PDA

View Full Version : یه کورس اساسی

XELTEK
28 April 2006, 03:37 AM
اگر یک فروند پزو 405
یک فروند پژو 206
یک فروند پزو پرشیا
یک فروند سمند
یک فروند گل
یک فروند اسپرو
یک فروند سی یلو
یک فروند ریو
یک فروند ورنا
یک فروند دیگه پرشیا ازنوع ELX
با هم کل بندازن و مسیرشون از اول اتوبان تهران کرج تا زنجان باشه کدومشون زودتر از خط پایان عبور میکنند ؟

bamshad
28 April 2006, 05:15 AM
به نظر من هیچکدوم به مقصد نمیرسن چون یا ماشین به علت نقص فنی از کار میافته مثل 405 که ممکنه آتیش بگیره یا مثل سیلو ترمزش نمیگیره میره قاطی بقالیا یا به علت خرابی اوتوبان از مسیر خارج میشه:icon_mad:

shahram2006_m
28 April 2006, 11:23 AM
1.پرشيا elx (بابا 16 سوپاپه)
2. 206 تيپ 5
3.گل
4.پرشيا
5.سمند
6. 405
7.ورنا
8.سيلو
9.اسپرو
10.ريو

البته همش نظر شخصي بود حتما بايد عملا امتحان بشه:icon_mrgr من كه پايم:icon_cool

po2ya
28 April 2006, 12:10 PM
تيپ 5 و پرشيا فكر كنم با هم برسن !!!! البته بستگي به جرات داره كي جراتش بيشتر باشه
!!
بعدش گل!!!
اسپرو اگه سالم باشه موتورش!!!
بقيه هم اصلا مهم نيست!!!

salim_gh
28 April 2006, 01:37 PM
من فکر میکنم این نظر سنجی یه اشکال داره اونم اینه که کم پیش میاد یه نفر همه ی این ماشین ها رو نشسته باشه حتی کنار یه راننده دیگه خود من توی 4 تا از اینا یا خودم نشستم یا کنار راننده بودم در مورد بقیه حتی نمیدونم جلو داشبوردشون چشکلیه پس فقط میتونم بر اساس نظر دیگران نظر خودم رو بدم
در مورد 405 که خودم داشتم میتونم بگم اگه سینه کش باشه و اگه 405 از اون 2000 های قدیم باشه میتونه روی همه ی این ماشینا رو سفید کنه بغیر از 206 تیپ 5 یا شاید پرشیا ELX
خدایش 2000 من رو تو سینه کش هیچ ماشینی پایینتر از زانتیا نمیتونست بگیره

Artemis
28 April 2006, 01:55 PM
تیپ 5 فقط تو شتاب اولیه میتونه رقابت کنه و در نهایت از دور خارج میشه به نظر من ترتیب اینجوریه:
1-پرشیا ELX
2-پرشیا و 405و سمند در کنار هم هستند
3-ریو
4-ورنا
5-گل-سی یلو
6-206-اسپیرو

saber2q
28 April 2006, 01:57 PM
يعني بيخيال دوربين هاي راهنممائي رانندگي بايد بشن؟ چون بلا استثنا همشون تو طول جاده يكي يه بار حد اقل جلوشون گرفته ميشه
ولي بستگي به جرات و دست فرمون داره چون جاده خلوت نيست كه بخوان هر چفدر ماشين ميره گاز بدن...

parsboy
28 April 2006, 03:53 PM
از کی تاحالا واحد شمارش ماشین فروند شده؟

shahram2006_m
28 April 2006, 04:38 PM
تیپ 5 فقط تو شتاب اولیه میتونه رقابت کنه و در نهایت از دور خارج میشه به نظر من ترتیب اینجوریه:
1-پرشیا ELX
2-پرشیا و 405و سمند در کنار هم هستند
3-ریو
4-ورنا
5-گل-سی یلو
6-206-اسپیرو

نظرت درباره 206 تيپ 5 كاملا اشتباهه حتما يك بار پشتش بشين
شما كه ميگي تيپ 5 كم مياره و فقط تو شتاب سره اولا topspeed قابل قبولي داره و از ماشين هايي كه گفته شد چيزي كم نمياره دوما شما مثلا وقتي از تهران ميخواي بري كرج همشو كه نميتوني با 210 بري حتما يه جاهايي ترمز ميكني پس حالا شتاب ماشين مهمه كه دوباره به او TopSpeed برسه:icon_cool

MerDaX
28 April 2006, 04:47 PM
فقط گل.اصلا پشتش بشينين حرف 206 رو نميزنين.البته فكر كنم پرشيا ELXبهتر باشه ولي بعدش گل

meslehichkas
28 April 2006, 04:59 PM
206 تيپ 5 خيلي سالاره
در ضمن تيپ 5 تا دنده 3 پابه پاي زانتيا ميره
البته من از ELX خيلي اطلاع ندارم نميدونم چطوره . اما سر 206 مطمعنم كه سمند و پارس و GLX و... ميگيره

XELTEK
28 April 2006, 11:15 PM
يعني بيخيال دوربين هاي راهنممائي رانندگي بايد بشن؟ چون بلا استثنا همشون تو طول جاده يكي يه بار حد اقل جلوشون گرفته ميشه
ولي بستگي به جرات و دست فرمون داره چون جاده خلوت نيست كه بخوان هر چفدر ماشين ميره گاز بدن...

شما فکر کن که از تهران تا زنجان که حدود 350 کیلو متره !!! همش خلوته و اصلا " پلیس نیست !!!

XELTEK
28 April 2006, 11:22 PM
از کی تاحالا واحد شمارش ماشین فروند شده؟
پس چیه ؟

XIII
28 April 2006, 11:55 PM
من كه ميگم سمند! توي سرعت بالا راحت تر از بقيه دووم مياره
206 هم اگه 5 نفر بشينن توش كه سنگين بشه اره وگرنه تو 160-170 باد مي بردش!
elx هم خوبه اما تو سرعت بالا سمند بهتر عمل ميكنه

nazila
29 April 2006, 01:34 AM
واحد شمارش اتومبیل دستگاه است

shahram2006_m
29 April 2006, 10:31 AM
206 تيپ 5 خيلي سالاره
در ضمن تيپ 5 تا دنده 3 پابه پاي زانتيا ميره
البته من از ELX خيلي اطلاع ندارم نميدونم چطوره . اما سر 206 مطمعنم كه سمند و پارس و GLX و... ميگيره

دقيقا درسته . چون تو شتاب با تيپ 2 هم ميشه سمند و 405 رو بگيري.
به 206 تيپ 5 ميگن ماكسيما كوچولو:icon_excl :icon_cool

shahram2006_m
29 April 2006, 10:52 AM
من كه ميگم سمند! توي سرعت بالا راحت تر از بقيه دووم مياره
206 هم اگه 5 نفر بشينن توش كه سنگين بشه اره وگرنه تو 160-170 باد مي بردش!
elx هم خوبه اما تو سرعت بالا سمند بهتر عمل ميكنه

شما چرا اينجوري فكر ميكني چون 206 تيپ 5 و 405 اختلاف وزن زيادي ندارند. 206 هم سنگينه شما به ظاهر نگاه نكن.
وزن 206 تيپ 5 : 1013
وزن 405: 1100

اختلاف وزن :87 كيلو گرم(يك نفر:icon_surp )

ساير اطلاعات درباره اين دو خودرو:

206 :http://www.ikco.com/products/206.aspx

405:http://www.ikco.com/products/405.aspx

XIII
29 April 2006, 01:09 PM
درسته اما من با تيپ 3 كه نشستم اصلا احساس امنيت نميكنم در سرعت 120 به بالا اما توي سمند 120 تا اصلا حس نميشه
تيپ 3 هم با 5 ,63 كيلو تفاوت داره

Artemis
29 April 2006, 04:23 PM
شما چرا اينجوري فكر ميكني چون 206 تيپ 5 و 405 اختلاف وزن زيادي ندارند. 206 هم سنگينه شما به ظاهر نگاه نكن.
وزن 206 تيپ 5 : 1013
وزن 405: 1100

درسته اختلاف وزن کمی دارند اما شما باید به طراحی ماشین هم دقت کنید
206 به خاطر ایرودینامیکی که داره مستعد چپ شدن است ولی 405 یا سمند یا پارس با اون هیکل بزرگ وکشیده و خوابیده شان خیلی خیلی کم اتفاق می افته که چپ کنن
در ضمن این وزن 206 برای زمانیه که 206 با استاندارد فرانسه تولید میشد و یک ورق سرب به ضخامت 6 سانتیمتر کف اون بود بعد از اینکه استاندارد به ایران واگذار شد این لایه سربی به 3 سانتیمتر کاهش یافت و اگر از کسایی که تو ایران خودرو هستد پبرسید میبینید هر روز چندین فقره 206 چپی به کارخانه اعزام میشه

salim_gh
1 May 2006, 12:14 AM
درسته اختلاف وزن کمی دارند اما شما باید به طراحی ماشین هم دقت کنید
206 به خاطر ایرودینامیکی که داره مستعد چپ شدن است ولی 405 یا سمند یا پارس با اون هیکل بزرگ وکشیده و خوابیده شان خیلی خیلی کم اتفاق می افته که چپ کنن
در ضمن این وزن 206 برای زمانیه که 206 با استاندارد فرانسه تولید میشد و یک ورق سرب به ضخامت 6 سانتیمتر کف اون بود بعد از اینکه استاندارد به ایران واگذار شد این لایه سربی به 3 سانتیمتر کاهش یافت و اگر از کسایی که تو ایران خودرو هستد پبرسید میبینید هر روز چندین فقره 206 چپی به کارخانه اعزام میشه

خیلی در مورد چپ کردن 206 ها تو این تاپیکها بحث شده
یادمه خودم پرسیدم ار کسایی که 206 دارن که:سرعت مطمئنه برای 206 تو پیچای ایران چقده؟
هیچکی جواب نداد
اگه قرار باشه این 206 ها با موتور های 1600 و 1300 شون به این راحتی که شما میگین چپ کنن چطور اومدن رو این بدنه موتور های قویتری مثل 1800 و 2000 هم گذاشتن این دوست عزیز اشاره کردن 206 ایرو دینامیکی داره که مستعد چپ کردنه اخه یعنی چی اصلا برای چی کمپانی پژو ماشینی تولید کنه که راحت چپ بشه به نظر من استفاده از موتور های قویتر روی این ماشین توی این کلاس خودش یه جور نشوندهنده ی بدنه ی فوق عاده ی این ماشینه؟
یادمون نره طراحی 206 حتی از زانتیا هم جدیدتره
::زانتیا طراحی سال 1996
::206 طراحی سال 1998

من فکر میکنم علت اینکه 206 تو پیچا چپ میکنه آیرودینامیکشه چون این ماشین اصلا سرعت رو نشون نمیده (به گفته ی خیلی از 206 دارها) و شاید اونایی که چپ کردن با سرعتهای زیادی تو پیچا پیچیدن مثلا یه چیزی بالای 140 یا 150
که تو این سرعتها کمتر ماشینی مقاومت میکنه

