PDA

View Full Version : سیستم پیشنهادی برای سمند...

farid751_2004
1 May 2006, 12:44 PM
من چند تا سوال دارم که ممنون میشم کسی منو راهنمایی کنه....
1.یه سیستم پیشنهادی برای سمند با 1 جفت باند و یک ساب...(فقط میخام که سابم کوبیدنی با کیفیت داشته باشه نه زیاد بلند...)....البته زیاد هم قیمتش سنگین نباشه...!
2.ایا بهتره که ساب رو تو صندوق عقب بزارم یا پشت شیشه عقب...(چه فرقی با هم داره)
3.و نظرتون درباره Head Uint جی وی سی مدل LHX550 که کارت SD هم بهش میخوره چیه؟

حامدگلشن
2 May 2006, 11:07 AM
1-چه قدر بوجه داري
2-ساب بهتر توباكس باشه نه پشت شيشه هم از نظر علمي و هم از نظر امنيتي بهتره
3- اطلاعاتي ندارم در مورد اين هد يونيت

farid751_2004
2 May 2006, 11:23 AM
1.یه باند و سابی رو پیشنهاد کنید که فروش زیادی داشته و همه ازش راضی باشند...مثلا من شنیدم ساب 306DVC pioneer نسبتا خوب جواب میده.....اگر شما هم موافقید یه امپ خوب هم براش معرفی کنید و البته اگر قیمت رو هم بگید ممنون میشم(هم ساب هم امپ)....و ایا باند رو pioneer البته مدلش رو نمیدونم فقط میدونم که زرد رنگ بود بگیرم یا JBl...کلا برای من فقط صدای بیس(Bass)مهمه......با تشکر.
2.اگر ساب رو تو باکس بزارم میتونم صداشو تو ماشین بشنوم...
3.اگر ساب رو تو باکس بزارم صداش قشنگ بیرون میاد.

nadersport
4 May 2006, 01:09 AM
1.یه باند و سابی رو پیشنهاد کنید که فروش زیادی داشته و همه ازش راضی باشند...مثلا من شنیدم ساب 306DVC pioneer نسبتا خوب جواب میده.....اگر شما هم موافقید یه امپ خوب هم براش معرفی کنید و البته اگر قیمت رو هم بگید ممنون میشم(هم ساب هم امپ)....و ایا باند رو pioneer البته مدلش رو نمیدونم فقط میدونم که زرد رنگ بود بگیرم یا JBl...کلا برای من فقط صدای بیس(Bass)مهمه......با تشکر.
2.اگر ساب رو تو باکس بزارم میتونم صداشو تو ماشین بشنوم...
3.اگر ساب رو تو باکس بزارم صداش قشنگ بیرون میاد.
دوست عزيز شما اول از همه همون جور كه استاد حامد گفتش بايد ببيني بودجت چقدره بعد تصميم بگيريم .بودجت رو مشخص كن .
در مورد 306 هم بگم كه يكي از بي كيفيت ترين سابهاي موجوده شايدم بي كيفيت ترين باشه نمي دونم شما چرا فكر كردين كه 306 كيفيت خوبي داره اما چون صداش خشكه (خاصيت ساباي پايونير همينه) خيليها اين نوع صدا رو دوست دارن اما شما كه ميگين Bass با كيفيت ميخايين بايد تصميم ديگه اي بگيرين و سراغ سابهاي اينفينيتي برين كه كيفيت خوبي دارن اما نسبت به 306 گرون ترن.
در مورد گذاشتن ساب توي باكس يا Free Air (طاقچه) بگم كه بستن ساب روي طاقچه كاملن اشتباست و اينكه شما فكر ميكنيد اگر ساب رو باكس كنيد و توي صندوق بزارين صداش داخل نمياد كاملن اشتباست اگه ساب رو روي طاقچه بزارين 80% از Low Bass رو از دست دادين در ضمن سابهايي كه مخصوصه طاقچه هستن و Free Air زياد ساباي جالبي نيستن مثل 305F پاييونير .پس بهتره ساب رو باكس كني .
در مورد باند ها هم بگم منظور شما از اون بانداي زرد رنگ مدل 691 پايونير هستش كه بانداي نسبتي خوبيه اما انتخابهاي خيلي بهتري ميتوني بكني كه بستگي به بودجت داره .
در مورد هد يونيتت هم بگم اگه از هد يونيت انتظار صداي خوب همراه با اكولايزر كامل داري دروه JVC رو خط بكش و گول اون مموري ريدرشو نخور و به اين توجه داشته باش كه هد يونيت مهمترين وظيفش داشتن صداي خوبه:icon_cool
بايد بودجتو بگي تا بشه كاملتر راهنماييت كرد . در ضمن بگو Bass خشك دوست داري يا Bass نرم؟!

