PDA

View Full Version : تاپیک جامع خودروی تندر 90 (لوگان)صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

hossein68
21 May 2007, 01:12 PM
من که خودم اگه تا پایان تیر ماه ال 90 رو تحویل ندند پولم رو تحویل میگیرم و یه سورن میخرم .من واقعا باز هم ابراز تاسف میکنم برای این خودروسازان نا متعهد
خودتون حساب کنید 3 سال از اولین زوزمه های تندر در ایران میگذرد ولی هنوز ....
و هند در ارض چند ماه قرارداد می بندد و تولید میکند و در خیابانها ی آن کشور ال 90 ها در حرکتند ... عیب از چیست و یا درد سود جویی ؟؟؟ نمی دانم و تاسف

یه مسله دیگه این هست تا به حال پارس خودرو دچار مشکل بود بعد میبینیم پارس خودرو به خاطر ایرانخودرو ماشین بیشتر تحویل نمیده بعد هم فارس نیوز فقط 300 دستگاه !!!
واقعا عجب مسخره بازاری در اومده .تو عمرم از این هرکی هرکی بازار ندیده بودم البته خدا رو شکر تو کشور ما اینجو چیزها زیاده ولی این یکی نوبره
ولی این پر رویی رو برم .

emad62
21 May 2007, 01:47 PM
جناب nowzar (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=40212) vbmenu_register("postmenu_371472", true); بی صبرانه منتظر نتیجه ی دیدار شما هستیم

دنیای اقتصاد- دوشنبه 31 ارديبهشت 1386

با كشورهاي همسايه مذاكره كرده‌ايم
قطعات يدكي تحت هر شرايطي وارد مي‌شود

بخش پاياني
مژگان ميرزايي
در بخش نخست گفت‌وگو با عبدا.. بابايي، مديرعامل شركت خدمات پس از فروش شركت پارس‌خودرو كه شنبه گذشته به چاپ رسيد، موضوعاتي همچون توقف خط توليد پي.كي، خدمات پس از فروش مگان و عدم ورود برخي از قطعات مونتاژي خودروهاي اين شركت مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
بابايي در مصاحبه خود با تاييد توقف توليد پي.كي تصريح كرد كه خط توليد پي.كي به توليد تندر-90 در مدل‌هاي E0 و E1 و E2 اختصاص خواهد يافت. وي همچنين با اشاره به اين نكته كه در سال گذشته شركت پارس‌خودرو اقدام به واردات حدود 3هزار و 56دستگاه خودرو مگان در مدل‌هاي موتور 1600 و 200سي‌سي از شركت فرانسوي رنو كرده، تاكيد كرد كه بيش از 2هزار و 300دستگاه در همان سال تحويل مشتريان شده و الباقي نيز با موافقت وزير صنايع از گمرك ترخيص و جهت فروش در اختيار پارس خودرو قرار گرفته است. در ادامه اين گفت‌وگو، بابايي نكاتي در مورد الزام به صادرات 20درصدي مگان، همچنين افت كيفي برخي از خودروهاي مونتاژي را مورد تاكيد قرار داده كه در ذيل مي‌آيد:
در صورت اعمال تحریم علیه ایران آیا در خصوص تامین قطعات با مشکلی مواجه نخواهید شد؟
تدابیری با کشورهای همسایه انجام شده که حتی در بدترین شرایط که مانتوانیم قطعات یدکی را وارد کنیم، قطعات از طریق این کشورها وارد کشور شود و به این وسیله در خصوص تامین قطعه مشکلی به وجود نیاید. ما بحران را تحلیل کردیم که اگر زمانی تحریم شامل قطعات شد بتوانیم با مدیریت بحران این مشکل را برطرف کنیم.
آیا تولید خودرو مگان در کشور آغاز شده است؟
تولید خودرو در شرکت پارس خودرو جهت برنامه‌ريزی خدمات پس از فروش به این شرکت اعلام شده است.
در خصوص تولید‌كنندگان قطعات خودرو مگان نیز آیا مشکل تامین قطعه به وجود نخواهد آمد؟
به دلیل اینکه تولید خودرو مگان محدود است در خصوص تامین قطعات با توجه به راهکارهایی که شرکت برنامه‌ريزی کرده، بعید مي‌دانم که به بحران برسيم.
با توجه به گفته وزیر صنایع مبنی بر الزام به صادرات 20‌درصدی تولیدخودرو مگان، آیا اين الزام، صادرات این خودرو را با مشکل مواجه نخواهد کرد؟
به نظر من مطابق بررسی‌های به‌عمل آمده، صادرات مجموعه خودرو مگان را می‌توان به دو بخش تقسیم‌بندی كرد:
1 - خودرو کامل مگان: با توجه به هزینه پایین انرژی، نیروی کار ارزان در تمام مراحل تولید و مونتاژ، بستر مناسب جهت ساخت داخل كردن قطعات در سال‌های متمادی و شناخته شدن این خودرو در کلاس جهانی، صادرات این خودرو توجیه اقتصادی و تجاری مناسبی خواهد داشت به همين منظور با پایین بودن قیمت خودرو مگان تولید شده در ایران، مي‌توان بازارهای هدف همچون کشورهای ونزوئلا، روسیه، بلاروس، سوریه و عراق را برای صادرات موفقیت‌آميز در نظر گرفت. خودرو مگان تولید شده در ایران در دو کلاس ارزان و گران قیمت عرضه خواهد شد و مشتری مي‌تواند قدرت انتخاب بیشتری داشته باشد.
2 - قطعات خودرو مگان: با توجه به تردد این خودرو در دیگر کشورها از جمله کشورهای حوزه خليج‌فارس و کشورهای استقلال‌يافته شوروي سابق و با عنایت به پایین بودن قیمت قطعات یدکی و پر مصرف این خودرو که به راحتی در ایران تولید مي‌شود مي‌توان از لحاظ صادرات، قطعات یدکی خودرو مگان را برای خیلی از کشورهای دنیا با تیراژ درخواستی صادر كرد. همچنين اشتراکات زیادی بین خودروهای مگان و لوگان بخصوص در سیستم موتور و قوای محرکه موجود است که این موضوع خود تقاضا و ارزش صادرات قطعات یدکی این خودرو را دو چندان مي‌کند.
در سال گذشته تعداد بسیاری خودرو خارجي وارد کشور شد که نحوه خدمات‌رساني به آنها نامناسب بوده، به نظر شما برای برطرف کردن مشکل این‌گونه خودروها چه اقدامی باید انجام داد؟
طی سال‌های گذشته برخی از شركت‌های خصوصی مبادرت به ورود انواع خودروهاي خارجي كردند که در این رابطه این شركت‌ها چندان به خدمات پس از فروش اهمیت نداده و به نظر مي‌رسد هیچ مرجعی هم به این امر رسیدگی نکرده است و این موضوع موجب شده که خودروهای وارداتی با مشکل خدمات پس از فروش مواجه شوند متاسفانه در حال حاضر برخی از شركت‌های خصوصی همزمان اقدام به واردات خودرو بدون در نظر گرفتن شبکه خدمات پس از فروش کرده‌اند که تنها راه برطرف کردن این مشکل نظارت مراجع ذی‌صلاح بر روی واردات این‌گونه خودروها است و مکلف کردن این‌گونه شركت‌های خصوصی به ارائه خدمات پس از فروش است.
تجربه نشان داده که هر خودرو مونتاژی که به سمت داخل‌سازي پیش مي‌رود کیفیت آن افت مي‌کند آیا شما این موضوع تاييد مي‌كنيد؟
به نظر من طي سال‌های گذشته به دلیل نوجوان بودن صنعت خودروسازی و صنایع مرتبط با آن از جمله مونتاژ، موضوع افت کیفیت تا حدی صدق پيدا مي‌كرد ولی در حال حاضر با اتکا به سابقه و تجربه چندین ساله و با عنایت به پرورش متخصصان خودرو و اخذ دانش فنی خودرو‌سازي به جرات مي‌توان گفت كه در حال حاضر خودروهای تولید شده ایران از لحاظ کیفی و فنی در رتبه بالای جهانی قرار داشته و این در حالی است که از نقطه نظر هزینه، قیمت‌ها در کف سطح جهانی است.
طی چند سال گذشته برخی خودروهای داخلی با مشکل کیفی مواجه بودند و شركت‌های خودروساز تنها به تعویض قطعه معیوب پرداختند برای به وجود نیامدن این گونه مشکلات باید چه اقداماتی انجام داد ؟
به نظر من در جواب این سوال به دو بخش مي‌توان اشاره كرد: اول اینکه در خصوص رفع مشکلات کیفی خودروهای تولیدی راهکارهای مشخص وجود دارد که در این رابطه مي‌توان به استقرار سیستم‌های مدیریت کیفیت بین‌المللی در سازندگان قطعه و خودروسازان اشاره كرد و همچنین مي‌توان رعایت استانداردها و انجام تست قطعات را قبل از ارسال به خط مونتاژ به صورت ویژه و با دقت مورد بازبینی و کنترل قرار داد. در سالیان اخیر فعاليت‌ها و پيشرفت‌های بسیار خوبی در ارتقاي نمره کیفی، توسط خودروسازان انجام شده است که به طبع آن تعداد زیادی از سازندگان قطعات از نقطه نظر کیفی به سطوح قابل قبولی رسیده‌اند.
دوم اینکه امروزه در صنعت خودروسازی با توجه به پایین بودن قیمت قطعات و طراحی بر مبنای عمر پایین و با عنایت به رضایت‌مندی مشتری در اکثر تعمیرگاه‌های دنیا در صورت خرابی قطعه آن را تعویض و خیلی بندرت آن را تعمیر مي‌کنند. در پروسه تعویض، هزینه قطعه با در نظر گرفتن زمان تعمیر قطعه (در صورت وجود قطعات جزء) کمتر خواهد بود.
چندی قبل اعلام شد که تولید خودروی تندر-90 (لوگان) با مشکل کمبود قطعه مواجه شده است، آیا با این شرایط این خودرو به موقع وارد بازار خواهد شد؟
قبل از اینکه من پاسخ این سوال را بدهم بایستی عنوان کنم که هر خودرویی حداقل 1600صنعت مختلف و وابسته به خود دارد که در این رابطه در بدو تولید هر خودرو و جمع آوری حداقل 4000قطعات جزو کار بسیار سنگین و اینرسی بالایی دارد. قابل ذکر اینکه تقریبا اکثر خودروهایی که در ایران تولید شده‌اند در شروع با مشکلات مختلف مواجه بوده‌اند.
لذا در خصوص خودرو تندر-90 (لوگان) با توجه به اینکه این خودرو با ‌درصد بالای ساخت داخل قطعات و همچنین قرار است با تیراژ سالیانه بالا و با اتکا به همکاری متخصصان فنی خودرو در داخل کشور تولید شود طبعا یک سری مشکلات فرا رو خواهد بود که در این رابطه مطمئنا با شروع تولید کلیه مشکلات مختلف از جمله تامین قطعات و تولید خودرو رفع شده و پیش بینی مي‌شود تولید مداوم این خودرو بدون مشکل ادامه پیدا خواهدکرد.

nowzar
21 May 2007, 02:21 PM
بالاخره با آقاي گودرذي رييس گروه خودرو(معاون مدير كل نيرو محركه) صحبت كرديم. ايشان از هر گونه دخالت در قرعه كشي اظهار بي اطلاعي نمودند. در ضمن پرينت آقاي سليمانپور برنده خوش سانس پارتي كلفت را هم به ايشان جهت اظهار در كميته خودرو وزارتخانه تحويل داديم. قرار شد فردا به س شماره 1 وزارتخانه صنايع واحد رسيدگي به شكايات در خ سميه رفته و شكايت كتبي و شفاهي خود را به آقاي فيضي مدير كل آن واحد تحويل دهيم.
اما از صحبتهاي ايشان بر مي آمد كه تحويل اين خودرو با مشكل اساسي روبرو است و آقايان سازمان گسترش و خودروسازها دست هرچه كلاهبردار است را از پشت بسته اند. شنيده شده است كه شهرام جزايري به عنوان مشاور آنها در حال فعاليت است(بيچاره جزايري بدشانس بخيل).

باز هم خبري شد در خدمت همه دوستان هستيم.

سود انباشته
21 May 2007, 09:31 PM
من که خودم موندم در ماله خودم!
متاسفانه با کمبود نقدینگی روبرو شدم...
یه سوال: اگه دعوت نامه بیاد مابقی پول را نریزم چه اتفاقی میفته؟ ولی حیف که اولین نفر هستم همه حسرت میخورند که چرا در قرعه کشی اول نشدند!
ولی چه فایده من اول شدم ولی تا پایان تیر نقدینگی صفر هست.
ایا احتمال داره که اگه پول را نریزیم و نوبتم بسوزه؟!
لذا به این خاطر تمایل دارم که حواله را بفروشم کسی از قیمت حواله مدل E-0 خبری داره؟

emad62
21 May 2007, 10:12 PM
بالاخره با آقاي گودرذي رييس گروه خودرو(معاون مدير كل نيرو محركه) صحبت كرديم. ايشان از هر گونه دخالت در قرعه كشي اظهار بي اطلاعي نمودند. در ضمن پرينت آقاي سليمانپور برنده خوش سانس پارتي كلفت را هم به ايشان جهت اظهار در كميته خودرو وزارتخانه تحويل داديم. قرار شد فردا به س شماره 1 وزارتخانه صنايع واحد رسيدگي به شكايات در خ سميه رفته و شكايت كتبي و شفاهي خود را به آقاي فيضي مدير كل آن واحد تحويل دهيم.
اما از صحبتهاي ايشان بر مي آمد كه تحويل اين خودرو با مشكل اساسي روبرو است و آقايان سازمان گسترش و خودروسازها دست هرچه كلاهبردار است را از پشت بسته اند. شنيده شده است كه شهرام جزايري به عنوان مشاور آنها در حال فعاليت است(بيچاره جزايري بدشانس بخيل).

باز هم خبري شد در خدمت همه دوستان هستيم.

میشه بیشتر توضیح بدین! آخه ماجرا داره خیلی گنگ وعجیب میشه! جزایری این وسط چیکارس؟ مشکلات اساسی از کجا؟ داخل/فرانسه/کجا؟؟
شما پاک من. گیج کردین!!!! واقعاًازین بدتر نمیشه.....تو رو خدا شما که دستتون به جایی میرسه یه کاری بکنید..

z_qz54
21 May 2007, 10:45 PM
بحث سیاسی ممنوع!!!!!!!!

romeo_1593
22 May 2007, 01:19 AM
من امروز یکی صفر آلبالویی رو دیدم.....E0 چقدر خوشحالم که تا دو در نماینگی هم رفتم و ثبت نام نکردم.....فقط بخاطر همین اعصاب خورد کنیه خودروسازان ایران......مگه میشه حواله L90 رو به غیر داد ؟

آرمان
22 May 2007, 02:09 AM
فکر نمی کنم موضوع اینقدر پیچیده باشه که شما در موردش بحث می کنید...
سخت نگیرید...:icon_evil

nowzar
22 May 2007, 08:36 AM
میشه بیشتر توضیح بدین! آخه ماجرا داره خیلی گنگ وعجیب میشه! جزایری این وسط چیکارس؟ مشکلات اساسی از کجا؟ داخل/فرانسه/کجا؟؟
شما پاک من. گیج کردین!!!! واقعاًازین بدتر نمیشه.....تو رو خدا شما که دستتون به جایی میرسه یه کاری بکنید..


با عرض معذرت از قسمت آخر پيام كه جنبه شوخي داشت(جزايري و ...)

اما آقاي گودرزي طوري صحبت مي كرد كه انگار مشكل توليد و تحويل به متقاضيان به اين راحتي قابل حل نيست. ايشان تمام حرفها و نظرات ما را تاييد مي كرد و قبول دارد كه كلاهبرداري شده است ولي راهي وجود ندارد و فقط بايد صبر كرد. قبول كنيد مثلاٌ اگر تمام اسامي قرعه كشي شده و اعلام شده بود باور كنيد تمام دلالان كه نوبتهاي اول نمي شدند پول خود را پس مي گرفتند همين آقاي سليمان پور را ببينيد 4 نفر در يك خانواده عجيب نيست. البته پس گرفتن پول توسط بيش از نيمي از افراد سبب مي شد كه حداقل مصرف كنندگان واقعي سريعتر به خودرو برسند.
بهر حال همانطور كه گفتم امروز مي رويم س شماره 1 وزارت صنايع در خ سميه جهت شكايت. خبري گرفتم در خدمتم.

reza engine
22 May 2007, 08:54 AM
حواله رو نمیشه به غیر انتقال داد ولی اگه کسی بخواد واگذار کنه فکر کنم مثل وام بانک مسکن باید بره محضر تعهد بده که خودرو را به طرف واگذار کرده و دیگه هیچ حقی نداره.
بیرون بپرس می خرن یا نه؟
اگه با قرض می تونی جورش کن بعد بفروشش.
اگه تصمیم برای فروشت نهایی شد به من هم خبر بده.

irani312
22 May 2007, 09:02 AM
بحث سیاسی ممنوع!!!!!!!!

دوستان بسيار عزيز جناب آقايان z_qz54 , foad141
همه ما ميدانيم مملکت ما مملکت سياسي است. همه جنبه هاي زندگي ما اعم از اقتصادي-اجتماعي-فرهنگي-ورزشي-صنعت و ... به نحوی با سياست درآميخته و گريزي از اين نيست. شما خود فقط يک روز در گفتارهايتان دقت کنيد و ملاحظه فرماييد چندين بار ناخودآگاه به بحثهاي سياسي(هرچند بسيار جزيي) کشيده ميشويد. دوستان عزيز من جزو کساني هستم که اخيرا به اين سايت وزين دسترسي پيدا کرده و بهره هاي بسياري نيز از اين سايت برده و اطلاعات زيادي کسب کرده ام. ممکن است شما اين پست را سريعا حذف کنيد ولي اينرا بدانيد همه مردم کشور خود را دوست دارند و همگي دلشان ميخواهد در آرامش زندگي کنند
...
يکي از همين روشهاي به ظاهر ساده استفاده از سايتهايي نظير همين سايت است. من يکي از کساني هستم که در يکي از شهرستانها براي تيپ E2 در ايران خودرو ثبت نام کرده ام و پس از ديدن اسامي واقعا دلم سوخت و ناراحت شدم و فقط دلم ميخواست فرياد بکشم. هم اکنون نيز به چندين سايت از جمله روزنامه ايران و خبر خودرو و .... اين مسئله را به صورت شکايت عنوان کرده ام بلکه فرجي حاصل شود. شما دقت فرمائيد هم اکنون با احتساب خانواده هاي نفرات ثبت نام کننده حدود 300000 نفر بلاتکليف بوده و نگران زمان تحويل خوردو خود ميباشند. خودروسازان هم که هيگونه صحبتي در اين زمينه نميکنند و به اصطلاح ککشان هم نميگزد.صحبت آخر اينکه من ايرانيم-به ايراني بودنم افتخار ميکنم و هميشه ايراني خواهم بود.
در ضمن يک نکته ديگر اينکه من خانم هستم و اگر روزي اسمم در بين برندگان خودرو بود حتما اعلام خواهم کرد.

Foad
22 May 2007, 10:02 AM
دوستان عزیزم برای آخرین بار از شما خواهش میکنم نگاهی به قوانین (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=1) سایت و علی الخصوص قانون شماره 2 بیاندازید:


اين سايت براي بحث هاي علمي است ، بحث سياسي و گفتگوی دینی و مذهبی ممنوع است. این مورد از معرفی برنامه و کتاب گرفته تا هر گونه تبلیغات و گفتگو را شامل میشود.

دوستان عزیزم من شرایط شما رو کاملا درک میکنم(کافیه نگاهی به پستهای قدیمیتر تاپیک مگان بیاندازید تا متوجه بشید من هم در مورد مگان ماهها درگیر مشکل شما بودم)ولی شرایط سایت رو درک کنید.انتقاد و بعضا دشنام های بعضی از دوستان به شرکتها در این تاپیک هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت.پس مجددا و برای آخرین بار خواهش می کنم از درج نوشته های سیاسی و انتقادات تند خودداری کنید و بجای اینکار سعی در ایجاد اطلاع رسانی صحیح در مورد این خودرو بکنید.
دوستان عزیزم این آخرین تذکر در باره این موضوع در این تاپیک است و در صورت ادامه،تاپیک قفل خواهد شد

nowzar
22 May 2007, 03:22 PM
دوستان عزيز همانطور كه گفته بودم بسراغ واحد رسيدگي و شكايات رفته و شكايت خود را بهمراه مستندات(سليمان پور و مهدي فيض آبادي) تسليم آقاي نادري نموديم. آقاي فيضي مدير مربوطه نبودند. در زماني كه آنجا بوديم 2 نفر هم راجع به همين موضوع زنگ زدند. خلاصه اينكه ايشان بسيار پرت از موضوع بودند و فقط گفتند ما شكايت شما را به پارس خودرو انتقال داده و جواب مي گيريم حالا كي خدا داند.
تا بعد

hossein68
22 May 2007, 04:44 PM
دوستان عزیز متاسفانه این مهم سری دراز دارد.خیلی ها به فکر سود خود هستند و به فکر دیگران نیستند . بله متاسفانه نه تنها خود افرادی که برای تندر ثبت نام کرده بودند بلکه خانواده های آنان نیز دچار مشکل و ناراحتی میشوند .
توی کشور ما تقریبا هیچ فردی تعهدی در قبال اجناس خود ندارد . مثل همین تندر و یا
گارانتی خودروهای وارداتی که 3 میلیون بیشتر برای گارانتی داشتن .
من فکر نمیکنم شکایتها به جای برسد چون سود حاصله از این مقوله بیش از آن است که
به شکایتها رسیدگی شود بهتر بگویم سود حاصله از ماندن پول ملت در پیش خودروساز به قدری است که هر فردی را وسوسه کرده و به فکر سود بیشتر می اندازد :
میشود این قضیه دیر تحویل دادن تندر را به چند گونه بررسی کرد :
اول : قطعات از طرف رنو تامین نشود و خودروساز با کمبود قطعه مواجه شود (این به هنظر من زیاد تاثیر گذار نیست چون بیش از 50 درصد قطعات در داخل کشور تولید میشو )
دوم : برای اینکه خودروساز بتواند خودروهای همقیمت تندر را بهتر به فروش برساند (چون تندر از کیفیت و قدرت بیشتری برخوردار است و نیز قیمت پایینی دارد فروش دیگر خودروها
مثل پژو405 . سمند ...پارس .. ریو .. پراید و .. رو به خطر بیندازد )
سوم : اینکه خودروساز به این وسیله سود کلانی به جیب خود وارد کند (حساب کنید چقدر
سود را در این مدت خودروساز به جیب نازنینش وارد میکند ؟؟؟)
پس یکی خدا میداند و آنان که چه در سر دارند

ar1358
23 May 2007, 12:28 AM
مدير عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران
صادرات تندر -90 از تيرماه آغاز مي‌شود

گروه خودرو- روز گذشته مهدي مفيدي، مدير عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در اولين نشست خبري خود در سال‌جاري به تشريح برنامه‌‌هاي اين سازمان در خصوص واگذاري تندر -90 پرداخت.

سازمان تحت مديريت مفيدي كه چندي است در پي تاخير تندر -90 در مقام پاسخگويي برآمده، عدم واگذاري به موقع خودروي مذكور را مربوط به عظمت پروژه و توليد وسيع تندر -90 خوانده و تاخيرهاي به وجود آمده را امري طبيعي مي‌داند. مهدي مفيدي روز گذشته در خصوص عدم ترخيص قطعات تندر 90 كه در شركت ايران‌خودرو سايپا آن را دليلي بر بدقولي شركت رنو مي‌خوانند اظهار داشت كه تمام فعاليت‌هاي ترخيص قطعات بر عهده شركت رنو پارس(شركت مشترك ايراني-فرانسوي) است كه هزينه‌هاي آن از محل منابع خودش بايد تامين شود و ممكن است در جريان واگذاري حق‌السهم هر يك از طرف‌ها طي مسير توليد اختلالاتي پيش آيد كه طبيعي و قابل حل است.
مفيدي از برگزاري جلسه دو هفته يك بار ستاد توليد تندر-90 در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران خبر داد كه چنانچه كوچك‌ترين مشكلات و مسائلي باشد برطرف و توليدكنندگان را به توليد هر چه بيشتر خودرو نزديك‌تر مي‌كند.مديرعامل سازمان گسترش ارائه خدمات پس از فروش و تامين قطعات اين خودرو را با تحويل اولين خودرو هماهنگ دانست به‌طوريكه در برهه اي كوتاه به دليل مسائل قيمتي قطعات، اين مسئله عقب افتاده بود كه هم اكنون جاي هيچ نگراني نيست.وي تاكيد كرد: در مسائل قطعات يدكي تندر-90 هيچ قرارداد انحصاري وجود ندارد و چنانچه طرف خارجي در مذاكرات با طرف‌هاي ايراني قادر به تامين برخي قطعات با قيمت مدنظر ما نباشد آن قطعه و يا قطعات مورد نظر با كيفيت مناسب داخلي سازي خواهد شد.
مفيدي در خصوص اينكه «آيا تحويل خودروهاي تندر-90 بدون مشكل انجام مي‌شود؟» بيان كرد: ايران خودرو و پارس خودرو به ترتيب 10 و 15 خردادماه سال‌جاري خودروهاي تندر-90 خود را براساس قرعه كشي صورت گرفته واگذار مي‌كنند و مشكلي وجود ندارد، البته ما براي ماه خرداد محتاطانه تصميم‌گيري كرديم و چنانچه وضع توليد حتي در خرداد نيز رشد داشته باشد به تعداد بيشتري از ثبت‌نام‌كنندگان خودرو تحويل داده خواهد شد.مديرعامل سازمان گسترش اظهار اميدواري كرد كه در ماه‌هاي پاياني سال بيش از 10هزار دستگاه تندر-90 در هر يك از سايت‌هاي توليدي ايران خودرو و پارس خودرو، توليد و واگذار شود تا تمام ثبت‌نام‌كنندگان اين خودرو در سال گذشته، خودروي خود را تحويل گيرند.
وي قيمت تندر-90 را براساس قيمت‌هاي پيش فروش آن ثابت و بطور كامل براساس شرايط مندرج در قراردادهاي پيش فروش دانست.مديرعامل سازمان گسترش سهم 20درصدي صادرات تندر-90 را پابرجا اعلام كرد به‌طوريكه صادرات اين خودرو از تيرماه سال‌جاري آغاز خواهد شد.
وي يادآور شد: قيمت تندر-90 در ايران نسبت به كشورهايي كه تعرفه واردات صفر ندارند گران‌تر نخواهد بود.
مفيدي در خصوص اينكه توليدكنندگان خودرو توليدات خود را كاهش داده‌اند و به تبع آن شاهد افزايش قيمت خودرو بوده‌ايم، اظهار داشت: اين گفته، سخن معقول و صحيحي نيست چرا كه سود توليدكننده در حجم بالاي توليد خلاصه مي‌شود نه قيمت، بايد بگويم كه ما آمارهاي دقيق روزانه توليد را دريافت مي‌كنيم و طبق آن در دو ماهه ابتداي سال‌جاري نسبت به سال گذشته، 14درصد رشد توليد و 18هزار دستگاه افزايش فروش داشته‌ايم. مديرعامل سازمان گسترش برخي از افزايش قيمت خودروها طي سال‌جاري را مربوط به افزايش حق بيمه، عطش موجود در بازار و تقاضاي بالا دانست كه اين افزايش قيمت‌ها نيز از سوي خودروسازان شكل نگرفته است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=45983

ar1358
23 May 2007, 06:02 AM
مشكل تامين قطعات«تندر۹۰» هنوز پابرجاست
مديرعامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران:


_سرمايه مهدي مفيدي، رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران روز گذشته در حالي اولين نشست مطبوعاتي خود در سال‌جاري را برگزار كرد كه طي آن با سوالات متعدد نمايندگان رسانه‌ها درخصوص صنعت خودروسازي و از جمله موضوع توليد تندر 90 مواجه شد. گرچه او سعي مي‌كرد با خونسردي كامل به تمام سوالات پاسخ دهد و عملكرد زيرمجموعه‌هاي تحت مديريت خود را مثبت جلوه دهد اما واقعيت آن است كه هنوز هم ابهامات متعددي درخصوص توليد و زمان عرضهء اين خودرو به بازار وجود دارد.او در عين حال وجود مشكل در تامين قطعات تندر 90 را رد نكرد.

مشكل تامين قطعه

هرچند تاكنون پرسش‌هاي متعددي از سوي كارشناسان صنعت خودرو مبني بر چالش تامين قطعات خودروي تندر 90 مطرح شده اما مفيدي معتقد است: «رنو پارس در حال حاضر داراي يك هزار و 300 ميليارد ريال سرمايه است كه 51 درصد متعلق به شركت رنو فرانسه و 49 درصد باقي مانده به توسعهء صنايع خودرو اختصاص دارد و ميزان سرمايهء اين شركت بايد تا پايان سال به دو هزار ميليارد ريال افزايش پيدا كند.»

او مي‌گويد: «رنو پارس براي تامين قطعات با مشكل كمبود نقدينگي روبه‌رو نيست و بحث‌هاي مطرح شده مبني بر عدم برخورداري شركت ايراني از نقدينگي لازم براي خريد قطعات تندر 90 نادرست است و اگر كسي در اين مورد بحثي دارد بايد در ستاد مربوط به تندر 90 مطرح شود.»

مفيدي تصريح مي‌كند: «انعقاد قرارداد تامين قطعات يدكي و خدمات پس از فروش خودروي تندر 90 با تاخير مواجه شد و از طرفي قطعات يدكي بايد پيش از تحويل نخستين خودروي تندر 90 در شبكهء فروش توزيع شود كه البته در حال حاضر اين توزيع در حال انجام است و تنها در برخي موارد بحث‌هايي بر سر قيمت قطعات مطرح مي‌شود.»

قراراداد‌هاي انحصاري

رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مي‌افزايد: «هيچ‌گونه قرارداد انحصاري در زمينهء قطعات يدكي خودروي تندر 90 وجود ندارد و در صورتي كه طرف خارجي قطعه‌اي را با قيمت بالا به طرف ايراني عرضه كند بلافاصله توليد آن قطعه توسط سازندگان داخلي آغاز خواهد شد.»

آقاي مفيدي از نحوهء فروش و عرضهء خودروي تندر 90 چه خبر؟! اين موضوع سوال اصلي بسياري از نمايندگان رسانه‌‌ها بود و بسياري از آنان زمان اندك تا موعد اين خودروها را يادآوري مي‌كردند. مفيدي در اين باره پاسخ مي‌دهد: «هم‌اكنون حجم خودروهاي پيش‌فروش‌شده توسط شركت‌هاي ايران‌خودرو و سايپا بيش از يكصد هزار دستگاه است و در چنين شرايطي امكان انبار كردن خودرو به منظور عرضه در زماني كه قيمت خودرو افزايش يابد، عقلاني نيست.

او درخصوص قيمت تندر 90 نيز با بيان اين‌كه قيمت خودروهاي پيش‌فروش‌شده تغيير نخواهد كرد»، مي‌گويد: «براي پيش‌فروش‌هاي بعدي مطابق قيمت روز يورو عمل خواهيم كرد.»

پاركينگ نداريم

خبرنگاري پرسيد در حالي كه حدود 68 هزار دستگاه خودروي تندر 90 پيش‌فروش شده است اما در شركتي مانند پارس‌خودرو تنها 300 دستگاه از آن توليد شده چگونه مي‌توانيد به اين حجم تقاضا پاسخ دهيد؟ او پاسخ داد: «در صنعت خودروسازي نگه‌داري خودرو در مدت زمان بيش‌تر از سه هفته امكان‌پذير نيست و باتوجه به توليد روزانه بيش از دو هزار دستگاه خودرو توسط ايران‌خودرو و سايپا براي انبار كردن اين حجم خودرو در طول يك ماه بايد انباري با ظرفيت 60 هزار دستگاه خودرو در اختيار داشته باشيم، كه اين كار عملي نيست.»

وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر منسوخ بودن تكنولوژي خودروي تندر 90 مي‌گويد: «اين خودرو با هدف توليد انبوه طراحي و ساخته شده و در سراسر دنيا نيز از تكنولوژي قابل توجهي برخوردار است، به طوري كه هم‌اكنون تندر 90 در كشورهاي روماني، روسيه و هند توليد مي‌شود و قيمت آن در ايران نسبت به كشورهايي كه تعرفهء واردات خودروي آن‌ها صفر نيست ارزان‌تر است.»

روباتيك مهم نيست

خبرنگار «سرمايه» در اين نشست موضوع عدم جديت خودروسازان ايراني در راستاي توليد اين خودرو را مطرح كرد و از مفيدي پرسيد; فكر نمي‌كنيد خودروسازان به دليل توجيه‌پذير نبودن توليد اين محصول به لحاظ اقتصادي باعث از بين رفتن انگيزهء آنان شده‌اند، به طوري كه حتي ايران‌خودرو با كنار گذاشتن روش رباتيك به توليد سنتي اين خودرو روي آورده است؟ مفيدي توضيح مي‌دهد: «اين خط توليد با ظرفيت 150 هزار دستگاه در سال طراحي شده و به تدريج بخش‌هايي از آن روباتيك خواهد شد.» او در توجيه اين اقدام خودروسازان مي‌گويد: «برخي از شركت‌هاي خودروساز دنيا مانند مرسدس‌بنز در خط توليد خود از ربات استفاده نمي‌كنند و توليد آن‌ها دستي است و همين موضوع به عنوان يكي از موارد موفقيت آنان ياد مي‌شود.»

وي در ادامه خاطرنشان مي‌كند: «سهم 20 درصدي صادرات تندر 90 پابرجاست و اولين محموله در اين زمينه تيرماه صادر خواهد شد، ضمن آن‌كه توليد انبوه‌‌اين خودرو در حال حاضر آغاز شده و اين خودرو طي چند روز آينده به متقاضيان تحويل مي‌شود.»

آتشسوزي تمام شد

موضوع آتش‌سوزي پي‌درپي خودروهاي پژو 405 نيز از ديگر مواردي بود كه خبرنگاران پرسش‌هاي متعددي را در رابطه با آن مطرح كردند. مفيدي در اين رابطه پاسخ مي‌دهد: «آتش‌سوزي‌ها مربوط به خودروهاي مدل 83 و 84 است و اين مساله براي خودروهاي توليدي سال 85 رفع شده، البته ايران‌خودرو بايد در اين زمينه پاسخگو باشد و توضيحات بيش‌تري به مردم ارايه دهد.»

در اين لحظه خبرنگاري اعلام كرد: «طي چند روز گذشته و امروز نيز چند دستگاه ديگر از اين خودروها آتش گرفته است، شما چطور مي‌گوييد توليدات سال 85 و 86 چنين مشكلي ندارند.» وي در پاسخ مي‌گويد: «اين بحث‌ها نياز به كارشناسي دقيق‌تري دارد و به طور حتم موضوع از طريق شركت خودروساز پيگيري خواهد شد.»

خودرو سازان مي‌مانند

اما در حالي كه سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران جزو شركت‌هاي صدر اصل «44» قرار گرفته ولي به نظر مي‌رسد سال گذشته در راستاي خصوصي‌سازي اقدام موثري از سوي مسوولان اين سازمان صورت نگرفته است مفيدي در پاسخ به اين پرسش‌ها تصريح مي‌كند: «ايدرو يكي از قديمي‌ترين نهادهايي است كه به واگذاري فعاليت‌ها به بخش خصوصي معتقد و در آن موفق بوده است، به طوري كه تا قبل از سال 81 شش هزار و 856 ميليارد ريال از سهام شركت‌هاي اين سازمان واگذار شد و از سال 81 تا امروز نيز 9 هزار و 452 ميليارد ريال از سهام اين كارتل بزرگ صنعتي و يا به عبارتي ديگر تاكنون بيش از 16 هزار ميليارد ريال از سرمايه‌هاي ايدرو به بخش خصوصي انتقال يافته است.»

وي اصل واگذاري سهام شركت‌هاي تابعهء سازمان گسترش را مبناي زيان‌ده يا سودده بودن آن‌ها ندانسته و مي‌گويد: «واگذاري سهام اين مجموعه به عواملي وابسته است و در مسير واگذاري‌ها هر چه جلوتر رويم منطقي‌تر با اين موضوع برخورد مي‌شود.»

خبرنگار ديگري از او پرسيد آيا سهام شركت‌هاي خودروسازي را واگذار خواهيد كرد؟او پاسخ مي‌دهد: «در شرايط فعلي سياست دولت واگذاري سهام شركت‌هاي خودروسازي نيست.»

مهدي مفيدي، رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در اين نشست مطبوعاتي علاوه بر پاسخ به سوالات خبرنگاران، عملكرد اين سازمان طي سال گذشته را نيز ارايه كرد و درخصوص فعاليت‌ها در سال‌جاري نيز توضيح داد.

او در عين حال به سوالات متعدد خبرنگاران درخصوص موضوعاتي از قبيل; جايگزيني كاميون‌هاي فرسوده، وجود ايران‌خودرو در فهرست شركت‌هاي بدهكار، منتفي بودن توليد گوشي تلفن همراه در صورت كاهش تعرفهء واردات، كاهش حضور پيمانكاران بزرگ در طرح‌هاي نفتي و بحث‌هاي ديگري در رابطه با احتمال بركناري‌اش پاسخ داد.

http://www.sarmayeh.net/webfa/default.aspx?IssueType=1&IssueDate=1386/03/02&Page=4

FARZAD_1975
23 May 2007, 07:50 AM
منبع بازتاب:
يكي از بينندگان «بازتاب» در انتقاد از نحوه قرعه‌كشي براي اولويت‌بندي ثبت‌نام‌كنندگان «L-90» آورده است: بنده يكي از كساني هستم كه براي ماشين سواري «L-90» در اسفند ماه قبل ثبت نام نموده بودم. هفته قبل قرعه‌كشي براي اين اتومبيل انجام گرديده و 2400 نفر از ميان 80 هزار ثبت نام‌كننده جهت تحويل اتومبيل انتخاب شدند.

متأسفانه قرعه‌كشي انجام شده تنها تكليف 2400 نفر را معلوم نموده و بقيه (78 هزار نفر) در وضعيت بلاتكليفي هستند و اين‌گونه قرعه‌كشي كه تاكنون در كشورمان سابقه‌اي نداشته، باعث تعجب همگان نيز شده است. به رغم عدم پاسخگويي شركت ايران‌خودرو، گفته‌هايي حاكي از آن است كه مي‌خواهند هر ماه يك بار قرعه كشي انجام دهند.

انجام قرعه‌كشي‌هاي ماهانه علاوه بر هزينه‌هاي فراواني كه براي شركت‌هاي خودروساز به همراه خواهد داشت، باعث بلاتكليف ماندن تعداد زيادي از مردم مي‌گردد. اينجانب در ارتباط با نحوه قرعه كشي، يك شكايت به وزارت صنايع، دفتر آقاي مهدي مفيدي فرستاده‌ام ولي اميدي به پيگيري از سوي آنها ندارم، لذا چنانچه آن سايت خبري تمايل داشته باشد، براي پيگيري حقوق 78 هزار ثبت‌نام‌كننده كه اكنون در وضعيت بلاتكليفي به سر مي‌برند، اين موضوع را در سايت انعكاس دهد.

کساني که از طريق سايپا ثبت نام کردند ميتونن نتايج قرعه کشي رو مشاهده کنن
http://www.parskhodro.ir/news/list.pdf

reza engine
23 May 2007, 08:46 AM
[quote][وي در ادامه خاطرنشان مي‌كند: «سهم 20 درصدي صادرات تندر 90 پابرجاست و اولين محموله در اين زمينه تيرماه صادر خواهد شد، ضمن آن‌كه توليد انبوه‌‌اين خودرو در حال حاضر آغاز شده و اين خودرو طي چند روز آينده به متقاضيان تحويل مي‌شود.»
/QUOTE]
هنوز مردم در بهت نحوه قرعه کشی به سر می برن و هر روز یه مطلب جدید از یه مسول جدید در مورد روند تولید و یا عدم تولید تندر می شنون؟ اونوقت این آقا از صادرات تندر اونم از تیر ماه خبر میده.:153:
من که اسمشو میزارم " دریم نوردی":157:

r222
23 May 2007, 10:44 AM
به گزارش خبرخودرو ، رئيس‌ سازمان‌ گسترش‌ و نوسازي‌ صنايع ايران‌ اعلام‌ کرد ‌: برخلاف‌ شايعات‌ منتشر شده‌ مبني‌ بر وجود اختلاف‌ ميان‌ توان‌ توليد کارخانه‌ هاي‌ داخلي‌ در توليد تندر ‌90‌ و تعهدات‌ پيش‌ فروش‌ ، هيچ‌ مشکلي‌ در عمل‌ به‌ تعهدات‌ پيش‌ فروش‌ تندر ‌90‌ وجود ندارد و تا پايان‌ امسال‌ ‌10‌ هزار خودرو پيش‌ فروش‌ شده‌ به‌ متقاضيان‌ تحويل‌ خواهد شد.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=12574
کلاه برداری در روز روشن 80000 پیش فروش شده 10000 تا پایان سال 86 واگذار میشود.

saedraz
23 May 2007, 11:18 AM
به گزارش خبرخودرو ، رئيس‌ سازمان‌ گسترش‌ و نوسازي‌ صنايع ايران‌ اعلام‌ کرد ‌: برخلاف‌ شايعات‌ منتشر شده‌ مبني‌ بر وجود اختلاف‌ ميان‌ توان‌ توليد کارخانه‌ هاي‌ داخلي‌ در توليد تندر ‌90‌ و تعهدات‌ پيش‌ فروش‌ ، هيچ‌ مشکلي‌ در عمل‌ به‌ تعهدات‌ پيش‌ فروش‌ تندر ‌90‌ وجود ندارد و تا پايان‌ امسال‌ ‌10‌ هزار خودرو پيش‌ فروش‌ شده‌ به‌ متقاضيان‌ تحويل‌ خواهد شد.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=12574
کلاه برداری در روز روشن 80000 پیش فروش شده 10000 تا پایان سال 86 واگذار میشود.

خبر خودرو اشتباه نوشته و اصل خبر را می توانید در پست 515 بخوانیدمدير عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران
صادرات تندر -90 از تيرماه آغاز مي‌شود

گروه خودرو- روز گذشته مهدي مفيدي، مدير عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در اولين نشست خبري خود در سال‌جاري به تشريح برنامه‌‌هاي اين سازمان در خصوص واگذاري تندر -90 پرداخت.

سازمان تحت مديريت مفيدي كه چندي است در پي تاخير تندر -90 در مقام پاسخگويي برآمده، عدم واگذاري به موقع خودروي مذكور را مربوط به عظمت پروژه و توليد وسيع تندر -90 خوانده و تاخيرهاي به وجود آمده را امري طبيعي مي‌داند. مهدي مفيدي روز گذشته در خصوص عدم ترخيص قطعات تندر 90 كه در شركت ايران‌خودرو سايپا آن را دليلي بر بدقولي شركت رنو مي‌خوانند اظهار داشت كه تمام فعاليت‌هاي ترخيص قطعات بر عهده شركت رنو پارس(شركت مشترك ايراني-فرانسوي) است كه هزينه‌هاي آن از محل منابع خودش بايد تامين شود و ممكن است در جريان واگذاري حق‌السهم هر يك از طرف‌ها طي مسير توليد اختلالاتي پيش آيد كه طبيعي و قابل حل است.
مفيدي از برگزاري جلسه دو هفته يك بار ستاد توليد تندر-90 در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران خبر داد كه چنانچه كوچك‌ترين مشكلات و مسائلي باشد برطرف و توليدكنندگان را به توليد هر چه بيشتر خودرو نزديك‌تر مي‌كند.مديرعامل سازمان گسترش ارائه خدمات پس از فروش و تامين قطعات اين خودرو را با تحويل اولين خودرو هماهنگ دانست به‌طوريكه در برهه اي كوتاه به دليل مسائل قيمتي قطعات، اين مسئله عقب افتاده بود كه هم اكنون جاي هيچ نگراني نيست.وي تاكيد كرد: در مسائل قطعات يدكي تندر-90 هيچ قرارداد انحصاري وجود ندارد و چنانچه طرف خارجي در مذاكرات با طرف‌هاي ايراني قادر به تامين برخي قطعات با قيمت مدنظر ما نباشد آن قطعه و يا قطعات مورد نظر با كيفيت مناسب داخلي سازي خواهد شد.
مفيدي در خصوص اينكه «آيا تحويل خودروهاي تندر-90 بدون مشكل انجام مي‌شود؟» بيان كرد: ايران خودرو و پارس خودرو به ترتيب 10 و 15 خردادماه سال‌جاري خودروهاي تندر-90 خود را براساس قرعه كشي صورت گرفته واگذار مي‌كنند و مشكلي وجود ندارد، البته ما براي ماه خرداد محتاطانه تصميم‌گيري كرديم و چنانچه وضع توليد حتي در خرداد نيز رشد داشته باشد به تعداد بيشتري از ثبت‌نام‌كنندگان خودرو تحويل داده خواهد شد.مديرعامل سازمان گسترش اظهار اميدواري كرد كه در ماه‌هاي پاياني سال بيش از 10هزار دستگاه تندر-90 در هر يك از سايت‌هاي توليدي ايران خودرو و پارس خودرو، توليد و واگذار شود تا تمام ثبت‌نام‌كنندگان اين خودرو در سال گذشته، خودروي خود را تحويل گيرند.
وي قيمت تندر-90 را براساس قيمت‌هاي پيش فروش آن ثابت و بطور كامل براساس شرايط مندرج در قراردادهاي پيش فروش دانست.مديرعامل سازمان گسترش سهم 20درصدي صادرات تندر-90 را پابرجا اعلام كرد به‌طوريكه صادرات اين خودرو از تيرماه سال‌جاري آغاز خواهد شد.
وي يادآور شد: قيمت تندر-90 در ايران نسبت به كشورهايي كه تعرفه واردات صفر ندارند گران‌تر نخواهد بود.
مفيدي در خصوص اينكه توليدكنندگان خودرو توليدات خود را كاهش داده‌اند و به تبع آن شاهد افزايش قيمت خودرو بوده‌ايم، اظهار داشت: اين گفته، سخن معقول و صحيحي نيست چرا كه سود توليدكننده در حجم بالاي توليد خلاصه مي‌شود نه قيمت، بايد بگويم كه ما آمارهاي دقيق روزانه توليد را دريافت مي‌كنيم و طبق آن در دو ماهه ابتداي سال‌جاري نسبت به سال گذشته، 14درصد رشد توليد و 18هزار دستگاه افزايش فروش داشته‌ايم. مديرعامل سازمان گسترش برخي از افزايش قيمت خودروها طي سال‌جاري را مربوط به افزايش حق بيمه، عطش موجود در بازار و تقاضاي بالا دانست كه اين افزايش قيمت‌ها نيز از سوي خودروسازان شكل نگرفته است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=45983

emad62
23 May 2007, 12:55 PM
دوستان عزيز همانطور كه گفته بودم بسراغ واحد رسيدگي و شكايات رفته و شكايت خود را بهمراه مستندات(سليمان پور و مهدي فيض آبادي) تسليم آقاي نادري نموديم. آقاي فيضي مدير مربوطه نبودند. در زماني كه آنجا بوديم 2 نفر هم راجع به همين موضوع زنگ زدند. خلاصه اينكه ايشان بسيار پرت از موضوع بودند و فقط گفتند ما شكايت شما را به پارس خودرو انتقال داده و جواب مي گيريم حالا كي خدا داند.
تا بعد

جناب nowzar با تشکر از پیگیری شما که امیدوارم ثمر بخش باشه.
حالا شماره ای چیزی ازین خراب شده ها داری که اینجا قرار بدی ما هم یه تشکر درست وحسابی تقدیمشون کنیم!

-----------------------------------------------------


مديرعامل سازمان گسترش اظهار اميدواري كرد كه در ماه‌هاي پاياني سال بيش از 10هزار دستگاه تندر-90 در هر يك از سايت‌هاي توليدي ايران خودرو و پارس خودرو، توليد و واگذار شود تا تمام ثبت‌نام‌كنندگان اين خودرو در سال گذشته، خودروي خود را تحويل گيرند.

