PDA

View Full Version : مشکل فرمان 405

amir_6384
15 April 2006, 02:39 PM
فرمان 405 من وقتی می چرخونمش (مخصوصا در حالت در جا) یه صدایی میده که شبیه جریان سیال میمونه.فکر میکنم به احتمال زیاد از ادوات هیدرولیکش باشه.بردم نمایتدگی گفتش طبیعیه:icon_roll . از چند نفرم که 405 داشتن پرسیدم بعضیهاشون همین مشکلو داشتن. می خواستم ببینم کسی اینجا میدونه که اصل قضیه چیه و این که راه حلش چیه.
مرسی

ATOS
15 April 2006, 03:46 PM
فرمان 405 من وقتی می چرخونمش (مخصوصا در حالت در جا) یه صدایی میده که شبیه جریان سیال میمونه.فکر میکنم به احتمال زیاد از ادوات هیدرولیکش باشه.بردم نمایتدگی گفتش طبیعیه:icon_roll . از چند نفرم که 405 داشتن پرسیدم بعضیهاشون همین مشکلو داشتن. می خواستم ببینم کسی اینجا میدونه که اصل قضیه چیه و این که راه حلش چیه.
مرسی
مشكل:icon_twis
صداي حركت روغن مشكله:icon_razz
ماشين منم همين صدارو ميده:icon_mrgr

هاتف
15 April 2006, 10:28 PM
کاملا این مشکل طبیعیه....منم همچین مشکلی داشتم....دقت کنید که وقتی ماشین خاموش است و فرمان درجا می چرخد این صدا وجود دارد.سیستم فرمان هم هیدرولیکی تمام نیست و نیمه هیدرو لیکی است.در حالت خاموش اگر این صدا شنیده شود مشکل از جریان نیافتن کامل روغن فرمان در مدار بدلیل خاموش بودن سیستم الکترونیکی ماشین بوده ولی در حالت روشن اگر چنین صدایی شنیده شود در قسمتی از سیستم فرمان و مدار روغن آن نشتی وجود خواهد داشت.در این صورت سریعا به نمایندگی مطمئنی که با نگاهی سرسری به شما نگوید چیزی نیست مراجعه نمایید.برای اثبات هم کم شدن روغن فرمان را در مخزن آن نشان دهید.

amir_6384
15 April 2006, 11:00 PM
عرض کنم که با توجه به اینکه این پدیده فقط در بعضی از 405 ها وجود داره بنابراین یا اونهایی که صدا نمیدن اشکال دارن یا اونایی که صدا میدن:icon_razz . خدمت جناب هاتف هم عرض کنم که من اصلا نمیتونم فرمون ماشین رو در حالت خاموش حرکت بدم(از بس سفته) این صدایی هم گفتم مال وقتی که ماشین روشنه. حالا چیکار کنم

sasany
24 April 2006, 11:35 AM
با سلام ، این صدا بخاطر روغن فر مان است . ناراحت نباش فرمان ماشین من هم همین صدا رو مده

vincenzo
26 April 2006, 03:04 PM
ای آقا خدارو شکر کن صدای دیگه ای نمید:icon_mrgr ه

man78901
11 March 2009, 12:13 PM
صدای شبیه باد هنگام تا انتها چرخاندن فرمان هیدرولیک طبیعیه ومربوط به فشار اضافییه که جعبه فرمان به پمپ هیدرولیک وارد میکنه و اندکی هم در این لحظه دور موتور زیاد تر میشه. وهمه پژوها این مورد را دارند.:icon_excl

mehrdadgolden
26 March 2009, 12:47 AM
برای من هم امروز به صدا افتاده قبلا صدا نمی داد الان فقط در حالت درجا هنگام چرخاندن فرمان یک صدا شبیه به زوزه از تو کاپوت می یاد وقتی قبلا هنگامی که دور فرمان به انتها می رسید یه صدای خفیف همرا با کمی لرزش داشت که طبیعی بود ولی الان هنگام چرخاندن صدای زوزه مانند داره ماشین من 405 موتور 2000 مدل 80 در ضمن برای نرم شدن فرمان باید چه کار کنیم بجز تعویض روغن هیدرولیک راه دیگری داره

gigi64
10 May 2009, 10:32 AM
:icon_roll من هم امروز ماشین رو بردم گارانتی...دلیل صدای فرمونش رو پرسیدم اما جواب نداد و گفت که شرکت گفته دست به این ایراد نزنن تا فراخوان عمومی کنن 405 هارو !

