PDA

View Full Version : تفاوت پاكت پي سي با اسمارت فون

m_d_1980
21 January 2006, 01:06 AM
يكي از سوالاتي كه خيلي از كاربرا ميپرسن اينه:

چرا ميگيد پاكت پي سي رو نبايد با اسمارت فون (سيمبين) مقايسه كرد؟ مگه چه فرقي با هم دارن؟! هردوشون كه برنامه ميخورند. هر دو دوربين دارند. هر دو ميتونند mp3 و فيلم پخش كنند. تازه كيفيت دوربين مدلهاي جديد اسمارت فون بهتر هم هست و قيمت مناسبتري هم دارند. پس چرا هي اصرار ميكنيد كه ppc با اسمارت فون قابل مقايسه نيست؟! :confused:

با اينكه قبلا بصورت جسته گريخته در اين مورد خيلي بحث شده ولي اين تاپيك رو زدم كه مطالب رو يكجا بگيم تا اعضاي جديد هم زودتر بتونند متوجه منظور ما بشن. من چند تا فرق اساسي رو مينويسم و منتظرم كه شما هم نظراتتون رو بگيد. فقط لطفا بحث رو به جنجال نكشيد. نميخواهيم بگيم كدوم سيستم عامل بهتره. فقط ميخواهيم بگيم اين دو نوع گوشي با هم فرقهاي اساسي دارند...

و اما چند تفاوت اساسي بين اين دو نوع دستگاه:

1. برنامه هاي كاربردي: اولين و مهمترين تفاوت در برنامه هاست. درسته كه هم براي اسمارت فونها و هم براي پاكت پي سي ها برنامه هاي زيادي نوشته شده (من نميدونم تنوع كدوم بيشتره) ولي يه فرق اساسي در كيفيت برنامه ها وجود داره و اونهم اينكه برنامه هاي اسمارت فونها اغلب جنبه تفريحي دارند ولي برنامه هاي پاكت پي سي اغلب جنبه كاربردي دارند. يعني شما بندرت ميتونيد در اسمارت فونها يه برنامه جدي و كاملا كاربردي پيدا كنيد. ولي تا دلتون بخواد برنامه هاي تفريحي دارند. مثلا نميتونيد يه برنامه درست حسابي علمي (مثلا پزشكي) روي اسمارت فون پيدا كنيد و اگه ندرتا چيزي هم پيدا كنيد كرك نشدس. ولي رو ppc تا دلتون بخواد برنامه علمي داريم...:icon_cool

2. برنامه هاي آفيس: درسته كه برنامه نويسان سيمبين سعي كردند بخشي از برنامه هاي آفيس رو روي اسمارت فونها شبيه سازي كنند(مثل word) ولي همه متفق القولند كه اين برنامه ها عملا بدرد نميخوره و فقط براي نشون دادن قدرت برنامه نويسي نوشته شدند. ولي برنامه هاي آفيس روي ppc كاملا كاربردي و جزو اجزاي اصلي ويندوزند.:icon_excl

3. سينك شدن با كامپيوتر: سينك شدن ppc ها با كامپيوتر بسيار راحته و در يك زمان هم ميتونيد با ويندوز 98 سينك بشيد و هم با ويندوز Xp! تازه ميتونيد با يك برنامه ساده گوشيتون رو تبديل به يك Flash Disc كنيد. ولي سينك شدن اسمارت فونها با كامپيوتر اصلا راحت نيست.:icon_ques

4. اينترنت: قابليت اتصال ppc ها به اينترنت خيلي بالاست. اگه كامپيوترتون به اينترنت وصل باشه كه فقط كافيه گوشي رو با كامپوتر سينك كنيد تا به اينترنت هم دسترسي داشته باشيد. همينطور ميتونيد با قيمت مناسب يه مودم بلوتوثي بخريد و بدون كامپيوتر ppc رو به اينترنت وصل كنيد. قضيه wifi و GPRS رو هم چون نداريم بحث نميكنم. internet explorer در ppc هم قابليت زيادي در اتصال به اينترنت داره. مشكلي هم با حروف فارسي در اون نخواهيد داشت. ولي چنين مواردي در اسمارت فونها صدق نميكنه.:icon_eek:

5. كيبورد مجازي و قلم: يكي از امكانات خوب ppc ها همين كيبورد مجازي و قلمشونه كه سرعت تايپ رو در گوشي به ميزان خيلي زيادي بالا ميبره و كنترل گزينه ها رو روي صفحه Touch screen خيلي راحت ميكنه. چنين امكاناتي در اسمارت فونها وجود نداره (يا نادره).:icon_surp

6. ساپورت فارسي/عربي: در ويندوز ppc ها براحتي ميتونيد با حروف فارسي و عربي سر و كله بزنيد. تاپپ كنيد. اسناد فارسي رو بين گوشي و كامپيوتر منتقل كنيد و ... ولي در اكثر اسمارت فونها مشكلات جدي در اين قسمتها وجود داره.:icon_mad:

7. Flight Mode: يه كاري كه در ppc ميتونيد براحتي انجام بديد اينه كه سيستم مخابراتي گوشي رو بدون خاموش كردن دستگاه قطع كنيد. يعني موبايلتون خاموش ميشه ولي قسمت كامپيوتريش روشنه و ميتونيد به كارهاتون برسيد. ولي در اسمارت فونها معمولا خاموش كردن موبايل بدون خاموش كردن دستگاه امكانپذير نيست. :icon_twis

خب من چند تا از فرقها رو گفتم و منتظر نظرات دوستان هستيم كه بحث كاملتر بشه...
:icon_cool

kevin_m_bb
21 January 2006, 04:18 AM
در موارد 1.2.3.4.5كاملا حق باشماست:icon_cool
ولي در اسمارت فون ها تاحدودي ساپورت فارسي يا عربي مي شه كرد ولي نا به اندازه پاكت پي سي
در مورد flight mode بعضي از اسمارت فون هاي جديد همچين قابليتي رو دارند:icon_cool
اما به نظر من تنها جيزي كه واقعا پاكت پي سي رو متمايز مي كنه همون برنامه هاي كاربرديشه در واقع اكثر برنامه هاي كامپيوتر به نوعي براي پاكت پي سي وجود داره
در ضمن يكي از قابليت هايي كه خيلي به درد من خورد همين قلم نوريه كه باهاش مي توم مثل كاغذ رو پاكت پي سي بنويسم

dariuosh_mahmoodi
21 January 2006, 01:01 PM
منظورتون از قلم نوری چیه؟همون قلم معمولی که باهاش میدن.اگه منطورتون اون هست که هیچ فرقی بین قلم smart phone و ppc وجود نداره!!!!

bachebahal
21 January 2006, 01:27 PM
به نظر من به جز موارد 1 و 2 بقیش زیاد مهم نیس!!در مورد برنامه های کاربردی سیمبین هم ایشالا هر چه زود تر کرک بشه مام استفاده کنیم:icon_cool
راسی جناب مهدی ممکنه در مودد برنامه های کاربردی برای پزشکی چند تا مثال بزنید با کاربردش برا اطلاع خودم میخواستم
ممنون:icon_wink

Moein273
21 January 2006, 01:48 PM
اصولا به کرک ربطی نداره برنامه نویس در نوشتن برنامه هایی که با سیستم ویندوز موبایل هست خیلی راحت هست و دستش بازه برای همین میتونه هر چیزی رو برای دستگاه تعریف کنه در برنامه نویسی سیمبین خیلی برنامه نویس محدودتر هست ( نسبت به ویندوز موبایل )

در مورد مثال برنامه های پزشکی هم این لیست زیر نمونه کوچکی از اون هست :

Special Senses System Anatomy Flash Card v1.0
Lymphatic System Anatomy Flash Card v1.0
Integument System Anatomy Flash Card v1.0
Endocrine System Anatomy Flash Card v1.0
Digestive System Anatomy Flash Card v1.0
Urinary System Anatomy Flash Card v1.0
Nervous System Anatomy Flash Card v1.0
Reproductive System Anatomy Flash Card v1.0
Cardiovascular Anatomy Flash Card v1.0
Head Neck Anatomy Flash Card 1.2
Skyscape 5mID The 5 Minute Infectious Disease Consult v4.0.176
Skyscape RNDiseases Diseases and Disorders A Nursing Therapeutics Manual 2nd Edt v5.0.17
Skyscape 5mTox The 5.Minute Toxicology Consult.v4.0.176
Skyscape RNDxInt Nurses Pocket Guide Diagnoses Interventions and Rationales 8th Edition v6.0.1
Skyscape DrugGuide Davis.Drug Guide for Nurses v6.1.182
Skyscape PktEM Pocket Emergency Medicine v6.0.177
Daviss Drug Guide v1.2
UnboundMedicine ClinicalEvidence v2.1
Skyscape PktEM Pocket Emergency Medicine v6.0.177
Ultimate Drug Guide v1.0 PPC
Drug Calc Pro v1.0 PPC
Ultimate Organ Systems Flash Cards 1.0
Bones Flash Cards v1.0
MedicineNet Pocket Guide to Medications v1.1
[PocketPc] Pocket Anatomy
Netter’s Anatomy Flash Cards v1.2
Sports Medicine v3.7 EBOOK
MedicineNet Pocket Guide to Medications v1.1
UnboundMedicine ClinicalEvidence.v2.1

alireza_2000
21 January 2006, 01:54 PM
به نظر من اگه کسی فرقی بین POCKET PC و smart phone قایل نباشه نباید گوشی

حرفه ای بخره چون پولش رو ریخته توی جوب باید یه موبایلی بگیره که فقط باهاش بازی

کنه و یه کمی هم قیافه موبایل داشته باشه و .........

m_d_1980
21 January 2006, 02:28 PM
و اما منظورم از برنامه هاي كاربردي چيه:

الف) پزشكي: خيلي از برنامه هاي پزشكي كه اصلا براي اسمارت فونها نوشته نشده. مثل خيلي از ماشين حسابهاي پزشكي , برنامه هاي ديتابيس بيماران, دائره المعارفهاي پزشكي (ديكشنري رو نميگم ها!), خيلي از برنامه هاي تشخيص افتراقي, كتابهاي حجيم پزشكي (مثل شوارتز), بانكهاي اطلاعات دارويي كه بصورت آنلاين بروز ميشوند, اطلس هاي كامل پزشكي (مثل آناتومي), برنامه هاي محاسبه دوزاژ دارويي براي سنين مختلف,...:icon_excl

فقط يكسري ديكشنري هاي مختصر پزشكي و بعضي از كتب پزشكي كه حجم كمي دارند ورژن ياكت پي سي دارند كه در 99% موارد هم عمرا نميتونيد كرك شده اونها رو پيدا كنيد! من روي ppcم حدود 60 تا كتاب و برنامه پزشكي كرك شده دارم كه اگه ميخواستم بخرمشون بيشتر از 3000 دلار بايد پول ميدادم ولي وقتي اسمارت فون داشتم فقط تونستم 3 تا كتاب پزشكي پيدا كنم كه استفاده از اونها هم اصلا راحت نبود. :(

ب) كامپيوتر: البته رشته كاري من نيست كه بتونم خوب در موردش صحبت كنم ولي بعنوان مثال چند تا از برنامه هاي كامپيوتري كه ورژن معادل براي ppc دارند اينها هستند: اتوكد, فتوشاپ, سري برنامه هاي آفيس, شبيه ساز سيستم عامل داس, ACDsee, برنامه هاي ويرايش فايلهاي صوتي و ويديويي و حتي برنامه هايي كه بتونيد خود سيستم عامل ويندوز 98 رو روي گوشيتون نصب كنيد! همچنين به اينها اضافه كنيد معتبرترين كتابهاي علوم كامپيوتر و برنامه نويسي و هك كردن و ...:icon_evil

ج) ساير علوم: انواع ماشين حسابهاي مهندسي كه سخت ترين توابع و نمودارها رو ميتونند محاسبه و رسم كنند. معتبرترين دائره المعارفهاي دنيا (مثل بريتانيكا و ويكي پديا كه اين دومي فقط 200 مگ حجمشه!) انواع برنامه هاي حسابداري و آماري. معتبرترين كتابها, نمايشنامه ها و رمانهاي ادبي. انواع كتابهاي حقوق و جزا و...:icon_cool

د) بازيها: حتي در زمينه بازي هم خيلي بين ppc و اسمارت فون فرقه. اكثر بازيهاي معتبر دنيا ورژن ppc هم دارن. مثلا بازي آتلانتيس كه از نوع بازيهاي Advanture است 100 مگابايت حجم دارد و تمام آن بصورت فيلم سه بعدي است! و يا بازيهايي نظير Doom . اينديانا جونز . Monkey Island و تام ريدر و...:icon_roll

اينها اونايي بودند كه الان به ذهن من اومدند. اين ليست خيلي بزرگتر از اينهاست و من فقط محض نمونه اين چند تا رو گفتم. ميبينيد كه تفاوت برنامه بين اين دو سري گوشي از زمين است تا آسمانها...

اين نكته رو هم اضافه كنم كه:

اكثر كاربران PPC كساني بوده اند كه زماني بهترين گوشيهاي اسمارت فون رو داشتند و خوره ريختن برنامه هاي مختلف روي گوشيشون بودند ولي بعد از مدتها سر و كله زدن با اسمارت فونها به اين نتيجه رسيدند كه راه رو اشتباه اومدند و بايد بروند سراغ پاكت پي سي ها...

karash501
21 January 2006, 02:36 PM
گوشی هایی که از ویندوز موبایل استفاده میکنن اسمارتفون حساب میشن یا پاکت پیسی؟(مثل سامسونگ i300)فرقشون با گوشی هایی مثل pda2,jam,pda2k چیه؟

ali_faghihi
21 January 2006, 02:41 PM
تمام فرمایشات دوستان درست با انتن دهی چی کار می کنید؟؟؟؟؟؟

اینکه در قسمت محاسبات و کارکرد قوی هست قبول . ولی گوشی خوبی هم هست؟؟؟

شما تا حالات رو پی پی سی لینوکس نسب کردید.

http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/core/4/ppc/iso/

kevin_m_bb
21 January 2006, 03:02 PM
تمام فرمایشات دوستان درست با انتن دهی چی کار می کنید؟؟؟؟؟؟

اینکه در قسمت محاسبات و کارکرد قوی هست قبول . ولی گوشی خوبی هم هست؟؟؟

شما تا حالات رو پی پی سی لینوکس نسب کردید.

http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/core/4/ppc/iso/
نه از نظر آنتن دهي و نه از نظر گوشي بودن من مشكلي ندارم

گوشی هایی که از ویندوز موبایل استفاده میکنن اسمارتفون حساب میشن یا پاکت پیسی؟(مثل سامسونگ i300)فرقشون با گوشی هایی مثل pda2,jam,pda2k چیه؟
كلا مي شه گفت دو نوع ويندوز موبايل داريم
يكي واسه پاكت پي سي و يكي هم براي اسمارت فون ها
كه تفاوت اين دو خيلي خيلي زياده

Moein273
21 January 2006, 03:36 PM
از نظر موبایل بودن هم خیلی عالی هست و من هم هیچ گونه مشکلی ندارم .

kinz
21 January 2006, 06:32 PM
مورد 3 که کاملا بر عکس هست علاوه بر اینکه نسخه جدید سیمبین استفاده از حافظه گوشی بدون حتی درایور رو به عنوان فلش دیسک میده. همچنین امکان سینک یک سری از گوشی های سیمبین که بیزینس کلاس هستند به مراتب خیلی بیشتر از گوشی های ویندوز هست (به دلیل لایسنس تکنولوژی بلک بری برای این گوشی ها. ممکنه شما سینک ویندوز رو بیشتر بپسندین اما برای شرکتهای بزرگ و افرادی که بیشتر اهمیت به این قابلیت میدند بلک بری انتخاب بهتری هست)

مورد 4 از نظر ارتباط گوشی های نوکیا معمولا یک نسل و یا بیشتر در مقایسه با گوشی های ویندوز جلو هستند. چه از نظر استاندارد های ساپورت شده برای انواع کانکشن ها چه استاندارد هایی مثل بلوتوس که برای اینکاری که شما مثال زدین استفاده میشه.
اصولا ابداء کننده بلوتوس اریکسون هست.

مورد 7 و 5 هم که مشخصتا برای یک سری از گوشی های سیمبین اشتباه هست.

در مورد نرمافزار ها هم سیمبین خیلی قوی تر از ویندوز هست
Moein273 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=557)
خیلی از منابع به این شکل که شما میبرید ابتدا برای پالم ارائه شدند و بعدا برای ویندوز تبدیل کردند و خیلی هاشون قدیمی هستند و شما اگر خودتون این نرمافزارهایی که نام بردین رو نگاهی به سایتهاشون می انداختین به طور مثال
اسکای اسکیپ میدیدن که خبر تبدیل کردن این نرمافزارها و ... رو برای سیمبین دادند.
اصولا خیلی از نرمافزارهای در مورد پزشکی هست برای سیمبین که برای ویندوز موجود نیست.
در مورد منابعی مثل کتابها و ... که به راحتی میتونید نه برای سیمبین بلکه برای بیشتر سیستم عاملهای دیگه خودتون تبدیلشون کنید.

m_d_1980 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=1724)
مورد ب که ...
اتوکد و فوتوشاپ و ... رو میشه نمونه هاشون رو مثال بزنید؟؟
اگر برنامه های شبیه به این نرمافزارهارو میگین که 1% قابلیت برنامه های اورجینال رو هم ندارند بله از اونها برای سیمبین خیلی بیشتر از ویندوز موجوده.
مورد ج خود ویکی پدیا یک پکی روی سایتش ارائه داده با فرمت استاندارد که روی هر سیستم عاملی قابل نمایش هست و هیچ ربطی به ویندوز نداره. در مورد بریتانیکا هم باز هم حرفم رو تکرار میکنم دایرتل معارفهای هم سطح اون برای سیمبین هم هست.

در مورد بازی ها هم که فکر میکنم بیشتر خواستین شوخی کنین.

چیزی که باید در نظر بگیرید این نیست که یک نرمافزار برای گوشیتون پیدا کردین و مطمئنید برای سیمبین موجود نیست.
باید این رو در نظر بگیرید که با فروش چند برابر گوشی های سیمبین در مقایسه با فروش گوشی های ویندوز هیچ جای شکی نیست که بیشتر شرکتهای نرمافزار ی هم اکنون و در اینده نزدیک کاربران سیمبین رو هدف اصلی قرار میدند.

به طور مثال گوشی های جدید نوکیا از سال آینده با فلش ارائه میشند.
این که مایکروسافت سیمبین رو ساپرت نکنه طبیعیه اما شرکتهای اصلی نرمافزاری مثل ادوبی صاحب نرمافزارهایی مثل فوتوشاپ و فلش و و و سیمبین رو ساپرت میکنند و نه ویندوز موبایل رو.

Moein273
21 January 2006, 10:04 PM
میشه برنامه هایی که گفتید رو مثال بزنید در تمام جاهایی که من دیدم نرم افزارهای ویندوز موبایل بسیار کاربردی تر بوده و فکر نمیکنم حتی کسانی که پایه گذار سیمبین هم بودند الان همچین ادعایی داشته باشند که نرم افزارهاشون کاربردی تر از ویندوز موبایل هست در مورد برنامه نویسی تا اونجایی که من میدونم در ویندوز موبایل امکانات بیشتری برای برنامه نویس محیا هست البته شاید هم تعریف یک برنامه کاربردی برای شما و من 2 چیز متفاوت باشه چون برنامه های مثل چیزهایی که برای سیمبیان توی هر سایتی من دیدم اسمش و مفهومش برای من معنی کاربردی رو نمیرسونه .

در مورد صحبتهاتون درباره ساپورت شرکتهای نرم افزاری از سیمبین حرفی نیست امکانش زیاد هست که سیمبین رو هم در برنامه هاشون بگونجونن اما ویندوز موبایل همین الان هم جزو برنامه هاشون هست .

در مورد فروش هم گوشی های معمولی طبعا فروش بیشتری خواهند داشت همیشه چیزهایی که تخصصی تر هست فروش کمتر و کارایی بالاتری داره.

TAEL
21 January 2006, 10:50 PM
... اما شرکتهای اصلی نرمافزاری مثل ادوبی صاحب نرمافزارهایی مثل فوتوشاپ و فلش و و و سیمبین رو ساپرت میکنند و نه ویندوز موبایل رو.

kinz جان ، با توجه به فرمایشات جنابعالی پس چرا تاکنون برنامه ای همچون فوتوشاپ برای سیمبیان عرضه نشده است و کاربران همچنان در حسرت اند ؟! اگر ماکرومدیا سیمبیان رو ساپورت می کند چرا هنوز هم که هنوزه اجرای یک فایل فلش 5 بر روی سیمبیان امکان پذیر نیست و با هزاران زحمت کاربر می تواند فقط و فقط فایل های فلش 4 را اجرا کند که نسل آنها منقرض شده است ؟!
نکته دیگر در مورد PPC ها مزایای سخت افزاریشان است. سی پی یو آنها و همچنین دقت اسکرین آنها و همینطور امکاناتی همچون Touch Screen بودن و امکان استفاده از قلم نوری و ... که بیان آنها به بحث مفصلی می انجامد. همچنین قدرت سخت افزاری بسیار بالا بوده و به راحتی قابلیت اجرای برنامه های سنگین و حجیم را دارند اما سیمبیان چطور ؟! یک بازی با انجین 2D را به زحمت اجرا می کند و صاحب موبایل را کلافه می کند که موجب می شود نهایتا آن را Uninstall کند !

