PDA

View Full Version : خريد يخچال اتوموبيل

محمد رضا محمدي
27 December 2004, 03:31 PM
يخچال ماشين از 30.000 هست به بالا ...
فرقي هم نميكنه ماشين چي باشه ..

sara
28 December 2004, 01:18 PM
سرماي اين يخچالها چقدر است اصولا بدرد بخور هستند يا نه ودر كجاي ماشين نصب ميشه؟

محمد رضا محمدي
28 December 2004, 04:07 PM
اين نوع يخچالي كه من عرض كردم .. مارك جنرال و ساخت آمريكا هستش ....
به صورت كنسول وسط ( زير دستي ) روي ماشين نصب ميشه ... ظرف 5 دقيقه آب رو به حدي خنك ميكنه كه براي خوردن مناسب باشه ... و در همين زمان هم آب رو به جوش مياره ... جاي 2 بطري نوشابه رو هم داره ..
انواع ديگر به صورت هاي مختلف ور با ظرفيت هاي متفاوت در جاهاي مختلف ماشين به خصوص صندوق غقب مورد استفاده دارند ... البته بسته به حجم و كشور سازنده قيمت بالاتري دارند كه بنده اطلاع دقيقي از قيمتش ندارم ..

ansari
28 December 2004, 04:55 PM
من يك عدد NOVA گاوصندوقي 17 ليتري گرفته بودم 100 تومن بدك نيست كار راه اندازه

فراز
9 January 2005, 09:44 PM
روي كشش موتور تاثير نميذاره؟

Lizard
9 January 2005, 09:46 PM
روي موتور نه . ولي باطري مصرف ميكنه

booleck
9 January 2005, 11:15 PM
سلام
همونطور که دوست عزيزم محمد رضا محمدی گفت گفت مدل های زيادی در بازار وجو داره که من اونا رو ميگم اميدوارم به درد بخوره:
1. مدل کنسولی که قيمتش از 30 تا 45 هزار تومان متفاوته اگه آدم پرتوقع اي باشيد شما رو راضی نميکنه
البته شايد هم بکنه و جای 2 تا بطری هم بيشتر نداره!!
2. يخچال هايی که در صندوق بار جا ميگيرن که تا جايی که من ميدونم 2 مدل خوب بيشتر در بازار وجود نداره
که يکی مدل 12 ليتری با مارک مورفی ريچارد هست که ديجيتالی هست و خيلی کارايی داره و مصرف باطريش و جا گيريش هم خيلی مناسب هست و قيمتش حدود 145 هزار تومان هست و در ضمن نوع هم با برق خونه کار ميکنه هم با برق ماشين.
يک مدل ديگه هست به اسم سبلان که 18 ليتر ظرفيت داره و که در قشم مونتاژ ميشه و 10 سال گارانتی داره
با موتور تقويتی .کارايی بالايی داره فقط يک ايراد داره که يه مقدار بزرگتر از حد معموله.
قيمتش هم 165 تا 170 هزار تومان هست!

در ضمن اين اين مدل يک محصول فنلاندی بسيار با کيفيت هست که به دليل تعرفه های مالياتی اجناس وارداتی
در قشم توليد (مونتاژ و در جعبه )گذشته ميشود!

sara
9 January 2005, 11:29 PM
از اطلاعات كامل وجامع شما بسيار ممنون هستم حتما دنبال همون مارك مورفي ريچارد ميرم كجا گيرم مياد ؟ :!:

booleck
9 January 2005, 11:40 PM
اکثر فروشگاه های لوازم خانگی دارند!ميتونيد به اونها مراجعه کنيد

mohsen3544
16 May 2006, 08:35 AM
ميخواستم اطلاعاتي در مورد يخچال خودرو بدونم.آيا مي ارزه خريدنش؟ و واقعا وسايلي که توش ميزاريم خنک ميکنه؟ راستي اين يخچالهاي ايران خودرو خوبه؟

majid206
16 May 2006, 10:39 AM
من یک یخچال 8 لیتری مال ایران خودرو گرفتم که تولید یک کشور دیگه به سفارش ایران خودرو است یادم نیست کجا!

