PDA

View Full Version : مقایسه ی رنو مگان 2.0و هیوندایی اوانته

صفحه ها : 1 [2]

amir eshghefarmon
10 December 2009, 05:35 PM
مگان اتومات 32 تومن اوانته اتومات 28 تومن
من قیمت وارداتی و میگم. 32 مربوط به تولید داخل میشه:icon_mad:

8cylinder
10 December 2009, 06:42 PM
من قیمت وارداتی و میگم. 32 مربوط به تولید داخل میشه:icon_mad:
پارس خودرو فقط مگان 1600 دنده ای تولید میکنه

Gold eagle
10 December 2009, 06:43 PM
در اینکه مگان ماشین به روز تریه نسبت به اوانته هیچ شکی نیست از هر نظر تکنولوژی ,طراحی و ......
ولی هزینه نگهداریش(مگان) هم خیلی بالاست خدا نکنه احتیاج به لوازم داشته باشه قیمت ها کمر شکنه تعمیرات و نگهداریش خیلی هزینه بره ولی ماشین بسیار خوبییه اگه از پس مخارجش بر بیایید

salar68
10 December 2009, 06:49 PM
مگان دیگه وارد نمی شه
آخرین قیمت وارداتی 33/5 نیمه فول و 35 فول بود که دیگه صفر اونها موجود نیست
الان کلیه مدل مونتاژ پارس خودرو هستند که فولترین آن ها 31 تا 32 معامله می شه

از اون قمیت های 33 35 هم خبری نیست

در اینکه مگان ماشین به روز تریه نسبت به اوانته هیچ شکی نیست از هر نظر تکنولوژی ,طراحی و ......
ولی هزینه نگهداریش(مگان) هم خیلی بالاست خدا نکنه احتیاج به لوازم داشته باشه قیمت ها کمر شکنه تعمیرات و نگهداریش خیلی هزینه بره ولی ماشین بسیار خوبییه اگه از پس مخارجش بر بیایید

هزینه نگهداری ماشین اروپائی کلا" بیشتره حتی 206 !!!
خرج نداره اکر با ماشین مدارا کنید اما خدائی نکرده اگر تصادفی چیزی داشته باشید به جرئت خرجش بالاست

VITO CORLEONE
11 December 2009, 01:02 AM
بحث در مورد خدمات شد خدمات مگان خیلی کمه مثلا توی کرمان هیچ نمایندگی مگان رو ساپورت نمی کنه در حالی که چند ماهی هست مگان توی کرمان خیلی زیاد شده ! ولب کرمان خودرو حد اقل توی هر استان یک نمایندگی داره

مهدي نوروزي
11 December 2009, 01:56 PM
سلام
من می‌خواستم ماشینمو عوض کنم تا حداکثر ۲۷ میلیون، می‌خواستم بدونم مگان ۱۶۰۰ بهتره یا آوانته اتوماتیک، یا شاید دوستان پیشنهاد بهتری داشته باشن، لطفا راهنمایی کنید. ضمنا اطلاعات فنی‌ را در سایت چک کردم، بیشتر به اطلاعات شخصی‌ و واقعی احتیاج دارم

VITO CORLEONE
11 December 2009, 05:43 PM
در مورد این قضیه : فکر نکنم دیگه مگان 1.6 برتری داشته باشه (مگان 1.6 چند تا کیسه هوا داره ) ؟
برتری های آوانته
1- شیشه عقب برقی
2-آینه برقی
3-مه شکن جلو
4- پخش سی دی دار (جدیدا کنوود دابل لاین می زارن که توی بازار 300 تومن هست )
5- موتور بسیار قوی تر
6-گیربکس اتومات
فقط مگان 1.6 یک برتری داره که اون رو مطمئن نیست دوستان باد بگن
داشتن 6 کیسه هوا !

Galexy1985
11 December 2009, 06:03 PM
سلام

من می‌خواستم ماشینمو عوض کنم تا حداکثر ۲۷ میلیون، می‌خواستم بدونم مگان ۱۶۰۰ بهتره یا آوانته اتوماتیک، یا شاید دوستان پیشنهاد بهتری داشته باشن، لطفا راهنمایی کنید. ضمنا اطلاعات فنی‌ را در سایت چک کردم، بیشتر به اطلاعات شخصی‌ و واقعی احتیاج دارم

هیچکدوم !
بگرد یه سوناتای 2006-V4 تمیز پیدا کن لذتشو ببر..........
ضمنا" به عنوان عضو کوچکی از این سایت خواهشمندم مشاوره برای خرید رو در بخش مربوط به خودش مطرح کنید تا هم سریعتر به پاسخ برسید و هم تاپیکهای دیگه از مسیر اصلی منحرف نشه...:icon_cool

amir eshghefarmon
11 December 2009, 08:42 PM
به نظر شما با 27 تومن میشه یه سوناتای2006 تمیز و کم اصطحلاک گرفت؟بهتر نیست به جای خرید یه خودرو 3.4 سال کارکرده کره ای یه ماشین صفر به روز اروپای سوار شد؟:icon_cool

VITO CORLEONE
11 December 2009, 11:13 PM
توی سایت رنو نوشته مگان 2000 فقط 2 کیسه هوا داره توی همون لینکی که جناب سالار دادن !!!
بازم بگین 6 تا داره ! اینم از ایمنی فکر کنم 4 تا کیسه هوا کم بشه حد اقل از ایمنی هم 1 ستاره کم میشه !
(شاید هم سایت رنو اشتباه کرده)

shahram2006_m
11 December 2009, 11:22 PM
هیچکدوم !
بگرد یه سوناتای 2006-V4 تمیز پیدا کن لذتشو ببر..........
ضمنا" به عنوان عضو کوچکی از این سایت خواهشمندم مشاوره برای خرید رو در بخش مربوط به خودش مطرح کنید تا هم سریعتر به پاسخ برسید و هم تاپیکهای دیگه از مسیر اصلی منحرف نشه...:icon_cool

دوست عزیز لطفا از بحث تاپیک منحرف نشید.
(در مورد V4 فکر میکنم منظور شما 4 سیلندر هستش که باید به صورت L4 بگید یعنی خطی چون 4 سیلندر V شکل نداریم به شش سیلندر V شکل میگن V6 )

amir eshghefarmon
11 December 2009, 11:30 PM
توی سایت رنو نوشته مگان 2000 فقط 2 کیسه هوا داره توی همون لینکی که جناب سالار دادن !!!
بازم بگین 6 تا داره ! اینم از ایمنی فکر کنم 4 تا کیسه هوا کم بشه حد اقل از ایمنی هم 1 ستاره کم میشه !
(شاید هم سایت رنو اشتباه کرده)
دوست من فکر نمیکنم تمام ایمنی یه ماشین به ایربگش باشه.:icon_cool

VITO CORLEONE
11 December 2009, 11:35 PM
من نگفتم تماتمش من گفتم 1 ستاره اون به خواطر 4 تا ایربگ

اگه ایمنی به ایربگ ربط نداشت دلشون درد می کرد چند ملیون هزینه ایربگ بکنن !!! 4 تا ایربگ تقریبا 4 تومن بیشتر می شه چون ایربگ کنار پرده ای طراحی خاصی می خواد ! هزینه طراحیش بمونه ! 4 ملیون رو همین جوری هزینه می کنن ! عشقی که هیچ تاثیری هم نداره یعنی میگین ایمنی مگان با 2 ایربگ برابر 6 ایربگه !! پس چرا میزارن روش ؟؟!!
4 تا ایربگ حد اقل 1 تا 1.5 ستاره رو کم می کنه !
این در مورد اوانته هم صادقه آوانته با 4 ایربگ ایمنی کامل یعنی 5 ستاره رو داره ولی با 2 ایربگ 4.5 ستاره داره !

parsa s
11 December 2009, 11:38 PM
به نظر من اين مقايسه به شدت سليقه اي هست و هيچكس نمي تونه با قطعيت بگه كدوم بهتره هر دوتاشون مزايايي دارن كه نميشه براحتي ازش گذشت
مگان : طراحي جديد تر - امنيت بالاتر - مصرف كمتر و ...
آوانته : قدرت و شتاب بيشتر - استهلاك كمتر و ....

در ضمن موتورهاي چهار سيلندر خطي با I4 شناخته ميشن ( آي 4‌ ) نه L4

با تشكر
موفق باشيد

salar68
12 December 2009, 12:04 AM
من نگفتم تماتمش من گفتم 1 ستاره اون به خواطر 4 تا ایربگ

اگه ایمنی به ایربگ ربط نداشت دلشون درد می کرد چند ملیون هزینه ایربگ بکنن !!! 4 تا ایربگ تقریبا 4 تومن بیشتر می شه چون ایربگ کنار پرده ای طراحی خاصی می خواد ! هزینه طراحیش بمونه ! 4 ملیون رو همین جوری هزینه می کنن ! عشقی که هیچ تاثیری هم نداره یعنی میگین ایمنی مگان با 2 ایربگ برابر 6 ایربگه !! پس چرا میزارن روش ؟؟!!
4 تا ایربگ حد اقل 1 تا 1.5 ستاره رو کم می کنه !
این در مورد اوانته هم صادقه آوانته با 4 ایربگ ایمنی کامل یعنی 5 ستاره رو داره ولی با 2 ایربگ 4.5 ستاره داره !

99% مسائل ایمنی که توی سایت رسمی ایمنی اروپا بررسی می شه بستگی به نوع طراحی ماشین بستگی داره نه تعداد ایربگ ها

ایربگ ها کناری و روی ستون ها ضربه گیر نیستند و بیشتر واسه جلوگیری از پاشیده شدن شیشه به صورت سرنشینان استفاده می شه نه مورد دیگه

چه 6 تا ایربگ چه 2 تا ایربگ چه بدون ایربگ ایمنی مگان بالاتر از آوانته می باشد

منظور از ایمنی در هنگام تصادف باز شدن ایربگ نیست انتفال ضربه اطاق به سرنیشنان ورود موتور به داخل ماشین کمربندهای پیش کشنده و جلو گیری از برخود با جلو
نحوه قرار گیری موتور
شاسی ماشین
تقویت و ضربه گیر های ماشین

206 را توی تصادفات ببنید ( هر تیپی ) ماشین داغون می شه ولی خیلی پیش میاد سرنیشان توی ماشین سالم باشند
آوانته هم دارای 3 ستاره می باشد
http://www.euroncap.com/tests/hyundai_elantra_2001/104.aspx

shahram2006_m
12 December 2009, 01:04 AM
به نظر من اين مقايسه به شدت سليقه اي هست و هيچكس نمي تونه با قطعيت بگه كدوم بهتره هر دوتاشون مزايايي دارن كه نميشه براحتي ازش گذشت
مگان : طراحي جديد تر - امنيت بالاتر - مصرف كمتر و ...
آوانته : قدرت و شتاب بيشتر - استهلاك كمتر و ....

در ضمن موتورهاي چهار سيلندر خطي با I4 شناخته ميشن ( آي 4‌ ) نه L4

با تشكر
موفق باشيد

با عرض پوزش از دوستان بابت انحراف تاپیک
با توجه به اطلاعات بنده L4 هست نه I4 و برای اثبات در لینک زیر که موتور های نصب شده بر روی کمری در سال های مختلف آورده شده از L4 استفاده شده.

http://www.theautopartsshop.com/Auto+Car-USA+Parts/Toyota+Camry+Engine-Mount.html

mohamad9245
12 December 2009, 01:04 AM
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
میخواستم بدونم سیستم ای اس پی (ESP) یا همون کنترل پایداری از روی مگان های 2000 تولید داخل حذف شده است یا نه؟
تو خیلی از مقالات خوندم که مگان 2000 وارداتی این سیستم را دارا می باشد
با تشکر فراوان از تمامی دوستان

haftsin
12 December 2009, 02:21 AM
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
میخواستم بدونم سیستم ای اس پی (ESP) یا همون کنترل پایداری از روی مگان های 2000 تولید داخل حذف شده است یا نه؟
تو خیلی از مقالات خوندم که مگان 2000 وارداتی این سیستم را دارا می باشد
با تشکر فراوان از تمامی دوستان
سلام
دوست خوبم در مگان های داخلی و وارداتی پارس خودرو این سیتسم حذف شده.
فقط در نمونه های هاچبک و کوپه مگان که به صورت شخصی وارده شدند، این آپشن هستش. که قیمت این نمونه ها کمی بالاست.
موفق باشی

mohamad9245
12 December 2009, 02:26 AM
سلام
دوست خوبم در مگان های داخلی و وارداتی پارس خودرو این سیتسم حذف شده.
فقط در نمونه های هاچبک و کوپه مگان که به صورت شخصی وارده شدند، این آپشن هستش. که قیمت این نمونه ها کمی بالاست.
موفق باشی
با تشکر از شما
یه سوال دیگه که داشتم اینه که این مگان های 2000 که دنده ای و 7 دنده هستش تو بازار هست.اصلاً تولید شده داخلیه یا وارداتیه.قیمتش چنده؟.اگه نیست کی میاد
اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم

amirvania
12 December 2009, 08:43 AM
مگان 7 دنده دستي قراره كه تو پارس خودرو توليد بشه ولي هنوز اين اتفاق نيوفتاده . احتمالا براي سال آينده ثبت نامش شروع بشه .