این جمله یعنی اینکه مجموع تولیدات هر یک از این دو شرکت تا آخر سال 10هزار میشه/ یا اینکه هر کدومشون هر ماه 10هزار تولید میکنند؟؟؟
---------------------------------

پیگیری:
همین نیم ساعت پیش برای پیگیری و شکایت در مورد نحوه ی قرعه کشی و... با چند جا تماس گرفتم:
اول زنگ زدم به 22044153 - 22044154-22055040 که شماره ی دبیر خانه ی سازمان گسترش و نوسازی بود و بعد از کلی داستان ، شماره ی روابط عمومی رو بمن داد 22040011 که یه خانمی گوشی رو برداشت و این شماره رو 23862201 که مربوط به پروژه ی تندر 90 در سازمان گسترش بود بمن داد، وقتی به این شماره زنگ زدم یه آقایی گوشی رو برداشت که از صداش و نحوه ی حرف زدنش میشد فهمید که یه کاره ای هست!و حتی قیافش رو میشد حدس زد!!! ایشان که با نارضایتی شدید من نسبت به این موضوع روبرو شده بود سعی میکرد موضوع رو خیلی عادی جلوه بدهد وقتی من از وجود تقلب در قرعه کشی صحبت کردم[همون چند اسم معروف که همه ی خودروهای ثبت نامیشون برنده شده بود] گفتند این درین موضوع اشتباهی پیش آمده [یه چیزی مثل اشتباه چاپی!] و به این آقایون بیشتر از 1 خودرو تحویل نمیشه! که خیلی هم بر این موضوع اصرار داشتند اما من قانع نشدم .این آقا اسم من روپرسید و گفت کجا ثبت نام کردی گفتم چه فرقی داره ... سایپا اما من نفهمیدم چرا گفت "خوبه" اسم این آقا "مفیدی" بود ،به مزاح پرسیدم خود آقای"مهدی مفیدی؟؟؟" که نیستید!؟! ؟! گفت "نه"بنده "ارشاد مفیدی" هستم!!.... قرعه کشی ماه به ماه و مرحله ای که من به عنوان "کلاه برداری بزرگ"از اون اسم بردم ، یکی دیگه از سو الای من بود که در کمال تعجب جناب مفیدی این موضوع رو یکی از نقاط قوت این قرارداد میدانست! و تو ضیحاتی داد که من نه تنها قانع نشدم بلکه احساس خوبی ازین حرفا نداشتم، مثل همه ی مدیران دیگه که راه توجیه رو بسیار بسیار خوب بلدند توجیهی که" مو لا درزش نمیره!" و یک شکست رو اونقدر خوب بیان میکنند که یک پیروزی بزرگ بحساب میاد! حرفای ایشان خیلی امید وار کننده بود اما دور از واقعیت بنظر میرسید:" ما در حال بالا بردن میزان تولید هستیم و به زودی تولیدمون افزایش خواهد داشت[اما هر چه از میزان و زمان دقیق این افزایش پرسیدم جواب روشنی نشنیدم] ما اعلام کردیم که ماه به ماه قرعه کشی میکنیم تا به تناسب آمار تولید واگذاریها انجام شود و به کسی وعده ی دروغ ندهیم ممکن است دوره ی قرعه کشی کمتر از یک ماه شود اما بطور قطع تمام خودروها تا پایان امسال واگذار میشود و.... کسانی که[مطبوعات و...] حرفهای نا امید کننده میزنند نمیخواهند شاهد پیروزی شما در ثبت نام این خودرو باشند!؟!؟!!
[گوشهایم....]
؟ " ایشان گفتند اگر از تو ضیحات من قانع نشدید به واحد شکایات مشتریان شرکت بازرسی کیفییت و استاندارد ایران 88020711-88020925 شکایت کنید/


امیدوارم مورد قبول واقع شده باشه
دوستان شما هم با ارسال email به خبر گزاریها و تماس با مراکز زیربط این موضوع رو پیگیری کنید

nowzar
23 May 2007, 03:54 PM
شماره بازرسي وزارت صنايع 81771 داخلي وصل كنيد به آقاي فيضي يا نادري ولي بهتر است با فيضي كه مدير كل بازرسي است صحبت كنيد.

shabafrooz
24 May 2007, 07:39 PM
ظاهرا توی نماینده گیهای ایران خودرو در بعضی شهرها اعلام کردن که بیاین پولتونو پس بگیرین.(از دوستان کسی اگر خبر موثقی داره لطفا بنویسه)
دیشب هم تو اخبار وزیر صنایع حرفهای امیدوار کننده ای نزده .:icon_redf

emad62
24 May 2007, 10:56 PM
ماجرا داره خیلی جالب میشه، البته شاید ربطی به این تاپیک نداشته باشه:icon_twis
شکنجه مدیر ایرانی در فرانسه!
http://www.aftabnews.ir/images/pixel.gifآفتاب: علی آهنی، سفیر ایران در پاریس اخبار مربوط به بازداشت و شکنجه «دکتر بابک پورباقر» دانشمند ایرانی توسط ماموران امنیتی این کشور را تایید کرد. پورباقر 16 ماه پیش از سوی پژو به عنوان مدیر طرح «ال 90» منصوب شده و قصد داشت این خودرو را با همکاری پژو در ایران تولید کند.

گفته می‌شود علت شکنجه این مدیر برجسته ایرانی انتقاداتی است که وی در مورد مضرات و معایب قراردادهای منعقد شده میان شرکت‌های پژو و رنو فرانسه و طرف ایرانی ابراز داشته و استدلال‌های خود در مورد پایمال شدن حقوق ایران را بیان کرده است. در شرایطی که این مدیر ایرانی در همان ماه‌ دوم انتصاب به این سمت در اعتراض به تضییع حقوق ایران استعفا داده بود، این پروژه همچنان در داخل کشور ادامه دارد. در این میان بزرگترین خودروساز کشور هم ترجیح داده است تا نه تنها از کنار موارد مطرح شده توسط این مدیر بگذرد بلکه چشمان خود را بر بازداشت، رفتار غیر انسانی و حتی شکنجه وی نیز ببندد.

پورباقر که پیش از این مدیر عامل سه شرکت خودروساز اروپایی بوده است، پس از اینکه مطلع شد کارخانه‌ پژو از وی شکایت کرده است به فرانسه عزیمت کرده و خود را به دادگاه معرفی کرد. وی پس از حضور در دادگستری پاریس بلافاصله توسط ماموران امنیتی فرانسه بازداشت و به زندان انداخته شده و بدنبال آن تحت بازجویی و شكنجه قرار گرفت.

پورباقر که دارای دكترای دولتی با درجه عالی در رشته الكترونیك از فرانسه است، متخصص بازسازی كارخانه‌های خودروسازی از آمریكا است.

اختلاف میان پورباقر و شرکت پژو پس از آن آغاز شد که وی پس از گذشت یك و ماه نیم از زمان انتصاب به سمت مدیر پروژه ال‌90متوجه شد كه نواقصی به ضرر ایران در قرارداد منعقد شده میان پژو و طرف ایرانی وجود دارد. وی پس از اطلاع از این موراد و بدنبال بی‌نتیجه ماندن اعتراضاتش به طرف فرانسوی به تهران بازگشته و از مدیریت این پروژه استعفا داد. كارخانه خودروسازی پژو که طرف قرارداد با بزرگترین خودرو ساز ایرانی است، پس از این اقدام پورباقر شكایتی از وی تنظیم و به دادگاه فرانسه ارایه داده است.

Foad
25 May 2007, 03:11 PM
منطقي خبر داد:
آغاز توليد انبوه تندر 90 در ايران خودرو+

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

ايران خودرو با دريافت تمامي‌ استاندارد‌هاي سخت‌گيرانه شركت رنو فرانسه، توليد انبوه تندر 90 را آغاز كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، منوچهر منطقي ـ مديرعامل شركت ايران خودرو ـ با اعلام اين مطلب گفت: توليد انبوه تندر 90 در ايران خودرو پس از آن صورت مي‌گيرد كه شركت رنو فرانسه تندر 90 توليد شده در ايران را مورد تاييد قرار داد.

وي افزود: ايران خودرو با بهره‌گيري از تمامي‌ امكانات خود در چارچوب استاندارد‌هاي شركت فرانسه مبادرت به توليد آزمايشي تندر 90 كرد و موفق شد اهداف كيفي اين شركت را در خصوص فرآيند توليد تندر 90 تحقق بخشد و به مرحله‌اي از توانايي رسيده كه قادر است روزانه بين 500 تا 600 دستگاه تندر 90 توليد كند.

تندر ايران خودرو كه اولين سري آن ماه جاري قرار است به متقاضيان تحويل شود در سه تيپ E0 (مدل پايه)، E1 و E2 است.

خط توليد تندر 90 در شركت ايران خودرو با ظرفيت توليد سالانه 150 هزار دستگاه در اسفند ماه سال گذشته با حضور مقامات صنعتي و اقتصادي كشورمان به بهره‌برداري رسيد

ar1358
26 May 2007, 06:06 AM
رنو، قطعات استاندارد مي‌خواهد و ديگر هيچ

گروه خودرو- در حال حاضر عوامل توليد خودروي تندر-90 از جمله خودروسازها و سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران دليل تاخير ورود اين خودرو را ناهماهنگي در برنامه‌ريزي شركت رنو و عدم ترخيص قطعات تندر-90 از گمرك جمهوري اسلامي ايران مي‌خوانند.

آنچه طي يك ماه گذشته به مطبوعات و رسانه‌هاي خبري انتقال داده شده ناهماهنگي‌هاي اين شركت خودروساز بزرگ دنيا است كه ظاهرا در هيچ كجاي دنيا به استثناي ايران با مشكل توليد ال-90 برخورد نكرده است.
هم‌اكنون خودروي لوگان با برند ال-90 در بيش از 10 كشور دنيا توليد و يا در حال برنامه‌ريزي براي قرار گرفتن در خط توليد است. در اين كشورها از عقد قرارداد تا افتتاح خط توليد با ضرباهنگ آرامي پيش رفته اين در حالي است كه در ايران با تعويض اختيارات دولت هشتم به نهم و روي كار آمدن دولتمردان جديد صنعتي اين پروژه در شرايط خاصي قرار گرفت. حال پروژه مذكور در نقطه‌اي قرار گرفته كه از يك طرف مسوولان مي بايست به متقاضيان ثبت نامي اين خودور پاسخگو باشند و از سوي ديگر اجراي تعهدات قيد شده در قرارداد عوامل پروژه ياد شده را تحت فشار قرار داده است. اما دو خودروساز توليدكننده تندر- 90 در اخبار رسمي از آمادگي خود براي توليد انبوه و به موقع اين خودرو خبر مي‌دهند اين در حالي است كه هم‌اكنون توپ انتقاد در زمين شركت رنو است. اينكه شركت رنو اين خودروساز معتبر جهاني چرا زير بار تعهدات خود نمي رود سوالي است كه هنوز پاسخي براي آن شنيده نشده و روابط‌عمومي شركت رنو – پارس نيز در اين خصوص بسيار انفعالي عمل مي‌كند. طبق اخبار موثق مشكل شركت رنو با قطعه‌سازان ايراني است كه هنوز به سطح استانداردهاي اين شركت نرسيده‌اند.
از سويي ديگر شركت رنو نيز اعلام كرده تا قطعات اين خودرو كه قرار است در ايران توليد شود به سطح استانداردهاي اين شركت نرسد توليد انبوه را آغاز نخواهد كرد. عملكرد شركت رنو را بايستي به فال نيك گرفت چرا كه اگر چنين سختگيري‌هايي از ابتدا در صنعت خودروسازي صورت مي‌گرفت، به طور حتم هيچ خودروي بي‌كيفيتي در كشور توليد نمي‌شد. همچنين ثبت‌نام كنندگان خوروي تندر- 90 نيز خوشحال باشند چرا كه اگر خودروي خود را با تاخير تحويل بگيرند اما اين اطمينان را داشته باشند كه صاحب خودرويي خواهند شد با ضريب ايمني فوق‌العاده‌اي كه هيچ قطعه غيراستانداردي در آن به كار نرفته است.

pesaremelli
26 May 2007, 06:26 AM
جالبه 2 روز پیش شبکه 5 فرانسه تو اخبارش یه گزارش از خط تولید ال 90 تو هند پخش کرد از قرار معلوم سالانه 500 هزار دستگاه در سال ظرفیت خط تولیدیه که فقط تو 3 ماه راه اندازی شده واقعن بی کفایتی مدیران ایرانی همیشه باعث بدبختی بوده اون از 206sd که پژو سر ایرانخودرو رو کلاه گذاشت اینم از ال 90 که رنو داره فعلن بازی در میاره

reza engine
26 May 2007, 08:15 AM
با توجه به این همه بحث و گفتگو تو این تاپیک، به نظر شما ممکنه بلایی که سر رنو 21 اومد، سر لوگان هم بیاد؟
اون موقع هم رنو ارتباطش رو با سایپا قطع کرد و این مدل از رنو 21 ها، بدون قطعات یدکی رو دست مردم و تاکس دار ها موندن.
من که موندم چه کنم؟ آخه مگه این خواست زیادیه که با 12 میلیون بتونی یه ماشین خانوادگی با کیفیت سوار شد؟

emad62
26 May 2007, 08:29 AM
رنو، قطعات استاندارد مي‌خواهد و ديگر هيچ
طبق اخبار موثق مشكل شركت رنو با قطعه‌سازان ايراني است كه هنوز به سطح استانداردهاي اين شركت نرسيده‌اند.
از سويي ديگر شركت رنو نيز اعلام كرده تا قطعات اين خودرو كه قرار است در ايران توليد شود به سطح استانداردهاي اين شركت نرسد توليد انبوه را آغاز نخواهد كرد. عملكرد شركت رنو را بايستي به فال نيك گرفت چرا كه اگر چنين سختگيري‌هايي از ابتدا در صنعت خودروسازي صورت مي‌گرفت، به طور حتم هيچ خودروي بي‌كيفيتي در كشور توليد نمي‌شد..

با این وضعی که پیش اومده و رنو به ایران گیر داده بنظر شما خودرو سازا و طرف ایرانی که تولید قطعه با کیفییت مورد نظر رنو براش مثل هوا کردن" آپولو" میمونه ! آیا اینا همون تصمیم همیشگی رو [کیفییت تو ایران و برای مصرف کننده ی ایرانی خیلی مهم نیست ، پس به روال تولیدات قبلی خودمون -پژو - پراید-آر دیو.... دست بکار میشیم....] نمیگرند؟!؟!؟! و طبق معمول همون آش و همون کاسه....
---------------------------------------------------

همچنين ثبت‌نام كنندگان خوروي تندر- 90 نيز خوشحال باشند چرا كه اگر خودروي خود را با تاخير تحويل بگيرند اما اين اطمينان را داشته باشند كه صاحب خودرويي خواهند شد با ضريب ايمني فوق‌العاده‌اي كه هيچ قطعه غيراستانداردي در آن به كار نرفته است.


آره واقعاً ثبت‌نام كنندگان خوروي تندر- 90 هر روز که از خواب پا میشن با شنیدن این همه اخبار رنگارنگ و ضد و نقیض از فرط خوشحالی دارن دیووونه میشن ، با دمشون گردو میشکنن...

------------------------------------------------

.ايران خودرو با دريافت تمامي‌ استاندارد‌هاي سخت‌گيرانه شركت رنو فرانسه، توليد انبوه تندر 90 را آغاز كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، منوچهر منطقي ـ مديرعامل شركت ايران خودرو ـ با اعلام اين مطلب گفت: توليد انبوه تندر 90 در ايران خودرو پس از آن صورت مي‌گيرد كه شركت رنو فرانسه تندر 90 توليد شده در ايران را مورد تاييد قرار داد.

وي افزود: ايران خودرو با بهره‌گيري از تمامي‌ امكانات خود در چارچوب استاندارد‌هاي شركت فرانسه مبادرت به توليد آزمايشي تندر 90 كرد و موفق شد اهداف كيفي اين شركت را در خصوص فرآيند توليد تندر 90 تحقق بخشد و به مرحله‌اي از توانايي رسيده كه قادر است روزانه بين 500 تا 600 دستگاه تندر 90 توليد كند

آفـــــــــــــــــــــــــرین صـــــــــــــــــــــد آفـــــــــــــــــــــــــرین هـــــزار و سیـــــــــــصد آفـــــــــــــــــــــــــرین
------------------------------------------------

emad62
26 May 2007, 09:10 AM
با توجه به این همه بحث و گفتگو تو این تاپیک، به نظر شما ممکنه بلایی که سر رنو 21 اومد، سر لوگان هم بیاد؟
اون موقع هم رنو ارتباطش رو با سایپا قطع کرد و این مدل از رنو 21 ها، بدون قطعات یدکی رو دست مردم و تاکس دار ها موندن.
من که موندم چه کنم؟ آخه مگه این خواست زیادیه که با 12 میلیون بتونی یه ماشین خانوادگی با کیفیت سوار شد؟اگه همینطور روز به روز درگیری(اقتصادی و سیاسی) بین ایران و کشورهای دیگه بیشتر بشه، قطع یا کاهش همکاری رنو با ایران اجتناب ناپذیره البته امیدوارم با تدبیر و هوشیاری و کمی انعطاف طرفین این مشکل بسرعت حل بشه چون مطمعناً درگیری خوشایند هیچ یک از طرفین نیست چون هر دو ذینفع هستن، اما متاسفانه هنوز هیچی نشده چقد داره سر این پروژه بامبول در میاد....

saedraz
26 May 2007, 09:19 AM
وزير صنايع در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
ثبت‌نام كنندگان تندر 90 در صورت تاخير در تحويل خودرو سود مشاركت مي‌گيرند
خبرگزاري فارس: وزير صنايع گفت: به ثبت‌نام كنندگان خودروي تندر 90 در صورت تاخير در تحويل خودرو به ازاي هر ماه تاخير سود مشاركت مشخصي كه بر اساس فرمول خاصي محاسبه خواهد شد، اختصاص مي يابد.
عليرضا طهماسبي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: قرعه‌كشي براي تحويل تندر 90 براي مشخص كردن ترتيب واگذاري است و اينطور نيست كه به بقيه كساني كه براي دريافت تندر 90 ثبت‌نام كرده‌اند، خودرو تحويل داده نشود و با انجام هر مرحله قرعه كشي مشخص مي شود كه چه كساني در اين قرعه كشي براي دريافت تندر 90 انتخاب شده اند.
وي افزود: محدوديت‌هايي براي شركت رنو پارس در عرضه قطعات و سيستم‌هاي مالي مربوط به تامين نقدينگي تندر 90 به وجود آمده بود، بعضي از سرمايه‌گذاري‌هايي كه بايد انجام مي‌شد و سهم پرداخت‌هايي كه بعضي از شركت‌هاي خودروسازي متقبل شده بودند، انجام نشده بود كه خوشبختانه اين مشكل در حال حاضر مرتفع شده و اين پرداخت‌ها انجام شده است و مشكل خاصي در سرمايه‌گذاري وجود ندارد.
وزير صنايع و معادن درباره نحوه محاسبه سود مشاركت افرادي كه براي دريافت تندر 90 ثبت نام كرده اند اظهار داشت: سود مشاركت اين افراد طبق فرمول اعلام شده محاسبه خواهد شد، سود مشاركت افرادي كه با تاخير نسبت به ديگران و در مراحل بعدي قرعه كشي ها خودرو خود را تحويل مي گيرند، به ميزان ماه هايي كه با تاخير خودروي خود را دريافت مي كنند محاسبه خواهد شد.


منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8603020509

emad62
26 May 2007, 11:10 AM
وزير صنايع در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
ثبت‌نام كنندگان تندر 90 در صورت تاخير در تحويل خودرو سود مشاركت مي‌گيرند
خبرگزاري فارس: وزير صنايع گفت: به ثبت‌نام كنندگان خودروي تندر 90 در صورت تاخير در تحويل خودرو به ازاي هر ماه تاخير سود مشاركت مشخصي كه بر اساس فرمول خاصي محاسبه خواهد شد، اختصاص مي يابد.
عليرضا طهماسبي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: قرعه‌كشي براي تحويل تندر 90 براي مشخص كردن ترتيب واگذاري است و اينطور نيست كه به بقيه كساني كه براي دريافت تندر 90 ثبت‌نام كرده‌اند، خودرو تحويل داده نشود و با انجام هر مرحله قرعه كشي مشخص مي شود كه چه كساني در اين قرعه كشي براي دريافت تندر 90 انتخاب شده اند.

وزير صنايع و معادن درباره نحوه محاسبه سود مشاركت افرادي كه براي دريافت تندر 90 ثبت نام كرده اند اظهار داشت: سود مشاركت اين افراد طبق فرمول اعلام شده محاسبه خواهد شد، سود مشاركت افرادي كه با تاخير نسبت به ديگران و در مراحل بعدي قرعه كشي ها خودرو خود را تحويل مي گيرند، به ميزان ماه هايي كه با تاخير خودروي خود را دريافت مي كنند محاسبه خواهد شد.


یعنی سود مشارکت برا همه از خرداد محاسبه میشه؟ یا از روزی که اسمش تو قرعه کشی در میاد؟؟؟

emad62
26 May 2007, 04:29 PM
منبع خبر خودرو
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، گروه خودروسازي سايپا در دو ماه نخست سال 86 حدود 68 هزار دستگاه پرايد ، سايپا 141 و پرايد گازسوز و مجهز به سيستم ضد سرقت توليد كرد كه 14 درصد بيشتر از مدت مشابه سال قبل است.
در اين مدت حدود 1500 دستگاه زانتيا ، 2 هزار دستگاه ريو ، 750 دستگاه پيكاپ ، 290 دستگاه ماكسيما ، 160 دستگاه رونيز و 260 دستگاه تندر 90 و 1420 دستگاه پي كي توليد گرديده كه رشد توليد در همه خودروها در مجموع 10 درصد بوده است.
خط توليد تندر 90 سايپا براي توليد انبوه اين خودرو آماده مي باشد اما عدم تامين به موقع قطعه از سوي شركت رنو پارس باعث كاهش توليد اين خودرو شده است.

shabafrooz
26 May 2007, 07:13 PM
یعنی سود مشارکت برا همه از خرداد محاسبه میشه؟ یا از روزی که اسمش تو قرعه کشی در میاد؟؟؟

توی قرارداد سایپا نوشته

- به خریداران سالیانه معادل 12 درصد مبلغ ودیعه به عنوان سود مشارکت در تولید تعلق خواهد گرفت.


در بند 5 هم چنین نوشته شده

-در صورت تاخیر در تحویل خودرو علاوه بر سود مشارکت مذکور، 18 درصد سود مشارکت سالیانه به نسبت زمان تاخیر محاسبه خواهد شد.در مورد زمان هم چیزی نوشته نشده اما فکر میکنم در شرایط پیش فروش آمده بود که :از ماه دوم ثبت نام
تعلق می گیردحالا از دوستانی که تو آمار و ارقام سر رشته دارند با این شرایط محاسبه بکنند.

truthy76
26 May 2007, 09:11 PM
از سوی شرکت پارس خودرو امروز شنبه 5/3/86 رسماً تفاوت بين تيپ ها و مدلهاي تندر 90 اعلام شد
تفاوتهاي عمده در قسمتهاي كولر ، فرمان هيدروليك ، كيسه هواي شاگرد ، قفل مركزي ، رينگ ، شيشه بالابر مي باشد. همچنين قيمت تمام شده خودرو تند 90 متعاقبا اعلام خواهد شد.


http://www.parskhodro.ir/news/E0.pdf
http://www.parskhodro.ir/news/E1.pdf
http://www.parskhodro.ir/news/E2.pdf

hossein68
27 May 2007, 01:40 PM
عزیزان خب تا تندر به بازار بیاد و مردم جمال مبارکش را زیارت کنند زمان زیادی میخواهد : در نتیجه یه چندتا عکس برای شما میذارم تا ببینید و لذت ببرید :
http://www.irapic.com/uploads/1180324320.jpg
http://www.irapic.com/uploads/1180331626.jpg
http://www.irapic.com/uploads/1180345681.jpg
البته دوستان عزیز هر نوع عکسی از هر قسمت تندر درخواست کنند من براشون این عکسها رو به نمایش
می ذارم

reza-logan
27 May 2007, 02:14 PM
از سوی شرکت پارس خودرو امروز شنبه 5/3/86 رسماً تفاوت بين تيپ ها و مدلهاي تندر 90 اعلام شد
تفاوتهاي عمده در قسمتهاي كولر ، فرمان هيدروليك ، كيسه هواي شاگرد ، قفل مركزي ، رينگ ، شيشه بالابر مي باشد. همچنين قيمت تمام شده خودرو تند 90 متعاقبا اعلام خواهد شد.


http://www.parskhodro.ir/news/E0.pdf
http://www.parskhodro.ir/news/E1.pdf
http://www.parskhodro.ir/news/E2.pdf

اگر از دوستان کسی اطلاع دارد مدلها را کی میتوان انتخاب کرد لطفاً آنرا بیان کند. درضمن آیا در ایران خودرو هم شرایط مشابه هست یا خیر؟

saedraz
27 May 2007, 03:25 PM
توی قرارداد سایپا نوشته

در بند 5 هم چنین نوشته شده

-در صورت تاخیر در تحویل خودرو علاوه بر سود مشارکت مذکور، 18 درصد سود مشارکت سالیانه به نسبت زمان تاخیر محاسبه خواهد شد.منم امروز دیدم در ادامه بند 5 نوشته در خصوص تندر 90 این مقدار 5/0 درصد به صورت ماهیانه می باشد.

shabafrooz
27 May 2007, 03:58 PM
منم امروز دیدم در ادامه بند 5 نوشته در خصوص تندر 90 این مقدار 5/0 درصد به صورت ماهیانه می باشد.
من به دوستان پیشنهاد میکنم . از هر نماینده گی که ثبت نام کرده ایم سوال دقیقی از نحوه محاسبه سود مشارکت. چه از لحاظ مبلغ و چه از نظر زمان.بکنیم.
تا ببینیم چه پاسخی دارند و چه قدر به هم نزدیک یا عکس هم سخن می گو یند.

emad62
27 May 2007, 08:02 PM
بنظر من مطرح کردن بحث در مورد پرداخت سود مشارکت یا جریمه و... در صورت تاخیر[که بی تردید تاخیر طولانی خواهد داشت!] ایجاد یک بحث فرعی و بقولی "فرا فکنی" ست برای دوری ذهن مردم و از موضوع اصلی که همون تاخیر در تحویل است، این قضیه منو یاد این ضرب المثل معرف میندازه "طرف رو به مرگ میگیره که به تب راضی بشه... "

emad62
27 May 2007, 08:32 PM
اگر از دوستان کسی اطلاع دارد مدلها را کی میتوان انتخاب کرد لطفاً آنرا بیان کند. درضمن آیا در ایران خودرو هم شرایط مشابه هست یا خیر؟

احتما لاً موقع ارسال دعوتنامه/ طبق گفته مسئولین قیمت و انواع آپشن های تندر در همه ی تولید کنندگان یکسان خواهد بود
----------

البته دوستان عزیز هر نوع عکسی از هر قسمت تندر درخواست کنند من براشون این عکسها رو به نمایش می ذارم

از نمای داخلی سقف و دو صندلی جلو [ دوربین روی داشبورد] بطوریکه ترمز دستی هم مشخص باشه چیزی دارین؟:icon_cool

سود انباشته
27 May 2007, 08:47 PM
سلام
من امروز که در حال بازدید از سایت ایران خودرو جهت اطلاعات مربوط به خودم بودم قیمت خودرو نظر خودم را جلب کرد:
قیمت مدل E-0 برابر با 90194000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://i10.tinypic.com/526jbqw.jpg

در ضمن با اینکه شماره مشتری من در بین برندگان قرعه کشی خرداد قرار دارد باز هم نوشته موعد تحویل 86/12/29

shabafrooz
27 May 2007, 09:35 PM
:icon_conf این دعوتنامه چند تا نقطه جالب توشه.یکی اینکه قیمت خودرو 10 ملیون تومان در میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگه اینکه توی گفته هاشون که میگن خرداد تحویل میدیم یه تناقض کوچیکه 9 ماهه دیده میشه.

کاشکی یه بند هم اضافه میکردن که( اگر صبح پا شدید و تو سرتون دو تا شاخ دیدید تعجب نکنید و خوشحال باشید چون جزو قرار داد تندر 90 می بــــا شـد .)

emad62
27 May 2007, 09:43 PM
موعد تحویل مربوط به زمان قبل از قرعه کشی هست/
در مورد قیمت شاید با احتساب بیمه /هزینه شماره گذاری/عوارض/مالیات و....اینقد زیاد شده! شاید هم از اونجایی که اینا خیلی بفکر مشتری هستن و به اصطلاح مشتری مدار تشریف دارند! کولرشو نصب کردن تابستون گرمت نشه...:icon_cool

-------------------------------------
راستی این ماشین دوگانه سوز نیست؟ یعنی خودروساز مخزن گاز رو موقع تحویل روش نصب نمیکنه؟؟/؟

shabafrooz
27 May 2007, 10:19 PM
در مورد قیمت شاید با احتساب بیمه /هزینه شماره گذاری/عوارض/مالیات و....اینقد زیاد شده!

اینا که بیمه و ....... اینجور چیزها رو تقبل نمیکنن. پس احتمالا میخوان گرونتر ..............:icon_arro

nowzar
28 May 2007, 08:56 AM
دوستان عزیز
حالا مشکل تحویل حل شد که به سراغ بقیه مسایل رفته اید؟
من دوباره با بازرسی وزارت صنایع تماس گرفتم گفتند آقای ویرشاهی نامه تهیه خواهد کرد برای پارس خودرو و طی 10 روز آینده احتمالاٌ جواب می گیریم. هر چند بنظر بنده چیزی ازش در نمی آید. بهر حال اگر کس دیگری هم پیگیری می کنه لطفا خبر بدهد.
آقای سود انباشته شما براحتی می توانید از نمایندگی دلیل افزایش قیمت به 9 میلیون تومان را بخواهید. بنظر من بهتر است در مورد بیمه خودتان اقدام کنید و دیگر مسایل را به آنها واگذار نمایید.

r222
28 May 2007, 09:33 AM
معاون اقتصادي و امور بين‌الملل وزارت صنايع و معادن در گفت‌وگو با «دنياي اقتصاد»

شاطرزاده همچنين به سوال ديگر خبرنگار ما كه در خصوص تندر90 پرسيد، پاسخ داد. چندي پيش از سوي برخي از دست‌اندركاران و نمايندگان مجلس مطرح شد كه دليل تاخير تندر90 قطعه‌سازان داخلي هستند كه از لحاظ كيفي هنوز مورد تاييد شركت رنو قرار نگرفته‌اند. شاطرزاده در پاسخ به اين سوال كه چرا شركت رنو از ابتدا چنين پيش‌بيني‌هايي نكرده بود گفت: قطعه‌سازاني كه قرار است قطعات تندر90 را توليد كنند از سوي شركت رنو انتخاب و اين شركت پس از تاييد قطعات توليدي در ايران به قطعه‌سازان سفارش قطعه مي‌دهد. بنابراين چنين پيش‌بيني‌هايي مي‌بايست از سوي شركت رنو صورت مي‌گرفت.

منبع : http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=46863

اینجانب
28 May 2007, 09:47 AM
با توجه به این همه بحث و گفتگو تو این تاپیک، به نظر شما ممکنه بلایی که سر رنو 21 اومد، سر لوگان هم بیاد؟
اون موقع هم رنو ارتباطش رو با سایپا قطع کرد و این مدل از رنو 21 ها، بدون قطعات یدکی رو دست مردم و تاکس دار ها موندن.

اینکه فردا اعلام کنند تندر بی تندر و مردم بیایند پولشان را پس بگیرند یا پراید و پژو ببرند قابل تصور هست. ولی اینکه ماشین های تولیدی بدون قطعه بمانند بنظر من بعیده چون تیراژ جهانی تولید این ماشین بالا است و بنابراین منابع تولید قطعات یدکی آنهم احتمالا زیاد خواهد بود.

mm_ley
28 May 2007, 09:50 AM
دوستان با سلام

ديروز با نمايندگي ايران خودرو كه در آن ثبت نام خودم رو انجام دادم و تقريبا از دوستان مي باشد

صحبت كردم مي گفت خودمان هم هيچ خبري از نحوه واگذاري نداريم و اگه مي خواي بيا پولتو بگير
از نحوه صحبت كردن و ناميدي كه در چهره خود اين فرد ميشد به راحتي فهميد فعلن هيچ خبري ار ال 90 نيست

اینجانب
28 May 2007, 10:14 AM
دوستان توجه داشته باشند که تنها چیزی که در مورد زمان تحویل از ابتدا گفته شده اینست که تمام خودرو ها در سال 86 تحویل میشود. بنابراین اگر کسی خودرو خود را در سال 87 تحویل بگیرد مشمول دریافت ماهیانه آن 5/0 اضافه خواهد شد! بعلاوه اگر مثلا دوستانی که در قرعه کشی اول اسمشان درامده بعد از حدود یک ماه (یا مثلا تا آخر تیر) خودرو را نگرفتند باز میتوانند مدعی دریافت خسارت تاخیر شوند.
همانطور که یکی از دوستان گفتند یکی از علل قرعه کشی مرحله ای همین است که چون امکان تولید ندارند، وعده تحویل ندهند که بعدا مجبور به دادن خسارت تاخیر نشوند!
بنظر من برای رفاه حال خریداران محترم (!) بهتر است در حال حاضر لااقل اولویتها را اعلام کنند (مثل موبایل) که خریداران بدانند سر پیازند یا ته پیاز!

emad62
28 May 2007, 12:29 PM
دوستان با سلام

ديروز با نمايندگي ايران خودرو كه در آن ثبت نام خودم رو انجام دادم و تقريبا از دوستان مي باشد

صحبت كردم مي گفت خودمان هم هيچ خبري از نحوه واگذاري نداريم و اگه مي خواي بيا پولتو بگير
از نحوه صحبت كردن و ناميدي كه در چهره خود اين فرد ميشد به راحتي فهميد فعلن هيچ خبري ار ال 90 نيست

نمایندگیا که چیزی از اوضاع نمیدونن که بخوان اظهار نظر بکنند، اونا فقط در حد یک واسطه عمل میکنند و یکی دو روز قبل از هر رخداد(تحویل یا ثبت نام یا...) بهشون خبر میدن،شاید باورتون نشه روزی که من برا ثبت نام وحتی همین چند وقت پیش به چند تا از نمایندگیا سر زدم و چند سوال ساده در مورد تندر[مشخصات فنی و...] پرسیدم اما حتی مدیر فنی شون هم چیزی بارش نبود...و فقط یه عکس از اون به من نشون داد!!!

hossein68
28 May 2007, 12:39 PM
متاسفانه تا کی ال90 به دست مردم برسد معلوم نیست .حتی فردا زیر سود مشارکت و فلان و فلان هم میزنند .چون اصلا بعید نیست حالا گیریم فردی پس از 3 ماه نندر E2 را میگیرد .میاد که عشقشوببره یادش میقفتده بیمه باید بشه میره بیمه میکنه سند میزنه پلاک میگیره و هزار تا الافی دیگه البته باید در نظر داشت اینها تنها هزینه اولیه برای مشتری نیستند اگه شغل آزاد باشه یه هفته کار رو میزنه زمین یعنی 100 هزار دیگه پرید البته حداقل
اگه کارمند باشه خب کل کل کردن با جناب رئیس و غیره
خب ملت ماشین تازه خریده دلش میخواد تا شب سوارش بشه از قدرت 110 اسبیه ماشینش لیذت ببره روی 100 تا ترمز کنه ماشین میخ سر جاش بایسته میبینه نه نمیشه
چرا بنزین چون اگه امروز یه نصفه باک خالی کنه میبینه تا آخر ماه یه نصفه دیگه مونده و آزادش هم باشه شاید یه 200 یا 300 تومنی باشه که با بودجه منزل جواب نمیده
پس اصلا کیفی نمیکنه .یعنی اصلا براش حالی نداره پس از اون همه خرج و فلان تازه میاد یه سری چیز ببنده روماشین یه سیستم پخش معمولی 150 هزار دوتا باند 50 هزار
یه روکش معمولی 80 هزار کمی هم از این ریزه میزه ها بابا ماشین 10.600 تومنی شد
12 تومن که طرف اصلا از خرید تندر پشیمون میشه چنانچه که تعدادی افراد دارند پولشون رو پس میگیرند

ولی یه مطلبی رو بگم اون دسته از افرادی که تا آخر پای این ماشین بشینند واقعا ایول داره بهتر بگم معلوم میشه که خیلی تندر رو دوست دارند .

mahraz
28 May 2007, 01:21 PM
سلام دوستان
من سرپرست برنامه ريزي توليد تندر (l90) در يكي از شركت هاي خودرو ساز هستم
شركت ما 62 قطعه پرسي از بدنه اين خودرو رو توليد مي كنه من مي تونم اطلاعات خوبي راجع به اين خودرو در دسترس دوستان قرار بدم در صورتيكه سوال خاصي باشه . ضمنا با توجه به مطالبي كه نوشته بوديد بايد بگم خودرو لوگان فعلا در يك نوع و سه تيپ ساخته مي شود (در ايران) از اين خودرو 70 هزار دستگاه پيش فروش شده و فعلا فقط 300 دستگاه تكميل شده. قرار داد اين خودرو از نظر قانوني هيچ مشكلي نداره هرچند كه تماما به نفع رنوست جوري كه بهش قرارداد تركمن چاي 2 مي گن و علتاينكه توليدش مشكل داره عدم تامين به موقع قطعات از طرف شركتهاي قطعه ساز از جمله خود ماست!!! كه علت اون هم پر ضرر بودن اين قرارداد است به طوري كه خيلي از طفهاي رنو از اين قرارداد استفا دادن خلاصه كه به اين زودي منتظر ورود انبوه تندر به بازار نباشيد. البته پارس خودرو و ايران خودرو هيچ كدوم مشكلي براي توليد اين خودرو ندارند و مشكل اصلي تازه كار بودن شركت رنو پارس به عنوان نماينده رنو در ايران و عدم مچ بودن ان شركت با صنعت ايران هست . من امروز چند تا عكس از اين خودرو رو توي اين متن قرار ميدم و اگر سوال خاصي هم داشته باشيد با كمال ميل جواب ميدم

shabafrooz
28 May 2007, 01:43 PM
"تندر ‪ "۹۰‬اواخر خردادماه وارد بازار مي‌شود

http://www.khodronews.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\1926.jpg&Width=170
مدير عامل گروه صنعتي سايپا گفت: "تندر ‪ "۹۰‬اواخر خردادماه جاري وارد بازار مي‌شود.
"احمد قلعه‌باني" روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا در ايلام افزود: هم‌اكنون روزانه ‪ ۳۰‬الي ‪ ۴۰‬دستگاه خودرو تندر ‪ ۹۰‬در كشور ساخته شده و آماده ورود به بازار مي‌شود.
وي اظهار داشت: بر اساس توافقات انجام شده با شركت پارس خودرو براي تامين قطعات مورد نياز، توليد انبوه اين خودرو در شهريورماه سال‌جاري آغاز مي‌شود.
وي بيان كرد: در صورتيكه شركت پارس خودرو قطعات مورد نياز ساخت تندر ‪۹۰‬ را تامين كند، توليد اين خودرو در شهريورماه سال‌جاري به ‪ ۵۰۰‬الي ‪۶۰۰‬ دستگاه در روز خواهد رسيد.
قلعه‌باني گفت: اين خودرو در سه مدل مختلف و با قيمت ‪ ۸۸‬ميليون ريال تا ‪ ۱۰۷‬ميليون ريال به بازار عرضه مي‌شود.
وي در خصوص افزايش قيمت اوليه اين خودرو گفت: افزايش نرخ يورو، بيمه و ديگر مسايل جانبي از دلايل افزايش نسبي قيمت اين خودرو است.

بابا اینا خیلی خوب بلدن مردمو بپیچونن اینم از شهریور واقعا که تو کلاه برداری ختمن.


منبع : خودرو نیوز

سود انباشته
28 May 2007, 02:43 PM
آقای سود انباشته شما براحتی می توانید از نمایندگی دلیل افزایش قیمت به 9 میلیون تومان را بخواهید. بنظر من بهتر است در مورد بیمه خودتان اقدام کنید و دیگر مسایل را به آنها واگذار نمایید.
سلام
فعلا که خبری از خودرو نیست چطوری بیمه اش کنم!!!!!!
باید حداقل شماره شاسی وبدنه و رنگ ماشین مشخص بشه بعد....
در ضمن مگر پول را از سر راه پیدا کردم که از حالا به حساب شرکت بیمه بریزم.
در ضمن اگه مشتری خوب پیدا کردم حواله اش را میفروشم.

یه چیز باهال:
نمایندگی اصلا خبری از قرعه کشی و الویت ها اصلا خبری نداره و حتی لیست برندگان در قرعه کشی خرداد برایشان ارسال نشده است!!!!!!!!!!!!!!!!!
در نمایندگی ایرانخودرو گفتند که برایمان پرینت اسامی برندگان قرعه کشی را برای ما هم بیار تا بفهمیم برای کدام یک از مشتریانمان ال90 در امده است!!!:icon_arro :icon_arro :icon_arro

emad62
28 May 2007, 06:32 PM
سلام دوستان
من سرپرست برنامه ريزي توليد تندر (l90) در يكي از شركت هاي خودرو ساز هستم....


شما که از نزدیک در جریان این موضوع هستید ، اینقدر نا امید حرف میزنید !،،، دیگه وای به حال ما ها...
پس یعنی ما پو لمون رو یه جورایی انداختیم دور....

truthy76
28 May 2007, 06:47 PM
دوستان عزیز سلام، امروز روی موضوع لوگان در اینترنت جستجو می کردم به لینکهای جالب و عکسهایی مربوط به موتور و تشکیلات آن برخوردم که به شرح زیر است. که امیدوارم مفید واقع شود:


http://www.mahindrarenault.com/logan/logan-showcase-colours.htm (http://www.mahindrarenault.com/logan/logan-showcase-colours.htm)
سایت اختصاصی لوگان در هندوستان که امکان انتخاب رنگ و تغییر نگ و اطلاعات دیگر را می دهد. جالب است با سایتهای ایرانی مشابه مقایسه کنید.


http://dacialogan.traficdublu.ro/poze-logan-dacia.htm (http://dacialogan.traficdublu.ro/poze-logan-dacia.htm)


http://www.bortolotti.org/dacia_logan.asp (http://www.bortolotti.org/dacia_logan.asp)


http://www.tretiy.mags.ru/linkpics/Catalog/remont_bproblem/LOGAN/071.gif (http://www.tretiy.mags.ru/linkpics/Catalog/remont_bproblem/LOGAN/071.gif)


http://tuning99.ru/images/optika/zad/AL-3705.jpg (http://tuning99.ru/images/optika/zad/AL-3705.jpg)


http://dacia-logan.eastrolog.ro/poze-logan-mcv/logan-break-mcv-torpedou.jpg (http://dacia-logan.eastrolog.ro/poze-logan-mcv/logan-break-mcv-torpedou.jpg)این هم تصادف شدید لوگان


http://www.hardwareoc.hu/forum/lofiversion/index.php/t6027.html (http://www.hardwareoc.hu/forum/lofiversion/index.php/t6027.html)

KAZEMLU
29 May 2007, 08:27 AM
دوستان سلام.
عزنزانی که امروز جهت دریافت دعوتنامه ال 90 می روند ما را هم از شرایط بی خبر نگذارند.قیمت تمام شده و سود مشا رکت و ....
باتشکر

mahraz
29 May 2007, 08:36 AM
شما که از نزدیک در جریان این موضوع هستید ، اینقدر نا امید حرف میزنید !،،، دیگه وای به حال ما ها...
پس یعنی ما پو لمون رو یه جورایی انداختیم دور....
با سلام
اصلا نااميد نباشيد لوگان بالاخره به بازار مياد چون رنو به قدري از قدرت بازار ايران خوشحاله كه داره با دمش گردو مي شكنه و خيلي سريع به دنبال بر طرف كردن مشكلات توليد انبوهشه شما هيچ جاي دنيا نمي تونيد فقط با نشون دادن عكس يه خودرو 70000 هزار دستگاهشو پيش فروش كنيد يعني پول نقد بگيريد و كار نسيه انجام بديد از اين بهتر چيه واسه رنو مشكل طرفهاي ايراني هستند كه اونا هم چاره اي ندارند و به هر حال لوگان مياد ولي نه طبق برنامه اي كه اعلام ميشه اينم كه اصلا توي ايران عجيب نيست فوقش شكايت هم كه بكنيد حوالتون رو ميگيرند و يه ماشين ديگه بهتون مي دن به همين راحتي:icon_mad:

emad62
29 May 2007, 10:02 AM
با سلام
اصلا نااميد نباشيد لوگان بالاخره به بازار مياد چون رنو به قدري از قدرت بازار ايران خوشحاله كه داره با دمش گردو مي شكنه و خيلي سريع به دنبال بر طرف كردن مشكلات توليد انبوهشه شما هيچ جاي دنيا نمي تونيد فقط با نشون دادن عكس يه خودرو 70000 هزار دستگاهشو پيش فروش كنيد يعني پول نقد بگيريد و كار نسيه انجام بديد از اين بهتر چيه واسه رنو مشكل طرفهاي ايراني هستند كه اونا هم چاره اي ندارند و به هر حال لوگان مياد ولي نه طبق برنامه اي كه اعلام ميشه اينم كه اصلا توي ايران عجيب نيست فوقش شكايت هم كه بكنيد حوالتون رو ميگيرند و يه ماشين ديگه بهتون مي دن به همين راحتي:icon_mad:


بالاخره میاد اما کی...؟ خدا میدونه!
بقول شاعر: "روزی آید کنارم که عشق از من رمیده"

آیا شما آماری از تعداد خودروهایی که این روزا در سایپا یا ایرانخودرو تولید میشه دارین؟؟
میشه بفرمایید شرکت شما چه قطعاتی از تندر رو تولید میکنه؟ آیا این شرکت هم مثل سایر شرکتهای طرف قرارداد برای رسیدن به استاندارد رنو مشکل داره یا به تولید انبوه رسیده؟

emad62
29 May 2007, 11:42 AM
مثل اینکه این سایتهای خبر گزاری هم بدشون نمیاد ملت رو اذیت کنن و این وسط "موش می دوانند"
این سایت که وابسته به صنایع گسترش رو نو سازی هست یه خبر رو چند بار عیناً تکرار میکنه فقط با عوض کردن تاریخ خبر
1:این متن خبری که امروز در سایت خبر خودرو درج شده:
ttp://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=11903
تندر 90 در زمينه تامين قطعات با مشكلاتي مواجه است
سه شنبه، 8 خرداد 1386
ساعت: 08:04 Tuesday, May 29, 2007
كد خبر: 31903
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\7520.jpg&Width=260
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو ، نايب رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: در صحبتي كه با مسوولان مربوطه شده است ، آنان عنوان كرده اند كه تندر 90 به موقع عرضه نمي شود.
حميد رضا كاتوزيان در گفت و گو با خبرخودرو اظهار داشت: تندر 90 در زمينه تامين قطعات با مشكلاتي مواجه است و به همين خاطر به موقع عرضه نمي شود.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي افزود: شركت رنو در زمينه تامين قطعات تندر در محاسباتش اشتباه كرده است.
وي گفت: شركت رنو اين كه چه تعداد قطعه و در چه زماني بايد تامين و آماده شود را درست محاسبه نكرده كه همين امر منجر به بروز مشكلاتي در زمينه عرضه تندر 90 شده است.
كاتوزيان اظهار داشت: مشكل ديگر مساله تحريم ايران است كه تمام اينها دست به دست هم داده است تا تندر به موقع عرضه نشود.
نايب رييس كميسيون صنايع و معادن تاكيد كرد: البته بر اساس قانون اگر در عرضه خودرو به متقاضيان تاخير پيش بيايد ، بايد به آنان خسارت پرداخت شود.
وي در پاسخ به اين پرسش كه چرا سازمان گسترش با وجود اين مشكلات عنوان كرده تندر به موقع عرضه مي شود؟ گفت: به نظر مي رسد سازمان گسترش براي آرام نگه داشتن افرادي كه اين خودرو را پيش خريد كرده اند ، اين مساله راعنوان مي كند.
------------------------------
2:و این هم عین همین مطلب که در 18 اردیبهشت در همین خبرگزاری بود که در پست 410 همین تاپیک گذاشته شده http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=366808&highlight=%E4%D9%D1+%D1%D3%CF+%D3%C7%D2%E3%C7%E4+% 90%D3%CA%D1%D4+%C8%D1%C7%ED+%C2%D1%C7%E3+%E4%90%E5 +%CF%C7%D4%CA%E4+%C7%DD%D1%C7%CF%ED+%C7%ED%E4+%CE% E6%CF%D1%E6+%81%ED%D4+%CE%D1%ED%CF+%DF%D1%CF%E5+%C 7%E4%CF#post366808

و این هم آب پاکی که رو دست ملت ریخته شد:


سازمان گسترش به دنبال آرام نگه داشتن جو موجود است
سه شنبه، 18 ارديبهشت 1386
ساعت: 12:04 Tuesday, May 08, 2007
كد خبر: 31903

http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو ، نايب رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: در صحبتي كه با مسوولان مربوطه شده است ، آنان عنوان كرده اند كه تندر 90 به موقع عرضه نمي شود.
حميد رضا كاتوزيان در گفت و گو با خبرخودرو اظهار داشت: تندر 90 در زمينه تامين قطعات با مشكلاتي مواجه است و به همين خاطر به موقع عرضه نمي شود.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي افزود: شركت رنو در زمينه تامين قطعات تندر در محاسباتش اشتباه كرده است.
وي گفت: شركت رنو اين كه چه تعداد قطعه و در چه زماني بايد تامين و آماده شود را درست محاسبه نكرده كه همين امر منجر به بروز مشكلاتي در زمينه عرضه تندر 90 شده است.
كاتوزيان اظهار داشت: مشكل ديگر مساله تحريم ايران است كه تمام اينها دست به دست هم داده است تا تندر به موقع عرضه نشود.
نايب رييس كميسيون صنايع و معادن تاكيد كرد: البته بر اساس قانون اگر در عرضه خودرو به متقاضيان تاخير پيش بيايد ، بايد به آنان خسارت پرداخت شود.
وي در پاسخ به اين پرسش كه چرا سازمان گسترش با وجود اين مشكلات عنوان كرده تندر به موقع عرضه مي شود؟ گفت: به نظر مي رسد سازمان گسترش براي آرام نگه داشتن افرادي كه اين خودرو را پيش خريد كرده اند ، اين مساله راعنوان مي كند.

