PDA

View Full Version : پرسش و پاسخ درخصوص داروها Fish Medications ا

صفحه ها : 1 [2]

nima_parsa
21 August 2009, 04:50 PM
سلام بر تمامی دوستان
بچه ها من شنیدم سولفات مس نابود کننده انگل پوستیه
کسی در موردش چیزی می دونه و استفاده کرده؟
اگه کسی استفاده کرده می خواستم بدونم کجا داره قیمتش چنده و طرز استفادش؟
با تشکر از زحمات همگی:lover:

nima_parsa
22 August 2009, 01:10 PM
سلام بر تمامی دوستان
در ضمن می خواستم بدونم برای درمان ایک چه دارویی پیشنهاد می کنید(کنترا ایک و کاستاپور نایاب شده و همچنین باکتاپور)از فونگی استاپ هم خبر ندارم .
B@B@K
22 August 2009, 02:30 PM
در ضمن می خواستم بدونم برای درمان ایک چه دارویی پیشنهاد می کنید(کنترا ایک و کاستاپور نایاب شده و همچنین باکتاپور)از فونگی استاپ هم خبر ندارم .
شما میتوانید از ich outاستفاده نمایید یا ich clearاین محصولات را من در آکواریوم مرجان دیده ام(ضد سفیدک)
کنترا ایک هم تا دیروز داشتند

B@B@K
22 August 2009, 02:38 PM
سلام بر تمامی دوستان
سولفات مس در نابودی اودینیوم و کوستیا و بعضی از قارچها و بعضی جلبک ها تاثیر داره
اگر mycopur سرا تهیه کنید یکی از مواد تشکیل دهنده اش سولفات مس هست

Moh4mm4d
22 August 2009, 05:23 PM
برای سفیدک من داروی JBL punktol رو هم پیشنهاد میکنم. ( ترکیبات : مالاشیت گرین و بریلینت گرین )

tetra contra spot ( یا همون contra ich ) رو من برای ماهی های عادی خوب جواب میگرفتم ولی اخیراً در مورد سفیدک فلاورم اصلاً جوابگو نبود اما punktol خیلی خوب عمل کرد.

البته در مورد سفیدک نا گفته نماند که از بین رفتن دانه های سفید نشانه از بین رفتن عامل بیماری نیست و بهتره 1 هفته تا 10 روز درمان ادامه پیدا بکنه وگرنه بعد از این مدت تخم های انگل دوباره فعال میشند و ممکنه بیماری برگرده ( چیزی که در مورد فلاور من اتفاق افتاد )

arashmax
22 August 2009, 06:46 PM
سلام
داروی مترونیدازول شرکت مایکروب لیفت ادعا داره که میتونه سفیدک رو درمان کنه
استفاده از مالاشیت گرین در کشور آمریکا ممنوع است و شرکت مایکروب لیفت مترونیدازول رو برای از بین بردن سفیدک پیشنهاد میکنه

http://a.imagehost.org/0876/mtn.jpg

البته ایک اوت هم یک داروی قوی برای از بین بردن ایک از همین شرکت هست

goldfishamir
23 August 2009, 10:11 AM
سلام
داخل آکواریمم یک نوع انگل گوارشی آمد که همه ماهی ها رو کشت نه مترونیدازول نه مبندازول ولورنسیت جدا جدا اثر نکرد مسموم شدند حالا برای این انگل جون سخت چی بریزم که تخمش از بین بره و دوباره آگواریمم رو راهندازی کنم ؟

nima_parsa
24 August 2009, 01:52 PM
سلام به همه دوستان
ممنون از جواباتون
یک سوال در موردpunktol داشتم می خواستم ببینم اثرش از پروتوزول بیشتره.چون تعریف پروتوزولو در مورد سفیدک خیلی شنیدم و مواد تشکیل دهنده پروتوزول چیه و کاربرد اصلیش چیه؟
بابک جان ادرسه اکواریوم مرجان بده و این محصول ich clear وich out محصول کدوم شرکته.
از بابت جوابها ممنون

B@B@K
24 August 2009, 02:45 PM
سلام به همه دوستان
ممنون از جواباتون
یک سوال در موردpunktol داشتم می خواستم ببینم اثرش از پروتوزول بیشتره.چون تعریف پروتوزولو در مورد سفیدک خیلی شنیدم و مواد تشکیل دهنده پروتوزول چیه و کاربرد اصلیش چیه؟
بابک جان ادرسه اکواریوم مرجان بده و این محصول ich clear وich out محصول کدوم شرکته.
از بابت جوابها ممنون
سلام :
پروتازول داروی بسیار خوبی هست منتهی قیمتش بالاست
آکواریوم مرجان تهرانپارس گلبرگ شرقی بین انوبان باقری و دردشت پلاک 244
تلفن:77906905

goldfishamir
25 August 2009, 10:17 AM
کسی نمی خواد جواب منو بده داخل آکواریمم یک نوع انگل گوارشی اومد که همه ماهی ها رو کشت نه مترونیدازول نه مبندازول ولورنسیت جدا جدا اثر نکرد مسموم شدند حالا برای این انگل جون سخت چی بریزم که تخمش از بین بره و دوباره آگواریمم رو راهندازی کنم ؟

http://www.phallz.com/images_phalls/buttons/quote.gif (http://www.phallz.com/newreply.php?do=newreply&p=740731) http://www.phallz.com/images_phalls/buttons/multiquote_off.gif (http://www.phallz.com/newreply.php?do=newreply&p=740731)

Romans
25 August 2009, 11:04 AM
کسی نمی خواد جواب منو بده داخل آکواریمم یک نوع انگل گوارشی اومد که همه ماهی ها رو کشت نه مترونیدازول نه مبندازول ولورنسیت جدا جدا اثر نکرد مسموم شدند حالا برای این انگل جون سخت چی بریزم که تخمش از بین بره و دوباره آگواریمم رو راهندازی کنم ؟

پرمنگنات پتاسیم

یادآوری : لطفن سوال خودتون را فقط در یک تاپیک مطرح کنید و از تکرار ان در تاپیکهای دیگر خودداری کنید.

goldfishamir
26 August 2009, 01:31 AM
بیشتر وقتها بجای اینکه ماهیها از بیماری بمیرند زودتر از داروهای ما مسموم میشوند راه حل شما برای جلوگیری از مسمومیت دارویی چیه/؟سوال دوم اینکه اگر ماهی سالم باشه ممکنه ازراه غذا یا آب لوله کشی بیماری انگلی بگیره

B@B@K
26 August 2009, 01:50 AM
بیشتر وقتها بجای اینکه ماهیها از بیماری بمیرند زودتر از داروهای ما مسموم میشوند راه حل شما برای جلوگیری از مسمومیت دارویی چیه/؟سوال دوم اینکه اگر ماهی سالم باشه ممکنه ازراه غذا یا آب لوله کشی بیماری انگلی بگیره
سلام :
1-دانستن میزان دوز مصرفی
2-تشخیص صحیح بیماری
3-شناختن داروها
بله امکان بوجود آمدن بیماری از دو مورد ذکر شده وجود داره
موفق باشید

salamti
27 August 2009, 12:00 PM
با عرض سلام خدمت اساتید محترم

آیا اطلاعی از روش درمان هاگ های میکسواسپور (Myxospora)و یا میکسواسپیرودیا (Myxo Sporodia) دارید ؟
ممنون میشم اگر راهنمایی فرمائید .

B@B@K
27 August 2009, 04:30 PM
با عرض سلام خدمت اساتید محترم

آیا اطلاعی از روش درمان هاگ های میکسواسپور (Myxospora)و یا میکسواسپیرودیا (Myxo Sporodia) دارید ؟
ممنون میشم اگر راهنمایی فرمائید .
با سلام به شما دوست عزیز
آیا شما واقعا با این نوع هاگ ماهیانتان درگیر شدند!!!
چون طبق مقاله ای که در کتاب راهنمای بیماری ماهی های آکواریومی نوشته آکسلرود نوشته شده این بیماری درمان نداره و ماهیان مریض باید از بین برده شوند

salamti
27 August 2009, 09:13 PM
با سلام به شما دوست عزیز
آیا شما واقعا با این نوع هاگ ماهیانتان درگیر شدند!!!
چون طبق مقاله ای که در کتاب راهنمای بیماری ماهی های آکواریومی نوشته آکسلرود نوشته شده این بیماری درمان نداره و ماهیان مریض باید از بین برده شوند

با سپاس از توجه شما

کتاب ذکر شده برای سال 1989 می باشد ، به امید اینکه با پیشرفت روز افزون علم پزشکی بعد از گذشت این همه سال شاید دارویی برای این هاگ ها کشف شده باشد مزاحم اساتید شدم .
فعلا طبق تجربه شخصی آوردن میزان PH برای دقایقی به زیر 4 درجه کمی موثر و امید وار کننده بوده است
موفق باشید .