Galexy1985
12 December 2009, 09:39 AM
به نظر شما با 27 تومن میشه یه سوناتای2006 تمیز و کم اصطحلاک گرفت؟بهتر نیست به جای خرید یه خودرو 3.4 سال کارکرده کره ای یه ماشین صفر به روز اروپای سوار شد؟:icon_cool

به نظر من...نه!!!
چون این خودروی 3-4 ساله کره ای از هر نظر (زیبایی بصری،استیل،کلاس،امکانات،پیشرانه،شتاب،زیبایی و کیفیت ادوات داخلی (تریم)،جادار بودن اطاق،راحتی سرنشین و حتی هزینه نگهداریش) از این مگانی که پارس خودرو مونتاژ میکنه و میده دست ملت سرتره...!
به نظر من مگان اصلا" در سطحی نیست که با سوناتا یا اخوی کوچکترش آزرا مقایسه بشه! :icon_cool

VITO CORLEONE
12 December 2009, 11:21 AM
99% مسائل ایمنی که توی سایت رسمی ایمنی اروپا بررسی می شه بستگی به نوع طراحی ماشین بستگی داره نه تعداد ایربگ ها

ایربگ ها کناری و روی ستون ها ضربه گیر نیستند و بیشتر واسه جلوگیری از پاشیده شدن شیشه به صورت سرنشینان استفاده می شه نه مورد دیگه

منظور از ایمنی در هنگام تصادف باز شدن ایربگ نیست انتفال ضربه اطاق به سرنیشنان ورود موتور به داخل ماشین کمربندهای پیش کشنده و جلو گیری از برخود با جلو
نحوه قرار گیری موتور
شاسی ماشین

206 را توی تصادفات ببنید ( هر تیپی ) ماشین داغون می شه ولی خیلی پیش میاد سرنیشان توی ماشین سالم باشند

دوباره بحث ایمنی آوانته شد توی اون تناپیک قبلی شما که بودی علی آقا لینکی رو دادند که از سایت بزرگراه های ایالات متحده بود که سخت گیر ترین موسسه برای تست ایمنی خودرو ها هست توی اون آوانته با 2 ایربگ رو تست کرده بودند و 4.5 ستاره ایمنی بهش دادند ولی چون مال 4 سال پیش بود الان لینکش پاک شده و تست النترا 2009 جاش هست !! بازم بگید 3 ستاره داره !!!!! توی همین تاپیک هم اون پست علی آقا هست جالبه یادمه اون موقع همه قبول کردند که 4.5 ستاره داره ! کهولت سن حافظتون رو ضعیف کرده :icon_arro (شوخی بود ها جدی نگیرید )
اینم لینکش
http://www.phallz.com/showpost.php?p=312545&postcount=16
شما حرف من رو متوجه نمی شید اگه این 4 ایربگ تاثیری در ایمنی نداشتند چرا پس گذاشتنشون ؟؟
از این 4 تایی که حذف شده فقط 2 تاشون پرده ای بودن 2 تای دیگش برای جلوگیری از برخورد سر با ستون ها هست

VITO CORLEONE
12 December 2009, 12:01 PM

نحوه قرار گیری موتور
شاسی ماشین

این لینکی رو که شما دادید مال النترا 2001 هست در حالی که النترا در سال 2003 فیس لیفت می شه وکلی تغییر می کنه !! آوانته توی ایران النترا 2003 تا 2006 هست

VITO CORLEONE
12 December 2009, 12:18 PM
اینم یک سایت دیگه که 4 ستاره داده
http://www.automobilemag.com/am/2004/hyundai/elantra/crash_tests.html

مهدي نوروزي
12 December 2009, 12:26 PM
دوستان پس نظرتون اينه كه تا 27 ميليون من آوانته اتوماتيك بگيرم؟؟ آخه تو تاپيكهاي ديگه خوندم كه آوانته هم 1 سري مشكلات داره مثل صداي داشبرد يا مشكل برف پاكن. من مي خوام ديگه تو اين هفته تصميممو نهايي كنم. در ضمن الان هم ورنا دارم كه خيلي راضيم اما ديگه كم كم داره قديمي ميشه مدل84

mohamad9245
12 December 2009, 01:07 PM
دوستان عزیز کسی میدونه قیمت آوانته دستی صفر و مگان 2000 تولید داخل چنده؟
با تشکر

amir eshghefarmon
12 December 2009, 01:28 PM
Galexy1985 (http://www.phallz.com/member.php?u=99214) عزیز یعنی شما میفرمایید کیفیت سوناتا از مگان بیشتره ؟شما با 27 تومن یه سوناتای 4 سال کارکرده میخواین بگرید که موتورش تازه خیلی حساس و ظریف و مشخص نیست دست کی بوده و ....................:icon_evil VITO CORLEONE (http://www.phallz.com/member.php?u=47679) دوست من ما 4 یا 5 ستاره شنیدیم ولی دیگه 4.5 نشنیده بودیم شما بهتره یکم بدون تعصب راجبه آوانته قضاوت کنید.

VITO CORLEONE
12 December 2009, 01:30 PM
دوستان پس نظرتون اينه كه تا 27 ميليون من آوانته اتوماتيك بگيرم؟؟ آخه تو تاپيكهاي ديگه خوندم كه آوانته هم 1 سري مشكلات داره مثل صداي داشبرد يا مشكل برف پاكن. من مي خوام ديگه تو اين هفته تصميممو نهايي كنم. در ضمن الان هم ورنا دارم كه خيلي راضيم اما ديگه كم كم داره قديمي ميشه مدل84

دوست عزیز شما مطالب رو با دقت نمی خونید در مورد برف پاکن من خودم نوشتم گفتم که رنگ دستش کیفیت خوبی نداره و داره میریزه !!! مشکل مال برف پاکن نیست
شما ورنا دارید باید بهتون بگم که آوانته به مراتب بی سرو صدا تر از ورنا هست کلا هیوندا اتاق حساسی داره و اگه راعایتشو نکنید به صدا می افته ما هم آوانته 84 داریم ولی اصلا صدا نمی ده

amir eshghefarmon
12 December 2009, 01:32 PM
دوستان عزیز کسی میدونه قیمت آوانته دستی صفر و مگان 2000 تولید داخل چنده؟
با تشکر
آوانته اتوماتیک 27.300 مگان 2000 وارداتی 35.500 و تولید داخل 33 تومن:icon_cool

Galexy1985
12 December 2009, 02:44 PM
Galexy1985 عزیز یعنی شما میفرمایید کیفیت سوناتا از مگان بیشتره ؟شما با 27 تومن یه سوناتای 4 سال کارکرده میخواین بگرید که موتورش تازه خیلی حساس و ظریف و مشخص نیست دست کی بوده
مطمئنا" اگر بالاتر نباشه،پایینتر نیست!

در جواب بخش دوم صحبتهاتون که گفتید پیدا کردن سوناتای تمیز سخته،باید عرض کنم که تا حدودی حق با شماست،گفتم تا حدودی چون اگر یه مقدار وقت بذارید غیرممکن نیست!
ما خودمون بیشتر از 1 ماه گشتیم تا دست آخر ماشینی پیدا کردیم که واقعا" تمیز و به قول دلالها "در حد صفر" هست،البته یکی دو تومان اضافه تر دادیم اما خب 100% ارزشش رو داشت! :icon_cool

amirvania
12 December 2009, 02:47 PM
درسته كه تو ايران هيچ ماشيني به قيمت واقعي خودش ارائه نميشه با اينحال اين قانون شامل همه ماشينا ميشه منظورم اينه كه نه آوانته 28 تومن ميارزه و نه مگان 33 تومن اما در اصل تو قيمتاي واقعي خودشون همين قدر اختلاف دارند ( با توجه به تفاوتهايي كه دوستان توي اين 22 صفحه درموردش صحبت و بحث كردن )
حالا اگه شما تا 28 تومن ميخواي هزينه كني شك نكن كه آوانته بهترين انتخابت خواهد بود و به نظر من ( نظر شخصي ) 100 در 100 از مگان 1600 بهتر و بالاتره . ولي اگه بتوني بيشتر هزينه كني تا 33 تومن اونوقت شك نكن كه مگان 2000 بهترين انتخابت ميشه و واقعا به اندازه 5 ميليون تومن از آوانته سرتره نه كمتر و نه بيشتر .
دور و ور ماشين دست دوم هم نرو چون نظر من اينه كه پيكان صفر از بنز كاركرده بهتره (نظر شخصي )

amir eshghefarmon
12 December 2009, 03:07 PM
مهدی جان منم گرفتن ماشین دست دوم و تو این قیمت پیشنهاد نمیکنم چون یه ماشین کم دردسر و کم خرج میخوای حتما یه ماشین صفر بگیر که خیالت راحت بشه اگه میتونی مگان 2000 بگیر که ایمنی خوب اتاق جادار مصرف کم و........... اگه نمیتونی که آوانته بگیر ماشینه پر قدرت و پر شتابیه .:icon_cool

Galexy1985
12 December 2009, 03:17 PM
درسته كه تو ايران هيچ ماشيني به قيمت واقعي خودش ارائه نميشه با اينحال اين قانون شامل همه ماشينا ميشه
دور و ور ماشين دست دوم هم نرو چون نظر من اينه كه پيكان صفر از بنز كاركرده بهتره (نظر شخصي )
_درسته که این وضعیت شامل حال همه خودروهای وارداتی میشه اما مشکل اینجاست که تنها در مورد بعضی از خودروها (با در نظر گرفتن اینکه خودروی مذکور در چه کشوری،تحت عنوان چه برندی و با چه سطحی از تکنولوژی ساخته شده) قابل توجیح هست،نه در مورد همه!
نمونش پروتون جنتو،به نظر شما پروتون و مزدا در یک سطح هستند که قیمتاشون در یک سطح باشه!؟ :icon_surp
در مورد بخش پایانی صحبتهاتون هم به عقیده من این اظهار نظر هیچ مبنا و منطقی پشتش نیست و همونطور که اشاره کردید نهایتا" در حد یک نظر شخصی هست،چون خیلی وقتها دردسر خرید و نگهداری ماشین صفر کیلومتر بیشتر از ماشین 2-3 ساله هست مضاف بر اینکه بنز بعد از 15 سال تکون نمیخوره ولی پیکان رو بعد از 1 سال باید انداخت تو سطل زباله! (به این میگن قیاس مع الفارق!)،در کل بستگی به این داره که ماشین دست کی بوده و چطور ازش استفاده شده،این مثلها و جوکها هم معمولا" ناشی از تجربیات بد عده ای (در امر خرید ماشین کارکرده) هست که صرفا" چوب نابلد بودن خودشون و چرب زبونی فروشنده رو میخورند...

haftsin
12 December 2009, 03:27 PM
دوست خوبم
مگان 1600 دستی با تجهیزات همانند 2000 هم پارس خودرو ثبت نام داشت.
بهتره یه سری هم به نمایندگی های پارس خودرو بزنید تا این مورد هم ببینید.
ولی فک نمیکنم 27 و اینا باشه.
چون مدل سادش 26.5ه. مدل فولش شاید حول و حوش 28 و اینا عرضه بشه.
موفق باشی

amirvania
12 December 2009, 04:03 PM
نمونش پروتون جنتو،به نظر شما پروتون و مزدا در يک سطح هستند که قيمتاشون در يک سطح باشه!؟ :icon_surp
چيزي كه من گفتم يه صحبت كلي بود و استثنائاتي هم وجود داره مثل همين جنتو كه شما گفتين كه اصلا و ابدا به قيمتش نميارزه ضمن اينكه محض اطلاعتون مزدا 3 و جنتو هر كدوم در فولترين مدلشون حدود 8 ميليون تومن اختلاف قيمت دارن اگه هم منظورتون مزدا 323 هست به نظر من اين هم از اون دسته ماشيناييه كه با قيمت واقعيش فاصله خيلي زيادي داره (دقيقا مثل جنتو )