-----------------------------
من فکر میکنم مشکل فقط مربوط به داخل هست و اونهم اختلاف بین خود مسئولین هست که مثل همیشه چوبش رو باید ما بخوریم ، شاید سیاست اینا این باشه که با درج هر خبر مثبت فوراً یه خبر منفی برای خنثی کردن اثر خبر اول روانهی اذهان مردم بشه...
این وسط ما بازیچه شدیم خنده داره نه!!
اما بیشتر غم انگیزه
------------------------------------
این هم تفاوت ظاهری E0/E1/E2:

mahraz
29 May 2007, 12:52 PM
بالاخره میاد اما کی...؟ خدا میدونه!
بقول شاعر: "روزی آید کنارم که عشق از من رمیده"

آیا شما آماری از تعداد خودروهایی که این روزا در سایپا یا ایرانخودرو تولید میشه دارین؟؟
میشه بفرمایید شرکت شما چه قطعاتی از تندر رو تولید میکنه؟ آیا این شرکت هم مثل سایر شرکتهای طرف قرارداد برای رسیدن به استاندارد رنو مشکل داره یا به تولید انبوه رسیده؟
با سلام دوست عزيز
خودروي لوگان در حال حاضر در شركتهاي پارس خودرو و ايرانخودرو توليد مي شود و شركت سايپا نقشي در توليد اين خودرو ندارد.
شركت ايرانخودرو در مراحل نهايي تست خط لوگان خود بوده و روزانه 10 عدد از اين خودرو را توليد مي كند كه البته در بسياري از مواقع اين خط متوقف ميشود بنابر اين نميتوان به اين آمار تكيه كرد.
شركت پارسخودرو نيز تا اول خرداد ماه تعداد 10 عدد از اينخودرو را توليد نموده است و از اول خرداد وارد توليد 30 دستگاه در روز شده است و قرار است از ابتداي شهريور روزانه 150 دستگاه را توليد نمايد كه به نظر من بشدت بعيده . در حال حاضر 300 تا 350 عدد از اين خودرو در شركت پارسخودرو تكميل شده است و ايرانخودرو هنوز خودر تكميل شده اي را در انبار ندارد .
كارخانه ما 62 عدد قطعه پرسي بدنه اين خودرو را توليد مي نمايد و آمار بالا مربوط به توليد روزانه بدنه اين خودروست كه اگر خوشبينانه و اميدوارانه همين تعداد خوروي تكميل شده در هر روز به انبار برود ، محاسبه كنيد چقدر زمان براي پاس كردن سفارشات 70000 عددي پيش فروش شده مورد نياز است
همچنين خوبه بدونين كارخانه ما و اكثر كارخانه هاي ديگر مشكل جدي در كيفيت وو توليد انبوه ندارن و ما وارد توليد انبوه شديم البته در بعضي از قطعات ما توانايي توليد نداريم چن ورقهاي مورد استفاده در اين قطعات بايستي از خارج از كشور تهيه شوند و ما تحريم هستيم دوست عزيز جالبه نه؟
همچنين اگر كساني تمايل دارند عكس يا اسكرين سيور اين ماشين و همچنين اطلاعات فني از اين ماشين را داشته باشند با كمال ميل به MAIL شون مي فرستم چون عكسها بزرگ هستند و نمي شه اونها رو روي اين نوشته پيوست كرد .با تشكر از شما دوست خوبم

emad62
29 May 2007, 01:03 PM
با سلام دوست عزيز
خودروي لوگان در حال حاضر در شركتهاي پارس خودرو و ايرانخودرو توليد مي شود و شركت سايپا نقشي در توليد اين خودرو ندارد.
شركت ايرانخودرو در مراحل نهايي تست خط لوگان خود بوده و روزانه 10 عدد از اين خودرو را توليد مي كند كه البته در بسياري از مواقع اين خط متوقف ميشود بنابر اين نميتوان به اين آمار تكيه كرد.
شركت پارسخودرو نيز تا اول خرداد ماه تعداد 10 عدد از اينخودرو را توليد نموده است و از اول خرداد وارد توليد 30 دستگاه در روز شده است و قرار است از ابتداي شهريور روزانه 150 دستگاه را توليد نمايد كه به نظر من بشدت بعيده . در حال حاضر 300 تا 350 عدد از اين خودرو در شركت پارسخودرو تكميل شده است و ايرانخودرو هنوز خودر تكميل شده اي را در انبار ندارد .
كارخانه ما 62 عدد قطعه پرسي بدنه اين خودرو را توليد مي نمايد و آمار بالا مربوط به توليد روزانه بدنه اين خودروست كه اگر خوشبينانه و اميدوارانه همين تعداد خوروي تكميل شده در هر روز به انبار برود ، محاسبه كنيد چقدر زمان براي پاس كردن سفارشات 70000 عددي پيش فروش شده مورد نياز است
همچنين اگر كساني تمايل دارند عكس يا اسكرين سيور اين ماشين و همچنين اطلاعات فني از اين ماشين را داشته باشند با كمال ميل به MAIL شون مي فرستم چون عكسها بزرگ هستند و نمي شه اونها رو روي اين نوشته پيوست كرد .با تشكر از شما دوست خوبم

پس این خودروهایی که قراره در خرداد تحویل بشه تکلیفش چی میشه؟ ایران خودرو چطور میخواد 1200 تا رو بده؟؟؟
---
یکی از دوستان من که در سالن رنگ پارس خودرو کار میکنه میگفت "بدنه این خودرو بطورت پرس شده از فرانسه وارد میشه و ما فقط اونا رو سر هم میکنیم" اما شما از تو لید 62 قطعه پرسی بدنه در شرکت خودتون صحبت میکنید میشه بفر مایید قضیه چیه؟؟؟؟

faraz45
29 May 2007, 01:09 PM
با تشکر از دوست عزیز آقای MAHRAZ
هرچند اطلاعات شما بجز یاس و نومیدی چیزی به ما اضافه نمیکند ولی به هرحال ازت تشکر میکنم. خواهشمندم اگر اطلاعات جدیدی (و البته امیدوارکننده!!) هم داشتی روی سایت بذاری در ضمن ایمیل من :

مدیریت:دوست گرامی ، از قرار دادن ایمیل شخصی خودتون در تاپیکها خودداری کنید و موارد خصوصی رو در پی ام مطرح کنید.با تشکر

mahraz
29 May 2007, 03:13 PM
پس این خودروهایی که قراره در خرداد تحویل بشه تکلیفش چی میشه؟ ایران خودرو چطور میخواد 1200 تا رو بده؟؟؟
---
یکی از دوستان من که در سالن رنگ پارس خودرو کار میکنه میگفت "بدنه این خودرو بطورت پرس شده از فرانسه وارد میشه و ما فقط اونا رو سر هم میکنیم" اما شما از تو لید 62 قطعه پرسی بدنه در شرکت خودتون صحبت میکنید میشه بفر مایید قضیه چیه؟؟؟؟
با سلام
راجع به صحبت دوست شما ايشون حق دارن البته منظور ايشون اتاق اين خودروست اما اگر از ايشون بپرسيد كه قطعات اتاق رو چه جوري به هم متصل مي كنند احتمالا ليستي شامل بيش از 400 قطعه به شما خواهند داد به هر حال اگر به سايت رنو پارس مراجعه كنيد مي تونيد اين قطعات و نام تامين كنندگان رو ببينيد اگر هم بخواهيد من بصورت مخفيانه قرار داد خودمون و مدارك استخدام خودم رو در اختيارتون ميذارم تا مطمئن باشيد فقط حقيقت رو از من مي شنويد

mahraz
29 May 2007, 03:30 PM
اينم يه عكس كوچك كه مي شد روي سايت گذاشت در ضمن اگر باز منو به بدبيني متهم نكنيد لوگان هايي كه در رنو پارس ديدم اصلا به خوشرنگي اين عكس ها نبودند به هر حال نصيحت منو گوش كنيد و به طور كلي غيد سفيدشو بزنيد دقيقا مثل سايپا 141 سفيد ميمونه با همون زوارهاي پهن

nowzar
29 May 2007, 03:51 PM
آقای سود انباشته

می بینم online هستی. لطفا اگر امروز نمایندگی رفتی به ما هم بگو چه خبر. ممنون

shabafrooz
29 May 2007, 11:02 PM
فکر میکنم این عکس از لوگان .جزو اوناییه که برا تست جاده به ایران وارد شدن. و تو تهران توسط موبایل گرفته شده.

با اندازه هایی که از تندر مخصوصا عرض آن داده میشه . این عکس خیلی فرق میکنه.

شما با پراید سفیدی که سمت چپه یه مقایسه بکنید. متوجه میشید که تندر کم عرضتر به نظر میرسه. اینطور نیست؟

از دوستانی هم که میگن داریم هر روز تو خیابونها میبینیم خواهش میکنم حد اقل با موبایل شکار لحظه بفرمایند.


http://www.irapic.com/uploads/1180482631.jpg

سود انباشته
29 May 2007, 11:28 PM
سيد حسين هاشمي:
همه خودرو‌هاي پيش فروش شده تندر 90 امسال تحويل داده خواهد شد

قسمت دوم
گروه خودرو - سيد حسين هاشمي، رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس روز گذشته در مصاحبه خود با روزنامه «دنياي‌اقتصاد» به تشريح گزارش تحقيق و تفحص از صنعت خودرو پرداخت. وي در اين گفت‌وگو عنوان كرد كه هفته آينده گزارش مذكور از سوي كميسيون صنايع و معادن به هيات رييسه مجلس تقديم و بعد در جلسه علني مجلس قرائت خواهد شد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1251/32-01.jpg

وي اين گزارش را در راستاي حفظ حقوق مشتري و نظارت مجلس بر عملكرد خودروسازها عنوان كرد. هاشمي در ادامه مصاحبه خود به سوالاتي در خصوص تندر 90 و انتصاب مهرداد بذرپاش به مديرعاملي شركت پارس‌خودرو كه پيش از اين عليرضا طهماسبي، وزير صنايع و معادن را به كميسيون صنايع و معادن مجلس كشاند، پاسخ‌هايي ارائه كرده كه در ذيل مي‌آيد:
جناب آقاي هاشمي پس از تاييد حكم مهرداد بذرپاش به عنوان مدير عامل شركت پارس‌خودرو و عزل اميري، كميسيون صنايع و معادن مجلس عليرضا طهماسبي، وزير صنايع و معادن را براي پاسخ به سوالاتي پيرامون اين تغييرات به كميسيون فراخواند در آن جلسه چه گذشت؟ سوال ديگر اينكه آيا مجلس حق دخالت در عزل و نصب‌ مديران اجرايي را دارد يا خير؟
مجلس در عزل و نصب مديران دخالتي نمي‌كند و اين موضوع اصلا در حيطه وظيفه ما نيست، اما اگر وظيفه نظارتيمان ايجاب كند آن را منعكس خواهيم كرد. در مورد حكم آقاي بذرپاش نيز طبيعتا به دليل سابقه اجرايي و سن ايشان، نمايندگان از اين عزل و نصب متعجب شدند.
اين امر منجر به حضور وزير صنايع و معادن در كميسيون شد و نمايندگان از وي سوالاتي كردند وزير نيز در اين جلسه عنوان كرد كه آقاي بذرپاش به مدت يكسال و نيم عضو هيات‌مديره شركت سايپا بوده و از سابقه مديريتي برخوردار است.اينگونه سوال و جواب‌ها دقت عمل نمايندگان را مي‌رساند و ديگر اينكه مسوولان در عزل و نصب مديران خود توجه بيشتري به خرج دهند.از سوي ديگر مديرعاملي بذرپاش براي اعضاي كميسيون غيرمترقبه بود اما اميدواريم كه با توجه به سابقه مديريتي بذرپاش، ايشان بتوانند سابقه درخشاني از خود به جاي گذارند.
مي‌رسيم به بحث تندر-90، خودرويي كه انگار حاشيه‌هاي آن تمامي ندارد در‌حال‌حاضر متقاضياني كه براي دريافت اين خودرو پول واريز كرده‌‌اند و در مرحله اول قرعه‌كشي نيز شركت داده نشده‌اند نگراني خاص خود را دارند.
شركت‌هاي خودروساز هم كه توپ را در زمين شركت رنو انداخته و اين شركت را به بي‌برنامگي تامين قطعات متهم مي‌كنند.
رنو هم كه قطعه‌سازان ايراني را به دليل توليد كيفيت پايين قطعات، مقصر مي‌داند، شما به عنوان رييس كميسيون صنايع و معادن بفرماييد كه تكليف متقاضياني كه پول پرداخته‌اند و ظاهرا تا مدت‌ها نيز صاحب خودرو نخواهند شد چيست؟
هم‌اكنون هر دو طرف مشكل دارند.رنو در خصوص واردات قطعه با مشكلاتي روبه‌رو شد. اين شركت گمرك ايران را مقصر مي‌داند. در‌حال‌حاضر كشورها تعرفه‌هاي مختلفي دارند در حالي كه در اروپا تعرفه يكسان است.
به همين دليل رنو كه قطعات را از كشورهاي مختلف وارد مي‌كند با تعرفه‌هاي متنوعي روبه‌رو شده كه مشكل‌ساز است.
خودروسازان هم در اين تاخير بي‌تقصير نبوده‌اند چرا كه پرداخت‌هاي آنها به موقع نبوده هرچند اين پرداخت‌ها با تاخير پرداخت شد اما مشكلاتي را براي شركت رنو به وجود آورد. اگر خودروسازها سهم خود را پرداخت نمي‌كردند ادامه كار به طور حتم مشكل‌ساز بود كه خوشبختانه پرداخت شد.
قطعه‌سازان داخلي نيز در تاخير پروژه دخالت داشتند برخي از قطعات توليد شده نتوانست مجوز استاندارد شركت رنو را اخذ كند اين امر يكي از نكات مثبت تندر-90 محسوب مي‌شود. طي ديداري كه با قائم‌مقام شركت رنو در تهران داشتم ايشان مطرح كردند كه اگر قطعه‌اي مورد تائيد رنو نباشد، اين شركت اجازه مصرف آن را نمي‌دهد اين خبر خوبي براي مشتريان است چرا كه آنها حداقل از خودرويي استفاده خواهند كرد كه از استاندارد جهاني ايمني و كيفيت بالايي برخوردار و قابل قبول است.
اگر تحويل اين خودرو با تاخير زيادي مواجه بود متقاضياني كه پول واريز كرده‌اند چه تكليفي دارند؟
تا آخر سال به طور حتم خودروي ثبت‌نامي تحويل داده مي‌شود و در قرارداد نيز به طور حتم ضرر و زيان آنها پيش‌بيني شده است.
تحريم‌هاي اعمال شده در تاخير ورود قطعات چقدر موثر بوده؟
تحريم به هيچ وجه در اين موضوع تاثيري نداشته، خودروسازها نيز تاكيد دارند كه تعلل از سوي شركت رنو بوده و اين بحث به هيچ عنوان سياسي نبود.
در حال حاضر توليد تندر90 در ايران خودرو به صورت دستي و در پارس خودرو رباتيك بوده است، اين امر چگونه به تعادل توليد منجر مي‌شود؟
ايران خودرو با وجود اينكه به صورت رباتيك توليد نمي‌كند اما از برنامه توليد عقب نيست و بيشتر متقاضيان نيز از ايران خودرو، تندر90 را خريداري كرده‌اند.
از اواسط ماه گذشته قيمت خودرو در بازار افزايش چشم‌گيري داشته است، حتي برخي از منابع رسمي نقل مي‌كنند كه خودروسازها 10درصد به قيمت خودروهاي توليدي خود اضافه كرده‌اند آيا اين امر صحت دارد؟
خودروسازها نمي‌توانند چنين كاري كنند، هرچند مجلس با افزايش قيمت 5درصدي خودروهاي وارداتي موافقت كرد ولي با افزايش عوارض خودروهاي داخلي موافق نبود. بنابراين بعيد است كه در سال 86 اختلاف زيادي در قيمت خودروها نسبت به سال گذشته به وجود آيد. ممكن است تقاضا زياد باشد و قيمت كاذبي به وجود آمده باشد هم اكنون بايد با قيمتي كه كارخانه‌ها عرضه مي‌كنند، بازار را سنجيد.
آقاي رييس‌‌جمهور طي اظهارنظري عنوان كرده‌اند كه با واردات و مونتاژ خودرو مخالف هستند. ايشان اين مباحث را در حالي عنوان مي‌كنند كه از ابتداي سال تاكنون وزارت بازرگاني ابزار تشويق براي واردكنندگان در نظر گرفته است. تحليل شما از اين موضوع چيست؟
سال گذشته 30هزار خودرو وارد شد. من به هيچ وجه با واردات خودرو به صورت CBU موافق نيستم بلكه توليد خودرو به صورت CKD به ايجاد اشتغال و انتقال دانش فني منجر مي‌شود. هم اكنون در كشورهاي آسياي شرقي خودروهاي فراواني وجود دارد كه همگي مونتاژي است.
آيا شرايط براي مونتاژ خودروهاي خارجي فراهم است آيا سرمايه‌گذاران نسبت به اين قضيه راغب هستند.
ما بايد شرايط را فراهم كنيم با اين كار لااقل ارزش افزوده خودروهاي توليدمان بيشتر خواهد شد. سخنان رييس جمهور و عملكرد دولت نيز به خود آنها مربوط است.
تامين مخزن خودروهاي گازسوز به كجا انجاميد؟
تامين و تهيه مخزن نه در توان ما است و نه ما توان فني آن را داريم. گازسوز كردن تمامي خودورها هم‌تا سال 90 امكان‌پذير نخواهد بود.
هم‌اكنون مي‌بايست از برخي حرف و شعارها پرهيز كنيم و اجازه دهيم كه همين روند به تدريج ادامه يابد.
مركز پژوهش‌ها شعار گاز سوز كردن تمام خودروها را غيرواقعي و دور از ذهن خوانده آيا با نظريه اين مركز موافقيد؟
در يك سال غيرممكن است اما در برنامه‌ زمان‌بندي شده حتما به اين پيش‌بيني‌ها خواهيم رسيد.

سود انباشته
29 May 2007, 11:35 PM
آقای سود انباشته

می بینم online هستی. لطفا اگر امروز نمایندگی رفتی به ما هم بگو چه خبر. ممنون

سلام
اگر نمایندگی رفتم حتما میگم.
نمایندگی قبلا گفته که اگه دعوتنامه بیاد حتما خبرتون میکنم... ولی فعلا خبری نشده!!!

اما عکسی که جناب shabafrooz گذاشتند تشکر میکنم.
ولی اینه بغل ها خیلی نامتعارف هست و با هیکل ماشین سازگار نیست!!!

emad62
30 May 2007, 12:26 AM
فکر میکنم این عکس از لوگان .جزو اوناییه که برا تست جاده به ایران وارد شدن. و تو تهران توسط موبایل گرفته شده.

با اندازه هایی که از تندر مخصوصا عرض آن داده میشه . این عکس خیلی فرق میکنه.

شما با پراید سفیدی که سمت چپه یه مقایسه بکنید. متوجه میشید که تندر کم عرضتر به نظر میرسه. اینطور نیست؟

از دوستانی هم که میگن داریم هر روز تو خیابونها میبینیم خواهش میکنم حد اقل با موبایل شکار لحظه بفرمایند.


http://www.irapic.com/uploads/1180482631.jpg

در کم عرض بودن این خودرو درین عکس دو نکته وجود داره:
1-فاصله ی طولی دوربین با پراید سفید چند متر بیشتر از فاصله اش[دوربین] با تندر هست و این باعث ایجاد "پرسپکتیو "و کمی خطای چشم میشود.
2-ارتفاع زیاد تندر [153.5cm] باعث میشود عرض آن [173.5cm که بیشتر از اکثر ماشینهای همکلاس آن /پژو 405 /سمند/مزدا/ورنا... هست] گمتر مشخص باشد یا به اصطلاح کمتر بچشم میآید

در عکس اول[عکس از نمای بالا] هم این احساس وجود داره/البته عرض لوگان درین عکس از ماشین بغلی کمتره /[چه ماشینیه که اینقد عریضه؟؟؟]
اما در دومی به دلیل فاصله ی کم دوربین با خودرو عریضتر بنظر میرسه:

paykan52
30 May 2007, 10:12 AM
منظور از پی ام چیست؟که email را در آن قرار دهیم .

reza-logan
30 May 2007, 11:40 AM
با سلام به همه دوستان بزرگوار.
انگار حالا حالاها باید بنشینیم و انواع و اقسام دروغها و حرفهای ضدو نقیض رو تحمل کنیم. آقایونی که باد به غبغب می انداختن و میگفتن تا آخر شهریور همه تندرهای ثبت نامی رو تحویل میدهند الان معلوم نیست چه قولهای دروغ دیگه ای دارند به خورد مردم میدن. از امسال ما و خانوادمون گذشت. امیدوارم تابستون سال 87 بتونیم تندرمون رو بگازونیم!!! اینم یه عکس دیگه از لوگان برای دلخوشی دل دوستان.
http://www.irapic.com/uploads/1180588272.jpg

emad62
30 May 2007, 12:23 PM
دوستان عزیز از این ببعد لطف کنید اخبار جدید رو صرفاً جهت خنده درین پست بگذارید چون ارزش بیشتری ندارند
اگه ماجرای "تولید لوگان در ایران" رو تو یه کتاب بنویسند بنظر من پر فروشترین کتاب میشه در ژانر "جنایی و کلاه برداری" با ورتو ن نمیشه؟ کافیه اظهارات "آقایون " رو فقط در همین بازه ی زمانی فروردین به بعد بخونید/ این قضیه داره از "انرژی هسته ای" و حتی بحران "فلسطین"هم جالب تر میشه
اینم3 نمونه دیگه:


1.ما کارمون حرف نداره همه چی از طرف ما عالی انجام شده هر چی هست زیر سر این شرکت "رنو" هست:
رييس انجمن قطعه سازان خودرو :
قطعه سازان ايرانی پروژه تندر ، نگران توقف بيش از حد سرمايه شان هستند
چهارشنبه، 9 خرداد 1386
ساعت: 11:10 Wednesday, May 30, 2007
كد خبر: 33093
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\8233.gif&Width=260
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg
به گزارش خبرخودرو ، رییس انجمن قطعه سازان خودرو گفت: قطعه سازان ایرانی پروژه تندر 90 نگران توقف بیش از حد سرمایه شان هستند.
محمدباقر رجال در گفت و گو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: قطعه سازان ایرانی کاملا آماده و در انتظار دریافت سفارش هستند.
وی تاکید کرد: هیچ کدام از نیازهایی که به قطعه سازان ایرانی برای این که در سال 84 و 85 چه مقدار قطعه تحویل دهند اعلام شده هنوزمحقق نشده است.
وی گفت: این در حالی است که بسیاری از قطعه سازان در خط تولیدشان صرفا به خاطر پروژه تندر 90 سرمایه گذاری کرده اند که در حال حاضر راکد مانده است.
رجال افزود: برخی از قطعه سازان ایرانی با دریافت وام های بسیار سنگین آماده تولید قطعات تندر براساس ظرفیت و نیازهای که اعلام شده ،هستند اما هنوز هیچ کاری انجام نشده است.
رییس انجمن قطعه سازان تاکیدکرد: قطعه سازان ما دربرخی موارد حتی خارج از توقعات و برداشت طرف خارجی از خود توان نشان دادند و برای این کار خودشان را آماده کرده اند.
وی افزود: در شرایطی که قطعات آماده و خودروسازان نیز خط تولیدشان را آماده کرده اند ، خودروسازان ایرانی باید به رنو برای راه اندازی خط تولیدش فشار بیاورند.
به گفته وی در پروژه تندر 90 قطعه سازان ایرانی کاملا به موقع و با نهایت علاقه به تعهداتشان عمل کرده و حتی در بعضی قطعات نمونه های تایید شده قبل از برنامه زمانبندی تهیه شده است.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.آماده برای شوتیدن توپ به زمین "رنو"
نایب رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی :
در صورت عدم انجام تعهدات از سوی رنو ، خودروسازان ايرانی به دادگاه های حقوقی شکايت کنند
چهارشنبه، 9 خرداد 1386
ساعت: 11:23 Wednesday, May 30, 2007
كد خبر: 33094
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\8235.jpg&Width=260
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو ، نایب رئیس کمیسون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی گفت:خودروسازان ایرانی طرف قرارداد با شرکت رنو،در صورت عدم انجام تعهدات از سوی شرکت رنو ،می توانند از این شرکت به دادگاه های حقوقی شکایت کنند.
محمود ابطحی در گفت وگو با خبرنگارخبرخودرو اظهار داشت :در انعقاد قرارداد تندر 90 از سوی مرکز پژوهشهای مجلس بر این که نکات ظریف قراردادی ،نکات حقوقی و پولی ومالی رعایت شود،تاکید شده است.
وی افزود:اگر این قرارداد با رعایت همان مواردی که نمایندگان مجلس بر آن تاکید داشتند ،منعقد شده باشد که به ما گفته اند بر اساس همان موارد منعقد شده و همه مفاد مذکور در متن قرارداد آمده است ،شرکای ایرانی می توانند در صورت عدم رعایت مفاد قرارداد از سوی شرکت رنو ،به دادگاه های حقوقی شکایت و احقاق حق نمایند.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:اگر قرارداد در چارچوب و با اصول درست ومحکم منعقد و حقوق ما به عنوان طرف ایرانی در نظر گرفته شود ،هر چقدر طرف خارجی و شرکا بازی در بیاورند ،باز هم می توان با استناد به مفاد حقوقی قرارداد ،اقامه دعوا کرد.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3.حالا توپ تو زمین اوناس، پس مشکل از طرف ما نیست ... همش تقصیر "اوناس*"
*اونا = رنو
مخبر كميسيون صنايع و معادن مجلس :
رنو مطابق قرارداد عمل نكرده و تعهداتش را به موقع انجام نداده است
چهارشنبه، 9 خرداد 1386
ساعت: 11:19 Wednesday, May 30, 2007
كد خبر: 32010
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\7609.jpg&Width=260
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو ، مخبر كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي از شركت رنو خواست با ارايه مدارك مستند به كميسيون صنايع و معادن مجلس ثابت كند ، به تعهداتش طبق قرارداد عمل كرده و در اين زمينه قصوري نداشته است.
ولي ملكي به خبرنگار خبر خودرو گفت: اطلاعات ما بيانگر اين است كه شركت رنو مطابق قرارداد عمل نكرده و تعهداتش را به موقع انجام نداده است.
عضو هيات مديره كميسون صنايع و معادن مجلس خاطر نشان كرد: عدم انجام تعهدات توسط شركت رنو منجر به تاخير احتمالا دو ماهه در عرضه تندر به بازار خواهد شد.
نماينده مردم مشكين شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: بررسي هاي ما نشان داده كه به دليل تحريم ايران ، ارايه قطعات تندر مطابق قرارداد پيش نرفته و در اين زمينه مشكل به وجود آمده است.
ملكي تاكيد كرد : اگر شركت رنو اين مساله را قبول ندارد ، اسناد و مدارك خود را به كميسيون صنايع و معادن ارايه دهد تا كميسيون با آنها وارد مذاكره شده و موضوع را پيگيري و دليل مشكلات پيش آمده را پيدا كند.

mahraz
30 May 2007, 02:19 PM
دوست عزيز
توليد لوگان در هر دو خط پارس و ايرانخودرو به مدت 1 هفته متوقف شده اما سفارشات اين دو كارخانه از نيمه ماه 6 ميلادي يعني 15 روز ديگه به شدت افزايش پيدا كرده و طبق برنامه زمانبندي پارسخودرو گويا مي خواهد وارد توليد انبوه (ramp up) بشود كه اين مي تونه خبر خيلي خوبي براي مصرف كننده باشه اگر اين كار تحقق پيدا كند تا پايان امسال پارس خورو مي تواند 20000 دستگاه رو وارد بازار كنه و با توليدات ايرانخودرو ميشه به رقمي بين 30 تا 35 هزار اميدوار بود تا 70000 خيلي فاصله است ولي بازم جاي اميد واري داره

Foad
30 May 2007, 06:34 PM
منظور از پی ام چیست؟که email را در آن قرار دهیم .

دوست گرامی
قرار دادن ایمیل در تاپیکها طبق قوانین سایت ممنوع است و شما می توانید با استفاده از پی ام( پيام هاي خصوصي (http://www.phalls.com/vbulletin/private.php?)) ايميلتون رو به سایرین بدید :icon_cool

emad62
30 May 2007, 10:18 PM
دوست عزيز
توليد لوگان در هر دو خط پارس و ايرانخودرو به مدت 1 هفته متوقف شده اما سفارشات اين دو كارخانه از نيمه ماه 6 ميلادي يعني 15 روز ديگه به شدت افزايش پيدا كرده و طبق برنامه زمانبندي پارسخودرو گويا مي خواهد وارد توليد انبوه (ramp up) بشود كه اين مي تونه خبر خيلي خوبي براي مصرف كننده باشه اگر اين كار تحقق پيدا كند تا پايان امسال پارس خورو مي تواند 20000 دستگاه رو وارد بازار كنه و با توليدات ايرانخودرو ميشه به رقمي بين 30 تا 35 هزار اميدوار بود تا 70000 خيلي فاصله است ولي بازم جاي اميد واري داره


منظورتون ازین جمله"اما سفارشات اين دو كارخانه از نيمه ماه 6 ميلادي يعني 15 روز ديگه به شدت افزايش پيدا كرده" چیه؟؟
مگه روزی چند تا میخوان تولید کنن که تو این 9 ماه باقیمانده تا آخر سال فقط20.000بشه؟؟؟؟ و این در حالیه که به تولید انبوه برسه؟! حالا شما این تخمین ها رو با چه دلیلی میفرمایید؟
---------------------
حتماً این ضرب المثل رو شنیدید که میگن: "یارو رو به ده راه نمیدادند ، سراغ خونه ی کدخدا رو میگرفت!"
حالا این بحث ما در مورد جزییات لوگان ،همین فرمیه...>>>[البته خودم رو عرض میکنم جسارت نشه]
عکس اول برای دوستی که درمورد تناسب آینه بغل لوگان سوال داشتن:
اما عکس دوم: کسی میدونه این 3 تا دکمه چیه؟ [ یکیش همون "غیر فعال کننده کیسه هوا ی سر نشین جلو-برای کودک-" نیست؟؟

ar1358
30 May 2007, 10:31 PM
دگمه پایینی برای تنضیم آینه ها است
یکی از بالایی ها هم مال فندک است
http://rally.motorhome.cz/rally/images/stories/logan/logan_2005_front.jpg
http://rally.motorhome.cz/rally/images/stories/logan/Dacia_Logan_up_side_down.jpg

این هم سفید اسپورت:
http://www.tuningnews.net/autoshows/essen2006/gallery/Elia_Dacia_Logan_Taxi_01.jpg

این هم آینه:
http://flib.samar.pl/16/000/16050ewjudb.jpg

این هم فندک:
http://flib.samar.pl/16/000/16014p4iprb.jpg

pesaremelli
31 May 2007, 08:17 AM
اون آبیه همون لوگانی نیست که موقع درایو تست جلوی چشم خبرنگارها چپ شد ورنو علت رو از لاستیکها تشخیص داد؟

سود انباشته
31 May 2007, 09:18 PM
سلام بر تمامی دوستان

امروز صبح یک SMS از شرکت ایرانخودرو دریافت کردم که متن ان به شرح زیر بود:Moshtarie gerami,ba salam davatnameyeh khodroye sabtnameye shoma ersal gardideh ast. lotfan jahat daryaft, be nemayandegi mojaz moraje-e namaied(IRAN KHODRO)


بعدش من فرصت رو غنیمت شمرده و به نمایندگی مراجعه کردم . دعوت نامه را دریافت کردم.
دوستان میتونند متن دعوت نامه را در لینک داده شده زیر مشاهده کنند:


http://www.divshare.com/download/794562-e92

قیمت تمام شده تندر 90(E-0) با احتساب بیمه(به مبلغ 272هزار تومان) و هزینه شماره گذاری(25 هزار تومان) برابر با 9019400 تومان شده است!!!!!!
که مبلغ 400هزار تومان برای کولر حساب گردیده است.
من در موقع ثبت نام رنگ خاکستری را انتخاب کرده ام و هم اکنون قابل تغییر نیز میباشد.
با توجه به رنگ سیاه سپر ها رنگ خاکستری را ترجیح دادم. نظر شما دوستان در مورد انتخاب رنگ چیه؟
رنگ های قابل عرضه:
نقره ای خاکستری مشکی سفید صدفی قرمز

وقتی خودرو را تحویل گرفتم حتما عکس هاشو میزارم و ازمایش فنی هم میکنم....

shabafrooz
31 May 2007, 10:27 PM
به دوست گرامی آقای سلطانی که دعوت نا مه شون اومده تبریک میگم انشا الله خیر ماشینو ببرید.به نظر من منطقی ترین کار را در انتخاب رنگ انجام داده اید:icon_cool

یه چیز دیگه هم هست .گوش شیطون کر مثل اینکه از (عوارض که میگفتن خبری نیست).

در ضمن فکر میکنید بیمه و پلاک مدلهای بالاتر فرقی بکنه یا نه؟

یه سوال هم دارم در قسمتی از دعوتنامه نوشته .{سود مشارکت تا تا ریخ 31/4/86 محاسبه شده}

آیا میدونید چه مبلغی و از چه تاریخی محاسبه شده؟

emad62
31 May 2007, 10:49 PM
سلام بر تمامی دوستان

امروز صبح یک SMS از شرکت ایرانخودرو دریافت کردم ....

.

قیمت تمام شده تندر 90(E-0) با احتساب بیمه(به مبلغ 272هزار تومان) و هزینه شماره گذاری(25 هزار تومان) برابر با 9019400 تومان شده است!!!!!!
که مبلغ 400هزار تومان برای کولر حساب گردیده است.
من در موقع ثبت نام رنگ خاکستری را انتخاب کرده ام و هم اکنون قابل تغییر نیز میباشد.
با توجه به رنگ سیاه سپر ها رنگ خاکستری را ترجیح دادم. نظر شما دوستان در مورد انتخاب رنگ چیه؟
رنگ های قابل عرضه:
نقره ای خاکستری مشکی سفید صدفی قرمز

وقتی خودرو را تحویل گرفتم حتما عکس هاشو میزارم و ازمایش فنی هم میکنم....
مبارک باشه ،بهت تبریک میگم
پسر خیلی خوش شانسی... ما رو بی خبر نزار


ظاهرآ در مورد هزینه ها پیش بینی من درست از آب در اومد:icon_razz :


موعد تحویل مربوط به زمان قبل از قرعه کشی هست/
در مورد قیمت شاید با احتساب بیمه /هزینه شماره گذاری/عوارض/مالیات و....اینقد زیاد شده! شاید هم از اونجایی که اینا خیلی بفکر مشتری هستن و به اصطلاح مشتری مدار تشریف دارند! کولرشو نصب کردن تابستون گرمت نشه...:icon_cool

-------------------------------------
در مورد دوگانه سوز بودن چیزی نپرسیدی؟
کولر رو خودت سفارش داده بودی یا خودشون لطف فرمودن...
رنگ مشکی ، صدفی بود یا ذغالی؟

KAZEMLU
1 June 2007, 06:44 AM
lآقای سود انباشته مبارکه ما را از کیفیت ماشینت بی خبر نذار

سود انباشته
1 June 2007, 08:39 AM
در مورد دوگانه سوز بودن چیزی نپرسیدی؟
کولر رو خودت سفارش داده بودی یا خودشون لطف فرمودن...
رنگ مشکی ، صدفی بود یا ذغالی؟

سلام
من اصلا کولر سفارش نداده بودم. اگر یادتان باشد در موقع ثبت نام کارخانه اعلام کرده بود که مدل E-0 فاقد کولر میباشد و حالا خودشان بالاجبار نصب خواهند کرد.در ضمن فکر میکنید بیمه و پلاک مدلهای بالاتر فرقی بکنه یا نه؟

یه سوال هم دارم در قسمتی از دعوتنامه نوشته .{سود مشارکت تا تا ریخ 31/4/86 محاسبه شده}

آیا میدونید چه مبلغی و از چه تاریخی محاسبه شده؟

حتما قیمت بیمه فرق خواهد کرد ولی قیمت شماره گذاری همان 25 هزار تومان خواهد کرد.

در ان یک مدلE-1 در قرعه کشی برای خواهر نمایندگی در اومده بود که دعوت نامه اون هم امده بود و قیمت دقیقا یادم نبود ولی اگه اشتباه نکنم در حدود 10300000 تومان بود.
والسلام

truthy76
1 June 2007, 08:56 AM
دوست عزیز آقای سود انباشته با تبریک تحویل خودرو امیدوارم که خوش و خرم برات چرخهایش بگردد. ضمناً اشاره کرده بوده اید به تغییر رنگ، آیا رنگ قرمز هم اضافه شده است یا همان 4 رنگ قبلی است؟ منظور از قرمز همان آلبالویی معروف تندر است که در تبلیغات آمده است؟

emad62
1 June 2007, 09:39 AM
مدل E0 که 800.000 رفت رو قیمتش ، 400.000 تاش مربوط به کولر بوده/اما مدلE1 دیگه چرا900.000
بیشتر شده؟
یعنی SPیاCP روش بستن؟؟؟
در مورد سایر آپشنهایی که روی E2 میشه بست[شیشه عقب برقی-رینگ آلومینیومی-کیسه هوا-ضبط CD] هر کدوم رو از نمایندگی یه قیمت بگیرید.ممنون

حامدشریف
1 June 2007, 09:56 AM
به نظر من افزایش آپشن های e 2 افزایش بیشتری خواهد داشت، در حدود 5/1 میلیون تومان

hossein68
1 June 2007, 07:05 PM
من هم به نوبت خودم به آقای سودانباشته تبریک میگم قربان امیدوارم که لحظات خوبی رو با ال 90 بگذرانید .ما که هنوز تو کف تندر هستیم .دوستان من یه مدته که زیاد دنبالش رو نمیگیرم .
میزان صحت رنگ قرمز در ال90 و آپشن های جدید تندر رو برام بگین چون من حاضرم هر آپشنی رو روی ماشینم ببندم و قیمت بره بالا به جهنم .چون به نظر من پول در مقابل آسایش و راحتی هیچ ارزشی ندارد
فقط لطفا آپشن های جدید و صحت رائه رنگ قرمز رو به من اطلاع بدین و آیا این تغییرات از طرف هر دو شرکت بوده ویا نه فقط یکی در مورد ال90 تغغیرات ایجاد کرده
با تشکر

hossein68
1 June 2007, 07:13 PM
از تعمامی عزیزانی که خودروی ال90 خودشون رو تحویل گرفتند حتما
1- از میزان کیفیت قدرت موتور اطلاع بدهید :(در اعلام سایت داچیا 10.20 ثانیه تا 100 کیلومتر)
2-میزان کیفیت تودوزیها و رنگ داخلی خودرو
3-کیفیت باز و بسته شدن درها
4-در صورت امکان حداکثر سرعت (همراه با عکس )(مشاهده شده در فیلم دنده 4 و 180 کیلومتر در ساعت
میزان کیفیت گیربکس و کیفیت آن در تعویض دندها
5- کیفیت فنر بندی و سیستم تعلیق(در صورت امکان در جاده های چاله دار و خاکی )
و موارد دیگر
ممنون میشویم البته همه

سود انباشته
1 June 2007, 08:21 PM
دوستان میتوند جهت کسب اطلاهات بیشتر(مبلغ-رنگ-بیمه-کولرو...) فایل اسکن شده دعوت نامه را در پست 580 در صفحه 45 مشاهده کنند.

emad62
2 June 2007, 07:47 AM
تاريخ چاپ : شنبه 12 خرداد 1386
دنیای اقتصاد

مديرعامل پارس خودرو:
خط توليد مگان امسال در پارس خودرو راه‌اندازي مي‌شود

خبرگزاري فارس- مديرعامل شركت پارس خودرو از راه‌اندازي خط توليد انبوه مگان در سال‌جاري و مذاكره با شركت نيسان براي گاز‌سوز كردن محصولات اين شركت در ايران خبر داد.</B>
مهرداد بذرپاش در خصوص سرانجام توليد مگان در پارس خودرو گفت: خط توليد انبوه مگان انشا‌ء‌‌ا... در سال 86 در پارس خودرو راه‌اندازي خواهد شد.
وي اضافه كرد: هم‌اكنون مراحل آزمايشي توليد اين خودرو شروع و 6 دستگاه مگان نيز توسط خود شركت توليد شده است.
وي درخصوص وضعيت توليد خودروي تندر 90 گفت: رنو پارس در تامين قطعات اين خودرو مشكلاتي دارد كه اگر به تعهدات خود عمل كند، خودروسازان در توليد مشكلي نخواهند داشت، اما اكنون خودروسازها در تامين قطعات تندر 90 نقش جدي ندارند و اين از ايرادات قرارداد است.
وي اضافه كرد: اكنون مسووليت تحويل به موقع تندر 90 بر گردن خودروساز است اما اختيار لازم را براي اين مسووليت ندارد و رنوپارس با كمك وزارت صنايع و معادن بايد در تامين قطعات تندر 90 تلاش مضاعف كند.
بذرپاش افزود: خط توليد تندر 90 در پارس خودرو آماده توليد 200 دستگاه در روز است كه بهره‌بردن از تكنولوژي روز، روبات‌هاي خاص سالن‌هاي بدنه، از امتياز ويژه‌اي براي اين محصول در پارس خودرو است. مديرعامل شركت پارس خودرو در پاسخ به اين سوال كه فعالان بازار خودرو عنوان مي‌كنند خودروسازان براي جلوگيري از آثار كاهنده بنزين بر قيمت‌‌ها، عرضه را كاهش داده‌اند، گفت: حداقل در حوزه‌اي كه من مي‌توانم پاسخگو باشم، توليد و عرضه افزايش هم داشته است و آمار و ارقام اين را ثابت مي‌كند.

faraz45
2 June 2007, 08:02 AM
دوست عزیز جناب آقای سلطانی.
ضمن تبریک امیدوارم همیشه سلامت باشی و با تندرت حال کنی.
ولی یه سوال برای من پیش اومده و اونم اینکه مگر قیمت پایه مدل E0 مبلغ 8200000 تومان نبود؟
حالا با جمع اون با مبالغ کولر، بیمه و شماره گذاری میشه: 8897000 تومان پس چرا 9019400 ازت میخوان؟ حالا سود مشارکت به جای خود!
8200000+400000+272000+25000=8897000

گالیور
2 June 2007, 11:32 AM
E-0 طبق معلوم با سود مشارکت تا پایان تیر 9019400تومان شده (البته با کولر)

قیمت E-1 , E-2 چقدر برا ثبت نام کنندگان تموم شده؟

سود انباشته
2 June 2007, 03:25 PM
دوست عزیز جناب آقای سلطانی.
ضمن تبریک امیدوارم همیشه سلامت باشی و با تندرت حال کنی.
ولی یه سوال برای من پیش اومده و اونم اینکه مگر قیمت پایه مدل E0 مبلغ 8200000 تومان نبود؟
حالا با جمع اون با مبالغ کولر، بیمه و شماره گذاری میشه: 8897000 تومان پس چرا 9019400 ازت میخوان؟ حالا سود مشارکت به جای خود!
8200000+400000+272000+25000=8897000

با سلام و بسیار ممنون از لطف شما و سایر دوستان گرامی

شاید به خاطر افزایش قیمت یورو قیمت این خودرو هم افزایش پیدا کرده است.
البته اگر قیمت تمام شده این خودرو 8200000تومان میشد بازار سایر خودروها همچون اردی 206 سمند 405 و... بحرانی تر میشد پس کارخانه امکانش هست که اقدام به یکسان سازی قیمت کرده باشه!!!!!!!!

یعنی 8200000تومان را با 122400 تومان افزایش به 8322400تومان تغییر دادند و سپس هزینه بیمه و شماره گذاری و کولر(400هزارتومان) را اضافه کردند که جمعا شده: 9019400تومان
تازه اینکه سود مشارکت را برای 4 ماه(از86/01/01 الی 86/04/31) و با سود 12 درصد هم حساب کردند!!!!!!!!!!!

hamid1504
2 June 2007, 09:20 PM
اطلاعات دعوتنامه مدل e1 ثبت نام پارس خودرو:
مبلغ پايه 96000000 - 3% ماليات و عوارض شماره گذاري 2796000 -بيمه شخص ثالث 2720000
پلاك 250000 --- جمع مبلغ فروش 101766000 -- سود مشاركت تا تاريخ 31/4/86 :1268000
مبلغ قابل پرداخت توسط مشتري :50398000
مبلغ پيش پرداخت سال گذشته 50100000
مدل e1 جمعا 104980000 برام تموم ميشه !!!

emad62
2 June 2007, 10:19 PM
اطلاعات دعوتنامه مدل e1 ثبت نام پارس خودرو:
مبلغ پايه 96000000 - 3% ماليات و عوارض شماره گذاري 2796000 -بيمه شخص ثالث 2720000
پلاك 250000 --- جمع مبلغ فروش 101766000 -- سود مشاركت تا تاريخ 31/4/86 :1268000
مبلغ قابل پرداخت توسط مشتري :50398000
مبلغ پيش پرداخت سال گذشته 50100000
مدل e1 جمعا 104980000 برام تموم ميشه !!!


دوست عزیز جناب hamid1504 بهت تبریک میگم/ انشالا ازش لذت ببری
نگفتن کی تحویلش میدن؟
در مورد رنگای انتخابی در پارس خودرو چی؟ چند تا رنگ داره؟
شما از قیمت آپشن های مربوط به E1 خبر نداری؟
لطفاً جواب بدین...
دوستان بنظر شمااین مبلغ "3% ماليات و عوارض شماره گذاري 2.796.000 " یه خورده زیاد نیست؟؟؟
پس با این حساب اون صدو بیست هزاری که از دوستمون جناب "سود انباشته " گرفته بودند بابت مالیات بوده و ربطی به افزایش قیمت "یورو" نداشته..
درسته؟؟1

سود انباشته
2 June 2007, 10:21 PM
اطلاعات دعوتنامه مدل e1 ثبت نام پارس خودرو:
مبلغ پايه 96000000 - 3% ماليات و عوارض شماره گذاري 2796000 -بيمه شخص ثالث 2720000
پلاك 250000 --- جمع مبلغ فروش 101766000 -- سود مشاركت تا تاريخ 31/4/86 :1268000
مبلغ قابل پرداخت توسط مشتري :50398000
مبلغ پيش پرداخت سال گذشته 50100000
مدل e1 جمعا 104980000 برام تموم ميشه !!!
در دعوت نامه ایران خودرو معلوم نشده که چقدر مربوط به سود مشارکت و مالیات وعوارض هست.
ولی میتوان به صورت دستی حساب کرد که با اعمال 3 درصد مالیات و عوارض م سپس کسر سود مشارکت قیمت مورد نظر حاصل میشود.
علاقه مندان میتوانند لینک دعوت نامه را از پست 580 صفحه 45 دریافت کنند.

