PDA

View Full Version : كاسكو / Psittacus erithacus

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6

XIII
28 January 2008, 01:19 AM
كليپي بسيار جالب از alex. طوطي كه توانايي شگفت انگيزي داشت و حتي باهاش مصاحبه هم كردند. متاسفانه چند ماه پيش در سن 34 سالگي فوت كرد

دانلود (http://rapidshare.com/files/87131918/Alex_-_The_African_Parrot.avi.html) حجم 7.5 mg

@nim
29 January 2008, 08:49 PM
دوست عزيز

اين مسئله ممكنه 2 چيز براش پيش اومده باشه يا كمي ويتامين بدن و گرفتن مريضي يا افسردگي كه در بين اين پرنده ها هست:icon_cool
سلام آقا محمد
من ویتامین بهش میدم
حالا اگر مورد دوم باشه چی کار باید بکنم؟:icon_cry:
مرسی
:icon_wink:icon_wink

mohammad51
29 January 2008, 11:23 PM
سلام آقا محمد
من ویتامین بهش میدم
حالا اگر مورد دوم باشه چی کار باید بکنم؟:icon_cry:
مرسی
:icon_wink:icon_wink

دوست عزيز

بايد ببينيد مشكلش حل ميشه يا نه اگر افسردگي گرفته باشه بايد كمتر تو قفس نگهش داري و بيشتر به خودتون نزديكش كنيد:icon_cool

@nim
30 January 2008, 11:19 AM
دوست عزيز

بايد ببينيد مشكلش حل ميشه يا نه اگر افسردگي گرفته باشه بايد كمتر تو قفس نگهش داري و بيشتر به خودتون نزديكش كنيد:icon_cool
سلام
در قفسش همیشه بازه و هر وقت میخواد بیاد بیرون میاد...
ولی خودتون میدونید دامپزشکهای ما که ... نیستند ....مخصوصا در مورد پرنده...
شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟
در ضمن بهش خیلی توجه میکنم از صبح تا شبم باهاش سر و کله میزنم ...

mohammad51
30 January 2008, 11:36 AM
سلام
در قفسش همیشه بازه و هر وقت میخواد بیاد بیرون میاد...
ولی خودتون میدونید دامپزشکهای ما که ... نیستند ....مخصوصا در مورد پرنده...
شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟
در ضمن بهش خیلی توجه میکنم از صبح تا شبم باهاش سر و کله میزنم ...

دوست عزیز

این پرنده شما سر حال هست؟مشکلی نداره؟بد اخلاقی نمیکنه؟

@nim
30 January 2008, 10:22 PM
دوست عزیز

این پرنده شما سر حال هست؟مشکلی نداره؟بد اخلاقی نمیکنه؟
نه هیچ مشکلی نداره ...فقط یه حالت کز کردگی پیداکرده که یه دکتری گفت چون فصل تولید مثلشونه یه همچین حالتهایی درشون بوجود میاد نظر شما چیه؟

mohammad51
31 January 2008, 01:07 PM
نه هیچ مشکلی نداره ...فقط یه حالت کز کردگی پیداکرده که یه دکتری گفت چون فصل تولید مثلشونه یه همچین حالتهایی درشون بوجود میاد نظر شما چیه؟

دوست عزیز

پس مشکل خاصی نیست ویتامینش رو در ابش مخلوط کنید و اگر میتونید میوه بهش بدید:icon_cool

liszt
7 February 2008, 01:55 AM
سلام
چندين صفحه از تاپيك را خوندم در باره كاسكو اطلاعات جامعي به دست اوردم
فقط چند تا سوال دارم فرق اين موجود با طوطي چيه؟
من شنيدم نوع سفيد اين پرنده با هوش تر و اهلي تر از نوع خاكستريش هست اين درسته؟
راستي اين را هم شنيدم كه اين پرنده اگر رام بشه از خونه فرار نكميكنه اين درسته؟
خريد اين پرنده به صورت تك بهتره يا جفت؟
يه سوال خيلي مهم هم كه دارم اينه كه اختلاف قيمت بين انواع مختلف اين حيوان بيشتر تابع چه عواملي هست؟
براي اين كه يه مزنه دستم باشه ممكنه بفرماييد قيمت يه جفت كسكو مثل اينا چنده http://i23.tinypic.com/2nibasj.jpg
ممنو

mohammad51
7 February 2008, 09:30 AM
سلام
چندين صفحه از تاپيك را خوندم در باره كاسكو اطلاعات جامعي به دست اوردم
فقط چند تا سوال دارم فرق اين موجود با طوطي چيه؟
من شنيدم نوع سفيد اين پرنده با هوش تر و اهلي تر از نوع خاكستريش هست اين درسته؟
راستي اين را هم شنيدم كه اين پرنده اگر رام بشه از خونه فرار نكميكنه اين درسته؟
خريد اين پرنده به صورت تك بهتره يا جفت؟
يه سوال خيلي مهم هم كه دارم اينه كه اختلاف قيمت بين انواع مختلف اين حيوان بيشتر تابع چه عواملي هست؟
براي اين كه يه مزنه دستم باشه ممكنه بفرماييد قيمت يه جفت كسكو مثل اينا چنده http://i23.tinypic.com/2nibasj.jpg
ممنو

دوست عزیز

کاسگو نوع سفید نداره و اونی که شما میگید کا کادو و البته در ایران به بارتا هم معرفه مثل عکسی که شما گذاشتید در مورد باهوش تر بودن اگر بخواهیم به تعداد کلماتی که یاد میگیره اونها رو بسنجیم مطمئنا کاسگو بهتر از بارتاست در مورد رام شدن این پرنده خوب رام میشه اما برای فرار کردن چون پرنده وحشی هست باید بالاهاش رو کوتا کنید البته به صورت درست تا نتونه بپره در مورد تک یا جفت چون نمتیونید نر و ماده اون رو با هم پیدا کنید بهتر تک بگیرید که یاد گیری چیزهایی که ازش میخواید هم بیشتر میشه در مورد قیمت هم بستگی به خیلی چیزها داره اگر این پرنده رام باشه و خوب حرف بزنه و بگذاره بهش دست بزنید و نوازشش کنید و..... قیمتش حتی تا 10 میلیون هم میرسه اما در مورد پرنده های جوان والبته سالم قیمت حدود 400 تا 600 هزار تومن هست در مورد این عکس هم باید بگم فکر کنم جفت بارتا به خاطر زیبایی که دارن وکم بودن ارن نوع در حال حاضر 2 میلیون باید پول پرداخت کنید:icon_cool

fenty
16 February 2008, 02:39 AM
سلام من تازه تو این سایت عضو شدم من یه ماه ونیمه که یه کاسکو گرفتم که اولش میگفتن 6 ماههشه ولی الان فهمیدم نزدیکای 3 تا 4 سالشه فقط سوت میزنه و صدای همه ÷رندهها رو تقلید میکنه همش دوست داره بیرونه قفسش باشه تازگیها میذاره سرشو بخارونم و بهش دست بزنم اما حرف نمیزنه فقط سوت میزنه می خواستم ببینم اشکالی نداره همش بیروونه قفسشه یا نه و هم اینکه چرا حرف نمیزنه ؟

mohammad51
16 February 2008, 08:12 AM
سلام من تازه تو این سایت عضو شدم من یه ماه ونیمه که یه کاسکو گرفتم که اولش میگفتن 6 ماههشه ولی الان فهمیدم نزدیکای 3 تا 4 سالشه فقط سوت میزنه و صدای همه ÷رندهها رو تقلید میکنه همش دوست داره بیرونه قفسش باشه تازگیها میذاره سرشو بخارونم و بهش دست بزنم اما حرف نمیزنه فقط سوت میزنه می خواستم ببینم اشکالی نداره همش بیروونه قفسشه یا نه و هم اینکه چرا حرف نمیزنه ؟

دوست عزیز

ضمن خوش امدگویی به شما برای وارد شدن به جمع دوستان phallsامیدوارم که در این سایت هم بتونید چیزهای زیادی رو از دوستان یاد بگیرید و هم اینکه خودتون مطالب زیادی رو به دوستان یاد بدید وبار علمی سایت رو هم بالا ببرید :icon_cool

و اما سئوال شما اولا که فروشندگان پرنده به خاطر اینکه شما رو جذب کنن و بکن در عرض 6 ماه این کار ها رو یاد گرفته بهتون میگن 6 ماهه هست در کل این هم کلکفروشندهاست اما در مورد حرف زدن شما باید زیاد روش کار کنید تا کلمات جدید رو یاد بگیره چون در ذهنش چیزهای اولیه نقش بسته و برای جایگزین کردن اون زحمت زیادی باید بکشید اما شدنیه در مورد بیرون موندن پرنده هم باید بگم که پرنده ای که زیاد بیرون بمونه اگر یک موقع مسئله ای پیش بیاد و لازم باشه در قفس بمونه افسردگی میگیره و شروع به پرکندن میکنه و مریض میشه پس بهتره زیاد بیرون از قفس نباشه و همیشه هم به میل پرنده رفتار نشه تا مشکلات بعدی پیش نیاد:icon_cool

@nim
17 February 2008, 11:51 PM
سلام به همه دوستان...
راستش من فهمیدم که کاسکوم ضریب هوشیش پایینه و سنش هم بالا...
شما پیشنهاد میکنید در تهران از چه کسی کاسکو بخرم در ضمن یکم راهنمایی کنید لطفا تا مثل قبلی نشه و به سبب بی اطلاعی پرنده فروش سر من رو کلاه بزاره...

goldterimaco
18 February 2008, 01:30 PM
سلام به همه دوستان...
راستش من فهمیدم که کاسکوم ضریب هوشیش پایینه و سنش هم بالا...
شما پیشنهاد میکنید در تهران از چه کسی کاسکو بخرم در ضمن یکم راهنمایی کنید لطفا تا مثل قبلی نشه و به سبب بی اطلاعی پرنده فروش سر من رو کلاه بزاره...

دوست عزیز من یه جوجه دم قرمز 2 ماه پیش خریدم که البته الان هر کاری میکنم نمیشه عکسشو گذاشت .عکسشو میذارم تا دوستان نظرشون رو بدند که شما هم مطمئن باشی.از قفسش میاد پایین و اگه در قفس بازکنی اکثرا رو قفسه.رام رامه .نه جیغ میزنه نه قر قر میکنه.سوت میزنه وکلی صداهای دیگه . اسمی که براش گذاشتم یاد گرفته .عکسشم تو آدرس زیره. http://i26.tinypic.com/317jdkh.jpg

@nim
18 February 2008, 01:39 PM
دوست عزیز من یه جوجه دم قرمز 2 ماه پیش خریدم که البته الان هر کاری میکنم نمیشه عکسشو گذاشت .عکسشو میذارم تا دوستان نظرشون رو بدند که شما هم مطمئن باشی.از قفسش میاد پایین و اگه در قفس بازکنی اکثرا رو قفسه.رام رامه .نه جیغ میزنه نه قر قر میکنه.سوت میزنه وکلی صداهای دیگه . اسمی که براش گذاشتم یاد گرفته .عکسشم تو آدرس زیره. http://i26.tinypic.com/317jdkh.jpg
سلام
ببخشید شما اطمینان دارید که جوجه است ؟:icon_surp
شما میخواهید بفروشید؟:icon_twis

goldterimaco
18 February 2008, 04:40 PM
من 4 5 سال کاسکو داشتم .اما 1 سال پیش به علت ناراحتی تنفسی که برام پیش اومد مجبور شدم 2تا کاسکو که داشتم رد کنم بره .من 2 سال پیش با یه فروشنده که تو خونش فعالیت میکنه آشنا شدم و تا حالا برا 2 الی 3 آشنا که کاسکو خریدم البته مزیتی که به همه پرنده فروشی هاداره اینه کاسکو یا کاکادویی که ازش میخری اگه زیره 500 تومن خریده باشی هر وقت بخواهی بفروشی 50تومن کم میکنه ازت برمیداره.فروششم خیلی بالاست .که اگه ازمغازه بخری یخوای بفرشی نصفم ازت بر نمیداره.این کاسکویی که عرض کردم برای داداشم از بین 7 الی 8تا جوجه کاسکویی که داشت گرفتم چون استیلش از همه قشنگتر بود و گردن بلندی هم داره .قفسشم خارجیه و از بالا هم درداره.عکسشم ببینید متوجه میشید که جوجه خیلی خوبیه.....اگه خواستید مقطوع 400 میتونم بدم.علت فروششم اینه که 1 ماه نیستند و دارن میرن مسافرت .

mohammad51
18 February 2008, 04:46 PM
دوستان عزیز

لطفا در مورد خرید و فروش حتما از پیغام خصوصی استفاده کنید :icon_cool

goldterimaco
20 February 2008, 12:15 PM
http://i26.tinypic.com/317jdkh.jpgاینم عکسش که چندروز پیش نشد بذارم خوشحال میشم نظر دوستان رو راجبش بدونم

mohammad51
20 February 2008, 01:08 PM
http://i26.tinypic.com/317jdkh.jpgاینم عکسش که چندروز پیش نشد بذارم خوشحال میشم نظر دوستان رو راجبش بدونم

دوست عزیز

پرنده خوب و بسیار زیبایی می باشد هم از لحاظ هیکل و هم از لحاظ سلامتی اما من فکر نمیکنم این پرنده جوجه باشه به خاطر دم و چشم این پرنده باید بالای یک سالش باشه:icon_cool

mansour****
1 March 2008, 02:30 AM
با درود
بنظر شما بهترین وزیبا ترین طوطی چه نام دارد وقیمت ومشخصات آنها چیست؟ اگر امکان دارد عکسش را بگذارید

سپاس

mohammad51
1 March 2008, 09:06 AM
با درود
بنظر شما بهترین وزیبا ترین طوطی چه نام دارد وقیمت ومشخصات آنها چیست؟ اگر امکان دارد عکسش را بگذارید

سپاس

دوست عزیز

طوطی زیبا که زیاده اما خیلی از اونها کم یاب هستن در مورد زیبایی هم باید بگم که بستگی داره سلیقه شما چی باشه:icon_cool

mansour****
2 March 2008, 12:45 AM
دوست عزیز

طوطی زیبا که زیاده اما خیلی از اونها کم یاب هستن در مورد زیبایی هم باید بگم که بستگی داره سلیقه شما چی باشه:icon_cool

منظورم آن طوطی که فعلا درایران موجوداست

mohammad51
3 March 2008, 09:05 PM
منظورم آن طوطی که فعلا درایران موجوداست

دوست عزیز

من فکر کنم در حال حاضر یکی از قشنگ ترین طوطی های موجود (ارا ماکائو)باشه :icon_cool

http://aycu33.webshots.com/image/45272/2000583245062976151_rs.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2000583245062976151)

http://aycu08.webshots.com/image/47647/2000521642682088158_rs.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2000521642682088158)

mansour****
3 March 2008, 09:25 PM
یعنی این طوطی درایران است قیمتش چنده وچه خصوصیاتی دارد؟

mohammad51
4 March 2008, 12:00 AM
یعنی این طوطی درایران است قیمتش چنده وچه خصوصیاتی دارد؟

دوست عزیز

این طوطی در ایران هست از 500 هزار تومن تاخدا بده برکت هرچی بیشتر بهتر 10 میلیون اما قیمتش بستگی به رام بودن و صحبت کردنش قیمتش بالا میره :icon_cool

@nim
15 March 2008, 12:08 PM
سلام...
من کاسکوم رو فروختمش و میخوام بدونم به نظر شما کاکادو بهتر از کاسکو هستش یا نه در آپارتمان میشه نگهداری کرد؟
حدود قیمت؟
در ضمن این چشم لختا چطورن؟

mohammad51
15 March 2008, 12:26 PM
سلام...
من کاسکوم رو فروختمش و میخوام بدونم به نظر شما کاکادو بهتر از کاسکو هستش یا نه در آپارتمان میشه نگهداری کرد؟
حدود قیمت؟

دوست عزیز

در مورد خرید کاکا دو باید بگم از لحاظ زیبایی خوب زیبا تره و خوب هم رام و دستی میشه اما در مورد صحبت کردن کاسکو بهتره :icon_cool

@nim
15 March 2008, 03:10 PM
دوست عزیز

در مورد خرید کاکا دو باید بگم از لحاظ زیبایی خوب زیبا تره و خوب هم رام و دستی میشه اما در مورد صحبت کردن کاسکو بهتره :icon_cool

مرسی ... منظور من از لحاظ جیغ وداد هستش....
در ضمن قیمتش از چقدره ؟
چشم لختا چطورن ?

mohammad51
15 March 2008, 03:38 PM
مرسی ... منظور من از لحاظ جیغ وداد هستش....
در ضمن قیمتش از چقدره ؟
چشم لختا چطورن ?

دوست عزیز

در مورد جیغ که تقریبا شبیه به همون کاسکو هست اگر بلند تر نباشه در مورد این طوطی که شما میگید اطلاعات کاملی ندارم (چشم لختا ):icon_cool

Suba_sa
15 March 2008, 05:29 PM
سلام...
حدود قیمت؟

با اين صبر و تحمل شما هر چي بخري زود ميفروشيش. معلومه اصلا به پرنده علاقه مند نميشي

@nim
15 March 2008, 07:28 PM
با اين صبر و تحمل شما هر چي بخري زود ميفروشيش. معلومه اصلا به پرنده علاقه مند نميشي
استاد عزیز اول بپرس برای چی فروختیش بعد....:icon_bigg
کاسکوم سنش خیلی بالا بود و ضریب هوشیش هم پایین شما بودید نگهش میداشتید یه کاسکوی پیرو که هیچی یاد نمیگیره....
من عاشق حیواناتم و این کاسکو رو هم به دلیل بی توجهی خریدم برای اینم فروختمش که یه نفر گفت 2 سال هم رو این کار کنید هیچی یاد نمیگیره
آخه در روز بیشتر از نیم ساعت سوت نمیزد...

alidesign
15 March 2008, 08:01 PM
بچه ها یه عکس بزارید ازش . مرسی

mohammad51
18 March 2008, 12:57 PM
دوستان عزیز

احترام همدیگر رو نگهدارید و در مورد این دوستمون هم باید بگم ایشون دنبال اون پرنده مورد علاقش میگرده واگر این کار رو هم کرده مطمئنا جواب گوی علاقه مندیهاش نبوده و در ضمن اگر ایشون حیوانات رو دوست نداشتن اصلا دنبال همچنین پرنده ای نمی رفتن و بیخیال میشدن :icon_cool

mansour****
24 March 2008, 02:01 AM
با درود

کاسکو دم قرمز جوان چشم طوسی معمولا چند ماهه هستند وفکر می کنید تا 250 با قفس گیر می آید یا خیر؟

mohammad51
24 March 2008, 02:10 AM
با درود

کاسکو دم قرمز جوان چشم طوسی معمولا چند ماهه هستند وفکر می کنید تا 250 با قفس گیر می آید یا خیر؟

