PDA

View Full Version : ترمزهاي ضعيف سيلو !!!

Shahram_gle
24 November 2004, 02:25 PM
دوستان چه طوري ميتونم اين مشكل ترمز ضعيف سيلو رو بدون گزاشتن ABS رفع كنم ؟
( با يه سري تغييرات من شنيدم ميشه وضعيت ترمزها رو بهتر كرد ) :P

Shahram_gle
24 November 2004, 07:06 PM
كسي نيست جواب مارو بده ؟ :P

booleck
24 November 2004, 08:05 PM
والا اين سؤال مدت هاست برای من مطرح هست ولی هنوز هيچ جواب قانع کننده اي پيدا نکردم !!!!

Top RPM
24 November 2004, 08:15 PM
الان جاهايي هست كه ترمز رو تقويت مي كنن.

حتما ترمز ها رو رگلاژ كنيد. به خصوص عقب.

از لنت هاي نرم استفاده كنيد. تا حدي كه بشه با فشار ناخن روي اونا جا انداخت

Shahram_gle
24 November 2004, 08:34 PM
ترمزهاي عقب مگه مال دستي نيست ؟
من ميخوام ترمزهاي جلو خوب بگيره.

Top RPM
24 November 2004, 10:01 PM
ترمز عقب كه فقط مال دستي نيست. به ترمز هاي معمولي ماشين هم وصله. اگر اينطور نبود ماشين برمي گشت. البته دستي تو سيلو به چرخ عقب وصله. اما تو يه ماشين مثل زانتيا به چرخ جلو وصله. اما ترمزهاي عقب خيلي مهم هستن زيرا:

خوب فرض رو بر اين مي ذاريم كه شما داريد با سرعت مي ريد. يه مانع جلوتون مي بينيد و مي خواهيد سريع ماشين رو متوقف كنيد.پاتون رو مي ذاريد رو ترمز. يه مقداري از وزن مي ياد رو چرخهاي جلو. اگر چرخ عقب ترمز نداشته باشه يا ترمزش ضعيف باشه تمام نيرو مي ياد رو چرخ جلو. پس شما فقط داريد از چسبندگي دو چرخ استفاده مي كنيد(اگر عقب قوي باشد از توانايي 4 چرخ استفاده مي كني.) همچنين اگر ترمزهاي عقب ضعيف باشه ماشين كله مي كنه. بنابراين چسبندگي چرخ هاي عقب كم مي شه و اگر فرمون رو يك كم بچرخونيد ماشينتون دور خودش مي چرخه. پس ترمزهاي عقب هم خيلي مهمه. حتما ترمزهاي عقب و جلو رو رگلاژ كنيد. مي تونيد تو ترمزهاي شديد دستي رو دو تا دنده بكشيد بالا تا ترمزهاي عقب بهتر كار كنه(مواظب باشيد كه چرخهاي عقب قفل نكنه چون بيچاره مي شيد.)الان بعضي جاها ترمز رو تقويت مي كنن.

hummer
24 November 2004, 10:26 PM
جناب Top RPM, اين مطالب رو فقط د رمورد سيلو گفتين يا كلي بود. چون من با پاترول اين مشكل رو دارم كه هميشه كله مي كنه و ترمز هاي عقب هم خيلي سربع قفل مي كنه . رگلاژهم دردي دوا نمي كنه :oops:

محمد رضا محمدي
25 November 2004, 11:11 AM
ترمز هاي عقب خيلي مهم هستن .... و حتما بايد به تناسب قدرت ترمز هاي جلو به نسبت كمتري كه الان نسبتش يادم نيست .... تنظيم باشه وگرنه مشكلاتي كه دوستمون گفت و حتا به حد حاد تري پيش مياد ....

