PDA

View Full Version : عیب یابی انژکتور

khabaronline
9 April 2006, 10:16 AM
سلام به همگی
کسی تا حالا انژکتور ها رو باز کرده و تمیز کرده لطفا طریقه باز کردنش رو بگید. ممنون من وایر شمع ها و خود شمع ها رو نو کردم ولی هنوز ریپ می زنه رنگ شمع ها هم خاکستری هست مثل اینه که سوخت کم باشه و هوا زیاد ولی کلا میخوان قبل از تعمیرگاه خودم انژکتور ها رو باز کنم شاید گرفته باشه

hamid_b
9 April 2006, 11:57 AM
دوست عزیز خودت دست نزن برو یه تنظیم موتوری اگه دستگاه داشته باشه برای سرویس انژکتور که بهتر وگرنه با دست اونا میدونن چکار کنن
خودت به هیچ وجه دست نزن

Shahram_gle
9 April 2006, 01:33 PM
ماشینت چیه ؟

A.R.T
9 April 2006, 03:25 PM
برای تنظیم دقیق انژکتور هیچ چیز مثل دستگاه (دیاگ) دقیق نیست... حتی مکانیک هر چقدر هم حرفه ایی باشه نمیتونه با دست بطور دقیق اونو تنظیم کنه :icon_sad:

.Reza.
9 April 2006, 08:09 PM
سلام

اگر تجربه اين كار رو نداريد از باز كردن اجزاي سيستم انژكتور خودداري كنيد و كار رو به كاردان بسپاريد.

البته باز كردن و تميز كردن بعضي از اجزا مثل استپر و Map Sensor و سنسور اكسيژن و ... نسبتا سادست و نيازي به دستگاه نداره.

اما براي عيب يابي سيستم انژكتور شما حتما نياز به دستگاه خاص خودش داريد.

Shahzadeh kocholoo
10 April 2006, 08:37 PM
بنظر من ببر نمایندگی مرکزی ( ارزش زود بیدار شنشو داره ) بده برات تنظیم می کنند 3000 تومن میگیره اما واقعا قشنگ و تمیز و دقیق این کارو انجام میدند !

من هم بیرون تنظیم کردم هم نمایندگی مرکزی !!!

HBN110
10 April 2006, 09:39 PM
حق با دوستانه ، ببرید بیرون خیلی بهتره

khabaronline
11 April 2006, 11:24 AM
بردم نمایندگی میگ:icon_cry: ن آپشن هاش قفله فقط میتونیم نگاه کنیم دست کاری نمیشه کرد

پرفسور
12 April 2006, 05:45 PM
به نظر شما احتیاجی به تعویض انژکتورها هست ؟ ماشین من دوو سیلو که بردم نمایندگی تنظیم کنه گفت انژکتورهای 1و 3 و 4 مشکل داره و میتونی تعویض کنی . تمیز کردن اونها با دستگاه هم فایده نداره . قیمت هر انژکتور هم 46000 تومنه .گفت اگه عوض نکنی مشکلی بوجود نمیاد ولی در صورت تعویض مصرف ماشینت کمتر میشه ؟
میخواستم ببینم به نظر شما ارزش تعویض کردن رو داره و چقدر توی مصرف تاثیر داره ؟ الان مصرف ماشین توی شهر صدی 11 لیتره .

HBN110
12 April 2006, 05:58 PM
سلام به همگی
کسی تا حالا انژکتور ها رو باز کرده و تمیز کرده لطفا طریقه باز کردنش رو بگید. ممنون من وایر شمع ها و خود شمع ها رو نو کردم ولی هنوز ریپ می زنه رنگ شمع ها هم خاکستری هست مثل اینه که سوخت کم باشه و هوا زیاد ولی کلا میخوان قبل از تعمیرگاه خودم انژکتور ها رو باز کنم شاید گرفته باشه

دوست من مگه ماشین نو نیست ؟ انژکتور چیزی نیست که به این راحتی بگیره ، چون چند تا فیلتر سر راهه سوخت وجود داره ، احتمالا مشکل چیز دیگه ای هست . من پیشنهاد میکنم قبل از این که به انژکتور دست بزنید یه بار فیلتر بنزین رو باز کنید و تمیز کنید البته مراقب باشید موقع جا زدن جهت ورود و خروج بنزین رو درست جا بزنید ، البته اگر ببرید تعمیرگاه خیلی بهتره ، ممکنه فیلتر سوخت شما گرفته شده باشه و سوخت به انژکتورها نرسه .من قول میدم انژکتورها سالمن
پاینده باشید

