PDA

View Full Version : سمند بخرم يا GLX راهنمايي كنيد؟

amahdavi2004
12 March 2006, 10:24 AM
من يك پژو جي ال ايكس نقره اي براي تحويل خرداد ماه 85 (گوش شيطان كر) ثبت نام كرده ام ولي امكان تغيير خودرو در هنگام دعوتنامه برايم وجود دارد. آيا به نظر شما ارزش دارد كه يك ميليون بيشتر بدهم و همان پژوي خودم را بگيرم و يا با سمند معمولي عوض كنم؟ از راهنمايي بدون تعصب شما (قابل توجه كساني كه يكي از اين دو خودرو را دارند) متشكرم.

pesaremelli
12 March 2006, 01:00 PM
سلام اگه منو متهم به تعصبي بودن نكنيد سعي ميكنم راهنماييتون كنم البته اينا نظر شخصي منه و ممكنه با سليقه شما جور در نياد
اول از 405 شروع ميكنم
يه ماشين محبوب بين ايرانيها و در سالهاي دورتر در اكثر نقاط دنيا خدمتتون بگم كه پژو همينطوري كه 405 رو نساخته اين خودرو حدود 1000000 كيلومتر تست رو در تمام شرايط اقليمي و اب و هوايي طي كرده تا پلت فرم و بدنه بخوبي و قبل از ورود تست شده باشند و در زماني كه به بازار اومد به عنوان يك خودرو مدرن اون زمان و با توجه به دقتي كه پژو در طراحي و مچ كردن قطعاتش كرده بود به سرعت بين مردم جايي براي خودش باز كرد تا اينكه از سوي چند مجله ي معتبر به عنوان خودرو سال اروپا اگه اشتباه نكنم در سال 1986 دست پيدا كرد
الانم حدود 13 -14 ساله كه تو ايران داره توليد ميشه و كيفيتش سال به سال رو به افول بوده .
جاداري سرعت و شتاب مناسب و ايمني تقريبن مطلوب و راحتي نسبي رو ميشه از مزاياي 405 حساب كرد
معايب:
طرح خارجي بسيار ساده كه ديگه واقعن جذابيت خودش رو از دست داده طرح داخلي خسته كننده كه الان اين طرح رو ميتوني توي اردي پار س و پارس اي ال ايكس ببينيد صندلي عقب بد فرم كه موقعي كه سه سرنشين عقب سوار ميشن خيلي ازار دهنده ست خدمات پس از فروش ضعيف و كيفيت بسار نازل قطعات در نمونه هاي جديد
و امكانات ابتدايي مثل فندك كولر فرمان هيدروليك وشيشه بالا بر برقي براي شيشه هاي جلو
سمند :
يه ماشين كه روي همون پلت فرم 405 ساخته شده با كمي تغييرات متناسب خودش
تغيير در سيتم تعليق و كمك فنرها با توجه به اضافه وزن 100 كيلويي سمند نسبت به 405 (اگر از همون كمكهاي 405 در سمند استفاده ميشد باعث ميشد كه وزن ماشين 150 كيلو اضافه بشه و احتمال وادادن كمكها زياد بود)
تغيير جزيي در سيستم انژكتور
تغيير در مدل گيربكس
اصلاح سيتم فرمان
و چندتا تغيير كوچيك ديگه
از مزاياي ماشين ميشه به جديد و جذاب تر بودن طرح بيروني و داخلي ماشين امكانات بسيار خوب(قابليت دسترسي به صندوق عقب خروجي برق 12 ولت داخل كنسول زيردستي عدم نياز به نصب دزدگير ايينه ارايش عالي مجهز به چراغ و چراغ نقشه خان . پخش با خروجي 4 باند (مال بعضيا چنجر به صورت فابريك روش هست )شيشه بالابر برقي براي هر چهار شيشه و امكان كنترل اسان شيشه بالابر ها براي سرنشينان عقب .انتن برقي كه با روشن كردن راديو به طور خودكار بالا ميره خروجي هوا براي سرنشينان عقب چراغ سقفي مجهز به تايمر و دارا بودن كامپيوتر سفر)
صتدلي عقب راحت تر توانايي هندلينگ عالي و راحت تر بودن در جاده
معايب :
ديد نامناسب نسبت به 405 (شرايط ديد در 405 بسيار عاليه)كمي خشك تر بودن نسبت به پژو 405
ميگن سرو صدا داره ولي من تو اين مدتي كه سمند داريم صداي اضافي از ماشين نشنيدم (در واقع اون صدايي كه ميگن از درهاست و با گريسكاري درها صدا كاملن از بين ميره) ارگونومي نا مناسب مثلن موقع تنظيم پشتي صندلي دستت بين ستون و صندلي يه كمكي گير ميكنه يا اينكه كامپيوترش رو بدترين جاي ممكن گذاشتن عملكرد كمك فنرها چندان مطلوب نيست ولي قراره كه در مدلهي جديد از كمكهاي بهتري استفاده بشه
بهر حال تصميم با شماست ولي با توجه به قيمت امكانات خدمات بعد ازفروش خوب(شما وقتي سمند ميخريد همون اكثر قطعات همون قطعات 405 هستش ولي سمند 3 سال گارانتي داره و 405 فقط 18 ماه تازه سمند كارت طلايي هم داره)به نظر من خريد سمند به صرفه تره ولي خوب در عوض افنت قيمت 405 خيلي كمتر از سمندخ

mahdi2004
12 March 2006, 01:42 PM
با سلام
amahdavi2004 به نظر من سمند بگیری خیلی خیلی عالی تره اما اگه خواستی می تونی LX هم بگیری
ممنون

mahdi2004
12 March 2006, 01:56 PM
شکی نداشته باش!:icon_surp

amahdavi2004
12 March 2006, 02:21 PM
شکی نداشته باش!:icon_surp

دوست عزيز به چي شك نكنم؟

sajjadnegaresh
12 March 2006, 02:31 PM
سمند ال ايكس جديد 85 بگير

sajjadnegaresh
12 March 2006, 02:31 PM
سمند ال ايكس جديد 85 بگير

parsboy
12 March 2006, 08:33 PM
چند بار میگی !!:icon_lol:

amin_lx
13 March 2006, 12:05 AM
از من میشنوی سمند بگیر.
البته معایبی هم نسبت به پژو داره ولی محاسن خیلی زیادی هم داره. امکانات سمند خیلی بهتره ( چهار شیشه برقی،
سیستم هشدار دهنده با 10 گزینه ی متفاوت ازجمله کد رمز ،تنظیم دما ، شوک سنسور دزدگیرو...، طرح داخلی و بیرونی
مدرن تر و جذاب تر، چرغ سوم ترمز ، رینگهای 15 اینچ و...) . همچنین کنترل سمند توی جاده و سرپیچها بخاطر رینگهای 15
وفرمان بهتر راحتتر از 405 هست. اما اگه پول داری ال - ایکس بخر . چون امکاناتش خیلی بهتره و زیباتره .
البته سمند نسبت به پژو معایبی هم داره ازجمله : کیفیت نامطلوب کمکهای جلو نسبت به پژو ، دید کمتر راننده ( البته بعد از مدتی عادت میکنی و برات عادی میشه ) ، غرش بیشتره موتور نسبت به پژو ، بد جا بودن پیچ تنظیم پشتی صندلی
در سمند معمولی ( در ال ایکس به صورت برقی تنظیم میشه) .
ولی در کل به نظر من سمند بهتره. ( البته این نظر شخصی منه).

پژمان22
13 March 2006, 12:11 AM
از الان می تونم آینده این تاپیک رو پیش بینی کنم.چون مشابه این زیاد بوده.من اگه جای شما بودم 405 رو انتخاب می کردم.(همونطور که خودم در این دو راهی بودم و این کار روکردم)با اینکه هر دو معایب و مزایایی دارن نسبت به هم که دوستان گفتن . بستگی داره چه چیزهایی برای شما در درجه اول اهمیت قرار داره.

amahdavi2004
13 March 2006, 09:43 AM
از الان می تونم آینده این تاپیک رو پیش بینی کنم.چون مشابه این زیاد بوده.من اگه جای شما بودم 405 رو انتخاب می کردم.(همونطور که خودم در این دو راهی بودم و این کار روکردم)با اینکه هر دو معایب و مزایایی دارن نسبت به هم که دوستان گفتن . بستگی داره چه چیزهایی برای شما در درجه اول اهمیت قرار داره.

