PDA

View Full Version : سوال در مورد مصرف بنزین 405 -- 2000

sezar_a2001
11 March 2006, 10:05 PM
اقا
من سه روز هست که یک 405 مدل 81 2000 سی سی خریدم
وحشتناک بنزین میخوره
امروز هم معاینه فنی گرفتم
موتورم تنظیم هست
باید چی کار کنم

شازده كوچولو
11 March 2006, 10:20 PM
راستش گمون نکنم کاری بتونی بکنی!http://qsmile.com/qsimages/1.gif مصرف 405 2000 صدی 10تاست که در تهران اگه باشی با این ترافیک بیشتر هم میشه.http://qsmile.com/qsimages/14.gif البته اگه قبلش پراید داشته باشی در مقابل اون یه کمی وحشتناک میشه.
ما که پنج شش سالی هست باهاش کنار اومدیم. راستی یه کاری هم میتونی بکنی: زیاد پرگاز حرکت نکن.خیلی موثره. گاز پرت هم نده.همینhttp://qsmile.com/qsimages/20.gif

pesaremelli
11 March 2006, 11:11 PM
شوهر خاله ي من يكي داره زماني كه پرايد داشتيم با هم رفتيم مسافرت باورتون نميشه ولي باك 37 ليتري پرايد با باك 70 ليتري پژوي شوهرخالم تو يه زمان خالي ميشد

tangur
12 March 2006, 03:44 PM
با سلام
من يكي از سالم ترينهاشو داشتم. مصرفش تو بهترين حالت از صدي 11 پايين نمي اومد. تو بدترين حالت به 13 هم ميرسد.

sezar_a2001
12 March 2006, 10:16 PM
بله
مصرفش خیلی زیاده
من چند روز پیش که هوا گرم شده بود کولر گرفتم
اون وقت که وحشتناک شده بود
اگه گازیش کنم چه طوریه؟؟؟؟؟؟؟؟

شازده كوچولو
12 March 2006, 11:37 PM
بله
مصرفش خیلی زیاده
من چند روز پیش که هوا گرم شده بود کولر گرفتم
اون وقت که وحشتناک شده بود
اگه گازیش کنم چه طوریه؟؟؟؟؟؟؟؟
اونوقت دیگه جوون نداره ماشین !

amirpeugeot
13 March 2006, 09:53 PM
اگه موتورش تنظیم باشه توی اتوبان با سرعت 90 صدی 6 تا میخوره ولی توی شهر میره بالا.خیلی کم کسی پیدا باشه بتونه موتورش را خوب تنظیم کنه نه اینکه چیز خاصی باشه ولی باید قلقش دستت بیاد من چون 8 ساله 405-2000 دارم دیگه فهمیدم باید چکار کرد.اول از همه بت پیشنهاد میکنم که شمعهای ماشینت را سوزنی کن این خیلی مشکلت را حل میکنه.در مورد مصرفش هم اگر اهل گاز دادن به ماشین باشی میفهمی مصرفش بالاست ولی تو سرعت خای معمولی مصرفش خیلی هم زیاد نیست.

F.®.A
3 May 2006, 11:21 AM
معمولیشم (1800)هم همینطوره؟؟؟

hahy
3 March 2008, 02:34 PM
405 -2000 دارم مدل 77 صدي 8.5 شهر ميسوزونه صدي 6 جاده
اگه قلق كاربراتور رو بلد باشين و ميزان سوخت ورودي رو تو حداقل بزارين و ميزان هواي ورودي تو حداكثر درسته ماشين يه كم نا ميزان كار ميكنه و يه ريپ جزيي ميزنه ولي قابل تحمله
البته به سالم بودن كاربراتور هم بستگي داره چون تو 3 تا 405 مدل 77 فقط ماله من اينجوري تنظيم ميشه اون يكيها صدي 10 تا ميسوزونن

saeid_nik
24 September 2008, 02:09 AM
با عرض سلام به دوستان
من هم یه 2000 مدل 77 دارم. مصرف وحشتناکی داره امسال تابستون مصرفش با کولر داخل شهر صدی 19 تا 20 بود، خارج از شهر هم حدوداً 13 سوزونده. فکر کنم با تغییر در اندازه سوزنهای بنزین داخل کاربراتور بشه مصرف ماشین رو تا حد قابل قبول کاهش داد. رفتم چتدتا سوزن با سایزهای مختلف خریدم و روی کاربراتور گذاشتم، یه مقداری کم شد ولی باید اینقدر سوزنها رو عوض کرد تا به یه حالت تعادل رسید....
کسی تا حالا این کار رو کرده؟

majid_bmw
24 September 2008, 07:32 AM
برای من داخل شهر با رانندگی کم و بیش بدون شتاب صدی 14(پارس معمولی) خارج شهر صدی 7.5

samir2253122
24 September 2008, 10:15 AM
مدل 78 405-2000
به پيشنهاد پژو هاي خطي سال گذشته من ژيگلوز كاربراتورش رو با يك شماره پائين تر عوض كردم قبلن مصرفش حدود 15 در شهر بود الان تقريبن 11 ولي در هر حال در اتوبان مصرفش 10 هست. زمستون كمي هم بد روشن ميشه.

