:icon_arro
.
ولي يادت باشه اين طلقهاي كيلويي تو بازار هست بعد يه مدت كه شيشه بالا و پائين بشه مات و بدرنگ ميشه:icon_razz
اصل دودي كردن رو تو يادگار امام انجام ميدن و حدود 300.000 چوق آب ميخوره:icon_cool
و يه نكته ديگه اينكه اگه طلق از يه حدي (ديده نشدن سرنشينان) بيشتر دودي باشه ممنوعه و پليس ميتونه ماشين رو بخوابونه:icon_evil

آریو
30 May 2006, 01:04 AM
آقا جریان اصل دودی چی هست؟

مهدي پاشايي
4 June 2006, 12:00 PM
آقا این که خیلی گرونه ؟؟؟
کی این همه پول میده

mr_mashmash
4 June 2006, 12:19 PM
چسبوندن طلق کار سختی که حتما باید یه نفر کمک داشته باشی، ولی با چندبار تمرین یاد می گیری مشکلی نیست. همون طور که اقا حامد گفتن حتما باید شیشه و طلق رو کاملا با اسپری خیس کنی (تا می تونی اب بپاش نترس!) شیشه عقب به خاطر انحنایی که داره و بددست بودنش بسیار مشکله. پیشنهاد می کنم اول از شیشه های درعقب شروع کنی. طلق رو 1.5 برابر شیشه ببر (اگه نبری که بهتره) که کم نیاری وسط کار، شیشه رو تا نیمه پایین بیار و از بالا شروع کن به چسبوندن و کم کم شیشه رو بده بالا. نگران اضافات و بیرون زدگی ها هم نباش که بعداز حداقل 1 روز باید با کاتر ببریشون. برای یکدست دراومدن کار از یک کاردک پلاستیکی یا اگه نداری از یه کارت تلفن استفاده کن که باهاش حباب ها رو کاملا در بیاری. بعد از چسبوندن هم تا 3-4 روز شیشه رو پایین نده تا کاملا خشک بشه.

abadan30t
4 June 2006, 04:25 PM
آقاي ماش ماش اين كار كه ميگي چقدر خرج داره؟:icon_eek:

meslehichkas
4 June 2006, 04:55 PM
ممنون بابته توضيحت
چقدر آب بپاشيم ؟
با اين آبپاشاي سلمونيا ميشه پاشيد ؟
انقدر بپاشيم كه ذرات آب روش بشينه يا نه انقدر بپاشيم كه آب روش جاري بشه ؟

اگه اينطوريه كه من ميخرم و امتحان ميكنم . كي به كيه
برچسبش كه متري 2-3 تومن بيشتر نيست

مهدي پاشايي
5 June 2006, 12:22 AM
دوستان چرا این همه زحمت
مگه اسپرتی ها این کارو انجام نمیدن؟؟

changeez
5 June 2006, 04:28 AM
حالا اومدیم و زدیم. بعد اگر خواستیم بکنیم راحت در میاد؟

meslehichkas
5 June 2006, 01:31 PM
دوستان چرا این همه زحمت
مگه اسپرتی ها این کارو انجام نمیدن؟؟

من كه از دلم نماد20-30تومن بدم دودي كنن بعد از يه مدت به هر دليلي بكنم يا كنده شه
اگه خودم ياد بگيرم مشكلي نيست
پليس گير داد ميكنم دوباره ميچسبونم
يا اگه برچسب كنده شد يا كهنه شد عوض ميكنمش

po2ya
5 June 2006, 03:10 PM
من كه از دلم نماد20-30تومن بدم دودي كنن بعد از يه مدت به هر دليلي بكنم يا كنده شه
اگه خودم ياد بگيرم مشكلي نيست
پليس گير داد ميكنم دوباره ميچسبونم
يا اگه برچسب كنده شد يا كهنه شد عوض ميكنمش

تا میتوونی آب بپاش اصلا نترس اینقدر آب بپاش که آب از بین نره و خشک نشه تا وقتی داری صاف و صوف میکنی به دفه گیر نکنه و بچشبه به شیشه و نشه تکوونش داد!راستی 20 30 تومن کجا بوود مگه میخواهید کل شیشه ها رو دوودی کنی؟!!!!
من شیشه عقب رو دودی کردم شد 6 تومن!
:icon_cool

Artemis
5 June 2006, 03:22 PM
ببین اگه بخوای تمیز دربیاد به جای آب از آب+مایع ظرفشویی(خیلی کم) استفاده کن و قشنگ شیشه را خیس کن
همچنین نیاز به یک کاردک ژلاتینی هم داری که بکشی رو برچسب تا محکم بچسبه

شازده كوچولو
5 June 2006, 03:41 PM
اين تلق رو از كجا ميشه تهيه كرد؟ چه نوعيه؟ و چه قيمتي داره؟
ممنون

Abolfazl2006_p
5 June 2006, 04:02 PM
دیدم که رنگ های مختلف به جز دودی هم میزنن.!
بگید ایا میشه راحت کندش ؟چه رنگهایی داره؟؟
thanks

mr_mashmash
6 June 2006, 12:31 AM
من خودم از خیابون فردوسی بالاتر از توپخونه خریدم که تقریبا بازارش اونجاس. رنگهای مختلف داره که تیره و روشنیش هم درجه بندی شده. فروشنده آلبوم داره که شما از اون انتخاب می کنی. از 1 الی 9 به ترتیب تیره تر می شه، بهتره از شماره 4 بالاتر انتخاب نکنید. قیمتش هم زیاد نیست 4-5 هزار تومن تموم می شه (متری 700 تا 900).
تو کندن این برچسبا تجربه ندارم ولی قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه چون کاغذی نیست که رو شیشه پاره شه.
اسپرتی هام انجام می دن ولی خب باید هزینش رو بدید، اگه وقت و حوصله نداشته باشی بهتره دردسر برا خودت درست نکنی! :-)

mr_mashmash
6 June 2006, 12:36 AM
اقا یه پیشنهادی دارم، بهتره شیشه عقبو ببری اسپرتی برات بچسبونه(اگه 6-7 تومن تموم شه) چون هم خیلی سخت و عمرا خودت تمیز نمی تونی در بیاری هم نگاه می کنی قلقش دستت میاد

Abolfazl2006_p
6 June 2006, 01:22 AM
من خودم از خیابون فردوسی بالاتر از توپخونه خریدم که تقریبا بازارش اونجاس. رنگهای مختلف داره که تیره و روشنیش هم درجه بندی شده. فروشنده آلبوم داره که شما از اون انتخاب می کنی. از 1 الی 9 به ترتیب تیره تر می شه، بهتره از شماره 4 بالاتر انتخاب نکنید. قیمتش هم زیاد نیست 4-5 هزار تومن تموم می شه (متری 700 تا 900).
تو کندن این برچسبا تجربه ندارم ولی قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه چون کاغذی نیست که رو شیشه پاره شه.
اسپرتی هام انجام می دن ولی خب باید هزینش رو بدید، اگه وقت و حوصله نداشته باشی بهتره دردسر برا خودت درست نکنی! :-)

چرا از شماره 4 به بالا انتخاب نکنم؟!
یه جور برچسب دیدم که شیشه را رفلکس میکنه اونا چه طورن؟ طوری که داخل ماشین پیدا نیست!
ایا بعد از یه مدت شفافیت خودشا از دست میدن؟!

30stem
6 June 2006, 10:12 AM

و يه نكته ديگه اينكه اگه طلق از يه حدي (ديده نشدن سرنشينان) بيشتر دودي باشه ممنوعه و پليس ميتونه ماشين رو بخوابونه:icon_evil
:icon_surp

Abolfazl2006_p
6 June 2006, 02:54 PM
حالا افتاد (دوزاری را میگم)

Pelanaria
6 June 2006, 04:11 PM
یه جور برچسب دیدم که شیشه را رفلکس میکنه اونا چه طورن؟ طوری که داخل ماشین پیدا نیست!
ایا بعد از یه مدت شفافیت خودشا از دست میدن؟!
پیشنهاد میکنم هیچ وقت این کار رو نکنید...شیشه عقب مشکلی نداره...ولی برای شیشه های در این کار رو نکنید...جوری دودی کنید که سرنشین های ماشین دیده بشن...اینجا برای دودی کردن شیشه ها درصد تایین میکنن...مثلا 25% یا 50%....از 25% بیشتر بشه اگه بخوان میتونن ماشین رو تا 2-3 ماه بخوابونن...داداش خودم نزدیک بود سر این قضیه دادگاهی بشه...در ضمن این کار رو هم حتما به اسپورتی ها بسپارید چون خودتون با نهایت دقت هم کار کنید باز هم زیره شیشه حباب می افته...خرجش هم خیلی کمتر از اونی میشه که فکر میکنید..موفق باشید

Abolfazl2006_p
6 June 2006, 07:26 PM
منظورتون از اینجا خود ایرونه!؟

meslehichkas
6 June 2006, 10:06 PM
تا میتوونی آب بپاش اصلا نترس اینقدر آب بپاش که آب از بین نره و خشک نشه تا وقتی داری صاف و صوف میکنی به دفه گیر نکنه و بچشبه به شیشه و نشه تکوونش داد!راستی 20 30 تومن کجا بوود مگه میخواهید کل شیشه ها رو دوودی کنی؟!!!!
من شیشه عقب رو دودی کردم شد 6 تومن!

درسته
زياد گرون نيست
اشتباه نكنم متري 2-3تومن هستش
(‌تمام شيشه ها به جز شيشه ي جلو )

meslehichkas
6 June 2006, 10:13 PM
پیشنهاد میکنم هیچ وقت این کار رو نکنید...شیشه عقب مشکلی نداره...ولی برای شیشه های در این کار رو نکنید...جوری دودی کنید که سرنشین های ماشین دیده بشن...اینجا برای دودی کردن شیشه ها درصد تایین میکنن...مثلا 25% یا 50%....از 25% بیشتر بشه اگه بخوان میتونن ماشین رو تا 2-3 ماه بخوابونن...داداش خودم نزدیک بود سر این قضیه دادگاهی بشه...در ضمن این کار رو هم حتما به اسپورتی ها بسپارید چون خودتون با نهایت دقت هم کار کنید باز هم زیره شیشه حباب می افته...خرجش هم خیلی کمتر از اونی میشه که فکر میکنید..موفق باشید

قضيه پولش نيست
به نظره من كه لذت بخشه اين كارا
من كه خوشم مياد

بلای ناگهانی
6 June 2006, 10:28 PM
شیشه دودی بطور کلی ممنوع حالا هر چنددرصد... اما اینجا که ما هستیم(خوزستان) تابستون ها به خاطر گرمای بیش از حد هوا تا 25 30 درصد گیر نمی دن... اما درصد بالا که هیچی از بیرون معلوم نباشه گیر میدند.. واسه معاینه فنی هم که رفته بودم هر ماشینی دودی بود گیر می داد درصد مرصد هم سرش نمی شد....

Pelanaria
7 June 2006, 02:35 AM
شیشه دودی بطور کلی ممنوع حالا هر چنددرصد... اما اینجا که ما هستیم(خوزستان) تابستون ها به خاطر گرمای بیش از حد هوا تا 25 30 درصد گیر نمی دن... اما درصد بالا که هیچی از بیرون معلوم نباشه گیر میدند.. واسه معاینه فنی هم که رفته بودم هر ماشینی دودی بود گیر می داد درصد مرصد هم سرش نمی شد....
درسته دودی مردن شیشه ی ماشین کلا جریمه داره و ممنوع هستش...مخصوصا شیشه عقب که حتی پرده هم بزنی ممنوعه...ولی شیشه های دودی تو هیج جای ایران تا 25 %گیر نمیدن...ولی مشکل اینجاست که شیشه ی 25% دودی شده جذابیتی نداره...شیشه یا باید رفلکس باشه یا درصدش بالای 70 باشه...که کسی که این کارو میکنه خیلی باید شجاع باشه...

pedram55
7 June 2006, 08:39 AM
دوستان اگر دنبال دودي کردن به طرز اصولي هستيد بايد يه 200-300 تومني مايه بزاريد تا طبق آخرين اصول از مواد لازم براي اين کار استفاده کنيد با مزيتهائي بسيار که زيبائي يکي از اوناست. يه نگاه اينجا بندازيد متوجه ميشيد:

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=11696&page=3

Abolfazl2006_p
8 June 2006, 03:28 PM
خیلی زیاده!! من که حاضر نیستم به خاطر دودی کردن که اونم معلوم نیست (ماشینا بخوابونن یا نه:icon_cry: ) این قدر هزینه کنم

sajjadnegaresh
8 June 2006, 03:50 PM
البته شیشه دودی ماشین که خودش دودی باشه هستش...
ولی قیمتش بالاست مثلا دوستم واسه پرایدش عوض کرد حدود 55 هزار تومن براش تموم شد
قيمت نهايي چهار تا شيشه درب ها به علاوه شيشه جلو و عقب كه حالت گرمكن هم داره ، تمام مشكي چند در مياد ؟ بيخيال گيردادنش ، بزنيم ببينيم چي در مياد!