در پایان خدمت همه ی دوستان عرض کنم PPC تکمیل ترین وسیله در این زمینه هست و هرگز گوشی های سیمبیان نمی توانند به گرد آنها برسند چرا که تاکنون رقیبی برای Microsoft پیدا نشده است . آیا شما طرحی از Microsoft را سراغ دارید که با شکست مواجه شده باشد ؟!

با سپاس فراوان از همه دوستانی که در این تاپیک پست زده اند و خواهند زد علی الخصوص مهدی جان !!!

موفق باشید . بنده و سایر طرفداران PPC منتظر پاسخ شما عزیزان سیمبیانی هستیم ! (به دور از جدل)

kinz
21 January 2006, 11:06 PM
والا نمیدونم از رو چی میگین تخصصی تره. در بیشتر موارد هر دو دیوایس از پردازنده های ارم استفاده میکنند. اینتل برای هر دو سیستم عامل در حال تهیه پردازندست. هر دو از ساختار سخت افزاری نزدیک به هم استفاده میکنند با این تفاوت که سیمبین به خاطر بعضی از خصوصیاتش به میزان رم و کلا ریسورس کمتری نیاز داره برای کارکردن.
شاید به خاطر صفحه نمایش بزرگترشون میگین که خوب خیلی از لوازم صفحه نمایش بزرگتری دارند و تاچ اسکرین هستند. با 170 دلار نینتندو ds همراه با دوتا صفحه نمایش که یکیش تاچ اسکرین هست. همچنین لینوکس رو هم براش پورت کردند و روش قابل اجراست پس از ویندوز موبایل های شما بهتره!
در مورد نرمافزار یک ضمینه بفرمایید که فکر میکنید کاربردی تره و سیمبین کم میاره!

شما شاید فراموش کرده باشید اما سیمبین محصول شرکت psion هست و بر پایه سیستم عامل epoc این شرکت پایه گذاری شده یعنی سیستم عاملی هست که بیش از 23 سال روش کار شده و تغییر کرده. در حقیقت این سیستم عامل از سیستم عامل ویندوز که روی پی سی استفاده میکنیم قدمت بیشتری داره با این تفاوت اصلی که این سیستم عامل از همون ابتدا برای کامپیوترهای دستی طراحی شده بود. و کامپیوتر های دستی گرون قیمتی که برای کارهای متفاوت استفاده میشدند و مطمئنن استفادشون کاربردیتر و حرفه ای تر از استفاده من و شما دوستان از گوشی های ویندوزتون بود.

بطور مثال این یکی از محصولاتی که سال 1993 با این سیستم عامل ارائه شده بود
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/57/Psion3a.jpg
این هم یک دستگاه دیگه
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/26/Mako.jpg

نمونه های ویندوز مبایل روی سخت افزارهای کوچیک تا به امروز ناموفق بودند مثل محصولات neonode و ... که هر از چند دقیقه هنگ میکنند. مشکل این هست که سیستم عامل ویندوز مبایل ریسورس خیلی زیادی استفاده میکنه و پرفرمنس خوبی نداره. اصولا اگر اینگونه نبود ntt docomo که تقریبا تمام بازار ژاپن رو در دست داره و تمام گوشی هاش رو سفارشی براش تولید میکنند و همچنین با در نظر گرفتن شبکه مخابراتی ماهواره ای و ... ژاپن که تمامشون پیشرفته تر از باقی جهان هست بجای سفارش دادن گوشی سیمبین به شرکتهای تولید کننده گوشی ویندوز مبایل سفارش میداد. (متوسط هزینه کردن ژاپنی ها برای خریدن لوازم الکترونیک به مراتب بالاتر از مابقی کشورهاست)

هنوز نمیدونم چرا یکسری فکر میکنند گوشی های ویندوزشون خیلی حرفه ای هست ... اصولا بیشتر افرادی که تو ایران این گوشی ها رو میخرند به دلیل این هست که یک مقدار گوشیشون متفاوت تر و قیمتی تر از ما بقیی باشه... و طبیعتا اونقدر هم نمیخواند هزینه کنند و گوشی ورتو و هم سطحای اون ها رو بخرند.

kinz
21 January 2006, 11:59 PM
TAEL (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=11416)
دوست گرامی نسخه ازمایشی فلش برای یک سری گوشی های سیمبین موجوده و بر روی گوشی های سال اینده این شرکت به صورت دیفالت نصب شده خواهد بود.
ضممنا با توجه به این که شرکت ادوبی خیلی وقته شرکت ماکرومدیا رو خریده جای بحث جدا گانه نیست. اما با توجه به اینکه کسی نمیوتونه استفاده بهینه بکنه از فوتوشاپ روی گوشی و محدودیت های هند هلد ها ارائه فوتوشاپ بعید هست اما میتونید انتظار ساپرت بهتر فرمت pdf و flash رو روی گوشی های سیمبین در اینده نزدیک داشته باشید. (این یکی از نمونه ها بود)
یک سری از گوشی های سیمبین به مراتب ریزلوشن بالاتری از گوشی های ویندوز مبایل دارند. در مورد تاچ اسکرین هم که نیازی به بحث نیست خیلی از گوشی های سیمبین تولید شرکتهای (بغیر از نوکیا )تاچ اسکرین هستند.
در مورد بازی ها شاید شما بازی های ngage که بر روی یکسری گوشی های نوکیا قابل اجرا هستند رو ندیدید. کیفیت سه بعدی این گوشی ها با گوشی های ویندوز مبایل در یک حد هست. به این دلیل که هیچ کدوم از گوشی ها چه سیمبین و چه ویندوز مبایل نه به صورت نرمافزاری و نه سخت افزاری ساپرت خوبی از بازی های سه بعدی دارند. اما روی سری N نوکیا از نظر نرمافزاری و سخت افزاری شروع به ساپرت بهتری از حالات سه بعدی شده که از این نظر جلوتر از تمام ویندوز مبایل ها هستند.

در مورد این که چرا برنامه های حجیم میتونه ویندوز مبایل اجرا کنه به ساختار سیستم عامل ها برمیگرده و نرمافزار سنگینتر دلیلی به بهتر بودن نیست. چون ساختار بد پلتفرم و کامپایلر و ... روی حجم و ... نرمافزار ها بیشترین تاثیر رو داره.
یک مثال acrobat reader برای نوکیا 6680 و ویندوز موبایل 2003 از طرف خود ادوبی ارائه شده.
با این که در عمل این دو نرمافزار تفاوت چندانی ندارند و هر دو فقط برای نمایش فایل های pdf هستند.

نسخه مربوط به ویندوز مبایل 13.5 مگا بایت هست
64 مگ و یا بیشتر رم میخواد
16 مگ هم روی حافظه جایی که نصب میشه میخواد.
http://ardownload.adobe.com/pub/adobe/reader/win/pocketpc/2.x/AdbeRdr20_ppc_enu.exe

نسخه مربوط به سیمبین 1.80 مگابایت هست!!!
و 16 مگ هم کلا برای نصب و اجرا میخواد
http://ardownload.adobe.com/pub/adobe/reader/win/symbian/AdbeRdr_nokiaS60v26_emea.sis

تقریبا تمام نرمافزار هایی که برای هر دو سیستم عامل هستند به این شکل هست.
متوسط نرمافزارهای ویندوز 5 برابر حافظه رم بیشتری میخواند برای اجرا شدن و 7 8 برابر حجیم تر هستند.
به طور مثال n90 نوکیا 48 مگ رم داره که بعد از بالا اومدن 20 مگ اون خالی هست. برای اینکه دقیقا همون برنامه هایی که روی گوشی نوکیا اجرا میکنید روی یکی از گوشی های ویندوز مبایل اجرا کنید باید گوشی بعد از بالا اومدن 100 مگ حافظه خالی فقط روی رم داشته باشه. (منظورم از رم ram دستگاه هست و نه rom و یا کارت حافظه)
به همین دلیل هست که میگند ویندوز مبایل بدرد نمیخوره. پاکت پی سی ها مثل ماشین 20 سیلندر میمونند که درست راه نمیرند و هی خاموش میکنند

m_d_1980
22 January 2006, 02:54 AM
با تشكر از مدير ارشدمون كه با شركت در اين بحث ما رو مفتخر كردند. هدف از اين ايجاد اين تاپيك هم همين بود كه يه بحث جامع و بدون جنجال در زمينه تفاوت ppc ها و اسمارت فونها بشه تا اطلاعاتمون بره بالاتر و از همديگه يه چيزهايي ياد بگيريم.
از اول هم نميخواستيم بگيم كدوم گوشي بهتره فقط ميخواستيم بگيم كه اين دو دسته با هم متفاوتند.

...و اما نظرات من در مورد مطالب شما:

اصولا خیلی از نرمافزارهای در مورد پزشکی هست برای سیمبین که برای ویندوز موجود نیست.
ميشه از اين خيلي فقط يكيشو نام ببريد تا من تمام حرفاتونو قبول كنم! :icon_razz

خود ویکی پدیا یک پکی روی سایتش ارائه داده با فرمت استاندارد که روی هر سیستم عاملی قابل نمایش هست
كو؟ پس چرا ما نسخه مشابه اونو در سيمبين نميبينيم؟! اونهم با 200 مگابايت اطلاعات و قابليت سرچ بسيار قوي!!! :icon_twis

در مورد نرمافزار یک ضمینه بفرمایید که فکر میکنید کاربردی تره و سیمبین کم میاره!
من كه يه پست كامل در اين زمينه زدم. حالا شما يه برنامه بگو كه در سيمبين اجرا بشه و قويتر از ppc باشه! اصلا اينو ولش كن! فقط يه برنامه بگو كه در سيمبين اجرا باشه و مثل نمونه ppc ها باشه (لازم نيست بهتر باشه). اصلا اين رو هم ولش كن! فقط يه برنامه بگو كه در سيمبين اجراشه و نصف قدرت برنامه مشابه در ppc رو داشته باشه!!!:icon_arro

...
بیشتر شرکتهای نرمافزاری هم اکنون و در اینده نزدیک کاربران سیمبین رو هدف اصلی قرار میدند.
...گوشی های جدید نوکیا از سال آینده با فلش ارائه میشند.
...دوست گرامی نسخه ازمایشی فلش برای یک سری گوشی های سیمبین موجوده و بر روی گوشی های سال اینده این شرکت به صورت دیفالت نصب شده .
...اسکای اسکیپ میدیدن که خبر تبدیل کردن این نرمافزارها و ... رو برای سیمبین دادند.
...میتونید انتظار ساپرت بهتر فرمت pdf و flash رو روی گوشی های سیمبین در اینده نزدیک داشته باشید.

خب پست من مربوط به الان است و نه آينده! اگه در آينده تفاوتهاي موجود بين ppc و سيمبين از بين رفت من حرفمو پس ميگيرم و يه تاپيك ميزنم در مورد مزاياي سيمبين... :icon_surp

...امکان سینک یک سری از گوشی های سیمبین که بیزینس کلاس هستند به مراتب خیلی بیشتر از گوشی های ویندوز هست
...مورد 7 و 5 هم که مشخصتا برای یک سری از گوشی های سیمبین اشتباه هست.
...دوست گرامی نسخه ازمایشی فلش برای یک سری گوشی های سیمبین موجوده

همينكه ميگيد بعضي از اين امكانات براي يك سري از سيمبين ها وجود داره يعني بصورت كلي توانايي گوشيهاي سيمبين كمتر از ppc است و حالا يك سري گوشي سيمبين ساخته شده كه در بعضي از اين زمينه ها ميخوان با ppc ها رقابت كنند. :icon_evil

البته من منكر قدرت سيمبين نيستم. چون با قيمت مناسبتر گوشيهايي داره كه خواص مولتي مديا رو دارند و نياز اكثر كاربران رو برآورده ميكنند.
اين رو هم قبول دارم كه در آينده سيمبين بهتر خواهد شد.
اين يكي رو هم قبول دارم كه بعضي از گوشيهاش از نظر امكاناتي مثل دوربين قويتر از ppc ها هستند.
ولي براي مني كه ميخواستم گوشيم كمكي هم براي كارم تو پزشكي باشه و براي خيلي هاي ديگه كه چنين هدفي رو در ساير مشاغل دارند در حال حاضر اسمارت فونها جوابگو نيستند و بايد رفت سراغ ppc ها. شايد در آينده اسمارت فونها هم در اين زمينه ها حرفي براي گفتن داشته باشند...

kinz
22 January 2006, 06:18 AM
از این نظر اومدم توی این بحث شرکت کردم که یک سری از دوستانی که گوشی های ویندوز مبایل میگیرند میاند دور هم جم میشند به به چه چه میکنند هر چند وقت یک بار که عجب گوشی هایی گرفتیم و چقدر قویند (در جواب سوالات و پست های دیگه در مورد ویندوز مبایل) برای جلوگیری از منحرف شدن دوستان تازه وارد که این پست ها رو میبینند (فکر نکنند 100% همه موافقند با برتر بودن ویندوز مباید) لازمه هر از چند گاهی یه بحثی بشه!
اصولا ادمی زاد یک خاصیتی داره اگر دقت کنید به تاپیکایی که در مورد بهترین ها سوال میشه. به طور مثال بهترین ال سی دی و یا مموری کارت و یا ... یک سری از دوستان (که تعدادشون هم کم نیست) مارکهایی رو پیشنهاد میکنند (که معمولا خودشون استفاده میکنند) که بعضا ادم میمونه و سوال براش پیش میاد واقعا مارک اشغالتر نبود؟

كو؟ پس چرا ما نسخه مشابه اونو در سيمبين نميبينيم؟! اونهم با 200 مگابايت اطلاعات و قابليت سرچ بسيار قوي!!! :icon_twis

تو پست اصلی هم به این مورد اشاره کردم ویکی پدیا روی فرمتهای استاندارد ارائه میشه و روی تمام دستگاه هایی که قدرت نمایش فایلهای استاندارد رو دارند قابل استفادست. برای اینکه به یکی از سوالاتتون کامل جواب داده باشم پایین چند تا لینک میدم میتونید برای گوشی سیمبینتون هم استفاده کنید.

شما میتونید از این آدرس http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Database_download در مورد طریقه دانلود و فرمت های موجود اطلاعات کسب کنید
شما میتونید از این ادرس نسخه فارسی ویکیپدیا رو هم دانلود کنید
http://download.wikimedia.org/wikipedia/fa/
و با برنامه مورد علاقتون با فرمت مورد علاقتون روی هر دستگاه ی که به نظرتون مناسب تره استفاده کنید ازش. و سایز اصلی خیلی بزرگتر از 200 مگ هست 40 گیگ متن و 76 گیگ عکس هست(برای انگلیسی) البته به صورت کامل یعنی نسخه های قبلی و جدید که به سلیقه خودتون میتونید برای هر دستگاهی امادش کنید.این که یکی براتون زحمتش رو کشیده و اطلاعاتی که فکر میکرده مفیده رو فقط استفاده کرده و یک فایل تهیه کرده دلیل نمیشه فکر کنید فقط روی دستگاه شما اجرا میشه. این یک نمونش (منظور از epoc همین پدر سیمبین هست)
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:TomeRaider_database
فکر کنم در مورد ویکی پدیا سوالی نمونده باشه براتون!

در مورد باقی موارد رو هم میتونید اول یک جستجو کوچیک کنید اگر به نتیجه نرسید که مطمئنن اگر این کار رو بکنید به نتیجه میرسید از من چنین کاری رو بخواین که نمونه پیدا کنم براتون. اصولا پیدا کردن نرمافزار کار مشکلی نیست.

نرمافزار های پزشکی که تاکید دارین روشون لطف کنید یک نمونه موضوعی بگین.
در مورد باقی نرمافزارهایی هم که پست قبلیتون گفتین فکر میکردم جوابش رو داده بودم تمام این نرمافزارهایی که فرمودین هیچ نسخه مشابه و نزدیک بهشون نه برای پاکت پی سی و نه برای سیمبین و نه هندهلد های دیگه موجود هست. اگر شما برنامه در سطح پینت ویندوز رو با فوتوشاپ یکی میدونید مسئله تغییر میکنه.
اصولا !! اگر نرمافزار هایی که میگین محاسبات و ... انجام نمیده و فقط شکل یک جستجو و ... رو داره احتیاجی نیست بگردین دنبال نرمافزار و ... برای ppc هر کتاب و یا فرمت استانداردی که روی نت پیدا کنید منجمله روزانه 400 500 تا کتابی که روی نیوز گروپ ها ریلیز میشه هر کتابی رو میتونید برای استفاده و جستجو بر روی گوشیتون و یا دستگاه های این گونه اماده کنید و ... به هر حال در پیدا کردن مطلبی برای گوشی سیمبین تون مشکلی داشتین حاضرم کمکتون کنم.

واقعا نمیدونم چقدر اطلاعات دارین اما شما با استفاده از دانش فنی و کامپایلر پلتفرم مورد نظر میتونید هر سورس برنامه ای رو که دارین برای سیستم عامل های دیگه کامپایل کنید. و با دانش فنی خیلی بیشتر بدون دسترسی داشتن به سورس میتونید این کار رو بکنید(البته باز هم ابتدا به زبانهای لو لول تبدیلش میکنند). این که ویندوز 98 و یا ... روی گوشیتون اجرا میشه این فقط مختص گوشی شما نیست و برای خیلی از لوازم دیگه این کار میشه اما مورد استفاده نداره. mac os,ویندوز 98 و انواع لینوکس و ... برای psp در مدت چند ماهی که این دستگاه عرضه شده پورتهارو به صورت غیر قانونی براش تهیه کردند. حتی روی نت شما بگردین نسخه ای از doom که روی ipod نسل های اولیه به صورت سیاه سفید اجرا بشه هم پیدا میکنید. (در صورتی که هیچ ربطی به هم ندارند) اصولا نه تنها گوشی شما! بلکه ریسیور خونتون که پردازنده arm داره پرینترتون و ... میشه براش ویندوز 98 رو پورت کرد و یا ... یعنی شما ویندوز مبایل رو زیاد خاص در نظر نگیرین.

در مورد اینکه چرا یک سری از این گوشی ها یک سری امکانات رو ندارند و ...
شما فقط چند تا مارکی که ایران میاد رو میبینید اصولا برای ویندوز مبایل هم شرایط متفاوت نیست و بعضی از مدلها بعضی از امکانات رو ندارند.

کلا این همه تابپ میکنم که شاید یکی دو تا از دوستان دلیل این که خیلیا گوشی ویندوز موبایل نمیگیرند رو درک کنند و دلیل این هست که ارزشش رو نداره. شما پول سختافزار رو میدین اما وقتی نتونه نرمافزار (منظور سیستم عامل) ازش درست کار بکشه چه فایده ای داره.
با این حال بازم بهتره شما این دو رو مقایسه نکنید. چون ممکنه حس کنید بیخودی پول دادین.

alireza_2000
22 January 2006, 10:02 AM
ولی من آینده رو از آن هر 2 این گوشی میدونم چر ا؟ چون هر دو قابلیت خاص خودشون رو دارن

اما به نظر من اگر کسی بخواد یه ppc بخره با این قیمتهای بالا منظورم یه چیز خوب هستش

خوب میتونه یه laptop بگیره با یه گوشی simbian به نظر من خرید یه ppc اشتباه هستش

m_d_1980
22 January 2006, 06:30 PM
...از این نظر اومدم توی این بحث شرکت کردم که یک سری از دوستانی که گوشی های ویندوز مبایل میگیرند میاند دور هم جم میشند به به چه چه میکنند هر چند وقت یک بار که عجب گوشی هایی گرفتیم و چقدر قویند...
...با این حال بازم بهتره شما این دو رو مقایسه نکنید. چون ممکنه حس کنید بیخودی پول دادین.

