PDA

View Full Version : چگونه دور موتور رو به قرمز ببریم ؟

z_qz54
12 May 2006, 02:28 PM
سلام دوستان.
اول اینکه اگه موضوع مویوط به بحث هاي كلي در مورد اتومبيل نمیشه ، مدیران زحمتش رو بکشن.(شرمنده)

حالا سوالم اینه که چجوری میشه بدون اینکه چیپ و یا قطعه ای به موتور اضافه بشه کاری کرد که درو موتور تو قرمز بره؟؟

ممنون اگه جواب بدید:icon_cool .

XELTEK
12 May 2006, 03:34 PM
باید یه تغییراتی تو ecu بدی که کار چندان عاقلانه ای هم نیست !!!

karash501
12 May 2006, 03:38 PM
یعنی اگه همینجوری گاز بدیم نمیره؟!درسته بابای ماشین در میاد ولی میره دیگه!

ATOS
12 May 2006, 06:07 PM
عجب:icon_twis
منم تاحالا امتحان نكردم. يعني نميشه تو خط قرمز برد؟:icon_razz

z_qz54
12 May 2006, 09:22 PM
بستگی به مدل و نوع ماشین داره.

سمند ، 405 1800 ، پرشیا ، زانتیا و...

ولی 405 2000 و پرشیا قدیمی ها میرن.

قرمز یعنی احتمال موتور سوزی.

ولی بعضی موقع با اینکه به صرف نیست ، نیاز میشه.

تغییر تو ECU با چی؟

دستگاه دیگ که 4 تا گزینه برای هر ماشین بیشتر نداره. اینو میدونم که سر input یه چیپ وصل میکنن ولی من میخوام بدونم که اصلا چی میفهمه که داره میره تو قرمز ؟ از کجا کنترل میکنه و چه ربطی به بالا پایین کردن عقربه رو قرمز داره؟؟؟؟؟؟؟؟

XELTEK
13 May 2006, 08:55 PM

بستگی به مدل و نوع ماشین داره.

سمند ، 405 1800 ، پرشیا ، زانتیا و...

ولی 405 2000 و پرشیا قدیمی ها میرن.

قرمز یعنی احتمال موتور سوزی.

ولی بعضی موقع با اینکه به صرف نیست ، نیاز میشه.

تغییر تو ECU با چی؟

دستگاه دیگ که 4 تا گزینه برای هر ماشین بیشتر نداره. اینو میدونم که سر input یه چیپ وصل میکنن ولی من میخوام بدونم که اصلا چی میفهمه که داره میره تو قرمز ؟ از کجا کنترل میکنه و چه ربطی به بالا پایین کردن عقربه رو قرمز داره؟؟؟؟؟؟؟؟
نه اصلا" نمیره !!!! امتحان کن !!! هیچیش نمی شه !!!:icon_razz
ecu ماشین رو هم گول میزنن یعنی سنسور ورود سوخت رو عوض میکنند یا قطع میکنند !!!

reza a
19 May 2006, 06:43 AM
بهتره از خیرش بگذری چون پدر ماشین در میاد وبه روغن سوزی میوفته

XELTEK
19 May 2006, 02:45 PM
یکی دوبار اشکال نداره !!

carl zeiss
20 May 2006, 06:14 PM
تو پراید clc شو باز کنین میره قرمز با دنده 2 < 110 تا :icon_roll

po2ya
20 May 2006, 07:01 PM
آخ به درد نمیخوره این کار که شما بیشترین قدرت موتور و تورک موتور رو که توو اوون درجه نداری که بخوایی ببری توو اون حر که؟!!!
شما اگه بخوای بیشترین شتاب و بهترین عملکرد موترو رو داشته بشای باید ببینی بیشترین قدرت موتور و بیشتر تورک در چه دور موتوری هست !!!هیچ وقت قسمت قرمز دور موتور به عنوان بهترین عملکرد نیست!

z_qz54
20 May 2006, 07:12 PM
آخ به درد نمیخوره این کار که شما بیشترین قدرت موتور و تورک موتور رو که توو اوون درجه نداری که بخوایی ببری توو اون حر که؟!!!
شما اگه بخوای بیشترین شتاب و بهترین عملکرد موترو رو داشته بشای باید ببینی بیشترین قدرت موتور و بیشتر تورک در چه دور موتوری هست !!!هیچ وقت قسمت قرمز دور موتور به عنوان بهترین عملکرد نیست!

