PDA

View Full Version : نظرتون رو در مورد spero و golf 2(92 بگيد لطفا . مهمه.

aydin_tnt
16 November 2004, 11:23 PM
لطفا نظرتون رو در مورد اين دو ماشين بگيد و اونها رو با هم مقايسه كنيد. :o

شما بوديد كدوم رو ميخر يد يد؟ :?:

من در شرف خريد هستم. و نظر شما برام مهمه . :o

پس خواهشا نظر بديد. :oops:

دوست خوبم ضمن خیر مقدم شما از شما سرور بزرگوار خواهش میکنم در محل مناسب تاپیک بزنید یعنی شما باید اینجا تاپیک میزدید : "مقایسه انواع اتومبیلها"
پاینده باشید
تاپیک منتقل شد

Top RPM
17 November 2004, 09:22 PM
كاشكي يك كم درباره خودتون مي گفتيد. چون انتخاب ماشين مستقيما با راننده اون در ارتباطه.

دو تا ماشين تقريبا يك مدل دارن. اسپرو از سال 92 تا 97 توليد شد. مدل 94 به بالا آپشن هاي بيشتر و انژكتور دارن. از نظر راحتي و جاداري اسپيرو خيلي سره. فضاي داخلي اون واقعا بي نظيره. اما نمي شه از گلف انتظار زيادي داشت.

درباره راه رفتن گلف بهتره(مدل 2000). البته اسپيرو هم خيلي سريع و وحشيه. واقعا خوب راه مي ره. اما گلف سريعتره. اسپرو ترمزهاي بدرد بخوري نداره. اما ترمز هاي گلف خيلي خوبه.

درباره هندلينگ هم بگم كه هندلينگ اسپرو براي شهر فوق العاده است. تو سرعت هاي بالا يه راننده ي حرفه اي اسپرو رو مي تونه خيلي بهتر از گلف جمع كنه اما تو شهر اگه بخواهيد لايي بكشيد گلف بهتره. گلف فرمون خوبي داره و ديدش هم خوبه. اما وقتي تو اسپيرو مي شينيد فقط شيشه رو مي بينيد. ديد بسيار بدي داره.(البته اين مورد تا حدودي ماشين رو اسپرت تر نشون مي ده) آينه هاي اسپرو نقطه كور ندارند اما گلف آينه هاي خوبي نداره. كولر اسپرو خيلي بهتر تز گلفه. اگر اهل سيستم بستن هستيد اسپرو خيلي خوبه. البته گلف هم بد نيست. ضبط فابريك اسپرو (و باند ها) خيلي بهتر از گلف هستن.

هر دو ماتشين پر خرجند. اسپيرو اگه بهش زياد فشار بياد زود خراب مي شه و به طور كلي دوام زيادي نداره. اما گلف يه مقدار كم مقاوم تره. اما گلف فوق العاده پر خرجه. مخصوصا مدل 2000 اون.

هندلينگ گلف در حد پرايده اما اسپيرو خيلي بالاتره. دليل اينكه بعضي ها نمي تونن اسپيرو رو خوب جمع كنن اينه كه شتابش خيلي بالاست و در اكثر مواقع راننده هاي ناشي مي ترسن. فرمونش هم از گلف تيز تره.

صندوق عقب گلف كوچكه. اما يكي از نقاط قوت اسپرو صندوق عقب بسيار بزرگشه. صندوق اسپرو بسيار بزرگه. شما رو كاملا از نظر جا تامين مي كنه.

اسپرو آپشن هاي بيشتري نسبت به گلف داره.

تو سرعت به راحتي مي تونيد كيلومتر رو با اسپرو تخته كنيد. به راحتي مي شه به سرعت 200 دست يافت(در دور موتوري حدود 6200) اين كار با گلف (به خصوص 1600) كمي سخت تر انجام مي گيره. مثلا ما خودمون با يه اسپرو 94 كه ديسك و صفحه اش مشكل داشتدر وقتي كه 6 نفر بزرگسال+ وسايل مورد نياز 6 نفر براي 4 روز در ماشين بود تونستيم به اين سرعت برسيم.

در اسپرو اصلا سرعت رو احساس نمي كنيد. يه بار در فكر مي كرديمم سرعتمون نزديك 130 تا 140 است. اين در حالي بود كه عقربه سرعت سنج در حال رسيدن به 180 بود. در سرعت هاي بالا اسپرو چسبندگي بسيار خوبي داره. احساس مي شه كه ماشين چسبيده به زمين. اما در گلف چنين نيست.