B@B@K
28 August 2009, 12:37 AM
با سپاس از توجه شما

کتاب ذکر شده برای سال 1989 می باشد ، به امید اینکه با پیشرفت روز افزون علم پزشکی بعد از گذشت این همه سال شاید دارویی برای این هاگ ها کشف شده باشد مزاحم اساتید شدم .
فعلا طبق تجربه شخصی آوردن میزان PH برای دقایقی به زیر 4 درجه کمی موثر و امید وار کننده بوده است
موفق باشید .
ممنون
اگر امکانش هست شرایط ماهی بیمارتان را بازگو کنید و اینکه شما این هاگ ها را با وسایل خاصی نظیر میکروسکوپ ویا ... دیده اید ؟عکسی از این ماهی بیمارتان دارید؟
با تشکر

B@B@K
28 August 2009, 01:06 AM
با سپاس از توجه شما

موفق باشید .
یک نکته دیگر هم که یادم اومد این بود که در کتابی خواندم این بیماری معمولا توسط کرمهای توبیفکس وارد ماهی ها میشه و نوشته بود آهک پاشی استخرهای پرورش ماهی در جلوگیری از این بیماری مفیده (آهک زنده)ولی در ماهیهای زینتی معلوم نیست ودر ماهی ها روی سیستم عصبیشون تاثیر میزاره و ایجاد عدم تعادل میکنه و چرخش بدور خود. به هر حال ذکر شده بود درمانی نداره
موفق باشید

salamti
28 August 2009, 12:50 PM
ممنون
اگر امکانش هست شرایط ماهی بیمارتان را بازگو کنید و اینکه شما این هاگ ها را با وسایل خاصی نظیر میکروسکوپ ویا ... دیده اید ؟عکسی از این ماهی بیمارتان دارید؟
با تشکر

یک نکته دیگر هم که یادم اومد این بود که در کتابی خواندم این بیماری معمولا توسط کرمهای توبیفکس وارد ماهی ها میشه و نوشته بود آهک پاشی استخرهای پرورش ماهی در جلوگیری از این بیماری مفیده (آهک زنده)ولی در ماهیهای زینتی معلوم نیست ودر ماهی ها روی سیستم عصبیشون تاثیر میزاره و ایجاد عدم تعادل میکنه و چرخش بدور خود. به هر حال ذکر شده بود درمانی نداره
موفق باشید

با سلام مجدد خدمت دوست عزیزم

این هاگ ها با بزرگنمایی 600X و رنگ آمیزی براحتی قابل مشاهده هستند ، تنها مشخصه این بیماری عدم تعادل و سرگیجه است .
خوشبختانه با تکرار چند مرتبه عمل کاهش PH و سیفون مداوم نشانه هایی از بهبودی قابل روئیت است البته این فقط یک تجربه شخصی بوده و هیچ منبع علمی ندارد .

با تشکر از توجه و الطاف جنابعالی:lover:

M@mool
29 August 2009, 03:16 PM
سلام
در حین استفاده از tetra general tonic نیاز به سیفون کردن هست؟

B@B@K
29 August 2009, 10:19 PM
سلام
در حین استفاده از tetra general tonic نیاز به سیفون کردن هست؟
سلام بستگی به نوع درمان شما بله نیاز هست
در بعضی درمانها معمولا یک روز درمیان سیفون انجام شده و دوباره دوز دارو استفاده میشه

M@mool
29 August 2009, 10:57 PM
سلام بستگی به نوع درمان شما بله نیاز هست
در بعضی درمانها معمولا یک روز درمیان سیفون انجام شده و دوباره دوز دارو استفاده میشه

منظور من برای درمان دمخوره است

nima_parsa
30 August 2009, 07:59 PM
سلام به همه دوستان
می خواستم بدونم برای از بین بردن انگل ابششی در ماهی مثل تایگر مونو می شود از پرازیکوانتل به صورت خوراکی استفاده کرد
یا اصلا درمان خوراکی برای از بین بردن این بیماری وجود دارد.من 4 تا مونو دارم که در هر دقیقه 120بار ابشششون باز و بسته می شود و 3 هفته است که این علایمو دارن و
جز تنفس سریع علایم دیگری ندارند.
نظرتون چیه؟اگه انگله در قسمت بیماری ها مطرح کنم

B@B@K
30 August 2009, 10:33 PM
منظور من برای درمان دمخوره است
معمولا برای درمان دم خوره ماهی را سه روز در محلول فوق نگه میدارند اگر بیماری متوقف شد دارو قطع میشود وگرنه سیفون را انجام داده و دوباره درمان را تکرار کنید

Romans
31 August 2009, 11:35 AM
سلام به همه دوستان
می خواستم بدونم برای از بین بردن انگل ابششی در ماهی مثل تایگر مونو می شود از پرازیکوانتل به صورت خوراکی استفاده کرد
یا اصلا درمان خوراکی برای از بین بردن این بیماری وجود دارد.من 4 تا مونو دارم که در هر دقیقه 120بار ابشششون باز و بسته می شود و 3 هفته است که این علایمو دارن و
جز تنفس سریع علایم دیگری ندارند.
نظرتون چیه؟اگه انگله در قسمت بیماری ها مطرح کنم

سلام
ابتدا باید مطمئن شوید که این تنفس سریع دلیل دیگری نداشته باشد مثل افت کیفی اب یا تغییرات در میزان نیتریت و نیترات اب.

یکی از نشانه های بارز انگل ابششی ، تنفس ماهی با یک ابشش به مدت طولانی و باز شدن بیش از حد یک ابشش و قرمزی بافت ان مبیاشد.

برای درمان این بیماری میتوانید از داروی تریمازول سرا استفاده کنید.

در صورت در دسترس نبودن داروی فوق ، از قرص پرازیکوانتل به میزان 2 میلی گرم در لیتر استفاده کنید و درمان را تا یک هفته ادامه دهید.
موفق باشید.

mr.rostami
8 September 2009, 02:14 AM
سلام
اگه امکان داره راجع به گل میخک که در بیهوش کردن ماهیها کاربرد داره توضیح کامل بدید.( کجای گل استفاده میشه ؟ دوزه مصرفی و نحوه مصرف و ...)
ممنون

hossein_usb
17 September 2009, 05:31 PM
با سلام خدمته دوستان.يه سوروم دارم كه انگله آبشش داشت.از دارويه praziquantel استفاده كردم ولي بعد از سه روز بهبودي نديدم.بعده يه هفته هم دزه دارو واسه كشته شدنه تخمه انگلو تكرار كردم.الان هنوز آبشش ماهي قرمزه ولي نميماله آبشش رو به اطراف.ميخواستم ببينم درمان شده يا نه؟ماهي علائمه بيماري رو جز قرمزيه آبشش نداره.بعده 10 روز من آبو كلا سيفون كردم.اگه درمان نشده دوباره دارو بريزم؟خيلي ممنون

soli_aqua
22 September 2009, 11:25 PM
سلام خدمت دوستان....
میخواستم بپرسم استفاده هم زمان از 2 محصول
tetra planta min &tetra Algumin
مشکلی برای ماهیها بوجود نمیاره؟یا روی هم اثر منفی ندارن؟

hitman_ebs
23 September 2009, 11:29 AM
سلام خدمت دوستان....
میخواستم بپرسم استفاده هم زمان از 2 محصول
tetra planta min &tetra Algumin
مشکلی برای ماهیها بوجود نمیاره؟یا روی هم اثر منفی ندارن؟

کارایی الگمین رو کم میکنه ، پلانتامین باعث میشه جلبک های سبز کمی بیشتر بشه :icon_cool

FARAVAHAR
28 September 2009, 07:28 PM
سلام
چندی پیش داروی trimazole شرکت سرا رو گرفتم و بعد از استفاده اون رو توی یخچال گذاشتم.
امروز یه سری بهش زدم و چیزی شبیه کپک توش مشاهده کردم.
از خیر استفاده اش بگذرم یا هنوز میتونم استفاده کنم؟
تاریخ انقضاء هم تا سال 2011 هست.
از راهنماییتون ممنونم

Anoush
30 September 2009, 01:21 PM
سلام
چندی پیش داروی trimazole شرکت سرا رو گرفتم و بعد از استفاده اون رو توی یخچال گذاشتم.
امروز یه سری بهش زدم و چیزی شبیه کپک توش مشاهده کردم.
از خیر استفاده اش بگذرم یا هنوز میتونم استفاده کنم؟
تاریخ انقضاء هم تا سال 2011 هست.
از راهنماییتون ممنونم

اگر دارو کپک زده باشه که قاعدتا از بین رفته ولی درست دقت کنید که نکنه داخل دارو بطور غیر عمدی اب ریخته شده باشه و گلوله دارو بنظر کپک بیاد.

