PDA

View Full Version : كدام ماشين را ترجيح ميدهيد؟ (حتما شركت كنيد)(مونتاژ ايران)

X_Man
15 November 2004, 10:00 PM
به نظر شما كدوم ماشين به قيمتش مناسب تره؟؟؟

قطعا زانتيا با قابل قياس كردن نيست , اما آيا كارايي زانتيا مثل قيمتش 2 برابر سمنده؟؟؟
شما بودين كدوم رو مي خريدين؟؟؟

-- زانتيا ؟
-- مزدا 325 ؟
-- پژو 206 (تيپ 5) ؟
-- سمند LX ؟
-- پژو 405 ؟

Top RPM
16 November 2004, 04:51 PM
اول سلام

دوم:
گزينه هايي رو كه من ديدم كامل نبودن. با توجه به قيمت پايين تر 405 نمي شه گفت معيار رو قيمت گذاشت. اما من خو بي ها و بدي هاي هر ماشين و يه مقايسه خيلي خيلي كوتاه رو مي نويسم:

اول از همه بپردازيم به اينكه شما چقدر به ازاي پول دريافتي خود دريافت مي كنيد. 405 ماشيني است كه از همه ارزونتره. خيلي هم لوازم يدكي خوبي داره. اما خدمات پس از فروش اون اصلا خوب نيست. البته شما نياز زيادي به خدمات پس از فروش نداريد چون كه خيلي از افراد ترجيح مي دهند كه ماشين رو نمايندگي نبرن(حق هم دارن)

مزدا 323(نه 325) اصلا ماشين خوبي نيست. رو اين مورد بايد بيشتر بحث شه.

206 تيپ 5 از اين لحاظ خيلي خوبه

زانتيا هم خوبه. البته زانتيا گرونترينه.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-

اگر كه قيمت رو مد نظر قرار نديم زانتيا در مكان اول قرار مي گيره. بسيار جادار و خوبه. صندلي هاي راحت. طراحي نسبتا زيبا و كولر خوب و ... شما رو به هيچ وجه خسته نمي كنه. از نظر ايمني(براي دزدها بد بختي) زانتيا و 206 با سيستم هاي فوق العاده خودشون در مكان اولند. سمند ال ايكس هم خوبه.

از نظر توانايي هاي ديناميكي زانتيا حرف نداره. موتور فوق العاده پر قدرت(نسبت به ساير خودروهاي توليد داخل. به خصوص مدل 2000) ماشين شتاب خيلي خوبي داره. در هنگام حركت ماشين بالا مي ره و موقع ترمز كردن مياد پايين. البته اين موضع در ترافيك شما رو عصباني مي كنه. تو ترافيك هاي سنگين ماشين هي بالا و پايين مي ره و اعصاب خورد كنه. در پيچ ها چشبندگي ماشين به مسير بسيار خوبه. سيستم ABC اين ماشين باعث مي شه كه ماشين در سر پيچ ها تكون نخوره و ماشين به هيچ وجه Body Roll نداره. اين خيلي كمك مي كنهو. صندلي ها از عمق مناسب و توانايي حفظ بدن در سر دور ها برخوردارند. سيستم فرمان خيلي خوب كار مي كنه. البته در سرعت هاي خيلي بالا يك مقداري گيجي احساس مي شود(اين را فقط در سرعت بالا و مانور شديد مي شه متوجه شد. پس جاي گله اي باقي نمي ذاره) مصرف سوخت ماشين خيلي خوبه. ترمز ها بسيار خوب عمل مي كنه(حتي بدون ABS) و مي توانيد در سرعت با آرامش و ايمني و اطمينان خاطر رانندگي كنيد.. به طور كلي ماشين تكيه.

مزدا بدرد نمي خوره. بعد از مدت كوتاهي بدنه به صدا مي افته. قيمتش بالاست. زياد خوشدست نيست. و نسبت به پولي كه مي ديد چيز زيادي دريافت نمي كنيد.

پژو 206 تيپ 5 كه يكي از خودروهاي مورد علاقه من هم هست؛ نسبت به قيمتش خيلي خوبه. از نظر راه رفتن رو دست نداره. ترمز هاي ماشين خيلي خوبن. فرمون ماشين تيزه(البته براي بعضي ها. من خودم فرمون تيز دوست دارم) هندلينگ ماشين فوق العاده است و در رتبه اول در اين مقايسه قرار دارد. جادار نيست. براي افراد مجرد يا خانواده هاي كم جمعيت مناسبه. براي تيونينگ خيلي خوبه اما خرجش بالاست. خوشبختانه موتورهاي جديد اون تا حجم 2400 سيسي وارد ايراتن شده. بدنه ماشين خيلي خوشگل و زيباست.
لوازم يدكي پژو گرونه. جلو بندي در حدود 400 هزار تومان. در صورتي كه اين رقم براي 405 در حدود 150 هزار تومان است. اگه راننده ي خوبي نباشيد با اين ماشين زياد تصادف مي كنيد(مثل ادمين خودمون :( ) اما اگر راننده ي خوبي هستيد اين ماشين جون مي ده براي لايي كشي هاي وحشينه. مشكل اصلي اون جاي پا است. چون كسي كه عقب مي شينه پاهاش گره مي خورن.

اصغر
16 November 2004, 05:19 PM
تو ليست شما اول زانتيا بعد 206 بعد LX ولي اگه به اندازه زانتيا پول نداشته باشم ؛ 206 هم نمي خرم (چون عيالوارم!) و LX مي خرم كه ايمنيش هم خيلي خوبه.

linux
16 November 2004, 05:44 PM
اگه نسبت به قيمت باشه 405 !
ولي اگه بي خيال پول باشي مسلمن زانتيا!
8)

محمد رضا محمدي
16 November 2004, 06:20 PM
به نسبت قيمت سمند LX
در كل زانتيا

متخصص
16 November 2004, 06:40 PM
من هم به زانتيا راي مي دم
و جالبه كه هركي مزدا داره ازش مي ناله.من هم فكر مي كردم كه ماشين خوبي نباشه.حدسم درست بود.