بدنه گلف بسيار قدرتمنده. اما اسپرو بهتره. لوازم يدكي اسپرو هم ارزانتره.

اسپرو جلو بندي و كمك فنر هاي بسيار مقاومي داره و خيلي كم اسيب مي بينه.

تو ايران گلف رو راحت تر مي شه تقويت كرد.

طراحي داخلي اسپرو بهتره.

اگر از نظر هزينه مشكلي نداريد هر دو ماشين بسيار خوبند. سعي كنيد هر دو ماشين رو امتحان كنيد. اما من اسپرو رو توصيه مي كنم.

محمد رضا محمدي
17 November 2004, 09:43 PM
من اسپرو رو پيشنهاد ميكنم ...
با توجه به راهنمايي هاي دوست خوبمون Top RPM, هيچ شكي براي انتخاب وجود نداره البته با توجه به سلايق شما ...
من هنوز رو دست هندلينگ اسپرو نديدم ..

اصغر
18 November 2004, 12:15 AM
ديگه تاپ آر پي ام همه رو گفت ولي قيمت و مدلي رو كه ميخواي بخري رو هم اگه بدي شايد منم يه نظري داشته باشم :(

aydin_tnt
18 November 2004, 08:27 PM
با سلام خدمت دوستان .

ايول باب واقعا من رو شرمنده كرديد اصلا فكر نميكردم اين قدر مورد لطف شما قرار بگيرم. :|

افتخار ميكنم كه دوستان نديده اي چون شما دارم. :!:

بودجه من در حد 5.5 تا 6.5 ميليون است . :shock:

دوست دارم ماشينم با كيفيت و حدالامكان كم خرج باشه . زياد هم اهل تيك اف و اينا نيستم. هر چند جوونم

ولي ماشينم رو مثل پاهام ميدونم و زياد بهش فشار نميارم. آخه عصاي دستمه نه وسيله تفريح. :?:

اسپرو رو به عنوان يك ماشين كامل خانوادگي وداخل شهر و جاده قبول دارم. از قيافه اش هم خوشم مياد. 8)

ولي از نظر فني زياد باهاش آشنا نيستم. از ماشينها هم پاترول دو در و سمند (مال شريكم) رو آشنايي دارم. :o

چون كاميون داريم از نظر فني هم يه چيزهايي سرم ميشه.
:o
بعضي از دوستان 405 رو در مقابل اسپرو پيشنهاد ميدن. پژو هاي هم مدل اسپرو رو هم داريم ميبينيم. :P

از شما دوستان درخواست راهنمايي جامع در مورد خريد با بودجه خودم رو ميخواستم. :?:

اصلا ميشه پژو با اين پولا خريد و اصلا پژو در مقابل اسپرو چطور گزينه ايه؟

در مورد قابليت نقد شدن(سهولت فروش) اسپرو هم برام بگيد.

من كه موندم چه كار كنم. شريكم سمند داره. بد هم نيست ولي به بودجه من نميخوره.

اين كارها رو ميتونم انجام بدم.

1- يه اسپرو بخرم و مثلا 7 سال برونمش.

2-يه پرايد (به خاطر قدرت نقد شوندگي) بگيرم و بعد دو سه سال يه پولي بزارم روش مثلا سمند بگيرم.

3-يه سمند ليزينگ كنم و برم زير بار قرض و قسط و اقساط.و با توجه به اينكه در شرف ازدواج(انشاءا...) هستم زياد

به دلم نميچسبه. :oops:

لطفا راهنمايي كنيد و دعاي خير منو از خود دريغ نكنيد. حالا هر چقدر هم كه ارزش داشته باشه...

top rpm جان از شما هم خيلي ممنونم. خدا رو قسم ميدم به تمام قلبهاي شكسته كه شما رو در راه خوشبختي تنها نزاره.

Top RPM
18 November 2004, 10:54 PM
aydin_tnt عزيز.

شما لطف داريد. من مخلص همه دوستان خوبم هم هستم. با توجه به چيزهايي كه فرموده بوديد چند تا چيز به نظرم اومد. از بقيه دوستان هم كه مطمينا تجربياتشون از من بيشتره مي خواهم كه در اين موضوع شركت كنند.