paymanonline
11 June 2006, 08:42 PM
حدود 50 تومن پیش این اسپورتیا درمیاد برات ولی دوستان یه نکته هست که حتما قبل از این کار در نظر بگیرید :
برای شیشه عقب اگه دودی کنین بعد تو زمستون که شیشه گرمکن رو روشن میکنید زیر این شبرنگا حباب میفته و دیگه هم تا نکنیدشون نمیرن

po2ya
11 June 2006, 08:55 PM
پیمان جان من که مشکلی نداشتم!!
امسال هم خیلی استفاده کردم از شیشه گرم کن خوشبختانه حباب نیافتاد!
ولی منم شنیدم که حباب میافته!
یه سوال که برام پیش اووومد مگه نمیشه باز هواگیری کرد اون چسب رو ! با تیغ یه دوونه میزنیم روی حباب و حباب میترکه و 2 باره میچسبوونیمش به شیشه دیگه؟!

paymanonline
12 June 2006, 09:37 PM
بعید میدونم بشه چون یه حالت باد کرده داره و خیلی هم زشت میشه
منم به خاطر همینه که نمیچسبونم وگرنه خیلی دوست دارم البته شایدم الان که تابستون داره میشه برم بخرم بچسبونم
البته این کاری که شما میگی رو ندیدم کسی کرده باشه ولی اگه مطمئنی که میشه و تمیز هم درمیاد خوبه

po2ya
12 June 2006, 10:18 PM
والا الان من یکسال که شیشیه رو دودی کردم و زمستوون امسال همش از شیشه گرمکن اسنفاده کردم هیچ مشکلی هم پیش نیوومد!

mr_mashmash
13 June 2006, 12:54 AM
اگر حباب بیفته و شما با سوراخ کردن هواگیریش کنی از بیرون معلوم میشه و صورت چندان جالبی نداره. البته اگر حباب بیفته. کلا سوراخ ، بریدگی و حباب برچسب از بیرون خیلی تابلو میشه

spiderman9119
13 June 2006, 01:26 AM
این دودی کردن دردسر نداره یعنی پلیس گیر نمیده؟

po2ya
13 June 2006, 06:21 PM
لطفا به حاشیه نرید
هر چیزی که از حالت استاندارد ماشین خارج بشه و حالت فابریک کارخونه رو نداشته باشه بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی هست و چون ما در ایران زندگی میکنیم این قوانین بر ما حاکم هستن و ملزم به رعایت این قوانین !!!

فکر کنم کاملا واضح گفته باشم دیگه بحث گیر دادن رو بیخیال شید لطفا

z_qz54
13 June 2006, 09:23 PM
حبابش رو با سوزن بترکونید چی میشه؟

Abolfazl2006_p
13 June 2006, 10:26 PM
تا چه درصدی مناسبتره شیشه دودی باشه (جدا از قوانین و اینجور چیزا)؟؟:icon_arro

paymanonline
13 June 2006, 11:58 PM
حبابش رو با سوزن بترکونید چی میشه؟

هیچی فقط جای سوزن روش میمونه و خیلی بد ریخت میشه.
کلا اگه باد کنه بهترین راه اینه که بکنیدش و یکی دیگه بچسبونید

paymanonline
14 June 2006, 12:13 AM
تا چه درصدی مناسبتره شیشه دودی باشه (جدا از قوانین و اینجور چیزا)؟؟:icon_arro

فکر میکنم اینقدری که از تو بیرون معلوم باشه خوب باشه
فکر کنم اگه 0-9 باشه 4 مناسب باشه

mbfighter
24 June 2009, 09:27 PM
ببینید سردار چی فرموده در مقابل سوالات شما ؟!!!

http://balatarin.com/permlink/2008/10/28/1432776

Nomad
24 June 2009, 09:36 PM
دوستان من چند سال شیشه های ماشینم دودی بودن ... ( عقب جانبی 50 درصد ، جلو جانبی 25 درصد ، شیشه عقب 25 درصد و هد شیشه جلو 50 درصد ) . تازه ماشین هم مشکی بودش .

هیچ کس بهم نگفت چرا اینطوره !! البته شانسی هستش ظاهرا ... چون بعضی موارد جالب !! با یه ماشین دیگه داشتم .

ولی من شدیدا توصیه میکنم که هم عقب و هم جلو رو بیشتر از 25 درصد دودی نکنید ... ( برای ایمنی )

**- نوشته paymanonline برای سال 06 هستش !! )

چشم عسلي
24 June 2009, 10:47 PM
من فقط شیشه های کنار را دودی کردم اونم 25% تا حالا کسی واسه شیشه بهم گیر نداده اما الان وضع فرق داره بهتره زیاد تیره نکنید

بخصوص بیخیال شیشه عقب بشید چون من از یکیشون پرسیدم حساسیتشون بیشتر روی شیشه عقب بود حالا بحث باز تر نمی کنم ولی اگر واسه زیبائی این کار می کنید با پائین ترین درصد جز شیشه پشت ماشین

منم چون ماشینم مشکیه دیدم خوشگل میشه این کارو 2 سال پیش کردم تا الانم هنوز هست :icon_arro

Nomad
24 June 2009, 11:51 PM
حالا زیبایی به کنار ، واسه ساکنین جنوب کشور این دودی کردن واجب موکد هستش !!
من اگر پلیس امروز برای شیشه دودی جریمه ام کنه و بگه همونجا باید در بیارم شیشه ها رو ... ، دوباره فردا میرم دودی میکنم .

( البته این قضیه بیشتر برای تابستون هستش ) .

mohammad1983
16 July 2009, 05:06 PM
سلام
من چند ماه پیش تمام شیشه ها رو ویندو فیلم لومر که در اصل آمریکایی هست اما به دلیل تحریم ها از نماینده آلمانی وارد ایران میشه توسط شرکت شایا پرتو که نماینده انحصاری هست انجام دادم.
کل هزینه 200 تومان.شیشه های کناری و عقب رو روشن ترین دودی زدم و شیشه جلو هم نوع خاص خودش هست و از داخل رنگش عادی اما از بیرون وقتی نور رو منعکس میکند به صورت سبز هست.
نکته جالب این هست که از داخل به نظر خودم زیاد دودی نمیاد ولی از بیرون و کنار که به شیشه ها نگاه میکنم مقدار قابل قبولی دودی هست.
از نوع 50 میکرون استفاده کردم و در نوع خودش از شکسته شدن شیشه های بغل جلوگیری میکند و نوع 100 میکرون هم بود که 300 تومان در میآمد.
دفترچه گارانتی 5 ساله هم داره و در صورت به وجود آمدن حباب یا تغییر رنگ تعویض میشه.
ضمن اینکه اونجا میگند که کدام رنگ ها رو ممکن هست گیر بدهند و کلا یک کاتالوگ جامع از رنگ ها دارند.
از اون زمان آفتاب سوختی دست سمت چپ بنده هم از بین رفته و دست رو راحت کنار پنجره زیر نور آفتاب قرار می دهم.
تا حالا هم با چند تا سرهنگ و مامور و غیره سر و کار داشتم و با توجه به اینکه پرده عقب هم دارم و توی ماشین تاریک تر شده اصلا کاری نداشتند.

aminkhan2008
16 July 2009, 05:37 PM
هزینه اش چقدره برای دودی کردن 25% شیشهای جانبی

farzad_Sh_2020
16 July 2009, 06:48 PM
سلام . من رفتم برای 4 تا شیشه پرسیدم گفت از 10 تومان دارم به بالا . گفتم میخوام خیلی کم دودی بشه . حدود 15% . گفت حدود 14 تومان در میاد . بچه ها به نظر شما 15% خوبه یا نه ؟ واقعاً شیراز آفتابش میسوزونه و پدر دست آدم در میاد تو این آفتاب . نمیخوام خیلی دودی بشه که گیر بدن و خودمم خوشم نمیاد . فقط میخوام یکم از سوختگی جلوگیری کنه . 15% کافیه ؟

behnam_hastam
17 July 2009, 03:40 AM
عجيب هست که نمي دونين!
در قانون راهنمايي رانندگي تصويب شده که شيشه ها در استان هاي معمولي که در طول سال داراي تابش آفتاب معمولي هست مانند تهران مجاز هستند تا 40% دودي بشند.در استان هاي جنوب کشور اين عدد به 50 هم مي رسد و مشکلي پيش نخواهد آورد.اين قانون تقريبا 1 سال پيش تصويب و ابلاغ شده.چون خبر قديمي هست نتونستم منبعي پيدا کنم تا اون رو نشونتون بدم اما خودم خيلي خوب يادم هست خبرش از شبکه خبر پخش مي شد و رويانيان داشت توضيحش مي داد.
ضمنا پرده براي شيشه عقب هنوز هم جزو تخلفات محسوب مي شه که خيلي هم منطقي هست.ديد رو از عقب کور مي کنه.

rmb_ali
17 July 2009, 11:11 AM
من گشتم و منبع (http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=23245) خبر رو پیدا کردم اینم خبر

رویانیان: میزان مجاز دودی بودن شیشه خودرو
رييس راهور ناجا تصريح كرد: هيچ يك از سازمان‌هاي دولتي از اين امر و قاعده مسثتني نيستند.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: خودروهاي داراي شيشه دودي تا 40 درصد، مجاز به تردد در معابر هستند.

سردار محمد رويانيان روز سه‌شنبه در پاسخ به سوال ايسنا درباره شيشه‌هاي دودي خودروهاي توليدي و وارداتي، گفت: بر اساس دستورالعمل‌ جديد ابلاغ شده، شيشه خودرهاي توليدي و وارداتي در صورتي كه تا 40 درصد رنگي باشند و بتوان از خارج خودرو داخل آن را مشاهده كرد، مجاز به تردد هستند.

وي با اشاره به اين كه تنها خودروهاي سران قوا و خودروهايي با مجوز شوراي امنيت ملي بيش از اين مي‌توانند، شيشه‌هاي خود را دودي كنند، افزود: ماموران راهنمايي و رانندگي در صورت مشاهده خودروهايي كه بيش از ميزان اعلام شده داراي شيشه رنگي هستند، ضمن جلوگيري از تردد آن‌ها نسبت به اعمال جريمه اقدام مي‌كنند و اين خودروها ملزم هستند، نسبت به اصلاح شيشه خود براي تردد مجدد اقدام كنند.

رييس راهور ناجا تصريح كرد: هيچ يك از سازمان‌هاي دولتي از اين امر و قاعده مسثتني نيستند.

سردار رويانيان با اشاره به اين كه نصب هرگونه پرده كركره در پشت خودروها كه مانع ديد شود، ممنوع است، تاكيد كرد: راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي هم اكنون در حال بررسي وضعيت مناطق گرمسير است، تا در صورت امكان ميزان دودي شدن خودروها تا 50 درصد، در اين مناطق افزايش يابد.

baris
17 July 2009, 02:46 PM
میشه یکی از دوستان محبت کنه آدرس یه جای درست و حسابی و منصف تو تهران بهم معرفی کنه برای دودی کردن شیشه ماشین

کبریت بی خطر
18 July 2009, 02:16 PM
برای شیشه های جلو و عقب هرکدوم چند درصد پیشنهاد میکنید؟

Nomad
18 July 2009, 04:35 PM
بنده پیشنهاد میکنم اگر جوان هستید و از لحاظ بینایی مشکل ندارید از این ترکیب من استفاده کنید ... :

عقب جانبی 50 درصد ، جلو جانبی 25 درصد ، شیشه عقب 25 درصد و هد شیشه جلو 50 درصد

متاسفانه با وجود تصویب قانون باز هم برای گرفتن برگه معاینه فنی تمامی خودرو ها رو مجبور به جدا کردن روکش دودی با هر درصدی میکنن ... !! این رو این چند روزه زیاد مشاهده میکنم متاسفانه .

aminkhan2008
28 July 2009, 09:06 AM
دیروز رفتم قیمت گرفتم 20% برای پراید بهم گفت12000تومان.

f_a_r_i_d
25 August 2009, 01:52 AM
اگر بخواهيم فقط قسمت بالاي شيشه جلو را (حدود 10 سانت)‌دودي كنيم چه روشي خوبه؟
خيلي جالبه كه پرايد من به طور استاندارد شيشش اينطوريه اما پرشياي 17 مليوني كه از ايران فرغون گرفتم يه چيز به اين سادگي نداره!!

rza_bgy
25 August 2009, 09:42 AM
شیشه لوگان رو دودی کردم، چهار تا درب رو 15 تومن(15 درصد به گفته خودش تایوانی) و شیشه عقب 5 تومن، یه مفداری خط و خش زیاد داره چون کاردک زیاد استفاده میکردن...

aminkhan2008
25 August 2009, 07:06 PM
25%برای پراید جهار تا شیشه بغل 10 هزار تومان

baris
25 August 2009, 10:46 PM
ببینم به چند روش و به چه کیفیتی دودی میشه کرد؟ این قیمت ها زیادی آبکیه ، برای یه کار خوب و تمیز کجا رو پیشنهاد میکنید؟

Nomad
25 August 2009, 11:25 PM
دوست عزیز دو روش وجود داره . یکی استفاده از صفحه های پلاستیک تیره که رواج زیادی داره و قیمت بسیار پاینن و کیفیت نسبتا مناسبی رو هم ارائه میکنه ... یک روش دیگه هم استفاده از شیشه های تیره ضد uv هستش که قیمت بسیار بالایی دارن و معمولا بصرفه نیستن و البته برای تمام قالبهای شیشه ( همه ماشینها ) هم موجود نیست .