لطف كنيد بنويسيد دلايلتان براي اين كه در نهايت پژو را انتخاب كرديد چه بوده است. آيا معايبي كه براي سمند شمرده مي شود (مثل ضعف ترمزها و ديد راننده و سر و صداي زياد بدنه ) آن قدر حاد است كه موجب مي شود خريدار قيد امكانات سمند را بزند و يك ميليون بيشتر بدهد و پژو بخرد؟ بعلاوه بعدا نيز همين مقدار هزينه بيمه و باند و پخش و دزدگير كند؟

navid-83
13 March 2006, 10:18 AM
hahmadavi2004 بهتره به چيزهايي مثل مصرف بنزين و قيمت قطعات يدكي هم توجه كني.يه زماني ماهم مثل شما سر دوراهي بوديم ولي با پرسوجو سمندو انتخاب كرديم.البته مال ما مدل 83 هستش ولي به جز صداي درها كاملا ازش راضي هستيم (البته با توجه به شرايط رانندگي كه واقعا هر ماشيني نميتونه دووم بياره )و مدل هاي جديد خيلي از اشكالات فنيش رو برطرف كردن.ولي 405 روز به روز عقب گرد ميكنه.تاپيك هاي ديگه رو هم سرچ كن تقريبا همه از ديد خودشون اشكالات و مزاياي اين دو ماشين رو گفتن كه تا 90 در صد هم درست هستش.

يه مساله ديگه : ماشينهاي ساخت ايران 95% به شانست بستگي داره كه خوب باشه يا بد.

pesaremelli
13 March 2006, 11:28 AM
ببين دوست عزيز به نظر من گارانتي يه ماشين خيلي مهمه حتي تو اروپا هم كارخانه هاي بزرگ سازنده ي اتوموبيل سعي ميكنن با خدمات پس از فروش عالي مشتريها رو به سمت خودشون جلب ميكنن يه نمنونش ايوديه ماشيناي اين شركت با 10 سال گارانتي سپر تا سپر عرضه ميشه .ماشين يه وسيله ي مكانيكي و هر چقدر هم كيفيت قطعات به كار رفته بالا باشه بازم احتمال نقص فني حتي تو بهترين ماشيناي دنيا وجود داره پس گارانتي و خدمات بعد از فروش مناسب يكي از معيارهاي انتخاب خودرو ميتونه باشه توجه كنيد تو ايران فقط سمند و مزدا 323 كه 23 ميليون پولشه 3 سال گارانتي دارن حال اينكه 405 عليرغم داشتن قطعات مشترك زياد با سمند از خدمات پس از فروش ضعيف و گارانتي محدود 18 ماه برخورداره .
در اهميت گارانتي بايد بگم كه ما تو محله ي ما يه خيابوني هست كه اگه قرار باشه بين بدترين خيابوناي ايران يكي رو انتخاب مطمينن اين خيابون مدال طلا ميگيره و متاسفانه ما مجبوريم روزي چندين بار از اين خيابون بگذريم همين باعث شد كه كمكهاي ماشين ما بعد 13000 كيلومتر كاركرد خراب بشن (البته اين اتفاق براي 405 دوستم فقط بعد از 5000 كيلومتر رخداد)بعد از اينكه ماشين رو بردم جفت كمكهاي جلو رو برام عوض كرد بعد هم يه يه فاكتور بهم دادن كه تو قسمت هزينه ي مشتري نوشته بود صفر و تو قسمت هزينه ي گارانتي زده بود 62000 تومن

ladonni
13 March 2006, 11:52 AM
ببين دوست عزيز به نظر من گارانتي يه ماشين خيلي مهمه حتي تو اروپا هم كارخانه هاي بزرگ سازنده ي اتوموبيل سعي ميكنن با خدمات پس از فروش عالي مشتريها رو به سمت خودشون جلب ميكنن يه نمنونش ايوديه ماشيناي اين شركت با 10 سال گارانتي سپر تا سپر عرضه ميشه .ماشين يه وسيله ي مكانيكي و هر چقدر هم كيفيت قطعات به كار رفته بالا باشه بازم احتمال نقص فني حتي تو بهترين ماشيناي دنيا وجود داره پس گارانتي و خدمات بعد از فروش مناسب يكي از معيارهاي انتخاب خودرو ميتونه باشه توجه كنيد تو ايران فقط سمند و مزدا 323 كه 23 ميليون پولشه 3 سال گارانتي دارن حال اينكه 405 عليرغم داشتن قطعات مشترك زياد با سمند از خدمات پس از فروش ضعيف و گارانتي محدود 18 ماه برخورداره .
در اهميت گارانتي بايد بگم كه ما تو محله ي ما يه خيابوني هست كه اگه قرار باشه بين بدترين خيابوناي ايران يكي رو انتخاب مطمينن اين خيابون مدال طلا ميگيره و متاسفانه ما مجبوريم روزي چندين بار از اين خيابون بگذريم همين باعث شد كه كمكهاي ماشين ما بعد 13000 كيلومتر كاركرد خراب بشن (البته اين اتفاق براي 405 دوستم فقط بعد از 5000 كيلومتر رخداد)بعد از اينكه ماشين رو بردم جفت كمكهاي جلو رو برام عوض كرد بعد هم يه يه فاكتور بهم دادن كه تو قسمت هزينه ي مشتري نوشته بود صفر و تو قسمت هزينه ي گارانتي زده بود 62000 تومن

آقا شما نميدوني اين سمند 85 كه قراره تغييرات اساسي روش انجام بشه كي تو خط توليد ايران خودرو مياد ؟
http://www.boursenews.net/content/view/5550/

Afshin1969
13 March 2006, 11:58 AM
دوست عزيز من هم حرف آقا نويد رو كاملا" تاييد ميكنم
متاسفانه خودروهايي كه بخش زياديشون ساخت داخل شدن كيفيتشون كاملا" متغيره و تا حد زيادي شانسيه و نميشه روش حساب كرد
يهو ميبيني اشكالات موتور و گيربكس داره و بعضي وقتها هم اشكالات مربوط به بدنه و ساير قسمتهاست . لذا كاملا" شانسيه
از اين لحاظ دو گزينه شما (سمند و پژو 405) شرايط تقريبا" يكساني دارند
ميمونه ساير شرايط كه بيشتر سليقه ايه يعني تا حدي كه من ميدونم و از دوستانم كه در مركز تحقيقات ايران خودرو كار ميكنن شنيدم سمند هم ماشينيه كه توي طراحيش مشكل خاصي وجود نداره . ولي در ساخت بي كيفيت كار شده و همين قضيه ماشن رو دچار اشكال كرده .شايد بزرگترين مشكل اين ماشين ترمزهاش و ديد جلو نامناسب راننده باشه . كه ترمزهاشو رو بهبود دادن (سمند هاي جديد) و ديد راننده هم تا حد زيادي با مهارتي كه راننده كسب مبكنه عادي ميشه .
در كل به نظر من فرق زيادي بين سمند و 405 وجود نداره و بيشتر سليقه ايه فقط دوست عزيز دقت داشته باش كه خرج 405 بسيار پايين تر از سمنده خصوصا" قطعات بدنه سمند خيلي گرون تر 405 است . (كه البته اون تا حدي با بيمه بدنه قابل حله ولي نه كاملا" چون هميشه بيمه پول رو بطور كامل نميده) به اين نكته هم توجه داشته باش كه 405 از لحاظ تعميرات بسيار ساده تره و به قول معروف اكثر مكانيك ها بهش وارد شدن (البته تعميرگاه مجاز ايران خودرو براي سمند هم كم نيست :icon_mrgr )
خلاصه سرتو درد نيارم به نظر من در كل اين دو تا ماشين فرق آنچناني با هم ندارن (ببخشيدا هر دو تا شون آشغالن) با هر كدوم بيشتر حال ميكني اونو بگير به عبارت ديگر توي انتخابت بيشتر به سليقه ات اهميت بده تا چيز ديگه (البته بين اين دو) .
ولي اگه ماشين خوب خواستي بگيري بحث كاملا" متفاوته و ديگه سليقه اتو بذار كنار :icon_cool

