PDA

View Full Version : تغيير رنگ ماهي ها

Sx3D
14 February 2006, 03:21 PM
دوستان بيياييد در اينجا راجع به دلايل تغيير رنگ ماهي ها صحبت كنيم
براي مثال من 2تا اسكار دارم كه بعضي وقتها رنگشون روشن وتيره ميشه اول فكر ميكردم مثل لجن خوار بخواطر ترسيدن اينطوري ميشن ولي بعدا فهميدم فقط بخواطر ترسيدن نيست.
حالا به نظر شما غير از ترس چه عواملي تو تغيير رنگ موثر هستش.

RoSo
15 February 2006, 09:38 PM
عواملی مثل ترس و استرس و یا موقعی که ماهی عصبانی میشه و تهاجمی میشه در عوض شدن رنگ ماهی موثر هستن. بیماریهای مختلف هم میتونن تاثیر داشته باشن.

Sx3D
16 February 2006, 12:34 AM
نور هم تاثير داره من يه مدت اسكارهام را از نور دور كردم بعد ديدم رنگشون مثل گچ سفيد شده برا همين دوباره براشون لامپ گذاشتم

RoSo
16 February 2006, 01:53 AM
بله نور که مهمترین عامل هست رو من فراموش کردم. بطور کلی شما صبح اول وقت که از خواب بیدار میشن ماهی رو نگاه کنید به نظر همشون بی رنگ میان و تا موقعی که نور کافی بهشون نرسه رنگ ندارن.

ali_mohtashem
16 February 2006, 02:29 AM
من باید بگم که زیاد راجع به ماهی اسکار اطلاعاتی ندارم البته نوع غذا و تغذیه هم در دراز مدت خیلی تاثیر داره .
مثلا غذاهای که گرانول داره یا از مواد مینرال داخلش استفاده شده هم خیلی تاثیر داره .
من پیشنهاد میکنم که اگر از غذاهای مختلف برای تغذیه ماهی هاتون استفاده میکنید یک مقدار راجع به اون ها آزمایش کنید

Pedro
16 February 2006, 02:11 PM
يكي از عوامل تغيير رنگ كمبود مواد غذايي مورد نياز ماهي مثل ويتامين .... هست.
مي بينيد وقتي به ماهي تترا كه ميديد رنگ ماهي بسيار زيبا ميشه

Sx3D
17 February 2006, 06:27 PM
نمیدونم چرا رنگ یکی از اسکارام به حالت عادی برنمیگرده الان چند روزه گوشه گیر شده دیگه ماهی زنده نمی خوره فقط دل میخوره به نظر شما اسکار ها هم افسردگی میگیرن

m.al
18 February 2006, 11:03 AM
به علت اينكه يكي از ماهيات رفتاره غيره عادي داره اين احتمالم وجود داره كه مريض شده
اكه بيشتر در مورد اينكه جه تغييري تو اكواريوم دادي توضيح بدي بهتر ميشه راهنماييت كرد
البته اينم بكم كه اسكارها بعضي اقات ميلشون به بعضي از غذاها را از دست ميدن ولي اكثريت به اتفاق از ماهي زنده نميكذرند ؟؟؟!!

mehdi1979
8 March 2006, 09:38 AM
میدونید اگه به ماهیاتون کاهوی تازه بدین رنگ زیر دلشون روشن میشه. من که کت فیشم وقتی کاهو میخوره خیلی خشگل میشه.
تا حالا کسی امتحان کرده؟

Anoush
8 March 2006, 10:18 AM
میدونید اگه به ماهیاتون کاهوی تازه بدین رنگ زیر دلشون روشن میشه. من که کت فیشم وقتی کاهو میخوره خیلی خشگل میشه.
تا حالا کسی امتحان کرده؟

شما چه نوع کت فیشی دارید؟

مهدی ربیعی
17 March 2006, 02:49 AM
من باید بگم که زیاد راجع به ماهی اسکار اطلاعاتی ندارم البته نوع غذا و تغذیه هم در دراز مدت خیلی تاثیر داره .
مثلا غذاهای که گرانول داره یا از مواد مینرال داخلش استفاده شده هم خیلی تاثیر داره .
من پیشنهاد میکنم که اگر از غذاهای مختلف برای تغذیه ماهی هاتون استفاده میکنید یک مقدار راجع به اون ها آزمایش کنید

ایشون درست میگن یکی از عوامل خیلی مهم در رنگ ماهی ( غیر از نترساندن ماهی مانند عوض کردن محل زندگی یا تزئینات داخل آکواریوم که باعث استرس در ماهی میشه ) تغذیه درست ماهی خیلی در بهبود رنگ ماهی تاثیر داره بهتر در اینباره با یک فروشنده ی حرفه ای ماهی مشورت کنید حتما راه حل مفیدی بهتون میدن

mehdi1979
26 March 2006, 03:20 PM
شما چه نوع کت فیشی دارید؟

کت فیش من از همین کت فیشهای لجن خوار معمولیه. وقتی میخریدمش فروشنده گفت از نوع پلنگیشه. اطلاعات بیشتری ندارم با عرض پوزش.:icon_lol:

Anoush
28 March 2006, 09:19 AM
تا حالا کسی امتحان کرده؟ کت فیش من از همین کت فیشهای لجن خوار معمولیه. وقتی میخریدمش فروشنده گفت از نوع پلنگیشه.