با توجه به بودجه ي شما و شرايطي كه ذكر كرديد و هم چنين ماشينهايي كه گفتيد چند تا چيز به نظر من اومد:

اول درباره پاترول بگم كه قيدش رو بزنيد. اين ماشين سرطان مياره. تو مدل هايي كه ارزان قيمت هستند(البته 6 ميليون رو نمي شه گفت ارزون. اما من نسبت به مدل هاي بالاتر گفتم) شما رو ديوونه مي كنند. صداي بيش از حد داخل كابين؛ بدنه نامناسب؛ طراحي ضعيف به خصوص در داخل خودرو. ماشين بسيار خشكي است و ... تو اين قيمت ماشيني كه مي گيريد يه چيزيه بدتر از تراكتور.(جدي مي گم. اصلا بدرد نمي خوره) مصرف سوختش بسيار بالا است. اگر موتور تنظيم نباشه در هر 100 كيلومتر بيشتر از 30 ليتر بنزين مصرف مي كنه :x . فكر نمي كنم اين ماشين براي شما مناسب باشه. شتاب هم اصلا نداره. در ضمن تو سرعت 100 شما حتي نمي تونيد صداي ضبط صوت رو بشنويد. اصلا بهش فكر نكنيد.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

با توجه به شرايطي كه گفتيد(نقدينگي؛ كم خرج بودن ماشين؛ و فروش راحت خودرو) نمي تونم ماشين خارجي رو به شما پيشنهاد كنم. ماشين آمريكايي ماشين خوبيه اما مشكل فروش داره. و همچنين مشكل فرسودگي. پس بپردازيم به گزينه هايي كه شما گفتيد:

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

در مورد اسپرو هم بگم كه اين ماشين مي تونه براي شما مناسب باشه. اما يه مشكلي پيش مي ياد.
يكي اينكه خرج اسپرو سنگينه. شما رو اذيت مي كنه. اگر دنبال خودروي كم خرج هستيد دنبال اون نريد.

مشكل بعدي اسپرو هم اينه كه فروش اون خيلي سخته. افت قيمت ماشين هم زياده. بنابراين فكر نمي كنم كه براي شما مناسب باشه.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

گزينه بعدي پرايده. اول يه چيزي رو به شما بگم: تو ايران هر وقت خواستيد ماشين بخريد؛ به مشتري بعدي ماشين فكر كنيد. اين طرز فكر غالب در ايرانه(متاسفانه)

يكي از خوبي هاي پرايد همينه. شما به راحتي مي تونيد اون رو بفروشيد. با افت قيمتي ناچيز. با توجه به اينكه اهل تند رفتن هم نيستيد پرايد گزينه مناسبي است. و با توجه به اينكه شما در حال ازدواج هستيد و خانواده اي پر جمعيت نيستيد(دو نفر) از نظر جا مشكلي نداريد. اين ماشين بسيار خوبه. مصرف سوخت پايين؛ خرج كم؛ شتاب خوب؛ نرم و راحت و جوان پسند است. اگر در تاپيك هاي ديگر در كلوپ پرايد يه سدي بزنيد با اين ماشين به خوبي آشنا مي شويد.(البته فراموش نكنيد كه ما بيشتر بر روي معايب پرايد بحث كرديم. پس از اين ماشين نا اميد نشويد. محاسن اون چند برابر معايب بونه)

كي از خوبي هاي پرايد اينه كه مكانيك و لوازم يدكي اون رو توي بقالي هم مي تونيد پيدا كنيد.

در هر حال اولين پيشنهاد من براي شما پرايد است.

به دنبال پرايد صفر نرويد. چون:
قيمت پرايد صفر كمي از پول شما كمي بهتر است. علاوه بر اين:
اگر شما الان ماشين بخريد بايد يك مقداري خرج اون كنيد(امان از كيفيت بالاي خودرو ها) و در ضمن بعد از آن هم با افت قيمت خودرو مواجه مي شويد. پس با خريد يه خودروي قديمي تر(مثلا دو سال كاركرد) يك تير و دو نشان زده ايد. چون صاحب قبلي خودرو هم ماشين رو درست كرده و هم ماشين ديگه افت قيمت نداره.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

من خودم از طرفداران پر و پا قرص سمند هستم. اما با توجه به قيمت بالاي اين خوردو؛ سود بسيار بالاي كارخانه هاي خودرو سازي و همچنين شرايط ليزينگ در ايران از خريد سمند جدا خود داري كنيد(ايران خودرو داره با ليزينگ ماشين رو مي كنه تو پاچه ملت) اقساط اين ماشين خيلي زياده. دورش رو خط بكشيد.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
به نظر من بهترين انتخاب براي شما يه پرايد سالمه. تاپيكي رو كه درباره تفاوت پرايد صندوق دار و هاچ بك بود رو بخونيد تا بتونيد راحت تر انتخاب كنيد.