M@mool
2 December 2009, 12:10 AM
سلام
استفاده از تتراسایکلین به همراه جنرال تونیک تداخل دارویی داره؟

Romans
2 December 2009, 09:20 AM
سلام
استفاده از تتراسایکلین به همراه جنرال تونیک تداخل دارویی داره؟

سلام

خیر مشکلی نداره.

F@RSH@D rezayi
2 December 2009, 05:53 PM
ممکنه دوز مصرف جنرال تونیک رو دوستان بفرمایند . تو دفترچه ی فارسی نوشته 5/1 سی سی برای 20 لیتر در درمان معمولی روش به نظرم نوشته 5 سی سی برای 20 لیتر ، حالا کدام درست هست ؟

M@mool
2 December 2009, 08:46 PM
با اجازه بزرگان
بله توی بروشور فارسی همینطوری نوشته ولی در http://mamool.persiangig.com/TetraMedica%20GeneralTonic%20UK.pdf نوشته 5 !
که درستش همین 5 هست !

M@mool
4 December 2009, 09:58 PM
با درود
دوز مورد استفاده برای تتراسایکلین جهت درمان دمخوره چیه ؟دوستان لطفا سریعتر جواب بدین .

F@RSH@D rezayi
4 December 2009, 10:14 PM
با درود
دوز مورد استفاده برای تتراسایکلین جهت درمان دمخوره چیه ؟دوستان لطفا سریعتر جواب بدین .

دوز تتراسایکلین برای هر 50 لیتر یک کپسول 250 میلی گرم هست .

ولی خیلی بهتره که از نیتروفیورانتیون ( Nitrofurantion ) که کپسولهاش 100 میلی گرم هست برای هر 40 لیتر استفاده کنید . در داروخانه ها می تونید پیدا کنید .

امير حسين ـ 1976
19 December 2009, 01:18 AM
لطفا راهنمایی کنید که آیا میشه پرازیکوانتول رو همزمان با کنترا ایک(تترا) یا ایک اوت(میکروبلیفت) استفاده کرد.
البته هدف درمان بیماری دیسکس هست.

Anoush
20 December 2009, 02:00 PM
لطفا راهنمایی کنید که آیا میشه پرازیکوانتول رو همزمان با کنترا ایک(تترا) یا ایک اوت(میکروبلیفت) استفاده کرد.
البته هدف درمان بیماری دیسکس هست.

تا جاییکه من میدونم تداخل دارویی ندارند.

batista_24m
28 December 2009, 12:51 AM
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
می خواستم بپرسم که حین استفاده از کدام داروهای شرکت تترا نباید از کربن استفاده کرد. علت سوالم اینه که چون داخل اسفنج فیلتر من کربن هست و دائما روشنه . ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدین.
با تشکر - حامد

JBF
28 December 2009, 09:13 AM
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
می خواستم بپرسم که حین استفاده از کدام داروهای شرکت تترا نباید از کربن استفاده کرد. علت سوالم اینه که چون داخل اسفنج فیلتر من کربن هست و دائما روشنه . ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدین.
با تشکر - حامد
حامد عزيز دليل عدم استفاده از كربن حين درمان با دارو اينه كه ، كربن اكتيو داروي موجود در آب رو جذب خودش ميكنه و اجازه نميده كه دارو داخل آب كار اصلي خودش رو انجام بده و روند درمان رو مختل ميكنه.
اما شما اگر كربن اكتيو رو هم مدت زمان زيادي داخل فيلترتون نگهداري كنيد بعد از مدت خاصيت جذب كنندگي خودش رو از دست ميده و بصورت يك جنس اضافي و جاگير توي فيلترتون در مياد و شما ميتونيد از محفظه فيلترتون استفاده بهتر و مفيدتري داشته باشيد مثلاً از بيوبال و .... استفاده كنيد ، به همين خاطر هست كه اكثر دوستان بجز در موارد خاصي از ذغال داخل فيلترهاشون استفاده نميكنن .
و در نهايت هم يه خواهش شخصي داشتم و اونهم اينه كه توي نگارش امضا تون يه بازنگري بكنين .

موفق باشي

batista_24m
28 December 2009, 08:13 PM
حامد عزيز دليل عدم استفاده از كربن حين درمان با دارو اينه كه ، كربن اكتيو داروي موجود در آب رو جذب خودش ميكنه و اجازه نميده كه دارو داخل آب كار اصلي خودش رو انجام بده و روند درمان رو مختل ميكنه.
اما شما اگر كربن اكتيو رو هم مدت زمان زيادي داخل فيلترتون نگهداري كنيد بعد از مدت خاصيت جذب كنندگي خودش رو از دست ميده و بصورت يك جنس اضافي و جاگير توي فيلترتون در مياد و شما ميتونيد از محفظه فيلترتون استفاده بهتر و مفيدتري داشته باشيد مثلاً از بيوبال و .... استفاده كنيد ، به همين خاطر هست كه اكثر دوستان بجز در موارد خاصي از ذغال داخل فيلترهاشون استفاده نميكنن .
و در نهايت هم يه خواهش شخصي داشتم و اونهم اينه كه توي نگارش امضا تون يه بازنگري بكنين .

موفق باشي

سلام
JBL جان ممنون از اینکه جواب دادی . میخواستم بگم که من میدونم که کارایی کربن در چیه و اثر داروها رو میگیره من همیشه از کربن استفاده می کنم به این دلیل که : 1- بوی نامطبوع آکواریوم رو میگیره 2 - آب رو کریستالی میکنه . چون من از داروهای تترا زیاد استفاده میکنم مثل ایزی بالانس آکوا سیف سیف استارت و ... و این داروها هم هزینه میبره به این خاطر که نمیخوام اثر داروها کم بشه . گفنم دوستان شاید بدونن که کربن واسه کدوم یک از داروها مضره.
در مورد امضاء هم اگه مشکلی باشه حتما مدیرا گوشزد و اگه لازم دونستن اصلاحش میکنن.:icon_cool
ممنون از لطفت.

goldfishamir
6 January 2010, 02:16 AM
درمان با مترونیدازول 3 روز خوبه یا 5 روز یا یک روز در میان باشه ممنونم اگر هوا در مدفوع ماهی باشه و ماهی سیاه شده باشه یعنی خوب نشده ؟؟؟ من در مان اونارو 5 روز بصورت یک روز در میان انجام دادم ولی مثل اینکه جواب نداده؟؟

Romans
6 January 2010, 09:24 AM
درمان با مترونیدازول 3 روز خوبه یا 5 روز یا یک روز در میان باشه ممنونم اگر هوا در مدفوع ماهی باشه و ماهی سیاه شده باشه یعنی خوب نشده ؟؟؟ من در مان اونارو 5 روز بصورت یک روز در میان انجام دادم ولی مثل اینکه جواب نداده؟؟

سلام
ابتدا باید مطمئن شوید که تشخیص شما درست بوده و مشکل ماهی شما هگزامیتا میباشد چون علائم ظاهری این بیماری با انواع بیماریهای دیگر گوارشی تقریبن مشابه است.
برای این منظور مطالب قبلی در این مورد را مرور کنید.

وجود حباب در مدفوع ماهی مشکل خاصی نیست ولی سیاه شدن ماهی میتواند یکی از علائم هگزامیتا باشد.

درمان هم باید طی یک دوره 3 تا 5 روزه ( با توجه به شدت بیماری ) انجام شود که میتوانید هر روز بین 30 تا 40 درصد ابرا سیفون کنید و به همان میزان دوز دارو را اضافه کنید یا اینکه بعد از روز سوم 50 تا 60 درصد ابرا سیفون کنید و در صورت نیاز درمان را یک دوره دیگر تکرار کنید.

موفق باشید.

Anoush
9 January 2010, 12:20 PM

درمان بصورت یک روز در میان!! (تا الان چنین روشی رو نشنیده بودم) بجز اینکه ماهی رو به انتی بیوتیک مقاوم کنه حاصل دیگری نداره.