یه نکته جالب دیگه اینه که دوستان استدلال میکنن هر چی وزن ماشین بره بره بالاتر تعادلش بیشتر میشه:icon_ques
در صورتی که با این گفته شما دارین اولین قانون نیونون F=ma رو زیر سوال میبرین
a=شتاب با سرعت رابطه مستفیم داره یعنی هر چه سرعت بیشتر در نتیجه شتاب بیشتر خوب وقتی شما 2 تا ماشین دارین هم سرعت یعتی در واقع هم شتاب به اون ماشینی نیرو بیشتر وارد میشه که وزنش بیشتره :icon_cool
اینکه بعضی ماشینها مثل سمند تعادلشون بیشتره بخار اینه که نقطه ی ثقلشون مناسبتره

XIII
1 May 2006, 10:28 AM
خیلی در مورد چپ کردن 206 ها تو این تاپیکها بحث شده
یادمه خودم پرسیدم ار کسایی که 206 دارن که:سرعت مطمئنه برای 206 تو پیچای ایران چقده؟
هیچکی جواب نداد
اگه قرار باشه این 206 ها با موتور های 1600 و 1300 شون به این راحتی که شما میگین چپ کنن چطور اومدن رو این بدنه موتور های قویتری مثل 1800 و 2000 هم گذاشتن این دوست عزیز اشاره کردن 206 ایرو دینامیکی داره که مستعد چپ کردنه اخه یعنی چی اصلا برای چی کمپانی پژو ماشینی تولید کنه که راحت چپ بشه به نظر من استفاده از موتور های قویتر روی این ماشین توی این کلاس خودش یه جور نشوندهنده ی بدنه ی فوق عاده ی این ماشینه؟
یادمون نره طراحی 206 حتی از زانتیا هم جدیدتره
::زانتیا طراحی سال 1996
::206 طراحی سال 1998

من فکر میکنم علت اینکه 206 تو پیچا چپ میکنه آیرودینامیکشه چون این ماشین اصلا سرعت رو نشون نمیده (به گفته ی خیلی از 206 دارها) و شاید اونایی که چپ کردن با سرعتهای زیادی تو پیچا پیچیدن مثلا یه چیزی بالای 140 یا 150
که تو این سرعتها کمتر ماشینی مقاومت میکنه

یه نکته جالب دیگه اینه که دوستان استدلال میکنن هر چی وزن ماشین بره بره بالاتر تعادلش بیشتر میشه:icon_ques
a=شتاب با سرعت رابطه مستفیم داره یعنی هر چه سرعت بیشتر در نتیجه شتاب بیشتر خوب وقتی شما 2 تا ماشین دارین هم سرعت یعتی در واقع هم شتاب به اون ماشینی نیرو بیشتر وارد میشه که وزنش بیشتره :icon_cool

حرفه اقاي هفتم درسته.حتي تو ايران م كه ماشينو ميگيريد بهتون ميگن.من داداشم خودش 206 داره و وقتي ماشينو ميگرفتيم گفتن كه تو فرانسه سري ميريزن كه سنگين بشه و مسئول اونجا كلي گفت كه مستعد چپ كردن تو پيچ هست.واسه همينه كه ميگم 206 هرچي آدم توش بشينن بهتر ميره
حالا زانتيا هم ماشين مطموني نيست كه شما مثال زديد.با ماشين هاي جديد تر بايد مقايسه كنيد
در ضمن 206 خيلي سرعت رو نشون ميده مخصوصا وقتي سرعت به 120 ميرسه آدم وحشت ميكنه فكر ميكنه چقدر داره ميره(مقايسه كسي كه سمند و 206 سوار شده)

اين استدلالتون هم در مورد قانون نيتون خيلي غلطه!شتاب تغييرات سرعت بر زمانه نه خود سرعت.حالا اگه 2 تا ماشين F يكسان داشته باشن اوني كه سبك تره شتابش بيشتره يعني در زمان يكسان اختلاف سرعتش بيشتره

salim_gh
1 May 2006, 10:52 AM
حرفه اقاي هفتم درسته.حتي تو ايران م كه ماشينو ميگيريد بهتون ميگن.من داداشم خودش 206 داره و وقتي ماشينو ميگرفتيم گفتن كه تو فرانسه سري ميريزن كه سنگين بشه و مسئول اونجا كلي گفت كه مستعد چپ كردن تو پيچ هست.واسه همينه كه ميگم 206 هرچي آدم توش بشينن بهتر ميره
حالا زانتيا هم ماشين مطموني نيست كه شما مثال زديد.با ماشين هاي جديد تر بايد مقايسه كنيد
در ضمن 206 خيلي سرعت رو نشون ميده مخصوصا وقتي سرعت به 120 ميرسه آدم وحشت ميكنه فكر ميكنه چقدر داره ميره(مقايسه كسي كه سمند و 206 سوار شده)

اين استدلالتون هم در مورد قانون نيتون خيلي غلطه!شتاب تغييرات سرعت بر زمانه نه خود سرعت.حالا اگه 2 تا ماشين F يكسان داشته باشن اوني كه سبك تره شتابش بيشتره يعني در زمان يكسان اختلاف سرعتش بيشتره

من نگفتم شتاب خود سرعته دوست عزيز
::سرعت يا v = متر بر ثانيه
::شتاب يا a = متر بر مجذور ثانيه
پس اين دوتا با هم رايطه ي مستقيم دارن با زياد شدن سرعت شتاب زياد ميشه ok
حالا من اينطور ميگم كه مثلا سمند و 206 هر دوشون ميتونن به سرعت 150 كيلومتر در ساعت برسن پس سرعتها ثابت شتابها هم ثابت حالا نيرو به به كدوم يكي بيشتر وارد ميشه خوب اونيكه m بيشتري داشته باشه يعني سمند.
اونيكه شما گفتي در ابتداي حركت شتاب اوليه ماشين هست كه يك شتاب متغيره نه ثابت يعني مثلا شتاب تصاعدي زياد ميشه يا كم
اما چرا سمند تعادلش بيشتره چون نقطه ي ثقل بهتري داره بخاطر وزنش نيست
شما ميدونيد كمپاني هاي ماشينهاي دست ساز ايتاليايي امروزه به دنبال آلياژي سبك و مقاوم هستن فكر ميكنيد چرا بايد براي ماشينهاي سوپر اسپرتشون دنبال اينگونه آلياژي باشن ماشين هايي كه سرعتهاي بالايي دارن؟

shahram2006_m
1 May 2006, 10:59 AM

شما كاملا در اشتباه هستي 206 اصلا تو سرعت نشون نميده .به طور مثال يكي از دوستام كه 405 داره يه بار كنار من تو جاده نشست بود من 170 تا ميرفتم ولي تا خودش كيلومترو نديد باورش نميشش ميگفت 130 تا داري ميري:icon_evil

نظر شما خيلي تعصبي بود:icon_mad:

salim_gh
1 May 2006, 11:03 AM
اينكه ميگم 206 سرعت رو نشون نميده توي يه جاده كفي و بدون دست انداز هستش بخاطر شكل ماشين و عايق بندي خوبش صدايي داخل ماشين نمياد وچون سبكه سريع هم شتاب ميگيره

XIII
2 May 2006, 04:11 PM
من نگفتم شتاب خود سرعته دوست عزيز
::سرعت يا v = متر بر ثانيه
::شتاب يا a = متر بر مجذور ثانيه
پس اين دوتا با هم رايطه ي مستقيم دارن با زياد شدن سرعت شتاب زياد ميشه ok
حالا من اينطور ميگم كه مثلا سمند و 206 هر دوشون ميتونن به سرعت 150 كيلومتر در ساعت برسن پس سرعتها ثابت شتابها هم ثابت حالا نيرو به به كدوم يكي بيشتر وارد ميشه خوب اونيكه m بيشتري داشته باشه يعني سمند.
اونيكه شما گفتي در ابتداي حركت شتاب اوليه ماشين هست كه يك شتاب متغيره نه ثابت يعني مثلا شتاب تصاعدي زياد ميشه يا كم
اما چرا سمند تعادلش بيشتره چون نقطه ي ثقل بهتري داره بخاطر وزنش نيست
شما ميدونيد كمپاني هاي ماشينهاي دست ساز ايتاليايي امروزه به دنبال آلياژي سبك و مقاوم هستن فكر ميكنيد چرا بايد براي ماشينهاي سوپر اسپرتشون دنبال اينگونه آلياژي باشن ماشين هايي كه سرعتهاي بالايي دارن؟

من نمي خوام با شما سره قانون نيوتون بحث بكنم.اما اگه سرعت از 200 به 210 ظرفه 10 ثانيه برسه خيلي شتابش با سرعتي كه از 20 به 100 ظرف همون ثانيه برسه فرق داره!!
بله 206 و سمند به 150 ميتونن برسن اما با چه شتابي؟اگه سرعت ها برابر باشند كي گفته شتابها برابرند؟؟

حالا من اينطور ميگم كه مثلا سمند و 206 هر دوشون ميتونن به سرعت 150 كيلومتر در ساعت برسن پس سرعتها ثابت شتابها هم ثابت

اون ماشين هاي دست ساز هم واسه اينه كه به سرعت 300 به بالا برسند و مهمه كه ماشين سسبك باشه تا موتور بتونه ماشين رو به اين سرعت برسونه
منم 206 رو طراحي نكردم كه بدونم نقطه ثقلش نسبت به سمند چه فرقي داره اما اگه همين نقطه ثقلش باعث ميشه كه چپ كنه هر چي باشه با افزايش وزنش اين امكان چپ كردن كم ميشه

XIII
2 May 2006, 04:14 PM
شما كاملا در اشتباه هستي 206 اصلا تو سرعت نشون نميده .به طور مثال يكي از دوستام كه 405 داره يه بار كنار من تو جاده نشست بود من 170 تا ميرفتم ولي تا خودش كيلومترو نديد باورش نميشش ميگفت 130 تا داري ميري:icon_evil

نظر شما خيلي تعصبي بود:icon_mad:

من حسي كه خودم داشتم رو گفتم و رانندگي هم كردم كه اينو گفتم حالا شما فرض كنيد حس من اشتباه بوده يا از روي تعصب!(البته نميدونم به چي)

MerDaX
2 May 2006, 05:03 PM
نتايج نظر سنجي در مورد دوم به بعد كاملن نا اميد كنندست.
واقعا سمند و گل رو يكي ميدونيد؟
نميدونم چي بگم::icon_mad: l

dr_mehry
2 May 2006, 05:17 PM
206 ماشین خوبیه ولی نمی دونم که چرا وقتی از 130 بالاتر می ره احساس می کنی سوار هواپیما شدی

z_qz54
2 May 2006, 09:46 PM
1. پرشیا 16 سوپاپ
2. 206 1600
3.گل

206 و ELX داری موتور دور بالا هستن و مدت زیادی تحمل میکنن ولی ماشین هایی مثل 405 ، سمند ، اسپرو و....