ببخشيد الان اصلا وقت ندارن. ان شا الله بعدا بيشتر توضيح مي دم. از دوستان هم مي خواهم كه اين تاپيك رو ادامه بدن.

aydin_tnt جان؛ اگر نكته مبهمي وجود داشت بفرماييد.

اگر غلط املايي زياد داشت ببخشيد. الان وقتم كمه و نمي تونم با دقت بنويسم.

aydin_tnt
19 November 2004, 09:56 PM
با سلا م و تشكر مجدد .

top rom عزيز پيشنهاد شما با راهكار دوم من هماهنگه.

يعني من يكي دو سالي يه پرايد سوار بشم و پس انداز كنم واسه ارتقاء ماشينم. :o

من تا 2 سال آينده ميتونم 3-4 ميليون فقط براي خريد ماشين بزارم كنار. :(

اگر اين پس انداز را حالا داشتم ميتو نستم با 8-9 تومن يه سيلو يا GLX با كاركرد 3-4 سال رديف كنم. :cry:

حالا مساله اينه كه اين دو سال رو چي سوار بشيم. يه اسپرو يا يه پرايد. :roll:

البته كه كلاس اسپرو خيلي بالاتر از پرايده. راحتي و سواري داد نشم كه ديگه خيلي سرتره. 8)

نمي دونم خواب فروش و مخارج احتمالي اسپرو به دو سال سوار شد نش به جاي پرايد ميچربه يا نه.

راستي ميشه يه سيلو به قيمتهاي 7 تا 7.5 پيدا كرد يا 206 يا 405 با اين قيمتها . :P

اگه ميشه رو چه مدلهايي و آيا ارزش داره يا نه . شايد بتونم با چك و قرض و قوله رديفش كنم. :shock:

اين مود مهمه چون تا چند سال از شر ماشين عوض كردن خلاص ميشم . :(

خوشحال مي شم اگه نظر بدين و راهنمايي كنين. باز هم متشكرم TOP RPM جان.

------------------------------------------

راستي در مورد پاترول بنده بايد نقاط ارزنده اي رو كه شخص خريدار از دست ميده رو طبق تجربياتم خدمت دوستان عرض

كنم.
راحتي رو بي خيال :x

سرعت بالاي 160 در جاده كف بي خيال :oops:

شتاب در حد پيكان غنيمته. :arrow:

اصلا نصف اين بنزين وارداتي رو همين پاترولها مصرف ميكنن. بنده و البته جيب بد بختم مصرف 30 تا در 100km رو عينا

تجربه كرده ايم. حالا مدل سوپر دار بماند.!!! :x

طراعي داخلي يك شاهكار بي ريختي. :arrow:

در زمستان مسافران جلويي در مقابل تنور نانواي و مسافران عقب حدوداي قطب شمال.!!! :twisted:

مدل 4 در راهم همه بالايي ها ضرب در 2 .!!!

و .......

سمند در مقابل آن سفينه فضايي است و موهبتي از بهشت. :wink:

----------------------------------
شما رو به خدا راهنمايي كنيد.

منتظرم نزاريد ها
مرصي

آيدين

Top RPM
19 November 2004, 10:32 PM
aydin_tnt جان

با توجه به اينكه احتمالا در آمد شما بالاست(با توجه به مقداري كه گفته بوديد مي تونيد پس انداز كنيد). اسپرو انتخاب خوبي بود اگر اين مشكل پيش نمي يومد:

شما اگر كه يك ماشين پرخرج بخريد نمي توانيد اون مقدار مورد نظر رو جمع كنيد

افت قيمت خودرو را هم در نظر بگيريد

يه ماشيني بخريد كه دو سال ديگه راحت بتونيد بفروشيد

توليد هر خودروي جديد و ارايه اون به بازار مستقيما بر روي قيمت خودرو(به خصوص خارجي) تاثير مي ذاره.

پس من باز هم بر روي پرايد تاكيد مي كنم. چون دو سال ديگه مي خواهيد بفروشيدش.

=-=-=-=-=-=-=-=-=

راستي ميشه يه سيلو به قيمتهاي 7 تا 7.5 پيدا كرد يا 206 يا 405 با اين قيمتها

امكان پذيره. اما :

اگر 405 بخريد تا چند سال ديگه ماشين درب و داغون شده. و به احتمال زياد تو خرج مي افته. پس نمي تونيد بگيد كه مشكل تعويض ماشين حل مي شه. چون خواه يا ناخواه بايد ماشين رو عوض كنيد.