KAZEMLU
2 June 2007, 10:56 PM
در دعوت نامه ایران خودرو معلوم نشده که چقدر مربوط به سود مشارکت و مالیات وعوارض هست.
ولی میتوان به صورت دستی حساب کرد که با اعمال 3 درصد مالیات و عوارض م سپس کسر سود مشارکت قیمت مورد نظر حاصل میشود.
علاقه مندان میتوانند لینک دعوت نامه را از پست 580 صفحه 45 دریافت کنند.
آقا 3 در صد برای مالیات ساخت است و سود مشارکت هم به دو ماه اول تعلق نمی گیرد یعنی برای شما 125 هزار تومان سود مشارکت (دو و نیم ماه ضربدر ماهی 50 هزار تومان)

hamid1504
2 June 2007, 11:03 PM
زمان تحويل e1 رو تو دعوتنامه حد اكثر 1 ماه پس از دريافت الباقي مبلغ 20/3/86 نوشته
ولي فكر ميكنم زودتر از يكماه تحويل بدن
در مورد رنگها من نوك مدادي انتخاب كرده بودم و تو نمايندگي پارس خودرو ميگفتن امكان تغيير رنگ يا اپشن موجود نيست فكر كنم بدليل اينكه سري اول ماشينها توليد شده .
اپشن يكي من رو نوشته e1+cp

reza engine
3 June 2007, 11:02 AM
جدیدا من حداقل روزی یکی تو خیابون ها می بینم، البته اکثرا نقره ای و قرمز.
یکیش که پارک بود و البته قرمز حسابی ور انداز کردم، مونتاژ پارس خودرو بود، پشت شیشه عقب دو تا برچسب چسبوندن، سمت راستی پارس خودرو و سمت چپی ELF بود که پشت مگان هم چسبوندن.
شیشه های ماشین دور تا دور ایرانیه، لاستیک ها هم بارز
چراغ سوم پشت شیشه و سر دنده خیلی ضایع بود.
صاحبش تا سوار ماشین شد خم شد و شیشه سمت شاگرد رو دستی آورد پایین، الان دیگه همه ماشین ها شیشه برقی جلو رو دیگه دارن.
تو دوزی و رو دری هاش خیلی بهتر از 405 است. تو خیابون که حرکت میکنه یه سرو گردن بلند تر، جلوش عضلانی تره نسبت به 405 ولی عقب و بقلش قابل تعریف نیست.
راستی توی مرکز آپشن ایساکو سر زنجان یه E0 سفید رو دارن اسپرت میکنن، من که اونجا بودم دو روز پیش صندلی هاشو داشت عوض می کرد و چرمی کرم مینداخت، کل وسط داشبورد و ضبط رو هم ریخته بود بیرون. همه قطعات علامت Dacia داشت.
جاوی ماشین رو جک بود به ارتفاع خیلی زیاد احتمالا می خواستن رینگ اسپرت بندازن، کیفیت دیسک های جلو خوب بود و ضمنا مثل پژو خنک کننده هم داشت. با وجود اینکه جلوی ماشین خیلی رو هوا بود ولی هر چهار تا در به راحتی باز و بسته میشد که نشون میده شاسی خوبی باید داشته باشه و چرخ های عقب هم خیلی زیبا تو گلگیر های عقب جا گرفته بودن، فنر بندی عقبش حرف نداره و وقتی می خوابه خیلی جذاب میشه. راستی کیفیت ساخت جلو پنجرش مثل اسباب بازی چینی بود، سپر ها و جلو پنجره همگی سفید رنگ شده بود که خیلی به زیبایی ماشین کمک کرده بود.
دو تا E1وE2 هم که پلاک شدن اونجا پارکه، به نظرم مال کارمند های همون جا بود.
اگه مسیرتون خورد یه نگاهی بندازین، حتما تا الان تکمیل شده.

shabafrooz
3 June 2007, 12:33 PM
آقا کسی از قیمت نهایی {ای 2} خبری نداره؟

saedraz
3 June 2007, 12:53 PM
آقا کسی از قیمت نهایی {ای 2} خبری نداره؟

بدون حساب سود مشارکت و مجموعه LP

قیمت اعلام شده 10600000
3 درصد مالیات = 318000
بیمه 272000
هزینه شماره گذاری 25000

قیمت کل 11215000 تومان

البته این فقط احتمال هست و با توجه به گفته دوستان حساب کردم

emad62
3 June 2007, 05:33 PM
با این حساب E2 فول[باLP ] و هزینه های جانبی دست کم 12-13 تا آب میخوره!
حالااز قیمت مجموعه ی LP کسی خبر نداره؟ امروز من به یه نمایندگی زنگ زدم اما طبق معمول اینا اصلاً تو باغ نبودن!
در مورد رنگهای سایپا هم اگه کسی اطلاع دقیقی داره اینجا بزاره/

shabafrooz
3 June 2007, 09:16 PM
تو رو خدا ببینید هندوستانی که دو سه ماه تولید لوگانو راه انداخته چی زده و چی می خواد تحویل ملتش بده اون هم تو این فاصله زمانی کم.با این کیفیت عالی

اینم ایران با این خودروسازهای همیشه گشنه. که فقط دنبال راهی هستند تا سودشونو بالا ببرن .کیفیت و خواست مردم هم براشون اصلا مهم نیست.

بعد از دیدن لوگان هند از تندر ایران مایوس شدم. نظر شما چیه؟

http://www.mahindrarenault.com/logan/images/n360/Logan.html

سود انباشته
3 June 2007, 10:12 PM
سلام
قیمت E1 برای ثبت نام کنندگان برابر هست با:
10048600 تومان
یعنی اختلاف قیمت E1 با E0 برابر هست با:
1029200تومان

سود انباشته
4 June 2007, 08:34 AM
سلام
ایا به نظر شما انتخاب رنگ خاکستری متالیک برای تیپ E-0 کار درستی بوده است؟؟
دلیل انتحاب رنگ خاکستری فقط و فقط به خاطر سیاه بودن رنگ سپر بوده هست که باعث یکنواختی رنگ ماشین هست.
ایا رنگ نقره ای در تیپ E-0 را میپسندید؟

3700
(http://www.divshare.com/download/829232-6d3)

3701
(http://www.divshare.com/download/829228-ccc)

ایا سپر سیاه رنگ با رنگ نقره مناسب هست یا خیلی به چشم نمیاد؟؟؟؟؟

کسی از دوستان عکسی از رنگ خاکستری متالیک نداره؟

emad62
4 June 2007, 08:11 PM
سلام
ایا به نظر شما انتخاب رنگ خاکستری متالیک برای تیپ E-0 کار درستی بوده است؟؟
دلیل انتحاب رنگ خاکستری فقط و فقط به خاطر سیاه بودن رنگ سپر بوده هست که باعث یکنواختی رنگ ماشین هست.
ایا رنگ نقره ای در تیپ E-0 را میپسندید؟

3700
(http://www.divshare.com/download/829232-6d3)

3701
(http://www.divshare.com/download/829228-ccc)

ایا سپر سیاه رنگ با رنگ نقره مناسب هست یا خیلی به چشم نمیاد؟؟؟؟؟

کسی از دوستان عکسی از رنگ خاکستری متالیک نداره؟


دوست عزیز انتخاب رنگ یک امر کاملاً سلیقه ایه اما با این وجود از نظر زیبایی ، نشست و [composition] رنگها (ترکیب رنگها) روی همدیگه خاکستری با سیاه هماهنگتر است. ولی در مورد خودرو شکل خودرو، رنگ و قیافه چراغها خیلی بر روی رنگها تاثیر داره/ بطور کلی در مورد تندر خاکستری با سیاه قشنگه/
[یه عکس داشتم که متاسفانه آپلود نمیشه]

emad62
4 June 2007, 08:44 PM
تو رو خدا ببینید هندوستانی که دو سه ماه تولید لوگانو راه انداخته چی زده و چی می خواد تحویل ملتش بده اون هم تو این فاصله زمانی کم.با این کیفیت عالی

اینم ایران با این خودروسازهای همیشه گشنه. که فقط دنبال راهی هستند تا سودشونو بالا ببرن .کیفیت و خواست مردم هم براشون اصلا مهم نیست.

بعد از دیدن لوگان هند از تندر ایران مایوس شدم. نظر شما چیه؟

http://www.mahindrarenault.com/logan/images/n360/Logan.html


در مورد کیفییت: اونجا هند است ، [یکی از بزرگترین اقتصادهای منطقه ای و حتی جهانی] نه ایران!!
شرکت ماهیندرا یک شرکت خصوصی است[نه دولتی] که رابطه ی خوبی با شرکت فرانسوی رنو داره-
اما با دیدن تولیدات اونا:
1-تودوزی شون عالیه - شبیه مگانه:http://www.mahindrarenault.com/logan/logan-features-interiors.html
2-موتوری که برای تولید لوگان در هند استفاده میشه در 3 نوع [حداکثر قدرت 90hp] از نوع موتور تولید ایران نیست/ موتور ایران قویتره:icon_cool
http://www.mahindrarenault.com/logan/logan-specifications-techspecs.html
3-رنگ مشکی خیلی قشنگهhttp://www.mahindrarenault.com/logan/logan-showcase-colours.html
به هر حال دعا میکنم تولید داخل ما هم به این کیفییت باشه

reza engine
6 June 2007, 07:57 AM
كندي در واردات قطعات خودرو

ايسنا- به دليل مشكل گشايش LC از سوي بانك‌هاي خارجي، واردات قطعات خودرو با كندي مواجه شده كه اين عامل بر روي توليد خودرو تاثير گذاشته است. </B>
احمد نعمت بخش، دبير انجمن خودروسازان ايران با بيان اين مطلب افزود: اخيرا بانك‌هاي ايراني در خارج از كشور با مشكل گشايش اعتبار LC مواجه شده‌اند و به همين دليل با اولويت اقدام به گشايش اعتبار مي‌كنند. از طرفي برخي از گمرك‌هاي كشورهاي اروپايي نيز اجازه خروج قطعات خودرو را به دليل كاربري دوگانه آن نمي‌دهند و يا با تاخير، آنها را ترخيص مي‌كنند. وي افزود: به عنوان نمونه شركت ZF آلمان هم اكنون توليد برخي گيربكس‌هاي خود را در ايران متوقف كرده و به همين دليل است كه خودروسازاني كه‌ درصد وابستگي محصولاتشان زياد است، با مشكل مواجه شده‌اند.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا توقف خطوط توليد كرمان خودرو و كندي در توليد پژو پرشيا ELX، پژو 206 و زانتيا و يا كيا ريو به همين دليل بوده است؟ گفت: واردات خودروهاي با ساخت داخل كم يا قطعات مهم با مشكل مواجه شده است. البته ما هم تعطيلي خطوط كرمان خودرو را شنيده‌ايم كه به نظر مي‌رسد به دليل مشكل واردات قطعه باشد.
در همين رابطه مدير فروش يك شركت خودروساز خارجي در ايران نيز گفت: هم اكنون خط توليد كاميون‌هاي پيشرفته بنز و محصولات سنگين ولوو در ايران كند يا متوقف شده است كه علت آن نيز سخت‌گيري كشورهاي اروپايي در ترخيص كالا يا كم بودن بانك‌هايي است كه بتوانند گشايش اعتبار كنند، از طرفي ميزان گشايش اعتبار بانك‌هاي باقي‌مانده نيز محدود است. </B>

faraz45
6 June 2007, 12:04 PM
دبیر انجمن خودروسازان کشور :
مشکل خاصی در زمينه تندر 90 وجود ندارد
چهارشنبه، 16 خرداد 1386
ساعت: 11:08 Wednesday, June 06, 2007
كد خبر: 33325
http://khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\8369.jpg&Width=260
http://khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو ، دبیر انجمن خودروسازان کشور گفت:مسایل مربوط به تندر 90حل شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
احمد نعمت بخش در گفت وگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت: تولید هر خودروی جدید ابتدا از تیراژ کم شروع می شود و به تدریج به تولید بالا می رسد.
وی افزود :با توجه به اعلام اسامی حدود 2400 نفر از متقاضیان تندر توسط شرکتهای پارس خودرو و ایران خودرو که در خرداد ماه خودروهایشان واگذار می شود ،خودروسازان می توانند در اواخر خرداد توان تولیدی خودررا بررسی کنند.
وی خاطر نشان کرد : با بررسی توان تولید خودروسازان می توانند میزان توانمندی خود برای تیرماه را بر آورد و با افزایش تولید ،تعهدات خود را به ترتیب عملی نمایند.

reza-logan
6 June 2007, 12:42 PM
به گزارش خبرخودرو ، مهندس مهرداد بذر پاش مدير عامل پارس خودرو در مجمع عمومي سالانه عادي اين شركت گفت :
هم اكنون پارس خودرو درصورت تامين قطعات آمادگي دارد روزانه 200 دستگاه تندر 90 توليد نمايد كه در نيمه دوم امسال اين ظرفيت به500 دستگاه در روز افزايش خواهد يافت .

مهندس بذر پاش خط توليد ال 90 در پارس خودرو را خطي جديد ، مدرن ، رباتيك و مجهز به تجهيزات دقيق براساس استاندارد روز اروپا عنوان كرد و گفت: با توجه به خدمات پس از فروش گسترده و كيفيت محصول تندر 90 پارس خودرو ، مسلما" اين محصول با استقبال مشتريان مواجه خواهد شد .

emad62
6 June 2007, 12:55 PM
:icon_surp
دبیر انجمن خودروسازان کشور :
مشکل خاصی در زمينه تندر 90 وجود نداردhttp://khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو ، دبیر انجمن خودروسازان کشور گفت:مسایل مربوط به تندر 90حل شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
احمد نعمت بخش در گفت وگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت: تولید هر خودروی جدید ابتدا از تیراژ کم شروع می شود و به تدریج به تولید بالا می رسد.
.

اینا اگه ساکت باشن و کمتر دروغ تحویل مردم بدهند بهتر نیست؟؟؟
این آقایون هر روز یک "جُک" جدید به خورد ملت میدن.
کلاه خودشونو سر ملت گذاشتن حالا این خالی بندیاشون مثل نمک رو زخم میمونه...
مدیریت بخش: دوست عزیز لطفا آرامش خودتون رو حفظ کنید و اینجا محل مناسبی برای تخلیه نیست!
حق کاملا با شماست ولی لطفا راعایت حال مارا هم بکنید:icon_cool ----------------------------


متقاضيان تندر در مرحله تکميل پرونده
چهارشنبه، 16 خرداد 1386
ساعت: 11:20 Wednesday, June 06, 2007
كد خبر: 33326

http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو ، 1200 نفر از متقاضیانی که اسامی آنها در قرعه کشی تندر 90 برای دریافت این خودرو در مرحله نخست واگذاری تندر 90 از شرکت پارس خودرو اعلام شده بود ،در حال تکمیل پرونده هایشان هستند.
این افراد از هشتم خرداد ماه جاری در حال تکمیل پرونده ،انجام مراحل اداری، مالی و اسنادی می باشند تا پس از طی این مراحل خودروی خودرا تحویل بگیرند.بر این اساس تاکنون بیش از یک هزار نفر از افرادی که اسامی آنها توسط شرکت پارس خودرو اعلام شده بود کار تکمیل پرونده هایشان را انجام داده اند.
به گزارش خبر خودرو واگذاری تندر 90 باهماهنگی شرکتهای ایران خودرو ،سایپا و رنو پارس پس از طی مراحل اداری انجام می شود

emad62
6 June 2007, 09:08 PM
اینا اگه ساکت باشن و کمتر دروغ تحویل مردم بدهند بهتر نیست؟؟؟این آقایون هر روز یک "جُک" جدید به خورد ملت میدن.کلاه خودشونو سر ملت گذاشتن حالا این خالی بندیاشون مثل نمک رو زخم میمونه...
مدیریت بخش: دوست عزیز لطفا آرامش خودتون رو حفظ کنید و اینجا محل مناسبی برای تخلیه نیست!حق کاملا با شماست ولی لطفا راعایت حال مارا هم بکنید ----------------------------
"تخلیه!!!!؟؟ " :icon_cool من اصلاً همچین منظوری نداشتم!!
من فقط یه پیشنهاد به آقایون دادم: اینا اگه ساکت باشن و کمتر دروغ تحویل مردم بدهند بهتر نیست؟؟؟ همین!!
***************************
این سایت "ماهیندرا "عجب عکسایی از logan گذاشته:

http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_1_1024.jpg (http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_1_1024.jpg)
http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_2_1024.jpg (http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_2_1024.jpg)
http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_3_1024.jpg (http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_3_1024.jpg)
http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_4_1024.jpg (http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_4_1024.jpg)
http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_5_1024.jpg (http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_5_1024.jpg)
http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_6_1024.jpg (http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_6_1024.jpg)
http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_7_1024.jpg (http://www.mahindrarenault.com/logan/images/wallpaper/logan_wallpaper_7_1024.jpg)و اینم دو تا screensavers
http://www.mahindrarenault.com/logan/logan-world-screensavers.html (http://www.mahindrarenault.com/logan/logan-world-screensavers.html)
امیدوارم مقبول طبع دوستان واقع شده باشه

hooman62
6 June 2007, 09:53 PM
دوستان این هم نمای 360 درجه از داخل این اتومبیل که از سایت هندی گرفتم.
خداییش جا داره ها
http://www.mahindrarenault.com/logan/images/n360/Logan.html

shabafrooz
6 June 2007, 10:29 PM
توی عکسهای لوگان هند اگه دقت کنید یه تغییرات جزیی دادن که خیلی رو تیپ ماشین تاثیر میذاره

یه نمونه هم مربوط به تیونینگ تو این تصاویر ببینید.

http://www.irapic.com/uploads/1181203907.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181181308.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181173997.jpg

emad62
6 June 2007, 11:32 PM
یه خبر داغ داغ داغ...

منبع دنیای اقتصاد
تعداد مشاهده : 23 بار کد خبر : DEN- 48556 تاريخ چاپ : پنجشنبه 17 خرداد 1386

هفته آينده، دور دوم قرعه‌كشي تندر 90

گروه خودرو- يك مقام آگاه در گفت‌وگو با «دنياي اقتصاد» از قرعه‌كشي مرحله دوم تندر 90 طي هفته آينده خبر داد.</B>
وي افزود: كميته تندر 90 سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران همانند دور نخست بر اين قرعه‌كشي نظارت خواهد داشت تا اين خودرو به صورت عادلانه به ثبت‌نام‌كنندگان تحويل داده شود.
وي در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص اينكه مشكلات كمبود قطعه اين خودرو براي دور دوم برطرف شده است يا خير، گفت: قطعات مورد نياز براي توليد تندر 90 از گمرك ترخيص شده و هيچ مشكلي براي اين مرحله وجود نخواهد داشت.
مرحله نخست قرعه‌كشي تندر 90 چندي پيش در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران برگزار شد تا براساس وعده مسوولان تندر 90 خردادماه به مشتريان تحويل داده شود اما با توجه به اينكه قرار است 30 روز پس از پرداخت قسط آخر، به برندگان، خودرو تحويل داده شود، بنابراين عرضه تندر 90 در خردادماه كاملا منتفي است. حال با توجه به اين موضوع در صورتي كه هفته آينده دور دوم قرعه‌كشي تندر 90 برگزار شود تحويل خودرو به برندگان اين دوره احتمالا به مردادماه موكول خواهد شد.
از طرفي مهرداد بذرپاش، مديرعامل پارس خودرو، در مجمع عمومي عادي سالانه اين شركت گفته است هم اكنون پارس خودرو در صورت تامين قطعات آمادگي دارد روزانه 200 دستگاه تندر 90 توليد كند كه در نيمه دوم سال‌جاري اين ظرفيت به 500 دستگاه در روز افزايش خواهد يافت. بذرپاش كه در جمع سهامداران سخن گفته، توليد اين خودرو را در صورتي امكان‌پذير مي‌داند كه قطعات به موقع تامين شود. اگرچه وي ظرفيت بالاي توليد اين خودرو و خط توليد مدرن شركت متبوعش را به رخ ديگر رقيب خود مي‌كشد اما اگر قطعه‌اي نباشد خط توليد، چه سنتي و چه مدرن، بلا استفاده خواهد ماند همچنان كه ماه‌ها است بلا استفاده مانده و با ظرفيت پاييني مشغول به كار است. </B>

KAZEMLU
7 June 2007, 07:08 AM
آقا خوش خبر باشی.دستت درد نکنه از خبر داغت .ببینیم اینبار دوستان پارتی کلفت به ما فرصت می دهند یا نه؟

emad62
7 June 2007, 11:57 AM
فردا ايران خودرو یه نمایشگاه در زمينه خودروهاي اسپرت تيوتينگ و آپشن در مجموعه ورزشي انقلاب برگزار میکنه که از این قراره:
"به گزارش مديريت ارتباطات در اين نمايشگاه مدلهاي جديد خودروهاي سفارشي 206 اس دي، پژو 206 معمولي پارس، پارس ELX ،سمند معمولي ، سمند LX سفارشي، سورن، سوزوكي ، تندر 90 و سمند جوانان در معرض ديد عموم قرار مي گيرد.
خودروهاي آپشن و سفارشي ايران خودرو به استانداردهاي روز دنيا مجهزشده اند از جمله آپشن هاي جديد خودروهاي عرضه شده در اين نمايشگاه سيستم ضد سرقت پيشرفته ايموبيلايزر، سيستم محافظ شيشه بالابرAnti trap، سيستم Power Window (بسته شدن اتوماتيك شيشه هاي خودرو در هنگام قفل شدن دربها) سيستم توسعه كنترل سرعتي( كروز )، رينگ هاي آلومينيومي جديد با استايل 2007، سيستم اطفاءحريق استاندارد، سيستم صوتي جديد و قطعات تزئيناتي جديد، سنسور دنده عقب دوربين دار با ديد در شب، نقشه خوان( GPS )و سقف شيشه اي ( Sunroof) مجهز است.
ايران خودرو در اين نمايشگاه محصولات خود را به صورت ويژه به علاقمندان عرضه خواهد كرد."
دوستانی که علاقمند هستن و وقتشو دارند حتماً تشریف ببرن اما خواهشاً دوربین ببرید و برا ما هم سوغاتی عکساشو بیارن

زمان و مکان: از از 17 الي 25 خرداد / بزرگراه چمران ، خيابان سئول ، مقابل درب جنوبي نمايشگاه بين المللي تهران

----------------
این مقاله هم ارزش یه بار خواندن رو داره-البته 2یه خورده قدیمیه...:
طراحي لوگان
مقدمه:
قيمت خودروها نسبت به يك دهه گذشته روند افزايشي داشته است. دليل اين افزايش قيمت، بالارفتن ضريب ايمني خودرو، افزايش سطح تكنولوژي و لوكس شدن خودروهاست؛ بنابراين قيمت برخي از خودروهاي سواري به راحتي به بيست هزار دلار ميرسد. با تمامي اين اوصاف شركت خودروسازي رنو در سال 1998 تصميم گرفت اتومبيلي طراحي كند كه در عين زيبايي، ايمني و مدرن بودن قيمتي حدود پنج هزار يورو داشته باشد. استراتژي رنو خلق اتومبيلي براي بازارهاي نوظهور و خانواده هايي بود كه تاكنون اتومبيل نداشته‌اند. اين بازار 80% جمعيت جهان را تشكيل مي‌دهد.
پيش از اين قرار بود ال-90 در بازارهاي اروپاي شرقي، آسيا، آمريكاي لاتين و آفريقا عرضه شود اما پس از پرده برداري از لوگان 6000 دلاري اروپاي غربي هم به وجد آمد و قيمت بسيار پايين اين خودرو سبب شد شركت رنو تصميم به عرضه اين خودرو در بازارهاي اروپاي غربي داشته باشد.
بر اساس برنامه‌هاي رنو، عرضه لوگان از ژوئن 2005(خرداد ماه 84) در فرانسه و با آرم داچيا رنو آغاز مي‌شود. اين خودرو به ترتيب طي ماه جولاي (تير ماه 84) در آلمان و اسپانيا نيز عرضه مي‌شود. در طي يك سال اين خودرو در بازارهاي هلند، ايتاليا و اتريش نيز عرضه خواهد شد. اين خودرو براي عرضه در اين بازارها از ترمز ABS و دو كيسه هوا به صورت استاندارد استفاده مي‌كند و البته قيمتي در حدود 7500يورو خواهد داشت.
هم‌اكنون در بازار اروپاي غربي خودروهاي زير قيمت 10هزار يورو بسيار محدود هستند و اكثرا خودروهاي كلاس A (هم اندازه سپند در ايران) را شامل مي‌شوند، به همين دليل پيش‌بيني شده ال-90 و حضور آن در بازار اروپاي غربي، بازار خودروهاي اقشار كم‌درآمد و متوسط كه پيش از اين تنها توانايي خريد خودرو دست دوم را داشتند تحت تاثير قرار دهد.
لازم به ذكر است كه عرضه لوگان به بازار اروپاي شرقي از سپتامبر سال گذشته ميلادي (شهريور 83) آغاز شده و با استقبال روبه‌رو شده است. ضمن اين كه توافقات اوليه براي توليد اين محصول در هند با تيراژ پنجاه هزار دستگاه در سال قطعي شده و در سال 2007 وارد بازار اين كشور خواهد شد.
خودروي ال-90 كه خصوصياتي شبيه به كياريو، هيوندايي ورناي و فولكس گل دارد، قرار است در سال 2006 يورو در ايران عرضه شود.
طراح لوگان كنث ملويل است. او اسكاتلندي است و پيش از آنكه به رنو بپيوندد در شركت بنز مشغول به كار بوده است. در زير گفتگو با وي را مي‌خوانيد.

سوال: آيا اين درست است كه شما اتومبيلي طراحي كرده ايد كه ظرفيت 4 بزرگسال، يك حيوان خانگي، يك وان دستشويي و 100 كيلو سيب زميني را دارد؟!
پاسخ: (با خنده) تيم طراح محصول ما ابتدا تحقيقاتي را در روماني انجام داد و اين كه شما مي فرماييد در روماني صحيح است. در اين كشور افراد از اتومبيلشان براي انجام هر كاري استفاده مي‌كنند، حتي براي حمل و نقل اشياء بزرگ؛ ولي تاكنون مردم اين كشور اتومبيلهايي كوچك و با طراحي هاي ضعيف در اختيار داشته اند ونياز به داشتن اتومبيلي با قابليت حمل و نقل افراد و اشياء در اين كشور حس مي‌شد. برنامه اوليه توليد محصول، ماشيني بود با قيمت پايين، فضاي زياد و زيبايي يك اتومبيل سواري.
س: چطور قصد داشتيد خودرويي با قيمت پايين بسازيد؟
ج: ما مجبور بوديم كه عنصر هزينه را در اولويت قرار دهيم. در واقع كاهش هزينه تمام شده، تبديل به نيروي محركمان در طراحي اين خودرو گرديد.
به طور كلي راه حل هاي تكنيكي براي كاهش هزينه وجود دارد و ما براي طراحي اين خودرو پيرامون اين تكنيكها كار كرديم. ما گفتگوها و جلسات بسياري با مهندسينمان داشتيم. ما سعي داشتيم كه خودرو محكم و مدرن باشد و در عين حال قصد داشتيم سادگي آنرا حفظ كنيم. هنگامي كه شما محصولي با طراحي پيچيده وارد بازار مي كنيد مسلما با مشكلات كيفي مواجه مي‌شويد. ما قصد داشتيم از ريسك مسايل كيفي بپرهيزيم چون اين مساله باعث بالا رفتن هزينه تعمير و نگهداري اتومبيل خواهد شد.
س: نقاط كليدي كه شما را ياري داد تا قيمت را كاهش دهيد چه بودند؟
ج: مثلا داشبورد لوگان يكي از قطعاتي است كه به صورت تزريقي ساخته مي‌شود. همين امر باعث مي‌شود كه فرآيند مونتاژ و كنترل كيفيت آن به حداقل ممكن برسد. در حاليكه داشبور اتومبيلهاي كلاس متوسط در اروپاي غربي داراي قطعات متعددي است. ما قصد نداشتيم كه داشبورد را باقطعات متعدد و تكميلي بسازيم. در داشبورد لوگان فقط در كنسول راديو- ضبط از قطعات رنگي استفاده شده است.
س: چه چيزي وجه تمايز لوگان از ساير اتومبيلها و ساير تلاشها براي ساخت اتومبيلي جهاني است؟
ج: بسياري از شركتها سعي در طراحي محصولي جهاني دارند در حاليكه اين محصول را براي بازار كشورشان طراحي كرده اند، در حاليكه ما اساسا اتومبيلي را براي بازارهاي نوظهور جهاني طراحي كرده‌ايم. ما هزينه‌هاي طراحي و توسعه را با استفاده از قطعات مدلهاي فعلي رنو مثل، رنو Clio، رنو Modus و نيسان Micra كاهش داده ايم و قادريم تجهيزات مورد نياز را براي هر كشوري كه لوگان در آن توليد خواهد شد حمل كنيم.
س: در چه موارد ديگري سياست كاهش هزينه بهاي تمام شده را اجرا كرديد؟
ج: به عنوان مثال زه روي در اتومبيل را در نظر بگيريد. در لوگان زه سمت چپ و راست يكسان هستند، در حاليكه در اتومبيلهاي گران قيمت آنها متفاوتند و براي توليد نيز دو قالب راست و چپ براي آنها طراحي مي‌گردد، در حاليكه در لوگان يك قالب داريم و براي نصب آنها نيز از يك دستگاه استفاده مي‌شود.
س: تحليل گران صنعت خودرو در بانك Deutsche اعلام كرده اند كه اگر شما لوگان را بدون Option و با قيمت 6000 دلار بفروشيد، به ازاي هردستگاه 36 دلار زيان خواهيد داشت، در حاليكه آقاي شوايتزر (مدير عامل سابق رنو) معتقد است كه لوگان 5% حاشيه سود دارد. شما اين تناقض را چگونه توجيه مي كنيد؟
ج: دقت كنيد. لوگان مثل مك دونالد است. محصولي ارزان است و براي سودآوري بايد توليد انبوه و فروش انبوهي در بازارهايي مثل ايران، هند و روسيه داشته باشد. ما هم اكنون در حجم توليدي بالاي نقطه سر به سر هستيم. اين تنها راهي است كه ميتواند هزينه اين سرمايه گذاري را پوشش دهد و مسلما حاشيه سود هر دستگاه لوگان به اندازه حاشيه سود پورشه نيست. به علاوه بسياري از مشتريان اتومبيل را به صورت Full Option خريداري خواهند نمود بنابراين متوسط قيمت فروش در اروپا به 9000 دلار خواهد رسيد.
س: مجددا اين سوال را تكرار مي‌كنم. در چه موارد ديگري سعي در كاهش هزينه طراحي و توليد داشته‌ايد؟
ج: با مشاهده لوگان درخواهيد يافت كه تا حد ممكن تكنولوژي اين خودرو را در حد ساده‌اي نگه داشته‌ايم، مثلا براي طراحي دكوراسيون داخلي در برخي از اتومبيلهاي لوكس از روش WATER- BATH كه تكنولوژي پيشرفته‌اي دارد استفاده مي‌شود. اين تكنولوژي هزينه بر هم هست. در حاليكه در جايي مثل هند چنين تكنولوژي وجود ندارد و ما براي طراحي دكوراسيون داخلي فقط از رنگ استفاده كرديم.
س: برخي معتقدند ظاهر خارجي خودرو قديمي است و خيلي مدرن نيست. آيا شما در طراحي اين قسمت هم سعي در كاهش هزينه داشته‌ايد؟
ج: ما به دنبال طرحهاي ساده رفته‌ايم. درست است كه ظاهر خارجي خودرو خيلي اغوا كننده نيست ولي ساده است. مثلا شيشه جلوي آن منحني بسيار ساده‌اي دارد. اگر شيشه را با منحني دوبل طراحي مي‌كرديم در فرآيند توليد با مشكلات عديده‌اي مواجه مي‌شديم. مثلا در رنو Espace از منحنيهاي پيچيده استفاده كرده ايم كه توليد آن كار ساده‌اي نيست. در ضمن ما از فولاد موجود در روماني براي طراحي استفاده كرده‌ايم كه نسبت به فولاد موجود در اروپاي غربي سخت تر حالت داده مي شود بنابراين به دنبال ساخت بدنه‌اي ساده رفتيم.
س: به عقيده شما رقيب اصلي لوگان چه اتومبيلي است؟ و آيا شما خودروساز خاصي را به عنوان الگوي خودتان انتخاب كرده‌ايد؟
ج: ما به تاتا موتور هند خيلي نزديكيم. از لحاظ طراحي آنها كارهاي عجيب و غريب نمي‌كنند. آنها نيز به دنبال ساخت اتومبيلي هستند كه به نظر مدرن باشد. خودرو تاتا Indigo رقيب ما تلقي مي‌گردد ولي از لوگان گرانتر است.
س: به عنوان آخرين سوال، كدام بخش طراحي لوگان از همه سخت تر بود؟
ج: مشكل سازترين و چالش سازترين بخش طراحي لوگان حفظ تفاخر و غرور آن بود. ما چيزي مي‌خواستيم كه در عين زيبايي تا حد ممكن جذاب باشد. مثلا زمانيكه من در بنز بودم طراحي SLK و بنز كلاس S از مشكل ترين طراحي ها بود.
منبع: Bussiness week ، 4 جولاي 2005 همراه با برخي اضافات
بنقل از http://mortazaga.blogfa.com

r222
8 June 2007, 06:32 PM
امروز جمعه 18 خرداد 86 به نمايشگاه اتومبيل هاي اسپرت واقع در ورزشگاه انقلاب رفتم. دو دستگاه
خودرو تندر 90 درآنجا مشاهده نمودم. اولي مدلE2 فول قرمز پارس خودرو و دومي مدل e0 سفارشي
ايران خودرو كه تندر پارس خودرو مرغوب تر به نظر مي آمد. جالب اينكه در صندوق عقب با كليد باز ميشد.
از نظر ظاهري مانند تويوتا كرولا بدنه پف كرده دارد. مسئولش ميگفت بدنه محكمي دارد و كولر وحشتناكي
دارد. و روزي 20 دستگاه در ايران خودرو توليد ميشود. لاستيگهاي بزرگي داشت وقتي پشت فرمان نشستم به نظر م جادار بود. در كل از انتخاب خود راضي شدم. دوستان ميتوانند سري به نمايشگاه زده
و نظر خود را بيان كنند .

truthy76
8 June 2007, 06:55 PM
دوست عزیز، ممنون از لطفت، لطفاً در مورد ساعت کاری نمایشگاه اشاره بفرمایید.

emad62
8 June 2007, 07:57 PM
بنظر من در یه همچین نمایشگاههایی میشه اطلاعات خوبی در مورد تندر بدست آورد- / /تندرهای ایرانخودرو و پارس خودرو رو با هم مقایسه کنید/دوستانی که نمایشگاه تشریف میبرند لطفاً در مورد قیمت آپشنهای تکمیلی[LP] برای E2 بپرسید و اینکه الان در پارس خودرو روزی ؟؟؟تا تولید میکنند؟ اگه عکس هم گرفتید که چه بهتر/

hossein68
9 June 2007, 12:01 AM
عزیزان نمایشگاه از ساعت 2 تا 10 یا 11 شب هست محلش هم باشگاه انقلاب هست .
تا 25 خرداد وقت دارین برین .من خودم روز آخر میرسم برم .حتما یه سر بزنید.


توی عکسهای لوگان هند اگه دقت کنید یه تغییرات جزیی دادن که خیلی رو تیپ ماشین تاثیر میذاره

یه نمونه هم مربوط به تیونینگ تو این تصاویر ببینید.

http://www.irapic.com/uploads/1181203907.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181181308.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181173997.jpg

دوست عزیز با تشکر از اینکه این عکسها رو گذاشتین ولی یه مطلبی رو من باید ذکر کنم که فرمان در اتومبیلهای هندی در سمت راست قرار دارد نه در سمت چپ .و فکر نمیکنم هندیها بتونند که یک خودرو
با فرمان چپ در کشورشون برونند.باز هم شرمنده جناب شب افروز

http://irapic.com/thumbs/1181211713.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=19232) http://irapic.com/thumbs/1181150883.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=19230)
http://irapic.com/thumbs/1181230989.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=19231) http://irapic.com/thumbs/1181157664.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=19229)

http://irapic.com/thumbs/1180509435.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=16586)http://irapic.com/thumbs/1180487190.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=16576) [/URL] [URL="http://irapic.com/picshow.php?id=16580"]http://irapic.com/thumbs/1180465603.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=16576)
http://irapic.com/thumbs/1180653535.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=17329) http://irapic.com/thumbs/1180718661.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=17330) http://irapic.com/thumbs/1180681298.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=17328)
امیدوارم از این عکسها خوشتون باید.

El Padrino.
9 June 2007, 11:28 AM
ال نود سری اول رو دادن ؟ الان ثبت نام می کنن ؟ چند میگیرن ؟

amahdavi2004
9 June 2007, 12:49 PM
مثلا شيشه جلوي آن منحني بسيار ساده‌اي دارد. اگر شيشه را با منحني دوبل طراحي مي‌كرديم در فرآيند توليد با مشكلات عديده‌اي مواجه مي‌شديم.
اگر از دوستان كسي با اين ماشين رانندگي كرده است بفرمايد آيا راننده سر پيچها مشكل ديد دارد (مثل سمند) و انحناي كم شيشه جلو و محل قرارگيري ستونها نقطه كور ايجاد مي كند؟
ديد عقب نيز با توجه به برآمدگي صندوق عقب چگونه است؟

ehsan53
9 June 2007, 03:22 PM
ال نود سری اول رو دادن ؟ الان ثبت نام می کنن ؟ چند میگیرن ؟

سلام دوست عزيز
با اين جمله شما من ياد اصحاب كهف افتادم البته شوخي مي كنم
هنوز هيچي ندادن عزيز

shabafrooz
9 June 2007, 04:04 PM
عزیزان نمایشگاه از ساعت 2 تا 10 یا 11 شب هست محلش هم باشگاه انقلاب هست .
تا 25 خرداد وقت دارین برین .من خودم روز آخر میرسم برم .حتما یه سر بزنید.دوست عزیز با تشکر از اینکه این عکسها رو گذاشتین ولی یه مطلبی رو من باید ذکر کنم که فرمان در اتومبیلهای هندی در سمت راست قرار دارد نه در سمت چپ .و فکر نمیکنم هندیها بتونند که یک خودرو
با فرمان چپ در کشورشون برونند.باز هم شرمنده جناب شب افروز

http://irapic.com/thumbs/1181211713.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=19232) http://irapic.com/thumbs/1181150883.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=19230)
http://irapic.com/thumbs/1181230989.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=19231) http://irapic.com/thumbs/1181157664.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=19229)

http://irapic.com/thumbs/1180509435.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=16586)http://irapic.com/thumbs/1180487190.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=16576) http://irapic.com/thumbs/1180465603.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=16580)
http://irapic.com/thumbs/1180653535.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=17329) http://irapic.com/thumbs/1180718661.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=17330) http://irapic.com/thumbs/1180681298.jpg (http://irapic.com/picshow.php?id=17328)
امیدوارم از این عکسها خوشتون باید.گوزل اوغلان من دمدیم کی بو عکسلر ی هیندوستان دا سالپلار.

من عرض اله دیم کی بو عکسلرده کی ماشنلار دا هندوستاندا تولید اولان لوگانلار کیمین.بیر تغییرات ور یبلر.

اول مطلبی آل سورا اونا جواب وئر.:icon_cool

shahram2006_m
9 June 2007, 06:01 PM
گوزل اوغلان من دمدیم کی بو عکسلر ی هیندوستان دا سالپلار.

من عرض اله دیم کی بو عکسلرده کی ماشنلار دا هندوستاندا تولید اولان لوگانلار کیمین.بیر تغییرات ور یبلر.

اول مطلبی آل سورا اونا جواب وئر.:icon_cool

دوست گرامی زبان این سایت پارسی هست.پس در پست ها از زبان رسمی سایت استفاده کنید.

truthy76
9 June 2007, 10:39 PM
دوستان عزیز، سلام، امشب از نمایشگاه اتوموبیل اسپرت بازدید کردم بلاخص تندر 90 فردا کلی عکس براتون می گذارم:
ایران خودرو یک تندر 90 ای صفر که تیون شده بود آورده بود سفید رنگ. داخل ماشین نشستم و دید عقب و جلو خوب است، دید جلو خیلی خوب است. کیفیت مونتاژ جالب نیست. افرادی که مسئول هستند اطلاعات زیادی ندارند.
پارس خودرو که چه عرض کنم که فرد ماشینش را به صورت امانی آنجا گذاشته بود، عنابی رنگ ای 2 .
در تایید صحبتهای دوست عزیزمان، فنربندی و شاسی خیلی به نظر خوب و محکم می آمد. بدنه محکم بود از 405 محکمتر.
صندلی های جلو راحت بود و داشبرد ساده ولی اعداد و عقربه ها در دید بودند. کیفیت جوشها و ورق کاری در پارس خودرو بمراتب از ایران خودرو بهتر نظر می رسید.

emad62
10 June 2007, 11:39 AM
دو خبر که در راستای درخواست افزایش سهم تولید داخل تندر90:
منبع: خبر خودرو
عضو انجمن قطعه سازان خودرو :
قطعه سازان داخلی ظرفيت تامين قطعه برای 450 هزار خودروی تندر را دارند
يکشنبه، 20 خرداد 1386
ساعت: 11:13


http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو ، عضو انجمن قطعه سازان خودرو گفت:قطعه سازان داخلی ظرفیت تامین قطعه برای 450 هزاردستگاه خودروی تندر درمورد قطعاتی که ساخت داخل شده است را دارند.
ساسان قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت :این میزان بسیار بیشتر از میزان تولید سالانه تندر است .
وی افزود:این در حالی است که قطعه سازان ایرانی به دلیل سطح دانش فنی توان تولید بیش از 80 در صد قطعات تندر در داخل کشوررا دارند.
قربانی تاکید کرد: این امر منوط به طی شدن مراحل طراحی و ساخت قالب ها ،آماده سازی ماشین آلات و خطوط تولید،استانداردهای مهندسی و فرآیندهای مربوط به کنترل کیفیت محصولات است .
وی با بیان این که صنعت قطعه سازی داخلی از نظر سطح توانایی مهندسی ، فنی وکیفیت درجایگاهی است که می تواند بسیاری از قطعات را در داخل کشور تولید کند، گفت:البته باید به این نکته توجه کرد که تولید قطعه در کشور باید توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد.


***************

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس :
در صورت عدم تامين قطعه از سوی رنو پارس ، حجم قرارداد با قطعه سازان داخلی افزايش يابد
يکشنبه، 20 خرداد 1386
ساعت: 10:46


http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبر خودرو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ظرفیت تامین قطعات داخلی خودروی تندر را بیش از میزان فعلی دانست.
حمید رضا فولادگر به خبرنگار خبر خودرو گفت:در حال حاضر حدود 65 درصد قطعات تندر ساخت داخل است اما قطعه سازان ما از توان و ظرفیت تامین بیش از این مقدار برخوردارند.
وی افزود:قطعه سازان داخلی از نظر ساخت قطعات با مشکل فنی مواجه نیستند وعلت تامین برخی قطعات از کشورهای خارجی تیراژتولید است .
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که به نظر
نمی رسد فعلا مشکلی از سوی رنو پارس در زمینه تولید قطعات تندر وجود داشته باشد، تاکید کرد:در صورت بروزهر گونه مشکل در زمینه تامین قطعات خودرو از کشورهای خارجی و از جمله قطعات تندر از سوی شرکت رنو ،خودروسازان می توانند حجم قراردادهایشان را با قطعه سازان داخلی افزایش دهند.
وی افزود:این کارموجب تقویت صنعت داخلی و جدی گرفتن قدرت، توان و استعداد قطعه سازان داخلی می شود.
فولادگر د رخصوص احتمال بروز مشکل با شرکتهای خودروساز فرانسوی به دلیل سیاستهای دولت جدید فرانسه ،گفت : هرچند بزرگترین شریک خارجی فرانسه در صنعت خودرو ایران است اما نباید در زمینه قراردادهایی که با این کشور داریم از تهدیدهایی که ممکن است وجود داشته باشد ،غافل شویم .
وی افزود :کشورما با ید به دنبال راههای جایگزین باشد ،چرا که در حال حاضر خودروسازی در دنیا توسعه یافته و منحصر به کشور فرانسه نیست و در صورت ایجاد هرگونه مشکل از سوی فرانسه می توان با کشورهای دیگر قرارداد همکاری منعقد کرد.

======================بنظر شما افزایش سهم تولید داخل تندر تاثیری در کیفییت آن نخواهد داشت؟

reza engine
10 June 2007, 12:31 PM
من الان تو یکی ازسایت های خبری خارجی خوندم که مدیر رنو "گوسن" در سال 2006 به دنبال کسب نظر جنرال موتورز به عنوان شریک تجاری بوده که ناکام مونده و حالا تصمیم داره تا سال 2009 پیش زمینه های مذاکره و شریک کردن رنو-نیسان رو با فورد یا کرایسلر انجام بده.
البته امریکایی ها فرانسوی ها رو اصلش به عنوان ماشین ساز قبول ندارن و به ندرت ماشین فرانسوی میشه اونجا پیدا کرد. به هر حال امیدوارم که چنین اتفاقی به وقوع نپیونده، چون اگه این احتمال وجود داشته باشته اولین شرطش قطع رابطه با ایرانه

emad62
10 June 2007, 01:57 PM
من الان تو یکی ازسایت های خبری خارجی خوندم که مدیر رنو "گوسن" در سال 2006 به دنبال کسب نظر جنرال موتورز به عنوان شریک تجاری بوده که ناکام مونده و حالا تصمیم داره تا سال 2009 پیش زمینه های مذاکره و شریک کردن رنو-نیسان رو با فورد یا کرایسلر انجام بده.
البته امریکایی ها فرانسوی ها رو اصلش به عنوان ماشین ساز قبول ندارن و به ندرت ماشین فرانسوی میشه اونجا پیدا کرد. به هر حال امیدوارم که چنین اتفاقی به وقوع نپیونده، چون اگه این احتمال وجود داشته باشته اولین شرطش قطع رابطه با ایرانه

شما از شراکت اونا زیاد ناراحت نشو .. حالا اگه شریک هم شدن که چه بهتر ایرانخودرو هم شریکشون میشه:icon_surp
دعا کن تا قبل از 2009 ماشینا رو تحویل بدن- بعد از اون خدا بزرگه:icon_cool

truthy76
10 June 2007, 04:04 PM
دوستان عزیز، همانطور که قول داده بودم عکسها را برایتان آپلود کردم که امیدوارم مفید واقع شود.Iran Logan 90 (Tondar 90), 10 Photo rar format
http://mihd.net/b096qe (http://mihd.net/b096qe)

Iran Logan 90 (Tondar 90), 8 Photo rar format
http://mihd.net/0la4kw (http://mihd.net/0la4kw)

Iran Logan 90 (Tondar 90), 9 Photo rar format
http://mihd.net/ryezqm (http://mihd.net/ryezqm)


ضمناً بلیط نمایشگاه 3000 تومان و بهتر از نمایشگاه تله کابین توچال ( ماه گذشته ) تهران بود. عکسها نشان دهنده وضعیت مونتاژ است. نور در سالن کم بود. ولی عکسها نشاندهنده ایرادات یا مزایای مونتاژ در صورت )بزرگ کردن سایز تصاویر( خواهد بود.

reza engine
10 June 2007, 04:38 PM
اولين سري خودروهاي تند ر90ايران خودرو طي مراسمي با حضور وزير صنايع معادن ، رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران ،مديران عامل گروه صنعتي ايران خودرو وشركت رنو پارس روزچهارشنبه 23 خردادماه درهتل استقلال به متقاضيان تحويل داده مي شود .

مهندس محمد حسين فقيه معاون مدير عامل ايران خودرو در تندر 90 با بيان اين مطلب گفت : ايران خودرو به دليل برخورداري از تجارب طولاني در راه اندازي خطوط توليد انواع خودرو مي تواند به تعهدات خود درمورد سهميه توليد تند ر90 عمل كند ولي همه چيز به جديت وتلاش شركت رنو بستگي دارد تابه موقع قطعات مورد نياز را دراختيار ايران خودرو قرار دهد .

وي خاطرنشان ساخت : با توجه به پيگيري هاي مدوام وزارت صنايع و معادن سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اين اميدواري وجود دارد كه شركت هاي توليد كننده تندر90 بتواند توليدات خود را به موقع تحويل متقاضيان بدهند .

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه ايران خودرو با اخذ تمامي استانداردهاي سخت گيرانه شركت رنوي فرانسه ، توليد انبوه تندر90را آغاز كرده است ، گفت : كوشش ايران خودرو اين بود كه در زمينه توليد تند ر90 تمامي استانداردهاي مورد نياز را مد نظر داشته باشد و به همين دليل 60 درصد از مردم خواهان خريد تندر 90 ايران خودرو هستند .

وي تصريح كرد : 1200 نفر از متقاضيان تند ر90 ايران خودرو اسامي آنها درقرعه كشي مرحله نخست براي دريافت اين خودرو اعلام شده بود دعوت نامه ها ارسال و پرونده ها تكميل شده است .

فقيه در پايان خاطر نشان ساخت : مرحله دوم قرعه كشي تند ر90 ايران خودرو درتيرماه سال جاري انجام و نتايج آن به اطلاع عموم خواهد رسيد .
ستاد خبری ايران خودرو 20/3/1386

emad62
10 June 2007, 07:23 PM
دوستان عزیز، همانطور که قول داده بودم عکسها را برایتان آپلود کردم که امیدوارم مفید واقع شود.