دوست عزیز

با این قیمت اصلا فکرش رو نکن چون در حال حاضر در بازار نیست البته فکر کنم بتونی بالای 500 هزار تومن خریداری کنید:icon_cool

wolfgorg
25 March 2008, 06:48 PM
آقایون محترم سلام ، من یه کاسکو خریدم اولش خوب بود سوت میزد اینم بگم ماله دوستم بود که اونم یه ماه بود خریده بود ایشونم تشریف بردن کانادا منم خریدمش 150 تومن با کلیه وسایل اینم بگم که وقتی خریدمش اصلا اطلاعاتی نداشتم الان با توجه به شواهد این کاسکوی من که چشاش زرده بالای 10 سال داره البته اینو من حدس می زنم چون همین جا چند تا عکس دیدم که شبیه همین کاسکوی من هستن ولی از توضیحات سایتهای دیگه نا امید شدم و به این نتیجه رسیدم ، تو زلزله تبریز تو خونه تنها بودش که وقتی برگتم خونه نصف پراشو کنده بود بردمش دامپزشکی گفت ترسیده ، حالا از دوستان می خوام بپرسم که شما چی فکر میکنین این کاسکوی من به حرف میاد یا نه ؟ اینم بگم که از دست تخمه می خوره حتی از نزدیک یعنی از تو قفسش ولی نمی زاره بهش دست بزنی از خودش یه صدایی مثل قرقر کردن در میاره بعضی روزا زیادی سر حاله و با حرف زدن ما تو خونه سوت میکشه و صداهای عجیبی در میاره بعضی روزام که کلا 1ساعت حال سوت زدن داره می شه دوستان نظرشونو بدن ممنون می شم بعدشم آیا اون دوستان دیگه کاسکوشون به حرف اومده یا نه

wolfgorg
25 March 2008, 07:57 PM
http://i31.tinypic.com/eqqlar.jpg

اینم عکسشه که تازه داره پراش در میاد اصلا دم نداشت همش تازه در اومده

wolfgorg
25 March 2008, 07:58 PM
http://i31.tinypic.com/35l5c0g.jpg

wolfgorg
25 March 2008, 07:59 PM
http://i29.tinypic.com/vscc2x.jpg
اینجا داره با ماهیام بازی می کنه

wolfgorg
25 March 2008, 08:01 PM
http://i30.tinypic.com/9u6g0k.jpg
اینم یه عکسه دیگه از بالا گرفتم تازه دمش در اومده می بینین حالا اگه زحمتی نیست در موردش نظر بدین

mohammad51
26 March 2008, 12:33 AM
دوست عزیز

این پرنده شما چه کار هایی رو بلد بوده ؟

wolfgorg
26 March 2008, 12:43 PM
سلام آقا محمد ممنون از این که به این زودی جواب دادین اینو که می بینین کلی پرو بالش در اومده خودشو لخت لخت کرده بود اللنم آوردمش کردستان، والا نمی دونم چی بلد بوده این دوستم خیلی بهش عادت کرده بود من ازش خریدم که جاش مطمئن باشه بعد این چند وقت یاد گرفته که وقتی می گیم
سرتو بیار ناز کنم می زاره فقط با یه چوب سرشو بخوارونیم خیلی کم پیش میاد بزاره با دست سرشو بخارونیم ولی می زاره .
همون جوری که گفتم بعضی روزا از صبح زود سوت میزنه تا ساعت 11 بعدش خودشو تیمار
میکنه یه 15 دقیقه ای چرت می زنه بعد یکم می چرخه باز وقتی باهاش می حرفم سوت می زنه وقتی می گم آقا آقا رو با
همون ضرب آهنگ سوت میزنه فقط یه سوال چرا بعضی روزا سر جمع 1 ساعت سر حاله و وقتی نگاش نمی کنیم سوت می زنه ولی وقتی نگاش نمی کنیم
سوت می زنه بعضی روزا سر حاله از همون موقع بی دار میشه سر حاله، سوت میزنه و می چرخه تو جمع ،خودش جلب توجه می کنه و سوت می زنه و صدا های دیگه ای از خودش در میاره حالا مونده نظر شما بدرد می خوره یا نه ؟ حرف زدن یاد می گیره یا نه ؟و در کل نظرتونو بگین ممنون

wolfgorg
26 March 2008, 04:17 PM
ببخشید اینجاشو اشتباه نوشتم ادیت سایت هم که خرابه ممنون می شم نظرتونو بشنوم
وقتی نگاش نمی کنیم سوت می زنه ولی وقتی نگاش می کنیم
سوت نمی زنه

mohammad51
26 March 2008, 08:19 PM
دوست عزیز

با این توصیف هایی که شما کردید این پرنده افسردگی کرفته و مشکلش با یک مقداری توجه زیاد و رابطه برقرار کردن باهاش حل میشه اما در مورد صحبت کردن اگر بلد نبوده خیلی سخت این کار رو یاد میگیره اما خوب باید ببینید که چقدر باهاشه در مورد این که بعضی از کار ها رو یک دفعه انجام میده بخاطر اینه که تو ذهنش با مشکلات بعضی مواقع کنار میاد یعنی بی خیال میشه و بعضی مواقع هم همون طوری که گفتم اون افسردگی به سراغش میاد :icon_cool

wolfgorg
26 March 2008, 10:51 PM
دستت درد نکنه آقا محمد میشه یه راهنماییه کلی بنویسی چون می دونین که مشکل من با راهنمایی های قبلی خیلی جور در نمیاد ، از اونام استفاده می کنم فقط یکمی بیشتر به داد ما برس ممنون میشم از این که مزاحمت شدم و سرتو درد آوردم معذرت می خوام خدا کنه بشه جبران کرد .هر سوالی در مورد سگ داشتی داداش من خودم هستم در خدمتتون

mohammad51
27 March 2008, 02:05 AM
دستت درد نکنه آقا محمد میشه یه راهنماییه کلی بنویسی چون می دونین که مشکل من با راهنمایی های قبلی خیلی جور در نمیاد ، از اونام استفاده می کنم فقط یکمی بیشتر به داد ما برس ممنون میشم از این که مزاحمت شدم و سرتو درد آوردم معذرت می خوام خدا کنه بشه جبران کرد .هر سوالی در مورد سگ داشتی داداش من خودم هستم در خدمتتون

دوست عزیز

اولین چیزی که این پرنده میخواد حس اعتماد به شماست تا بتونید باهاش ارتباط برقرار کنید برای این کار هم باید وقت بگذارید چیزهایی رو که دوست داره از صحبت کردن غذا خوردن و... سعی کنید خود شما براش این کار رو انجام بدید مثلا باهاش صحبت کنید و ببینید نصبت به صحبت هایی که شما میکنید چه عکس العمل هایی رو نشون میده میوه بهش بدی سرش رو بخارونید و سعی کنید بهتون اجازه بده که با دست این کار رو انجام بدید نشون ندید که از گاز گرفتنش میترسید و سعی کنید که از ترسیدن شما از نوک زدن اگاهی پیدا نکنه:icon_cool

wolfgorg
27 March 2008, 02:27 PM
خوب بعضی وقتا بد جوری گاز می گیره چه جوری بهش دست بزنم ممنون از راهنماییت

wolfgorg
27 March 2008, 02:29 PM
اشکالی که نداره بزارم بیاد بیرون قفس یا فعلا نزارم بیاد ؟

mohammad51
27 March 2008, 05:49 PM
دوست عزیز

اگر شما اجازه بدید بیاد بیرون قفس دیگه توقفس نگهداشتنش سخته در مورد گاز گرفتن هم اگر به شما اعتماد کامل پیدا کنه مطمئن باشید که گاز نمیگیره:icon_cool

wolfgorg
27 March 2008, 06:02 PM
پس تا خوب اعتماد نکنه نذارم بیاد بیرون

mohammad51
27 March 2008, 06:07 PM
پس تا خوب اعتماد نکنه نذارم بیاد بیرون

دوست عزیز

شما برای جلب اعتمادش باید باهاش دوست بشید و این دوستی هم فقط باید طوری باشه که احساس کنه شما میخواهید باهاش دوست بشید با غذا دادن با بازی کردن باهاش وغیره....:icon_cool

wolfgorg
27 March 2008, 08:10 PM
آقا ممنون از راهنمایی هاتون این با صدای آهنگ های بلند اونم تنهایی یه صداهی جالب تری در میاره که نزدیکه به حرف زدن اینا

wolfgorg
27 March 2008, 08:12 PM
از اون بچه های دیگه خبری ندارین طوطی هاشون به حرف اومدن یا نه ؟

mohammad51
27 March 2008, 09:15 PM
دوستا عزیز

در مورد هر محرکی که جذبش کنه و باعث بشه از حالت خمودگی در بیاد براش خوبه در مورد دوستان دیگه من خبری ندارم:icon_cool

mansour****
31 March 2008, 02:12 AM
با درود

یک نفر کاسکودارد دم قرمز وچشمان دودی بگفته ایشان این پرنده پرخوری دارد وقیمت آن را150تومان گذاشته آیا با توجه به پرخوری ارزش خریددارد یا یک بیماری خطرناک است معمولا چه زمانی پرها به حالت اول برمی گردد.

aban
31 March 2008, 04:49 AM
با سلام به دوستان عزیز
من همانی هستم که سالها پیش این تاپیک را شروع کردم یادش یه خیر
خیلی خوشحالم که میبینم دوستانی مثل محمد اقا و دیگران به بقیه کمک میکنند.راستش بارها خواستم در این کار
شرکت کنم ومن هم به نوبه خودم کمکی کنم و تجربیات خودم را در اختیار دوستان قرار دهم ولی با شرمندگی وقت
نکردم هر چند که دوستان چیز زیادی هم از دست ندادند با توجه به راهنمایی های بقیه دوستان که انصافا هم در
بیشتر مواقع اهنماییهای درستی کردند.
دوستان من اکثرا در امریکا زندگی میکنم و اگر خدا بخواهد تا دو ماه دیگر دوباره عازمم ولی اگر ودستان مایل باشند
با کمال میل تجربیات خودم را که در طول سالها بدست اوردم بعد از مطالعات زیاد و داشتن حدود 20 کاسکو حاضرم
در اختیار دوستان قرار دهم البته با شرمندگی تا جایی که زمان و وقت اجازه دهد.
من بعد از اینکه خدا به من یک پسر داد حدود دو سال و نیم پیش کاسکو اخرم را رد کردم ولی دو هفته پیش یک
جوجه 7 یا 8 ماهه گرفتم که امیدوارم قبل از رفتنم بتوانم راه بیاندازمش توکل به خدا
البته یکی گرفتم که بعد از 4 روز از دستم هم تخمه گرفت ولی چون یک مقدار بیحال بود عوضش کردم این یکی هم
خیلی بد قلق است بعد از 10 روز هنوز نمیشود نزدیکش رفت از بس غار میزند فکر میکنم خیلی ترسو باشد
امیدوارم در این چند روز راه بیافتد البته دوستان باید بدانند کاسکو هر چه قدر اول به شما بیشتر غار بزند بهتر است
البته این یکی بیشتر طولش داده هنوز غذا که برایش میبرم غار میزند سوت هم کم میزند ولی انشا... راهش میندازم
خب بگذریم اگر خدا خواست و عمر و وقتی هم بود تصمیم دارم با موافقت دوستان یک سری اموزش قرار دهم قبل از
رفتنم که امیدوارم مورد توجه دوستان قرار گیرد فقط این تایپ کردن پدر در میارد.
دوست عزیز منصور جان به نظر من به هیچ عنوان پرنده پر کن نخر چون هم گرون میکه وهم کاملا شانسی هست
و ممکن هست هیچ وقت خوب نشود پر کنی اگر عارضه جسمی نباشد در بیشتر موارد یک عارضه روانی است و
اگر هم خوب شود احتمال عود کردنش خیلی زیاد است واین پرنده از لحاظ روانی مشگل دارد من خلاصه گفتم چون
بسیار بحث طولانی دارد که به موقعش راجبش صحبت خواهیم کرد پس به نظر من نخر
موفق باشی

بوف کور
2 April 2008, 02:06 PM
سلام به همه ی رفقا به ویژه آقا محمد عزیز که کلی گردن ما حق داره ...
باید بگم که خدا رو شکر اوضاع هانی خوبه و مشکل خاصی نداره ، البته هنوز به حرف نیومده که فکر می کنم بیشتر تقصیر خودم باشه ... حقیقتش وقت نمی کنم باهاش حرف بزنم . درضمن این رو هم بگم که یکی دو ماهی هست که هانی کاملا رام شده و من هر کاری که باهاش بکنم اعتراضی نمی کنه . البته فقط با من خیلی خوبه با بقیه به اندازه ی من خودمونی نیست . حالا
نکته ی اول این که بنده به دلیل گرفتاری های مبسوطی که داشتم تو یک ماه و نیم اخیر اصلا نتونستم با هانی حرف بزنم و متاسفانه هانی هم چند وقتی میشد که هیچی نمی گفت . حتی سوت هم نمی زد . اما حدود یکی دو هفته هست که دوباره باهاش سر و کله می زنیم ، البته بیشتر مادرم باهاش کار می کنه ، چون من خیلی گرفتارم. بحمدلله دوباره زبونش باز شده اما مشکل اینجاست که فقط صبح ها سر و صدا میکنه ... قدیما اینطوری نبود
نکته ی دوم این که هانی تا یکی دو ماه پیش یکمی پرخوری داشت و نوک بالش حالت خوردگی پیدا کرده اما خوشبختانه تو این یک ماه اخیر کاملا این عادت رو ترک کرده و از فکر پرهاش اومده بیرون. خلاصه حال و روزش بهتر از قبله ...
حالا چند تا سوال
اول این که با توجه به توضیحاتی که دادم شرایطش رو چطوری ارزیابی می کنید ؟
دوم این که من فکر می کنم مولتی ویتامین یکمی به پرنده حالت خواب آلودگی میده ، نظر شما چیه ؟
آها یه چیزی رو یادم رفت بگم
بعضی جاها توی خونه هست که هانی خیلی بهشون علاقه داره و وقتی اونجاها میشینه دل نمی کنه دیگه . البته وقتی میذارمش توی جمع روی صندلی و مبلای خونه می چرخه ولی خب اگر من پیشش باشم ترجیح میده که بیاد رو شونه ی من . البته من خودم فکر می کنم که از وقتی پرهاش رو چیدم تحرکش کم شده ، مشخصه که میترسه از ارتفاع پایین بیاد به خاطر همین بیشتر ترجیح میده روی بلندی بمونه . نظر شما چیه ؟
یه نکته ای رو هم بگم که توی این چهار ماهی که هانی پیش منه پنج تا دونه از پرهاش ریخته ، البته اخیرا این اتفاق نیفتاده یعنی قضیه مال یکی دو ماه پیشه . حالا به نظرتون مشکلش جدیه ؟
ممنون متشکر ...................

بوف کور
2 April 2008, 02:17 PM
راستی اگر یکی توضیح بده که چطور می تونم کنار اسمم عکس بذارم خیلی ممنون میشم

mohammad51
2 April 2008, 04:17 PM
سلام به همه ی رفقا به ویژه آقا محمد عزیز که کلی گردن ما حق داره ...
باید بگم که خدا رو شکر اوضاع هانی خوبه و مشکل خاصی نداره ، البته هنوز به حرف نیومده که فکر می کنم بیشتر تقصیر خودم باشه ... حقیقتش وقت نمی کنم باهاش حرف بزنم . درضمن این رو هم بگم که یکی دو ماهی هست که هانی کاملا رام شده و من هر کاری که باهاش بکنم اعتراضی نمی کنه . البته فقط با من خیلی خوبه با بقیه به اندازه ی من خودمونی نیست . حالا
نکته ی اول این که بنده به دلیل گرفتاری های مبسوطی که داشتم تو یک ماه و نیم اخیر اصلا نتونستم با هانی حرف بزنم و متاسفانه هانی هم چند وقتی میشد که هیچی نمی گفت . حتی سوت هم نمی زد . اما حدود یکی دو هفته هست که دوباره باهاش سر و کله می زنیم ، البته بیشتر مادرم باهاش کار می کنه ، چون من خیلی گرفتارم. بحمدلله دوباره زبونش باز شده اما مشکل اینجاست که فقط صبح ها سر و صدا میکنه ... قدیما اینطوری نبود
نکته ی دوم این که هانی تا یکی دو ماه پیش یکمی پرخوری داشت و نوک بالش حالت خوردگی پیدا کرده اما خوشبختانه تو این یک ماه اخیر کاملا این عادت رو ترک کرده و از فکر پرهاش اومده بیرون. خلاصه حال و روزش بهتر از قبله ...
حالا چند تا سوال
اول این که با توجه به توضیحاتی که دادم شرایطش رو چطوری ارزیابی می کنید ؟
دوم این که من فکر می کنم مولتی ویتامین یکمی به پرنده حالت خواب آلودگی میده ، نظر شما چیه ؟
آها یه چیزی رو یادم رفت بگم
بعضی جاها توی خونه هست که هانی خیلی بهشون علاقه داره و وقتی اونجاها میشینه دل نمی کنه دیگه . البته وقتی میذارمش توی جمع روی صندلی و مبلای خونه می چرخه ولی خب اگر من پیشش باشم ترجیح میده که بیاد رو شونه ی من . البته من خودم فکر می کنم که از وقتی پرهاش رو چیدم تحرکش کم شده ، مشخصه که میترسه از ارتفاع پایین بیاد به خاطر همین بیشتر ترجیح میده روی بلندی بمونه . نظر شما چیه ؟
یه نکته ای رو هم بگم که توی این چهار ماهی که هانی پیش منه پنج تا دونه از پرهاش ریخته ، البته اخیرا این اتفاق نیفتاده یعنی قضیه مال یکی دو ماه پیشه . حالا به نظرتون مشکلش جدیه ؟
ممنون متشکر ...................

دوست عزیز

در مورد مولتی ویتامین تا اونجایی که من می دونم مشکلی برای هیچیک از پرنده ها ایجاد نکرده و چون این پرنده ها در اسارت هستن و بعضی از ویتامین ها رو نمی تونن از طریق طبیعت بدست می اوردن بدست بیارن این کار ویتامین های مورد نیازشون رو بهشون میده
د رمورد شرایط که گفتید پرند شما پرنده سالمیه و مشکلی هم نباید داشته باشه فقط مشکل که میگید قبلا براش پیش اومده بود (پر کندن) این پرنده یک موجود بسیار احساساتیه وقتی کسی رو که بهش عادت کرده نبینه و یا ببینه که بهش توجه نداره دچار افسردگی و پر خوری میشه در مورد جا هایی که خوشش میاد خوب باید یک مقدار ازادی عمل بهش بدید در مورد ارتفاع چون این پرنده تو قفس بزرگ شده اینها همه طبیعیه چون همیشه تو یک قفسی بوده که ارتفاع انچنانی نداشتهدر مورد چند تا دونه پر مشکلی نیست چون بعضی از پره ها بر اثر قدیمی بودن و البته خوردن به جا های مختلف می افتن که اون هم مشکلی نیست:icon_cool
در مورد عکس گذاشتن هم شما باید برید بالای صفحه فراموشخانه رو باز کنید و بعد برید قسمت اواتاری و عکس مورد نظر رو اپلود کنید و در اون قسمت قرار بدبد :icon_cool

sogoli
2 April 2008, 04:22 PM
شنیدم حضور کاسکو در خانه موجب ایجاد یا عود کردم بیماری های تنفسی میشه . ایا این حرف صحیح است؟

mohammad51
2 April 2008, 04:24 PM
abanعزیز

خوشحال هستم که شما رو دوبار در اینجا می بینم و در مورد اطلاعاتتون هم خوشحال می شم در اختیار دوستان قرار بدیدتا همه از اون بهره مند بشن :icon_cool

mohammad51
2 April 2008, 04:29 PM
شنیدم حضور کاسکو در خانه موجب ایجاد یا عود کردم بیماری های تنفسی میشه . ایا این حرف صحیح است؟

sogoliعزیز

کسانی که نوزاد در خانه دارن و یا اینکه کسانی باشن که مریضی تنفسی مثل اسم در خونه داشته باشن بهتره که این نوع پرنده رو تو خونه نگهداری نکنن چون پرزدن این پرنده بعضی از بکتریهایی رو که رد بال خودش داره رو در خونه پخش میکنه که باعث مشکل ساز شدن برای این افراد میشه:icon_cool

alidesign
2 April 2008, 06:37 PM
یه عکس ازین حیون زبون بسته بزارید :icon_cool

بوف کور
2 April 2008, 07:01 PM
محمد جان دوباره سلام و ممنون از توجهت ... :icon_cool
یه سوال دیگه : میشه یکمی بیشتر درباره ی بیماری تنفسی مذکور توضیح بدی ؟
البته من مشکل تنفسی ندارم خدا رو شکر
فقط میخوام بیشتر مطلع بشم ...
خطاب به جناب alidesign (http://www.phalls.com/member.php?u=40385)
این هم از عکس . ( این عکس هانی می باشد )

aban
3 April 2008, 12:38 AM
با سلام به دوستان
mohamad جان مرسی از لطفت
با وجود اینکه بیشتر دوستان کاسکو دارند ولی برای شروع میخواستم چند نکته برای خرید کاسکو یاداور شوم البته اینها نظرات من است و ممکن است مورد قبول همه نباشد.
1-به نظر من فقط جوجه کاسکو بخرید تا بتوانید راحتتر او را مطابق میل خود بار اورید و در ضمن امکان صحبت کردنش خیلی بیشتر است.
2-سعی کنید این پرنده را بین 5 تا حداکثر 12 ماه و نه بیشتر بگیرید.
3-هر چه سنش کمتر باشد چشمش تیره تر است دوستان به تفصیل ترضیح داده اند.
4-بر خلاف تصور پرنده ارام اصلا پرنده خوبی نیست و اگر فروشنده به شما گفت این یک پرنده ارام و خوب است قبول نکنید.
5-هر چه قدر کاسکو وحشیتر و پر صرو صداتر باشد و تحرک بیشتری داشته باشد و بیشتر به شما غار بزتد و سریعتر عکس العمل نشان دهد بهتر و سالم تر است.
چند روز پیش من یک کاسکو خریدم بسیار خوشگل و ارام بعد از 4 روز هم از دستم غذا میگرفت ولی اصلا صرو صدا نداشت بردم پسش دادم ویکی دیگر گرفتم که هنوز بعد از 10 12 روز غذا که برایش میبرم جیغ میزند و به زبان خودش فحش خار مادر میدهد ولی توکل به خدا مطمینم بعد از 2 تا 3 ماه به حرف بیافتد انشا...
البته باید بگویم یا فروشنده دوست هستم وگرنه به این راحتی نمیشود پرنده عوض کرد پس در موقع خرید به این نکات توجه کنید.
6-کاسکو سالم چشمهایه شفاف دارد پرهایش تمیز است و سوراخهای بینیش کاملا باز اگر غیر از این مشخصات را داشت مریض است پرهایش پف کرده و بیشتر اوقات چرت میزند ان هم بر روی دو پا مطمینن ان را نخرید.

امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.
اگر دوستان خوششان امد و موافق باشند در اینده مطالبی در مورد نگه داری و تربیت کاسکو به صورت جامع تری خواهم گذاشت.

بوف کور
3 April 2008, 02:52 AM
جناب aban سلام
میخواستم اگر ممکنه شما هم نظرتون رو درباره ی هانی که عکسش رو هم این کنار گذاشتم بگید
هانی نزدیک دو سالشه
به نظر شما از لحاظ ظاهری چطور پرنده ایه ؟

aban
3 April 2008, 04:55 AM
جناب بوف کور سلام
من رفتم و پستهای قبلی شما را خواندم که چرت و پرت نگم
اولا با عذر خواهی از دوستان دیگر من فکر میکنم هانی شما بیشتر از 2 سال دارد از عکس میشود فهمید بالای 2 سال دارد و با شرح حال شما میشود فهمید سنش بیشتر از این حرف ها است ولی اگر وحشی بوده و شما به این
جا ها رساندیش پرنده خیلی خوب و با هوشی است.
شما برای حرف زدن خیلی باید باهاش کار کنی اول اشتباه شما این بوده که با سوت زدن با او ارتباط بر قرار کردی
پس دیگر سوت زدن ممنوع شبها بعداز غذا خوردن یک پارچه روش میگذاری و به مدت حد اقل نیم ساعت با او حرف میزنی فقط یک یا دو کلمه ساده مثل سلام و اسمش
بعد میتوانی صدایت را ضبط کنی و ساعت 5 صبح نیم ساعت تکرار کنی(سخته نه میدانم)
در طول روز هم مرتب با او کار کنی.اگر حرف بزن باشد 1 یا 2 ماهه راه میافتد.
در مورد بد غذایی چون سنش بالا است این طوری است این هم با زمان و کمی گشنگی حل میشود از بادام زمینی
تو پوست غافل نشو.
در ضمن به نظر من پرنده شما پرکنی ندارد چون پرنده پرکن اول پر سینه اش را میکند ممکن است ایراد از جای دیگر باشد مثل قارچ یا انگل یک اسپری زد انگل برایش بگیر.
و یک نکته خیلی مهم برایه همه دوستان برای تامین کلسیم برای پرنده تان از عطاری کف دریا به صورت درسته بخرید
و با سیم به قفس ببندید تا گه گاه از ان بخورد.
مجبور شدم قبل از موقع این نکات را خلاطه بگویم شاید اگر وقت شد نکات اموزشی را در جواب دوستان همین جوری
بنویسم.
خیلی خسته بودم جناب بوف ولی دلم نیامد جواب شما را ندهم چون اون موقعها که خودم چیزی نمیداتنستم دریغ از
یک کمک.
به حر حال امیدوارم به دردتان بخورد
موفق باشی

بوف کور
4 April 2008, 01:57 AM
aban عزیز عرض سلام و احترام
نکته ی اول این که بی نهایت ممنون من باب همتی که کردی یعنی خوندن پست های قبلی ...
نکته ی بعد اینه که میخواستم یه لطفی بکنی بدون رودربایستی نظرت رو درباره ی سن هانی بگی
و اما نکات بعدتر :
یکی این که اگر قبل از خواب هم صدای ضبط شده واسش بذارم ایرادی داره ؟
دیگه این که به نظرت چه ساعتی بهتره که بخوابونمش ؟ یعنی کلا در روز چند ساعت باید بخوابه ؟ و البته میخوام بگم که 5 صبح هم بد موقع است ... نیست ؟ فکر کنم اهل خونه شاکی بشن ......
مورد بعدی هم این که اومدیمو تا یکی دو ماه دیگه به حرف نیومد ؛ اون موقع چی ؟ یعنی دیگه راه نداره ؟
بعدی : در مورد غذا ، آقا داغ دلمو تازه کردی ... به جز ذرت و تخمه لب به هیچی نمی زنه ( بنده خدا اصلا لب نداره ... ) البته با پسته یکمی کلنجار میره ولی عاقبت میندازتش دور ... خلاصه اگر درباره ی مقوله ی گشنگی و تغییر عادت و این صحبتا یکم بیشتر توضیح بدی بسیار ممنون میشم .
بعدی تر : به نظرت بیشتر بیرون از قفس باشه بهتره یا توی قفس . راستش تو این مدت خیلی بد عادت شده و توی قفس دوام نمیاره ... هر وقت میذارمش اون تو شروع میکنه به رژه رفتن رو در و دیوار و سقف و اینا تا زمانی که بیارمش بیرون . البته هر از گاهی خسته میشه ، استراحت میکنه و دوباره برو که رفتیم ...:icon_arro
فی الجمله سرت رو درد نیارم ؛ کلی از راهنمایی هات مستفیض شدیم ، زحمت کشیدی ، ممنون ، و البته منتظرم تا که به امید خدا مستفیض تر هم بشم .

aban
4 April 2008, 03:42 AM
بوف جان سلام
برایم جالبه که درست در جایی هستی که من بودم،در رابطه باسنش من تا درست نبینمش نمیتوانم نظری بدهم و اما در مورد صحبت کردن من راهش را به تو پیشنهاد کردم دیگر فراهم کردن شرایتش یا خودت.
ببین تو اصولا راه را برای صحبت کردنش اشتباه رفتی نمیگذاری که من مقالات اموزشیم را سر وقت قرار دهم سوال میکنی من هم دلم نمیاد جواب ندهم.
دوستان توجه کنند برای انکه کاسکو به حرف بیافتد نباید بیشتر از نیم ساعت در روز بیرون از قفس بیاید حال که پرنده
تو این عادت را کرده دیگر سخت است که او را در قفس نگه داری و ممکن است عصبی و پرکن شود پس بیشتر با او صحبت کن در مورد خوابیدن شب ساعت 10.30 خوب است.
برای تغیر رژیم هم تخمه اش را کم کن و بیشر از غذاهای دیگر استفاده کن.
من نمیفهمم این پرنده با تو خوب اخت شده همه کار میکند جز حرف زدن پس به او زمان بده شاید اصلا به حرف نیامد ان وقت چه میخوای ردش کنی یه نظر من حیف است(واسه همین میگم موقع خرید دقت کنید جوجه بگیرید که البته با این فروشنده های قالتاق کار سختی است)
ولی اول توکل به خدا من فکر میکنم پرنده با هوشی است و اگر با او کار کنی به حرف هم میافتد ببین کی گفتم این کارهایی را که گفتم بکن درست میشود به او زمان بده و نا امید نشو.
یک نکته این که مثل اینکه قدم ما شور بود هیچ کدام از دوستان اظهار نظری نکردند البته فقط با زدن تشکر به این جانب اظهار لطف کردند که ممنون ولی بیشتر ترجیه میدادم نظر دوستان را هم بدانم
به هر حال موفق یاشی و یادت نرود با همگی هستم برای موفقیت در هر کاری اول توکل بر خدا و دوم ناامیدی ممنوع.
من هم تا زمانی که در ایران باشم در خدمت دوستان هستم بعدش هم خدا بزرگ است شاید از انور در خدمتتان باشم.

wolfgorg
4 April 2008, 12:20 PM
آقای آبان من می خواستم نظر شما رو هم بدونم می شه به منم کمک کنین اینایی که این زیر هستش قبلا من تو پست های قبلی نوشتم خواستم زیاد دنبالش نگردین عکس کاسکو هم تو پستای قبلی هستش اینم اضافه کنم که الان کاملا به حرفا توجه می کنه و عکس العمل هم خیلی خوب شده یعنی من احساس می کنم سعی می کنه که حرفه منو تکرار کنه نمی دونم دیگه نظر از شما نیازمند راهنماییتون هستیم . برای ای پر هاش هم چی کا کنم

خریدمش اصلا اطلاعاتی نداشتم الان با توجه به شواهد این کاسکوی من که چشاش زرده بالای 10 سال داره البته اینو من حدس می زنم چون همین جا چند تا عکس دیدم که شبیه همین کاسکوی من هستن ولی از توضیحات سایتهای دیگه نا امید شدم و به این نتیجه رسیدم ، تو زلزله تبریز تو خونه تنها بودش که وقتی برگتم خونه نصف پراشو کنده بود بردمش دامپزشکی گفت ترسیده ، حالا از دوستان می خوام بپرسم که شما چی فکر میکنین این کاسکوی من به حرف میاد یا نه ؟ اینم بگم که از دست تخمه می خوره حتی از نزدیک یعنی از تو قفسش ولی نمی زاره بهش دست بزنی از خودش یه صدایی مثل قرقر کردن در میاره بعضی روزا زیادی سر حاله و با حرف زدن ما تو خونه سوت میکشه و صداهای عجیبی در میاره بعضی روزام که کلا 1ساعت حال سوت زدن داره می شه دوستان نظرشونو بدن ممنون می شم بعدشم آیا اون دوستان دیگه کاسکوشون به حرف اومده یا نه
اینو که می بینین کلی پرو بالش در اومده خودشو لخت لخت کرده بود اللنم آوردمش کردستان، والا نمی دونم چی بلد بوده این دوستم خیلی بهش عادت کرده بود من ازش خریدم که جاش مطمئن باشه بعد این چند وقت یاد گرفته که وقتی می گیم
سرتو بیار ناز کنم می زاره فقط با یه چوب سرشو بخوارونیم خیلی کم پیش میاد بزاره با دست سرشو بخارونیم ولی می زاره .
همون جوری که گفتم بعضی روزا از صبح زود سوت میزنه تا ساعت 11 بعدش خودشو تیمار
میکنه یه 15 دقیقه ای چرت می زنه بعد یکم می چرخه باز وقتی باهاش می حرفم سوت می زنه وقتی می گم آقا آقا رو با
همون ضرب آهنگ سوت میزنه فقط یه سوال چرا بعضی روزا سر جمع 1 ساعت سر حاله و وقتی نگاش نمی کنیم سوت می زنه ولی وقتی نگاش می کنیم
سوت نمی زنه
سوت می زنه بعضی روزا سر حاله از همون موقع بی دار میشه سر حاله، سوت میزنه و می چرخه تو جمع ،خودش جلب توجه می کنه و سوت می زنه و صدا های دیگه ای از خودش در میاره حالا مونده نظر شما بدرد می خوره یا نه ؟ حرف زدن یاد می گیره یا نه ؟و در کل نظرتونو بگین ممنون
خوب بعضی وقتا بد جوری گاز می گیره چه جوری بهش دست بزنم اشکالی که نداره بزارم بیاد بیرون قفس یا فعلا نزارم بیاد ؟

aban
4 April 2008, 08:12 PM
سلام دوست عزیز جناب wolf
واقعا متاسفم که پرنده شماذچار این عارضه شده در پستهای قبلی دیدم mohammad جان راهنمایی های خوبی به شما کرده من واقعا اضافه بر ان چیزی ندارم بگویم ولی چون بنده را مخاطب فرمودید چند نکته حدمتتان عرض میکنم.
خوشبختانه پرنده شما تا جایی که من فهمیدم و در عکسها دیدم پرکنی را متوقف کرده پرهایش هم انشا... بزودی در میاید،فقط همانطور که mohammad جان گفت باید خیلی یه او توجه کنی یک نکته کلیدی بهت میگم برای او موسقی زیاد بگذار در روحیش خیلی تاثیر میکند خواهی دید و بعدش یک دعای خیر برای زن و بچه ما بفرما.
در مورد صحبت کردن هم ان کارهایی را که قبلا گفتم بکن شاید نتیجه داد فقط از توجه و قربون صدقه به پرندت غافل
نشو.
پرنده شما خوشبختانه در حال خوب شدن است.
موفق باشی

wolfgorg
4 April 2008, 10:11 PM
ممنون از راهنماییتون

بوف کور
5 April 2008, 01:39 AM
آبان جان زحمت دادیما ...
ممنون رفیق ، لطف کردی
کارایی رو که گفتی حتما انجام می دم ، توکل به خدا

aban
5 April 2008, 02:10 AM
خواهش میکنم قابلی نداشت
امیدوارم جواب بگیری

wolfgorg
6 April 2008, 12:04 AM
آقا می شه یکم بیشنر آموزش بذاری اگه می شه از صفر شروع کن

aban
6 April 2008, 02:02 AM
http://images.kodakgallery.com/photos3216/6/53/70/96/42/2/242967053605_0_SM.jpg

http://images.kodakgallery.com/photos3216/6/53/70/96/42/5/542967053605_0_SM.jpg

اینم عکسهای فندوق من دوستان نظرشان را بگویند.
در مورد اموزش هم اخر دوستان هیچ نظری تا حال نداده اند که لااقل ما را دلگرم کنند.

mohammad51
6 April 2008, 08:21 AM
aban عزیز

شما که اطلاعات خوبی دارید اطلاع رسانی کنید دوستانی هم که باید این اطلاعات رو بگیرن با توجه به نیازشون استفاده میبرن در مورد این که نظر داده بشه شما خوب دارید پیش میرید اگر میخواهید این مسائل موردی پیش بره خوب دوستان موارشون رو بگن و دوستمون اقای ابان هم پاسخ گو باشن و اگر نه هم که یک اطلاع رسانی کلی در این مورد توسط اقای ابان بشه و بقیه هم استفاده ببرن:icon_cool

wolfgorg
6 April 2008, 12:26 PM
آقا اگه نظر اینه که بگیم ای ول دمت گرم بابا هزار بار می گیم اگه این نیست که ممنون می شیم شما ادامه بدین بعدشم می شه بگین دارو برای پر خوری هستش ، این فلوکستین خوبه یا نه آخه این طوطی من باز داشت شروع میکرد که براش گرفتم تا ببینیم چی می شه اگه راهنمایی کنین ممنون می شم ، آخرشم این کتاب دکتر مسعود هاشمی به درد می خوره که بگیرم

wolfgorg
6 April 2008, 12:29 PM
اینم نظر من در مورد هانی من این جوری خوندم که کاسکو از 7 سالگی به بعد چشاش زرد می شه اینم که کپ ماله منه زمانی که پراشو نکنده بود با ای تفاصیر از 7 سال بیشتر سن داره

aban
7 April 2008, 03:01 AM
ببینم جناب ولف شما در موارد مشابه اگر اظهار نظر بخواهید منظورتان اینست که به شما بگویند ایول دمت گرم اونم هزار بار!!!
نه عزیزم منظور من این بود که کسانی که اطلاعاتی دارند بیایند و در بحث شرکت کنند نظرشان را در مورد حرفهای من بگویند اگر مخالفند اگر موافقند نکته هایی اضافه کنند و به بحث سرو سامان دهند که ما هم یک چیزی یاد بگیریم
به حر حال نمیدانم چرا اینطوری برخورد شد.
در مودر دارو برای پرکنی من چون پزشک نیستم صلاحیت اظهار نظر ندارم بهتر است با دامپزشک صحبت کنی.
چشمهای کاسکو هم از 2 سالگی به قول شما زرد یا نباتی میشود نه در 7 سالگی.

wolfgorg
7 April 2008, 11:41 AM
آقا آبان ببخشید اگه نخواسته حرفی زدم که به شما بر خورده بازم ببخشید ، والا من هر جا یه چیزی خوندم یکی نوشته 2 سال یکی نوشته 4 یکی نوشته 7 سال منم برا همین نهایتشو نوشتم حتی برای این کاسکوی خودم که دوستم 2 سالو نیمه پیششه به گفته خودش از جوجگی پیشش بوده گفتم 10 سالشه این از روی غرض نبوده بازم ببخشید ، پس منم امیدوار باشم که فوقش 3 یا 4 سالشه درسته ؟ ، در مورد کتاب دکتر مسعود هاشمیان نظری ندادین

bardia263
7 April 2008, 01:23 PM
با سلام و عرض تبريك سال نو اينجانب رشته تخصصي ام پرندگان نيست ولي جهت سرگرمي اطلاعاتي جمع مي كنم و خواستم در گفتگو با دوستان شركت كنم در خصوص هاني با توجه به فرم بدن ورنگ چشمها و فرم پنجه پا حد اقل 10 سال دارد البته من عكسش را قبلا ديدم و به چشم خريداري نگاه نكردم ولي همان موقع اين مطالب به ذهنم موند كه عرض كردم البته با عرض معذرت از تمام بزرگاني كه در اين راه استخوان تركوندن قصد جسارت ندارم فقط اظهار نظر كردم در مورد ان پرنده كه پر كن شده اگه فقط تنهايي باعث پركن شدنش بوده و الان در كنار شما وضعيت خوبي داره كه همين روند رو ادامه بديد فقط از كساني كه تو منزل هستند بخواهييد كه اونها هم با پرنده سرو كله بزنن وگرنه با كوچكترين تنشي دوباره پراشو ميكنه البته اگه تنش جنسي باشه فقط با گرفتن يك نر ميتوانين مشكلش را حل كنين خودم يك پركن توي مولوي ديدم دلم سوخت و خريدم البته بعداز بررسي ومشاوره مشخص شد كه ماده است و با گرفتن جفت براش تقريبا مشكل پر كني اش حل شده بعدا عكسش را ميگذارم اين كاسكو بعد از گرفتن جفت مناسب كاملا مشخص شد كه ماده است از روي روابط بين هر دوتا شون ميگم ولي همين كاسكو ماده وقتي قبلا تنها بود بعد از يكماه كه پهلوي من بود داشت پر در مياورد كه يك روز دو سه ساعت تنها بود دو باره تمام پرهايي را كه دراورده بود كند ولي خوب حالا اگه خدا بخواد براي تخم گذاري اماده ميشن ولي فعلا كه خبري نيست. در مورد تربيت كاسكو دوستان راهنمايي كنند تا استفاده بيشتري همه ببرن من چند تا جوجه داشتم ولي اين اخريه خيلي بد قلق است نمي دونم باهاش چكار كنم از دوست محترم ابان مي خواهم كه مارو راهنمايي كنه الاتن از دستم غذا ميگيره بازي با هام ميكنه كاج يا اسباب بازي ديگه بهش ميدم ميگيره و به هم ميده تا منهم با انها بازي كنم دوباره از دستم ميگيره وخودش بازي ميكنه دوباره به من ميده تا بازي كنم ولي نه ميذاره بهنكش دست بزنم و سرشو بخارونم و هنوز وقتي طرفش ميرم اول غر ميزنهو پف ميكنه بد ساكت ميشه واكثر وقتا وقتي پهلوش ميشينم مياد كف قفس چرا اين كارو ميكنه هيچ كدوم از جوجههاي قبلي ام اينجوري نبودن . راستي در خصوص كتاب دكتر هاشمي كتاب مفيدي البته دكتر هاشمي دكتراي دامپروري و تغذيه حيوانات دارن ولي انسان فعالي هستند من چند بار با ايشون صحبت كردم حدود شش هفت سال ه كه اومدن ايران مقيم امريكا هستند و الان در مورد كاسكو تحقيق ميكنند طبقه اخر خونش خودش يك افريقا است شش جلد كتاب ديگر در مورد كاسكو در دست تاليف دارند .

wolfgorg
7 April 2008, 10:50 PM
ای ول آقا بردیا در مورد این کاسکو منم یه نظری در رابطه با سنش می دادی امیدی به حرف اومدنش هست یا نه ، این کاسکو شما هم مثل مال منه که فقط با این تفاوت که ماله من اصلا کف قفس نمی ره و هر شاخه ای که بلند تر باشه رو اون می شینه ، بعدشم جوجه هاشونم خریداریم فقط مت رو دریاب که با یه قیمت کمتر جوجه دار شیم:icon_wink:icon_evil:icon_neut:lover:

Mahan
8 April 2008, 05:58 PM
سلام من هم دیشب سک کاسکو 8 ماه با چشمان خاکستری خردیم

امیدوارم بتون اینجا سوالامو مطرح کنم و به جواب برسم.

