PDA

View Full Version : بيماریها و درمان ماهيان آکواريومی Ailments and Remedies

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

pouyan
31 August 2006, 02:42 PM
سلام دوستان
هر کاری کردم نتونستم عکس خوب بندازم این عکس و اگه نگاه کنید می بینید که یکم فکش کج شده البته تو عکس زیاد مشخص نیست من فکر می کنم اون موقع که از اکواریوم پریده بیرون اینجوری شده چون ارتفاع اکواریوم تا زمین زیاده حدود 1.5 متر در ضمن بعضی قسمت های باله های روی کمر این ماهی لکه های سفید مشاهده می شود که احتمال حمله قارچ را دارد ولی در مورد مصرف چه دارویی و چگونگی استفاده از ان اطلاعاتی ندارم لطفا مرا راهنمایی کنید الان این ماهی نسبت به قبل کمی بهتر شده
http://mehdialoneboy.persiangig.com/image/DSCF0261.jpg

دوست خوبم عکس ماهیت تو صفحه من نمیدونم چرا فقط تا باله بالایی ماهیت بالا میاد به هر حال اگر عکست رو با 1 لینک دیگه قرار بدی ((بجز persiangig.com))حتما کمکت میکنم:icon_cool

mehdialoneboy
31 August 2006, 04:00 PM
این به خاطر اینکه سرعت اینترنت شما کمه به همین خاطر تا نصف میاد شما میتونی با دانلود منیجر یا با راست کلیک کردن و کلیک بر روی سیو ترک از در کامپیوتر خود ذخیره کنید و بعد که دانلود شد عکسو نگاه کنید

pouyan
31 August 2006, 05:15 PM
این به خاطر اینکه سرعت اینترنت شما کمه به همین خاطر تا نصف میاد شما میتونی با دانلود منیجر یا با راست کلیک کردن و کلیک بر روی سیو ترک از در کامپیوتر خود ذخیره کنید و بعد که دانلود شد عکسو نگاه کنید

والا سرعت اینترنت من کم نیست از این دانلود بازیام بلدم اینم عکسی که گرفتم *********

شاید باید History , cookiam رو پاک کنم ولی سختم میاد:icon_roll عکس رو email کن pouyanil@yahoo.com

poya100
1 September 2006, 10:09 AM
با سلام
دوستان متاسفانه يه دونه از مولي هاي مولدم يه دفعه شكمش به شدت باد كرده فكر كنم شكمش اب اورده راهي براي نجاتش هست؟؟؟تا حالا با اين مورد برخورد نكردم . :icon_cry: . به پرمنگنات پتاسيم هم دسترسي ندارم.:icon_ques
اب اومدگي شكم از چي ميشه ؟؟؟و اينكه ايا قابل سرايت به بقيه ماهيها هست يا نه ؟؟:icon_ques
اگه هست براي جلوگيري از سرايتش چيكار كنم غير از جدا كردن ماهي مريض!:icon_cry:
ممنون از راهنمايتون.

sina69
1 September 2006, 12:16 PM

دوست عزیز این مشکل رو من هم دارم یعنی همونطور که پویان عزیز گفتند عکس فقط تا باله بالایی است.
و مشکل از سرعت اینترنت نیست و این کاری که گفتید هم نمیشه کرد چون بازم همین قدر دانلود میشه.
بهتره حجم و رزولیشن عکستون رو کم کنید و ترجیحا یه جای دیگه آپلود کنید تا واضح بشه دید.

Romans
2 September 2006, 01:59 PM
با سلام
دوستان متاسفانه يه دونه از مولي هاي مولدم يه دفعه شكمش به شدت باد كرده فكر كنم شكمش اب اورده راهي براي نجاتش هست؟؟؟تا حالا با اين مورد برخورد نكردم . :icon_cry: . به پرمنگنات پتاسيم هم دسترسي ندارم.:icon_ques
اب اومدگي شكم از چي ميشه ؟؟؟و اينكه ايا قابل سرايت به بقيه ماهيها هست يا نه ؟؟:icon_ques
اگه هست براي جلوگيري از سرايتش چيكار كنم غير از جدا كردن ماهي مريض!:icon_cry:
ممنون از راهنمايتون.