در مورد بخش پاياني صحبتهاتون هم به عقيده من اين اظهار نظر هيچ مبنا و منطقي پشتش نيست و همونطور که اشاره کرديد نهايتا" در حد يک نظر شخصي هست،چون خيلي وقتها دردسر خريد و نگهداري ماشين صفر کيلومتر بيشتر از ماشين 2-3 ساله هست مضاف بر اينکه بنز بعد از 15 سال تکون نميخوره ولي پيکان رو بعد از 1 سال بايد انداخت تو سطل زباله! (به اين ميگن قياس مع الفارق!)،
اين فقط يه مثال بود براي روشن شدن مطلب . كسي كه داره نزديك 30 ميليون هزينه ميكنه طبيعتا انتخابهاشم تو همين رنج هستش حالا يا ماشين صفر 30 ميليوني يا ماشين كاركرده 30 ميليوني كه نش شايد تا 40 تومن هم بوده . منطق اينو ميگه كه ماشيني كه نو هستش انتخاب بشه .

shahram2006_m
12 December 2009, 05:02 PM
دوستان عزیز لطفا از بحث تاپیک خارج نشید، موضوع این تاپیک فقط مقایسه و انتخاب بین این 2 خودرو هست.
با تشکر

VITO CORLEONE
12 December 2009, 05:50 PM
از دوستان عزیز می خوام که اجازه بدن و در حد یک پست هیوندا النترا 2009 که با نام I-30 وارد ایران می شه 36 تومن قیمت داره رو با مگان مقاسه کنم
موتور هوندا I-30 موتور آوانته هست (البته از نظر ظاهری عوض شده ) و در سایت خود هیوندا که قدرت النترا 3002 140 بیان شده بود قدرت I-30 رو 143 اعلام کردند
این خودرو از 6 کیسه هوا بهره مند هست که فکر نمی کنم از نظر ایمنی از مگان چیزی کم داشته باشه
از نظر آپشن ها هم از مگان بسیار بالا تر هست چون آپشن هایی نظر ESP کروز کنترل سانروف برقی و سیستم صوتی با قابلیت پخش 6 عدد سی دی آینه داخلی الکتروکرمیک ورودی USB AUX I-POd و قبلیت باز کردن در صندوق با ریموت راهنمای روی آینه رو داره و تمام آپشن های مگان مثل سنسور نور و باران ایر کاندیشنر اتومات رینگ اسپرت رو داره (مراجعه به سایت آسان موتور)
هم آپشن و هم موتوری از مگان بالا تر هست فقط ایمنیشون مثل هم هست (شاید هم از مگان بالا تر باشه هنوز بحث ایمنی مگان با 2 ایربگ تموم نشده ) فقط از یک نظر مگان ارجهیت داره اونم این که I-30 فقط مدل هاچبکش اجازه واردات داره چون صندوق دارش در حال تولیده مجوز واردات نمی دن برای همین به نظر میاد که مگان کمی جا دار تر باشه از نظر زیبایی هم که دوستان باید نظر بدن
به نظر من با اختلاف 1 ملیونی از مگان واقعا می ارزه چون هیچ چیز از اون کم نداره به نظر من با قیمت 35 تا 36 می تونه بهترین انتخاب باشه

salar68
12 December 2009, 07:19 PM
از دوستان عزیز می خوام که اجازه بدن و در حد یک پست هیوندا النترا 2009 که با نام I-30 وارد ایران می شه 36 تومن قیمت داره رو با مگان مقاسه کنم
موتور هوندا I-30 موتور آوانته هست (البته از نظر ظاهری عوض شده ) و در سایت خود هیوندا که قدرت النترا 3002 140 بیان شده بود قدرت I-30 رو 143 اعلام کردند
این خودرو از 6 کیسه هوا بهره مند هست که فکر نمی کنم از نظر ایمنی از مگان چیزی کم داشته باشه
از نظر آپشن ها هم از مگان بسیار بالا تر هست چون آپشن هایی نظر ESP کروز کنترل سانروف برقی و سیستم صوتی با قابلیت پخش 6 عدد سی دی آینه داخلی الکتروکرمیک ورودی USB AUX I-POd و قبلیت باز کردن در صندوق با ریموت راهنمای روی آینه رو داره و تمام آپشن های مگان مثل سنسور نور و باران ایر کاندیشنر اتومات رینگ اسپرت رو داره (مراجعه به سایت آسان موتور)
هم آپشن و هم موتوری از مگان بالا تر هست فقط ایمنیشون مثل هم هست (شاید هم از مگان بالا تر باشه هنوز بحث ایمنی مگان با 2 ایربگ تموم نشده ) فقط از یک نظر مگان ارجهیت داره اونم این که I-30 فقط مدل هاچبکش اجازه واردات داره چون صندوق دارش در حال تولیده مجوز واردات نمی دن برای همین به نظر میاد که مگان کمی جا دار تر باشه از نظر زیبایی هم که دوستان باید نظر بدن
به نظر من با اختلاف 1 ملیونی از مگان واقعا می ارزه چون هیچ چیز از اون کم نداره به نظر من با قیمت 35 تا 36 می تونه بهترین انتخاب باشه

توی ایمنی مگان شک نداشته باشید

موتور ها با هم تفاوت زیادی دارند
موتور TU5 پژو که ایران خودرو نصب می کنه روی 206 110 اسب قدرت داره و روی سمند 105 تا 107 اسب !!!

موتور سوناتا 2007 با سوناتا 2009 15 اسب تفاوت قدرت داره
با تغییراتی جزئی که داده می شه قدرت موتور در هر سال و روی هر ماشینی تفاوت های زیادی تا 30 اسب داره

دوست عزیز شما دیگه جائی مگان 35 تومنی پیدا نمی کنید این قیمت مربوط به 6 ماه پیش است

اینجا بحث برند هیوندای با مگان نیست بحث اوانته مونتاژ داخل با مگان می باشد

قیمت مگان الان توی بازار 31 تا 32 می باشد این قیمت هم کاذب هست

قیمت کارخونه الان 29200 می باشد ( به تاپیک مگان 2000 پارس خودرو سر بزنید )
این قیمت 31 32 که می بنید ماله این که هنوز سری اول هست و تمام ماشین ها دست نماینده ها می باشد( جز چند ده تائی که حواله هاش دست مردمه |) و به این قمیت می فروشند

نظر من هم اینه این ماشین به امکانات و تجهیزاتی که داره نهایت تا همون 32 می ارزه که الانم همین قیمته

شما جوری با تعصب با برند هیواندی برخورد می کنید که اگر همه مثل شما فکر می کردند الان دیگه توی خیابون نباید ماشینی جز هیوندای دید زیر 20 ورونا 20 تا 30 اوانته 30 به بالا هم که زیاد
اما می بینید اینطور نیست
هر ماشینی یه خوبی و بدی هائی داره و به نسبت اون و ارزشی که داره مردم طرفش می روند
حداقل در مورد ماشین های بالای 20 این قضیه صادقه چون جق انتخاب بالاست
قیمت آزرا و کمری در یه حده اما می بینید کدوم بیشتره

8cylinder
12 December 2009, 09:27 PM
موتور TU5 پژو که ایران خودرو نصب می کنه روی 206 110 اسب قدرت داره و روی سمند 105 تا 107 اسب !!!
موتور ربطی به این نداره که روی چه ماشینی بسته بشه قدرت موتور جداگانه و با استفاده از دستگاه اندازه گیری میشه.
در مورد ایمنی این دو تا ماشین حالا اوانته 3 ستاره یا به قوله بعضی ها 4.5 ستاره با توجه به زانتیا 1.5 ستاره و 405 پرشیا و سمند که فکر نمیکنم تو هفت اسمون 1 ستاره هم داشته باشن بازم خیلی ایمن تره(البته اروپا مدل 2001 این ماشینو تست کرده ممکنه برا 2003 یه تغییراتی کرده باشه که کسی مطمئن نیست از این موضوع) دیگه چه برسه به مگان که که کسی سره 5 ستاره بودنش شک نداره البته بغیر از یکی دو نفر.خلاصه اینا به کنار.اروپا که میاد با این شرایط ماشینا رو تست میکنه یه استانداردی برای کل ماشینایی که تو اروپا حرکت میکنه داره مثلا این مدل کامیونهایی که ما تو جاده ها داریم ندارن شما اصلا با ماشین 10 ستاره بزنید به اینا تا لحظه ی مردن مزه ی اهن سپرشو حس میکنید پس به نظره شخصی من انچنان تفاوتی 3 ستاره با 5 ستاره تو ایران نداره بازم به نظر شخصی من انتخاب بین این دو تا ماشین بر میگرده به جیب و علاقه ی خریدار.

Galexy1985
12 December 2009, 09:59 PM
موتور ربطی به این نداره که روی چه ماشینی بسته بشه قدرت موتور جداگانه و با استفاده از دستگاه اندازه گیری میشه.
در مورد ایمنی این دو تا ماشین حالا اوانته 3 ستاره یا به قوله بعضی ها 4.5 ستاره با توجه به زانتیا 1.5 ستاره و 405 پرشیا و سمند که فکر نمیکنم تو هفت اسمون 1 ستاره هم داشته باشن بازم خیلی ایمن تره(البته اروپا مدل 2001 این ماشینو تست کرده ممکنه برا 2003 یه تغییراتی کرده باشه که کسی مطمئن نیست از این موضوع) دیگه چه برسه به مگان که که کسی سره 5 ستاره بودنش شک نداره البته بغیر از یکی دو نفر.خلاصه اینا به کنار.اروپا که میاد با این شرایط ماشینا رو تست میکنه یه استانداردی برای کل ماشینایی که تو اروپا حرکت میکنه داره مثلا این مدل کامیونهایی که ما تو جاده ها داریم ندارن شما اصلا با ماشین 10 ستاره بزنید به اینا تا لحظه ی مردن مزه ی اهن سپرشو حس میکنید پس به نظره شخصی من انچنان تفاوتی 3 ستاره با 5 ستاره تو ایران نداره بازم به نظر شخصی من انتخاب بین این دو تا ماشین بر میگرده به جیب و علاقه ی خریدار.

کاری با 405 و پرشیا ندارم ولی در مورد سمند یه مقدار کم لطفی کردید،همونطور که اطلاع دارید سمند صادراتی که به کشورهای ترکیه و روسیه صادر میشه با توجه به تجهیزات اضافی مثل اربگ،فرمون تاشو و کمربندهای جدید (نسبت به سمندهای داخلی) تونسته گواهی استاندارد ECE 94 رو کسب کنه!
هرچند اخذ این گواهی مثل 5 ستاره ای که مگان از EuroNCAP گرفته ارزشمند نیست و به نوعی یک استاندارد اجباری به شمار میره! اما به هر شکل اثبات کننده این هست که سمند حداقل شرایط لازم برای عرضه در مارکت کشورهای اروپایی رو داره،حداقل اروپا هم که میدونید،در ایران یعنی آخر ایمنی! :icon_razz
پ.ن
خداوکیلی من درای (دربهای!) سمندو به زور باز و بسته میکنم،برای خودش یه پا تانک ذوالفقاره! انقدر تو سر مال نکوبین بابا! :icon_arro

amir eshghefarmon
12 December 2009, 10:49 PM
دوست من سنگینی در که دلیل نمیشه وزن سمند از پارس 90 کیلو بیشتره که نمیدونم چرا این 90 کیلو به قول دوستان هم شتابشو بیشتر کرده هم سرعتشو هم قدرتشو واقعا جالبه :icon_twis البته تو اینکه ایمنیش بیشتره شکی ندارم .ولی نمیدونم رو چه حساب قدرت و شتابش بیشتره :icon_arro البته ببخشید از بحث اصلی خارج شدیم :icon_neut

8cylinder
12 December 2009, 11:52 PM
سنگینیه در و وزن بیشتر دلیله محکمی نیست.اگر قرار باشه ماشین تو تصادف هیچیش نشه.تمام انرژی تصادف به سر نشینا منتقل میشه همین ایرادی که به ماشینای امریکایی میگیرن.ماشینای الان فدای سرنشین میشن

amirvania
13 December 2009, 08:32 AM
مثل اينكه بحث مگان و آوانته كاملا فراموش شده .................

