PDA

View Full Version : كشيده شدن ماشين به سمت راست

ehsan53
13 April 2006, 08:14 AM
با سلام خدمت دوستان

من يه پرايد مدل 84 دارم و ازش راضي هم هستم ولي مدتي هستش كه وقتي تو يه مسير مستقيم مي رم و فرمونو ول ميكنم مي بينم كه به سمت راست كشيده ميشه( البته نه زياد) باد لاستيكا رو هم چك كردم ولي تنظيم بود.
اگه راهنمايي كنين ممنون ميشم:icon_cool

khazokhil00
13 April 2006, 08:27 AM
با سلام خدمت دوستان

من يه پرايد مدل 84 دارم و ازش راضي هم هستم ولي مدتي هستش كه وقتي تو يه مسير مستقيم مي رم و فرمونو ول ميكنم مي بينم كه به سمت راست كشيده ميشه( البته نه زياد) باد لاستيكا رو هم چك كردم ولي تنظيم بود.
اگه راهنمايي كنين ممنون ميشم:icon_cool

منم این مشکلو با ریو دارم . ممنون میشم از دوستان راهنمایی کنن

XIII
13 April 2006, 11:59 AM
رينگ داريد؟اگه داريد داره به جلو بندي فشار مياره
اگه نه با يه تنظيم فرمون احتمالا درست ميشه

sina1808
13 April 2006, 01:46 PM
اين مشكل يا مربوط به باد لاستيك ها هست ( تنظيم نبودنشون ) يا از جلو بندي هست
در هر صورت اگه با تنظيم باد لاستيك مشكل حل نشد با نمايندگي تماس بگيريد تا جلوبندي رو درستش كنن

BloodReza
13 April 2006, 02:23 PM
پراید 83 ما هم این مشکلو داره و به سمت راست همیشه منحرف میشه جلو بندی هم مشکلی نداره فرمون رو هم تست کردیم این مشکل خیلی وقته هست

paymanonline
13 April 2006, 03:56 PM
یا باد لاستیکها کمه یا رینگ بالانس نیست یا فرمون تنظیم نیست.
این مشکل فکر میکنم به جلوبندی ربطی نداشته باشه.
البته بعضی وقتها و مخصوصا برای پراید وقتی چرخ به جایی برخورد میکنه مثلا به لبه جدول این مشکل پیش میاد
برای اطمینان حاصل کردن برید و انگشتاتون رو بین چرخ و لبه گلگیر در قسمت عقب چرخ قرار بدید اگر فاصله هر دو طرف اندازه هم و معمولا 3 انگشت بود ایراد از این نیست

HBN110
13 April 2006, 08:43 PM
یه میزان فرمان ببری درست میشه

spiderman9119
14 April 2006, 03:25 AM
منم با پراید 84 این مشکل رو دارم مخصوصا اکه بارون میومد کاملا به سمت راست می رفت من 4 چرخ رو بالانش کردم دست نشد ولی همینطور که دوستان گفتن پس از مدتی باد رو هم کم کردم بازم درست نشد تا این که ماشین رو بردم پیش یکی از دوستان در ایران خودرو که خدا عمرش بده برامون درست کردن ولی نمی دونم چرا جای دیگه بالانش بردم درست نشد.

Malkemid
14 April 2006, 12:43 PM
منم با 206 این مشکلو داشتم...ایراد از طبق(tabagh) بود...عوض کردم درست شد

Shahram_gle
14 April 2006, 10:32 PM
ماشین مشکلی که داره این هست.
اگه بخوام ماشین مستقیم حرکت کنه باید فرمون یه زاویه حدودا 5 درجه داشته باشه...
به نظر مشکل از چیه ؟

Malkemid
14 April 2006, 11:38 PM
ماشین مشکلی که داره این هست.
اگه بخوام ماشین مستقیم حرکت کنه باید فرمون یه زاویه حدودا 5 درجه داشته باشه...
به نظر مشکل از چیه ؟
اگه اشتباه نکنم مشکل خاصی وجود نداره و فقط غربیلک فرمان شما یکم انحراف پیدا کرده...خیلی راحت درست می شه و کاریش هم نداشته باشید طوری نیست...