زانتيا ---> 8) 8) 8) 8)
206 ---> 8) 8) 8)
مزدا--> 8) 8)
سمند --> 8) 8)
405--> 8) 8)

Top RPM
16 November 2004, 06:51 PM
206
زانتيا
سمند(اگه مشكلاشو درست كنن
405
مزدا

Pooriya_Online
16 November 2004, 07:53 PM
زانتيا
405
206
مزدا
سمند

azma
17 November 2004, 10:11 AM
با توجه به قيمت و قابليتها و امكانات
سمند
زانتيا
پژو405
پژو 206
مزدا

master
17 November 2004, 11:09 AM
اول بايد خدمت شما عرض كنم اين اتومبيل ها رو با هم مقايسه كردن كاملا غلطه
از همه بهتر مسلما زانتيا
از بقيه بهتر 206 حتا تيپ 2 چون هم تيپ 2 هم 5 در حياط منزل ما موجوده واقعا به اندازه 5 ميليون فرقي ندارند
1ميليون شايد

X_Man
17 November 2004, 07:00 PM
از همه بهتر مسلما زانتيا
از بقيه بهتر 206 حتا تيپ 2 چون هم تيپ 2 هم 5 در حياط منزل ما موجوده واقعا به اندازه 5 ميليون فرقي ندارند
1ميليون شايد

شما درست ميگين و به نظر من هم زانتيا بهتره
خودتون ميگين 206 تيپ 5 واقعا به اندازه ي 5 مليون از تيپ 2 سر نيست , پس احتمالا اگه شما قصد خريد داشتين تيپ 2 مي خريدين.
من اينجا مي خوام ببينم به نظر دوستان زانتيا به اندازه ي 2 تا GLX مي ارزه ؟؟؟
شما يه زانتيا مي خري يا 2 تا GLX ؟؟؟

Top RPM
17 November 2004, 09:00 PM
شايد براي شما ارزش نداشته باشه. اما وقتي كه يه كاميون جلوتون داشت مي رفت و زد رو ترمز(اختلاف سرعتتون نزديك 160 باشه) مي فهميد تيپ پنج چيه.

البته اين درحالتيه كه اهل تيونينگ نباشيد.

X_Man
17 November 2004, 10:55 PM
به نظر شما وقتي شما با يكي اختلاف سرعت 160 داريد , سرعتتون عاقلانه هست؟؟؟

Lizard
17 November 2004, 11:10 PM
اينجا ايمني مهمه نه عقل 8)

master
18 November 2004, 12:45 PM
160 كيلومتر اونم اختلاف/؟/ آخرين رانندگي!!!!
اون با يه x3

محمد رضا محمدي
18 November 2004, 01:55 PM
وقتي شما با سرعتي حدود 160 كيلومتر در حركتيد ... كاميوني در جلو اتومبيل شما در حال خروج از جادس .... اختلاف سرعت شما چيزي در حدود 150 تا هستش ....
اين موارد در جاده هاي وطن عزيزمان خيلي زياد پيش مياد ...
در ضمن شما فكر كن مجبوري با اين سرعت بري ( مهم اينه كه دوست عزيزمون منظورشون نشون دادن قدرت ترمز گيري هست )
8) :o

Top RPM
18 November 2004, 06:55 PM
دوست عزيز. درباره حرف شما بايد بگم كه :

شما يه ماشين رو حسابي تقويت مي كنيد و يا يه ماشين خيلي خوب مي خريد. آيا حاضريد با اون آروم بريد؟؟؟ اگر نه پس چرا اين همه پول براش دادي؟؟؟(مي خوام بگم كه اگر سرعت و ... دوست نداريد چرا مي گيد تيپ 5؟؟؟)

شما داريد تو يه اتوبان خلوت با ماشينتون مي ريد و هيچ ماشيني هم تو ديد شما نيست. آيا حاضريد آرام رانندگي كنيد؟؟؟(مخصوصا اگر جنون سرعت داشته باشيد.) بعد اگر يه ماشين رو جلوتون ديديد چي كار مي كنيد؟؟؟

داريد تو اتوبان با سرعت متوسط(مثلا 120 تا) مي ريد. ناگهان براي ماشين جلويي شما يه اتفاقي مي افته. چي كار مي كنيد؟؟؟(مثلا من يه بار كه تو جاده چالوس تو اتوبوس بودم در مسير مقابل و دقيقا بغل اتوبوس يه وانت نيسان چپ كرد. من فقط ديدم كه پژويي كه در حال سبقت از اتوبوس بود با يه مهارت خارق العاده و با كمك دستي ماشين رو برد تو شونه خاكي سمت راست(يعني جاده رو قيچي كرد) بعد دوباره با دستي ماشين رو اورد تو مسير.(پژو اومده بود سمت چپ تا از اتوبوس سبقت بگيره. اما هنوز فقط يك متر از كاپوت بغل اتوبوس بود.)

شما داريد با دوستان خودتون رانندگي مي كنيد. ايا مي تونيد آروم بريد؟؟؟

به سمت اصفهان كه مي رفتيم بعد از سلفچگان تو اتوبان يه جا همه ماشينا داشتن تند مي رفتن. نزديك 15-16 تا ماشين داشتيم بغل هم مي رفتيم. كم كم سرعت رفت بالا. حدود 140 تا 150(برام جالب بود كه دو تا پرايد هم داشتن پا به پاي بقيه مي يومدن.) موقعيت ما طوري بود كه نه مي تونستيم سبقت بگيريم نه ترمز كنيم. در اينجا چي كار مي خواهيد كنيد؟؟؟ يه تكه وسط راه بارون اومد. همه شل كردن(چون تو بارون تند رفتن خطرناكه)(ما هم به اطمينان ABS شل نكرديم. البته در جايي از جاده بوديم كه پيچ نداشت) به جز ما و يه پژو 405 كه خيلي خوشگل و اسپرت بود و يه راننده جوان پشت اون بود. جلومون يه وانت اومد تو جاده. هر دو تا ماشين ترمز كرديم. البته ما فشار زيادي رو ترمز نياورديم و ماشين خيلي راحت سرعت كم كرد. اما چرخ هاي پژو قفل كرد و سر خورد. خوشبختانه راننده تونست ماشين رو جمع كنه(بعد از اينكه يه دور دور خودش چرخيد). به نظر شما اگه به جاي اون 405 يه 206 تيپ 5 بود اين اتفاق مي افتاد؟؟؟

اينها در ايران اتفاقات عادي اي هستن. متاسفانه فرهنگ در رانندگي ايراني ها جاي نداره. اين دوباره همه صدق مي كنه. ديروز يه بليزر رو ديدم كه در پاركينگ رو باز كرد و با سرعت بالا به سمت اون حركت كرد و با ماشين به صورا خيلي بدي پريد. نمي دونم اگر يه بچه اونموقع توي پاركينگ بود چه اتفاقي براش مي افتاد :x

Lizard
19 November 2004, 08:41 AM
:!: بسيار از توضيحات مستند دوستان ممنونم

کاکتوس
19 November 2004, 08:57 AM
از هر نظر زانتيا. 8)