Galexy1985
13 December 2009, 09:03 AM
دوست من سنگینی در که دلیل نمیشه

سنگینیه در و وزن بیشتر دلیله محکمی نیست.

برخلاف تصور شما در بسیاری از موارد "سنیگینی" ارتباط کاملا" مستقیم با مسئله "ایمنی" خودرو" داره!
سمند رو قبول ندارید،اپل کورسا رو چطور!؟ چرا علیرغم داشتن جثه کوچکتر ورزنش از پراید بیشتره؟ مگر نه اینکه یکی از علل اصلی این موضوع استفاده از میله های محافظ درون دربهاست!؟ مگر نه اینکه این وزن بالاتر سبب بهبود فاکتور هندلینگ میشود!؟ اینها از نظر شما "ایمنی" و " استحکام" نیست! :icon_surp

amir eshghefarmon
13 December 2009, 09:26 AM
بهتره به این بحث اینجا تموم کنیم از موضوع اصلی خارج شدیم دوستان.:icon_cool

مهدي نوروزي
13 December 2009, 01:42 PM
با تمام اي بحثها به نظر مي رسه مه تا 27 ميليون بهتره من آوانته اتوماتيك بخرم، خوب خودم الان ورنا دارم و بعد از 4 سال غير از خرج روغن و فيلتر و بنزين ديگه هيچ خرجي نداشته. فكر كنم آوانته هم با توجه به اينكه اتوماتيك هستش و موتورش 2000 و بقيه امكانات مگان 1600 را داره بهتره كه انتخابش بكنم. اميوارم كه پشيمون نشم. از همه دوستان هم به خاطر راهنماييشون ممنون

moje90
13 December 2009, 03:02 PM
با سلام دوستان:icon_wink اگه الان قیمت اوانته اتوماتیک 28ملیون باشه بنظر به صرف تر از مگان 2.0 هست چون الان قیمت مگان 2.0 حدودای 33-34 هست البته فک کنم قیافه مگان بهتر باشه(ولی هر کی یه جور سلیقه داره:icon_excl)ولی بنظر میاد مگان مستحکمتر از آوانته باشه :icon_arroموفق باشین:icon_wink

shahram2006_m
13 December 2009, 03:10 PM
با سلام دوستان:icon_wink اگه الان قیمت اوانته اتوماتیک 28ملیون باشه بنظر به صرف تر از مگان 2.0 هست چون الان قیمت مگان 2.0 حدودای 33-34 هست البته فک کنم قیافه مگان بهتر باشه(ولی هر کی یه جور سلیقه داره:icon_excl)ولی بنظر میاد مگان مستحکمتر از آوانته باشه :icon_arroموفق باشین:icon_wink

قیمت حدودی آوانته اتوماتیک 27 و مگان اتوماتیک 31 میلیون تومان هست.

moje90
13 December 2009, 03:16 PM
قیمت حدودی آوانته اتوماتیک 27 و مگان اتوماتیک 31 میلیون تومان هست.
با سلام خدمت شما دوست عزیز:icon_wink والا من چند روز قبل که نمایشگاه ماشین رفته بودم این قیمتها رو دادن (میگفتن اوانته اتوماتیک 28 و مگان 2.0 فول وارداتی 33-34) :icon_arro

hosseinabd
13 December 2009, 03:16 PM
من که با اینکه همیشه سوار ماشینهای کره ای شدم و میدونم کیفیت خوبی دارند با قیمت مناسب ولی هیچ وقت آوانته رو به مگان ترجیح نمیدم.مگان از ایمنی و راحتی خاصی برخورداره.من تجربه مگان و آوانته رو دارم و راحتی که در رانندگی مگان میبینید اصلا در آوانته پیدا نمی کنید.البته این صحبت چیزی از کیفیت و خوب بودن ماشین های کره ای کم نخواهد کرد.
ولی دراین مقایسه به نظر من برتری با مگان باشه.

مهدي نوروزي
13 December 2009, 03:33 PM
من که با اینکه همیشه سوار ماشینهای کره ای شدم و میدونم کیفیت خوبی دارند با قیمت مناسب ولی هیچ وقت آوانته رو به مگان ترجیح نمیدم.مگان از ایمنی و راحتی خاصی برخورداره.من تجربه مگان و آوانته رو دارم و راحتی که در رانندگی مگان میبینید اصلا در آوانته پیدا نمی کنید.البته این صحبت چیزی از کیفیت و خوب بودن ماشین های کره ای کم نخواهد کرد.
ولی دراین مقایسه به نظر من برتری با مگان باشه.

تو اينكه تكنولوژي كمپاني رنو فرانسه فوق العاده است شكي نيست. اما بايد اختلاف قيمتي 4-5 ميليون را در نظر گرفت. من اگه پولم به مگان 2000 مي رسيد كه شك نكنيد اصلا سوال نمي پرسيدم و مگان مي خريدم. اما الان آوانته2000 اتوماتيك را با مگان 1600 معمولي مقايسه مي كنم كه فكر كنم با توجه به مقايسه هاي 10 روز گذشته خودم، برتري با آوانته باشه. اما هنوز 1-2 روز مونده و من همچنان دنبال بهترين گزينه خواهم بود.

amirvania
13 December 2009, 03:52 PM
قيمت حدودي آوانته اتوماتيک 27 و مگان اتوماتيک 31 ميليون تومان هست.
شهرام جان حد اقل قيمت آوانته اتوماتيك 28 و مگان 2.0 ليتري 32 تومن هستش البته رنگ نوك مدادي مگان رو ميتونيد تا 31700 هم بخريد و زيتونيش 32 تومن . سفيدش رو هو من كمتر از 32/5 نديدم .

مهدي نوروزي
13 December 2009, 04:56 PM
شهرام جان حد اقل قيمت آوانته اتوماتيك 28 و مگان 2.0 ليتري 32 تومن هستش البته رنگ نوك مدادي مگان رو ميتونيد تا 31700 هم بخريد و زيتونيش 32 تومن . سفيدش رو هو من كمتر از 32/5 نديدم .

البته هر جفتش هم توسط كارخانه فعلا تحويل نميشه و بايد از دست خريد مگر اينكه كارتكسي پيدا بشه كه سند دست اول بخوره به نام فرد.

hosseinabd
13 December 2009, 05:32 PM
تو اينكه تكنولوژي كمپاني رنو فرانسه فوق العاده است شكي نيست. اما بايد اختلاف قيمتي 4-5 ميليون را در نظر گرفت. من اگه پولم به مگان 2000 مي رسيد كه شك نكنيد اصلا سوال نمي پرسيدم و مگان مي خريدم. اما الان آوانته2000 اتوماتيك را با مگان 1600 معمولي مقايسه مي كنم كه فكر كنم با توجه به مقايسه هاي 10 روز گذشته خودم، برتري با آوانته باشه. اما هنوز 1-2 روز مونده و من همچنان دنبال بهترين گزينه خواهم بود.
دوست عزیز حرف شما کاملا متین هست.
ولی همون مگان 1600 هم در نوع خودش بی نظیره.شما کدام موتور 1600 ای پیدا میکنید که 112 اسب قدرت داشته باشه؟بیشترین قدرتی که 1600 میده 110 اسب هست.
درسته که نمیتونید اتوماتیک بگیرید ولی ارزش پرداختی داره مگان 1600 نسبت به آوانته.
اگر هم بودجتون رو بتونید افزایش بدید و مگان 2000 اتوماتیک بگیرید که عالی میشه.

R R S
13 December 2009, 05:41 PM
مگان 1600 توليد داخل كه انقدر بي كيفيته بايد با ورنا مقايسه كرد تا با آوانته. مگان 1600 كلا خصوصياتش مثل ورنا هست.

VITO CORLEONE
13 December 2009, 06:00 PM
توی ایمنی مگان شک نداشته باشید

موتور سوناتا 2007 با سوناتا 2009 15 اسب تفاوت قدرت داره
با تغییراتی جزئی که داده می شه قدرت موتور در هر سال و روی هر ماشینی تفاوت های زیادی تا 30 اسب داره

دوست عزیز شما دیگه جائی مگان 35 تومنی پیدا نمی کنید این قیمت مربوط به 6 ماه پیش است

اینجا بحث برند هیوندای با مگان نیست بحث اوانته مونتاژ داخل با مگان می باشد

قیمت مگان الان توی بازار 31 تا 32 می باشد این قیمت هم کاذب هست

قیمت کارخونه الان 29200 می باشد ( به تاپیک مگان 2000 پارس خودرو سر بزنید )
این قیمت 31 32 که می بنید ماله این که هنوز سری اول هست و تمام ماشین ها دست نماینده ها می باشد( جز چند ده تائی که حواله هاش دست مردمه |) و به این قمیت می فروشند

نظر من هم اینه این ماشین به امکانات و تجهیزاتی که داره نهایت تا همون 32 می ارزه که الانم همین قیمته

شما جوری با تعصب با برند هیواندی برخورد می کنید که اگر همه مثل شما فکر می کردند الان دیگه توی خیابون نباید ماشینی جز هیوندای دید زیر 20 ورونا 20 تا 30 اوانته 30 به بالا هم که زیاد
اما می بینید اینطور نیست
هر ماشینی یه خوبی و بدی هائی داره و به نسبت اون و ارزشی که داره مردم طرفش می روند
حداقل در مورد ماشین های بالای 20 این قضیه صادقه چون جق انتخاب بالاست
قیمت آزرا و کمری در یه حده اما می بینید کدوم بیشتره

در مورد قیمت آخرش نفهمیدم هر کسی یک چیزی میگه

سالار جان اگه دقت کرده باشید گفتم مقایسه در حد 1 و فقط 1 پست !!!! نه مقایسه برند هیوندا با مگان
با توجه به این که مگان 2009 وارد میشه و آوانته 2003 تولید گفتم این مقایسه رو بکنم که نگن هیوندا 10 سال عقبه !
در کل اگه مگان 32 هم باشه با اختلاف 4 ملیونی و اضافه شدن این همه آپشن واقعا می ارزه

بله سوناتا 15 اسب تغییر کرده ! تابلو هست که موتورش تقویت شده ولی بعیده برای 3 اسب موتور قوی کنن نمی صرفه

دوست من سنگینی در که دلیل نمیشه وزن سمند از پارس 90 کیلو بیشتره که نمیدونم چرا این 90 کیلو به قول دوستان هم شتابشو بیشتر کرده هم سرعتشو هم قدرتشو واقعا جالبه :icon_twis البته تو اینکه ایمنیش بیشتره شکی ندارم .ولی نمیدونم رو چه حساب قدرت و شتابش بیشتره :icon_arro البته ببخشید از بحث اصلی خارج شدیم :icon_neut

سمند از 405 129 کیلو سنگین تره و پارس از 405 10 کیلو سنگین تره یعنی سمند از پارس 119 کیلو سنگین تره

مگان 1600 توليد داخل كه انقدر بي كيفيته بايد با ورنا مقايسه كرد تا با آوانته. مگان 1600 كلا خصوصياتش مثل ورنا هست.

در مورد کیفیت نمی دونم ولی از نظر آپشن که خیلی عقب تره چون ورنا آینه برقی شیشه عقب برقی مه شکن جلو پخش سی دی دار داره فقط موتور مگان 10 اسب بیشتر توانایی داره
امروز نمایندگی بودم ورنا 11600 دنده معمولی هم با آپشن های اضافه (ایربگ ای بی اس ) ثبت نام می کردن

در کل از بابت انحراف تاپیک شرمنده !!