سلام
دوست عزیز این ماهی شما چند بار تا حالا زایمان داشته ؟ این مورد ارتباط زیادی با سن و تعداد باروریهای ماهی دارد و دلیل اصلی ان هم ضعیف شدن ماهی مادر بعداز باروریهای پی در پی و جبران نشدن انرژی و توان از دست رفته ان میباشد.توجه داشته باشید ماهی مولد را همیشه و به صورت مداوم کنار نرها قرار ندهید بلکه هر بار بعداز زایمان انرا به صورت جداگانه و به مدت 10 تا 15 روز به خوبی تغذیه و تقویت کنید تا برای باروری دوباره اماده شود.معمولن این مورد درمان خاصی ندارد و اول شکم ماهی برامده میشود و بعد فلسهای روی بدن ماهی بلند میشوند و به رنگ سفید درمیایند و ماهی به خاطر تجمع اب در زیر پوست و کوچک شدن کیسه هوایی دچار عدم تعادل میشود و روی سطح اب میماند و در نهایت میمیرد.البته این بیماری مسری نیست و خطری دیگر ماهیهای شما را تهدید نمیکند ولی به خاطر اطمینان بیشتر بهتره انرا از دیگر ماهیها جدا کنید.موفق باشید.

maryamakbari1
2 September 2006, 05:53 PM
با سلام خدمت شما مذت يك ماه يا بيشتر است كه يكي از ديسكس هاس من شكم باد كرده دارد البته من از خير ان گذشتم و چون هيچ نشان ظاهري نداشت چون نه رنگ ان تغيير كرده بود نه گوشه گير شده بود نه بي اشتها نه ناهنجاري رفتاري و فيزيكي در اين مدت چند نوع درمان را روي ان امتحان كردم البته با رعايت زمان بندي تترا سايكلين/ مترونينذازول/ كلرامفنيكل/فلوكونازول / حمام نمك / حتي مسهل هم به ان دادم ولي ورم شكم ان كم نشد و كما في السابق به زندگي ادامه ميدهد البته من معتقد بودم يا بايد درمان بشه يا اين كه بميره ولي هيچ گونه ناهنجاري ندارد حال از حضور اساتيد محترم تقاضا دارم مرا در حل اين معضل ياري دهند البته ممكن است به گابروكول اشاره كنيد به عنوان دارو با عرض پوزش قيمت ان 70 $ ميباشد تازه ان را هم بايد سفارش داد با تشكر فراوان.

B@B@K
3 September 2006, 01:10 AM
سلام آيا ماهي شماخوب غذا ميخورد؟وسن ماهي حدودا چقدر ميباشد؟

maryamakbari1
3 September 2006, 08:21 AM
سلام آيا ماهي شماخوب غذا ميخورد؟وسن ماهي حدودا چقدر ميباشد؟

با سلام به شما بله مشكل تغذيه هم ندارد حدود 8يا9ماهه هست.

B@B@K
3 September 2006, 01:32 PM
سلام با توجه به انواع درمانهايي كه شما انجام داديدمن به ذهنم مسئله ماده بودن و داراي تخم در شكم مطرح شده بود ولي به نظرم نمياد ماهي شما با 8-9 ماه سن بالغ باشد مسئله بعدي اتساع معده مطرح ميشود چون بعضي ديسكسها موقع خوردن غذا با ولع عمل كرده وحجم معده شان زياد ميشود ولي با توجه به توضيحات شما كه ماهي مشكل آنچناني نداره اظهار نظر را سخت ميكنه ببينيد مسئله گابروكول را فراموش كنيد من بعيد ميدانم كسي در ايران از اين دارو استفاده كرده باشه چون فقط نامش در كتابها ديده شده بايد باز هم ماهيتان را بيشتر بررسي كنيد

