PDA

View Full Version : ساب+آمپ تا300 تومان

feryfrt
14 May 2006, 12:26 AM
دوستان سلام .
من یه ساب با یه آمپلی میخوام قدرتی و با BASS پر .
برا صندوق پژو 405 میخوام .
اگه تا 300.000 تومان بشه خوبه . Virbre هم نمیخوام باشه . از Pioneer باشه و JBL .

اون چیزی که تو ذهن خودمه بهتون میگم نظر بدین ممنون میشم :

sub pioneer 306DVC + BOX Seald + Amp 7100 Mono 2ohm

sub pioneer 306c + Amp 5100 Bridge + box Ported 2ohm

pioneer 305f x 2 + Amp 5100 4ohm

نمیدونم گیج شدم :icon_cry:

nadersport
14 May 2006, 05:22 PM
دوستان سلام .
من یه ساب با یه آمپلی میخوام قدرتی و با BASS پر .
برا صندوق پژو 405 میخوام .
اگه تا 300.000 تومان بشه خوبه . Virbre هم نمیخوام باشه . از Pioneer باشه و JBL .

اون چیزی که تو ذهن خودمه بهتون میگم نظر بدین ممنون میشم :

sub pioneer 306DVC + BOX Seald + Amp 7100 Mono 2ohm

sub pioneer 306c + Amp 5100 Bridge + box Ported 2ohm

pioneer 305f x 2 + Amp 5100 4ohm

نمیدونم گیج شدم :icon_cry:
به به خوشحالم فرهاد جان به فكر ساب افتادي و دست از سر rockford هم برداشتي:icon_cool
اگه صداي ويبره نميخايي و باس عميق ميخايي بايد باكس سيلد بسازي دورو بره پورتد رو خط بكش.
در باره ساب و آمپ هم بگم كه به نظر من تو يه D510 بردار با 2تا 306DVC 2تا باكس سيلد هم خودت درست كن كه هم صدات بهتر شه و هم خرجت كمتر شه.
D510 pioneer = 190000
306DVC =70000
باكس = همت خودت(پول تختش با چسب و اين چيزا حدود 10-15تومن ميشه
پك كابل حداقل 4 گيج +كابل RCA = حدود 30000

اينارو بگير بعد كه پول دستت اومد سابارو بكن 2تا صداي خوبي ميگيري:icon_cool

feryfrt
14 May 2006, 08:26 PM
نادر جان دمت گرم . نمیدونم اون صدایی که میخوام میشه یا نه ؟ به نظرت یه 306DVC sealed اون چطوری میشه ؟
آخه یه کم مشکل صندوق دارم .
آمپ چی ببندم خوب بترکونتش ؟:icon_arro

:icon_arro(راست میگی Rockford ماله مایه داراس نمیشه رفت سراغش ):icon_arro

paymanonline
14 May 2006, 08:34 PM
به نظر منم دو تا ساب 306 که رو هم حدود 120 تومن میشه
یه d510 حدود 180 تومن
یه پک حدود 20 تومن
دو تا باکس تکی حدود 30 تومن

feryfrt
15 May 2006, 01:16 AM
به نظر منم دو تا ساب 306 که رو هم حدود 120 تومن میشه
یه d510 حدود 180 تومن
یه پک حدود 20 تومن
دو تا باکس تکی حدود 30 تومن

آقا ممنون .:icon_surp
آقا به نظرت صدای باکس sealed جدا باشه بهتره یا یه سره باکس باشه برا 2 ساب