سيلو در اين قيمت اصلا توصيه نمي شه. مطمين باشيد كه ماشين يه ايرادي داره. شايد اين ايراد در طولاني مدت خودش رو نشون بده.

دويصت و شش هم مثل سيلو. با اين تفاوت كه خرج تعمير 206 خيلي بالاتر از سيلو است.

در هر صورت تا چند وقت ديگه اگر هم يكي از سه ماشين فوق(405 و سيلو و 206 ) رو بگيريد با ورود ال نود ضرر خواهيد كرد. پس پيشنهاد من:

يك پرايد سالم و تميز بگيريد. يك مدتي رو از اون استفاده كنيد(با توجه به اينكه در شرف ازدواجير بهتره زير بار قرض نريد) بعد اون رو بفروشيد و يك ماشين كه در بازار روي بورس است بخريد.(احتمالا تا دو سال ديگر ماشينهاي بسيار خوبي وارد بازار مي شن. اونم با قيمت هاي خوب و پايين)

محمد رضا محمدي
20 November 2004, 01:23 PM
پرايد واقعن انتخاب خوبيه ....
206 هم يه مدل 80 معمولي رو ميتوني با 7.600 يا 7.800 بخري چون خيلي افت مدل داره ...
اسپرو هم به فكر خرج بالا و مشكل مدلش باش..
من مورد 2 رو توي حرفاي شما پيشنهاد ميكنم ..

اصغر
20 November 2004, 05:18 PM
سلام

اين دور موتور بالا :( اصلا نميذاره آدم اظهار وجود و اظهار فضل بكنه :arrow: :mrgreen: اينقدر مو شكافانه و كامل جواب ميده كه جايي براي صحبت نميمونه 8)

ولي انتخاب اول و آخر منطقي شما با توجه به جميع جهاتي كه گفتيد پرايده. اگه فكر حرف مردم و اين چيزا نيستي شايد بشه RD رو هم پيشنهاد كرد.

hummer
20 November 2004, 08:17 PM
راحتي رو بي خيال :x

سرعت بالاي 160 در جاده كف بي خيال :oops:

ايناقبول

شتاب در حد پيكان غنيمته. :arrow:

در مورد پاترول 2 در اينو گفتين ديگه :evil:
چون شتاب 4 در(6سيلندر) اينقدر ها هم افتضاح نيست

اصلا نصف اين بنزين وارداتي رو همين پاترولها مصرف ميكنن. بنده و البته جيب بد بختم مصرف 30 تا در 100km رو عينا

تجربه كرده ايم. حالا مدل سوپر دار بماند.!!! :x

اين يكي رو نه ديگه خوب اقا جون ماشينتون روببريد تنظيم موتور :!:
من در اتوبان قزوين زنجان(كه باد هم كم نمياد) با متوسط سرعت 100 km/h ميانگين مصرف ماشينم (2در) 17 بود

طراعي داخلي يك شاهكار بي ريختي. :arrow:

ديگه از پرايد و پيكان كه بهتره

در زمستان مسافران جلويي در مقابل تنور نانواي و مسافران عقب حدوداي قطب شمال.!!! :twisted:

اين مشكل رو تقريبن همه ماشينايي كه براي رديف عقب دريچه بخاري مجزا ندارن دارن(توجيه :oops: )
به هر حال هر ماشيني را بهر كاري سا ختند و با توجه يه بازار ايران در اين رنج قيمت پاترول تنها گزينه براي كساني كه به ماشينهاي suv احتياج دارن هست.
ببخشيد كه موضوع رو منحرف كردم ولي لازم بود از حيثيت امضام دفاع كنم ديگه :wink: :!:

Top RPM
20 November 2004, 10:24 PM
من خودم آر دي رو پيشنهاد نمي كنم. اصغر جان شما اگر در اوايل ازدواج مي خواستي با همسرتون بريد ماه عسل با آر دي مي رفتيد؟؟؟ آر دي در اين رنج قيمت نمي تونه خوب باشه. چون كه بدنه اش به سر و صدا افتاده؛ صداي موتور توي ماشين زياده؛ هيدروليك نداره(فرمان پرايد با اينكه هيدروليك نداره اما نرمه. فرمون آر دي آدم رو بيچاره مي كنه) هندلينگ پرايد از آر دي خيلي بهتره. از نظر خرج هم پرايد بهتر . كم خرج تره(آر دي= پيكان با خرج پژو) در هر صورت آردي ماشين ژنتيكيه.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-