بهتره بریم سر بحث خودمون

2 سوال از ججناب سالار و امیر داشتم که لطف کنن جواب بدن
1- نظرتون در مورد این که سایت پارس خودرو نوشته مگان های توی ایران اعم از تولیدی وارداتی 2 ایر بگ دارن چیه ؟ هنوز هم میگید اشتباهه و 6 تا دارن

2- نظرتون در مورد ایمنی آوانته و لینکی که من دادم چیه ؟

amir eshghefarmon
13 December 2009, 10:33 PM
سمند از 405 129 کیلو سنگین تره و پارس از 405 10 کیلو سنگین تره یعنی سمند از پارس 119 کیلو سنگین تره دوست من شما لطف کنید منبع رسمی واسه این اعداد بگید.:icon_twis بهتره یه سر به سایت ایرانخودرو www.ikco.com (http://www.ikco.com) بزنید و اختلاف وزن واقعی رو مشاهده کنید. در ضمن فراموش نکنید که اینجا مقایسه بین مگان و آوانته هست .:icon_cool

salar68
14 December 2009, 12:53 AM
بهتره بریم سر بحث خودمون

2 سوال از ججناب سالار و امیر داشتم که لطف کنن جواب بدن
1- نظرتون در مورد این که سایت پارس خودرو نوشته مگان های توی ایران اعم از تولیدی وارداتی 2 ایر بگ دارن چیه ؟ هنوز هم میگید اشتباهه و 6 تا دارن

2- نظرتون در مورد ایمنی آوانته و لینکی که من دادم چیه ؟
1- مگان وارداتی در همه مدل ها دارای 6 ایربگ و در مدل داخلی در همه مدل ها دارای 2 ایربگ می باشد

قیمت هم عرض کردم چه قیمتی هست
مگان 1600 25 میلیون قیمت کارخانه که بعلت عدم واگذاری به روز حدود 26 داخل بازار می باشد
مگان 1600 فول ( دارای شیشه برقی ضبط سی دی رینگ اسپرت و بقیه آپشن ها ) هنوز وارد بازار نشده اما بین 26 تا 27 می باشد
مگان 2000 فول آپشن قیمت کارخانه 29200 می باشد که بعلت کم عرضه شدن توی بازار به قیمت 32 به فروش می رسه
2- تنها چیزی که واسه همه دوستان توی این سایت مهمه و قابل بررسی شدن توی این تاپیک اینه که امنیت مگان از آوانته بسیار برتره ! و به هم این موضوع ثابت شده است و بعید می دونم کسی نیاز داشته باشه این بحث ادامه پیدا کنه هم شما لینک گذاشتی هم بنده و همه چی مشخص است

سالار جان اگه دقت کرده باشید گفتم مقایسه در حد 1 و فقط 1 پست !!!! نه مقایسه برند هیوندا با مگان
با توجه به این که مگان 2009 وارد میشه و آوانته 2003 تولید گفتم این مقایسه رو بکنم که نگن هیوندا 10 سال عقبه !
در کل اگه مگان 32 هم باشه با اختلاف 4 ملیونی و اضافه شدن این همه آپشن واقعا می ارزه

بله سوناتا 15 اسب تغییر کرده ! تابلو هست که موتورش تقویت شده ولی بعیده برای 3 اسب موتور قوی کنن نمی صرفه

amir eshghefarmon
14 December 2009, 04:14 PM
دوستان امروز تو روزنامه قیمت بازار مگان 2000 بود 32 و 1600 بود 26.500 آونته اتومات 27.300 و دنده ای 24 تومن :icon_cool

8cylinder
14 December 2009, 09:11 PM
دوستان امروز تو روزنامه قیمت بازار مگان 2000 بود 32 و 1600 بود 26.500 آونته اتومات 27.300 و دنده ای 24 تومن :icon_cool
مطمئنی؟ من هفته پیش نمایندگی بودم اوانته 25 و 28 بود تازه میگفت خاکستری و قهوه ای 500 تومن گرون تره یعنی 25.5 و 28.5

amir eshghefarmon
14 December 2009, 10:24 PM
والا امروز تو هفته نامه خوندم قیمت ماشینایی رو که داشتم مثل پارس و تندر و پراید دقیق بود احتمالا درسته البته قیمت کف بازار تهرانه نه نمایندگی:icon_cool

VITO CORLEONE
15 December 2009, 10:22 AM
آوانته اتومات الان توی بازار 28 هست و معمولی 26 هست ولی کمپانی اختلاف قیمت معمولی و اتومات رو 3 تومن اعلام کرده (یعنی توی بازار اختلافشون 2 تومن هست ولی توی بازار 3 تومن ) الان هم تحویل فوری آوانته اتومات بین 27 تا 28 هست
کرمان خودرو تفاوت قیمت برای رنگ نمی زاره رنگ خاکستری چون تازه اومده بعضی از نمایندگی ها به دلخواه گرونتر می دن

VITO CORLEONE
15 December 2009, 08:15 PM
1-
مگان 1600 25 میلیون قیمت کارخانه که بعلت عدم واگذاری به روز حدود 26 داخل بازار می باشد
مگان 1600 فول ( دارای شیشه برقی ضبط سی دی رینگ اسپرت و بقیه آپشن ها ) هنوز وارد بازار نشده اما بین 26 تا 27 می باشد

توی سایت رنو پارس چیزی در مورد مگان 1600 فول ننوشته بعد از اون چه جوری هنوز وارد بازار نشده و شما از قیمتش اطلاع دارید ؟؟؟

amirvania
16 December 2009, 08:30 AM
ديروز من پل چوبي بودم . همونطوركه دوستان ميدونن اونجا نمايشگاههاي خيلي بزرگي داره و تعدادشون هم خيلي زياده و در واقع يه جورايي بورس انواع ماشينه . مگان 2000 رو رنگ نقره اي و نوك مدادي كه يه مقدار به سرمه اي كدر ميزد (خيلي بد رنگ بود ) ميگفتن 32 و سفيد 32/5 رنگاي ديگه هم اصلا نبود .آوانته دنده اي نقره اي 25 و اتوماتيك نقره اي 27/5 ( فقط تو يه نمايشگاه بود) .
در ضمن يه نماينگيه پارس خودرو هم اونجا بود كه من در مورد مگان 1600 فول ازشون سؤال پرسيدم گفتن كه الان حدود 13 تومن (متاسفانه دقيقش رو يادم نيست ) و بقيه موقع تحويل ( خرداد 1389 :icon_sad: ) كه مجموعش ميشد 25/200( رو اينم شك دارم شايدم 25/700 :icon_eek: ) البته ميگفت از دي ماه همين امسال قراره تو بازار تحويل فوري هم داشته باشن كه حدود قيمتش 27 تومن خواهد بود ( يه ماهه ديگه دقيقش مشخص ميشه ) . به نظر من اگه همه امگانات 2000 فول رو داشته باشه با اين قيمت ميارزه .

mohamad9245
16 December 2009, 01:10 PM
سلام دوستان عزیز
آوانته از داخل تنظیم ارتفاع چراغ های جلو داره یا نه؟

firstfreelove
16 December 2009, 02:24 PM
نه ، دوست عزيز . برادران داخلي برداشتن.
ولي خداييش آوانته در برابر مگان 1600 كه الان توي بازار هستش خيلي خيلي سره.
اگه ميخواي مگان بگيري حتما بگرد يه 2000 قديمي فول و تميز گير بيار و بگير كه خداييش بيسته، چون اين مگاني كه الان هست هيچ بو و رنگي از مگان واقعي نداره و انگشت كوچيكه آوانته هم نميشه .

amirvania
16 December 2009, 03:05 PM
در مورد مگان 1600 حق كاملا با شماست و آوانته خيلي سرتره . اصلا به نظر من مگان 1600 با اين قيمت ( حدود 26 تومن ) اصلا ارزش خريد نداره . ولي در مورد مگان 2000 فول كاملا برعكسه و به اندازه اختلاف قيمتي كه با آوانته داره ( حدود 5 تومن با آوانته اتوماتيك ) به همون اندازه هم سر تر و بهتره به هزار و يك دليل كه تو اين 25 صفحه دوستان راجع بهش بحث كردن .

mohamad9245
16 December 2009, 04:15 PM
بله آوانته از مگان 1600 که واقعا سرتره چون مگان 1600 هیچی نداره حتی از مه شکن هم دریغ کردند
اما اگه امکانات فولش مثل 2000 باشه انتخاب خوبی هستش.اما مثل اینکه فعلاً ازش خبری نیست

Innovation
30 April 2010, 01:25 PM
گفتم با توجه به تغییر در آپشن های مگان بهتره این بحث رو ادامه بدیم
بنده در سایت رنو مگان هیچ اثری از مگان فول آپشن ندیدم ! 6 تا ایربگ ایرکاندیشنر اتوماتیک و ....
دوستان اگه می تونن ثابت کنن مگان اینا رو داره اگه نه هم ....

salar68
30 April 2010, 02:44 PM
بنده در سایت رنو مگان هیچ اثری از مگان فول آپشن ندیدم ! 6 تا ایربگ ایرکاندیشنر اتوماتیک و ....

فقط 2 ایربگ
بقیه امکانات هم داره

یه سر به تاپیک مگان بزنید و همینطور سایت رنو
ایرکاندیشن اتومات پاور ویندور پرده جانبی و ..

Gold eagle
30 April 2010, 03:09 PM
احتیاج به اثبات سختی نداره...دقیق تر نگاه کن
به سایت http://megane.ir برو همه اینا رو نوشته یا این http://www.renault.co.ir/Fa
فقط 2 ایربگ داره نه 6 تا بقیه اپشن ها رو هم داره ایرکاندیشن اتوماتو.....

pouramiri
1 May 2010, 10:18 AM
من خودم آوانته اتومات دارم و ازش راضی هستم ولی در مقایسه با مگان 2000 ، باید بگم مگان سرتره و من برای مهندسی این ماشین در مقایسه با آوانته طراحی و بهبود یافته 2006 ،احترام خاصی قائلم .

Validator
1 May 2010, 07:51 PM
عموما خودروهای کره ای کم خرج تر و خوش تعمیرتر از فرانسوی ها هستند، دوستانی که هردو ماشین رو داشتند تایید می کنند؟

av_saber
2 May 2010, 01:40 AM
من از تجربه ي يه مگان وارداتي رو با يك مگان داخلي بگم يكي صاحبش راضي وديگري كفري از دست كار خونه در نوع داخلي هر چي بوده برداشتند به نظرم واقعا مگان در ايران تخريب شده من خودم يكي از طرفداران مگان بودم چون واقعا ماشين بروزي بود امكانات و تكنولوژي فوق العاده. من مدلي رو ديدم كه در مونتاژ رنگ فرمان با رنگ تودوزي صندلي ها و روكش در ها 3 رنگ متفاوت داشت نمي دونم درسته به حساب اسم ماشين بزاريم يا نه
دوستاني كه در مناطق آزاد هستند مي تونن ببينند در اونجا آوانته با اسم الانترا هم هست و اين ماشين در سال 2007 توليدش قطع شده و پلت فرم جديدش وارد بازار شدهدر حال حاضر فقط در ايران توليد ميشه
آوانته از لحاظ موتوري و گير بكس مسلما بهتره كيفيت مونتاژ آوانته( همون الانترا) بهتره(كمتر چيز از روش بلند شده) ولي از لحاظ تجهيزات نسبت به مگان يك كمي عقب مي افته
مثلا مگان هاي وارداتي 2000 فول سيستم Cruse Control داشتند ولي رو اين داخلي ها تك و توك يكي داره يكي جاشو داره يكي هم هيچي شو نداره يه سري به ناپيك مگان بزنيد خودتون مي فهميد نمي دونم آوانته اين سيستم روداره يا نه ؟؟!!از لحاظ مصرف سوخت نمي دونم در عمل آوانته چه طوره ولي مگان مصرفش خوبه بين 7.6 تا 9 بسته به رانندگي و جاده وزن ماشين با سر نشين و...
از لحاظ زيبايي هر دو ماشين يه سري زيبايي هايي دارند و يك سري معايب فكر كنم بيشتر سليقه اي باشه ولي مگان يك كمي از لحاظ ديد پشت مشكل داره ولي ديد آينه هاي بغلش بهتره از لحاظ جا داري مگان يك كمي جاش بيشتره
از لحاظ سيستم امنيتي فكر كنم كسي شك نداشته باشه ديگه مگان واقعا عاليه
از لحاظ فضاي اطاق و اينا مگان وقتي در رو ببندي و شيشه ها بسته باشه مطلقا هيچ صدايي نميشنوي و بعضي وقتا يادت ميره كه اصلا ماشين روشنه ولي آوانته يك كمي صداي موتور رو تو اطاق داره
بين مگان وارداتي فول و آوانته من مگان رو قبول دارم ولي اگه قرار باشه مگان داخلي باشه آوانته به نظرم بهتره چون مگان داخلي فول معلوم نيست چي روش هست و چي نيست كيسه هوا در بعضي ها 2 تا بعضي ها 4 تا بعضي ها هم 6 تا من مدل فولي ديدم كه 2 كيسه هوا داره

salar68
2 May 2010, 01:45 AM
دوست عزیز هیچ مگانی 2000 که پارس خودرو وارد کرده دارای کروز نیست فقط شاید مدل های هاچبک توربو یا کروک باشند که تعداد اونها هم زیر 200 تاس توی کل ایران !! اونم قبل از 2006 !