این فریبرز ما خیلی جیغ میزنه وقتی طرفش می ری به طوریکه آدم میترسه طرفش بره. ولی زیاد جنی و جوش نداره

اولین سوالم اینه چه قدر طول می کشه اهلی بشه؟

من این پرنده را کنج حال گذاشتم جلوی تلویزیون که با همه ی افراد خانواده آشنا بشه و به یه نفر عادت نکنه. به نظرتون کار درستیه

از کی باید حرف زدن رو باهاش شروع کنم ؟ از وقتی که اهلی شد یا همین الآن؟

در ضمن امروز هرچند وقت یکبار پرهاش باد می کنه و یک صدایی مثل عطسه از دهنش میاد. آیا طبیعیه؟ ممنونم.

bardia263
8 April 2008, 11:39 PM
با سلام جناب wolfgorg , mahan اوني كه گفتم كف قفس مياد يك جوجه چشم طوسي ديگه است ولي در مورد كاسكوي پر كن شما عكسش را الان ديدم اگه عكس از روبرو و نيم رخ صورت بدي دقيقتر ميشه حرف زد ولي فكر كنم يك كاسكوي نر پانزده ساله باشه در مورد حرف زدن فكر نكنم به اين راحتي به حرف بياد اگه امكانش رو داري پر كه در اورد ردش كن يك جوجه چشم دودي بگير كه خطر بيمار شدنش كمتر باشه اما ان كاسكوي چشم طوسياي كه دوست ديگر خريده اگه در معرض ديد تلويزيون نباشد بهتره البته تو جمعيت زود تر به انسان عادت ميكنه ولي سرو صداش بيشتره در مورد اهلي شدنش هرچه بيشتر ادمرو ببينه بهتره ولي به شخصيت خودكاسكو مربوط ميشه بطور عمومي چهار تا شش ماه براي كاسكوي كهنه و براي جوجه هرچه سنش كمتر باشد اين زمان كمتر ميشه ولي من با نظر ابان موافقم هرچه اوايل غار بيشتري بكشه زودتر ارام ميشه بجز حالتي كه ترس مرضي گرفته باشد. عطسه كردن اگه زياد نباشد موردي ندارد ولي براي احتياط ويامين ث بريز توي ابش پف كردن هم طبيعي ست.

Mahan
10 April 2008, 11:46 PM
ممنون از پاسخ گویی تون. کاسکو من یکم تنش می لرزه ؟ مشکل از کجا می تونه باشه؟ در ضمن از کجا می شه فهمید سرما خورده؟

pars35
11 April 2008, 12:43 AM
با سلام

من دیشب حدودساعت 9شب بوددراطراف میدان سپاه بودم دیدم یک وانت نیسان کنارخیابان آمده یک چیزی حدود30قفس کاسکو روی هم گذاشته قیمت هرکدام 70تا100تومان برای فروش گفتم اینها را ازکجا آوردی گفت ازپاکستان شوربختانه پول کم داشتم واقعا اکازیون بود وپرنده ها همه چشم سیاه وطوسی بودند سوال کردم بازهم می آیی گفت شاید حالا فرداشب هم بروم ببینم هست بخرم یا نه هرکی دوست داشت یک سری بزند شاید باشد.

aban
12 April 2008, 07:05 AM
باسلام مجدد امیدوارم حال همگی خوب باشد و در حال پیشرفت با پرنده هاشان
اول از همه میخواستم بدانم نظرات من برای دوستان مفید بوده یا نه و نتیجه ای گرفتندیا خیر.
در مورد دوستمان بردیا باید بگویم که به نطر من کاسکو شما پیشرفتش خوب بوده ولی برای ناز کردنش شما سعی کن حالا که دیگر از دستت غذا میگیرد همیشه از دستت به او غذا بدهی تا سیر شود به زودی زود اجازه میدهد نازش کنی ماکزیمم تا ده روز دیگر خواهی دید البته فراموش نشود که سر ساعت معین این کار راکنی
اگر وقت شد یک مقاله کامل در مورد چگونگی رام کردن و دستی کردن یک کاسکو وحشی و تبدیل کردن ان به یک پرنده دست اموز و دوست داشتنی خواهم نوشت فقط حداقل نزدیک 2 صفحه خواهد شد که بی رودروایسی تایپش برایم خیلی سخت است ولی انشاا... به خاطر دوستان قبل از رفتنم این کار را میکنم به شرط انکه تا ان موقع شما هم نظراتتان را بنوسید و فعالیتتان را بیشتر کنید(لطفا دو باره بد برداشت نکنید ها منظورم تشکر این حرفها نیست فقط فعالیت بیشتر و دادن نظر.)
در مورد کف قفس رفتنش واقعیت یک مقدار نگران شدم کاسکو به دو دلیل کف قفس میرود
1- به خاطر ترسیدن از چیزی یا کسی
2- به خاطر بیمار بودن
ایا کاسکو شما وقتی طرفش میروید به کف میرود یا همینطوری هم میرود؟ ایا کمی بی حال نیست عطسه زیاد نمیکند؟
فعالیتش خوب است یا بیشتر چرت میزند؟ سوراخ های بینیش کاملا باز هست یا نه؟
البته این طوری که دیدم شما خودت استادی ولی این علایم را چک کن اگر انشاا... مشگلی نداشت به دنبال علت ترسش بگرد شاید جایش خوب نیست انرا تغییر بده در ضمن حتما میدانی که فقس باید لااقل یک متر از زمین فاصله داشته باشد.
اگر احساس کردی بیماری دارد تا سه روز هرشب قبل از خوردن غذایش در جای ابش یک عدد کپسول تتراسایکلین 250 خالی میکنی که بعد از خوردن غذایش از ان بخورد صبح هم ابش را عوض میکنی و در ان 4 سی سی مالتی ویتامین بچه میریزی یعد از سه روز انشاا... خوب میشود در ضمن به نظر من حتما به پرنده هایتان همیشه اب معدنی بدهید و ویتامین هم یک روز در میان.
همانطور که قبلا گفتم من پزشک نیستم ولی در این مورد تجربه دارم تتراسایکلین یک انتی بایوتیک وسیع الطیف است
و خوشبختانه روی کاسکو جواب میدهد.
این کارها را بکن و نتیجه اش را سریعا اطلاع بده امیدوارم مشکل حل شود.
کتاب دکتر هاشمی کتاب بدی نیست ولی به نظر من کتاب های کاسکو 2 و 3 نوشته اقای قبادی برای دوستان میتواند مفیدتر واقع شود.در کتاب کاسکو 3 هم یک سری از مطالبش نوشته اینجانب است که امیدوارم مورد استفاده خوانندگان واقع شود.
راستی یادم رفت قضیه این کاسکو های میدان سپاه خیلی عجیب است برای اینکه جوجه کاسکو در خود پاکستان حدود 200 تا 250 قیمت دارد در همین ایران مغازه دار کاسکو 2 3 ساله را از شما 120 تا 150 میخرد خودم چند روز پیش یک 3 ساله اش را که مال دوستم بود و پول لازم داشت به اقای قبادی 150 فروختم
تازه دوستم ناراضی بود حالا خودتتان در رابطه با میدان سپاه و کاسکو هاش قضاوت کنید.
احتمالا یا دزدی است یا مریض شایدم یک شوخی با مزه.

mansour****
12 April 2008, 03:14 PM
باسلام مجدد امیدوارم حال همگی خوب باشد و در حال پیشرفت با پرنده هاشان
.
راستی یادم رفت قضیه این کاسکو های میدان سپاه خیلی عجیب است برای اینکه جوجه کاسکو در خود پاکستان حدود 200 تا 250 قیمت دارد در همین ایران مغازه دار کاسکو 2 3 ساله را از شما 120 تا 150 میخرد خودم چند روز پیش یک 3 ساله اش را که مال دوستم بود و پول لازم داشت به اقای قبادی 150 فروختم
تازه دوستم ناراضی بود حالا خودتتان در رابطه با میدان سپاه و کاسکو هاش قضاوت کنید.
احتمالا یا دزدی است یا مریض شایدم یک شوخی با مزه.

دوست گرامی اتفاقا موضوع درست است دوست من هم 1ماه پیش با همین آدرسی که پارس داده بود خریداری کرده شما اگردرسایت های تبلیغاتی سرچ کنی دراصفهان جوجه درشت چشم دودی را250 هم با منت می دهند حالا چطوردرپاکستان این قیمت است خدا دادند!!! توی همین وانتی ها طوطی آرا که حدود2میلیون قیمت داره اینها با 300تومان برای فروش می گذارند.

aban
12 April 2008, 09:13 PM
میدانستم این نوشته دچار مشگل خواهد شد.
اگر دقت کرده باشید من پست خود را ادیت کردم ولی نمیدانم چرا نمیتوانم تغیرات را اعمال کنم ، حق یا شماست
من قیمت پاکستان را اشتباه نوشته بودم (اشتباه لپی) بعد هر کاری کردم نتوانستم ان را درست کنم !؟!
ادیت ان مشخص است خودم وقتی بازبینی میکردم فهمیدم ولی اصلاح نشد.گذاشته بودم در پست یعدی انرا درست
کنم که شما زودتر دیدی،به هر حال مسیله مهمی نیست قیمت 100 تا 150 در پاکستان درست است.
خوب است این سرعت عمل در نظرات هم به کار رود.
و اما اگر کسی جوجه چشم دودی سالم و باهوش را 250 بدهد من با منت انرا خریدارم کلی هم دعایش میکنم همانطوری که گفتم من چند روز پیش کاسکو 3 ساله دوستم را 150 فروختم.
جوجه خودم را هم که انصافا فوق العاده است 350 تازه چون دوست صمیمیم هست خریدم الیته انجا جوجه چشم دودی 150 تومانی هم دارند!!! ولی ما خریدار نیستیم تازه خودش هم انرا هیچوقت به من پیشنهاد نمیکند.
به هر حال من برای اگاهی دوستان نظرم را گفتم فروشنده کاسکو هم نیستم اگر کسی هم در رابطه با خرید از من
کمک خواست به او دوستانم را معرفی میکنم با کمال خوشحالی این وسط هم چیزی گیر من نخواهد امد جز احساس رضایت که کلی میارزد.کار من چیز دیگری است.
حتی اگر چیزهای دیگری هم دیدم مثل اموزش و از این قبیل به دوستان معرفی میکنم که هر که خواست تهیه کند که اتفاقا یک مجموعه بینطیر (به نظر من) در راه است که یکی از دوستانم دارد از امریکا میاورد که هر وقت رسید به دوستان خبر میدهم که اگر خواستند انرا تهیه کنند.(به موقعش راجع به ان توضیح میدهم منتظرم که برسد).
به هر حال این نظر ما قضاوت با قضات.
موفق باشید

bardia263
13 April 2008, 11:24 AM
با سلام و تشكر از ابان عزيز راستش خيلي وقتا كف قفس ميره و با كاج يا گردو كه كف قفس افتاده بازي ميكنه ويا خردش ميكنه ولي هر وقت خودم نزديكش برم هم ميره كف قفس بيماري نداره ولي سوت خيلي كم ميزنه سه هفته پيش بچه هاي مهمون مثل اينكه خيلي طرفش رفتن شايد ترسيده باشه راستي تو محيط اطراف منزل درخت زيادي وپرندههاي مختلف زياد است كه از پنجره معلومن فكر ميكنين اين تاثيري داره

aban
13 April 2008, 07:40 PM
خیلی خوشحالم که میبینم مریض نیست
از بچه ها 100% ترسیده و یک مسیله مهم همه فکر میکنند اگر کاسکو جلوی پنجره باشد بهش خوش میگذرد
ولی غلط است حتما پنجره را ببند یا همانطور که گفتم جایش را عوض کن توضیحش بماند برای بعد

bardia263
13 April 2008, 11:49 PM
با تشكر همانطور كه گفته بوديد فقط با دست بهش غذا دادم ديگه بيرون رو هم نمي بينه البته از ديروز بنظر راحتتر شده خيلي وقت بود سوت نميزد ولي امروز چندتا سوت زد تحركش هم بيشتر شده

aban
14 April 2008, 12:46 AM
واقعا خوشحالم انشاا... بهتر هم میشود اگر همینطور با دست بهش غذا دهی امروز فردا میشنویم که نازش هم میکنی.
فندوق من هم از دیروز دارد از دستم غذامیگیرد (بعد از 20 روز واقعا خیلی طول کشید خیلی بد قلقی کرد)
ولی خیلی خوشحال شدم که فهمیدم پرنده شما مریض نیست.

bardia263
14 April 2008, 11:31 AM
در مورد حمام بردن چطوري خشكش كنم كه استرس نداشته باشه

aban
14 April 2008, 07:12 PM
با سشوار چاره ای نیست اول میترسد ولی به مرور عادت میکند دقت کن خوب خشک شود و در ضمن نسوزد
من فندوق بدقلق را ان اوایل همین کار را کردم مال شما که خوشبختانه ارومتر است.
موفق باشی.

bardia263
15 April 2008, 05:33 PM
با تشكر در خصوص اموزش از ابتدا كه وارد منزل ميشه هم يك راهنمايي كني ممنون ميشم

aban
16 April 2008, 12:54 AM
در پستهای قبل عرض کرده بودم که یک مقاله کامل در مورد رام کردن و اموزش کاسکو خواهم نوست و جدا از تعریف
فکر کنم بهترین باشد نه به این دلیل که من خیلی میدانم و یا بهترینم بلکه به این دلیل که انهایی که خبره این کار هستند به کسی نمگویند چون از این راه نان میخورند(یا طبق معمول بخیلند!!!) منطقی هم هست ولی اگر دوستان صبر کنند من ان چیزهایی
را که بلدم و فکر هم میکنم بد نباشد خواهم نوشت فقط فعلا به شدت کم بود وقت دارم و چون نمیخواهم سمبل
کنم (چون این اموزش 2 یا 3 صفحه خواهد شد) ممکن است نوشتن ان کمی طول بکشد.
با تشکر

bardia263
16 April 2008, 11:37 AM
ممنون پس منتظريم

wolfgorg
18 April 2008, 10:46 AM
آقایون این طوطی من 4 سالش هستش قبلا حرف زدن بلد بوده اینقد رام شده بود که میومد رو دسته همه خوانواده ( من ) رو هم می گفت ولی دو روز پیش باز قات زده چی کارش کنم

mansour****
18 April 2008, 08:10 PM
من امروز یک جوجه طوطی سبز گرفتم ازاساتید خواهشمند است بفرمایند آیا نروماده این جوجه مشخص است یا خیر؟

درضمن چه غذایی باید به جوجه داد چون فروشنده گفته که آردنخودچی را باسرنگ بهش بدم آیا درسته یا خیر؟

http://i32.tinypic.com/hrwp6p_th.jpg (http://tinypic.com/view.php?pic=hrwp6p&s=3)

aban
19 April 2008, 08:58 AM
سلام به همگی این فندوق من است دوست داشتم نظر دوستانم را در مورد او بدانم
هرچند قبلا سنش را گفته بودم ولی شما اگر نمیدانستید حدس میزدید چند وقتش
باشد و به نظر شما چه جور پرنده ای است

http://i29.tinypic.com/29gg5tg.jpg

akhoond
19 April 2008, 10:41 AM
خیلی خوشگله .
آبان عزیز شما که دستی بر آتش داری ، و همین طور بقیه دوستان . من اگه بخوام یه کاسکو جوجه گیر بیارم ، حداقل وجه لازم چقدر هستش ، 100 تومان کافیه ؟
مرسی

aban
19 April 2008, 12:12 PM
دوست عزیز با تشکر از اظهار نظرت.
من که در پستهای قبلی قیمت مال خودم را گفتم اگه شانس بیاری و جوجه سالم گیرت بیاید حداقل 350 تا 400
البته این نظر من است ولی گویا بعضی از دوستان از تو وانت و جاهای دیگر و امثالهم قیمت های بهتری دارند!!!
من این نظر را دارم دیگر خود دانید.

hamed2420
19 April 2008, 05:09 PM
سلام به همگی این فندوق من است دوست داشتم نظر دوستانم را در مورد او بدانم
هرچند قبلا سنش را گفته بودم ولی شما اگر نمیدانستید حدس میزدید چند وقتش
باشد و به نظر شما چه جور پرنده ای است

http://i29.tinypic.com/29gg5tg.jpg

با سلام

پرنده بسیار سر حال و خوبی هست. از پر های مرتبش میشه فهمید که اولاً خیلی وقت برای سر خاراندن نداره :icon_arro، ثانیاً دارای تغذیه مناسبی هست. همچنین تغذیه مناسب و ویتامین رسانی خوب باعث شده که نوکش هم خیلی کم پوست پوست بشه. سنش هم به نظر من حداکثر 15 ماه هست.

در ضمن از راهنمایی های همیشگی شما بسیار ممنونم

aban
19 April 2008, 07:07 PM
ممنون از اظهار نظر شما بسیار خوب اظهار نظر کردید منظورم بیان عقایدتان هست (و فعلا به درست و غلط بودن ان کاری ندارم) چون از این کار منظور خاصی دارم
دوستان دیگر هم اگر همینطور نظر دهند در اخر به نتایج خوبی میرسیم چون در واقع هدف من یک اموزش عملی است و در اخر خودم به تفصیل در رابطه با این پرنده توضیح خواهم داد و خواهید دید که یک بحث اموزشی خوب به انجام میرسد.
از دوستان با تجربه هم مثل mohammad عزیز خواهش میکنم در این بحث شرکت کنند و به ان غنا ببخشند.

mansour****
20 April 2008, 04:56 PM
دوست عزیز با تشکر از اظهار نظرت.
من که در پستهای قبلی قیمت مال خودم را گفتم اگه شانس بیاری و جوجه سالم گیرت بیاید حداقل 350 تا 400
البته این نظر من است ولی گویا بعضی از دوستان از تو وانت و جاهای دیگر و امثالهم قیمت های بهتری دارند!!!
من این نظر را دارم دیگر خود دانید.

آبان جان دردنیای تجارت بعلت رقابت درقیمت خیلی اتفاقات می افتد و جدیدا هم اکثرفروشندگان که دروانت می گذارند دلیل برکیفت پایین نیست بلکه خذف واسطه ها ومغازه داران دندان گرد است که می خواهند سودهای 150تا200هزارتومانی داشته باشند. دردنیای تجارت مرگ انحصارات فرارسیده.

aban
21 April 2008, 08:03 AM
ببین منصور جان فکر کنم که دیگر درست نباشد این بحث را ادامه بدی من که دیگر ادامه نمیدهم،دوست عزیز شما خودت این فردشنده ها را دیدی که اینقدر محکم پاشون ایستادی درست نیست بر اساس شنیده ها و اگر و شاید به مردم اطلاعات غلط داده شود من کاری نداشتم که بقیه چه نظری دارند ولی چون خودم را مسیول در قبال دوستان میدانم وقتی این حرف را شنیدم و با وجود اینکه میدانستم 99% غلط است نظرم را محترمانه به pars دادم ایشان خودشان چیزی نگفتند ولی نمیدانم چرا شما گیر دادی و از اول این بحث مرا مخاطب قرار میدی.
ببین دوست عزیز شما اول حتی قیمت ها را دقیق هم نمیدانستی حتی پرسیده بودی کاسکو پر کن را یکی میدهد 150 بخرم یا نه که خود من گفتم گران است و نخر حال خوشحالم که میبینم در این مدت کوتاه کلی اطلاعات در مورد قیمتها یدست اوردی که به ما هم لطف میکنی.
من منطقی برای همه دلایلم را در مورد نادرست بودن این قضیه گفته بودم دیگر بقیه خودشان میدانند من هم دیگر در
37 سالگی به اندازه خودم از تجارت اطلاع دارم ولی باز ممنون که در مورد تجارت هم به من لطف داری.
به هر حال دیگر در مورد بالا هر نظری میتوانی داشته باشی هر جور راحتی ولی دیگر مرا در این باره مخاطب قرار نده.

mohammad51
21 April 2008, 11:19 AM
با سلام به همه دوستان

اولا باید تبریک بگم به ابان عزیز برای این پرنده زیبا که خدایش عکسی که ابان عزیز قرار دادن نشون دهنده یک پرنده خوب سالم و زیباست و به نظر من حدود ی12ماه تا 15 ماه باید باشه نسبت به عکسی که دیدم میگم و البته امیدوارم همیشه سالم و سر حال باشه و لذت سرو کله زدن با این پرنده رو ابان عزیز ببره:icon_cool

و اما بحثی که در مورد قیمت راه افتاده به نظر من خیلی بی مورد هست چون من خودم برای یک جوجه خوب سالم وبا ارزش مطمئن هستم 300 تا 400 هزار تومن باید پول پرداخت کرد در مورد این وانتی که گفته میشه هم هیچ اطلاعاتی ندارم ولی میدونم که هیچ کاسبی مالش رو ارزون نمی فروشه ولی یک چیز رو باید یاد اوری کنم و اون اینه که دوستان اینجا دور هم جمع شدن تا در مورد این پرنده از تجربیات همدیگر استفاده ببرن البته در زمینه تربیت کردن این پرنده و مشکلات و مسائلی که داره نه در مورد قیمتش کهبا این حساب بهتره همون کاری که ابان عزیز گفت انجام بدید و این بحث قیمت رو کش دار نکنید و سعی کنید که از تجربیات این عزیز استفاده و بهره لازم رو ببرید :icon_cool

mansour****
21 April 2008, 05:34 PM
ببین منصور جان فکر کنم که دیگر درست نباشد این بحث را ادامه بدی من که دیگر ادامه نمیدهم،دوست عزیز شما خودت این فردشنده ها را دیدی که اینقدر محکم پاشون ایستادی درست نیست بر اساس شنیده ها و اگر و شاید به مردم اطلاعات غلط داده شود من کاری نداشتم که بقیه چه نظری دارند ولی چون خودم را مسیول در قبال دوستان میدانم وقتی این حرف را شنیدم و با وجود اینکه میدانستم 99% غلط است نظرم را محترمانه به pars دادم ایشان خودشان چیزی نگفتند ولی نمیدانم چرا شما گیر دادی و از اول این بحث مرا مخاطب قرار میدی.
ببین دوست عزیز شما اول حتی قیمت ها را دقیق هم نمیدانستی حتی پرسیده بودی کاسکو پر کن را یکی میدهد 150 بخرم یا نه که خود من گفتم گران است و نخر حال خوشحالم که میبینم در این مدت کوتاه کلی اطلاعات در مورد قیمتها یدست اوردی که به ما هم لطف میکنی.
من منطقی برای همه دلایلم را در مورد نادرست بودن این قضیه گفته بودم دیگر بقیه خودشان میدانند من هم دیگر در
37 سالگی به اندازه خودم از تجارت اطلاع دارم ولی باز ممنون که در مورد تجارت هم به من لطف داری.
به هر حال دیگر در مورد بالا هر نظری میتوانی داشته باشی هر جور راحتی ولی دیگر مرا در این باره مخاطب قرار نده.