دوست عزیز اگر منظورتون این کت فیش هست (عکس پائین) که بنظر من بیشتر کت ریشه!!!

این جناب هم کاهو میخوره هم اسفناج هم به گیاهای من حمله میکنه و وقتی هم که بزرگ میشه از تمام غذا ها لذیذ تر براش مکیدن بدن دیسکس های بزرگ و بالغه. مدفوعی هم که تولید میکنه از یک گلد فیش بیشتره!

برای همین هروقت که بزرگ میشن توسط بنده به مغازه برگشت داده میشه (این یکی هم هدیه داده شد)

من که تو قیافه این موجود زیبائی نمیبینم، شما چطور؟

فعلن به هزار مصیبت یک کت فیش سیامی (Siamese Algae Eater—SAE) گیر اوردم که امیدوارم بتونه جای خالی این موجود زشت رو پر کنه.

3784

Blaze
28 March 2006, 11:02 PM
فعلن به هزار مصیبت یک کت فیش سیامی (Siamese Algae Eater—SAE) گیر اوردم که امیدوارم بتونه جای خالی این موجود زشت رو پر کنه.

با سلام و تبریک عید نوروز
میشه یه عکس از این سیامی که گفتین بذارین ؟از کجا تهیه کردین به چه قیمتی ؟

Nima1989
28 March 2006, 11:05 PM
برای همین هروقت که بزرگ میشن توسط بنده به مغازه برگشت داده میشه (این یکی هم هدیه داده شد)

دقیقن http://qsmile.com/qsimages/83.gif

Anoush
3 April 2006, 10:15 AM
با سلام و تبریک عید نوروز
میشه یه عکس از این سیامی که گفتین بذارین ؟از کجا تهیه کردین به چه قیمتی ؟

با درود و تبریک متقابل

این ماهی(عکس زیر)یا همون کت فیش سیامی رو از پاساژ پلاسکو مغازه اول به قیمت حدود 3000 تومان تهیه کردم.
ناگفته نمونه که صاحب مغازه حتی اسم اون رو هم نمیدونست. میگفت گاهی از این زباله خور ها!!! برامون میاد.

p_rasooli
10 April 2006, 11:27 AM
سلام

من حدود 4 ماه پیش یک جفت گلد فیش خریدم که یکی قرمز و سفید بود و دیگری قرمز و مشکی اما حالا متوجه شدم که رنگ قرمز هر دو ماهی داره رو به نارنجی شدن میگذاره و دیگه خوشگلی قبل رو ندارند حتی رنگ مشکی یکی از گلد فیشها هم داره ناپدید میشه و کلا رنگ نارنجی کم رنگ پیدا میکنه .... کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

متشکر و ممنون

آرمانی
10 April 2006, 11:54 AM
سلام من مشکل دوست بالا رو دارم ماله من دو تا نارنجی بودن ، یکی سفیده سفید شده ولی اون یکی همون جوره:icon_redf
کمک کنید.

MetMet
11 April 2006, 02:49 PM
سلام

من حدود 4 ماه پیش یک جفت گلد فیش خریدم که یکی قرمز و سفید بود و دیگری قرمز و مشکی اما حالا متوجه شدم که رنگ قرمز هر دو ماهی داره رو به نارنجی شدن میگذاره و دیگه خوشگلی قبل رو ندارند حتی رنگ مشکی یکی از گلد فیشها هم داره ناپدید میشه و کلا رنگ نارنجی کم رنگ پیدا میکنه .... کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

متشکر و ممنون

منم با يه همچين مشكلي مواجه شده ام هم گلدفيشها رنگ قرمزشونو از دست دادن و هم شارك هام رنگ قروز باله ها و دمشون نارنجي شده!!!:icon_bigg
يه بار از ماهيران پرسيدم چي كار كنم گفت به غذايي كه ميدي موادي رو اضافه كن كه براشون خون سازي كنه مثل اسفناج كه تو دل گاو ميريزيم چون آهن داره و خون سازه!!:icon_razz :icon_razz
يا ميتوني يه شربت ب كمپلكس بخري و روي غذايي كه ميدي چند قطره بچكوني!:icon_cool :icon_cool
حقيقتش من اين كارو كردم و تا حدودي نتيجه گرفتم ولي بازم مثل اولشون خوش رنگ نشدن ولي از هيچي كه بهتر بود.:icon_twis
حالا اگه دوستان راه ديگه اي پيشنهاد كنن ممنون ميشم.
پيروز باشيد.:icon_cool

