PDA

View Full Version : سوال:برای جلوگیری از سرقت ضبط راهی نیست؟

feryfrt
9 March 2006, 12:58 AM
میخواستم بدونم راهی برای جلوگیری از دزدی خصوصا هد یونیت هست یا نه ؟؟؟:icon_razz

saber2q
9 March 2006, 01:15 AM
فكر كنم بهترين راهش بستن هد يونيت از باقل با پيچ است به طوري كه براي باز كردنش مجبور باشن دشبرد رو باز كنن و من يه فكري كه كه كردم ميشه با كمي ابتكار يه پنل از جنس آلومنيوم ساخت كه به جاي پنل فابريك مصب ميشه و ديگه دزد نميتونه اطراف سيستم رو با خرد كردن باز كنه
اين كار با طراحي يك نقشه كه كار سختي نيست و با دستگاه CNC به راحتي و دقت بالا شدنيه و من تصميم دارم اينكار رو بكنم.

saber2q
9 March 2006, 01:16 AM
براي اطمينان هم ميتوني از پشت يه سيم بكسل از ظبط به ته بدنه وصل كني كه موقع بيرون كشيدن هد يونيت مجبور به آزاد كردن سيم باشن و همه اين كارها باعث سخت شدن كار دزد ميشه

moein_id
9 March 2006, 10:00 AM
درسته به نظر من دزد داريم تا دزد ولي بهتره عنوان تاپيك رو عوض كنيد و بزاريد راهي براي سختر كردن سرقت اين جوري بهتره
ولي به نظر من دزدي كه وارد ماشينتون بشه ديگه به اين راحتي ها بيرون نميره من ميگم يه راهي پيدا نيد تا دزده نتونته راحت وارد ماشينتون بشه چون يه موقع ديدين ماشينتون رو دزديد و ظبتو براتون گزاشت

feryfrt
9 March 2006, 11:23 AM
براي اطمينان هم ميتوني از پشت يه سيم بكسل از ظبط به ته بدنه وصل كني كه موقع بيرون كشيدن هد يونيت مجبور به آزاد كردن سيم باشن و همه اين كارها باعث سخت شدن كار دزد ميشه

آقا من یه شکلی کشیدم اگه بشه اینکارو کرد خیلی خوبه ! با یه پنل آلومینیومی یا چوبی :icon_surp
من فکر نکنم بتونه به سرعت قفلو باز کنه !
2072

nadersport
9 March 2006, 03:58 PM
آقا من یه شکلی کشیدم اگه بشه اینکارو کرد خیلی خوبه ! با یه پنل آلومینیومی یا چوبی :icon_surp
من فکر نکنم بتونه به سرعت قفلو باز کنه !
2072
بابا شما كه روزي 100تا دزدي ميبينيد چرا اين حرفو ميزنيد؟
اگه قفل بزارين هم خرج ضبط ميوفته واستون هم داشپورت. سيم سوت (وحشيانه) ميكشه ضبطو داشپورتم ميشكنه ميره.من ديدم كسايي كه پيچ كردن ضبطو بعد از دزدي چه بلايي سر داشپورت اومده:icon_cry:
بهترين راه به نظر من برداشتن پنل بعد از بيرون رفتن از ماشين و مخفي كردن بانداي عقب با اين پارچه هاي مخصوص هستش.

po2ya
9 March 2006, 04:23 PM
گذاشتن ماشین در جای امن استفاده از دزدگیر و لوازمن که دزد نظر راجع به ماشینه شما عوض بشه و بره سراغ ماشینی که دردسرش برای آقای دزد کمتر باشه!

saber2q
10 March 2006, 12:49 AM
بابا شما كه روزي 100تا دزدي ميبينيد چرا اين حرفو ميزنيد؟
اگه قفل بزارين هم خرج ضبط ميوفته واستون هم داشپورت. سيم سوت (وحشيانه) ميكشه ضبطو داشپورتم ميشكنه ميره.من ديدم كسايي كه پيچ كردن ضبطو بعد از دزدي چه بلايي سر داشپورت اومده:icon_cry:
بهترين راه به نظر من برداشتن پنل بعد از بيرون رفتن از ماشين و مخفي كردن بانداي عقب با اين پارچه هاي مخصوص هستش.
ظبط رو نبايد به پنل وصل كنيد (اون سيم رو بايد از پشت ضبط گرفته و از پشت دشبرد به بدنه اتومبيل وصل كنيد تا با كشيدن چيزي رو نشكنه و باز نشه
ولي به قول دوستان هيچ كاري نشد نداره و دزد داريم تا دزد و اگه كسي بخواد كاري رو بكنه بالاخره راهش رو پيدا ميكنه .
همه اينكارا براي اينه كه كار دزد سخت بشه و معطليش براي دزديدن بيشتر بشه و هر كاري هم كه ميكنيد بايد هواستون به ماشين باشه و به نظر من دزدگير پيجر دارم خيلي مناسبه كه آدم به محضي كه دزدگير فعال ميشه بتونه خودشو به ماشين برسونه
ميشه قفل درب ها رو هم به طوري برقي كنيد كه در حالي كه ماشين خاموشه ضامن قفل درب از داخل قابل باز كردن نباشه و با اينكار باز هم دزد هر كاري كه ميخواد بكنه بايد از همون شيشه ماشين دلا بشه و انجام بده
من حالا سر فرصت درباره اين موضوع توضيح بيشتر ميدم