MKAVEH54
15 April 2006, 12:36 AM
شما باید یک میزان فرمان انجام بدی . درست میشه .

ehsan53
15 April 2006, 08:14 AM
با سپاس از همه دوستان
بايد عرض كنم كه از بالانس و تنظيم باد نيست چون اونها مشكلي نداره

احتمالا از تنظيم فرمون باشه

pedrambade
15 April 2006, 09:37 AM
اگه لاستیک هات نو هست ببر میران فرمان که خورده نشه اما اگه معمولی هست بازهم ببر میزان فرمان که خورده نشه بهر حال ببر میزان فرمان چون احتمالا انداختی تو دست انداز ناجور.
میزان فرمان رو هم با دستگاه انجام بدن نه با دست.
یادت باشه

Shahram_gle
15 April 2006, 10:22 AM
تو دست انداز که زیاد انداختم.
لاستیک های جلو تقریبا نو هست.
نکته ی دیگه هم دستی بازی زیاد میکنم. :icon_wink
بعدش این تنظیم فرمان خرجش چند میشه ؟

HBN110
15 April 2006, 10:31 AM
اگه نیاز به تعویض قطعه نباشه حدودا 5000 تومان

XIII
15 April 2006, 12:24 PM
نه بابا من 3 تومن دادم

pedrambade
15 April 2006, 01:11 PM
فقط یه جاببر که دستگاه داشته باشه نه اینکه میله برداره و بین دوتا چرخها رو نتظیم کنه.
سریع تر ببر که مجبور نشی لاستیک بخری چون 2 ثانیه به لاستیک سابی می افته.

amirali18
15 April 2006, 02:45 PM
ما هرجا برديم که با دستگاه تنظيم کنن گفتن دستگاه خرابه و دوباره با همون ميله معروف!!! تنظيم کردن مثلاً، ولی بازم مشکل وجود داره :icon_mad:اون دستگاهه فقط برای نمايشه

z_qz54
15 April 2006, 03:11 PM
اگه فرمون نمیزنه نیازی به پیاده کردن جلوبندی نیست ، فقط کافیه که لاستیک بالانس بشه .

pedrambade
15 April 2006, 03:57 PM
ما هرجا برديم که با دستگاه تنظيم کنن گفتن دستگاه خرابه و دوباره با همون ميله معروف!!! تنظيم کردن مثلاً، ولی بازم مشکل وجود داره :icon_mad:اون دستگاهه فقط برای نمايشه
حرف شما رو قبول دارم اما همین نمایش هم از اون میله مسخره بهتر عمل می کنه.این تعمیر کارا هواسشون نباشه میزون فرمان پیکان رو برای پراید و همون رو برای کامیون می زنن و با تعجب از خودشون می پریسن چرا میله کوتاه اومد دیروز با پیکان تنظیمش کردم حالا چرا برای تریلی کوتاه اومده و تازه یادشون می افته که اشتباه کردن.:icon_razz

hoseinsoft
3 October 2008, 11:30 PM
دوستان ميشه يك جايي را معرفي كنيد كه بتونه با دستگاه ميزان فرمان كنه اگر آدرسشو برام پي ام كنيد ممنون ميشم

رسول مشمول
12 October 2008, 11:58 PM
منم این مشکلو دارم حل نمی شه مثل اینه عمومیه!!!

XELTEK
13 October 2008, 10:00 AM
حل میشه

ببرید سیبک فرمون را کامل عوض کنید !

arash_2006
13 October 2008, 01:48 PM
این مشکل لاینحل نیست و روشش رو هم دوستان اشاره کردند ولی باید وقت بذارید و مهم تر اینکه پیش یک تعمیرکار ماهر و با تجربه ببرید و نکته مهم اینه که حتما از دستگاه استفاده کنید خیلی دقیق تر و مفیدتر این کارو انجام میده و در ضمن بهتر اینه که تمام قسمت ها رو چک کنید مطمئن باشید هزینه ای که الان میکنید خیلی کمتر از زمانی که خرابی باعث خراب شدن بقیه قسمت ها بشه
موفق باشید:icon_cool

vafa1353
3 January 2009, 11:45 PM
من هم این مشکل رو داشتم 2 بار جلو بندی و 4 بار میزان و 3 بار بالانس کردم درست نشد تا اینکه به خاطر صدای کمک جلو مجبور شدم آنها رو عوض کنم که تازه فهمیدم کمک سمت راست کمی کج شده و کلی خرج الکی کردم و حالا درست شد.....اول کمکهاتون رو چک کنید.

nader875
4 January 2009, 03:29 AM
آقا اگه لاستیک نو هست مشکل تنظیم فرمون هم ندارید و جلو بندی هم مشکل نداره اما با این حال ماشین به یک طرف می کشه رینگ و لاستیک ها جلو با هم جاشو عوض کنید مثلا ماله راست بره چپ ماله چپ بره راست این کار و انجام بدین بعد خبرشو بدید تا حالا رو چند تا ماشین تست کردیم جواب داد معمولا هم در تمام موارد به سمت راست ماشین می کشه

King PDA
4 January 2009, 10:57 PM
من هم همین مشکل کشیده شدن ماشین به یه طرف رو داشتم جلوبندی رو هم عوض کردم میزان فرمان هم بردم ولی درست نشد بالاخره لاستیک های جلو رو با هم عوض کردم کاملا درست شد.