bbkyawho
11 April 2006, 03:10 PM
منم با يه همچين مشكلي مواجه شده ام هم گلدفيشها رنگ قرمزشونو از دست دادن و هم شارك هام رنگ قروز باله ها و دمشون نارنجي شده!!!:icon_bigg
يه بار از ماهيران پرسيدم چي كار كنم گفت به غذايي كه ميدي موادي رو اضافه كن كه براشون خون سازي كنه مثل اسفناج كه تو دل گاو ميريزيم چون آهن داره و خون سازه!!:icon_razz :icon_razz
يا ميتوني يه شربت ب كمپلكس بخري و روي غذايي كه ميدي چند قطره بچكوني!:icon_cool :icon_cool
حقيقتش من اين كارو كردم و تا حدودي نتيجه گرفتم ولي بازم مثل اولشون خوش رنگ نشدن ولي از هيچي كه بهتر بود.:icon_twis
حالا اگه دوستان راه ديگه اي پيشنهاد كنن ممنون ميشم.
دوست گرامی شاید اسفناج خون ساز باشه واین خون ساز بودن باعث رنگی شدن ماهی بطور 100 % نمیشه
علت کم رنگ شدن ماهی های شما به علت رژیم یکنواخت غذایی - نور دهی نامناسب است
علت اینکه بهد از خوردن اسفناج و دل کمی بهتر شده بخاطر رنگدانه های داخل اسفناج هست
یک سری به تاپیک مواد غذایی بزنید و مورد غذادهی همراه با هویج را مرور کنید یادت باشه زیاد هویج پخته ندی
اگر نتیجه نگرفتی بگو تا یه راه مطمن وکمی مشکل رو برات بگم

Al3l3@S@li
11 April 2006, 05:17 PM
بقيه ماهي ها رو نميدونم ولي من به گلد فيش ها غذاي مخصوص خودشونو ميدادم (به صورت دانه هاي قرمز و سبز)و رنگشون عالي بود

MetMet
13 April 2006, 02:14 PM
دوست گرامی شاید اسفناج خون ساز باشه واین خون ساز بودن باعث رنگی شدن ماهی بطور 100 % نمیشه
علت کم رنگ شدن ماهی های شما به علت رژیم یکنواخت غذایی - نور دهی نامناسب است
علت اینکه بهد از خوردن اسفناج و دل کمی بهتر شده بخاطر رنگدانه های داخل اسفناج هست
یک سری به تاپیک مواد غذایی بزنید و مورد غذادهی همراه با هویج را مرور کنید یادت باشه زیاد هویج پخته ندی
اگر نتیجه نگرفتی بگو تا یه راه مطمن وکمی مشکل رو برات بگم

با سلام:
ممنون از راهنمايياتون من به ماهي ها دل+مخلفات معموليشو ميدم و همچنين از بيومر(اگه اسمشو درست گفته باشم)كه دونه هاي ريز قهوه اي رنگ هستش و ايراني هاي اون دونه درشتتره!! گلدفيش ها اونو دوست دارن يهمدت هم آرتميا نارنجي رنگ آماده از مغازه ميگرفتم كه زياد نميخوردن:icon_bigg
اوايل فكر ميكردم بخاطر رشد كردنشون رنگشون كمتر ميشه بعد ديدم اينطوري باشه كه تو سن پيري ماهي ها بايد نامرئي بشن:icon_sad: :icon_wink اما خودم با هويج حال نميكنم فكر نميكنم بخورنش حالا امتحان ميكنم اگه نخوردن به نظر شما ديگه چه كاري بايد بكنم؟ببخشيد طولاني شد.

Unknown97
13 April 2006, 02:43 PM
بي رنگ شدن ماهي ها به عواملي كه در بالا ذكر شد تا حدودي بستگي دارد ولي اصل قضيه رنگ هاي خوراكي مجاز است كه به ماهي ها مي خورانند تا خوش رنگ بشن و موقعي كه شما مي خرينشون و ديگه نمي خورند رنگشون بر مي گرده به حالت اوليه شون.

p_rasooli
13 April 2006, 03:22 PM
سلام

ببخشید ... دوستی که در مورد خوراندن رنگهای خوارکی مجاز به ماهیها نوشته بودند...ممکنه اسمشون رو بگید تا ما هم خریداری کنیم و به ماهیهامون بدیم ...

خیلی متشکرم

bbkyawho
13 April 2006, 07:46 PM
با سلام:
ممنون از راهنمايياتون من به ماهي ها دل+مخلفات معموليشو ميدم و همچنين از بيومر(اگه اسمشو درست گفته باشم)كه دونه هاي ريز قهوه اي رنگ هستش و ايراني هاي اون دونه درشتتره!! گلدفيش ها اونو دوست دارن يهمدت هم آرتميا نارنجي رنگ آماده از مغازه ميگرفتم كه زياد نميخوردن:icon_bigg
اوايل فكر ميكردم بخاطر رشد كردنشون رنگشون كمتر ميشه بعد ديدم اينطوري باشه كه تو سن پيري ماهي ها بايد نامرئي بشن:icon_sad: :icon_wink اما خودم با هويج حال نميكنم فكر نميكنم بخورنش حالا امتحان ميكنم اگه نخوردن به نظر شما ديگه چه كاري بايد بكنم؟ببخشيد طولاني شد.

