PDA

View Full Version : سوال در مورد پژو 206 تيپ 5 و 6

birak
4 May 2006, 01:54 AM
يه سوال از دوستان عزيز داشتم ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد ...
اينكه با توجه به توليد 206 مدل صندوق دار با موتور 1600 ، هنوز تيپ 5 هم توليد مي شه ؟ و اگه خير ، آيا مي شه تيپ 5 رو براي خريد به ايران خودرو سفارش داد يا خير ؟
ديگه اينكه شما 206 تيپ 6 رو در صورت پيدا نشدن تيپ 5 صفر كيلومتر توصيه مي كنيد يا خير ؟ چون در مورد جعبه دنده اتوماتيكش چيزهاي جالبي نمي گن !

aryo405
4 May 2006, 05:54 AM
سلام.تا جایی که من اطلای دارم بله میشه.ثانیا جعبه دنده اتوماتیک هیچ مشکلی نداره و خیلی قشنگ هم کار می کنه.من که راضیم.

farhad_k
4 May 2006, 07:55 PM
من دیروز از چندتا از نمایندگی ها پرسیدم گفتند فعلا ثبت نام نداریم
این ماشین های صفری هم که تو بازاره ثبت نام های قدیمیه که با تاخیر به مشتری دادند
قیمتش هم 13.1 میلیون

Shahram_gle
4 May 2006, 09:04 PM
تولید به طور کلی قطع نشده.
فعلا یه مدتی ثبت نام نمیکنن.
دوباره شروع میشه.
میبینی یه ماه ثبت نام میکنن. یه ماه نمیکنن.

salim_gh
4 May 2006, 11:34 PM
آقا من هم مثل شما دنبال تیپ 5 بودم
اما نبود که نبود فقط یه مدل 84 در حد صفر که یارو قیمت صفر 85 رو میخواست بگیره و یه 20000 تا کار کرده
تا اینکه بالاخره یه 85 صفر گیر اوردم آپشنال خودم اول میلی به خرید ابشنال نداشتم آخه شنیده بودم همچین نمیارزه واسه یه هندز فری یه یخچال و روکش چرم صندلی و رنک سفارشیش 1 میلیون بیشتر میگیرن
ولی حالا که تحویل گرفتم میبینم نه بابا اونجوریم نیست فقط رنگ ماشیته 900 تومن مبارزه( به گفته ی اونیکه برام خرید)
الان خیلی باهاش حال میکنم رنگ ماشینم قهوه ای لیزری هست که وافعآ واهه چرم صندلی هاش هم اونطور که میگفتن بد نیست حتی به نضر من خوبه فقط ای کاش هندز فری و یخچالش رو یه جوری تو ماشین جاسازی میکردن
در کل من راضیم چون دیگه تیپ 5 پیدا نمیشه
من اینو 14.2 خریدم که میگن قیمت غیر آپشن اون 13.2 است البته اگه گیرتون بیاد

Nomad
5 May 2006, 12:36 AM
دنده اتوماتیک تیپ 6 برای رانندگی عادی و نرمال ساخته شده و اگر برای کارهای دیگه :icon_razz میخواید بدرد نمیخوره . . .

z_qz54
5 May 2006, 01:06 AM
تنها مشکلی که برای این جعبه دنده گفته شده اینه که زیرش سینی نداره و مغز هوشمندشم زیر گیر باکسه و من 2 تا دیدم که به خاطر همین موضوع اومده بودن نمایندگی.

