PDA

View Full Version : كمك براي عايق كاري ماشين

spl5000
21 April 2006, 12:16 PM
با سلام خدمت دوستان
من مي خواستم يه سيستم جمع كنم كه مي خواهم از 4عدد ساب spl5000 در اون استفاده كنم.
مي خواستم منو در عايق كردن ماشين راهنمايي كنيد ايا اين كار در ايران شدني است؟
ماشينم هم پرشيا است.
در ضمن از اساتيد مي خواهم اگه طرح جالبي براي چيدن اين سيستم به نظرشون مي رسه بگن من استقبال مي كنم:icon_cool
پيشاپيش از شما تشكر مي كنم

paymanonline
21 April 2006, 12:39 PM
دوست عزیز منظور شما از عایق کاری چیه؟
بعد هم شما برای این کار بهتره بدی یه باکس یک تیکه برای توی صندوقت طراحی بکنن و بسازن و با زاویه مناسب نسبت به هم جای ساب ها در نظر گرفته بشه چون اگه بخوای از باکسهای آماده استفاده کنی توی صندوقت جا نمیگیره
راستی بقیه سیستمت چیه؟ میخوای از چه هد یونیت و امپایی استفاده کنی؟ اسپیکر چی؟

feryfrt
21 April 2006, 12:49 PM
:icon_surpبرا نمایشگاه مگه میخوای ؟:icon_mrgr این عکسو ببین اگه خوشت اومد بسم الله ...

2421 2422

spl5000
21 April 2006, 02:42 PM
دوست عزيز منظور من از عايق كاري ماشين اينه كه موج 4تا 5000 بدنه رو مي تركونه من خودم تحقيق كردم اسپري هاي هست كه اگه به هر جاي بدنه بزني به صورت چسپ مانند در مياد و عايق صدا هست(البته تو ايران اين اسپري ها نيست)
در مورد باكس يكسره باهات موافقم خودم هم نظرم همينه:icon_cool
من براي امپيلي اين سيستم 2امپ رو مد نظر دارم:
1:A6000GTI jblكه هر 4تا رو مي شه به اون داد
2:A3000GTI jblكه 2تا ساب رو به يكي و2تا ساب ديگه رو به يكيه ديگه داد(نياز به 2تا از اين امپ است)
هد يونيت هم شايد DEH-P90HDDبگيرم:icon_arro
براي اسپيكر ها هم يه ست كامپوننت 608GTI jbl رو تاقچه بندازم يه ست ديگه از اون رو تو در عقب بزارم و دو ست كامپوننت ميدل رنج هم تو درهاي جلو بزارم
براي كامپوننت هم از امپJBL PX300.4استفاده مي كنم
بازم از شما تشكر مي كنم

s4l4rn
22 April 2006, 09:57 AM
سلام.
اونوقت چقدر خرجت میشه ؟؟؟

قیمت A6000GTI چنده؟؟

ممنون.

spl5000
22 April 2006, 11:52 AM
تا حالا قيمت مجموع وسايل رو حساب نكردم
امپA6000GTI هم من 4ميليون و500 قيمت دارم اگه دوستان قيمت جديد و تازه تري دارن بگن ممنون مي شم
:icon_arro

paymanonline
22 April 2006, 01:36 PM
دوست عزیز حالا من یه پیشنهاد دارم برات:

شما که میخوای یه چیزی در حدود 6 7 تومن هزینه کنی حیف نیست میخوای پایونیر و جی بی ال ببندی؟
بیا از کامپوننت و هد یونیت آلپاین و سابهای کیکر و امپهای پاورآکوستیک ببند که حداقل یه صدای باهال داشته باشی

من میگم دو تا امپ SL-5500D از نوع پاورآکوستیک بگیر که هر کدوم دو تا ساب در حد 2000 وات RMS رو براهتی جواب میده
دو تا امپ LT960 پاور آکوستیک هم برای 4 جفت کامپوننتت کافیه که تازه اونم میتونی از سری سیلور ادیشن پاور آکوستیک مثل Sl4-1000 استفاده کنی

راستی برای این سیستم فکر کنم 4 تا خازن 2 میکرو + یه باطری اضافی هم لازم داری
دینامتم باید عوض کنی و اگه یه 80 امپر بتونی بندازی خیلی خوبه

ولی خوب این سیستم براحتی برای یه تریلی 18 چرخ کافیه چه برسه به پرشیا

pouya system
22 April 2006, 02:25 PM
آقایون محترم
هرکی هر چقدر که میتونه این اقا مرتضی عزیزمونو کمک کنه
از همتون کماله نشکر رو دارم