اينو راست ميگيد كه صاحبان ppc ميشينند دور هم و به به و چه چه ميكنند كه چه گوشيهاي خوبي دارند. چون اونا ppc رو تجربه كردند و فهميدند كه خوبه. اما ديگران چون ppc رو تجربه نكردند فكر ميكنند ppc همون اسمارت فونه ولي سيستم عاملش مال بيل گيتسه و در نتيجه فكر ميكنند پس ppc بايد چيز بدي باشه ديگه (بقول يكي كه ميگفت بيل گيتس حتما آدم بديه وگرنه پولدار نميشد كه!!!) :icon_arro

اين رو هم بگم كه من در اين فروم بارها افرادي رو ديدم كه وقتي اسمارت فون داشتند به ppc فحش ميدادند ولي بعد از مدتي خودشون ppc خريدند و شدند طرفدار جدي ppc. اما محض نمونه يك نفر رو هم نديدم كه ppc داشته باشه و بعد از مدتي بره اسمارت فون بخره و از اسمارت فونها تعريف كنه! :icon_razz

...هر کتابی رو میتونید برای استفاده و جستجو بر روی گوشیتون و یا دستگاه های این گونه اماده كنيد...
...تو پست اصلی هم به این مورد اشاره کردم ویکی پدیا روی فرمتهای استاندارد ارائه میشه و روی تمام دستگاه هایی که قدرت نمایش فایلهای استاندارد رو دارند قابل استفادست...

اين رو ديگه از شما بعنوان مدير ارشد انتظار نداشتم! اينكه شما لينك database ويكي پديا رو به من بدي و بعد بگي حالا برو خودت اونو براي گوشيت آمادش كن و خودت براش قابليت سرچ بزار و از اين حرفا!!! خودتون خوب ميدونيد كه در دنياي امروز مهمتر از اينكه يه ديتابيس داشته باشي اينه كه بتوني خوب توش سرچ كني. گوگل به اين علت شد گوگل كه امكان سرچ كردن سريع رو تو اينترنت بوجود آورد. وگرنه تمام مطالب از قبل هم تو اينترنت بود. من الان براحتي ميتونم ويكي پديا رو روي ppc داشته باشم و قابليت سرچ قوي هم داشته باشه و تمام اينها رو هم بدون صرف هيچ هزينه و زماني ميتونم داشته باشم. اما شما كه اسمارت فون داري بايد اول ديتابيس رو بگيري و به فرمت سيمبين درش بياري و بعد مهمتر از اون بري ياد بگيري چطور براش قابليت سرچ بزاري و...
خب من فرصت اين وقت تلف كردنها رو ندارم. شما اگه داري اين كار رو بكن و با اسمارت فونت حال كن! :icon_mrgr

نرمافزار های پزشکی که تاکید دارین روشون لطف کنید یک نمونه موضوعی بگین.

همونطور كه گفتم من قبلن اسمارت فون داشتم و اونرو هم به اين علت خريده بودم كه فكر ميكردم ميشه روش برنامه ريخت. البته ميشد برنامه ريخت ولي نه اونهايي كه من فكر ميكردم رو!! فقط ميشد يك سري برنامه تفريحي روش ريخت. مثلا من 3 ماه خودم رو خفه كردم تا تونستم فقط 3 تا كتاب پزشكي بدرد بخور براي اون گوشيم پيدا كنم. تازه يكيش هاريسون بود (عمرا بتوني كسي رو پيدا كني كه رو اسمارت فونش هاريسون داشته باشه). البته بكسري كتابهاي ديگه هم بود كه پولي بود و كرك نشده بود (و در نتيجه بدرد نميخورد) اما همون موقع ها كه داشتم براي اون گوشيم دنبال كتاب پزشكي ميگشتم ميديدم كه صدها كتاب و برنامه بدرد بخور و كرك شده براي ppc موجوده كه براحتي ميشه داون لودش كرد. همونجا بود كه تصميم گرفتم برم اسمارت فونم رو به نصف قيمت بفروشم و يه ppc بخرم.:icon_cool :icon_surp

يه نكته رو هم در مورد قابليت هاي ppc ها من يادم رفت بگم و يكي از دوستان عزيز متذكر شدند و اونهم اينكه حداقل تا الان سيمبين ها سخت افزار اضافي بهشون نميخوره. مثلا نميتونيد حتي براي اسمارت فونتون GPS بزاريد ولي چنين امكاني در مورد ppc ها براحتي وجود داره.:icon_cool

در صورتی که هیچ ربطی به هم ندارند) اصولا نه تنها گوشی شما! بلکه ریسیور خونتون که پردازنده arm داره پرینترتون و ... میشه براش ویندوز 98 رو پورت کرد...

درسته كه خيلي كارها رو ميشه كرد. ولي من بيكار نيستم كه پول بدم و يه گوشي بخرم و بعد بخوام همه اين كارها رو خودم براي گوشيم انجام بدم!!! من پول ميدم يه ppc ميخرم و اون همه اين كارها رو خودش برام انجام ميده. قابليت بالقوه بدرد من نميخوره. من قابليت بالفعل ميخوام چون بابتش پول دادم.

حالا هر كي وقت اضافي داره و بيكاره بره اسمارت فون بخره و بعد خودش بشينه همه اين كارها رو براي گوشيش انجام بده!!!:icon_mrgr

m_d_1980
22 January 2006, 06:47 PM
ولی من آینده رو از آن هر 2 این گوشی میدونم چر ا؟ چون هر دو قابلیت خاص خودشون رو دارن

اما به نظر من اگر کسی بخواد یه ppc بخره با این قیمتهای بالا منظورم یه چیز خوب هستش

البته لپ تاپ اونقدر ها هم كه فكر ميكنيد قابل حمل و نقل نيست. مثلا من بعنوان يه پزشك طبيعتا نميتونم شبي كه كشيك اورژانس ميدم لپ تاپم رو بزارم رو كولم و برم تو اورژانس مريض ويزيت كنم كه!!!
يا يه مهندش كه نميتونه كيف لپ تاپ رو بگيره دستش و بره طبقه يازدهم برجي كه داره ميسازه و اونجا اونو روشنش كنه كه!!!

وگرنه من قبل از خريدن ppc هم اسمارت فون داشتم هم لپ تاپ.

karash501
22 January 2006, 06:54 PM
نه از نظر آنتن دهي و نه از نظر گوشي بودن من مشكلي ندارم

كلا مي شه گفت دو نوع ويندوز موبايل داريم
يكي واسه پاكت پي سي و يكي هم براي اسمارت فون ها
كه تفاوت اين دو خيلي خيلي زياده

میشه فرقاشونو توضیح بدین؟آخه jasjar که آخرین مدل آیمیت هستش از ویندوزموبایل 5.0 استفاده میکنه!

kevin_m_bb
22 January 2006, 07:34 PM
میشه فرقاشونو توضیح بدین؟آخه jasjar که آخرین مدل آیمیت هستش از ویندوزموبایل 5.0 استفاده میکنه!
يكي از فرقاش اينكه بسياري از برنامه هاي كاربردي كه واسه پاكت پي سي (ويندوز پاكت موبايل) وجود داره واسه اسمارت فون هاي ويندوز موبايل وجود نداره:icon_mad:

A.M.I.R.T
22 January 2006, 11:16 PM
1.اينكه شما لينك database ويكي پديا رو به من بدي و بعد بگي حالا برو خودت اونو براي گوشيت آمادش كن و خودت براش قابليت سرچ بزار و از اين حرفا!!! خودتون خوب ميدونيد كه در دنياي امروز مهمتر از اينكه يه ديتابيس داشته باشي اينه كه بتوني خوب توش سرچ كني. گوگل به اين علت شد گوگل كه امكان سرچ كردن سريع رو تو اينترنت بوجود آورد. وگرنه تمام مطالب از قبل هم تو اينترنت بود. من الان براحتي ميتونم ويكي پديا رو روي ppc داشته باشم و قابليت سرچ قوي هم داشته باشه و تمام اينها رو هم بدون صرف هيچ هزينه و زماني ميتونم داشته باشم. اما شما كه اسمارت فون داري بايد اول ديتابيس رو بگيري و به فرمت سيمبين درش بياري و بعد مهمتر از اون بري ياد بگيري چطور براش قابليت سرچ بزاري و...
خب من فرصت اين وقت تلف كردنها رو ندارم. شما اگه داري اين كار رو بكن و با اسمارت فونت حال كن! :icon_mrgr

2. يك سري برنامه تفريحي روش ريخت. مثلا من 3 ماه خودم رو خفه كردم تا تونستم فقط 3 تا كتاب پزشكي بدرد بخور براي اون گوشيم پيدا كنم. تازه يكيش هاريسون بود (عمرا بتوني كسي رو پيدا كني كه رو اسمارت فونش هاريسون داشته باشه). البته بكسري كتابهاي ديگه هم بود كه پولي بود و كرك نشده بود (و در نتيجه بدرد نميخورد) اما همون موقع ها كه داشتم براي اون گوشيم دنبال كتاب پزشكي ميگشتم ميديدم كه صدها كتاب و برنامه بدرد بخور و كرك شده براي ppc موجوده كه براحتي ميشه داون لودش كرد. همونجا بود كه تصميم گرفتم برم اسمارت فونم رو به نصف قيمت بفروشم و يه ppc بخرم.:icon_cool :icon_surp

3.يه نكته رو هم در مورد قابليت هاي ppc ها من يادم رفت بگم و يكي از دوستان عزيز متذكر شدند و اونهم اينكه حداقل تا الان سيمبين ها سخت افزار اضافي بهشون نميخوره. مثلا نميتونيد حتي براي اسمارت فونتون GPS بزاريد ولي چنين امكاني در مورد ppc ها براحتي وجود داره.:icon_cool

4.درسته كه خيلي كارها رو ميشه كرد. ولي من بيكار نيستم كه پول بدم و يه گوشي بخرم و بعد بخوام همه اين كارها رو خودم براي گوشيم انجام بدم!!!

حالا هر كي وقت اضافي داره و بيكاره بره اسمارت فون بخره و بعد خودش بشينه همه اين كارها رو براي گوشيش انجام بده!!!:icon_mrgr

من به عنوان کسی که با انواع سیمبیان و ppc کار کردم فکر کنم بتونم جواب این موارد رو بخوبی بدم

در مورد قسمت 1::
من فکر نمی کنم ppc یا کلن گوشی موبایل و حتی کامپیوتر رو به این منظور اختراع کرده باشند که ادم توش کتاب بخونه اگه کسی می خواد کتاب بخونه چرا انقدر خرج کنه بره کتاب رو بخره و بشینه بخونه با توجه به این که حمل و نقلشم راحته و هم رو میزه پزشکا و هم در کیف مهندس ها جا می شه!!:icon_evil و در مورد سرچ هم سیمبیان هم می تونه سرچ کنه برای مثال من به شخصه با 6630 در قسمت notes که یک قسمت ساده و دیفالت گوشی هست می تونم در text که دارم با اون کار می کنم سرچ کنم:icon_arro

و در مورد قسمت دوم:::

می خوام این قسمت رو با همون حرف برنامه های کاربردی و همچنین ساپورت برنامه ها و این بحث ها ترکیب کنم علاوه بر این که فرمت های استاندارد مانند .txt و .doc و.pdf و ... رو سیمبیان ساپورت می کنه با ریختن برنامه های جانبی می تونید بقیه فرمت ها رو نیز استفاده کنید

و همچنین در مقایسه برنامه ها به نظر شما برای پخش real player قوی تره یاmedia player؟؟؟؟

و یا مقایسه بین opera و IE و خیلی چیزای دیگه

و همچنین در گوشی های نوکیا از 6630 به بعد برنامه video editor و image editor و movie director که هر کدام برای ویرایش فیلم یا عکس به صورتی که جوابگوی نیاز کاربران باشد رو گذاشته شده مطمئنآ شما انتضار یرنامه ای مثل photo shop رو روی صفحه کوچیک این وسیله ها که با عث قدرت کم میشه نباید داشته باشید

در مورد قسمت سوم :::::

فکر نمی کنم دیوایس کمی به اسمارتفون ها نصب بشه

فقط در مورد نوکیا می تونید به سایت مربوطه یه نگاهی بندازید

در نهایت در مورد اخر ::::

شما یک تاپیک عمومی باز کردید و این بحث را بین همه کاربران به اشتراک گذاشتید پس لطفآ به کل نگاه کنید ممکنه همه مثل شما نباشند و وقت کارای دیگری هم داشته باشند یا علاقه مند به بیشتر در این مورد باشند

Moein273
22 January 2006, 11:26 PM
البته بحث دیگه وارد مبحث توجیه و کل کل شده و اصلا مبنای خاصی نداره اصلا هم همچین مقایسه ساده ای احتیاج به این موارد و توجیهات نداره عجیبه که اینقدر سیمبیان طرفدار 2 آتیشه داره و برای طرفداری از این سیستم عامل حاظر هستند که همه چیز رو نادیده بگیرند

من که کلا دلیلی برای شرکت در این مبحث نمیبینم اما خواستم خدمت دوست عزیز A.M.I.R.T (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=10715) بگم که شما چون دانشجوی پزشکی نیستید نمیدونید چقدر کتاب و ریفرنس رو همیشه باید با خودشون حمل کنند و یا همراه داشته باشند و وقتی امکان این هست که این کتابها توی یک دستگاه کوچک جا بگیره چرا باید این همه کتاب رو همیشه با خودمون داشته باشیم :) اصولا تکنولوژی برای آسان کردند کار انسانهاست .

در ضمن با جمله اولتون که کلا مبحث Ebook رو زیر سوال بردید و صورت مسئله به کل پاک شد :)

اما در یک مورد با شما هم نظر هستم پاکت پی سی زیاد به درد کسایی که دنبال موبایل بازی و این حرفها هستند نمیخوره چون کاراییش متفاوته .

m_d_1980
23 January 2006, 12:12 AM
با تشكر از A.M.I.R.T جان و مطالبي كه تو اين تاپيك نوشتند...

من فکر نمی کنم ppc یا کلن گوشی موبایل و حتی کامپیوتر رو به این منظور اختراع کرده باشند که ادم توش کتاب بخونه اگه کسی می خواد کتاب بخونه چرا انقدر خرج کنه بره کتاب رو بخره و بشینه بخونه با توجه به این که حمل و نقلشم راحته و هم رو میزه پزشکا و هم در کیف مهندس ها جا می شه!!

البته يكي از كاربردهاي اصلي ppc در مورد كتاب است. نه اينكه بخواهيد بشينيد و 12 ساعت توي ppcتون كتاب بخونيد!!! بلكه براي اينكه رفرانسهاتون دم دستتون باشه و هرجا كه شك كرديد و يا فراموش كرديد بسرعت به كتاب مراجعه كنيد. مثلا تو رشته ما يكي ممكنه يادش رفته باشه كه دوز فلان دارو چقدره و يا چه عوارضي داره. خب اگه اين مطلب رو تو ppcش داشته باشه و چك كنه بهتره يا اينكه شانسي يه چيزي بگه و مريض مردم رو به كشتن بده؟! من اگه ميخواستم تمام كتابهايي رو كه تو گوشيم دارم رو بصورت چاپي حمل كنم لاقل بايد 200 كيلو بار رو با خودم اينور و اونور ميبردم!!!:icon_twis

علاوه بر این که فرمت های استاندارد مانند .txt و .doc و.pdf و ... رو سیمبیان ساپورت می کنه...
در مورد سرچ هم سیمبیان هم می تونه سرچ کنه...

بعله ميتونه سرچ كنه. ولي منظور من از كتاب فرمت pdf , doc و يا rgoي اونها نيست. بلكه منظورم فرمت هاي نرم افزاريه كه قابليت سرچ سريعتر و دقيقتري دارند. مثلا دايره المعارف بريتانيكا 30 جلده. فكر ميكني فرمت pdf اونو اگه داشته باشي بدردت ميخوره؟! بنظر من نه تنها فرمت pdf اون بدرد نميخوره بلكه ضرر هم داره چون بيخود جا ميگيره و قابل استفاده هم نيست. ولي فرمت نرم افزاري اون روي ppc حدود 35 مگه و قابليت سرچ خيلي سريعي هم داره كه عمرا نميتونيد در فرمت هاي pdf و doc چنين سرعت سرچي رو داشته باشيد. البته ميشد چنين فرمتي رو براي سيمبين هم تهيه كرد ولي شركتش تهيه نكرده (و نخواهد كرد) و اگه تهيه كرده بود هم قطعا كركش نبود (چون كاربراش كم بودند). پس فعلا اين ppc است كه چنين قابليتهايي رو داره نه اسمارت فون. :icon_surp

شما یک تاپیک عمومی باز کردید و این بحث را بین همه کاربران به اشتراک گذاشتید پس لطفآ به کل نگاه کنید ممکنه همه مثل شما نباشند و وقت کارای دیگری هم داشته باشند یا علاقه مند به بیشتر در این مورد باشند

من هم كاملا معتقدم كه ppc بدرد خيلي ها نميخوره. ppc فقط بدرد كسي ميخوره كه نياز به استفاده از اون داشته باشه و طرز استفادش رو هم بلد باشه. اگه كسي موبايل خريده كه فقط باهاش sms بفرسته و mp3 گوش بده و snake بازي كنه قطعا ppc بدردش نميخوره. تازه ضرر هم داره! چون هم گرونتره. هم دست و پا گيرتره. هم كار كردن باهاش سخت تره و هم زودتر خراب ميشه!! من هيچوقت مثلا به بابام نميگم برو ppc بخر چون ميدونم بدردش نميخوره. بخاطر همين هم اين تاپيك رو تو بخش پاكت پي سي زدم تا فقط علاقمندان به اين مبحث اونو بخونن. هدفم هم اين بود كه كاربران اين فروم بيشتر با مبحث PPC كه يه مبحث نسبتا جديده آشنا بشن. همين! :icon_cool

TAEL
23 January 2006, 12:31 AM
با سپاس از شما جناب kinz بابت ارشاد قوی درباره سیمبیان ! و همچنین با تشکر از مهدی جان بابت دفاع همه جانبه از ویندوز موبایل و PPC !!!

دوست من ، علیرضا جان !
با نظر شما درباره اینکه آینده از آن هر دو نوع هست کاملا موافقم !

اما ...

قیمت PPC ها آنچنان که مقایسه اش می کنید بالا نیستند بلکه در رنج 500 الی 700 هزار تومان هستند. ولی قیمت یک Laptop که به خریدنش بیارزد بسیار فراتر از اینهاست و باید بالای 1.500.000 تومان مایه گذاشت. در ضمن PPC ها به نظر من بهتر هستند از Laptop (البته نه از همه جهات) . بطور مثال شما با خرید یک PPC در واقع چند دستگاه خریده اید : کامپیوتر ، موبایل ، دوربین ، و... که اگر برای Laptop بخواهیم بگوییم حداقلش از دوربین و صفحه لمسی و از همه مهمتر موبایل بی بهره هست و نکته جالب توجه اینکه حمل PPC بسیار بسیار راحت تر است از یک Laptop بزرگ و چیزی در حدود 2 کیلو (شاید هم بیشتر یا شاید هم کمتر). نمی خواهم بحث منحرف شود و به سوی مقایسه PPC و Laptop کشیده شود ، فقط اینها را عرض کردم تا بدانید اگرچه هر وسیله ای ارزش خود را دارد اما به نظر بنده (نظری کاملا شخصی و بدون تحمیل!) PPC ارزش بیشتری دارد نسبت به Laptop. همچنین بازهم می گویم اصلاو به هیچ وجه منکر Laptop نیستم !

نسخه مربوط به ویندوز مبایل 13.5 مگا بایت هست
64 مگ و یا بیشتر رم میخواد
16 مگ هم روی حافظه جایی که نصب میشه میخواد.
http://ardownload.adobe.com/pub/adob...20_ppc_enu.exe (http://ardownload.adobe.com/pub/adobe/reader/win/pocketpc/2.x/AdbeRdr20_ppc_enu.exe)

نسخه مربوط به سیمبین 1.80 مگابایت هست!!!
و 16 مگ هم کلا برای نصب و اجرا میخواد
http://ardownload.adobe.com/pub/adob...60v26_emea.sis (http://ardownload.adobe.com/pub/adobe/reader/win/symbian/AdbeRdr_nokiaS60v26_emea.sis)

فرمایشات شما کاملا متین است . اما باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که هر چیزی را در حد خودش بسنجیم. (یک ضرب المثل معروف هم در این زمینه هست که هرچه فکر می کنم بخاطر نمی آورم) اجازه دهید بیشتر توضیح بدهم ؛ شما وقتی می بینید که حجم یک برنامه سیمبیانی بطور مثال 1 مگابایت است باید در نظر بگیرید که گنجایش مموری گوشی سیمبیان نیز حداکثر از 10 مگابایت بیشتر نیست (گوشی های مرسوم فعلی را عرض می کنم نه گوشی های آینده) و همینطور وقتی حجم یک برنامه ویندوز موبایل 15 مگابایت است ، در نظر داشته باشید که حافظه گوشی هم حداقلش 128 مگابایت است !

ترجیح می دهم کمتر پرحرفی کنم و سخنان زیبای دوستان را بخوانم و اگر هم توانایی اش را داشتم پاسخشان را بدهم. همچنان منتظر اظهار نظرات دوستان گرانقدر هستم !!!