ازنظر مالي: باز هم مدل پايينتر زانتيا 8) 8) 8)

red line
19 November 2004, 11:41 AM
زانتيا
سمند lx
206
مزدا
405

WAREZ
19 November 2004, 01:25 PM
پيكان :mrgreen: :mrgreen:

mahdi_z651
27 November 2004, 02:44 PM
بدون توجه به قيمت:
---------------------------
زانتيا
-----------
206
-------------
سمند lx
------------------
مزدا 1600 با توجه به حرفهاي دوستان
--------------------
405 8)

kima
27 November 2004, 04:54 PM
من پرشیا دوست دارم
چرا داخل نظر خواهی شما نیست ؟

X_Man
27 November 2004, 11:21 PM
چون بيشتر از 5 تا موضوع نميتونه تو نظر خواهي باشه :twisted:

abaratian
30 August 2006, 07:05 PM
ببینید توی نظر سنجی گفته شده نسبت به قیمت! یعنی آیا به اندازه ی پولی که میدین چه قدر آش می خورین. من که فک میکنم کسی که 22-3 تومن میده به زانتیا (به طور نسبی با بقیه ماشینها) 16-17 میلیون بیشتر آش نمی خوره. چون زانتیا فرق 10 میلیونی با سمند نداره. یا مثلا کسی که پارس می خره 15.5 میلیون فقط 13-13.5 میلیون آش میخوره چون یه 405 میگیره با سپرها و چراغهای خوشگل! ولی کسی که سمند ال ایکس میگیره همون 13 میلیون یا حداقل 12.5 آش می خوره چون با این 13 میلیون ترمز ای بی اس گرفته، رینگ اسپورت، شیشه های برقی، سه سال گارانتی و...

rezaashk
31 August 2006, 02:41 AM
اول سلام

مزدا 323(نه 325) اصلا ماشين خوبي نيست. رو اين مورد بايد بيشتر بحث شه.

206 تيپ 5 از اين لحاظ خيلي خوبه

زانتيا هم خوبه. البته زانتيا گرونترينه.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-
.

دوست عزیز سلام

شما اصلا مزدا سوار شدی که میگی بده به نظر من از تمام ماشین های بالا بهتره چون قیافه اسپرت و زیبایی داره بعدشم خودروی چند سال پیش ، جای سرنشینان بسیار راحت و فضای داخل اون خیلی بزرگ و جادار میباشد دارای کولر بسیار عالی و مصرف سوخت بسیار کم در حد صدی 8 لیتر و قدرت و شتاب بالا و ....

از همه مهمتر مهمتر اینکه شما یه پیچ ایرانی توش پیدا نمیکنی تمام قطعاتش ژاپنی دیگه مثل خودروهای دیگه نیست که فرمونش بیاد تو دستت بقیه خودروهای بالا بیشتر قطعاتشون رو ایران میزنه مثل 405 و 206 و ...

تازه زانتیا مال دهه ی 80 میلادی هست که نسلش تو خارج منقرض شده و دیگه تولید نمیشه قیافش هم که دیگه وحشتناکه اصلا نمیشه اسپرتش کرد

arash p mbz bmw
31 August 2006, 03:53 PM
دوست عزیزم 206بیشتر قطعاتش خارجیه و در تیپ های بالا خیلی کم از قطعه ی ایرانی استفاده شده

Abolfazl2006_p
9 September 2006, 12:29 AM
به نظر من با توجه به پولی که میدیم 206 تیپ 5 به صرفه تره با 110 اسب قدرت و امکانات مناسب و در مقابل مزدا 323 با 110 اسب قدرت و امکانات کمی بیشتر از 206 تیپ 5 ولی قیمت 22 تا 25 میلیون
و بدون توجه قیمت مسلما زانتیا اگر چه دیگه تولید جهانی نداره
:lover:

amir_CLK500
9 September 2006, 12:52 AM
دوستانی که از زانتیا بد میگن.نظرشون برای من خیلی محترمه اما ببینید تا کنون 20 تا تاپیک نظر سنجی بیشتر واز شده که رانتیا حضور داشته.اما زانتیا همیشه با اختلاف های فاحش با دیگر ماشین ها همیشه اول شده.درباره این چی میتونید بگید بچه ها؟؟؟؟

sajjadnegaresh
13 September 2006, 12:41 AM
تنها ماشيني كه تو ليست از تكنولوژي روزي برخورداره ، پژو 206 تيپ 5 هستش ، نسبت به هيكل از قدرت موتور و شتاب و همچنين امكانات مناسبي برخورداره

ariana
15 September 2006, 09:18 AM
من زانتيا را خيلي دوست دارم ولي اون منو دوست نداره :icon_evil
در کل ماشين کم نقصيه و به نظر من از بقيه بهتره ولي کلا تو شهر ما اصفهان خيلي بد رانندگي ميشه و ماشينت خيلي زود داغون ميشه ولي اگه يه ماشين کوچولو واسه تو شهر داشته باشي مثل 206 يا ماتيز و با زانتيا مسافرت بريم معرکه است از تيپ صندوق مزدا هم خيلي خوشم مياد اما زانتيا بهتره

X Ray
15 September 2006, 09:33 AM
زانتيا
سمند
مزدا
206
405

tabatabaei
16 September 2006, 05:12 PM
سلام از نظر من به صرفه ترين خودروي داخلي 405 است البته از نظر قيمت نسبي

فقط زانتيا

ebadian
19 September 2006, 12:22 AM
به نسبت قیمت وخدمات گارانتی ان سمند از وضیعت برتری برخوردار است

tabatabaei
20 September 2006, 06:43 AM
از نظر من زاانتيا رتبه نخست رو بين اين گروه داره هم به دليل قدرت و شتاب بالا و هم ايمني و نرمي و فرز بودن خودرو كه تو شتاب و سرعت هيچكدوم از اين ماشين ها به گردش نمي رسند. و بعد از اون
مزدا323
پژو405
سمندlx
پژو206

hozhzhat
20 September 2006, 10:31 AM
سلام دوستان
من فكر ميكنم زانتيا حرف اول رو بزنه و مزدا هم كه نسبت به زانتيا اوته چون تنها ماشين بالاي 20 ميليون تومنه كه ترمز عقبش ديسك نيست البته ما هيچ وقت نميتونيم بگيم كه پول 2 تا 405 ميشه زانتيا هر ماشيني نسبت به كيفيش قيمت داره اگه بخوايم اينجوري حساب كنيم زانتيا خيلي خوبه ولي پول 4 تا زانتيا ميشه bmw 530 i

ramram_ramram
22 September 2006, 09:27 AM
به نظر من

1)206
2)زانتيا
3)سمند
4)مزدا
5)405

El Padrino.
27 September 2006, 01:51 PM
چرا ماشین های دیگه نیستند
به نظر من
1- سوناتا
2-سانتافه
3-ماکسیما
4-آوانته
5-ورنا
6- گلف

salar68
27 September 2006, 02:26 PM
به نظر شما كدوم ماشين نسبت به قيمتش مناسب تره؟؟؟

این سوال بوده

به نظر من 206 بعلت های زیر :

زانتیا طبق تحقیق و تفحص مجلس ششم پر سوده ترین خودروی داخلی بوده حتی بیشتر از پیکان !!
با حساب عوارض و تولید و مالیات ها حدود 12 ملیون تومان یا 98% سود خالص نصیب سایپا م یکند !