دقیقا درسته ولی تو سربالایی ها خیلی تاثیر داره .

PAYAM
20 May 2006, 07:52 PM
عجب:icon_twis
منم تاحالا امتحان نكردم. يعني نميشه تو خط قرمز برد؟:icon_razz
در ماشين‌هاي انژكتوري داراي ECU (يا در اصطلاح عوام و تعميركارن كامپيوتر!) ميزان بنزين ورودي از انژكتور به موتور با مقدار دور موتور تطبيق مي‌شود و هنگامي كه دور موتور به دور خطرناك برسد (محدوده قرمز) جريان ورودي بنزين قطع مي‌شود.
قاعدتا در ماشين‌هاي كاربراتوري چنين سيستمي وجود ندارد و مشكلي در رساندن دور موتور به محدوده قرمز (هرچند سخت باشد) وجود ندارد.

XELTEK
20 May 2006, 08:12 PM
در ماشين‌هاي انژكتوري داراي ECU (يا در اصطلاح عوام و تعميركارن كامپيوتر!) ميزان بنزين ورودي از انژكتور به موتور با مقدار دور موتور تطبيق مي‌شود و هنگامي كه دور موتور به دور خطرناك برسد (محدوده قرمز) جريان ورودي بنزين قطع مي‌شود.
قاعدتا در ماشين‌هاي كاربراتوري چنين سيستمي وجود ندارد و مشكلي در رساندن دور موتور به محدوده قرمز (هرچند سخت باشد) وجود ندارد.
منظور ایشون همون کات اف تو انجکتورها هستش !!!
تو کاربراتی ها چندان هم سخت نیست ها !!!

PAYAM
20 May 2006, 08:22 PM
تو کاربراتی ها چندان هم سخت نیست ها !!!
بستگي به قدرت موتور و ضريب دنده دارد. در دنده 5 بردن موتور به دور قرمز سخت تر از دنده 1 يا 2 است.

XELTEK
20 May 2006, 08:55 PM
درسته !!!

z_qz54
21 May 2006, 04:14 PM
بله چون محدود کننده نداره و اگر موقعی که با دنده 5 میخواهید برید تو قرمز اگه صدای موتور رو نشنوید خیلی هم سخت نیست.:icon_arro

XELTEK
1 June 2006, 08:38 PM
بله چون محدود کننده نداره و اگر موقعی که با دنده 5 میخواهید برید تو قرمز اگه صدای موتور رو نشنوید خیلی هم سخت نیست.:icon_arro
نه بابا
خیلی سخته فکر کنم

M. Saffari
15 April 2009, 09:51 AM
البته من خودم از 5500 بالاتر نبردم (و احتیاجی هم نداری ببری چون باعث اتلاف سوخت، افزایش در زمان شتاب گیری و فرسودگیه موتور میشه!) اما شنیدم که در موتور های انرژکتوری وقتی دور موتور به خط قرمز برسه موتور بصورت خودکار خاموش میشه تا آسیبی به اون نرسه!

VITO CORLEONE
30 April 2009, 06:28 PM
من با آوانته در حالت خلاص موقعی که موتور سرد بود گاز رو تا ته به مدت 2 ثانیه گرفتم یک کم مونده بود برسه به 7000 (رد لاینش از 6500 هست) روی خط دوم رد لاین رفت ولی به محض این که موتور گرم شد نتونستم از 6500 بالاتر ببرم
پراید کاربراتوری رو هم در حالت خلاص به مرز 8000 بردم
ولی چه فایده به آسیب دیدن موتور نمی ارزه !

Warrior--
1 May 2009, 12:12 PM
دوستان من دو بار دور موتور را تا 6.5 بردم(موتور TU5) :icon_redf
ممکن است مشکلی پیش بیاید؟:icon_cry:
حدود 400 سی سی هم روغن کم کرده در این 5000 کیلومتر اول.

Rain Man 4498
2 May 2009, 07:04 PM
بچه ها حالا شما چه اصراري دارين كه دور موتور رو به محدوده قرمز ببرين مگه از ماشينتون سير شدين؟