Nomad
5 May 2006, 09:14 AM
z_qz54 جان
اینا چه مشکلی هستن ؟ من نفهمیدم اگر توضیح بدی ممنون میشم . . . منظور من هم از مشکل کاهش شتاب و . . . هستش ( در مورد پست قبلی ) .

meslehichkas
5 May 2006, 01:18 PM
اونايي كه تو خوده ايران خودرو هستن هم ميگن فقط تيپ 5 . حتما دليلي وجود داره كه اين همه آدم ميگن تيپ 5
درسته كه ثبت نام نميكنن اما فروش نقدي بعضي جاها دارن
راستي اگه ميخواي فرق تيپ 5 با 6 رو متوجه بشي تو جاده شمال (هراز) با جفتش سبقت بگير
اون موقع متوجه مكسه تيپ 6 ميشي
شتاب گيري 5 فوق العادس
هر چند 6 ديفرانسيل اتوماته و مزاياي خودش رو داره

salar68
5 May 2006, 01:59 PM
فروش فوري پژو 206 تيپ 5- رنگهاي خاكستري- نقره اي- بژ- مشكي - قيمت 13000000 تومان- قيمت ادرس شهرستان 100000 تومان كمتر از مبلغ ذكر شده- مهلت از تاريخ 1 ارديبهشت 85 لغايت 15 ارديبهشت 85 -
این یکی

فروش فوري پژو 206 تيپ 5- ساير رنگها - قيمت 12900000 تومان- قيمت ادرس شهرستان 100000 تومان كمتر از مبلغ ذكر شده- مهلت از تاريخ 1 ارديبهشت 85 لغايت 15 ارديبهشت 8

گوياي 1259- پيش فروش ويژه هفته وحدت- پژو 206 اتوماتيك - رنگ نقره اي- بژ- خاكستري-مشكي-سفيد-- وديعه اول زمان ثبت نام 5050000 تومان- وديعه دوم 10 الي 20 تير 4000000 تومان - موعد تحويل شهريور ماه 85- هديه مشاركت ماهانه 118000 تومان- تخفيف زير قيمت بازار 270000ت ومان- بيمه شخص ثالث حداكثر--تفاوت قيمت پلاك شهرستان و تهران 100000 تومان- هديه ويژه هفته وحدت در صورت استفاده از وام خودرو و ثبت نام اقساطي ( 10 ماهه با نرخ ساليانه 22 درصد در دوقسط مساوي هر كدام 5 ماه ) : سند به نام مشتري و مطابق روال جاري نقد و اقساط صادر خواهد شد.ثبت نام از تاريخ 13 ارديبهشت85 لغايت 31 ارديبهشت 85

پیش فروش جدید دیگه نیست
منظورم 206 کلیه مدل ها است

به سایت sale.ikco.com برید و پیش قروش ها
اگر نمایندکی از ثبت نام صرف نظر کرد زنگ بزنید ایران خودر مرکزی یا بازرسی
حال نماینده گی را می گیرند و در ضمن ثبت نام می کنند

این اتفاق برای من افتاد

m16586
5 May 2006, 05:43 PM
تنها مشکلی که برای این جعبه دنده گفته شده اینه که زیرش سینی نداره و مغز هوشمندشم زیر گیر باکسه و من 2 تا دیدم که به خاطر همین موضوع اومده بودن نمایندگی.

همشون سینی زیر موتور رو دارند و مشکلی برای کامپیوتر ایجاد نمیشه

salar68
5 May 2006, 11:20 PM
همشون سینی زیر موتور رو دارند و مشکلی برای کامپیوتر ایجاد نمیشه

اگر درست بگم برای مدل های اولیه نداشته

یکی از آشنا ها جزو اولین دارنده های این ماشین بوده و حزو اولین تولیدات بود
اون پس از یه بار رفتن به باغ که جاده خاکی داشت دچار مشکل گیربکس شد و ماشین را بردند نمایندگی خوابوندند بعدش هم 1 ماهی تو نمایندگی بود تا درست کردند الان هم می بینمش هیچ مشکلی نداره