امير حسين ـ 1976
9 January 2010, 02:12 PM
با عرض خسته نباشید.
ظاهرا اونطور که من متوجه شدم برای درمان انگل روده ای تاژکدار از مترونیدازول و برای درمان انگل روده ای کرمی از پرازیکوانتل استفاده میشه.اگر این مقدمه صحیح باشه حالا پرسش من اینه:
آیا در ماهی یا مدفوعش علایم ظاهری وجود داره که بشه احتمال ابتلا به یکی از این دو رو تشخیص داد؟

Romans
9 January 2010, 03:02 PM
با عرض خسته نباشید.
ظاهرا اونطور که من متوجه شدم برای درمان انگل روده ای تاژکدار از مترونیدازول و برای درمان انگل روده ای کرمی از پرازیکوانتل استفاده میشه.اگر این مقدمه صحیح باشه حالا پرسش من اینه:
آیا در ماهی یا مدفوعش علایم ظاهری وجود داره که بشه احتمال ابتلا به یکی از این دو رو تشخیص داد؟

سلام
جناب امیر حسین عزیز همانطور که میدانید تشخیص این مورد به خاطر اینکه علائم ان بسیار شبیه به هم میباشد کار ساده ای نیست.
به همین خاطر چون معمولن احتمال اول هگزامیتا میباشد ، بهتره ابتدا درمان این بیماری را انجام دهیم و درمان را با hexa ex یا flagellol شروع کنیم و در ادامه اگر بهبودی حاصل نشد با یک روز استراحت درمان مربوط به کرمهای روده ای را با پرازیکوانتل یا tremazol ادامه دهیم .
در مرحله اخر اگر درمانهای فوق تاثیری نداشت میتوانید از nematol یا مبندازول استفاده کنید.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید هر کدام از این درمانها ماهی را بسیار ضعیف خواهد کرد و بهتره بین هر کدام از این دوره ها یک تا دو روز فاصله باشد و در این مدت باید اب را تا 70 درصد سیفون کنید و ماهی را توسط ویتامینهای مخصوص تقویت نمایید.

FARAVAHAR
10 January 2010, 09:52 PM
سلام

همیشه برای درمان ماهی، دارو رو با دوز مخصوص توی آب حل میکنیم.

گاهی برای پیشگیری یا درمان سریعتر دارو رو به طرق مختلف به ماهی میخورانیم.

سوال من اینه که آیا همه داروها رو میشه به ماهی خوراند یا توی این مورد با محدودیتهایی مواجه هستیم؟

و موردی که من باهاش روبرو شدم و قبل از اینکه بخوام انجام بدم صلاح دونستم که تجربه و مشورت دوستان رو

بشنوم اینه که آیا میشه داروی لورنسیت رو همراه با غذا به دیسکس خوراند؟

F@RSH@D rezayi
10 January 2010, 10:05 PM
سلام

همیشه برای درمان ماهی، دارو رو با دوز مخصوص توی آب حل میکنیم.

گاهی برای پیشگیری یا درمان سریعتر دارو رو به طرق مختلف به ماهی میخورانیم.

سوال من اینه که آیا همه داروها رو میشه به ماهی خوراند یا توی این مورد با محدودیتهایی مواجه هستیم؟

و موردی که من باهاش روبرو شدم و قبل از اینکه بخوام انجام بدم صلاح دونستم که تجربه و مشورت دوستان رو

بشنوم اینه که آیا میشه داروی لورنسیت رو همراه با غذا به دیسکس خوراند؟

تا اونجایی که من می دونم برای درمانهایی که بخاطر سیستم گوارشی ماهیها هست می شه با خوراکی ها به ماهی خوراند و حتی درمان با این روش بسیار سریعتر هم جواب می ده . مثلا آرتمیای زنده دارو رو بخوره و اونرو به ماهی بدید . یا مثلا برای هگزامیتا استفاده از آرتمیای زنده ای که متیرونیدازول خورده بسیار مثمر ثمر تر از استفاده از دارو در آب هست . ولی اگر منظورتون عفونتهای پوستی و آبششی باشه این درمان تاثیر چندانی نخواهد داشت . حالا با توجه به اینکه لورنسیت و پرازیکوانتل برای درمان انگل روده ای از نوع ترماتود و سستود هست می تونید با غذا زنده و یا خوراکی آغشته شده به این قرصها به ماهی بدید .

Anoush
17 January 2010, 11:51 AM
اساتید عزیز از راهنماییتون خیلی ممنونم جون ماهیامو نجات دادید درمانی که فرمودید بصورت 3 روز و دوباره تکرار آن رو انجام دادم بعد از 3 روز 50 درصد آب رو تعویض کردم برای هر 20لیتر آب یک قرص استفاده کردم ازتون خیلی خیلی ممنونم جواب داد و الان همشون سر حالن :icon_wink:icon_excl:icon_arro

سلام عزیزم

رفرنس سایتی رو که داده بودید با اجازتون پاک کردم که خدای ناکرده حساب دشمنی و یا تخطئه پیش نیاد ولی به پشتیبانی از مطلبی که خوندید و نویسنده اون مطلب، باید عرض کنم که در چند سایت انگلیسی زبان هم من این مورد رو دیدم که گفته اند درمان رو هر دو روز تکرار کنید البته کمی با عبارت یک روز در میان متفاوته و اون به این صورته که در روز دوم اب سیفون نمیشه و همون مقدار دارو در تانک باقی میمونه. پس باید عرض کنم که نویسنده اون مطلب هم برای خودش رفرنس داره و عقیده ایشون قابل احترام.

دوستان خیلی هاشون تو سایت های فارسی که خوشبختانه داره روز به روز تعدادشون زیاد میشه مطالب سایت های انگلیسی زبان (عمدتا) رو ترجمه میکنند و قرار میدن ولی فشار من تو این فورام اینه که بیشتر از تجربیات هم استفاده کنیم نه از یک مطلب ترجمه شده و بدون تجربه.

به هر حال خوشحالم که ماهی هاتون خوب شدند و امیدوارم از تجربه های شما هم در این تفریح علمی بهره مند بشیم.

پیروز باشید

goldfishamir
17 January 2010, 05:39 PM
استاد عزیز یه زمانی که آقای blaz بودند به پستها حتی تازه واردها احترام گذاشته میشد وسعی میشد پست کسی پاک نشه شاید همون پست یه روزی درست بودنش بوسیله بقیه تایید بشه من فقط هدفم خداشاهده نجات ماهیهاست تاثیر ید وناخالصی های نمک روی مترونیدازول وخطر لورنسیت و مبندازول رو نوشتم که پاک شد این که مابنویسیم وشما پاک کنیم چیزی جز دلسردی ویاس از نوشتن رو بهمراه نداره شماو بقیه مدیران تابحال پست اشتباه نفرستادید؟؟ اون اولها رو بیاد بیارید انسان جایز والخطاست ولی الان همین شما باخیلی از پستهای اولتون مخالفید ولی بعضی ازهمون سایت ها اجازه میدن که هم سایت رشد کنه وهم افراد سایت الان کسایی هستن تو اون سایتها که فقط 10 سال دارن ومتن خارجی ترجمه وتو سایت میذارن
جاذبه بجای دافعه بهتر نیست ؟؟؟

بعضی از همون سایتها اعضا محورند نه مدیر محور بیشتر صحبتهای مسخره توهین آمیز بیمربوط به ماهیان وسیاسی حذف میشوند جاذبه بهتر از دافعه نیست؟؟
سوالهای تکراری باعث برداشت تجربیات جدید هست
و جوابهای بظاهر غلط روزی با تایید ودوباره نویسی از طرف دیگران درستیشون معلوم میشه

Anoush
18 January 2010, 10:50 AM
استاد عزیز یه زمانی که آقای blaz بودند به پستها حتی تازه واردها احترام گذاشته میشد وسعی میشد پست کسی پاک نشه شاید همون پست یه روزی درست بودنش بوسیله بقیه تایید بشه من فقط هدفم خداشاهده نجات ماهیهاست تاثیر ید وناخالصی های نمک روی مترونیدازول وخطر لورنسیت و مبندازول رو نوشتم که پاک شد این که مابنویسیم وشما پاک کنیم چیزی جز دلسردی ویاس از نوشتن رو بهمراه نداره شماو بقیه مدیران تابحال پست اشتباه نفرستادید؟؟ اون اولها رو بیاد بیارید انسان جایز والخطاست ولی الان همین شما باخیلی از پستهای اولتون مخالفید ولی بعضی ازهمون سایت ها اجازه میدن که هم سایت رشد کنه وهم افراد سایت الان کسایی هستن تو اون سایتها که فقط 10 سال دارن ومتن خارجی ترجمه وتو سایت میذارن
جاذبه بجای دافعه بهتر نیست ؟؟؟

بعضی از همون سایتها اعضا محورند نه مدیر محور بیشتر صحبتهای مسخره توهین آمیز بیمربوط به ماهیان وسیاسی حذف میشوند جاذبه بهتر از دافعه نیست؟؟
سوالهای تکراری باعث برداشت تجربیات جدید هست
و جوابهای بظاهر غلط روزی با تایید ودوباره نویسی از طرف دیگران درستیشون معلوم میشه

جالبه شما پستاتون رو یک بار اینجا مینویسید و همون رو دوباره برای من بصورت خصوصی میفرستید! در هر دوصورت هر کدام رو به تنهایی هم که بفرستید جواب مشابهی دریافت میکنید.