ممنون ازنظرت اما با نوشته ات دراین بخش ونوع پاسخ شما نشان دهنده یک چیزاست آن هم: جنابعالی نمی توانید یک فردبیطرف باشید

موفق باشی

bardia263
21 April 2008, 10:35 PM
ابان عزيز سلام فندوقت سرحال و خوبه بنظر من يك تا يكونيم سالش است ازروي دم و پنجش ميشد دقيقتر نظر داد ولي فكنم نر هم باشه از روي فرم سرش گفتم

راستي سوراخ بينيش طرف راست بنظر يك كوچولو بزرگ است

aban
22 April 2008, 07:02 AM
مرسی بردیا جان راستی الان فکر کنم 10 روز شده بگو ببینم حالا میتوانی پرنده ات را ناز کنی یا نه من
فکر کنم باید موفق شده باشی من که از دیروز به لطف خدا فندوق بد قلق را ناز میکنم ناکس خیلی طولش
داد نزدیک 20 روز شد (البته منم خیلی وقت نداشتم)

bardia263
22 April 2008, 11:51 PM
سرش رو كه نه راستش اين چند روز اصلا وقت نداشتم ولي زير گردنش رو ميذاره اروم دست بزنم ولي هنوز تا جلوي قفسش ميشينم بعد از غذا خوردن ميره كف قفس با كاج يا گردوي كف قفس بازي ميكنه

bardia263
23 April 2008, 02:16 PM
راستي اصلا چكار كنم تا اجازه اين كاررو بده تا دستم رو از دو سانتي نزديك تر ميبرم ميره عقب يا از ديوار قفس بالا ميره

kingdariush
24 April 2008, 06:55 PM
طوطی آبله مرغون میگیره؟ اگر بچه خونه آبله مرغون بگیره باید چیکار کرد؟
کسی چیزی میدونه؟

bardia263
24 April 2008, 10:58 PM
نه فقط مواظب باشيد گرده اي كه ازپر كاسكو درهوا پخش ميشود روي زخمهاي آبله مرغان بچه نريزد

kingdariush
25 April 2008, 12:33 AM
نه فقط مواظب باشيد گرده اي كه ازپر كاسكو درهوا پخش ميشود روي زخمهاي آبله مرغان بچه نريزد

میشه بیشتر توضیح بدید؟ یعنی چه تاثیری روی بچه داره؟
برای خود پرنده خطری نداره؟از انسان نمیگیره؟

aban
25 April 2008, 05:28 AM
با سلام به همگی
با خوشحالی فراوان باید خدمت همگی دوستان عرض کنم که بلاخره دوست من با یک پکیج فوق العاده و استثنایی
از امریکا امد این پکیج ودر رابطه با تمامی طوطی سانان است از مرغ عشق گرفته تا ماکایو شامل اموزش و نگه داری
من فقط میخواستم بدانم باید برای ان یک تاپیک جداگانه باز کنم یا نه چون شامل تمامی طوطی سانان است.
این پکیج اماده فروش است و من شرایط ان را کامل توظیح خواهم داد.

bardia263
26 April 2008, 12:34 AM
براي طوطي ضرري نداره ولي براي بچه بدليل وجود بيماري مشترك پوستي بين انسان و طوطي سانان امكان ابتلا از پرنده به انسان وجود داره البته تا حالا از كاسكو به انسان مشاهده نشده ولي نديدن دليل بر نبودن نيست احتياط كنيد

pejman_pet
30 April 2008, 02:37 PM
سلام بچهها من یه گردنبند برای جلو گیری از پر کنی میخام اول اینکه از کجا بگیرم دوم هم اصلا این گردن بندها خوب هست و کاسکورو اذیت نمیکنه

bardia263
30 April 2008, 06:10 PM
گردنبند اليزابت كاسكو رو خيلي اذيت ميكنه و حيوون رو كلافه ميكنه راه بهتري پيدا كن ببين چرا پر كني ميكنه

pejman_pet
30 April 2008, 08:42 PM
نمیدونم چرا. از کسی هم یاد نگرفته چون خودش به چند تا کاسکو دیگه یاد داده به غیر از قطره فلوگزتین که برای رشد پر استفاده میشه باید چه کار کرد

pejman_pet
30 April 2008, 08:45 PM
خیلی حیف که پرنده ای که جمله سازی میکنه و بیشتر از 100 کلمه حرف میزنه دچار این بیماری بشه
حالا اگه میشه جایی رو معرفی کنید که گردنبند داشته باشه ممنون میشم

bardia263
30 April 2008, 09:26 PM
راستش جایی که گردنبند داشته باشه نمیشناسم ولی اگه یک عکس از نیم رخ صورت و یک عکس موقعی که رو چوب نشسته رو سایت بذاری شاید بتونم راهنمایی کنم

pejman_pet
30 April 2008, 11:11 PM
راستش کاسکو مال خودم نیست من رشتم دامپزشکیه کسی از من مشورت خواست منم چون تجربه نداشتم گفتم
براش پیدا میکنم که چی کار کنه حدودن میدونم مشکل رفتاریه و مشکل قارچ و ... نیست سنش حدودن 5 سال میشه

pejman_pet
30 April 2008, 11:13 PM
زمان جفت گیری کاسکو کیه ؟ ممکنه جفت بخواد؟

aban
1 May 2008, 05:49 AM
نه دوست من این مسیله مربوط به جفتگیری نیست
در 95% مواقع یک عارضه روانی است و فقط با توجه زیاد میشود این مشگل را حل کرد ولی من پیشنهاد میکنم که روغن کرچک به بدنش بمالید خیلی ها تنباکو خیس میکنند و به بدنش میمالند چون به شدت تلخ است مانع این کار میشود ولی من پیشنهاد نمیگنم چون به شدت سمی هست.
به جای گردنبند شما یاید طوق برایش بگذارید خیلی ساده و با استفاده از نگاتیو رادیو لوژی به صورت یک قیف ان را به دور گردن پرنده بخت برگشته میپیچید سر این قیف را هم با یک پارچه نرم بپوشانید تا گردن پرنده صدمه نبیند.
امیدوارم موفق شوید

pejman_pet
1 May 2008, 12:50 PM
مرسی از راهنماییت ابان جون امیدوارم جواب بده بازم ممنون

pejman_pet
1 May 2008, 10:08 PM
من اگه خودم بخام یه کاسکو بگیرم چشم مشکی جنس خوب کجا دارن و قیمتش چنده

amoo-feri
2 May 2008, 05:08 PM
من اگه خودم بخام یه کاسکو بگیرم چشم مشکی جنس خوب کجا دارن و قیمتش چنده

کاسکو خوب من سراغ دارم که چشمش دودی باشه ولی قیمت حدود 400

pejman_pet
3 May 2008, 10:45 PM
من میخام ولی پولم کمه 400 برای من خیلی زیاده .
کاسکو پر کنو میشه باهاش کار کرد خوب بشه و یادش بره
دیروز دروازه غار میداد100 تومن هم میداد میخواستم بدونم چقدراحتمال داره خوب بشه؟

aban
3 May 2008, 10:51 PM
ابان جان پس این پک اموزشی چی شد

دوست عزیزم فکر میکنم در این مدت متوجه شدید که من ادم بد قولی نیستم
و اما در مورد پکیج اموزشی
من با یکی از دوستان بسیار عزیز انجمن مدتی مشغول مشورت بودیم که اصولا پیگیری و قرار دادن این مطلب در فروم صلاح است یا خیر؟
در نهایت من این نتیجه رسیدم که یک تاپیک جداگانه در این مورد درست کنم (چون این پکیج در مورد تمامی طوطی سانان است)که به امید خدا به زودی این کار را خواهم کرد(این چند وقته به شدت سرم شلوغ بود)
امیدوارم که برای دوستان مفید واقع شود.
با ارزوی موفقیت برای همه دوستان.

bardia263
4 May 2008, 01:09 AM
ابان جان منتظریم در مورد پرکنی صبر و حوصله میخواد با یکسری کارهای مختلف پر کنی به علل مختلفی ممکنه صورت بگیره مثل تنش رفتاری تغذیهای جنسی ویا تقلید از پرنده دیگه ای

amoo-feri
4 May 2008, 09:19 AM
من میخام ولی پولم کمه 400 برای من خیلی زیاده .
کاسکو پر کنو میشه باهاش کار کرد خوب بشه و یادش بره
دیروز دروازه غار میداد100 تومن هم میداد میخواستم بدونم چقدراحتمال داره خوب بشه؟

دوست عزيز همونطوري كه دوستمون گفته عارضه پركني در طوطي سانان دلايل مختلفي منجمله مشكلات رواني به دليل بي توجهي به پرنده - مشكلات تغذيه - وارد شدن به سن جفتگيري و عدم وجود جفت براي پرنده. و ...

و امكان اينكه شما اين موارد رو تشخيص بدي و شروع به درمان بكني 10% موفق ميشي .

pejman_pet
4 May 2008, 11:07 AM
مرسی از راهنماییت عزیزم .قیمت یک طوطی پر کن چنده که دستی هم نباشه غیر ازچشمش از چه مشخصه هایی دیگهای میشه فهمید

amoo-feri
4 May 2008, 09:07 PM
اگر این پرنده رو به شما 100 هزار تومان هم دادن خریداری نکنید

کاسکو با بیش از 20 کلمه سخنگوی ولی پر کن به بنده پیشنهاد شد به قیمت 400 ولی نخریدم ..:icon_cool

mtkzz
4 May 2008, 09:22 PM
کاسکو پرنده ای است بسیار باهوش و حساس!
سعی کنید نترسونیدش یا نترسه
چون لال میشه و کارتون سخت...

pars35
10 May 2008, 12:49 AM
سلام
امروز دریکی ازسایتها دیدم کاسکو جوان را 120 تومان زده هرکی می خواهد بخرد می تواند سری به این سایت بزند.

موفق باشید

www.istgah.com (http://www.istgah.com)

pars35
11 May 2008, 01:20 PM
توجه توجه

به اطلاع دوستان وهمشهریان عزیزمی رساند اینجانب امروز به یکی از پرنده فروشیها حوالی میدان انقلاب مراجعه کردم دیدم برروی چند جای شیشه پرنده فروشی نوشته جوجه کاسکو رسیده اما درهنگام بازدید مشاهده کردم چنین چیزی صحت ندارد وحداقل سن این کاسکوها بالای 5سال است مراقب باشید چنین افرادشیادی سرتان را کلاه نگذارند وپول با زحمت درآورده شما دورریخته نشود.

موفق باشید

pejman_pet
11 May 2008, 07:05 PM
دستت درد نکنه که اطلاع دادی.اره منم دیدم ولی بسته بود نتونستم برم تو کاسکو هاشو ببینم حالا قیمتاش چجوری بود؟

pars35
12 May 2008, 12:37 AM
قیمتهای پرتوپلا 300 به بالا.
درضمن فروشنده این مغازه فردی است که ارلحاظ فروشندگی وآداب واصول اخلاقی وانسانی بدور است وشایسته نمی باشد البته ناگفته نماند کدام از اینها (پرنده فروشها) درستکار هستند که این یکی باشه.

مراقب باشید مراقب باشید اینها شیطان هم درس می دهند وهیچ رحمی ندارند.

درضمن درصورتی که به تور این شیادان افتادید می توانید قانونا برعیله اینها شکایت کیفری کنید واز نظر قانونی این عمل افراد وصف کلاهبرداری دارد سعی کنید درهنگام خرید فاکتور بگیرید ویا با دونفر شاهد داشته باشید.

pejman_pet
15 May 2008, 03:42 PM
سلام به دوستای عزیز من یه شاه طوطی خریدم امروز فروشندش میگفت 1 سالش نشده دستی هم بود 200 خریدم به نظر سالم هم میاد چون خیلی از در و دیوار قفس بالا میره هنوز بالهای دمش کامل در نیومده ولی من تعجب میکنم چون اصلا جیغ نمیکشه از دست هم غذا میگیره ولی نوک هم میزنه من فکر کردم شاید رفتار این طوطی شبیه کاسکو باشه تو این تاپیک از شما کمک بگیرم اگه اطلاعاتی دارین تا من بتونم باهاش صمیمی تر بشم ممنون میشم اگه هم نمیتونید کمک کنید یه تاپیک که راجع به این طوطی بحث میشه معرفی کنید ممنون میشم

Anoush
18 May 2008, 09:44 AM
دوستان و سروران عزیزم،

ارتون خواهش میکنم که نظم تاپیک رو حفظ کنید و مطمئن باشید اگر کسی رعایت قوانین رو نکنه توسط مدیریت بهش تذکر داده خواهد شد پس لطف کنید روند تاپیک رو با چشم پوشی از پست های مشکل افرین به جلو ببرید.

ارادتمند همگی

انوش

mansour****
18 May 2008, 11:58 AM
سلام به دوستای عزیز من یه شاه طوطی خریدم امروز فروشندش میگفت 1 سالش نشده دستی هم بود 200 خریدم به نظر سالم هم میاد چون خیلی از در و دیوار قفس بالا میره هنوز بالهای دمش کامل در نیومده ولی من تعجب میکنم چون اصلا جیغ نمیکشه از دست هم غذا میگیره ولی نوک هم میزنه من فکر کردم شاید رفتار این طوطی شبیه کاسکو باشه تو این تاپیک از شما کمک بگیرم اگه اطلاعاتی دارین تا من بتونم باهاش صمیمی تر بشم ممنون میشم اگه هم نمیتونید کمک کنید یه تاپیک که راجع به این طوطی بحث میشه معرفی کنید ممنون میشم

شما 2روزه یک طوطی خریدی ومی خواهی برای شما بشکن بزنه حداقل 1ماه صبر کن ازقفس بیرون نیاور میوه جات به پرنده بده مثل سیب-موز- وازهمه بهتر هویج.
درکنارقفس بنشین با پرنده صحبت کن سعی کن از کلمات آسان وروان بهتر است برای آموزش صحبت کردن ساعت 10شب خیلی خوبه سعی کنید دراتاق خلوت این کارصورت گیرد اگر پرنده را زیاد دستی کنید وبیرون بیاری انتظاری برای صحبت کردن نداشته باش. درضمن یک عکس جدید از پرنده درقسمت مخصوص طوطی بگذار ببینم چه تیپی تا اگر مطلب بهتری بنظرم رسید برایت بازگو کنم.

pejman_pet
18 May 2008, 02:10 PM
http://www.phalls.com/vbulletin/C:\Documents and Settings\Pooya\Desktop\373492_dvvrgv_m.jpg
این عکسش هست اخه خیلی ارومه میترسم پر کن بشه شده ساعتها میشینه یه جا حرکت نمیکنه غذا از دست میگیره ولی گاهی میندازه گاهی میخوره ولی میترسه نوک هم میزنه صر و صدا هم اصلا نداره هیچ صدایی ازش در نمیاد بیرون قفس هم فقط میاد روی قفس. من فکر میکنم هم از صاحب قبلیش جدا شده هم یه جفت داشته که پرنده فروش فروخته بودش اینجوری شده . به نظر شما اینه خوبه اگه براش بذارم .اول که گرفته بودیم دست و پاش میلرزید دستمون میرفت طرفش ولی الان اونجوری نمیشه .دمش خیلی بلند و پر پشت نیست فروشنده میگفت 1 سالش نشده میوه بهش میدم هویج هم میدم چند قطره مولتی ویتامین هم تو ابش میریزم بعضی از پرهاش هم میکنه ولی پرها مثل کرک میمونه و پرهای جوجگیشه امروز هم ه پر متوستش تو قفس افتاده بود نمیدونم نگران کنندس یا نه مرسی از اینکه کمکم میکنید:icon_surp

من نتونستم عکسشو بزارم حتما بلد نیستم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

mansour****
18 May 2008, 06:44 PM
از اینجا برای ارسال عکس استفاده کنید اینجا جای اطلاعات کاسکو است بعضی ها فکر کردند اینجا دروازه غاره که هر چیز بنجول را دراینجا در معرض فروش وغیره قرارمی دهند ووقتی به آنها گوشزد می شود تازه طلب کار هستند به هر روی از مدیریت تیزبین این سایت تشکر می کنم که دست این دلال صفتان را کوتاه کردند تا نتوانند در این سایت سودجویی کنند.

http://www.phalls.com/showthread.php?t=26375&page=5

مرسی

majid_hsr
19 May 2008, 10:14 PM
باسلام بدوستان وپرنده دوستان عزيز؛
رنگ چشم كاسكوها معمولا تا6ماهگي كاملاسياه است وپس ازآن روبه روشن شدن ميگذارد بطوريكه پس از10ماهگي برنگ خاكستري تيره وسپس روشنتر وياهمان دودي ميشود
معمولا تا3سالگي رنگ دودي درچشمها نمايان است واز3سالگي به بعد كه بسن بلوغ ميرسند رنگ چشم به سفيدي ميزند وپلكهاي پرنده روبه تيرگي ميرود وهرچه تيرگي پلكها بيشتر باشدكاسكو مسن تراست ؛ منتهي ازاينجا ببعد كارتشخيص سن دقيق مشكل ميشودو از5سالگي ببعدرنگ چشم درحيوان سفيد وپلكها تيره است تازمان 8 تا10 سالگي از آن ببعدرنگ چشمها به زردي ميگرايد
سختي كاردراينجاست كه از 30ماهگي تا10 سالگي تشخيص دقيق سن مشكل است وبايد فقط به حرف فروشنده اعتماد كنيد يعني همان بهتر كه طوطي جوان را از يك فرد معتمد خريداري كنيد.
درضمن همه كاسكوها قدرت تقليدصدا رادارند منتهي هرچه جوانترباشند روابطشان باصاحبشان محكمتراست وزودتر اعتمادميكنند. وبعداز مدتي وقتي به سن بلوغ ميرسند اگرفقط يكنفر پرنده راتيمار كند كاسكو صاحبش را بعنوان جفت خودش انتخاب ميكند(من اين مطلب را دركتابي ازآقاي مسعود هاشمي خوانده ام واين مسئله بمن ثابت شده)
ونكته ديگر تعيين جنسيت كاسكوي نرياماده ازروي ظاهر كار تقريباً غيرممكني است وفقط به حدس وگمان بايد بسنده كرد.
بهر حال اينها قسمتي از تجربيات شخصي من در رابطه با كاسكو بود وممكن است ديگران نظري خلاف براين داشته باشند بسيارخوشحال ميشوم اگراز اطلاعاتشان بهره ببرم ... موفق باشيد :icon_cool