birak
6 May 2006, 01:05 AM
با تشكر از راهنمايي همه دوستان ... با توجه به توضيحاتي كه فرمودين و بررسي همه تاپيكهايي كه در مورد تيپ 5 و اتوماتيك در اين سايت بحث شده ، مي شه اين نتيجه گيري رو كرد كه با در نظر گرفتن قيمت بالاي 13.1 ميليوني تيپ 5 در حال حاضر و قيمت حدود 14 ميليوني آپشن تيپ 5 ( با توجه به اينكه رنگهاش هم طبق سليقه بعضي افراد از جمله خودم نيست ! )و عدم ارائه تيپ 5 در نمايندگي هاي شهرستان و ظاهر و قيمت نامناسب مدل صندوق دار ، و با چشم پوشي از شتاب استثنايي تيپ 5 ( كه واقعا وسوسه كنندست !!!) ، مي شه اينطور برداشت كرد كه در حال حاضر انتخاب تيپ 6 با در نظر گرقتن همه اين موارد انتخاب خوبي مي تونه باشه ... واسه تجربه كردن و لذت بردن از شتاب بالا هم يه كمي صبر مي كنيم تا مدلهاي 207 با موتور قوي تو بازار ايران عرضه بشه ... :icon_arro

birak
6 May 2006, 01:06 AM
با تشكر از راهنمايي همه دوستان ... با توجه به توضيحاتي كه فرمودين و بررسي همه تاپيكهايي كه در مورد تيپ 5 و اتوماتيك در اين سايت بحث شده ، مي شه اين نتيجه گيري رو كرد كه با در نظر گرفتن قيمت بالاي 13.1 ميليوني تيپ 5 در حال حاضر و قيمت حدود 14 ميليوني آپشن تيپ 5 ( با توجه به اينكه رنگهاش هم طبق سليقه بعضي افراد از جمله خودم نيست ! )و عدم ارائه تيپ 5 در نمايندگي هاي شهرستان و ظاهر و قيمت نامناسب مدل صندوق دار ، و با چشم پوشي از شتاب استثنايي تيپ 5 ( كه واقعا وسوسه كنندست !!!) ، مي شه اينطور برداشت كرد كه در حال حاضر انتخاب تيپ 6 با در نظر گرقتن همه اين موارد انتخاب خوبي مي تونه باشه ... واسه تجربه كردن و لذت بردن از شتاب بالا هم يه كمي صبر مي كنيم تا مدلهاي 207 با موتور قوي تو بازار ايران عرضه بشه ... :icon_arro
به

birak
6 May 2006, 01:06 AM
به هر حال تجربه

birak
6 May 2006, 01:17 AM
ممنون از راهنمايي همه دوستان ... با توجه به توضيحاتي كه فرمودين و بررسي همه تاپيكهايي كه در مورد تيپ 5 و اتوماتيك در اين سايت بحث شده ، مي شه اين نتيجه گيري رو كرد كه با در نظر گرفتن قيمت بالاي 13.1 ميليوني تيپ 5 در حال حاضر و قيمت حدود 14 ميليوني آپشن تيپ 5 ( با توجه به اينكه رنگهاش هم طبق سليقه بعضي افراد از جمله خودم نيست ! )و عدم ارائه تيپ 5 در نمايندگي هاي شهرستان و ظاهر و قيمت نامناسب مدل صندوق دار ، و با چشم پوشي از شتاب استثنايي تيپ 5 ( كه واقعا وسوسه كنندست !!!) ، مي شه اينطور برداشت كرد كه در حال حاضر انتخاب تيپ 6 با در نظر گرقتن همه اين موارد انتخاب خوبي مي تونه باشه ... واسه تجربه كردن و لذت بردن از شتاب بالا هم يه كمي صبر مي كنيم تا مدلهاي 207 با موتور قوي تو بازار ايران عرضه بشه ... :icon_arro
به هر حال تجربه شخصي بنده با تيپ 5 يكي از دوستان واقعا عالي بوده اما متاسفانه نوبت خريد خودمون كه رسيد آب دريا خشك شد و قعطي تيپ 5 اومد ... به هر حال فعلا نظر در مورد تيپ 6 مثبت تر شده مگه اينكه بتونم در چند روز آينده يه تيپ 5 صقر گير بيارم ....