18 ماه گارانتی داره و ازش راضیم

یخچال های خوبیه توی تابستان آّب و نوشابه و مواد غذایی توش گذاشتم خنک نگه میداشت در حد 4تا 5 درجه خنک می کرد توی دفترچه اش نوشته تا 20 درجه میتونه نسبت به دمای محیط دمای داخلش را گرم یا سرد کنه ولی من از گرم کنش تا حالا استفاده نکردم

ولی حجم 8 لیتر کوچیکه و در حدی ظرف کوچک غذا یا نوشابه های کوچک و آب معندی کوچک جا داره و نمیشه برای یک خانواده روش حساب کرد من آنرا به خاطر پسرم گرفتم که مواد غذایی مربوط به اون و آب و نوشابه را توش بذارم و یا دارویی که لازم داره را در اون قرار بدم
د
رضمن برق آن با خاموش شدن ماشین قطع میشه تا باطری ماشین مشکل پیدا نکنه

z_qz54
16 May 2006, 12:23 PM
درضمن برق آن با خاموش شدن ماشین قطع میشه تا باطری ماشین مشکل پیدا نکنه

مال من معمولیه و از چینی هاشست ، خریدم 45000 تومن و تا 0 اگه درش رو باز نکنی تو ماشین میرسونه و گرما زا هم هست ولی مشکلش اینه که وقتی ماشین خاموش شد اگه از فندک نکشی باتری میپره.

حامدگلشن
16 May 2006, 12:30 PM
بسته به مدلهایی که تو بازاره (دیجیتال و دستی)و حجمشون به لیتر و اینکه ساخت کجاس
از 45 تومن هست تا .....
چند روز پیش برای یکی از دوستام یه دونه خریدیم بیم آلمان 100 تومن 12 لیتر دیجیتال از سه راه امین حضور تو کاتالوگش نوشته دما رو تا 0 میرسونه

اینجانب
16 May 2006, 07:46 PM
سال 83 که ماشین 206 را گرفتم یک یخچال 8 لیتری هم روش دادند. بنا به مندرجات راهنماش، قدرت خنک کردنش حداکثر 20 درجه زیر دمای محیط است و قدرت گرم کردنش 65 درجه سانتیگراد هست. بطور کلی بهتره که تا جایی که میتونید چیزی که میخواهید توش بگذارید را قبلا سرد کنید. در این صورت موثر هست و تا حد زیادی سرما را نگه میدارد.
برای خریدش ببینید که کاربرد کافی براش دارید یا نه. مثلا من در سفرهای طولانی برای نگه داشتن شیر و غذای بچه ازش استفاده می کنم و راضی هستم ولی اگر نداشتم احتمالا بجای خریدنش از یک یخدون و یخ استفاده میکردم.

مهدي پاشايي
16 May 2006, 11:47 PM
ببخشيد اين يخچال رو تو كدوم ماشينهاي ايرانخودرو ميشه كار گذاشت و درضمن كجاي ماشين كار ميزارن ؟

spiderman9119
17 May 2006, 12:10 AM
همه ماشین ها میشه یخچال گذاشت بیشتریها میزارن صندوق عقب

reza1050
17 May 2006, 11:36 AM
دوستان لطف کنند اگر اطلاعاتی راجع به انواع یخچال اتومبیل طریق استفاده یا انواع مارک و یا محل خرید راهنمایی دارند راهنمایی کنند :icon_cry:

اینجانب
17 May 2006, 12:19 PM
ببخشيد اين يخچال رو تو كدوم ماشينهاي ايرانخودرو ميشه كار گذاشت و درضمن كجاي ماشين كار ميزارن ؟

یخچال نصب نمیشه بلکه مثل یک جعبه هست که یک سیم ازش بیرون میاد و به فندک میخوره. بنابراین هرجا بخواین و بتونین میشه گذاشتش. ولی بطور کلی بهتره اگر قراره خنک کنه جای خنک و زیر سایه باشه و جلو فنش هم باز باشه. و اگر قرار گرم کنه هم جای گرم باشه.

mi_ra52
17 May 2006, 06:05 PM
اگه 8 لیتری باشه که تو صندلی پشت میزارن ولی 15 لیتری میزارن تو صندوق عقب که البته فضا رو کوچیک میکنه
قیمت 8 لیتری 65 ، 15 لیتری 85 و 20 لیتری 100 تومنه ( قیمت برای ایران خودرو در سال 84 )

arash_1385
14 September 2006, 06:17 PM
آیا میشه یخچالرو طوری گذاست که از صندلی عقب بهس دسترسی داشت

منظورم تو صندوق عقب؟

navid_2006
15 September 2006, 11:25 AM
اگه صندلی عقبت دسترسی به صندوق عقب داشته باشه فکر کنم بشه جلوی در ورودیش گذاشت البته فکر نکنم بشه درشون رو باز کرد!