باسلام به تمامی دوستان
و
MetMet Unknown97 و p_rasooli
یک مطلب کلی در رابطه با مواد رنگی میگم امیدوارم بتونم جواب شما رو داده باشم :
رنگ بدن ماهی تا حد زیادی به رنگدانه های داخل بدنش مربوط میشه . نوع رژیم مواد غذایی نیز در بعضی از شرایط خاص ممکن است بر رنگ تأثیرگذار باشه
در بعضی از مواقع دوستان برای درمان انگل و یا دم خوره از انتی بیوتیک استفاده میکنند که همین امر از مقادیر بیش از حد ممکن است سبب ذخیره این آنتی بیوتیک در بدن ماهی و باعث کم رنگ شدن ماهی بشه. حتی درمان با داروهای ضد انگل و دم خوره که خود من شخصا امتحان کردم کمی بر رنگ ماهی اثر می گذاره
قسمت اصلی رنگ های خوراکی رو گزانتوفیلها تشکیل میدن . این مواد گروهی از هیدروکسی کاروتنوئیدها هستند که در غذاهایی که برای بهبود رنگ برای ماهی داده میشن وجود داره و از طریق دستگاه گوارش جذب شده وبه همان شکل در پوست ذخیره میشه
از آنجا که گزانتوفیل ها جزء ترکیبات لیپیدی هستن ، استفاده از مقدار کمی چربی در غذای ماهی باعث افزایش قابلیت جذب این مواد و ذخیره آنها در بدن میشه
استفاده از انتی اکسیدان هایی مثل ویتامین ای سبب بهبود رنگ میشه . علت اینکه این ویتامین باعث بهبود رنگ میشه این که گزانتوفیل ها جز مواد لیپیدی هستند و به سرعت اکسید میشن به همین خاطر بعد از مدت زمانی از مصرف اینگونه مواد غذایی که دارای مواد رنگی مثل گزانتوفیل هستن رنگ ماهی تغییر میکنه که علت این هست که گزانتوفیل اکسیده شده و از بین رفته ولی وقتی مقادیر کمی ویتامین ای در غذا باشه تا مدت زمان بیشتری از اکسید شدن گزانتوفیل جلوگیری میکنه

قابل توجه دوستانی که ماهی گیاهخوار و بلاخص دوستانی که گوشتخوار نگه میدارن :بدلیل اینکه عمده مواد تشکیل دهنده رژیم غذایی ماهیا گوشتخوار دل و یا گوشت هست و این مواد دارای کمی چربی هستن برای جذب مواد رنگی کاملا مفید هستن ولی در صورتی که از مواد انتی اکسیدان استفاده نشه ممکنه چربی ها اکسیده بشن و و مواد رنگی جذب نشن
مواد انتی اکسیدان مثل : ویتامین ای و یا آ
البته مواد انتی اکسیدان دیگری وجود دارن که من الان اسمشون یادم نیست
من خودم چون گوشخوار نگه میدارم هفته ای 2 تا قرص ویتامین ای در اب میندازم به فاصله 3 روز از هم
یکی از مواد غذایی دیگه که میتونه دارای این مواد باشه اسفناج هست که دارای مواد انتی اکسیدان هست
علت اینکه مصرف هویج پخته شده رو توصیه کردم این هست که هویج دارای ویتامین آ و همچنین بتا کارو تن هست
بتا کاروتن خودش یک رنگدانه است و میتونه به ویتامین آتبدیل بشه و به عنوان انتی اکسیدان در بدن ماهی عمل کنه

beethoven
14 April 2006, 02:46 AM
یکی از بهترین غذا ها برای کت قیش کدو سبز
امتحان کنید

Nima1989
14 April 2006, 09:37 PM
......

من خودم چون گوشخوار نگه میدارم هفته ای 2 تا قرص ویتامین ای در اب میندازم به فاصله 3 روز از هم
.......

ویتامینE محلول در چربی هستش
اگه توی آب اکواریوم بریزید به هیچ وجه حل نمیشه و روی آب میمونه
حتی اگر حل هم میشد برای یه آکواریوم 100لیتری(به طور مثال) یک یا دو قرص 600 واحد ویتامینE به هیچ کجا نمیرسه
بهترین کار اضافه کردن ویتامین ها به غذای ماهی ها هست(و یا استفاده کردن از غذاهای تجاری که با ویتامین غنی شدن)

Blaze
15 April 2006, 02:55 AM
برای تغییر رنگ ، مخصوصن رنگ سورم ، tetra Ruby پیشنهاد شده ، من گرفتم ببینم سورم ها و باقی ماهیا چقدر رنگشون تغییر میکنه .
بدیش اینه که اگر مصرفش قطع بشه رنگ ماهی به حالت سابق بر میگرده .