Iran Logan 90 (Tondar 90), 10 Photo rar format
http://mihd.net/b096qe (http://mihd.net/b096qe)

Iran Logan 90 (Tondar 90), 8 Photo rar format
http://mihd.net/0la4kw (http://mihd.net/0la4kw)

Iran Logan 90 (Tondar 90), 9 Photo rar format
http://mihd.net/ryezqm (http://mihd.net/ryezqm)ضمناً بلیط نمایشگاه 3000 تومان و بهتر از نمایشگاه تله کابین توچال ( ماه گذشته ) تهران بود. عکسها نشان دهنده وضعیت مونتاژ است. نور در سالن کم بود. ولی عکسها نشاندهنده ایرادات یا مزایای مونتاژ در صورت )بزرگ کردن سایز تصاویر( خواهد بود.-با سپاس از عکسهای ارسالی شما
اما چند نکته:
ایکاش موقع عکس گرفتن دستت نمیلرزید/ و ایکاش بجای موبایل با به دوربین دیجیتال میگرفتی مثلاً عکسهایی که از نوشته هاIMAGE004/008/009 و عکس IMAGE016.... گرفتین تاره /(یه وقت فکر نکنید دندون اسب پیشکش رو شمردم...)اما عکسی که لوگان رو با مزدا323 مقایسه کرده خیلی خوبهIMAGE026 :ارتفاع بلند لوگان نسبت به مزدا کاملا مشخصه که[یه جورایی تو ذوق میزنه:icon_ques ]-و در IMAGE025 با اینکه عرض لوگان از مزدا بیشتره اما مزدا عریضتر بنظر میرسه!!! ؟؟؟ اصلا تفاوت پرستیژ داد میزنه، اینجا بود که یاد این ضرب المثل افتادم: "هیچ گرونی بی حکمت نیست ، هیچ ارزونی بی علت"
در عکسهای IMAGE006/016/017 کیفییت جوشها و لاستیک کنار در خیلی بده انگار ماست مالی شده.

یه مطلب اینکه مگه اسم "LOGAN "رو به "تندر 90 " تغییر نام ندادند! پس چرا پشت همه ی اینا نوشته LOGAN??? نکنه اینا تولید داخل نیست!!؟ یا...!!
چون در آگهی چاپ شده برای تندر [عکس پیوست]آرم سمت راست عبارت TONDAR90 بوده نه LOGAN


بازهم از شما دوست عزیز بخاطر این عکسها سپاسگزارم

truthy76
10 June 2007, 09:17 PM
عماد عزیز، در خصوص دوربین قبول دارم که می شد عکسهایی با کیفیت بهتری یا با فلش گرفت، ولی نور سالن خیلی کم بود و واقعیت این بود که فقط من بودم که از لوگان عکس می گرفتم، در آن نمایشگاه تیون کسی به لوگان 11 تومنی توجهی نمی کرد. من خودم ماشین بی ام 3000 باواریا داشتم که اصلاً یک چرخش هم به مگان می ارزد ولی از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم:icon_conf
در خصوص تولید باید بگم که لوگان ها مربوط به تولید داخل بود و تولیدی پارس خودرو از طرف یک علاقه مند آنجا آورده شده بود و سایپا یا پارس خودرو حضوری نداشتند.
در خصوص تفاوتها، این ماشین را باید با ریو، ورنا، 206 یا 405 مقایسه کرد و خیلی با ماشین مزدا فاصله دارد. به نسبت قیمتش بهتر از هم رده هایش می باشد.
ضمناً ممنون می شوم که دوستان در روزهای مانده به اتمام نمایشگاه عکسهایی را گرفته و آپلود کنند.
ضمناً فضای سرنشینان عقب از 405 کمتر است. ولی فضای جلو خوب است.

emad62
10 June 2007, 10:55 PM
امیدوارم بزودی یه BMW 535D بخری


ضمناً فضای سرنشینان عقب از 405 کمتر است. ولی فضای جلو خوب است.

منظورت فضای عرضی[شانه به شانه ی مسافر عقب] است یا فاصله ی زانوی سرنشین عقب تا صندلی جلو؟
یکی از معیارها برای انتخاب این ماشین همین فضای زیادش بود...
خیلی عجیبه؟
در مورد فضای کمتر عقب نسبت به 405 اندازه ها چیز دیگری را نشان میدهد: من در عکسهای زیر لوگان را با کرولاو پژو 406 که از نظر اندازه هم اندازه [و حتی از 405 هم بزرگتر است] مقایسه کردم- به بخش h و i دقت کنید که مورد بحث ماست :
برگرفته از سایت: www.auto.cz (http://www.auto.cz)
http://i8.tinypic.com/6822hj9.jpg
http://i8.tinypic.com/631jzft.jpg
http://i9.tinypic.com/4uavvp4.jpg

truthy76
10 June 2007, 11:14 PM
منظورم فضای عرضی[شانه به شانه ی مسافر عقب] نیست بلکه فاصله ی زانوی سرنشین عقب تا صندلی جلو است، یا محل قرار گرفتن کفشها.

ar1358
10 June 2007, 11:32 PM
رويداد
23‌خرداد؛ تحويل اولين سري تندر 90‌

اولين سري خودروهاي تندر90 ايران خودرو طي مراسمي با حضور وزير صنايع و معادن، رئيس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران ،مديران عامل گروه صنعتي ايران خودرو وشركت رنو پارس روز چهارشنبه 23 خردادماه در هتل استقلال به متقاضيان تحويل داده مي‌شود .

محمد حسين فقيه معاون مدير عامل ايران خودرو در تندر 90 با بيان اين مطلب گفت : ايران خودرو به دليل برخورداري از تجارب طولاني در راه اندازي خطوط توليد انواع خودرو مي‌تواند به تعهدات خود در مورد سهميه توليد تندر90 عمل كند ولي همه چيز به جديت وتلاش شركت رنو بستگي دارد تابه موقع قطعات مورد نياز را دراختيار ايران خودرو قرار دهد .
وي خاطرنشان ساخت : با توجه به پيگيري‌هاي مدوام وزارت صنايع و معادن و سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اين اميدواري وجود دارد كه شركت هاي توليد كننده تندر90 بتواند توليدات خود را به موقع تحويل متقاضيان بدهند .
اين مقام مسئول با اشاره به اينكه ايران خودرو با اخذ تمامي استانداردهاي سخت گيرانه شركت رنوي فرانسه، توليد انبوه تندر90را آغاز كرده است، گفت : كوشش ايران خودرو اين بود كه در زمينه توليد تندر90 تمامي استانداردهاي مورد نياز را مد نظر داشته باشد و به همين دليل 60 درصد از مردم خواهان خريد تندر 90 ايران خودرو هستند.
وي تصريح كرد : براي1200 نفر از متقاضيان تند ر90 ايران خودرو كه اسامي آنها درقرعه كشي مرحله نخست براي دريافت اين خودرو اعلام شده بود دعوت نامه ارسال و پرونده تكميل شده است.
فقيه در پايان خاطر نشان ساخت: مرحله دوم قرعه كشي تند ر90 ايران خودرو درتيرماه سال جاري انجام و نتايج آن به اطلاع عموم خواهد رسيد.

سود انباشته
11 June 2007, 05:54 AM
سلام
من ودیعه دوم را 13 خرداد واریز کردم و تاربخ دعوت نامه هم 8 خرداد بود و حالا هم تصمیم گرفتند که از 23 خرداد تحویل را شروع کنند.
امیدوار خودرو ما رو هم تحویل بدن تا عکس و تست و تجربیاتم را در اختیار شما دوستان گرامی قرار بدم.

faraz45
11 June 2007, 11:41 AM
مرحله نخست واگذاری تندر90 گروه سايپا و ايران خودرو همزمان23 خرداد انجام می شود
دوشنبه، 21 خرداد 1386
ساعت: 10:06
Monday, June 11, 2007

كد خبر: 33572


به گزارش خبر خودرو ، با برگزاری آیینی ویژه مرحله نخست واگذاری خودروی تندر 90 روز چهارشنبه 23 خرداد انجام می شود.
در این آیین که با حضور وزیر صنایع و معادن ،رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور ،مدیران عامل پارس خودرو، ایران خودرو و شرکت رنو پارس برگزار می شود،مرحله نخست واگذاری خودروی تندر 90 به متقاضیان انجام می شود.
در مرحله نخست واگذاری تندر 2400 نفر از افرادی که اسامی آنها در قرعه کشی شرکتهای پارس خودرو ایران خودرو اعلام شده است ،خودروی خود را تحویل می گیرند.
خودروی تندر 90 در سه مدل و هفت تیپ عرضه می شود و به گفته مسوولان تا پایان امسال 10 هزاردستگاه خودروی تندر 90پیش فروش شده به متقاضیان تحویل خواهد شد.

ایکاش یکی درستش رو میگفت بالاخره چند تا خودرو و تا کی تحویل خواهد شد؟؟!!

سود انباشته
11 June 2007, 01:35 PM
سلام

یه خبر خوش برای دوستانداران تندر90:

بالاخره امروز سایت ایران خودرو وضعیت قرارداد منو را از نرمال به اماده تخصیص تغییر داد.
عکسی از سایت ایران خودرو:

http://www.divshare.com/download/909263-e47


با این حال احتمالا تا پایان خرداد تحویل بدن.

در ضمن چندتا مشتری یکیش 10650000تومنی و دیگری هم 10700000تومنی براش هست.

malus
11 June 2007, 07:22 PM
من امروز رفتم نمایشگاه تیونینگ مجموعه ورزشی انقلاب

به نظرم نسبت به بام تهران به مراتب بهتر بود ولی اون چیز ارمانی ودلخواه که باید باشه نبود

تو چند تا پست قبلی که دوستان در این باره نوشته بودن و صحبت از تندر سایپا شده بود

ما که چیزی ندیدیم یعنی اصلا سایپا اونجا قرفه نداشت. شاید هم یه تندر گذاشته بودن که اونم امروز نبود
ولی ایران خودرو یدونه سفید رنگ, تیون شده گذاشته بود(e0) که از همه چیز جالب ترکه برای فروشی
گذاشته بودن بودنش اونم یه هفته بعد نمایشگاه میدادن

بعد هم یه دوستی نوشته بود که چرخ ها خوب پوشش داده شده بود , بله درست چون ماشین رو
خوابونده بودن (دستکاری شده بود)

جنس قطعات داخلی هم چنگی به دل نمیزد . از نظر تکنولو÷ی ساخت نمیدونم ولی از نظرکیفیت RDi خودم خیلی بهتر هستش

داشبردش هم همینطور

یه چیزی هم که من ندیدم یا نبود چراغ برای سرنشین عقب !

emad62
11 June 2007, 07:54 PM
جنس قطعات داخلی هم چنگی به دل نمیزد . از نظر تکنولو÷ی ساخت نمیدونم ولی از نظرکیفیت RDi خودم خیلی بهتر هستش

داشبردش هم همینطور

یه چیزی هم که من ندیدم یا نبود چراغ برای سرنشین عقب !

یعنی اینقد کیفییت تولیدش افتضاحه؟ واقعاً که...در مرحله نخست واگذاری تندر 2400 نفر از افرادی که اسامی آنها در قرعه کشی شرکتهای پارس خودرو ایران خودرو اعلام شده است ،خودروی خود را تحویل می گیرند.
خودروی تندر 90 در سه مدل و هفت تیپ عرضه می شود و به گفته مسوولان تا پایان امسال 10 هزاردستگاه خودروی تندر 90پیش فروش شده به متقاضیان تحویل خواهد شد..

یعنی تا آخر امسال فقط 10هزار میخوان تحویل بدن!؟؟
واقعا اینا دیگه شورشو در آوردن...

با این وضعییت تحویل و این کیفییت همون بهتر بریم پولمون رو پس بگیریم .

emad62
11 June 2007, 09:32 PM
یه چیزی هم که من ندیدم یا نبود چراغ برای سرنشین عقب !


بله متاسفانه چراغی برای سرنشین عقب وجود ندارد/ نه چراغ و نه دریچه ی [کانال] پخش هوای گرم یا سرد ، که هر دو از معایب این خودرو محسوب میشوند.

سود انباشته
12 June 2007, 06:27 AM
تجربه پژو 206، درس عبرتي براي خودروسازها

گروه خودرو- مهر ماه سال 1380، قرارداد بين دو شركت ايران خودرو و پژو به امضا رسيد تا بر اساس آن سالانه 120هزار دستگاه پژو 206 به مدت 10سال در ايران توليد شود.


بر اساس اين قرارداد قرار بود بيش از 65درصد قطعات مورد نياز اين خودرو از بدو توليد در داخل كشور ساخته شود و توليد پژو 206 هيچ گونه هزينه ارزي براي ايران خودرو نداشته باشد و هزينه‌‌هاي ارزي قطعات وارداتي از محل صادرات خودرو تامين شود.حال با نگاهي به عملكرد ايران خودرو در توليد پژو 206 درمي‌يابيم كه اغلب بندهاي اين قرارداد به نحوي كه گفته شده به اجرا در نيامده است. در سال 82 بيش از 60هزار دستگاه از اين خودرو در كشور به توليد رسيد كه در واقع نيمي از تعدادي بود كه پژو در قراردادش با ايران خودرو تعيين كرده بود. سال 83، اين تعداد به 80هزار دستگاه رسيد تا توليد در حد دو سوم ميزان تعيين شده محقق شود. سال 84 اين تعداد تغيير چنداني نكرد و در سال 85 تنها 500 دستگاه بيشتر از سال‌هاي 84 و 83 توليد شد. بنابراين در 5سال اول توليد پژو 206 در ايران، تنها 66درصد ميزان تعيين شده در قرارداد محقق در سال 86 توليد 80هزار دستگاه از اين نوع خودرو برنامه‌ريزي شده است كه با توجه به اينكه معمولا عملكرد تفاوت زيادي با برنامه دارد بعيد است با توجه به محصولات جديدي كه به بازار مي‌آيند بيش از 70هزار دستگاه پژو 206 در كشور به توليد برسد.
از طرفي هم در قرارداد مربوطه، تامين 65درصد قطعات اين خودرو به قطعه‌سازي داخلي سپرده شده اما با توجه به اينكه برخي از قطعات اساسي اين خودرو از شركت مادر تامين مي‌شود هنوز وابستگي‌هايي در اين خصوص وجود دارد كه در مواقعي پژو از اين موضوع به عنوان اهرم قدرتي براي تحت فشار قراردادن ايران‌خودرو استفاده كرده است كمااينكه طي سال‌هاي گذشته و سال‌جاري به دليل عدم ارسال قطعه از سوي شركت پژو، توليد خودرو پژو 206 به عنوان يكي از پرفروش‌ترين خودروها در بازار ايران با مشكل مواجه و گاه اين خودرو در بازار كمياب شد. پژو 206 تنها يكي از چند خودرويي است كه در داخل به توليد مي‌رسد و ميزان توليد آن در مقطعي، ثابت است و حتي كاهش مي‌يابد. حال اينكه، اين خودرو از پرطرفدارترين خودروها در كشور است و بازار ايران كشش بالاتري را براي اين خودرو از خود نشان مي‌دهد. با توجه به قرارداد موجود، مجوز توليد پژو 206 در سال 1390 به پايان خواهد رسيد و پس از اين سال معلوم نيست مديران ايران‌خودرو آيا قصد ادامه توليد اين خودرو را دارند يا خير؟‌ اما تجربه پژو 206 را مي‌توان درس عبرتي براي ساير قراردادها در نظر گرفت به ويژه اين كه تندر 90 نيز قبل از توليد به مشكلاتي حادتر از پژو 206 دچار شده است. قرار است سالانه 300هزار دستگاه تندر 90در كشور به توليد برسد كه با توجه به تعويض چندباره آغاز توليد آن، بعيد است تندر90 به چنين شمارگاني برسد.
---------------------
یه سوال:
گمجایش باک بنزین تندر 90 چند لیتر هست؟

faraz45
12 June 2007, 07:54 AM
من امروز رفتم نمایشگاه تیونینگ مجموعه ورزشی انقلاب

یه چیزی هم که من ندیدم یا نبود چراغ برای سرنشین عقب !

دوست عزیز چراغ سرنشین عقب فقط در مدل E2 در نظر گرفته شده!

reza engine
12 June 2007, 08:17 AM
من هم دیروز رفتم نمایشگاه، خبری از e2 پارس خودرو نبود و فقط یه E0 سفید مربوط به گروه آپشن ایران خودرو تو نمایشگاه دیده می شد. جالبه که رو مشخصات به جای E0 نوشته شده EQ
توش نشستم، هم پست صندلی راننده و هم صندلی عقب، قدم 186 سانتیمتره، صندلی راننده رو تنظیم کردم رفتم عقب هم نشستم، به لحاظ جای پا کافی بود ولی به نظرم پژو جادار تر میرسه تا تندر.
فاصله جانبی صندلی های جلو مثل پراید می مونه، نمی دونم چه جوری عرضش از پژو بیشتره؟
یه چیزی بگم که حال همتون گرفته شه؟
آیینه های جانبی رو که تا می کنی، کل سیستم داخل آیینه که شامل 3-4 تا سیم های فنری تنظیم دید آیینه است از محل تا شدن آیینه میزنه بیرون و بد جوری تو چشم می زنه.
کلا طراحی پژو 405 رو نمیشه با این مقایسه کرد، مخصوصا داخلش، توش بیشتر شبیه پرایده.
البته من که پشت فرمون نشستم، صندلی راحتی داشت و فرمون به خوبی تو دستام بود، خلاصه خوش دست بود و دید خوبی نسبت به جلو و اطراف داشت.
من زیاد از طراحی عقب این ماشین خوشم نمی اومد ولی دیروز که از نزدیک دیدم تا حدودی نظرم عوض شد. اگه تونستم عکس ها شو میزارم.
تو عقب خودرو خطوط از کنار سقف و شیشه عقب تندر پایین اومدن و در امتداد صندوق ادامه پیدا کردن و مسیرشون به داخل چراغ های عقب کشیده شده و در پایان روی در صندوق زیر علامت رنو، با انحنای زیبایی به هم رسیدن،
موتورش هم که یه علامت 16V روش خورده که می ارزه به موتورهای آتیشی گروه 405، ضمنا فن رادیاتور توی موتوره، یعنی پشت رادیاتور، برای خودم هم عجیب بود!!

malus
12 June 2007, 08:23 AM
من رسیدم خونه تازه کنجکاویم گل کرده
دوستان جای زاپاس توی کف صندوق قرارگرفته یا نه ؟

ولی انصافا صندوق عقب خیلی جاداری داره

malus
12 June 2007, 08:55 AM
دوستان منظور از کامپیوتر سفری تو مدل E2 چیست ؟

بعد هم در امکانات حتی E2 خبری از چراغ سرنشینان عقب نیست...

malus
12 June 2007, 10:06 AM
دوستانی که سوار این ماشین شدن نمیدونم که نظر من رو دارن یا نه ! و اون هم دید کم راننده به علت وجود سوتون های کناری به طرفین هست

ولی نه به اندازه سمند ها

malus
12 June 2007, 10:10 AM
بهترین مثال برای نشان دادن کیفیت فطعات داخل , همان تشبه به پراید هست

faraz45
12 June 2007, 10:51 AM
به گزارش خبرخودرو ، امروز صبح طي مراسمي با حضور مدير عامل گروه سايپا و معاون اجرائي رياست محترم جمهور اولين سري تندر 90 سايپا تحويل مشتريان شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، از 1200 دستگاه خودروي تندر 90 سري اول گروه سايپا ، تعداد 700 دستگاه طي روزهاي آينده تحويل مشتريان مي گردد.
گروه خودروسازي سايپا از 22000 نفر براي پيش خريد تندر 90 ثبت نام به عمل آورده است كه از اين تعداد 80% متقاضي مدل E2 و 10% مدل E1 و 5%‌مدل E0 مي باشند كه همگي تا پايان سال خودروهاي خود را تحويل خواهند گرفت.
لازم به ذكر است كه تمام خودروهاي توليدي گروه سايپا در اين مرحله از شركت رنو تاييديه دريافت كرده است.

با تبریک خدمت همه دوستانی که نامشان در سری اول اعلام شده از عزیزانی که احتمالاً در این سایت فعال بوده و خودرو خود را تحویل میگیرن خواهش میکنم بقیه هم را از وضعیت و اطلاعات کلی خودرو مطلع کنند.

reza engine
12 June 2007, 01:55 PM
تجربه پژو 206، درس عبرتي براي خودروسازها


---------------------
یه سوال:
گمجایش باک بنزین تندر 90 چند لیتر هست؟

50 لیتر
طبق گفته سازنده، از رو کاتالوگش گفتم

r222
12 June 2007, 01:58 PM
http://news.ikco.com/binarynews.asp سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و توليد كنندگان خودرو تندر 90 طي بيانيه مشتركي اعلام كردند: تحويل نمادين اولين سري اين خودروها طي مراسمي با حضور مسئولين مربوطه روز چهارشنبه 23خرداد ماه جاري درهتل استقلال انجام مي گيرد .

در اين بيانيه آمده است: سه شركت ايران خودرو ، سايپا و رنو پارس مفتخرند آغاز تحويل خودروهاي تندر 90 را در چارچوب همكاري مشترك به اطلاع عموم برسانند ، طي قرعه كشي انجام شده در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران با حضور نمايندگان شركت هاي ايران خودرو و سايپا مقرر گرديد در فاز اول تعداد 2400 دستگاه از اين خودرو در اختيار مشتريان قرار گيرد.

در بيانيه مذكور خاطرنشان شده است: در فاز اول 1200 دستگاه از اين خودروها توسط شركت ايران خودرو در اختيار متقاضيان قرار مي گيرد و همين تعداد نيز از سوي سايپا به مشترياني كه در مرحله اول قرعه كشي انتخاب شدند تحويل داده مي شود.

در اين بيانيه مشترك همچنين تصريح شده است : نتايج بعدي قرعه كشي اين خودرو به زودي از سوي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اعلام خواهد شد.

در اين بيانيه مشترك آمده است : پيش فروش اين خودرو از 12 اسفند ماه سال گذشته به مدت 5 روز از طريق شبكه هاي فروش ايران خودرو و سايپا صورت گرفت .

در بيانيه مذكور همچنين به ويژگي هاي فني و رفاهي تندر90 اشاره شده و آمده است: فروش اين خودرو با نشان رنو و با قيمت پايه 82 ميليون ريال ، اين خودرو را جزء محصولاتي قرار مي دهد كه نيازهاي مشتريان ايراني را از جمله جا دار بودن ، مقرون به صرفه بودن ، مستحكم بودن و قابل اطمينان بودن تامين مي كند.

اين خودرو در بازار ايران در سه مدل E1-E0وE2 با موتور 1600 سي سي (16سوپاپ با قدرت خروجي 105اسب ) عرضه مي گردد.

در هر مدلي از اين خودرو سطوح متفاوتي از تجهيزات و امكانات از جمله طراحي خارجي و داخلي و نيز راحتي ، آسايش و ايمني در نظر گرفته شده است .

از سوي ديگر با توجه به الزامات موسسه استاندارد ايران نسبت به وجود كيسه هوا در سمت راننده ، خودروي تندر90 اولين خودروي ساخت داخل است كه در ساده ترين مدل خود مجهز به ايربگ مي باشد.

اين در حالي است كه شركت رنو فرانسه ، تندر 90 را كه اولين محصول از مجموعه خودروهاي پلت فرم x90مي باشد در سال 2004 معرفي كرد و اين گام اولين همكاري مشترك بزرگترين خودروسازان داخلي با يكي از بزرگترين خودروسازان جهاني است .

تندر 90 در كلاس خودروهاي سدان بهترين تناسب قيمت را داراست. فضاي اختصاص يافته به 5 سرنشين و حجم صندوق اين خودرو در كلاس خود بي نظير است و در عين حال تمامي استانداردهاي رايج بين المللي ، اروپايي و نيز استاندارد بازارهاي فروش را برخوردار است .

reza engine
12 June 2007, 02:31 PM
دوستان منظور از کامپیوتر سفری تو مدل E2 چیست ؟

بعد هم در امکانات حتی E2 خبری از چراغ سرنشینان عقب نیست...
کامیپیوتر سفری رو پرشیا هم هست، تو صفحه کیلومتره و همون جاییکه اطلاعات کیلومتر شمار هست.
به شما اطلاعاتی نظیر میزان مصرف سوخت، (به صورت لحظه ای، متوسط و یا از زمان صفر کردن کیلومتر رو میده)، سرعت متوسط خودرو از زمان صفر کردن کیلومتر و همچنین مسافتی که می تونه با بنزین موجود طی کنه.
البته اینا تو پرشیا اینجوریه، حالا کمتر و بیشتر لوگان رو باید بیاد تا ببینیم.

mahsafar
12 June 2007, 05:57 PM
تفاوتهای خودروی تندر در مدلهای مختلف:

mahsafar
12 June 2007, 05:59 PM
این هم e2

سود انباشته
12 June 2007, 09:26 PM
به گزارش خبرخودرو ، امروز صبح طي مراسمي با حضور مدير عامل گروه سايپا و معاون اجرائي رياست محترم جمهور اولين سري تندر 90 سايپا تحويل مشتريان شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، از 1200 دستگاه خودروي تندر 90 سري اول گروه سايپا ، تعداد 700 دستگاه طي روزهاي آينده تحويل مشتريان مي گردد.
گروه خودروسازي سايپا از 22000 نفر براي پيش خريد تندر 90 ثبت نام به عمل آورده است كه از اين تعداد 80% متقاضي مدل E2 و 10% مدل E1 و 5%مدل E0 مي باشند كه همگي تا پايان سال خودروهاي خود را تحويل خواهند گرفت.
لازم به ذكر است كه تمام خودروهاي توليدي گروه سايپا در اين مرحله از شركت رنو تاييديه دريافت كرده است.

با تبریک خدمت همه دوستانی که نامشان در سری اول اعلام شده از عزیزانی که احتمالاً در این سایت فعال بوده و خودرو خود را تحویل میگیرن خواهش میکنم بقیه هم را از وضعیت و اطلاعات کلی خودرو مطلع کنند.
E0: 5%
E1: 10%
E2: 80%
5 درصد باقیمانده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(کی ها هستند)
در ضمن از سایپا 22000نفر ثبت نام کرده باشند از ایرن خودرو چند نفر؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
امروز صبح سری به بازار خودرو داشتم:
قیمت تیپ های مختلف خودروی تندر90 بین بنگاهداران به شرح زیر اماده معامله میشد:

E-0 مابین 10700000تومان تا 10900000تومان
E-1 مابین 1180000تومان تا 12 میلیون تومان
E-2 مابین 13800000تومان الی 14/5 میلیون تومان

در ضمن یکی حواله تندر 90 تیپ E-2 را برا فروش اورده بود که با هجوم بنگاهداران و دلالان و مصرف کنندگان مواجه گردید که رنگش هم خاکستری متالیک بود که بلافاصله حواله را 14/5 میلیون تومان ازش خریدند!!!!!!!!!!!!
ولی واقعا به پرشیا ارزش داره هم از نظر امکانات و هم از نظر مشخصات فنی
خیلی از امکاناتی که تندر90 داره در پرشیا موجود نیست مثلا همین کیسه هوا و ترمز ABS و...

سود انباشته
12 June 2007, 09:37 PM
انواع خودرو تندر 90:

E-0 STD
دارای دو مدل E0 , E-0+AC میباشد.

E-1 DLX
داراری سه مدل E1 , E1+CP , E1+CP+SP میباشد.

E-2 SLX
دارای دو مدل E2 , E2+LUXURY PACK میباشد.

که در کل در سه تیپ و 7 مدل عرضه میشود. که ساده ترین مدل هم دارای کیسه هوا میباشد.

ar1358
13 June 2007, 02:25 AM
ولين ايراني سوئيچ خودروي تندر را تحويل گرفت

دنياي اقتصاد- روز گذشته همزمان با آيين پنجاهمين سالگرد بنيانگذاري شركت پارس خودرو، نخستين سري تندر 90 در حالي به مشتريان واگذار شد كه براساس اعلام قبلي، امروز بايد دو شركت ايران‌خودرو و پارس خودرو در هتل استقلال به اتفاق اقدام به چنين كاري مي‌كردند.

روز گذشته بدون حضور مسوولان وزارت صنايع و معادن
تندر 90 واگذار شد
عليرضا بهداد
روز گذشته همزمان با آيين پنجاهمين سالگرد بنيانگذاري شركت پارس خودرو، نخستين سري تندر 90 نيز در حالي به مشتريان واگذار شد كه براساس اعلام قبلي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) دو شركت ايران‌خودرو و پارس خودرو امروز بايد در هتل استقلال به اتفاق اقدام به چنين كاري مي‌كردند.
در مراسم روز گذشته پارس خودرو بر خلاف ديگر نشست‌هاي مربوط به خودروسازها هيچ يك از مسوولان وزارت صنايع و معادن و اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي حضور نداشتند. اما افرادي همچون محمد علي‌آبادي، رييس سازمان تربيت بدني و موسوي معاون پارلماني رييس‌جمهور در اين مراسم حضور داشتند. اميررضا واعظ آشتياني، در اين مراسم در حالي حضور يافت كه شنيده‌ها از اتمام فعاليت‌هاي رييس هيات عامل ايدرو طي هفته آينده حكايت دارد. همچنين غيبت احمد قلعه‌باني نيز اين شائبه را به وجود آورد كه شايد آشتياني در صدد پيوستن به گروه سايپا باشد. از طرفي ديگر قرار است امروز با حضور مسوولان وزارت صنايع و معادن در هتل استقلال تهران، تندر 90 به برندگان تحويل داده شود كه با توجه به اقدام روز گذشته پارس خودرو، معادلات از پيش تعيين شده ايدرو براي برنامه امروز تا حدود زيادي به هم خورده است. به اعتقاد برخي از كارشناسان اقدام مديرعامل پارس خودرو در تحويل زود از موعد تندر 90، كمي عجولانه به نظر مي‌رسيد. هر چند در اين مراسم بر خلاف رويه معمول تعدادي از معاونان رييس‌جمهور حضور داشتند.
نخستين دارنده تندر90
«حميدرضا قلي زاده» نخستين فردي بود كه روز گذشته سوييچ تندر 90 نقره‌اي رنگ را تحويل گرفت و پس از وي به4نفر ديگر از برندگان خودرو تحويل داده شد. پخش ترانه محمد اصفهاني در حين تحويل خودروهاي تندر 90 حيرت خبرنگاران را برانگيخت. اين خودرو در سه رنگ نقره‌اي، مشكي و سفيد به مشتريان تحويل داده شد و دارندگان اين خودرو نيز پس از گذشت از يك منقل پر از اسپند و لاشه يك گوسفند قرباني شده چرخي نيز زدند.
نمايش مگان توليدي پارس‌خودرو
اما در حالي وزارت صنايع و معادن توليد هر گونه مگان را در كشور تكذيب كرده است، روز گذشته مگان‌هاي توليدي پارس‌خودرو كه با برچسب زرد رنگ «مگان، مونتاژ پارس‌خودرو» به نمايش گذاشته شده بودند، يك منبع آگاه در اين خصوص به خبرنگار ما گفت: مگان هم اكنون در پارس‌خودرو توليد مي‌شود كه توليد اين خودرو پس از تذكر رييس‌جمهور به وزير صنايع و معادن مبني بر عدم دخالت بيش از حد در بنگاه‌هاي اقتصادي صورت گرفته است.
واگذاري 20هزار تندر 90
مهرداد بذرپاش در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه تا كنون 700دستگاه تندر 90 درشركت پارس‌خودرو توليد شده است، گفت: تا هفته آينده كليه افرادي كه در مرحله اول قرعه‌كشي برنده شده‌اند خودرو خود را تحويل خواهند گرفت. وي افزود: مرحله دوم قرعه‌كشي اين خودرو نيز به زودي انجام مي‌شود كه در اين مرحله تعداد خودروي بيشتري براي ثبت نام‌كنندگان در نظر گرفته شده است.
وي گفت: تا پايان سال‌جاري 20هزار دستگاه تندر90 ساخت پارس‌خودرو به مشتريان تحويل داده خواهد شد.
اما نكته مهم در اين گفته بذرپاش اينكه به‌رغم برنامه از پيش تعيين شده توليد 75هزار دستگاه تندر90 طي سال‌جاري، وي رسيدن به چنين رقمي را غيرعملي دانسته است و با توجه به اينكه حدود 20هزار نفر در ثبت‌نام تندر90 پارس‌خودرو شركت كرده‌اند تمام توليدات اين شركت در سال‌جاري به ثبت‌نام‌كنندگان اختصاصي خواهد يافت.
رييس سازمان ورزش در پارس‌خودرو
اما حضور محمدعلي آبادي، رييس سازمان ورزش كشور، آنقدر غيرطبيعي بود كه پرسش‌هاي زيادي را در ذهن شركت‌كنندگان و شايعه‌اي مبني بر رفتن وي به يكي از كارخانه‌هاي بزرگ خودروسازي كشور را به وجود آورد. وي كه از تعجب حاضران آگاه شده بود، در سخنراني خود گفت: حدود 9سال به عنوان مشاور در شركت ايران‌خودرو مشغول به كار بوده‌ام. وي افزود: در قبل از انقلاب كره‌اي‌ها صنعت خودرو ايران را 20سال جلوتر از كشور خود مي‌پنداشتند. و پس از انقلاب در دهه 60 وقتي به ايران سفر كردند، اين صنعت را 20سال عقب‌تر از كشور خود ارزيابي كردند كه من ‌با شنيدن اين حرف بسيار دل‌آزرده شدم. وي گفت: اكنون كه تحولات صورت گرفته صنعت خودرو را دنبال مي‌كنم و پيشرفت‌هاي حاصله را در نظر مي‌گيرم عقده خودم را خالي مي‌كنم.
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1261/32-01.jpg

reza engine
13 June 2007, 07:50 AM
E0: 5%
E1: 10%
E2: 80%
5 درصد باقیمانده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(کی ها هستند)
در ضمن از سایپا 22000نفر ثبت نام کرده باشند از ایرن خودرو چند نفر؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
امروز صبح سری به بازار خودرو داشتم:
قیمت تیپ های مختلف خودروی تندر90 بین بنگاهداران به شرح زیر اماده معامله میشد:

E-0 مابین 10700000تومان تا 10900000تومان
E-1 مابین 1180000تومان تا 12 میلیون تومان
E-2 مابین 13800000تومان الی 14/5 میلیون تومان

در ضمن یکی حواله تندر 90 تیپ E-2 را برا فروش اورده بود که با هجوم بنگاهداران و دلالان و مصرف کنندگان مواجه گردید که رنگش هم خاکستری متالیک بود که بلافاصله حواله را 14/5 میلیون تومان ازش خریدند!!!!!!!!!!!!
ولی واقعا به پرشیا ارزش داره هم از نظر امکانات و هم از نظر مشخصات فنی
خیلی از امکاناتی که تندر90 داره در پرشیا موجود نیست مثلا همین کیسه هوا و ترمز ABS و...
حدود 50000 نفر از ایران خودرو ثبت نام کردن.
من روز اول ثبت نام از بس نمایندگی های پارس خودرو و سایپا شلوغ بود، رفتم ایران خودرو ثبت نام کردم. اگه می دونستم اینطوری میشه که از سایپا ثبت نام می کردم.
منظورت 14500000تومان برای E2؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_sad: :icon_sad: :icon_sad: :icon_sad: :icon_sad:
حواله کسانیکه تو این مرحله ماشین رو تحویل می گیرن رو می خریدن؟؟؟؟
منظورت از بازار خودرو کجا بود؟؟

mm_ley
13 June 2007, 08:10 AM
حواله اي كه ما 5 ميليون ريختيم را 14.5 ميليون مي خرن واضح تر لطفا بگيد؟

سود انباشته
13 June 2007, 08:16 AM
بلی درست متوجه شدین:
حواله E-2 را که مربوط به همین ماه بود به مبلغ 14500000تومان ازش خریدند!


حواله اي كه ما 5 ميليون ريختيم را 14.5 ميليون مي خرن واضح تر لطفا بگيد؟

کسانی که در قرعه کشی برنده شده اند و تمامی ودیعه را واریز کرده اند حواله یا خودروی تحویلی انان در بازار به قیمت 14.5 میلیون تومان خریداری میشود.

hossein68
13 June 2007, 09:56 AM
عزیز طرفی که حواله رو میفروخت حتما ودیعه دوم رو پرداخت کرده که 14.5 میلیون
ازش میخرن .من خودم چند مورد رو دیدم که حواله رو بدون پرداخت ودیعه دوم تا 6.5 میلیون در تیپ E2 میفروخت و E0 بود که تا 5.8 تومن بدون پرداخت ودیعه دوم میخریدند.
اینها همه حاکی از این هستند که این خودرو واقعا با ارزش هست و قیمتی بالای 10.6 دارد
و این موضوع خودروسازها را نیز ناراحت کرده که چرا نمیتوانند تا 15 میلیون تومان این خودرو را بفروشند .ولی خب سود زیادی از آن کسانی هست که لوگان ال90 رو میخرند
میشد گفت این خودرو در تیپ E2 برابری دارد تا خودروهای قیمت 18 میلیونی.چه از نظر امکانات و چه از نظر ایمنی و قدرت مضاعف موتور .
خب خوشا به حال کسانی که ماشینشون رو تحویل گرفتند.ما که فی المعطلی

faraz45
13 June 2007, 11:21 AM
ستاد خبری ايران خودرو 23/3/1386
مردم با پيش خريد 50 هزار دستگاه تندر 90 ايران خودرو اعتماد خود را به اين گروه صنعتي نشان دادند.

دكتر منوچهر منطقي مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در مصاحبه با راديو سراسري با بيان اين مطلب به تشريح ويژگي هاي پروژه تندر 90 ايران خودرو پرداخت.

وي با اشاره به صادرات 20 ٪ از توليد تندر 90 در شبكه جهاني فروش ايران خودرو و رنو گفت اين پروژه موجب بومي شدن فن آوري جهاني و روز خودرو شد و كارگران و مهندسان اين شركت با گذراندن كليه مراحل كيفي فاز يك توليد تندر 90 منطبق با استانداردهاي سخت گيرانه شركت رنو همچنان تلاش خواهند كرد تندر 90 را در بالاترين حد كيفي توليد وبه مشتريان عزيز عرضه كنند.

وي ضمن تقدير از تلاش هاي شبانه روزي مهندسان و كارگران ايران خودرو در سال گذشته براي راه اندازي خطوط توليد تندر 90 گفت اين تلاش ها منحصر به عرضه نوع سواري تندر 90 نخواهد شد ، بلكه ايران خودرو قصد دارد بر اساس پلتفرم تندر 90 دو نوع خودرو ون هفت نفره (R90) و وانت كار را توليد و روانه بازار كند.


اولين سري خودروهاي تندر90 ايران خودرو طي مراسمي با حضور رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و مديران عامل گروه صنعتي ايران خودرو و شركت رنو پارس و سفير فرانسه در ايران روز چهارشنبه 23 خردادماه جاري درهتل استقلال تهران به متقاضيان تحويل داده شد .

دكتر امير البدوي قائم مقام مدير عامل ايران خودرو در توسعه كسب و كار درمراسم تحويل خودرو تندر90 اولين محصول پلت فرم مشترك صنعت خودرو كشور گفت : گروه صنعتي ايران خودرو تاپايان سال جاري 71 هزار دستگاه تندر90 توليد و روانه بازارهاي داخلي و خارجي مي كند .

وي با اشاره به اينكه ايران خودرو قادر است روزانه 500 تا600 دستگاه تندر 90 توليد كند ، اظهارداشت : تندر90 توليدي ايران خودرو از تمامي آزمون هاي كيفي رنو با بهترين نمره دربين سايت هاي توليدي رنو در توليد اين خودرو سربلند بيرون آمد .

دكتر البدوي در زمينه دستيابي به پلت فرم سي ان جي ) ( CNGجهت ارائه محصولات متنوع پلت فرم ايكس 90 اظهار داشت : با انجام تغييرات مهندسي بر روي پلت فرم محصول تندر90 درفاز دوم پروژه اين محصول به صورت مخزن سي ان جي دركف و به صورت پايه گازسوز و دوگانه سوز توليد و به بازار عرضه خواهد شد .

قانم مقام مدير عامل درتوسعه كسب و كار ، زمان عرضه خودرو تندر 90 ايران خودرو به صورت دوگانه سوزو پايه گازسوز رابه ترتيب مهرماه سال جاري و آذر سال 87 عنوان كرد .

وي خاطر نشان ساخت : شركت ايران خودرو در راستاي اهداف بلند مدت صنعت خودرو كشور پس از توليد محصول تند ر90 ، ارائه ساير مدل هاي محصول پلت فرم X90 در دستور كار خود قرار داده است .

اين مقام مسئول تاكيدكرد : ارائه محصول ون اين پلت فرم مبتني بر خودروهاي سواري كار LCV با توجه به راهبرد كلان كشور در توسعه ناوگان حمل ونقل عمومي دراولويت قرار گرفت و اين خودرو به زودي وارد بازار خواهد شد .

دكتر البدوي تصريح كرد : مدل يايه اين خودرو ( ون ) مجهز به سيستم تهويه هوا ، فرمان هيدروليك وكيسه ايمني هوا است و با هدف پوشش بخشي از بازار سازماني شامل سيستم حمل و نقل عمومي و بازار خودرو هاي مصرفي خانوارهاي پرجمعيت در رده قيمتي 13 تا 15 ميليون تومان عرضه خواهد شد .

وي تاكيد كرد : تندر90 ايران خودرو قراراست به 26 كشور جهان صادر شود كه بازارهاي كشورهاي سوريه ، لبنان ، اردن ، عراق ، امارات ، آذربايجان ، قطر ، تاجيكستان ، بنگلادش ، تركمنستان ، قرقيزستان ، كويت و.... از مهمترين بازارهاي هدف صادراتي تندر90 اين شركت است .

قائم مقام مدير عامل ايران خودرو درتوسعه كسب وكار مهمترين برنامه راهبردي گروه صنعتي ايران خودرو را توسعه برند ملي و توسعه صادرات ، جهت گيري به سمت سوخت پاك ، جذب و ارتقاء تكنولوژي و دانش فني ، ايجاد سايت هاي توليدي در بازارهاي هدف ، توليد خودرو و پلت فرم ملي ، حمايت از ايجاد مراكز خدمات پس از فروش دربازارهاي صادراتي عنوان كرد .

وي درپايان به توليد موتور ملي اشاره كرد و گفت : موتورملي ايران اولين موتوري است كه برپايه گاز طبيعي توسط متخصصين داخل كشور طراحي و توليد شده است .

ar1358
13 June 2007, 11:37 AM
شركت رنو پارس و قطعه سازان داخلي از برنامه تامين قطعات خودروي تندر 90 عقب هستند؛ ولي به خاطر درگير نشدن با سازمان‌‏هاي ذيربط اين مسئله را انكار مي‌‏كنند.

داود ميرخاني رشتي، دبير سابق انجمن خودرو سازان، درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري كار ايران، ايلنا، با بيان اين مطلب، افزود: شركت رنو پارس كه مسوول تامين قطعات خودرو تندر 90 از داخل و خارج كشور است، هم اكنون از برنامه خود عقب است؛ ولي به خاطر درگير نشدن با وزارت صنايع و معادن، اين مشكل را تاييد نمي‌‏كند.
وي، گفت: بخشي از تاخير در تامين قطعات خودروي تندر 90 به دليل نوپا بودن شركت رنو پارس و زمان اندك فعاليت يك شركت خارجي در ايران مربوط مي‌‏شود كه با برخي از دشواري‌‏هاي كار در ايران آشنا نيست.
ميرخاني رشتي، ادامه داد: به دليل انتقادهايي كه از سوي وزير صنايع و معادن و برخي از نمايندگان مجلس از جمله حميدرضا كاتوزيان بر قرارداد خودرو تندر 90 وارد شد، بين يك تا دو سال زمان مفيد براي توليد قطعه از بين رفت.
دبير سابق انجمن خودروسازان، خاطرنشان كرد: در شرايط انتقاد شديد از قرارداد خودروي تندر 90 قطعه‌‏سازان نيز كل توان خود را براي سرمايه‌‏گذاري در اين طرح به كار نبستند و در واقع از برنامه توليد قطعات تندر 90 عقب هستند.
وي، تصريح كرد: شركت رنو پارس اعتقاد دارد كه ايران خودرو و سايپا، بخشي از هزينه پيش فروش خودروي تندر 90 كه بايد به اين شركت پرداخت مي‌‏شد را به طور منظم پرداخت نمي‌‏كنند تا هزينه ساخت قطعات توسط قطعه‌‏سازان را بپردازد.
ميرخاني رشتي، افزود: شركت رنو پارس در توليد خودرو تندر 90 نقش ساپكو براي گروه صنعتي ايران خودرو و نقش سازه‌‏گستر را براي گروه خودروسازي سايپا ايفا مي‌‏كند؛ اما به دليل سابقه اندك فعاليت آن در ايران نمي‌‏تواند با قوت آنان فعاليت كند و به يك تا دو سال زمان براي كسب تجربه نياز دارد.
پايان پيام

reza engine
13 June 2007, 11:58 AM
آغاز تحويل خودرو تندر 90
سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و توليد كنندگان خودرو تندر 90 طي بيانيه مشتركي اعلام كردند: تحويل نمادين اولين سري اين خودروها طي مراسمي با حضور مسئولين مربوطه روز چهارشنبه 23خرداد ماه جاري درهتل استقلال انجام مي گيرد .

در اين بيانيه آمده است: سه شركت ايران خودرو ، سايپا و رنو پارس مفتخرند آغاز تحويل خودروهاي تندر 90 را در چارچوب همكاري مشترك به اطلاع عموم برسانند ، طي قرعه كشي انجام شده در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران با حضور نمايندگان شركت هاي ايران خودرو و سايپا مقرر گرديد در فاز اول تعداد 2400 دستگاه از اين خودرو در اختيار مشتريان قرار گيرد.

در بيانيه مذكور خاطرنشان شده است: در فاز اول 1200 دستگاه از اين خودروها توسط شركت ايران خودرو در اختيار متقاضيان قرار مي گيرد و همين تعداد نيز از سوي سايپا به مشترياني كه در مرحله اول قرعه كشي انتخاب شدند تحويل داده مي شود.

در اين بيانيه مشترك همچنين تصريح شده است : نتايج بعدي قرعه كشي اين خودرو به زودي از سوي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اعلام خواهد شد.

در اين بيانيه مشترك آمده است : پيش فروش اين خودرو از 12 اسفند ماه سال گذشته به مدت 5 روز از طريق شبكه هاي فروش ايران خودرو و سايپا صورت گرفت .

در بيانيه مذكور همچنين به ويژگي هاي فني و رفاهي تندر90 اشاره شده و آمده است: فروش اين خودرو با نشان رنو و با قيمت پايه 82 ميليون ريال ، اين خودرو را جزء محصولاتي قرار مي دهد كه نيازهاي مشتريان ايراني را از جمله جا دار بودن ، مقرون به صرفه بودن ، مستحكم بودن و قابل اطمينان بودن تامين مي كند.

اين خودرو در بازار ايران در سه مدل E1-E0وE2 با موتور 1600 سي سي (16سوپاپ با قدرت خروجي 105اسب ) عرضه مي گردد.

در هر مدلي از اين خودرو سطوح متفاوتي از تجهيزات و امكانات از جمله طراحي خارجي و داخلي و نيز راحتي ، آسايش و ايمني در نظر گرفته شده است .

از سوي ديگر با توجه به الزامات موسسه استاندارد ايران نسبت به وجود كيسه هوا در سمت راننده ، خودروي تندر90 اولين خودروي ساخت داخل است كه در ساده ترين مدل خود مجهز به ايربگ مي باشد.

اين در حالي است كه شركت رنو فرانسه ، تندر 90 را كه اولين محصول از مجموعه خودروهاي پلت فرم x90مي باشد در سال 2004 معرفي كرد و اين گام اولين همكاري مشترك بزرگترين خودروسازان داخلي با يكي از بزرگترين خودروسازان جهاني است .

تندر 90 در كلاس خودروهاي سدان بهترين تناسب قيمت را داراست. فضاي اختصاص يافته به 5 سرنشين و حجم صندوق اين خودرو در كلاس خود بي نظير است و در عين حال تمامي استانداردهاي رايج بين المللي ، اروپايي و نيز استاندارد بازارهاي فروش را برخوردار است .

سود انباشته
13 June 2007, 01:23 PM
قائم مقام ايران خودرو:

امسال 71هزار دستگاه تندر90 توليد مي‌كنيم
تندر90 دوگانه‌سوز را از مهرماه وارد بازار مي‌كنيم


گروه صنعتي ايران خودرو تا پايان امسال حدود 71 هزار دستگاه از اين خودرو را توليد و روانه بازارهاي داخلي و خارجي مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ دكتر امير البدوي - قائم مقام مديرعامل ايران خودرو در توسعه كسب و كار - در مراسم تحويل خودرو تندر90 با بيان اين مطلب گفت: ايران خودرو توانايي توليد روزانه 500 تا 600 دستگاه از اين خوردو را دارد و تندر90 توليدي اين شركت تمامي آزمون‌هاي كيفي شركت رنو را گذرانده است.

وي در زمينه دستيابي به پلات‌فرم CNG براي ارائه محصولات متنوع پلات‌فرم X90 گفت: با انجام تغييرات مهندسي روي پلات‌فرم محصول تندر90 در فاز دوم پروژه، اين محصول به صورت مخزن CNG در كف و به صورت پايه گازسوز و دوگانه سوز توليد و به بازار عرضه خواهد شد.

