PDA

View Full Version : يه سوال در مورد باند هاي فابريك عقب 206 و ارسال صدا به باند عقب ؟

sina1808
9 February 2006, 10:39 PM
سلام به همه دوستان
روي در هاي عقب 206 ظاهرا باند هست ولي من هر كاري كردم صدايي از عقب پخش نشد
داستانش چيه ؟
الكي هست ؟

fizzi
9 February 2006, 11:44 PM
در پژو 206 تيپ هاي 3 و 5 و اتوماتيك بلندگوي دربهاي عقب وجود دارد...

در تيپ 2 بلندگوي دربهاي عقب وجود ندارد ولي جاي آن در داخل درب عقب وجود دارد!

sina1808
10 February 2006, 12:02 PM
ميشه در جاي خاليش بلند گو كار گذاشت ؟
نياز به سيم كشي كه نداره ؟
فكر كنم توي درب بايد سيم باشه
درسته ؟
به نظر شما ارزشش رو داره كه در درب هاي عقب بلند گو بذارم ؟

z_qz54
10 February 2006, 09:27 PM
من یکبار قاب در جلو رو باز کردم.زیرش یک نمد هستش سفید رنگ که به در چسبیده.اگه در عقب هم این نمد را داشته باشه باز کردنش فکر نکنم اگه خریدار آینده بفهم خوب باشه.میتونی بری به یک نمایندگی ایران خودرو مراجعه کنی و مشورت کنی.

fizzi
10 February 2006, 09:27 PM
ميشه در جاي خاليش بلند گو كار گذاشت ؟

بله..

نياز به سيم كشي كه نداره ؟
فكر كنم توي درب بايد سيم باشه
درسته ؟

نميدنم...

به نظر شما ارزشش رو داره كه در درب هاي عقب بلند گو بذارم ؟

اصلن ارزش نداره. چون محدوديت جا هست و نميتونيد از باند بيضي استفاده كنيد .در صورت استفاده از باند گرد مجبور ميشيد فقط از يك درايور 13 سانتيمتري استفاده كنيد و به دليل مجاورت با پوسته فلزي خارجي درب, رزونانس بين اين دو اتفاق مي افتد وكيفيت خوبي ندارد ...
بهترين جا از نظر شرايط آكوستيكي و البته بي در دسر ترين محل پشت صندلي هاي عقب هست . در مورد انتخاب اندازه درايورها هم هيچ محدوديتي هم نداريد .البته تاقچه فابريك رو برداريد واز پانلهاي پيش ساخته چوبي يا MDF و حتا شيشه اي در بازار استفاده كنيد ... من خودم وقتي سيستم صوتي ماشين رو ارتقا ميدادم (تيپ3) با توجه به ساپورت پخشم , ميخاستم 6 بلندگو (2 تا درهاي جلو 2 تا درهاي عقب 2 تا پشت شيشه عقب) داشته باشم اما بلندگوهاي دربهاي عقب افتضاح بودن و علاوه بر ديستورشن زياد در ولوم هاي بالا , رزونانس شديد داشتند و كيفيت كل سيستم رو پايين آورده بودند . بنابراين بلند گوهاي دربهاي عقب رو قطع كردم !

po2ya
11 February 2006, 11:04 AM
دوست عزیز گیریم که شما باند های عقب رو هم انداختین ضبط تیپ 2 اگه توی تنظیماتش رفته باشین میتوونین ببینین که فقط باند جلو را ساپورت میکنه و شما نمیتوونین باند عقب داشته باشین!

sina1808
11 February 2006, 10:28 PM
من ميخوام پخشش رو عوض كنم
ولي تنظيمات براي ارسال صدا به باند عقب هم موجوده كه
بخش Fad هست كه اگه عدد منفي بديد صدا ميره به عقب !

ميخوام پايونير 5750 بگيرم و احتمالا 2تا باند كه بايد عقب وصل بشه
دوستان باند چي پيشنهاد ميكنيد ؟

ali1860
12 February 2006, 08:48 AM
اگه نصب باند در درهای عقب 206 تیپ 2 کیفیت صدارا پایین میاورد پس چرا تیپ 3 این باندها را در عقب دارد
آیا پس از نصب بان در دربهای عقب ماشین دیاگ میخواهد؟

sina1808
12 February 2006, 01:46 PM
دو تا سوال ...

1- براي وصل كردن باند هاي عقب نياز به سيم كشي هست يا عقب سيمي چيزي هست كه نصاب باند رو نصب كنه ؟
2- اين طاقچه كه ميگن چيه ؟

ali1860
13 February 2006, 04:03 PM
ما منتظر جوابیم ها

امير2005
13 February 2006, 04:22 PM
تيپ هاي 3 و 5 كه تو درهاي عقب بلند گو دارند

براي تيپ 2 جاي باند و كابل اتصال زير رو دريهاي عقب آماده وجود داره و شما كافيه فقط يك جفت باند بخريد
(البته پيچ هم لازمه). در ضمن ضبط تيپ دو - بلندگوي درهاي عقب رو ساپورت ميكنه.

براي نصب ابتدا رو دري عقب بايد در بياد( 1-باز كردن پيچهاي دستگره 2-كشيدن دسته شيشه بالابر به سمت بيرون
- مدلهاي قبل از 84 خار دارند كه اول بايد خار آزاد بشه ولي مدلهاي 84 بدون خار هستن 3- جدا كردن رو دري)
يك قسمت فوم سفيد رنگ مقابل سوراخ نصب بلندگوها وجود داره كه بايد با تيغ موكت بري به اندازه دايره فلزي موجود
بريده بشه. در ضمن سيمهاي باند هم توسط يك گيره مهار شده كه بايد اون رو آزاد كنيد آخر هم اگر سر فيشهاي
استاندارد موجود روي سيمها به باندهاي شما نخورد بايد با سيم چين اون سوكت رو قطع و سر سيم معمولي بش
وصل كنيد.

اندازه استاندارد بلند گوي عقب 13 سانت يا 1/4 5 اينچ هست كه دقيقا مطابق سوراخ روي درهاست

با همه اين تفاسير چون من خودم نصب كردم فكر ميكنم قبلا با دو تا باند جلو كيفيت صداي بهتري داشتم
شايد اشكال از نوع بلند گوهاست كه باصطلاح باسم فابريك 206 هست

يا علي مددي

ali1860
13 February 2006, 04:59 PM
پس از نصب دیاگ نمیخواهد؟

soltanpour
14 February 2006, 08:35 AM
دوست عزيز ali1860
خيلي از 206 هاي تيپ دو گزينه FAD رو در منوهاشون ندارن كه آوردنش فقط از طريه دستگاه دياگ ممكنه. من خودم اينكارو كردم اما اگر دياگ هم نزنين صدا تو بلندگوها وجود داره . فقط نميشه نسبت صداي جلو به عقب رو تغيير داد.
پيشنهاد ميكنم اگر خواستين دياگ بزنين همزمان بگين آلارم سرعت (درهر سرعتي كه دلتون بخواد) و روشن شدن هردو كنتاكت چراغهاي جلو در نور بالا رو واستون فعال كنه. اينجوري نور لامپاتون تو جاده وحشتناك زياد ميشه.

sina1808
14 February 2006, 10:23 AM
من يه جفت باند گرد براي 206 ميخوام
موندم كه در درب عقب جا بذارم يا پشت صندلي عقب ؟
ظاهرا براي درب هاي عقب سيم موجوده ولي اگه بخوام براي صندلي عقب بذارم چي ؟ اونجا هم سيم هست براي باند ... ؟
در ضمن ميخوام پخش پاينير 5750 ببندم