mehdialoneboy
3 September 2006, 01:39 PM
ببخشید دوستان من اون عکسی که گرفتم رو از سیستمم پاک کردم هر چی هم عکس می گیرم به خوبی دیده نمیشه
بی خیال عکس شدم فقط یه چیزی من داروی ضد قارچ گرفتم و 45 قطره در اکواریوم ریختم برای 45 لیتر اما اب اکواریوم خیلی ابی تیره شده به نظر شما مشکلی نداره بعدشم روی جعبه اش نوشته تا یک هفته این کار رو تکرار کنیم به نظر شما لازمه 1 هفته

pouyan
3 September 2006, 02:06 PM
ببخشید دوستان من اون عکسی که گرفتم رو از سیستمم پاک کردم هر چی هم عکس می گیرم به خوبی دیده نمیشه
بی خیال عکس شدم فقط یه چیزی من داروی ضد قارچ گرفتم و 45 قطره در اکواریوم ریختم برای 45 لیتر اما اب اکواریوم خیلی ابی تیره شده به نظر شما مشکلی نداره بعدشم روی جعبه اش نوشته تا یک هفته این کار رو تکرار کنیم به نظر شما لازمه 1 هفته

اگر خواستی از این دارو که به احتمال زیاد متیلن بلو هست بریزی برای بیماری های قارچی جواب میده و طیف بیماری های دیگرو نمیتونه خوب کنه پس سعی کن اول بیماری اسکارت رو تشخیص بدی بعد داروی مورد نظر رو استفاده کن

من پيشنهاد میکنم 1 دوره حمام شامل 10 قطره از متیلن بلو با آبی حاوی آنتیوبیتیک 500 میلی گرم حل شده با 7 قطره داروی اکریفلاوین برای 4 لیتر(( آب آکواریوم اصلیت با اکسیژن دهی خوب در تانک یا ظرفی جدا)) به مدت 8 دقیقه در هر روز 2 بار و به مدت 3 روز استفاده نمایی بعد از این دوره به اسکارت غذاهایی با پروتئین بالا میدی ((نتیجه کارتم بعد از این دوره درمان گزارش کن)):icon_cool

mehdies
3 September 2006, 10:57 PM
سلام دوستان

من شش ماه پیش دوتا فلاور کوچولو گرفتم . بعد از گذشت این مدت یکی از فلاورها خیلی خوب رشد کرده ولی اون یکی یک سوم فلاور بزرگ شده . از اول رنگش نسبت به دیگری تیره تر بود تا هفته پیش متوجه شدم مدفوعش سفید شده و به مدت طولانی از بدنش اویزون میمونه . فکر میکنم انگل روده داشته باشه ولی راه علاجشو نمیدونم . لطف کنید منو راهنمایی کنید . راستی امکان داره رشدش سوخته باشه و بعد از مداوا هم رشد نکنه ؟

pouyan
4 September 2006, 07:49 AM
سلام دوستان

من شش ماه پیش دوتا فلاور کوچولو گرفتم . بعد از گذشت این مدت یکی از فلاورها خیلی خوب رشد کرده ولی اون یکی یک سوم فلاور بزرگ شده . از اول رنگش نسبت به دیگری تیره تر بود تا هفته پیش متوجه شدم مدفوعش سفید شده و به مدت طولانی از بدنش اویزون میمونه . فکر میکنم انگل روده داشته باشه ولی راه علاجشو نمیدونم . لطف کنید منو راهنمایی کنید . راستی امکان داره رشدش سوخته باشه و بعد از مداوا هم رشد نکنه ؟

چون مدت زیادی با کرم روده و تاژکدارهای روده کلنجار رفته ممکنه نصف رشد اصلیش سوخته باشه ولی در صورت درمان کامل تا 6_8 ماه دیگه با توجه به زمان رشد اصلی ماهی فلاور هورن میتونه رشد کنه