:lover:

mozoun3
28 May 2008, 04:20 PM
من خودم از علاقه مندان پروپا قرص کاسکو هستم و یکی از بهترین آنها را مدت 12 سال است که دارا میباشم و قیمت فعلی یک جوجه کاسکو ( کال ) مبلغ 350 الی 450 هزار تومان است که البته اگر حیوانی که قبلاً رام شده است و حداقل یک کلمه و یا یک سوتی بزند بخرید بهتر است به دلایل ذیل
1- احتمال مرگ و میر این نوع کاسکو زیاد است و ریسک بزرگی است خرید آنها
2- احتمال دیر باز شدن زبان آنها وجود دارد و اینکه حوصله شما سر میرود

saadatmandi
31 May 2008, 01:15 AM
باسلام بدوستان وپرنده دوستان عزيز؛
رنگ چشم كاسكوها معمولا تا6ماهگي كاملاسياه است وپس ازآن روبه روشن شدن ميگذارد بطوريكه پس از10ماهگي برنگ خاكستري تيره وسپس روشنتر وياهمان دودي ميشود
معمولا تا3سالگي رنگ دودي درچشمها نمايان است واز3سالگي به بعد كه بسن بلوغ ميرسند رنگ چشم به سفيدي ميزند وپلكهاي پرنده روبه تيرگي ميرود وهرچه تيرگي پلكها بيشتر باشدكاسكو مسن تراست ؛ منتهي ازاينجا ببعد كارتشخيص سن دقيق مشكل ميشودو از5سالگي ببعدرنگ چشم درحيوان سفيد وپلكها تيره است تازمان 8 تا10 سالگي از آن ببعدرنگ چشمها به زردي ميگرايد
سختي كاردراينجاست كه از 30ماهگي تا10 سالگي تشخيص دقيق سن مشكل است وبايد فقط به حرف فروشنده اعتماد كنيد يعني همان بهتر كه طوطي جوان را از يك فرد معتمد خريداري كنيد.
درضمن همه كاسكوها قدرت تقليدصدا رادارند منتهي هرچه جوانترباشند روابطشان باصاحبشان محكمتراست وزودتر اعتمادميكنند. وبعداز مدتي وقتي به سن بلوغ ميرسند اگرفقط يكنفر پرنده راتيمار كند كاسكو صاحبش را بعنوان جفت خودش انتخاب ميكند(من اين مطلب را دركتابي ازآقاي مسعود هاشمي خوانده ام واين مسئله بمن ثابت شده)
ونكته ديگر تعيين جنسيت كاسكوي نرياماده ازروي ظاهر كار تقريباً غيرممكني است وفقط به حدس وگمان بايد بسنده كرد.
بهر حال اينها قسمتي از تجربيات شخصي من در رابطه با كاسكو بود وممكن است ديگران نظري خلاف براين داشته باشند بسيارخوشحال ميشوم اگراز اطلاعاتشان بهره ببرم ... موفق باشيد :icon_cool

سلام
من که تموم پستها رو از اول خوندم حالا موندم کدوم حرف درسته !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(در مورد تشخیص سن)
رنک چشم که شما می گید یعنی دور چشم دیگه ؟(البته که همینه)

pejman_pet
31 May 2008, 03:49 PM
رنگ چشم یعنی عنبیه چشم هست :icon_surp

fishbaz
31 May 2008, 05:36 PM
سلام این اولین سوال منه تو این قسمت
هوش کاسکو نر بیشتره یا ماده ( البته میدونم ازروي ظاهر تقريباً غيرممكني هست تشخیص )
تو تهران از کجا میشه یه جوجه کاسکو تو مایه های قیمت 300- 350 پیدا کرد ؟

saadatmandi
1 June 2008, 05:06 PM
درسته که میگن پرنده فروشیهای مولوی رو جمع کردن؟
حالا مرکز تجمعشون کجاست؟

hamed2420
1 June 2008, 05:25 PM
با سلام

دوستان سعی کنید تو این فصل، توت سفید به کاسکو بدید. بسیار دوست داره...

ارادتمندم

pejman_pet
1 June 2008, 10:51 PM
فکر میکنمم هوش کاسکو نر بیشتر باشه یعنی راحت تر ارتباط برقرار کنه . مولوی هم جمع کردن فقط جمعه ها تو میدان هروی همون دروازه غار جمعه بازاره خیلی هم شلوغ میشه از متروی شوش 2 دقیقه پیاده راهه

saadatmandi
3 June 2008, 02:21 PM
ببخشید
وسایل جانبی (اسباب بازی و مکمل غذایی و قفس ....)رو از کجا میشه تهیه کرد

pejman_pet
4 June 2008, 12:52 AM
وسایل جانبی و قفس رو اکثر پرنده فروشی ها دارن اگه ادرس پرنده فروشی میخای بگو کدوم سمت تهرانی که بهتر بتونیم کمکت کنیم اگه پارک لاله نزدیکت هست من اونجارو پیشنهاد میکنم ولی خب جاهای دیگه هم هست اگه خاستی بگو بهت ادرس بدیم

saadatmandi
4 June 2008, 12:09 PM
من بچه حاشیه تهران هستم راه آهن و شوش هم نزدیک هست و هم پارک لاله یه مسافت داره برام .بیشتر وسایل بازی می خوام واسه طوطی (کاسکو) یه پرنده فروشی تو انقلاب بود رفتم واسه طوطی هیچی نداشت کاسکو هاش رو هم می گفت جوجه هستن فقط یکیشون جوجه بود بقیه هم سن بابا بزرگ من بودن دیدم خالی بنده حال نکردم .

saadatmandi
4 June 2008, 02:21 PM
نظرتون درباره کاسکوی من چیه ؟
حدس می زنین سنش چقدر باشه؟

http://www.robatkarim.net/images/silver.jpghttp://robatkarim.net/image/silver.jpg

@nim
16 June 2008, 09:19 AM
کاسکو خوبیه من فکر میکنم 1 سال رو داشته باشه

tupac
19 June 2008, 07:14 PM
پارك لاله خوب نيستش اينگار پرندهاش مريض بودن.

Mamad_Javad
28 June 2008, 10:30 AM
من میخوام بیام تهران

از کجا میتونم کاسکو تهیه کنم ! از کجا بفهمم سالمه و سنش زیاد نیست؟

من خیلی پول ندارم نژاد های مختلف داره ؟ قیمت ها شون چه طوره؟ با 150 تومن میشه گرفت؟

pejman_pet
28 June 2008, 02:20 PM
نه عزیزم با 150 میتونی شاه طوطی بگیری کمکم باید 300 داشته باشی نیای تهران بهتره

ALIZARE DJ
30 June 2008, 12:11 AM
:icon_coolسلام من تازه به اين جمع اظافه شدم اخه امسال چون جلوي ورود جوجه كاسكو هارو گرفتن قيمتش گرون شده قبلا با150 ميشد جوجه كاسكو ي خوب گير آورد اما حالا با300 تومن يك جوجه مردني بهت مي دن

ALIZARE DJ
2 July 2008, 11:55 PM
اگر كسي كاسكو دم قرمزخواست من ميتونم براتون يك چيز خوب گير بيارم كه جوجه هم باشه كه نور علي نوره درضمن كاكادو و آراهم داريم كه همه جوجه هستند الان فصلشه زود باشيد انواع قفس هاي تزييني وانواع كتاب درزمينه ي كاسكو وانواع طوطي اگر كسي خواست پيغام بذاره تا من براش بگيرم به من اعتماد كنيد:icon_evil

ALIZARE DJ
2 July 2008, 11:59 PM
بابا چرا كسي جواب آدمو نميده تايپيك طوطي فعال تره:icon_conf

ALIZARE DJ
3 July 2008, 12:17 AM
كسي اگه كاسكوي دم سياه داشت مثل saadatmandi (http://www.phalls.com/member.php?u=3813) جون پيغام بذاره من ميخوام بخرم

pejman_pet
3 July 2008, 01:05 AM
من میخام کاسکو بگیرم یه چیزه خوب میخام پول هم زیاد ندارم

saadatmandi
12 July 2008, 04:30 PM
خرید رو بزار واسه پاییز.قیمت فکر کنم پایین تر بیاد

mohammad51
12 July 2008, 04:33 PM
دوستان عزيز

همون طور كه قبلا هم گفتم در مورد خريد و اين طور مسائل فقط در پيغام خصوصي و يا پيغام پروفايلتون نه در تاپيك اصلي :icon_cool

sogoli
12 July 2008, 04:52 PM
شرکت اذرخش طبرستان(ابراهیمی) یه تبلیغی کرده که کاسکو رو به طریقه صنعتی پرورش میده و جوجه شو 800 تومن میفروشه.ایا ارزش داره بجای خردین جوجه 300 تومنی ، از این جوجه ها بخرم؟

mohammad51
12 July 2008, 05:54 PM
شرکت اذرخش طبرستان(ابراهیمی) یه تبلیغی کرده که کاسکو رو به طریقه صنعتی پرورش میده و جوجه شو 800 تومن میفروشه.ایا ارزش داره بجای خردین جوجه 300 تومنی ، از این جوجه ها بخرم؟

دوست عزيز

جوجه هايي كه اقاي ابراهيمي ميفروشه فقط خاصيتش اينه كه از انسان نميترسه چون از جوجگيش تو دست انسان بزرگ ميشه و با اين قيمت ارزش خريدن نداره و شما اگر يك جوجه سالم و سر حال پيدا كني بعد از مدت كوتاهي با شما انس ميگيره ومشكلي نخواهد داشت:icon_cool

hassan673
14 July 2008, 11:36 PM
باسلام قیمت کاکادوهای شما چنده

@nim
15 July 2008, 01:57 AM
باسلام قیمت کاکادوهای شما چنده
سلام دوست عزیز منظورت از کاکادوهای شما چیه ؟:icon_twis
کلا قیمت کاکادو از 900 هست تا 1800 که البته وحشی هاشو میتونی با قیمت کمتری بخری !
اگر کاکادو خواستی برام PM بزار تا بهت یکیو معرفی کنم !:icon_mad:

saadatmandi
20 July 2008, 12:03 PM
چقدر خلوت شده قسمت پرندگان دیگه کسی انگار سر نمیزنه به اینجاها

@nim
20 July 2008, 01:54 PM
دلیلش اینه که خیلی از دوستامون از phalls رفتن !:icon_cry:

chakeri
21 July 2008, 01:26 AM
سلام من تازه اینجا رو دیدم
من یه کاسکو دارم الانم چند روزیه که با پاش خیلی ور میره و بعضی وقتا هم به پاش حمله میکمه تو کتاب کاسکو تالیف دکتر احسان مقدم خوندم عصبی ولی چون اکثر مطالبش اشتباهه می خواستم بدونم عصبی هست؟
تو مشهد هم یه کاسکو بالای سه سال دیدم فکر کنم پر ریزی سالیانه داشت به 200 تومان

@nim
21 July 2008, 02:03 AM
سلام من تازه اینجا رو دیدم
من یه کاسکو دارم الانم چند روزیه که با پاش خیلی ور میره و بعضی وقتا هم به پاش حمله میکمه تو کتاب کاسکو تالیف دکتر احسان مقدم خوندم عصبی ولی چون اکثر مطالبش اشتباهه می خواستم بدونم عصبی هست؟
تو مشهد هم یه کاسکو بالای سه سال دیدم فکر کنم پر ریزی سالیانه داشت به 200 تومان
پاشو زخمی هم میکنه ؟!
یا فقط باهاش ور میره ؟
کلا منم فکر میکنم عصبی باشه تو این فصل کاسکوها اینجورین ضعیف میشن و میرن تولک بهش هفته ای دو بار مولتی ویتامین انسانی بده هر دفعه 10 قطره !

البته فکر میکنم سایر دوستان اطلاعات بهتری داشته باشن !:icon_arro

chakeri
21 July 2008, 02:17 AM
نه ضخمی که نمی کنه فردا میبرمش پیش متخصص
ایا واکسنی هم لازمه؟

@nim
21 July 2008, 02:25 AM
واکسن نیوکاسل براش بزن ( دور چشمی البته )
واکسن مخصوص کاسکو رو اگر گیر بیاری خوبه ولی تو ایران این واکسن خیلی کمه و واکسنهایی که میزنن به کاسکوها ماله طیور صنعتی هستش و این واکسنها فقط و فقط روی طیور صنعتی تاثیر میکنه و در کاسکو مقامت بسیار ضعیفی ایجاد میکنه که نزدنش بهتره ... ولی واکسن نیوکاسل رو حتما براش بگیر !
اگر واکسنش رو خواستی بهم بگو تا یکیو بهت معرفی کنم !

chakeri
21 July 2008, 02:39 AM
شناسنامه چی میشه گرفت؟

@nim
21 July 2008, 02:44 AM
چرا که نه؟!
هیچ کاری نشد نداره !:icon_wink
شناسنامه رو معمولا باید وقتی کاسکو سنش پایینه گرفت ولی اگر دامپزشک آشنا باشه همه چیز حلٌه !

chakeri
21 July 2008, 02:54 AM
کاسکوی من نا بالغه و تقریبا 10 ماهشه
حالا خرجش چقده؟

@nim
21 July 2008, 02:59 AM
شناسنامه که خرجی نداره !
یعنی من یادم نمیاد تا حالا برای شناسنامه هزینه پرداخته باشم
اینو دیگه نمیدونم که جاهای دیگه پولی بگیرن یا نه !:icon_razz

chakeri
21 July 2008, 03:03 AM
ااااااااااااااااااااااااااااااااااا...
پس همین فردا اقدام می کنم

pejman_pet
21 July 2008, 01:11 PM
برای گرفتن شناسنامه بینالمللی باید ازمایش dna انجام بشه و هزینه داره اینی که مراکز دامپزشکی میدن سندیت نداره و صرفا یک کاغذ با مشخصات کاسکوی شماست اینارو مراکز برای تبلیغ خودشون اسمشو گذاشتن شناسنامه
منظور دوستمون از واکسن دور چشمی نفهمیدم احتمالا منظورش قطره چشمی هست چون واکسن دور چشمی نداریم برای کاسکو هم اگه سراغ پرهای سینه و زیر بال و غیره بره میگن بیماری پر کنی گرفته که 200 تومان هم گرونه
چون 10% احتمالخوب شدنش هست این پر کنی بیماری روانی هست که در اثر تنشهای رفتاری بی توجهی و گاهی برای جفت خاستن پر کن میشه درمان خاصی هم نداره . کاسکوی شما اگه فقط با پاش مشکل داره احتمال داره بیماری قارچی داشته باشه و یه متخصص برات حلش میکنه

@nim
21 July 2008, 03:35 PM
منظور دوستمون از واکسن دور چشمی نفهمیدم احتمالا منظورش قطره چشمی هست چون واکسن دور
دقیقا منظورم همین قطره چشمی بود حواسم نبود چون چند وقت پیش رفته بودم داروخانه دامپزشکی گفتش واکسن دور چشمی دارم برای نیوکاسل:icon_twis ( به خاطر این که اصلا چیزی حالیش نبود )
منم برای همین حرف اون آقا رو تکرار کردم :icon_arro :icon_wink

chakeri
21 July 2008, 03:35 PM
این کاسکو پرای دمش ریخته بود
یک مشکل دیگم هم که امروز دیدم اینه که اول سرش رو تکون میده بد با نکش به دیواره قفس ضربه میزنه به نضر شما می تونه شپش باشه؟

pejman_pet
21 July 2008, 06:31 PM
با این نشانه ها که میگی احتمال عصبی شدن کاسکوی شما زیاده ولی تا یه متخصص نبینه نمیتونی نظر خاصی بدی علاعم اصلی نیوکاسل هم گردن پیچ شدن یا تیک عصبی هستش که احتمال زیاد نیوکاسل نیست اگه به متخصص مراجعه کنی یک چک اپ کامل بکنه که خیالت راحت بشه

chakeri
21 July 2008, 07:33 PM
خوب مشکل من اینه که اهلی نیست ایا بازم برم پیش متخصص؟

pejman_pet
21 July 2008, 08:27 PM
اره مهم نیست اونا خودشون میدونن چیکار کنن اگه نگران سلامتیش هستی حتما این کارو بکن

chakeri
22 July 2008, 03:32 PM
یک کتاب هست به نام پرورش.نگهداری و بیماری های کاسکو تالیف احسان مقدم بیماری ها رو خوب توضیح داده

chakeri
24 July 2008, 03:15 PM
با این نشانه ها که میگی احتمال عصبی شدن کاسکوی شما زیاده ولی تا یه متخصص نبینه نمیتونی نظر خاصی بدی علاعم اصلی نیوکاسل هم گردن پیچ شدن یا تیک عصبی هستش که احتمال زیاد نیوکاسل نیست اگه به متخصص مراجعه کنی یک چک اپ کامل بکنه که خیالت راحت بشه
بعد از اینکه چند بار با دست بهش ذرت دادم اون علایم تقریبا از بیم رفت ولی هنوز کمی از اون حالات رو داره ولی مثلا وزی یک بار .داره خوب میشه:icon_excl
کسی از دوستان نمی دونه چطور بهش یاد بدم تو قفسش مدفوع کنه؟

pejman_pet
25 July 2008, 12:23 AM
این کارو هیچ وقت نمیتونی بهش یاد بدی اگه بهش توجه زیاد داشته باشی کم کم خوب میشه ایشالا که طوری نیست

chakeri
25 July 2008, 01:32 AM
یه جا خوندم که نباید بهش خیار و کاهو دادمیشه علتشو بگی؟

pejman_pet
25 July 2008, 12:43 PM
علتش سرد بودن خیار و کاهو هستش که فورا حیوونو دچا اسهال میکنه که باعث کم شدن غذا و از دست دادن اب بدن میشه

chakeri
27 July 2008, 03:10 PM
اگه زیاد ندی چی؟

mohammad51
27 July 2008, 03:16 PM
اگه زیاد ندی چی؟

دوست عزيز

شما ميتونيد به مقدار كم به پرندتون كاهو و خيار بديد البته خيار رو كمتر استفاده كنيد:icon_cool

saadatmandi
27 July 2008, 03:23 PM
من تو کتاب خوندم یکی از غذاهای کاسکو کاهو می باشد فکر نمی کنم کم اون اسهال آور باشد.

chakeri
27 July 2008, 03:27 PM
من چند باری بهش دادم و مشکلی نداشته
چند روزیه که براش کاج میذارم و اون رفتاری رو که به پاش حمله می کرد حالا روی کاج اجرا می کنه این کارش مشکلی نداره؟
توی یه کتاب خوندم که کاسکوی نر چشم بیضی شکل و لکه ی سیاه جانبی داره ولی ماده چشم گرد و بدون لکه البته یه چیز تجربیه.

chakeri
27 July 2008, 04:32 PM
گياهان سمي براي کاسکو عبارت اند از:
گل شيپوري.ازاليا و ازالياي وحشي.ميوه تمشک سمي.ميوه ي نارس اوکادو.بلادون.تاجريزي.جلبک هاي سبز ابي.باقلاي مازندران.جاروب.ريش بابا ادم.الاله.تخم گياه کرچک.هسته و برگ گيلاس.گشنيز.گل گاوزبان.گل نرگس.ريواس.بادمجان نارس وبرگ بادمجانو...
برگرفته از کتابي که قبلا گفتم

@nim
29 July 2008, 01:53 PM
من چند باری بهش دادم و مشکلی نداشته
چند روزیه که براش کاج میذارم و اون رفتاری رو که به پاش حمله می کرد حالا روی کاج اجرا می کنه این کارش مشکلی نداره؟

من فکر میکنم که کاسکوتون احتمالش هست که مشکل عصبی داشته باشه
فکر کنم بهتر باشه به یه متخصص مراجعه کنید تا مطمین شوید از اینکه کاسکوتون چیزیش نیست:icon_neut

Mahan
29 July 2008, 04:27 PM
اینم عکس فریبرز:icon_wink ما ممنون می شم نظرتون رو بدید.

http://i36.tinypic.com/2606a9s.jpg

@nim
29 July 2008, 06:32 PM
اینم عکس فریبرز:icon_wink ما ممنون می شم نظرتون رو بدید.

دوست عزیز بهتر بود عکسشو از کنار میگرفتی تا چشماش معلوم بشه ولی من حدس میزنم سنش بالای 1.5 -2 سال باشه
حرف میزنه ؟:icon_ques

chakeri
30 July 2008, 03:00 AM
کاسکوی خوبی داری نگفتی حرف میزنه یا نه؟

Mahan
30 July 2008, 01:32 PM
سنش که 10 روز دیگه می شه 1 سالش ولی اسم منو مثل سوت می زنه زیاد باهاش وقت ندارم تمرین کنم. صدام رو ضبط کردم تا براش بزارم ولی رو دست نمیاد ولی میزاره بیرون از قفس سرشو ناز کنم.