پارسا
24 January 2006, 10:22 AM
با سلام به همه دوستان و تشکر از همه عزيزان بالاخص اساتيد محترم
من يک واقعيتي را بدون هيچگونه تعصبي عرض کنم که اگر نادرست است دوستان راهنمايي فرمايند .
قبل از اينکه دو چيز را وارد مقايسه و دفاع کنيم بايد بدانيم که از آنها چه انتظاري است .
من هيچکاري به ساختار سخت افزاري ندارم و وارد آن مقوله نمي شوم که Rom اينها چقدر است و..
همه ما بعد از همه بحثها مي خواهيم ببينيم در عمل چه استفاده اي مي توانيم از وسيله اي که خريديم استفاده نماييم ( غير از اين است ؟؟؟ )
آيا جز اين است که مي خواهيم از اينها :
1 - با فايلهاي آفيس کار کنيم
2 - بتوانيم e_book را بخوانيم
3 - از فايلهاي صوتي و تصويري استفاده نماييم
4 - بتوانيم عکسهايي با کيفيت متوسط بگيريم .
5 - بالاتر از همه اينها در جايي مثل ايران که هزينه هاي اينترنت موبايل فوق العاده بالاست بوسيله مودم داخلي دستگاه از طريق خط داخلي به اينترنت وصل شويم ؟؟؟
مسلما دوستان انتظار اين را ندارند که با اين دستگاهها برنامه نويسي تحت ويژوال بيسيک بکنند ! يا اينکه با فتوشاپ طرحي را اجرا نمايند !!!!
با توجه به امکانات ppc و Smartphone فکر ميکنم که :
1 - نرم افزارهاي روي ppc کاربردي تر است يعني اينکه :
بنده - بعنوان يک کاربر معمولي !!! - مي توانم فايلهاي آفيس را در داخل آن باز کرده و ويرايش نمايم .

واقع بين باشيم ! آيا يک فايل PowerPoint را که مي بينيد در ppc بهتر است تا در گوشي هاي موبايل ؟؟؟يا يک فايل Excel را مي توان در کداميک مورد ويرايش قرار داد و يک نمودار کشيد ؟؟؟؟
اين يک واقعيت است که هر دو مي توانند يک فايل آفيس را باز کنند ولي اين کجا و آن کجا !!!

2 - با توجه به استفاده از pc ها کار با ppc ها ملموس تر است .

3 - از نظر ظاهري و بقول امروزهاي کلاس ( البته کاملا موضوع سليقه اي است ) ppc کلاس بالاتري دارد .

aniroda69
26 January 2006, 07:09 AM
با سلام
من مي خوام يك پاكت پي سي بخرم و يك سري كتابهاي مرجع پزشكي را در ان داونلود كنم. ولي استفاده راحت بعنوان موبايل براي من خيلي مهم است حتما داشتن كي بورد عددي و يك دوربين قابل قبول ضروري است جديدا يك موبايلي در امارات وارد بازار شده كه ادعا مي كنند كوچكترين پاكت پي سي دنيا است ولي سيستم عامل ان ويندوز سي ي است بنظر شما با توجه به توضيحات بالا بدرد مي خورد يا نه
اينهم لينكش
http://www.myaxia.com/spec.htm

mss
26 January 2006, 12:34 PM
با سلام خدمت اساتید عزیز....
با اجازتون میخواستم نظر خودمم در این زمینه بدم.
عرضم به حظورتون من همیشه سعی کردم به روز ترین گوشیها رو داشته باشم البته همیشه هم ضرر بسیاری در این راه دادم.گوشیهای سابقم 6600 و P910i و اکنون PDA2 که یک PPC است.
به نظر من از لحاظ ریزه کاری Symbian خیلی جلوتر از WM هست.من نمیدونم چطور دوستان میتونن بگن که برای WM نرم افزارهایی مثل ACDSee یا Photoshop و یا.....هست ولی برای Symbian نیست.
درسته اگر اینا هستن ولی هیچ کارایی ندارن.شما برای مثال وقتی برنامه ACDSee رو با یک اشتیاقی دانلود میکنید و سپس نصب در ذهنتون فکر میکنید الان یک برنامه با امکانات بالا Run میشود ولی در ادامه وقتی برنامه رو مشاهده میکنید واقعا خندتون میگیره و همینطور برای خیلی از برنامه های دیگه......
یکی از دوستان گفته بود که از PPC برای خوندم کتابهای پزشکی استفاده میکنه ولی به قول یکی دیگه از دوستان منم قبول دارم که با انگشت دونه هم میشه آب خورد:icon_twis ولی آخه چه کاری.....
مثلا یک فایل pdf بود که من بر روی P910i خودم کمی با تاخیر باز میکردم.انتظار داشتم که وقتی PPC تهیه کردم سرعت باز شدن این فایل بیشتر باشه ولی :icon_ques
اون موقع که Symbian داشتم یک سایت بود که روزانه 30 تا 40 تا برنامه جدید ارائه میداد همراه کرک ولی برای PPC واقعا در این زمینه با مشکل روبرو شدم.
من کارم نصب و راه اندازی شبکه است و WLAN در این زمینه خیلی به دردم میخوره ولی گوشی های جدید سونی اریکسون همراه این قابلیت داره ارضه میشه.
نظر کلی من اینه که PPC فقط چند درصد کوچولو از Symbian ها جلوتره و بیشتر برنامه هاش اسم کاربردی بودنو به یدک میکشن تا واقعا کاربردی باشن.
به امید اینکه WM هم بتونه خودشو جلوتر ببره که البته باز برای ما سودی نداره چون در نهایت که نمیتونیم ورژنمونو افزایش بدیم بلکه باید PPC مونو عوض کنیم....
موفق باشید:icon_cool

kasra03
28 January 2006, 08:09 PM
بچه ها من از صحبت های اول این تایپیک راغب شدم برم یه ppc بگیرم برای دانلود کتاب و کار های پزشکی. ولی یه کم با ادامه یافتن تایپیک سرد شدم!راسش من اصلا نمیخوام بشینم از اول تا اخر یه کتاب و بخونم ولی میخوام مثلا کتاب هاریسونو که توش دانلود میکنم هر جا یه مشکلی بر خوردم یه سرچی توش بکنمو شاید 1 صفحه هم نخوام بدش بخونم!میخواستم ببینم ppcبرای من کاربرد داره؟نه دوربین برام مهمه نه صفحه تاچ سکرین نه چیزه دیگه!
قبلا از پاسخوت ممنونم

kinz
28 January 2006, 09:32 PM
kasra03 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=670)
شما بهتره برای این کارتون از ebook reader ها استفاده کنید.
که معمولا صفحه نمایشاشون از تکنولوژی های خیلی جدیدتری استفاده میکنند به همین دلیل کیفیت خیلی بالا و مصرف پایینی دارند همچنین برای چشم هیچ مشکلی ایجاد نمیکنند و ...
به طور مثال سونی دو تا محصول داره تو این ضمینه که اولی فقط برای ژاپن و محصول جدیدتر قراره در سطح دنیا ارائه بشه. اما چون خیلی جدیده باید یکم صبر کنی و یا مارک دیگه ای بگیری.
http://products.sel.sony.com/pa/PRS/reader_features.html
مدل قدیمیتر کیبرد هم داره اما مشکل این هست که pdf رو ساپورت نمیکرد اما مدل جدید pdf رو ساپرت میکنه اما کیبرد نداره و برای سرچ کردن به مشکل میخورید.
http://products.sel.sony.com/pa/PRS/images/features_carry.jpg

البته هر مارکی گرفتی دقت کن e ink باشه صفحه نمایشش که تقریبا یک صده جدیدتر از lcd و پلازما و ... هست.

m_d_1980
28 January 2006, 10:33 PM
دوستان گوشي كه aniroda69 معرفي كرده بود همون HTC Prophet و يا Imate JAMin است كه قبلا در موردش در فروم صحبت شده بود و تاپيك مربوطه موجود است. اين گوشي ورژن جديد imate jam است كه فعلا توزيع محدودي در شرق آسيا دارد و قرار است بزودي بصورت وسيع در همه جا عرضه شود. بهرحال چون چند پست اخير به اين تاپيك ربط نداشتند آنها را حذف كردم. ميتوانيد در تاپيك مربوطه آن بحث را ادامه دهيد. :icon_cool

---------------------------------

بچه ها من از صحبت های اول این تایپیک راغب شدم برم یه ppc بگیرم برای دانلود کتاب و کار های پزشکی. ولی یه کم با ادامه یافتن تایپیک سرد شدم!راسش من اصلا نمیخوام بشینم از اول تا اخر یه کتاب و بخونم ولی میخوام مثلا کتاب هاریسونو که توش دانلود میکنم هر جا یه مشکلی بر خوردم یه سرچی توش بکنمو شاید 1 صفحه هم نخوام بدش بخونم!میخواستم ببینم ppcبرای من کاربرد داره؟نه دوربین برام مهمه نه صفحه تاچ سکرین نه چیزه دیگه!
قبلا از پاسخوت ممنونم
بله. ppc چنين كاري رو براي شما ميكنه. در حقيقت يكي از كاربردهاي اصلي ppc ها همين است كه كتاب بزرگي را روي آن بگذاريد و هر وقت خواستيد با استفاده از قابليت سرچ آن مطلبي را پيدا كنيد و بخوانيد.
همونطور كه kinz گفت ebook reader براي خوندن كتاب چيز خيلي خوبيه ولي بيشتر براي اين ساخته شده كه كل يك كتاب رو بخواهيد روش بخونيد. در ppc عملا نميشه تمام يك كتاب رو خوند چون چشم خسته خواهد شد. ولي تكنولوژي ebook reader ها جوريه كه ميشه طولاني مدت روي اونها كتاب خوند. عيب اونها هم اينه كه اولا فقط همين كار ازشون ساخته است. ثانيا بعيده يه مدل خوب از اونها رو بتونيد تو ايران با قيمت خوب پيدا كنيد. ثالثا بعيد ميدونم كتاب كرك شده براي اونها به راحتي پيدا بشه. :(

برنامه های دیگه......
یکی از دوستان گفته بود که از PPC برای خوندم کتابهای پزشکی استفاده میکنه ولی به قول یکی دیگه از دوستان منم قبول دارم که با انگشت دونه هم میشه آب خورد ولی آخه چه کاری.....

اصلا مثال خوبي نبود! شما در حال حاضر هيچ دستگاهي نميتونيد پيدا كنيد كه قابليت ppc رو براي به همراه داشتن كتابها و سرچ در اونها و خوندن اونها رو داشته باشه. هر كتابي هم كه بخواهيد ميتونيد براي ppc پيدا كنيد. تو بيمارستاني كه من هستم خيلي از همكارانم و رزيدنتها وقتي ديدند كه من به چه راحتي ميتونم با گوشيم تو كتابها بگردم و مطلبي رو كه لازم دارم در عرض كمتر از يكدقيقه پيدا كنم و بخونم به ppc علاقمند شدند و حداقل 8 نفر از اونها در عرض 2 ماه گذشته رفتند و ppc خريدند. اگه چيز بيخودي بود اونها كه دست من ديده بودند! خب نميرفتند بخرند و خدا تومن پول بابتش بدهند كه! :icon_arro

اون موقع که Symbian داشتم یک سایت بود که روزانه 30 تا 40 تا برنامه جدید ارائه میداد همراه کرک ولی برای PPC واقعا در این زمینه با مشکل روبرو شدم.

اگه نتونستيد براي ppc تون خوب برنامه پيدا كنيد مشكل از گوشي نيست! شما هنوز سايتهاي مناسب براي اين كار رو پيدا نكرديد! من الان كارت يك گيگيم پر شده و هر روز دارم به شانسم فحش ميدم كه چرا اون موقع كه ميخواستم گوشي بخرم هنوز كارت 2 گيگي تو ايران نيومده بود! :(

kinz
29 January 2006, 05:27 AM
من باور نمیکنم کسی بینتون روی ppc کتاب بشینه بخونه (حداقل یک کتاب رو تموم کرده باشه) از هر 10000 نفر که ppc دارند شاید یک نفرشون این کار رو بکنه.
در مورد دیوایس سونی این دستگاه هیچ مشکلی با خوندن فایلهای pdf نداره و تمام کتابهایی که از روی نت برای خوندن روی pc و یا پرینت دانلود میکنید رو میتونه نمایش بده.

برای کسایی که اهل مطالعه کتاب هستند و به ebook reader علاقه مند شدند:
با توجه به اینکه فقط روی نیوز گروپ های روزانه بیش از 100 جلد کتاب پست میشه. همچنین مورد خیلی مهم دیگه ای که به درد دوستان پزشک میخوره وجود نشریه های ماهانه پزشکی و ... که با فرمت pdf عرضه میشند این دیوایس خیلی موفق خواهد بود. قیمت مدل جدید سونی هم 350$ هست و با هر بار شارژ امکان خوندن 7500 صفحه رو میده (به دلیل اینکه فقط در حین تغییر صفحه باطری مصرف میکنه و برای نمایش باطری مصرف نمیکنه) همچنین امکانات قوی در مورد بوکمارک تغییر سایز نوشته و ... میده برای مطالعه راحت تر کتاب.
صفحه سیاه سفید هست. به نظر کارشناسان این محصول سونی میتونه مانند والک من تاثیر عمیقی روی فرهنگ و ... مردم داشته باشه. سونی مهمترین محصول امسالش که خیلی برجسته کردش در معرفیش در CES همین ebook reader بود.
مشخصات فنی دیگش عبارت است
نمایش فایل های jpg
و پخش mp3
همچنین نمایش فرمت BBeB که خیلی از ناشران بزرگ دنیا تصمیم به عرضه کتابهاشون با این فرمت رو گرفتند.
همچنین اسلات memory stick و SD
سیستم عامل لینوکس

تصویر مدل قدیمی که کیبورد داره.

http://portal.uni-freiburg.de/rz/fe/toys/nice/images/librie
http://www.mynetcologne.de/%7Enc-bergme2/libriebilder/front-banknote.jpg

mss
29 January 2006, 10:29 AM
اگه نتونستيد براي ppc تون خوب برنامه پيدا كنيد مشكل از گوشي نيست! شما هنوز سايتهاي مناسب براي اين كار رو پيدا نكرديد! من الان كارت يك گيگيم پر شده و هر روز دارم به شانسم فحش ميدم كه چرا اون موقع كه ميخواستم گوشي بخرم هنوز كارت 2 گيگي تو ايران نيومده بود! :(
سلام
دوست عزیز از الان تا هر وقت که دوست داری فرصت داری تا برنامه های WM و Symbian رو در آرشیوت جمع کنی.در آخر میبینی که برنامه های WM حتی 25 درصد از برنامه های Symbian نیست.
در ضمن منم PDA2 دارم.ولی قرار نیست ما بیجهت از دستگاه خودمون دفاع کنیم چون شاید انتخابمون درست نبوده و با اینکار باعث میشیم که 10 ها نفر از دوستانی که در طی شبانه روز به این سایت سر میزنن و قصد خرید دارن با تعریف و تمجید های بیخود ما انتخابی اشتباه کنن.
چون بارها من خودم با این مشکل روبرو شدم.
در کل من از PPC خودم راضی هستم ولی همچنان میگم PPC ها آش دهن سوزی نیستن.
موفق باشی:icon_cool

kinz
29 January 2006, 12:35 PM
دیگه دوستان کم لطفی نکنند. شما به irc چنل های گروه های کرک و یا نیوزگروپ هاشون سر بزنید میبینید واقعا تعداد نرمافزار های جدید سیمبین به ppc حدود پنج به یک هست.

این نرمافزارهای ریلیز شده چند روز اخیر (25-27) برای سیستم عاملهای هندهلد

2006-01-27 SmartphoneWare Best BlackList v1.0 S80 SymbianOS7 HSpda
2006-01-27 Mozzak MP3 Player v1.1 XScale WM2003 COREPDA
2006-01-27 Mozzak Expense Organizer NET v1.0 XScale WM2003 COREPDA
2006-01-27 Megasoft2000 GrandBowling v2.0 UIQ SymbianOS7 HSpda
2006-01-27 L3Solutions WorldHolidays 2006 v1.0 UIQ SymbianOS7 HSpda
2006-01-26 SmartphoneWare Best TaskMan v1.0 S80 SymbianOS7 HSpda
2006-01-26 SmartphoneWare Best Safe v1.0 S60 SymbianOS HSpda
2006-01-26 SmartphoneWare Best Desk v1.03 S60 SymbianOS8 HSpda
2006-01-26 SmartphoneWare Best Desk v1.03 S60 SymbianOS7 HSpda
2006-01-26 SmartphoneWare Best Desk v1.03 S60 SymbianOS6.1 HSpda
2006-01-26 PIToday v3.0.1.0166 ARM XSCALE WM2003 COREPDA
2006-01-26 MagiXoft Magics Quest II The Dream v1.00 S60 SymbianOS SyMPDA
2006-01-26 MagiXoft Magics Quest II The Dream v1.00 Russian S60 SymbianOS SyMPDA
2006-01-26 MagiXoft Astro Quest Unlicensed Surgery v1.00 S60 SymbianOS SyMPDA
2006-01-26 Leave Report v3.0 PalmOS SHOCKpDA
2006-01-26 ActionThemes Animated Under Water Theme v2.11 ARM PPC2002 SyMPDA
2006-01-26 ActionThemes Animated Surface Water Theme v2.29 ARM PPC2002 SyMPDA
2006-01-26 ActionThemes Animated Fire Theme v3.03 ARM PPC2002 SyMPDA
2006-01-26 ActionThemes Animated Earth Theme v1.03 ARM PPC2002 SyMPDA
2006-01-26 ActionThemes Animated Abstract Theme v1.15 ARM PPC2002 SyMPDA
2006-01-25 SymbianWave Magic Themes v2.1 SE P800 SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 SymbianWave Magic Text v1.21 S90 SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 SymbianWave Magic Text v1.2 UIQ SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 SymbianWave Magic Text v1.2 S80 SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 SymbianWave Magic Screen v1.0 SE P9x0 SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 SymbianWave Magic Profiles v1.2 SE Px00 SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 SymbianWave Magic Profiles Pro v1.2 SE Pxx0 SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 SymbianWave Magic Launcher v1.3 SE Pxx0 SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 SymbianWave Biorhythm v1.2 SE Pxx0 SymbianOS7 HSpda
2006-01-25 Soft Red EokZip v1.06 S60 SymbianOS SyMPDA
2006-01-25 QuodSoftware QuodDB v1.09c S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 Opera Browser v8.50 S60 SymbianOS7 Proper BiNPDA
2006-01-25 MobilyT mCountdown v1.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 Mobile Diversion Malarm v 1.50 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions WallCalc v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions WallCalc v6.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions SubChase v6.00 S80 SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions Spice O Pedia v6.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions QuickNotes v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions NuriData v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions NuriData v6.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions MyPhtos v6.01 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions MyDiet v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions MyDiet v6.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions MyDiary v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions MyChecking v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions MyBudget v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions LoanCalc v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions Image Calendar Solar System Edition v6.00 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions Image Calendar Gustav Klimt Edition v6.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions HealthCalc v6.01 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions Gomoku v1.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions FloorCalc v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions FloorCalc v6.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions Diners Choice v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions Currency Converter v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions CarboCounter v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions CallingCodes v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions AutoLog v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions AutoCalc v7.00 S60 SymbianOS BiNPDA
2006-01-25 L3Solutions Alarmist v7.10 UIQ SymbianOS7 BiNPDA
2006-01-25 Goal Strike v4.0 PalmOS SHOCKpDA
2006-01-25 Filamoon Workshop WMAPlus v1.25 S60 SymbianOS PWNPDA
2006-01-25 Family First Aid Kit v2.0 PalmOS SHOCKpDA
2006-01-25 Credit Pay Due v4.0 PalmOS SHOCKpDA
2006-01-25 Credit Match v4.0 PalmOS SHOCKpDA

معمولا هر روز تعداد نرمافزارهای ریلیز شده متفاوت هست اما کلا بخواین در نظر بگیرین همین 5 به 1 به نفع سیمبین هست. اگر دوستان منبع بهتری دارند از نظر اماری مربوط به ریلیز شدن نرمافزار معرفی کنند ممنون میشم.
حتی سرورهای معروف فانتزی اخر که بیشتر کارشون هاست نرمافزارهای هجیم هست باز هم سیمبین جلوتر از ویندوز موبایل هست.