روي شتاب تاثير محصوصي داره ولي بازم از انژكتوري ها شتاب بيشتري داره.

nader875
26 September 2008, 06:48 AM
معمولیشم (1800)هم همینطوره؟؟؟

یه زمانی (حدود تابستونه 86)یه 405 داشتیم با سیستم سوخت رسانی جدید نمی دونم این بنزین و چه کار میکرد !!!!! تو شهر از 14 15 کمتر نمی شد . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر جا هم بردیم نفهمیدن این ماشین صفر کیلومتر چرا اینطوریه !!!!!آخر سر هم سره 2 ماه فروختیم و یه پارس گرفتیم مصرف این خوبه تهران مشهد با سرعت95 با یک باک اوومد...........یه جوراییی این به اوون در!!!!!!!!!!!!!!

Siemens sx1
17 October 2008, 04:22 AM
من از مصرف ماشینم (2000 کاربراتوری) ناراضیم . مدام به مشکل کمبود بنزین میخورم ولی از طرفی دلم نمیخواد بفروشم. کسی میتونه راهنمایی کنه که چیکار کنم اینکه هی آدمو قلقلک میده دریچه دوم باز کنی مصرفش کم بشه؟

hosseinabd
17 October 2008, 10:36 AM
تنظیم موتور و کاربراتور انجام بدید و فیلترها رو به موقع عوض کنید و شمع ها هم هر 30000 تا عوض کنید مصرف ماشین نرمال میشه.

Siemens sx1
22 October 2008, 10:55 AM
دوستان سلام

امروز مصرف ماشین رو اندازه گرفتم داخل شهر صدی 11 بود (کاربراتوری مدل 81) ولی یک مدل 85 رو برده بودم برای دیاگ که اونجا بعد از تعویش شمع و وایر و شستن سوزن انژکتور مصرفش رو دستگاه صدی 8 اعلام کرد . اختلاف خیلی زیاده آیا راهی هست که این اختلاف رو کمتر کنه مثل شستن کاربراتور یا استفاده از مکمل ها یا بنزین سوپر و ....؟ اگر مکمل خاصی یا جای خاصی پیشنهاد دارید لطفا اسم اون رو بگید

با تشکر:icon_surp

IRAN PARAST
27 October 2008, 09:59 AM
سلام دوستان
پدرم یک 405 مدل 83 داره خودمونم آبندیش کردیم ولی صدی 15 میسوزونه هرجاهم بردیمش میگن سالمه

بنظر شما چشه

saeid_nik
28 October 2008, 02:03 AM
بل سلام به دوستان عزیز
دوست عزیز siemens SX1
من هم یه 2000 مدل 77 دارم. درست مشکل شما رو دارم همیشه بنزین کم میارم. با شست و شوی کاربراتور مصرف ماشین کم نمیشه، ممکنه یه خورده توی روشن شدن و کارکرد موتور تاثیر داشته باشه. 2 ماه پیش خودم کل کاربراتور رو باز کردم و با تینر و پمپ باد کلشو شستم. اصلا تاثیری نداشت. اگه شما میخوای مصرف ماشین کم بشه باید دو کار انجام بدی: اول اینکه سعی کنی کم گازتر بری. دوم اینکه ژیگلور سوخت ماشین رو کوچکتر کنی. من خودم این کارو انجام دادم تا حدی مصرفش کم شد ولی نیاز به سر به سر گذاشتن بیشتری داره چون از چند تا مکانیک سوال کردم اصلا آمار درستی از این کار نداشتن. کاری که من انجام دادم این بود که رفتم چند سایز مختلف ژیگلور خریدم. فعلا که درست حسابی فرصت نکردم سربه سرش بزارم ولی روی ماشین دوستم که یه BMW 1800 سی سی هستش این کارو انجام دادیم مصرف ماشین حدود 7.5 تا 8 شده. برای پژو هم میشه این کار رو کرد. هروقت به نتیجه درست و عملی رسیدم حتما اعلام میکنم، ولی نباید از این موضوع گذشت که کم کردن سوخت باعث شتاب کمتر و احتمال زیاد دیر روشن شدن توی سرمای شدید باشه.
یه موضوع دیگه لینه که حتی در حالت خاموش به ماشین الکی گاز ندید، چون پمپ شتاب ماشین با هر باز گاز دادن مقداری بنزین به داخل دریچه سوخت میپاشه، که در مورد پژو توی هر دو دریچه سوخت این بنزین پاشیده میشه که مقدار کمی هم نیست ولی جدای این عیب یه مزیت هم داره، زمانی که ماشین توی سرما یا به دلیل کم بودن میزان سوخت ماشین روشن نشه با چند بار گاز دادن مقدار بنزین ورودی بیشتر میشه و نسبتا راحت روشن میشه....

iranboy
18 March 2013, 10:57 AM
درود بر شمامن هم همین مشکل سوخت رو دارم. یه ماهی میشه یه 2000 مدل 78 خریدم. دوگانه سوزه و روی گاز مصرفش خوبه، هرچند جون ماشین گرفته میشه!!! یعنی با پرکردن کپسول 17 کیلویی نزدیک 300 تا تو جاده میتونم رانندگی کنم، درصورتی که برای این فاصله شاید نزدیک چهل تا بنزین میخوره. دوبار کاربراتور رو دادم سرویس کردن و سوزن نو انداختم ولی بازم بوی بنزین نیمه سوخته از اگزوز میادشمع ها رو هم بازکردن گفتن سالمه و مشکل نداره وایر ها رو هم نو انداختم. اما با این وجود یه چرخش رو پراید عوض نمیکنم :D