Shahram_gle
25 November 2004, 11:40 AM
قيمت رگلاژ كردن چند هست ؟
و يه لنت خوب كه همون طوري كه عرض كرديد باشه ممكنه معرفي كنيد ؟

Top RPM
26 November 2004, 01:53 PM
سلام

ببينيد. به طور معمول نيروي ترمزها به صورت 40 درصد و 60 در صو در بعضي خودرو ها به صورت 30 درصد و 70 درصد بين چرخهاي عقب و جلو تقسيم مي شود. اگر اين اندازه به هم بخورد مشكلاتي اينجاد مي شود. اگر ترمزهاي عقب از حد معمول قوي تر باشد(مثل وقتي كه ترمزهاي عقب خيلي خوب كار مي كنند اما لنت جلو تموم شده) خط ترمز خيلي بلند مي شه. اما وقتي كه ترمزهاي عقب از حد معمول ضعيف تر باشه خيلي بد تره.
وقتي در اين حالت ترمز كنيد؛ چرخ هاي جلو قفل مي كنن اما هنوز چرخهاي عقب به حداكثر كار آيي خودشون نرسيدن. پس ماشين خيلي به سمت جلو خم مي شه. در اين حالت:
چسبندگي چرخهاي عقب كم مي شه و عملا كاركرد خيلي كمي دارن.

عقب ماشين فشار كمي روي سطح وارد مي كنه. به علاوه چون كه همه وزن روي چرخهاي جلو افتاده پس با كوچك ترين حركات فرمان مي چرخيد دور خودتون و چند تا چيز ديگه. البته خط ترمز خيلي خيلي بلند مي شه.

رگلاژ بودن ترمزهاي عقب براي تمام خودرو ها صادقه.

رگلاژ كردن كاري نداره. خودتون هم يم تونيد اين كار رو كنيد. فقط بريد از يه مكانيك درباره چگونگي اون سوال كنيد. زياد رگلاژ كردن ترمز وقت شما رو نمي گيره. يا اينكه مي تونيد بديد مكانيك براتون رگلاژ كنه. چند هزار تومان ازتون مي گيره. وقتي كه لنت عوض كرديد حتما اين كار رو كنيد.

لنت خوب خيلي تاثير داره.
متاسفانه من نمي تونم مارك خاصي رو پيشنهاد كنم. مارك هاي خوب زياده. البته هيچ وقت از نمايندگي ها لنت نخريد چون بدرد نمي خورن.
در رابطه با ترمز هاي پاترول. پاترول به خاطر وزن بسيار زياد و ترمزهاي قوي ايتن مشكل رو دارهو. چرخ ها سريع قفل مي كنن. براي حل كردن اين مشكل بايد توانايي هاي خودتون در رانندگي رو زياد كنيد(ياد گرفتن روش صحيح ترمز كردن به همه راننده ها توصيه مي شه. خيلي كارسازه) براي اين كار:

فرض مي كنيم داريد با سرعت مي ريد. يه مانع نزديكي خودتون مي بينيد. براي نگه داشتن ماشين:
پاتون رو رو ترمز بذاريد. (يه دفعه رو پدال نكوبيد كه شوك به ماشين وارد شه.) هر وقت احساس كرديد كه ترمز قفل كرده يا اينكه صداي جيغ لاستيك رو شنيديد فشار روي پدال ترمز رو يك مقداري كم كنيد(پاتون رو كاملا از رو ترمز بر نداريد. فشار روي پدال رو تا حدي كم كنيد كه چرخها قفل نكنن) بعد دوباره فشار روي پدال رو زياد كنيد. به محض اينكه احساس كرديد چرخ داره قفل مي كنه دوباره فشار روي پدال رو كم كنيد. اين كار رو اونقدر تكرار كنيد كه ماشين وايسه(در عمل اين كهر خيلي اسونه. البته هيچ وقت تو سرعت پايين ترمز رو تا ته پايين نبريدذ.) فراموش نكنيد كه موقعي كه فشار روي پدال رو كم و زياد مي كنيد اين كار رو يه دفعه انجام نديد. چون به ماشين شوك وارد مي شه و خط ترمز بلند مي شه. يعني شما خودتون مثل يه ترمز اي بي اس ترمز مي كنيد. جالبه كه بدونيد عملكرد انسان در يخ و برف و خاك بهتر از اي بي اسه.

البته يه راه ديگه هم هست: با تمرين مي تونيد بفهميد كه چقدر فشار بايد به ترمز وارد بشه تا چرخ ها در مرز قفل شدن قرار بگيرن.

معكوس دادن موقع ترمز كردن خيلي كمك مي كنه. البته اگر درست معكوس بديد. معكوس دادن اشتباه در هنگام ترمز گيري(كه متاسفانه اكثر رانندگان به اشتباه معكوس مي دن) خيلي تو كوتاه كردن خط ترمز تاثير داره. اگر خواستيد بگيد كه درباره اون هم توضيح بدم.