@nim
30 July 2008, 01:40 PM
سنش که 10 روز دیگه می شه 1 سالش ولی اسم منو مثل سوت می زنه زیاد باهاش وقت ندارم تمرین کنم. صدام رو ضبط کردم تا براش بزارم ولی رو دست نمیاد ولی میزاره بیرون از قفس سرشو ناز کنم.
شما اینو چند وقتش بود خریدین ؟:icon_neut

Mahan
30 July 2008, 02:14 PM
دوست عزیز بهتر بود عکسشو از کنار میگرفتی تا چشماش معلوم بشه:icon_ques

بفرمایید :

http://i34.tinypic.com/104n3fq.jpg (http://www.phalls.com/%3Ca%20href=)

[
شما اینو چند وقتش بود خریدین ؟:icon_neut9 ماه

@nim
30 July 2008, 02:35 PM
بفرمایید :

[

9 ماه
کاملا درسته کاسکو خوبیه کاسکوتون جوونه و خیلی بامزس :icon_arro:icon_wink

Mahan
30 July 2008, 02:45 PM
ممنون در ضمن من اینو 400 تومن خریدم. آیا خوب خردیم؟ ممنمون از پاسخگویی شما.

@nim
30 July 2008, 03:33 PM
ممنون در ضمن من اینو 400 تومن خریدم. آیا خوب خردیم؟ ممنمون از پاسخگویی شما.
به نظر من که خوب خریدی الان قیمت کاسکو همینه :icon_wink

chakeri
31 July 2008, 01:21 AM
یکم گرونه ولم خیلی خوبه حتما بهش برس که مس کاسکوی من عصبی نشه البته مال من دیگه کم کم داره خوب میشه اسمشم رابی هست به معنای یاغوت سرخ(سیاهش سخت بود نذاشتم)

eastern
31 July 2008, 03:01 PM
دوستان عزیز دقت بفرمایید.

لطفا پیش از ارسال عکس اندازه آن را با استفاده از سایتهای tinypic.com ، imageox.com و .. کوچک کنید تا صفحات تاپیک سریعتر باز شوند.

saadatmandi
31 July 2008, 06:40 PM
ماهان كاسكوي شما خوب هم تربيت شده درسته. فكر كنم بزاره نازش هم كني . درسته؟

Mahan
1 August 2008, 12:31 AM
ماهان كاسكوي شما خوب هم تربيت شده درسته. فكر كنم بزاره نازش هم كني . درسته؟

آره وقتی از بیرون دستمو می کنم تو قفس سریع کلش رو خم می کنه تا نازش کنم ولی فروشنده گفت زیاد با کلش ور نرو! چرا؟
ولی از تو قفس بعضی موقع گازهای دردناکی می گیره.

chicken
2 August 2008, 10:39 AM
سلام خوش بحالتون کاسکو دارین خیلی دوست دارم یه کاسکو داشته باشم ولی پولم نمیرسه با این پول ما فقط یه جفت عروس میشه خرید.دوستان به نظر شما می ارزه یه سال صبر کنم و پول جمع کنم و یه کاسکو بگیرم؟چون الان میخوام یه جفت عروس بگیرم.

@nim
2 August 2008, 07:44 PM
سلام خوش بحالتون کاسکو دارین خیلی دوست دارم یه کاسکو داشته باشم ولی پولم نمیرسه با این پول ما فقط یه جفت عروس میشه خرید.دوستان به نظر شما می ارزه یه سال صبر کنم و پول جمع کنم و یه کاسکو بگیرم؟چون الان میخوام یه جفت عروس بگیرم.
سلام دوست عزیز
به نظر من که می ارزه اگر صبر کنی و یه کاسکو بگیری البته اینو هم باید بگم که کاسکو سبز هم هست که ارزونتره قیمتش حدود 240-260 ( که هوش خوبی هم داره ):icon_sad:
واقعا کاسکو پرنده فوق العاده ای هستش :icon_wink

@nim
2 August 2008, 07:48 PM
آره وقتی از بیرون دستمو می کنم تو قفس سریع کلش رو خم می کنه تا نازش کنم ولی فروشنده گفت زیاد با کلش ور نرو! چرا؟
ولی از تو قفس بعضی موقع گازهای دردناکی می گیره.
سلام ...
به نظر من که پرنده فروش برای این گفته خیلی با کلش ور نرو چون که میگن پرنده لوس میشه و اینجور حرفا !:icon_razz
و اینطور که من شنیدم ( از پرنده فروشا ) میگن که پرنده لوس حرف زدن دیرتر یاد میگیره ولی من خودم یه نفر میشناسم که کاسکوش همینجوری بود ولی الان 30 کلمه حرف میزنه :icon_sad::icon_wink

ALIZARE DJ
3 August 2008, 08:22 PM
سلام دوستان من ديگه فروشنده نيستم خريدار هم نيستم هرچي داشتم يكجا فروختم 13 ميليون الان يك جوجه كاسكو دارم به نام كاسپر-ويك طوطي سبز نر به نام فندق كه هر دو وحشي هستند ولي ازدست غذا مي گيرن

chakeri
5 August 2008, 12:08 AM
کاسکوم خوب شد:icon_arroحالا فکر کنم دیگه وقت تربیتشه الان از دستم غذا میگیره دستمم که تو قفس میبرم نزدیکش کاری نداره به نظر دوستان میزاره بهش دست بزنم؟
به نظر شما تخم هندوانه براش مشکلی ایجاد میکنه؟

ALIZARE DJ
5 August 2008, 12:18 AM
نه فكر نكنم. ببين اگه مي ذاره دستتو سمت پاهاش ببري واونارويك كم فشار بده اگه يك كم اهلي باشه مياد رو دستت:icon_mrgr

chakeri
5 August 2008, 12:24 AM
بنده از نوک تیزش وحشت دارم:icon_razzایشوم اهل میوه ی کاج و سفال هم نیستند و نوک بسیار تیزی دارن البته وقتی بهش غذا میدم رو نکشم دست میکشم ولی سریع خودشو میکشه عقب.

@nim
5 August 2008, 12:27 AM
کاسکوم خوب شد:icon_arroحالا فکر کنم دیگه وقت تربیتشه الان از دستم غذا میگیره دستمم که تو قفس میبرم نزدیکش کاری نداره به نظر دوستان میزاره بهش دست بزنم؟
به نظر شما تخم هندوانه براش مشکلی ایجاد میکنه؟
درود بر شما
از اینکه کاسکوت خوب شد خیلی خوشحال شدم :icon_wink
من که اصلا ادعایی در تربیت کاسکو نداشتم و ندارم :icon_twis ولی گرسنه گذاشتن پرنده به نظر من بهترین نتیجه رو میده برای اهلی کردن پرنده ... به نظر من اگر گرسنش بزاری و یکم صبر کنی به زودی کاسکوت اهلی میشه و در ضمن هیچ وقت کاسکوتو دعوا نکن :icon_arro
نظر سایر دوستان چیه ؟

chakeri
5 August 2008, 12:31 AM
البته به نظر من و تو یه کتابم نوشته و تو مستند هم دیدم که برای تربیت باید از خوراکی هایی که دوست دارند استفاده کرد.

@nim
5 August 2008, 12:46 AM
البته به نظر من و تو یه کتابم نوشته و تو مستند هم دیدم که برای تربیت باید از خوراکی هایی که دوست دارند استفاده کرد.
کاملا درست ولی منظور من از گرسنگی اینه که همراه با پاداش باشه یعنی وقتی گرسنش گذاشتیم بعدش ( یعنی وقتی کاسکو گرسنگی کشید ) برای اینکه پرنده به ما اعتماد کنه خوراکی های که دوست دارنو بهشون بدیم:icon_wink

chakeri
5 August 2008, 12:52 AM
بنده این روش رو قبلا رو یه کایکوی دیگه امتحان کردم اوم باهام خوب بود ولی وقتی دید عمدا بهش غذا نمیدم دیکه باهام کنار نیومد و لازم به ذکره که کاسکو ها حافظه ی بسیار قوی دارند و هیچ چیز به سادگی از یادشون نمیره.

Mahan
5 August 2008, 01:02 AM
یه عکس بهتون نشون بدم دلتون کباب بشه!

http://www.cityparrots.org/wp-content/uploads/2006/08/dooie-grijzen.jpg

@nim
5 August 2008, 01:24 AM
یه عکس بهتون نشون بدم دلتون کباب بشه!

http://www.cityparrots.org/wp-content/uploads/2006/08/dooie-grijzen.jpg

واقعا ناراحت کننده هستش :icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry: :icon_cry:
ما آدما واقعا داریم چیکار میکنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟:icon_bigg

شاهرخ ا
5 August 2008, 02:58 PM
با عرض پوزش از دوستان عزيز از شما خواهش مي كنم اگر راجع به مطلبي اطلاعات كافي نداريد و يا اطمينان از صحت حرفاتون نداريد اينجا عنوان نكنيد چون ديگران هم به اشتباه مي افتند...كاسكو يا African Grey Parrot يا همون طوطي خاكستري افريقايي با استعداد ترين طوطي روي كره زمين مي باشد...بعد از اين گونه طوطي ميتوان از آمازونها(به غلط به كاسكوي سبز معروفه!!!) و اكلكتوسEclectus يا همون الكاتوس نام برد البته گونه هاي بسياري از طوطيان هستند كه مي تونن تا 30-40 كلمه صحبت كنند اما كيفيت تلفظ كلمات و طنين صدا اصلا به پاي كاسكو نميرسه مثلا طوطي Indian Ring Neck كه دو گونه معروف آن كه بومي ايران هم هستند و به شاه طوطي و ملنگو معروفند مي توانند صحبت كنند.گونه هاي ديگر طوطيان مانند كاكادو..كوكاتيل يا همون عروس هلندي..Love birdيا همون كوتوله برزيلي كه اصلا هيچ ارتباطي به برزيل نداره و بومي استراليا هست...ماكو يا آرا...مه ير...سنگال...كانور ...كواكر....و حتي همين مرغ عشق خودمون كه در اروپا به بوگريگر يا باجي معروف هست مي تونن كلماتي رو تقليد كنند.كلا كاسكو 2 نوع داره 1-كونگو يا دم قرمز 2- تيمنه يا دم شكلاتي يا دم نباتي و لا غير....استعداد صحبت در هر دو يكسان هست..كونگو دمي قرمز بدني خاكستري و منقاري كاملا سياه داره و از تيمنه كمي بزرگتره و حساستر هست كه بيشتر بيماري عصبي پر كني رو مي گيره....تيمنه دمي تيره و شكلاتي داره بدني خاكستري تيره كه از كونگو تيره تره و منقاري كه سطح جلوي آن رنگ قهوه اي و فندقي هست....لطفا نگوييد كاسكوي سبز لجني اين طوطي كاسكو نيست اين همون آمازون هست كه گونه متداول آن در ايران Orang winged يا سر بال نارنجي هست و هيچ ارتباطي به كاسكو نداره و استعداد آن يك دهم كاسكو هم نيست...از گونه هاي با استعداد آمازون كه رغيب كاسكو هستن مي توان به Blue fronted يا پيشاني آبي و Yellow naped يا پشت گردن زرد اشاره كرد كه در ايران شايد 2-3 عدد موجود باشه كه يكيش در باغ وحش كيش هست ...جالب اينجاست كه اسم طوطيهارو اكثرا از روي رنگ اونها انتخاب مي كنند.بد نيست بدانيم طوطيها بومي كجا و يا زادگاه اصلي آنها كجاست: كاسكو بومي افريقاي مركزي و غربي هست(كشور كونگو و نيجريه و چند كشور افريقايي ديگر) طوطي سنگال از اسمش معلومه كه بومي كشور سنگال هست كاكادو ها عروسهاي هلندي كوتوله برزيلي و لوري كيتها همگي بومي استراليا هستند شاه طوطي و ملنگو بومي هند و ايران هستند تمامي آمازونها و ماكو ها يا آرا ها بومي امريكاي جنوبي و بيشتر جنگلهاي آمازون هستند.
اين اطلاعات رو من از مطالعات و فيلمهاي آموزشي خارجي و سفرهايي كه جهت ماموريت كاري داشتم و همچنين به دليل علاقه شديد به طوطي ها و داشتن اكثر آنها در منزل و پرورش و تر بيت و به سخن آوردن آنها بدست آوردم..نگران نباشين اين اطلاعات درسته بهش اطمينان كنيد...راستي بد نيست در مورد روش تشخيص سن كاسكو بگم:كاسكو از زماني كه از تخم در مياد تا 3 ماهگي كه به جوجه گوشتي معروفه عنبيه چشمش كاملا سياه هست تا 9 ماهگي رفه رفته خاكستري تيره ميشه تا 14 ماهگي خاكستري روشن تا 24 و 28 ماهگي سفيد و زماني كه 3 تا 3.5 سالش ميشه چشمش زرد ميشه و بالغ ميشه اما در 7 سالگي مي تونه تخم بگذاره توجه داشته باشين كه جوجه گوشتي كاسكو بسيار در ايران كم هشت و يكي دو نفر در مازندران و اصفهان خودشون توليد دارن يعني توانسته اند كاسكو رو جفت كنن و ازش جوجه بكشن بقيه كاسكو ها وارداتي بصورت قاچاق هست ..يادتون باشه چشم كاسكو در هنگام خريد خاكستري يا دودي و يا سفيد باشه..اين رنگ چشم يعني كاسكو بالغ نشده و مي توان تربيتش كرد و صد در صد به حرف مياد...نكته مهم در تربيت و اهلي كردن هر حيواني اين هست كه بالغ نشده باشه و اصطلاحا در مورد پرندگان جوجه باشه...جوجه اين نيست كه پر در نياورده باشه و يا جسه كوچكي داشته باشه..يعني بالغ نشده باشه...كاسكو در 3-4 ماهگي درست شبه و هم هيكل بالغها ميشه ..كاسكويي كه چشمش زرده معلوم نيست چند سالشه ممكنه 3 يا 4 يا 5 يا برو تا 70 سالش باشه...عمر كاسكو 70 سال هست...تا 7 سالگي استعداد خوبي براي تعليم و سخن گويي داره (به شرطي كه قبل از 3 سالگي تربيت شده و به حرف آمده باشه) اما بعد از 7 سالگي به دليل بلوغ جنسي و جفت خواهي ماده ها بسيار افت مي كنند اما نرها كمي افت مي كنند...طرز تشخيص نر و ماده اين طوطي از روي ظاهر و سر و كله بسيار مشكل و براي اساتيد هم نشدني است فقط با آزمايش خون مي توان مشخص شود.نرها سري بزرگتر از ماده ها دارند اما ماده هاي كله گنده زيادي هم وجود دارد كه نمي توان اندازه سر رو فرمولي براي تشخيص جنسيت كاسكو كرد...مراحل رام كردن كاسكو:1-انداختن قار يا صداي خشن طبيعيش 2-از دست دان گرفتن3-سر دادن كه از اين لحظه به بعد با صاحبش رفيق ميشه 4-روي دست آمدن ..لازم به ذكر است كه كاسكو اگر استعداد متوسطي براي حرف زدن داشته باشه و شما به درستي باهاش كار بكنيد و تعليمش بديد از زماني كه كاملا وحشي هست و قار مي كشه تا زماني كه اولين حرف رو بگه حدود 4-5 ماه طول ميكشه .تمامي مراحل رام كردن كاسكو و كلا طوطيها روشهاي خاصي داره كه من اگر فرصت بكنم به ديتيل براتون مي گم تا با خيال راحت برين 1 كاسكو بخرين و بعد از 1 سال يك كاسكوي رام رو دست بيا داشته باشين كه حد اقل 20 كلمه حرف بزنه...هميشه استارت حرف زدن كاسكو زمان بر و مشكله اما اگر اولين كلمه رو بگه مثلا سلام يا بابا يا كاسكو بعد از اين فقط 3-4 روز زمان مي بره كه كلمات آسون ديگه رو هم يادش بدين يعني براي هر كلمه 3-4 روز زمان مي بره...قيمت كاسكوي كال يا خام يا وحشي قار كش اگر چشم دودي و يا چشم سفيد باشه دم قرمز 400-450 هزار تومان و دم شكلاتي 140-200 هزار تومان بسته به زيبايي ظاهري و خوش بر و رو بودنش داره...فعلا با اجازه اساتيد خودم.

@nim
5 August 2008, 03:08 PM
با عرض پوزش از دوستان عزيز از شما خواهش مي كنم اگر راجع به مطلبي اطلاعات كافي نداريد و يا اطمينان از صحت حرفاتون نداريد اينجا عنوان نكنيد چون ديگران هم به اشتباه مي افتند...كاسكو يا African Grey Parrot يا همون طوطي خاكستري افريقايي با استعداد ترين طوطي روي كره زمين مي باشد...بعد از اين گونه طوطي ميتوان از آمازونها(به غلط به كاسكوي سبز معروفه!!!) و اكلكتوسEclectus يا همون الكاتوس نام برد البته گونه هاي بسياري از طوطيان هستند كه مي تونن تا 30-40 كلمه صحبت كنند اما كيفيت تلفظ كلمات و طنين صدا اصلا به پاي كاسكو نميرسه مثلا طوطي Indian Ring Neck كه دو گونه معروف آن كه بومي ايران هم هستند و به شاه طوطي و ملنگو معروفند مي توانند صحبت كنند.گونه هاي ديگر طوطيان مانند كاكادو..كوكاتيل يا همون عروس هلندي..Love birdيا همون كوتوله برزيلي كه اصلا هيچ ارتباطي به برزيل نداره و بومي استراليا هست...ماكو يا آرا...مه ير...سنگال...كانور ...كواكر....و حتي همين مرغ عشق خودمون كه در اروپا به بوگريگر يا باجي معروف هست مي تونن كلماتي رو تقليد كنند.كلا كاسكو 2 نوع داره 1-كونگو يا دم قرمز 2- تيمنه يا دم شكلاتي يا دم نباتي و لا غير....استعداد صحبت در هر دو يكسان هست..كونگو دمي قرمز بدني خاكستري و منقاري كاملا سياه داره و از تيمنه كمي بزرگتره و حساستر هست كه بيشتر بيماري عصبي پر كني رو مي گيره....تيمنه دمي تيره و شكلاتي داره بدني خاكستري تيره كه از كونگو تيره تره و منقاري كه سطح جلوي آن رنگ قهوه اي و فندقي هست....لطفا نگوييد كاسكوي سبز لجني اين طوطي كاسكو نيست اين همون آمازون هست كه گونه متداول آن در ايران Orang winged يا سر بال نارنجي هست و هيچ ارتباطي به كاسكو نداره و استعداد آن يك دهم كاسكو هم نيست...از گونه هاي با استعداد آمازون كه رغيب كاسكو هستن مي توان به Blue fronted يا پيشاني آبي و Yellow naped يا پشت گردن زرد اشاره كرد كه در ايران شايد 2-3 عدد موجود باشه كه يكيش در باغ وحش كيش هست ...جالب اينجاست كه اسم طوطيهارو اكثرا از روي رنگ اونها انتخاب مي كنند.بد نيست بدانيم طوطيها بومي كجا و يا زادگاه اصلي آنها كجاست: كاسكو بومي افريقاي مركزي و غربي هست(كشور كونگو و نيجريه و چند كشور افريقايي ديگر) طوطي سنگال از اسمش معلومه كه بومي كشور سنگال هست كاكادو ها عروسهاي هلندي كوتوله برزيلي و لوري كيتها همگي بومي استراليا هستند شاه طوطي و ملنگو بومي هند و ايران هستند تمامي آمازونها و ماكو ها يا آرا ها بومي امريكاي جنوبي و بيشتر جنگلهاي آمازون هستند.
اين اطلاعات رو من از مطالعات و فيلمهاي آموزشي خارجي و سفرهايي كه جهت ماموريت كاري داشتم و همچنين به دليل علاقه شديد به طوطي ها و داشتن اكثر آنها در منزل و پرورش و تر بيت و به سخن آوردن آنها بدست آوردم..نگران نباشين اين اطلاعات درسته بهش اطمينان كنيد...راستي بد نيست در مورد روش تشخيص سن كاسكو بگم:كاسكو از زماني كه از تخم در مياد تا 3 ماهگي كه به جوجه گوشتي معروفه عنبيه چشمش كاملا سياه هست تا 9 ماهگي رفه رفته خاكستري تيره ميشه تا 14 ماهگي خاكستري روشن تا 24 و 28 ماهگي سفيد و زماني كه 3 تا 3.5 سالش ميشه چشمش زرد ميشه و بالغ ميشه اما در 7 سالگي مي تونه تخم بگذاره توجه داشته باشين كه جوجه گوشتي كاسكو بسيار در ايران كم هشت و يكي دو نفر در مازندران و اصفهان خودشون توليد دارن يعني توانسته اند كاسكو رو جفت كنن و ازش جوجه بكشن بقيه كاسكو ها وارداتي بصورت قاچاق هست ..يادتون باشه چشم كاسكو در هنگام خريد خاكستري يا دودي و يا سفيد باشه..اين رنگ چشم يعني كاسكو بالغ نشده و مي توان تربيتش كرد و صد در صد به حرف مياد...نكته مهم در تربيت و اهلي كردن هر حيواني اين هست كه بالغ نشده باشه و اصطلاحا در مورد پرندگان جوجه باشه...جوجه اين نيست كه پر در نياورده باشه و يا جسه كوچكي داشته باشه..يعني بالغ نشده باشه...كاسكو در 3-4 ماهگي درست شبه و هم هيكل بالغها ميشه ..كاسكويي كه چشمش زرده معلوم نيست چند سالشه ممكنه 3 يا 4 يا 5 يا برو تا 70 سالش باشه...عمر كاسكو 70 سال هست...تا 7 سالگي استعداد خوبي براي تعليم و سخن گويي داره (به شرطي كه قبل از 3 سالگي تربيت شده و به حرف آمده باشه) اما بعد از 7 سالگي به دليل بلوغ جنسي و جفت خواهي ماده ها بسيار افت مي كنند اما نرها كمي افت مي كنند...طرز تشخيص نر و ماده اين طوطي از روي ظاهر و سر و كله بسيار مشكل و براي اساتيد هم نشدني است فقط با آزمايش خون مي توان مشخص شود.نرها سري بزرگتر از ماده ها دارند اما ماده هاي كله گنده زيادي هم وجود دارد كه نمي توان اندازه سر رو فرمولي براي تشخيص جنسيت كاسكو كرد...مراحل رام كردن كاسكو:1-انداختن قار يا صداي خشن طبيعيش 2-از دست دان گرفتن3-سر دادن كه از اين لحظه به بعد با صاحبش رفيق ميشه 4-روي دست آمدن ..لازم به ذكر است كه كاسكو اگر استعداد متوسطي براي حرف زدن داشته باشه و شما به درستي باهاش كار بكنيد و تعليمش بديد از زماني كه كاملا وحشي هست و قار مي كشه تا زماني كه اولين حرف رو بگه حدود 4-5 ماه طول ميكشه .تمامي مراحل رام كردن كاسكو و كلا طوطيها روشهاي خاصي داره كه من اگر فرصت بكنم به ديتيل براتون مي گم تا با خيال راحت برين 1 كاسكو بخرين و بعد از 1 سال يك كاسكوي رام رو دست بيا داشته باشين كه حد اقل 20 كلمه حرف بزنه...هميشه استارت حرف زدن كاسكو زمان بر و مشكله اما اگر اولين كلمه رو بگه مثلا سلام يا بابا يا كاسكو بعد از اين فقط 3-4 روز زمان مي بره كه كلمات آسون ديگه رو هم يادش بدين يعني براي هر كلمه 3-4 روز زمان مي بره...قيمت كاسكوي كال يا خام يا وحشي قار كش اگر چشم دودي و يا چشم سفيد باشه دم قرمز 400-450 هزار تومان و دم شكلاتي 140-200 هزار تومان بسته به زيبايي ظاهري و خوش بر و رو بودنش داره...فعلا با اجازه اساتيد خودم.
مگه ما چی گفتیم که باعث گمراهی افراد بشه آقای دانشمند :icon_twis
اگر نمیدونی بدون من الان کاسکویی که دارم 10 کلمه حرف میزنه و با همین کارا به نتیجه رسیدم که شما میگی باعث گمراهی میشه و من از بچگی با حیوانات بزرگ شدم و زیر و بم کا دستمه
در ضمن اطلاعاتی که شما دادینو من تا به حال همه جا دیدم و همه مون میدونیم که کاسکو دو نوع داره و ...
در ضمن من همیشه پایین نوشته هام مینویسم که " نظر سایر دوستان چیه ؟ " من نظرم اینه هر کی چیز دیگه ای میدونه باید بیان کنه !
در ضمن از من دلخور نشو :icon_neut