اما يه سوال ديگه هم داشتم كه متاسفانه تو تاپيكهاي قبلي فروم دقيق در موردش بحث نشده و اون مشخصات رينگ و لاستيك اسپرت مناسب براي 206 ، عكس رينگها و لاستيكها و قيمت تقريبي فروشه ، كه اگه دوستان قبلا مطلبي در اين فروم داشتن ممنون مي شم لينكش رو بذارن ، وگرنه اگه صلاح بدونين يه تاپيك جديد در اين مورد تو همين قسمت ايران خودرو يا قسمت تيونينگ باز كنم ...نظر دوستان چيه ؟! با تشكر . :icon_cool

birak
6 May 2006, 01:33 AM
با عرض معذرت متاسفانه پست بنده بجاي 1 بار ، 4 بار تكراري فرستاده شده و كليد ويرايش هم براي حذف موارد تكراري غير فعاله ... ممنون مي شم پست هاي تكراري شماره 13 ، 14 ، 15 و همين شماره 17 رو حذف كنيد يا كليد اديت رو براي اين تاپيك فعال كنيد ... مرسي :icon_evil

candino
6 May 2006, 08:13 AM
دوست عزیز من در تکمیل کلیه فرمایشات دوستان باید بگم که حدود 1 ماه هست که یک تیپ 6 خریدم با 10000 تا کارکرد مدل 84 . تجربه رانندگی با آن در 2 ساعت اول مایوس کنند بود چرا؟ مشکل از من بود و شاید 90 درصد دوستان هم مثل من .از کجا ناشی میشد. از طرز و قلق فشار دادن گاز فقط همین . که البته این ناشی گری برای افرادی که با گیربکس معمولی تا حالا سر کردن , قابل درک و اغماز میباشد . حالا بعد از فقط یک ماه باید بگم بهترین انتخاب در طول ده سال تجربه رانندگی من بوده . من قبلا پیکان 51 وfیوک بی3 مدل 64 و سی یلو 81 داشتم و باید در پایان بگم که در تیپ 6 مشکل سینی زیر حل شده و این تیپ 4 بود که این مشکلات رو داشت در ضمن میدونید که گیربکس تیپ 4 بود که یکمی بازی در آورد که البته تیپ 6 گیربکسش کاملا متفاوت است و در ضمن همین تیپ 6 با همین امکانات در انگلیس به قیمت 12300 پاند به فروش میره در استرالیا هم به قیمت 29800 دلار استرالیا . پس اگه با گیربکس اتوماتیک( تو این ترافیک وحشتناک) حال میکنی بهترین انتخاب با این قیمتها موجود همین ماشین است با خیال راحت خریدتو انجام بده .

admiral
6 May 2006, 12:39 PM
من بيش از 20000خودروهاي آريان و همه تيپهاي 206 رو تست بردم (تو ايران خودرو )ولي تيپ5 يك چيز ديگه است

mohsen3544
6 May 2006, 04:18 PM
تيپ ۵ صفر فکر کنم نمايندگي پوررستگار تو رشت داشته باشه. نمايندگي ۱۹۶۰ شکوفه موتور گيلان. کلا آدم هاي قوي هسن. از اطلاعات رشت ۰۱۳۱- ۳۳۳۳۳۳۳ شمارشونو بگير تماش بگير حتما!