ببخشيد كه طولاني شد.

mahdi_z651
26 November 2004, 02:39 PM
خيلي با حال بود همين كه اينقدر با حوصله توضيح ميدين آدم كلي حال ميكنه
در ضمن ادامش رو هم بفرمايين( معكوس دادن)
ضمنا راجع به ترمز پرايد هم توضيح بدين ( عقب، جلو‌ ، دستي) 8)

booleck
26 November 2004, 03:26 PM
معكوس دادن موقع ترمز كردن خيلي كمك مي كنه. البته اگر درست معكوس بديد. معكوس دادن اشتباه در هنگام ترمز گيري(كه متاسفانه اكثر رانندگان به اشتباه معكوس مي دن) خيلي تو كوتاه كردن خط ترمز تاثير داره. اگر خواستيد بگيد كه درباره اون هم توضيح بدم.

ببخشيد كه طولاني شد.

خيلی خوشحال ميشم اين کارو بکنی من هم خيلی مشتاق شدم بفهمم
! 8)

Top RPM
26 November 2004, 03:51 PM
الان من اينجا مي نويسم نياييد بگيد كه بي ربطه و قفل كنيد ها. اين هم مربوط به ترمز كردنه. پس بي ربط نيست.

ببينيد. شما هركاري كنيد كه موقع ترمز گرفتن به ماشين شوك ناگهاني وارد شه ماشين سر مي خوره. يعني خط ترمزتون افزايش پيدا مي كنه. كاري كه همه راننده ها براي معكوس دادن مي كنن:

پاشون رو مي ذارن رو ترمز. يه دفعه دنده رو يه دونه سنگين مي كنن. يه شوك ناگهاني به ماشين وارد مي شه و جيغ لاستيك در مياد(فكر مي كنن اگر لاستيك جيغ بزنه يعني خوب معكوس دادن.) يا حال ندارن ترمز كنن. گاز رو ول مي كنن. كلاج مي گيرن. مي ذارن تو يه دنده سنگين تر. كلاج رو ول مي كنن. حالا من به اين كه پدر ماشين در مياد كاري ندارم. خط ترمز بيخودي بلند مي شه. اما راه درست:

دو تا راه داريد كه شوك به ماشين وارد نشه. يكي اينكه نيم كلاج كنيد كه باباي ديسك و صفحه تون در مي ياد پس اين راه بدرد نمي خوره. پس راه درست معكوس دادن اينه:

پاتون رو ترمز بذاريد. همونجوري كه گفتم. به طوري كه چرخها قفل نكنه. بذاريد دور موتور تا جايي بيايد پايين كه موقع معكوس دادن وارد رد لاين(محدوده ي قرمز دور موتور) نشه. به اونجا كه رسيد بايد معكوس بديد.
براي ترمز گرفتن؛ با سر انگشتانتون پدال رو فشار بديد. با سر انگشتهاي پاي راست. دور كه به اندازه مناسب رسيد كلاج رو سريع بگيريد. پاشنه ي پا رو بذاريد رو گاز و پدال گاز رو فشار بديد تا دور موتور بياد بالا.در همين موقع دنده رو هم تو دنده ي سنگين تر جا بزنيد. گاز و كلاج رو با هم رها كنيد. حواستون باشه كه همچنان در تمام طول اين مدت بايد به ترمز فشار مناسب بياريد. حالا اين كار چه خاصيت هايي داره:

1- اينكه دور موتور مي ره بالا و فشار بوستر بيشتر مي شه. در نتيجه قدرت ترمز زياد ميشه.

دليل اينكه مردم معكوس مي دن(معكوس نادرست) و به ماشين شوك وارد مي شه اينكه كه دور موتورشون يه دفعه مي ره بالا و موتور يه نيرويي وارد مي كنه و ماشين يه دفعه يه شوك مي ده. شما وقتي خودتون دور رو مي بريد بالا: 1- اين شوك وارد نمي شه. 2- موتورتون اسيب نمي بينه.

يه خاصيت ديگه ي معكوس دادن هم اينه كه تو مسابقه و ... موتور هميشه تو دوره و هر وقت جلوتون باز شد مي تونيد با حد اكثر شتاب بريد.