سرعت بالاي 160 با پاترول چيه. بگيد 100. ماشين ايتقدر سر و صدا مي كنه كه ادم دلش مي سوزه. دليل شتاب بهتر 4 در اينه كه 6 سيلندره. يه موتور 6سيلندر يا يه موتور شورلت(دسته موتورها يك جورن) بندازيد رو در خيلي بهتر مي شه(موتور شورلت 700 و موتور 6 سيلندر پاترول در حدود 1300 هزار تومان در مياد)

عزيزم ماشين 4 سيلندر شما داره در حالتي كه تنظيمه صدي 17 مي سوزونه و مي گيد خوبه. ماشين ما (اسپرو 2000) با سرعت متوسط 160 صدي 10 سوزوند من گير دادم كه مصرف بالاست(5 نفر تو ماشن بودن)

تنها چيزي كه تو كابين پاترول ديده نمي شه ارگونومي است. ديد ماشين هم كه بدرد نمي خوره.

تفاوت دما در صندلي جلو و عقب پاترول خيلي زياده. اگر دريچه هاي كولر رو به سمت بالا بديد بهتر مي شه. البته پاترول به خاطر كابين بزرگ به سختي گرم مي شه(مثل همه ي استيشن ها و SUVها . البته در صورتي ككه دريچه بخاري مجزا وجود نداشته باشد.)

البته اگر كسي دنبال ماشين گنده باشه پاترول انتخاب خوبي است.(از خريد جيپ صحرا پرهيز كنيد)

آيدين جان كجايي؟؟؟
=-=-=-=-=-=-

راستي من چه جوري بايد از حيثيت امضام دفاع كنم؟؟؟

aydin_tnt
20 November 2004, 11:14 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز .

واقعا از بذل توجه شما عزيزان ممنونم. :|

به نظر من هم پرايد از اردي بهتره . راستش من به اصالت ماشين معتقدم. و اردي هم همينو نداره .

يه صداي بم فوقالاده زياد و وحشتناكي هم داره كه علت اون براي من سواليست. ولي خيلي آزار دهنده است . :shock:

اردي ماشين كساييه كه از ماشين فقط از قيمت اونا سر در ميارن. و تا زماني كه يه ماشين بهتر (حتي ارزونتر از

ماشين خودشون )سوار نشدن پي به ايرادات آن نميبرند . مثل بعضي از كارمندها.(دور از جون شما) :|

با راهنماييهايي كه شما عزيزان كرديد كاملا روشن شدم كه پرايد ماشين من خواهد بود. 8)

هر چند با داشتن تجربه هيكل پاترول بايد به كوچكي آن عادت كنم. ولي در عوض چيزهاي زيادي بدست ميآورم. :(

دوست عزيزم hummer(اول فكر كردم همان چكش است) باور كن قصد نارحت كردن شما را نداشتم . :|

تجربه من از پاترول تجربه تلخي نيست . از ان خاطرات خوشي دارم و بيشتر از همه از شاصي بلند بودن آن خوشم ميآمد . :roll:

چون حتي جلوي ماشينهاي جلويي خودت را هم ميبيني . ولي در بقيه موارد متاسفانه كاستيهاي زيادي دارد.

البته در مقابل suv هاي ديگر. نه ماشينهايي مثل پژو . چون نبايد اينها را با هم مقايسه كرد.

البته بيشتر آن هم به قديمي بودن تكنولوژي آن برميگردد. :x خلاصه اگه رنجيدي معذرت ميخام.

باز هم از شمادوستان ممنونم.

راستي سوالي براي يكي از دوستان پيش آمده .گفتم شايد شما بدانيد .

يكي از دوستانم عاشق يك بنز 280s شده به مدل 74 كه فرسوده حساب ميشه ولي اصلا هم فرسوده مرسوده

نيست . جاتون خالي امروز روندمش. :( . عجب ماشيني!!! چه شتاب و هيبتي!!

رو دنده 2 به راحتي سرعت 95 رو ميزنه شايد هم بيشتر. كيلومتر 240.

خلاصه سرتون رو درد نيارم يه ماشين توپ.

دوستم از من تكليف خودروهاي فرسوده رو پرسيد . من هم چيز زيادي نميدونستم. اگه خبري داريد بگيد.

چون رفيقم ميخواد ماشينه رو بگيره . آدم باورش نميشه . اون هم به قيمت 4500000 تومان.

لطفا راهنمايي كنيد .

از فردا پس فردا هم ميافتم دنبال يه پرايد 80 يا 81 باهال. اگه راهنمايي خاصي در مورد انتخاب و خريد داريد دريغ نكنيد.