Unknown97
16 April 2006, 12:00 AM
اصلا ويتامين E همين جوري جذب بدن ماهي نميشه الكي خودتون رو خسته نكنيد.

ويتامين E با اسيد فوليك جذب بدن ماهي ميشه. اينم براي اطلاع دوستان

bbkyawho
16 April 2006, 09:28 AM

اگه میشه توضیح بدید چرا ویتامین E باید با اسید فولیک جذب بشه
لطف کن در قسمت تاپیک مواد غذایی توضیح دهید

bbkyawho
16 April 2006, 09:33 AM

اگه میشه توضیح بدید چرا ویتامین E باید با اسید فولیک جذب بشه
لطف کن در قسمت تاپیک مواد غذایی توضیح دهید

Unknown97
16 April 2006, 08:00 PM
راستش دقيقا نمي دونم ولي اين قضيه را يك تكثير كننده بهم گفت. تو اين چند روزه مي خواهم برم پيششون. رفتم ازشون مي پرسم و اينجا مي نويسم.

bbkyawho
16 April 2006, 08:28 PM
راستش دقيقا نمي دونم ولي اين قضيه را يك تكثير كننده بهم گفت. تو اين چند روزه مي خواهم برم پيششون. رفتم ازشون مي پرسم و اينجا مي نويسم.
دوست عزیز وگرامی من
لطف بکن و به اون تکثیر کننده بگو اسید فولیک خودش یک نوع ویتامین محلول در چربی هست
بنابراین به گفته جنابعالی پس اسید فولیک هم نباید در اب حل شه
1-2 روز دیگه به تاپیک مواد غذایی برو تا مکانیسم جذب ویتامین ها رو برات بگم

Unknown97
17 April 2006, 12:17 AM
مگه من گفتم كه تو آب حل بشه يا نه.

شما ها كه بر مي داريد ويتامين E رو مي ريزيد تو آب بدونيد كه هيچ اثري بر ماهيانتان نداره.

اگر بخواهيد اثري بكنه ويتامين E همراه با اسيد فوليك به غذاي ماهياتون اضافه كنيد و 1 روز هم بهشون غذا نديد تا بخورند چون همين جوري نمي خورند.

يك چيزي هم بذار به شما بگم. فقط بلدي بري تو اينترنت بگردي و مقاله ترجمه كني و اينجا بنويسي و همه چيز رو تئوري مي دوني و حرف با عمل خيلي فرق داره عزيز من ولي من هر چيزي مي نويسم عملي و

تست شده هست و در ضمن من منبع هاي اطلاعاتي خيلي بهتري نسبت به شما دارم كه چند تاش رو براتون مي نويسم.

مهندس محمدي (ماهيران) دكتر حسيني (ايران آكواريوم - بزرگراه نواب) رامتين كشور دوست كه اين اسم ها رو به هر كسي كه از پشت كوه اومده بگي مي شناستشون در ضمن خود مهندسين شيلات هم من رو

مي شناسند.

خودت رو خسته نكن من هر چي كه بخواهم راحت از اين سه نفر و چند نفر ديگه كه همشون تكثير كننده هستند مي پرسم. بنابراين احتياجي به خوندن مكانيسم جذب ویتامین هاي شما هم ندارم.

bbkyawho
17 April 2006, 02:27 PM
مگه من گفتم كه تو آب حل بشه يا نه.

شما ها كه بر مي داريد ويتامين E رو مي ريزيد تو آب بدونيد كه هيچ اثري بر ماهيانتان نداره.

اگر بخواهيد اثري بكنه ويتامين E همراه با اسيد فوليك به غذاي ماهياتون اضافه كنيد و 1 روز هم بهشون غذا نديد تا بخورند چون همين جوري نمي خورند.

يك چيزي هم بذار به شما بگم. فقط بلدي بري تو اينترنت بگردي و مقاله ترجمه كني و اينجا بنويسي و همه چيز رو تئوري مي دوني و حرف با عمل خيلي فرق داره عزيز من ولي من هر چيزي مي نويسم عملي و

تست شده هست و در ضمن من منبع هاي اطلاعاتي خيلي بهتري نسبت به شما دارم كه چند تاش رو براتون مي نويسم.

مهندس محمدي (ماهيران) دكتر حسيني (ايران آكواريوم - بزرگراه نواب) رامتين كشور دوست كه اين اسم ها رو به هر كسي كه از پشت كوه اومده بگي مي شناستشون در ضمن خود مهندسين شيلات هم من رو

مي شناسند.