m.gh
13 March 2006, 01:59 PM
به نظر من هم همونی که دوست داری بگیر
اگه دست فرمونت خوب نیست وهی ماشین رو میمالونی فقط سمند چون تا 1سال اگه مچالش هم کنی برات درسش می کنن(گرچه اگه دست فرمونت خوبم باشه در شاگرد سمندت حتما زیر 1سال خورده!)
اما اگه دست فرمونت خوبه و دوست داری 1 میلیون الکی به مفت خوری های ایران خودرو اضافه کنی 405 بگیر
در ضمن اگه میخوای ماشین رو بعد چند سال بفروشی اصلا سراغ سمند نرو (سمند 83 600/11 سمند 84 900/10 )
دراخر فقط میگم ماشین تو این مملکت فقط شانسیه
امیدوارم خوش شانس باشی

Afshin1969
13 March 2006, 02:16 PM
به نظر من هم همونی که دوست داری بگیر
اگه دست فرمونت خوب نیست وهی ماشین رو میمالونی فقط سمند چون تا 1سال اگه مچالش هم کنی برات درسش می کنن(گرچه اگه دست فرمونت خوبم باشه در شاگرد سمندت حتما زیر 1سال خورده!)
اما اگه دست فرمونت خوبه و دوست داری 1 میلیون الکی به مفت خوری های ایران خودرو اضافه کنی 405 بگیر
در ضمن اگه میخوای ماشین رو بعد چند سال بفروشی اصلا سراغ سمند نرو (سمند 83 600/11 سمند 84 900/10 )
دراخر فقط میگم ماشین تو این مملکت فقط شانسیه
امیدوارم خوش شانس باشی

من نظر دوتمون رو در مورد همه ماشينها قبول ندارم
ماشينهايي مثل ماكسيما ، زانتيا ، مزدا 323 ، 206 و ساير ماشينهايي كه ساخت داخلشون كمه كيفيت خوبي دارن . هر چي ماشين ساخت داخلش بيشتر بشه كيفيتش متغير و غير قابل اطمينان ميشه حالا هر چي ميخواد باشه . فكر ميكنم ماشين بعدي كه قرار خراب بشه 206 است . متخصصين داخلي مشغول گند زدن هستن :icon_mrgr

Pedram_S_S
13 March 2006, 04:15 PM
دوست عزیزم صدای توی اتاق را فقط با گریسکاری میشه حل کرد و همچنین دید ماشین هم با چند روز رانندگی حسابی برات عادی میشه و همچنین اینکه ترمزهای سمند عیب خاصی نداره اینا همش حرف هست .البته اگه پول داری ال ایکس بخر که واقعا عالی هست .

amirpeugeot
13 March 2006, 10:28 PM
ترمزهای سمند ایرادی نداره فقط تعطیله!ماشین با این جثه سنگین اگر دوتا لایی باش بکشی میخواد بخوره زمین چطور ترمزهاش ایرادی نداره.خود ایران خودرو اعلام کرده که در مدلهای جدیدتر سمند قصد اصلاح ترمزها را داریم شما میگید که ایرادی نداره؟200 تا باش برو یک ترمز میخ بزن اگه نرفتی رو جدول کنار خیابون !!؟

پژمان22
14 March 2006, 02:46 AM
لطف كنيد بنويسيد دلايلتان براي اين كه در نهايت پژو را انتخاب كرديد چه بوده است. آيا معايبي كه براي سمند شمرده مي شود (مثل ضعف ترمزها و ديد راننده و سر و صداي زياد بدنه ) آن قدر حاد است كه موجب مي شود خريدار قيد امكانات سمند را بزند و يك ميليون بيشتر بدهد و پژو بخرد؟ بعلاوه بعدا نيز همين مقدار هزينه بيمه و باند و پخش و دزدگير كند؟
با یک بار رانندگی کردن با این دو ماشین براحتی تفاوت بین اونها مشخص می شه.قصد کوبوندن سمند رو ندارم اما اشکالاتی داره این ماشین که دیگه همه واقفا.دلیلش اینه که این ماشین مجموعه ای نا هماهنگ هست و در طراحی اون هماهنگی زیادی به چشم نمی خوره.
برای شما شاید مسایلی مثل باند و پخش و چند تا امکانات دیگه مهم باشه.اما من ترجیح می دم ماشینی که سوار می شم هم ترمزاش خوب باشه و هم حس خوبی به من بده تو رانندگی . هر کس سلیقه ای داره و باید به نظر و سلیقه همدیگه احترام بذاریم.

amahdavi2004
14 March 2006, 10:57 AM
به دوست عزيزم عرض مي كنم كه وجود لوازم جانبي كه بعدا مي توان به خودرو اضافه كرد خيلي مهم نيست اما هنوز براي من روشن نشده است كه معايب سمند و محاسن پژو و يا بالعكس چيست؟ و تا چه اندازه مهم است؟
آيا ترمزهاي سمند كه خود ايران خودرو نيز به ضعف آن معترف است آن قدر خطرناك است كه رانندگي با سمند را خطرناك مي كند؟ البته كسي كه اتومبيل خانوادگي مي خرد نمي خواهد با آن 200 كيلومتر گاز دهد ( مگر بخواهد براي پايين آوردن موتور به تعميرگاه برود) تا هنگام ترمز گرفتن به جدول بخورد ( اصولا در كجاي ايران با خيال راحت مي توان بالاي 120 كيلومتر گاز داد بدون پيدا نشدن سر و كله پليس يا يك عابر پياده يا يك حيوان و يا يك راننده ناشي و ديوانه تر از خودت و يا يك چاله گنده در وسط اتوبان!)
اين كه گفتم بدون تعصب بنويسيد براي اين بود كه دارندگان سمند بيشتر از لوازم جانبي آن نوشتند و دارندگان پژو از حس رانندگي با پژو ؟!!

pesaremelli
14 March 2006, 11:18 AM
با یک بار رانندگی کردن با این دو ماشین براحتی تفاوت بین اونها مشخص می شه.قصد کوبوندن سمند رو ندارم اما اشکالاتی داره این ماشین که دیگه همه واقفا.دلیلش اینه که این ماشین مجموعه ای نا هماهنگ هست و در طراحی اون هماهنگی زیادی به چشم نمی خوره.
برای شما شاید مسایلی مثل باند و پخش و چند تا امکانات دیگه مهم باشه.اما من ترجیح می دم ماشینی که سوار می شم هم ترمزاش خوب باشه و هم حس خوبی به من بده تو رانندگی . هر کس سلیقه ای داره و باید به نظر و سلیقه همدیگه احترام بذاریم.
سلام دوست عزيز
ميشه بگيد شما چند سال سمند داشتيد و چقدر تخصص در رابطه با طراحي خودرو داريد ؟:icon_razz
نميخام بحث رو به كل كل بكشونم ولي من الان كه دارم اين مطلبو مينويسم تازه از نمايندگي ايرانخودرو اومدم اونجا يه 405 بودش كه صاحبش گفت چند روز پيش نصف ماشينش جمع شده بود چونكه بوستر ترمزش عمل نكرده بود و 800 تومن افتاد تو خرج حالا ميشه نتيجه گرفت كه ترمز 405 خيلي مزخرفه؟
ترمزهاي سمند از مدل 84 تقويت شدن (به گفته ي مسيول تست نمايندگي 2404 اهواز اقاي مهندس دهدار كه دوره ي تعميراتي پژو رو در فرانسه گذرونده و شخص مورد تاييد ايرانخودرو هستش)
متاسفانه كيفيت 405 هاي مدل 84 به شدت افت كرده يه نگاه به مارك لاستيكهاي 405 هاي جديد بندازيد كه بجاي استفاده از لاستيكهاي اروپايي از لاستيكهاي ايراني استفاده كردن و يا فرم صفحه كيلومتر با يه نور پس زمينه ي بسيار بدرنگ و مشكل بالا بودن كلاچ