درباره سيستم ترمز پرايد اگر براتون مهمه اطلاعات كامل درباره اون رو بگيد تا براتون بذارم.

Top RPM
26 November 2004, 04:14 PM
مطالبي درباره ترمز پرايد تو كلوپ پرايد قرار گرفت.
http://www.psforums.org/forum/viewtopic.php?p=33935#33935

hummer
26 November 2004, 06:57 PM
جناب Top RPM, واقعن استفاده كرديم
ولي فكر كنم به اين راحتي ها نشه درست معكوس داد :roll: خيلي سخت به نظر مياد بخصوص كه مو قعي كه ادم به حد اكثر نيروي ترمز احتياج داره اصلن يادش نمي مونه كه .... :!:

dodo
26 November 2004, 08:51 PM
دوست عزيز اگه مي خواي پول خرج كني بايد سيلندر ترمز هاي ماشينتو با سيلندر ترمز ولنتهاي اسپرو مدل96 عوض كني سطح تماس لنت 96 با ديسك ترمز تقريبن 1.4 برابر لنتهاي سي يلو ست .
درضمن اگه بخواهي از لنت اصلي سي يلو با صفحه صداگير استفاده كني قيمتش 13000تومان
لنت اصلي بدون صداگير11000تومان ولنت برال 8000تومان است لنتهاي ذكر شده بدنيستند سعي كن لنتهاي عقب رو نكوبي و ازلنت اصلي استفاده كني قيمتش 16000تومان است (كامل باكفشك چسبي)

skt99
30 November 2004, 11:20 AM
در مورد بهترين لنت جلو مارك جي ام از همه بهتره و يك چيزي حدود 10 هزار تومان است لنت ايراني تلدا هم هست ميگن بعد تصادف نگه ميداره قيمتش هم 4 هزار تومان است يك نوع ديگر هم هست كه قابل قبول است ظاهرا كره ايي است قيمتش هم 7 هزار تومان است راستي يك چيز ديگه مواظب باشيد ترمز هاي سيلو بعضا گيرپاچ ميكنه و شتاب ماشين گرفته ميشود و انحراف فرمان به آن طرفي كه گيرپاچ كرده پيدا ميكنه ولي موتور آنقدر قوياست كه ممكن است سريعا متوجه نشويد مخصوصا اگر قدرت اصلي خودرو را قبلا امتحان نكرده باشد لاستيك سايي هم مشاهده مي شود حتما توجه كنيد

amier
14 March 2005, 01:00 PM
سلام.
من تازه عضو شده ام .
sha aki اگر هنوز دنبال تقويت ترمزهاي سي يلو هستي براي من pm بده. 8)

Joe Satriani
14 March 2005, 03:18 PM
ضمن تائيد مجدد همه صحبت هاي جناب Top RPM, يكي از دوستان كه در ايران خودرو كار ميكنه گفت :
با نصب سيستم ترمز ABS كامل , ميتونيد مشكل ترمز Deawoo ها رو حل كنيد چون با نصب يك ABS كامل , حتي ديسك ها هم ملزم به تعويض هستند
هرينه : حدود 500 هزار تومان 8) ترمزگيري در حد مرسدس Class C :(
البته به شرط استفاده از ترمز ABS شركت مرسدس بنز

Top RPM, نوشته

براي ترمز گرفتن؛ با سر انگشتانتون پدال رو فشار بديد. با سر انگشتهاي پاي راست. دور كه به اندازه مناسب رسيد كلاج رو سريع بگيريد. پاشنه ي پا رو بذاريد رو گاز و پدال گاز رو فشار بديد تا دور موتور بياد بالا.در همين موقع دنده رو هم تو دنده ي سنگين تر جا بزنيد. گاز و كلاج رو با هم رها كنيد. حواستون باشه كه همچنان در تمام طول اين مدت بايد به ترمز فشار مناسب بياريد.