خودت رو خسته نكن من هر چي كه بخواهم راحت از اين سه نفر و چند نفر ديگه كه همشون تكثير كننده هستند مي پرسم. بنابراين احتياجي به خوندن مكانيسم جذب ویتامین هاي شما هم ندارم.
دوست مهربان و خوش اخلاق من
1-من این مطالبی که گفتم از مقاله ای ترجمه نکردم چون وقتش رو ندارم
2- شاید مطلبی که در مورد رنگ ماهی برای شما گفتم یک تیوری بنظر بیاد ولی من عمل کردم ونتیجه هم گرفتم
3- خوش بحالت که شما همه رو میشناسید و متاسفم از اینکه اون افراد تحصیل کرده شما رو می شناسن
ولی شما از همان اقایانی که اسمشونو بردی بپرس ایا اسید فولیک یک ویتامین محلول در چربی هست یا خیر ؟
در ضمن این تاپیک محل بحث وجدل من وشما نیست اگه دوست داری بحث کنی بهم ایمل بزن تا کاملا روشنت کنم
شاید بنظر شما ویتامین Eدر اب حل نشه ولی بنظر من حل میشه و میتونم ثابت هم بکنم
بهر حال من به نظر شما احترام میزارم

Unknown97
17 April 2006, 02:52 PM
ويتامين E رو مي اندازي توي آب حل ميشه؟

شما از كجا مي دوني كه از اين روش نتيجه گرفتي؟ خود ماهي به شما گفت؟

پسر خوب من از اين آقايان اطلاعات مي گيرم.

شما به جاي اينكه من رو روشن كني يك مقدار بيشتر تحقيق كن.

من هم اگر با شما بد حرف زدم عذر ميخوام.

Unknown97
17 April 2006, 04:04 PM
متاسفم از اینکه اون افراد تحصیل کرده شما رو می شناسن

منم متاسفم كه اومدم دارم به چه كسايي اطلاعات ميدم.

مي دوني كسي كه به همين راحتي اطلاعاتي كه بابتش سرويس شده بياد در اختيار آدم هايي مثل تو بذاره حرف هاي حضرت والا مقام هم واقعا حقشه. حالا مي فهمم كه چرا هيچ كسي الكي اطلاعات نميده.

شما هم حقته بري از دو تا آكواريوم فروشي زپرتي كه فقط مي خوان ماهي هاي مريضشون رو غالب كنن اطلاعات بگيري و بس.

MetMet
17 April 2006, 04:45 PM
دوستان سلام:
بيزحمت يه كم يواشتر اينجا زن و بچه زندگي ميكنه:icon_evil
بابا مثلآ قراره تجربياتتونو در اختيار هم قرار بدين نه بد خلقياتتونو خوبه هر دوتون برين بيشتر تحقيق كنيد بعد متفق القول بياين مطلبتونو بازگو كنيد كه اگه دو نفر به حرفتون اعتماد دارن اين وسط الكي بيچاره نشن(آش نخرده و دهن سوخته):icon_neut
ببخشيد مثل بابا بزرگا صحبت كردم:icon_redf
پيروز باشيد:icon_cool

bbkyawho
17 April 2006, 06:09 PM
دوستان سلام:
بيزحمت يه كم يواشتر اينجا زن و بچه زندگي ميكنه:icon_evil
بابا مثلآ قراره تجربياتتونو در اختيار هم قرار بدين نه بد خلقياتتونو خوبه هر دوتون برين بيشتر تحقيق كنيد بعد متفق القول بياين مطلبتونو بازگو كنيد كه اگه دو نفر به حرفتون اعتماد دارن اين وسط الكي بيچاره نشن(آش نخرده و دهن سوخته):icon_neut
ببخشيد مثل بابا بزرگا صحبت كردم:icon_redf
پيروز باشيد:icon_cool
خدمت دوست عزیز MetMet
والا ما که یواش میریم و من فقط تجربهای رو که داشتم در اختیار شما و دوستانم قرار دادم ولی دوست عزیزم UNknown97 میگه من مقاله ترجمه کردم در صورتی که چنین نیست
در صورتی که دوست خوبم UNknown97 حرف های دیگران رو بیان می کنه
اگه شما و دیگر دوستان به پست های قبلی من و جناب UNknown97 در همین پست مراجعه کنید متوجه می شوید که دعوا رو شروع کرده با نوشته های توهین امیز شون
ولی من احترام ایشون رو گرفتم و با خوش رویی با دوست خوبمUNknown97 صحبت کردم
بهتر ایشون یک تاپیک با موضوع بحث و جدل و در اخر دعوا و چاقو کشی درست کنه تا ............
من به ایشون قبلا گفتم که این بحث و جدل ها رو اینجا مطرح نکن و میتونی به من ایمل بزنی ولی گویی ایشون کمی پرخاشگر هستن
من از شما عذر خواهی می کنم که این گفتگو من و دوست نازنینم UNknown97 باعث ناراحتی شما شده
من فقط تجربیاتم را در اخیار دوستانم میزارم و اگه کسی تجربهای رو به من بگه اول امتحان می کنم و بعد به دوستان میگم
موفق باشید
جناب UNknown97 شما هم موفق باشید

Unknown97
17 April 2006, 10:39 PM
1. عزيزم من حرف هاي ديگران رو بعد از تست كردن خودم بيان مي كنم.