حالا این هم جواب من که قبلا براتون در پیام خصوصی نوشته ام:

سلام عزیزم

مطلب رو چون فکر کردم که از سایت ***** نقل قول کردید بنا به دلیلی که عرض کردم پاک کردم فکر نمیکردم که ناسازگاری نمک با مترونیدازول عقیده خود شما باشه.

به هر حال با احترام به عقیده شما باید خدمتتون عرض کنم که استفاده از نمک همزمان با مترونیدازول در درمان هگزامیتا ترجیح داره و ایندو اصلا با هم ناسازگاری ندارند که هیچ بلکه بهتره با هم استفاده بشن.

پیروز باشید.

F@RSH@D rezayi
25 January 2010, 03:48 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم در راهنمای omnipur این طور نوشته :

گند زدایی آب در برابر عفونت های قارچی(Saprolegnia)-انگلهای پوستی و آبششی
به ازای هر 20 لیتر آب 20 قطره (1ml ) هر روز برای مدت 3 روز متوالی استفاده شود
همچنین در روز اول یک قاشق چایخوری sera ectopur (حدودا 5 گرم) برای هر 25 لیتر آب اضافه شود.
برای جلوگیری از تولید مثل قارچها در تخم نوزاد ماهیها هفتهای یک بار10 قطره (0.5ml ) به ازای هر 20 تیتر آب اضافه شود.
نقاط آلوده به قارچ اغلب در درجه اول به باکتری آلوده هستند(قارچ یک عفونت ثانویه است)
اگر این بیماری چند روزی است که مشاهده شده است، درمانها باید با sera baktopur direct (برای دوز به راهنمای استفاده مراجعه شود) و sera mycopur (با نصف دوز) اجرا گردد.
sera ectopur هم میتوان بطور همزمان استفاده کرد.
در طول درمان برای تاثیر بهتر از فیلتر با زغال اکتیو استفاده نشود.
پس از انجام در مان توصیه میشود بخشی تز آب تعویض یا با sera super carbon فیلتر شود.
برای کمک به افزایش مقاومت طبیعی ماهی در برابر بیماریها از(sera fishtamin (fish vitamin
نیز میتوان استفاده کرد.
مواد تشکیل دهنده :

آکروفلاون - کوپریک کلوراید - کوپریک سلفاد - آکوا پوریفیکاتا

حالا به نظرتون هر روز باید 20 قطره به 20 لیتر اضافه کنیم ؟ یعنی در سه روز میشه 60 قطره ؟ یا باید بعد از تعویض آب روزانه این قطرات اضافه بشه ؟ من منظورش رو نفهمیدم .
ضمنا آیا این داروی سرا همتراز با جنرال تونیک تترا هست ؟

ar@sh
25 January 2010, 05:40 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم در راهنمای omnipur این طور نوشته :

حالا به نظرتون هر روز باید 20 قطره به 20 لیتر اضافه کنیم ؟ یعنی در سه روز میشه 60 قطره ؟ یا باید بعد از تعویض آب روزانه این قطرات اضافه بشه ؟ من منظورش رو نفهمیدم .
ضمنا آیا این داروی سرا همتراز با جنرال تونیک تترا هست ؟

سلام

اين توضيحاتي که نوشتيد مال داروي Mycopur است نه omnipur.

همانطور که در قسمتي از توضيحات بروشور گفته شده پس از تمام شدن دوره درمان قسمتي از آب را تعويض کنيد.
من معمولا هر روز 20 قطره به ازاي هر 20 ليتر مي ريزم روز چهارم دارو در آب نمي ريزم و روز پنجم سيفون مي کنم.

داروي omnipur همرديف يا حتي بهتر از جنرال تونيک است. ولي mycopur فقط براي عوامل قارچي و بعضي انگلها مناسب است.

bollywood1
27 January 2010, 11:04 AM
با سلام
مي خواستم داروهاي تجاري موجود در بازار كه از ماده فرمالين تشكيل شده است را توضيح دهيد.

Romans
27 January 2010, 11:31 AM
با سلام
مي خواستم داروهاي تجاري موجود در بازار كه از ماده فرمالين تشكيل شده است را توضيح دهيد.

سلام
خوش امدین

tetra contraspot
tetra contraick
sera costapur

rezasr
28 January 2010, 04:20 PM
با سلام
کسی از دوستان اطلاع دارد که داروی Discus anti - endoparasites را از کجا می توانم تهیه کنم؟
چون خیلی از فروشگاهها این دارو را نمی شناختن و فقط یکی گفت مسافری می آید.
با تشکر

goldfishamir
3 February 2010, 05:36 PM
یه مطلبی رو بااجازه دوستان بگم در مورد هگزامیتا بصورت تجربی بدست آوردم اینه که این انگل در زیز 20 درجه هیچ فعالیتی نداره و من این رو در مورد ماهی گلدفیش که به آب سرد برعکس هگزامیتا مقاوم هست بدست آوردم ولی وقتی دما بالا میره انگل خیلی فعال میشه دمای بالا باعث میشه دوره درمان کم بشه

Anoush
4 February 2010, 11:15 AM
یه مطلبی رو بااجازه دوستان بگم در مورد هگزامیتا بصورت تجربی بدست آوردم اینه که این انگل در زیز 20 درجه هیچ فعالیتی نداره و من این رو در مورد ماهی گلدفیش که به آب سرد برعکس هگزامیتا مقاوم هست بدست آوردم ولی وقتی دما بالا میره انگل خیلی فعال میشه دمای بالا باعث میشه دوره درمان کم بشه

مشکل اینه که ماهی هایی هم که هگزامیتا بیشترین عامل مرگشون هست مثل دیسکس نمیتونن این دما (زیر ۲۰ درجه) رو تحمل کنند برای همین این نوع درمان نتیجه ای نخواهد داشت.

goldfishamir
15 February 2010, 02:13 PM
بنظر من دوره استفاده از نمک و داروهای مالاشیت گرین ومترونیدازول مبندازول ولورنسیت برای درمان انگلها تموم شده این داروها به ماهی ها آسیب میزنند برای درمان انگلهای ماهیان بهترین گزینه داروهای سرا وجی بی ال تترا هست استفاده از غذاهای شرکتی و قرنطینه مهمترین اصل برای داشتن آکواریوم بدون ریسک هست

M@mool
5 March 2010, 07:50 PM
با درود مناسبترین دارو برای درمان دمخوره کدومیک از اینهاست با توجه به اینکه تو سایت خود سرا برای هر سه مورد مبارزه با باکتری نوشته شده
sera omnipur
sera baktopur direct
sera baktopur

B@B@K
5 March 2010, 08:37 PM
با درود مناسبترین دارو برای درمان دمخوره کدومیک از اینهاست با توجه به اینکه تو سایت خود سرا برای هر سه مورد مبارزه با باکتری نوشته شده
sera omnipur
sera baktopur direct
sera baktopur
سلام:
مورد دوم برای پوسیدگی های اولیه که بیماری هنوزوارد مراحل حاد نشده مناسب هست
داروی سوم برای دم خوره در مراحل پیشرفته است ولی به هر حال شما از sera baktopur استفاده کن

M@mool
5 March 2010, 10:14 PM
سلام:
مورد دوم برای پوسیدگی های اولیه که بیماری هنوزوارد مراحل حاد نشده مناسب هست
داروی سوم برای دم خوره در مراحل پیشرفته است ولی به هر حال شما از sera baktopur استفاده کن

ممنون میشه بگید منظورتون از مراحل حاد چیه؟!
میشه گفت تقریبا این دارو معادل تترا جنرال تونیک هست؟

B@B@K
6 March 2010, 12:11 AM
ممنون میشه بگید منظورتون از مراحل حاد چیه؟!
میشه گفت تقریبا این دارو معادل تترا جنرال تونیک هست؟
سلام:
منظورم خرده شدن قسمت اعظم دم هست خب اگر در دسترس نیست میتوانید از جنرال تونیک استفاده نمایید تاحدودی شبیه هست

M@mool
13 March 2010, 05:15 PM
با درود
چرا برای بیشتر آنتی بیوتیک ها دوز مصرفی 250 میلی گرم در 40 لیتر معرفی میشه ولی برای نیتروفورانتین 100 میلی گرم در هر 40 لیتر ؟

Romans
13 March 2010, 05:38 PM
با درود
چرا برای بیشتر آنتی بیوتیک ها دوز مصرفی 250 میلی گرم در 40 لیتر معرفی میشه ولی برای نیتروفورانتین 100 میلی گرم در هر 40 لیتر ؟

سلام
انواع آنتی بیوتیک ها معمولن به صورت کپسول 250 یا 500 میباشند ولی نیتروفورانتوئین به صورت قرص 100 میلی یا سوسپانسیون میباشد .
میزان اثر گذاری انواع داروها هم در تعیین دوز مصرفی موثر است.