کار خوب رو شما خودتون میتونید با خرید چند برگ از صفحات مخصوص از ارائه دهنده های تزئینات خودرو و با حوصله بسیار و آرامش و اسفاده از آب + ریکا ( هر نوع مایع ) و کاردک مناسب اجرا کنید .

amir-
4 September 2009, 11:24 AM
اقا این فیلم لومینار میارزه 190 براش پول بده آدم؟!!!!!!!!!!

baris
4 September 2009, 10:06 PM
دوست عزیز دو روش وجود داره . یکی استفاده از صفحه های پلاستیک تیره که رواج زیادی داره و قیمت بسیار پاینن و کیفیت نسبتا مناسبی رو هم ارائه میکنه ... یک روش دیگه هم استفاده از شیشه های تیره ضد uv هستش که قیمت بسیار بالایی دارن و معمولا بصرفه نیستن و البته برای تمام قالبهای شیشه ( همه ماشینها ) هم موجود نیست .

کار خوب رو شما خودتون میتونید با خرید چند برگ از صفحات مخصوص از ارائه دهنده های تزئینات خودرو و با حوصله بسیار و آرامش و اسفاده از آب + ریکا ( هر نوع مایع ) و کاردک مناسب اجرا کنید .
با سپاس از توضیحات شما.
من برای مزدا 3 میخوام ، خودم هم تو کارای این شکلی دقت و وقت و حوصله لازم رو ندارم و فکر نمیکنم بتونم تمیز در بیارم. لطف کنید اگه میشه آدرس یه جا که جنس خیلی خوب داشته باشه و تمیز نصب کنه رو برام بزارید.

mehdizadeh04
7 September 2009, 11:29 AM
اقا این فیلم لومینار میارزه 190 براش پول بده آدم؟!!!!!!!!!!

با سلام خدمتشما دوستان عزیز
اگر شما کارایی این فیلم های لومر رو ببینید بدون شک براش همینثدر پول رو میدهید!
اول اینکه پوست دست شما دیگه نمیسوزه و شما میتونید با خیال راحت و بدون استفاده از کرم ضد آفتاب توی ظهر گرما هم باهاش از خونه بزنید بیرون!
همین دیشب یک سنگ نسبتا بزرگ از چرخ ماشین کمپرسی پرتاب شد به سمت شیشه جلوی ماشین بنده و با صدای مهیبی مثل ترکیدن لاستیک با شیشه برخورد کرد و افتاد وسط اتوبان!
وقتی سنگ رو دیدم بهش ایمان آوردم که چقدر حفاظت میکنه از شیشه!
فقط و فقط اندازه 3 تا خراش مثل جای پای گربه برداشته شد که خراشش هم مثل خراش روی پوست آدم هستش و زیاد معلوم نیست!

با سپاس از توضیحات شما.
من برای مزدا 3 میخوام ، خودم هم تو کارای این شکلی دقت و وقت و حوصله لازم رو ندارم و فکر نمیکنم بتونم تمیز در بیارم. لطف کنید اگه میشه آدرس یه جا که جنس خیلی خوب داشته باشه و تمیز نصب کنه رو برام بزارید.

دوست عزیز
شرکت شایا پرتو پارس یکی از معتبرترین شرکت هایی است که بنده هم نزدیک به 4 تا ماشین رو بردم پیشون و از فیلم های ضد یو وی استفاده میکنند و قیمت نسیتا بالا تر
ولی اگر به سایت (http://www.shayaparto.com/) مراجعه کنید اطلاعات بیشتری میرسید!

amir-
7 September 2009, 06:53 PM
دوستان کسی ادرس تو اصفهان داره واسه ضد uv

shahramyou
8 September 2009, 01:26 AM
با .......شدن شيشه ها، برچسب هاي نصب شده روي شيشه جلو چه وضعيتي پيدا خواهند كرد؟
اين برچسب ها با محلول ويژه اي قبل از شروع فرآيند از شيشه جدا خواهند شد و پس از انجام فرآيند مي توان آنها را با چسب دوطرفه يا چسب هاي عادي دوباره روي شيشه جلو نصب كرد. به هر حال شما از مزاياي متعدد ...........شدن شيشه جلو با حفظ چنين برچسبهايي بهره مند خواهيد شد.

یعنی از داخل چسبیده میشن از پست 87 بنظر میاد از خارج شیشه چسبیده
در جای دیگه گفته شده
اين فرآيند براي تمام شيشه هاي اتومبيل از داخ و بدون خروج از قاب، قابل اجراست. امكان پذير شدن اين فرآيند مربوط به تكنولوژي بالاي توليد و همچنين مهارت بالاي پرسنل انجام اين فرآيند مي باشد. براي شيشه جلو ابتدا از خارج اتومبيل يك عمليات حرارتي انجام شده و خم مربوط به شيشه دقيقاً به......... القاء مي شود. سپس از داخل با روش هايي خاص بصورت كاملاً يكپارچه نصب مي گردد بصورتي كه نه تنها اختلال ديد براي راننده بوجود نمي آيد بلكه معمولاً تشخيص انجام چنين فرآيندي نيز مشكل است.

و سوال بعدی اینکه ماشین هایی مثل آزرا که شیشه سولار دارن چطور ؟ و هیچ کجا اشاره ای به حدود قیمت نشده بود
دوستان کسی قیمت داره؟
و اگر از داخل چسبیده باشه پرت شدن سنگ به شیشه جلو بنظرم تاثیری در شکسته شدن نداره
لطفاً راهنمایی فرمایید
با سپاس

Saliary
23 December 2009, 01:46 PM
سلام من شیشه پشت رو 40% زدم 15 تومن ازم گرفت!!!!!

ولی این ورق های پلاستیکی بعد از مدتی تیره و کدر میشن و کسانی که مخصوصا برای شیشه های چهار درب استفاده

میکنن باید از یک محلول شفاف کننده و ضد خش استفاده کنن.

اسم این محلول رو هم یادم نیست ولی تا چند روزه دیگه اطلاع میدم.:icon_ques

moje90
23 December 2009, 02:55 PM
سلام دوستان :icon_winkمن توی شیراز حدودا 15-16 مغازه تزئیناتی ماشین پرسیدم میگفتن جنس چینی برای 4تا شیشه بین 9-12 تومن و جنس تایوانی 15-17 تومن واقعا نوع جنساشون خیلی باهم فرق داشت و هر کی ببینه فکر میکنه بالای 100 نوع جنس از این دودی ها هست:icon_twis واقعا معلوم نیست کی راست میگه کی دروغ (کدوم جنس اصلیه و کدوم جنس تقلبی):icon_redf

mehdizadeh04
24 December 2009, 01:05 AM
با .......شدن شيشه ها، برچسب هاي نصب شده روي شيشه جلو چه وضعيتي پيدا خواهند كرد؟
اين برچسب ها با محلول ويژه اي قبل از شروع فرآيند از شيشه جدا خواهند شد و پس از انجام فرآيند مي توان آنها را با چسب دوطرفه يا چسب هاي عادي دوباره روي شيشه جلو نصب كرد. به هر حال شما از مزاياي متعدد ...........شدن شيشه جلو با حفظ چنين برچسبهايي بهره مند خواهيد شد.

یعنی از داخل چسبیده میشن از پست 87 بنظر میاد از خارج شیشه چسبیده
در جای دیگه گفته شده
اين فرآيند براي تمام شيشه هاي اتومبيل از داخ و بدون خروج از قاب، قابل اجراست. امكان پذير شدن اين فرآيند مربوط به تكنولوژي بالاي توليد و همچنين مهارت بالاي پرسنل انجام اين فرآيند مي باشد. براي شيشه جلو ابتدا از خارج اتومبيل يك عمليات حرارتي انجام شده و خم مربوط به شيشه دقيقاً به......... القاء مي شود. سپس از داخل با روش هايي خاص بصورت كاملاً يكپارچه نصب مي گردد بصورتي كه نه تنها اختلال ديد براي راننده بوجود نمي آيد بلكه معمولاً تشخيص انجام چنين فرآيندي نيز مشكل است.

و سوال بعدی اینکه ماشین هایی مثل آزرا که شیشه سولار دارن چطور ؟ و هیچ کجا اشاره ای به حدود قیمت نشده بود
دوستان کسی قیمت داره؟
و اگر از داخل چسبیده باشه پرت شدن سنگ به شیشه جلو بنظرم تاثیری در شکسته شدن نداره
لطفاً راهنمایی فرمایید
با سپاس

-آنچه در مراكز اسپرت انجام مي شود و شیشه های اتومبیل را دودي مي كنند با شيشه هاي شایا چه تفاوتي دارند؟
مي توان گفت تنها شباهت اين دو مورد فقط شكل ظاهري آن ها است آنهم فقط در نگاه اول مشابه به نظر مي رسند و در تمامي موارد ديگر متفاوت هستند. مقايسه شيشه طلق خورده با شيشه شایا مانند آن است كه شما اولين نسل از اتومبيل ها را با خودروهاي فوق پيشرفته امروزي مقايسه كنيد. از ميان تفاوت هاي بسيار زياد اين دو به موارد ذيل اشاره مي كنيم.
- طلق ها چون مقاومت بالايي در برابر خش ندارند به سرعت حتي با پاك كردن عادي با دستمال پر از خش شده و به مرور زمان تار مي شوند اما شيشه هاي شایا حتي در برابر بالا و پايين شدن و اصطكاك مداوم شيشه هاي بغل نيز مقاومت دارند و به مرور زمان از اينگونه خش ها بر نمي دارند.
- طلق ها نمي توانند جلوي uv آفتاب را بگيرند اين نقصيه بسيار مهم و خطرناك است در حقيقت همان اشكالي كه عينك هاي آفتابي غير استاندارد متوجه چنين طلق هايي نيز مي باشد. مردمك به نور مرئي حساس است طلق و يا شيشه دودي نور مرئي را كم مي كند و اين باعث باز شدن مردمك چشم مي شود. در عين حال چون نمي تواند از ورود uv جلوگيري كند اين اشعه به ميزان بسيار بالاتر از حالت عادي به درون چشم نفوذ مي كند و زمينه ساز عوارض متعدد چشمي از جمله آب مرواريد مي شود. اما شيشه شایا 99% از اين اشعه جلوگيري نموده و حتي موفق به اخذ توصيه نامه بنياد جهاني سرطان پوست مي گردد.
- طلق ها هم بدليل رنگ ها و طيف هاي كنترل نشده خود و هم به دليل تار شدن و تغيير رنگ به مرور زمان حالتي ايجاد خواهند كرد كه ديد داخل اتومبيل به خوبي نخواهد بود و همين باعث مي شود تا نيروي انتظامي از تردد چنين اتومبيل هايي جلوگيري كند كه اين مشكل در شيشه هاي شایا بطور كامل حل شده است.
- طلق هاي هيچ يك از ويژگي هاي شرح داده شده در بخش مزايا را ندارد، فاقد فلز بوده، استحكام مكانيكي پائيني دارند و مراكز اجرا كننده آن نمي توانند تضمين هاي معتبري به مالكين خودروها ارائه دهند.
- طلق به هيچ وجه استاندارد لازم براي اجراي فرآيند بر روي شيشه جلوي اتومبيل را ندارند. شيشه هاي خم دار عقب اتومبيل معمولاً به صورت چند تكه بوسيله طلق ها، دودي مي شوند. اما با اجراي يك فرآيند حرارتي، شيشه هاي اتومبيل بصورت كاملاً يكپارچه، شایا خواهند شد.- طلق ها داراي انواع امنيتي نمي باشند در صورتيكه شایا با ضخامت 175 ميكرون از نوع امنيتي با خواص مقاومت در برابر سرقت محسوب مي شود.