آقايان محمد رضا محمدي و اقا اصغر از شما هم به خاطر راهنمايي و توجه ممنونم.

TOP RPM جان از شما هم ممنون . الهي تا آخر عمرت خوشبخت باشي. :arrow:

niceevil
21 November 2004, 07:50 AM
سلام
من يک پرايد 80 انژکتری
بدون رنگ (يک گلگير از بقل خورده اما بدون رنگ در اورده بود کلاً خيلی کوچيک بود)
البته بدون بيمه رو گرفتم 5300
150 هم پول بيمه شد

50 تومان خرج کردم الان خيلی خوب شده
فقط دقت کن ماشين خوردگی نداشته باشه چون شاسی پريده ضييفه معلوم نيست چه بلايی
سرش امده باشه

hummer
21 November 2004, 10:35 AM
دوست عزيز جناب aydin_tnt, اول كه من حيثيت و اينا رو براي شوخي گفتم كه دور هم باشيم :wink:
دوم كه گفتي انتخاب شما پرايد انشا الله كه مبارك . اگه خواستي من ي نفر رو سراغ دارم كه مي خواد بفروشه .
سوم باز هم در مورد پاترول به نظر من براي داخل شهر خيلي انتخاب بدي نيست. من 13 ساله كه پاترول سوار ميشم
در اين مدت ماشين منو تو راه نذاشته . و فقط يكبار جلوبندي بازشده و و موتور هم باز نشده .كلن خرج خاصي كه اذيت بكنه نداشته(قطعن خودتم اين تجربه رو با پاترول داشتي). توي تصادفات عقب و جلو هم نگراني خاصي نيست :twisted:
Top RPM عزيز
ديد پاترول بدنيست البته بايد ابعاد ماشين رو هم در نظر بگيري ولي نمي توني انتظار ديد 206(از جلو البته) داشته باشي.
در موردمصرف سوخت هم طبق فرمايش شما در 100 km حدود 7 ليتر اختلاف مصرف اون با اسپيرو هست حالا بگيريم 10 ليتر . يعني در 100 كيلومتر 800 تومن ناقابل. البته پاترول اين 17 ليتر رو كلن هدر ميده ولي اسپيرو ي حال اساسي به رانندش ميده(شتاب اسپيرو خداست)

در ضمن شما فقط بگو كي به حيثيت امضاي شما توهين كرده بقيش با من :!:

محمد رضا محمدي
21 November 2004, 01:57 PM
4500 واسه اون بنزه با توجه به فرسوده بودن يه مقداري بالاست ....
ولي من ميدونم چي ميگي از نظر زير و بند هنوز رو دستش نيومده .... هنوزم طراحي و كلاس كابين خيلي خوبه ...
آردي ..... :twisted: اصلن
ببينيد دوستان آردي حتا از نظر روان شناسي هم روي آدم تاثير ميزاره چون سوار پژو ميشي ولي وقتي ميري تو جاده ( به خصوص سربالايي ) واقعن پي ميبري كه پشت يه پيكان با يه مقداري اضافه وزن نشستي ...
اون صداي مبهم مربوط به اگزوز ماشين هستش كه سرنشينان عقب رو به خصوص اذيت ميكنه .. .. و جالبه بدونيد لوله ي اگزوز آردي از 2 ميليمتري ميله فرمان رد شده :twisted:

پرايد هم اگر بدون تصادف باشه رديفه .... اصولن ماشين بدنش مهم تر از موتوره موتور رو ميشه كلا عوض كني ولي اگر ماشين ضربه خورد ديگه مالي نميشه تو عمرش :arrow: :mrgreen:
اگر پرايد صفر رو هم يه سري از وسايل برقيش رو كره اي اصل كني مثل كويل بازم مشكل نيست ...
خوش باشي و موفق 8)

اصغر
21 November 2004, 02:21 PM
نزنين بابا من خودم حاضر نيستم يك لحظه هم پشت آردي بشينم ولي خوب بعضيا در مقايسه با پرايد ترجيهش ميدن ( البته من جزو اون بعضيا نيستم) من خودم پرايد دارم و تا وقتي نتونم حداقل يه سمند LX بخرم ماشينمو عوض نميكنم ولي اگه يه دفعه معجزه بشه و كمي پولدار بشم : فقط گروهبان زانتيا :arrow:

Lizard
21 November 2004, 02:49 PM
يه سري به سايتهاي زير هم بزنيد بد نيست.