sina811hamedan
26 March 2010, 09:13 PM
سلام سال نوتون مبارك ميخواستم چنتا دارويه ضد انگل (داخلي وخارجي وبه خصوص انگل رشته اي پوست )معرفي كنيد.
باتشكر

Mr.Hossein
26 March 2010, 10:19 PM
سلام سال نوتون مبارك ميخواستم چنتا دارويه ضد انگل (داخلي وخارجي وبه خصوص انگل رشته اي پوست )معرفي كنيد.
باتشكر

سلام دوست عزیز

لطفا همین تاپیک را مرور بفرمائید ، در چند صفحه اول و آخر جواب شما همراه با دوز مصرفی وجود دارد
موفق باشید

m6788
1 April 2010, 02:17 PM
سلام خدمت دوستان
یه سوال درمورد نحوه استفاده دارو sera mycopur داشتم؟ تانک قرنطینم 50 لیتره توی سایت سرا خوندم که نوشته بود هر روز به ازای هر لیتر 1 قطره اضافه شود و سه روز ادامه دهید یعنی من فقط هر روز 50 قطره بریزم تو آب و نیازی به سیفون آب در این سه روز نیست؟
یه سوال دیگه برای ضدعفونی تانک اصلیم هم میتونم از این محصول استفاده کنم ؟ دوزش چقدر باشه؟

moomiaaei2000
2 April 2010, 05:34 PM
سلام دوستان
من یه ضد انگل اکسیر گرفتم که میزان استفادش یک قطره برای هر دو لیتره.اگه این مقدارو بریزم آب خیلی زرد میشه میترسم برای ماهی ها ضرر داشته باشه.
در ضمن به این خاطر میخوام ضد انگل بریزم که یه ذره های سفید کوچولویی تو ته آکواریوم دیده میشن اگه از بغل نیگا کنی لای شنهای کف هستن. البته نشونی از بیماری تو ماهی ها دیده نمیشه

Mr.Hossein
2 April 2010, 09:40 PM
سلام دوستان
من یه ضد انگل اکسیر گرفتم که میزان استفادش یک قطره برای هر دو لیتره.اگه این مقدارو بریزم آب خیلی زرد میشه میترسم برای ماهی ها ضرر داشته باشه.
در ضمن به این خاطر میخوام ضد انگل بریزم که یه ذره های سفید کوچولویی تو ته آکواریوم دیده میشن اگه از بغل نیگا کنی لای شنهای کف هستن. البته نشونی از بیماری تو ماهی ها دیده نمیشه

سلام دوست عزیز

میدانید که استفاده از دارو در تانک اصلی ممنوع است مگر آنکه با یک اپیدمی روبرو باشیم.

پس بهتر است اگر تشخیص بیماری دادید فقط در تانک قرنطینه به درمان بپردازید و ضمنا از داروهای با کیفیت و معتبر استفاده بفرمائید. مثل داروهای sera که در همین تاپیک مفصلا معرفی شده اند.

تانک قرنطینه = پیشگیری از انتقال بیماری احتمالی هنگام خرید ماهی جدید + درمان ماهیان بیمار موجود
احتمالا مشکل شما با یک کت فیش یا تعدادی لوچ دلقک حل خواهد شد. (البته با توجه به سازگاری ماهیها)
موفق باشید

JBF
3 April 2010, 02:45 PM
...در ضمن به این خاطر میخوام ضد انگل بریزم که یه ذره های سفید کوچولویی تو ته آکواریوم دیده میشن اگه از بغل نیگا کنی لای شنهای کف هستن. البته نشونی از بیماری تو ماهی ها دیده نمیشه
دوست عزيز اگر از ميزان غذادهي به ماهيهاتون كم كنيد اين مشكل شما برطرف خواهد شد ضمن اينكه طبق فرمايشات دوستان استفاده از خانواده كت فيش و يا كوريدوراس ها نيز اين مشكل رو مرتفع خواهد ساخت.

m6788
5 April 2010, 12:39 PM
سلام خدمت دوستان
یه سوال درمورد نحوه استفاده دارو sera mycopur داشتم؟ تانک قرنطینم 50 لیتره توی سایت سرا خوندم که نوشته بود هر روز به ازای هر لیتر 1 قطره اضافه شود و سه روز ادامه دهید یعنی من فقط هر روز 50 قطره بریزم تو آب و نیازی به سیفون آب در این سه روز نیست؟
یه سوال دیگه برای ضدعفونی تانک اصلیم هم میتونم از این محصول استفاده کنم ؟ دوزش چقدر باشه؟
دوستان لطفا راهنماییم کنید ماهیم رو به موته:icon_cry:

Anoush
5 April 2010, 01:04 PM
دوستان لطفا راهنماییم کنید ماهیم رو به موته:icon_cry:

عزیزم گرفتن اطلاعات راجع به طرز مصرف مایکوپور با اینکه ماهیتون مشکل داره و رو به موته و راه درمانش رومیپرسید فرق میکنه.

ببینید اگر سیکل ازت و بقیه موارد راه اندازی اکواریوم رو میدونید برید تو بخش بیماریها با توجه به پست اول اون تاپیک مشکل رو شرح بدید تا دوستان کمک کنند.

اگر میخواهید طرز مصرف مایکو پور رو بدونید میتونید دارو رو بریزید و بعد سه روز سیفون کنید نه اینکه هر روز یک دوز بریزید. بعد از نوشتن این پست بابک B@B@K عزیز تذکری دادند که از کاتالوگ سرا نقل شده و متن بصورتیه که میگه هر روز یک دوز مصرف بشه. (که من تا بحال این کارو نکرده بودم) اجازه بدید به سایت سرا هم سر میزنم و مطلب رو تصحیح میکنم.

اگر سیکل ازت میدونید چیه پس تانک اصلی شما هم ضد عفونی نمیخواد.

B@B@K عزیز حق داشتند من مصرف این دارو رو با مصرف داروهای مشابهی مثل FungiStop و یا General Tonic ساخت کارخانه تترا اشتباه کردم در مورد داروهای تترا فقط یک دوز در روز اول استفاده میشه ولی اینجور که در کاتالوگ سرا نوشته شده باید هر روز یک دوز مصرف بشه (که هنوز هم با عقل من جور در نمیاد) چون مصرف اکریفلاوین (که یکی از اجزای تشکیل دهنده Mycopur هست) بصورت هر روز و بدون سیفون کردن رو من جایی ندیدم و این مقدار بنظر زیاد میادولی اصل نوشته کاتالوگ هست.

meysamghaderi
18 April 2010, 08:27 PM
سلام
من یه جایی خوندم که یه دارویی هست که برای خوب شدن سفیدک ماهی و رفع خیلی انگل ها و ضد عفونی کردن اب خوب بود
نمیدونم همون تترا سایکلینه یا یه چیز دیگه بود کسی میدونه چیه و همچنین طرز مصرفش چطوریه؟؟؟؟

یه چیز دیگه اینکه طبق فرمایش دوستان من تترا سایکلینو ریختم تو اب و اب خیلی زرد شد
بعد از چند ساعت باید ابو سیفون کنم؟؟؟
واینکه ماهیام تقریبا همشون مردن فقط 2 تا دیگه دالر و یک تگزاس و یه لجن خور دارم از کجا بفهمم که هنوز مریضی تو اب هست یا نه؟؟

hitman_ebs
19 April 2010, 03:01 PM
سلام
من یه جایی خوندم که یه دارویی هست که برای خوب شدن سفیدک ماهی و رفع خیلی انگل ها و ضد عفونی کردن اب خوب بود
نمیدونم همون تترا سایکلینه یا یه چیز دیگه بود کسی میدونه چیه و همچنین طرز مصرفش چطوریه؟؟؟؟

یه چیز دیگه اینکه طبق فرمایش دوستان من تترا سایکلینو ریختم تو اب و اب خیلی زرد شد
بعد از چند ساعت باید ابو سیفون کنم؟؟؟
واینکه ماهیام تقریبا همشون مردن فقط 2 تا دیگه دالر و یک تگزاس و یه لجن خور دارم از کجا بفهمم که هنوز مریضی تو اب هست یا نه؟؟