HBN110
12 April 2006, 06:02 PM
به نظر شما احتیاجی به تعویض انژکتورها هست ؟ ماشین من دوو سیلو که بردم نمایندگی تنظیم کنه گفت انژکتورهای 1و 3 و 4 مشکل داره و میتونی تعویض کنی . تمیز کردن اونها با دستگاه هم فایده نداره . قیمت هر انژکتور هم 46000 تومنه .گفت اگه عوض نکنی مشکلی بوجود نمیاد ولی در صورت تعویض مصرف ماشینت کمتر میشه ؟
میخواستم ببینم به نظر شما ارزش تعویض کردن رو داره و چقدر توی مصرف تاثیر داره ؟ الان مصرف ماشین توی شهر صدی 11 لیتره .

دوست من اون کسی که این حرفو زده فقط خواسته 150000 تومان از شما بگیره همین ! انژکتور چیزی نیست که به راحتی خراب بشه ممکنه از تنظیم خارج بشه که با دستگاه تنظیم میکنن و هزینه خیلی کمی هم داره . کادیلاک های قدیمی که انژکتوری هستن دارن 20 سال کارمیکنن هنوز چیزیشون نشده تازه انژکتورهای جدید که خیلی بهترن .
پاینده باشید

Mohammad 1985
29 October 2006, 03:05 PM
دوست عزيز با فرمايشات شما به احتمال زياد فيلتر بنزين شما كثيف شده بهتر هست از پاك كننده انژكتور استفاده كنيد و در صورتي كه مشكل برطرف نشد فيلتر نياز به تعويض دارد هر چند كه فيلتر قابل تميز كردن هم هست ( اگر آن را تميز كنيد از مقدار لجن و آشغالي كه به خود گرفته تعجب خواهيد كرد البته تميز كردن فيلتر توصيه نمي شود چرا كه بخش اعظمي از موادي كه باعث گرفتگي فيلتر شده اند تميز نمي شوند و بهتر است هر 5000 كيلومتر از پاك كننده انژكتور استفاده كنيد و طبق دستور سازنده خودرو فيلتر را تعويض كنيد .
گرفتگي فيلتر بنزين علاوه بر فشار به پمپ بنزين باعث كاهش فشار بنزين پشت انژكتورها مي شود و باعث ريپ زدن موتور و كاهش قدرت مي شود. همان طوري كه دوست عزيز كيوكوشين فرمودن خود سوزن انژكتور چيزي نيست كه به اين راحتي خراب بشه فيلتر بنزين انژكتور كوچكترين ذرات موجود در بنزين رو جذب ميكنه. بهتره بعد از اين كارها بديد انژكتور شما رو با دستگاه يه چك بكنن در مورد تميز كردن سنسورها و اطلاعات تكميلي در مورد انژكتور من به زودي در تايپك مقاله كامل در مورد انژكتور توضيح خواهم داد.:icon_excl

danial_2006
30 October 2006, 09:51 AM
سلام به همگی

دوست عزیز احتمالا ماشینت ریپ میزنه یا شتابش کم شده که به انژکتور گیر دادی. آخه اگه ماشین نو باشه که انژکتور کاریش نمیشه یا کثیف نمیشه فقط ممکنه تنظیمش بهم بخوره که اونم به راحتی در نمایندگی ها تنظیم میشه.:icon_cool

m_eslam
9 December 2006, 09:36 AM
آقايونف‌ماشين من الان 21000 تا كار كرده، از روز اول (اسفند 84) كه گرفتم ،‌تو دور پايين ريپ ميزنه ، تا از 140 بالاتر هم كه بايد ماشينو بكشي!!!

نميدونم چشه ، ميگن استپ موتوره ،‌نمي دونم شايدم برقي باشه (كوئل) يا كثيفي فيلتر بنزين...

تنظيم موتور هم تا حالا 3 بار بردم ، دستگاه ايرادي نمي بينه.