Sajady
6 May 2006, 05:14 PM
من بيش از 20000خودروهاي آريان و همه تيپهاي 206 رو تست بردم (تو ايران خودرو )ولي تيپ5 يك چيز ديگه است
سلام
حتمن منزورتون 20000KM هست.

admiral
8 May 2006, 04:21 AM
با عرض پوزش 20000KMصحيح است

candino
14 May 2006, 09:46 AM
با سلام و احترام خدمت شما خوشحال میشوم اگر بتونم کمکی کرده باشم.
دوست عزیز به شما قول میدم از انتخوابتان پشیمان نخواهید شود کما اینکه تیپ6 هم دیگه داره زیاد میشه و شبهات و شایعات پیرامونش داره هر روز کمتر و کمتر میشه . قبل از هر چیز با ید بگم که تیپ6 اصلیتش انگلیسی و محصول 2005 همزمان با انگلیس در استرالیا به نام 206 ایکس تی و ایران به نام تیپ 6 با همان گیربکس تیپترونیک و همان موتور 1600 شانزده سوپاپ تولید میشه و جالب اینکه قیمت هر دو کشور به تومان حدود 14700000 میباشد پس در اینجا تصور عدم هماهنگی گیربکس با موتور کاملا مردوده .خوپ بریم سر اصل مطلب در گیربکس تیپترونیک که (قبلا روی فقط بنز و سوپر اسپرتهای ایتالیایی و آلمانی نصب میشده) شما دارای دو انتخواب برای رانندگی هستید یک انتخواب به عنوان اتوماتیک که شامل D,N,P که به ترتیب پارک . خلاص . حرکت میباشد در این حالت هنگام پارک و ترک ماشین روی پارک قرار میدهید . و هنگام شروع به حرکت روی D حالت خلاص کاربرد انچنانی ندارد و فقط پشت چراغ قرمز طولانی میتوانید گیربوکس را در حالت خلاص قرار داده و ترمز دستی را هم بکشید . در ا کثر اوقات بعد از خارج شدن از پارک فقط روی D میروید و هنگام خاموش کردن و پارک مجدد از این حالت خارج میشوید به همین راحتی و تعویض حالت D به N و بالعکس لازم نیست . لازم به یاداوری است که به محض قرار دادن روی حالت D ماشین با دور موتور خود حرکت خواهد کرد و با ترمز باید انرا کنترل کرد یعنی در یک ترافیک روی مسیر شیب دار شما بر خلاف ماشینهای دیگر به محضی که پایتان را از ترمز برداشتید ماشین خود بخود به جلو حرکت میکند نه عقب! قلق معکوس و حالتهای دیگر را فقط با فشار درست روی پدال گاز میتوانید تنظیم کنید . مثلا در سربالایی اتوبان مدرس در سرعت 80 کیلومتر اگر گاز را تا آخر فشار دهید خود احساس خواهید کرد که ماشین دو بار معکوس کشیده و در مدت کمتر از 4 ثانیه سرعت به بیشتر از 120 کیلومتر میرسد به این حالت overdrive میگویند. با ید اضافه کرد که در حالت اتوماتیک شما دو دکمه یکی به نام S یعنی اسپرت و دیگری * یعنی برفی دارید که با انتخاب هر کدام در حالت D میتوان بصورت اسپرت یعنی تعویض دنده در دور موتور بالا و یا برفی برای رسیدن به حد اکثر اصطکاک و کم کردن بکسواد در روزهای برفی استفاده کرد . انتخاب دوم شما در گیربکس تیپترونیک حالت دستی است که در این حالت مانند ماشبنهای فرمول وان شما با کلید مثبت دنده را بالا میبرید و کلید منفی دنده را کاهش میدهید . ماشین شما فاقد کلاج و دسک و صفحه (به معنای که در گیربکس دستی) است میباشد . موفق باشید

sina1808
14 May 2006, 12:45 PM
تيپ ۵ صفر فکر کنم نمايندگي پوررستگار تو رشت داشته باشه. نمايندگي ۱۹۶۰ شکوفه موتور گيلان. کلا آدم هاي قوي هسن. از اطلاعات رشت ۰۱۳۱- ۳۳۳۳۳۳۳ شمارشونو بگير تماش بگير حتما!