حامدگلشن
22 April 2006, 04:33 PM
دوست عزيز سلام
من برات يه پيشنهاد كاملن تست شده دارم
شما به جاي اينكه از اين آمپهاي و سابها استفاده كني بهتره به پيشنهاد من هم فكر كني
شما اين 4 تا ساب رو نميتوني با فضايي كه داخل صندق ماشينت داري براش يه باكس خوب و اصولي درست كني بعلت كمبود فضا در نتيجه پولتو دور ريختي بدون اينكه بتوني از قدرتي كه داره استفاده كني
شما با استفاده كردن از يه ساب خوب و قوي با داشتن يه باكس اصولي و نصب صحيح ميتوني خيلي خيلي صداي بهتر و قوي تري بگيري
پيشنهاد من براي شما
ساب كيكر مدل L7 قيمت دبي حدود 200 تومن قيمت تهران حدود 500 تومن
آمپ براي ساب پاور آكوستيك مدل 5000 قيمت دبي حدود 450 تومن قيمت تهران حدود 500 تومن
خازن 20 فاراد آگه تو تهران گيرت بياد حدود 250 تومن
باند 2 جفت ليميتد (فقط از ميد بيسشون استفاده بشه جامپر برداشته بشه)
آمپ جي بي ال مدل 300.4 حدود 300 تومن
باكس از نوع BAND PASS 6 order (با حجم حدودي 300 ليتر) كل فضاي داخلي صندق رو اشغال ميكنه حدود 200 تومن
يه جفت كامپوننت از سري كاپا اينفينيتي حدود 220 تومن مدلش دقيقن يادم نيست (حتمن داخل كيكپنل قرار بگيره)
كيك پنل حدود 100 تومن
آمپ جهت كامپوننت بوشمن مدلشو يادم نمياد
سيم كشي حتمن از سيم با ضخامت بالا استفاده بشه مثلن 0 يا 00 گيج حدود 150 تومن
ار سي چهار جفت حدود 60 تومن
فيوز 250 ميلي آمپر (تو ايران گيرت نمياد دبي حدود 70 تومن)
هد يونيت 9650 حدود 340 تومن
اميدوارم چيزي از قلم ننداخته باشم
در صورتي كه بتونيد از دبي اين اجناس رو تهيه كنيد براتون خيلي خيلي ارزون تر تموم ميشه
توضيح اين سيستم پيشنهادي در حال حاظر روي 405 دوست من نصبه و قدرت و شدت صداش به حدي زياده كه در صورتي كه صدا رو تا ولوم 45 بالا ببريد (از 62) بعد از 4 تا 5 دقيقه حالت تحوو بهتون دست ميده تمام موهاي بدنتون ميلرزه ضربان قلبتون بشدت بالا ميره و خارش گلو پيدا ميكنيد قدرت صدا چيزي در حدود138- 140 دسيبل
سوالي داشتي بپرس:icon_surp

paymanonline
22 April 2006, 05:32 PM
ساب كيكر مدل L7 قيمت دبي حدود 200 تومن قيمت تهران حدود 500 تومن
باكس از نوع BAND PASS 6 order (با حجم حدودي 300 ليتر) كل فضاي داخلي صندق رو اشغال ميكنه حدود 200 تومن
يه جفت كامپوننت از سري كاپا اينفينيتي حدود 220 تومن مدلش دقيقن يادم نيست (حتمن داخل كيكپنل قرار بگيره)
ار سي چهار جفت حدود 60 تومن
فيوز 250 ميلي آمپر (تو ايران گيرت نمياد دبي حدود 70 تومن)

حامد جان من چند تا سوال داشتم اگه لطف کنی ممنون میشم.

این ساب کیکر که احتمالا 15 اینچیش منظورت هست چه فرقایی با 3004 پایونیر داره از نظر صدا چون من تا حالا نشنیدم شداشو ولی مشخصات تقریبا یکیه؟

کیک پنل چیه؟

فیوز 250 امپر با توجه به این که نهایتا دوستمون بتونن یه دینام 80 آمپر با یه باتری 80 آمپر بندازن یکمی زیاد نیست؟

RCA چرا 4 جفت؟

در مورد باکس هم اگه میشه توضیح بده.
با تشکر

آمپ براي ساب پاور آكوستيك مدل 5000 قيمت دبي حدود 450 تومن قيمت تهران حدود 500 تومن
خازن 20 فاراد آگه تو تهران گيرت بياد حدود 250 تومن

آمپ منظورت 3000DB هست یا 5500 از نوع سیلور ادیشن؟
خازن منظورت 20 میکرو فاراد هست؟

حامدگلشن
22 April 2006, 07:00 PM
حامد جان من چند تا سوال داشتم اگه لطف کنی ممنون میشم.