feryfrt
10 March 2006, 01:47 AM
ظبط رو نبايد به پنل وصل كنيد (اون سيم رو بايد از پشت ضبط گرفته و از پشت دشبرد به بدنه اتومبيل وصل كنيد تا با كشيدن چيزي رو نشكنه و باز نشه
ولي به قول دوستان هيچ كاري نشد نداره و دزد داريم تا دزد و اگه كسي بخواد كاري رو بكنه بالاخره راهش رو پيدا ميكنه .
همه اينكارا براي اينه كه كار دزد سخت بشه و معطليش براي دزديدن بيشتر بشه و هر كاري هم كه ميكنيد بايد هواستون به ماشين باشه و به نظر من دزدگير پيجر دارم خيلي مناسبه كه آدم به محضي كه دزدگير فعال ميشه بتونه خودشو به ماشين برسونه
ميشه قفل درب ها رو هم به طوري برقي كنيد كه در حالي كه ماشين خاموشه ضامن قفل درب از داخل قابل باز كردن نباشه و با اينكار باز هم دزد هر كاري كه ميخواد بكنه بايد از همون شيشه ماشين دلا بشه و انجام بده
من حالا سر فرصت درباره اين موضوع توضيح بيشتر ميدم

آقا اینکاره خیلی خوبییه که از شیشه دلا بشه تا اینکه بیاد تو ماشین با آچار ستاره ای باندارم باز کنه !
حتما اگه شد بگو که ضامن قفل در از داخل باز نشه .
من یه نفرو میشناسم که خریدو فروش سیستم و این چیزارو داره البته دزدی:icon_mrgr (خونشون جاده ساوس)
خودش برام تعریف میکرد که آمپلیرو اگه پیچی که بسته میشه حالا چه روی تخته چه به صندوق عقب ماشین اگه اون پیچو که از 4 طرف وارد آمپ میشه قسمتی که پیچ بیرون میاد و مهره میندازن پیچو کج کنی امکان نداره بتونه ببره و آمپم که نمیتونه از لجش سوراخ سوراخ کنه .
به منم گفت که بیا برات یه قابی روی پنل ضبط درست کنم که امکان دسترسی نداشته باشه کسی.
اگه اینکارو کردم حتما میگم بهتون .
خلاصه آدم چرا باید همیشه تو دلهره باشه ! :icon_cool

A.R.T
10 March 2006, 06:43 AM
دزد اگه مرد بود اسمش دزد نبود... اگه دزد نامرد بخواد ضبطو باز کنه و بنا به دلایلی نتونه بستگی به میزان نامردیش میزنه یا ضبطو داغون میکنه یا یجایی از ماشینو... بهترین راه به نظر من اینه که ضبطو با خودتون ببرید یا از ضبطهای ارزان قیمت استفاده کنید:icon_surp

mamad_ampli
10 March 2006, 12:43 PM
به نظر من بهترين كار اينه كه مخفي كنيد كه چشمه دزده نبينه..اون وقته كه ريسكش برا دزده ميره بالا......ببينيد اين بلا به سر من اومد.....باندارو باز نكرد نامرد تخته عقبو كندو بودو برد....كنسول جلورم شكوندو ضبط بدون پنلو برد.....
1.تخته عقبو مخصوصا206 حتما به كنارا پيچ كنيد....حتما.....به سوراخ شدن ميرزه...چون سوراخش بعدا پيدا نيست.
2.روي تخته عقبو با اين خز هاي مشكي بپوشانيد كه باندارو نبينه چون باند شناسن اين دزدا.
3.حتما از دزدكير با چشم تو اتاق استفاده كنيد.....چشم مهم تره خوده دزد گيره.
4.پنلو كه برداشتين يه مقوا هم رنگ داشبورد مثلا مشكي به ابعاد جلو پخش برذاريد و از لبه هاي بالا و پايين ضبط گير بندازين كه جلو پخشتونو كامل بگيره و پخش مشخص نيست...ملت فكر ميكنن قبلا دزديدنو جاش خاليه.(اين خيلي موثره)رو 206 خوب جواب ميده....
به همه اين كارام ميرزه...يه بار كه ماشينتونو دزد زد ميفهمين كه كاش كرده بودين.
قفل فرمونم يادت نره و در آخر اينكه 500 تومن پول پاركينگ دادن بهتره خسارته دزديه