2. من با ويتامين E و اسيد فوليك ويتامين E رو جذب بدن ماهي كردم و آزمايشم جواب داد ولي با ويتامين E تنها اصلا جواب نگرفتم.

3. پست دومتون كه نقل قولش كردم رو مي بينيد، چي نوشتيد؟ اصلا نه توهيني كردي و نه ...

4. من دعوا رو شروع نكردم. وقتي با اطمينان كامل مياييد حرف مي زنيد و آخرش هم ميگي برو تاپيك مواد غذائي روببين :icon_cool

5. آخرش هم ميگم و با اين حرف هات و دوتا عزيز و نازنين گفتنات موضوع رو عوض نكن، من تمامي صحبت هايم تست شده است.

ديگم ادامه نميدم.

دو تا سوال آسون هم مي خوام ازتون بپرسم استاد: ماهي كه روسنگ تخم نمي ريزه بايد چي كارش كني كه رو سنگ بريزه؟ لطفا بگو ويتامين E كه جذب بدن ماهي هم شده باشه چه تاثيري بر روي ماهي داره؟ منتظره جوابت هستم

Anoush
19 April 2006, 01:40 PM
خدمت دوست عزیز MetMet
والا ما که یواش میریم و من فقط تجربهای رو که داشتم در اختیار شما و دوستانم قرار دادم ولی دوست عزیزم UNknown97 میگه من مقاله ترجمه کردم در صورتی که چنین نیست
در صورتی که دوست خوبم UNknown97 حرف های دیگران رو بیان می کنه
اگه شما و دیگر دوستان به پست های قبلی من و جناب UNknown97 در همین پست مراجعه کنید متوجه می شوید که دعوا رو شروع کرده با نوشته های توهین امیز شون
ولی من احترام ایشون رو گرفتم و با خوش رویی با دوست خوبمUNknown97 صحبت کردم
بهتر ایشون یک تاپیک با موضوع بحث و جدل و در اخر دعوا و چاقو کشی درست کنه تا ............
من به ایشون قبلا گفتم که این بحث و جدل ها رو اینجا مطرح نکن و میتونی به من ایمل بزنی ولی گویی ایشون کمی پرخاشگر هستن
من از شما عذر خواهی می کنم که این گفتگو من و دوست نازنینم UNknown97 باعث ناراحتی شما شده
من فقط تجربیاتم را در اخیار دوستانم میزارم و اگه کسی تجربهای رو به من بگه اول امتحان می کنم و بعد به دوستان میگم
موفق باشید
جناب UNknown97 شما هم موفق باشید

باسلام به همه دوستای عزیز و فعال،

من شخصن از هردوی شما(bbkyawho-UNknown97) برای نوشته هاتون قدر دانی میکنم و میخوام بعنوان پیر مرد این اتاق چند کلمه رو یاداوری کنم.

نظر های شما چه درست و چه نادرست باعث روح این اتاق میشه و به اصطلاح بهش زندگی میده برای همین هم من تو این بحث تا الان دخالت نکردم چون مطمئن هستم که به نتیجه میرسید البته اگر:

بحث زیباست اون رو به جدل تبدیل نکنیم

اشتباه خودمون رو قبول کنیم و متشکر باشیم از کسی که اون رو یاداوری کرده چون کسی که بما میگه که اشتباه میکنی قبل از اینکه بخواد منم بزنه داره در راه موفقیت ما بهمون کمک میکنه.
پس همیشه از کسی که رک و راست بهتون میگه اشتباه میکنی متشکر باشید.
من وقتی از کسی بریدم و دیگه برام مهم نبود هرگز اشتباهاتشو بهش یاد اوری نمیکنم.و فقط در مقابلش سکوت میکنم.

برای اثبات نظر هاتون رفرانس های علمی برای هم بیاورید کلام فلان اقای دکتری که بقول خودش دکترای صنایع دارد و لابد چون موفق نبوده حالا ماهی فروش شده سندیت ندارد.
دلیل ندارد که یک شیرینی فروش فرمول گسترده ساکارز را درست بنویسد یا اصلن بداند چیست.

وقتی کسی ازتون ایراد میگیره و حق میدم که بهتون زور بیاد، برای تحقیق بیشتر بهترین منبع علمی رو رایگان در اختیار دارید و اون اینترنت هست یه گشتی بزنید، بخونید، و بعد جواب بدید.

اگر هدف رسیدن به نتیجه باشه نه رو کم کنی!! مطمئن باشید که به نتیجه میرسید.

موفع جواب دادن به هم دیگر خودتون رو جای طرف مقابل بگذارید و سعی کنید طوری بنویسید که به خودتون بر نخوره.