دوست عزیز داروی تتراسایکلین برای درمان برخی از بیماریهای که به وسیله باکتری ایجاد میشه خوبه اما استفاده از این دارو برای موارد دیگه توصیه نمیشه و در مورد ضد عفونی کار بیهودیه شما هر چه قدر ضد عفونی بکنید باز باکتری ها و موارد بیماری زا دوباره به تانک بر میگرده و ماهی ضعیف رو بیمار میکنه پس بهتره بجای ضد عفونی ، به فکر سیفون مرتب و نگهداری شرایط مطلوب آب باشیم .
در مورد چگونگی استفاده از تتراسایکلین طبق نظر آقای بلهر هر 8 ساعت در 24 ساعت باید 80 درصد آب رو تعویض و مقدار مناسب رو استفاده کرد
در مورد ماهی ها هم آب رو تعویض کنید و هر یک روز در میان 50% آب رو سیفون کنید تا سیکل تانک دوباره درست بشه

meysamghaderi
19 April 2010, 05:34 PM
با تشکر فراوان

از جنرال تونیک استفاده کنم چطوره؟؟؟؟
داروخانه ها دارن یا اکواریمی ها؟؟؟؟

در کل از چه دارویی برای رفع این مریضی استفاده کنم؟؟؟؟ همون تترا که گفتید خوبه؟؟؟؟

ogtay
21 April 2010, 03:18 PM
با تشکر فراوان

از جنرال تونيک استفاده کنم چطوره؟؟؟؟
داروخانه ها دارن يا اکواريمي ها؟؟؟؟

در کل از چه دارويي براي رفع اين مريضي استفاده کنم؟؟؟؟ همون تترا که گفتيد خوبه؟؟؟؟

جنرال تونيک براي چي؟!براي درمان ايک(سفيدک)؟!
نخير داروخونه ها ندارن.
نمک و دماي 32 درجه.يا داروي مخصوص درمان سفيدک با مارک معتبر.
شما بهتره اون چندتا ماهي باقي مونده رو بديد به همون آکواريومي که ازش خريدين تا اون بيچاره ها نميرن.
بعد دوباره کل تانک و وسايلشو بشورين و تانکو دوباره آبگيري کنيد.البته بصورت اصولي و با ماهي مثل زبرا تا سيکل رو دوباره طي کنيد و انقد چه کنم چکنم نکنيد.از تسريع دهنده سيکل هم استفاده کنيد.
موفق باشيد.

F@RSH@D rezayi
8 May 2010, 02:21 PM
سلام . من مدتی هست که برای درمان هگزامیتا از داروی آزو
http://aquapetcenter.com/shopping/images/jpm006038_l.jpg
استفاده می کنم که فوق العاده خوب جواب داده و زحمت تهیه اون رو هم B@B@K (http://www.phalls.com/member.php?u=17902) عزیز کشیدند .

یه سوال دارم به نظرتون میشه درمان با این دارو رو در تانک اصلی انجام داد . حالا شاید بپرسید چرا ؟

راستش در تانک اصلی من حدود 25 تا دیسکس ریزو درشت هستند که یکی یکی هگزا میتا می گیرند و من فقط کارم شده نقل و انتقال به قرنطینه خواستم بدونم به نظرتون با توجه به ترکیب دارویی اون که mitronidazole - mebendazole - levamisole - ویتامین b هست به سیکل ازت ضرری می رسونه ؟

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید .

Mr.Hossein
8 May 2010, 05:03 PM

استفاده می کنم که فوق العاده خوب جواب داده و زحمت تهیه اون رو هم B@B@K (http://www.phalls.com/member.php?u=17902) عزیز کشیدند .

یه سوال دارم به نظرتون میشه درمان با این دارو رو در تانک اصلی انجام داد . حالا شاید بپرسید چرا ؟

راستش در تانک اصلی من حدود 25 تا دیسکس ریزو درشت هستند که یکی یکی هگزا میتا می گیرند و من فقط کارم شده نقل و انتقال به قرنطینه خواستم بدونم به نظرتون با توجه به ترکیب دارویی اون که mitronidazole - mebendazole - levamisole - ویتامین b هست به سیکل ازت ضرری می رسونه ؟

سلام آقای دکتر
به نظرم صورت مسئله شما چندتا چیز مختلفه :

- یکی اینکه میشه این دارو را در آکواریوم اصلی بکار برد؟ و به سیکل اسیب میرسونه؟ که درحد اطلاعات بنده جوابش مثبته ، یعنی آسیب میرسونه (حالا شاید نسبت به برخی آنتی بیوتیکهای وسیع الطیف کمتر)- البته اگر دوستان با تجربه تر نظری غیر از این دارند لطفا اصلاح بفرمایند.

- مطلب بعدی اینکه چون بیماری حالت اپیدمی دارد و شما صلاح میدونید در آکواریوم اصلی اینکار را انجام دهید که بازهم به نظر من اینکار نشه بهتره و حتی اگر همه به قرنطینه منتقل بشوند بهتره مگر شرایط یا مشکلات دیگری وجود داشته باشد.

- نکته آخر اینکه به نظرم یه بررسی بفرمائید که چرا اینقدر به این بیماری مبتلا میشوند؟ فکر کنم اشکالی یا در تشخیص وجود دارد یا درمان یا نوع دارو؟ البته جسارتم را میبخشید

موفق باشید

nima_parsa
8 May 2010, 05:29 PM
سلام . من مدتی هست که برای درمان هگزامیتا از داروی آزواستفاده می کنم که فوق العاده خوب جواب داده و زحمت تهیه اون رو هم B@B@K (http://www.phalls.com/member.php?u=17902) عزیز کشیدند .

سلام
همانطور اقای حسین گفتن به سیکل اسیب میزنه ولی نه به اندازه انتی بیوتیکهای وسیع طیف.
نظر من اینکه همرو به قرنطینه انتقال بده و درمان کن و بزار اکواریوم اصلی 2 هفته خالی بمونه اینطوری تمام عوامل بیماری زا از بین می رن.
در مورد این داروی ازو هم یک توضیحی بفرمایید مثلا ساخت کجاس نمایندگیش و قیمتش.
اینطور که از ترکیباتش معلومه تمام ضد انگلهارو که به دستگاه گوارش مربوط می شرو داره.
به نظر دوستان بهترین دارو برای درمان انگل روده ای فلاور چیه؟
خیلی ها فلاجلولو توصیه می کنن ولی بعضی تترا .جی بی ال .اکوافارم.سیچم.
نظر شما چیه؟

B@B@K
8 May 2010, 07:34 PM

سلام
به سیکل تانک آسیب میرساند

سلام
همانطور اقای حسین گفتن به سیکل اسیب میزنه ولی نه به اندازه انتی بیوتیکهای وسیع طیف.
نظر من اینکه همرو به قرنطینه انتقال بده و درمان کن و بزار اکواریوم اصلی 2 هفته خالی بمونه اینطوری تمام عوامل بیماری زا از بین می رن.
در مورد این داروی ازو هم یک توضیحی بفرمایید مثلا ساخت کجاس نمایندگیش و قیمتش.
اینطور که از ترکیباتش معلومه تمام ضد انگلهارو که به دستگاه گوارش مربوط می شرو داره.
به نظر دوستان بهترین دارو برای درمان انگل روده ای فلاور چیه؟
خیلی ها فلاجلولو توصیه می کنن ولی بعضی تترا .جی بی ال .اکوافارم.سیچم.
نظر شما چیه؟
سلام:
عوامل بیماریزا همیشه و در همه حال وجود داره و با ضعیف شدن ماهی به آن سرایت میکنه چه تانک دو هفته خالی بمونه ویا نه
این دارو ساخت کشور تایوان هستwww.azoo.com.tw (http://www.azoo.com.tw)
شرق تهران آکواریوم مرجان داره
در مورد درمان فلاور اول تشخیص بیماری مهم هست همین آزو هم دارو داره

abbass11
9 May 2010, 05:43 PM
دوستان آیا داروی سیپرو فلوکساسین و تترا سایکلین با هم تداخل داروئی دارن یا نه ؟

Anoush
10 May 2010, 09:22 AM
دوستان آیا داروی سیپرو فلوکساسین و تترا سایکلین با هم تداخل داروئی دارن یا نه ؟

بله نباید با هم مصرف بشن.

پیشنهاد من به شما اینه که فعلا از دارو های موجود در بازار ماهی و اکواریوم استفاده کنید و تا وقتی که در این کار تبحر و دانش کافی بدست نیاوردید دست به این گونه ماجرا جویی ها نزنید.

امیدوارم از حرف من دلخور نشده باشید.