به علت ضعف در اویل پمپ توان لازم رو به هیچ عنوان ندارن. (اگه اسپرو مدل رادیاتور روغن دار باشه مشکلی نداره)*

salim_gh
2 May 2006, 09:49 PM
منم 206 رو طراحي نكردم كه بدونم نقطه ثقلش نسبت به سمند چه فرقي داره اما اگه همين نقطه ثقلش باعث ميشه كه چپ كنه هر چي باشه با افزايش وزنش اين امكان چپ كردن كم ميشه

دوست من حلا چرا خودتو ناراحت میکنی من هم که این حرفها رو میزنم مثل شما 206 طراحی نکردم
شما که میگی ماشین هرچه سنگینتر بهتره تو پیچا خوب من اینطور فکر نمیکنم و دلم میخواد شما منو قانع کنی با دلایل منطقی
من میگم اصلا حرف شما درست آقا ماشین سنگینتر تعادل بیشتر خوب چرا ایرانخودرو اومده اون قطعه سرب رو از ماشین برداشته یا به قول بعضی ها ضخامتشو کم کرده؟
حتما میگید چون براش گرون تموم میشده
اما من اینطور فکر نمیکنم که این فلز خیلی گرون باشه تا اونجایی که یادم هست زمان بچه گی یه تفنگ بادی داشتم که تیر هاش از جنس سرب بود و اینقد ارزون که ما گاهی اوغات فقط برای تفریح و نشونه گیری تعداد زیادی تیر به در و دیوار میزدیم

یه مطلی دیگه اینکه من هم مثل شما 206 سوار شدم و زیاد هم سوار شدم حرف شما رو قبول دارم که 206 سرعت رو نشون میده اگه با فرمون بازی کنی یا تو دست انداز بیفتی علتش هم اینه که 206 کمکهای نرمی نداره و کلا سیستم کمکهاش اسپرته چون در واقع این ماشین یه ماشین جوونیه دستی و دور امریکایی و دور پلیسی که با این ماشین میشه زد خیلی راحته.

z_qz54
3 May 2006, 12:37 AM
من یک بار هم قبلا گفتم ، من یه 206 CC رو تو کیش بردم تعمیرگاه ، گفتم نشون بدید این سرب سرب که میگن کجاست ؟
یارو گفت سب چیه ؟ منم گفتم میگن 206 فرانسوی زیرش سرب داره ، گفت اصلا هم اینجوری نیست و فقط سیستم تعلیق عقب 206 فرانسوی با ایرانی فرق میکنه اونا فنر ایستاده دارن اما ایران فنر بسته رو 206 گذاشته.

XIII
3 May 2006, 12:56 AM
دوست من حلا چرا خودتو ناراحت میکنی من هم که این حرفها رو میزنم مثل شما 206 طراحی نکردم
شما که میگی ماشین هرچه سنگینتر بهتره تو پیچا خوب من اینطور فکر نمیکنم و دلم میخواد شما منو قانع کنی با دلایل منطقی
من میگم اصلا حرف شما درست آقا ماشین سنگینتر تعادل بیشتر خوب چرا ایرانخودرو اومده اون قطعه سرب رو از ماشین برداشته یا به قول بعضی ها ضخامتشو کم کرده؟
حتما میگید چون براش گرون تموم میشده
اما من اینطور فکر نمیکنم که این فلز خیلی گرون باشه تا اونجایی که یادم هست زمان بچه گی یه تفنگ بادی داشتم که تیر هاش از جنس سرب بود و اینقد ارزون که ما گاهی اوغات فقط برای تفریح و نشونه گیری تعداد زیادی تیر به در و دیوار میزدیم

یه مطلی دیگه اینکه من هم مثل شما 206 سوار شدم و زیاد هم سوار شدم حرف شما رو قبول دارم که 206 سرعت رو نشون میده اگه با فرمون بازی کنی یا تو دست انداز بیفتی علتش هم اینه که 206 کمکهای نرمی نداره و کلا سیستم کمکهاش اسپرته چون در واقع این ماشین یه ماشین جوونیه دستی و دور امریکایی و دور پلیسی که با این ماشین میشه زد خیلی راحته.

نه هر ماشيني.من وقتي 206 4 نفر سوارش بودن كلا حس كردم كه ماشين بهتر ميره و اون حس سرعت بالا بهم دست نميده.ايران خودرو هم خيلي چيزا از خيلي ماشينا بر ميداره اما همش به دلايل درست نيست
چرا كمربند عقب 405 رو بر ميداشتن؟كمربند هم خرجي نداره شايد از سرب هم ارزون تر در بياد
من كه ميگم سرعت نشون ميده هم به دست اندازو ... كاري ندارم.با سمند مقايسه ميكنم به اين نتيجه ميرسم
پدر كشتگي هم با 206 ندارم و به نظرم تو ماشيناي زير 15 ميليون حرفه اول رو ميزنه.فقط تجربه و مقايسه خودم رو گفتم:icon_cool

فرزين2
3 May 2006, 01:09 PM
اگر همه راننده ها ، حرفه اي اينكار باشند و اتوبان راكاملا براي اينكار آماده وخالي از ماشينهاي ديگر كنند بنظرميرسد پرشيا وتيپ 5 شانس بيشتري داشته باشند . اصولآ ماشينهاي كرهاي عليرغم كم مصرف وكم استهلاك بودن توانائي طي مسيرهاي طولاني راباسرعتهاي بالا ندارند وGlx 405 وسمندهم بااين همه قطعات ايراني وسطح بسيار نازل كيفيت مونتاژ هيچ شانسي براي رقابت ندارد.

XELTEK
12 May 2006, 12:51 AM
بابا !!! کجایین 32 هزار نفر کاربر داریم !!! یکیشونم جواب درست حسابی ندادن !!!

config
17 May 2006, 01:52 PM
تيپ 5 و پرشيا فكر كنم با هم برسن !!!! البته بستگي به جرات داره كي جراتش بيشتر باشه
!!
بعدش گل!!!
اسپرو اگه سالم باشه موتورش!!!
بقيه هم اصلا مهم نيست!!!
دقيقا موافقم!!!!:icon_cool :icon_cool :icon_cool :icon_cool

z_qz54
17 May 2006, 05:07 PM
پس ELX برنده شد ؟؟

نفر دوم کی میشه ؟ارزیابی میگه سمند:icon_redf

SherlockHolmes
17 May 2006, 05:12 PM
ارزیابی میگه!!تعداد افرادی که سمند و 206 دارن توی این فروم خیلی زیاده!! :D

z_qz54
17 May 2006, 07:02 PM
راست میگی.
همه کسایی که سنگ ماشین های خودشون رو به سینه میزنن رای دادن.

XELTEK
18 May 2006, 12:22 AM
درسته مثلن من از 206 خاطره بدی دارم !!!!!
هیچ وقت بهش رای نمیدم !!

dr_mehry
18 May 2006, 04:07 PM
درسته مثلن من از 206 خاطره بدی دارم !!!!!
هیچ وقت بهش رای نمیدم
منم 206 دارم . دیروز با 100 کیلومتر سرعت میلنگش برید. الانم توی نمایندگیه . من 6 سال پراید داشتم . بنظر من اسم پراید هم از 206 سرتره . حداقل خرجش خیلی کمتره و توس سرعت 100 میل لنگ نمی بره. !!

z_qz54
18 May 2006, 06:03 PM
میل لنگ که همینجوری نمیبره ، اول تاب میگیره بعد ...

حتما یه مشکلی بوده یا سوپاپ تنظیم نبوده یا میل لنگ ماشین شما اشکال داشته یا یاتاقان مشکل داشتهیا شاتون کج شده یا پیستون سر زده.

arash p mbz bmw
7 August 2006, 06:48 PM
به نظر بنده سمند به لحاظ تعلیقی که داره میتونه برتر باشه
البته من خودم پارس و سمتد رو تست کردم و سمند پیروز بودش
:icon_excl

rezasmile
7 August 2006, 07:54 PM
به نظر من بعد از پرشیا ELX سمند از همشون برتره
همین هفته گذشته با سمندمون تو جاده سمنان سبزوار با دنده 4 روی دور موتور 6000 داشتیم راحت 175 میرفتم در مدت زمان 10 دقیقه و با اینکه کولر ماشین روشن بود عقربه آمپر از 4/1 اول تجاوز نکرد و وقتی رفتم دنده پنج با انتظار اینکه (همانطوری که دوستان گفتند) بیشتر از 215 تا نمیره به سرعت 220 رسیدم که مطمئنم هنوزم می رفت. و با این شرایط احساس بدی تو ماشین نداشتیم. ولی آمپر آب کمی بالا تر رفت.

sadegh451
7 August 2006, 09:56 PM
عزیزان دل برادر.اصولا هر موتوری که طراحی میشه توانایی این رو داره که تا 2/3 دور مجاز خودش به مدت طولانی قابلیت دوران داشته باشه.یعنی 6000*2/3 برابر 4000 خواهد بود.یعنی اگر می خوای در شرایط استاندارد کار کنید و از حداکثر دوام خودروی خودتون استفاده کنید از 4000 دور بیشتر نرید که عمر موتور رو کاهش دادید.حالا کسی نیاد بگه من نیم ساعت با دور 5000 رفتم هیچ اتفاقی نیفتاد.بله درسته ولی اثر مخربش رو در دراز مدت نشون میده.به علاوه خودرو هایی با گیربکس های قدرتی مانند فرانسوی ها (که دور حداکثر گشتاور در بالای 4000 هست)در صورتی که از روغن و نگهداری مناسب بر خوردار نباشن در دور های بالا آسیب پذیر تر هستن.
بهتره در این تاپیک بپرسید کدوم خودرو هست که بالاترین عمر موتور در شرایط استاندارد داره

XELTEK
7 August 2006, 11:29 PM
عزیزان دل برادر.اصولا هر موتوری که طراحی میشه توانایی این رو داره که تا 2/3 دور مجاز خودش به مدت طولانی قابلیت دوران داشته باشه.یعنی 6000*2/3 برابر 4000 خواهد بود.یعنی اگر می خوای در شرایط استاندارد کار کنید و از حداکثر دوام خودروی خودتون استفاده کنید از 4000 دور بیشتر نرید که عمر موتور رو کاهش دادید.حالا کسی نیاد بگه من نیم ساعت با دور 5000 رفتم هیچ اتفاقی نیفتاد.بله درسته ولی اثر مخربش رو در دراز مدت نشون میده.به علاوه خودرو هایی با گیربکس های قدرتی مانند فرانسوی ها (که دور حداکثر گشتاور در بالای 4000 هست)در صورتی که از روغن و نگهداری مناسب بر خوردار نباشن در دور های بالا آسیب پذیر تر هستن.
بهتره در این تاپیک بپرسید کدوم خودرو هست که بالاترین عمر موتور در شرایط استاندارد داره
بد فکری نیست !!! لطفا در این مورد نظر بدید !!!