من برای درمان فلاورهام وقتی به این بیماری مبتلا میشدند اینکارو میکردم

1.مخزن با 40_50 لیتر با آبی همراه با اکسیژن دهی مناسب و بالا و دمای 30 درجه سانتی گراد همراه با فیلتراسیون بدون زغال و لایه های فرآوری شده((فقط اسفنجی و از این قبیل))
در1 ظرف 50 میلی گرم از قرص نیتروفرانتوئین به همراه 200 میلی گرم از قرص یا کپسول نیتروفرانتوئئن را در آب ظرف حل کرده و به مخزن اضافه کرده و بعد از 3_4 روز آب مخزن را با زغال تصفیه و 50% آب را تعویض و درمان را بمدت 2 روز دیگر به همین شیوه ادامه میدهی معمولا در دوره 3 روزه اول ماهی فلاور هورن از این بیماری آزاد میشه :icon_cool

sepehr1876
4 September 2006, 04:48 PM
سلام دوستان
پست 378 رو كه خوندم يه سئوال برام پيش اومد. من 2 ماهه كه دو تا مولي هام رو دارم. از روز اول رنگ مدفوعشون شيري كم رنگ بود. هنوزم همون جورن. ولي هم خوب غذا مي خورن و هم خيلي فعالن. غذا هم بهشون كرم خوني خشك و آرتميا مي دم. يه كوچولو هم تو اين دو ماه بزرگتر شدن. بقيه ماهيام ظاهرا مشكلي ندارن. آيا مولي هاي منم انگل دارن و اگر دارن چيكار كنم؟
راستي مولي مادم تازه از قرنطينه برگشته (بخاطر سفيدك)

meduza
5 September 2006, 10:47 PM
با سلام.یه سوال داشتم.یه مدته که دیسکاس های من بدون هیچ علت ظاهری می افتن و میمیرن:icon_redf (3 تا).حتی غذا هم تا 1-2 ساعت قبل مردن می خورن.خیلی برای من عجیب بود:icon_cry:

Romans
6 September 2006, 08:53 AM
با سلام.یه سوال داشتم.یه مدته که دیسکاس های من بدون هیچ علت ظاهری می افتن و میمیرن:icon_redf (3 تا).حتی غذا هم تا 1-2 ساعت قبل مردن می خورن.خیلی برای من عجیب بود:icon_cry:

سلام
دوست عزیز چه ماهیهای دیگری در اکواریوم خودتون دارید ایا این اتفاق فقط برای دیسکسهایتان رخ داده یا شامل ماهیهای دیگر هم شده .به احتمال زیاد کیفیت اب اکواریوم شما مناسب نیست .اگر قبل از مرگ علایم و نشانه خاصی داشتند انرا بیان کنید و بفرمایید از چه غذایی برای انها استفاده میکنید.از شرایط اکواریوم خودتون مثل نوع فیلتر و زمانبندی سیفون کردن ان هم بفرمایید.

meduza
6 September 2006, 12:07 PM
این مشکل برای کوریدوراس هام هم پیش اومده(16 تا مردن تو 1 ماه) و 14 تا دیسکاس رو با پوزه خرگوشی و 5 تا انجل نگه می دارم(الان 6 ماهی هست)(اکواریوم خیلی بزرگه).فیلتر اکسترنال و اینترنال Eihem دارم واب رو هر 4 روز تقریبا سیفون می کنم (20% تفریبا).بشون هم تترامین وتتراپریم میدم گاهی هم کرم منجمد.Ph رو هم چک کردم مجاز بود.
دما هم رو 30 هستش.دیگه واقعا نمی دونم چیه.اصلا هم بشون استرس وارد نمیشه.لطفا راه نمایی کنید

pouyan
6 September 2006, 01:03 PM
این مشکل برای کوریدوراس هام هم پیش اومده(16 تا مردن تو 1 ماه) و 14 تا دیسکاس رو با پوزه خرگوشی و 5 تا انجل نگه می دارم(الان 6 ماهی هست)(اکواریوم خیلی بزرگه).فیلتر اکسترنال و اینترنال Eihem دارم واب رو هر 4 روز تقریبا سیفون می کنم (20% تفریبا).بشون هم تترامین وتتراپریم میدم گاهی هم کرم منجمد.Ph رو هم چک کردم مجاز بود.
دما هم رو 30 هستش.دیگه واقعا نمی دونم چیه.اصلا هم بشون استرس وارد نمیشه.لطفا راه نمایی کنید

meduza باستانی عزیز

1 چک نیترات از آب آکواریومتون بگیر و جنس شنها و دکوراسیونتم ذکر کن و بعد لا یه های فیلترتم 1 چکی بکن و زمان تعویض این لایه ها با اسمشون رو نیز ذکر کن

