PDA

View Full Version : آیا اطلاعاتی در مورد این نوع ساختمانها دارید :

romeo_1593
13 May 2006, 10:58 AM
می خواستم اطلاعاتی در مورد این نوع ساختمانها پیدا کنم....در چه خاکی امکان بناشون هست و .....

لینک :
http://www.karvarz.com/persian/dakheli/view.asp?action=edit&fldAuto=215&brand_fldAuto=68

قصد تبلیغ ندارم ولی لینک بهتری پیدا نکردم .....

jacobnazarade
13 May 2006, 11:17 AM
با سلام دوست من اگر اونی باشه که فکر می کنم
من برای تحقیق ایستایی 4 دادم یه جوری شبیه ساندویچ پنل هست
دونوع برای دیوار های بار برو و غیر بار هست نوع غیر بار یک صفحه یونولیت وسط با شبکه فلزی پوشیده که روش رو سیمان می زنند
نوع دوم برای بار بر دو طرف یونولیت و سط همون شبکه فلزی هست و داخل رو بتن می ریزند تقریبا یونولیت ها مثل قالب بندی عمل می کنند بدون ستون و غیره تا 4 طبقه
یه فیلم هم داشتم باید بگردم پیدا کنم بعد از چهارسال و نیم
خونه ویلایی که ساخته بود انقدر سبک بود که توسط جرثقیل بر روی تریلر قرار داده شد

romeo_1593
13 May 2006, 12:26 PM
با سلام دوست من اگر اونی باشه که فکر می کنم
من برای تحقیق ایستایی 4 دادم یه جوری شبیه ساندویچ پنل هست
دونوع برای دیوار های بار برو و غیر بار هست نوع غیر بار یک صفحه یونولیت وسط با شبکه فلزی پوشیده که روش رو سیمان می زنند
نوع دوم برای بار بر دو طرف یونولیت و سط همون شبکه فلزی هست و داخل رو بتن می ریزند تقریبا یونولیت ها مثل قالب بندی عمل می کنند بدون ستون و غیره تا 4 طبقه
یه فیلم هم داشتم باید بگردم پیدا کنم بعد از چهارسال و نیم
خونه ویلایی که ساخته بود انقدر سبک بود که توسط جرثقیل بر روی تریلر قرار داده شد

از نظر اکوستیک بودن و امنیت و تحمل فشار وزن چطوره برای طبقه دوم ؟
اطلاعات کاملتر یت وب سایتی برای این مورد سراغ ندارین ؟

بازم متشکرم از راهنماییتون

جونیور
6 April 2009, 11:44 AM
از یاداشت های گذاشته شده توسط دوستان می توان برداشت کرد که موضوع بحث پانل های سه بعدی می باشد ( 3d) .این تکنولوژی بعد از جنگ جهانی دوم در انگلیس و توسط شرکت ساختمانی پوما برای ساختمان های ویلای و آپارتمان های کوتاه حداکثر چهار طبقه به صورت باربر ابداع شده و در حال حاضر در جهان این پانل ها تولید می گردد . و در ایران در حدود چند شرکت اقدام به تولید و فروش این محصول می باشد . برای اطلاعات بیشتر به شرکت های پوما و سپ را در اینترنت جستجو نمائید.
مشابه این تکنولوژی توسط نروی معمارو محاسب مشهور ایتالیایی در جنگ جهانی دوم برای ساخت قایق های بتنی اختراع گردیده است که شامل دو لایه مش که وسط آن را با بتن به صورت شاکریت پر می گشته است .