موفق باشید

yesyes
24 December 2009, 01:08 AM
سلام دوستان :icon_winkمن توی شیراز حدودا 15-16 مغازه تزئیناتی ماشین پرسیدم میگفتن جنس چینی برای 4تا شیشه بین 9-12 تومن و جنس تایوانی 15-17 تومن واقعا نوع جنساشون خیلی باهم فرق داشت و هر کی ببینه فکر میکنه بالای 100 نوع جنس از این دودی ها هست:icon_twis واقعا معلوم نیست کی راست میگه کی دروغ (کدوم جنس اصلیه و کدوم جنس تقلبی):icon_redf

دوست عزیز:
متاسفانه در حال حاضر میشه گفت که اکثرا" دروغ میگن!
شما واسه این کار برو توی مغازه و اگه تونستی رول بر چسبهارو نگاه کن
اگه اصلی باشه (تایوانی)
روی جعبه اون مارک Mc-CAL داره
و اگه متفرقه باشه بدرد نمیخوره!
موفق باشی.

eblis.3
3 February 2010, 09:33 PM
سلام من شیرازم

شیشه عقب 35 درصد
دربهای عقب 20 درصد
دربهای جلو نفهمیدم 10 یا 15 درصد زدم

دوتان وقتی میخاهند خرید کنند حتما ون نمونه اولیه یعنی رول را در آفتاب بگیرند خودتون متوجه میشوید
و قسمت شیشه عقب را هم عریض یک تیکه بزنید از جنس ضد خش

خوش باشید تابستون نزدیکه شاید کمتر گیر بدن

تك سوار
4 February 2010, 05:38 AM
يكي از دوستان در همين فروم يه توسان داره كه وقتي از نزديك شيشه هاي دودي شدش رو تو يه قرارمون ديدم خيلي حال كردم

اول بگم كه از همون طلق لومار استفاده كرده با گارانتي 5 ساله ولي مهم اين بود كه

اولا درصد دودي شدن شيشه هاي عقب بسيار متعادل بود -حدود30 درصد- و عين شيشه دوديهاي فابريك شده بود
دوما شيشه هاي جلو هم به مقدار بسيار كمنري دودي شده بود كه هماهنگي قشنگي به كل ماشين مي داد

سوما شيشه جلوي راننده هم فقط با اير روش كار شده بود و در كنار تغير رنگ شفافش به استحكامش هم افزوده شده بود

دوستان اگه خواستن اطلاعات دقيقي از اين شيوه داشته باشن در لينك زير هست :

(صفحه 29 تاپيك توسان .نوشته دوم KSSA يا كامران )

http://ww.phalls.com/showthread.php?t=54428&page=29

Saliary
6 February 2010, 09:03 PM
برای توسان حدود قیمتش چقدر شد؟

تمام شیشه هارو زده بود؟

azma
3 April 2010, 02:08 PM
آيا درست است كه قبل از چسباندن ،شيشه را با اسپري خيس مي كنند ؟

تك سوار
3 April 2010, 02:30 PM

تمام شیشه هارو زده بود؟

آيا درست است كه قبل از چسباندن ،شيشه را با اسپري خيس مي كنند ؟

براي توسان قيمتش حدود 500 تا شد كه فكر كنم گرونترين قيمتيه كه براي دودي كردن شيشه ها مي شه پرداخت. اگر هدف زيبايي بيشتر ماشين و تا حدودي جلوگيري از ورود اشعه گرمابخش خورشيد به داخل كابين باشه همين طلقهاي ضدخش موجود در بازار با قيمتي بين 50 تا 200 تا مناسب ترو به صرفه ترن .

تا اونجا كه من يادمه قبل از چسبوندن هر طلقي بايد سطح شيشه مربوطه كاملا تميز بشه و با مايعي شسته و چسبناك بشه براي چسبوندن طلق. سپس طلق هر قسمت كه قبلا به دقت بريده شده نصب مي شه

بدون گرد و خاك بودن محيطي كه اين كار رو انجام ميدن خيلي در نتيجه كار اثر داره و همينطور جنس طلق مورد استفاده و ضخامتش . هرچه ضخامت طلق بيشتر باشه خصوصيت امنيتي بالاتري براي به تاخير انداختن شكستن شيشه ها و همچنين در برابر آتش سوزي داره (بين 50 تا 250 ميكرون) و جنس طلق در ميزان جلوگيري از گرم شدن داخل كابين

رنگهاي مختلفي هم براي دودي كردن شيشه ها وجود دارن كه من تا 12 رنگ مختلف رو ديدم :طلايي-سبز-قرمز-آبي..........كه به تناسب رنگ ماشين و تودوزيش انتخاب مي كنيد

severom
3 April 2010, 04:50 PM
سلام
نمایندگی هیوندای میگفت یه روش هم هست که شیشه ها رو زیر یه دستگاه میبرن و دستاه با اشعه ای که روش میندازه دودی میکنه که مثل فابریک کارخونه هست و از لطلق و ملق هم خبری نیست
قیمتشم اگه اشتباه نکنم 1 تومن گفت.

kooshai
3 April 2010, 05:33 PM
سلام دوستان

نمایندگی های شایا کجا هستن؟؟ ادرس یا شماره تلفنی کسی داره؟؟

mehran_tavakoli
3 April 2010, 06:20 PM

تمام شیشه هارو زده بود؟
من با 50000 تومان تمام شیشه های توسان به جز شیشه جلو رو دودی کردم...
بردم نمایندگی انجام داد...راضیم ازش:icon_cool

mohammad1983
3 April 2010, 06:45 PM
سلام دوستان

نمایندگی های شایا کجا هستن؟؟ ادرس یا شماره تلفنی کسی داره؟؟
سلام
بهتر هست با خودشون تماس بگیرید
http://www.shayaparto.com

moje90
3 April 2010, 07:20 PM
سلام دوستان :icon_winkمن هم 3 روز قبل عید 4تا شیشه تندرمون رو دودی کردم(25 درصد) و 14000 تومن شد کیفیتش هم خوبه و نصابه هم گفت تایوانی هست ولی خدا میدونه جنسش کجایی هست:icon_twis

sogoli
28 May 2010, 08:11 PM
به نظر شما اگر شیشه عقب گل نقره ایی رو دودی کنم بهش میاد؟

meta
7 June 2010, 05:03 PM
سلام بر دوستان؛
با ورود به فصل گرما هفته پيش به خيابان فردوسي مركز پخش انواع برچسب مراجعه كردم و از چند مغازه برچسب دودي را با جنس تايواني و عرض نيم متر براي معمولي متري هزار و ضد خش دو هزاروپانصد قيمت كردم.اجرت نصب هم براي شيشه هاي جانبي و عقب از 35 تا 45 هزار تومان متغير بود.اين برچسبها ضد يو وي نبودند و با تحقيقي كه از نصابها كردم قيمتي حدود 280 تا 350 هزارتومان براي نصب نوع آمريكايي برچسب (فيلم) با تضمين جذب 99 درصد يووي و كاملا ضد خش بودن درخواست نمودند.البته لازم به ذكر است كه هيچيك شيشه عقب را به دليل انحنا با اين برچسب دودي نميكردند و معمولي تايواني استفاده مي‌كردند.با تحقيق بيشتر محل فروش اين برچسب را كه با مارك گلوبال (در بسته بندي پدر و مادردار) عرضه مي‌شد پيداكردم و به دليل اينكه انتهاي رول مانده بود با قيمت پايين متري 30 هزار تومان خريدم .البته يك متر هم اضافه گرفتم تا اگر خرابكاري كردم مجددا نصب كنم. با خريد ابزار آلات از يكي از فروشندگان ديگر سرصحبت را با يك نصاب باز كردم تا از چندوچون نصب اطلاع پيدا كنم و بنده خدا تا فهميد كه اين برچسب را خودم ميخواهم نصب كنم كم مانده بود گريه كند و كلي اصرار كرد كه "خودت نزن خرابش ميكني" و به يك نصاب ديگر غيراز خودش بدهم نصب كند و خودش دست آخر قبول كرد كه با 140 هزار نصب كند.
سرتان را درد نياورم خلاصه آمدم خانه و از تعطيلات هم استفاده كردم و با همكاري برادرم الگوي شيشه ها را درآورديم و به بهترين وجه شيشه ها را آنتي يووي با دودي 20 درصد كرديم و كلي از اين كارخودمان لذت برديم و يك متر هم اضافه آورديم با ابعاد 145*92 cm
http://www.globalwindowfilms.com/techspecs-auto.htm
:icon_razz
به دوستان هم پيشنهاد مي‌كنم از فيلمهاي آموزشي اينترنتي استفاده كرده و خودشان از دودي كردن شيشه‌هاي خودرويشان با دقت بسيار بالاتر از نصابها و صرف هزينه كمتر نهايت لذت را ببرند:icon_cool
هركسي هم برچسب اضافه آمده را مي‌خواهد به بنده پيغام بزند.

reza a
9 June 2010, 10:20 PM
اگه بعدا خش بیفته میتونیم جداش کنیم وبه صورت روز اول در باریم؟

Innovation
11 June 2010, 11:21 AM
من حدود 2 سال پیش شیشه های ماشین رو دودی کردم و بعد از 2 سال در اثر آفتاب خوردن کم رنگ شده بودن خواستم برچشب ها رو عوض کنم شیشه های اطراف رو راحت کند و عوض کرد ولی شیشه عقب رو به خواطر خطوط بخار عقب ترسیدم بکنم دوستان کسی در عوض کردن برچسب شیشه عقب تجربه ای داره آیا به سیستم بخار عقب آسیب می زنه ؟

mehdizadeh04
11 June 2010, 11:34 AM
من حدود 2 سال پیش شیشه های ماشین رو دودی کردم و بعد از 2 سال در اثر آفتاب خوردن کم رنگ شده بودن خواستم برچشب ها رو عوض کنم شیشه های اطراف رو راحت کند و عوض کرد ولی شیشه عقب رو به خواطر خطوط بخار عقب ترسیدم بکنم دوستان کسی در عوض کردن برچسب شیشه عقب تجربه ای داره آیا به سیستم بخار عقب آسیب می زنه ؟

با سلام
بهتر بود همون موقع کمی بیشتر هزینه میکردید و فیلم های بهتری نصب میکردید
فیلم هایی که روی شیشه عقب نصب میشن بعد از مدتی با روشن کردن المنت عقب کمی جذب و چسبان شیشه میشه که باید با کمی دقت اونا رو بکنین.
بذارید توی هوای آزاد شیشه ماشین از صبح تا بعد از ظهر کمی آفتاب بخوره و شیشه گرم بشه تا به راحتی کنده بشه.
اینو برای ماشین هایی گفتم که شیشه ماشین فابریک هستش و المنت ها از توی شیشه کار شده و حالتی نیست که بعضی شیشه کار های اتومبیل المنت ها رو روی شیشه میچسبونن.
اگر اینجوری باشه شک نکنید که المنت های عقب کنده میشه و دیگه شیشه گرم کنی نخواهید داشت.
اگرم مطمئن نیستید میتونید روی جاهای المنت دست بکشید اگر برجسته بود دست به برچسبها نزنید.
موفق باشید

hessam72
13 June 2010, 08:43 PM
سلام دوستان
ماشین امروز بردم شیشهارو 25% دودی کردم
3نوع جنس تو بازار هست ظاهرا چینی،تایلندی وآمریکایی(بعضیا میگفتن سنگاپور)
4شیشه 30تومن و شیشه جلو هم کلا یه نوع دیگه بود که روش زده بود ساخت usa و اصلا دید
کاهش نمیده اونم 30 فروشنده هم میگف ضد UV راهی واسه تستش هست؟
در کل خیلی راضیم چون اصلا ماشین تابلو نیست و واقعا تو افتاب فرق زیادی با قبل داره
و جلو داشبرد دست و صورت دیگه داغ نمیکنه

Innovation
13 June 2010, 10:04 PM
با سلام
بهتر بود همون موقع کمی بیشتر هزینه میکردید و فیلم های بهتری نصب میکردید
فیلم هایی که روی شیشه عقب نصب میشن بعد از مدتی با روشن کردن المنت عقب کمی جذب و چسبان شیشه میشه که باید با کمی دقت اونا رو بکنین.
بذارید توی هوای آزاد شیشه ماشین از صبح تا بعد از ظهر کمی آفتاب بخوره و شیشه گرم بشه تا به راحتی کنده بشه.
اینو برای ماشین هایی گفتم که شیشه ماشین فابریک هستش و المنت ها از توی شیشه کار شده و حالتی نیست که بعضی شیشه کار های اتومبیل المنت ها رو روی شیشه میچسبونن.
اگر اینجوری باشه شک نکنید که المنت های عقب کنده میشه و دیگه شیشه گرم کنی نخواهید داشت.
اگرم مطمئن نیستید میتونید روی جاهای المنت دست بکشید اگر برجسته بود دست به برچسبها نزنید.
موفق باشید

راستش اون موقع تازه شیشه دودی مد شده بود و راحت گیر نمی اومد حتی می خواستیم فوتو کرمیک بندازیم خیلی هم معطلمون کرد که بیاره ولی آخرش گفت گیر نمیاد
امروز دست روی شیشه کشیدم و متوجه شدم که از داخل شیشه نیست و روشه !!!!