نظر شما چيه؟

matin61
11 December 2006, 08:20 PM
آقايونف‌ماشين من الان 21000 تا كار كرده، از روز اول (اسفند 84) كه گرفتم ،‌تو دور پايين ريپ ميزنه ، تا از 140 بالاتر هم كه بايد ماشينو بكشي!!!

نميدونم چشه ، ميگن استپ موتوره ،‌نمي دونم شايدم برقي باشه (كوئل) يا كثيفي فيلتر بنزين...

نظر شما چيه؟

شمع اشغال یا کثیف نیست؟ سیستم سوختت چی(انژکتور، کاربراتور)؟

danial_2006
12 December 2006, 12:21 PM
شمع اشغال یا کثیف نیست؟ سیستم سوختت چی(انژکتور، کاربراتور)؟

برادر من انژكتور ي كه كوئل نداره وفقط قطعهاي به نام كوئل دوبل داره كه واير هم رو همونه.:icon_cool

paymanonline
12 December 2006, 02:07 PM
کی گفته انژکتور کوئل نداره پس لابد شمعها با همون 12 ولت کار میکنن؟
کوئل روی همه ماشینها (اکثرشون) هست چه کاربیراتی چه انژکتوری.

احتمالا ممکنه مشکل از سیستم برق ماشین باشه.

matin61
12 December 2006, 06:19 PM
کی گفته انژکتور کوئل نداره پس لابد شمعها با همون 12 ولت کار میکنن؟
کوئل روی همه ماشینها (اکثرشون) هست چه کاربیراتی چه انژکتوری.

احتمالا ممکنه مشکل از سیستم برق ماشین باشه.

ممکنه سیستم سوخت رسانیت مشکل داشته باشه، اگه فیلتر بنزین رو عوض کردی و مسیر انژکتورت هم تمیزه بد نیست شیلنگ بنزینت رو هم از باک تا انژکتورت چک کنی! ولی به قول پیمان ممکنه از سیستم برقتم باشه... اگه به کل سیستم بنزینت و انژکتورت اطمینان داری، برو سراغ شمع، کوئل، مگنت و ...(حتی میتونه ایراد از وایرهات باشه)...

SAEEDKIA83
13 December 2006, 10:18 AM

نظر شما چيه؟
سلام خوبی من یجا به شما معرفی میکنم که حتما تاکید میکنم بری پیش اون ساختمان آ اس پ بزرگراه کردستان پارکینگ مجتمع دو تا تنظیم موتوری هست که اصغر از در که وارد میشی اولی یا بهتر بگم ضلع شرقی پارگینگ دیاگ میزنه با اخرین متد در ضمن شمارشو میدم چون باید وقت بگیری 88036325 در ضمن اینم بگم که اخودت بری میبینی که اکثرا ماشینای تیونینگ شده وخلاصه عشق سرعت و شتاب میان پیشش امیدوارم مشکلت حل بشه که حتما هم میشه یا حق :lover:

m_ahmadi
27 December 2006, 05:25 PM
ممكنه يكي به من بگه فيلتر بنزين پرايد انژكتوري كجاست؟

SAEEDKIA83
28 December 2006, 08:51 AM
سلام فیلتر بنزین انژکتور دقیقا زیر منبع روغن ترمز هست یه شی فلزی استکانی شکل به رنگ مشکی میتونه از فیلتر بنزین باشه که جنس خوب حدود 5000 تومان قیمت داره و اینکه میتونه از استپ موتور باشه که میتونی خودت بازش کنی و با اسپری خشک یا همون کنتاکت شور تمیزش کنی و بعد ببندی یه سر هم به ادرسی که دادم برو برای دیاگ البته بعد از اینکه که این کارارو انجام دادی چون برای همین کلی ازت اجرت میگیرن

bahram1366
30 May 2008, 01:09 PM
با سلام.من يه پرايد مدل 86 دارم.در شروع حركت اكثرا موقع شتاب گرفتن در دنده 2 و بعضي مواقع هم 3 ماشين ميلرزه و يه حالتي مثل ريپ زدن داره.در دنده 2 حدود سرعت 35 يا 40.مدت اين ريپ هم حدود 1 ثانيه اي ميشه وبعدش ول ميكنه وقتي يكبار يا دوبار اين حالت پيش اومد ديگه ريپ نميزنه.بردم نمايندگي سنسور سرعت و دريچه گاز و شمع و وايرها فيلتر بنزين استپر موتور مپ سنسور را عوض كردم درست نشد.كويل عوض كردم درست نشد.بردم بيرون دياك زدم وحتي برنامه ECU عوض كردم بازم درست نشد.لطفا كمك كنيد.راهنمايي كنيد چيكار كنم؟