همه شما برای ایران ارزشمند هستید ارزش هم رو حفظ کنید

alirezasaberi
15 July 2007, 08:29 PM
بحث جالبي بود حيف كه دعوا شد.
براي ادامه
من با تاثير اسيد فوليك و ويتامين e بر رنگ موافقم ولي چطوري بايد اونو بدون تركيب با غذا به خورد ماهي ها بديم. اسيد فوليك توي آب محلوله و ويتامين e محلول نيست. ادامه بدين ببينيم چي ميشه

hessamhashemi
15 July 2007, 08:47 PM
بهترین راه برای جذب ویتامین از راه گوارش هست. همونطوری که در انسان ویتامینها از راه گوارش جذب میشه و نه مثلا از راه پوست و یا تنفس. حالا اگرم هر ویتامینی در آب حل بشه آنچنان جذب ماهی نمیشه و لی اگه به ماهی خورونده بشه اثرش یک میلیون برابر میشه.
حالا هی شما باهم جدل کنید که کدوم ویتامین توی آب حل میشه کدوم در چربی.

mehdimirbagheri
11 January 2008, 09:30 PM
سلام
من مدت 10 روزه یک هورمون رنگ که پودر بود و هر یک گرمشو تو 700 گرم دل باید ریخت به ماهیام میدم. رنگشون خیلی تغییر کرده میخواستم بدونم بعد از ده روز چند روز باید نداد تا صدمه ای به ماهی وارد نشه

من دوتا آکواریوم دارم ماهی رو بزرگ میکنم میندازم داخل آکواریوم بزرگ .
مشکلم اینه که وقتی این انتقالو انجام میدم رنگ ماهی تیره میشه و دیگه به قشنگی اول نمیشه میشه راهنمایی کنید باید چیکار کنم

mahyar937
5 February 2008, 03:09 AM
از قديم گفتن هر كس اگه چيزي به من ياد بده من رو بنده خودش كده و واقعا" زيبا گفتن. امروز من جواب معمايي كه 2 سال بود فكرمو مشغول كرده بود پيدا كردم و من از آقاي bbkyawho واقعا" كمال تشكر رو دارم
معما اين بود
هر وقت كه من قسمتي از آب اكواريممو عوض ميكردم وبعد از تعويض اب تازه مقداري ميتيل بلو براي ضد عفوني كردن آب تازه ميريختم تغيرات عحيبي رخ ميداد كه من ازش سردر نمي آوردم
تغيرات از اين عبارت بود لكه هاي سياه رودم وباله پرتها مي افتاد بعضي از اسكارهاي سفيدم واراتوسهاي راه راهم مثل اينكه انداخته باشي تو ذغال زشت و بدتركيب ميشدند ولي داستان به اينجا ختم نميشد و ماهي هايي كه سياه شدن حالت سرحالتر وتهاجمي تر واشتهاي بيشتري پيدا ميكنند ودرست دو برابر بقيه هم نوعايه همسنشون ميشوند وسرعت رشدشون بيشتر ولي كماكان سياه وزشتند ومن اينجا جوابمو پيدا كردم

در بعضی از مواقع دوستان برای درمان انگل و یا دم خوره از انتی بیوتیک استفاده میکنند که همین امر از مقادیر بیش از حد ممکن است سبب ذخیره این آنتی بیوتیک در بدن ماهی و باعث کم رنگ شدن ماهی بشه. حتی درمان با داروهای ضد انگل و دم خوره که خود من شخصا امتحان کردم کمی بر رنگ ماهی اثر می گذاره

ولي من كماكان اين سوالو دارم كه پرتها كه بعد از مدتي خوب ميشن ولكه هاي سياه رفع ميشه چرا اسكاراي سفيد و اراتوسهاي راه راه چرا هيچوقت خوب نمي شن؟؟؟؟؟؟

Moh4mm4d
5 February 2008, 03:47 PM
اضافه کردن متیلن بلو به آب تعویضی فایده که نداره ضرر هم داره. آب تازه رو لازم نیست ضدعفونی کنید. فقط کلرش رفته باشه کافیه. فقط محصولات کاندیشنر مثل aqua safe , aquatan مجازید در آب تعویضی استفاده کنید که وظیفه از بین بردن کلر و فلزات سنگین و رفع استرس و ... دارند.
اون تانک قرنطینه و تخم هست که دوا درمون لازم داره.
تغییر رنگ ماهی ها و سیاه شدن پرت ها هم بدلیل تغییر ناگهانی خواص آب و در نتیجه وارد شدن استرس به ماهی هست.

در تانک اصلی از هیچ ماده شیمایی یا ضدعفونی کننده و ... استفاده نکنید چون باکتری های مفید رو هم از بین می بره و دیگه هیچ فیلترینگ بیولوژیکی صورت نمیگیره در نتیجه همیشه مقدار آمونیاک و نیتریت و نیترات آب بالا هست که عواقب کشنده داره.

شرایط آب خوب باشه ماهی ها به رنگ اصلی برمیگردن.
اسکار سفید اگه در اثر آمونیاک بالا بسوزه ممکنه سیاهیش از بین نره.