PowerMode
13 June 2010, 10:43 PM
سلام

یکی از دوستام 206 داره شیشه هاشو دودی کرده 45.000 تومن جالبیش اینه که دقیقاً جای المنت های شیشه عقب رو در آورده و بعداً تو زمستون المنت به برچسب نمیچسبه

برام خیلی جالب بود :icon_sad:

meta
21 June 2010, 04:52 PM
اگه بعدا خش بیفته میتونیم جداش کنیم وبه صورت روز اول در باریم؟

سلام

یکی از دوستام 206 داره شیشه هاشو دودی کرده 45.000 تومن جالبیش اینه که دقیقاً جای المنت های شیشه عقب رو در آورده و بعداً تو زمستون المنت به برچسب نمیچسبه

برام خیلی جالب بود :icon_sad:
راستش فيلمي (برچسبي) كه من گرفتم نوع مرغوب و گران قيمتي است و فروشنده ادعا مي‌كرد ضد UV ، ضد خش ، ضد دزد ، ضد ... ، ضد ... و خلاصه ضد هرچي كه شما فكر مي‌كنيد هست. آدرس سايتش رو هم در پست قبل عرض كردم كه البته خيلي از ادعاهاي فروشنده هم در آن آمده. ولي هيچ نصابي در خيابان فردوسي به مسئوليت خودش قبول نمي‌كرد روي شيشه عقب آن را كار كند و از همين برچسبهاي معمولي بجايش ميچسباندند.بنده با همفكري اخوي به اين نتيجه رسيديم كه برچسب را از بيرون روي شيشه بچسبانيم تا احيانا اگر مشكلي برايش پيش آمد با كندن آن المنت ها كنده نشوند چون فروشنده و نصابها ادعا داشتند كه اگر اين نوع برچسبها به شيشه بچسبند ديگر كندنشان كار حضرت فيل است و بس...
البته تا كنون مشكل خاصي براي برچسبها و شيشه پيش نيامده و جهت استحضار دوست خوبم عرض مي‌كنم كه براي برداشتن هرنوع برچسبي از روي شيشه ابتدا با دقت به كمك تيغ آن را تراشيده و اثر چسب آن را با الكل پاك مي‌كنيم.

احمدیس
23 July 2010, 03:34 PM
حدود قیمت چهار تا شیشه کنار 405 بهترین نوع حدودا چقدر هست.

gamekhor2007
31 July 2010, 05:24 PM
این برچسبها بعد از یک مدت خراب نمیشن؟رفیقم میگه که بعد از یک مدتی از ریخت میفته

Innovation
31 July 2010, 07:12 PM
بله بد از مدتی کم رنگ می شن معمولا بعد از 1 سال باید عوضشون کنید
من این دفعه ضد خش انداختم 60 تومن شد واقعا ضد خش هست ولی یارو می گفت ضد uv و .. هست
ولی به نظرم اینم داره کم رنگ میشه

mohammad1983
31 July 2010, 08:49 PM
دوستان 1 بار هزینه کنید اما خوب هزینه کنید.
چون در طولانی مدت تاثیرش رو میبینید.
طلق عادی بعد از مدتی کدر میشه.در اثر بالا پایین رفتن شیشه روش جا میمونه.
من که 1 سال و خورده ای هست آلمانی نصب کردم با گارانتی 5 ساله.اون موقع 190 تومان شد.
الان 260 تومان شده.

Senator
31 July 2010, 09:45 PM
پلیس گیر نمیده؟از کجا میفهمن چند درصد دودی شده؟:icon_roll

mohammad1983
31 July 2010, 10:22 PM
باید دید هدف از دودی کردن چی هست؟
صرفا زیبایی ماشین مد نظر هست یا اثرات مثبت اون که جلوگیری میکنه از پوسیدگی قطعات داخل ماشین و همچنین خود راننده که آفتاب روی پوستش تاثییر میگذارد.
رو این حساب مثلا من رفتم ویندو فیلم اصلی نصب کردم با تیرگی فکر کنم 20 درصد اما از لحاظ کاهندگی حرارت خورشید از طلق 50 درصد عادی بهتر عمل میکنه.
اینجوری میشه که ماشین هم زیبا میشه هم پلیس دیگه بهونه ای برای ایراد گرفتن نداره.

Innovation
2 August 2010, 01:55 AM
همین عصری دیدم کنار خیابون یک ماشین نیروی انتظامی به یک فولکش گل گیر داده بود که برچسب هاشو بکنه بیچاره کنار خبایون داشت می کند ! به منم یک بار راهنمایی و رانندگی گیر داد و جریمم کرد من همه شیشه ها رو 25 زده بودم توی معاینه فنی پریسدم گفتن تا 25 اشکال نداره افسره هم گفت تا 25 اشکل نداره ولی شما 50 زدی !!!!

mohammad1983
2 August 2010, 06:08 AM
من؟

sigma rainy
2 August 2010, 11:43 AM
سلام به همه .

1- شيشه جلو را نبايد دودي كرد.

2- درصد دودي بودن نبايد از 40درصد بره بالاتر .

در كل بايد جوري باشه كه پليسها بتونن توي ماشين را ببينند.:icon_evil

در ضمن اين اين نوع دودي كردن ( به وسيله ي برچسب ) اصلاااااا به درد نميخوره . چون بعد از يه مدت كه شيشه ها را بالا و پايين برديد پر از خش ميشه .( جوري كه ديگه نميتونيد بيرون را ببينيد):icon_eek:

جدا كردنش هم از شيشه پدر آدم را در مياره.:icon_redf

حالا اگه شيشه دودي گيرتون بياد خيلي عاليه ولي خيييييييييلي گرونه و براي همه ي ماشين ها هم نميسازند.

gamekhor2007
2 August 2010, 11:59 AM
یعنی این برچسب ها هم که میگن ضد خش هست بازم بدرد نمیخوره؟من میخوام برای 405 بندازم طرف برای یکی از رفیقام انداخته ضد هش و uv برای پراید 37 تومن.درصد هم زیر 20 بود ولی خیلی خوب بود.چکار کنم؟

Innovation
2 August 2010, 01:28 PM
ضد خش ها خوبن من قبلا معمولی داشتم موقع نصب پر خش می شدند ولی الان 1 ماهه که ضد خش نصب کردم اصلا خش بر نداشته ولی نصبشون خیلی سخت تره
برای جدا کردن هم کاری نداره باید بزارید توی آفتاب داغ بشه و بعد بکنیدشون

sigma rainy
2 August 2010, 01:49 PM
من از نوع معموليش چسبونده بودم و براي اولين باره درباره ي بر چسب ضد خش شنيدم (آخه اون موقع هنوز ضد خش نيومده بود).

يعني واقعا خش نميفته؟ اگه اينجوري باشه كه خيلي خوبه .

اينكه جلوي اشعه ي يو وي را ميگره فكر كنم الكي ميگن:icon_mrgr . آخه عينك دوديي كه جلوي اشعه ي يو وي (%95) را بگيره حد اقل 35 هزار تومن به بالاس .

نظرتون چيه؟

saeed616361
2 August 2010, 02:05 PM
با سلام
ضد UV بودن اين طلقهاي مشكي همگي الكيه
من با توجه به اينكه ناراحتي پوستي دارم 206 خودمو دادم ويندو فيلم كرد شيشه جلو شفاف كناري ها وعقب 30% خيلي عالي شد نه جوريه كه پليس بتونه گير بده نه ساده است مثل شيشه رنگي اصل شده و واقعا از گرم شدن داخل ماشين در آفتاب تا حد زيادي جلوگيري ميكنه و واقعا ضد اشعه مضر آفتابه رو پوستم تجربه شده ولي خوب هزينه 240هزار تومان با 5 سال گارانتي كتبي مبني بر ضد خش بودن و مات شدن

MoHaMaD Z
2 August 2010, 02:58 PM
سلام خدمت تمامی دوستان . من بعد از مسافرتی که به مشهد داشتم پیش خودم گفتم لعنت به من اگه بدون شیشه دودی دیگه برم مسافرت !
حالا یه سری سوالات داشتم که امیدوارم جوابمو بدین :
1 - آیا امکان اینکه تمامی شیشه هارو دودی کرد وجود داره ؟
2 - چند درصد به بالا پلیس گیر میده ؟
3 - شما کدوم شیشه ها رو پیشنهاد میدین که دودی باشه ؟
4 - هزینش چه جوریاست ؟!
پیشاپیش ممنون !

saeed616361
2 August 2010, 03:31 PM
سلام خدمت تمامی دوستان . من بعد از مسافرتی که به مشهد داشتم پیش خودم گفتم لعنت به من اگه بدون شیشه دودی دیگه برم مسافرت !
حالا یه سری سوالات داشتم که امیدوارم جوابمو بدین :
1 - آیا امکان اینکه تمامی شیشه هارو دودی کرد وجود داره ؟
2 - چند درصد به بالا پلیس گیر میده ؟
3 - شما کدوم شیشه ها رو پیشنهاد میدین که دودی باشه ؟
4 - هزینش چه جوریاست ؟!
پیشاپیش ممنون !

1 بله همه شيشه ها رو ميشه دودي كرد الا شيشه جلو (اگر ويندو فيلم كني شيشه جلو هم از نوع كاملا شفاف برچسب ضد اشعه UV زده ميشه
2- 30% به پايين آزاد تا 50% دلبخواهي پليس 50به بالا گير بازار شديد
3- اگر با درصد پايين باشه همه بجز جلو
4- اگر از اين طلق رنگي ها بخواي متفاوت است از 35 تا .... داره ولي اگر يه چيز استاندارد بخواي توضيحش رو تو نوشته بالايي دادم

MoHaMaD Z
2 August 2010, 04:17 PM
ممنون دوست گلم بابت جوابتون !
این طلق رنگی ها کیفیتشون چه طوره ؟! راستش من میخوام فقط آفتاب اذیت نکنه !

saeed616361
2 August 2010, 04:38 PM
ممنون دوست گلم بابت جوابتون !
این طلق رنگی ها کیفیتشون چه طوره ؟! راستش من میخوام فقط آفتاب اذیت نکنه !

جنس خوب و ضد خش هم داره (آلماني) مركزش خيابان فردوسي است ولي بايد از چند جا بپرسي و جنس رو بشناسي و بدي برات بچسبونه وگرنه بندازبندازه
اول چندجا قيمت بگير بعد اقدام كن

gamekhor2007
2 August 2010, 04:43 PM
این ويندو فيلم رو بیشتر با عکس توضیح میدید.قیمتش برای 405 چقدر هست؟

saeed616361
2 August 2010, 05:12 PM
این ويندو فيلم رو بیشتر با عکس توضیح میدید.قیمتش برای 405 چقدر هست؟

متسفانه عكسشو ندارم ولي اگر تو اينترنت سرچ كني ويندو فيلم يا (لومر) يه نمايندگي داره تو خيابان خرمشهر كه سايتش رو ميتوني ببيني
قيمتش حدودا 200الي 230هزار تومن

MoHaMaD Z
2 August 2010, 11:41 PM
واسه سمند و 405 و پارس قیمتش 167 تومنه ! ( واسه تمامی شیشه ها )
به نظرتون ارزش داره واقعا ؟!

mohammad1983
3 August 2010, 06:00 AM
http://www.shayaparto.com

gamekhor2007
3 August 2010, 08:36 AM
ارزش دادن این پول رو داره؟

mohammad1983
3 August 2010, 02:51 PM
من و تعدادی از دوستان که نصب کردیم میگیم 100%

ATOS
3 August 2010, 03:38 PM
من و تعدادی از دوستان که نصب کردیم میگیم 100%
همین شایا رو نصب کردید؟
چند درصد هست؟

mohammad1983
3 August 2010, 06:22 PM
بله همین شایا
نمیدونم 20 یا 25 درصد هست.
اونجا کاتالوگ دارند و همه رنگ و همه درصدی موجود هست.خودشون هم میدونند تا چند درصد مجاز هست.
برای من ضد سرقت بودن مهم نبود رو این حساب ضخامت 50 میکرون نصب کردم.ضخامت 100 میکرون هم هست که علاوه بر تمام ویژگی هاش شیشه رو ضد سرقت هم میکنه.

amhr
3 August 2010, 09:02 PM
واسه ال90 چقدر در مياد؟

mohammad1983
3 August 2010, 09:36 PM
گفتم اون زمان 190 دراومد.
اما الان چون تابستان هم هست و مشتری زیاده قیمت تا 280 هم بالا میره.البته جای تخفیف داره.
اگر اونجا برید میبینید که اصولا ماشین زیر 40 تومان کمتر میاد و این محصول رو نصب میکنه.
توی زمستان فکر میکنم با قیمت پایین تر بشه نصبش کرد.مخصوصا این که بعد از نصب , شیشه ها نباید تا 4 روز اصلا بالا پایین بشه.رو این حساب زمستان برای نصب ویندو فیلم خیلی بهتر هست.