حامدگلشن
15 May 2006, 10:39 AM
آقا ممنون .:icon_surp
آقا به نظرت صدای باکس sealed جدا باشه بهتره یا یه سره باکس باشه برا 2 ساب
دوست عزیز به 2 تا نکته توجه کن
1- حتمن محفضه بین 2 تا ساب باید از هم جدا باشه تا 2 تا ساب تو فضای تعریف شده خودشون کار کنن و تو کار هم اختلال ایجاد نکنن
2-باکسی که میدی برات بسازن رو حتمن حتمن حتمن (چون خیلی مهمه 3 بار تاکید کردم) از نظر seald بودن چک کن مخصوصن اطراف پورت رو چون باکس سیلد باید از همه لحاظ آب بندی باشه و در هنگام کار از درز ها و اطراف پورتش هیچ هوایی وارد و خارج نشه هوایی که داخل باکسه باید مثل یک فنر در پشت ساب عمل کنه برای این کار بهت توصیه میکنم از چسب آکواریوم برای آب بندب دور تا دوره باکس استفاده کنی و هم از داخل و هم از خارج دور تا دور باکستو و تمام اتصالاتتو چسب آکواریوم بزنی این طوری هم صدات بهتر میشه هم صدا های اضافی از باکست در نمیاد
اگر خواستی تفاوت صداشو متوجه بشی میتونی یه سوراخ خیلی ریز رو باکست بکنی و تست کنی خودت فرقشو متوجه میشی :icon_evil

feryfrt
15 May 2006, 02:36 PM
دوست عزیز به 2 تا نکته توجه کن
1- حتمن محفضه بین 2 تا ساب باید از هم جدا باشه تا 2 تا ساب تو فضای تعریف شده خودشون کار کنن و تو کار هم اختلال ایجاد نکنن
2-باکسی که میدی برات بسازن رو حتمن حتمن حتمن (چون خیلی مهمه 3 بار تاکید کردم) از نظر seald بودن چک کن مخصوصن اطراف پورت رو چون باکس سیلد باید از همه لحاظ آب بندی باشه و در هنگام کار از درز ها و اطراف پورتش هیچ هوایی وارد و خارج نشه هوایی که داخل باکسه باید مثل یک فنر در پشت ساب عمل کنه برای این کار بهت توصیه میکنم از چسب آکواریوم برای آب بندب دور تا دوره باکس استفاده کنی و هم از داخل و هم از خارج دور تا دور باکستو و تمام اتصالاتتو چسب آکواریوم بزنی این طوری هم صدات بهتر میشه هم صدا های اضافی از باکست در نمیاد
اگر خواستی تفاوت صداشو متوجه بشی میتونی یه سوراخ خیلی ریز رو باکست بکنی و تست کنی خودت فرقشو متوجه میشی :icon_evil

آقا حامد سلام ممنون از راهنمایی ولی خوب متوجه نشدم من منظورم این بود که 2 تا Box جدا از هم (sealed) بهتر صدا میده یا باهم یه Box double بازم (sealed) باشن . من Box اگه بگیرم از موسوی میگیرم خودم نمیتونم بسازم:icon_neut
یه خورده مشکل صندوق دارم :icon_idea اگه یه 306DVC سیلد کنم با آمپ 7100 ببندم صداش خوب میشه ؟

paymanonline
15 May 2006, 02:58 PM
ببین من از این لحاظ گفتم که دو تا باکس تکی چون هم کاملا از هم جدا باشن هم اینکه اگه دو تا باکس تکی رو بذاری دو طرف صندوق 405 زیاد اشغال شدن فضا رو احساس نمیکنی
من توصیه میکنم که به جای 7100 از D510 استفاده کنی

