PDA

View Full Version : من ديتا دارم.چه كارايي ميتونم بكنم؟

MerDaX
31 October 2004, 03:47 PM
اقا من ديتا دارم.ميشه بگين چه جوري فكس بفرستم؟ديگه چه كارايي ميتونم بكنم با سرويس ديتا؟ با توجه به اينكه 3650 دارم در كلوپ نوكيا مطرح كردم

ciahchal
31 October 2004, 04:19 PM
ديتا با فكس فرق داره عزيزم ...
اگه مي خواي فكس بفرستي برو فكس رو فعال كن !
شما با ديتا مي توانيد
سايت بانك توسعه صادرات برويد و خريد آن لاين سهام بكنيد
مو جودي حساب خودتون رو چك كنيد
وپ سايتهاي موجود رو برويد
ايميل pop3 خودتون رو چك كنيد
و ...

MerDaX
31 October 2004, 08:25 PM
ميشه توضيح بدين چه جوري تو سايت برم؟مخصوصا ياهو مسنجر

امید رضا
31 October 2004, 09:07 PM
فكر كنم فقط تو سايتهاي wap ميتونين برين و سايتهايي مثل yahoo رو نميتونين باز كنيد
درسته سياهچال جان ؟
يه برنامه هم هست به اسم opera كه ورژن مخصوص سيمبين داره و ميتونين با اون كار كنيد چون من ديتا ندارم باهاش كار نكردم
اگه بچه هاي ديگه كاركردن يه توضيحي بدن شايد از امكاناتش خوششم اومد و رفتم ديتا گرفتم :mrgreen:

ciahchal
31 October 2004, 10:04 PM
راستش من با opera نتونستم كار كنم ... مدام گير هاي الكي مي داد و به كل سيستم رو خراب مي كرد و جامپ مي شد بيرون !
ياهو هم مي تونيد بريد ... يه قسمت داره براي وپ !
سايت خودمم مي تونيد بريد ( اخر تبليغ ) :( توي قسمت وپ در همين سايت نوشته شده !

اين قسمت رو نگاه كنيد از اين به بعد و اگه سوالي هم داريد در اون قسمت مطرح كنيد لطفا

http://www.psforums.org/forum/viewforum.php?f=18

قربان شما

darya
1 November 2004, 02:02 PM
ايا ميشه mail ياهو را چك كرد باهاش؟

ciahchal
1 November 2004, 05:10 PM
mail ياهو UK رو مي تونيد به صورت pop3 دريافت كنيد و چك كنيد !
اما بقيه ياهو ها رو بايد به وپ سايت ياهو وصل بشيد و بعد وارد قسمت ايميل بشويد و ...

darya
1 November 2004, 05:32 PM
براي استفاده از وپ سايت آيا تنها داشتن ديتا كافي است؟

ciahchal
1 November 2004, 08:44 PM
وپ سايت ؟
منظورتون اين هست كه براي ديدن يك وپ سايت ايا وپ كافي هست ؟ يا براي استفاده از خدمات وپ فقط ديتا كافي هست ؟

اگه بخواين سايت وپ رو ببينيد : 1 - موبايلي كه خدمات رو ساپورت كنه 2 - ديتا 3 - گرفتن وپ از يكي از شركتهايي كه وپ مي دن

براي گرفتن وپ هم : داشتن ديتا + قرارداد بستن با شركتي كه خدمات وپ رو مي ده

موفق باشيد

kasra11
2 November 2004, 09:36 AM
با برنامه agilemessenger ميتونيد به yahoo, ms messneger,ICQ va AOL وصل بشين.من سرويس data از tim card دارم. نياز به استفاده از وپ نداره. حالا اين سرويس data از شبكه ايران چند اب ميخوره براتون؟
-

kian651
1 July 2005, 05:36 PM
سلام
من در کشور هند زندگی ميکنم اينجا 2 تا از سرويس دهندها جی-پی-ار-اس رو دارن:
Hutch و Airtel دومی فقط برايه موبايل های که ماهانه اشتراک دارن اما اولی با ماهی 2000 تومن به پول
ايران ميشه اين سرويس رو اکتيو کرد. کسانی که از گوشی های سری 60 استفاده ميکنن به راحتی ميتونن تموم
سايت ها رو ببينن اما براي استفاده بهتر از يکی از دو نرم افزار Opera يا Netfront
در مورده مشکل هم شما توی قسمت ستينگ opera پرکسی رو چک کن.

ATOS
1 July 2005, 07:11 PM
سلام
من در کشور هند زندگی ميکنم
از جاي من برو تاج محل رو سير ببين :icon_cool
چه ربطي به بحث تاپيك داشت :icon_roll
ولي در كل سرويس DATA اصلا در ايران مقرون بصرفه نيست . علاوه بر ماهي 5000 تومان هزينه كاركرد هم داره و سرعت پاييد هم قوزبالاقوزه :icon_lol:

م.جواد
11 July 2005, 09:59 AM
مهمترين سرويسي كه هيچكي بهش اشاره نكرد سرويس ام ام اسه (MMS)
اين سرويسو شركت پيك آسا ميده و اونايي كه واردن ميدونن كه باهاش ميشه پيامهايي با حجم زياد از جمله عكس و صدا فرستاد.

