PDA

View Full Version : نظر خواهی در مورد مکمل های تمیز کننده انژکتور ...

alighasser
16 March 2006, 10:58 AM
دوستان گرامی ،

شب گذشته در هنگام بنزین زدن یکی از کارگران پمپ بنزین پیشنهاد کرد که یک بطری تمیز کننده انژکتور به باک اضافه کنم ...

از آنجائی که قبلا راجع به محسنات این محصولات در تاپیک های مختلف مطالعه کرده بودم با پیشنهاد ایشان موافقت کردم
و ایشان یک بطری سرمه ای رنگ را باز و به درون باک سرازیر کردند ...

ولی متاسفانه بعد از چند ثانیه بنده متوجه شدم که روی بطری نوشته شده "جهت جلوگیری از روغن سوزی" ... :icon_cry:

تا بجنبم و بطری رو بکشم بیرون ، نصف روغن داخل بطری روانه باک شده بود ...

حالا به نظر شما این روغن داخل باک ضرری برای موتور و یا سیستم سوخت رسانی (خصوصا انژکتورها) بوجود میاورد یا نه ؟؟؟

این تاپیک رو از دو جهت نوشتم :

1- همیشه قبل از ریختن چیزی داخل اتومبیل خود از محتوی آن مطمئن شوید ... :icon_razz
2- از شما راجع به این اتفاق نظرخواهی کنم ... :icon_neut

پیروز باشید ... :icon_cool

reza6662
16 March 2006, 05:32 PM
دوست من
پراید من تازگی ها بد روشن میشد. منم نامردی نکردم و چند از همین مکمل های مختلف رو ریختم داخل باک. (البته باک پر)
پس از 10 - 12 روز، الان ماشین ام با یه استارت روشن میشه. :icon_arro
زیاد سخت نگیر.
من گاهی 2 لیتر روغن هم قاطی 30 لیتر بنزین می ریزم داخل باک. عوضش موتور ماشین خیلی نرم تر کار می کنه چون بنزین ها الان همشون بدون سرب هستن. :icon_mrgr

sina1808
16 March 2006, 09:58 PM
من براي 206 از يكي از تكنسين هاي ايران خودرو پرسيدم گفت ضررش بيشتر از نفعشه و در دراز مدت در كار انژكتور اختلال ايجاد ميكنه !

Nomad
17 March 2006, 02:27 AM
به نظر من بعد از یه مدت 6 ماهه خوبه . ( هر 6 ماه یه بار )

reza6662
17 March 2006, 01:18 PM
من براي 206 از يكي از تكنسين هاي ايران خودرو پرسيدم گفت ضررش بيشتر از نفعشه و در دراز مدت در كار انژكتور اختلال ايجاد ميكنه !
ماشین من پراید کاربراتوریه. منم مثل شما از تعمیرکار Daewoo Cielo شنیدم که مکمل بنزین برای سیستم های انژکتوری مناسب نیست. :icon_smil

arian_206
18 March 2006, 12:02 AM
ماشین من پراید کاربراتوریه. منم مثل شما از تعمیرکار Daewoo Cielo شنیدم که مکمل بنزین برای سیستم های انژکتوری مناسب نیست. :icon_smil

البته مخصوص انژکتورش هم هست
وبه کارخونه سازندش هم مربوط میشه
مکمل بنزین یا انژکتور شور 600 یا500 تومنی با 2000 یا 4000 یا 6000 تومانی 100% فرق داره که هیچی مزیت هم داره:icon_surp البته ناگفته نماند که خوبهاش کمیابه چون استقبالش کمه:icon_eek:

alighasser
18 March 2006, 09:48 AM
دوستان عزیز،

جهت اطلاع اینکه من اشتباها روغن رو بجای تمیز کننده انژکتور تو باک ریختم ... :icon_cry:

در ضمن ماشینم 206 تیپ پنجه و درخواست نظرخواهی هم از دوستانیه که راجع به پژو اطلاعاتی دارند (چون سیستم پژو با
باقی ماشینهای تولید داخل یکمی فرق فوکوله) ... :icon_razz

پیروز باشید ... :icon_cool

نيوان
18 March 2006, 06:55 PM
سلام دوستان،
همونطور كه ميدونيد تمام اين بنزين ها و مكمل‌ها همه از نفت خام گرفته مي‌شوند، در نتيجه هميشه مقداري روغن داخل بنزين هست (وقتي بخار ميشه يه لكه روغني ميمونه) حالا اوايل كه ماشينا گازوييلي بودن درصد اين روغن بيشتر بود، الان كه بنزينه قبل تر كه "معمولي" بود و الان كه "بدون سرب" هستن در صد روغن اونها رو خيلي كم كردن و بيشترين دليلش هم آلودگي هوا است.
كلاً موتور ماشين (رينگ و پيستون) با روغن مشكلي ندارن، كاربراتور و انژكتور هم مشكلي ندارند چراكه فقط وظيفه سوخت رساني دارند، پس زياد به اين قضايا حساس نباشيد....

arian_206
18 March 2006, 10:57 PM
چربی موجود در بنزین علت اصلی اون مربوط به پایانه های نگهداری و حمل و نقل اونه که توسط تانکرها انجام میشه

چون همیشه یک انبار ذخیره فراوردهای نفتی و یا تانکر به علت دلایل امنیتی همیشه بنزین نگهداری یا حمل نمیکنه و سایر فراوردهای نفتی هم ذخیره و حمل میکنه

ولی به اینصورت که که اول روغن بعد نفت کوره بعد احیانا نفت سفید بعد گازوِییل آخر بنزین

این سیکل بصورت مستمر اجرا میشه

واز پایه های سنگین(روغن)شروع تا ...سبک (بنزین) ختم میشود

سالهای پیش از تانکرهای آلمانی بنظرم اشمیتز استفاده میشد که از کیفیت تخلیه و نگهداری خوبی برخوردار بود که متاسفانه جمع آوری شد

این تانکرها دهها هزار لیتری در انتها شاید فقط یک 4 لیتری از فراورده رو نگه میداشتن و با سیستم خوبی که داشتن حتی بخارات آب رو هم خارج میکردن

ولی امان از این جدیدها که شنیدم در فراوردهای سنگین مثل روغن اگر در تخلیه اون تامل نشه تا 20 لیتر جا میمونه!!!!!!!!!!!:icon_mad:

حالا انبارهای میلیون لیتری نفت رو در نظر بگیرید :icon_razz