همين كار رو چند سال پيش جلوي افسر شهرك آزمايش كردم و داد زد كه : ميخواي با 2 تا پا كه خدا بهت داده 3 تا پدال رو بگيري ؟؟؟؟ :D

:arrow: حالا گذشته از از جهل و حماقت اون افسر , اين روش همه جا كاربرد داره و همه موتور سوارا وقتي سوار ماشين بشن , بي اختيار همين كار رو ميكنند :wink:
فقط بايد خلاصي پدال ترمزتون رگلاژ شده باشه كه هم سطح پدال گاز عمل كنه 8)

master
15 March 2005, 01:24 AM
Top RPM,

واقعا ازت لذت بردم 8) 8) 8)

ar1358
5 January 2007, 11:21 AM
ضمن تائيد مجدد همه صحبت هاي جناب Top RPM, يكي از دوستان كه در ايران خودرو كار ميكنه گفت :
با نصب سيستم ترمز ABS كامل , ميتونيد مشكل ترمز Deawoo ها رو حل كنيد چون با نصب يك ABS كامل , حتي ديسك ها هم ملزم به تعويض هستند
هرينه : حدود 500 هزار تومان 8) ترمزگيري در حد مرسدس Class C :(
البته به شرط استفاده از ترمز ABS شركت مرسدس بنز

Top RPM, نوشته

همين كار رو چند سال پيش جلوي افسر شهرك آزمايش كردم و داد زد كه : ميخواي با 2 تا پا كه خدا بهت داده 3 تا پدال رو بگيري ؟؟؟؟ :D

:arrow: حالا گذشته از از جهل و حماقت اون افسر , اين روش همه جا كاربرد داره و همه موتور سوارا وقتي سوار ماشين بشن , بي اختيار همين كار رو ميكنند :wink:
فقط بايد خلاصي پدال ترمزتون رگلاژ شده باشه كه هم سطح پدال گاز عمل كنه 8)

قيمت سيستم ترمز ABS مرسدس بنز 500 هزار تومان است؟
ميشه بيشتر توضيح بديد

Damahom350
18 March 2007, 08:39 PM
سلام به همه.
در مورد ترمز سیلو باید بگم با 120000 تومان از هر ماشینی که هم رده سیلو باشه بهتر میشه.
اونم این که سیلندر جلوشو عوض میکنن و سیلندر دوو نکسیا میزارن که بهش اصطلاحا میگن 96ی.از اون به بعد باید لنت ماتیز بندازین زیرش.
ولی حتما امتحان کنید چون خیلی خیلی خیلی تاثیر داره.به تظر من این ترمزی که من میگم 300000 تومان هم می ارزه.
الان ماشین من تا ترمز میزنی میری تو شیشه

james_hetfiel
18 October 2007, 11:56 AM
اين مشكل براحتي با تعويض سيلندرهاي ترمز سيلو با نوع جديد ترش توسط نمايندگي 121 خ شيخ بهايي براي من حل شد و ترمزهام عالي شد

morteza121
19 October 2007, 01:56 PM
میتونی برای تقویت ترمزاش سیلندر ترمز رو عوض کنی و سفارش اروپا یا اصطلاحا96 بندازی با لنت اصلی

alirezasalam
19 October 2007, 02:47 PM
دقیقآ همینطوره که دوستان می گن.
من هم 3 4 سال پیش که سیلو داشتم با حدود 90 تومن خرج ترمز ماشینم از زمین تا آسمون تفاوت کرد.
فقط حواستون باشه اون بسته ای که شامل ترمز با سیلندر بزرگتر هست یه جفت لنت اصلی هم روشه!

danyal_adibi
20 November 2007, 04:16 AM
یک راه وجود داره که عجیب کسی نمیدونه

سیلندر ترمز جدید سیلو به بازار اومده که فابریک همین ماشین کاره خود دوو موتوره و حدود 90 % ترمزتو بهتر میکنه

قیمت جفت چرخ جلو 160000 تومان

اجرت تعویض سیلندر هر چرخ 5000 تومان

اگه خواستی بیشتر راهنمایی کنمت بهم زنگ بزن 09352714726

danyal_adibi
20 November 2007, 04:18 AM
بعد از این کار دیگه به جای لنت سیلو باید از انت ماتیز استفاده کنی

danyal_adibi
20 November 2007, 04:24 AM
نمایندگی 121 خیابان شیخ بهایی برای جناب آقای هویک
اونجا بسیار گرون این کارو میکنن از من شنیدی هیچ وقت ماشینتو نمایندگی دوو نبر