farid751_2004
4 May 2006, 06:56 AM
1.من دقیقن فرق Bassنرم و خشک رو نمیدونم......لطفا راهنمایی کنید.البته من از سابهای Infinity هم تعریف زیادی شنیدم...البته این اولین سیستمه منه و زیاد هم نمیخام حرفهای باشه....من فقط Bass میخام....
2.ایا هد یونیت 7750 پایونیر خوبه....و تو سایت پایونیر یه مدل دیدم به نامه DEH-P1Y که 4 تا خروجی 60 وات داشت ایا این مدل تو ایران اومده...و قیمتش چنده.

http://show.imagehosting.us/show/1339713/0/nouser_1339/T0_-1_1339713.jpg (http://www.imagehosting.us/index.php?action=show&ident=1339713)

3.کلا یه سیستم میخام که صداش (Bass) بیرون از ماشین هم شنیده بشه...در مورد قیمت هم زیاد مهم نیست.

4.قیمت هم لطف کنید.

paymanonline
4 May 2006, 11:04 AM
ببین دوست من P1 عمده ترین مزیتش اینه که خروجی 60 وات میده و همینم یه خورده گولزنندست (چون قیمتش یه خورده گرونه)
ولی به صورت کلی انتخاب پخش اول به بودجه مربوط میشه بعد به صلیقه
این دو تا هد یونیت تقریبا در یک سطح قرار دارند
اگر در حدود قیمت 200 تومن میخای پخش رو برداری من 6850 رو توصیه میکنم
ساب 306 دارای بیس قشنگیه ولی اگه شما میخواین بیس نرمی داشته باشی همون طور که اساتید گفتن باید بری سراغ سابهای اینفینیتی وگرنه میتونی از سابهای پایونیر یا جی بی ال استفاده کنی
در مورد باکس هم باید بگم بهترین روش استفاده از ساب داخل باکس کردنه و این که صدای بیس داخل ماشین هم میاد
و علت این که شما میبینید که ساب رو روی طاقچه میبندن و صدا از ماشین بیرون نمیاد اینه که Low Base رو از دست میدید ولی شما اگه بیس بیشتری میخواید داخل ماشین بیاد میتونید یه سوراخ بین دو تا باندهای عقبتون روی طاقچه ایجاد کنید و باکس رو زیر اون قرار بدید
در مورد باند هم میتونید از مدلهای جی بی ال مثل T595-693-953 استفاده کنید
در مورد امپ هم میتونید از یه امپ چهار کانال قوی مثل 944 پایونیر 75.4 جی بی ال یا LT960 پاورآکوستیک استفاده کنید.
البته استفاده از خازن هم توصیه میشه

farid751_2004
4 May 2006, 01:00 PM
خیلی ممنونم از شما و همینطور از دوستان دیگر....فقط اگر یکمی در مورد انواع بیس(Bass)بیشتر توضیح بدید ممنون میشم...الان فقط در انتخاب ساب مردد هستم لطفا کمک کنید.....با تشکر.
اگر قیمت های کلیه موارد فوق رو هم بگید ممنون میشم.

nadersport
5 May 2006, 04:37 PM
خیلی ممنونم از شما و همینطور از دوستان دیگر....فقط اگر یکمی در مورد انواع بیس(Bass)بیشتر توضیح بدید ممنون میشم...الان فقط در انتخاب ساب مردد هستم لطفا کمک کنید.....با تشکر.
اگر قیمت های کلیه موارد فوق رو هم بگید ممنون میشم.
در مورد Bass خشك و نرم ما اينجوري نميتونيم كمكت كنيم خودت بايد صدارو بشنوي.برو صداي يه ساب پايونير رو يا يه اينفنيتي مقايسه كن خودت ميفهمي.
قيمتهارو هم من حدودي ميگم:
هديونيت:
7750 = 200000
6850 = 195000
P1Y = حدود 250000-260000

اسپيكر:
JBL T595 = 145000
JBL P953 = 105000
Infinity 693.7 Kappa = 115000

ساب :
Pioneer 306 = 65000
JBL GT4 = 60000