مزدا 323 که هم موتورش ضعیفه نسبت به قیمت همینطور قیمت جهانی این خودرو که زیر 13 هزار دلار هست و متوجه می شوید که چه بی علت گران هست !!

سمند ال ایکس !
ایران خودرو هم هم ملتو مسخره کرده هم خودشو ! چون ورداشت هفقط چند تا قطعه عوض کرده ! ( جدید نگذاشته که بگیم رفته باشه بالا به جز چند مورد )
سر جمع اگر بخوای همشو حساب کنی حدود 400 هزار تومنن می شه ! ( اینو یکی از مسئولان ایران خودرو که توی قسمت سفارشی خودرو ها فعالیت م یکرد گفت ! )
واقعا" هم همینه ! بعدش ایران خودرو این همه گرون می ده !

پارس هم دیگه تابلو هست !
پر سوده ترین ماشین ایران خودرو هست حتی بیشتر از پیکان ( تکی نه کل )
وقتی قیمت یه پارس ELX صادارتی 9 ملیون تومن هست ! وقتی پارس معمولی 8 تومن هست
این ها حدودا" دو برابر می دهند !

405 هم باید زیر 10 تومن باشه ولی چون طرفدار داره از خوبی ایران خودرو این هست که با امکانات کمتر 1 تومن بیشتر از سمند می دهد ولی خب گرونتر هم میده !

206 تیپ 5 به نظر با صرفه ترین خودرو زیر 20 تومن جساب می شه هم کاملترین تجهیزات را داره هم بهترین مونتاژ و قطعات
موتور 1600 سی سی 110 اسبی = موتور مزدا 323 = زانتیا 1800 سی سی !!
ترمز های کامل دیسکی عقب و جلو با ABS که سمند ال ایکس و مزدا هم عقبشون کاسه ای هست !
تمام شیشه هاها برقی
ایرکاندیشن که اون ها جز زانتیا نداره !
ایربگ دو فقره !
و ......

البته ناگفته نماید این ماشین 2 نفره بیشتر نیست

sajjadnegaresh
27 September 2006, 02:50 PM
زانتیا طبق تحقیق و تفحص مجلس ششم پر سوده ترین خودروی داخلی بوده حتی بیشتر از پیکان !!
با حساب عوارض و تولید و مالیات ها حدود 12 ملیون تومان یا 98% سود خالص نصیب سایپا م یکند !

مگه قرار نيست خودروهاي ساخت داخل از 70 درصد عوارض و ماليات برخوردار باشن ، پس اين چرا شد 98 % .

El Padrino.
10 October 2006, 09:21 PM
من بودم یا مگان می خریدم یا آوانته اگه پول داشتم سوناتا می خردیم

007pooya
16 October 2006, 02:31 PM
از لحاظ قيمت پايين و امكانات نسبتا" خوب و جاداري سمند ال ايكس خوبه ولي چيزي كه توي ماشينهاي

سمند سرنشين رو آزار ميده صداي مضخرف جير جيري است كه از تو درها و ستونها مياد كه اين مشكل تو سمند lx سال هم برطرف نشده

ولي به نظر من اگه پولشو داشته باشي بهترين ماشين زانتيا ست

CTS-V
24 October 2006, 02:44 AM
اگر قیمت مد نظر نباشه زانتیا بهترین انتخابه(البته به نظر من) چون کنترل نهایی ماشین توسط دو فرانسوی(به نمایندگی از سیتروئن) انجام میشه.
و اگر قیمت مهم باشه سمند LX

Hossein WV
26 October 2006, 01:21 PM
به نظر من زانتیا از هر نظر بهتره از بقیه خودروهای داخلی (ولی من به شخصه خودروهای خارجی رو ترتیح میدم به ایرانی)

shahram2006_m
31 October 2006, 09:35 AM
دوستان برای انتخاب و اعلام نظر، فقط خودروهایی که در نظرسنجی موجود نیستند رو با پست اعلام کنید

config
31 October 2006, 03:48 PM
دوست عزیزم 206بیشتر قطعاتش خارجیه و در تیپ های بالا خیلی کم از قطعه ی ایرانی استفاده شده
پس ايني كه ميگن 40 درصد :icon_ques قطعاتش ايرانيه چيه؟

arian20
31 October 2006, 11:08 PM
آقا ديگه زانتيا كيلويي چنده؟؟!..بريد citroen c5 رو ببينيد حالشو ببريد...

z_qz54
31 October 2006, 11:33 PM
پس ايني كه ميگن 40 درصد :icon_ques قطعاتش ايرانيه چيه؟

بخش اعظمی مختص میشه به قطعات بدنه و رنگ کاری و قطعات درشت داخلی ولی تمامی ادوات تهویه مطبوع ، کنترل های انها ، سیستم های هوشمند الکترونیکی و حتی تیغه برف پاک کن و... ایرانی نیستند.

آقا ديگه زانتيا كيلويي چنده؟؟!..بريد citroen c5 رو ببينيد حالشو ببريد...

دوست عزیز هنوز منتاژ نشده که بخواهیم حالش رو ببریم لطفا تاپیک رو منحرفن کنید .

Abolfazl2006_p
1 November 2006, 09:10 PM
دوستان از موضوع اصلی تاپیک خارج نشند و برای خودرو هایی که در نظر سنجی نیست پست بزنند

john123
20 December 2006, 05:55 PM
از همه بهتر مسلما زانتيا
1ميليون شايد
با سلام ،
تيپ 2 و 5 حداقل 15 تفاوت مهم . عمده دارند كه اگر بجز موتور ، بقيه موارد رو خودتون بخواهيد نصب كنيد بيشتر از چند ميليون مي شود.

alfred88
25 December 2006, 03:22 PM
به نظر من 206 تیپ 5 وبعدشم سمند lx.

z_qz54
25 December 2006, 11:23 PM
به نظر من 206 تیپ 5 وبعدشم سمند lx.

دوستان از نظرسنجی استفاده کنید(در صورتی که قابلیت گرفتن بیش از 1 نظر را ندارد پست بدهید)

hossein m
31 December 2006, 10:45 PM
از همه بهتر مسلما زانتيا
1ميليون شايد

ببخشین مگه 206 تیپ 2 با تیپ 5 ، پنج میلیون با هم اختلاف دارن؟؟؟ تا اونجایی که من می دونم به اندازه نصف این مبلغ هم با هم اختلاف قیمت ندارن. در ضمن، تبپ 5 با تیپ 2 کلی فرق داره، کافیه یه بار کاپوت ماشین های حیاطتون رو بزنین بالا متوجه می شین:icon_cool.
در مورد مقایسه کردن ماشین ها، من با شما موافقم. فکر کنم اگه ماشین های دارای کلاس یکسان و قیمتهای نزدیک هم را با هم مقایسه کنیم بهتره و دقیقتره.
تا تشکر:icon_surp