mss
3 July 2009, 12:56 PM
این صدا نیز مانند سایر صداهای طبیعی کاملا" طبیعی است......:icon_redf
کلا" هر صدایی تو 405 طبیعی است.....
مشکل از گوشهای ما هست که احتمالا" غیر طبیعی است....
موفق باشید:icon_cool

southpole
3 July 2009, 11:31 PM
با سلام
ماله منم که اسفند 87 هست از اول که گرفتم این صدا رو میداد. فرمون هم به نظرم یه کم سفته واسه اسم هیدرولیک! راهی هست نرمش کنیم؟ :icon_excl

rayanreza
5 July 2009, 01:30 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
علی رقمی که در تاپیک های متعدد کلوب سمند و پارس این موضوع مطرح شده و در موردش بحث شده اینجا هم مطرح می کنم.
دوستان عزیز این صدا مشکل نیست و قضیه صدای فش فش فرمان یا حالت شر شر یا صدای باد مربوط به زمانی میشه که ایران خودرو دربدر روی ماشین هاش از پمپ هیدرولیک ایرانی استفاده کرده که همشون این صدا رو میده و بعلاوه فرمان هم سفت تر شده و چاره هم تعویض پمپ هیدرولیک با نمونه فرانسوی هستش.
ماشین من سمند 85 و عموم 82 فرمون این دو کاملا با هم فرق دارن فرمون 82 دمبه هست و درمقابل 85 واقعا سفته جوری که آدم به هیدرولیک بودنش شک میکنه و این جدیدتر ها که افتضاح هستن.
در ضمن فرمان 405 در مقایسه با سمند پارس و 206 سفت تره .متاسفانه باید سوخت و ساخت از دست این خودرو ساز های وطنی:icon_cry:

southpole
5 July 2009, 12:30 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
علی رقمی که در تاپیک های متعدد کلوب سمند و پارس این موضوع مطرح شده و در موردش بحث شده اینجا هم مطرح می کنم.
دوستان عزیز این صدا مشکل نیست و قضیه صدای فش فش فرمان یا حالت شر شر یا صدای باد مربوط به زمانی میشه که ایران خودرو دربدر روی ماشین هاش از پمپ هیدرولیک ایرانی استفاده کرده که همشون این صدا رو میده و بعلاوه فرمان هم سفت تر شده و چاره هم تعویض پمپ هیدرولیک با نمونه فرانسوی هستش.
ماشین من سمند 85 و عموم 82 فرمون این دو کاملا با هم فرق دارن فرمون 82 دمبه هست و درمقابل 85 واقعا سفته جوری که آدم به هیدرولیک بودنش شک میکنه و این جدیدتر ها که افتضاح هستن.
در ضمن فرمان 405 در مقایسه با سمند پارس و 206 سفت تره .متاسفانه باید سوخت و ساخت از دست این خودرو ساز های وطنی:icon_cry:

ببریم نمایندگی با گارانتی عوض میکنن؟ :icon_redf

rayanreza
5 July 2009, 08:06 PM
ببریم نمایندگی با گارانتی عوض میکنن؟ :icon_redf

نه دوست من باید خودتون عوض کنید:icon_eek:

ghmorteza86
10 July 2009, 10:56 PM
ولی قیمتش بایستی بالا باشه تا اونجایی که اطلاع دارم حدودایه 140 هزار تومان.

سناتور2
5 September 2009, 10:59 AM
مرسی

دوست من سلام من هم مشكل تو رو دارم سمند ها هم همين مشكل رو دارند احتمالا ايراد از شيرهاي هيدروليك هست كه از محصول اورجينال بخاطر تحريم استفاده نميشه نگرانش نباش بعد از مدتي صداش ميفته . يك قربيلك پژو پارس بنداز روش هندلينگش دو برابر ميشه .

danial_2006
8 September 2009, 04:51 AM
من هنوز 2 هفتس كه تحويل گرفتم.اين مشكلو كه گفتم بدون نگاه كردن به ماشين يه فرم پر كرد داد من امضا كردم.گفت قطعاش 2 هفته ديگه مياد.اسم قطعه رو يادم رفت.همين روزا ديگه بايد بياد ديگه،اومد بهتون ميگم.

سناتور2
9 September 2009, 11:08 PM
اگر هنگام درجا چرخاندن صدای فس و فس مکنه که اصلا مهم نیست چون بعد از کارکرد طولانی قطع میشه این تو همه محصولات ایران خودرو هست فقط روغن هیدرولیک رو چک کن مخزن پر باشه بعد هم اینقدر صداهای دیگه میشنوی که این توش گمه .

danial_2006
10 September 2009, 03:32 AM
نه.در حال حركتم هست.من ميگم يه عيبي هست كه نمايندگي سفارش قطعه داده ديگه.چون ما شهرستان هستيم و تعداد مراجعات كمه انصافا با دقت رسيدگي ميكنن.

atteesh
31 October 2009, 09:56 PM
اين صداي فيش و فوش بعد از تعويض پمپهاي اصلي با نمونه ايراني ايجاد شده كه كاريش هم نمي شه كرد .

IMIRAN
11 December 2009, 08:22 PM
نشون از ضعفه پمپه . یعنی داره بهش فشار میاد .

اما تا 4 سال مشکلی پیش نمیاد !!!

جالبه ماشینای درپیت ایرانی از روز اول مشکل دارن اما انصافآ 4 سال کار میکنن