ATOS
3 August 2010, 10:22 PM
گفتم اون زمان 190 دراومد.
اما الان چون تابستان هم هست و مشتری زیاده قیمت تا 280 هم بالا میره.البته جای تخفیف داره.
اگر اونجا برید میبینید که اصولا ماشین زیر 40 تومان کمتر میاد و این محصول رو نصب میکنه.
توی زمستان فکر میکنم با قیمت پایین تر بشه نصبش کرد.مخصوصا این که بعد از نصب , شیشه ها نباید تا 4 روز اصلا بالا پایین بشه.رو این حساب زمستان برای نصب ویندو فیلم خیلی بهتر هست.
شیشه عقب رو چکار میکنن؟
کارشون چند درصد تمیز هست؟ هوا نمیافته؟
کل کار چقدر طول میکشه؟
لبه نمیکنه ؟ برنمی گرده؟

mohammad1983
3 August 2010, 11:46 PM
تمام این هایی که شما اشاره میکنید تا 5 سال گارانتی داره!
بر خلاف برچسب های متفرقه که با گرمکن های عقب مشکل دارند.شیشه عقب یا جلو ماشین به هر سایزی که باشه به صورت 1 تیکه نصب میشه و اصلا گرمکن های شیشه هیچ تاثیری روش نداره.
وقتی این ویندو فیلم ها نصب میشه اولش احساس میکنی که چیزی روی شیشه هست اما به مرور و وقتی در معرض تابش آفتاب قرار میگیره اصطلاحا جذب شیشه میشه.
برای شیشه جلو هم از مدل شفاف و بیرنگ استفاده میکنند که وقتی از بیرون به شیشه جلو نگاه میکنید متوجه بازتابش نور آفتاب به بیرون میشید.(مانند شیشه جلو زانتیا یا مرسدس S350)
دوست عزیز اشاره کردم طرف ماشین میاره اونجا 200 میلیون پولش رو داده.اونوقت شما میگید کارشون تمیز هست؟؟
کل شیشه ها تقریبا 2 ساعت زمان میبره.شاید هم بیشتر.

ATOS
4 August 2010, 12:02 AM
تمام این هایی که شما اشاره میکنید تا 5 سال گارانتی داره!
بر خلاف برچسب های متفرقه که با گرمکن های عقب مشکل دارند.شیشه عقب یا جلو ماشین به هر سایزی که باشه به صورت 1 تیکه نصب میشه و اصلا گرمکن های شیشه هیچ تاثیری روش نداره.
وقتی این ویندو فیلم ها نصب میشه اولش احساس میکنی که چیزی روی شیشه هست اما به مرور و وقتی در معرض تابش آفتاب قرار میگیره اصطلاحا جذب شیشه میشه.
برای شیشه جلو هم از مدل شفاف و بیرنگ استفاده میکنند که وقتی از بیرون به شیشه جلو نگاه میکنید متوجه بازتابش نور آفتاب به بیرون میشید.(مانند شیشه جلو زانتیا یا مرسدس S350)
دوست عزیز اشاره کردم طرف ماشین میاره اونجا 200 میلیون پولش رو داده.اونوقت شما میگید کارشون تمیز هست؟؟
کل شیشه ها تقریبا 2 ساعت زمان میبره.شاید هم بیشتر.
از پاسخ هاتون ممنونم،شدیدا ترغیب شدم به انجامش،ممنون

با سلام
ضد UV بودن اين طلقهاي مشكي همگي الكيه
من با توجه به اينكه ناراحتي پوستي دارم 206 خودمو دادم ويندو فيلم كرد شيشه جلو شفاف كناري ها وعقب 30% خيلي عالي شد نه جوريه كه پليس بتونه گير بده نه ساده است مثل شيشه رنگي اصل شده و واقعا از گرم شدن داخل ماشين در آفتاب تا حد زيادي جلوگيري ميكنه و واقعا ضد اشعه مضر آفتابه رو پوستم تجربه شده ولي خوب هزينه 240هزار تومان با 5 سال گارانتي كتبي مبني بر ضد خش بودن و مات شدن
اصلا روی دید جلو تاثیر نداره؟!؟!

mohammad1983
4 August 2010, 06:07 AM
اصلا تاثییر نداره بلکه...
نور آفتابی که به ماشین های جلویی میخورد و با زتاب اون به چشم راننده میاد رو هم کاهش میده.

gamekhor2007
4 August 2010, 10:13 AM
ما که شهرستان هستیم باید چکار کنیم:icon_cry::icon_razz

saeed616361
4 August 2010, 10:43 AM
ما که شهرستان هستیم باید چکار کنیم:icon_cry::icon_razz

اول با شركتش تماس بگير ببين تو شهرستان نماينده داره؟ (فكر نكنم داشته باشه چون توتهران هم فقط يك نمايندگي هست) اگر نداشت ارزششو داره قبلا با نمايندگي هماهنگ كن نوبت ميده 1روز بيا تهران برا نصب در عوض موقع برگشت مي توني اثرش رو ببيني
البته ماشينت بايد كولر دار باشه چون 2الي 3 روز نبايد شيشه رو پايين بدي اگر كولر دار نيست وقتي هوا خنكه اينكار رو انجام بده

gamekhor2007
4 August 2010, 12:47 PM
ماشین که 405 هست.اگر شیراز هم نمایندگی داشته باشه خوبه

kiuna
4 August 2010, 01:06 PM
اگه میشه یه عکس از ماشین خودتون که روش نصب کردید بزارید

mohammad1983
4 August 2010, 03:12 PM
مال من که تیرگیش کم هست و از بیرون زیاد نشون نمیده.ولی حالا 1 عکس میگذارم.امیدوارم مفید باشه.

http://www.irfreeup.com/images/fiu0ets1entyyks8gfzu_thumb.jpg (http://www.irfreeup.com/viewer.php?file=fiu0ets1entyyks8gfzu.jpg) http://www.irfreeup.com/images/3rbatlv1pxcmu1d6egwuc_thumb.jpg (http://www.irfreeup.com/viewer.php?file=3rbatlv1pxcmu1d6egwuc.jpg)

kiuna
8 August 2010, 03:41 PM
مال من که تیرگیش کم هست و از بیرون زیاد نشون نمیده.ولی حالا 1 عکس میگذارم.امیدوارم مفید باشه.

http://www.irfreeup.com/images/fiu0ets1entyyks8gfzu_thumb.jpg (http://www.irfreeup.com/viewer.php?file=fiu0ets1entyyks8gfzu.jpg) http://www.irfreeup.com/images/3rbatlv1pxcmu1d6egwuc_thumb.jpg (http://www.irfreeup.com/viewer.php?file=3rbatlv1pxcmu1d6egwuc.jpg)
ممنون برای عکسها با توجه به رنگ ماشین هر چند مقدارش کمه اما خوب شده
درصدش برای شیشه جلو و عقب چقدره ؟

gamekhor2007
8 August 2010, 04:29 PM
از کجا میشه فهمید این برچسبها معمولی آمریکایی هست یا نه؟

mohammad1983
8 August 2010, 05:29 PM
ممنون برای عکسها با توجه به رنگ ماشین هر چند مقدارش کمه اما خوب شده
درصدش برای شیشه جلو و عقب چقدره ؟
جلو کاملا بیرنگ هست.اما وقتی نصب میشه نوری که به بیرون بازتاب میشود حالت هفت رنگ داره.ولی از تو کاملا بیرنگ هست.
شیشه عقب هم دقیقا همرنگ شیشه درب ها میشه.

gamekhor2007
10 August 2010, 01:01 PM
من امروز صبح رفتم و شیشه هارو دودی کردم.4 تا در شد 38 و طبق گفته فروشنده ضد خش و UV بودند و جنسشون هم با این معمولی ها فرق میکرد.جوری هست که نور آفتاب که بیشتر میشه شیشه بیشتر شبیه آینه میشه و درصدش فکر کنم15 یا 20 بود

saeed616361
10 August 2010, 01:12 PM
با عرض معذرت بايد بگويم ضد UV بودن كاملا منتفي است با 38000 تومان براي امتحان يك تكه از برچسب ها رو به يك عينك سازي ببر بگو برات امتحان كنه معلوم ميشه
من شيشه ماشين خودمو لومر كردم يك تكه اش رو هم از زائده ها ور داشتم بردم عينك سازي تست كردم كاملا ضد UV بود ولي قيمت چند؟ 240000تومان
هركي با اين قيمتهاي الكي ميگه ضد UV كاملا كلاه برداره فقط جلوي نور خورشيدرو ميگيره و بس

hupirate
18 September 2010, 02:52 PM
سلام
امروز یه آزارا دیدم که شیشه هاش نقطه ای بود و توی ماشین خوب دیده میشد ولی خیلی جلوی نور خورشید رو گرفته بود طرحش هم درست مثل نقطه های کنار شیشه جلو و عقب ماشین بود
قبلا هم یه کمری دیده بودم که راه راه ریز افقی داشت
خبر دارید چجوریه و جنسش چیه ؟

haftsin
18 September 2010, 10:12 PM
سلام
امروز یه آزارا دیدم که شیشه هاش نقطه ای بود و توی ماشین خوب دیده میشد ولی خیلی جلوی نور خورشید رو گرفته بود طرحش هم درست مثل نقطه های کنار شیشه جلو و عقب ماشین بود
قبلا هم یه کمری دیده بودم که راه راه ریز افقی داشت
خبر دارید چجوریه و جنسش چیه ؟
سلام
دقیقاً همان برچسب هاست با طرحهای خاص که به نظر من برای شیشه عقب خیلی عالیه.:icon_excl

M.D.
19 September 2010, 08:59 AM
مال من که تيرگيش کم هست و از بيرون زياد نشون نميده.ولي حالا 1 عکس ميگذارم.اميدوارم مفيد باشه.

مبارک باشه.
ميشه لطفا بگين چه رنگها و چه طرحهايي دارن و اينکه طرح داراش (نقطه نقطه) قيمتش با رنگي فرق داره يا نه؟
آيا اين طرح دارها و رنگي ها همگي مجازن. يعني راهنمايي و رانندگي گير نميده؟
و اينکه به نظر خودتون با توجه به رنگهايي که ديدين چه رنگهايي به ماشين مشکي بيشتر مياد.
ممنون

mohammad1983
19 September 2010, 05:20 PM
مرسی.
والا تا اونجا که میدونم طرح دار نداره.همه ساده هست.اصولا توی ماشین دیده بشه راهنمایی رانندگی گیر نمیده.
اونجا یک کاتالوگ دارند از انواع رنگ ها ما درجات تیرگی مختلف.از مدل آینه ای بگیر تا ویندو فیلم بیرنگ که اصلا معلوم نیست.اما خواص خودش رو داره.
بستگی به رنگ ماشین داره.من از سری رنگ های برنز دومین درجه رو انتخاب کرد..اگر تیره تر بر میداشتم حالت برنزی رو نشون میداد.رنگ های دودی هم قشنگ هست.باید از نزدیک ببینید و روی ماشین تست کنید.

تك سوار
19 September 2010, 05:39 PM
بنظرم در انتخاب رنگ طلق به غير از رنگ ماشين به رنگ تودوزيها هم مي شه توجه كرد مثلا تركيب طلقهاي تيره با تودوزيهاي روشن جالب مي شه . من تا 12 رنگ تو يه مغازه ديدم و پليس به رنگش كاري نداره فقط تا 40درصد رو معمولا كاري ندارند .

Validator
20 September 2010, 06:15 PM
بنظرم در انتخاب رنگ طلق به غير از رنگ ماشين به رنگ تودوزيها هم مي شه توجه كرد مثلا تركيب طلقهاي تيره با تودوزيهاي روشن جالب مي شه . من تا 12 رنگ تو يه مغازه ديدم و پليس به رنگش كاري نداره فقط تا 40درصد رو معمولا كاري ندارند .
نمی دونم درست منظورتون رو متوجه شدم یا نه ولی بالای 30% خیلی تیره میشه و معمولا با پلیس یا برای معاینه فنی، به سلیقه طرف مربوط میشه که چقدر ایراد بگیره... به خصوص برای بعضی از خودروهای خارجی که شیشه های عقبشون، فابریک دودیه هم این مشکل پیش میاد که باید به طرف اثبات بشه که فابریک اینطور بوده...
همونطور که گفتید ترکیب دودی شیشه با تودرزی روشن، هم در زیبایی هم در رفع گیر (!) موثره...:icon_cool

تك سوار
20 September 2010, 06:53 PM
تا اونجا كه من فهميدم چيزي كه مصوب شده 40% هس ت و بعضي ميگن كمتره ولي چون اكثر شيشه دوديهاي فابريك 40% هستند بنابراين به قول شما كاملا وابسته به سليقه طرفه . افسرها بيشتر به اين توجه مي كنن كه توي ماشين معلومه يانه و معمولا هم از پشت ماشين به تو نگاه مي كنن بنابراين همين مسئله انتخاب رنگ طلق خودش مهمه و رنگهاي روشنتر كمتر نظر پليس رو جلب مي كنه

ATOS
20 September 2010, 09:54 PM
این شیشه های خال خالی قضیش چی شد؟
چجور برچسبی هست؟

mohammad1983
20 September 2010, 09:59 PM
یک زمانی به پرده شیشه عقب گیر میداند و جریمه می کردند.اما با اومدن ماشین های وارداتی و مجهز بودن به این آپشن بیخیال قضیه شدند.شیشه دودی رو هم اخیرا گیر نمیدهند.چون بیشتر وارداتی ها شیشه دودی دارند.

yesyes
20 September 2010, 11:14 PM
این شیشه های خال خالی قضیش چی شد؟
چجور برچسبی هست؟

اونها هم تقریبا" مثل برچسبهای دودی هستن
با این تفاوت که با استفاده از حرارت می چسبونن
و برای شیشه عقب استفاده میشه که داخل ماشین دید داشته باشه.

hupirate
21 September 2010, 04:30 PM

هزینش چقدره و از کجا میشه تهیه کرد؟

yesyes
22 September 2010, 12:04 AM
هزینش چقدره و از کجا میشه تهیه کرد؟

هزینش کمی بیشتر از دودی است و بعضی اسپرتیها دارند.

khalil-pz
24 September 2010, 03:44 AM
سلام

دوستان میخوام شیشه های عقب ماشینم رو دودی کنم . به نظرتون از داخل دودی بشه به گرم کن شیشه عقب صدمه نمیزنه ؟؟ مخصوصا تو زمستون وقتی گرم کن روشن هست.