راهنماي استفاده از مرکز پيام چندرسانه‌اي پيک‌آسا براي استفاده از مرکز خدمات پيام چندرسانه‌اي پيک‌آسا، هر کاربر به پاره‌اي تنظيمات در گوشي خود نياز دارد. با توجه به نوع گوشي، نام تنظيماتي که کاربر بايد انجام دهد، متفاوت است.

برای استفاده از این مرکز و امکانات آن، در قدم اول گوشی شما باید قابلیت‌های زیر را داشته باشد:

گوشی شما باید از امکان ارسال و دریافت پیام چندرسانه‌ايو نیز امکان اتصال به WAP Gatewayبرخوردار باشد. البته برخی گوشی‌ها نیز می‌توانند بدون اتصال به WAP Gateway پیام چندرسانه‌اي را مبادله کنند. این گوشی‌ها مستقیماً و با فرمت HTTP به شبکه جهاتی اینترنت متصل میشوند.

براي استفاده از مرکز پيام چندرسانه‌اي، گوشي شما بايد از امکان GSM Data براي ارسال و دريافت پيام‌هاي چندرسانه‌اي برخوردار باشد. بعضي از گوشي‌ها فقط از امکان GPRS براي ارسال پيام‌هاي چندرسانه‌اي برخوردارند که به دليل عدم وجود اين بستر مخابراتي در کشور، استفاده از آن امکان پذير نيست (کشور ما از سیستم مخابراتی GSM برخوردار است).
در صورتي که گوشي شما قابليت کار با خدمت پيام چندرسانه‌اي را دارد، براي استفاده از اين خدمت، سرويس ديتاي سيم کارت شما بايد فعال شود. برای فعال کردن سرویس دیتا باید به شبکه مخابرات مراجعه کنید.
تنظيمات مورد نياز در گوشي:

برای اتصال به مرکز پیام چندرسانه‌اي، ابتدا باید شماره تلفنی که برای اتصال به کارگزار dial-up استفاده می‌کنید را وارد کنید. در واقع برای اتصال به مرکز پیام چندرسانه‌ای و استفاده از آن باید ابتدا به اینترنت متصل شوید. در گوشي‌هاي مختلف معمولاً اين قلم اطلاعاتي با نام‌هايي مانند Dial-up Number يا CSD شناخته مي‌شود.

تنظيم نام کاربري براي اتصال به کارگزار Dial-up، که معمولاً اين قلم اطلاعاتي با نام Username شناخته مي‌شود.
تنظيم گذرواژه براي اتصال به کارگزار Dial-up، که معمولاً اين قلم اطلاعاتي با نام Password شناخته مي‌شود.
در این مرحله شما تنها تنظیمات مورد نیاز برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت را روی گوشی انجام داده‌اید.

تنظيم حامل داده، که مشخص مي‌کند براي اتصال به مرکز پيام چندرسانه‌اي بايد از کدام بستر مخابراتي استفاده شود. اين قلم اطلاعاتي معمولاً با نام Data Bearer شناخته مي‌شود. گزينه‌هاي اين قلم اطلاعاتي معمولاً GPRS و GSM Data مي‌باشند، که بايد GSM Data انتخاب شود. لازم به ذکر است که سرعت بستر مخابراتي GSM Data ،۹۶۰۰ کيلو بيت مي‌باشد. اگر گوشی شما امکان انتخاب GSM data را نداشته باشد، همانطور که گفته شد به دلیل عدم پشتیبانی شبکه مخابراتی کشور، امکان اتصال به مرکز خدمات پيام چندرسانه‌اي پيک‌آسا را ندارید.

تنظيم Data Call Type، که معمولاً گزينه‌هاي Analogue و ISDN براي آن وجود دارد، و بايد گزينه‌ي Analogue فعال شود.
تنظيم آدرس دروازه‌ي WAP که معمولاً با نام WAP Gateway IP Address شناخته مي‌شود. براي تنظيم اين قلم اطلاعاتي آدرس زير را وارد کنيد:

194.225.43.43

بعضي از گوشي‌ها که از توانايي اتصال مستقيم به اينترنت بدون استفاده از دروازه‌ي WAP (استفاده از فرمت HTTP) برخوردار هستند، اين قلم اطلاعاتي را ندارند.

تنظيم آدرس کارگزار مرکز پيام چندرسانه‌اي، که با نام‌هايي مانند Home Page ،MMSC Home Page و MMSC Server Address شناخته مي‌شوند. براي تنظيم آن آدرس زير را وارد کنيد که در آن بايد به جاي username و password به ترتيب نام کاربري و گذرواژه‌ي مربوط به مرکز پيام چند رسانه‌اي را وارد کنيد.

http://mmsc.peykasa.com/username=password

براي تنظيم دو فيلد نام کاربري و گذرواژه بايد با بخش نرم‌افزارهاي مخابراتي پيک‌آسا تماس بگيريد.

بقيه‌ي اقلام اطلاعاتي معمولاً با مقدار پيش‌فرض کار مي‌کنند.

http://service.peykasa.com/help/?help_topic=mms-help