arash p mbz bmw
8 August 2006, 12:27 AM
خوب معمولا ما نباید از روی گشتاور دنده رو تعویض کنیم
اساسی ترین میزان تورک یه ماشینه
اگر ما بخوایم این گزینه رو مد نظر بگیریم مسلما 206تیپ2
بقیه ماشینا مثل سمند-پارس-405که یکی هستند

web
15 August 2006, 09:26 PM
- من كه ميگم اول ELX ميرسه خب موتورش 16 سوپاپه.
- رتبه ي بعدي به 206 تعلق داره البته اگه منظورت تيپ 5 بوده باشه و الا جاش با رتبه ي آخر عوض ميشه!
- سي يلو - سمند - 405 - پرشيا - اسپرو - گل
- ورنا
- ريو

z_qz54
16 August 2006, 01:45 AM
دوستان عزیز فکر کنم نظر سنجی بالای صفحه همه چیز رو روشن کرد نه؟

web
16 August 2006, 02:01 AM
درسته
ولي اون تنها در مورد اولين ماشينه.
نظر بچه ها در مورد ماشيناي بعدي بصورت پست درمياد

ياعلي

M.Sadeghi
19 August 2006, 08:00 PM
**********دوستان من این کورس اساسی را انجام دادم و خودروی فولکس واگن گل برنده و نفر اول شد**********

XELTEK
19 August 2006, 09:24 PM
شما چطوری این همه رو یه جا جمع کردی ؟:icon_lol:

shahram2006_m
19 August 2006, 10:42 PM
**********دوستان من این کورس اساسی را انجام دادم و خودروی فولکس واگن گل برنده و نفر اول شد**********

دوست عزیز لطف کنید با مدرک و دلیل و منطقی نظر بدید. و کمتر تعصبی باشید.
ممنون

M.Sadeghi
20 August 2006, 03:50 AM
شما چطوری این همه رو یه جا جمع کردی ؟:icon_lol:

دوست عزیز من چند تا از دوستام توی کار ماشین هستن وشغلشون اینه براشون جمع کردن این ماشین ها کاری نداری مگه این ماشین ها کم یابن خیلی از مردم از این ماشن ها دارن حتمآ گزارش را خدمت دوستان می دم.:icon_arro :icon_cool

sinad2
10 September 2006, 11:35 AM
elx
سمند
پرشیا و 405
206
اسپیرو
سیلو
ریو و ورونا

alirezasalam
27 September 2006, 11:46 PM
نفر اول :
elx به دلیل توان حرکت دراز مدت باسرعت بالا به دلیل موتور قوی زانتیا که من ارادت خاص دارم
ایمنی و راحتی سرنشین ( ایمنی منظور حس سرنشین در سرعت های بالاست و کاری به ستاره های ایمنی نداریم چون همه ماشینای این گروه تقریبآ در یه حد هستن )

206 type A : به دلیل سرعت و شتاب زیاد
اما به دلیل بدنه ظریف مخصوصآ درهای باد بزنی! و کمبود جا برای مسافرین جایگاه دوم

(یادتون باشه مقایسه با در نظر گرفتن 4 سرنشین برای هر ماشینه و گرنه اگه ماشین خالی باشه شاید 206 و ELX جاشون عوض شه البته اگه 206 موتور نسوزونه! چون فکر نکنم از قزوین تا زنجان بتونه مدت زمان طولانی بالای 170 تا بره )

بعد از اینا ریو میرسه! البته که شتابش زیاده اما آدم میترسه باهاش تند بره . بارها با ریو دوستان تونستم 405 سمند و پرشیا رو بگیرم.
در کل بد نیست اما اگه 2ساعت سرعت بالا باهاش بری برگشتن باید با یکی از ماشینای دیگه برگردی!

سمند 405 و پرشیا تقریبآ با هم میرسن البته با ترتیب زیر
سمند
405
پرشیا

ورنا مقام بعدی رو داره البته اگه 4نفر توش بشینن مدام کفش به زمین می گیره!

البته اسپرو و سیلو رو هم دست کم نگیرید که اگه خالی باشن ( بدون 4 سرنشین ) یکی دو پله صعود خواهند کرد!

گل هم آخر میشه چون من اعمال سلیقه کردم و اگه واقعیتشو بخواهید جایگاهش بعد از 206 تیپ 5 می باشد!

این نتایج برای شرایطیه که توانایی راننده ها برابر و هر ماشین 4 نفر ظرفیت داشه باشه و دوربینای کنترل سرعت و این گشتای نا محسوس نباشن و جمع کردن همه این شرایط یکجا تقریبآ غیر ممکنه پس سر غیر ممکن با هم دعوا نکنید!!

XELTEK
30 October 2006, 08:35 PM
من نميدونم چرا اين تاپيك دائما" جزو تاپيكهاي جديد مياد برام
حالا خودم از خاك درش ميارم تا بحث رو كمي تخصصي تر ادامه بديم !!!

Artemis
31 October 2006, 06:54 PM
نظرت درباره 206 تيپ 5 كاملا اشتباهه حتما يك بار پشتش بشين
شما كه ميگي تيپ 5 كم مياره و فقط تو شتاب سره اولا topspeed قابل قبولي داره و از ماشين هايي كه گفته شد چيزي كم نمياره دوما شما مثلا وقتي از تهران ميخواي بري كرج همشو كه نميتوني با 210 بري حتما يه جاهايي ترمز ميكني پس حالا شتاب ماشين مهمه كه دوباره به او TopSpeed برسه:icon_cool

من اون موقع که نظر دادم 206 تیپ 5 سوار نشده بودم ولی الان به نظر شما رسیدم ،206 تیپ 5 واقعا یه بچه هیولاست شتاب و همچنین topspeed اون حرف نداره ، امروز باهاش رفتیم کرج ، خیلی خوشدست و فرزه:icon_surp

علی م
20 November 2006, 05:01 PM
من این تاپیک رو ندیده بودم ولی حالا می خوام در مورد یه سری مواردش توضیح بدم
جریان سربا چیه ؟ این سوالی که برای خیلیا پیش اومده . منم قبلا خیلی دلم می خواست بدونم
یه عده می گن به خاطر قیمتشه ولی همونطور که دوستمون عرض کردن سربش گرون نیست
ولی چه چیزی باعث شده تا اونا رو بردارند؟ ecu بله ecu
ecu 206 متناسب با سوخت های تمیز و حتی بسیار تمیز اروپاست و وقتی سوخت کثیف بریزی قدرت موتور کاهش شدیدی پیدا می کنه و همونطور که می دونید f=ma وقتی نیرو کم بشه شتاب اعلام شده از طرف کارخونه مادر هم کم می شه و در نتیجه مشتری هم ناراضی
پس تصمیم گرفته شده که وزن رو کم کنند تا همون شتاب بده
در ضمن در مورد شتاب و سرعت بحث شده بود
شتاب = میزان تغییرات سرعت در واحد زمان
پس اگر یه ماشین داره سرعتش زیاد می شه الزاما شتابش نباید تغییر کنه ( یکی از دوستان به اشتباه داشتند می گفتند که وقتی بیشتر بشه شتاب هم بشتر می شه ( رجوع شود به فیزیک دوم دبیرستان)
در مورد شتاب جانبی هم بگم :
مثلا206 چرا اینقدر سر پیچ چپ می کنه ( تا حالا خودم سه 4 بار دیدم )
ما در هواپیما دو فاصله داریم که در مورد ماشین هم صادق و ملموس
به فاصله بین دو چرخ جلو ( در خودرو ) base
به فاصله بین چرخ جلو و عقب track می گویند
هر چی این دو زیاد باشه ( البته تا یه حدی پایداری بیشتر می شه )
البته نکته مهم مرکز ثقل : به ارتفاع زیاد 206 توجه کنید هر چه ارتفاع بیشتر باشه cg ( مرکز ثقل ) بالاتر در نتیجه گشتاور حول طول ماشین بشتره و راحتتر چپ می کنه
اما خیلیا از سمند شاکیند و می گن سر پیچ احساس می کنی داری از پیچ می ری بیرون
که این دلیلش همون وزن بالا و پهنای کمتر تایرها و .....
که البته نباید از طراح ایرانی ( همچون نقاشی که برای بار اول نقاشی می کند ) بیش از این انتضار داشت
اگه چیز دیگه ای یادم اومد بازم پست خواهم فرستاد
ا راستی یادم رفت این بار از گل بگم
بحث عمر موتور بود ؟ حتما فولکس بیتل های ( برزیلی ) 40 ساله رو هنوز هم توی خیابونا می بینید ؟

shei2nak
21 November 2006, 03:47 AM
سلام خدمت همه دوستان
شما عزيزان اسپرو را نبايد دست كم بگيريد من خودم يه تميزشو داشتم 220 تارو راحت پر ميكرد پس سيلو و ريو و پرشيا و سمند و ورنا در مقابل اسپرو هيچ حرفي ندارند ولي 206 و elx رو خبر ندارم
موفق باشيد:icon_cool

shahram2006_m
21 November 2006, 07:19 PM
جریان سربا چیه ؟ این سوالی که برای خیلیا پیش اومده . منم قبلا خیلی دلم می خواست بدونم
ecu 206 متناسب با سوخت های تمیز و حتی بسیار تمیز اروپاست و وقتی سوخت کثیف بریزی قدرت موتور کاهش شدیدی پیدا می کنه و همونطور که می دونید f=ma وقتی نیرو کم بشه شتاب اعلام شده از طرف کارخونه مادر هم کم می شه و در نتیجه مشتری هم ناراضی
پس اگر یه ماشین داره سرعتش زیاد می شه الزاما شتابش نباید تغییر کنه ( یکی از دوستان به اشتباه داشتند می گفتند که وقتی بیشتر بشه شتاب هم بشتر می شه ( رجوع شود به فیزیک دوم دبیرستان)
البته نکته مهم مرکز ثقل : به ارتفاع زیاد 206 توجه کنید هر چه ارتفاع بیشتر باشه cg ( مرکز ثقل ) بالاتر در نتیجه گشتاور حول طول ماشین بشتره و راحتتر چپ می کنه
که البته نباید از طراح ایرانی ( همچون نقاشی که برای بار اول نقاشی می کند ) بیش از این انتضار داشت
بحث عمر موتور بود ؟ حتما فولکس بیتل های ( برزیلی ) 40 ساله رو هنوز هم توی خیابونا می بینید ؟

دوست گرامی لطفا به موضوع تاپیک بیشتر دقت کنید
جریان سرب رو در تاپیک تمام آنچه یه فرد باید از 206 بداند (http://216.240.139.26/~phalls/vbulletin/showthread.php?t=23223&page=4) و جریان تعادل 206 و سمند رو در تاپیک مخصوص به خود مطرح کنید

z_qz54
22 November 2006, 03:08 PM
خوبه چند صفحه ی قبل بحث رو همین چیزا بود

شما دیگران رو چیکار داری؟چند صفحه قبل رو ول کن،برای خودمون باید ارزش قائل باشیم.
مدتی باید با برخی از عدم توجه با قوانین ها برخورد بشه تا دوباره نظم بخش برگرده.این رو قفط به شما نمیگم علی جان ، تمام دوستان عزیز این رو باید در نظر داشته باشند.
هیچ جای گله ای هم نباید باقی بزاریم و نزاشتیم.چون در تمامی بخش ها تاپیک هایی برای آگاهی دوستان گذاشته شده.