پارسا
29 January 2006, 07:41 PM
با سلام به همه دوستان
آخرش هم من نتونستم بفهمم که اينهمه نرم افزار که براي سيمبين است چند درصدش کارايي خود را دارد و چند درصد فقط براي نسان دادن قدرت برنامه نويسي است !!!!
از دوستان محترمي که بحث نرم افزارهاي بيشتر را براي سيمبين دارند خواهشمندم حداقل 10 نرم افزار واقعا کاربردي ( نرم افزاري که فايل PDF را مي خواند ولي کاربرد عملي آن صفر است !!! .. نرم افزاري که ميزان الکل بدن شما را مي سنجد !!!! نرم افزاري که صفحه نمايش را تبديل به چراغ قوه مي کند !!! نرم افزاري که هنگام زنگ زدن عکس نفر را مي آورد !!! نرم افزاري که مي توني توش از عکست کاريکاتور - کاريکاتور يعني کشيدن يک ناحيه تصور به يکطرف !!!!!-بسازي !!!!! نرم افزاري که تعداد مسيجها را بشمارد .........و..............که نشد نرم افزار .... )نام ببرند تا شايد بنده متوجه شوم که جانبداري از PPC - با توجه به اينکه گوشي خودم 3650 است - درست نيست .

mss
29 January 2006, 08:19 PM
با سلام به همه دوستان
آخرش هم من نتونستم بفهمم که اينهمه نرم افزار که براي سيمبين است چند درصدش کارايي خود را دارد و چند درصد فقط براي نسان دادن قدرت برنامه نويسي است !!!!
از دوستان محترمي که بحث نرم افزارهاي بيشتر را براي سيمبين دارند خواهشمندم حداقل 10 نرم افزار واقعا کاربردي ( نرم افزاري که فايل PDF را مي خواند ولي کاربرد عملي آن صفر است !!! .. نرم افزاري که ميزان الکل بدن شما را مي سنجد !!!! نرم افزاري که صفحه نمايش را تبديل به چراغ قوه مي کند !!! نرم افزاري که هنگام زنگ زدن عکس نفر را مي آورد !!! نرم افزاري که مي توني توش از عکست کاريکاتور - کاريکاتور يعني کشيدن يک ناحيه تصور به يکطرف !!!!!-بسازي !!!!! نرم افزاري که تعداد مسيجها را بشمارد .........و..............که نشد نرم افزار .... )نام ببرند تا شايد بنده متوجه شوم که جانبداري از PPC - با توجه به اينکه گوشي خودم 3650 است - درست نيست .
سلام
دوست عزیز اگر قصد شما از خرید PPC رفتن به فضاست باید بگم که همون 3650 خودتونو سفت بچسبید چون PPC ها این قابلیت رو ندارند......:icon_twis

m_d_1980
29 January 2006, 09:52 PM
...با اینکار باعث میشیم که 10 ها نفر از دوستانی که در طی شبانه روز به این سایت سر میزنن و قصد خرید دارن با تعریف و تمجید های بیخود ما انتخابی اشتباه کنن...

دوست عزیز اگر قصد شما از خرید PPC رفتن به فضاست باید بگم که همون 3650 خودتونو سفت بچسبید چون PPC ها این قابلیت رو ندارند......:

ظاهرا طرفداري سرسخت ما از ppc ميتونه باعث بشه كه چند نفر اشتباهي برن پولشونو دور بريزن و ppc بخرن. من اصلا چنين قصدي نداشتم و هدفم برعكس اين بود كه به دوستاني كه در مورد ppc اطلاعات كمي داشتند تواناييهاي اين دستگاهها رو معرفي كنم. پس لازمه كمي هم از عيب هاي اين دستگاهها بگم كه نگيد نگفتي!:icon_razz

1. اولا همونطور كه mss جان گفت پاكت پي سي نميتونه شما رو به فضا ببره. حتي دسكتاپ شما هم چنين امكاني رو نداره و اگه سوپر كامپيوتر هم ميتونستيد بخريد چنين امكاني رو نداشت. براي رفتن به فضا بايد يك شاتل بخريد.:icon_mad:

2. حالا فضا رفتن كه هيچ. توانايي ppc حتي كمتر از اينهاست. ppc حتي نميتونه صبح بره و از سر كوچه 2 تا بربري براتون بخره. براي اينكار نياز به آخرين مدلهاي روبوت داريد كه فكر كنم فقط تو مراكز تحقيقاتي ژاپن بشه پيداش كرد. پس اگه چنين انتظاراتي از ppc داريد بيخود پولتون رو دور نريزيد.:icon_mad:

3. اگه تعداد نرم افزارهاتون براتون مهمه بريد سراغ اسمارت فونها. تنوع نرم افزار تو اونها بيداد ميكنه. مثلا يه نرم افزار دارن كه گوشي رو به چراغ قوه تبديل ميكنه. ورژن بعدي اون چراغ قوه ايكه چندين رنگ داره و محدود به رنگ سفيد نيست. ورژن بعديش براتون رقص نور ايجاد ميكنه و ورژن بعد از اون همراه رقص نور ميتونه آهنگ هم بزنه. در صورتيكه اين تنوع نرم افزاري رو هرگز در ppc نخواهيد ديد.:icon_mad:

4. يه بدي ديگه ppc اينه كه حجم نرم افزارهاش زياده. مثلا طراحي خوب كل 4 نرم افزار بالايي كه معرفي كردم باعث شده كه سرجمع كمتر از 500 كيلوبايت جا بگيرن ولي نرم افزارهاي ppc بخاطر طراحي بدشون معمولا هركدوم حدود 10 مگ حجم دارن.:icon_mad:

5. ppc گرونتر از اسمارت فونه. علتش هم بازهم طراحي بده اونهاست. چون بقول kinz سازندگان ppc بخاطر تجربه كمشون بلد نيستند اين گوشيها رو ارزون درست كنند و بيخود دارن انرژي و سرمايه رو هدر ميدن.:icon_mad:

پس اگه هدفتون خريدن گوشي هست كه هم تنوع نرم افزاري بيشتري داشته باشه. هم ارزونتر باشه. هم تو جيب جا بگيره. هم شماره گرفتن باهاش آسونتر باشه. هم اگه افتاد و شكست بتونيد تعميرش كنيد. هم اگه ازش خسته شديد براحتي براش مشتري پيدا بشه و بتونيد ردش كنيد بره. هم كلي قاب رنگي مختلف و ارزون داشته باشه كه هر هفته يه رنگش رو امتحان كنيد. هم درش كشويي يا لولايي باشه. هم روي درش ساعت داشته باشه. هم زنگ پلي فونيك داشته باشه. هم وقتي زنگ ميزنه بگه "بابايي بيا گوشي رو وردار ديگه". هم هر روز بتونيد عكس گوشيتون رو پشت جلد مجلات خانوادگي و بيلبوردها ببينيد و تو اونها هنرپيشه ها با گوشيتون عكس انداخته باشند... قيد پاكت پي سي رو بزنيد و بريد سراغ اسمارت فونها و بيخود هم وقتتون رو تو بخش ppc اين فروم تلف نكنيد. اين بخش چيزهايي رو كه شما ميخواهيد نداره. بريد سراغ بخش نوكيا كه اونجا خيلي ها انتظارتون رو ميكشند.:icon_cool

من نميخوام متهم بشم به كلاه گذاشتن سر شماها و گول زدنتون. بزاريد تو اين بخش ما ها كه پاكت پي سي خريديم و كلاه سرمون رفته بشينيم با هم ديگه (به به و چه چه) كنيم و در "جهل مركب ابد الادهر بمانيم":icon_redf

Moein273
29 January 2006, 10:39 PM
با تشکر از m_d_1980 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=1724) گرامی بابت آگاهی :icon_arro ولی من که 820 تومن این پاکت پی سی رو زمانی که گرونترین موقعش بوده خریدم و هنوزم از خریدم راضی هستم چون میدونستم چی میخرم و ازش چی میخوام :icon_surp

پارسا
30 January 2006, 12:28 AM
با سلام به همه دوستان
آخرش هم من نتونستم بفهمم که اينهمه نرم افزار که براي سيمبين است چند درصدش کارايي خود را دارد و چند درصد فقط براي نشان دادن قدرت برنامه نويسي است !!!!

سلام
دوست عزیز اگر قصد شما از خرید PPC رفتن به فضاست باید بگم که همون 3650 خودتونو سفت بچسبید چون PPC ها این قابلیت رو ندارند......:icon_twis
با سلام
ازاينکه با دقت پستها را خوانده و به آن پاسخ مي دهيد ممنون و متشکرم .
بعضي از اوقات واقعا نمي دونم چه پاسخي به برخي از نوشته ها - مثل اين پاسخ که به پست اينجانب زده شده است - بدهم .
من نوشته ام - اگر متوجه نشديد دوباره ملاحظه فرماييد - که گوشي هايي که داراي سيستم عامل سيمبين هستند از نظر کارآيي - به جهت نرم افزار - کاربرد آنچناني ندارند و شما اين پاسخ را به پست من داده ايد !!!!!؟؟؟؟؟؟
-----------------------------------
مدير محترم : m_d_1980 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=1724)
شايد توقع از حضرتعالي براي نوشتن يا پاسخ به يک پست خيلي بيشتر از کاربران ديگر است !

توجه به صبر در امضاي من مي تواند از دوستان کم صبر آدمهاي صبوري - شايد - بسازد

kinz
30 January 2006, 01:25 AM
دوستان گرامی
خوب دوستی در این تاپیک و یا دوستان دیگه ای در تاپیکهای دیگه بحث این رو میکنند که ppc تعداد نرمافزارهاش بیشتر از سیمبین هست پس بهتره! چون واقعا نادرست بود این حرف نیاز حس کردم که لازمه برای اونایی که واقعا فکر میکنند تعداد نرمافزار زیاد مهمه بدونند که سیمبین نرمافزارهاش بیشتره!
(فکر نمیکنم کار اشتباهی کرده باشم)

دوستان صحبت از نرمافزارهای کاربردی بهتر و ... میکنند از ابتدای پست و این رو امتیاز ppc ها میدونند. زیاد نخواستم وارد بحث نرمافزار بشم.

اما واقعیت این هست که در ضمینه های واقعا کاربردی و نرمافزارهایی که قدرت سخت افزار و نرمافزار رو نشون میدند این دو سیستم عامل در یک حد هستند. خوب طبیعتا به دلیل صفحه نمایش بزگتر ppc ها برای مصارف خاصی بهتر از بیشتر گوشی های سیمبین هست (اما توجه کنید که گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ با سیستم عامل سیمبین ارائه شدند مثل سری 9 نوکیا و یا گوشی های سیمبین موتورولا و چند تا از گوشی های جدید نوکیا که هنوز به بازار نیومدند و .... اما ویندوز موبایل به دلیل شکل خاص طراحیش امکان اجراشدنش روی گوشی های کوچیک امکان نداره و گوشی های کوچک با این سیستم عامل مثل neonode n1 و ... با شکست مواجه شدند.)
به عنوان مثال
1.نرمافزارهای نویگیشن معروف ترین شرکت تم تم برای هر دو سیستم عامل برنامه هاش رو پورت شده.
2. نرمافزار های ocr ... هر دو سیستم عامل امکانات مشابهی دارند.
3. ترنسلیتورها و ...
و صد ها مثال دیگه
نکته مهمی این هست که هر دو سیستم عامل در هیچ کدوم از بخش های تخصصی اصلا قابل قیاس با سخت افزارهای تخصصی نیستند.
مشکل اساسی که من فکر میکنم هست این هست که دوستان انتظار امکانات ای که از pc دارند رو از این هندهلد ها دارند. (وگرنه انقدر صحبت از نرمافزار های کاربردی نمیکردند)
اما متاسفانه بخاطر محدودیت شدید سختافزاری امکان مقایسه این سختافزارها با یکدیگر نیست.
شما میتونید با هزینه کردن برای pc تون به معادل کیفیت بهترین ضبط ها برسید و بگزرید.
برای بازی برای ترنسلیتورها ocr ها و ... همشون به همیین شکل.

اما با هزینه کردن برای گوشیتون حتی به کیفیت پخش mp3 پلیر های خیلی کوچیکت از هندهلد نمیتونید برسین و یا ترنیلیتور ها و یا ...

تقریبا برای تمام موضوعات برای هر دو سیستم عامل نرمافزار هست.
به علت ساپورت بیشتر شرکتها از symbian نرمافزار برای این سیستم عامل بیشتر هست. (چون فعلا نسبت فروش گوشی های سیمبین به ویندوز موبایل 10 به 1 هست)

اما تفاوت اصلی این دو یعنی ppc و گوشی های سیمبین رو میشه به این شکل خلاصه کرد از نظر امتیازهای کلی. (از نظر من البته)
امتیازهای ppc
1. پشتیبانی کامل از نرمافزارها و فرمتهای مایکروسافت
2. سازگاری بهتر با نرمافزارهای مایکروسافت (سیکرونایز با سیستم عامل های مایکروسافت و ...)
3. نرمافزارهای روتوش شده بهتر برای استفاده گسترش دهندگان نرمافزارها از نظر راحتی برنامه نویسی و انتقال...

امتیازهای symbian
1. مصرف بهینه ریسورس های موجود دستگاه
2. ابعاد کوچک و قیمت پایین تولیدات به علت کمتر بودن مصارف سیستم عامل

طبیعتا متقابلا" امتیاز یک سیستم عامل ضعف اون یکی هست.

آینده دو سیستم عامل
سیمبین
با بهینه تر کردن مصارف و کوچک تر شدن ابعاد سختافزارهای مورد نیاز شروع به ورود به بازار گوشی های اروزن قیمت خواهد کرد.(طبق اهداف خود شرکت و نسخه های جدید این سیستم عامل)
windows mobile
با ادامه روند کنونی به هجیم تر شدن (مانند باقی نرمافزارهای مایکروسافت) و نیاز به ریسورس بیشتر ادامه خواهد داد. (شاید نسخه های قدیمی رو روی گوشی های با ابعاد کوچکتر بشه دید اما سیستم عامل جدید شانس اجرا شدن روی دستگاه های کوچکتر رو نخواهد داشت مگر اینکه مایکروسافت تغییر رویه بده)
همچنین مایکروسافت با سعی به پیاده کردن پلتفرم .net در صورت موفقیت مشکل حجیم بودن نرمافزارهای این سیستم عامل رو حل خواهد کرد اما مصارفی از قبیل مصرف سیکل بی رویه پردازنده و همچنین استفاده از حافظه به همین شکل ادامه پیدا خواهد کرد.

کلا در مورد قابلیتهای دیگه تقریبا پا به پای هم پیش خواهند رفت.
البته بیشتر از هر چیزی موفقیت لینوکس بر روی هند هلد ها در اینده دور این دو سیستم عامل تاثیر گزارهست. چون اصولا ویندوز موبایل امتیازهایی که سیستم عامل ویندوز مایکروسافت بر روی پی سی داره رو نداره. و سیسمبین هم که کاملا طراحیش و شکل لاینس کردنش برای تولید گوشی و ... کاملا متفاوت هست با سیستم عامل ویندوز موبایل و لینوکس.
شرکتهای نوکیا سونی موتورولا docomo و تقریبا بیشتر شرکتهای معتبر گوشی سازی روی سیستم عامل لینوکس برای گوشی کار میکنند و احتمال رشد این بخش رو ازش چشم پوشی نکردند.

Nima Golshahi
30 January 2006, 05:05 AM

تایید میشود :icon_cool
همه که مانند جنابعالی دکتر نیستند :icon_arro

ppc فقط بدرد كسي ميخوره كه نياز به استفاده از اون داشته باشه و طرز استفادش رو هم بلد باشه.

جنابعالی تمام استفاده ppc رو در قرار دادن رفرنس ها و کتب پزشکی در آن میدانید ؟ :icon_roll

1)
kinz جان ، با توجه به فرمایشات جنابعالی پس چرا تاکنون برنامه ای همچون فوتوشاپ برای سیمبیان عرضه نشده است و کاربران همچنان در حسرت اند ؟!
2)
یک بازی با انجین 2D را به زحمت اجرا می کند و صاحب موبایل را کلافه می کند که موجب می شود نهایتا آن را Uninstall کند !
3)
در پایان خدمت همه ی دوستان عرض کنم PPC تکمیل ترین وسیله در این زمینه هست و هرگز گوشی های سیمبیان نمی توانند به گرد آنها برسند چرا که تاکنون رقیبی برای Microsoft پیدا نشده است . آیا شما طرحی از Microsoft را سراغ دارید که با شکست مواجه شده باشد ؟!

1)وجود دارد Personal Paint با قابلیت ویرایش فایل های PSD
2)به شدت رد میشود
3)اخبار IT را مطالعه و دنبال نمیکنید ؟

:icon_mad: جناب مهدی شما همواره تاکید بر جمله:
از اول هم نميخواستيم بگيم كدوم گوشي بهتره فقط ميخواستيم بگيم كه اين دو دسته با هم متفاوتند.
میکنید ،اما نگاهی به مطالب ارسالی خود بیاندازید حتا میتوانید دقیقتر شوید و اسمیل های پس از جملات خود را نیز با دقت بیشتر ملاحظه کنید جز بیان برتری و بهتر بودن ppc را یدک میکشد ؟ بی طرفانه تر باشید :icon_cool

ميشه از اين خيلي فقط يكيشو نام ببريد تا من تمام حرفاتونو قبول كنم! :icon_razz

نام برنامه در خاطرم نیست اما وجود دارد و بنده آن را برای دانشجوی تغذیه نیز نصب کردم ! اتفاقا بدرد همکاران پیراپزشک شما بیشتر میخورد .
و برنامه بعدی در مورد صدور رژیم غذایی مناسب برای کاربر بود که با دادن مشخصات انجام میشد .

... قيد پاكت پي سي رو بزنيد و بريد سراغ اسمارت فونها و بيخود هم وقتتون رو تو بخش ppc اين فروم تلف نكنيد. اين بخش چيزهايي رو كه شما ميخواهيد نداره. بريد سراغ بخش نوكيا كه اونجا خيلي ها انتظارتون رو ميكشند.:icon_cool

:icon_roll ... ( هیچی نگم بهتره.. )

Nima Golshahi
30 January 2006, 05:09 AM
:icon_arro آهان به خاطر آوردم.. نام برنامه Nutridata بود ! ( پیراپزشکی )

kevin_m_bb
30 January 2006, 12:14 PM
یکی از چیزهای خوبی که کلا ویندوز ها دارن:icon_wink ازجمله ویندوز موبایل اینکه شما در آن واحد می تونین چندین کار مختلف رو با انجام بدین که تا اونجایی که من دیدم در گوشی های سیمبین چنین چیزی وجود نداره مثلا شما وقتی مشغول فرستادن بلوتوث یا کپی کردن هستید می تونید به کار های دیگه بپردازید مثلا برا کسی پیام بفرستید و...و مثلا وقتی در حال نت برداری هستید می تونید از ماشین حساب و ....استفاده کنید که فکر نمی کنم در سیمبین همچین چیزی داشته باشیم واگر هم داشته باشیم به دلیل پایین بودن رم وسرعت تقریبا غیر ممکنه:icon_mad:

kevin_m_bb
30 January 2006, 12:40 PM
یکی از چیزهای خوب دیگه ای که ویندوز موبایل داره :icon_wink
1.اینکه براحتی می شه در ریجستریش تغییر ایجاد کرد :icon_cool و تنظیمانی که حتی قابل دسترسی نبود و شاید برای مدتی قابل تغییر بود رو برای همیشه تغییر بدین
2.اینکه ppc براحتی قابلیت نصب مجدد ویندوز از رو رام رو داره(و گاها ارتقا):icon_cool ومثل سیمبین نیازی به فلش نداره:icon_mad:

A.M.I.R.T
30 January 2006, 06:21 PM
:icon_evil
یکی از چیزهای خوبی که کلا ویندوز ها دارن:icon_wink ازجمله ویندوز موبایل اینکه شما در آن واحد می تونین چندین کار مختلف رو با انجام بدین که تا اونجایی که من دیدم در گوشی های سیمبین چنین چیزی وجود نداره مثلا شما وقتی مشغول فرستادن بلوتوث یا کپی کردن هستید می تونید به کار های دیگه بپردازید مثلا برا کسی پیام بفرستید و...و مثلا وقتی در حال نت برداری هستید می تونید از ماشین حساب و ....استفاده کنید که فکر نمی کنم در سیمبین همچین چیزی داشته باشیم واگر هم داشته باشیم به دلیل پایین بودن رم وسرعت تقریبا غیر ممکنه:icon_mad:

پس معلوم می شه شما اصلآ با سیمبیان کار نکردید یا اگر کار کردید بسیار جزئی بوده:icon_mad:

چون شما هر کاری که درحال انجام ان هستید می تونید دکمه قرمز رو بزنید و دوباره از طریق منو به کارهای دیگر بپردازید و این کار رو بدون استثناء در همه موارد می تونید استفاده کنید:icon_razz

mss
30 January 2006, 06:27 PM
با سلام
ازاينکه با دقت پستها را خوانده و به آن پاسخ مي دهيد ممنون و متشکرم .
بعضي از اوقات واقعا نمي دونم چه پاسخي به برخي از نوشته ها - مثل اين پاسخ که به پست اينجانب زده شده است - بدهم .
من نوشته ام - اگر متوجه نشديد دوباره ملاحظه فرماييد - که گوشي هايي که داراي سيستم عامل سيمبين هستند از نظر کارآيي - به جهت نرم افزار - کاربرد آنچناني ندارند و شما اين پاسخ را به پست من داده ايد !!!!!؟؟؟؟؟؟
سلام
دوست عزیز اگر از جواب بنده ناراحت شدید عذر میخوام ولی شما با پستتون کل زحمات برنامه نویسان رو زیر سوال بردید.
بهتره خدمتتون عرض کنم که تقریبا اکثر برنامه های موجود بین WM و Symbian مشترک است و دلیل اینکه افراد در قسمتهای تخصصی تر به سراغ PPC ها میروند به خاطر مشخصات سخت افزاری بالاتر اونا هست.البته این نکته قابل ذکر است که Smartphone هایی که جدیدا عرضه میشوند به لحاظ سخت افزاری چیزی کمتر از PPC ها ندارند.
از این نظر میگم که شما "با پستتون کل زحمات برنامه نویسان رو زیر سوال بردید" که شما اغلب نرم افزارهای Symbian رو میتونید با کمی تغییرات برای WM پیدا کنید.
پس اگر شما برنامه ای مثل " نشان دادن عکس فرد تماس گیرنده به صورت فول اسکرین " قبول ندارید به هیچ وجه به سراغ PPC نیایید چون اصلا چنین برنامه ای برای اون تا این لحظه به هر دلیل نوشته نشده و برنامه ای هم که بر روی خود WM برای این کار وجود داره واقعا به مفت هم نمی ارزه...
و خیلی دیگر از موارد مثل منشی تلفنی و .....
ببینید هدف من هم گمراه کردن یا زیر سوال بردن هیچ دستگاه یا شخص یا شرکتی نیست بلکه هدفم اینه که هر شخص بنا به نیاز خودش به سراغ گوشی یا PPC دلخواهش بره....
مثلا من از گوشی قبلی خودم که P910i بود بسیار راضی بودم ولی وجود WLAN هم برام ضرورت داشت و فقط و فقط به همین دلیل به PPC ها رو آوردم ولی وقتی الان میبینم اسمارت فونهای جدید شرکت سونی اریکسون داره با این قابلیت عرضه میشه دیگه نیازی نیست حجم بزرگ و ... PDA2 خودمو تحمل کنم.
بنابراین جناب m_d_1980
هدف همه اشخاصی که به این فروم و این تاپیک سر میزنند خواندن کتب پزشکی نیست.برای این کار به فرمایش دوست گرامی جناب Kinz دستگاههای نسبتا جدید که به نام ebook reader ها معروف هستند بهترین انتخاب است.
در ضمن دوست عزیز m_d_1980 جان وجود تنوع زیاد نرم افزار یا به قول شما همان کسانی که دنبال تعداد زیاد نرم افزار هستند به نظرتون یک حسن نیست و این در واقعیت همان قدرت آن سیستم عامل و استقبال زیاد از اون .....؟
در کل به نظر میاد در این تاپیک افراد دارن سفت و سخت از دستگاه مورد نظر خودشون دفاع میکنن و این باعث شده که تا حدودی نسبت به عقاید هم موضع بگیرن که اصلا درست نیست....
موفق باشید:icon_cool

samuraii40
31 January 2006, 01:19 AM
بالاخره من نفهمیدم ppc بخرم یا پراید.واقعا شماها ادم رو به اشتباه میندازید!:icon_razz:icon_cry:

m_d_1980
31 January 2006, 02:05 AM
اول از همه به دوستاني كه ميگن اين تاپيك يه تاپيك عموميه بگم كه اصلا هم عمومي نيست! من اين تاپيك رو در بخش ppc زدم تا فقط كساني كه به اين مبحث علاقه دارند اونو ببينند و بخونند. اگه ميخواستم اين مطالب رو عمومي بگم ميومدم و تو بخش اسمارت فونها (مثل نوكيا) اونو ميزدم! پس ميبينيد كه اصلا هم يك تاپيك عمومي نيست و در نتيجه طبيعيه كه ما بخواهيم توش در مورد مزاياي ppc ها صحبت كنيم.:icon_cool

و اما چند نكته:

1. يكي از دوستان ميگه سيمبين بهتر تونسته از منابع و سخت افزارها استفاده كنه. ميشه بگيد از كجا به چنين مطلبي رسيديد؟! بشرطي ميتونيد اينو بگيد كه يه اسمارت فون مثال بزنيد كه مثلا تمام كارهاي آيميت جم (يه نوع ppc) رو بكنه ولي با پروسسور كمتر و ميدونيد كه چنين اسمارت فوني تا حالا ساخته نشده. پس چنين ادعايي مستند نخواهد بود! :icon_mad:

2. يكي از دوستان ميگه بنده علي رغم حرف اولم كه گفته بودم (از اول هم نميخواستيم بگيم كدوم گوشي بهتره فقط ميخواستيم بگيم كه اين دو دسته با هم متفاوتند.) دارم هي ميگم ppc بهتره! من الان هم نميگم ppc كلا بهتره چون بهتر بودن نسبيه و بايد بگيم براي كي بهتره. متلا براي من ppc بهتره. اگه بهتر نبود كه نميخريدمش! ولي براي پدر من ppc بهتر كه نيست هيچ! بدتر هم هست. چون هم بزرگتره. هم گرونتره و هم شماره گيري باهاش سخت تره و چون پدر من امكان استفاده از تواناييهاي ppc رو هم نداره پس ppc براش بدتره. ميبينيد كه نميشه بطور كلي گفت ppc بهتره يا بدتره. بستگي داره در مورد چه مصرف كننده اي اين حرف رو بزنيم. :icon_surp

3. برنامه هايي نظير رژيم غذايي و غيره رو كه جحمشون نهايتا 1 مگه با اون برنامه هاي پزشكي كه من مثال زدم شبيه نكنيد! تفاوتشون خيلي زياده. برنامه هاي بهداشتي كه روي اسمارت فونها ريخته ميشه بيشتر جنبه سرگرمي داره و حيفه بخواهيد اونها رو با برنامه هاي جدي مقايسه كنيد! :icon_razz

4. من اگه اينهمه مثال از پزشكي ميزنم براي اينه كه سوادم به همين پزشكي قد ميده. دوستاني كه در ساير رشته ها فعاليت دارن خودشون بايد در مورد برنامه هاي اون رشته ها مثال بزنند. وگرنه انتظار نداشته باشيد من در مورد برنامه هاي نجوم شناسي و امثالهم مثال بزنم! :icon_mrgr

5. يكي از دوستان گفته بود (اگر شما برنامه ای مثل " نشان دادن عکس فرد تماس گیرنده به صورت فول اسکرین " قبول ندارید به هیچ وجه به سراغ PPC نیایید چون اصلا چنین برنامه ای برای اون تا این لحظه به هر دلیل نوشته نشده) من نميدونم چرا ايشون چنين مثالي رو زدند! چون چنين برنامه اي نوشته شده و اسمش هم photo contact pro هست. قبلا هم در همين فروم معرفي شده! :icon_ques

در ضمن دوست عزیز m_d_1980 جان وجود تنوع زیاد نرم افزار یا به قول شما همان کسانی که دنبال تعداد زیاد نرم افزار هستند به نظرتون یک حسن نیست و این در واقعیت همان قدرت آن سیستم عامل و استقبال زیاد از اون .....؟

نخير!!! اگه نظر منو بخواهيد من تعداد زياد برنامه ها رو حسن نميدونم. بلكه توانايي برنامه ها رو حسن ميدونم. مثلا در همين فروم خودمون اگه نگاه كنيد ميبينيد كه ملاك درجه بندي كاربران تعداد پست هاي اونها نيست بلكه مفيد بودن اون پست هاست. يكي ممكنه 1000 تا پست زده باشه و هيچ درجه اي از مديريت فروم نگرفته باشه و يكي ديگه ممكنه با زدن 50 تا پست مثلا wise بشه. (البته فقط مثال زدم. برداشت ديگه اي نكنيد.)

-بقول يكي از دوستان در ppc يه برنامه پخش فايلهاي صوتي و تصويري ميسازند و همين يه برنامه همه كاري ميكنه ولي در اسمارت فون ميان 100 تا برنامه mp3 player ميسازن و هيچكدوم كامل نيست! حالا بنظر شما اون 100 تا برنامه به اين يه برنامه ارجچيت داره؟! :confused:

در کل به نظر میاد در این تاپیک افراد دارن سفت و سخت از دستگاه مورد نظر خودشون دفاع میکنن و این باعث شده که تا حدودی نسبت به عقاید هم موضع بگیرن که اصلا درست نیست....

اتفاقا من فكر ميكنم اين تاپيك الان به يكي از كاملترين تاپيك هاي موجود در فروم تبديل شده. چون اولا دوستاني كه در اون مطلب نوشتند به بحث خودشون مسلط بودند. ثانيا بحث رو جنجالي نكردند و ثالثا مطالب رو كامل و با صرف وقت فراوان نوشتند. كمتر تاپيكي رو ميتونيد در بخش هاي موبايل پيدا كنيد كه چنين كامل در اون بحث شده باشه. كاربراني كه الان مطالب اين تاپيك رو ميخونند ميتونند بخوبي تصميم بگيرند كه چه دستگاهي براي كار آنها مناسبتر است و اين دقيقا همون هدفيه كه ما از زدن چنين تاپيكي داشتيم. با تشكر از دوستان خوبي كه در اين تاپيك مطلب نوشتند. :icon_cool

kasra03
31 January 2006, 03:04 AM
بچه ها اینجا یه بحث خیلی مهم هم میتونه پیش بیاد و اون هم کاربرد های تخصصی ppc در رشته های مختلف هس من فکر میکنم اینجوری شک و تردید دوستان هم در رابطه با خریدن این وسیله بر طرف بشه!!مثلا چطوره یه تایپیک در مورد کاربرد اون در رشته پزشکی زده بشه و برنامه های تاپ و کاربردی توش معرفی بشه و اصولا اینکه یه فرد به عنوان پزشک چه استفاده های بهینه ای میتونه از این وسیله ببره؟و همینطور رشته های دیگه میشه برای هر کدوم تایپیک جدا گونه زد و اساتیدی که مدت هاس دارن از پاکت پی سی استفاده میکنن بیان و اون تایپیکارو هدایت کنن.
نظرتون چیه؟:icon_cool

Ramin200
31 January 2006, 03:10 AM
من نمي دانم چرا بايد با تعصب حرف بزنيم. هم سيمبين و هم پاكت پي سي بسيار بدرد بخور هستند.
از اينكه سعي در اثبات بهتر بودن سيمبين كنيم چه نتيجه اي حاصل ميشود؟
سيمبينها شايد آمدند به سل فونها كمك كنند!وحالا كه پيشرفت كرده اند بايد از آنچه آورده اند سود جست وبه كارآيي آنها اميد داشت.
اما دنياي PDA با دنياي سل فون ها متفاوت است.
براي مثال اگر در يك HDTV به ديدن شبكه آنالوگ بشينيد اين تلويزيون با يك تلويزيون آنالوگ كم قيمت تفاوتي ندارد.
اما وقتي شبكه هاي HD پخش شوند آن موقع كلمه HDTV معني ميشود.
اگر خبرهاي روز را دنبال ميكنيد لابد جاسوسي يك انگليسي در مسكو را شنيديد كه چگونه با كمك يك PDA بصورت بيسيم اطلاعات را به كامپيوتر اصلي ميرساند.
PDA ميتواند بنا بر خواست ما (مثل كامپيوتر) با توجه به ارتباطهاي بيسيم وشبكه پيشرفته خود بطور كاملي تغيير كند.
البته كاربردهايي كه بطور اختصاصي در بسياري از شركتهاي بزرگ غربي پيدا ميكند بسيار فراتر از اين حرفهاست.

Garfield
28 February 2006, 10:37 AM
...
براي مثال اگر در يك HDTV به ديدن شبكه آنالوگ بشينيد اين تلويزيون با يك تلويزيون آنالوگ كم قيمت تفاوتي ندارد.
اما وقتي شبكه هاي HD پخش شوند آن موقع كلمه HDTV معني ميشود.
.....

این بهترین مثالی است که میشه زد! :icon_cool
مرسی رامین

Artemis
7 April 2006, 07:58 AM
البته يكي از كاربردهاي اصلي ppc در مورد كتاب است. نه اينكه بخواهيد بشينيد و 12 ساعت توي ppcتون كتاب بخونيد!!! بلكه براي اينكه رفرانسهاتون دم دستتون باشه و هرجا كه شك كرديد و يا فراموش كرديد بسرعت به كتاب مراجعه كنيد. مثلا تو رشته ما يكي ممكنه يادش رفته باشه كه دوز فلان دارو چقدره و يا چه عوارضي داره. خب اگه اين مطلب رو تو ppcش داشته باشه و چك كنه بهتره يا اينكه شانسي يه چيزي بگه و مريض مردم رو به كشتن بده؟! من اگه ميخواستم تمام كتابهايي رو كه تو گوشيم دارم رو بصورت چاپي حمل كنم لاقل بايد 200 كيلو بار رو با خودم اينور و اونور ميبردم!!!

دوست عزیز اونجور که من از بحث متوجه شدم دغدغه شما همراه داشتن کتابهای مرجعتون است خوب شما که تا آخر عمرتون نمیتونید همش از روی کتاب دارو تجویز کنید در ضمن این پزشکهایی که هستند صرفا برای خالی نبودن مطب این کتابها را میارن تو مطب وگرنه نیازی به این همه کتاب نیست

kasra03
7 April 2006, 08:37 AM
دوست عزیز اونجور که من از بحث متوجه شدم دغدغه شما همراه داشتن کتابهای مرجعتون است خوب شما که تا آخر عمرتون نمیتونید همش از روی کتاب دارو تجویز کنید در ضمن این پزشکهایی که هستند صرفا برای خالی نبودن مطب این کتابها را میارن تو مطب وگرنه نیازی به این همه کتاب نیست

بله دوست من قطعا نمیشه همش از رو کتاب دارو تجویز کرد ولی اقلا در دوره اموزشی و اینترنی باید این کارو کرد که این وسیله میتونه خیلی مفید باشه:icon_cool

Freeman
14 April 2006, 07:09 PM
من می خام یه pocket pc بخرم به نظر شماها everex ٍ900 خوبه

lover
14 April 2006, 09:53 PM
من می خام یه pocket pc بخرم به نظر شماها everex ٍ900 خوبه
imaite ها بخاطر پشتیبانی خوب و نصب arabizer توصیه میشوند everex 900 هم خوب میباشد

exploit
4 May 2006, 01:59 AM
من پاکت پی سی ندارم ولی توصیش میکنم ===>

برنامه های کاربردی واقعا آلی که من توی سمبین اینها رو ندیدم

دارا بودن جی پی اس ( تو ایران هم کار میکنه ) موقعیت یاب جهانی

دارای وایرلس و لن ==> ارتباط راحت با شبکه های کامپیوتری

اینج خیلی کل کل شده .......

من که در زمینه شبکه فعالیت دارم پاکت پی سی اندازه یه کامپیوتر کارایی داره

در کل عین یه لب تاب هستش که میتونی ازش به عنوان یک گوشی مبایل هم استفاده کنی

javadpid
5 May 2006, 04:03 PM
دوستان میشه بگید سری sp گوشیهای آی مت جزء ppc هستن یا نهsp3,sp4,sp5,sp5m )؟اصلا گوشیهای خوبی هستن؟قیمتهاشون؟{{{{{ببخشید من این سوال رو هر جا پرسیدم(توی این سایت)جواب نگرفتم}}}}

lover
5 May 2006, 07:05 PM
دوستان میشه بگید سری sp گوشیهای آی مت جزء ppc هستن یا نهsp3,sp4,sp5,sp5m )؟اصلا گوشیهای خوبی هستن؟قیمتهاشون؟{{{{{ببخشید من این سوال رو هر جا پرسیدم(توی این سایت)جواب نگرفتم}}}}
نه جزو smart phone ها هستند و گوشی های بدی نیستند اما کارایی ppc را ندارند قیمت هارا ندارم

kevin_m_bb
6 May 2006, 02:16 PM
به نظر من دنبالش نرو چون با توجه به پولی در که قبالش می دین امکانات چندانی نداره

نيوان
2 June 2006, 05:17 AM
سلام،
مستقيم ميرم سر اصل مطلب، من كل اين تاپيك رو دارم دنبال ميكنم.
دوستان و اساتيدي كه دنبال Smart هستند ديگه اين آخرا به تاريخچه متوسل شدند كه به نظر من داشتم داشتم مهم نيست دارم دارم مهمه.... ما الان تو سال 2006 داريم بحث ميكنيم در نتيجه مباحث سال هاي قبل فرار از موضوع هستند.
1- تمام (99.9%) آدم هاي كه PPC خريدند به نوعي Smart Phone هارو خوردن و رفتند سراغ PPC در نتيجه درد شما رو ميدونند كه تو چه مخمصه اي هستيد (هنگ كردن، قفل كردن، نياز ره فلاش كردن و ......)
2- تمام اونايي كه قبلاً Smart Phone داشتند همون موقع نسبت به گوشي هاشون وحشتناك تعصب داشتند، درنتيجه بازم ميدونيم شما چي ميگيد ولي شما امراً ندونيد ما چي ميگيم! (قصدم اصلاً اهانت كردن نيست،‌ از نظر درك منطقي ميگم)
3- تمام اونايي كه PPC خريدند تو زهنشون آرامشي حاكم شده كه تا نخريد نميفهميد چي ميگم، ديگه احساس خلا ندارند
4- كسي رو نميتونيد پيدا كنيد كه PPC داشته باشه و حاضر باشه 2 ساعت با Smart Phone كار كنه، اما همين شمايي كه داري از Smart طرفداري ميكني و به تمام اونايي كه اين كار رو ميكنند سپاس ميفرستي ته ذهنت داري به PPC فكر ميكني ولي اونايي كه دارند هيچ وقت به Smatr فكر نميكنند.
5- امكانات PPC مثل كامپوتره، توجه كنيد:
لن وايرلس - جي پي اس- تلويزيون - مودم - اسكنررررررررررررر و ....
(من براي اونايي كه Smart Phone دارن يه سوراخ فرار گذاشتم كه فردا بيان بگن كه Smart Phone مودم كه داررررررررره!!!!:icon_arro)

http://www.sdcard.org/sdio/images/img02.gif

آقا يكم ايراني بازي رو بگذاريد كنار و اروپايي فكر كنيد ميبينيد كه نه من بلكه تمام اونايي كه PPC دارند درست ميگن كه خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــــيلي سر تره.
هر كس PPC خريد خدا وكيلي منو دعا كنه
موفق باشيد:icon_cool

آراهان
2 June 2006, 09:11 AM
من نميدونم موضوع به اين سادگي كه اين همه بحث نداره!!؟؟
چيزي كه مسلمه اينه كه :

در گوشي هاي سيمبين ، سيستم عامل و نرمافزار به كمك تلفن اومده
و
در ppc تلفن هستش كه به كمك سيستم عامل و نرم افزار اومده

و مي تونم به جرِئت بگم در هيچ كدوم از موارد بالا ، يكي بدون اون يكي مفت هم نمي ارزه
(البته واسه قشري كه اين موضوعات رو مطرح ميكنند ، نه اون هايي كه صرفا با گوشيشون فقط زنگ ميزنند يا sms ميفرستند)

kevin_m_bb
2 June 2006, 09:16 PM
من نميدونم موضوع به اين سادگي كه اين همه بحث نداره!!؟؟
چيزي كه مسلمه اينه كه :

در گوشي هاي سيمبين ، سيستم عامل و نرمافزار به كمك تلفن اومده
و
در ppc تلفن هستش كه به كمك سيستم عامل و نرم افزار اومده

و مي تونم به جرِئت بگم در هيچ كدوم از موارد بالا ، يكي بدون اون يكي مفت هم نمي ارزه
(البته واسه قشري كه اين موضوعات رو مطرح ميكنند ، نه اون هايي كه صرفا با گوشيشون فقط زنگ ميزنند يا sms ميفرستند)
به نظر بنده مفت می ارزه
در ضمن pocket pc اول بدون قابلیت gsm بود و بعدا به آن اضافه شد

آراهان
7 June 2006, 11:15 PM
به نظر بنده مفت می ارزه
در ضمن pocket pc اول بدون قابلیت gsm بود و بعدا به آن اضافه شد

كاملا درسته،همونطور كه خيلي از گوشيها الان بدون سيستم عامل هستند(فقط موبايلن)