M@mool
20 May 2010, 10:49 PM
با درود
تترا فانگی استاپ با تتراسایکلین تداخل داره ؟

FARAVAHAR
21 May 2010, 04:30 AM
سلام
داروی مترونیدازول و سولفادیازین با هم تداخل دارویی دارند؟

Anoush
22 May 2010, 11:16 AM
با درود
تترا فانگی استاپ با تتراسایکلین تداخل داره ؟
بله

سلام
داروی مترونیدازول و سولفادیازین با هم تداخل دارویی دارند؟
خیر

دوستان لطف کنید بجای سوال های اینچنینی بدنبال مشکل اصلی ماهی و اکواریومتون باشید و تاپیک رو از بحث اصلیش خارج نکنید.
من متوجه نمیشم که هدف از تداخل دارو ها چیه. اگر ما بیماری ماهی رو نمیتونیم تشخیص بدیم ایا مجازیم که تمام دارو ها رو قاطی کنیم و بریزیم تو تانکمون؟

بجای سوال از تداخل دارو ها بهتر نیست از موارد مصرف و کارایی اونها سوال بشه؟

mick
22 May 2010, 04:47 PM

سلام
من یک مدتی خیلی دنبال لیست داروهایی بودم که به گیاهان موجود در تانک گیاهی آسیبی وارد نمی کنند . چیزی پیدا نکردم . قاعدتا در این زمینه دوز مورد مصرف و دمای آب هم تعیین کننده خواهد بود .
کسی از دوستان اطلاعی در این زمینه داره ؟
حالا اگر تجربی هم بفرمائید خالی از لطف نخواهد بود .
ممنون

M@mool
22 May 2010, 06:54 PM
خب من بیماری رو میدونم قارچ دهان که در حال بهبودی با فانگی استاپ و ورم شکمی که طبق پست شما در تاپیک بیماری ها نمک اپسوم دسترسی ندارم پس تتراسایکلین.

از تتراجنرال تونیک میشه برای درمان انگل پوستی هم استفاده کرد ؟

nima_parsa
24 May 2010, 10:36 AM
از تتراجنرال تونیک میشه برای درمان انگل پوستی هم استفاده کرد ؟
برای چه انگلی؟ ولی در کل روی انگل پوستی تاثیر کمی داره.

FARAVAHAR
24 May 2010, 02:00 PM
سلام
تاپیک راهنمایی دارویی رو هر چی گشتم پیداش نکردم.
پاک شده؟

1 سوال داشتم.
مترونیدازول با سولفادیازین تداخل دارویی داره؟

Mr.Hossein
24 May 2010, 02:08 PM
سلام
تاپیک راهنمایی دارویی رو هر چی گشتم پیداش نکردم.
پاک شده؟

1 سوال داشتم.
مترونیدازول با سولفادیازین تداخل دارویی داره؟

سلام دوست عزیز

تاپیک راهنمای داروئی همینجاست (اسمش عوض شده)

پاسخ سوالتون هم که اینجا داده شد : لینک (http://www.phalls.com/showpost.php?p=823833&postcount=337)

موفق باشید

FARAVAHAR
25 May 2010, 03:05 AM
دوستان لطف کنید بجای سوال های اینچنینی بدنبال مشکل اصلی ماهی و اکواریومتون باشید و تاپیک رو از بحث اصلیش خارج نکنید.
من متوجه نمیشم که هدف از تداخل دارو ها چیه. اگر ما بیماری ماهی رو نمیتونیم تشخیص بدیم ایا مجازیم که تمام دارو ها رو قاطی کنیم و بریزیم تو تانکمون؟

سلام آقای دکتر
چرا میزنی:icon_arro گردن ما از بشکه هم باریکتره!:icon_lol:
آقای دکتر خدمتتون عرض کنم که 1دیسکس 2.5 اینچی دارم که دوچار عفونت کیسه هوا شده و توی قرنطینه هست. با سولفادیازین.
خیلی هم خوب غذا میخوره و ماهی سرحال و قویی هست.
چند روز پیش داخل مدفوعش حباب هوا دیدم و مقداری از مدفوعش(حدود 1سانت) بعد ار حباب هم شفاف و لزج بود.
این سوال رو از این جهت کردم که اگر مشکلی با مصرف همزمان این 2 دارو نیست در صورت لزوم و اطمینان از انگل روده از مترونید ازول هم استفاده کنم.
امیدوارم تونسته باشم هدفم رو از سوالی که پرسیدم عنوان کرده باشم.
باز هم اگر خاطرتون رو مکدر کردم ازتون معذرت خواهی میکنم.
سبز باشید

Ashkan P
26 May 2010, 08:53 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده تازگیها دارویی دستم رسیده که میگن داروی خارجی هست و مخلوط چندتا داروهست
میخواستم بدونم جایی تو ایران ترجیحا تهران هست که بتونه این دارو رو آنالیز کنه و بگه ترکیب چه داروهایی هست؟

nima_parsa
26 May 2010, 09:15 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده تازگیها دارویی دستم رسیده که میگن داروی خارجی هست و مخلوط چندتا داروهست
میخواستم بدونم جایی تو ایران ترجیحا تهران هست که بتونه این دارو رو آنالیز کنه و بگه ترکیب چه داروهایی هست؟
سلام
ازمایشگاه های داروسازی این کارو میکنن.حتی داروخانه ها می تونن این کارو میکنن.
می تونی بری دانشگاه و ازمایشکاه شیمی بگی واست ردیفش کنن.

M@mool
5 June 2010, 11:21 PM
علت اینکه تتراسایکلین در مجاورت نور آب رو بنفش میکنه چیه؟

soli_aqua
9 June 2010, 11:48 AM
علت اینکه تتراسایکلین در مجاورت نور آب رو بنفش میکنه چیه؟
سلام...
من تا به حال هر بار از تتراسایکلین استفاده کردم رنگ آب رو گلی رنگ میکنه نه بنفش!:icon_roll

Ashkan P
9 June 2010, 04:01 PM
سلام
منم استفاده میکنم قهوه ای رنگ میشه و رو آب کف میکنه
من دیدم پرمنگنات رنگ آب رو بنفش میکنه

FARAVAHAR
23 July 2010, 12:10 AM
سلام
میخواستم بدونم دوره درمان دیسکس 2.5 . 3 اینچی با لورنسیت چند روزه هست؟

sina811hamedan
3 August 2010, 10:27 PM
سلام خدمت دوستان ميخواستم بدنو آنتيبيوتيك ها يي مثل سفترياكسون يا پنسيلين در درمان بيماري هاي ماهي هاموثرند؟؟؟چه بيما ري هايي؟؟؟

Anoush
8 August 2010, 11:01 AM
سلام خدمت دوستان ميخواستم بدنو آنتيبيوتيك ها يي مثل سفترياكسون يا پنسيلين در درمان بيماري هاي ماهي هاموثرند؟؟؟چه بيما ري هايي؟؟؟

انتی بیوتیک هایی که بصورت محلول در اب برای بیماریهای ماهی موثرند همین انتی بیوتیک هایی هستند که در بیشتر کتابها برای درمان ذکر شده اند. مثلا پنی سیلین رو من نشنیدم که برای درمان بیماریهای ماهی ها (بصورتی که در اب اکواریوم اضافه بشه) موثر باشه. جایی هم پیشنهاد نشده.

در مورد انتی بیوتیک های دیگر و نسل جدید هم در درمان بیماریها من تا بحال مقاله ایی نخوندم.

پیشنهاد من اینه که بجای گشتن بدنبال انتی بیوتیک هایی که از اثر بخشی اونها مطمئن نیستیم و یا برامون بصورت سوال هست صرفنظر کنیم و با درمان های معمول ماهیمون رو درمان کنیم. (بدلیل همین طرز فکر بود که پاسخی به سوال شما نداده بودم.)

sina811hamedan
12 April 2011, 01:33 PM
سلام خدمت اساتيد
آيامصرف همزمان نمك با داروهاي كه تركيب نمكي دارند مثلا جنرال تونيك مشكل داره؟سوال بعديمم اينكه آيا جنرال تونيك روي انگل رشته اي باله تاثير داره در صورت مثبت بودن جواب لطفن مدت زمانشو بگيد؟؟
ممنون

sina811hamedan
4 August 2011, 06:06 PM
سلام
آيا تتراجنرال تونيك وسرا امنيپور همرنگن؟؟

ارمین اسکار
4 August 2011, 07:35 PM
سلام
آيا تتراجنرال تونيك وسرا امنيپور همرنگن؟؟ بلی همرنگن.رنگ سبزن دوتاشونم.

ارمین اسکار
4 August 2011, 07:36 PM
سلام خدمت اساتيد
آيامصرف همزمان نمك با داروهاي كه تركيب نمكي دارند مثلا جنرال تونيك مشكل داره؟سوال بعديمم اينكه آيا جنرال تونيك روي انگل رشته اي باله تاثير داره در صورت مثبت بودن جواب لطفن مدت زمانشو بگيد؟؟
ممنونمشکل نداره. کدوم نوع انگل رشته ای؟

sina811hamedan
4 August 2011, 10:11 PM
ببخشيد من ابتدا فكر ميكردم كه انگل پوستيه اما بعد با پرسشي كه از دوستان كردم فهميدم موكوس پوست ماهيه كه از رو پوستش جدا شده وبه باله هاش چسبيده.
چرا امنيپور وجنرال تونيك اينقدر بهم شبيهند؟؟ يني بهتره بگم تفاوتي رنگ محلولاشون نداره من اولش فكر كردم سرا رو بهم انداختن گفتم شايد توشو با جنرال تونيك پر كردن و ميگن امنيپوره