از نظر تجهیزات و امکانات هیچ تفاوتی با هم ندارند حتی مدل 2008 وارداتی امکاناتی مثل ایرکاندیشن مه شکن پاور ویندو و .. از روش حذف شده بود که روی تولید داخل نصب هستند من هم 2006 فول داشتم هم مدل 88 تولید پارس خودرو کیفیت مونتاژ فعلا" تفاوتی نداره و تجهیزات جز 4 ایربگ هیچ فرقی با فول ترین مدل نداره

firstfreelove
2 May 2010, 09:01 AM
عموما خودروهای کره ای کم خرج تر و خوش تعمیرتر از فرانسوی ها هستند، دوستانی که هردو ماشین رو داشتند تایید می کنند؟

بله دوست عزيز متاسفانه خودروهاي فرانسوي ، شهرت بسيار بدي از لحاظ اصطحلاكي بودن در تمام دنيا پيدا كردن و متاسفانه هميت موضوع باعث شده بازار خودرو اين كشور در ساير نفاط جهان (البته ايران جزء جهان نيستااااااا :icon_surp ) هر روز بيشتر از ديروز با بي مهري مواجه بشه . در ايران هم وقتي ميخواي يه خودرو دست دوم بخري اولين نصيحتي كه ميشنوي اينه كه سراغ ماشينهاي فرانسوي نرو . البته تجربه شخصي من اينه كه تا حدود 80 هزار تا هم باز ميشه بهشون اعتماد كرد ولي بالاتر از 80 هزار تا احتمال اينكه اشكت رو در بياره به طور تصاعدي ميره بالا ، تا اونجا كه با يه برآورد به اين نتيجه ميرسي كه بهتره بازار دست دوم اين خودروها رو به كل بي خيال شي.

Innovation
2 May 2010, 10:47 AM
من از تجربه ي يه مگان وارداتي رو با يك مگان داخلي بگم يكي صاحبش راضي وديگري كفري از دست كار خونه در نوع داخلي هر چي بوده برداشتند به نظرم واقعا مگان در ايران تخريب شده من خودم يكي از طرفداران مگان بودم چون واقعا ماشين بروزي بود امكانات و تكنولوژي فوق العاده. من مدلي رو ديدم كه در مونتاژ رنگ فرمان با رنگ تودوزي صندلي ها و روكش در ها 3 رنگ متفاوت داشت نمي دونم درسته به حساب اسم ماشين بزاريم يا نه
دوستاني كه در مناطق آزاد هستند مي تونن ببينند در اونجا آوانته با اسم الانترا هم هست و اين ماشين در سال 2007 توليدش قطع شده و پلت فرم جديدش وارد بازار شدهدر حال حاضر فقط در ايران توليد ميشه
آوانته از لحاظ موتوري و گير بكس مسلما بهتره كيفيت مونتاژ آوانته( همون الانترا) بهتره(كمتر چيز از روش بلند شده) ولي از لحاظ تجهيزات نسبت به مگان يك كمي عقب مي افته
مثلا مگان هاي وارداتي 2000 فول سيستم Cruse Control داشتند ولي رو اين داخلي ها تك و توك يكي داره يكي جاشو داره يكي هم هيچي شو نداره يه سري به ناپيك مگان بزنيد خودتون مي فهميد نمي دونم آوانته اين سيستم روداره يا نه ؟؟!!از لحاظ مصرف سوخت نمي دونم در عمل آوانته چه طوره ولي مگان مصرفش خوبه بين 7.6 تا 9 بسته به رانندگي و جاده وزن ماشين با سر نشين و...
از لحاظ زيبايي هر دو ماشين يه سري زيبايي هايي دارند و يك سري معايب فكر كنم بيشتر سليقه اي باشه ولي مگان يك كمي از لحاظ ديد پشت مشكل داره ولي ديد آينه هاي بغلش بهتره از لحاظ جا داري مگان يك كمي جاش بيشتره
از لحاظ سيستم امنيتي فكر كنم كسي شك نداشته باشه ديگه مگان واقعا عاليه
از لحاظ فضاي اطاق و اينا مگان وقتي در رو ببندي و شيشه ها بسته باشه مطلقا هيچ صدايي نميشنوي و بعضي وقتا يادت ميره كه اصلا ماشين روشنه ولي آوانته يك كمي صداي موتور رو تو اطاق داره
بين مگان وارداتي فول و آوانته من مگان رو قبول دارم ولي اگه قرار باشه مگان داخلي باشه آوانته به نظرم بهتره چون مگان داخلي فول معلوم نيست چي روش هست و چي نيست كيسه هوا در بعضي ها 2 تا بعضي ها 4 تا بعضي ها هم 6 تا من مدل فولي ديدم كه 2 كيسه هوا داره

تولیدش متوقف نشد و پلت فرمش هم عوض نشد بهتره بگیم فیس لیف شد
معمولا هر 3 یا 4 سال یک بار کارخونه سازنه ماشین ها شو فیس لیفت می کنه (قیافه رو بهتر می کنه ) و استاندارد های جدیدی رو پاس می کنه
که در سال 2007 برای النترا اتفاق افتاد و در سال قفلش برای سوناتا
به این کار متوقف شدن تولید و عوض شدن پلت فرم نمی کن

از روی آوانته چیزی برداشته نشده بلکه مدلی از اون در حال تولیده که کمترین آپشن ها رو داره مدلGLS مدل های دیگه هستند که هر کدوم با تناسب به قیمت آپشن هایی نظیر کروز چراغ اتوماتیک 2 ایربگ جانبی ایرکاندیشنر اتومات تو دوزی چرم گرمکن صندلی و... رو دارند

دوباره بحث ایمنی شد !
بهتره در مورد ایمنی این تاپیک رو بخونید

http://www.phalls.com/showthread.php?t=57754&page=5

احتیاج به اثبات سختی نداره...دقیق تر نگاه کن
به سایت http://megane.ir (http://megane.ir/) برو همه اینا رو نوشته یا این http://www.renault.co.ir/Fa
فقط 2 ایربگ داره نه 6 تا بقیه اپشن ها رو هم داره ایرکاندیشن اتوماتو.....

والا سایت megane.ir رو فتم هیچ اثری از این آپشن ها ندیدم !!!
سایت رنو هم که قسمت مگانش چند ساله به روز نشده و نمیشه بهش اعتماد کرد

amirvania
2 May 2010, 10:59 AM
توليدش متوقف نشد و پلت فرمش هم عوض نشد بهتره بگيم فيس ليف شد
معمولا هر 3 يا 4 سال يک بار کارخونه سازنه ماشين ها شو فيس ليفت مي کنه (قيافه رو بهتر مي کنه ) و استاندارد هاي جديدي رو پاس مي کنه
که در سال 2007 براي النترا اتفاق افتاد و در سال قفلش براي سوناتا
به اين کار متوقف شدن توليد و عوض شدن پلت فرم نمي کن

از روي آوانته چيزي برداشته نشده بلکه مدلي از اون در حال توليده که کمترين آپشن ها رو داره مدلGLS مدل هاي ديگه هستند که هر کدوم با تناسب به قيمت آپشن هايي نظير کروز چراغ اتوماتيک 2 ايربگ جانبي ايرکانديشنر اتومات تو دوزي چرم گرمکن صندلي و... رو دارند

دوباره بحث ايمني شد !
بهتره در مورد ايمني اين تاپيک رو بخونيد

http://www.phalls.com/showthread.php?t=57754&page=5
دوست عزيزم من مگان مونتاژ پارس خودرو دارم . به جز تعداد ايربگها هيچ تفاوتي چه از لحاظ آپشن و چه از لحاظ کيفيت با 2006 ها که فولترينشون بود ندارن .
ضمنا ايربگهاي جانبي و پرده اي فقط جلوي پاشيده شدن شيشه ها در تصادفات از کنار رو ميگيرن . حضورتون عرض کنم که مگان چه با 6 اير بگ و چه با دو اير بگ و چه بدون ايربگ 5 ستاره ايمني داره . يه سري مدلاي هيوندا 14 ايربگه هستن ولي بيش از 4 ستاره ايمني ندارن .
سپاس

والا سايت megane.ir رو فتم هيچ اثري از اين آپشن ها نديدم !!!
سايت رنو هم که قسمت مگانش چند ساله به روز نشده و نميشه بهش اعتماد کرد

دوست گلم innovation عزیزم
شما به قول خودتون 2 بار departed شدید . بهتر نیست برای اینکه برای بار سوم این اتفاق نیفته از کل کل بیخودی دست بردارید ؟
رو چه حساب میگی سایت رنو چند سال بروز نشده ؟
شما آوانته داری میخوای بگی خداست . ایشالله که جنسیس بخری ( اگه خیلی کشته مرده هیوندا هستی وگرنه هیچ وقت پیشنهاد نمیکردم ) . ولی این دلیل نمیشه که بخوای همین جوری رو هوا مگان رو بکوبی . شما واقعا تو سایت www.megane.ir (http://www.megane.ir) رفتی و هیچ اثری از آپشن ندیدی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر کی تو این سایت رفته اونقدر جامع و کامل و زیبا بوده که ازش کلی تعریف کرده . من خودم شخصا برای آوانته بخاطر قابلیتهای موتوریش ( ونه هیچ چیز دیگش ) ارادت خاصی قائلم ولی وقتی تو سایت www.pac.ir (http://www.pac.ir) میرم از بس که ناقص و خسته کنندس از این ماشین زده میشم .
بهتر نیست یه مقدار منطقی و واقع بین باشیم ؟
سپاس

mohammadrezaef
2 May 2010, 11:29 AM
سلام
دوستان تا کار به جای باریک نکشیده و خدایی نکرده بی احترامی صورت نگرفته بهتره بیخیال بشید.
چون فکر میکنم دیگه بحث در مورد اوانته و مگان بیهوده هست:icon_excl
هر کس معیارهای خص خودش رو برای انتخاب داره , حالا یک سری با توجه و به نیاز و معیاری که داشتند اوانته رو انتخاب کردن و یک سری هم مگان , دلیل نمیشه مدام به خاطر یک ماشین انقد راعصاب همیدگه رو خرد کنید!!
برای انتخاب ماشین هم حتما" نیازی نیست که ثابت بشه چه ماشینی چی داره و چی نداره.
در نهایت هر کس داره با معیارهای خودش ماشین مورد نظرش رو انتخاب میکنه و ربطی به ......نداره.
مثلا" من خودم از مگان خوشم اومد و مگان رو انتخاب کردم و طراحی اوانته هم نمیپسندم! یکی هم بر عکس من , از طراحی مگان بدش میاد و اوانته میخره! پس انقدر جنجال لازم نیست:icon_ques
ضمنا" هیچ ماشینی بی عیب نیست , همه عیوب خاص خودشون رو دارند , پس نیازی نیست برای اینکه از یک ماشین حمایت کنیم و ...بگیم فلان ماشیه بده , هیچ ماشینی هم تو این رنج قیمت خاص برتری خاصی نسبت به دیگری نداره چون یکی براش امکانات مهمه و خدمات و ..و طراحی و کیفیت براش اهمیتی نداره!! یکی هم میخواد ماشینش اروپایی باشه و کیفیت داشته باشه ولی امکانات نداشته باشه و هر کدوم از ما هم بالاخره معیاری برای خرید داریم که اون هم برای هر کدم از ما محترم هست.
1=نیازی نیست به خاطر 1 اهن پاره انقدر به جون همدیگه بیقتیم و دعوا کنیم.
2=نیازی نیست برای اثبات حرفامون همدیگه رو بکوبیم.
از طرف کسی که ماشین باز هست و ماشین بازها رو هم دوست داره:icon_excl