وي عرضه تندر90 ايران خودرو را به صورت دوگانه سوز و پايه گازسوز به ترتيب در مهر امسال و آذر سال 87 عنوان و خاطرنشان كرد: ايران خودرو پس از توليد محصول تندر90 ارائه ساير مدل‌هاي محصول پلات‌فرم X90 را در دستور كار خود قرار داده است.

اين فعال صنعتي تاكيد كرد: ارائه محصول ون اين پلات‌فرم مبتني بر خودروهاي سواري كار LCD و توجه به راهبرد كلان كشور در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي در اولويت قرار گرفته است و اين خودرو به زودي وارد بازار ايران خواهد شد.

او تصريح كرد: مدل پايه اين خودرو مجهز به سيستم تهويه هوا، فرمان هيدروليك و كيسه ايمني هواست و با هدف پوشش بخشي از بازار سازماني شامل سيستم حمل و نقل عمومي و بازار خودروهاي مصرفي خانوارهاي پرجمعيت در رده قيمتي 13 تا 15 ميليون تومان عرضه خواهد شد.

او اضافه كرد: تندر90 ايران خودرو قرار است به 26 كشور جهان مانند كشورهاي سوريه، لبنان، اردن، عراق، آذربايجان، صادر شود.

بالاخره خود ایران خودرو اعتراف به قیمت 15 میلیون تومنی این خودرو کرد!!!

faraz45
13 June 2007, 01:42 PM
دوستان جای زاپاس توی کف صندوق قرارگرفته یا نه ؟

ولی انصافا صندوق عقب خیلی جاداری داره

راستی کسی از دوستان خبر داره جای لاستیک زاپاس خودرو کجاست؟؟

emad62
13 June 2007, 05:26 PM
راستی کسی از دوستان خبر داره جای لاستیک زاپاس خودرو کجاست؟؟


لاستیک زاپاس در صندوق عقب - زیر روپوش کف : http://i9.tinypic.com/5x3jdyx.jpg/
نظرتون در مورد این رنگ سیاه چیه؟ http://i7.tinypic.com/52l7onp.jpg
و این همخ چند عکس از مراسم تحویل تندر در پارس خودرو و خط تولید:http://www.farsnews.net/imgrep.php?nn=8603220580
http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M248526.jpg
=======
این خبر ممکنه تکراری باشه اما به جملات رنگی دقت کنید:
منبع :فارس نیوز 22-3-86
مديرعامل پارس خودرو اظهار داشت:
در اولين مرحله واگذاري ايران خودرو و پارس خودرو هر يك براي واگذاري هزار و 200 دستگاه خودرو قرعه‌كشي كردند و 2 هزار و 400 نفر از هموطنان براي دريافت خودرو انتخاب شدند.
بذرپاش افزود: طي چند روز گذشته آخرين مجوزهاي قانوني را از شركت و مراكز قانوني كشور اخذ كرديم و بيش از 700 دستگاه از تندر نود توليد شده، آماده تحويل است. وي تصريح كرد: ظرف چند روز آينده اين خودرو‌ها تحويل مشتريان خواهد شد و سعي مي‌كنيم طي يكي دو هفته آينده به مابقي تعهدمان نيز عمل كنيم.
وي تصريح كرد: مرحله دوم قرعه‌كشي تندر نود نيز درحال انجام است و در اين مرحله تعداد افرادي كه به آنها خودرو واگذار خواهد شد، بيشتر از مرحله اول است.
بذر پاش با اشاره به تاخيرهاي انجام شده در واگذاري تندر نود گفت: در آغاز پروژه‌هايي قرار است محصول با تيراژ و كيفيت بالا با اين قيمت عرضه شوند، وجود ناهماهنگي طبيعي است.
وي تاكيد كرد: ما تمام توان خود را به كار مي‌گيريم تا با خوش قولي به تعهداتمان عمل كنيم.
بذرپاش افزود: پارس خودرو تا پايان سال انشاء‌الله بيش از 30 هزار دستگاه تندر نور را توليد خواهد كرد به عبارتي علاوه بر اين كه به تعهدات خود در زمينه پيش فروش‌هاي انجام شده عمل خواهيم كرد، به توليد در تيراژ بالاتر نيز خواهيم رسيد.
مديرعامل پارس خودرو تيراژ توليد روزانه تندر نود در اين شركت را هم اكنون 200 دستگاه در روز[:icon_cool] ذكر كرد و افزود: اگر مشكل تامين قطعات كه در حال حل شدن است برطرف شود سريعتر مي‌توانيم به تعهداتمان عمل كنيم.
بذرپاش در خصوص بحثهاي مطرح مبني بر عرضه گران قطعات يدكي ال نود توسط شركت رنو اظهار داشت: تامين قطعات براساس تعهدات انجام مي‌شود و در قرارداد تمام اين مسايل ذكر شده است.


----------------------------------

تندر 90 به دو صورت دوگانه سوز و پايه گازسوز به بازار عرضه خواهد شد
چهارشنبه، 23 خرداد 1386
ساعت: 13:07


http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبرخودرو ، امیر البدوی قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو طی مراسم تحويل تندر 90 زمان عرضه خودرو تندر 90 ایران خودرو به صورت دو گانه سوز و پایه گاز سوز را به ترتیب مهرماه سال جاری و آذر ماه سال 87 عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، وي در توسعه کسب و کار در مراسم تحویل خودورتندر 90 اولین محصول پلت فرم مشترک صنعت خودرو کشور گفت:گروه صنعتی ایران خودرو تا پایان سال جاری 71 هزار دستگاه تندر 90تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کند.
وی با اشاره به اینکه ایران خودرو قادر است روزانه 500 تا 600 دستگاه تندر 90 تولید کند،اظهارداشت :تندر 90 تولیدی ایران خودرو از تمامی آزمون های کیفی رنو با بهترین نمره در بین سایت های تولیدی رنو د رتولید این خودرو سر بلند بیرون آمد.
البدوی در زمینه دستیابی به پلت فرم سی ان جی (CNG)جهت ارائه محصولات متنوع پلت فرم ایکس 90 اظهار داشت :با انجام تغییرات مهندسی بر روی پلت فرم محصول تندر90 د رفاز دوم پروژه این محصول به صورت مخزن سی ان جی د رکف و به صورت پایه گاز سوز و دو گانه سوز تولید و به بازار عرضه خواهد شد.
وی خاطر نشان ساخت :شرکت ایران خودور در راستای اهداف بلند مدت صنعت خودرو کشور پس از تولید محصول تندر 90 ،ارائه سایر مدل های محصول پلت فرم X90در دستور کار خود قرار داده است .
این مقام مسئول تاکید کرد:ارائه محصول ون این پلت فرم مبتنی بر خودروهای سواری کار LCVبا توجه به راهبرد کلان کشور د رتوسعه ناوگان حمل ونقل عمومی د راولویت قرار گرفت و این خودرو به زودی وارد بازار خواهد شد.
البدوی تصریح کرد:مدل پایه این خودرو(ون )مجهز به سیستم تهویه هوا،فرمان هیدرولیک و کیسه ایمنی هوا است و با هدف پوشش بخشی از بازار سازمانی شامل سیستم حمل ونقل عمومی و بازار خودروهای
خانوارهای پرجمعیت در رده قیمتی 13 تا 15 میلیون تومان عرضه خواهد شد.
وی تاکید کرد :تندر 90 ایران خودرو قرار است به 26 کشور جهان صادر شود که بازار های کشورهای سوریه ،لبنان ،اردن ،عراق ،امارات ،آذربایجان ،قطر ،تاجیکستان ،بنگلادش ،ترکمنستان ،قرقیزستان ،کویت و......از مهمترین بازارهای هدف صادراتی تندر 90 این شرکت است .

-----------------
با همكاري مشترك پارس خودرو و سايپا يدك :
بزرگترين خدمات پس از فروش تندر 90 به مشتريان ارائه مي شود


http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg به گزارش خبرخودرو ، مدير عامل گروه سايپا در جلسه پرسش و پاسخ كه طي مراسم تحويل تندر 90 انجام شد گفت : تندر 90 داراي بزرگترين خدمات پس از فروش مي باشد به دليل اينكه اين خدمات توسط دو شركت سايپا يدك و پارس خودرو به طور همزمان انجام مي پذيرد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، وي افزود: بدنه اين خودرو در قالب هاي بزرگ صنعتي سايپا و موتور آن در مگاموتور توليد مي شود كه به عبارتي نشان دهنده اين است كه قسمت هاي اصلي اين خودرو در سايپا توليد مي گردد.
وي خاطرنشان كرد : سايپا آمادگي كامل انجام تعهدات خود را داراست و مشتريان زودتر از موعد محصول خود را درياقت خواهند نمود.
وي در پايان از همه خبرنگاران به علت حمايت از صنعت خودروي كشور به ويژه ال 90 تشكر و قدرداني نمود.

----------------


در مورد وجود چراغ سرنشین عقب برای مدل E2 در تفاوت مدلهای تندر چیزی اشاره نشده! فکر نمیکنم همچین چیزی داشته باشه...

faraz45
13 June 2007, 06:19 PM
عماد جان با سلام.
لطفاً با توجه به مشخصات ارائه شده، لطفاً نظر دهید آیا منظور از چراغ سقف و چراغ مطالعه سرنشین آن چیزی نیست که مدنظر دوستان است؟

http://www.irapic.com/uploads/1181796143.jpg

Navid_Aref
13 June 2007, 11:17 PM
سلام بر دوستان گرامي،اين لينک بروشور لوگان سايت ماهيندرا هند است که باتون ميزارم.
اميدوارم که مفيد باشه.http://www.mahindrarenault.com/logan/E_BROCHURE.html

اين هم راهنماي سريع اين خودرو که اون هم مربوط به سايت ماهيندرا ميشه و به صورت PDF مي باشد.

http://www.mahindrarenault.com/logan/Pdf/LOGAN%20Quickstart%20Manual.pdf

saeedakh
14 June 2007, 12:19 AM
دوستان عزیز
چند عکس از نمایشگاه گرفته ام اگر کیفیتشان بد بود به بزرگی خودتان می بخشید http://www.irapic.com/uploads/1181818686.jpg

saeedakh
14 June 2007, 12:21 AM
http://www.irapic.com/uploads/1181773711.jpg

saeedakh
14 June 2007, 12:23 AM
http://www.irapic.com/uploads/1181821427.jpg

emad62
14 June 2007, 12:25 AM
سلام بر دوستان گرامي،اين لينک بروشور لوگان سايت ماهيندرا هند است که باتون ميزارم.
اميدوارم که مفيد باشه.http://www.mahindrarenault.com/logan/E_BROCHURE.html

اين هم راهنماي سريع اين خودرو که اون هم مربوط به سايت ماهيندرا ميشه و به صورت PDF مي باشد.

http://www.mahindrarenault.com/logan...t%20Manual.pdf (http://www.mahindrarenault.com/logan...t%20Manual.pdf)[/quote]

خیلی عالی بود:icon_cool


[quote=faraz45;380774]عماد جان با سلام.
لطفاً با توجه به مشخصات ارائه شده، لطفاً نظر دهید آیا منظور از چراغ سقف و چراغ مطالعه سرنشین آن چیزی نیست که مدنظر دوستان است؟

http://www.irapic.com/uploads/1181796143.jpg

دوست عزیز اگر به سایت پارس خودرو مراجعه کنید در بخش آپشنهای انتخابی http://www.parskhodro.ir/news/E2.pdf[/URL] نامی از چراغ سقف و چراغ مطالعه سرنشین وجود ندارد. و همچنین در تصویری که بصورت فلش از سایت "ماهیندرا" دیدیم نیز چنین چیزی نبود... مگر اینکه ایران خودرو برای مدل E2 چراغ سرنشین عقب قرار داده باشد .
============
منبع :دنیای اقتصاد
تاريخ چاپ : پنجشنبه 24 خرداد 1386

سرانجام پس از چهارسال كشمكش از مرحله قرارداد تا توليد
تندر به خيابان‌هاي تهران رسيد

خودروسازان موظف به ارائه 10سال خدمات پس از فروش شدند
طرح حمايت از مصرف‌كنندگان خودرو ديروز به تصويب مجلس رسيد.
واردات خودرو در دو ماه اول سال نسبت به مدت مشابه سال قبل 6/2برابر شد
ايران در سال گذشته يك‌ميليون و 100هزار خودرو توليد كرد</B>
[URL="javascript:PopupPic('1262/01-01.jpg ')"]http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1262/01-01.jpg (http://www.parskhodro.ir/news/allnews.htm)
سرانجام پس‌از چهارسال كشمكش از مرحله قرارداد تا توليد
تندر به خيابان‌هاي تهران رسيد
اولين سري خودروهاي تندر – 90 روز گذشته با حضور رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، مديران عامل ايران‌‌خودرو و سايپا و همچنين مديرعامل شركت رنو نيسان به متقاضيان تحويل داده شد.
واگذاري اولين سري خودروهاي تندر90 در حالي صورت گرفت كه شركت پارس‌خودرو روز سه‌شنبه در مراسم پنجاهمين سالگرد اين شركت و با حضور تعدادي از نمايندگان مجلس به صورت نمادين خودروي تندر90 را به متقاضياني كه در اواخر ارديبهشت‌ماه به صورت قرعه‌كشي اسامي آنها اعلام شده بود واگذار كرد.
در قرعه‌كشي انجام‌شده توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران با حضور نمايندگان شركت‌هاي ايران‌خودرو و سايپا مقرر شد در فاز اول تعداد 2400دستگاه از اين خودرو كه به تفكيك 1200دستگاه آن متعلق به شركت ايران‌خودرو و 1200دستگاه آن متعلق به شركت سايپا است در اختيار مشتريان قرار گيرد.
آنچه گذشت
شركت رنو، خودرو تندر90 كه اولين محصول از مجموعه خودروهاي پلت فرم X90 است را در سال 2004 معرفي كرد و اين گام اول همكاري مشترك بزرگ‌ترين خودروسازان داخلي ايران با يكي از بزرگ‌ترين و مطرح‌ترين خودروسازان جهاني بود. در كلاس خودروهاي سدان، تندر90 بهترين تناسب قيمت را دارا است. فضاي اختصاص يافته به 5 سرنشين و حجم صندوق اين خودرو در كلاس خود بي‌نظير است. قابليت‌هاي گوناگون اين خودروي مدرن به ويژه استحكام و عمر مفيد بالاي آن، كليه پيش‌فرض‌هاي تعريف‌شده هنگام مطالعه پروژه را تامين مي‌كند. همچنين با برخورداري از آخرين دستاوردهاي فناوري در زمينه طراحي، تندر90 با تمامي استانداردهاي رايج بين‌المللي، اروپايي و همچنين استانداردهاي بازارهاي فروش مورد هدف خود مطابقت مي‌كند.
قيمت تندر – 90
پيش‌فروش اين خودرو از 12 اسفندماه 1385 به مدت 5روز از طريق شبكه فروش ايران‌خودرو و سايپا صورت گرفت. فروش اين خودرو با نشان رنو اين خودرو را جزو محصولاتي قرار مي‌دهد كه نيازهاي مشتريان ايراني را برآورده مي‌كند. اين خودرو در بازار ايران در سه مدل STD (استاندارد)، DLX (دولوكس)، SLX‌(سوپر لوكس) با موتور 1600سي‌سي (16 سوپاپ با قدرت خروجي 105 اسب) با قيمت‌هاي 83، 96 و 106ميليون ريال در رنگ‌هاي سفيد، مشكي و نوك‌مدادي عرضه مي‌شود.
در هر مدل از اين خودرو سطوح متفاوتي از تجهيزات و امكانات از جمله در طراحي خارجي، طراحي داخلي، راحتي و آسايش و ايمني در نظر گرفته شده است. از آنجا كه يكي از موارد پراهميت براي شركت‌هاي سازنده سطح بالاي ايمني محصولاتشان است و از سوي ديگر با توجه به الزامات اداره استاندارد نسبت به وجود كيسه هواي سمت راننده، خودروي تندر90 اولين خودروي ساخت داخل است كه مجهز به كيسه هواي راننده در ساده‌ترين مدل خود از نظر تجهيزات نيز است.
مشروح خبر واگذاري تندر 90 درصفحه خودرو (32) درج شده است.
رنگ‌بندي تندر ۹۰ </B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1262/02-02.jpg (javascript:PopupPic('1262/02-02.jpg'))
==========

تعداد مشاهده : 19 بار کد خبر : DEN- 49708 تاريخ چاپ : پنجشنبه 24 خرداد 1386

در مراسم نمادين ديگر
باز هم تندر 90 واگذار شد

مژگان ميرزايي
صنعت خودروي كشورمان روز گذشته دو واقعه مهم را پشت سر گذاشت، الزام قانوني خودروسازها به رعايت ايمني، كيفيت و سلامت خودرو و همچنين تحويل اولين سري خودروهاي تندر-90 كه پس از 4سال كشمكش بالاخره به انجام رسيد.</B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1262/32-01.jpg (javascript:PopupPic('1262/32-01.jpg '))
همزماني اين دو واقعه را مي‌توان براي صنعت خودروسازي كشور به فال نيك گرفت چرا كه توليد تندر-90 در ايران كه با استانداردهاي سرسختانه رنو همراه بود و همچنين مصوبه مجلس مبني بر الزام خودروسازها به رعايت استانداردهاي ايمني شايد گشودن راهي باشد براي خودروسازهاي كشورمان كه بيش از اين رعايت استانداردهاي ايمني و كيفي را در بسياري از موارد ناديده مي‌گرفتند. اما اولين سري خودروهاي تندر-90 روز گذشته در حالي با حضور رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و مديران عامل ايران خودرو و سايپا و همچنين رنوپارس به متقاضيان تحويل داده شد كه يك روز قبل از آن شركت پارس خودرو ديگر توليدكننده تندر-90 طي مراسم جداگانه‌اي با حضور تعدادي از نمايندگان مجلس و معاونان رييس‌جمهوري اقدام به اعطاي كليد به اولين مشتريان تندر-90 در پارس خودرو كرده بود. در مراسم روز سه‌شنبه هيچ مقامي از وزارت صنايع و معادن و يا حتي سايپا در پارس خودرو شركت نداشت. اين در حالي است كه در مراسم روز گذشته نيز مسوولان شركت پارس خودرو يا مدعوين مراسم سه‌شنبه حضور نداشتند. ظاهرا كشمكش‌هاي 4ساله تندر-90 پاياني ندارد.
در مراسم روز گذشته كه با حضور مديرعامل شركت سايپا، مديرعامل سازمان گسترش، مديرعامل شركت ايران خودرو و مديرعامل شركت رنو پارس برگزار شد مسوولين اين پروژه پيش از واگذاري خودروهاي تندر-90 به مالكان آنها اقدام به سخنراني كوتاهي كردند. اما منوچهر منطقي مديرعامل شركت ايران خودرو با وجود حضور در مراسم سخنراني نكرد و به جاي وي البدوي قائم مقام مديرعامل ايران‌ خودرو سخنراني كرد.
اميدواريم رنو به بازار ايران مقطعي نگاه نكند
احمد قلعه‌باني مديرعامل شركت سايپا كه روز گذشته بدون حضور وي واگذاري برخي از الويت‌هاي شركت زيرمجموعه‌اش صورت گرفته‌ بود در اين مراسم به عنوان سخنران اول به جايگاه فراخوانده شد. وي تندر-90 را نقطه شروع همكاري با خودروسازان جهاني دانست و افزود: اين پروژه، آغاز راهي بود براي همكاري بيشتر با شركت‌هاي خارجي و باعث شد تا بتوانيم راه جهاني شدن در صنعت خودرو را محقق كنيم.
قلعه‌باني با اشاره به زمان آغاز پروژه تندر-90 عنوان كرد: پروژه ساخت تندر-90 از حدود 5سال پيش براي اولين بار با همكاري ايران‌خودرو، سايپا و رنو پارس آغاز شد و با وجود مشكلات فراوان امروز به نتيجه رسيد. وي با اشاره به تاخيرهاي به وجود آمده در توليد و تحويل تندر-90 اظهار داشت: اميدواريم شركت رنو به بازار ايران به صورت مقطعي نگاه نكند و با افزايش سرمايه‌گذاري سهم بيشتري در بازار خودرو ايران پيدا كند. قلعه‌باني در پايان تصريح كرد: اميدواريم كه با توجه به كيفيت بتوانيم ساخت داخل را افزايش دهيم.
تندر- 90 ايران خودرو به 26 كشور جهان صادر مي شود
امير البدوي، قائم‌مقام مديرعامل ايران خودرو در توسعه كسب‌و‌كار نيز در ادامه اين مراسم گفت: گروه صنعتي ايران خودرو تاپايان سال جاري 71هزار دستگاه تندر-90 توليد و روانه بازارهاي داخلي و خارجي مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه ايران خودرو قادر است روزانه 500 تا 600 دستگاه تندر-90 توليد كند، اظهار داشت: تندر-90 توليدي ايران خودرو از تمامي آزمون‌هاي كيفي رنو با بهترين نمره در بين سايت‌هاي توليدي رنو در توليد اين خودرو سربلند بيرون آمد. البدوي در زمينه دستيابي به پلت‌فرم سي‌ان‌جي‌ (CNG) جهت ارائه محصولات متنوع پلت‌فرم ايكس-90 اظهار داشت: با انجام تغييرات مهندسي بر روي پلت فرم محصول تندر-90 در فاز دوم پروژه اين محصول به صورت مخزن سي‌ان‌جي در كف و به صورت پايه گازسوز و دوگانه سوز توليد و به بازار عرضه خواهد شد.
قائم‌مقام مديرعامل در توسعه كسب‌و‌كار، زمان عرضه خودرو تندر-90 ايران خودرو به صورت دوگانه‌سوز و پايه گازسوز را به ترتيب مهرماه سال‌جاري و آذر سال 87 عنوان كرد. وي خاطرنشان ساخت: شركت ايران خودرو در راستاي اهداف بلند مدت صنعت خودرو كشور پس از توليد محصول تندر-90، ارائه ساير مدل‌هاي محصول پلت‌فرم X90 را در دستور كار خود قرار داده است. وي در ادامه اظهار داشت: اجازه نخواهيم داد شركت‌هاي خودروساز خارج از نوبت و قاعده زودتر از موعد به خريداران خودروهاي تندر-90 را تحويل دهند و اگر اين كار انجام شود يك تخلف است. مفيدي در پايان از دو شركت ايران‌خودرو و سايپا به خاطر مشكلاتي كه در جريان توليد اين خودرو به وجود آمد حلاليت طلبيد. در پايان اين مراسم مسوولان شركت‌هاي خودروساز به همراه مفيدي، رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع به پرسش‌هاي خبرنگاران در خصوص تندر- 90 پاسخ گفتند. مفيدي در پاسخ به اين پرسش كه خدمات پس از فروش تندر-90 به چه صورتي ارائه خواهد شد عنوان كرد: دو شركت ايران‌خودرو و سايپا به صورت جداگانه وظيفه خدمات‌رساني به اين خودرو را بر عهده دارند. در حال حاضر مالكان از شبكه فروشنده، خدمات پس از فروش را دريافت مي‌كنند.
مفيدي همچنين در خصوص صادرات تندر-90 عنوان كرد: براساس قرارداد في‌مابين با شركت رنو 20درصد از محصولات توليدي اين خودرو بايد صادر شود اما در اولين ماه‌هاي توليد به دليل پايين بودن حجم توليد و تقاضاي بسيار مردم صادرات صورت نخواهد گرفت اما از مردادماه و با افزايش تيراژ توليد صادرات اين خودرو آغاز خواهد شد.
گابريل، مدير عامل شركت رنو پارس نيز در خصوص صادرات تندر-90 گفت: طبق قرارداد خودروهاي تندر-90 از طريق شركت رنو پارس صادر خواهند شد و اين به دليل آن است كه شركت رنو شبكه فروش گسترده‌اي دارد و از اين طريق مي‌تواند در خصوص صادرات اين خودرو موفق عمل كند. اما در برخي از كشورها شركت‌هاي ايران‌خودرو و سايپا شبكه فروش بهتري دارند و شركت رنو مي‌تواند در اين مواقع از شبكه آنها استفاده كند.
براساس اين گزارش، چندي پيش مفيدي در يك مصاحبه مطبوعاتي عنوان كرده بود كه در خصوص تامين قطعات يدكي با شركت رنو توافق نهايي حاصل نشد و اين شركت قصد دارد قطعات يدكي را با قيمت گرانتري به بازار عرضه كند.
وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا اين مشكل برطرف شده است يا خير، اظهار داشت: مشكلات به وجود آمده در خصوص قطعات يدكي تا حدودي برطرف شده و كمتر از چهل قطعه باقي مانده كه به زودي مشكلات به وجود آمده در آنها نيز برطرف خواهد شد.
اندرياس گابريل، نيز در اين خصوص گفت: شركت رنو بايد تمايزي بين قطعات داخلي و قطعات وارداتي ايجاد كند در مورد قطعات وارداتي مشكلي وجود ندارد اين قطعات در ساير كشورها توليد شده و وارد ايران مي‌شوند اما در خصوص قطعاتي كه در ايران توليد مي‌شوند قطعه‌سازان ممكن است از شرايط استاندارد قطعه‌سازان ما اطلاع كامل نداشته باشند و اين در نهايت مشكل ساز شود.
مفيدي در خصوص اينكه چرا قرعه‌كشي تندر-90 به صورت كامل انجام نشد، اظهار داشت: مساله قرعه كشي يك سبك بود و قرار شد با توجه به برنامه توليد صورت پذيرد در حال حاضر ما در ابتداي راه توليد هستيم و پس از اين در نيمه دوم هر ماه ظرفيت ماه آينده از سوي خودروسازان اعلام خواهد شد و بر اساس تيراژ توليد قرعه‌كشي اسامي صورت خواهد پذيرفت.
اندرياس گابريل نيز در اين خصوص گفت: موتور اين خودرو و مصرف سوخت آن از نكات مثبت اين خودرو است. تندر جزو خودروهاي كم مصرف است، مصرف اين خودرو كمتر از هفت ليتر در 100كيلومتر است. گابريل وعده داد در زمستان نيز موتور مصرف كننده گاز سي ان جي براي اين خودرو توليد و بر روي آن سوار شود. اين موتور مدرن‌ترين موتور سي ان جي سوز در ايران خواهد بود.
گابريل در ادامه به مشاركت قطعه سازان ايراني در اين پروژه اشاره كرد و گفت: كيفيت قطعه‌هاي توليدي توسط قطعه‌سازان ايراني از مطلوبيت قابل قبولي برخوردار است و ما در حال حاضر با 50قطعه ساز ايراني در مورد پروژه‌هاي خود در حال همكاري هستيم.
وي همچنين گفت: شركت رنو نسبت به كيفيت قطعه‌هاي توليدي نظارت مستمر خواهد داشت و از افت كيفيت تندرهاي توليدي جلوگيري خواهد كرد. گابريل تاكيد كرد: در صورت عدم حصول اطمينان از كيفيت تندرهاي توليدي، هدف تعيين شده براي توليد 300هزار دستگاه تندر در سال تحقق نخواهد يافت. عكس: سامان دزيانيان </B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1262/32-02.jpg (javascript:PopupPic('1262/32-02.jpg'))

saeedakh
14 June 2007, 12:26 AM
http://www.irapic.com/uploads/1181845229.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181837817.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181801951.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181832224.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181795464.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181868053.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181848685.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181781222.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181786585.jpg

ar1358
14 June 2007, 05:54 AM
ختلاف مديران، سرگرداني مردم
سرنوشت قرارداد ال نود در دولت احمدي نژاد - پنجشنبه 24 خرداد 1386 [2007.06.14]

elnavad.jpg

کوروش سلیمی

دو گروه از مديران دولتی با برگزاری دو مراسم مختلف ، برنامه نمادين آغاز فروش "تندر 90" را اعلام داشته و در هر دو برنامه آن ديگری را تهديد کردند که اجازه نخواهند در کار فروش این خودروها دخالت کنند. در هر دو مراسم سندها و کلیدهائی به مشتریان تحویل داده شد و در مقابل وعده دادند که بزودی آن ها را صاحب اتومبیل کنند.

در برنامه اول که توسط پارس خودرو به مديريت مهرداد بذرپاش مدير سابق تشکيلات رايحه خوش خدمت برپا شد معاونان رييس جمهور حضور داشتند و به نوشته ايران، روزنامه خبرگزاری جمهوری اسلامی، هزار و دویست متقاضی هم خودروهای خود را دریافت داشتند. در مراسم دوم که توسط ایران خودرو برپا شد معاون وزارت صنايع در مقابل اعتراض هائی که به تاخير تحویل خودرو می شد گفت به هيچ کس اجازه فروش خودسرانه نمی دهد.

در مقابل روزنامه ايران، کيهان مراسم برپا شده در ایران خودرو را اساس گرفته و بدون اشاره به مراسمی که روز قبل توسط مهرداد بذرپاش با حضور معاونان پارلمانی و تربيت بدنی رييس جمهور برپا شده بود نوشت تحويل خودروي تندر90 طي مراسمي با تحويل 10خودرو به مشتريان آغاز شد و 72هزار متقاضي که بهمن ماه سال 85 با پرداخت مبلغ 50ميليون ريال براي خريد تندر90 در دو شركت ايران خودرو و سايپا ثبت نام كردند قرار شد به تدريج خودروهای خود را تحویل بگیرند.

خبر روزنامه ايران تعرضی هم به مدیران وزارت صنايع دارد و نوشته پيش تر مسئولان شركت هاى خودروسازى و همچنين مفيدى رئيس سازمان گسترش و نوسازى صنايع و معادن عرضه اين خودرو را به نيمه دوم خردادماه سال جارى موكول كرده بودند اما مهرداد بذرپاش، مديرعامل شركت پارس خودرو در گفت وگو با رسانه ها اعلام آمادگى كرده بود تعداد هزار و ۲۰۰ دستگاه از اين خودرو را بموقع به مشتريان تحويل دهد.

برگزاری دو مراسم تبليغاتی در دو روز با يک هدف و برنامه برای اعلام آغاز فروش خودرو تندر90 که مدت هاست تحويل آن به تاخير افتاده اختلافات درونی دولت را برملا کرده است. در حالی که مديران منصوب خودروسازی توسط نهاد رياست جمهوری و معاونان محمود احمدی نژاد حمايت می شوند، وزارت صنايع و سازمان گسترش و نوسازی صنايع ساز دیگری می زنند. در جلسه دوم که در ايران خودرو برپا شد مقابله مديران آشکار شده بود.

مراسم روز سه شنبه شرکت پارس خودرو در هتل استقلال، در حالی برگزار شد که از هفته قبل وزارت صنايع و سازمان گسترش برای مراسم ايران خودرو به عنوان آغاز فروش تندر90 تبليغات و برنامه ريزی کرده بودند. در مراسم دوم معاون وزارت خانه عليه هر کس ديگری که بخواهد تندر90 را بفروشد خط و نشان کشید.

سابقه اختلاف

خبرها حاکی است مرکز ستادی وزارت صنايع، سازمان گسترش و نوسازی صنايع، و شرکت های خودروسازی، از مدت ها پيش هر کدام مسير جداگانه خود را مي روند، قراردادهای خود می بندند و وعده های خود می دهند. نمونه روشن آن اختلافاتی است که در ماجرای تبليغاتی برکناری مديران بانک پارسیان خود را نشان داد. در حالی که به نظر می رسید انگشت اتهام احمدی نژاد بيش تر متوجه مديران شرکت دولتی ايران خودرو است که به ظاهر توسط دولت منصوب شده اند. حضور مفيدي و قلعه‌باني در مراسم ایران خودرو سوالات متعددي را مطرح ساخت. مثلا اين سئوال که چرا معاون وزارت صنایع و مدير عامل سازمان گسترش صنایع و در مراسم روز قبل شركت پارس‌خودرو حاضر نشده بودند. حتي احمد قلعه‌باني مدیرعامل سایپا كه شركت پارس خودرو تحت نظارت او فعاليت مي‌كند، حضور در مراسم ايران خودرو را ترجيح داده بود.

در مراسم ايران خودرو اولين باری که اختلافات برجسته شد وقتی بود که مهدي مفيدي، رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران كه به نوشته روزنامه سرمايه ظاهرا تا پيش از برگزاري مراسم درخواست‌هايي براي تحويل خارج از نوبت تندر 90 از وي شده بود، اعلام داشت اجازه تحويل اين خودرو خارج از ضوابط قرعه‌كشي به كسي داده نمی شود، که همه می دانستند منظور وی شرکت پارس خودرو است که مراسم غافلگیرانه روز قبل را برپا داشته بود. مفیدی گفت با افرادي كه اين كار را انجام دهند، شديدا برخورد خواهيم كرد. وی از همه خريداران تندر90 به خاطر پریشانی ها و تاخیرها عذرخواهی کرد و از مديران ايران خودرو و سايپا از آن ها حلالیت طلبید و گفت تمام خريداران تندر 90 خودروي خود را تا پايان امسال تحويل مي‌گيرند.

اين سخنان در زمانی بيان می شد که بسياري حاضران از خبر استعفای وی از رياست سازمان گسترش صنایع باخبر بودند و به همين جهت هم لحن وی را دفعات قبل تفاوت ها داشت و نرم تر بود.

معاون وزارت صنايع ضمن تاكيد مجدد بر لزوم صادرات 20 درصد از خودروهاي تندر 90 توليدي در ايران گفت:"قرار بود اين صادرات از اولين توليدات آغاز شود ولي با توجه به پايين‌بودن ميزان توليد، اين صادرات در خرداد و تيرماه انجام نمي‌شود و اين كار از مرداد ماه آغاز خواهد شد." به گفته وي مشکلی در راه ارايه خدمات پس از فروش و تامين قطعات يدكي تندر 90 وجود ندارد: " تنها در زمينه تامين حدود 40 قطعه مشكلاتي وجود دارد كه البته نگراني در اين مورد نداريم."

پاسخ به مشکلات

در حاشيه جلسه تبليغاتی آغاز فروش تندر90 خبرنگاران و عده ای از حاضران که از خريداران بودند اصرار داشتند که دولت بايد روشن کند که چرا در مهلت مقرر خودروها را تحویل نداده و چرا حالا زمان تحويل خودرو ها را اعلام نمی کند و به گفتن حرف های کلی بسنده کرده است. مفیدی در پاسخ گفت "توليد ممكن است در هر زماني با مشكلاتي مواجه شود ولي نگراني در مورد جريان كلي توليد تندر 90 وجود ندارد وپروسه‌اي كه براي توليد خودرو با شركت رنو طي كرديم روندي متفاوت با شركت‌هاي ديگر داشت و به همين دليل در برخي موارد با شركت رنو تفاهم نداشتيم."

معاون وزارت صنايع در سعی برای پنهان کردن مشکلات متعددی که در راه تولید و آماده شدن اين اتومیبل با وعده های دولت جديد و دوباره کاری هايی که با تعويض مدیران صورت گرفت، پديدار شده گفت، يك خط توليد خودرو، نمي‌تواند از روز اول براساس ظرفيت اسمي توليد داشته باشد و ممكن است پيش‌بيني‌هاي اوليه با واقعيت‌ها فاصله داشته باشد.

وی در حالی که زير فشار شديد برای پاسخ گوئی به زمان تحویل خودروها قرار گرفته بود گفت در نيمه دوم هر ماه، قرعه کشی صورت خواهد گرفت و در صورتي‌كه امكان توليد بيش‌تر وجود داشت قرعه‌كشي بعدي سريع‌تر انجام خواهد شد. او گفت ساخت داخلی خودروي تندر 90 تا دو سال آينده به حدود 80 درصد خواهد رسيد.

در جلسه ایران خودرو که سايپا نيز در آن فعاليت داشت از توليد محصولات جديد با استفاده از پلت فرم تندر 90 هم سخن رفت. البدوي، قائم‌مقام مديرعامل ايران‌خودرو در اين مورد با بيان اين‌كه "خودروي 90X با انجام تغييرات مهندسي بر روي پلت فرم ال900 به صورت مخزن سي‌ان‌جي در كف و در مدل‌هاي پايه گاز سوز و دوگانه‌سوز توليد و به بازار عرضه خواهد شد"، گفت: "توليد ون نيز با استفاده از پلت فرم تندر 90 به منظور ارايهء در سيستم حمل و نقل عمومي و بازار خودروهاي مصرفي خانوارهاي پرجمعيت در ردهء قيمتي 13 تا 15 ميليون تومان صورت خواهد گرفت."

اما در حالی که وی – در غياب مديرعامل جديد ايران خودرو که گفته می شود حکمش به نام واعظی اشيانی صادر شده و معلوم نیست وی مديران فعلی را حفظ کند – از تولید 200 هزار دستگاه خودرو در پنج مدل سخن می گفت، قلعه‌باني مديرعامل شركت سايپا هم از تولید 90 X با كلاسي بالاتر از تندر خبر داد و گفت سال آينده به بازار عرضه خواهد كرد.

همين حرف ها شب قبل در مراسم پارس خودرو هم گفته شده بود. بعضی ها که درهر دو مراسم حاضر بودند با ترديد به اين وعده ها گوش دادند و بيش از هر چيز به پريشانی کار دولت واقف آمدند. فرانسوی هايی که در هر دو مراسم دعوت داشتند اما شايد درباره علل تاخیر و مشکلات کار سخن های دیگری داشتند که ملاحظات تجاری به آن ها مجال بازگشای نمی داد.

ar1358
14 June 2007, 05:57 AM
15 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://i15.tinypic.com/4ozvxwg.jpg

pesaremelli
14 June 2007, 07:30 AM
به نظر من و با توجه به شواهد موجود تندر به زودی به کابوس خودروسازها و فرصتی برای سرمایه گزاری تبدیل خواهد شد
قیمت این خودرو هنوز نیومده با رقم های نجومی که در هیچیک از کشورهای تولیدی وجد نداره معمامله میشه واقعن من نمیدونم اگه مسئول های رنو بفهمند که خودروی ارزون قیمتشون داره حدود 16000 دلار معامله میشه چه حسی بهشون دست میده البته پیش بینی همچین قیمتی برای خودرویی که موتورش 110 اسب بخار نیرو تولید میکنه و بسیار جاداره و از همه مهمتر تحت نظارت شدید رنو تولید میشه چندان هم دور از ذهن نبود بهر حال اگه بخوایم فقط با پژو پارس مقایسش کنیم کاملن متوجه میشیم که پارس هیچگونه برتری نسبت به تندر نداره که هیچ تازه در بسیاری از موارد چه از نظر امکانات و ایمنی (وجود کامپیوتر سفری سیستم ضد سرقت و دارا بودن ایربگ و abs و...........)و چه از نظر موتوری و چه از نظر فضای داخلی و خیلی چیزای دیگه در مقابل رقیب خطرناک فرانسویش کم میاره

حالا خودرو سازها با توجه به نظارت شدید دولت بر قیمت تندر و حساسیت هایی که روی اون وجو داره باید شاهد این باشن که خودرویی که به مشتریشون حدود 11 ملیون میفروشن در بازار آزاد داره حدود 15 ملیون معامله میشه و عملن سود اون به جیب آدمهای خوش شانسی میره که ادر دورهای بعدی ثبت نام تندر احتمالن تو قرعه کشی برنده میشن
از طرف دیگه مصرف کننده های بی حوصله ای هم که حال و حوصله ی تو نوبت موندن و قرعه کشی و این حرفها رو ندارن با مراجه به بازار و با توجه به قیمت برابر به عنوان مثال پارس و تندر و مقایسه ی اونها باهم خوب حاضرن چنین مبلغی رو برای یک ماشین با کیفیت که هر روز لازم نیست براش کلی وقت تو نمایندگی تلف کرد بپردازند
بهر حال تندر به سرعت تولیدات ضعیف داخلی رو تحت الشعاع خودش قرار میده و با گردش این خودرو در خیابانهای ایران و جلب توجهی که از مردم میکنه باید منتظر برگزاری مراسم قرعه کشی در دوره ی دوم ثبت نام ولی اینبار نه برای اولویت تحویل بلکه برای شانس ثبت نام باشم

faraz45
14 June 2007, 07:55 AM
به گزارش خبرخودرو ، گابريل مدير عامل آلماني شرکت رنو پارس نيز در در مراسم امروز واگذاري با ابراز خوشحالي از عزم خودروسازان ايراني براي عرضه تندر 90 در بازار جهاني گفت : هدف ما توليد يک خودرو مدرن با کيفيت و رقابتي به بازار ايران بود و تاکنون براي توليد 150 هزار دستگاه خودرو تندر 90 در کارخانه هاي ايران خوردو و سايپا ظرفيت سازي شده است و در آينده نزديک اين خودرو بنا بر تقاضاي بازار به صورت موتور گاز سوز عرضه خواهد شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، وي خاطرنشان کرد : در ابتدا قرار بود اين خودرو با درصد ساخت داخل 50 درصد در ايران توليد شود اما با توجه به آمادگي قطعه سازان اين سهم در بدو توليد به 60 درصد رسيده است.
مدير عامل رنو پارس ابراز اميدواري کرد در آينده نزديک ظرفيت توليد اين خودرو به سالانه 300 هزار دستگاه برسد.
گابريل با اشاره به مشکل خوروسازان در تامين قطعه براي پاسخگويي به تعهد خود به مشتريان و به ظرفيت رساندن توليد گفت :چندي پيش در ترخيص قطعات وارداتي مشکلاتي به وجود آمده بود که هم اکنون اين مشکل برطرف شده است اما در مورد قطعاتي که در داخل ايران توليد مي شود برخي قطعه سازان هنوز با استانداردهاي مورد نظر رنو هماهنگ نشده اند که با هماهنگي آنها و افزايش ضريب ساخت داخل اين خودرو ، مشکل تامين قطعه در خطوط توليد و شبکه نمايندگي هاي خدمات پس از فروش نخواهيم داشت.
وي گفت : باتوجه به کيفيت خوب اين خودرو در ابتداي کار درشبکه نمايندگي هاي خدمات پس از فروش نياز چنداني به قطعه نخواهد بود.

emad62
14 June 2007, 08:14 AM
ختلاف مديران، سرگرداني مردم
سرنوشت قرارداد ال نود در دولت احمدي نژاد - پنجشنبه 24 خرداد 1386 [2007.06.14]

elnavad.jpg

کوروش سلیمی....

منبع خبر رو مینوشتی بهتر بود

ar1358
14 June 2007, 10:49 AM
اين خودرو در بازار ايران در سه مدل E1-E0وE2 با موتور 1600 سي سي (16سوپاپ با قدرت خروجي 105اسب ) عرضه مي گردد.
http://news.ikco.com/news.asp?idlink=4144

حداكثر قدرت : 110 اسب بخار در 5750 دور در دقيقه
http://www.ikco.com/persian/products/tondar.aspx

بالاخره 105 يا 110 اسب ؟؟؟!!!!!!!!!

emad62
14 June 2007, 01:50 PM
اين خودرو در بازار ايران در سه مدل E1-E0وE2 با موتور 1600 سي سي (16سوپاپ با قدرت خروجي 105اسب ) عرضه مي گردد.
http://news.ikco.com/news.asp?idlink=4144

حداكثر قدرت : 110 اسب بخار در 5750 دور در دقيقه
http://www.ikco.com/persian/products/tondar.aspx

بالاخره 105 يا 110 اسب ؟؟؟!!!!!!!!!


واقعییت اینه که این ماشین با موتور 1.6L 16V با مدلPetrol-K4MA690 با قدرت 107HP در اروپا تولید میشه و در سایتهای معتبر اونجا اینطور معرفی شده.
اما چرا 110 یا 105 : شاید بخاطر اینه که دوست دارن اعداد رو "رُند" کنند. مثلاً برای پژو 405 یا سمند و ریو در حالیکه قدرتش 97HP است اما در مشخصات اونها 100HP نوشته>>>

اونایی که میگن 105 همونایی هستند که مغرضند:icon_mrgr [JUST KIDDING...]

pesaremelli
14 June 2007, 02:24 PM
یه سئوال کسی میدونه چرا در تندر تولیدی ایران از قویترین تیپ موتور اون استفاده میشه و حتی در مدل پایه هم از این موتور استفاده میشه؟

Navid_Aref
14 June 2007, 03:09 PM
فکر کنم پاسخ شما در خبر زير باشه .
آندرياس گابريل - مديرعامل شركت رنو فرانسه - در مراسم تحويل نخستين خودروهاي تندر90 به متقاضيان گفت که موتور تندر90 ايراني داراي 16 سوپاپ است و افزود: نوع اروپايي اين خودرو داراي 8 سوپاپ مي باشد که علت اين تفاوت نيز ميزان ارتفاع ايران از سطح درياست.

Navid_Aref
14 June 2007, 03:18 PM
لطفا اگر امکان داره هر کدوم از دوستان که قيمت آپشن LP - Luxury Pack تيپ E2 رو ميدونه بنويسه.:icon_ques :icon_excl

Navid_Aref
14 June 2007, 03:32 PM
البته در مورد نصب موتور پرقدرت بر روي اين خودرو نظر شخصي من اين است که با اين کار خودروسازهای ايراني خواستند به تکنولوژِی مدرن آن دسترسي راحت پيدا کنند و اون رو داخلي سازي کنند.که اميدوارم اين کار رو درست و مناسب انجام بدن ،تا کيفيتش افت نکنه. نه همانند موتور و ديگر قطعات اصلي رنو 5 که نمونه داخليش اينقدر بي کيفيت بود که خودشون مجبور شدن موتور پرايد رو روش بندازن و باقيشو که خودتون بهتر ميدونيد:icon_razz .

Thrash_1504
14 June 2007, 03:35 PM
کسی نمیدونه قرعه کشی سری دوم کی هست؟

emad62
14 June 2007, 04:34 PM
این دو جمله رو مقایسه کنید:<>>>

بذرپاش افزود: پارس خودرو تا پايان سال انشاء‌الله بيش از 30 هزار دستگاه تندر نور را توليد خواهد كرد به عبارتي علاوه بر اين كه به تعهدات خود در زمينه پيش فروش‌هاي انجام شده عمل خواهيم كرد، به توليد در تيراژ بالاتر نيز خواهيم رسيد.
مديرعامل پارس خودرو تيراژ توليد روزانه تندر نود در اين شركت را هم اكنون 200 دستگاه در روز ذكر كرد و افزود: اگر مشك تامين قطعات كه در حال حل شدن است برطرف شود سريعتر مي‌توانيم به تعهداتمان عمل كنيم.منبع: http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8603220380


گابريل افزود : در حال حاضر كارخانه هاي ايران خودرو و سايپا روزانه كمي بيش از 60 دستگاه خودرو توليد مي كنند كه ماهانه هزار و پانصد دستگاه مي شود. توليد خودروي تندر نود در مارس سال دو هزار و هشت به بيش از ده هزار دستگاه در ماه خواهد رسيد.
هدف تحويل هشتاد و پنج هزار دستگاه خودرو پيش فروش شده است كه به نظر دشوار مي رسد.
مسئولان فرانسوي و ايراني اعلام كردند توليد خودروي تندر نود با روندي سريع افزايش خواهد يافت.
گابريل گفت : احتمالا در سال اينده ايراني توليد اين خودرو در ايران به بيش از دويست هزار دستگاه افزايش خواهد يافت. منبع:.http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=13759

---------------------------

خیلی جالبه...دروغ تو روز روشن!!!!!!
بنظر شما این وسط کی راست میگه: مدیر عامل پارس خودرو یا نماینده ی رنو در ایران و مدیر عامل رنو پارس؟؟؟ جواب این سوال احتیاج به فکر کردن نداره... داره؟؟؟

emad62
14 June 2007, 05:52 PM
منبع : روزنامه شرق http://www.sharghnewspaper.ir/Released/86-03-24/270.htm#5885
function gotop() { scroll(0,0); }
اولين سري خودروهاي تندر 90

منطقي و قلعه باني کليد ها را تحويل دادند
سيدحمزه حسيني، محمدهيراد حاتمي
http://www.sharghnewspaper.ir/Released/86-03-24/11-1.jpgرئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران به مشکلات مربوط به خودرو تندر 90 اشاره کرد و گفت؛ شرکت هاي خودروسازي داخل با استانداردهاي شرکت رنو آشنا نبودند و اين عامل در ايجاد مشکلات مربوط به توليد و تحويل خودرو تندر 90 نقش داشت.

مهندس مفيدي در پايان گفت؛ اجازه نخواهيم داد خودرو تندر 90 را خارج از ضوابط به مشتريان تحويل دهند و اگر اين کار صورت بگيرد تخلف محسوب خواهد شد و با آن شديداً برخورد مي کنيم. بنابراين از مردم مي خواهيم صبر و حوصله داشته باشند و مطمئن باشند که همين امسال خودرو خودشان را تحويل خواهند گرفت. پس از اينکه سخنراني رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع به پايان رسيد مالکان اولين سري تندر 90 کليدهاي خود را از مديرعاملان شرکت ايران خودرو و سايپا دريافت کردند. پس از تحويل خودروهاي تندر 90 به مالکان مهندس مفيدي (رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران)، منوچهر منطقي (مديرعامل ايران خودرو)، احمد قلعه باني (مديرعامل سايپا) و آندرياس گابريل (مديرعامل رنو) در يک نشست خبري حاضر شدند و به سوالات خبرنگاران درباره خودرو تندر 90 پاسخ دادند.