Artemis
31 December 2006, 11:20 PM
زانتیا دیگه اون زانتیای اول نیست به نظرم از نظر کیفیت افت داشته ولی 206 تیپ 5 معرکست و به قیمتش هم می ارزه (اگه به سمند حساس نبودم LX را انتخاب میکردم ولی چیکارکنم که خوشم نمیاد)

El Padrino.
4 January 2007, 07:46 PM
همین کاهش افت کیفیت زانتیا باعث تولید مدل جدیدشه اگه این کار رو نمی کردن تولیدش متوقف می شد

Artemis
5 January 2007, 06:22 AM
همین کاهش افت کیفیت زانتیا باعث تولید مدل جدیدشه اگه این کار رو نمی کردن تولیدش متوقف می شد

اگه منظورتون زانتیا c5 هست باید بگم این خودرو در داخل کشور تولید نمیشه فقط توسط سایپا وارد کشور میشه و خدمات پس از فروش اون به عهده سایپاست

El Padrino.
5 January 2007, 09:55 AM

اگه منظورتون زانتیا c5 هست باید بگم این خودرو در داخل کشور تولید نمیشه فقط توسط سایپا وارد کشور میشه و خدمات پس از فروش اون به عهده سایپاست

نه خیر دوست عزیز منظورم زانتیا فیست لفت شده است

nojex
5 February 2007, 06:37 PM
در مورد کیفیت واقعا زانتیا پسرفت داشته خصوصا ECU های چینی که ...
در تصادف رو در رو AIRBAG عمل نکرد . 3 تا از دندههای دوستم خورد شد اما سرنشینش باز شد !
نماینده بیمه می گفت خیلیها این مشکل رو دارند و علتش ناسازگاری و بی کیفیتی ecu هستش .

El Padrino.
5 February 2007, 09:44 PM
بعضی از ماشین هایی که ایر بگ دارند توی صندلی سرنشین سسنسور دارن که اگه کمر بند رو نبسته باشند ایر بگ باز بشه ولی زانتیا و مزدا این طوری نیستند اگه سر نشین کمر بند رو نبنده ایر بگ باز نمی شه

nojex
5 February 2007, 09:57 PM
مزدا کلا airbag سرنشین ندارد !

اما در مورد زانتیا کلا ecu سیستم airbag تعویض شده و به جای مدل فرانسوی از مدلی چینی استفاده می شود . که کلا کیفیت پایینی دارد .
حتی ecu کنترل موتور هم به نصبت مدلهای قدیمی افت کیفیت شدیدی داشته که کاملا از عملکرد موتور مشخص است .

pedram325i
6 February 2007, 12:14 PM
فعلا مگان بهترین و مناسب ترین ماشین مونتاژ ایرانه.

El Padrino.
6 February 2007, 09:47 PM
دوست عزیز در حال حاضر مگان مونتاژ نمی شه وارد می شه کی مونتاژ بشه خدا میدانه

abs-e1000
24 March 2007, 03:44 PM
بهترین ماشین به نظر من که ارزش پول در برابر امکانات و کیفیت رو داشته باشه

1-زانتیا sx2000
2- تیپ 5 206

دیگه توضیح لازم نداره

config
24 March 2007, 10:30 PM
به نظر من مگان 1.6 ليتري ولي تا وقتي كه وارداتي باشد....

omid hell boy
28 March 2007, 02:37 PM
به نظر منم زانتیا بهترینه اما اگر یه دسته بندی از لحاظ قیمت میشد خیلی بهتر بود مثلا (206تیپ2-405-سمند-ریو...)دسته10-12تومانی(206تیپ5-lx-elx-ورنا-گل...)13-16تومانی(مزدا-زانتیا-اوانته...)17-23تومانی البته با احتساب صفر و کارکرده اینطوری نتیجه عاقلانه و عادلانه تری بدست میاد

z_qz54
20 April 2007, 09:49 PM
به نظر منم زانتیا بهترینه اما اگر یه دسته بندی از لحاظ قیمت میشد خیلی بهتر بود مثلا (206تیپ2-405-سمند-ریو...)دسته10-12تومانی(206تیپ5-lx-elx-ورنا-گل...)13-16تومانی(مزدا-زانتیا-اوانته...)17-23تومانی البته با احتساب صفر و کارکرده اینطوری نتیجه عاقلانه و عادلانه تری بدست میاد

تاپیکی بر مبنای دسته بندی وجود داره دوست عزیز.
در ضمن اینجا تاپیک خودرو های مونتاژی است نه تولیدی!!!

amir_CLK500
6 May 2007, 11:27 AM
زانتیا های جدید به نسبت نفوذ صدای موتور به داخل نیز زیادتر شده است.

z_qz54
11 May 2007, 10:24 PM
آقا به نظر شما پارس elx چطوره؟ ماشین خوبیه؟

دوست عزیز لظفا به موضوع تاپیک دقت کنید.برای گرفتن پاسخ سوالتون،بهتره به تالارهای پرشا مراجعه کنید...

z_qz54
25 May 2007, 12:27 AM
چرا توی این رای گیری ها جنتو آوانته امپیان و.... نیستند ؟

ضمن عرض خیر مقدم خدمت شما دوست عزیز به دلیل پیوستن به جمع صمیمی تالارهای پارسی،این همه پرسی در گذشته ایجاد شده و قابلیت تغییری ندارد.
موفق باشید:icon_surp

vahidsesariii
11 June 2007, 01:25 AM
من فكر كنم وجود زانتيا يكم بي عدالتي خوب زانتيا به نظر من جدا از بقيه هست
من بعد زانتيا LXرو ترجيح مي دم

shat
2 July 2007, 11:56 PM
اقا انقدر نزنید توی سر مزدا من چند روز پیش سواار یک زانتیای صفر شدم شدبود عین 405 انقدر کیفیتش پایین اومده بود اما مزدا هنوز که هنوزه تمام قطعاتش از ژاپن می یاد و ایران منتاژ می کنه

z_qz54
6 September 2007, 12:51 PM
من فكر كنم وجود زانتیا یكم بی عدالتی خوب زانتیا به نظر من جدا از بقیه هست
من بعد زانتیا LXرو ترجیح می دم

وحید جان سمند که مونتاژ نیست:icon_cool
پست هایی که از خودرو های تولید داخل نام برده بودند پاک شدند متاسفانه

Nomad
14 September 2007, 01:18 PM
کیفیت مزدا از همه بالاتره ... بعد هم زانتیا و 206 تقریبا در یک ردیف هستن ... مزدا همیشه به کیفیت مونتاژ و ارائه ی مدلهای جدید در مدت زمان کم معروف بوده ... حتی این مزداهای موجود در ایران .... ببینید در این چند سال چقدر تغییر کردن ...

salman24h
14 September 2007, 02:46 PM
نظرتون راجع به مزدا 3 چیه؟

Nomad
14 September 2007, 02:54 PM
مزدا 3 ماشین جدید و اسپرت و جوون پسند و خیلی خوبی هستش ولی راجع به موضوع این تاپیک نیست !!

nader875
20 October 2007, 04:25 AM
زانتیا بعدش 206 ... بقیه هم .....