این ساب کیکر که احتمالا 15 اینچیش منظورت هست چه فرقایی با 3004 پایونیر داره از نظر صدا چون من تا حالا نشنیدم شداشو ولی مشخصات تقریبا یکیه؟

کیک پنل چیه؟

فیوز 250 امپر با توجه به این که نهایتا دوستمون بتونن یه دینام 80 آمپر با یه باتری 80 آمپر بندازن یکمی زیاد نیست؟

RCA چرا 4 جفت؟

در مورد باکس هم اگه میشه توضیح بده.
با تشکر

آمپ منظورت 3000DB هست یا 5500 از نوع سیلور ادیشن؟
خازن منظورت 20 میکرو فاراد هست؟
جواب سوال اول :درسته 15 اينچه
تفاوت اول پايونيير 12 كيكر 15 اينچه
تفاوت دوم پايونيير 18Hz ~ 700Hz رو ساپورت ميكنه ولي كيكر 18-100 در نتيجه فركانسهاي پايين بيشتر تشديد ميشه
تفاوت زياد دارن بهتر خودت يه سر به سايتش بزنيhttp://www.kicker.com/06/index-dom-high.html
منم تا حالا صداي 3004 رو نشنيدم ولي كيكر رو توي نرم افزار كه مدل كردم اس پي ال وحشتناكي ميداد و همينطور به قدرت 138-140 دسيبل رسيديم كه تا حالا با هيچ سابي به اين قدرت نرسيده بوديم حتي با w15 gti جي بي ال در ضمن خودت بهتر ميدوني كه برند هايي مثل kicker-JL audio - audio bahn -Alpine جزو برندهاي حرفه اي هستن تا بازاري اگر كيكير ميگه 1000 وات رو تحمل ميكنه بدون واقعن ميكنه كما اينكه ما الان داريم به ساب تا 1400 وات ورودي ميديم و با اشتها داره اين 1400 وات رو ميل ميكنه بدونه اينكه آخ بگه ولي پايونيير اگر ميگه 1000 وات بدون اگر 700 وات بهش بدي در عرض چند دقيقه كويلش ميسوزه ميگي نه بيار برات امتحان ميكنيم اگر سوخت پاي خودت:icon_surp
جواب سوال دوم:كيك پنل حكم باكس رو براي كامپوننت داره كه به اشكال مختلفي ساخته ميشه و از انواع مختلفي هم هست seald -closed
جواب سوال سوم:شما فيوزتون رو بر حسب جمع كل مصرف كننده هاتون و خازنتون در نظر ميگيرين در ضمن دينام اين دوسته من 90 آمپر ساعت برق توليد ميكنه و در اصل شما از دينام برق نميگيرين كه شما با دينام محاسبه ميكنين بلكه از باطري برق ميگيرين مگه شما سيمه برقتون رو به دينام وصل ميكنين
جواب سوال چهارم: درسته من اشتباه كردم 3 جفت
جواب سوال پنجم:اين نوع باكس در اصل از 2 تا باكس تشكيل شده كه يكي در جلوي ساب و ديگري در پشت ساب قرار ميگيره در واقع ساب بين اين 2 تا باكس قرار ميگيره و شما اين امكان رو پيدا ميكنين كه هر باكس رو روي يه فركانس متفاوت تيون كنين به عنوان مثال باكس جلو روي 27 و باكس پشتي روي 50 به اين نوي باكس
bandpass 6 order ميگن
جواب سوال ششم:منظور من A3000DB درسته من مدلشو اشتباه كردم
جواب سوال هفتم:منظور من 20 فاراد هست

paymanonline
22 April 2006, 07:31 PM
خوب مگه باطری چند داره که یه فیوز 250 گذاشته؟
در مورد باکس یه ذره بیشتر توضیح بده اگه امکان داره.

iph3w
22 April 2006, 07:37 PM
spl جان در کارت موفق باشي. فکر کنم منظورت از اون اسپري ها اونهايي ه که وقتي ميزني کف مي کنه و بعد کفش حالت فوم ه و بعد از يک مدت خشک مي شه. تقريبا مثل سيمان کار مي کنه چون بعد از اينکه زدي بايد تا يه مدتي (2-3 روز) مرطوب نگه داريش. هم عايق صدا و هم عايق حرارته. سرش هم يه لوله داره که بتوني توي سوراخ سمبه ها رو باهاش پر کني.

اگه براي صدا گيري مي خواي استفاده کني اين اسپري ها خوب هستند، البته در صدا گيري کامپوزيت هاي فومي خيلي خوبند ولي اين اسپري ها براي سوراخ سمبه ها خوبند.