ATOS
24 September 2010, 02:00 PM
امروز یه L90 دیدم که کل شیشه ها+عقب رو دودی 25% سبزرنگ کرده بود،فکر کنم لومر بود،واقعا قشنگ شده بود،انگیزم برای انجامش خیلی زیاد شد:icon_evil

با این حساب بعدا نمیشه برش داشت؟

khalil-pz
25 September 2010, 08:34 AM
سلام

دوستان میخوام شیشه های عقب ماشینم رو دودی کنم . به نظرتون از داخل دودی بشه به گرم کن شیشه عقب صدمه نمیزنه ؟؟ مخصوصا تو زمستون وقتی گرم کن روشن هست.

کسی نیست ما رو راهنمایی کنه؟

amahdavi2004
25 September 2010, 10:07 AM
من از اين نوار برچسب‌هاي آفتابگير كه مثل سياهي دور شيشه متخلخل هستند مي خواهم كه رويش نوشته است Peugeot.
شيشه جلوي 206 خيلي بلند است و موقعي كه آفتاب از جلو است، آفتاب از آن قسمت بالاي شيشه روي راننده مي افتد يا از پشت آينه چشم راننده را مي زند.
به چند تا اسپرتي رفتم نداشتند ولي روي بعضي ماشين ها ديده ام.

saeed616361
25 September 2010, 11:16 AM
با این حساب بعدا نمیشه برش داشته؟

با سلام
چرا اگر بخواهي ميتوني برش داري ولي بايد بري همون شركت كه نصبش كرده برات جدا كنه
به غير از زيبايي واقعا در جلوگيري از اشعه UV خورشيد موثره من تمام شيشه هاي 206 ام رو (جلو شفاف)30% لومر كردم مثل شيشه هاي فبريك رنگي شده

amahdavi2004
2 October 2010, 10:07 AM
من از اين نوار برچسب‌هاي آفتابگير كه مثل سياهي دور شيشه متخلخل هستند مي خواهم كه رويش نوشته است Peugeot.
شيشه جلوي 206 خيلي بلند است و موقعي كه آفتاب از جلو است، آفتاب از آن قسمت بالاي شيشه روي راننده مي افتد يا از پشت آينه چشم راننده را مي زند.
به چند تا اسپرتي رفتم نداشتند ولي روي بعضي ماشين ها ديده ام.

من امير كبير و سورنا را گشتم نبود!
كسي آدرس دارد؟

saeed616361
2 October 2010, 12:46 PM
من امير كبير و سورنا را گشتم نبود!
كسي آدرس دارد؟

مركز فروشش خيابان فردوسي هست من ديدم اونجا دارن نصب هم ميكنن

amahdavi2004
2 October 2010, 12:50 PM
فردوسي هم گشتم نبود؛ نهايت چيزي كه داشتند نوار بدون نوشته پژو بود؛ شما دقيقاً هميني كه من گفتم را ديده ايد؟

amahdavi2004
6 September 2011, 09:04 AM
7840
با اين كه يك سال گذشته؛ ولي من هنوز اين نمونه برچسب شيشه جلو را جايي نديده ام!
فردوسي و سورنا را گشتم نبود فقط معمولي بدون نوشته پژو را داشتند و مي گفتند روي نوار آبي مي برند و روي شطرنجي مي چسبانند(مثل اتوبوس:icon_arro) ولي اين كه من ديده ام مستقيماً روي خود شطرنجي چاپ شده است و از داخل هم نوشته ديده نمي شود.
چون شيشه جلو 206 خيلي بلند است حتماً به اين آفتابگير نيازمند است، من هنوز كاغذ شماره بدنه را از روي شيشه نكنده ام (با اين كه از اين كار جوادمآبانه بدم مي آيد) چون كمي جلوي آفتاب را مي گيرد.
كسي دقيقاً اين نمونه را جايي ديده است و مي تواند نشاني دقيق بدهد؟

araryan
10 March 2012, 02:37 PM
به هيچ عنوان لومر نكنين
من يه بار لومر كردم.از نظر كاهش تشعشعات خوبه ولي به مشكلاتي خوردم كه توبه كردم ديگه لومر نكنم و تو همه تاپيكاي مربوطه اطلاع رساني كنم.
قبل از انجامش از مشكلات احتماليش پرسيدم ولي رييس شركته همچين با اطمينان ميگفت كه گير نميدن و ما تا 25 درصد تضمين ميكنيم و.....
كه آخر راضي شدم ال نودمو لومر كنم اونم محض احتياط 15 درصد! يعني عملا خيلي كمرنگ.
اولا برخلاف نمونه كارايي كه نشون داد تميز كار نكرد و هم كدر شد و هم پر حباب.شيشه جلو سمت شاگرد بزور و با صداي بدي بالا پايين ميرفت و چند تا از رشته هاي گرمكن شيشه عقب كنده شد.دوماديد شبم كم شد.و باز طرفي هم زياد بخار ميكرد و هم غبار زياد روش مينشست.سوما چند بار كه پليس گير داد ولي هربار يجوري خلاص شدم.چهارما و البته بدترين مشكل گرفتن معاينه فني بود كه بيچارم كرد.به چند تا مركز رفتم ولي همشون گير دادن.هرچي ميگفتم كه خود رييس پليس گفته تا 40 درصد مجازه و... ميگفتن ما به مسائل قانوني كاري نداريم.از نظر فني تغيير شيشه ها غير استاندارده و....
برگشتم به همون شركت وبه رئيسشون داستانو گفتم.اونم با كمال خونسردي گفت آره معمولا معاينه گير ميده. و وقتي بهش ياداوري كردم كه خودت گفتي تا 25 درصدو تضمين ميكنم گير ندن وتازه منم 15 درصد انجام دادم شروع كرد به طفره رفتن و...آخرشم گفت كه يه نفرو ميشناسه كه 200 ميگيره و معاينه ميگيره.اگه هم بخوام لومرو از رو شيشه ها بردارم 100 خرجشه كه اونم 50 ازم ميگيره تازه شيشه ها خيلي ناجور ميشن.سرتونو درد نيارم بعدش فهميدم كه اون معاينه كه منظورش بود جعليه و خطرناك و منم اهل اينجور ريسكا نبودم.آخرش ماشينو با قيمت پاييني به فروش گذاشتم ولي به مشتريا مشكلو ميگفتم كه اگه خودشون راهي بلدن معاينه رو بگيرن و من موقع وكالت نوشتن همه پولو ميگيرم و به بقيه اش كاري ندارم.يه بنده خدايي با اين شرايط خريد و با كلي مكافات معاينه رو گرفت ولي اين دفعه تو تعويض پلاك گير دادن!! اونم يجوري درست كردو بلاخره سندو بنام زد.هنوزم حيفم مياد ماشين سالم و سرحال و در حد صفرمو كه الان بايد 19 تومن بخرم 11 وخورده اي فروختم.

aliaghil
10 March 2012, 07:54 PM
به هيچ عنوان لومر نكنين
من يه بار لومر كردم.از نظر كاهش تشعشعات خوبه ولي به مشكلاتي خوردم كه توبه كردم ديگه لومر نكنم و تو همه تاپيكاي مربوطه اطلاع رساني كنم.
قبل از انجامش از مشكلات احتماليش پرسيدم ولي رييس شركته همچين با اطمينان ميگفت كه گير نميدن و ما تا 25 درصد تضمين ميكنيم و.....
كه آخر راضي شدم ال نودمو لومر كنم اونم محض احتياط 15 درصد! يعني عملا خيلي كمرنگ.
اولا برخلاف نمونه كارايي كه نشون داد تميز كار نكرد و هم كدر شد و هم پر حباب.شيشه جلو سمت شاگرد بزور و با صداي بدي بالا پايين ميرفت و چند تا از رشته هاي گرمكن شيشه عقب كنده شد.دوماديد شبم كم شد.و باز طرفي هم زياد بخار ميكرد و هم غبار زياد روش مينشست.سوما چند بار كه پليس گير داد ولي هربار يجوري خلاص شدم.چهارما و البته بدترين مشكل گرفتن معاينه فني بود كه بيچارم كرد.به چند تا مركز رفتم ولي همشون گير دادن.هرچي ميگفتم كه خود رييس پليس گفته تا 40 درصد مجازه و... ميگفتن ما به مسائل قانوني كاري نداريم.از نظر فني تغيير شيشه ها غير استاندارده و....
برگشتم به همون شركت وبه رئيسشون داستانو گفتم.اونم با كمال خونسردي گفت آره معمولا معاينه گير ميده. و وقتي بهش ياداوري كردم كه خودت گفتي تا 25 درصدو تضمين ميكنم گير ندن وتازه منم 15 درصد انجام دادم شروع كرد به طفره رفتن و...آخرشم گفت كه يه نفرو ميشناسه كه 200 ميگيره و معاينه ميگيره.اگه هم بخوام لومرو از رو شيشه ها بردارم 100 خرجشه كه اونم 50 ازم ميگيره تازه شيشه ها خيلي ناجور ميشن.سرتونو درد نيارم بعدش فهميدم كه اون معاينه كه منظورش بود جعليه و خطرناك و منم اهل اينجور ريسكا نبودم.آخرش ماشينو با قيمت پاييني به فروش گذاشتم ولي به مشتريا مشكلو ميگفتم كه اگه خودشون راهي بلدن معاينه رو بگيرن و من موقع وكالت نوشتن همه پولو ميگيرم و به بقيه اش كاري ندارم.يه بنده خدايي با اين شرايط خريد و با كلي مكافات معاينه رو گرفت ولي اين دفعه تو تعويض پلاك گير دادن!! اونم يجوري درست كردو بلاخره سندو بنام زد.هنوزم حيفم مياد ماشين سالم و سرحال و در حد صفرمو كه الان بايد 19 تومن بخرم 11 وخورده اي فروختم.

لطفا بيشتر توضيح بدين
آيا شما مطمئني از پوشش لومر استفاده کردين؟ بردين خود نمايندگي در تهران؟
دوستاني که از پوشش لومر استفاده کردن بيان در مورد کيفيت کار روي ماشينشون توضيح بدن منظورم از لحاظ تميز کار کردن و حباب ننداختن پوشش، همچنين کدر شدن يا نشدن پوشش مدتي بعد از نصب است.
بعد معاينه فني چکار به دودي بودن شيشه‌ها داره؟

moje90
10 March 2012, 11:06 PM
دوستان من الان حدودا یک ماه هست که شیشه ماشینم دودی 25 درصد زدم بنظرتون گیر نمیدن ..شیراز هم هستیم ...هم روی ال90 مون هست(2 ساله) و هم روی تیبای خودم

araryan
12 March 2012, 02:59 PM
لطفا بيشتر توضيح بدين
آيا شما مطمئني از پوشش لومر استفاده کردين؟ بردين خود نمايندگي در تهران؟
دوستاني که از پوشش لومر استفاده کردن بيان در مورد کيفيت کار روي ماشينشون توضيح بدن منظورم از لحاظ تميز کار کردن و حباب ننداختن پوشش، همچنين کدر شدن يا نشدن پوشش مدتي بعد از نصب است.
بعد معاينه فني چکار به دودي بودن شيشه‌ها داره؟

بله . تو تهران فقط يه جاست كه با تجهيزات مخصوصش اين كارو انجام ميده اونم سمت مصلي خ نيلوفره
من نديدم جاي ديگه انجام بدن .اگه هم جاي ديگه انجام بده احتمالا ماشينو با سوييچ ميگيره و ميفرسته همون جاي اصلي
به دليل مشكلاتي كه براي خيليا بوجود اومده اون شركت ديگه كمتر واسه لومر كردن ماشين تبليغات ميكنه و بيشتر رفته تو كار لومر شيشه هاي ساختمونا.
با اين حال من لومرو خودم دوست دارم و بنظرم مفيده ولي اولا با قيمت مناسب تر و دوما به شكلي كه مشكلات موجود حل بشه و همه چي از نظر قانوني و فني شسته رفته باشه.نه اينكه يكي بگه مجازه يكي بگه ممنوع .يا يه افسر گير بده يكي ديگه نده....