El Padrino.
20 October 2007, 05:54 PM
زانتیا هیچ برتری بر بقیه نداره
ایمنی که 1.5 ستاره
قدرت 134 اسب
تنها برتری داره سیستم تعلیقش هست

james_hetfiel
22 October 2007, 02:38 PM
بنظرم تو این رنج قیمت تول آوانته بعد گل! من که اکه بمیرم هم سراغ ماشین های ایران خودرو,سایپا نمی رم.

persianking62
29 October 2007, 10:51 PM
به قیمت زانتیا اگه توجه نکنید شک نکنید که بهترین هست چه از لحاظ راحتی و نرمی و توان موتور مناسب سیستم ترمز عالی,فرمان گیری عالی.البته از نظر من زانتیا های 1800 که دیگه تولید نمیشه نرم تر از مدل های 2000 بودند.از نظر من یه عیب زانتیا فرمانش تو سرعت های بالا هست که یه احساس خوبی به ادم نمیده

پژو 206 تیپ 1600 هم که با توجه به توانایی ها حرکتی بسیار خوب و امکاناتی خوب جای حرفی باقی نمیزاره به نظر من که تجربه 15000km راندگی داشتم واقعا ماشین بی عیب و جالبی هست و از رانندگی باهاش لذت بردم تنها ایرادش خشکی سیستم تعلیقش هست که اونم قابل چشم پوشی هست.اگه زیاد سخت گیر نباشی

فقط یه چیزی که تو این نظر سنجی توجه من جلب کرد.اینه که سمند بیشتر از مزدا طرفدار داره.از نظر من سمند یک خودروی پر ایراد هست که اصلا قابل قیاس با مزدا و زانتیا و 206 نیست.

Raminium2001
5 November 2007, 11:55 AM
تو این لیست من سمند LX (البته سال که یک سری ایراداتش هم بر طرف شده) رو ترجیه میدم با توجه به قدرت، سواری، خدمات پس از فروش، امکانات و ... با قیمت 14.5 ولی اگه بین گزینه ها آوانته هم بود، با توجه به همون موارد بالا به آوانته رای میدادم.

james_hetfiel
12 November 2007, 12:40 PM
باز زانتيا فكر كنم توي اين ليست بهتر باشه.
من كه با توجه به بودجه ي حدود 15 تومني كه داشتم خيلي زياد تحقيق كردم و رفتم گل نوشتم. اصلا طرف ماشينهاي ايران خودرو نمي رم چون نه خدمات مناسبي داره و نه كيفيت خوبي. البته تيپ 5 و 6 نظرم رو خيلي جلب كرد ولي چون شتاب اوليه و كولر اتوماتيك و اين قرتي بازي ها برام مطرح نبود و بيشتر مد نظرم نرمي و راحتي و خدمات پس از فروش و مخصوصا امنيت ماشين بود گل نوشتم.
در مورد قيمت هم بنظرم هيچ كدوم از ماشينهاي توي ايران نسبت به قيمتشون مناسب نيستن. الآن 405 شده 13 و 100 ولي آتيش ميگيره!!!!پرشيا 17 تومن!!!! آخه چرا بايد بخاطر ماشيني با اون كيفيت قطعات و مونتاژ پايين 17 تومن داد؟؟؟ زانتيا خيلي خوبه ولي نه ديگه 27 تومن!!!!!

X_Man
7 December 2007, 01:10 AM
این تاپیک رو من بیش از 3 سال پیش زدم که این همه ماشین های جدید نبود. یادش بخیر.

f_a_r_i_d
18 February 2008, 12:40 AM
مزدا 3

Declare
21 February 2008, 01:41 PM
زانتيا- 206

Raminium2001
22 February 2008, 03:28 PM
دوستان، این تاپیک مربوط به سالها پیش است. اما اگر بحث به عقیده شما همچنان جذاب است، لطفا دلیلتون رو از انتخاب هم توضیح بدید. خصوصا از نظر مسائل فنی و علمی که با سیاست های اصلی سایت (بحثهای علمی) هماهنگ باشد.
متشکرم

lavson1361
1 May 2008, 12:31 AM
واقعا" خیلی جالبه ....
زانتیای 18 تومنی الان 31 تومن شده و توی نظر سنجی در معقولیت قیمت ، نفر اوله !!!!

پس معلومه که نظرات بیخودیه

mtrack
17 May 2008, 09:10 PM
بدون توجه به قیمت شک نکنید که زانتیا ماشینه اوله گروه , ولی با توجه به قیمت با اینکه تو این گروه از همشون بیشتر از سمند متنفرم Lx رو انتخاب میکنم. الان زانتیا 30 به بالا معامله میشه .آیا چیزی داره که دو برابره سمند و 405 ارزش داشته باشه البته جز راحتیش و قیمتش !!
بدون توجه به قیمت :
1-زانتیا 2-تیپ 5 3-323 4-405 5-Lx
(البته اگه تیپ 5 و تا 17 بدن سمندم 15 باشه , تیپ 5 به صرفه تره)

kamfa2292
6 June 2008, 09:26 PM
واقعا" خیلی جالبه ....
زانتیای 18 تومنی الان 31 تومن شده و توی نظر سنجی در معقولیت قیمت ، نفر اوله !!!!

پس معلومه که نظرات بیخودیه
سلام
دوست من تقریبا همه از بالا رفتن قیمت زانتیا ناراحت هستن اما زانتیا 18 تومانی 1800 بود که خیلی وقته تولید نمیشه و صفرش نیست
در مورد 31 تومان زانتیا 2000 اکسکلوسیو هستش که از نظر اپشن کاملتر و موتوری قویتر هستش و درسته قیمتش اصلا قابل قبول نیست اما مقایسهشما اشتباهه
به امید روزی که نمیگم قیمتا خیلی بیاد پایین اما قیمتا به حالت قبل از تحریم برگرده

Raminium2001
7 June 2008, 10:25 AM
به این موضوع هم توجه داشته باشید اصل این نظر سنجی و تاریخ اولین پستش به سالها پیش بر می گرده.