وقتي ميگم مفتم كرونه ،منظورم زماني هست كه فقط گوشي بون يا دستيار همراه بودن مطرح نباشه.
با تشكر

soheyl-2006
14 June 2006, 05:12 PM
سلام-فکر کنم دیگه وقتشه یه چیزی هم من بگم
دوستان کی گفته سیمبیان نرم افزار کاربردی نداره؟
در مورد برنامه های آفیس هم باید بگم نسخه قابل ویرایشش موجوده و میتونید سرچش کنید و ببینید.
ضمنا"به اون دوستمون که برنامه های سیمبیان رو مسخره میکرد و فقط چند تا چراغ قوه رو مثال زد باید بگم که سخت در اشتباهه!!چون برنامه هایی مثل
answering
adobe reader
office
miusc player
painter studio
flash player
repligio
movie editor
real player
image print
بازم بگم؟ انواع برنامه های ضبط و پخش فیلم و صدا که بعضی جاها فوق العاده کاربرد دارن هم هست.
برا دانشجوها خصوصا" پزشکی که عادت به ثبت ریز مطالب عنوان شده سر کلاسهاشون دارن انواع ضبط صدا با فرمتهای مختف اومده.
در جواب اون دوستمون هم که میگفت یه برنامه مثل چراغ قوه رو با ورژنای مختلف عرضه کردن باید بگم که مگه برا کامپیوتر هر روز ورژن جدید نرم افزاراش نمیاد؟
مثلا" همین
ACDsee
تا حالا چند تا ورژنش اومده؟
سعی کنید بدور از تعصبات شخصی و واقع گرایانه به موضوعات اطراف بنگرید.
راستی اون دوستی که گفته چرا همه چی رو ایرانی فکر میکنید یکم هم اروپایی فکر کنید و ببینید بگم دوست من ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودنمان میبایم.ما صاحب غنیترین تمدن و علم هستیم اگر چه محروم از تکنولوژی!!

lover
14 June 2006, 05:44 PM
سلام-فکر کنم دیگه وقتشه یه چیزی هم من بگم
دوستان کی گفته سیمبیان نرم افزار کاربردی نداره؟
در مورد برنامه های آفیس هم باید بگم نسخه قابل ویرایشش موجوده و میتونید سرچش کنید و ببینید.
ضمنا"به اون دوستمون که برنامه های سیمبیان رو مسخره میکرد و فقط چند تا چراغ قوه رو مثال زد باید بگم که سخت در اشتباهه!!چون برنامه هایی مثل
answering
adobe reader
office
miusc player
painter studio
flash player
repligio
movie editor
real player
image print
بازم بگم؟ انواع برنامه های ضبط و پخش فیلم و صدا که بعضی جاها فوق العاده کاربرد دارن هم هست.
برا دانشجوها خصوصا" پزشکی که عادت به ثبت ریز مطالب عنوان شده سر کلاسهاشون دارن انواع ضبط صدا با فرمتهای مختف اومده.
در جواب اون دوستمون هم که میگفت یه برنامه مثل چراغ قوه رو با ورژنای مختلف عرضه کردن باید بگم که مگه برا کامپیوتر هر روز ورژن جدید نرم افزاراش نمیاد؟
مثلا" همین
ACDsee
تا حالا چند تا ورژنش اومده؟
سعی کنید بدور از تعصبات شخصی و واقع گرایانه به موضوعات اطراف بنگرید.
راستی اون دوستی که گفته چرا همه چی رو ایرانی فکر میکنید یکم هم اروپایی فکر کنید و ببینید بگم دوست من ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودنمان میبایم.ما صاحب غنیترین تمدن و علم هستیم اگر چه محروم از تکنولوژی!!
دوست گرامی با سپاس فراوان از اطلاعاتی که دادید
بهتر است که قبول بفرمایید که پاکت پی سی نیز کاربرد خودش را دارد و کمی حرفه ای تر نصبت به سیمبین میباشد و در ظمن کار با آن همانند ویندوز کامپیوتر راحت و آسان است در صورتی که سیمبین اینگونه نیست و با وجودی که کاربران از مبتدی تا پیشرفته با ان کار میکنند به خاطر اینکه مدلها و سری های متفاوتی را دارد هر مدل آن کاملا شبیه دیگری نیست و برای هر platform های آن برنامه ها ورژن های متفاوتی را دارند
در هر صورت با وجود پیشرفت بسیار سیمبین و پشتیبانی کمپانی های بزرگی مانند نوکیا از ویندوز مبایل از لحاظ محبوبیت زیاد جلو نیفتاده اما چون در پاکت پی سی از microsoft windows mobile استفاده شده به هر حال پارتی بازی کرده و user friendly تر از سیمبین است و به خاطر پشتیبانی مایکروسافت از آن در بیشتر محصولاتی که برای کامپیوتر میباشد ورژن ویندوز مبایل را هم منتشر کردند در سری های جدید نوتبوک ها (UX) از ویندوز XP استفاده شده و در عین حال تلفن نیز هست
در مورد نرم افزار باید بگویم که تعداد نرم افزار های کاربردی هر دو تقریبا" به یک تعداد است اما در WM5 و به لطف .net برنامه نویسی برای ویندوز مبایل بسیار آسان تر شده است و بسیاری از محدودیت ها برداشته شده است توجه کنید که بیشتر برنامه های که برای سیمبین هست تحت جاوا به علت راحتی برنامه نویسی تحت آن ارایه شده در صورتی که در ویندوز مبایل اینگونه نیست( برنامه های جاوا نیز در پاکت پی سی اکثرا کار میکنند بجز اون دسته که مخصوص سیمبین میباشند) و برنامه ها مستقل هستند. کاربران بسته به نیاز خود میتوانند تلفن همراه خود را انتخاب کنند

soheyl-2006
15 June 2006, 01:29 AM
دوست گرامی با سپاس فراوان از اطلاعاتی که دادید
بهتر است که قبول بفرمایید که پاکت پی سی نیز کاربرد خودش را دارد و کمی حرفه ای تر نصبت به سیمبین میباشد و در ظمن کار با آن همانند ویندوز کامپیوتر راحت و آسان است در صورتی که سیمبین اینگونه نیست و با وجودی که کاربران از مبتدی تا پیشرفته با ان کار میکنند به خاطر اینکه مدلها و سری های متفاوتی را دارد هر مدل آن کاملا شبیه دیگری نیست و برای هر platform های آن برنامه ها ورژن های متفاوتی را دارند
در هر صورت با وجود پیشرفت بسیار سیمبین و پشتیبانی کمپانی های بزرگی مانند نوکیا از ویندوز مبایل از لحاظ محبوبیت زیاد جلو نیفتاده اما چون در پاکت پی سی از microsoft windows mobile استفاده شده به هر حال پارتی بازی کرده و user friendly تر از سیمبین است و به خاطر پشتیبانی مایکروسافت از آن در بیشتر محصولاتی که برای کامپیوتر میباشد ورژن ویندوز مبایل را هم منتشر کردند در سری های جدید نوتبوک ها (UX) از ویندوز XP استفاده شده و در عین حال تلفن نیز هست
در مورد نرم افزار باید بگویم که تعداد نرم افزار های کاربردی هر دو تقریبا" به یک تعداد است اما در WM5 و به لطف .net برنامه نویسی برای ویندوز مبایل بسیار آسان تر شده است و بسیاری از محدودیت ها برداشته شده است توجه کنید که بیشتر برنامه های که برای سیمبین هست تحت جاوا به علت راحتی برنامه نویسی تحت آن ارایه شده در صورتی که در ویندوز مبایل اینگونه نیست( برنامه های جاوا نیز در پاکت پی سی اکثرا کار میکنند بجز اون دسته که مخصوص سیمبین میباشند) و برنامه ها مستقل هستند. کاربران بسته به نیاز خود میتوانند تلفن همراه خود را انتخاب کنند
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
عزیز جان من که نگفتم پاکت پی سی ضعف داره یا از سیمبیان عقبه -منم معتقدم هرکی بسته به نیازش خرید میکنه و این دلیل برتری هیچکدوم به دیگری نیست.هر کدومشون مزایا و معایب خاص خوشو داره.ولی معتقدم پاکت پی سی برای کسانی خوبه که مدام با اینترنت سروکار دارن و بیشتر دنبال یه صندوقچه اطلاعات میگردن میشه گفت این دستگاه ها بیشتر برای این موضوع بعدها بهشون
gsm
اضافه شده ولی این موضوع در مورد سیمبیان به گونه دیگه ای هست مثل نوکیا سری ایی
.ضمنا" میشه بگین پاکت پی سی های موجود تا چه حجم رمی رو بدون هنگ و مشکل ساپورت میکنند؟

lover
15 June 2006, 02:29 AM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
عزیز جان من که نگفتم پاکت پی سی ضعف داره یا از سیمبیان عقبه -منم معتقدم هرکی بسته به نیازش خرید میکنه و این دلیل برتری هیچکدوم به دیگری نیست.هر کدومشون مزایا و معایب خاص خوشو داره.ولی معتقدم پاکت پی سی برای کسانی خوبه که مدام با اینترنت سروکار دارن و بیشتر دنبال یه صندوقچه اطلاعات میگردن میشه گفت این دستگاه ها بیشتر برای این موضوع بعدها بهشون
gsm
اضافه شده ولی این موضوع در مورد سیمبیان به گونه دیگه ای هست مثل نوکیا سری ایی
.ضمنا" میشه بگین پاکت پی سی های موجود تا چه حجم رمی رو بدون هنگ و مشکل ساپورت میکنند؟
با سپاس از شما من در پاکت پی سی خودم تا رم 4 گیگابایت که در SD بود تست کردم و بدون مشگل بود باید عرض کنم که پاکت پی سی ها از نظر ساپورت رم و امکانات گوناگون بسیار مناسبند در مدلی بنام Mio PT200 هاردی به حجم 20 گیگابایت قرار داده اند البته tuner ماهواره را هم دارد:icon_wink همچنین در نسل UX یا به اصطلاح یو ام پی سی از هارد دیسک 30GB فلش استفاده شده است در مورد گفته شما مبنی بر مزیت پاکت پی سی در وصل شدن به آن به اینترنت و کاربردی بودن آن باید بگویم که درست میفرمایید اما لزومی برا GSM بودن آن نیست همانطور که GSM , TV TUNER یک قابلیت است که به آن اضافه شده است و باید بگویم که مدلهای جدیدی از پاکت پی سی ها از GPS فقط استفاده میکنند و GSM , GPRS ندارند البته به تمام پاکت پی سی ها GPS بصورت SD یا بلوتوت وصل میشود منظورم اینه که امکانات مختلفی را هر مدلی دارد و مخصوصا به قابلیت بسیار خوب پاکت پی سی ها مبنی بر ساپورت نرم افزار های مانند Microsoft Word , Excel , Powerpoint باید اشاره داشت که در آن بخوبی پشتیبانی شده و به راحتی قابل استفاده است و همچنین نرم افزارهای خاصی که احتیاج به پردازش قوی دارند مانند نسخه های مهندسی auto cad و نرم افزار های نقشه کشی و .... که در پاکت پی سی براحتی ارایه میشوند ولی در سیمبین اینچنین نیست. به نظر من درست نیست که ویندوز مبایل و سیمین از لحاظ دوربین و کیفیت صدا و تعداد نرم افزار ها مقایسه شوند اینها جزوی از قابلیت هایی هستند که به هر کدام قابل اضافه شدن است و به این نکته باید اشاره کرد که پاکت پی سی در واقع همان کامپیوتر جیبی میباشد و امروزه کدام فرد فعالی میتواند بدون کامپیوتر زندگی کند همچنین اینترنت .

نيوان
15 June 2006, 03:56 AM
پافشاري سيمبن واقعا من رو به حيرت درآوردي!!!:icon_roll
دوست عزير پاكت پي‌سي مثل كامپيوتر شما از تمام سخت افزارها حمايت مي‌كنه، مثل پرينتر و اسكنر و .... و حتي امكاناتي رو به شما ميده كه كامپيوتر شما هم در حالت پيش‌فرض نميده، مثل تلويزيون و رسيور ماهواره.... از نظر نرم افزار هم حد اقل 2 برابر سيمبن ها كامل تره به اين تاپيك توجه كنيد
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=7652
،،، چراخيلي از دوستان ميان و ميگن پاكت پي‌سي فقط به درد اوناي ميخوره كه دنبال اينترنت و اطلاعات هستند؟؟؟؟:icon_twis اين فقط جزئي از دنياي پاكت پي‌سي ها هست :icon_lol: ولي تجربه كنيد و بعد اين تاپيك رو دعا كنيد. اصــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلاً قابل قياس نيستند....
موفق باشيد

soheyl-2006
15 June 2006, 08:25 AM
پافشاري سيمبن واقعا من رو به حيرت درآوردي!!!:icon_roll
دوست عزير پاكت پي‌سي مثل كامپيوتر شما از تمام سخت افزارها حمايت مي‌كنه، مثل پرينتر و اسكنر و .... و حتي امكاناتي رو به شما ميده كه كامپيوتر شما هم در حالت پيش‌فرض نميده، مثل تلويزيون و رسيور ماهواره.... از نظر نرم افزار هم حد اقل 2 برابر سيمبن ها كامل تره به اين تاپيك توجه كنيد
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=7652
،،، چراخيلي از دوستان ميان و ميگن پاكت پي‌سي فقط به درد اوناي ميخوره كه دنبال اينترنت و اطلاعات هستند؟؟؟؟:icon_twis اين فقط جزئي از دنياي پاكت پي‌سي ها هست :icon_lol: ولي تجربه كنيد و بعد اين تاپيك رو دعا كنيد. اصــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلاً قابل قياس نيستند....
موفق باشيد
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز فکر کنم شما مطلبمو کامل نخوندیش من هم گفتم که این دو برای دو نیاز مختلفه و کاربریشون با هم فرق داره
ولی این دلیل بر برتری یکی بر دیگری نیست
اگه شما لیستی از نرم افزارا رو به من نشون دادی که فقط یه صفحه میشده میشه یه لیست نرم افزار 10-20 صفحه ای سیمبیان هم به شما نشون داد!! ولی چه فایده داره این کار منظور من نوع کاربریه. ضمنا"در جواب اون دوستمونم که میگه تو پاکت پی سی میشه نرم افزار اتوکد نصب کرد هم باید بگم که عزیزم با یه صفحه کوچیک چه لزومی داره اصلا" یه مهندس که که نمیاد تو خیابون یا پارک و.... بشینه نقشه بکشه !! اون بیشتر بدرد خوندن و نهایتا" ویرایش نقشه میخوره.بازم میگم هرکدوم مقوله ای متفاوت هستن و دلیلی برای ثابت کردن برتریشون نسبت بهم نمیبینم.البته امکانات سخت افزاریش فوق العادست این پاکت پی سی .آیا تو بازار ایران تمام این امکانات موجوده؟

lover
15 June 2006, 12:09 PM
کی گفته یک صفحه میشه برای اطلاع شما تعداد برنامه های که برای پاکت پی سی میباشد (از زمان ویندوز CE ) بیشتر از سیمبین است در ظمن پاکت پی سی کاربردش و استفاده اش مثل کامپیوتر است یکی از کامپیوتر برای تحقیقات فضایی استفاده میکنه و یکی فقط بلده باهاش ورق بازی کنه و موزیک گوش کنه . برای اینکه از نرم افزارهای پاکت پی سی اطلاع پیدا کنی به سایت www.pocketgear.com سری بزنید و میبینید 15 هزار برنامه در آنجا برای خرید و داونلود موجود است
در ظمن مهندسین برای تو پارک نشستن و نقشه کشیدن پاکت پی سی نمیخرند!!!! جدی شما فکر میکنید که کاربرد اتوکد یا نرم افزار های دیگر همین است!!! راستی در رستورانی که در تهران واقع در درکه گارسون ها از پاکت پی سی که به هاب وایرلس دفتر وصل است برای سفارش استفاده میکنند هم سریع تر و هم راحت تر و هم تمیزتر میباشد. این دلیل نمیشه که اون گارسون را با مهندس مقایسه کنید. و این همانند همان کاربرد کامپیوتر است امیدوارم قبول کنید که پاکت پی سی یک کامپیوتر همراه است که قابلیتهای مثل گیرنده ماهواره,GPS , TV Tuner , GSM, GPRS, EDAGEو ... به آن میتوان اضافه کرد

soheyl-2006
15 June 2006, 01:44 PM
کی گفته یک صفحه میشه برای اطلاع شما تعداد برنامه های که برای پاکت پی سی میباشد (از زمان ویندوز CE ) بیشتر از سیمبین است در ظمن پاکت پی سی کاربردش و استفاده اش مثل کامپیوتر است یکی از کامپیوتر برای تحقیقات فضایی استفاده میکنه و یکی فقط بلده باهاش ورق بازی کنه و موزیک گوش کنه . برای اینکه از نرم افزارهای پاکت پی سی اطلاع پیدا کنی به سایت www.pocketgear.com سری بزنید و میبینید 15 هزار برنامه در آنجا برای خرید و داونلود موجود است
در ظمن مهندسین برای تو پارک نشستن و نقشه کشیدن پاکت پی سی نمیخرند!!!! جدی شما فکر میکنید که کاربرد اتوکد یا نرم افزار های دیگر همین است!!! راستی در رستورانی که در تهران واقع در درکه گارسون ها از پاکت پی سی که به هاب وایرلس دفتر وصل است برای سفارش استفاده میکنند هم سریع تر و هم راحت تر و هم تمیزتر میباشد. این دلیل نمیشه که اون گارسون را با مهندس مقایسه کنید. و این همانند همان کاربرد کامپیوتر است امیدوارم قبول کنید که پاکت پی سی یک کامپیوتر همراه است که قابلیتهای مثل گیرنده ماهواره,GPS , TV Tuner , GSM, GPRS, EDAGEو ... به آن میتوان اضافه کرد
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سعی میکنم جوابتونو ندم چون شما اصلا" نگاه به نقل قول نفرمودید و فقط جوابمو خوندید لطف کنید ببینید من جواب چه چیزایی رو دادم . من منکر کاربرد بسیار جالب پاکت پی سی نیستم و بر عکس خیلی هم ازش خوشم میاد ولی از تعصبات الکی خوشم نمیاد.ضمنا" شما برای هر کدوم از چیزایی که باید روش اضافه کنید چقدی باید بپردازی؟!
در مورد مرورگر اینترنتی یه نگاهی به گوشی های سری ان نوکیا بندازید ببینید که مرورگر اوپرا رو بصورت دیفالت روش گداشته.من همون اولم گفتم اصلا دلیلی برا مقایسه این دو مقوله نمیبینم! دو کاربری مجزا و متفاوت.که دلیلی بر برتری هیچکدوم نسبت به دیگری نمیشه.
ضمنا" یه جوری حرف میزنید که انگار کارخونه سازندش مال شماس که بهتون بر میخوره.من قبول دارم این یهنوع کامپیوتر جیبیه و.... ولی اصلا" اسمرت فون چیز دیگه ایه متاسفم که شما ها فقط بازی با اسمارت فونها یا سیمبیانها رو بلدین !!!!و از خیلی از قابلیتهاش نا آگاه و بی اطلاع بد نیست پاکت پی سی رو با سری Eنوکیا مثل E70 ,E60,...مقایسه میکردین . ترجیح میدم این آخرین پاسخم به شما باشه نه اینکه کم بیارم نه چون اصلا" ارزششو ندره سر مقایسه چیزایی که اصلا" بهم ربطی ندارن کل کل کنیم.به هر حال این شرکتهای سازنده هستند که تشخیص میدن چیو برای کیا وچه مواردی بسازند.

lover
15 June 2006, 02:15 PM
اگر ترجیح میدید که بحث نکنید و طاقت ندارید کسی مجبور نکرده شما را که در مقایسه اسمارت فون و پاکت پی سی بحث و جدل کنید و میتوانید شرکت نکنید
من هم نگفتم که سیمبین بده یا کاربرد نداره و برای افزودن قابلیتها اگر بیشتر مدلهای جدید سعی شده از حداکثر قابلیت ها بهره ببرد اگر هم نیاز به افزودن چیزی بود برای خرید آن از رنچ 50 هزار تومان شروع میشه مثلا برای ایمیت جم که وایرلس ندارد میتوانید در صورت احتیاج کارت وایرلس اس دی بگیرید اما سیمبین در چنتا مدل امکان افزودن سخت افزار با این کارآیی ها را دارد؟؟
در ظمن پاکت پی سی صاحبش من نیستم و تعصب هم ندارم خودم از دو گوشی استفاده میکنم یکیش نوکیاست و دیگری JAMin زمانی که 6600و 9300 هم داشتم از اینترنت و تمام برنامه های آن استفاده کردم و همان موقع از پاکت پی سی هایی که اصلا تلفن نبودند نیز بهره میبردم اما از وقتی که GSM را هم ساپورت میکنه فقط همراهم پاکت پی سی میباشد. بهتره که windows mobile smart phones را در عوض windows mobile phone edition با symbian مقایسه کنیم :icon_evil در این صورت سیمبین برتری چشم گیری میگیره ولی نه در برابر windows mobile phones چون از نظر امکاناتی که به داره کم میاره
یکچیزی که در سیمبین خوبه و در عین حال گیج کننده تنوع بیش از حد محصولاتش است که تعدادش و مدلهاش بسیار زیادند
اینجا همه با هم دوستیم و دعوا نداریم شما هم خیلی سخت نگیرید هیچ کدام چه پاکت پی سی و چه سیمبین ارزش عصاب خوردی و ناراحت شدن را ندارند:icon_excl یکی بنز و بی ام وه سوار میشه یکی فراری یکی هم پراید هر کدام از راننده ها دلیلی برای خودشان دارند که سواریشان را انتخاب کردند....
برای اینکه بدانید من از سیمبین خیلی خوشم هم میاد و همانطور که گفتم باید دید که دربرابر نسل جدید یو ام پی سی که در آینده پاکت پی سی را کنار میزند سیمبین چه تکنولوژی ای را میخواهد عرضه کند