پژمان22
14 March 2006, 03:39 PM
ميشه بگيد شما چند سال سمند داشتيد و چقدر تخصص در رابطه با طراحي خودرو داريد ؟
بنده تازه درسم تموم شده و مهندسی مکانیک - حرارت و سیالات خوندم.:icon_cool :icon_idea
دوست من مشخصه که اصلا شما تعصب ندارید رو سمند :icon_razz شما اگه سمند داری و ازش راضی هستی خدا رو شکر . من هم 405 دارم و راضی هستم. دعوا که نداریم. بهتره به این دوستمون که تاپیک رو ایجاد کردن کمک کنیم و اطلاعات غلط بهش ندیم.

hossein522
17 March 2006, 02:24 AM
سلام
اختلاف قیمت 405 :GLX و 405 GLI تنها در نبودن شیشه برقی GLI هست یا نه ؟
در ضمن اگه تنها فرق همینه پس چرا این همه اختلاف قیمته
و همچنین چرا تولید این خودرو (GLI) متوقف شده ؟

Nomad
17 March 2006, 02:36 AM
من نظر دوتمون رو در مورد همه ماشينها قبول ندارم
ماشينهايي مثل ماكسيما ، زانتيا ، مزدا 323 ، 206 و ساير ماشينهايي كه ساخت داخلشون كمه كيفيت خوبي دارن . هر چي ماشين ساخت داخلش بيشتر بشه كيفيتش متغير و غير قابل اطمينان ميشه حالا هر چي ميخواد باشه . فكر ميكنم ماشين بعدي كه قرار خراب بشه 206 است . متخصصين داخلي مشغول گند زدن هستن :icon_mrgr

من یه ماکسیما دیدم که تصادف کرده بود و ایربگش کار نکرده بود (تصادف شدید ) . یا بابام یه زانتیا داشت که کمربندش اصلا بیرون نمی اومد . حالا البته در مورد مزدا دیگه نمیدونم . 206 هم که واقعا آشغال شده . دایی من یه 206 داره که کل قسمت گلگیر جلو سمت راننده با باز و بسته شدن در ماشین فرو میره و تا حالا 4 بار اونو عوض کرده ( عرض کمتر از یکسال ) و گارانتی هم قبول نمیکنه :icon_roll

Nomad
17 March 2006, 03:33 AM
سمند و 405 در یه سطح هستن . البته با توجه به تغییراتی که تو سمند 85 رخ میده به نظرم سمند بهتر باشه . . .

alisam44
17 March 2006, 10:48 AM
سمند از 405 بهتره.در ضمن سمند 3 سال گارانتي و 1 سال كارت طلايي هم دارد.

Nomad
18 March 2006, 03:55 PM
ممکنه سمند از جهات دیگه ای ( امکانات و در آینده قدرت ) از 405 بالاتر باشه ولی اگر بخاطر کارت طلایی و گارانتی سراغ محصولات ایرانخودرو ( بخصوص سمندجات ) میرید دارید اشتباه محض میکنید . حالا تصمیم گیری با خودتون .

arash p mbz bmw
18 March 2006, 10:00 PM
من توی عمرم خدا رو شکر تونستم ماشینای در حد متوسط رو تست کنم
به خصوص پارس و سمند رو
ولی به نظرم سمند بهتر بوده باشه

parti3000
18 March 2006, 10:14 PM
سمند بزرگترين عيبش ديد بد جلو وديگه يه كم بي كلاسيه:icon_neut
ولي از 405 بهتره:icon_cool
توليد ملي = افتخار ملي:icon_excl

trafficteam
18 March 2006, 10:20 PM
با سلام
تمامی دوستان نظرات خودشون گفتند
با اجازه من هم نظره خودم رو میگیم.من یه سمند 84 دارم تحویل آذر ماه باهاش تا الان 8500کیلومتر راه رفتم وهیچگونه مشکلی نداشته تازه در مدلهای 83 به بعد ترمز هاشون هم تقویت شده البته مد نظر داشته باشید که من در سال82 405 طلایی داشتم و فرق این دو رو با هم میدونم وبه غیر از شتاب اولیه نسبت به پولی که نسبت به 405 پرداخت میکنی خیلی بهتره

masoud x7
18 March 2006, 11:20 PM
سلام
در حال حاضر اگه دور 405 رو خیط بکشی خیلی به نفعته:icon_surp

navid-83
19 March 2006, 12:19 AM

اصلا اينطور نيست.ما الان بيشتر از 1.5 ساله كه سمند داريم ولي فقط يك بار در عقب سمت راننده خورده.اون هم مقصر طرف بوده چون از فرعي دراومده بود.البته منكر ديد كم راننده مخصوصا نسبت به گلگير هاي جلو نميشم.

alfa60
19 March 2006, 02:51 AM
انتخاب این دو تا بیشتر به این بستگی داره که چه جنبهای برات مهمه
405:سبک با شتاب زیاد-کم ضرر برا فروش-
سمند:سنگین شتاب کم-ترمزهای خوب تو lx-

البته این سبکی 405 خیلی هم خوب نیست(با انگشت روش فشار بدی تو میره:icon_mrgr )

ترمز 405 را که حاله منا خیلی گرفته lx ترمزش عالیه سمند معمولی را تست نکردم

از نظر گارانتی رو 405 که افتضاحه(هر وقت سرویس میدم 2-3 تا مشکل پیدا میکنه :icon_cry: )

masoud x7
19 March 2006, 11:42 AM
سلام
دوست عزیز الان دیگه مشکل شتاب سمند حل شده:icon_mrgr دنده های گیربکسش ضریب کوتاهه:icon_cool

dashreza
19 March 2006, 12:14 PM
دوستان هر سمندي سمند نيست

من دارم يكي از بهترين سمند ا رو چه از نظر ظاهري و چه از نظر موتوري درست مي كنم ... هنوز موتور مورد نظرم رو پيدا نكردم ... ولي سمند رو ميشه به قشنگترين ماشينا تبديل كرد و ازش لذت برد... اينقدر نازه كه دلم نمي خواد از خونه بيرون بيارمش ...

سمند مشكل ديد از جلو رو داره ولي اگه كسي نتونه باهاش كنار بياد بخاطره اينه كه راننده سمند نيست ...

فرشاد ل
19 March 2006, 12:57 PM
اگر دوستان مرا متهم به تعصب نكنند چند نكته را عرض مي كنم. اميدوارم كمك كند.
1- 405 سبكتر است و شتاب آن كمي بشتر.
2- 405 اصولي تر ساخته شده ولي سمند كمي سر هم بندي است.
3- 405 ديد بهتري براي رانندگي دارد.
ولي:
4- سمند متعادلتر و محكمتر است.
5- هندلينگ و هدايت آن راحت تر است.
6- از بيرون و درون زيبا تر است و جوان پسند تر.
7- جديد تر است و با امكانات بيشتر (چراغ مه شكن، ...)
8- كارت طلايي و گارانتي بهتري دارد و يكسال مجاني سوار مي شويد.
9 قيمت آن كمي كمتر است.

من فقط دو ساعت اول رانندگي با سمند مشكل ديد داشتم.
بعد از دو سال هنوز هيچ طرفش نخورده.
به ترمزها عادت كرده ام.
خدمات گارانتي و كارت طلايي ايده آل نيست ولي بد هم نيست.
به ترمزها عادت كرده ام و مشكلي ندارم.
با هر ماشيني 200 تا بروي و تيز بزني روي ترمز توي جدول رفتن كه سهل است مي روي اون دنيا.