مهندس مفيدي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه تکليف خدمات پس از فروش خودرو تندر 90 چگونه است گفت؛ فعلاً هر خودرو تندر90 از هر کارخانه اي توليد شود آرم کارخانه مربوطه را دارد. اميدواريم خريداران تندر 90 به زودي وضعيت خدمات پس از فروش بهتري پيدا کنند و اين شبکه خدمات پس از فروش کمتر از دو ماه آينده آغاز به کار کند و در يک شبکه فراگير در تمام نقاط ايران در خدمت مردم باشد. وي درباره توسعه اين محصول گفت؛ «طبق قرارداد منعقدشده با شرکت رنوپارس بايد 20 درصد ميزان توليد خودرو تندر 90 صادر شود. البته در ماه هاي نخست که توليد اين خودرو کم است صادرات انجام نمي شود. در واقع خرداد و تيرماه را تخفيف داده ايم که صادرات انجام نشود اما از مردادماه به طور جدي صادرات را انجام مي دهيم و جبران گذشته را هم از مرداد به بعد انجام خواهيم داد.

مهندس مفيدي درباره قطعات يدکي خودرو تندر اظهار کرد؛ تاکنون مشکلات مربوط به واردات قطعات يدکي تندر90 حل شده است و فقط مقدار کمي از قطعات که تعداد آنها به40 عدد هم نمي رسد مشکلاتي دارد که اميدواريم به زودي مشکلات گمرکي مربوط به قطعات وارداتي نيز حل شود. در ساخت قطعات داخلي هم با توجه به اينکه قطعه سازان داخلي با استانداردهاي رنو آشنايي کامل ندارند با مشکل مواجه هستيم. البته اين مشکلات طبيعي است چرا که همکاري بين شرکت هاي خودروسازي ايران با رنوپارس با ديگر همکاري هاي شرکت هاي ايراني کاملاً متفاوت بود، بنابراين مشکلات به وجودآمده طبيعي به نظر مي رسد.

رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه چرا قرعه کشي براي تحويل خودرو تندر90 همانند قرعه کشي سيم کارت به طور يکدفعه انجام نگرفت، گفت؛ قرعه کشي سبک هاي متفاوتي دارد. ما براساس برنامه هاي توليد خود قرعه کشي انجام مي دهيم و در جاهايي که توليد بيشتر داشته باشيم تعداد نفرات بيشتري را در قرعه کشي انتخاب مي کنيم و تمامي کساني که ثبت نام کرده اند خودرو خود را در سال 86 دريافت مي کنند. تحويل خودرو با سيم کارت فرق دارد و ما به همين روند در اجراي قرعه کشي ادامه خواهيم داد و در طول مسير هم تغيير روش نمي دهيم. در ادامه اين نشست خبري آندرياس گابريل هم به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. رئيس شرکت خودروسازي رنو در رابطه با صادرات تندر90 گفت؛ خودروهايي که توليد مي شوند از طريق رنوپارس است و مي توان آنها را به وسيله رنوپارس صادر کرد. البته شکي نيست در بعضي کشورها ايران خودرو و سايپا ممکن است شبکه فروش بهتري داشته باشند و مي توانيم از اين شبکه استفاده کنيم.

وي در خصوص قطعات خودرو تندر90 اظهار کرد؛ ما بايد بين قطعاتي که وارد مي شوند و قطعاتي که در ايران توليد مي شوند، تمايز ايجاد کنيم. در مورد قطعاتي که وارد مي شوند مشکلي نداريم اما در مورد قطعاتي که در ايران بايد توليد شود ممکن است يک مقدار مشکل وجود داشته باشد و قطعه سازان ايران هم بايد بتوانند هماهنگ کار کنند. در مورد قطعات يدکي هم هدف ما اين است که در بازار ايران اين قطعات قيمت معقول و قابل رقابتي داشته باشند. سعي خواهيم کرد قطعات يدکي را در خود ايران توليد کنيم و اگر بخواهيم از خارج از ايران اين قطعات را وارد کنيم بايد با قيمت پايين آنها را توزيع کنيم تا بتوانند در بازار رقابت کنند. ما تلاش خواهيم کردتوليد قطعات داخل را به 80 درصد برسانيم. در ادامه اين نشست خبري مديرعامل شرکت خودروسازي رنو در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينکه آيا استانداردهاي شرکت رنو با ساير شرکت هاي خودروسازي متفاوت است که مشکلاتي را براي قطعه سازان داخلي ايجاد کرده است، گفت؛ استانداردهاي شرکت رنو در ديگر کشورهاي دنيا مانند برزيل، هند و روماني استانداردهاي واحدي هستند و ما مي خواهيم همان استاندارد را در ايران نيز اجرا کنيم.

آندرياس گابريل در پايان در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت؛ تندر 90 خودرو بسيار خوبي است و من اميدوار هستم که اين خودرو زياد به قطعات يدکي نياز نداشته باشد. در اين نشست خبري منوچهر منطقي مديرعامل شرکت ايران خودرو و احمد قلعه باني مديرعامل شرکت سايپا به دليل کمبود وقت هرکدام توانستند تنها به يک سوال خبرنگاران پاسخ دهند.

قلعه باني در رابطه با مذاکرات آينده شرکت سايپا براي توليد مدل هاي ديگر تندر گفت؛ در حال انجام مذاکراتي براي توليد مدل هاي بعدي تندر هستيم که اولين آن پلت فورم مربوط به X90 است که اميدواريم ظرف يک سال آينده اين خودرو به مرحله توليد برسد.

منوچهر منطقي در رابطه توسعه محصول گفت؛ در بعضي از شبکه هايمان مزيت رقابتي بالايي داريم و در حال حاضر يک تيم تشکيل شده است که به بررسي اين شبکه ها مي پردازد و بايد در مورد آن به تفاهم برسيم. اصل روي توسعه محصول است و به همين دليل ون هفت نفره را قصد داريم امسال وارد کنيم و پس از آن هم وانت مسقف را مي خواهيم وارد کنيم. البته يک مدل وانت هم است که کار مشترکي با شرکت رنو است که احتمالاً در سال 87 عملي خواهد شد.

روز قبل هم شرکت خودروسازي پارس خودرو به طور جداگانه اقدام به اعطاي کليدهاي تندر 90 به مشتريان کرده بود. به همين دليل ديروز در اين مراسم مديران شرکت پارس خودرو حضور نداشتند. گفتني است در حاشيه اين مراسم مهندس هاشمي رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس نيز حضور پيدا کرد و هنگام تحويل کليد اولين سري خودروهاي تندر 90 به مشتريان در کنار مدير عاملان ايران خودرو، سايپا، رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع و رئيس شرکت خودروسازي رنو قرار گرفت.

(javascript:gotop();) function gotop() { scroll(0,0); }
مشخصات خودرو تندر 90

نما و کيفيت

تندر 90 تصويري نو و مدرن از يک خودرو به نمايش مي گذارد. ارتفاع سقف و شيشه هاي متمايل به عمود بهينه ترين استفاده از فضاي داخلي را فراهم مي سازند. پنج سرنشين بزرگسال به راحتي در تندر 90 جاي مي گيرند. طراحي و توسعه تندر 90 در مرکز فناوري هاي رنو انجام گرفته است. اين مرکز که تکنوسانتر نام دارد در نزديکي پاريس واقع شده و پيشرفته ترين فناوري ها و دانش فني رنو در اين محل متمرکز شده است.


محيط زيست

جمعاً 95 درصد وزن تندر قابل بازيافت است. طراحي تندر 90 با رويکرد تعامل با محيط زيست از روز توليد تا پايان عمر خودرو انجام پذيرفته است. در نتيجه تندر 90 با حداکثر مواد قابل بازيافت توليد شده است و حداقل آلايندگي هاي ممکن را توليد مي کند. البته قرار است تندر 90 دوگانه سوز مجهز به کيت گاز طبيعي فشرده (CNG) نيز عرضه شود.


ايمني

خودرو تندر 90 مجهز به سيستم ترمز ABS است و مانع از قفل شدن چرخ ها مي شود. اين سيستم باعث مي شود خودرو از مسير خود منحرف نشود و هدايت آن کاملاً تحت کنترل راننده باشد. سيستم ضدقفل چرخ ها (ABS) و کيسه هاي هوا (Airbags) به عنوان آپشن در خودرو تندر90 موجود است. در ساخت بدنه و شاسي خودرو تندر 90 فولاد به کار گرفته شده است. اين فولاد از نوعي است که قابليت بالايي در جذب ضربات وارده به خودرو را دارد. گفتني است خودرو تندر90 با رعايت و مطابق با کليه استانداردها و مقررات ايمني اتحاديه اروپا ساخته شده است.


مشخصات فني

تندر90 خودرويي 4 در با 5 صندلي است. حداکثر سرعت اين خودرو 4 سيلندر 183 کيلومتر بر ساعت است. خودرو تندر90 خودرويي کم مصرف است و از اين لحاظ براي مصرف کننده مي تواند بهينه باشد.

amahdavi2004
14 June 2007, 06:25 PM
دوستان سعي كنند ديگر اطلاعاتي را كه بارها در سايتها خصوصا در خود سايت رنوپارس آمده و بيشتر جنبه تبليغات دارند تكرار نفرمايند (اگر در پستهاي همين تاپيك بگرديد فراوان است) حالا كه بالآخره چشم خيابانهاي ايران هم به جمال اين ماشين روشن شده است، لطفا آنچه را كه از روي مشاهده و تجربه است در مورد همين خودروهايي كه ساخت ايران است و قرار است در خيابانهاي ما جولان دهند بنويسيد تا همه از اين اطلاعات بدور از تبليغات استفاده كنند.

Thrash_1504
15 June 2007, 12:47 AM
ایران خودرو هم LP داره؟

socoless
15 June 2007, 08:24 AM
خواهشا دوستانی که خودرو رو تحویل گرفتن بیان در مورد کیفیت و امکانات و شتاب ,راحتی و.....صحبت
کنن که دیگه از حرفای تکراری روزنامه ها و مدیران خسته شدیم
کسی هست تحویل گرفته باشه ؟

truthy76
15 June 2007, 11:05 AM
واقعییت اینه که این ماشین با موتور 1.6L 16V با مدلPetrol-K4MA690 با قدرت 107HP در اروپا تولید میشه و در سایتهای معتبر اونجا اینطور معرفی شده.
اما چرا 110 یا 105 : شاید بخاطر اینه که دوست دارن اعداد رو "رُند" کنند. مثلاً برای پژو 405 یا سمند و ریو در حالیکه قدرتش 97HP است اما در مشخصات اونها 100HP نوشته>>>

اونایی که میگن 105 همونایی هستند که مغرضند:icon_mrgr [JUST KIDDING...]

دوستان زیادی در خصوص توان موتور تندر 90 ایران شبهاتی داشتند که بیشتر تفاوت 5 اسب بخار بوده است. در اینجا لازم می دانم یک توضیح مختصر بدهم.
توان موتور به تنهایی 110 اسب بخار است ولی امروزه برای کنترل دقیق سوخت و شرایط موتور و بهینه سازی آن از سیستم ECU استفاده می کنند که این سیستم کامپیوتری با داشتن سنسورهای مختلف شرایط موتور و خارج از آنرا با برنامه ریزی بعمل آمده بهینه کرده و در نتیجه سبب کاهش مصرف، افزایش راندمان، راه اندازی بهتر موتور و در نهایت کاهش استهلاک خواهد شد و همین کنترل، سبب کاهش توان خروجی به 105 اسب بخار می شود که در نهایت به نفع راننده می باشد.

What is an engine control unit ( ECU ) or engine control module
( ECM )?

The fuel injection system of your car or truck is controlled by a small unit called a engine control unit ( ECU ) (http://www.mitsubishiecu.com/hardware.htm), it is also called many different things by different manufacures, ECM , PCM, FUEL COMPUTER ECT… Transmission Control Units are called TCM’s
Q. What are the functions of an Engine Control Unit / Engine Control Module?
The engine control unit is connected to several sensors and sending units on the engine and then automatically calculates the optimum amount of fuel to be injected into the combustion chamber. The benefit is smoother and faster acceleration, crisp throttle response, maximum fuel economy thus ensures quick and reliable starting regardless of the ouside temperature

من مشخصات 206 ایران خودرو را در سایتش مطالعه کردم و به نظر می آید که در پژو 206 موتور فاقد این سیتم است.

emad62
15 June 2007, 01:39 PM
ایران خودرو هم LP داره؟

روز اول که گفتن تمام خدماتی که برای این خودرو در نظر گرفته شده در سایپا و ایرانخودرو برابر است.
یعنی ایران خودرو هم LP/SP /CP داره
==========

امروز با یکی از دوستانم که در پارسخودرو کار میکنه در مورد :"مديرعامل پارس خودرو تيراژ توليد روزانه تندر نود در اين شركت را هم اكنون 200 دستگاه در روز ذكر كرد " صحبت کردم،
که گفت "در حال حاضر هنوز آمار تولید ما از روزی 30 تا بیشتر نشده یعنی در هر شیفت ماکسیمم 10 تا."ظاهراً هنوز مشکل تامین قطعات بقوت خودش باقیه

maany_a
15 June 2007, 04:29 PM
سلام دوستان،
چندتا عکس از تندر 90 نمایشگاه، گرفتم، امیدوارم خیلی تکراری نباشه.
مدلی که اونجا بود نوع ساده بود که روش یک سری تغییرات داده بودن مثل سانروف و رینگ و لاستیک پهن و روکش صندلی، اما حتی قفل مرکزی نداشت!
کیفیت ساخت ظاهریش نسبت به ماشین های هم سطح خودش به نظر من خوب بود. داشبوردش از نوع خشک بود ولی کیفیت خوبی داشت. وقتی پشتش نشستم ( صندلی تقریباً تا انها عقب برده بودم) دوستم که قدش حدود 186 هستش پشتم نشست و به نظرش جا ی پا برای ماشینی به این جثه کاملاً قابل قبول بود.
در ضمن کاپوتش هم سنگین و محکم به نظر می رسید. من با بدبینی رفتم به سمتش ولی نظرم عوض شد! :icon_cool


http://www.irapic.com/uploads/1181954074.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181941391.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181965694.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181974502.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181969536.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181958106.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181919369.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1182005278.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181947513.jpg

http://www.irapic.com/uploads/1181993979.jpg

emad62
15 June 2007, 11:32 PM
دنیای اقتصاد
تاريخ چاپ : شنبه 26 خرداد 1386

چشم‌انداز توليد يك ميليون خودرو در سال 86

</B>


از 17نوع خودرو سواري كه در دو شركت بزرگ خودروسازي كشور توليد مي‌شود، 8نوع خودرو (سمند، پژو روآ، پژو 405، پژو 206، پژو پارس، تندر 90، گراندويتا را و چري) در ايران‌خودرو، 4نوع خودرو شامل، (پرايد، زانتيا، ريو و كاروان) در سايپا و مابقي (خودروهاي دو ديفرانسيل، پيكاپ، پي‌كي، ماكسيما، مگان و تندر-90 )در پارس خودرو به توليد خواهد رسيد.بر اساس آمار اعلام شده از سوي معاونت بهره‌برداري و نوسازي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران طي سال‌جاري، 510هزار و 183دستگاه خودرو در ايران‌خودرو، 283هزار و 500دستگاه در سايپا و 202هزار و 500دستگاه در پارس‌خودرو توليد خواهد شد.
كاهش توليد محصولات قديمي در ايران‌خودرو
شركت ايران‌خودرو سال جاري محصولات تحت برند چهار شركت پژو و رنو فرانسه، چري چين و سوزوكي ژاپن را در كشور توليد مي‌كند كه سه محصول تندر 90، گراندويتارا و چري به تازگي در سبد محصولات اين شركت قرار خواهد گرفت.نكته جالب توجه در برنامه ايران‌خودرو اينكه، نسبت به سال 85، اين شركت توليد سمند، پژو 405، پژو 206 و پژو پارس را به طور محسوسي كاهش خواهد داد تا جايي براي محصولات جديد در اين شركت را باز كرده باشد به طوري كه شمارگان توليد سمند از 105هزار به يكصد هزار، پژو 206 از 110هزار به 80هزار، پژو 405 از 150هزار به 120هزار و پژو پارس از 55هزار به 54هزار دستگاه كاهش خواهد يافت اما پژو روآ از 80هزار به 100هزار دستگاه در سال 86 افزايش توليد خواهد داشت.
برنامه توليد در پارس‌خودرو
شركت پارس‌خودرو كه يكي از زيرمجموعه‌هاي گروه صنعتي سايپا به شمار مي‌آيد، توليد سه محصول جديد خودروي ارزان «پي‌كي»، «مگان» و «تندر 90» را در دستور كار خود قرار داده است.اين شركت تنها توليد پي‌كي را به طور محسوس كاهش خواهد داد تا ظرفيت توليد براي چهار هزار دستگاه مگان و 75هزار دستگاه تندر 90 در اين شركت ايجاد شود.اما 115هزار دستگاه پرايد نيز در پارس‌خودرو به توليد مي‌رسد تا در مجموع 370هزار دستگاه پرايد تا پايان سال جاري در كشور توليد شود. نكته جالب اينكه از مجموع 486هزار دستگاه خودرويي كه سال‌جاري در گروه سايپا به توليد مي‌رسد 1/76درصد به پرايد، 4/15درصد به تندر90 و مابقي (5/8درصد) به ساير محصولات اختصاص يافته است.
درباره تندر90
براساس برنامه دو شركت ايران‌خودرو و پارس خودرو تا پايان سال‌جاري 125هزار دستگاه تندر90 به توليد مي‌رسد كه 75هزار دستگاه از اين تعداد در پارس خودرو و 50هزار دستگاه و در ايران‌خودرو ساخته خواهد شد.ظرفيت خط توليد هر يك از اين دو شركت براي توليد تندر90، دست‌كم 150هزار دستگاه است كه در سال نخست توليد، ايران خودرو با يك‌سوم و پارس خودرو با نيمي از ظرفيت، تندر90 را توليد خواهند كرد.دليل توليد بالاتر در پارس خودرو و استفاده اين شركت از خط توليد رباتيك براي توليد تندر90 عنوان شده حال اينكه ايران‌خودرو برخلاف ساير خطوط توليد خود، تندر90 را به صورت غيررباتيك توليد مي‌كند.
خودروهاي ارزان
... در سال‌جاري دو مدل A15 با قيمتي بالاي 10ميليون تومان و S21 با قيمتي در حدود 6ميليون تومان به توليد خواهد رسيد. از طرفي هم ادامه همكاري اين دو شركت تنها محدود به توليد خودروهاي ارزان نخواهد شد پس ايجاد ذهنيت توليد خودروي ارزان جز دردسر جديد براي ايران‌خودرو عايدي ديگري را دربر نخواهد داشت چرا كه تندر90 نيز خودرويي ارزان و جايگزين پيكان عنوان شد اما اكنون به يكي از خودروهاي متوسط به بالاي كشور از لحاظ قيمت تبديل شده است.ايران‌خودرو تا پايان ارديبهشت برنامه توليد 190دستگاه چري ‌را در نظر داشته كه تا پايان اين ماه تنها 10دستگاه از اين خودرو را به صورت آزمايشي به توليد رسانده است.
[ به عدد مربوط به تولید تندر90 در ایران خودرو دقت کنید:50035 !!!؟؟]
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1263/32-02.jpg </B>

malus
16 June 2007, 07:38 AM
نمیدونم شما هم تو شبکه خبر شنیدید که گفتن صادرت l90 از مرداد ما ه به میزان 20 درصد تولیدات انجام میشه
همچنین گفتن تا میخواستیم همزمان با عرضه به داخل صادرات هم انجام بشه که تخفیف دادن ولی از مرداد ماه جبران گذشته رو هم میکنن

اون پست رو هم یادتون هست هر دو تولید کننده هنوز که هنوزه روزی در حدوده 60 دستگاه تولید میکنن
20 در صد هم کم کنیم میشه حدود 48 دستگاه در روز
یعنی بزک نمیر بهار میاد.....

malus
16 June 2007, 07:54 AM
دنیای اقتصاد
تاريخ چاپ : شنبه 26 خرداد 1386

درباره تندر90
براساس برنامه دو شركت ايران‌خودرو و پارس خودرو تا پايان سال‌جاري 125هزار دستگاه تندر90 به توليد مي‌رسد كه 75هزار دستگاه از اين تعداد در پارس خودرو و 50هزار دستگاه و در ايران‌خودرو ساخته خواهد شد.ظرفيت خط توليد هر يك از اين دو شركت براي توليد تندر90، دست‌كم 150هزار دستگاه است كه در سال نخست توليد، ايران خودرو با يك‌سوم و پارس خودرو با نيمي از ظرفيت، تندر90 را توليد خواهند كرد.دليل توليد بالاتر در پارس خودرو و استفاده اين شركت از خط توليد رباتيك براي توليد تندر90 عنوان شده حال اينكه ايران‌خودرو برخلاف ساير خطوط توليد خود، تندر90 را به صورت غيررباتيك توليد مي‌كند
یادتون باشه ایران خودرو اوایل میگفت که تولید ما از اواخر خرداد حدود 200 تا 300 دستگاه در روز میشه

و کم کم تو مرداد و شهریور به 500تا 600 (700 رو هم شنیدم) میرسه

ولی سایپا در همین مقاطع زمانی یعنی اواخر خرداد را با تولید 150 دستگاه در روز و ماه های شهریور و
مرداد با تولید 400 تا 500 دستگاه عنوان کرده بود

در تمام موارد تولیدات سایپا کمتر از ایران خودرو , بلوف در تولیدات خود کرده ولی اینجا آمار تولیدات سایپا بیشتر اعلام شده

پس شاید مشتریان سایپا با توجه به تعداد کمتری که هستند (22 هزار سایپا _ 50هزار ایران خودرو )
و تولیدات بیشتر سایپا زود تر ماشین خود رو تحویل بگیرن

faraz45
16 June 2007, 08:12 AM
پس شاید مشتریان سایپا با توجه به تعداد کمتری که هستند (22 هزار سایپا _ 50هزار ایران خودرو )
و تولیدات بیشتر سایپا زود تر ماشین خود رو تحویل بگیرن

مديرعامل سايپا:

تا پايان آذرماه تندرهاى۹۰ را تحويل مى دهيم


سايپا تا پايان آذرماه امسال، خودروهاى تندر ۹۰را به ثبت نام كنندگان تحويل خواهد داد.بهمن ماه سال گذشته، ۲۲هزار نفر براى خريد تندر ۹۰در شركت سايپا ثبت نام كردند كه به گفته « احمد قلعه بانى » مديرعامل سايپا مى توانند اميدوار باشند حداكثر تا پايان آذرماه خودروى خود را تحويل بگيرند.« قلعه بانى» در گفت و گو با ايرنا افزود: تحويل تندر ۹۰براساس قرعه كشى انجام مى شود كه سرى نخست آن از ۳روز قبل آغاز شده و قرار است هزار و ۲۰۰نفر در دو هفته آينده خودروهاى خود را تحويل بگيرند.وى افزود:با افزايش توليدى كه در پارس خودرو (شركت سازنده تندر۹۰) شاهد هستيم اميدواريم به تعهدات خود عمل كنيم. وى در مورد مشكل تامين قطعات تندر ۹۰از سوى شركت رنو پارس، گفت: اين مشكل حل شده و اميد مى رود رنو پارس بتواند قطعات مورد نياز را تامين كند.مديرعامل گروه صنعتى سايپا افزود: در حال حاضر ظرفيت خط توليد تندر ۹۰ ، ۲۰۰دستگاه در روز است و چنانچه قطعات مورد نياز تامين شود امكان رسيدن به ظرفيت توليد ۵۰۰تا ۶۰۰دستگاه در روز وجود دارد.قلعه بانى ابرازاميدوارى كرد: شركت رنوى فرانسه بازار ايران را مقطعى نبيند و سرمايه گذارى خود را در ايران ادامه دهد.وى افزود: يك كارخانه رباتيك مدرن براى توليد تندر ۹۰در پارس خودرو و با كيفيت مورد تقاضاى مشتريان و مطابق با استانداردهاى بين المللى راه اندازى شده است.مديرعامل سايپا به مشتريان تندر۹۰اطمينان داد در زمينه خدمات پس از فروش مشكلى نخواهند داشت و نمايندگى هاى سايپا در سراسر كشور جوابگوى خدمات مورد نياز آنها خواهد بود.

اینهم در تایید صحت حرف دوست عزیزمون. ایکاش منهم از سایپا ثبت نام کرده بودم:icon_redf

saeedakh
16 June 2007, 07:58 PM
امروز در صفحه 25 نیازمندیهای روزنامه همشهری 2 آگهی برای فروش گذاشته اند که هردو مربوط به E2 نقره ای رنگ می باشد یکی 14 میلیون تومان دیگری14میلیون و 200 هزارتومان
از دوستان کسی از قیمت دقیق E0 و E1 خبر دارد ؟

سود انباشته
16 June 2007, 10:52 PM
امروز در صفحه 25 نیازمندیهای روزنامه همشهری 2 آگهی برای فروش گذاشته اند که هردو مربوط به E2 نقره ای رنگ می باشد یکی 14 میلیون تومان دیگری14میلیون و 200 هزارتومان
از دوستان کسی از قیمت دقیق E0 و E1 خبر دارد ؟

قیمت انواع تندر سواری در بازار ازاد:

E-0 مابین 10800000تومان تا 11000000تومان
E-1 مابین 1180000تومان تا 12 میلیون تومان
E-2 مابین 14000000تومان الی 14/5 میلیون تومان
--------------------------------------------------------------------------
در ضمن برای E-0 رنگ خاکستری من چند مشتری 10800000تومانی هست.

saeedakh
16 June 2007, 11:31 PM
از دوستان کسی هست که دعوتنامه E2 برایش آمده باشد ؟
خواهشن اگر کسی باشد دعوتنامه را برای استفاده دیگر دوستان وبنده آپلود بکند
با سپاس

z_qz54
16 June 2007, 11:32 PM
ببخشید؛E-0 همونیه که هیچ امکاناتی نداره؟؟؟؟ بعد 11 تومن قیمتشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

malus
17 June 2007, 07:13 AM
مديرعامل سايپا:

تا پايان آذرماه تندرهاى۹۰ را تحويل مى دهيم


سايپا تا پايان آذرماه امسال، خودروهاى تندر ۹۰را به ثبت نام كنندگان تحويل خواهد داد .مديرعامل گروه صنعتى سايپا افزود: در حال حاضر ظرفيت خط توليد تندر ۹۰ ، ۲۰۰دستگاه در روز است و چنانچه قطعات مورد نياز تامين شود امكان رسيدن به ظرفيت توليد ۵۰۰تا ۶۰۰دستگاه در روز وجود دارد.


خیلی ممنون faraz عزیز
این ها گفتن میتوووووونیم روزی 200 تا تولید . نگفتن که میکنیم ( ظرفیت اعلام کردن)

اون 500 -600 تا در روز رو هم که کلا بیخیال

تابلو که 200 دستگاه در مدت 110 روز میکنه 22000 پس باید حدوده 3 ماه نیم همه تحویل گرفته باشن
این آ قا کی این حرف رو زده 25-26 خرداد ----> پس مهر ماه همه l90 باید سوار بشیم دیگه

خورده حساب ها رو هم که ببینی باز همین رو میگه ( 1200 تا در حال تحویل هست _ چند تا تا 26 خرداد تولید شده که از اون روز به بعد 200 تا تولید میشه _ 20 درصد هم که صادرات _ 500 تا 600 دستگاه در روز رو هم بیخیال)

هیچ حسابی تو این حرف ها نیست پس نگو که کاش از فلان شرکت میگرفتم )

flipflop
17 June 2007, 07:40 AM
آقا می دونید کی دوباره ثبت نام می کنن؟ من می خوام یکی ثبت نام کنم

reza engine
17 June 2007, 07:47 AM
آقاي ايکس در پروژه ال 90
شرق:
با وجود تمامي اشکالات و مشکلاتي که براي توليد لوگان ايجاد شد توليد تندر 90 به سرانجام رسيد. در ميان منتقدان ريز و درشت قرارداد اوليه توليد تندر 90 از کاتوزيان نماينده مجلس تا عليرضا طهماسبي وزير در آن حضور داشتند. يکي دوبار هم نام بابک پورباقر شنيده شد. اين فرد به خصوص از طريق يک روزنامه محافظه کار مطرح شد و در يک مصاحبه اختصاصي با اين روزنامه اظهار داشته بود که «قرارداد ال 90 يک کلاهبرداري وحشتناک است.» حالا مدتي است که به ادعاي پورباقر و سفير ايران در پاريس وي توسط ماموران امنيتي در فرانسه بازداشت و تحت شکنجه قرار گرفته است. پورباقر در توضيح وقايع اخير مدعي شده که علت اين رفتار پليس فرانسه انتقاد او به قرارداد توليد ال 90 بوده است.

در همين زمينه جلالي مخبر کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هم گفته است پورباقر با شرکت پژو فرانسه همکاري مي کرد و از طرف اين شرکت براي انجام مذاکرات در خصوص ال 90 به ايران مامور شد و پورباقر وقتي مشاهده کرد که پروژه ال 90 زيان هايي براي ايران دارد نکاتي را در مصاحبه هاي خود در خصوص شرکت پژو مطرح کرد که پس از بازگشت به فرانسه با برخورد زشت و مغاير حقوق بشر پليس فرانسه مواجه شد. در همين زمينه شرق از جلالي پرسيد از پورباقر چه خبري داريد که جلالي پاسخ داد؛ «الان ديگر خبري ندارم اما حدود يک هفته پيش از زبان مادرش شنيدم که ايشان حدود 4 ماه ديگر محاکمه خواهد شد.» شرق از مخبر کميسيون امنيت ملي پرسيد شما مدتي پيش گفته بوديد که ايشان نماينده پژو بوده و به قرارداد ال 90 اعتراض داشته چه ارتباطي بين پژو و ال 90 وجود دارد که جلالي پاسخ داد؛ ايشان نماينده پژو بود و براي مذاکره در مورد ال 90 به ايران آمده بود. شرق دوباره از جلالي پرسيد ال 90 محصول شرکت رنو است که جلالي گفت ايشان نماينده فرانسوي ها بوده و گويا فرانسوي ها به او گفته اند که بايد منافع اين طرف را در نظر مي گرفته نه اينکه به سمت ايراني ها متمايل شود.

جلالي ادامه داد؛ به هر حال اگر اساساً فرض کنيم که پورباقر اين اتهامات را دارد اما نوع برخورد با ايشان بد بوده و اين بسيار بد است که در بدو ورود پورباقر به پاريس وي را دستگير مي کنند و رفتارهاي غيراخلاقي با او انجام مي دهند. جلالي در پاسخ به اين سوال که آيا در مورد ادعاي پورباقر تحقيقي صورت گرفته يا خير مي گويد؛ تحقيقي نکرديم اما نيازي به تحقيق نيست و بايد حقوق يک انسان رعايت شود اما از اتهامات ايشان دفاع نشده و ايشان اگر هم اتهامي دارد بايد محاکمه شود.

جلالي در مورد صحت ادعاهاي پورباقر مي گويد؛ در مورد ارتباط دستگيري او با ال 90 بايد بگويم بنده شنيده ها در مورد او و ادعاهاي ايشان را نه تکذيب مي کنم و نه تاييد اين در حالي است که خانواده او در فرانسه شناخته شده هستند و برادرش در فرانسه کانديداي مجلس است. شايد هم اتفاقات اخير ريشه در مسائل سياسي داشته باشد اما به هر حال ما با محتوا کاري نداريم و مساله اصلي براي ما نوع برخورد است.

با اين حال سفير ايران در پاريس اين ادعا را تاييد نکرد. وي درباره اينکه در خبرها آمده بود که پورباقر مطالبي را در مطبوعات ايران در ارتباط با کارخانه هاي پژو و رنو و قراردادهاي همکاري آنها با ايران به چاپ رسانده و علت مشکلات پيش آمده براي ايشان پرونده سازي هايي است که اين دو شرکت عليه وي در دست تدارک دارند به ايرنا گفته بود؛ «پورباقر در توضيحات مکتوبي هم که در اختيار سفارت قرار داده به اين نکته اشاره کرده است اما اين موضوع به بررسي دقيق نياز دارد زيرا غيرقابل تصور است که انتقاد از نوع همکاري هاي اين دو شرکت با ايران و زير سوال بردن قراردادهاي آنها توسط يک شهروند ايراني موجب طرح شکايت و يا انگيزه اي براي پرونده سازي يا پيگرد حقوقي عليه وي شود. نکته جالب توجه اين جريان اين بود که خبرگزاري ها و مطبوعات منتسب به اصولگرايان و همچنين صداوسيما به تشريح مسائل پيش آمده براي او پرداختند. شايد مهمترين علت اين مساله اين بود که پورباقر به عنوان يک ايراني در فرانسه بازداشت شده و به ادعاي خودش مورد شکنجه قرار گرفته بود. به عنوان مثال يک روزنامه با تيتر ابهام در سرنوشت دانشمند ايراني بازداشت شده در پاريس درباره پورباقر نوشت؛ «مديرعامل ايراني کارخانه هاي ماشين سازي اروپا و مخترع پول الکترونيکي همچنان در شرايط سخت بازداشت به سر مي برد. بابک پورباقر که صبح روز جمعه 14 ارديبهشت ماه در فرودگاه پاريس بازداشت شد، در اتاقي حدود 2 متر مربع با 8 نفر از اعراب و سياهپوستان هم سلول است، به طوري که امکان نشستن براي هيچ يک از آنان فراهم نيست. وي در طول روز بارها مورد بازجويي قرار مي گيرد.

پورباقر به خاطر شکايت شرکت پژو پاريس بازداشت شده است. وي از طرف اين شرکت 15 ماه پيش ماموريت داشت تا مديرعامل لوگان در ايران شود و ورود اين خودرو به ايران را پايه گذاري کند. بعد از يک ماه و نيم که پورباقر در ايران به سر مي برد، متوجه شد که شرکت پژو قرارداد يک طرفه با جمهوري اسلامي ايران تنظيم کرده است، بنابراين به سرعت به پاريس برگشت و استعفا داد و در مصاحبه هاي متعدد و مقالات مختلف در مردادماه سال 85 در تصحيح قرارداد لوگان موثر بود.

پورباقر اختراعات متفاوتي داشته است که از آن جمله مي توان به هدف گير ليزري هلي کوپتر کبري اشاره کرد.

ديگر اختراع وي پول اينترنتي به نام کاشنت بوده است که در روزنامه اطلاعات آن زمان توضيحات مفصلي در اين خصوص چاپ شده و تلويزيون کشورمان نيز خبر آن را بر روي آنتن برده بود.»

اين روزنامه ادامه مي دهد پورباقر در 22 سالگي موفق شد با اخذ مدرک مهندسي الکترونيک در کارخانه ژيرآويون ارتش فرانسه مشغول به کار شود و شرکت بين المللي شلوم برژه فرانسه جهت مديرعاملي معادن نفت کشور برزيل، پورباقر را به استخدام خود درآورد. در همان 22 سالگي وقتي که متوجه شدند اسم پدر پورباقر محمد است، وي را از نيروي دريايي فرانسه اخراج کردند و بعد از کشمکش هاي فراوان دليل اخراجش را ايراني الاصل بودنش عنوان کردند. به گفته اين روزنامه نزديکان پورباقر از مسوولان کشور ايران و فرانسه خواهان آن هستند تا به سرعت به وضعيت اين دانشمند ايراني رسيدگي شود. در بخش ديگري از اين گزارش چنين آمده است؛«خانواده وي با گرفتن چند وکيل مجرب اروپايي درصددند بتوانند از اتهامات وارده به پورباقر باخبر شوند. به نوشته برخي روزنامه ها، دکتر بابک پورباقر تمام تحصيلاتش در کشور فرانسه بوده و هميشه موفق ترين در بين همکلاسي هايش شناخته شده است. وي داراي دکتراي دولتي با درجه عالي از کشور فرانسه در رشته الکترونيک (در بيست و سه سالگي) بوده و متخصص بازسازي کارخانه هاي ماشين سازي از امريکاست. مديرعامل کارخانه هاي متفاوت ماشين سازي و قطعه سازي در ممالک متفاوت اروپا از جمله در اسپانيا کارخانه «فابيسا» و در بلژيک کارخانه «دکوتريم» و در خود پاريس در والئو نفر دوم بوده است. در سال 74 به دعوت وزير صنايع ايران مامور بازسازي ايران خودرو شد که متاسفانه به دليل همدستي برخي عوامل داخلي با پژو پاريس پس از دو سه ماه به ناچار بازگشته البته مديرعامل وقت ايران خودرو را هم در همان زمان برداشت. دزدي هاي پژو پاريس از ايران خودرو را هم علني کرد. وي پانزده ماه پيش طي مصاحبه اي با ايسکانيوز که در روزنامه ها چاپ شد گفته است احمدي نژاد شهامت دارد، ما بايد فناوري هسته اي را داشته باشيم. متاسفانه بنا بر اظهارات وکيل وي که اخيراً پيگيري پرونده او را بر عهده گرفته طي روزهاي گذشته در مهد حقوق بشري ها از دادن آب شير شهر هم به ايشان خودداري شده و هيچ غذايي به او نداده اند. حال اين سوال مطرح است که دستگاه هاي متولي و ديپلماتيک چه خواهند کرد که ايشان از دست پژو پاريس خلاص شود و با بازپس گيري گذرنامه اش به وطن بازگردد. همچنانکه فرانسوي جاسوسي که زن ايراني داشت متاسفانه با هياهوي دولت فرانسه موفق به بازگشت شد.» اين حمايت ها تا به حال نيز ادامه داشته و گهگاه خبرهايي از او به گوش مي رسد.به هر حال بررسي ادعاهاي پورباقر مستلزم مداقه در مواضع قبلي اوست. پورباقر در آخرين روزهاي مرداد 85 در مصاحبه با سياست روز مدعي شده بود که قرارداد ال 90 يک کلاهبرداري وحشتناک است. او در بخشي از مصاحبه خود گفته بود پروژه لوگان واقعاً به يکي از دغدغه هاي من تبديل شده است يکي دوبار هم خدمت آقاي احمدي نژاد رسيدم و مطالب را گفتم ولي ايشان سرشان به خاطر مسائل مختلف شلوغ است و نمي تواند در همه امور جزيي مستقيماً وارد شود.پورباقر در مورد کلاهبرداري موجود در قرارداد ال90 به سياست روز گفته بود؛ «در يک جمله صريح بگويم که پروژه لوگان يک کلاهبرداري وحشتناک است. در اروپا هم قيمت اين خودرو 3000 يورو است. پس چگونه است که در اينجا هشت هزار يورو مي فروشيم.» پورباقر در ادامه مصاحبه اش گفته بود؛ «من در اينجا نه دنبال پول هستم و نه به دنبال پست، خيلي صريح مي توانم صحبت کنم.» وي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشته بود؛ «شما در روزنامه تان بنويسيد که اگر مسووليت اش را به من بدهند، 15 روزه فولکس واگن را به ايران مي آورم تا هم برايتان ماشين توليد کند هم بتوانيم صادر کنيم، هم همکاري کند و هم اينکه به شما احترام بگذارد. طبيعي است که وقتي شما پول مي دهيد و خودرو و قطعه مي خريد بايد به شما احترام بگذارند. ما هالو نيستيم که هرچه اسقاطي دارند برايمان مي آورند.» وي در بخش ديگري از گفت وگوي خود با سياست روز گفته بود؛ «خلاصه حرف من اين است که مسوولان خودروسازي ما يا افرادي هستند که قدرت تشخيص بالايي ندارند يا... براي حرف هايم هم مدرک دارم، هشت ميليون قيمت ال90.» وي در مورد ديدار خود با احمدي نژاد هم گفته بود؛ من به آقاي احمدي نژاد يکسري مطالب را گفتم گفت چرا اينها را به اين و آن نمي گوييد؟ پاسخ دادم در اين مملکت رايج نيست کسي بگويد مملکتم را دوست دارم بايد به يکي بگويم مملکتم را دوست دارم و مي خواهم به آن خدمتي کرده باشم. مي گويند طرف ساده لوح است.بخش ديگري از گفت وگوي پورباقر هم به ويسه مديرعامل سابق ايدرو اختصاص داشت. او در گفت وگو با سياست روز گفته بود؛ وقتي آقاي نژادحسينيان مرا صدا کرد براي ايران خودرو و ويسه يک آدمي بود در ساپکو که در جاده کرج در حال ساخته شدن بود. يک روز اين آقاي ويسه آمد دستم را گرفت و حرف هايي زد ديدم خوب و منطقي حرف مي زند. موقع خداحافظي با نژادحسينيان وي از من پرسيد که آيا کسي را که قابل براي کمک کردن به ايران خودرو باشد سراغ دارم من هم خيلي ساده انگارانه گفتم آقايي را با نام ويسه ديده ام که بد نيست. داستان ويسه از اينجا شروع شد و هيچ وقت فکر نمي کردم به جاي اينکه به ايران خودرو فکر کند به خود فکر کند. با اين حال گويا اظهارات پورباقر در مورد مسائل پيش آمده ميان نژادحسينيان و ويسه شکل ديگري دارد. داستان از اين قرار است که پورباقر در جلسه اي که با نژادحسينيان داشته از تجربيات خود مي گويد و از آنجا به نزد تهران نژاد فرستاده مي شود. اين درحالي است که تهران نژاد او را نمي پذيرد. از سوي ديگر ارتباط ويسه و نژادحسينيان هم از جاي ديگري شروع مي شود. ويسه مديرعامل يکي از شرکت هاي صنايع سنگين در اصفهان بوده و در بازديدي که نژادحسينيان از شرکت مذکور داشته ارتباط اين دو شروع مي شود. در ادامه هم ويسه به ايران خودرو آمده و مدارج بالاتر را طي مي کند.بابک پورباقر در ادامه اين گفت وگو به ارتباط خود با شرکت فولکس هم اشاره کرده و مي گويد؛ در زمستان (احتمالاً سال 84) آمدم تهران شرکت فولکس مرا فرستاده بود. دو، سه تا رابط به من نشان داد بعد فهميدم اينها فراماسون هستند. قبلاً آمده بودند زيربناسازي کرده بودند يکي از اين فراماسون ها برگشت به من گفت که ما رابط مان در ايران ويسه است. ويسه است که اين پروژه را داده تو هيچ چيز نگو هر اشکالي هست او درست مي کند. پورباقر مدعي است که در برکناري ويسه دست داشته است. «من در برکناري ويسه دست داشتم چون ايران را دوست دارم. ويسه که از کار برکنار شد يکي آمد و به من گفت ويسه مي خواهد کودتا کند اين را وقتي براي احمدي نژاد گفتم حسابي خنديد.»به هرحال داستان پورباقر همچنان ادامه دار است. آنچه معلوم است اين است که او به هر دليلي مورد حمايت همه قرار گرفته است.

emad62
17 June 2007, 07:57 AM
آقا می دونید کی دوباره ثبت نام می کنن؟ من می خوام یکی ثبت نام کنم

بقول شاعر "باش تا صبح دولتت بدمد"
فعلاً تو اینایی که پارسال ثبت نام کردن موندن ، حالا اینا رو بدن، ثبت نام بعدی پیشکش...

دوست عزیز اگه قصد خرید داری یه حواله بخر . بچند دلیل:
1- معلوم نیست دفعه ی بعد کی ثبت نام کنند
2 -به فرض وجود ثبت نام ، تضمینی برای گران نشدن خودرو در دور بعدی وجود ندارد!
3- با توجه به افزایش درصد تولید داخل کاهش کیفییت اجتناب ناپذیره...

4- و آخرش هم بقول قدیمیا: سیلی نقد به ازحلوای نسیه:icon_cool

reza engine
17 June 2007, 08:41 AM
خبار جهان خودرو
فروش شركت رنوي فرانسه 2/4 درصد افزايش يافت
خبرگزاري فارس : شركت خودروسازي رنوي فرانسه اعلام كرد ، ميزان فروش اين شركت طي ماه مي 2007 بيش از 2/4 درصد رشد داشته است .
به گزارش خبرگزاري فارس ، خبرگزاري بلومبرگ ضمن اعلام اين خبر افزود : رنو در اين مدت بيش از 214 هزار دستگاه خودرو در سراسر جهان فروخته است . ميزان فروش برخي از مدلهاي توليدي شركت رنو با افزايش چشمگيري روبرو شده است . فروش خودروي لوگان سدان رنو در روماني با رشد 24 درصدي مواجه شده است و بيش از 24 هزار دستگاه از اين خودرو در ماه مي در اين كشور به فروش رسيده است .
رنو قصد دارد براي افزايش سهم خود در بازار جهاني خودرو ، مدلهاي جديدي از توليدات خود را طي شش ماه دوم امسال و سه ماه نخست 2008 به بازار عرضه كند . ميزان فروش رنو در آسيا و آفريقا نيز با رشد 7/3 درصدي روبرو شده است . رنو در نظر دارد با توليد خودروهاي ارزان قيمت سهم بيشتري در بازار كشورهاي در حال توسعه و فقير داشته باشد .

hossein68
17 June 2007, 09:45 AM
نظر به اینکه نمایشگاه در باشگاه انقلاب برگزار بود تصمیم گرفتم که به نمایشگاه برم خب چه بسا که اتومبیلهای جدید هم حضور داشتند که ال90 یکی از اینها بود از درب ورودی که وارد نمایشگاه میشوید
به دو سفید زیبا برخورد میکنید یکی با چهره ی نسبتا شاد و معمولی که (ال90) ولی یکی زیبا و در عین حال افسرده و غمگین که چهره ی نه چندان زیبای از نمای جلو به سورن بخشیده بود .نزدیکتر شدم .
به طرف ال90 رفتم ارتفاع بلند سقف آن و عرض زیاد آن ال90 را شبیه یک غول کرده بود از نظر جسه در جلو سمند سورن و ال90 یکی بودند ولی در جسه عقب و ارتفاع سقف ال90 فراتر از سورن بود که قسمت آن بسیار عظیم الجسه بود .ولی طول آن کمتر از سمند بود .بعضی در فکر میکنند که ال90 کم عرضتر و
کوچکتر از بقیه خودرو هاست که این اشتباه بود ارتفاع بالای سقف خودر این خطای دید را ایجاد میکند .
از کنار هم به نظر من که طول قابل قبولی داشت و بهتر بود .به طرف درب راننده رفتم در با کوچکترین اشاره دست باز شد که من خودم به شدت تعجب مرده بودم چون برای باز و بسته کردن درهای اتومبیلهای فعلی باید یه 15 دقیق وقت گذاشت بگذریم داخل اتومبیل نشستم .درب به رحتی بسته شد.روی صندلی نشستم و بدنم را تنظیم کردم دستهای را به طرف فرمان بردم که فرمان کاملا در اختیار راننده هست .احساس آرامش خاصی به من دست دارد.راحتی خوب صندلی ال90 و نوع قرار گیری فرمان طوری بود که راننده را در بهترین وضعیت برای کنترل خودرو قرار میداد.دستم را به طرف دنده بردم دسته دنده هم بسیار
خوب جای گذاری شده بود و کاملا در اختیار من بود پدالها بسیار نرم قرار گرفتن فرمان و دسته دنده و ترمز دستی حاکی از آن بود که رانندگی آرامش بخشی در انتظار راننده قرار خواهد گرفت.نوبت به پنل خود رو رسید همه اجزا به راحتی قابل دسترسی بود ولی یک مشکل بود که رانده را با مشکل مواجه میساخت
تنظیم دستی که مربوط به بخاری و تنظیم میزان سردی و گرمی خودرو بود به گونه ای بود که باید دست راننده دسته دنده را دور میزد و آن را تنظیم میکرد که این وضعیت در دنده های 2 و 4 تشدید میشد که از
اشکالات این خودرو بود آمپرها خوب به همراه نمایشگر نیز در رو به روی چشمان راننده قرار داشت و فرمان خودرو هیچ مشکلی برای دید نمایشگرها و نمایش دهنده دور موتور و سرعت سنج ایجاد نمیکرد .حداکثر سرعتی هک که برای این خودرو روی پنل درج شده بود 205 کیلومتر بود که به نظر من با قوای محرکه ی غول آسایی که ال90 دارد به راحتی به این سرعت دست خواهد یافت .
در کل رانندگی لذت بخشی در انتظار رانندگان این خودرو هست .با اشاره کوچکی درب خودرو باز شد که باز هم من را به وجد آورد .در صندلی عقب نشستم فضای سرنشین عقب همانند فضای موجود در پژو405 است ولی در جلو فراتر از پژو و سمند بود که واقعا راحتی فراوانی را برای راننده به جای میگذاشت.
صندلی های راحت و نرم و جادار به همراه دستی موجود رو درب راحتی را دو چندان میکرد. فضای دید اطراف نیز بسیار وسیع بود که رانندگی با این خودرو را سهل تر میکرد.درب کاپوت را از طریق اهرمی که در زیر فرمان و در سمت راست تعبیه شده بود باز کردم سپس با اهرم دیگری که در زیر کاپوت قرار داشت آن را باز کردم برای این کار باید اهرمن را بهع سمت چپ فشار میدادم.کاپوت را بالا زدم بر خلاف خیلی از خودرو ها که کاپوت آنها در هنگام بالا رفتن تلو تلو میشد و حاکی از ضعیف بودن بدنه است در این مورد مشاهده نشد.نکته دیگر دسته نگهدارنده کاپوت بود که بر خلاف بقیه خودروهای تقریبا همسطح بسیار کوتاه
بود و از قسمت بالا باز میشد و در پاین رو گلگیر در قسمتی معین به راحتی قرار میگرفت.
با یک موتور زیبا جمع و جور و بدون هرگونه در هم ریختگی که بسیار فراوان در بقیه خودروها مشاهده میشود.بسیار منظم و خوب.باطری در سمت چپ و در قسمت جلو و پشت چراغ چپ قرار داشت.
سر کمکها به چونه ای بود که به راحتی میتوان روی آن یک استرس بار بست تا کیفیت آن بالا رود .
درب کاپوت را با یک فشار بسیار اندک بستم که این نیز واقعا من را محو خود کرد.
چراغها را روشن کردم .نور سفید رنگ و زیبای عجیبی داشت که همانند لامپهای زنون بود. که این یک خودرو ی سفارشی بود احتمال داشت که از لامپهای زنون استفاده شود ولی اگر با همین چراغهای پر نور
در اختیار مشتری قرار بگیرد شبها در زیر پای لوگان قد علم خواهند کرد.قردرت بالای موتور شتابی برابر
10.2/100 را ایجاد میکند که در هیچ جای نگران کم آوردن خودروی خود نخواهید بود. ترمزهای بسیار قوی و پیشرفته آن موجب شده اند تا ترمز گیری و امنیت آسان و بیشتر شود.
راحتی فراوان آن شما را به سفرمیخواند و به تاخت و تاز با این عظیم مهربان دعوت مینماید.
امنیت را برای شما تظمین مینماید.راحتی را به شما گواهی میکند و میگوید که با من راحت خواهید ماند.
فقط تنها مسئله که میماند .مربوط به کیفیت و تعادل آن می ماند که باید پس از ورود به بازار امکان پذیر
خواهد بود.امیدوارم از این مطلب لذت برده بشید .
حسین علیلو 25/3/86

http://khabarkhodro.com/files_upload/8733.jpghttp://khabarkhodro.com/files_upload/8734.jpg
عکسهای رو که خودم گرفتم رو بعدا براتون میذارم.

emad62
17 June 2007, 10:20 AM
نظر به اینکه نمایشگاه در باشگاه انقلاب برگزار بود تصمیم گرفتم که به نمایشگاه برم خب چه بسا که اتومبیلهای جدید هم حضور داشتند که ال90 یکی از اینها بود از درب ورودی که وارد نمایشگاه میشوید ...
.....
...امیدوارم از این مطلب لذت برده بشید .
حسین علیلو 25/3/86


عکسهای رو که خودم گرفتم رو بعدا براتون میذارم.