sogoli
22 March 2012, 01:52 PM
سلام
متاسفانه بعد از 6 ماه که شبشه ها رو دودی کردم گوشه های تلق کمی از شیشه جداشه . حالا چجوری می تونم اونا رو مجدد به شبشه بچسبونم؟

meisam210
18 April 2012, 01:51 PM
92039204
من ماشینم دوسال تمام اینطوریه و راضی هستم از دودی کردن شیشه ها
البته لازمه که بگم شیشه عقب رو بجای دودی کردن پرده گذاشتم

saber2q
22 April 2012, 09:17 PM
سلام
آیا شرکت شایا تو عباس آباد http://shayaparto.com جهت لومر کردن شیشه ماشین قابل اطمینانه؟
تلفنی خیلی مطمئن میگفت بهترین انتخابه و تعریف میکرد، آیا از نظر حرفه و تخصص کارشون خوبه/؟؟؟

romeo_1593
22 April 2012, 09:48 PM
این لومر که میگید چیه ؟ :icon_neut

Mgh122
22 April 2012, 10:23 PM
یکی از دوستان تو نت خیلی شاکی بود یه سرچ کنید به نظر من همون شیشه دودی بهتره...
لومر یه پوشش هست رو شیشه که با دستگاه انجام میشه و فکر کنم فقط یه شرکت هست انجام میده که مثلا برای یه پژو حدود 300 درمیاد(تمامی شیشه ها)

mohammad1983
22 April 2012, 10:25 PM
سلام
آیا شرکت شایا تو عباس آباد http://shayaparto.com جهت لومر کردن شیشه ماشین قابل اطمینانه؟
تلفنی خیلی مطمئن میگفت بهترین انتخابه و تعریف میکرد، آیا از نظر حرفه و تخصص کارشون خوبه/؟؟؟
سلام
من که 3 سال و خورده ای هست که انجام دادم و کوچکترین حباب و کدر بودن و خط و خش توش ندیدم.اون زمان که من با تندر اونجا رفتم و انجام دادم میشه گفت ماشین زیر 100 تومان اونجا نمیومد و همه مدل بالا ها لومر انجام میدادند و کارشون تمیز بود.

matin2012
23 April 2012, 12:08 AM
نکنید این کار را که توسط پلیس جریمه سنگینی خواهید شد. بد بینی هم داره که برای مثلا کارهای غیر اخلاقی میخواهید دودی کنید.

QashQai
23 April 2012, 12:19 AM
سلام

سلام

از بهترین هاست البته قیمت هم چندان پایین نیست پیشنهاد میدهم اگر میخواهید از کار آنها اطمینان داشته باشید یک بار به محل کارشان بروید معمولا همیشه ماشین زیر دست دارند کار آنها را از نزدیک ارزیابی کنید. من ندیدم کسی ناراضی باشه هر کسی استفاده کرده راضی بود با این حال صحبت های من را نادیده بگیرید از نزدیک کارشان را ارزیابی کنید مدتی است از کیفیت کارشان اطلاعی ندارم

موفق باشید

PAYAM
23 April 2012, 06:35 PM
این‌طور که من جدیدن دارم توی خیابون‌ها می‌بینم گویا دیگه پلیس مثل سابق حساسیتی روی شیشه‌های دودی نداره، کسی از دوستان جدیدن (مثلن از عید به اینور) برای تعویض پلاک رفته که ببینه هنوز مثل سابق به شیشه دودی موقع تعویض پلاک گیر می‌دن یا نه؟

amahdavi2004
23 April 2012, 08:07 PM
اگر گیر بدهند موقع معاینه فنی است؛ نشنیده ام در تعویض پلاک گیر دهند.

matin2012
23 April 2012, 11:04 PM
در هنگام تعویض پلاک حتی چراغ های ماشین را روشن کنی تا معلوم بشه زنون نبستی تا اصالت خودرو مورد تایید قرار گیرد. داشتن شیشه دودی و بوق شیپوری و خروسی و گاوی که .......

PAYAM
24 April 2012, 02:48 PM
اگر گیر بدهند موقع معاینه فنی است؛ نشنیده ام در تعویض پلاک گیر دهند.
اتفاقن به این مورد خاص دقیقن موقع تعویض پلاک گیر می‌دهند.

Mgh122
25 April 2012, 10:31 AM
خوبی شیشه دودی هم همینه که به راحتی هر زمان مجبور شدید میشه حذفش کرد و بعد هم با هزینه اندک مجددا میشه شیشه رو دودی کرد.
با تشکر

meisam210
25 April 2012, 11:57 PM
البته هزینش هم همچون اندک نیست کم کمش 50تومن شیرین میشینه

Mgh122
26 April 2012, 09:29 AM
بله فرمایش شما صحیحه در مقایسه با قیمت300 تومنی لومر عرض کردم وگرنه بله حتی من برای تمام شیشه ها حدود 70 تومن قیمت دارم.البته اصلا این مورد گیر دادن به درصدهای پایین خیلی بعیده چون الان خیلی وقته خدا رو شکر به شیشه دودی گیر نمیدن وخود سردارمومنی هم اعلام کرد تا 30 % مشکلی نداره.دوستان میتونند بجای درصد بالا از جنس خوب ولی با درصد پایین استفاده کنند که هم خیالشون راحت باشه هم بعلت کیفیت جنس مقداری جلوی گرمای نور خورشید رو بگیره..
با تشکر

رارنده
28 April 2012, 10:32 AM
كلاً آفتاب ، عرق كردن شيشه ، رطوبت يا ايجاد خش خرابش مي كنه.اگر تو شهر هم خوش شانس باشي موقع معاينه فني بهت گير مي دن.به هر حال اينكارو نكن به دردسرش نمي ارزه.

haftsin
30 April 2012, 07:31 PM
دوستان، اگه خودمون بخوایم شیشه ها رو دودی کنیم، تجربه خاصی میخواد؟ یا دو نفری با همون آب صابون میشه درستش کرد.؟
از کدم طلق تو بازار بخریم؟ متری چند در میاد حدوداً

Mgh122
1 May 2012, 08:02 AM
با سلام
به نظر من ارزششو رو داره. تا اونجایی که من شنیدم جنس خوب حدود قیمتش حدود 5-6 تومنه(حدود ) و به نظرم حتی اگه خراب هم بشه ارزش داره یه بار امتحان کنید اون پولی که شما به طرف میدید براتون شیشه دودی کنه بیشترش اجرته!:icon_arro
1-اول باید شیشه ها خوب پاک بشه .
2- از اون مایع به قول خودش مخصوص (به نظرم همون آب وصابون خیلی کم بود) رو شیشه اسپری کنید
3- طلق ها رو روی شیشها بندازید و حدودی (بزرگتر)ببرید.
4- روی طلق ها خوب سشوار بکشید تا تقریبا فرم شیشه بشه(خیلی نه!!)
5- به آرومی لایه زیر طلق رو بلند کنید وبا یه جسم پلاستیکی (با کاربرد کاردک یا تیغه بنایی) به آرومی با باز کردن طلق اون قسمت رو صاف کنید ومیزان آب در مرحله اول باید طوری باشه که این مرحله به راحتی با تیغه پلاستیکی طلق صاف بشه.
بهتره بعد مرحله4 کمی دوباره از اون مایع بریزید
6-این صاف کردن سطح وخارج کردن جباب های هوا رو باید به آرامی و چند بار انجام بدید تا هیچ جباب هوایی نمونه...
به نظر من که ارزش داره خودتون انجام بدید..
7!!-موفق باشید.:icon_excl

meisam210
1 May 2012, 08:31 AM
بله درسته دقیقا منتهی اون مایه مخصوص کمی شیشه شور به اضافه مقداری آب برای چسبندگی برچسب به شیشه دودی هست

haftsin
1 May 2012, 04:03 PM
ممنون، دوستان حتماً طلق باید به قسمت داخلی شیشه چسبیده بشه؟
از بیرون نمیشه دودی کرد؟
و واسه شیشه های عقب جانبی طلق چند درصد رو پیشنهاد میکنید؟

Mgh122
1 May 2012, 04:32 PM
بیرون عوامل محیطی خیلی روش تاثیر گذاره وعمر چندانی نمی کنه ..بیشتر از % جنس مهمه که بتونه حرارت رو کنترل کنه و داخل ماشین خنک باشه من پیشنهادم برای این که هم خدا راضی باشه هم خلق خدا(پلیس):icon_arro 30 % هست که واقعا مناسبه و اصلا هم تو شب مزاحم دید نیست و در روز هم چندان تابلو که باعث گیر بشه نیست(البته خدا رو شکر تا حالا)
با تشکر

moje90
1 May 2012, 10:34 PM
دوستان الان 2 سال هست که روی تندرمون دودی 25 درصد زدم و روی تیبا هم 25 درصد زدم ....خدا رو شکر از دست آفتاب ظهر راحت شدم و همچنین گرمای اتاق هم خیلی کمتر میشه ... کیفیت دودی که از داخل زده بشه بهتره چون بیرون بر اثر عوامل خارجی صدمه میبینه و خراب میشه ....برای تندر 15 تومن در اومد و برای تیبا هم توی بهمن ماه سال قبل 14 تومن طرف میگفت جنسش تایوان اصله و خدایی تا الان کیفیتش خوب بوده فقط توی بعضی از گوشه ها کمی هوا گرفته :icon_surp

دریانورد
14 May 2012, 09:57 AM
خوب شما شیشه ها رو عوض میکردی کمتر ضرر میکردی

osmaan
20 May 2012, 04:28 PM
سلام دوستان من سمند دارم و تو گرگان هستم
میخواستم بدونم هزینه دودی کردنش چقدر میشه؟ خودم بکنم بهتره یا بدم برام انجام بدن؟ از نظر اختلاف قیمت بین موقعی که خودم انجام بدم و یا طرف انجام بده چقدره؟
برای دودی کردن از چی استفاده میکنن و چه مارکی خوبه؟

مرسی

meisam210
20 May 2012, 10:47 PM
من 3شنبه نوبت دودی دارم
ریو
4تا شیشه در ها فقط
35000تومن
زد خش جنس خوب

Mgh122
21 May 2012, 12:14 PM
با سلام
میثم جان رفتی ایشالا بش بگو هم طرف ضمانتش کنه هم ترجیحا وقتی برو که آفتاب شدید نباشه...درصد بالا هم نزن (هم دیدت کمتر نشه هم پلیس جلوت رو نگیره)بیشتر رو جنسش تاکید کن که جلوی ورود گرما رو بگیره
موفق باشید:icon_excl

osmaan
21 May 2012, 09:12 PM
سلام دوستان من سمند دارم و تو گرگان هستم
میخواستم بدونم هزینه دودی کردنش چقدر میشه؟ خودم بکنم بهتره یا بدم برام انجام بدن؟ از نظر اختلاف قیمت بین موقعی که خودم انجام بدم و یا طرف انجام بده چقدره؟
برای دودی کردن از چی استفاده میکنن و چه مارکی خوبه؟

مرسی

Alireza.N
24 May 2012, 04:07 PM
من امروز کل شیشه هارو 25% دودی کردم.
made in taiwan بود ، گفت که UV هستش و ضد خش !

پلیس گیر میده !؟
برچسبش خوب هست !؟
70 تومان از من گرفت !

matoos
28 March 2013, 12:52 AM
دوستان من میخوام 206 خودمو شیشه هاشو دودی کنم
1-چند درصد بزنم؟؟؟؟؟؟؟جلو و عقب؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2-چرا دوستان میگن روز افتابی نباید ببرم.اخه من اینجا رفتم گفتن یک روز باید بیای افتابی باشه!!!!!!!!!!!!!
3-قیمتی که بهم داد 48 تومان!!!! تایوانی!!!!

shahin1990
29 March 2013, 08:21 PM
بنظر من شيشه دودي فقط به ماشيناي SUV مياد،اونم شيشه هاي عقبي.....رو ماشيناي سدان زياد جالب نميشه،بجز يه تعداد معدودي مثه سواري هاي هيونداي يا کيا و امثالهم که ماشين رو تشريفاتي ميکنه(اونم دودي درصد بالا) ولي رو اين ماشيناي توليد داخل خوب نميشه!نظر شخصي بود:icon_mrgr

ABBAS48845
11 May 2013, 09:07 AM
سلام .
برای شیشه جلو قطعا باید این برچسب شفاف از بیرون چسبیده بشه دیگه ، آره ؟
وگرنه اگه از داخل باشه باید آینه و s20 ها و آنتن و چشمی دزدگیر کلا همه کنده بشه که زیاد جالب نمیشه و دردسرش زیاده !!
شیشه عقب رو هم از میشه از بیرون چسبوند تا به گرمکن آسیبی نرسه ؟

Sent from my LT18i using Tapatalk 2