ATOS
20 June 2008, 12:49 AM
به نظر من قیمت سمندLX نسبت به امکاناتش خیلی خوبه چون هرچی رو که بخوای داره ولی زانتیا اصلا نسبت به قیمتش نمی ازره.بقیه ماشینها هم اصلا ارزش فکر کردن ندارن
پژو 206 (تيپ 5) چطور؟:icon_evil

soheilm
22 July 2008, 09:28 AM
آقا ظاهرا این بحث تیپ 5 هنوز خیلی داغه من که خودم خیلی دوست داشتم بخرم اما دیگه تولید نمیشه اما در نظر سنجی ها فکر کنم دیگه از این تیپ صحبت نشه بهتره چون تولید نداره

hadigoogle
22 July 2008, 10:50 AM
به نظر من با توجه به قیمت وامکانات سمند lxهر چند اگر بخوایم درست مقایسه کنیم بایدمزدا وزانتیا رادر گروه دیگهای قرار بدیم

eng.oam
28 July 2008, 11:01 AM
به نظر من هم اگه قیمت ملاک باشه سمند LX یه سر و گردن بالاتره ولی اگه فقط از منظر کیفیت و رانندگی بخوایم نگاه کنیم زانتیا و تیپ 5 آقایی می کنند.

hosseinabd
28 July 2008, 11:52 PM
به نظر من با شرایط الان یکم قیمت تیپ 5 ریخته بهم ولی با این حال خیلی بهتر از سمند و 405 هست.زانتیا هم همینطور ولی با این قیمت دیگه نیمی ارزه.

hozhzhat
2 August 2008, 12:26 PM
زانتیا تا قبل از اینکه گرون بشه قیمتش خوب بود ولی د حال حاظر با اینکه تیپ 5 کمیاب شده ولی بازم مناسب تره

hosseinabd
3 August 2008, 12:49 AM
زانتیا خیلی خوبه ولی با این قیمت که اصلا فکر نکنم کسی طرفش بره
تیپ 5 هم فکر کنم دوستان گفتند جمع شده.
پس فقط ریو و لوگان میمونه.که اونها هم قیمتهاشون تغییراتی کرده

Foad
26 August 2008, 10:46 PM
البته دوستان اگر به فکر تاپیکهای زیرخاکی نباشند خیلی زودتر به نتیجه میرسن
اگر به تاریخ این تاپیک دقت کنید برای چهارسال پیشه

amir_kabir
26 August 2008, 11:24 PM
کلا 206 همچیزش عالیه مگر تکون تکون خوردناش ( غیر قابل تحمله ) یه سنگ ریزه هم زیر ماشین حس میشه !

HF_64
4 September 2008, 01:31 PM
ترمز هاي ديسكى مجهز به ABS كيسه هوا قابليت افزودن آپشن هاي زياد طراحي به روزتر راحتي معقول وقدرت موتور مصرف خوب بنزين -------------------------> فقط 206 تيپ 5 اگه مشكل جاداريد صندوقدارش هست 206SD V8:icon_cool

A_R_Z
5 September 2008, 02:20 AM
البته دوستان اگر به فکر تاپیکهای زیرخاکی نباشند خیلی زودتر به نتیجه میرسن
اگر به تاریخ این تاپیک دقت کنید برای چهارسال پیشه

فواد جان انگار دوستان اصلآ به گفته شما دقت نکردن . بازم دارن به کارشون ادامه میدن .

hosseinabd
5 September 2008, 02:42 AM
دوستانی که این خودروها رو دارند 1- لوگان 2- ریو 3- 206 اس دی وی 8 اطلاعات فنی و مدارک خودروشون رو بزارند تا بقیه استفاده کنند و انتخاب خوبی داشته باشند.

HF_64
8 September 2008, 10:29 PM
قديم به: hosseinabd (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=67186)

206SD V8 :

موتور TU5 حجم 1600 16 سوپاپ (يك مقداري كمتر هست دقيقا 1587 cc ولي به همين حجم بيشتر شناخته شده)
قدرت 110 اسب در دور موتور 5800
گشتاور 140 نيوتن متر
حداكثر سرعت 193 k/h ( كه البته اين سرعت اعلام شده خودروساز هست ممكنه بيشتر يا كمتر بشه براي هر ماشيني!!!! اين خودروهاي وطني مثل لپ لپ ميمونه و... )
شتاب 0 تا 100 : 11.4 (مطلب داخل پارانتز بالا باز هم صادق هست)
مصرف داخل شهر : 8.8 Litr
مصرف در جاده :5.4 Litr
ترمز : براي تمام چرخ ها با توزيع كننده الكترونيكي نيرو
كسيه هوا براي سرنشينان جلو راننده و بغل دستش!
كمر بند هاي پيش كشنده
سيستم تعليق عقب هم تقويت شده

hosseinabd
9 September 2008, 01:41 AM
خیلی ممنون از کمکتون.
دوستان دیگر اگر درباره لوگان و ریو مثل جناب HF_64 بنویسند تا بقیه دوستان استفاده کنند هم ممنون میشم.
البته اگر مقدوره قیمت هم ذکر کنید.

HF_64
9 September 2008, 10:42 PM
البته اگر مقدوره قیمت هم ذکر کنید.

18،000،000 V8
V9: 19،000،000

قيمت هاي فروش از سايت ( شرکت توسعه تجارت و خدمات خودرو):http://www.tdco.ir/CarSale.aspx
(يك مورد v8ديدم تحويل ابانماه توي سايت بالا 11.5 پيش 6.15 وديعه دوم)

سايت فروش اينترنتي ايران خودرو:

http://esale.ikco.com/Stp_12.aspx

sheiton
10 October 2008, 03:42 PM
مسلما نسبت به قيمت سمند ال ايكس و تيپ5

برديا آزاد
13 October 2008, 08:20 AM
با سلام
من وقتی نتیجه رای گیری رو دیدم خیلی تعجب کردم.
تا اونجایی که من اطلاع دارم قیمت زانتیا نسبت به خودش!! خیلی گرونتره.
البته شاید این رای گیری کمی تحت تاثیر علاقه دوستان به ماشین خاص قرار گرفته باشه.
اگه یه جستجو کوتاه داشته باشیم می شه فهمید که کدوم قیمت بهتری داره.
یعنی هرکدوم از این ماشین ها که قیمت جهانیش به قیمت ایرانیش نزدیکتر باشه بهتره.
البته منم نظر خودمو گفتم بدون هرگونه جستجوی اضافی!!!

natsihit
21 October 2008, 02:23 AM
اینکه کدوم ماشین به قیمتش بیشتر میرزه به نظر من سمند باشه چون امکاناته نسبتن خوبی داره به قیمتش. تیپ 5 هم همینطور.
اما به نظر من مزدا 323 واقعا به قیمتش نمیرزه و به نظر من این خودروی ضعیف باید قیمتش در حد ال ایکس باشه.
اما اینکه چه خودرویی رو ترجیح میدم باید بگم زانتیا چون امکاناتش از این ماشینایی که اینجا گذاشتید خیلی سرتره ولی باز خوب خیلی گرونه قبلا که 22 تومن بود بهترین ماشین ایران بود.

arash_viva_66
31 October 2008, 11:29 PM
به نظر من 206 تیپ 5 چون زانتیا با اون یک و نیم ستاره ایمنی و این قیمت نجومی و تکنولوژی قدیمی حرفی برای گفتن نداره. 206 تیپ 5 حداقل خیالت راحته که 4 ستاره ایمنی داره! و 25 امتیاز کسب کرده در حالی زانتیا 1.5 ستاره داره با 9 امتیاز این یعنی فاجعه! میدونین چرا تولید زانتیا توسط سیتروئن متوقف شد؟ یکی از مهمترین دلایل اون ایمنی ضعیف این ماشین بود.