از بازار بگیری حدود 30 الی 40 هزار تومان به نعفت میشه

Javid
25 November 2007, 06:23 PM
یک راه وجود داره که عجیب کسی نمیدونه

سیلندر ترمز جدید سیلو به بازار اومده که فابریک همین ماشین کاره خود دوو موتوره و حدود 90 % ترمزتو بهتر میکنه

قیمت جفت چرخ جلو 160000 تومان

اجرت تعویض سیلندر هر چرخ 5000 تومان

اگه خواستی بیشتر راهنمایی کنمت بهم زنگ بزن 09352714726

سلام به همه.
در مورد ترمز سیلو باید بگم با 120000 تومان از هر ماشینی که هم رده سیلو باشه بهتر میشه.
اونم این که سیلندر جلوشو عوض میکنن و سیلندر دوو نکسیا میزارن که بهش اصطلاحا میگن 96ی.از اون به بعد باید لنت ماتیز بندازین زیرش.
ولی حتما امتحان کنید چون خیلی خیلی خیلی تاثیر داره.به تظر من این ترمزی که من میگم 300000 تومان هم می ارزه.
الان ماشین من تا ترمز میزنی میری تو شیشه

این دو نوع ترمز که دوستان فرمودند یکی هستند.. دلیل تفاوت 40 تومنیه قیمت چیه؟

danyal_adibi
25 November 2007, 11:42 PM
جاوید دلیلش اینکه این دوست عزیزمون قیمت روز بازارو نداره شاید ایشون این جنس و 6 ماه پیش این قیمت خریده باشه
الان هم کم شده هم گرون من خودم تا 4 ماه پیش 95000 تومان میفروختم همین الانشم من شرط میبندم نمایندگی های مجاز زیر 170000 ندنش .
اگر این دوستمون این قیمت سراغ داره من هر چند تا داشته باشه ازش میخرم
محال ممکن

Behrooz_S
2 August 2008, 09:27 PM
دوستان عزیز سلام
من این هفته سیلندر ترمز های جلو را در نمایندگی 121 خیابان شیخ بهایی عوض کردم با اجرت حدود 220000 تومان شد. ترمزهاش عالی شده اما فرمونش نسبت به قبل یک کم سفت تر شده. آیا این مساله طبیعیه یا مشکلی داره؟ البته گفتند جلوبندی را آچارکشی کردند.
با تشکر

منوچهري
4 August 2008, 06:00 PM
اگه فرمون سفت بشه كه حال نميده
يه سوال :
اصلا لازمه اين ترمزا تقويت بشن ؟؟ من كه تا حالا مشكلي نداشتم .... يا اگه هست اين مشكل كجا خودشو نشون ميده
قربان همگي

Behrooz_S
5 August 2008, 12:02 AM
اگه فرمون سفت بشه كه حال نميده
يه سوال :
اصلا لازمه اين ترمزا تقويت بشن ؟؟ من كه تا حالا مشكلي نداشتم .... يا اگه هست اين مشكل كجا خودشو نشون ميده
قربان همگي

منوچهری عزیز بسته به نوع رانندگی و البته عملکرد ترمزهای ماشین داره مثلا من چون معمولا به نسبت سریع و سپر به سپر میرم لازمه ماشین تو ترمز زدن سریع خودشو جمع کنه (قبلا این طور نبود) ترمزهای معمولی سیلو به نسبت شتاب و سرعت گرفتنش ضعیفه. (خصوصا در ترمزهای اضطراری)
ضمنا فرمون هم یه ذره سفت شده (ولی نه زیاد) که کم کم داره بهتر میشه.
قربانت- بهروز

منوچهري
5 August 2008, 05:02 PM
بهروز جان ممنون از راهنمائيت
تو تاپيك سيلو مهدي عزيز نمايندگي مسكوويچ تو سر وحيديه روبروي اداره برق رو هم معرفي كرده بود ( هموطنان ارمني) اونجا ميبردي قيمت ميگرفتي ببيني چند عوض ميكنند !!!! 220 خيلي زياد نيست؟؟؟ البته من قيمت ندارم شايد هم گرون شده ...راستي لنتشو چي گذاشتي ؟؟؟ چه لنتي از همه بهتره ؟؟؟
پس به نظرت ببرم منم عوض كنم ؟؟؟
قربانت همايون
اين آي دي منوچهري كشكه :-)