arash p mbz bmw
25 June 2007, 04:37 AM
علی اقای گل
اگه دوست داشتی میتونیم با همدیگه سر مسئله ی سمند و عبور از پیچ و همچنین بحث سرب مفصل صحبت بکنیم .......
یا توی یاهو یا اینجا یه تاپیک باز بشه یا توی تاپیک های قدیمی بحث بکنیم .......چون میدونم اطلاعاتی داری که خیلی میتونم ازشون استفاده بکنم...
اما رفیق خوبم در مورد سمند بهتره عجولانه صحبت نکنی...:icon_excl
توی pmبه من بگو کجا راحتی بحث بکنیم:icon_excl :icon_wink

dr_mehry
17 August 2007, 03:13 PM
نفر اول :
elx به دلیل توان حرکت دراز مدت باسرعت بالا به دلیل موتور قوی زانتیا که من ارادت خاص دارم
ایمنی و راحتی سرنشین ( ایمنی منظور حس سرنشین در سرعت های بالاست و کاری به ستاره های ایمنی نداریم چون همه ماشینای این گروه تقریبآ در یه حد هستن )

206 type A : به دلیل سرعت و شتاب زیاد
اما به دلیل بدنه ظریف مخصوصآ درهای باد بزنی! و کمبود جا برای مسافرین جایگاه دوم

(یادتون باشه مقایسه با در نظر گرفتن 4 سرنشین برای هر ماشینه و گرنه اگه ماشین خالی باشه شاید 206 و ELX جاشون عوض شه البته اگه 206 موتور نسوزونه! چون فکر نکنم از قزوین تا زنجان بتونه مدت زمان طولانی بالای 170 تا بره )

بعد از اینا ریو میرسه! البته که شتابش زیاده اما آدم میترسه باهاش تند بره . بارها با ریو دوستان تونستم 405 سمند و پرشیا رو بگیرم.
در کل بد نیست اما اگه 2ساعت سرعت بالا باهاش بری برگشتن باید با یکی از ماشینای دیگه برگردی!

سمند 405 و پرشیا تقریبآ با هم میرسن البته با ترتیب زیر
سمند
405
پرشیا

ورنا مقام بعدی رو داره البته اگه 4نفر توش بشینن مدام کفش به زمین می گیره!

البته اسپرو و سیلو رو هم دست کم نگیرید که اگه خالی باشن ( بدون 4 سرنشین ) یکی دو پله صعود خواهند کرد!

گل هم آخر میشه چون من اعمال سلیقه کردم و اگه واقعیتشو بخواهید جایگاهش بعد از 206 تیپ 5 می باشد!

این نتایج برای شرایطیه که توانایی راننده ها برابر و هر ماشین 4 نفر ظرفیت داشه باشه و دوربینای کنترل سرعت و این گشتای نا محسوس نباشن و جمع کردن همه این شرایط یکجا تقریبآ غیر ممکنه پس سر غیر ممکن با هم دعوا نکنید!!

شما از کجا متوجه شدی که ریو بعد از دوساعت تند رفتن تعطیل میشه.یعنی اینکه تجربش و داشتی ؟

amir8ipe
1 September 2007, 05:18 PM
اول اسپرو
بعد پارس elx
بعد ...

دقت کنید شتاب اولیه مهم نیست. قدرت-سرعت نهایی مهم است-تعادل هم همینطور

kickerboy
1 September 2007, 07:55 PM
سلام
نظر خودم رو می گم ( دعوام نکنید )

اینکه اولش elx هست فکر کنم اکثریت قبول دارن ( پس با اجازه مقام اول رو می دیم بهش ) با هاش کاری نداریم
دومی به نظر من 206 تیپ 5 ( پسر خاله خودم یه دونه ماله سال 81 اگه اشتباه نکنم شاید هم 82 ، تابستون گرفت ) هنوز که سوارش می شم تو همین همت لایی عمراً نمی زاره از 160 پایین تر بیاد ماشین هم خیلی راحت میره اتوبان رو هم میدوزه به هم تا حالا خیلی بلا ها سر ماشین اومده اما چپ نکرده ، البته موتورش یه کم دست کاری شده
قبول دارم تو سرعت بالا ترسناک می شه ( البته اگه داخل شهر باشی یا چشمت به آمپر بیافته )
سمند رو فقط داخل شهر ( سمند تاکسی ) سوار شدم اطلاعی ندارم
405 glx اول به اون هایی که فکر می کنن هر کی سنگ ماشین خودش رو به سینه می زنه می گم که من نه 206 دارم و نه 405 تازه از 405 خاطرات بیشتری هم دارم خیلی هم ماشین خوبیه ( از همه مهمتر خرجش کمتره ) اما جاش بعد از 206 تیپ 5 هست .

اسپیرو هیچ وقت سوار نشدم اما یکی از اقوام که داشت ( خیلی هم راضی بود ) می گفت خیلی ماشین خوب و بورو ای هست اما اگه یه بار آمپرش به اوون خط تره شماره 200 برسه بدنش از هم وامیره و شروع به خرج تراشی میکنه ( البته 200 بیشتر هم اوون جوری که می گفت می تونه بره )

ورنا یه بار بیشتر سوار نشدم ، باشه اونایی که سوار شدن نظر بدن
ریو سوار نشدم ، هیچی هم ازش نمی دونم ( اون اول که اومد خیلی جذبه داشت اما بعداً گفتن تو زرد از آب در اومد ) خدا میدونه

سی یلو به کی قسم بخورم که ترمز نداره بزارید اینجوری بگم واسه اینکه سر چهار راه نگرش دارید باید رانندش باشید وگر نه انشاء ا... چهار راه بعدی اما عجب فرمونی داره سرعت هم میره ( انقدر که نتونی دیگه نگهش داری ) اما با اجازه بزرگ تر ها ما بهش نمره نمیدیم
پارس ( معمولی ) یه مقدار ( لش ) عذر می خوام هست اما خداییش خوب میره می شه روش حساب باز کرد
شماره 10 کسی در موردش صحبت نکرده فکر کنم مقصود جن 2 بوده و چون من اطلاعاتی در موردش ندارم به یک جمله که قیافه جالبی داره بسنده می کنم .
فقط نظر شخصیم بود .

شماره 10 گل بود
راستش گل رو هم سوار نشدم ( هنوز ) اما این رو می دونم که کمپانی وُلکس واگن هیچ وقت قابل قیاس با کمپانی فرانسوی پژو که اگر کشوری مثل ایران و خودرویی مثل 206 و فروش بالاش نبود الان یه کمپانی ورشکسته بود نیست و اگر یه موتور 1/8 رو روی یه بدنه فسقلی میندازه حتمان دلیلی داره در ضمن از دوستانی که تفاوت خودرو سمند رو با سمند H بک نمی دونن خواهش می کنم قضیه رو خیلی جدی نگیرن.

m_eslam
18 September 2007, 01:19 PM
به نظر من ELX و اسپرو (با موتور MPFI 2000) شانس بيشتري دارند. چون مسير طولانيه. 206 در تخته گاز هاي طولاني ،‌خيلي قوي ظاهر نميشه چون پمپ روغنش جوابگوي يه فشار سنگين مداوم نيست ، حتما" بايد يه استراحتي داشته باشه. ورنا هم كه مال اين حرفا نيست. ريو هم حداكثر سرعنش به پاي ELX نميرسه. گل هم تا 170-180 بد نيست ، 405 و پرشيا و سمند هم همينطور از 180 بالاتر چيزي براي گفتن ندارن و عملا يعني بازي با مرگ. سيلو هم مثل ورنا توي اين كورس جايي نداره.

alirezasalam
21 September 2007, 01:08 AM
شما از کجا متوجه شدی که ریو بعد از دوساعت تند رفتن تعطیل میشه.یعنی اینکه تجربش و داشتی ؟

تجربه مرخص شدن کامل ! که نه :icon_ques
اما طبق اون رده بندی که در پست 55 من نوشتم اگه بخواد بالاتر از 405 و پرشیا قرار بگیره باید بالای 170 180 تا بره و در کل ماشینی است که اگه 2 ساعت باهاش 180 190 تا بری دیگه ......
(منظور از تند رفتن این سرعتها بود که واقعآ زیاده )
شما شرایط کورس رو که دوستان نوشتن دقت کن اگه بخوای جایگاه سوم رو حفظ کنی باید فشار زیادی به ماشین وارد کنی!
به هر حال با اینکه ماشین خوبیه با موتور و شتابی قابل قبول اما موتور و بدنه ظریفی داره و نباید زیاد بهش فشار آورد.

به هر حال من نتیجه این مسابقه از نظر خودم رو به دور از اغراق یا تعصب اینجا (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=20863&page=5#55)نوشتم و نظر سایر دوستان هم محترمه.:icon_evil

benyamilan
23 September 2007, 08:54 PM
اگه منظورت از 405 2000 سرحال باشه بقیه ماشینا به جز ELX حرفی واسه گفتن ندارن

m_eslam
24 September 2007, 09:35 AM
يه 405 موتور 2000 يا دوو اسپرو 2000 انژكتور (MPFI) قاعده كل اين كورس رو به هم ميزنند! به شرطي كه كاملا سلامت باشن.

james_hetfiel
22 October 2007, 06:46 PM
به نظر من ELX و اسپرو (با موتور MPFI 2000) شانس بيشتري دارند. چون مسير طولانيه. 206 در تخته گاز هاي طولاني ،‌خيلي قوي ظاهر نميشه چون پمپ روغنش جوابگوي يه فشار سنگين مداوم نيست ، حتما" بايد يه استراحتي داشته باشه. ورنا هم كه مال اين حرفا نيست. ريو هم حداكثر سرعنش به پاي ELX نميرسه. گل هم تا 170-180 بد نيست ، 405 و پرشيا و سمند هم همينطور از 180 بالاتر چيزي براي گفتن ندارن و عملا يعني بازي با مرگ. سيلو هم مثل ورنا توي اين كورس جايي نداره.