شاهرخ ا
5 August 2008, 03:21 PM
من منظورم شما نبودين دوست عزيز...من هم ناراحت مي شم و هم خندم مي گيره كه بعضيها ميگن اگر كاسكوي سبز لجني بگيري بهتره آخه عزيز من كاسكو كه سبز لجني نميشه اون آمازونه نه كاسكو..در جايي خوندم يكي گفته بود يه كاسكوي 7 ماهه مي خام كه رنگ چشمش فرقي نميكنه چي باشه آخه قربونتون برم هر رنگي در چشم كاسكو نشون دهنده سن اون لحظه پرنده هست كه رفته رفته تغيير مي كنه تا به زرد برسه آيا ما كاسكوي 7 ماهه چشم زرد داريم؟يا چشم سفيد؟!!!كاسكوي 7 ماهه چشمش دودي هست اصلا از همين رنگ هست كه سنش رو ميشه تشخيص داد ....در ضمن من دانشمند نيستم و اين اطلاعاتي كه دادم در هر جايي ميشه پيدا كرد...در كتابهاي خارجي و ايراني و بهترينشون كتابهاي دكتر هاشمي در 3 جلد...چون من خودم اينها رو تجربه كردم و ديدم درسته گفتم و السلام.

Mahan
5 August 2008, 03:25 PM
بحث رو عوض کنیم. این کاسکوی ما وقتی دستمو از بیرون قفس می زارم اجازه می ده سرشو ناز کنم ولی از تو قفس گاز می گیره! چی کارش کنم گشنش بارم؟

@nim
5 August 2008, 03:27 PM
واقعا ازتون معذرت میخوام به خاطر کلمه دانشمند هم که گفتم ببخشید
به دل نگیرینا
در ضمن ورودتونو به phalls تبریک میگم

واقعا ببخشید

شاهرخ ا
5 August 2008, 03:50 PM
علتش اين هست كه شما از اول سر كاسكوتون رو از بيرون قفس نوازش كردين و خاروندين..كاسكو عادت كرده و اگر از داخل اين كار رو بكنين گاز مي گيره و نمي زاره يه چند روزي دستت رو ببر توي قفس و همون فيگوري رو به دستت بده كه از بيرون مي خاروني و سعي كن خيلي آروم دستت رو نزديك سرش بكني و بخاروني...خيالت راحت كه بعد از چند روز مي زاره در ضمن گرسنه نگهداشتن كاسكو فقط براي از دست دون گرفتن نيست بلكه براي تعليم خيلي شيرين كاريها از اين روش استفاده ميشه...يادت باشه غذاي اصلي كاسكو بر خلاف گفته خيلي از پرنده فروشيها تخمه آفتابگردون نيست بلكه انواع دانه ها و حبوبات و كرفس و بروكلي و ميوه جات هست ..شكلات آووكادو روغن زياد شيريني زياد و قهوه براي كاسكو بسيار خطرناكه..در خارج از ايران از تخمه آفتابگردون و بادام زميني خام كه همون پسته شام هست فقط به عنوان جايزه بعد از انجام دستور صاحب پرنده استفاده مي شه...يك اصل در مربي گري سيرك اين هست كه بايد از قانون دكتر فرانكل و پالوف استفاده كرد يعني بايد مثلا به كاسكو ياد داد كه اگر دستت رو جلو بياري بياد رو دستت و يه چيز خوشمزه بهش بدي....اولش سخته تا دوزاري كاسكو بيوفته كه منظور شما از جلو آوردن دست چيه اما اگر يك بار دستت رو جلو آوردي و كاسكو رو دستت آمد بايد بهش خوراكي بدي و چند بار حتي 100-200 با در روزهاي مختلف تكرار كني تا كاسكو شرطي بشه..البته يادت باشه بايد كاسكو رو گشنه نگهداشته باشي..ديدي در سيرك وقتي مربي اسبها شلاق مي زنه و اسبها روي دو پا بلند مي شن و يا با رقص راه مي رن بعد از اينكه تموم شد مربي يه چيزي ميده اسبه بخوره؟مربي قند ميده چون اسب قند رو خيلي دوست داره اصلا حيوانات رام شده بخاطر گرفتن همين خوراكي خوشمزه اين كارهارو انجام ميدن البته بعد از شرطي كردنشون

شاهرخ ا
5 August 2008, 04:08 PM
يك نكته بسيار مهم اينه كه اگر زياد با كاسكو رفيق بشين و سرش رو زياد بخارونين و نوازش كنين و زياد رو شونه و دستتون ببرينش اگر روزهايي كه نيستين يا گرفتارين توجه كمتري به كاسكو بكنين و بهش ور نرين كاسكو پر كن ميشه...يعني از غصه دوري شما و عدم توجه شما پرهاي سينه و دم رو ميكنه و مي جوه و اين ميشه يه عادت و به اين سادگيها از سر كاسكو نمي يوفته و اگر شديد بشه اينقدر ميكنه كه به نرمه پرهاي سفيد زير پرهاي خاكستريش برسه و حتي به گوشت تنش....وا ويلا ديگه اين كاسكو بدرد نمي خوره و يك قرون هم نمي ارزه....من همين اشتباه رو در مورد يك دم قرمز كردم و كاسكوم پر كن شد و سريع فروختمش...يادش به خير 60-70 كلمه حرف مي زد و شعر مرغ سحر رو مي خوند...دلم نيومد نگهش دارم تا سينه سفيد يا گوشتيش رو ببينم....يه پرنده فروش 3 سال پيش ازم 500 هزار خريد البته فهميد كه پر كن شده اما خيلي سينش خالي نشده بود..ببين چه كاسكوي پر حرفي بود كه كاسب اين كار كه خودشون خطم روزگارن كاسكومو اين قيمت ازم خريد..حيف شد.

Mahan
5 August 2008, 04:18 PM
یعنی من کلن با سرش ور نرم چون من بیرون از قفس نزدیک می شم اینگار سجده می کنه! از تو هم دست می برم باز سجده می کنه یه خرده قر مده گاز می گیره از دست غذا می گره در ضمن من تخمه شو از آلمان می خرم عکسشو بعدا براتون می زارم آیا این کافیه؟ اصلا میوه نمی خوره لوبیا سفید خیس داده شده با ذرت دوست داره ولی میوه نمی خوره چی کار کنم؟؟

Mahan
5 August 2008, 04:36 PM
http://mahanturbo.persiangig.com/image/200804291042.jpg

http://mahanturbo.persiangig.ir/image/05082008004%20copy.jpg

http://mahanturbo.persiangig.ir/image/05082008005%20copy.jpg

http://mahanturbo.persiangig.ir/image/05082008006%20copy.jpg

این میوه های خشک رو اصلا نمی خوره.
http://mahanturbo.persiangig.ir/image/05082008007%20copy.jpg

http://mahanturbo.persiangig.ir/image/05082008008%20copy.jpg

chakeri
6 August 2008, 01:39 AM
به نظر من شما خودت میوه رو با به به جلوش بخور بعد بهش بده چندین بار که این کار رو کردی میوه رو بزار تو ظرف غذاش اگه نخورد دوباره بزار انقدر بزار تا بخوره:icon_cool

Mahan
6 August 2008, 08:42 PM
به نظر من شما خودت میوه رو با به به جلوش بخور بعد بهش بده چندین بار که این کار رو کردی میوه رو بزار تو ظرف غذاش اگه نخورد دوباره بزار انقدر بزار تا بخوره:icon_cool

از سیب شروع کنم خوبه؟

@nim
6 August 2008, 10:45 PM
از سیب شروع کنم خوبه؟
سیب خوبه سعی کن اینقدر گرسنش بزاری تا مجبور بشه بخوره !:icon_wink

Mahan
7 August 2008, 06:13 PM
سیب خوبه سعی کن اینقدر گرسنش بزاری تا مجبور بشه بخوره !:icon_wink

اخه وقتی گشنه اش می زارم جیغ و ویغ می کنه که حد نداره

@nim
7 August 2008, 06:29 PM
اخه وقتی گشنه اش می زارم جیغ و ویغ می کنه که حد نداره
به نظر من بهتره از سایر دوستان ( شاهرخ عزیز و آقا محمد ) کمک بگیری :icon_wink

chakeri
11 August 2008, 01:18 AM
همه وقتی گشنه میشن جیغ میکشن میتونی وقتی دیگه خیلی گشمشه با دست بدی این طوری اهلی هم میشه

@nim
11 August 2008, 09:03 PM
همه وقتی گشنه میشن جیغ میکشن میتونی وقتی دیگه خیلی گشمشه با دست بدی این طوری اهلی هم میشه
ولی کاسکوهای من گشنشون میزارم جیغ نمیزنن !
هر کاسکویی یه اخلاقی داره :icon_wink مثلا ماله من قفسو گاز میگیره وقتی گرسنش میشه :icon_arro

شاهرخ ا
11 August 2008, 11:54 PM
سلام به دوستان عزيز
ميوه بسيار سودمند براي كاسكو مي باشد....مخصوصا سيب و ذرت تازه....سيب براي جلو گيري از اسهال و ذرت براي رشد بسيار مفيد است..البته ذرت جزئ ميوه ها نيست اما به دليل اهميت عنوان كردم....باز تاكيد مي كنم به هيچ عنوان به كاسكو شكلات...شكر...آووكادو....روغن...نمك زياد...بادمجان...مارچوبه...كلم...قهوه...شير...سيب زميني خام...ريواس ندهيد.
انواع ميوه ها بسيار براي كاسكو مفيد مي باشد.
اما چه كار كنيم تا كاسكو ميوه اي را كه نمي خورد بخورد؟و كلا هر چيزي را كه نمي خورد و برايش مفيد است بخورد مثلا استخوان ران پخته مرغ كه از واجبات است..چند روزي آن ميوه يا غذا را در ظرف غذا بگذاريد تا كاسكو به آن عادت كند البته چند ساعت بماند و اگر نخورد يا كم خورد در بياوريد و دور بندازيد كه نگندد...چند روز اين كار را تكرار كنيد و كاسكو را گرسنه بگذاريد...بعد از چند روز مي خورد:icon_cool.

شاهرخ ا
12 August 2008, 12:06 AM
اين غلطه كه ما فقط به كاسكو تخمه آفتاب بديم راستي يادتون باشه تحمه حتما خام و قهوا اي باشه اگر گيرتون نيومد دور سفيد....اروپايي ها ميگن تخمه بايد 10 درصد غذاي روزانه كاسكو باشه....تخمه زيادي كاسكو رو مست مي كنه و ممكنه پركن بشه....يك غذاي عالي و پر از ويتامين:از اين حبوباتي كه ميگم خامش رو تهيه كنين و با هم مخلوط كنين و خوب بشورين و بريزين در يك ظرف تا 2 بند انگشت روش آب بريزين و بزارين 24 ساعت بمونه..بعد از 24 ساعت آبش رو خالي كنين و دوباره بشورين اما ديگه روش آب نريزين همينكه خيسه كافيه چون اگر روش آب بريزين ميگنده و بوي بد ميده....هر روز به اندازه 2 قاشق پر بدين كاسكو بخوره يعني بريزين تو ظرف سومش كه غير از ظرف تخمه هست...از روز 3 به بهد مي بينين اين حبوبات دارن جوونه مي زنن..چه بهتر.....جوونه هارو بدين بخوره....هر روز كمي تخمه آفتاب.....2 قاشق از اين جوونه ها ....ميوه هايي كه تو خونه دارين و ذرت ميشه يه غذاي كامل

شاهرخ ا
12 August 2008, 12:15 AM
هر قفس كاسكو 2 ظرف داره يكي آب و ديگري فقط تخمه و مغزهاي خام مثل بادام و گردو و..و..
1 ظرف بايد بحرين كه استيل باشه و به ميله هاي قفس پيچ بشه كه توش ميوه و جوانه حبوبات و ذرت رو بريزين...اكثر پرنده فروشيها ازين ظرفها دارن..به هيچ عنوان جاي ظرفهارو عوض نكنين كاسكو سر در گم ميشه...در داخل ظرف تخمه ميوه و چيزهاي ديگه نريزين....راستي در نوشته قبل يادم رفت بگم حبوباتي رو كه ازش جوانه مي گيرين :لوبيا قرمز..لوبيا چشم بلبلي...عدس..ماش...نخود...راستي اگر جوانه داد خودتون هم ناخونك بزنين خوشمزست مخصوصا لوبيا چشم بلبلي و نخود.

شاهرخ ا
12 August 2008, 12:20 AM
مغز هاي خام رو خيلي كم به كاسكو بدين مخصوصا بادام زميني...بادام هندي...فندق.....پسته....اما گردو رو كمي بيشتر بدين چون كلسيم داره و براي پرهاي كاسكو خيلي خوبه و مثل استخوان ران مرغ عمل مي كنه..

شاهرخ ا
12 August 2008, 12:25 AM
غذاهاي آماده ايراني و خارجي(اكثرا مال كارخونه ويتا كرافته) رو سعي كنين ندين چون ممكنه فاسد شده باشه و كاسكو مريض بشه...من يك طوطي ژاردين داشتم كه از اين غذاهاي آماده با اينكه هنوز تاريخ مصرف داشت دادم خورد 1 ماه مريض شد و اسهال شديد گرفت و آخر هم مرد....مقداري از دونه ها كپك زده بودن و من متوجه نشده بودم....اين غذاها كه معجزه نيست آدم خودش هم مي تونه چند تا دونه رو مخلوط كنه و بده كاسكو.

شاهرخ ا
12 August 2008, 12:35 AM
به غير از انواع دانه ها و حبوبات و ميوه ها موارد ذيل رو طبق دستور بروشورشون به كاسكو بدين
1-قالبهاي كلسيم و آهك به نام كف دريا
2-قطره هاي ويتامين و يا پودر زرد رنگ مخصوص طوطي كه بهتره پودرش رو بدين پودرش رو مي ريزن تو آب(avi sol يا avi vit كه محصول تركيه هست)
3-قطره مواد معدني مخصوص طوطي به نام avi mineral

شاهرخ ا
12 August 2008, 12:50 AM
كاسكو در قفس و آب و غذا و ميوه و يك چوب هم كه روش بشينه....آيا كافيه؟....اصلا ....اسباب بازي يادتون رفت...اسباب بازيهايي كه از قطعات چوب رنگي كه از زنجير و كنف يا ريسمان پنبه اي آويزان هستند بايد حتما در قفس باشه تا كاسكو اون رو بجوه و سرگرم بشه....اگر نباشه بزودي پركن ميشه....سعي كنين خارجيش رو بخرين ...در پرنده فروشي ها هست از 10 هزار تا 25 هزار تومن..حتما چوبيش رو بخرين پلاستيكي و كاچوييش به درد كاسكو نمي خوره...ديدم بعضي ها اسباب بازي هاي بچه هاي نوزاد رو مثل كليد و چيزهاي ديگه كه پلاستيكي و كاچويي هستن ميدن..به درد نمي خوره چون چوب نداره كه كاسكو خورد كنه....هر چوبي رو هم نميشه به كاسكو داد..مبادا چوب كثيف و داراي انگل رو به كاسكو بدين...مبادا كاج بدين كه پره كثافت هست..حتي اگر شسته باشين ...بخرين و خارجي هم باشه حيفه چيزه آلوده بدين كاسكو مريض ميشه.....خودتون هم مي تونين درست كنين:برين نجاري چند تكه چوب روسي سفيد تميز به شكل مكعب مستطيل براتون ببره و وسطش رو سوراخ بكنه و يك زنجير از اين سوراخها رد كنين بعد آوزون كنين داخل قفس در ديواره پشت ...اگر دوست داشتين چوبها رو رنگ كنين فقط رنگ خوراكي از شيريني فروشي ها بخرين كه قربونش برم همشون مي گن ما كيكها رو رنگ خوراكي نمي زنيم(شانس آورديم تاحالا مسموم نشديم از اين شيريني ها)

شاهرخ ا
12 August 2008, 12:59 AM
چگونه كاسكو رو از قار كشيدن بندازيم؟
چكار كنيم كاسكو سر بده؟يعني سرش رو بياره جلو و خم كنه يعني بخارون و نازم كن؟
آيا دوست دارين دستتون رو كه ميارين جلو كاسكو بياد رو دستتون؟
آيا دوست دارين كاسكو بره رو دستتون و بره بالا رو شونتون ساعتها بشينه مثل دزد هاي دريايي؟
چطور به كاسكو حرف زدن ياد بديم؟
آيا دوست دارين به كاسكو بگين پيش پيش اون بگه ميو ميو؟
در پستهاي آينده و روزهاي بعد دعا كنين فرست پيدا بكنم و با اجازه اساتيد تجربياتم رو در اين زمينه ها بگم.