saman_takeiteasy
1 November 2008, 04:11 AM
با توجه به ایمنی:
206
323
405
زانتیا
سمند

اما اکه لذت بردن موقع رانندگی باشه:
زانتیا
206
405
323
سمند
نظر کاملا شخصی:icon_cool

arash_viva_66
2 November 2008, 04:47 PM
با توجه به ایمنی:
206
323
405
زانتیاسمند

اما اکه لذت بردن موقع رانندگی باشه:
زانتیا
206
405
323
سمند
نظر کاملا شخصی:icon_cool

زانتیا هرچی باشه از 405 ایمنیش بهتره به نظر من 405 را باید جز فسیل ها فرض کرد نه ماشینها 405 اینقدر قدیمه که حتی تست ایمنی هم روش نشده جایگزینش یعنی 406 با 6 ایربگ بهترین نتیجه ای که آورد 3 ستاره بود خدا به داد این پیر فسیل شده برسه

hosseinabd
3 November 2008, 01:52 AM
چند روز پیش توی شهر ما یه دوو با یه 405 شاخ به شاخ کرد.از جلو 405 که چیزی نمونده بود ولی دوو خودشو خوب حفظ کرده بود.
به نظر منم 405 اصلا یک زره ایمنی هم نداره.

Kia_Motor
3 November 2008, 03:54 AM
به نظر من 206 تیپ 5 می ارزه خریدنش.

alidez
3 November 2008, 08:11 AM
به نظر من تو رنج 13 تا 20 ميليون سمند ال ايكس نسبت به امكانات و قيمتش واقعا مي ارزه ! زير 13 هم ريو به نسبت قيمتش خوبه.

2244145
20 November 2008, 12:20 AM
شک نکنید ال ایکس تو این رنج بهتره

alidesign
20 November 2008, 05:53 PM
gol

hosseinabd
21 November 2008, 01:57 AM
فقط ال ایکس بخرید که جناب 2244145 دارند و اصلا هم به موارد دیگه ای که گفته میشه اینجا توجه نکنید.

البته با عرض پوزش از جناب 2244145

Nima_Afsordeh
4 December 2008, 02:17 AM
والا من خودم که 206 رای دادم اما واسه خونواده ال-ایکس بهتره .زانتیا که با همه خوبیش دیگه 30.500 نمیارزه. خوب یکم دیگه بزار روش مزدا3 بگیر.405 هم که دور از جونه شما تابوت متحرکه که در مقابل جونت اصلا نمیارزه. 206 واسه جوونا و خوونواده 4 نفره حداکثر اوونم با بار کم عالیه.حالا میمونه بین ریو و ال-ایکس که به نظر خودم ال-ایکس چون اصلاتحمل صدای ریو رو ندارم.البته با احترام تمام نسبت به دوستان ریو سوار که مخلص همشون هستیم:icon_cool

Nima_Afsordeh
4 December 2008, 02:19 AM
توضیح پست قبلم اینکه چون از مزدا 323 نمیدونستم با اجازا ریو رو وارد کردم:icon_razz

Vahid e
7 January 2009, 03:53 AM
چرا پارس تو گزینه ها نیست ؟

mil-i300
7 January 2009, 06:59 AM
با توجه به تاريخ تاپيک که ماله 4 سال پيشه...!!!!! زانتيا با اون قيمتش بصرفه تر بود..!! الان که سمند LX به نظر بهتر مياد... بعدش 206 و مزدا رو هم که ما اصلا نديديم..!! 325 کجا بوده..!!؟ آخرم 405 ...محصول 20 سال پيش..!!
من به زانتيا راي دادم..!! به قيمت سال 83...!!!! :icon_arro

sdsdsd
16 January 2009, 05:54 PM
فولکس گل

daryosh-sony
10 February 2009, 08:00 PM
حق با دوستان هستش بایستی ماشین ها رو که در یک دسته قرار میگیرند با هم مقایسه کرد مثلا SUPER MINI ها را با هم مقایسه کرد و گر نه هیچ شباهت بین 206 مزدا زانتیا وجود نداره

snaiper
12 February 2009, 11:38 PM
ا توجه به قیمت و غیره....
سمند lx
206
زانتیا
405
مزدا

king soltan
31 May 2009, 08:49 AM
بچه ها سلام
منظور اين تاپيك انتخاب كدام خودرو با توجه به قيمتشه
به نظر من اصلاً هيچ كدام از خودروهاي گفته شده با اين قيمت هايي كه هستند حرفي واسه گفتن ندارند فقط شايد بتوان 206 تيپ 5 را گفت از همه بهتره آن هم واقعاً اينقدر نمي ارزه بقيه هم همينطور مثلاً زانتيا آيا وجهه يه خودرو 30 ميليون توماني را داره ؟؟؟؟!!!يا مزداد 323با قيمت بالايي كه داره عملكرد بالايي هم داره و... ولي بدون توجه به ارزش خودروها شايد بتوان 206 را بهتر از بقيه شمرد كه آن هم اطاق كوچكي داره

Amir 1986
31 May 2009, 12:07 PM
سلام
به نظر من بسته به کاربردی داره که شخص می خواد استفاده کنه !
برای یه جوون , به نظرم 206 گزینه مناسبیه و برای یه خانواده سمند lx , در مورد 405 درسته که میشه گفت از سمند بهتره , چون سمند هم از همین موتور و شاسی سود می بره , و در مقابل اتاقش سنگین تره ! ولی چون دیگه شورشو درآوردن و پدر این 405 رو درآوردن از بس تولید می کنند , به نظرم ارزش خرید نداره , چون آدم دیگه از دیدنش حالش بد میشه !
در مورد مزدا 323 و زانتیا هم وضع شبیه 405 هستش , با این تفاوت که زانتیا اصلا با این قیمت ارزشی نداره , خوب آدم میره مگان 1600 یا مزدا 3 میخره , هم زیباترند و هم کارایی بهتری دارن , شتاب مزدا 3 هم که خیلی بهتره .
در کل برای یه خانواده کم جمعیت و یه جوون تنها ( مجرد ! ) 206 گزینه مناسب تریه و تو قیمت بالاتر مزدا 3 خیلی خوبه .
برای یه خودروی خانوادگی هم سمند lx و باز تو قیمت بالاتر می تونه مگان 1600 گزینه مناسبی باشه .
با تشکر .

majid2992
31 May 2009, 12:50 PM
ماشینای ایران خودرو که :icon_arro
زانتیا هم که اصلا!!!!!
بازم خوبه تو این نظرسنجی مزدا 323 رو گذاشتی که واقعا ماشین خوبیه.
(حداقل 4 تا ماشین درست حسابی دیگه هم می نوشتی)