شما سی یلو و ورنا داشتی که میگی جایی ندارن؟؟؟!!!! این 2 تا اتفاقا خیلی بهتر از ماشینهای بی کیفیت ایران خودرو هستند و طاقت فشار طولانی رو دارند. اصلا نمی خواستم توی این تاپیک نظر بدم چون با ELX و سمند به مدت طولانی نروندم ولی دیدم اینجا داره به سیلو که 4 سال باهاش بدرفتاری مطلق !!!! کردم ولی آخ نگفت ظلم میشه. من تو مسیر های طولانی فشار زیادی به ماشین میاوردم ولی هیچوقت کم نیوورد

m_eslam
23 October 2007, 09:35 AM
شما سی یلو و ورنا داشتی که میگی جایی ندارن؟؟؟!!!! این 2 تا اتفاقا خیلی بهتر از ماشینهای بی کیفیت ایران خودرو هستند و طاقت فشار طولانی رو دارند. اصلا نمی خواستم توی این تاپیک نظر بدم چون با ELX و سمند به مدت طولانی نروندم ولی دیدم اینجا داره به سیلو که 4 سال باهاش بدرفتاری مطلق !!!! کردم ولی آخ نگفت ظلم میشه. من تو مسیر های طولانی فشار زیادی به ماشین میاوردم ولی هیچوقت کم نیوورد

سلام و صبح به خير دوست خوب من.
خيلي قشنگ تر هم ميشه مسائل رو به هم متذكر بشيم!
اما اينكه اينجا يا توي هر تاپيكي جمع ميشيم و نظراتمون رو اعلام ميكنيم ، دليل نميشه كه كسي به دل بگير ه يا جبهه گيري كنه!
شما كافيه تو خيابون به راه رفتن سيلو و ورنا يه نگاه بندازي ، در عوض به 206 تيپ 5 و ELX نگاه كن ، من ديگه توضيحي ندارم.
ضمنا" من نگفتم سيلو ماشين بديه ، مطلقا" ،‌بسيار بسيار ماشين خوب ، راحت ، نرم و كم هزينه اي بوده.

james_hetfiel
25 October 2007, 12:40 PM
سلام و صبح به خير دوست خوب من.
خيلي قشنگ تر هم ميشه مسائل رو به هم متذكر بشيم!
اما اينكه اينجا يا توي هر تاپيكي جمع ميشيم و نظراتمون رو اعلام ميكنيم ، دليل نميشه كه كسي به دل بگير ه يا جبهه گيري كنه!
شما كافيه تو خيابون به راه رفتن سيلو و ورنا يه نگاه بندازي ، در عوض به 206 تيپ 5 و ELX نگاه كن ، من ديگه توضيحي ندارم.
ضمنا" من نگفتم سيلو ماشين بديه ، مطلقا" ،‌بسيار بسيار ماشين خوب ، راحت ، نرم و كم هزينه اي بوده.

اگه فكر ميكنيد من جبهه گيري كردم ازتون معذرت ميخوام! ولي خواستم بگم كه نبايد ارزش يه كارخونه رو بخاطر فراوونيه ماشينهاش اونقدر برد بالا كه اينهمه آدم گرفتار تعصب بشن!
همه توي اين پستها گير دادن به تعداد سوپاپ و 2 3 ثانيه شتاب كمتر و بيشتر‘ چيزهاي ديگه اي هم مهمه تو ماشين البته بنظر من

m0hsen2
16 November 2007, 12:55 PM
بنده تیپ5 دارم و با اطمینان بهتون میگم که تیپ 5 توی یک مسیر استاندارد به علت مانور خوب و شتاب اولبه عالی و وزن کمتر نسبت به elx راحت تر میتونه به مقصد برسه...البته اینکارا رو توی خارج کشور میشه انجام داد...با وضعیت جاده های ایران و پیست های اون بعید میدونم توی ایران بشه از این کورسها گذاشت...

snaipshot
29 February 2008, 01:33 AM

ببخشید کی گفته شتاب با سرعت نسبت مستقیم داره؟ :icon_roll

شتاب با اختلاف سرعت نسبت مستقیم و با زمان نسبت معکوس داره . . .
روح نیوتن شاد . . . .:icon_razz

shaggy
26 March 2008, 01:54 AM
بنده تیپ5 دارم و با اطمینان بهتون میگم که تیپ 5 توی یک مسیر استاندارد به علت مانور خوب و شتاب اولبه عالی و وزن کمتر نسبت به elx راحت تر میتونه به مقصد برسه...البته اینکارا رو توی خارج کشور میشه انجام داد...با وضعیت جاده های ایران و پیست های اون بعید میدونم توی ایران بشه از این کورسها گذاشت...

با توجه به تجربه ام( رانندگی با 206 تیپ 5 -اتومبیل کنونی من- و ریو- که قبلا داشتم- ):

206 تیپ 5
elx
ریو
و...

اگه منظورتون از 206 تیپ 5 بود که باید بگم تو نظر دوستان بهش جفا شد! چون بنده هم با اطمینان میگم که براحتی همه رو می خوره!-تجربه همه اونایی که 206 تیپ 5 داشتن و کورس خیابونی گذاشتن-!
اما در مورد ریو خیلی عجیبه که چرا مردم اینقدر بهش دید منفی پیدا کردن، اونهم بدون اینکه حتی یه مدت کوتاه باهاش تجربه رانندگی داشته باشن! (بدون تعصب، چون چیزی نیست که ارزشش رو داشته باشه!)
عادت من اینه که تو بزرگراه حتما باید یه حالی به اونایی که جو کورس دارن بدم، بعد از بارها کورس گذاشتن با ریو با اونایی که 405 و سمند داشتن با اطمینان میگم که تا سمند بخواد خودش رو تکون بده ریو تو دنده 3 هست!
405 و سمند هیییییچ حرفی واسه گفتن در برابر ریو ندارن.

من اون موقع که نظر دادم 206 تیپ 5 سوار نشده بودم ولی الان به نظر شما رسیدم ،206 تیپ 5 واقعا یه بچه هیولاست شتاب و همچنین topspeed اون حرف نداره ، امروز باهاش رفتیم کرج ، خیلی خوشدست و فرزه:icon_surp

آفرین! این بهترین لقب واسه تیپ 5 (خدا بیامرزه!)

هیولای کوچولو!:icon_wink

BloodReza
26 March 2008, 09:34 AM
فقط یه ماشین میتونه تیپ 5 رو بگیره اونم زانتیا هست راحت بگم ماشینای زیر 20 میلیون پیش T5 کم میارن

arash2006_7
12 April 2008, 12:38 AM
من با پرشیا معمولی 185 تا کولر روشن 3 سرنشین صندوق کیپ کیپ پر به مدت 1 ساعت وسط ظهر دما بیرون 37 درجه

msmmaze
14 April 2008, 02:36 AM
از دوستان گفته بود اسپیرو وا میره با سرعت 190 200 . اسپیرو به هیچ عنوان طولانی مدت با سرعت بالای 180 190 کم نمیاره!

Gold eagle
3 June 2008, 11:34 PM
به نظر من elx خیلی غول تره تو سرعت بالا و مدت طولانی دوام بیشتری میاره /206 ماشینه شهره و توانایی شرایط سخت رو نداره اصلا در کلاس هم نیستن

ehsan62
4 June 2008, 03:45 AM
دوستان خیلی به ریو کم لطفی کردید.فکر کنم رقابت سر تیپ 5 و elx و ریو باشه.چون اصولا دوام موتورهای 16 سوپاپ تو دور بالا بیشتره و ماشینای دیگه تو مسافت طولانی در دور موتور بالا فشار مضاعفی به موتورشون وارد میشه.

Dandrite
4 June 2008, 03:51 PM
ببين دوست عزيز كلا ماشين هاي ايران كه كيفيت يكسان ندارند ولي اگر همه ماشين ها در حالت يكسان و سالم باشند ؛ قطعا مي توانند به سرعت هاي بالا دست پيدا كند ؛ پس باز هم برمي گردد به شجاعت و مهارت راننده كه فكر كنم تا پل فرديس 206 با هندلينگ بالايش يك 3-4 دقيقه اي جلو بيفتد ولي بقيه مسير كه تقريبا خلوت است رقابت بر سر سرعت است كه پرشيا ؛ ريو ؛ سي يلو عقب مي افتند .
بين سمند و GLX به نظرم برنده GLX است (مخصوصا اگر GLI باشد )
ولي باز آخرش به اين ترتيب است :
1. 206 تيپ 5
2. ELX
3.اسپيرو ( به شرط سالم بودن )
4. ورنا
5. GLX
6. سمند

کبریت بی خطر
10 June 2008, 12:18 PM
"کدوم یک سریعتر میره ؟ البته تو مدت طوالانی ؟ "
فکر میکنم منظورتون همون استقامت موتور باشه عزیز "
استقامت موتور به نوع تولیدی خود شرکت که مثلا { بی ام و استقامت کم و یابنز بالا } و استفاده از مواد با کیفیت (که هیچکدومشون تو این همه پرسی ندارند) مربوط میشه
تو این همه پرسی هم چندان تفاوتی ندارند .. یا اگه هست چیز قابل داری نیست:icon_mad:

Zip MAn
10 June 2008, 07:53 PM
"کدوم یک سریعتر میره ؟ البته تو مدت طوالانی ؟ "
فکر میکنم منظورتون همون استقامت موتور باشه عزیز "
استقامت موتور به نوع تولیدی خود شرکت که مثلا { بی ام و استقامت کم و یابنز بالا } و استفاده از مواد با کیفیت (که هیچکدومشون تو این همه پرسی ندارند) مربوط میشه
تو این همه پرسی هم چندان تفاوتی ندارند .. یا اگه هست چیز قابل داری نیست:icon_mad:
دست عزيز منظورت چيه ؟

XELTEK
21 October 2008, 10:46 AM
زمانی که از اصفهان به سمت تهران میومدیم ! من بودم ( سیلو ) عموم بود ( 405 ) مزدا سه بود ( یکی از دوستان ) 206 بود ( اونم یکی از دوستان )

الحق و النصاف بخوام بگم ! مزدا سه پیشرو بود ! سیلو و 405 با هم بودن ! 206 ( چون رانندش ناشی بود البته ) اخر بود !

در مورد استقامت در راه همه بدون مشکل تمام راه رو + 140 رفتیم ! تا 175 180 هم میرفتیم و هر چهار تا ماشین هم پر !

فقط یک بار 405 یه ایست کوتاه داشت که نفهمیدیم چرا ! اما واقعا" همه عالی بودن !

من خودم به شخصه انتظار اینکه ماشینها به غیر مزدا که نو بود بتونن 4 ساعت یه کله اونم با سرعت بالا راه برن که مشکلی هم پیش نیاد !

اگه موتور تنظیم باشه و روغن خوبی داشته باشیم فکر کنم تا 10 11 ساعت هم مشکلی پیش نمیاد واسه هیچ کدام !

vexer
21 October 2008, 01:08 PM
با سلام به دوستان.
با توجه به اضافه شدن LOGAN به بازار کشور با اجازه دوستان و با توجه به کامل بودن این مقایسه این خودرو را هم با خودرو های نامبرده مقایسه میکنم.
من تجربه رانندگی با : 405 206 تیپ5 سمند پرشیا LOGAN اسپرو و سیلو رو داشتم.
به نظر من رتبه بندی به شکل زیر خوهد بود:

از نظر شتاب اولیه:

1: PERSIA ELX
2: 206 تیپ 5 و LOGAN و اسپرو
3: Rio و GOL , Verna
4: 405 , Persia
5: cielo
6:samand

از نظر سرعت نهایی و دور گرفتن در سرعتهای بالا

1: ELX
2: LOGAN
3: 206 تیپ 5
4: 405 و پرشیا معمولی و سمند
5: GOL RIO اسپرو
6: سیلو و ورنا

البته این نظر شخصی بنده با توجه به تست بعضی ماشینهای بالا و شنیده ها از دارندگان انها بود.