Innovation
2 May 2010, 12:27 PM
دوست گلم innovation عزیزم
شما به قول خودتون 2 بار departed شدید . بهتر نیست برای اینکه برای بار سوم این اتفاق نیفته از کل کل بیخودی دست بردارید ؟
رو چه حساب میگی سایت رنو چند سال بروز نشده ؟
شما آوانته داری میخوای بگی خداست . ایشالله که جنسیس بخری ( اگه خیلی کشته مرده هیوندا هستی وگرنه هیچ وقت پیشنهاد نمیکردم ) . ولی این دلیل نمیشه که بخوای همین جوری رو هوا مگان رو بکوبی . شما واقعا تو سایت www.megane.ir (http://www.megane.ir) رفتی و هیچ اثری از آپشن ندیدی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر کی تو این سایت رفته اونقدر جامع و کامل و زیبا بوده که ازش کلی تعریف کرده . من خودم شخصا برای آوانته بخاطر قابلیتهای موتوریش ( ونه هیچ چیز دیگش ) ارادت خاصی قائلم ولی وقتی تو سایت www.pac.ir (http://www.pac.ir) میرم از بس که ناقص و خسته کنندس از این ماشین زده میشم .
بهتر نیست یه مقدار منطقی و واقع بین باشیم ؟
سپاس

دوست عزیز راستش من انتظار این جور برخورد رو اصلا از شما نداشتم
ولی فقط یک نکته رو بگم و برم دیگه هم قول می دم توی بخش مقایسه ها اصلا پست ندم !
خوبی یا بد بودن ماشین که ربطی به طراحی سایت نداره !
شما فقط یک روز پای درد و دل یکی از مدیران کرمان خودرو بشین به خدا گریت میگیره به خدا همین ورنا و آوانته ای که تولید می کنن با این مشکلات شاهکاره بعد میایم به سایتشون گیر میدیم ؟!
شما ازشون بپرسید چه وام های کلانی به سایپا و ایران خودرو می دن با جه بهره ای و تا کی اونا وام رو پس نمی دن !ا ون وقت همین 5 ماه پیش کرمان خوردو برای پروژه بورا تقاضای وام کرد فقط 2 ملیارد ! بعد از 3 ماه دودنگی و الافی آخر رد شد !
اون زمان ها سیلو روزی 120 تا مونتاژ می شد ( به مدت 2 ماه به 170 تا هم ریسده بود ) ولی الان آوانته روزی 12 تا تولید میشه !

تك سوار
2 May 2010, 01:22 PM
بنظر من وقتي 2 يا چند خودرو رو مقايسه مي كنيم

اولا بهتره بازكنندگان تاپيكهاي مقايسه يه فشاري به خودشون بيارن و پرفورمنس ماشيناي مورد نظر رو در ابتداي تاپيك بيارن (شتاب -مصرف سوخت ...) نه اينكه با 2تاخط بي سروته تاپيك باز كنن . اينكار احترام به ديگرانه (البته منظورم اين تاپيك نيست )

دوما كساني كه در بحث شركت مي كنن بيان و ويژگيهاي مختلف ماشينا رو با هم مقايسه كنن و نظرشون رو بدن : ويژگيهاي فني و پرفورمنس (شتاب-مصرف-توان خروجي-شتاب- موتور پربازده ) /امكانات و قابليتها (تجهيزات و آپشنها ) / كيفيت قطعات / قيمت / بازار دست دوم / آمار فروش در دنيا (استقبال عمومي ) / طراحي داخلي و خارجي / ابعاد بدنه و حجم سرنشينان / ارزش در مقابل بهاي پرداختي / ...

سوما اينكه فلان ماشين بهتره چون ساخت فلان برند و كارخونست رو موقعي بايد گفت كه همه خصوصيات و ويژگيها برابر باشند . اونم برندهاي بزرگي مثل مرسدس

چهارما هر وقت كسي كم مياره نبايد توهين شخصي كنه. مسخره ترين حالت همينه كه يه نفر در بخش مقايسه ماشينها بياد و توهين شخصي كنه به طرف مقابل .

پنجما ماشين يا خودرو در تمام دنيا يه كالاي مصرفيه و علت اهميتش تو ايران و تبديلش تو ذهن مردم ما به كالاي سرمايه اي فقط بدليل قيمت بسيار زيادشه بنابراين در تمام دنيا هر كس هرچقدر پول داره و هر اسپكي كه نياز داره مي ره مي خره عين وقتي كه مي خواد پنير بخره و مي ره سوپر ماركت . تو اين راه اگر در شرايط تقريبا برابر و تفاوت بودجه اي مقدور با برند بزرگي مثل بنز و ب ام و برخورد كرد انتخابشون مي كنه يا پول جمع مي كنه تا بخردشون .

روز بروز فاصله برندها داره كمتر مي شه چون همگي روي به همكاري نزديك باهم اوردن تا به يك هدف برسن: سود بيشتر .

مشكل اينه كه تا در مقايسه ويژگيهاي مختلف 2 يا چند ماشين برتري به سمت يه طرف مي چربه سريع بحث برند وسط مياد و در انتها هم توهين شخصي .

amirvania
2 May 2010, 03:36 PM
بنظر من وقتي 2 يا چند خودرو رو مقايسه مي كنيم

اولا بهتره بازكنندگان تاپيكهاي مقايسه يه فشاري به خودشون بيارن و پرفورمنس ماشيناي مورد نظر رو در ابتداي تاپيك بيارن (شتاب -مصرف سوخت ...) نه اينكه با 2تاخط بي سروته تاپيك باز كنن . اينكار احترام به ديگرانه (البته منظورم اين تاپيك نيست )

دوما كساني كه در بحث شركت مي كنن بيان و ويژگيهاي مختلف ماشينا رو با هم مقايسه كنن و نظرشون رو بدن : ويژگيهاي فني و پرفورمنس (شتاب-مصرف-توان خروجي-شتاب- موتور پربازده ) /امكانات و قابليتها (تجهيزات و آپشنها ) / كيفيت قطعات / قيمت / بازار دست دوم / آمار فروش در دنيا (استقبال عمومي ) / طراحي داخلي و خارجي / ابعاد بدنه و حجم سرنشينان / ارزش در مقابل بهاي پرداختي / ...

سوما اينكه فلان ماشين بهتره چون ساخت فلان برند و كارخونست رو موقعي بايد گفت كه همه خصوصيات و ويژگيها برابر باشند . اونم برندهاي بزرگي مثل مرسدس

چهارما هر وقت كسي كم مياره نبايد توهين شخصي كنه. مسخره ترين حالت همينه كه يه نفر در بخش مقايسه ماشينها بياد و توهين شخصي كنه به طرف مقابل .

پنجما ماشين يا خودرو در تمام دنيا يه كالاي مصرفيه و علت اهميتش تو ايران و تبديلش تو ذهن مردم ما به كالاي سرمايه اي فقط بدليل قيمت بسيار زيادشه بنابراين در تمام دنيا هر كس هرچقدر پول داره و هر اسپكي كه نياز داره مي ره مي خره عين وقتي كه مي خواد پنير بخره و مي ره سوپر ماركت . تو اين راه اگر در شرايط تقريبا برابر و تفاوت بودجه اي مقدور با برند بزرگي مثل بنز و ب ام و برخورد كرد انتخابشون مي كنه يا پول جمع مي كنه تا بخردشون .

روز بروز فاصله برندها داره كمتر مي شه چون همگي روي به همكاري نزديك باهم اوردن تا به يك هدف برسن: سود بيشتر .

مشكل اينه كه تا در مقايسه ويژگيهاي مختلف 2 يا چند ماشين برتري به سمت يه طرف مي چربه سريع بحث برند وسط مياد و در انتها هم توهين شخصي .
سلام دوست تک سوار
پيشنهاد ميکنم يه بار ديگه پست منو بخوني
کجاي پست من طرفداري از يه برند خاص بوده ؟ اگه لطف کني و بگي ممنون ميشم
من کجا به دوست عزيزم innovation توهين کردم؟ ايشون از دوستان من هستم . و شما تو سياهه دوستان بنده ميتونيد اسم ايشون رو ببينيد . ولي وقتي گفته ميشه که سايت رنو چند ساله آپديت نشده و يا سايت www.megane.ir هيچ چيزي از آپشن داخلش نيست يه خورده به آدم فشار مياد چون واقعيت دقيقا عکس اين هستش . شما هم بهتره لحن کلامتون رو يه مقدار بهتر کنيد در رابطه با :
1- توهين کردن ( که من توهين نکردم )
2-کم آوردن ( من چي رو کم آوردم ؟!!! )
و 3- مسخره ترين حالت ( مؤدب باش ) :icon_bigg

تك سوار
2 May 2010, 04:02 PM
مواردي كه من نوشتم بصورت كلي در مورد مشكلاتي بود كه تو تاپيكهاي مقايسه وجود داشت و داره و قصد توهين به شما يا هيچ شخص خاصي رو نداشته و ندارم . از بحث نحوه باز كردن تاپيك مقايسه با 2 خط كه اين بهتره يا اون بگيريد تا جملاتي مثل اين بهتره چون برندش قديمي تره و......

ولي يه انتقاد هم به شما دارم دوست عزيز . اينكه شما ميگيد خودتم كه ميگي قبلا 2بار.....ربطي به مقايسه مگان و آوانته داره ؟

اينجا من نه قصد حمايت از شخص خاصي را داشتم و نه خودروي خاصي ولي ما هايي كه تو بحث شركت مستقيم نداريم هم مطالب اين تاپيكها رو مي خونيم تا به اطلاعاتمون اضافه شه و از اينكه يه نفر بخاطر حمايت از يه خودروي خاص مورد تخريب شخصيتي قرار مي گيره مورد تاييد هيچ كس نيست

ertiholiday
2 May 2010, 05:03 PM

والا سایت megane.ir رو فتم هیچ اثری از این آپشن ها ندیدم !!!
سایت رنو هم که قسمت مگانش چند ساله به روز نشده و نمیشه بهش اعتماد کرد من فکر میکنم دوستمون vito منظورشون مگان 1600 بوده نه 2000 که باعث این سوء تفاهم شده باتوجه به پست قبلش :

بله آوانته از مگان 1600 که واقعا سرتره چون مگان 1600 هیچی نداره حتی از مه شکن هم دریغ کردند
اما اگه امکانات فولش مثل 2000 باشه انتخاب خوبی هستش.اما مثل اینکه فعلاً ازش خبری نیست

در ضمن مگان 2000 هم با توجه به اختلاف قیمتش باید امکانات بیشتری داشته باشه که بحث ما اینجا اینه که اختلاف امکانات این ختلاف قیمت رو توجیه میکنه یا نه؟(که اینطور به نظر نمیرسه چون آوانته یکسری فاکتورایی داره که اون اختلاف امکانتو بتونه جبران کنه.)

chormang
5 May 2010, 11:47 AM
دوستان و خوانندگان عزیز.....این تاپیک شاید به زودی قفل بشه...این رو فقط به خاطر حس ششم بالایی که دارم گفتم. بار ها و بار ها این جور برخورد ها رو در فروم ها دیدم که متاسفانه به جای اینکه اطلاعات خواننده بره بالا تنها تعداد پست ها زیاد میشه....مشکل اصلی ما ایرانی ها اینه که متوسط شاید چند دقیقه هم مطالعه نمیکنیم. دوم برای صحبت های خوب دسترسی به منابع مطمئن نداریم که این تنها به خاطر مراجعه نکردن به review های ماشین ها در سایت های معتبر هست. پیام اخلاقی این تاپیک که امیدوارم کل کل خاتمه پیدا کنه:

انتخاب امری هست کاملاً سلیقه ای و میتونه فاکتور های متعددی رو در بر بگیره اما مقایسه امری جداگونه هست و کاملاً میبایست مستند و حساب شده باشه. شما یه وقت گیر میدی به زانتیا و میگی آقا من کاری ندارم از آرم این ماشین خوشم میاد...حالا هر کاری بکنی آخر اونو میخره. اما اگه بگی خوب توی مقایسه زانتیا و مگان کدوم امتیاز بالاتری دارند عقل سلیم میگه آوانته. از هر لحاظی. حالا شما برای مقایسه باید یه سری رنج امتیاز مشخص کنید برای هر فاکتوری و امتیاز بدی(کاری که مجله ماشین میکنه البته کاملاً سلیقه ای) این که بشینی تا 20 سال دیگه اینجا بحث کنید فقط بار سایت رو سنگین کردید. پس به عنوان یه آوانته سوار پیر:icon_twis بهتون توصیه میکنم تا تاپیک قفل نشده دستی هاتون رو بکشید.

drnariman
5 May 2010, 01:54 PM
دوستای عزیزم لطفا به بحث های انحرافی دیگه ادامه ندید و احترام همدیگر رو هم حفظ کنید .