حالا ميگي خوب اينا رو که مي دونستم ولي از کجا بيارم؟ اينها رو توي پايين خيابون ملت توي 3-4 تا از مغازه ها مي توني ببيني. کن اسپري بزرگش حدود 6-7 تومان قيمت داره. نميدونم چند ليتريه. گوشه اطاقم چند تا قوطي خاليش رو دارم. تو پرشيام خالي کردم.

بازم موفق باشي. اگه خواستي بخري بگو اسم مغازش رو هم بهت بدم.

حامدگلشن
23 April 2006, 09:20 AM
خوب مگه باطری چند داره که یه فیوز 250 گذاشته؟
در مورد باکس یه ذره بیشتر توضیح بده اگه امکان داره.
در مورد سوال اول دقيقن نميدونم ميپرسم بهت خبر ميدم
در مورد سوال دوم :از گفته هاي من چه مورديش برات گنگه بگو تا توضيح بدم:icon_excl

spl5000
23 April 2006, 03:23 PM
حامد جان از پيشنهاد و راهنماييت ممنون.
منظورت از كيكيرL7 رو تو باكس 300 ليتري بزاريم يه چيزي تو مايه هاي اين عكسي هست كه مي زارم؟http://upload.fotofects.com/is.php?i=6436&img=kicker.jpg

حامدگلشن
23 April 2006, 06:24 PM
حامد جان از پيشنهاد و راهنماييت ممنون.
منظورت از كيكيرL7 رو تو باكس 300 ليتري بزاريم يه چيزي تو مايه هاي اين عكسي هست كه مي زارم؟
نه مثل اين نيست
شما صندق 405 رو در نظر بگير كه به طور كامل توسط يك جعبه چوبي اشغال شده(هم از طرفين هم از نظر ارتفاع لب به لب درب صندق عقب) به طوري كه از هر طرف چيزي در حدود 10 سانتي متر فضاي خالي براش وجود داره نه بيشتر در ضمن اون حجم بيرونيشه چيزي حدود 300 ليتر ميشه حجم درونيش چيزي در حد 280 ليتر هست

spl5000
23 April 2006, 09:20 PM
حامد جان ازت ممنونم مي خواستم ببينم اگه يه باكس مثل اينكه تو عكس مي زارم مي تونم يه باكس برا 4تااس پي ال 5000درست كنم ولي فكر مي كنم تو بالانس ساب ها تاثير منفي بزاره.
نظره تو چيه؟
http://upload.fotofects.com/is.php?i=6438&img=IMG_0049.jpg

حامدگلشن
24 April 2006, 11:20 AM
حامد جان ازت ممنونم مي خواستم ببينم اگه يه باكس مثل اينكه تو عكس مي زارم مي تونم يه باكس برا 4تااس پي ال 5000درست كنم ولي فكر مي كنم تو بالانس ساب ها تاثير منفي بزاره.
نظره تو چيه؟
http://upload.fotofects.com/is.php?i=6438&img=IMG_0049.jpg
تونستنش ميتوني
ولي اين باكس نسبتن خيلي كوچيكه براي 4 تا ساب
شما بهتره به جاي اينكه بري 4 تا ساب ببندي و نتوني فضاي لازم رو درست براش در نظر بگيري 1 ساب ببندي ولي يه باكس خوب با حجم مورد نياز براش بسازي

spl5000
24 April 2006, 11:37 AM
تونستنش ميتوني
ولي اين باكس نسبتن خيلي كوچيكه براي 4 تا ساب
شما بهتره به جاي اينكه بري 4 تا ساب ببندي و نتوني فضاي لازم رو درست براش در نظر بگيري 1 ساب ببندي ولي يه باكس خوب با حجم مورد نياز براش بسازي
حامد جان من اين عكس رو براي نمونه طرح باكس گذاشتم انو در حجمه بزرگتر درست مي كنم و فكر كنم مي تونم فضايه لازم رو برا 4تا 5000 رو تامين كنم.
راستي يه سوال تو تهران خازن 40 فاراد گير مياد؟يا بايد از انور تهيه كنم؟:icon_cool

حامدگلشن
24 April 2006, 11:53 AM
20 فارادشم بايد سفارش بدي برات بيارن چه برسه به 40:icon_arro

paymanonline
27 April 2006, 10:28 AM
حامد جان میشه از سیستم دوستت چند تا عکس بگیری بذاری مخصوصا شکل باکسش خیلی برام مهمه

حامدگلشن
27 April 2006, 10:58 AM
حامد جان میشه از سیستم دوستت چند تا عکس بگیری بذاری مخصوصا شکل باکسش خیلی برام مهمه
سعي ميكنم در اولين فرصت برات عكس بزارم:icon_surp