ممنون از این متن ادبی قشنگ، روءیایی ، پر اغراق وبا احساس.
با خوندن این متن[مخصوصاً در خوان مربوط به گشودن دروازه ی لوگان!] بیاد داستانها و توصیفهای" شاهنامه" افتادم... فقط اگه یکی دو تا شیر و پلنگ واژدها هم سوار میکردی یه شاهناهنامه ی "لوگان" خلق میشد، تحت لیسانس رنو!
بهر حال دستت درد نکنه عالی بود :icon_cool دست بقلم خوبی داری

زود تر عکسهات رو بزار ببینیم . با این توصیفات، شما حتماً عکسای دیدنیی گرفتی:icon_cool

shabafrooz
17 June 2007, 02:00 PM
سه تا مسئله است که دوست دارم مطرح کنمونظر دوستان رو بدونم یکی اینکه اگر دقت کرده باشید هیچ کس دعوتنامه "ای 2" از پارس خودرو نگرفته که خودش جای سوال دارد مثلا این سوالات.
که آیا قطعات مربوط به آپشنهای ای 2 با مشکل مواجه شده؟
یا اینکه این خودرو بااین امکانات براشون نمی صرفه که سعی دارن فعلا یه جوری ای 2 را تولید نکنن؟
دوم اینکه مگر قرارنبود نیمه دوم هر ماه قرعه کشی بکنن امروز 27 خرداده و خبری از قرعه کشی نیست.

یه خبر دیگه اینکه به یکی از آشناهای من از ایران خودروزنگ زدن و گفتن تو قرعه کشی که فقط لیستش به نماینده گیهای ایران خودرو اومده موعد تحویل شما شهریور ماهه.

حالانمیدونم. یا میخوان که مردم نرن پولشونو پس بگیرن یا اینکه واقعاقرعه کشی شده؟؟؟؟

saedraz
17 June 2007, 02:20 PM
دوم اینکه مگر قرارنبود نیمه دوم هر ماه قرعه کشی بکنن امروز 27 خرداده و خبری از قرعه کشی نیست.در مورد قرعه کشی من که با پارس خودرو تماس گرفتم گفتند تا وقتی که تحویل مرحله اول انجام نشه قرعه کشی در کار نیست

اما اگر صحبتهای بذرپاش را موقع تحویل تندر خونده باشید گفته مرحله دوم در حال قرعه کشی هست.

حالا کدومش راسته خدا میدونه

emad62
17 June 2007, 02:22 PM
سه تا مسئله است که دوست دارم مطرح کنمونظر دوستان رو بدونم یکی اینکه اگر دقت کرده باشید هیچ کس دعوتنامه "ای 2" از پارس خودرو نگرفته که خودش جای سوال دارد مثلا این سوالات.
که آیا قطعات مربوط به آپشنهای ای 2 با مشکل مواجه شده؟
یا اینکه این خودرو بااین امکانات براشون نمی صرفه که سعی دارن فعلا یه جوری ای 2 را تولید نکنن؟
دوم اینکه مگر قرارنبود نیمه دوم هر ماه قرعه کشی بکنن امروز 27 خرداده و خبری از قرعه کشی نیست.

یه خبر دیگه اینکه به یکی از آشناهای من از ایران خودروزنگ زدن و گفتن تو قرعه کشی که فقط لیستش به نماینده گیهای ایران خودرو اومده موعد تحویل شما شهریور ماهه.

حالانمیدونم. یا میخوان که مردم نرن پولشونو پس بگیرن یا اینکه واقعاقرعه کشی شده؟؟؟؟


در مورد پارس خودرو شاید دوستانی که دعوتنامه E2 براشون اومده درین سایت عضو نیستند و طبیعتاً اصلاً اطلاعی ازین گفتگو ها ندارند/ با توجه به اینکه تولید مدل E2 اونهم با آپشن بسیار کم بوده.

چند روز پیش[روز تحویل اولین سری] هم یکی از مقامات ایران خودرو خبر از انجام قرعه کشی مرحله دوم داده بود که بنا بگفته ی ایشان بزودی[!!؟!!] اعلام میشود/که مدیر پارس خودرو هم در اظهار نظری مشابه گفته بود: قرعه کشی در حال انجام است.

اینا یعنی قرعه کشی انجام شده...

نکنه بازم دارن اسامی را غربال میکنن که اینقد لفتش دادن؟؟؟! منظورم انتخاب بر اساس معیارهای بند "پ"است!:icon_mrgr

truthy76
17 June 2007, 06:39 PM
دوستان عزیز سلام، امروز مقاله ای فنی - انتقادی از مجله دانش خودرو درباره تندر خواندم که مناسب دیدم شما هم آنرا بخوانید. لذا آنرا اسکن رنگی کردم و در لینک زیر قرار دادم. ممنون می شوم که آنرا خوانده و در خصوص آن با هم تبادل افکار نماییم.
مجله دانش خودرو اردی بهشت 86 صفحه 5 تا 7

http://mihd.net/5n67jb (http://mihd.net/5n67jb)

maany_a
17 June 2007, 07:49 PM
سلام دوستان،
تست تصادف داچیا لوگان (با موتور 1.4 ) رو در سایت Euro NCAP ببینین :
http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspxhttp://www.irapic.com/uploads/1182185709.jpgشاید در کل قابل قبول باشه ولی به نظر من با توجه توانایی رنو در طراحی اتوموبیل های با ایمنی بالا دریافت 3 ستاره برای لوگان عجیبه.:icon_ques


اگه تو این سایت بقیه مدل های رنو رو جستجو کنین تقریباً همه 5 ستاره دارن و رنو از این نظر یکی از بهترین هاست.

البته اگر نسبی مقایسه کنیم (با توجه به رقبای تندر در این محدوده قیمت و تجهیزات ایمنی که دارن) ،شاید تندر 90 از نظر ایمنی در وضعیت بدی نباشه ولی بر خلاف ادعاها مسلماً مطابق استانداردهای جهانی نیست. :icon_mad:

( 206 با تجهیزات ایمنی مشابه 100% ایمنی بالاتری داره :icon_cool، برای مقایسه نتایج 206 مدل 2000 ( البته مدل 3 در )رو با لوگان مقایسه کنین )


Peugeot 206 1.3 XR : http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx


http://www.irapic.com/uploads/1182196668.jpg

malus
18 June 2007, 07:57 AM
دوستان عزیز سلام، امروز مقاله ای فنی - انتقادی از مجله دانش خودرو درباره تندر خواندم که مناسب دیدم شما هم آنرا بخوانید.

http://mihd.net/5n67jb (http://mihd.net/5n67jb)

خیلی ممنون از اطفتون
حجمش خیلی زیاد لطفا حجش را کمتر کنید
ودوباره بزارین

maany_a
18 June 2007, 08:55 AM
خیلی ممنون از اطفتون
حجمش خیلی زیاد لطفا حجش را کمتر کنید
ودوباره بزارینبا سلام به همه دوستان،
اول از دوست خوب Truthy 76 عذرخواهی می کنم، من مقاله جالبی که ایشون آپلود کرده بودن رو ندیده بودم و پست من کمی تکراری شد و با اون مقاله همپوشانی پیدا کرد. :icon_cry:
با اجازه از ایشون همون مقاله رو بصورت pdf و با حجم کمتر آپلود کردم :
http://www.4shared.com/file/18115389/dc1e4a5e/Tondar.html

shahram2006_m
18 June 2007, 10:32 AM
دوستان عزیز موضوع تاپیک کاملا مشخص هست، پس بحث در مورد خودروهای دیگر رو در تاپیک مربوط به خودشون انجام بدید.پست های منحرف کننده تاپیک پاک شدند.

hossein68
18 June 2007, 05:38 PM
دوستان عزیز سلام، امروز مقاله ای فنی - انتقادی از مجله دانش خودرو درباره تندر خواندم که مناسب دیدم شما هم آنرا بخوانید. لذا آنرا اسکن رنگی کردم و در لینک زیر قرار دادم. ممنون می شوم که آنرا خوانده و در خصوص آن با هم تبادل افکار نماییم.
مجله دانش خودرو اردی بهشت 86 صفحه 5 تا 7

http://mihd.net/5n67jb (http://mihd.net/5n67jb)
دوست عزیز ببین این مطلب رو من هم خوندم تمام و کمال ولی آیا اشاره شده که چقدر اتومبیلهای داخل ایمنی دارند ؟ گفته از جلو 50 درصد ایمنی برای عابرین پیاده 14 درصد و غیره آیا بررسی کرده که چقدر ماشینها داخلی هم ایمنی دارند .طوری از ال90 نوشته بود که اصلا هر کمسی بخونه از خریدش منصرف میشه و حتی سمند سورن رو به گونه ای تعریف کرده اند که انگار سورن ساخت آئودی بوده نه ایران
در حقیقت تندر از پنج ستاره موجود سه تاش رو کسب کرده که جای شکرش باقی هست
مرسدس بنز ای 320 و با پنج ستاره پژو 206 و هیوندای ورنا با 4 ستاره و تندر هم با 3 ستاره جزو ایمن ترین اتومبیلهای تولید داخل به شمار می آیند خب حالا مجله که مینویسد ایمنی ندارد خب پس از نظر اونها ایمنی به چه میگویند و یا از یادتانت رفته تندر یک خودرو برای کشورهای در حال توصعه با درآمد کم طراحی شده تا ارزان باشد حال جنابان محترمی که این چنین به نقد خودرو ها میپردازند آیا نظر دارند که قیمت یک خودرو چقدر در کیفیت و ایمنی آن تعصیر دارد
هر کسی برای خودش شده استاد و روانکاو و مهندس قرار نیست هر جا مطلبی دیدیم بگوییم که آن درست است باید درک کنیم که از پنج ستاره ایمنی 3 ستاره دارد خب باز هم بگوییم ایمن نیست ؟!
به نظر من قبل از این که مطلبی بنویسیم در مورد آن کمی بهتر فکر کنیم
و آقای عماد عزیز من شعر نگفته ام از بین این همه خودرویی که سوار شده ام تندر جز بهترینها بود
البته درسته آخرهای مطلبم کمی احساسات به خرج داده ام ولی خب چه میشود کرد .
با تشکر از همه که این همه نکته بین هستید .

maany_a
18 June 2007, 08:01 PM
عکس های تبلیغاتی ایران خودرو از تندر 90 :

[CEhttp://www.irapic.com/uploads/1182249088.jpg]

[http://www.irapic.com/uploads/1182219703.jpg]

[]http://www.irapic.com/uploads/1182185120.jpg]

[]http://www.irapic.com/uploads/1182267046.jpg[/]

[C]http://www.irapic.com/uploads/1182213709.jpg[/]

مدیریت:
دوست عزیز لطفا از قرار دادن عکس های بزرگ که باعث برهم خوردن صفحه میشود خودداری کنید

KAZEMLU
19 June 2007, 05:26 AM
با تشکر از HOSEIN68 بنده نیز با ایشان موافقم وا قعا تستهایی که در مقاله فوق الذکر در مورد ال 90 شده در مورد کدام یک از خودرو های داخل انجام شده؟ مثلا سمند و405 و روا وپراید141 و چند خودروی دیگر که دست خلق الله می دهند چند ستاره کسب خواهند کرد.اگر هدف مقایسه است باید جامع و کامل باشد.یعنی اول باید تمامی فاکتور ها مثل قیمت در نظر گرفته شود و بعد باید مال سایر خودرو ها
نیز ذکر شود نه این که فقط ال 90 را نقد کرد و از پژو که هر روز چند نفر را تفت داده و سوخاری می کند تعریف کرد

KAZEMLU
19 June 2007, 07:04 AM
با تشکر از THRUTHY76 بابت مقاله دانش خودرو من پیرو پست 723 نظرم را در قالب شعر زیر بیان می کنم:
شیخی به زنی فاحشه گفتا مستی هرشب تو به یار دگری دل بستی
گفت شیخا هر آنچه تو گویی هسنم اما تو هر آنچه می نمایی هستی؟
منظور من این است که گیرم که ال 90 نا ایمن و بی کیفیت اصلا ال 90 آشغال حالا کدام یک از خودرو های ساخت داخل با توجه به قیمت دارای کیفیت و قیمت و ایمنی مورد نظر نویسنده مقاله دانش خودرو است؟ اگر هدف ایشان اطاع رسانی دقیق و علمی والبته بی غرض است روششان درست نیست .باید حداقل 5 مورد از خودرو هایی که در داخل تولید و به مردم (بنویسیم)فروخته می شود (بخوانیم انداخته میشود) را مورد ارزیابی قرار می داد و مثلا می گفت زانتیا با 25 میلیون قیمت فلان تعداد ستاره و سمند و پژو با 12 میلیون قیمت فلان تعداد و آردی و روآ با 8 میلیون فلان تعداد ستاره و امتیاز و .... تا خواننده بتواند یک دید کلی در مورد بازار خودرو داشته باشد نه اینکه ال 90 ننه مرده غریب تازه وارد با بد بینی مورد کارشناسی قرار بگیرد(آخه ما تو ایران از این کارشناسان که در زندگی حتی یک دوچرخه 28 هم نداشته اند ولی راجع به انواع خودرو اظهار نظر می کنند که مثلا ماکسیما بدرد نمی خورد چون آرمش خوشگل نیست زیاد داریم) و سایر خودرو ها بررسی نشوند.راستی کسی تا بحال ستاره ها و امتیازات ریوی 12.7 میلیونی را شمرده ؟ یا کسی از ایمنی 405 که( در عین ناجوانمردی(!) صاحبش را که با کلی امید و آرزو 12 میلیون پول بی زبان بابتش پرداخته برشته میکند و تحویل عزراییل می دهد )خبر دارد؟

سود انباشته
19 June 2007, 08:03 AM
سلام

گزارش تصویری مراسم نمادین تحویل اولین سری خودروی تندر90 به ثبت نام کنندگان ایران خودرو

http://www.ikco.com/persian/aftersale/gallery/06.jpg

http://www.ikco.com/persian/aftersale/gallery/01.jpg

http://www.ikco.com/persian/aftersale/gallery/05.jpg

http://www.ikco.com/persian/aftersale/tondar.aspx

faraz45
19 June 2007, 08:15 AM
[quote=سود انباشته;382343]سلام

گزارش تصویری مراسم نمادین تحویل اولین سری خودروی تندر90 به ثبت نام کنندگان ایران خودرو

با سلام به آقای سلطانی عزیز. دو ست گرامی از تحویل اتومبیلتان چه خبر؟
آیا کسی از دوستان در مورد مرحله دوم قرعه کشی چیزی شنیده با خیر؟ این دروغگوها یک بار حدود 15-10 روز قبل گفته بودند هفته بعد قرعه کشی خواهد شد!!!!!!!

Navid_Aref
19 June 2007, 11:06 AM
سلام به همگي دوستان،اين هم دو عکس از موتور و گيرباکس لوگانه که اميدوارم مفيد باشه.
http://www.renault.be/pictures/press/kaleido01.gifhttp://www.renault.be/pictures/press/kaleido02.gif

براي ديدن چند عکس باکيفيت از شاسي و اطاق لوگان هم به سايت زير مراجعه کنيد.

http://www.gjt.bme.hu/sajtotaj/dacia/logan/logan.html

reza engine
19 June 2007, 03:47 PM
دوستان دقت کردید که موقع ثبت نام لوگان فقط حق انتخاب 4 رنگ وجود داشت، سفید، مشکی، خاکستری و نقره ای.
ولی هم تو لوگان های تولید ایران خودرو و هم پارس خودرو، لوگان های قرمز هم وجود داشت.
یعنی انتخاب رنگ کشکه؟؟

pesaremelli
19 June 2007, 04:21 PM
بالاخره چشم ما اهوازی ها هم به جمال تندر روشن شد برای اینکه ملت ببینند که چی خریدند یکدستگاه تند 90 تیپ e1 رو توی نمایندگی مسعودی به نمایش گذاشتند دوستان اهوازی میتونن برن ببینن دیدنش خالی از لطف نیست

ولی من که دیدم در مورد ماشین مثبت بود با دیدنش مثبت تر شد تنها نکته ی منفی داخل اتاق جنس خشک داشبورد بود که در عین خشکی چندان بی کیفیت به نظر نمیرسید کیفیت صندلی ها و رو دریها خیلی جالب بود کلن ماشین خوب جادار بسیار خوش دید (دید جلوش مثل پیکانه ) و نه چندان با کلاس

امیر2007
19 June 2007, 04:54 PM
معمولا انتخاب رنگ نهایی هنگام ارسال دعوتنامه انجام میشود

سود انباشته
19 June 2007, 05:22 PM
ببخشید؛E-0 همونیه که هیچ امکاناتی نداره؟؟؟؟ بعد 11 تومن قیمتشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با سلام

کاملا حق با شماست و شما درست میفرمایید. ولی زمانی که سایر خودرو ها در چند روز اخیر با افزایش شدید و ناگهانی مواجه شده اند تا انجایی که امروز من با خبر شدم مثلا پژو 206 تیپ 2 در بازار تهران تا قیمت 12میلیون و200هزار تومان معامله میشود!!!!!!
دست اندرکاران(بنگاهداران ودلالان و کارشناسان) این بازار دو علت را عامل اصلی میدانند:
1-کم مصرف بودن 206
2-عرضه کم ان و تاخیر طولانی در تحویل برای ثبت نام کنندگان
حال به موضوع بحث خودمان برگردیم متوجه خواهیم شد تندر 90 تیپ E-0 نسبت به 206 وسمند و405 در قیمت بسیار مناسب قرار دارد و تنها عیب ان نداشتن فرمان هیدرولیک و شیشه برقی میباشد و حتی تیپ E-2 (فول اپشن) که در بازار به قیمت 15 میلیون فروشنده و خریدار هم دارد امکانات بیشتری نسبت به خودروی هم سطح(از نظر قیمت) دارد.
با سلام به دوست گرامی از تحویل اتومبیلتان چه خبر؟ [/B]
[B]آیا کسی از دوستان در مورد مرحله دوم قرعه کشی چیزی شنیده با خیر؟ این دروغگوها یک بار حدود 15-10 روز قبل گفته بودند هفته بعد قرعه کشی خواهد شد!!!!!!!


فعلا که منتظر تحویل هستم. اگر خبری شد در اولین فرصت شما در جریان کار خواهم گذاشت.
ولی فکر نکنم به این زودی از قرعه کشی خبری باشه اگر هم قرعه کشی کنند از اول تیر شروع به واگذاری بکنند چون به غیر از تحویل نمادین به تعداد انگشت شماری از ثبت نام کنندگان و تبلیغات در تلویزیون فعلا خبری از تحویل سایر ثبت نام کنندگان نیست.

یه سوال از دوستان داشتم:
ال 90 تیپ E-0 ثبت نامی من در حال حاضر سه مشتری در قیمت 11میلیون تومان نقد و یک مشتری در قیمت 10800000تومان نقد دارد! یک مشتری 11300000تومانی نقد هم براش امروز پیدا شد!!!!!!!!!
به نظر شما دوستان ایا اقدام به فروش کنم یا اینکه کمی صبر کنم ایا به راحتی میتونم بعد از تحویل خودرو ان را بالای 11800000تومان بفروشم؟؟؟؟؟؟


دوستان دقت کردید که موقع ثبت نام لوگان فقط حق انتخاب 4 رنگ وجود داشت، سفید، مشکی، خاکستری و نقره ای.
ولی هم تو لوگان های تولید ایران خودرو و هم پارس خودرو، لوگان های قرمز هم وجود داشت.
یعنی انتخاب رنگ کشکه؟؟

در زمان ارسال دعوتنامه هم میتوان رنگ را تعویض و رنگ دلخواه جدید را انتخاب نمود.
در دعوتنامه های ارسالی رنگ قرمز هم به مجموعه رنگ ها اضافه شده بود. و کل رنگ ها عبارت بودند از:
نقره ای
خاکستری
مشکی
سفید صدفی
و قرمز
ولی تبلیغات اولیه این خودرو با رنگ ابی شروع شد متاسفانه با رنگ ابی تولید نشد.

hossein68
19 June 2007, 07:31 PM
آقای پسر ملی خب خدا رو شکر که تندر رو دیدید ولی عزیز چیزی که در تندر معلومه این هستش که
تندر شتابی برابر 10.20 ثانیه داره که خب بسیار جالب توجه هستش و تفاوت زیادی با پراید خواهد داشت
و آقای رضا انگاین خب خدا رو شکر که تندر در رنگهای بیشتری ارائه بشه چون ما در کشورمان مشکل
تنوع رنگ داریم به وگونه ای که خیابانها پر از اتومبیلهای مشکی . نوک مدادی . سفید و نقره ای هست
خب یک رنگ اضافه تنوع رنگ رو بالا میبره البته جای آبی در این بین خالی هست .
در ضمن لوازم جانبی تندر از قبلها در بازار بود که اون هم جالب توجه هستش .مثل دزدگیر . روغن موتور ویژه و یا توپی فرمان اسپورت که این جای بسی خوشحالی رو داره که از نظر لوازم جانبی زیاد مشکل نداشته باشیم . قیمت تندر هم خب الان خیلی بالاست .
انتظار میرود که بالاتر رود چون این خودرو پتانسیل موجود رو داره امکانات بالا و آپشنهای آن در تیپ E2
میتونه این تیپ رو تا سقف 16 میلیون هم بالا ببره چون بقیه خودروها چنین امکاناتی ندارند
اگر ال90 دارای صندلی برقی و ترمزهای عقب دیسکی با سیستم ای اس پی (کنترل پایداری)بود این خودرو حتی تا قیمت22 میلیون هم فراتر میرفت .

pesaremelli
19 June 2007, 09:12 PM
آقای پسر ملی خب خدا رو شکر که تندر رو دیدید ولی عزیز چیزی که در تندر معلومه این هستش که
تندر شتابی برابر 10.20 ثانیه داره که خب بسیار جالب توجه هستش و تفاوت زیادی با پراید خواهد داشت
و آقای رضا انگاین خب خدا رو شکر که تندر در رنگهای بیشتری ارائه بشه چون ما در کشورمان مشکل
تنوع رنگ داریم به وگونه ای که خیابانها پر از اتومبیلهای مشکی . نوک مدادی . سفید و نقره ای هست
خب یک رنگ اضافه تنوع رنگ رو بالا میبره البته جای آبی در این بین خالی هست .
در ضمن لوازم جانبی تندر از قبلها در بازار بود که اون هم جالب توجه هستش .مثل دزدگیر . روغن موتور ویژه و یا توپی فرمان اسپورت که این جای بسی خوشحالی رو داره که از نظر لوازم جانبی زیاد مشکل نداشته باشیم . قیمت تندر هم خب الان خیلی بالاست .
انتظار میرود که بالاتر رود چون این خودرو پتانسیل موجود رو داره امکانات بالا و آپشنهای آن در تیپ E2
میتونه این تیپ رو تا سقف 16 میلیون هم بالا ببره چون بقیه خودروها چنین امکاناتی ندارند
اگر ال90 دارای صندلی برقی و ترمزهای عقب دیسکی با سیستم ای اس پی (کنترل پایداری)بود این خودرو حتی تا قیمت22 میلیون هم فراتر میرفت .

نمیدونم شاید من نوشته ی شما رو بد برداشت کردم آخه من کی گفتم شتاب تندر با پراید قابل مقاسیست :icon_twis :icon_twis :icon_twis
شتابش حدود 6 ثانیه از پراید کمتره من که خوشم اومد ازش طراحی عقبش تقربن منحصر بفرد بود و در صندوقش خطوطی مثل مگان داشت که من خیلی خوشم اومد

کيومرث
20 June 2007, 12:35 AM
سلام دوستان.امروز تو خيابان بالاخره براي اولين بار چشمم به جمال تندر باز شد.تندر نقره اي مدل E2.
تو خيابان مرزداران با ماشينم ميرفتم که از دور يه ماشيني به نظرم تازه ميومد.
گاز ماشينمو گرفتم تا برم از نزديک ببينم.وقتي نزديک شدم ديدم بله اين همون ال90 خودمونه که بعد از
اين همه سال جنگ ودعوا کتک کاري وخونريزي بالاخره به خيابونهاي ايران اومده بود.
با اينکه من خودم از طرفداران سر سخت تندر هستم ولي واقعآ از ديدن قيافه اين خودرو حالم به هم خورد.
باور کنيد تو عمرم ماشين به اين زشتي نديده بودم.از پشت که قطعآ فاجعه بود.صد رحمت به سمند معمولي
پرايد و پژو405و206 اس دي و زانتيا.اين ماشين از نظر ظاهري فقط با پيکان قابل مقايسه است.
من که خودم واقعآ از رنو با توجه به آن شاهکارش يعني مگان توقع نداشتم که تو طراحي ال90 اين قدر
گند بزنه.مطمئنم هر کي نداند فکر مي کند طراحي اين ماشين تو ايران انجام شده است.

reza engine
20 June 2007, 07:32 AM
تو شهری مثل تهران قیافه به چه دردی میخوره؟
موتور پر قدرت، مصرف کم، گیربکس عالی، ABS، EBD تسلط به اطراف، سه ستاره از تست ایمنی و قطعات مورد تایید یک کمپانی معتبره که به درد میخوره.
من قبلا هم گفته بودم، عشقم 405 بود، ولی پارسال که گرفتیم اونقدر ایراد داشت که سندش رو باطل کردن. حاضرم همین RDi فعلی رو سوار شم ولی دنبال 405، سمند و پرشیا صفر نگردم.
ماشین بالای 15 میلیون هم ، برای سوار شدن من هم گرونه و هم غیر اقتصادی.
با وضع موجود چیز دیگه هست که انتخاب کنیم؟ برای یه خانواده 4 نفره؟

Navid_Aref
20 June 2007, 10:03 AM
توجه شما دوستان رو به فيلم تست يک نمونه تقويت شده لوگان جلب مي کنم. البته فايل به صورت FLV مي باشد.
البته ويديو هاي ديگري هم در ارتباط با لوگان هست که اگر تونستيد مي تونيد ببينيد و يا طبق روش زير دانلود کنيد.

http://www.youtube.com/watch?v=muFihSA6rwc

ناگفته نماند جهت اطلاع دوستان اگر قصد دانلود فايلهاي Flv رو داريد کافيست از نرم افزار (Youtube Grabber) استفاده نماييد.
همچنين براي ديدن اين فايلها بر روي کامپيوترتان از نرم افزار (Wimpy FLV Player) استفاده کنيد.(فقط محض اطلاع دوستان) :icon_surp :icon_excl

emad62
20 June 2007, 11:28 AM
توجه شما دوستان رو به فيلم تست يک نمونه تقويت شده لوگان جلب مي کنم. البته فايل به صورت FLV مي باشد.
البته ويديو هاي ديگري هم در ارتباط با لوگان هست که اگر تونستيد مي تونيد ببينيد و يا طبق روش زير دانلود کنيد.

http://www.youtube.com/watch?v=muFihSA6rwc

ناگفته نماند جهت اطلاع دوستان اگر قصد دانلود فايلهاي Flv رو داريد کافيست از نرم افزار (Youtube Grabber) استفاده نماييد.
همچنين براي ديدن اين فايلها بر روي کامپيوترتان از نرم افزار (Wimpy FLV Player) استفاده کنيد.(فقط محض اطلاع دوستان) :icon_surp :icon_excl


اگه اشتباه نکنم موتور این لوگان 2000 است که چند ماه پیش از سوی کمپانی داچیا تست (رالی) شد . فایل کاملتری از این تست در youtube وجود دارد که با جستجوی کلمه ی "logan2000" یا "dacia2000 " پیدا میشه و حدود 3 دقیقه هستش.

shahram2006_m
20 June 2007, 11:34 AM
آقای پسر ملی خب خدا رو شکر که تندر رو دیدید ولی عزیز چیزی که در تندر معلومه این هستش که
تندر شتابی برابر 10.20 ثانیه داره که خب بسیار جالب توجه هستش و تفاوت زیادی با پراید خواهد داشت
و آقای رضا انگاین خب خدا رو شکر که تندر در رنگهای بیشتری ارائه بشه چون ما در کشورمان مشکل
تنوع رنگ داریم به وگونه ای که خیابانها پر از اتومبیلهای مشکی . نوک مدادی . سفید و نقره ای هست
خب یک رنگ اضافه تنوع رنگ رو بالا میبره البته جای آبی در این بین خالی هست .
در ضمن لوازم جانبی تندر از قبلها در بازار بود که اون هم جالب توجه هستش .مثل دزدگیر . روغن موتور ویژه و یا توپی فرمان اسپورت که این جای بسی خوشحالی رو داره که از نظر لوازم جانبی زیاد مشکل نداشته باشیم . قیمت تندر هم خب الان خیلی بالاست .
انتظار میرود که بالاتر رود چون این خودرو پتانسیل موجود رو داره امکانات بالا و آپشنهای آن در تیپ E2
میتونه این تیپ رو تا سقف 16 میلیون هم بالا ببره چون بقیه خودروها چنین امکاناتی ندارند
اگر ال90 دارای صندلی برقی و ترمزهای عقب دیسکی با سیستم ای اس پی (کنترل پایداری)بود این خودرو حتی تا قیمت22 میلیون هم فراتر میرفت .

دوست عزیز لطفا کمی رعایت کنید.شما دارید در مورد تندر خودروی ازران قیمت داچیای رومانی صحبت میکنید.قیمت این خودرو تنها 6.7 یورو هست.22 میلیون؟ یعنی چی پتانسیل موجود رو داره؟
یا شما تندر رو ندیدید(توصیه می کنم ببینید) و یا بقیه اتومبیل ها رو.
مگه هر اتومبیلی که گه ایربگ و ABS داشت رو میشه ایده ال دونست.
توجه شما رو به جمله یکی از مطلعان صنعت خودرو و مشاور پژو فرانسه جلب می کنم:

پورباقر در مورد کلاهبرداري موجود در قرارداد ال90 به سياست روز گفته بود؛ «در يک جمله صريح بگويم که پروژه لوگان يک کلاهبرداري وحشتناک است. در اروپا هم قيمت اين خودرو 3000 يورو است. پس چگونه است که در اينجا هشت هزار يورو مي فروشيم.»

اما در آخر ،این خودرو در حد قیمت 8 میلیون تومن خودروی مناسبیه.

دوستان عزیز تمام سعی و تلاش ما اینه که phalls منبع مناسبی برای راهنمایی افراد باشه و هدف اطلاع رسانی صحیح هست. با هر گونه غلو گویی (به علت داشتن خودرو) به شدت برخورد میشه.امیدوارم تکرار نشه.

achachi
20 June 2007, 11:46 AM
حال به موضوع بحث خودمان برگردیم متوجه خواهیم شد تندر 90 تیپ E-0 نسبت به 206 وسمند و405 در قیمت بسیار مناسب قرار دارد و تنها عیب ان نداشتن فرمان هیدرولیک و شیشه برقی میباشد و حتی تیپ E-2 (فول اپشن) که در بازار به قیمت 15 میلیون فروشنده و خریدار هم دارد امکانات بیشتری نسبت به خودروی هم سطح(از نظر قیمت) دارد.


شما خودت رو بزار جاي خريدار ! : ماشيني كه هيدروليك نداره و بايد باهاش كشتي بگيري تا پارك كني و كولر هم نداره رو 11800000 ميخري ؟؟؟ :icon_eek: يا ميري 206 و ريو و .... غيره ميخري؟ :icon_cool


یه سوال از دوستان داشتم:
ال 90 تیپ E-0 ثبت نامی من در حال حاضر سه مشتری در قیمت 11میلیون تومان نقد و یک مشتری در قیمت 10800000تومان نقد دارد! یک مشتری 11300000تومانی نقد هم براش امروز پیدا شد!!!!!!!!!
به نظر شما دوستان ایا اقدام به فروش کنم یا اینکه کمی صبر کنم ایا به راحتی میتونم بعد از تحویل خودرو ان را بالای 11800000تومان بفروشم؟؟؟؟؟؟


من فكر ميكنم شما اگه همچين مشتريايي داري سريعا" بفروش ، به نظر من در برابر ماشين هاي ديگه توليد داخل اين ماشين بيشتر از 9 ميليون اصلا" نميارزه ! اين قيمتا هم ظاهريه وتا معامله نشه ارزش نداره .

.

faraz45
20 June 2007, 12:18 PM
[quote=shahram2006_m;382680]
پورباقر در مورد کلاهبرداري موجود در قرارداد ال90 به سياست روز گفته بود؛ «در يک جمله صريح بگويم که پروژه لوگان يک کلاهبرداري وحشتناک است. در اروپا هم قيمت اين خودرو 3000 يورو است. پس چگونه است که در اينجا هشت هزار يورو مي فروشيم.»


دوست عزیز و گرامی جناب آقای shahram2006_m .
قربون اون قد رعنات برم با اون ماشین بنزت. امیدوارم که بتونی روزی آخرین مدل کادیلاک، ب ام و و بقیه ماشینا رو سوار شی که شاید من حتی نتونم اسمشونو تلفظ کنم.
اصلاً کل پروژه تندر کلاهبرداری و بقول یکی از دوستان کلاً تندر آشغال. ولی ازت خواهش دارم کمی هم منصفانه با مسائل برخورد کنی. همه ما میدونیم دو شرکت انحصارطلب خودرو ساز با ساخت خوردوهای بی کیفتی مثل GLX ، روا ، پراید و ... که قیمت تمام شده اش میلیونها تومان کمتر از قیمت واقعیش هست دارن سر ملت رو شیره میمالن و کلاه بزرگی به سرشون میذارن. منهم تا حدی با گفته های شما مبنی بر عدم اغراق در نوشته ها موافقم ولی این رو هم به جرات میتونم بگم که مدل فول تندر قابل مقایسه و بسیار سرتر از خودروهای با قیمت حدود 11 میلیون تومن ساخت داخل هست.
بالاخره ماها هم دلمون به این خوشه که با اینقدر پول بتونیم یه خودرو با کیفیت تر سوار بشیم.


کلام آخر اینکه ما کبوترها هم دلمون به این خوشه که بعضی مواقع خودمون را به اشتباه با شما بازها مقایسه کنیم.

shahram2006_m
20 June 2007, 12:38 PM
جناب faraz45
به علت بودن یکی از آشنایان نزدیک در ایران خودرو من تندر رو 2 سال پیش دیده بودم و دوستان میدونن نظر مساعدی هم روی این خودرو ندارم اما با این حال به علت استقبال دوستان(که فکر میکنم بیشتر به علت عدم اطلاع و انحصاری بودن خودرو در ایران باشه) تا بحال در این تاپیک 57 صفحه ای در مورد این خودرو صحبت خاصی نکردم.
اما با هر گونه غلو و اغراق کردن ، جو سازی و اطلاع رسانی غیر صحیح در مورد هر خودرویی مخالفم.
از دوستان هم انتظار همکاری دارم.


و در مورد مقایسه با دیگر خودروهای 11 میلیونی نیاز به زمان داره و من و شما نمیتونیم از حالا قضاوت کنیم.

reza engine
20 June 2007, 12:40 PM
دوست عزیز لطفا کمی رعایت کنید.شما دارید در مورد تندر خودروی ازران قیمت داچیای رومانی صحبت میکنید.قیمت این خودرو تنها 6.7 یورو هست.22 میلیون؟ یعنی چی پتانسیل موجود رو داره؟
یا شما تندر رو ندیدید(توصیه می کنم ببینید) و یا بقیه اتومبیل ها رو.
مگه هر اتومبیلی که گه ایربگ و ABS داشت رو میشه ایده ال دونست.
توجه شما رو به جمله یکی از مطلعان صنعت خودرو و مشاور پژو فرانسه جلب می کنم:

پورباقر در مورد کلاهبرداري موجود در قرارداد ال90 به سياست روز گفته بود؛ «در يک جمله صريح بگويم که پروژه لوگان يک کلاهبرداري وحشتناک است. در اروپا هم قيمت اين خودرو 3000 يورو است. پس چگونه است که در اينجا هشت هزار يورو مي فروشيم.»

اما در آخر ،این خودرو در حد قیمت 8 میلیون تومن خودروی مناسبیه.

دوستان عزیز تمام سعی و تلاش ما اینه که phalls منبع مناسبی برای راهنمایی افراد باشه و هدف اطلاع رسانی صحیح هست. با هر گونه غلو گویی (به علت داشتن خودرو) به شدت برخورد میشه.امیدوارم تکرار نشه.

کی گفته که قیمت این خودرو 3000 یوروی، طرف تو توهم بوده
قیمت لوگان با موتور 1600 سی سی و 16 سوپاپ و امکاناتی که E2 فعلی ما (البته اونجا دو کیسه هوا داره) 10290 یورو می باشد، منبع رو هو تو پست های قبلیم داده بودم. از خود سایت اطلاع رسانی رنو
این عدد رو گفتم. حالا قیمت یورو رو تبدیل کن، ببین می ارزه یا نه؟
شما می دونین که تو خود فرانسه این خودرو صف خرید داره؟؟ یعنی اگه بخوای نمی تونن به شما سریعا تحویل بدن، چند ماه طول داره.
می دونین که بعد از رنو شرکت هایی مثل تویوتا هم به این فکر افتادن که برای کشور های در حال توسعه خودرو ارزون ولی با کیفیت و مورد قبول بسازن؟
حالا بنزی که سیستم موقعیت یاب داره و وقتی تصادف می کنه خودش با نمایندگی ارتباط برقرار می کنه و جا رزرو می کنه و یا سیتروئن C5 که وقتی روی خط کشی تو اتوبان بره با لرزوندن صندلی راننده هشدار می ده و ........ صد البته که خوبن ولی یه سوال مهم؟؟
به چه درد رانندگی تو ایران می خورن؟؟

Navid_Aref
20 June 2007, 01:05 PM
اگه اشتباه نکنم موتور این لوگان 2000 است که چند ماه پیش از سوی کمپانی داچیا تست (رالی) شد . فایل کاملتری از این تست در youtube وجود دارد که با جستجوی کلمه ی "logan2000" یا "dacia2000 " پیدا میشه و حدود 3 دقیقه هستش.

ممنون از شما،کاملا درست مي فرماييد.
بيشتر قصد بنده اين بود که توانايي هاي سيستم تعليق اين خودرو را در صورت تقويت ببينيم.(مخصوصا در پيچها).

faraz45
20 June 2007, 01:19 PM
[quote=reza engine;382700]کی گفته که قیمت این خودرو 3000 یوروی، طرف تو توهم بوده
قیمت لوگان با موتور 1600 سی سی و 16 سوپاپ و امکاناتی که E2 فعلی ما (البته اونجا دو کیسه هوا داره) 10290 یورو می باشد، منبع رو هو تو پست های قبلیم داده بودم. از خود سایت اطلاع رسانی رنو
این عدد رو گفتم. حالا قیمت یورو رو تبدیل کن، ببین می ارزه یا نه؟

در تایید حرف دوست عزیزمون بایستی بگم قیمت نوع فول این خوردو (همون E2 خودمون) در هند مبلغ 568789 روپیه برابر با 10385 یورو و 13941 دلا ر آمریکا میباشد.
منبع:
http://www.mahindrarenault.com/logan/own-logan-price.html

truthy76
20 June 2007, 02:09 PM
توليد 40 درصد تندرهاي توليدي به‌صورت گازسوز
سرويس: خودرو
1386/03/30
06-20-2007
11:23:29
8603-16421: کد خبر

http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1386/3/Photo/wh120-1940.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-944987-1&Lang=P)خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو
از اوايل پاييز توليد 40 درصد تندرهاي پارس‌خودرو به‌صورت دوگانه‌سوز آغاز مي‌شود.
مسعود جابري - معاون مهندسي شركت پارس‌خودرو - در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود توليد مدل گازسوز تندر 90 از اوايل پاييز آغاز مي شود و طبق برنامه اوليه قرار است 40 درصد كل خودروهاي توليدي تندر 90 گازسوز باشد؛ اما با توجه به سياست دولت ما قصد داريم اين ميزان را افزايش دهيم.
او خاطرنشان كرد: قيمت مدل دوگانه‌سوز با مدل‌هاي بنزيني تندر 90 تفاوتي نخواهد داشت و با توجه به قدرت موتور بالاتر مدل ايراني به نسبت خودروهاي ديگر اين مدل خودرو در كشورهاي ديگر افت توان چندان محسوس نخواهد بود. البته اين خودرو در حالت گازسوز بين 10 تا 15 درصد افت توان خواهد داشت.
گفتني است، خودروهاي دوگانه‌سوز كه توانايي كار با سوخت بنزين و گاز به صورت جداگانه را دارند، اگر موتورشان بر روي بنزين طراحي شده باشد، افت 10 تا 30 درصدي را بسته به نوع طراحي موتور خواهند داشت.
بنا بر آمار، در سال گذشته كمتر از 100 هزار دستگاه خودرو گازسوز توليد شد، حال آنکه برنامه توليد 280 هزار خودرو تصويب شده بود.
در قانون بودجه امسال هم ذكر شده كه دولت موظف است طي پنج سال سه ميليون دستگاه خودرو را گازسوز كند كه سالانه معادل600 هزار خودرو پايه‌گازسوز است. اين در حالي است كه شركت ايران‌خودرو نيز اخيرا از برنامه توليد 350 هزار دستگاه خودرو گازسوز در سال 86 خبر داده است كه با اين حساب تعداد خودروهاي توليدي گازسوز كشور امسال به 700 هزار دستگاه خواهد رسيد.

emad62
20 June 2007, 02:16 PM
دوست عزیز از اینکه تا بحال مراعات فرموده و درین تاپیک 58 صفحه ای نسبت به این خودرو و دوستدارانش که شاید بقول شما بجهت "عدم اطلاع " این 58 صفحه را پر کرده اند ، اظهار نظر نکرده اید بسیار متشکریم.
شما که بواسطه ی بودن یکی از آشنایان نزدیکتان سابقه ی بیشتری در شناخت این خودرو دارید اگر نکته ی منفی و ضعفی ازین خودرو نسبت به همکلاسهایش از نظر قیمت و مشخصات سراغ دارید بفرمایید جدا" خوشحال میشویم[گرچه خودروهای داخل همشون پر ضعف و نقصن...]
این دوست ما hossain68 هم کمی بیش از حد نسبت به تندر لطف دارند که امیدوارم با آمدن این نورسیده ببازار نظرشان عوض نشود.
در مورد قیمتی هم که شما فرمودید[3000 تا] خیلی کمه ، شما بد جوری تو سر مال زدید... یه خورده آرومتر...
تا اونجایی که بما گفتن لوگان رو اونور آب تیپ e2 بدون LP بالای 8000 میدن/ حالا کجا 3000 تامیفروشن بگید ما همه مشتری میشیم/بقول دوستمون ما که پول نداریم BMW سوار شیم ، بذار دلمون به تندر خوش باشه...


ولی با همه ی این اوصاف این ماشین با مشخصات گفته شده میارزه به بقیه ی تولیدات داخل تا قیمت 14 تا.

z_qz54
20 June 2007, 10:39 PM
من جدا" از بعضی از دوستان تعجب میکنم که چطور تا این حد افراطی و یک طرفه قضاوت میکنند!!!!
خدمت شما عرض کنم که این خودرو یک انقلاب یا یک انفجار نور در صنعت خوروی کشور نبود که اینقدر بزرگش کنید و بی دلیل حاشه سازی بشه براش!!!!!
این تاپیک در پست های آخر واقعا" غیر قابل تحمل شده بود!
بار اول نیست که چنین تاپیک های جامعی قبل از ورود یک خودرو در سایت باز میشه و پس از ورود خودرو هم کار میکنه !!!!! بار اول نبود!!!
ولی ما با این تاپیک به مشکل برخوردیم!!! و در صورت ادامه بحث های بیمورد بی شک تاپیک قفل خواهد شد و کسی هم نمیتواند جویای دلیل آن شود چون دلیلش در چند پست تذکر مشخص شده!!!!!!!
امیدوارم تمامی دوستان خودشون منظور من رو متوجه شده باشند.
این آخرین تذکر بود. از طرف گروه مدیریتی بخش اتومیل سایت phalls.com---------

r222
20 June 2007, 10:59 PM
امروز نمايشگاه اتوموبيل محله ما تندر e1 را 14.100.000 تومان براي فروش گذاشته بود.

تازه مدل full هم نبود ؟؟؟ البته اين قيمت كاذب است و به خاطر كمبود عرضه ميباشد

در صورت واگذاري انبوه قيمت آزاد آن سقوط ميكند.

arash p mbz bmw
21 June 2007, 01:27 AM
کی گفته که قیمت این خودرو 3000 یوروی، طرف تو توهم بوده


دوست گرامی نکنه به نظر شما نماینده ی پژو در ایران که مسئول و مدیر عامل این ماشین اسقاط میخواست بشه هم تو توهم بوده؟!!!!!
دیگه اخه ماشینی که بهش اروپایی ها میگن اردک و دیگه هر شرکتی داره میزنتش این حرفارو نداره که!!!!
ایشالله میاد و میبینیم که چه افتضاحیه
من که از نزدیک دیدم چیزی جز زشتی دستگیرم نشد
:icon_mad:

KAZEMLU
21 June 2007, 08:04 AM
من دلیل این مخالفت کور کورانه بعضی از دوستان را با این خودرو نمی دانم و کوچکترین منطقی پشت این مخالفت نیز وجود ندارد مگر ...
دوست عزیزی که می گویی ماشین اسقاط . اگر این ماشین اسقاط بوده چرا ایشان می خواسته مدیر عامل بشه ثانیا شما بفرماییر کدام یکی از این قار قارک ها که تحت عنوان ماشین دست مردم است اسقاط نیست؟تا ما برویم ان را بخریم. متاسفم از دید بعضی از دوستان نسبت به مسایل.اگر بحث آزاد مطر ح است دیگر را به را کوبیدن دیگران و تهدید به قفل کردن تاپیک چه معنی دارد؟ اگر بناست فقط هر چه که شما درست می دانید را دیگران هم تاییر کنند بفرمایید تاما هم بدانیم ودر این صورت همان بهتر که تاپیک را ببندید جون دیگر بحث آزاد دیگر معنی ندارد.