www.khodroweb.com

www.istgah.com

Top RPM
21 November 2004, 04:00 PM
اگه تو آردي بودي و يه پيكان تو سربالايي اومد ويژژژژژژژژژژژژژژژژژژژاز بغلت رد شد مي فهميد كه آردي ماشين نمي شه. به قولي: آردي=افتضاح خودروسازي جهان(اين رو كدوم مجله اروپايي زده بود؟؟؟)

hummer
22 November 2004, 02:08 PM
آردي=افتضاح خودروسازي جهان(اين رو كدوم مجله اروپايي زده بود؟؟؟)
من كه از شبكه خبر اينو شنيدم .البته اونم از جايي نقل مي كرد :wink:

hami320
18 March 2006, 05:27 PM
کی گفته اردی فرمان هیدرولیک نداره اقا مهندس توپ بهتره شما همان قوطی حلب سوار شوید و اگر ماشینی را دوست ندارید اظهار نظر هم نکنید

hami320
18 March 2006, 05:31 PM
در سال 85 قراره موتور اردی عوض بشه طوری که سرعت ماشین به180 کیلومتر افزایش پیدا می کنه و قدرت ان هم به اسب بخار و همین طور مصرف سوخت پایین نسبت به مدلهای قبلی و شتاب بالاتری هم نسبت به مدلهای قبلی می83 باشد اردی دارای امکانات همانند پژو می باشد راحتی بیشتر امنیت بیشتر دارای جایه بیشتر نسبت به پراید می باشد دیگر در سال جدید اردی به هیچ عنوان با پراید قابل مقایسه نیست

hami320
18 March 2006, 05:34 PM
در زم یک نکته یادم رفت جرخ اردی هم مانند پژو نیست پژو درای رنگ متالیک هست اگر تصادف کند خرج رنگ ان بالاست و همین طور ایینه اردی برقی نیست ساده هست در کل اردی خیلی بهتر می باشد نسبت به پراید ..پراید را باید با ژیان مقایسه کرد با عرض معذرت در زم من خودم پراید داشتم یک تصادف کردم توبه کردم طرف پراید برم

hami320
18 March 2006, 05:42 PM
در زم هر کس چوب خودش را می زند کسی که پراید داره می گه پراید خوبه اگر هم بد باشه باز هم مجبور هست بگه خوبه

hami320
18 March 2006, 05:43 PM
در سال 85 قراره موتور اردی عوض بشه طوری که سرعت ماشین به180 کیلومتر افزایش پیدا می کنه و قدرت ان هم به 83اسب بخار و همین طور مصرف سوخت پایین نسبت به مدلهای قبلی و شتاب بالاتری هم نسبت به مدلهای قبلی میباشد اردی دارای امکانات همانند پژو می باشد راحتی بیشتر امنیت بیشتر دارای جایه بیشتر نسبت به پراید می باشد دیگر در سال جدید اردی به هیچ عنوان با پراید قابل مقایسه نیست

dashreza
19 March 2006, 10:56 AM
بحث اين تاپيك داره از موضوع منحرف مي شه ...
من اصلا طرفدار آردي نيستم و از اون بدم مياد ولي ... نه آردي ماشين ميشه ... نه پرايد ... حاضرم بي ماشين بمونم اما پرايد نداشته باشم ... پرايد خيلي افتضاحه ... هر وقت مي بينم يه پرايد داره به من نزديك ميشه تو جاده و اتوبان مي زنم كنار تا بره ...هر كي دوست داره پرواز كنه بره پرايد بخره بعد باهاش 150 تا بره راحت پرواز مي كنه ... پرايد تو تصادف خيلي خيلي افتضاحه ... دوست من اگه زياد به مسافرت مي ري پرايد نخر ... من اسپريو تميز رو پيشنهاد مي كنم ... تو جاده شمال رو بروي امام زاده هاشم ... يه اسپرو جلو چشمام شاخ به شاخ زد به اتوبوس ولو ... (اي كاش از اون تصادف عكس مي گرفتم ولي هول كرده بودم...) موتور اسپرو كلا كنده شده بود تو سينه اتوبوس بود ... راننده اتوبوسه هم مرده بود ولي خدا شاهده ... رانده اسپرو و دو تا بچه و خانومش سالم بودن ... حتي شيشه ها هم نشكسته بود ولي قسمت موتور و جلو ماشين ... از كابين اسپرو جداد شده بود... عجب تصادي بود ... از اون موقع هر اسپرو يي كه مي بينم ياده تصادفه مي افتم ... با اينكه سمند دارم ولي اسپرو يه چيزه ديگست ...