به نظر بنده تنها دليل اينكه بعضيها 405 را بهتر از سمند مي دانند اين است كه ما ايرانيها با تكنولوژي جديد و تنوع مشكل داريم و عقب تر از زمان حركت مي كنيم (35 سال پيكان را سوار مي شويم و آنرا بهترين ماشين دنيا مي دانيم)
توصيه خالصانه و بدون تعصب بنده به شما دوست عزيز اين است كه حتي از سمند هم عبور كنيد(خودم سمند دارم) و ماشن جديد تر با تكنولوژي بالاتر مانند ريو را انتخاب نماييد (16 سوپاپ با قدرت خوب نرم و مصرف سوخت پايين و زيبا). از تكنولوژي روز استفاده نماييد و مطمئن باشيد كه پشيمان نخواهيد شد.

parti3000
19 March 2006, 02:09 PM
به نظر بنده تنها دليل اينكه بعضيها 405 را بهتر از سمند مي دانند اين است كه ما ايرانيها با تكنولوژي جديد و تنوع مشكل داريم و عقب تر از زمان حركت مي كنيم (35 سال پيكان را سوار مي شويم و آنرا بهترين ماشين دنيا مي دانيم)
توصيه خالصانه و بدون تعصب بنده به شما دوست عزيز اين است كه حتي از سمند هم عبور كنيد(خودم سمند دارم) و ماشن جديد تر با تكنولوژي بالاتر مانند ريو را انتخاب نماييد (16 سوپاپ با قدرت خوب نرم و مصرف سوخت پايين و زيبا). از تكنولوژي روز استفاده نماييد و مطمئن باشيد كه پشيمان نخواهيد شد.
به اين ميگن حرف حساب:icon_cool

پژمان22
19 March 2006, 03:55 PM
اقا این سمند سوارا رو ول کنید بهتون ثابت می کنن که سمند از فراری هم بهتره :icon_redf البته این شوخی بود.
دوستان عزیز سمند سوار شما که میگید سمند تکنولوژیش جدیده و 405 مثل پیکان عمرش سر اومده آیا تکنولوژی فقط اتاق و بدنه است؟؟؟
یا مهمتر از اون موتور ، گیربکس ، سیستم تعلیق ، ترمز ، فرمان و .... هست؟یه کم تعصب رو کنار بزنید.بله سمند از 405 جدیدتره ولی فقط از نظر بدنه و اتاق . از نظر قسمتهای فنی که یکی هستن . تازه عملکرد این قسمت در 405 بهتره تا حدودی و موتور ، گیربکس و ترمزهای 405 هماهنگی بیشتری با بدنه و اتاق اون دارن و واسه همین با اینکه از این نظر با سمند یکی هستن اما شما خیلی احساس بهتری تو 405 دارید.
من هم امیدوارم روزی کشور ما به جایی برسه که مردم ماشین با تکنولوژی جدید سوار شن . اما هنوز خیلی راه داریم . خودمونو گول نزنیم.این تکنولوژی نیست که با سعی و خطا بیایم ایرادات یه ماشینو برطرف کنیم.ماشینی که تکنولوژیش مال حداقل 10-15 سال پیشه.

mohsen3544
19 March 2006, 08:45 PM
آقا من کاري ندارم که موتورش قديميه و از اين حرفها. به نظر من با توجه به وضعيت بازار خودرو در کشور و قيمتها سمند و ۲۰۶ بهترين انتخابها هستند. البته من خودم سمند بازم و به خاطر اين ۲۰۶ گفتم چون خوب خيلي ها با ماشينهاي کوچيک حال ميکنن. من تا حالا فقط براي سمندم بنزين زدم و روغن تعويض کردم و يه مابالتفاوت واسه تعويض باتري همين! البته زياد از ماشين کار نکشيدم. در مورد ديد و ترمز به نظرم آدم بايد منطقي باشه. اگه الان به من پرادو و کمري هم بدن حداقل ۱۰۰ کيلومتر طول ميکشه با ترمز و طول و عرض ماشين کنار بيام. اينکه بگيم سمند ديدش ضعيفه جر زنيه! چرا دويست و شش رو نميگن؟ چون فرانسويه و سمند ايراني! سمند هر چي بارش ميکنن به خاطره ايراني بودنشه! بميرم واسش!!( بگو خدا نکنه!!!!!!!)

arash p mbz bmw
19 March 2006, 10:05 PM
اقا این سمند سوارا رو ول کنید بهتون ثابت می کنن که سمند از فراری هم بهتره :icon_redf البته این شوخی بود.
دوستان عزیز سمند سوار شما که میگید سمند تکنولوژیش جدیده و 405 مثل پیکان عمرش سر اومده آیا تکنولوژی فقط اتاق و بدنه است؟؟؟
یا مهمتر از اون موتور ، گیربکس ، سیستم تعلیق ، ترمز ، فرمان و .... هست؟یه کم تعصب رو کنار بزنید.بله سمند از 405 جدیدتره ولی فقط از نظر بدنه و اتاق . از نظر قسمتهای فنی که یکی هستن . تازه عملکرد این قسمت در 405 بهتره تا حدودی و موتور ، گیربکس و ترمزهای 405 هماهنگی بیشتری با بدنه و اتاق اون دارن و واسه همین با اینکه از این نظر با سمند یکی هستن اما شما خیلی احساس بهتری تو 405 دارید.
من هم امیدوارم روزی کشور ما به جایی برسه که مردم ماشین با تکنولوژی جدید سوار شن . اما هنوز خیلی راه داریم . خودمونو گول نزنیم.این تکنولوژی نیست که با سعی و خطا بیایم ایرادات یه ماشینو برطرف کنیم.ماشینی که تکنولوژیش مال حداقل 10-15 سال پیشه.
پژمان جان این حرفا چیه
بزرگوار تعلیق سمند تصیح شده پس به روز تبدیل شده
ترمز سمند بوسترش شمارش 10 هست
گیربکسشون اصلا برای نیرو محرکه هست
فرمونش هم تصیح شدس
با این حال میمونه موتور اونم که تا سال اینده به امید خدا موتور ملی نصب میشه
:icon_cool

masoud x7
19 March 2006, 10:19 PM
سلام
من نمیدونم چرا مردم گیر دادن به این 405:icon_cry: بابا بخدا پسرخاله من یه 405 تحویل گرفته .ولی مثل .......پشیمونه
بابا الان دیگه 405 همون 405 ده سال پیش نیست..بیایین بدون تعصب قضاوت کنیم...:icon_arro

Nomad
20 March 2006, 01:17 AM
دوستان بیایید با هم دعا کنیم که دیگه کسی از این بحثهای الکی رو مطرح نکنه و عهد ببندیم که دیگه تو این بحثها شرکت نکنیم . (من که پشیمونم ) مگر موقعی که کفری بشیم .:icon_evil

Dexon
20 March 2006, 02:26 AM
به نظرمن خرید سمند عاقلانه تره

amirpeugeot
23 March 2006, 07:53 AM
شما هنوز ماشین نخریدی؟

vincenzo
23 March 2006, 12:17 PM
سلام سال 9 مبارک
405 امکاناتش مثل پراید میمونه
سمند بگیر حال کن
تو پیچ ها کولاکه
امکاناتش هم که فول
پول بیشتر میدی بابت 405 ولی چی سوار میشی:icon_redf

vincenzo
23 March 2006, 12:37 PM
منم 1 سوال
یه سمند مدل 82 رنگ خاکستری با رینگ و فلاپ
رنگ نداره ولی خط زیاد
بهش حسابی گاز داده ولی بهشم رسیده
سر شاسی هم یه خورده جا خورده که درستش کرده
رادیاتشم آلمینیوم
میده 9.200
اگرم این قیمت مشکل داره بهم بگین چند می ارزه
mer30

Srfazel
28 March 2006, 12:20 PM
من همين سئوال رو از سايت اتولياب پرسيدم .جواب رو مي‌توني در لينك زير بخوني:
http://www.otolyab.com/consultation_body.htm