با تشکر

pouramiri
5 May 2010, 02:59 PM
ضمن اینکه با صحبتهای بزرگان در بالا کاملا موافق می باشم پیشنهاد می کنم جهت بالارفتن بار فنی این تاپیک به سایت تخصصی http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=817720#post817720 یک سری بزنید .
من خودم آوانته سوارم و بسیار از سواری ماشین لذت می برم ولی باید قبول کرد مگان 2000 از نظر مهندسی و تکنولوژی و HSE بالاتر است و انکار این موضوع عملا دانش رو به تکامل مهندسی را زیر سوال می برد.
آوانته 2006 طراحی مهندسی 2001 را بعنوان Base بهمراه دارد که در سال 2003 ، با ارتقاء مبحث ایمنی (S (safety و کم کردن آلایندگی در سال 2006 ( E (Environment توانست این مدل را به حد استاندارد برساند ، لذا تعصب بر روی ماشین که می تواند امروز بنده آوانته داشته باشم و فردا مگان ، غیر منطقی است

chormang
5 May 2010, 03:31 PM
ضمن اینکه با صحبتهای بزرگان در بالا کاملا موافق می باشم پیشنهاد می کنم جهت بالارفتن بار فنی این تاپیک به سایت تخصصی http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=817720#post817720 یک سری بزنید .
من خودم آوانته سوارم و بسیار از سواری ماشین لذت می برم ولی باید قبول کرد مگان 2000 از نظر مهندسی و تکنولوژی و HSE بالاتر است و انکار این موضوع عملا دانش رو به تکامل مهندسی را زیر سوال می برد.
آوانته 2006 طراحی مهندسی 2001 را بعنوان Base بهمراه دارد که در سال 2003 ، با ارتقاء مبحث ایمنی (S (safety و کم کردن آلایندگی در سال 2006 ( E (Environment توانست این مدل را به حد استاندارد برساند ، لذا تعصب بر روی ماشین که می تواند امروز بنده آوانته داشته باشم و فردا مگان ، غیر منطقی است
دوسته گرامی و آوانته سوار سبز، صحبت شما قیمت ماشین رو هم کاملاً توجیه میکنه..و صد البته برای یک بازار رقابتی در تمام دنیا این امر کاملاً ضروری دیده میشه. رشته و سابقه تخصصی بنده در امر اتوماسیون هست. کارشناسان علم مکانیک و طراحی صنعتی بهتر میدونند. ما در دنیایی زندگی میکنیم که باید برای بقا در بازار انسان رو تنبل تر بار بیاوریم...یعنی با افزودن امکانات به ماشین این موجود دو پا رو از کمترین زحمتی فارغ کنیم. حال از این باب مسلماً آوانته حرفی برای گفتن نداره چون کلاً هیوندای یه ماشین low budget طراحی کرده(البته آپشن ها هم اضافی در نظر گرفته شده). اما این همیشه به نفع خریدار نیست. چون سیستم های ابزار دقیق باز نمیتوانند جای حواس بشری رو بگیرند. منحرف شدم.نریمان جون ببخشید. اما لازم این مثال رو هم بزنم. یخچال LG برای سیستم آب سرد کن خودش مخزن آب طوری قرار گرفته که یه پمپ باید اونو بمکه تا به نازل خودش که در ارتفاع بالاتریقرار داره، برسه . اما سامسونگ اومده همین مخزن رو به صورت واران و بالاتر از ناز خروجی قرار داده که بدون نیاز به پمپ مکننده از طریق نیروی جاذبه آب بیرون بیاد. حالا میتونید بگید کدوم عاقلانه تر طراحی شده. یا شاید اقتصادی تر هم برای کارخونه و هم مشتری. جریان پروژه چند هزار دلاری ناسا بوده که یک خودکار بدون نیاز به نیروی جاذبه برای کار توی سفینه فضایی خواست طراحی کنه اما شوروی سابق این مشکل رو با یه مداد حل کرد. نریمان باشه باشه شرمندم:icon_idea:icon_idea. بابا بن نشم یه وقت:icon_excl

pouramiri
5 May 2010, 05:11 PM
دوست و سرور عزیز ، اصول مهندسی و طراحی تا سال 1981 میلادی بر پایه کیفیت برتر ، بوده و با ظهور مدیریت بر پایه EFQM و دخیل شدن اقتصاد در این عرصه پاک ، طراحیها بنوعی صورت می پذیرد که نفع اقتصادی بر هنر مهندسی ارجحیت داشت ، به همین منظور شرکتهای طراح رقابتی را از سال 1995 انتخاب نمود ه اند ( بجهت نزول مهندسی و نارضایتی مشتری ) که بتوانند ضمن ارائه طرح اقتصادی ، کیفیت طراحی هم رعایت شود ( استخدام طراحان و مهندسان با تجربه)
لذا از این تاریخ شرکتها بطور محسوس قابل تفکیک می باشند و به همین منظور است که می بینید شرکت سامسونگ با ارائه طرح ساده و کاربردی در این زمینه بر ال جی پیشی می گیرد ( استفاده از پمپ یعنی استفاده از انرژی).
صنعت خودرو نیز به همین منوال است به نظر شما چه دلیلی دارد که شرکت جنرال موتورز آمریکا دو شرکت کره ای ( هیوندای و کیا موتورز ) را تقریبا خریداری و دانش فنی و مهندسی خود را منتقل نماید و دو خودرو ساز به ظاهر رقیب یکدیگر شده اند.

chormang
5 May 2010, 08:25 PM
دوست و سرور عزیز ، اصول مهندسی و طراحی تا سال 1981 میلادی بر پایه کیفیت برتر ، بوده و با ظهور مدیریت بر پایه EFQM و دخیل شدن اقتصاد در این عرصه پاک ، طراحیها بنوعی صورت می پذیرد که نفع اقتصادی بر هنر مهندسی ارجحیت داشت ، به همین منظور شرکتهای طراح رقابتی را از سال 1995 انتخاب نمود ه اند ( بجهت نزول مهندسی و نارضایتی مشتری ) که بتوانند ضمن ارائه طرح اقتصادی ، کیفیت طراحی هم رعایت شود ( استخدام طراحان و مهندسان با تجربه)
لذا از این تاریخ شرکتها بطور محسوس قابل تفکیک می باشند و به همین منظور است که می بینید شرکت سامسونگ با ارائه طرح ساده و کاربردی در این زمینه بر ال جی پیشی می گیرد ( استفاده از پمپ یعنی استفاده از انرژی).
صنعت خودرو نیز به همین منوال است به نظر شما چه دلیلی دارد که شرکت جنرال موتورز آمریکا دو شرکت کره ای ( هیوندای و کیا موتورز ) را تقریبا خریداری و دانش فنی و مهندسی خود را منتقل نماید و دو خودرو ساز به ظاهر رقیب یکدیگر شده اند.
صحبتهای شما دوست عزیز رو به قضاوت اهله فن مدیریت من جمله خود شما میگذارم. به هر حال انتخاب آوانته از سوی شما گواه یه انتخاب خوب از منظر یک شخص مطلع و آگاه هست. در ضمن عرض کنم به هیچ وجه دو خودرو ساز هیوندای و کیا رقیب نیستند و کاملاً با سیاست های مشترک فعالیت میکنند. این دو شرکت ادغام شدند و کیا تحت هیوندای فعالیت میکنند و این همان صرفه اقتصادیست که شما فرمودید. در ضمن این رو بدونید دانش فنی هیچ گاه منتقل نمیشود. دانش فنی باید تولید شود. هنوز هیوندای با اون همه عظمت طرح هاش ایهام گرفته از مهندس های همون جنرال موتورز هست. شما که در صنعت نفت هستید شاید بدانید صنعت استخراج گاز منحصراً در دست امریکاست و هیچ وقت منتقل نمیشود.

pouramiri
6 May 2010, 02:28 PM
ضمن تشکر از حسن نظر شما ، هر چند بحث در این خصوص به تاپیک مربوطه ارتباطی ندارد ولی ناچار می باشم اذعان کنم که جمله تولید دانش و علم که چندی است در روزنامه ها نیز مطرح می گردد کاملا غیر علمی است ، خلق دانش با تولید دانش زمین تا آسمان با هم فرق می کند و اصولا جمله تولید دانش معنی ندارد . در ضمن انتقال دانش فنی کاملا امری معمول بوده و شرکتهایی هستند که لایسنس دانش مورد نیاز را با قیمت مشخص به فروش می رسانند ، این شرکتها ابر غولهای طراحی و مهندسی می باشند که مخصوصا در صنایع نفت،پتروشیمی،گاز،داروسازی،خودرو سازی ، الکترونیک و IT و مهندسی پزشکی خالق دانش فنی و مهندسی بوده و دیگر شرکتها با خرید دانش و یا انتقال دانش نسبت به بالفعل نمودن آن اقدام می کنند . (Plan do action)
در ضمن استخراج گاز در حال حاضر تبدیل به امر ساده مهندسی و اجرا شده است که بنده 10 سال پیش مدیر مهندسی استخراج نفت و گاز محدوده بهرگانسر بودم.

afshin_k
6 May 2010, 02:49 PM

البته جنرال موتورز هیچ گاه مالک هیوندای کیا نبوده.

دایملر کرایسلر سال 2000 10.5 درصد از سهام هیوندای رو خریداری می کنه و سال 2004 مجدداد فروخته میشه به خود هیوندای.

بخشی از سهام کیا موتورز بعد از بحران مالی کره توسط هیوندای خریداری شده و این دو خودروساز به صورت مشترک خودرو طراحی می کنن.

در ادامه بحث هاتون خواهشا سعی کنید در مسیر تاپیک حرکت کنید. ممنون

chormang
6 May 2010, 02:52 PM
ضمن تشکر از حسن نظر شما ، هر چند بحث در این خصوص به تاپیک مربوطه ارتباطی ندارد ولی ناچار می باشم اذعان کنم که جمله تولید دانش و علم که چندی است در روزنامه ها نیز مطرح می گردد کاملا غیر علمی است ، خلق دانش با تولید دانش زمین تا آسمان با هم فرق می کند و اصولا جمله تولید دانش معنی ندارد . در ضمن انتقال دانش فنی کاملا امری معمول بوده و شرکتهایی هستند که لایسنس دانش مورد نیاز را با قیمت مشخص به فروش می رسانند ، این شرکتها ابر غولهای طراحی و مهندسی می باشند که مخصوصا در صنایع نفت،پتروشیمی،گاز،داروسازی،خودرو سازی ، الکترونیک و IT و مهندسی پزشکی خالق دانش فنی و مهندسی بوده و دیگر شرکتها با خرید دانش و یا انتقال دانش نسبت به بالفعل نمودن آن اقدام می کنند . (Plan do action)
در ضمن استخراج گاز در حال حاضر تبدیل به امر ساده مهندسی و اجرا شده است که بنده 10 سال پیش مدیر مهندسی استخراج نفت و گاز محدوده بهرگانسر بودم.
با عذر خواهی از مدیران محترم. شاید من با ادامه این مکالمه با این دوستمون باعث انحراف تاپیک شدم و از همگی شما عذر میخوام. من جواب این صحبت شما دوست عزیز رو به صورت یک پیغام براتون فرستادم. ا

chormang
6 May 2010, 03:00 PM
البته جنرال موتورز هیچ گاه مالک هیوندای کیا نبوده.

دایملر کرایسلر سال 2000 10.5 درصد از سهام هیوندای رو خریداری می کنه و سال 2004 مجدداد فروخته میشه به خود هیوندای.

بخشی از سهام کیا موتورز بعد از بحران مالی کره توسط هیوندای خریداری شده و این دو خودروساز به صورت مشترک خودرو طراحی می کنن.

در ادامه بحث هاتون خواهشا سعی کنید در مسیر تاپیک حرکت کنید. ممنون

درراه اجرای عدالت اگر به شما توهین شد و صدمه دیدید ، به خاطرخدا نرنجید و شاد باشید.

دکنر مارون

ممنونم بابت این جمله قشنگت افشین جان و حرف های قبلی خودم رو استناد میکنم به صحبت های افشین که سندیت و صحت آنها کاملاً تایید میشه. من باز پینهاد میکنم برای پیگیری بهتر و مقایسه درست بیایید فاکتور های مهم رو از نظر خودتون بیان کنید و برتری هر خودرو رو قیاس کنید. امیدوارم دیگر این بحث های کلی و منحرف کننده در این گونه تاپیک ها مشاهده نشه.
مخلص همگی