جلو پاركو فضاي سبزم ماشينو پارك نكنيد..............

sina1808
10 March 2006, 04:07 PM
به نظر من بهترين كار اينه كه مخفي كنيد كه چشمه دزده نبينه..اون وقته كه ريسكش برا دزده ميره بالا......ببينيد اين بلا به سر من اومد.....باندارو باز نكرد نامرد تخته عقبو كندو بودو برد....كنسول جلورم شكوندو ضبط بدون پنلو برد.....
1.تخته عقبو مخصوصا206 حتما به كنارا پيچ كنيد....حتما.....به سوراخ شدن ميرزه...چون سوراخش بعدا پيدا نيست.
2.روي تخته عقبو با اين خز هاي مشكي بپوشانيد كه باندارو نبينه چون باند شناسن اين دزدا.
4.پنلو كه برداشتين يه مقوا هم رنگ داشبورد مثلا مشكي به ابعاد جلو پخش برذاريد و از لبه هاي بالا و پايين ضبط گير بندازين كه جلو پخشتونو كامل بگيره و پخش مشخص نيست...ملت فكر ميكنن قبلا دزديدنو جاش خاليه.(اين خيلي موثره)رو 206 خوب جواب ميده....

اين قفل فرمان چه تاثيري داره ؟!

saber2q
10 March 2006, 10:20 PM

جلو پاركو فضاي سبزم ماشينو پارك نكنيد..............
از باند هايي استفاده كنيد كه بتونيد در جاي فابريك ماشين قرارا بديد تا دزد نتونه تشخيص بده كه باند خاصي رو ماشينه البته هر چند كه باند فابريكم ممكنه بدزدند ولي ضريب احتمالش پائينر مياد
دزدها خودشون ختم اين كاران و با انداختن خز اصلا مطمئن ميشن كه زير اون يه باندي وجود داره.
دزد ها بعضي وقتها انقدر سريع كارشونو انجام ميدن كه با وجود دزدگير و صدا كردنش در مدت كوتاهي قبل از اينكه صاحب ماشين از راه برسه پروژه خودشونو به اتمام ميرسونن :icon_redf
مقوا گذاشتنم رو پنل دردي دوا نميكنه چون دزد ها براشون شكستن شيشه ماشين مهم نيست كه بخوان ببينن ضبطش به دردشون ميخوره يا نه و ضبط كه هيچي به خاطر 2000تومن پول كه پشت شيشه بوده من شنيدم شيشه رو شكستن و پول رو برداشتن.
فقط ضبط رو محكم كنيد. اعتقاد من اينه كه حتي اگر ضبط به دست دزد 100% از بين رفت بهتر اينه كه بتونه با خودش ببره و از گلوش پائين نره.

saber2q
10 March 2006, 10:23 PM
https://www.sharemation.com/saber2q/Copy%20of%20DSC01140small.jpg?uniq=7nvzvu
اين ظاهر سيستميه كه قفل درب ها رو به صورت الكترنيكي ميكنه و ديگه با كشيدن ظامن قفل درب باز نميشه و فقط در حالي ماشين روشن باشه اين كار عملي و با ريموت دزدگير

mamad_ampli
10 March 2006, 11:27 PM
من نظرم اينكه هرچي نبينه بهتره.....چون پاي احتمال كه برا دزده بياد وسط دو دلي بهش دس ميده...ببخشيدا ولي برا دزذه دقيقا مثل هيكل يه زنه خوشكله كه اي هيكلو بدون لباس ببيني.....با لباس مجلس...با مانتو يا با چادر:).....
يه كم فرق داره ديگه...اينام كه پوشيده باشه بستگي به جا پاركت ميبينه ميرزه ريسك كنه يا نه....مثلا يه باند ليميتيدو ببينه زير بارش ميره ولي پيدا كه نباشه ميگه يهويي خطر ميكنم برا يه جفت باند 20 تومني و بيخيال ميشه....پيچ كردن تخته هم لا اقل سرعتو ازش ميگيره......اين راها به خيلي ها كه فعلا كار داده...چون غير از اين راهي نيست و راه بعديش اينه كه اصلا سيستم نبندي كه مقرون به صرفه تره....