Srfazel
28 March 2006, 12:30 PM
اگر 405 بخري بايد خودت براش دزدگير بگيري چون ايران خودرو اصلا وقتش رو نداشته كه خودش زحمتش رو بكشه و حدودا اگه خيلي بخواي كم خرج كني بايد 500 تومان خرجش كني. در حاليكه حدود 1 ميليون هم 405 از سمند گرون‌تره. مصرف سوخت 405 توي جاده بيشتر از سمنده و به هيچ عنوان امكانات سمند رو نداره و مهمتر از همه اينكه با دست گل سال پيش ايران خودرو (كه به ادعاي مجله ماشين در تابستان امسال تكرار خواهد شد) بايد همزمان با تحويل گرفتنش بري يك دوره فشرده اطفاي حريق رو هم ببيني. :icon_redf :icon_cry:
در ضمن فرمان سمند و 405 به هيچ عنوان مثل هم نيست. اگه يك بار تجربه رانندگي با هر دو رو داشته باشيد به خوبي متوجه مي‌شين. فرمان سمند خيلي نرمتر و راحت‌تر از 405 است و فرمان پذيري و تعادل سمند در پيچهاي تند قابل مقايسه با 405 نيست.

aminsir
3 September 2006, 04:41 PM
به نظر شما دوستان ادم 405 بگیره بهتره یا سمند معمولی. ایا میارزه یه تومن بیشتر داد و 405 گرفت؟؟؟به نظر

شما 405 چه مزایایی داره که یه تومن از سمند گرونتره . مثلا شسشه های عقب سمند برقیه ولی 405 دستی.

ایا از نظر فنی بهتره که بازم موتورشون یکیه و هر دو بالای 90% ساخت داخل هستند.

دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند نظر بدن که سمند بخریم یا 405 ؟؟؟

Tired SMK
3 September 2006, 04:58 PM
بابای خودم 405 صفر داره. بابام 405 خرید چون اصلآ از سمند خوشش نمیاد.
هر کدوم یه مزایایی دارن یه معایبی. در کل اگه اون 1 تومن خیلی مساله ای نیست برات حتمآ 405 بگیر.
405 از نظر فنی بهتر از سمنده. شتابش بیشتره. ترمزاش بهتره. دیدش بهتره. به نظر من توش از سمند قشنگتره.
کمتر صدا میوفته. در کل خوش فرمون تر و خوش گاز تره. اما سمند هم مزایایی داره که دلگرمی خوبییه.
مثلا بدنه قوی تری داره. پایداریش یه نمه بهتره یه سری امکانات خورده ریزه داره. (شیشه برقی + کامپیوتر).

aminsir
3 September 2006, 05:15 PM
هر کدوم یه مزایایی دارن یه معایبی. در کل اگه اون 1 تومن خیلی مساله ای نیست برات حتمآ 405 بگیر.
405 از نظر فنی بهتر از سمنده. شتابش بیشتره. ترمزاش بهتره. دیدش بهتره. به نظر من توش از سمند قشنگتره.
کمتر صدا میوفته. در کل خوش فرمون تر و خوش گاز تره. اما سمند هم مزایایی داره که دلگرمی خوبییه.
مثلا بدنه قوی تری داره. پایداریش یه نمه بهتره یه سری امکانات خورده ریزه داره. (شیشه برقی + کامپیوتر).

شتاب 0-100 سمند چقدره؟؟؟

pedx86
3 September 2006, 05:44 PM
به نظر من 405 بگیری بهتره چون که سمند همش سر هم بندیه و هر قسمتش یه سازی میزنه
شک نکن فقط 405

pedx86
3 September 2006, 05:45 PM
شتاب صفر تا صد سمندم 12 ثانیه

Siemens sx1
3 September 2006, 06:11 PM
اگه با قیافه و کلاس سمند مشکلی نداری به نظر من سمند بگیر ولی به خاطر کامپیوتر و اینچیزا ش طرفش نرو که اسباب بازی هست بیشتر اذیت میکنه . میخواهی اذییت هاش رو ببینی برو قسمت سمند . صندلی هاش هم با اینکه ایرانخودرو دیگه گند زده به 405 از 405 آشغالتره . 405 ماشین اصیل هست که رو طراحیش خیلی کار کردند واسه همین اگه جوونی 405 بگیر که سمند به کارت نمیاد . از نظر فنی هم 1000 بار گفته شده مثل همن . یه سرچ بکن
من خودم از قیافه و استیل سمند خوشم نیومد در ضمن میخوام با ماشینم یسری کارا بکنم که با سمند نمیشه 405 گرفتم . ولی بازم میگه به خاطر شیشه برقی و کامپیوترو اینچیزاش طرفش نرو با 300 400 تومن همرو میشه رو 405 هم بست .
اگه پولش رو داری حتما 405 بگیر . ممکنه دورش تموم شده باشه و یه زمانی ماشین سال اروپا بوده .
دوست عزیز تو پست دوم همین تاپیک هم مطالب قشنگی در این مورد گفتن

Siemens sx1
3 September 2006, 06:13 PM
مدیرای عزیز بیزحمت اینو ببرن به صفحه اصلی کلوپ ایرانخودرو تا بچه های سمندی هم نظر بدن . :icon_excl
بدم ترتیب این پست رو بدن :icon_mad:

abaratian
3 September 2006, 07:35 PM
مثل اینکه کل کل 405 و سمنده (برای هزارمین بار) بچه های سمندی بریزین)

جای همه ی 405 ها رو با سمند ها عوض کن، میشه نظر من!!

amahdavi2004
3 September 2006, 08:50 PM
دوباره اين تاپيك و جدال بين طرفداران سمند و 405 تكرار شد:icon_eek:
اگر يه گشتي توي سايت بزني چند بار سمند و 405 با هم مقايسه شده اند بهتر است به آنها مراجعه كني

salar68
3 September 2006, 08:55 PM
سلام

سمند ایرودینامیک تر ش بهتره
سرعت نهائی بالاتری داره

تجهیزات بالاتری نسبت به 405 داره
راحت نیست خیلی
بزرگ و جادار
به روز تر !
=
405 هم شتاب و راحتی بهتری نسبت به سمند داره و آدم مسلط داره

Tired SMK
3 September 2006, 09:15 PM
سرعت نهائی بالاتری داره

عزیزم اولآ من تو این حرفی که زدی شک دارم. اما اگر درست هم بگی مگه چقدر تفاوت سرعت دارن؟
یه سری به تاپیک "حداکثر سرعت 405" بزن. بعضیها با 405 بیشتر از 200 تا هم رفتن.
ثانیآ شما چند بار پیش میاد که بخوای با ماکزیمم سرعت برونی؟ اگه هر روز داری تو جاده تخته گاز میری و
سمند هم خیلی تند تر از 405 میره اونوقت حق داری باید سمند بگیری. اما خود من با توجه به وضع نادرست
رانندگی دیگران و جاده ها هیج وقت بیشتر از 130 یا 140 نمیرم. ترجیح میدم آسایش و اطمینانو تجربه کنم تا
هیجان و پشیمونی.

salar68
3 September 2006, 09:33 PM
عزیزم اولآ من تو این حرفی که زدی شک دارم. اما اگر درست هم بگی مگه چقدر تفاوت سرعت دارن؟
یه سری به تاپیک "حداکثر سرعت 405" بزن. بعضیها با 405 بیشتر از 200 تا هم رفتن.
ثانیآ شما چند بار پیش میاد که بخوای با ماکزیمم سرعت برونی؟ اگه هر روز داری تو جاده تخته گاز میری و
سمند هم خیلی تند تر از 405 میره اونوقت حق داری باید سمند بگیری. اما خود من با توجه به وضع نادرست
رانندگی دیگران و جاده ها هیج وقت بیشتر از 130 یا 140 نمیرم. ترجیح میدم آسایش و اطمینانو تجربه کنم تا
هیجان و پشیمونی.