حامدگلشن
15 May 2006, 04:39 PM
آقا حامد سلام ممنون از راهنمایی ولی خوب متوجه نشدم من منظورم این بود که 2 تا Box جدا از هم (sealed) بهتر صدا میده یا باهم یه Box double بازم (sealed) باشن . من Box اگه بگیرم از موسوی میگیرم خودم نمیتونم بسازم:icon_neut
یه خورده مشکل صندوق دارم :icon_idea اگه یه 306DVC سیلد کنم با آمپ 7100 ببندم صداش خوب میشه ؟
ببین فرقی نمیکنه که 2 تا باکس جدا بسازی یا یه باکس بدی برات بسازن محم اینکه محفظه این 2 تا ساب از هم جدا باشه و همین طور نسبت به هم این 2 تا محفظه آب بندی باشه
ولی اگر 2 تا باکس جدا بدی برات بسازن بهتره چون هر موقعی که بخای از صندوق استفاده کنی میتون یکیش رو در بیاری و لازم نیست که حتمن جفتشو برداری
ولی از نظر صدا این 2 تا هیچ فرقی با هم ندارن
باکسم من نمیدونم موسوی کیه و کارش چه جوریه از روی مشخصات ساب برات باکس میسازه یا همین طور هر دم بیل کار میکنه باکس خیلی مهمه که حتمن حتمن به تناسب مشخصات ساب و فرکانس تیون مورد نظر ساخته بشه
شما اگر نمیتونی با نرم افزار باکس طراحی کنی بهتره از کاتالوگ خوده ساب یه مدل از باکسهایی که خوده کارخونه پیشنهاد داده رو بدی و برات بسازن مطمعین باش از باکسهایی که تو ایران و بدون اصول ساخته میشه خیلی خیلی بهتر جواب میده:icon_surp
موفق باشی

feryfrt
22 May 2006, 12:22 AM
من یه 2تا ساب 306c
آمپ 2کانال 5100 pioneer
خازن Mafco 1f
تخته fix
2ماه کار کرده خریدم 300.000 میارزه به نظرتون ؟ از نظر سالمی و نو بودن عالی :icon_mrgr

nadersport
22 May 2006, 01:09 AM
من یه 2تا ساب 306c
آمپ 2کانال 5100 pioneer
خازن Mafco 1f
تخته fix
2ماه کار کرده خریدم 300.000 میارزه به نظرتون ؟ از نظر سالمی و نو بودن عالی :icon_mrgr
از نظر قيمت آره خوب خريدي مبارك:icon_wink
اما 2تا306 اونم c كه نميشه موازي بستش كه بازم زياد فرقي نميكرد رو چه جوري ميخايي به 5100 وصل كني.
ميخايي به هر 306 حدود 120 وات بدي؟!:icon_twis

paymanonline
22 May 2006, 09:48 AM
قيمتش بد نيست ولي بايد ببيني كارائيش چطوره.
بايد از يه كانالش استفاده كني
ولي همه صداي 306 رو نخاهي داشت مگنكه يه امپ خوب بگيري

feryfrt
22 May 2006, 02:37 PM
از نظر قيمت آره خوب خريدي مبارك:icon_wink
اما 2تا306 اونم c كه نميشه موازي بستش كه بازم زياد فرقي نميكرد رو چه جوري ميخايي به 5100 وصل كني.
ميخايي به هر 306 حدود 120 وات بدي؟!:icon_twis

نه نادر جان من یکی ازین سابارو میبندم Bridge میکنم میزارم رو تاقچه:icon_ques چون واقعا پول ندارم:icon_neut خیلی دلم میخواس Box کنم ولی فلان نمیشه . اون یکی سابو نگه میدارم یا میفروشم . :icon_surp

nadersport
23 May 2006, 01:41 AM
نه نادر جان من یکی ازین سابارو میبندم Bridge میکنم میزارم رو تاقچه:icon_ques چون واقعا پول ندارم:icon_neut خیلی دلم میخواس Box کنم ولی فلان نمیشه . اون یکی سابو نگه میدارم یا میفروشم . :icon_surp
حالا 20000تومن پوله باكس زياديه؟!!
بابا 20000تومن كه ميتوني بدي يه باكس آماده بگيري:icon_cool

feryfrt
23 May 2006, 11:13 AM
حالا 20000تومن پوله باكس زياديه؟!!
بابا 20000تومن كه ميتوني بدي يه باكس آماده بگيري:icon_cool

:icon_surp همین پولم قرض کردم نادر جان وضع مالی خرابه دلم میسوخت اگه اینارو بر نمیداشتم :icon_mrgr