PDA

View Full Version : پارس ELX و زانتيا1800

cielo_silver
22 May 2006, 11:12 AM
دوستان واساتيد به نظر شما پارسELXمي تونه كه با زانتيا 1800رو توي يه جاده صاف و كفي از لحاظ شتاب اوليه وثانويه وسرعت شرمنده كنه يا حداقل كم نياره :icon_sad: لطفا دليل منطقي تون رو بفرماييد

XELTEK
22 May 2006, 11:16 AM
ارس ایی ال ایکس نه تنها کم نمی یاره !!! بلکه اونو قورت میده !!!
امتحان کردم !!! مطمئنم !!!

sarishomal
22 May 2006, 12:02 PM
پارس ELX و زانتیا 1800 ، هردو از یک موتور بهره می برند و توان هردو شون یکی است(110 اسب بخار).

pesaremelli
22 May 2006, 01:55 PM
پارس ELX و زانتیا 1800 ، هردو از یک موتور بهره می برند و توان هردو شون یکی است(110 اسب بخار).
,ولی زانتیا حدود 200 کیلو از پارس سنگینتره

Abolfazl2006_p
22 May 2006, 03:28 PM
موتور هر دو یکی نیست

rezasmile
22 May 2006, 04:17 PM
موتور هر دو یکی نیست
این دوستمون درست می گه و آنها دارای موتور یکسانی نیستند.من از موتور زانتیا اطلاعات چندانی ندارم ولی این رو شنیدم که با موتور elx فرق داره و elx فقط موتور 16 سوپاپ پژویی است و ساختمان موتور آن با زانتیا دارای تفاوت هایی می باشد.:icon_cool

sinad2
22 May 2006, 07:38 PM
سلام.مطمئنا" پارس elx هم از نظر شتاب و هم از نظر سرعت بیشتر میره.یکی اینکه گفتند سبکتره و در ضمن موتور اون همانن موتور زانتیا نیست بلکه تعدادی از قطعات اون با موتور زانتیا مشترکه.در ضمن گیربکس پارس elx هم با زانتیا متفاوت است و به نوعی قویتره.گیربکسش از نوع پاوراستینگ هستش.البته در مدلهای اولیه همون گیربکس معمولی پرشیا روش بود که باعث بروز مشکلاتی برای اون شد.بعدا" ایرانخودرو با یک شرکت آلمانی قرارداد امضا کرد که گیربکسش رو وارد کنه.ولی الان از نظر گیربکسی خیلی بهتر و قویتر از زانتیای 1.8 هستش.

persianking62
23 May 2006, 12:38 AM
البته شتاب زانتیا 1800 بد نیست.من با جفتش رانندگی کردم.خودمون 1800 داریم.دوستم هم یه elx که تازگی ها گرفته تو اتوبان تهران ساوه که پشتش نشستم از نظر شتاب سرعت انچنان باهم فرقی ندارن. .ضریب ایرودینامیکی زانتیا از پرشیا بهتره.ولی به نظر من تو سرعت های بالا با زانتیا ادم یک اطمینان خاطری داره.و نرمیت خاص زانتیا راننده و سرنشین ها رو خسته نمیکنه.سیستم فرمان زانتیا خیلی بهتره از elx هست.صدای موتور زانتیا کمتر داخل اتاغ نفوذ میکنه.وقتی موتور elx دیدم طبق گفته دوستم بعضی قطعات ان باهم مشترک هست.تفربآ میشه گفت 40 تا 50 درصد قطعات موتوری مشترک هستند.ECU زانتیا 1800 از نوع Boschهست که یکی از بهترین ها است.