سلام
با سمند 205 هم می شه رفت

ولی خب منظور من چیز دیگری هست

با سمند تا به سرعت 160 برسی ماشین خیلی راحته و تکان زیادی نمی خوره
اما همین مورد حداقلش من با 405 مشکل داشتم و ماشین تکان و سر صدای بیشتری م یکرد

و فکر کنم راحت تر بشه با سمند به سرعت بالاتر دست یافت تا 405

p708801
3 September 2006, 09:41 PM
سمند نخر که پشسمون میشی :icon_cry:
فقط 405

Siemens sx1
3 September 2006, 10:16 PM
سلام

سمند ایرودینامیک تر ش بهتره

اینو من شک دارم . میشه منبعت رو بگی ؟ تا اونجا که من میدونم 405 از آیرودینامیک ترین ماشینهاست
توی همین کلوپ ایران خودرو هم یه تاپیک در موردش داریم یه سرچ بکنید پیدا میشه . گفتم که رو طراحیش خیلی کار شده . آیرودینامیکش 0.31 هست که از سمند خیلی بهتره از زانتیا هم اگه اشتباه نکنم بهتره :icon_cool

Tired SMK
3 September 2006, 10:45 PM
سلام
با سمند 205 هم می شه رفت

ولی خب منظور من چیز دیگری هست

با سمند تا به سرعت 160 برسی ماشین خیلی راحته و تکان زیادی نمی خوره
اما همین مورد حداقلش من با 405 مشکل داشتم و ماشین تکان و سر صدای بیشتری م یکرد

و فکر کنم راحت تر بشه با سمند به سرعت بالاتر دست یافت تا 405

عزیزم بهتره رو یه 405 یا رو یه سمند که دیدی قضاوت نکنی.
405 میتونی پیدا کنی که از 120 صدا بیوفته
405 میتونی پیدا کنی که تا به سرعت 180 برسی ماشین خیلی راحت باشه و تکان زیادی نخوره.
همین طور راجع به سمند.

arash p mbz bmw
3 September 2006, 11:05 PM
ضریب ایرودینامیک سمند بهتر از 405میباشد
فکر میکنم 3.2بود که واحدشمcdهست

salar68
3 September 2006, 11:45 PM
عزیزم بهتره رو یه 405 یا رو یه سمند که دیدی قضاوت نکنی.
405 میتونی پیدا کنی که از 120 صدا بیوفته
405 میتونی پیدا کنی که تا به سرعت 180 برسی ماشین خیلی راحت باشه و تکان زیادی نخوره.
همین طور راجع به سمند.

سلام

توی صدا شکی ندارم و همینطور تکان !!

بالاخره یکی از علت هاش هم سبک بودنش هست

من یک زمانی دقیقا" ماهای بهمن اسفند فروردین
مجبور بودم برم تهران و بیام
هفته ای 3 بار پرواز هم فقط هفته 1 بار به زمان می خورد بقیه اش تمامش با ماشین های شخصی بود از BMW سری 7 بگیرید تا بنز و پیکان تا PK شاید به جرئت هر ماشینی جز مزدا و وانت را من توی این مدت باهاش رفت آمد داشتم !

به هر حال توی سرعت 170 به بالا سمند تکان کمتری نسبت به 405 می خورد

p708801
4 September 2006, 12:17 AM
405 هم ضریب ایرودینامیک و هم شتاب بهتری نسبت به سمند داره
هندلینگ بهتری هم دارد

vahid_elx_645ci
4 September 2006, 12:20 AM
شتاب 0 تا 100 سمند 9/11 ولی برای 405، 8/11
که فکر می کنم بخاطر وزنش باشه چون سمند 1130 کیلو، ولی 405 ،1090 کیلو
فاصله بین محور های سمند 2760 ولی 405، 2669
ولی من فکر می کنم در کل سمند ماشین بهتریه

p708801
4 September 2006, 12:43 AM
سمند اصلا لذت رانندگی که ادم با 405 داره رو در اختیار ادم قرار نمیده

aminsir
4 September 2006, 03:21 AM
دوستان راسته میگن سمند بعد از دو سه سال خودشو میندازه و باید با لگد در رو باز کنی؟؟در ضمن من در نمایندگی ها
دیدم که سمندها بیشترشون نقص فنربندی دارند و فنرها روغن میزنه که در 405 این نقیصه کمتره.

arash p mbz bmw
4 September 2006, 10:21 AM
معمولا توی تمام محصولات ایرانخودرو این نقص ها موجوده
سمند هم سال به سال دارن ایراداتشو میگیرن
ببینم تا حالا دیدن بگن405سال با ایرادات تصیح شده زدیم؟!!....

sinad2
4 September 2006, 12:25 PM
از نظر ایمنی و پایداری فکرکنم سمند بهتره بزرگترم که هست ولی از نظر جوون پسندی و لذت رانندگی فکر کنم 405

pedx86
4 September 2006, 02:59 PM
سمند هم سال به سال دارن ایراداتشو میگیرن
ببینم تا حالا دیدن بگن405سال با ایرادات تصیح شده زدیم؟!!....

مشکلات سمند انقدر زیاده که اگه صد تا سمند سال دیگو بزنن مشکلاتش باز هم پابرجا میباشد

arash p mbz bmw
4 September 2006, 07:37 PM
متاسفانه بنده نمیتوانم هی یکی به دو بکنم
خودم از طرفدارای خیلی پرو پا قرص سمندم
اگر میخواهید پی ببرید به بحثهایی که در گذشته میکردم مراجعه کنید
باز هم میگم واقعا حیف که نباید کل کل کنم

vahid_elx_645ci
4 September 2006, 07:39 PM
قیمت امروز سمند11میلیون و 900 هزار تومان.
پس دیگه تقریبن هم قیمتند

abaratian
4 September 2006, 09:45 PM
من خیلی ها رو دیدم که 405 رو دادن سمند گرفتن، ولی کسی رو ندیدم سمند رو داده باشه 405 گرفته باشه. هرکی میگه 405 بهتره هردو رو سوار نشده.
در ضمن ضریب آیرودینامیک سمن همونطور که هزار بار گفتم 0.29 هست که 0.02 از 405 بهتره

farshad_ata
5 September 2006, 01:12 AM
خدا وکیلی سمند غیر از مشکل سرو صدای داخل درها و زشتی چراغ عقب واقعا خیلی سرتره هم ایمنی هم سرعت هم فرمان پذیری سر پیچها هم امکانات هم قیمت

farshad_ata
5 September 2006, 01:36 AM
سمند مناسبتره

شاهین سرشار
5 September 2006, 01:47 AM
امکانات سمند از 405 بیشتره . 405 حتی شیشه عقبشم دستیه !!!!!! ( 12 میلیون پول بی زبون ایران خودرو از مردم میگیره .... )

در ضمن دینام و استارت مدلهای 405 ( بجز پارس - اشتباه نشه احیانا ) چینی شده !!

سمند ایمنیش و فرمون پذیریش خیلی بهتره و هر چی باشه تکنولوژیش از 405 دهه هشتادی بالاتره .

یکی از همسایه های ما داره کمپرسور کولرش سوخته ایران خودرو هم جواب گو نیست . 500 هزار تومنم خرج رو

دستش گذاشته و ...

تو این رنج قیمت برو ریو بگیر تمام تجهیزاتش بجز لاستیک و باطریش کره ایه شتابشم که از پس 405 و سمند برمیاد .

همینطور فرمون پذیری و تکنولوژی بهتری نسبت به سمند داره .