sajjadnegaresh
15 September 2006, 08:19 PM
يخچال 8 ليتري ايرانخودرو : 65000 تومان
يخچال 15 ليتري ايرانخودرو : 85000 تومان
يخچال 20 ليتري ايرانخودرو : 100000 تومان

HOJATSHABANI
16 September 2006, 04:19 PM
فقط احتیاط کنید مدل هایی که ایرانخودرو میده زمان خاموش شدن موتور دستگاه از باتری برق میگیره که بعد از 2-3 ساعت باتری خالی میشه و ...
زمان خاموش بودن خودرو بهتره دستگاه هم از مدار خارج بشه
با احترام / حجت

saeed_ooo
17 September 2006, 12:55 AM
یخچال های ماشین دارای دو نوعند:

مدل اول که یخچال های بزرگ را شامل میشه مانند یخچال های عادی عمل میکنه یعنی دارای کمپرسوره.مزیتش اینه که از نظر کاهش دما محدودیتی در حد یخچال های معمولی نداره ولی عیبی که داره چون از کمپرسور استفاده میکنه نسبت به قطع و وصل برق و کج شدن حساسه و آسیب میبینه.نکته دیگه اینکه این یخچای ها قابلیت گرم کردن ندارن.

مدل دوم که همین یخچالهای کوچیکه که دوستان حرفش را زدن از یک تکنولوژی جدید استفاده میکنه و دارای کمپرسور نیست.در این گونه از دو نوع آلیاژه مخصوص استفاده میشه. این دو قطعه به هم متصلند و با عبوره جریان برق از یک طرف گرما را جذب میکنند(سرما تولید میکنند)و با عکس شدن جریان برق گرما تولید میکنند.مزیت این نوع حساس نبودن و قابلیت گرم کردنه ولی عیبی که دارن اینه که میتونن دمای داخل یخچال را حداکثر تا مقداری نسبت به محیط کاهش بدن که در مورد یخچالهای ایران خودرو قابلیت کاهش دما تا حدود 26 درجه پایین تر از محیطه.(و حداقل 3 تا 4 درجه)

برای استفاده خانوادگی و تفریحی از همین نوع دوم استفاده میکنن که سرمای مورد نیاز را تامین میکنه.از نوع کمپرسور دار بیشتر در کارهای پزشکی و روی تریلرها استفاده میشه.
به من هم روی 206 یه 8 لیتری دادن ولی هنوز امتحانش نکردم.

saeed_ooo
22 September 2006, 01:34 AM
من در مورد این یخچالها بیشتر تحقیق کردم:
یخچالهای دارای کمپرسور به تجهیزات ایمنی کافی برای آسیب ندیدن یخچال در برابر قطع و وصل و نوسانات برق ماشین و همچنین شرایط استفاده در اتومبیل(تکانهای شدید) مجهز شده.

نکته دیگه مصرف برق پایین یخچالهای کمپرسور دار در مقابل نوع دوم است.

پس تنها عیب این نوع یخچالها قیمت نسبتا زیاد آنهاست.

reza_118
28 June 2009, 12:25 AM
جدیداً کسی از قیمت این یخچال ها برای 206 اطلاع داره؟ عکس زیر از کدام نوع یخچال هست؟

http://aksupload.ir/pic/June/thumb_yakhchal(1).jpg (http://aksupload.ir/pic/June/yakhchal(1).jpg)

Mazda-Drive
28 June 2009, 01:13 AM
برای مزدا 3 چه پیشنهادی دارید؟

تك سوار
5 February 2010, 11:29 PM
من هم يه مارك بلك انددكر گرفتم با آداپتور كه هم سرد مي كنه و هم گرم مي كنه و تو جافندكيهاي قسمتهاي مختلف ماشين فيش مي خوره كه تو توسان علاوه بر جلوي ماشين پشت كنسول وسط و در صندوق عقب ماشين جا داره و بسيار راضي هستم بقيمت 200 تا كه در تهران نمايندگي هم داره.

farid4887
26 February 2010, 01:49 PM
دوست عزیز من هم یک بلک اندکر گرفتم 98 تومان 9 لیتری هست. این مدلی که شما گرفتید چند لیتریه؟ در ضمن وسیله ای هست آب جوش بیاره ویا آب سدکن داشته باشه؟