محمود86
1 June 2008, 01:25 AM
سلام
من هم یک پراید انژکتوری مدل 86 با کیت زیمنس دارم که صبح ها که ماشین سرده تو دنده دو معمولا یک بار ریپ میزنه و درست میشه. چند جا نشون دادم کسی سردر نیاورد. من هم بی خیالش شدم (حد اکثر روزی یک بار که بیشتر ریپ نمیزنه) اما بدم نمیاد بدونم علتش چیه.

bahram1366
1 June 2008, 10:55 AM
ولي براي من هر بار روشن كردن ميزنه

Raminium2001
4 June 2008, 10:52 AM
دوستان لطفا از فرستادن پستهایی که فقط باعث شلوغی مطالب میشه جدا خودداری کنید تا انسجام مطالب حفظ بشه. bahram1366 (http://www.phalls.com/member.php?u=88216) عزیز شما هم مطمئن باش اگه کسی جواب سوالت رو بدونه حتما جواب میده و نیازی به تکرار سوال و ... نیست.

به نظر من مشکل bahram1366 (http://www.phalls.com/member.php?u=88216) احتمالا یا از ECU و نحوه اختلاط هوا و بنزین هست یا از سوپاپها. کلا بده سوپاپها، اسبکها، بادامکی و ... رو چک کنند. با اینکه زوده، شاید فیلر هم کمک کنه مشکلت رفع شه. فقط برای فیلر حتما بده یکی که ماهره انجام بده چون با اینکه کار ساده ای هست ولی تجربه میخواد.

bahram1366
4 June 2008, 10:20 PM
سلام رفتم بيرون دياك زدم نشون داد كه اي سي يو مشكل داره بعد بردم نمايندگي گفت اي سي يو بنزين بايد عوض شه .اي سي يو عوض كردم.مشكل حل نشد.قسمت برق هم مجدد بررسي شد و مشكلي نداشت.در ضمن وقتي اي سي يو جديد رو ماشين وصل كردم هيچ فرقي نكرد وقتي بردم دوباره دياك زدم گفت اي سي يو مشكل داره و يه سري پيغامهايي ميداد كه طرف ميگفت كاملا اشتباه.ديگه خودشون هم موندن واسه چيه اين مشكل؟؟؟؟؟؟؟ ecu نو هم مشكل داشت:icon_cry::icon_neut

bahram1366
4 June 2008, 10:24 PM
نمايندكي ميكه اي سي يو مشكل نداره

Raminium2001
5 June 2008, 01:01 PM
باید ماشینت کارشناسی بشه و اگه هنوز گارانتی هست هزینش به عهده خود سایپاست. ممکنه ایراد از هر قسمتی باشه که به دلیل مچ نبودن (سیستم برق رسانی، جرقه زنی، ورودی هوا و خروجی دود) این مشکل پیش امده و طبیعتا کار ECU هم با مشکل مواجه شده. پیگیر قضیه باش و بدون تمام تلاششون رو می کنند که تا زمان پایان گارانتی معطلت کنند.

bahram1366
27 June 2008, 12:14 PM
راهنمايي لطفا؟؟

bahram1366
16 July 2008, 09:36 AM
كيلومتر ماشين من حدود 1000 كيلومتر قطع بوده.البته وقتي دست بابام بود.الان ميخوام ماشينو ببرم تعميرگاه مركزي.البته يه بار اي سي يو ماشينو عوض كردم.بعضيها ميگن تعميرگاهها دستگاه ميزنن نشون ميده كه كيلومتر واقعي ماشين چنده.ميخواستم بدونم اگه وقعا ميفهمن اين كيلومتر كجا ثبت ميشه؟آيا در اي سيو ثبت ميشه؟البته من اي سي يو ماشينم تعويض شده