سلام
نه اينها هم ندارن
يعني چند ماه پيش كه من دنبالش بودم نداشتن و ميگفتن توليد نميشه ! البته يه سري بود آبشن با رنگ هاي خيلي زشت ! :icon_mad:

diyaco
14 May 2006, 02:30 PM
دوستان با کمی جستجو پیدا میشه , کسانی هستند که سال گذشته ثبت نام نموده اند و موعد تحویل ماشین آنها امسال میباشد , کارخانه هم متعهد است به این افراد تیپ 5 ثبت نامی را تحویل دهد.
به هرحال با کمی صرف وقت و جستجو در نمایشگاه ها تیپ 5 را پیدا میکنید.

oracle7117
15 May 2006, 03:17 PM
يه سوال از دوستان عزيز داشتم ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد ...
اينكه با توجه به توليد 206 مدل صندوق دار با موتور 1600 ، هنوز تيپ 5 هم توليد مي شه ؟ و اگه خير ، آيا مي شه تيپ 5 رو براي خريد به ايران خودرو سفارش داد يا خير ؟
ديگه اينكه شما 206 تيپ 6 رو در صورت پيدا نشدن تيپ 5 صفر كيلومتر توصيه مي كنيد يا خير ؟ چون در مورد جعبه دنده اتوماتيكش چيزهاي جالبي نمي گن !

اقا فقط تیپ 5...باید یه کم بگردی پیدا میکنی...من خودم تقریبا 2 ماه گشتم...اخرش صفرش پیدا شد...مال یه دکتر بود داشت تو پارکینگ خاک میخورد...:icon_cool

iph3w
13 June 2006, 11:33 PM
. مثلا در سربالایی اتوبان مدرس در سرعت 80 کیلومتر اگر گاز را تا آخر فشار دهید خود احساس خواهید کرد که ماشین دو بار معکوس کشیده و در مدت کمتر از 4 ثانیه سرعت به بیشتر از 120 کیلومتر میرسد به این حالت overdrive میگویند.

با تشکر، Overdrive که در برخي ماشين ها وجود دارد، دکمه اي است که در کنار دسته دنده ماشين هاي اتوماتيک وجود دارد و وقتي روشن است يا فعال است گيربکس اجازه دارد دنده را به دنده خيلي سبک عوض کند تا فشار روي ماشين کم بشه. (کتابي نوشتن سخته ها). در حالت عادي overdrive روشنه ولي مقتي دکمش رو ميزنين جلوي ماشين مي نويسه OD/Off يعني ديگه ماشين با دنده خيلي سبک حرکت نميکنه و overdrive براي اتوبان هاي صافه که به ماشين فشاري نياد. پس overdrive به معني معکوس در ماشين اتوماتيک نيست!

birak
1 July 2006, 03:48 AM
با تشكر از همه دوستاني كه در مورد اين تاپيك راهنمايي كردند ...
با توجه به اينكه خودم هم دنبال تيپ 5 يا 6 بودم و فعلا نتونستم تيپ 5 صفر گير بيارم ( البته حتما در صورت خريد هر كدومشون به اطلاع دوستان مي رسونم ! ) ، امروز به فروش فوري تيپ 5 در سايت ايران خودرو http://sale.ikco.com برخورد كردم كه البته ممكنه خيلي از دوستان زودتر مطلع شده باشند اما بد نيست كسايي كه دنبال تيپ 5 بودن يه نگاهي بندازن ... :icon_cool

فروش فوري پژو 206 تيپ 5- نقره اي -خاكستري- بژ- مشكي- مبلغ 13100000 تومان- تحويل 15 روزه - مهلت ثبت نام- از 1 تير تا 31 تير 85-
فروش فوري پژو 206 تيپ 5- ساير رنگها غير سفارشي- مبلغ 13000000 تومان- تحويل 15 روزه - مهلت ثبت نام- از 1 تير تا 31 تير 85-