نيوان
17 June 2006, 02:39 AM
دوست من، او موقعي كه شما ثبت نام نكرده بوديد، و PPC زياد رو بورس نبود ( 2 - 3 سال پيش) اين تالار مركز مباحث سيمبن بود و تمام يوزر ها در اين باره بحث مي‌كردنند، از اين حرفم ميخواهم اين نتيجه رو بگيريد كه فرضاً كاربري
(استادي) مثل Lover با بيش از 1000 پست كه 500 تاش تشكر گرفته به دليل سودمند بودن مطلب مياد و حرفي ميزنه من اگر اومدم كه كل كل كنم كه هيچ، كارم تمومه، ولي اگه اومدم هم انديشي كنم و آموزش ببينم جداً انصاف نيست كه از صحبت هاي ايشون كمال استفاده رو نبرم و به قول شما تعصب خشك داشته باشم حرف هاي اينجور آدما از هزاران دليل و منطق و مطالعه و تحقيقات اينترني نشات ميگيره نه از تعصب خشك!!!!:icon_surp
ضمناً اكثر اين افراد از گوشي Nokia 1611 و يا صا ايران 620 شروع به كار كردند و تمام مراحل سيمبن رو پشت سر گذاشتند تا رسيدند به PPC تازه هنوز هم دارن از سيمبن استفاده مي‌كنند، پس اين دور از انصافه كه بد قضاوت كنيم...
از دوست خوبم Lover كمال تشكر را دارم...
موفق باشيد:icon_cool

Artemis
3 April 2007, 10:11 AM
خوب ببخشید که من اومدم وسط بحث

من کاملا در مورد اینکه پاکت پی سی ها کاربردی تر هستند موافقم
ولی هستند کسانی که دوست دارن از یک گوشی با قابلیت رایانه استفاده کنند نه از یک رایانه با قابلیت گوشی
منظورم اینه که استفاده از این دو وسیله کاملا بستگی به منظر مصرف کننده داره

mohamad19
3 April 2007, 11:33 AM
با سلام
من هم پاکت پیسی و هم اسمارت فون را تجریه کرده ام
پاکت پیسی کاربرد آن در درجه اول رایانه است و قابلیتی مانند تلفن را هم دارد
ولی اسمارت فون کاربرد آن تلفن است و مخصوص تلفن است و پاکت پیسی یه دلیل سیستم عامل ویندوز خیلی کند است و خیلی گیر میکند و در مورد تلفن خیلی ضعیف است

mohammad51
3 April 2007, 12:53 PM
با سلام
من هم پاکت پیسی و هم اسمارت فون را تجریه کرده ام
پاکت پیسی کاربرد آن در درجه اول رایانه است و قابلیتی مانند تلفن را هم دارد
ولی اسمارت فون کاربرد آن تلفن است و مخصوص تلفن است و پاکت پیسی یه دلیل سیستم عامل ویندوز خیلی کند است و خیلی گیر میکند و در مورد تلفن خیلی ضعیف است

من با این صحبت شما هم موافق نیستم چون درمورد تلفون هم هیچی کم نداره و هرچیزی هم که بخواهید میتونید با نصب نرم افزار مشکلاتتون رو حل کنید:icon_cool

یاحق

am!n
3 April 2007, 05:57 PM
پاكت پي سي ها مشكل خاصي ندارن-كندي پاكت پي سي به كاربرش بستگي داره-مسلما اگر شما خيلي بازي و برنامه نصب كرده باشيد و برنامه ها را stop نكرده باشيد دستگاه سرعتش مياد پايين و گرنه از نظر سرعت مي تونه بالاتر تسمارت فون ها هم قرار بگيره-از نظر آنتن دهي هم كه حرف ندارن-مخصوصا جمين.
با تشكر

nojex
3 April 2007, 06:08 PM
ppc یه pda یا به قولی یک دستیار شخصی هست که هدف اصلی طراحیش یک organizer هستش که قابلیت های یک کامپیوتر رو برای شخص ایجاد کنه که به مرور ایام gsm هم بهش اضافه شده
اما smart phone یک سیستم رقابتی مایکروسافت در مقابل symbianهست که برای موبایل ها طراحی شده و کارش راهبری یک گوشی . الان خیلی از برنامه های حرفه ای شبکه ها یا بسیاری از برنامه های کاربردی برای ppc وجود دارن اما گستردگی برنامه های smart phone خیلی کمتره .

m_d_1980
3 April 2007, 10:07 PM
ppc هاي جديد از نظر آنتن دهي موبايل كاملا مشابه گوشي هاي معمولي هستند. از نظر سرعت هم بنده در يكسال و نيم گذشته با اينكه مكررا برنامه هاي مختلف رو رو گوشيم ميريختم (هميشه بالاي 900 مگ برنامه) هيچوقت به مشكل خاصي برنخوردم. اما طبيعتا هر دستگاهي هرچقدر هم مزيت داشته باشه اشكالاتي هم داره. اگه بخوام اشكالات ppc رو بگم ميتونم به اينها اشاره كنم:

1. قيمت گران

2. معمولا بزرگتر از گوشيهاي عادي هستند

3.صفحه شماره گير تلفن مانند ندارند (بجز بعضي انواع جديد). هرچند كه بنده كيبورد مجازي اونها رو براي sms فرستادن به شماره گير گوشيهاي عادي ترجيح ميدم

4. براي كاربران آماتور كار كردن با اونها مشكله. چون اين گوشيها به اين منظور ساخته شده اند كه روي آنها نرم افزارهاي جانبي نصب بشه. پس اگه كسي كار با كامپيوتر رو بلد نباشه به مشكل برميخوره

5. هرچند اين دستگاهها قراره يك كامپيوتر جيبي باشند ولي هنوز نتونستند جاي لپ تاپ رو بگيرند

6. متاسفانه شركت هاي سازنده چندان روي دوربين اين گوشي ها سرمايه گذاري نكردند

بنابراين توصيه بنده اينه كه اگه كسي ميخواد از قابليت هاي كامپيوتري اين دستگاهها استفاده كنه ارزش اين هزينه بالا رو داره. مثلا براي بنده وجود نرم افزارهاي پزشكي باعت شده كه ديگه نتونم سراغ اسمارت فونها برم و هرگز حاضر نيستم ppcم رو با هيچ نوع گوشي ديگري عوض كنم. ولي اگر رشته فني خونده بودم و تصميم داشتم وارد بازار كار بشم و دانشگاه رو ول كنم شايد بيخيال ppc ميشدم و ميرفتم سراغ اسمارت فونها. البته در خارج كه اينترنت بيسيم وجود داره ppc ها يك گزينه مناسب براي استفاده از اينترنت است ولي در ايران هنوز چنين كاربردي عمومي نشده...

SMN
4 April 2007, 12:54 AM
من جمین رو برای یک مدت تحمل کردم یه حالتهایی بود این گوشی شاید مال من ایراد داشت ولی 2-3 نفر دیگه رو هم دیدم مشکل من رو داشتن من با تمام مشکلاتش که :
1. مصرف بیرویه باطری در بازی های سنگین
2. نداشتن حتی یک صدای زنگ قابل قبول
3. نداشتن سرعت کافی در انتقال داده ها
4. نداشتن انتقال اطلاعات بلوتوث به مموری کارت
5. ساپورت نکردن پیکچر مسیج
6. نداشتن دوربین قابل قبول
7. هنگ کردن پی در پی...
تمام اینها رو من باهاش کنار اومدم ولی یه چیز رو نتونستم قبول کنم ! آنتن دهی فوق العاده ضعیف!! این یک قلم واقعا ضعیفه شاید یک دهم N73 هم آنتن نده!این یکی اعصاب آدم رو میریزه بهم

چشم عسلي
4 April 2007, 12:56 AM
فقط حیف که منشی نداره من فقط چند مدل از ppc را شنیدم منشی داره که اونام منشیشون جالب نیستند من منشی خیلی مورد نیازمه واسه همین مجبور شدن خط 0913 را در 6600 استفاده کنم و خط ایرانسل را در jamin

Artemis
4 April 2007, 12:56 AM
چرا قابلیتهایی را مد نظر قرار میدید که روی اسمارت فونهای جدید هم هست مثل اینترنت وایرلس؟

am!n
4 April 2007, 09:47 AM
. قيمت گران
از نظر قيمت هم اون چنان بالا نيستن.الان ما اسمارت فون هم زياد داريم كه 500 تا 800 تومان قيمت دارن.

هرچند اين دستگاهها قراره يك كامپيوتر جيبي باشند ولي هنوز نتونستند جاي لپ تاپ رو بگيرند
شركت htc داره به لپ تاپ شدن نزديك ميشه اما پاكت پي سي ها قرار نيست جاي لپ تاپ ها را بگيرين و ميشه گفت umpc ها به لپ تاپ ها نزديك ترن و در حال رقابت هستن.

متاسفانه شركت هاي سازنده چندان روي دوربين اين گوشي ها سرمايه گذاري نكردند
از لحاظ دوربين هم كه تو پاكت پي سي ها 4 مگا پيكسلس با فلاش هم داريم.خود شركت htc در محصول جديدش 3 مگا پيكسلي در آينده مي خواد توليد كنه.
--------------------------------------------------------------------------------------

مصرف بیرویه باطری در بازی های سنگین
خوب اگر بخواد يه بازي با كيفيت و صداي خوب و جذاب را به نمايش بگذاره قاعدتا به باتري زيادي احتياج داره-من تو اين 5 سال فقط 2 تا بازي بود كه ديدم زياد باتري مصرف ميكنه و ديگري هم كه مصرف زياد باتري را نشان مي داد در وايرلس هنگام سرچ كردن بود.

نداشتن حتی یک صدای زنگ قابل قبول
اين مورد كه با خود كاربر حل ميشه و مشكل حادي نيست.

نداشتن سرعت کافی در انتقال داده ها
اين مورد به سرعت كامپيوتر هم بستگي داره و همچنين شما با نصب برنامه مي تونيد سرعت انتقال داده را خيلي زياد كنيد.

نداشتن انتقال اطلاعات بلوتوث به مموری کارت
اين مورد هم كه با نرم افزار حل شده.و به راحتي مي تونيد اطلاعات را به هر جا كه مي خوايد انتقال بديد.

ساپورت نکردن پیکچر مسیج
در ويندوز موبايل جديد شنيده شده كه اين مشكل حل شده.

هنگ کردن پی در پی...
اينم به خود كاربر بستگي داره كه چقدر برنامه و بازي نصب كنه و پس از اتمام كار با برنامه ها آنها را stop كنه يا نه.

آنتن دهی فوق العاده ضعیف!
به نظر من جمين يكي از بهترين پاكت پي سي ها از نظر آنتن دهيه كه مي تونيد نظر دوستان را هم در اين باره بپرسيد.

چرا قابلیتهایی را مد نظر قرار میدید که روی اسمارت فونهای جدید هم هست مثل اینترنت وایرلس؟
در حال حاضر سيستم وايرلش مانند بلوتوس پر استفاده شده كه بر روي اكثر موبايل هاي جديد نصب و يه چيزيه عادي شده...
نتيجه:پاكت پي سي ها آنچنان مشكل هاي حادي ندارن و همگي با نصب نرم افزار و استفاده ي صحيح كاربر حل ميشه و امكانات نرم افزاريه بالا و شبيه كامپيوتر كاربران زيادي را به خودش جذب ميكنه.

SMN
4 April 2007, 12:41 PM
روی بازی های فول اسکرین مثل اسنیلز یا ورمز یا... مصرف باتری واقعا بالاس 1 ساعت بازی میکنی باتری نصف هم کمتر میشه!
منظورم این نبود که رینگ تون هاش به درد نمیخوره صدای خود گوشی خیلی ضعیفه آرزو به دل میمونی صداش رو توی فضای آزاد بشنوی (صدای ویبرش از صدای زنگش بیشتره)
منظورم انتقال داده از مموری کارت به فون مموری یا برعکس بود ....
برنامه هایی که برای بلوتوث ساخته میشه یه نمه مشکل داره و با سیستم عامل راحت نیست
برنامه اگه زیاد روش نصب باشه همه هم بسته شده باشه باز مشکل داره (آدم PPC میگیره روش برنامه نصب کنه نمیگیره که برنامه کم روش نصب کنه)
آنتنش توی فضای باز خوبه ولی وقتی میری یه جا که سقف هم هست آنتن میاد زیر نصف و میگه در دسترس نمیباشد
این مشکلات من با این مدل گوشیهاست که شاید حالا حالا ها دیگه دنبالش نرم

lover
4 April 2007, 01:59 PM
آنتنش توی فضای باز خوبه ولی وقتی میری یه جا که سقف هم هست آنتن میاد زیر نصف و میگه در دسترس نمیباشد
من انواع مدل های پاکت پی سی را دیدم حتی بعضی هاش از 1100 نوکیا هم بهتر آنتن میده . شما ایرادتان از خط مخابراتی هستش نه آنتن دهی.

برنامه هایی که برای بلوتوث ساخته میشه یه نمه مشکل داره و با سیستم عامل راحت نیست چه برنامه ای مشکل داشته؟؟

برنامه اگه زیاد روش نصب باشه همه هم بسته شده باشه باز مشکل داره (آدم PPC میگیره روش برنامه نصب کنه نمیگیره که برنامه کم روش نصب کنه)
من رو پاکت پی سی خودم که جمین هست یک مموری 4 گیگابایتی دارم که 3 گیگ آن را برنامه نصب کردم و مشکل خواصی نداشتم نمیدونم شما چرا مشکل دارید ! اصلا ویندوز مبایل به خاطر قویتر بودن در تنوع برنامه و برنامه های کاربردی از سیمبین سر تره .
از نظر کیفیت صدا و تصویر و دیگر قابلیت ها فکر میکنم سری جدید پاکت پی سی ها حتی یکی از قابلیت هاش درگوشی های سیمبین پیدا نشه.

mohammad51
4 April 2007, 02:44 PM
روی بازی های فول اسکرین مثل اسنیلز یا ورمز یا... مصرف باتری واقعا بالاس 1 ساعت بازی میکنی باتری نصف هم کمتر میشه!
منظورم این نبود که رینگ تون هاش به درد نمیخوره صدای خود گوشی خیلی ضعیفه آرزو به دل میمونی صداش رو توی فضای آزاد بشنوی (صدای ویبرش از صدای زنگش بیشتره)
منظورم انتقال داده از مموری کارت به فون مموری یا برعکس بود ....
برنامه هایی که برای بلوتوث ساخته میشه یه نمه مشکل داره و با سیستم عامل راحت نیست
این مشکلات من با این مدل گوشیهاست که شاید حالا حالا ها دیگه دنبالش نرم

1-شما هم اگر صفحه نمايشتون گوشيتون به اندازه پاكت پي سي باشه خوب مصرف باطريش بالا ميره
2-صداي گوشيش كه مدلهاي ديگه پاكت پي سي از جمين خيلي بهتره ولي وضح صداش كه حرف نداره
3-من كه هيچ مشكلي با برنامه هاي بلوتوث ندارم
4-من كه هيچ مشكلي با ريختن برنامه روي گوشي نداشتم من يك رم 2 گيگ دارم رو گوشيم و پر برنامه است و هيچ مشكلي هم ندارم
5- با اين نظرتون كه به هيچ وجهي موافق نيستم چون من تو جاهاي مختلف و با گوشيهاي مختلف انتن دهيشو مقايسه كردم كه از همشون سر تر بود
در مورد هنگ كردن هم بگم كه مشكل گوشي شما بوده من وچند تا از دوستان كه جمين داشتيم هيچ مشكلي نداشتيم :icon_cool

ياحق

Tommy Angelo
5 April 2007, 01:09 AM
به نظر من هم PPC و هم SMARTPHONE یکسری ویژگی دارن که میتونن کابرانی رو به خودشون جذب کنن این دو تقریبا در یک سطحند البته PPC یه خورده ای برتری داره و به نظر من خریدار با توجه به کارایی که از گوشی انتظار داره گوشی مورد علاقشو میخره .

منوچهري
22 August 2007, 10:24 AM
به نظر من آينده سمبين درخشانتره .... هنوز يه پاكت پي سي ارائه نشده كه صفحه 16 ميليون رنگي رو ساپورت كنه !!!!!

lover
22 August 2007, 10:41 AM
فکر میکنم شما باید یک جستجو بکنید پاکت پی سی هایی که تلوزیون دارند true color هستندهمچنین نسل بعدی پاکت پی سی ها کارت VGA هم خواهد داشت همین الانش هم HTC Shift که به بازار آمده کارت گرافیک داره چیزی که سیمبیان هزار سال دیگه بهش نمیرسه

saeed_vb
9 December 2008, 10:41 PM
سلام به همگی دوستان فکر کنم از زمان افتتاح این تایپیک تا الان حدود 3 سال میگذره و من میخوام به یک نتیجه گیری برسیم نتیجه گیری بر اساس آمار جهانی فروش گوشی ورشد فروش گوشی های هوشمند.

http://www.narenji.ir/images/stories/authorz/aliasghar/drop/1/smartphones_market-w500.jpg

فکر کنم سقوط درصد فروش سیمبین به خوبی مشخص باشه و نیازی به توضیح اضافه نداشته باشه.
اینم لینک خبر:
http://www.narenji.ir/content/view/1045/1/
لینک منبع:
http://money.cnn.com/news/newsfeeds/articles/djf500/200812040446DOWJONESDJONLINE000411_FORTUNE5.htm
آینده بی شک از آن گوشی های هوشمند خواهد بود.:icon_cool

sangesaboo
16 April 2009, 03:48 PM
با سلام خدمت اساتید
امروز 8 صفحه این تاپیک رو خوندم
الان یه ماههppcخریدم وقبلشم این مطلبو نخونده بودم..ولی بدون غرض این مطالبی رو که عرض میکنم ..گرچه اکثرشو دوستان اشاره کردن
اول ببین ازگوشیتون چی میخواید؟!!
1-دوربین
2-برنامه
3-آنتن دهی
4-کاربری آسان
5-خوش دست بودن
6-قیافه
7-قیمت
8-باطری
9-کیفیت تصویر
10-تلویزیون و ماهواره و...
11-برنامه های کامپیوتر
اینا عمده ویژه هایی بودن که میشه گفت,شاید یکی بگه قابل فروش و تعمیر بودن و.....غیره-بماند
-درمورددوربین که الان c-905با10مگا حرف اول وc-902با5مگا(270000تومن)کارشماروراه میندازه...سیمبین هم نیست
-برنامه هم کهبه نوع اون کار داره...بازی و سرگرمی...سیمبین بهتره و سایر موارد رو هم که دوستان گفتن,من خودم اکسل رو رویk750داشتم ولی اکسلppcکجا و اون کجا...قطعا چونppcاسم pcرویدک میکشه چند سروگردن بالاتره ونباید منکرش شد
-آنتن دهی همه این گوشیا تاحالا که امتحان کردم خوب بوده..حالا یه کم بالا وپایین زیادتوفیری نداره
-کاربری آسان هم که3310نوکیا یا همون گوشکوب سابق حرف اولو میزنه وppcرو حرفه ایها باید استفاده کنند ومادرمن حاضر نیستiphone 3gرو مفتی هم استفاده کنه
-بند 5 و6 هم سلیقه ای هست وحرفی نزنم بهتره
-درمورد قیمت شما ببینید من یه htc touch viva رو با مموری 4گیگ خریدم 310تومن که یه گوشی امروزی و کامله..پس ppc دیگه گرون نیست
-امروزه با این باطری شارژر های مسافرتی که یه باطری قلمی خرجشون هست مشکل حل شده
-کیفیت تصویر و دیسپلی سامسونگ و ال جی حرف اول رو میزنه ولی امان ازآنتن دهی(65000000رنگی ها هم که جای خودشونو دارن
-تلویزون و ماهواره هم گوشی 100تومنی چینی غوغا میکنه و این گوشیها یا خوب از آب درمیاد یابد وبا پول یه سیمبین یا یهppc خوب میتونی 4-5تابخری
حالا هرکی میخواد ppc رو با اسمارت مقایسه کنه و بگه کدوم بهتره به هر بند یه امتیاز بده و .....
کسی هم که هنوز نمیتونه یه ویندوز رو کامپیوتر desktop نصب کنه بهتره دور ppc روخط بکشه
ببخشید سرتونو درد آوردم