Behrooz_S
17 August 2008, 06:23 AM
بهروز جان ممنون از راهنمائيت
تو تاپيك سيلو مهدي عزيز نمايندگي مسكوويچ تو سر وحيديه روبروي اداره برق رو هم معرفي كرده بود ( هموطنان ارمني) اونجا ميبردي قيمت ميگرفتي ببيني چند عوض ميكنند !!!! 220 خيلي زياد نيست؟؟؟ البته من قيمت ندارم شايد هم گرون شده ...راستي لنتشو چي گذاشتي ؟؟؟ چه لنتي از همه بهتره ؟؟؟
پس به نظرت ببرم منم عوض كنم ؟؟؟
قربانت همايون
اين آي دي منوچهري كشكه :-)

همایون جان سلام
شرمنده الان مسافرتم و خیلی کم به اینترنت دسترسی دارم. من از اون نمایندگی اطلاعی نداشتم ولی چون همین الان هم تو سفر ماشین دستم هست واقعا ترمزهاش عالی شده و با یک اشاره به ترمز ماشین خودش رو جمع میکنه. قیمت را از 2 تعمیرکار داخل شهر که کارشان ترمز بود هم پرسیدم دقیقا همین قیمت را به من گفتند من هم بردم نمایندگی خودش. فکر کنم شما هم عوض کنی بهتر باشه یک وقت خدای نکرده کاری دستت نده. ماشین را برادرم تعمیرگاه برده بود نوع لنت را دقیقا نمیدونم.
موفق باشید
بهروز

hipalhowru
23 August 2008, 02:32 AM
با درود
جهت دوستی که در باب چگونگی تقویت ترمز سیلو پرسده بود باید عرض کنم که من سیلو دارم و خودم اینکارو کرده ام. حدود 270 هزار تومان خرج داره. کار به این ترتیبه که پمپ های ترمز جلو را تعویض میکنن ( از نوع سیلو های جدید در خارج از کشوره و مثله پمپ ترمز مایتزه البته بزرگتر و قویتر ولی لنت ترمز آن همان لنت ترمز جلوی ماتیزه). درضمن برای تاثیر بیشتر دیسکهای چرخ های جلو را نیز تعویض و نو می کنند که هزینه ای که گفتم شامل اینها هم میشود وگرنه خود پمپ ترمز که لنت هم فابریکی روشه، با اجرت 170 میشه. اونهایی که میگن ABS قضیه اش فرق میکنه چون هم هزینه اش حدود بیش از یک میلیونه و هم کار متفاوت. چون باید پمپ های ABS، و سیستم دستکاری شده و من دراوردی سر هم کنند. البته سیلو ی اصل ترمزاش ABS بوده ولی چون در ایران این سیستم رو تغییر دادن عوض کردنش به ABS مثله اصلش نمیشه و اصلا توصیه نمیشه. اگه همانطور که توضیح دادم فقط پمپ ها و دسک چرخاشو عوض کنید قول میدم مثله ماشین من ترمزی در حد پژو 405 داشته باشید.

darkowl
4 September 2008, 12:48 AM
دوستان من سلام/
من حامد هستم از رشت/
یه دوو سیلو 1381 دارم نقره ای خیلی بهش میرسم.
ترمزش خیلی ضعیف بود بردم سیلندرهاش رو عوض کردم الان لنت های جلوی من ماتیز هست اما اونطوری که فکر میکردم نشد/البته در حال حاضر چون ترمز های جلو خیلی قوی تر از عقبه ماشین کله میکنه نمی دونم واسه ترمز های عقب چه کنم!!!!

Environment
22 October 2008, 02:10 PM
با هر تغییری ولی باز باید مراقب ترمز خودروهای کره ای بود.

alijoon748
25 November 2008, 02:06 PM
من لنت اسپرو دارم خوبه

amir7x
14 March 2010, 11:25 AM
تو اصفهان کجا ببرم؟

atteesh
9 August 2010, 01:42 PM
100 نومن ارزش داره كه در يك لحظه حياتي جلوي ضرر سنگين مالي و خداي نكرده جاني را بگير د .در اين كار شك نكنيد