موفق باشید.

saman_takeiteasy
1 November 2008, 04:51 AM
سلام به همه دوستان
من خودم 206 تیپ5 دارم و تجربه رانندگی با ELX و405 و گل رو هم دارم(مخصوصا ELX )
با توجه به تجربیات:
1)elxو206
2)گل
3)405
نظر کاملا شخصی:icon_cool

arash_viva_66
1 November 2008, 05:47 AM
به نظر من 206 تیپ 5 از نظر شتاب و سرعت نهایی سره از بقیه نسبت نیرو به وزن بهتری داره و موتورش هم مدرن تر از ELX هست اما پایداری ELX در سرعت بالا بهتر از 206 هست اما از نظر ایمنی 206 خیلی سره از بقیه مخصوصا تیپ 5. در مورد دوام در سرعت بالا بنده از شیراز تا اصفهان با 2 سرنشین با 206 تیپ 2 کل مسیر را روی رنج 180 رفتم و برگشتم و مشکلی پیش نیومد. البته الان بعد از 4 سال دیگه همچین جرعتی ندارم که با 206 این کار را انجام بدم حتی با آزرا هم زیاد بالای 160-170 نمیرم. چون به نظرم با این جاده ها حماقته.

Rain Man 4498
14 February 2009, 09:58 PM
اخه من موندم حالا بعضی ها میگن 206 تیپ 5 یا پرشیا ELX یه چیزی ورنا و ریو و اسپرو چه جوری میتونن از سمند و 405 عبور کنن اسپرو واسه قدیمی بودنش گفتم نه قدرت و سرعتش
به نظر من
1.پرشیا ELX
2.سمند و 405
3. 206 تیپ 5
206 واسه اینکه تو سرعتهای بالا پایداری کمی داره اومد پایین:lover:

sdsdsd
16 February 2009, 11:53 AM
به نظرم خیلی به گل کم لطفی دارن دوستان طبق معمول.
elx و گل و 206 T5 قویتر از بقیه هستن اما بین این سه تا خیلی سخته گفتنش با توجه به اینکه من هم تجربه رانندگی با 206 رو دارم و الانم گل دارم فکر میکنم گل اوله ( نظر شخصی ) .

amir_foad
16 February 2009, 12:02 PM
بنظر من اونی که راننده اش حرفه ای تره http://www.phalls.com/images/icons/icon10.gif

aria4wd
17 February 2009, 03:13 AM
به نظر بنده اسپرو. اگر سر بالایی و ترمز گیریها رو در نظر بگیریم.
من با اسپرو سال 1378 تو جاده اصفهان 190 کیلومتر را رد کردم.البته شیلنگ ابش در اثر فشار زیاد نزدیک دلیجان ترکید.ولی از لحاظ تعادل و سرعت گیری مجدد بعد از ترمز از همش بهتره.
بعد 405با موتور 2000 است.که با اونم 180 تو همون جاده رفتم ولی تعادل اسپرو را نداشت و مثل این بود که باد زیرش میوفته و ماشینو میخاد بلند کنه.
رتبه 3 پرشیا -4سیلو
با همشون من تجربه تو جادهای مختلف را داشتم .ماشینای هاچ بک بدلیل سبک بودن و اغتشاش بادی که تو سرعت پشتشون درست میشه تو سرعت بالا نا متعادلن و اگر جاده دست انداز داشته باشه راحتتر منحرف میشن(بدلیل سبکتر بودن)و مسئله بعدیشونم کمتر بودن فاصله محور هاست.

king soltan
18 March 2009, 10:50 AM
اگر یک فروند پزو 405
یک فروند پژو 206
یک فروند پزو پرشیا
یک فروند سمند
یک فروند گل
یک فروند اسپرو
یک فروند سی یلو
یک فروند ریو
یک فروند ورنا
با هم کل بندازن و مسیرشون از اول اتوبان تهران کرج تا زنجان باشه کدومشون زودتر از خط پایان عبور میکنند ؟
بستگي به راننده داره كه چند مرده حلاج باشه چون در مسابقات با مسير طولاني اول استقامت راننده مؤثره بعد ماشين ولي نكته ديگه كه داره اصلاً اينها با هم تويه رده از نظر موتور و قدرت نيستن كه مقايسه بشن ولي در كل گل و تيپ 5 م پارس elx همه شون رو مي خورن نكته ديگه وزن كمتر گل و 206 نسبت به پارسه كه احتمال برنده شدن اين دو را زيادتر مي كنه

hesamhf
15 April 2009, 01:55 PM
آقا حالا فرض کنیم همه باید برگردن یعنی خط پایان زنجان نیست بلکه اول اتوبان تهران کرجه!!(در ضمن حق سوخت گیری هم ندارید)
حالاست که معادلات عوض میشه چون حد اکثر سرعت شاید شما رو جلو بندازه ولی مصرفتون رو هم بالا میبره
206 با مصرف پایینش حتی تو سرعتهای بالای 120 یه حریف قدره من خودم یه تیپ 5 داشتم که اینو میگم پس فکر کنم ماشینایی که دوستان در ردهای بالا قرار دادن اصلا نتونن مسابقه رو تموم کنن!!!

amir_dede
19 May 2009, 01:37 AM
1.پرشیا ELX(موتور عالیه)
2.گل البته توی شتاب اولیه نه 220 خودم تست کردم و هندلینگ بالایی داره
3. 206 تیچ 5
4.اسپرو
5.ریو
6.پرشیا ممولی
7. 405
8.سیلو
9.سمند
10.ورنا

shahramyou
31 May 2009, 08:43 PM
اول پرشیا elx

QashQai
17 June 2009, 03:56 PM
اگر یک فروند پزو 405
یک فروند پژو 206
یک فروند پزو پرشیا
یک فروند سمند
یک فروند گل
یک فروند اسپرو
یک فروند سی یلو
یک فروند ریو
یک فروند ورنا

206 تیپ 5

سلام:

مدت کوتاهی در انجمن شما دوستان عضو هستم. مطالب رو دارم مطالعه میکنم انجمن پرباری دارید بهتون تبریک میگم بخام بی طرف قضاوت کنم سوای پست های ارزشمندی که دوستان از تجربیات خودشون عنوان میکنند خیلی از پست ها هم میتونه بیشتر جنبه کل کل و اینجور چیزا داشته باشه ولی در کل فروم خوبی دارید.

برگردیم به موارد مطرح شده در این تاپیک

یک مشکلی که میتواند در این بررسی جای کار داشته باشد اینست که بین این ماشین های مورد نظر اون ماشینی اول خواهد شد که راننده بهتری داشته باشد. در این مورد هیچ شکی نیست اما حالا میخوایم با حذف پارامتر های متغیری چون راننده شیب جاده ارتفاع بین دو شهر مورد نظر به فضیه رو بررسی کنیم در این حالت بی شک تیپ 5 برتر خواهد بود.

یک نکته را دوستان در نظر داشته باشند سرعتی که یک فرد میتواند با یک ماشین بطور لحظه ای به آن دسترسی داشته باشد با سرعتی که در طول یک مسیر 300 الی 400 کیلومتری میبایست بطور مدام از حداکثر توان موتور استفاده کرد دو مقوله کاملا جدا خواهد بود. خیلی از ماشین ها ممکنه نتونند با حداکثر توان در لانگ تایم بازدهی خوبی داشته باشند .

بخاطر روشن تر شدن موضوع مواردی رو عرض میکنم سمند و پارس و تو شیپ مخالف1 درصد ( یا کمتر ) جاده حداکثر سرعتی برابر با 175 با بار متعارف خواهند داشت( منظور یک راننده و لوازم ماشین چون تایر زاپاس و صندلی ها وغیر...

شاید بشه در نظر گرفت مسیر فرضی بدون شیپ و با ارتفاعی معادل بین دو شهر مورد نظر بوده ولی در کل این موضوع وجود خواهد داشت.

در بررسی بین زانتیا 2000 و 206 تیپ 5 اگر جاده ای بدون شیب و یا با شیب موافق باشد ( بدون در نظر گرفتن سرعت باد ) برتری با زانتیا 2000 خواهد بود در غیر اینصورت با 206 تیپ 5 برای 3 الی 4 ساعت رانندگی با حداکثر توان موتور

اگر شیپ موافق باشه زانتیا 2000 تا حداکثر سرعت خود با استفامت در لانگ تایم بی مشکل رانندگی خواهد شد و تیپ 5 هم تا حداکثر سرعت

اگر شیب مخالف باشد سرعت تیپ 5 معادل 195 و زانتیا 2000 معادل 190 خواهد بود ( بسته به میزان شیب تفسیر میتواند متفاوت باشد)

ماگسیما و کمری در قیاس با تیپ 5 تا شیب 1 تا 2 در صد میتوانند پیروز میدان باشند اما بین شیپ 2تا 3 درصد افت سرعت ماگسیما و کمری تا 180 محسوس خواهد بود تیپ 5 بین 185 الی 190

چیزی که روی 206 تیپ 5 میتواند قابل ارزیابی باشد آنست که این ماشین تا شیپ های متعارف جاده های بین شهری با حداکثر توان ماگزیمم افتی برابر با سرعت 180 خواهد داشت در این حالت ها کمتر ماشینی میتواند توان نگهداری سرعت روی 180 را داشته باشد ( با در نظر گرفتن مسیر هایی که حداقل سرعت وسیله نقلیه در یک زمان 3 الی 4 ساعت رانندگی چیزی حدود 180 باشد)

با دقت به این موارد بنظرم جایگاه 206 تیپ 5 تا حدودی مشخص خواهد بود که چقدر میتواند با بقیه خودرو های مطرح شده ( این تاپیک ) متمایز باشد

* استفاده از روغن های مناسب یک پوینت مثبت خواهد بود همیشه در نظر داشته باشید در رانندگی های طولانی مدت با حداکثر توان موتور امکان تبخیر روغن از همیشه بیشتر خواهد بود سعی کنید همیشه از روغن های مناسب با فورمولاسیون توصیه شده کارخانه استفاده شود.

*مصرف سوخت در اینگونه موارد بشدت افزایش خواهد داشت بطور فرضی ممکن است مصرف ماشینی چون تیپ 5 که با یک رانندگی خوب میتواند مصرفی معادل 5.5 لیتر در 100 کیلومتر بیرون شهری و 7 لیتر درون شهری داشته باشد تا حداکثر 20 لیتر افزایش پیدا کند

* ارتفاع کمک فنرهای ماگسیما ( مخصوصا کمک عقب) زانتیا و 206 حتما میبایست در اینگونه رانندگی ها مد نظر باشد.

* اطمینان از صحت کامل لاستیک ها ( با در نظر گرفتن در جه حرارت باد و تاریخ تولید و.. ) و سیستم ترمز حتما میبایست (با تاکید) مد نظر باشد.