سمند سفیدش خیلی خشگله نه ؟

arash p mbz bmw
5 September 2006, 08:30 AM
متاسفانه جوونای ما (تعدادشون در حال حاضر کم شده)فقط به دنبال ماشینی هستن که الان توی اروپا توی موزه هم راهش نمیدن
دوستان همین 206یک بار بهترین شد توی اروپا بعد از 2سال یا3سال تولید خطشو بستن گذاشتن کنار
سمند ماشینی هست که همینطور داره پیشرفت میکنه و روز به روز ایراداتش گرفته میشه و روز به روز بهش میرسن

شاهین سرشار
5 September 2006, 03:31 PM
کاملا موافقم و اگر سمند 83 رو با 85 مقایسه کنید میفهمید

amahdavi2004
5 September 2006, 05:25 PM
دوباره اين تاپيك و جدال بين طرفداران سمند و 405 تكرار شد:icon_eek:
اگر يه گشتي توي سايت بزني چند بار سمند و 405 با هم مقايسه شده اند بهتر است به آنها مراجعه كني

با مزه است از بس تاپيك مقايسه سمند و 405 تكرار شده خودم نفهميدم كه ايجاد كننده اين تاپيك خودم بوده ام( حدودا 7-6 ماه پيش).
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
بابا من3 ماه قبل 405 ام تحويل گرفته ام و تا حالا ده هزار تا باهاش رفته ام و حال كرده ام:icon_arro

aminsir
8 September 2006, 02:31 AM
قیمت امروز سمند11میلیون و 900 هزار تومان.
پس دیگه تقریبن هم قیمتند

نخیر جانم.قیمت سمند 11500 است.

aminsir
8 September 2006, 02:37 AM
من هم سر این انتخاب موندم.راستش من 405 رو خیلی دوست دارم و دنبال یه 405 کارکرده هستم ولی کدوم 405 ها
از نظر اتش سوزی کاملا مطمئنند؟؟؟؟؟من طرفدار پر و پا قرص 405 هستم و درسته که سمند طراحی بدنش جدیدتره
ولی نسبت به همون 405 قدیمی ضعیفتره و نمره پایینتری میشه بهش داد.مهم جدید و قدیم نیست مهم استاندارد بودنه.
ولی حالا یه کم به سمند هم دید خوبی دارم چون لااقل اتیش نمیگیره.

Tired SMK
8 September 2006, 03:09 PM
این مشکل آتیش سوزی از مدلای 83 شروع شد. اگه 82 بگیری خیالت راحت راحته.

aminsir
8 September 2006, 05:42 PM
این مشکل آتیش سوزی از مدلای 83 شروع شد. اگه 82 بگیری خیالت راحت راحته.

405 مدل 82 2000 است یا انژکتوری. راستی ایران خودرو توی سایتش 405های جدید رو هم کاربراتوری معرفی کرده.
www.ikco.com

Tired SMK
8 September 2006, 08:19 PM
82 انژکتوریه.
از نیمه دوم 81 تمام 405 ها انژکتوری شدن.

ATOS
8 September 2006, 08:57 PM
از نمایندگی ایران خودرو که سوال کردم گفت تعداد سمند های صفر که بخاطر معایب به نمایندگی بر میگرده بیشتر از GLX هست:icon_razz

H_R
8 September 2006, 10:29 PM
من خودم 405 دارم دوبار تا حالا از قزوین تا تهرا با سمند راننندگی کردم ،
برای گرفتن ماشین باید بینی از جون ماشینت چی میخوای ! اگه میخوای شتاب خوبی داشته باشه و وقتی که پای کلکل در میون افتاد کم نیاره ، وقتی یه سوراخ رو نشون میکنی بتونی بهش برسی قبل از اینکه از بین بره ! سمند اصلا جوابت رو نمیده ! ولی اگه میخوای سوار یه ماشین خوشگل بشی سنمد واقعا چیز بهتری اه در ضمن که وقتی با 405 تصادف میکنی خیلی بیشتر از سمند جمع میشه ! یعنی با یه باد جمع میشه !

سمند LX باید چیز خوبی باشه . در ضمن نگران آتیش سوزی 405 نباشید فقط چند تا بسته که اگه عوض بشه مشکلی نداره ، اگرم میخواید 405 دست دو بگیرید نمیمه اول 82 اگه گیر بیارید 2000 کاربرتوری که خیل بهتر اه چون راتتش رو بخواید مکانیکا هنوز که هنوزه پدرتون رو در میارن چون درست حسابی از انژکتور سر در نمیارن و از یرف دیگه حجم موتورش 2000 اه که خوب خیلی بهتر از 1800 اه !

shahram2006_m
9 September 2006, 12:03 AM
یکی از نکات مهم در این دو خودرو هزینه نگهداریه.
که هزینه نگهداری و قطعات یدکی 405 از سمند کمتره.
و این مسئله مهمیه.

ATOS
9 September 2006, 12:18 AM
یکی از نکات مهم در این دو خودرو هزینه نگهداریه.
که هزینه نگهداری و قطعات یدکی 405 از سمند کمتره.
و این مسئله مهمیه.

این تقاوتی که شما بهش اشاره کردید اونقدرها زیاد نیست که بشه بهش به عنوان معیاری برای انتخاب توجه کرد:icon_razz
مگر مدل سریر که قضیه کاملا متفاوته:icon_cool

Abolfazl2006_p
9 September 2006, 12:56 AM
متاسفانه جوونای ما (تعدادشون در حال حاضر کم شده)فقط به دنبال ماشینی هستن که الان توی اروپا توی موزه هم راهش نمیدن
دوستان همین 206یک بار بهترین شد توی اروپا بعد از 2سال یا3سال تولید خطشو بستن گذاشتن کنار
سمند ماشینی هست که همینطور داره پیشرفت میکنه و روز به روز ایراداتش گرفته میشه و روز به روز بهش میرسن

مگه سمند را توی اروپا راه میدند که دارید سمند را با پژو مقایسه میکنید
مطمئن باشید به جز چند تا کشور جهان سومی و عقب افتاده مثل ایران هیچ جا راه پیدا نمیکنه
206 کجا سمند کجا اصلا از لحاظ تکنولوژی قابل مقایسه نیستند و 405 هم زمان خودش ماشین خوبی بود اما
ایا سمند به محبوبیت 405 دست می یابد ؟؟؟؟؟
ما داریم ماشینیا مقا یسه میکنیم که الان وجود داره نه سمندی که قراره روزی پیشرفت کنه و خودتون هم میگید ایراد اتی داره
در کدوم کشور میان اول ماشینیا تولید انبوه کنند و بعد به علت ایرادهاش اعتراف کنند اونهم ایراداتی که کاملا مشهود بوده براشون ولی آیا 206 یا 405 در زمان خودش تولید انبوه میشده و بعد ایرادا هاش را بر طرف میکردند و مثل سمند مردم میشدند موش آزمایشگاهی که سوار ماشینی بشند که ترمزهاش را امتحان کنند....

arash p mbz bmw
9 September 2006, 12:32 PM
مگه سمند را توی اروپا راه میدند که دارید سمند را با پژو مقایسه میکنید
مطمئن باشید به جز چند تا کشور جهان سومی و عقب افتاده مثل ایران هیچ جا راه پیدا نمیکنه
206 کجا سمند کجا اصلا از لحاظ تکنولوژی قابل مقایسه نیستند و 405 هم زمان خودش ماشین خوبی بود اما
ایا سمند به محبوبیت 405 دست می یابد ؟؟؟؟؟
ما داریم ماشینیا مقا یسه میکنیم که الان وجود داره نه سمندی که قراره روزی پیشرفت کنه و خودتون هم میگید ایراد اتی داره
در کدوم کشور میان اول ماشینیا تولید انبوه کنند و بعد به علت ایرادهاش اعتراف کنند اونهم ایراداتی که کاملا مشهود بوده براشون ولی آیا 206 یا 405 در زمان خودش تولید انبوه میشده و بعد ایرادا هاش را بر طرف میکردند و مثل سمند مردم میشدند موش آزمایشگاهی که سوار ماشینی بشند که ترمزهاش را امتحان کنند....
دوست خوبم
سمند هم روزی مطمئن باشید به بازار اروپا میرسه
ولی قبول دارم هنوز زوده

Abolfazl2006_p
9 September 2006, 05:38 PM
من هم به عنوان یه ایرانی افتخار خواهم کرد که اتومبیل ساخت کشورم در اروپا و کشور های پیشرفته عرضه بشه
البته راه درازی در پیشه و ما تا بخواهیم به تکنولوژی که اونا الان استفاده میکنند برسیم اون ها هم بیکار ننشستند و خیلی از ما جلوتر خواهند بود