* استفاده از بنزین سوپر همیشه توصیه پذیر است

* شناخت کامل از مسیر مورد نظر

نهایت آنکه:

با حداکثر رعایت نکات ایمنی رانندگی با سرعت های بالا همیشه مخاطره آمیز خواهد بود. چشمهایی منتظر شما هستند ...

موفق باشید :)

farzad_Sh_2020
17 June 2009, 04:08 PM
بابا این که دیگه پرسیدن نداره . توی این موارد در صورتی که راننده را یکسان فرض کنیم پارس ELX اول میشه . نا سلامتی 16 سوپاپ 200 تا هم بدون مشکل میره .

mohamaddbs
8 August 2009, 02:40 AM
دوستانی که اسپرو را نزدیک به آخر نظر سنجی طبقه بندی کردن میخواستم بدونم تا حالا اسپرو سوار شدن؟؟؟؟؟؟
بنده قبل از پراید اسپرو داشتم و تو جاده ((تاپ اسپید)) از ماکسیما به بالا کم اوردم فقط در بعضی مواقع زانتیا همپای من میومد پژوجات که بای بای بقیه هم . . .
فقط 1 بار 1 ریو تا 230 اومد بدش کم اورد
((کیلومتر ماشینرو عوض کرده بودم تا 280 نشون میداد . تاپ اسپیدمم 260 بود:icon_wink))

farzad_Sh_2020
8 August 2009, 11:19 AM
دوستانی که اسپرو را نزدیک به آخر نظر سنجی طبقه بندی کردن میخواستم بدونم تا حالا اسپرو سوار شدن؟؟؟؟؟؟
بنده قبل از پراید اسپرو داشتم و تو جاده ((تاپ اسپید)) از ماکسیما به بالا کم اوردم فقط در بعضی مواقع زانتیا همپای من میومد پژوجات که بای بای بقیه هم . . .
فقط 1 بار 1 ریو تا 230 اومد بدش کم اورد
((کیلومتر ماشینرو عوض کرده بودم تا 280 نشون میداد . تاپ اسپیدمم 260 بود:icon_wink))

سلام به شما دوست عزیز . دوست عزیز من کاری به ماشینی که گفتین ندارم . ولی یکم منطقی باش . اولاً که ریو تو سرپایینی هم 230 تا نمیره . دوماً شما مگر تو کدوم پیست رالی بودین که تونستید 260 برید ؟ من بعید میدونم توی این جاده ها بشه بیشتر از 220 رفت . موفق باشید

mohamaddbs
8 August 2009, 02:17 PM
1-شما از کجا اینقدر با اطمینان میگید که ریو 230 نمیره؟؟؟ شما سوار شدید و گاز دادیدو نرفته؟؟
2-اتوبان ازادگان رو که بلدید (انشاالله) تو اون اتوبان تجربه 220 رو دارم
3-مگه حتما باید پیست باشه؟؟ 260 رو توی سرازیری تهران-قم ساعت 3 صبح رفتم.
4-من توی شهر (همت) با پراید 150 تا هم رفتم و میرم حالا شما نمیرید مشکل من نیست
5- سرعت رفتن حتی توی پیست 1 ریسکه پس همه جا میشه ریسک کرد
6-تجربه سرعت 190 رو توی جاده تهران-قم (استناد به تابلوی اعلان سرعت نصب شده)دارم
لذت رانندگی به سرعتشه نه به احتیاط :icon_bigg شما احتیاط کن (موفق باشی)

hosseinabd
8 August 2009, 02:44 PM
منم با فرزاد موافقم.
منم ریو دارم ولی نهایت تا 210 تونستم ببرمش که همون آخرین نقطه ای که کیلومتر میره.
ولی مطمئنم که همین سرعت هم خطا بوده.یعنی شاید نهایت 195 تا میرفته ماشین
البته رینگهای ماشین ما 14 هست.

mohamaddbs
8 August 2009, 03:19 PM
دوست عزیز چون ماشین شما نرفته بقیه ماشین ها هم نمیرن؟! اینو قبول کن که ماشینا زمین تا آسمون باهم فرق دارن
اون 230 که ریو اومد تو سرازیری حسن آباد قم بود نه تو سربالایی مینی سیتی

hosseinabd
9 August 2009, 04:54 PM
دوست عزیز منظورم این نبود که چون ماشین من نرفته پس بقیه ریوها هم نرفته.
اولا که ریویی که من سوار میشم هم شتابش 10 ثانیه هست که از ریوهای دیگه تند و تیزتره و هم کلا خیلی سرحاله.
ولی وقتی کیلومتر ریو بیشتر از 210 دیگه نمیره چون گیر میکنه به گیره صفر کردن قسمت Trip کیلومتر چه طوری میخواید 230 تا با ریو برید هر چند در سرازیری!!!!
حالا من یه بحث دیگه مطرح کردم و اون این که شما کیلومتر شمارتون خیلی خطا داره.یعنی ریو که با GPS تست شده تا 185 حدود 1 کیلومتر خطا و از اون به بعد به صورت تصاعدی خطا داره.
همونطور هم که میدونید ریو تنها ماشین زیر 20 هست که کیلومترش کمترین خطا رو داشته.
پس با قاطعیت تمام نمیشه گفت که 230 کیلومتر سرعت داشته.

drnariman
9 August 2009, 06:44 PM
دوستای محترم من
لطفا از کل کل و انحراف بحث پرهیز کنید و از بیان سرعت های نجومی و بدون مدرک که گفتنشون خیلی سادست لطفا خودداری کنید . لازم به ذکر است کلیه پست هایی که در این روند باشند پاک خواهد شد .
با تشکر

hosseinabd
10 August 2009, 01:47 AM
سلام دکتر جان.
بحث کل کل نیست.
فکر نمی کنم این دوست خوبمون هم قصد کل کل داشته باشند.
بحث اینکه به مردم اطلاعات غلط داده نشه و یک خودرو رو در حد بنز یا بی ام و 530 بزرگش نکنیم که حرف و حدیث هایی رو پیش بیاره.
خودتون که متوجه منظورم هستید؟

behnam-86
22 August 2009, 01:56 PM
به نظر من هم 206 تیپ 5 سرتره من سال 85 پژوپارس معمولی داشتم ما 2 نفر بودیم وداخل 206 تیپ5 چهار نفر بودن وتابستان هم بود وهردو کولر زده بودیم اولا با اینکه ماشین من سبکتر بود باخاموش کردن کولر بزحمت توانستم از 206 رد کنم وتا 185 هم بمدت 5 دقیقه رفتیم ولی دوبار که مجبور به کم کردن سرعتامون شدیم 206 براحتی از من جلو میوفتاد وتا 185 پر میکرد آن هم باکولر ودونفر اضافی تیپ 5 واقعا ماشین خوبیه.

farzad_Sh_2020
22 August 2009, 03:05 PM
به نظر من هم 206 تیپ 5 سرتره من سال 85 پژوپارس معمولی داشتم ما 2 نفر بودیم وداخل 206 تیپ5 چهار نفر بودن وتابستان هم بود وهردو کولر زده بودیم اولا با اینکه ماشین من سبکتر بود باخاموش کردن کولر بزحمت توانستم از 206 رد کنم وتا 185 هم بمدت 5 دقیقه رفتیم ولی دوبار که مجبور به کم کردن سرعتامون شدیم 206 براحتی از من جلو میوفتاد وتا 185 پر میکرد آن هم باکولر ودونفر اضافی تیپ 5 واقعا ماشین خوبیه.

دوست عزیز شما گزینه 9- پرشیا ELX را فراموش کردین ؟؟
بله پارس معمولی ضعیف تر از تیپ 5 هست . :icon_cool

princess R
22 August 2009, 04:30 PM
من این تاپیک رو امروز دیدم
به نظر من 206 تیپ 5 و elx می تونن هر دو در مقام اول قرار بگیرن. بستگی به مهارت راننده داره. و با توجه به اینکه من 4 سال هم توی زنجان دانشجو بودم و توی این 4 سال خیلی وقت ها با دوستامون کورس میذاشتیم و نصفه شب از تهران به سمت زنجان حرکت می کردیم این رو با اطمینان صد در صد میگم که سمند اصلا حریف مناسبی برای این دو ماشین نیست. من خودم 206 تیپ 5 دارم ولی اصلا متعصبانه نظر نمیدم. بعد از 206 و elx گل می تونه سوم بشه ...
در اول بودن 206 تیپ 5 و elx شکی ندارم. ولی بقیه ماشین ها رو متاسفانه هم زمان باهم تا حالا از تهران به مقصد زنجان ( طولانی مدت ) تست نکردم ببینم شانس با کدوم یکی شونه!
ولی گذشته از شوخی , هر یک از دارندگان خودروهای بالا, واسه اینکه یه مدرک مستند داشته باشیم می تونیم باهم دیگه یه کورس اساسی! در تاریخ مشخص شده ایی به سمت زنجان بذاریم تا تجربه ی عینی مون رو برای دوستان بیان کنیم ...؟
منم یادی از گذشته ها می کنم!
در ضمن, حدود دوربین ها رو هم من می دونم که کدوما کار می کنن و عکس میگیرن ( میدونید که از تهران تا قزوین هر 1 کیلومتر دوربینه؟ و از قزوین تا زنجان هم 3 تا - شایدهم الان بیشترش کرده باشن - بیشتر نیست. ) میشه قبل از حرکت تنظیم کرد که هر کی خواست خلافی ماشینش مثه مال من نیاد سرعتش رو کمتر کنه!
در ضمن روز و ساعت حرکت رو هم اگه وسط هفته, ساعت 3- 4 صبح بذاریم خبری هم از پلیس نیست!
همچنین خبری هم از کمک های امدادی جاده واسه تصادفات و اینا! :icon_cool

Rain Man 4498
29 August 2009, 07:54 PM
فقط سمند
216 کیلومتر با مدرک مستند

farzad_Sh_2020
29 August 2009, 08:34 PM
مدرک رو لطف کنید بذارید تا ما هم ببینیم .

البته اگر از اوون نوعی نباشه که من تا 230 برای دوستان توی یکی از این تاپیک ها عکس گذاشتم :icon_mrgr

saleh_ettehadi
7 September 2009, 11:39 AM

دقیقاً طبق همین فرمول در صورت ثابت بودن نیرو ، جرم با شتاب رابطه عکس داره.این واضحه.F/m=a بنابر این هرچه جرم افزایش پیدا کنه شتاب کاهش پیدا می کنه...

equinoxe
22 September 2009, 03:14 PM
فکر کنم سمند سریعتر برسه!سمند ما اون اوایل که سر حال بود راحت بالای دویست تا میرفت اگه سمند اول نشه حتما پارس ELX هست, پرشیا و 405 که مطمئنم از سمند عقب میفتن به نظر من به ترتیب زیر میرسن:
1-پارس ELX
2-سمند
3-دویست و شش ت 5
4-گل
5-ریو
6- 405 و پرشیا
7- سیلو و ورنا

Farhad LX
29 September 2009, 04:45 PM
سمند به دلیل اینکه ضرایب گیربکسش با 405 و پرشیا فرق میکنه Top Speed بیشتری داره.پس :icon_mrgr. . .