Anoush
6 September 2006, 03:05 PM
این مشکل..........ست)(اکواریوم خیلی بزرگه).........لطفا راهنمایی کنید

عزیزم خیلی بزرگه یعنی چند لیتره؟

parsian
6 September 2006, 06:06 PM
حدود 2 ساله ماهی کله شیری دارم (سر قرمز) از حدود 3 ماه پیش حرکات غیر عادی انجام میداد مثل پشتک و اینجور کارا اما جدیدا فقط با شنای دائم میتونه تعادل خودشو حفظ کنه در غیر اینصورت خصوصا وقتی استراحت میکنه به صورت برعکس با شکم روی آب میاد و همونطور بی حرکت میمونه
کسی میتونه راهنمایی کنه؟ لطفآ:icon_redf

mehdies
6 September 2006, 08:59 PM
چون مدت زیادی با کرم روده و تاژکدارهای روده کلنجار رفته ممکنه نصف رشد اصلیش سوخته باشه ولی در صورت درمان کامل تا 6_8 ماه دیگه با توجه به زمان رشد اصلی ماهی فلاور هورن میتونه رشد کنه

1.مخزن با 40_50 لیتر با آبی همراه با اکسیژن دهی مناسب و بالا و دمای 30 درجه سانتی گراد همراه با فیلتراسیون بدون زغال و لایه های فرآوری شده((فقط اسفنجی و از این قبیل))
در1 ظرف 50 میلی گرم از قرص نیتروفرانتوئین به همراه 200 میلی گرم از قرص یا کپسول نیتروفرانتوئئن را در آب ظرف حل کرده و به مخزن اضافه کرده و بعد از 3_4 روز آب مخزن را با زغال تصفیه و 50% آب را تعویض و درمان را بمدت 2 روز دیگر به همین شیوه ادامه میدهی معمولا در دوره 3 روزه اول ماهی فلاور هورن از این بیماری آزاد میشه :icon_cool

متشکرم از راهنمایی شما
ولی فکر میکنم هر دوتا دارو یک اسم دارن . ازکجا داروها رو تهیه کنم . بازم ممنون:byebye:

persian lord
6 September 2006, 09:56 PM
حدود 2 ساله ماهی کله شیری دارم (سر قرمز) از حدود 3 ماه پیش حرکات غیر عادی انجام میداد مثل پشتک و اینجور کارا اما جدیدا فقط با شنای دائم میتونه تعادل خودشو حفظ کنه در غیر اینصورت خصوصا وقتی استراحت میکنه به صورت برعکس با شکم روی آب میاد و همونطور بی حرکت میمونه

از نوسان دماي آب جلوگيري كن حتي 1 درجه از كپسول تتراسايكلين استفاده كن ... البته بيماري خطرناكي نيست و به احتمال زاد خود به خود رفع ميشه...

poya100
7 September 2006, 12:14 AM
سلام
دوست عزیز این ماهی شما چند بار تا حالا زایمان داشته ؟ این مورد ارتباط زیادی با سن و تعداد باروریهای ماهی دارد و دلیل اصلی ان هم ضعیف شدن ماهی مادر بعداز باروریهای پی در پی و جبران نشدن انرژی و توان از دست رفته ان میباشد.توجه داشته باشید ماهی مولد را همیشه و به صورت مداوم کنار نرها قرار ندهید بلکه هر بار بعداز زایمان انرا به صورت جداگانه و به مدت 10 تا 15 روز به خوبی تغذیه و تقویت کنید تا برای باروری دوباره اماده شود.معمولن این مورد درمان خاصی ندارد و ...

دوست عزيز با سلام
كاملا صحبت شما درسته اين ماهي چند بار بارور شده البته بايد بگم متاسفانه ماهي عزيزم مرد:icon_cry:
لطفا توضيح بفرماييد:
1. چه طوري و با چه غذاهايي ميشه اونها رو تقويت كرد؟

2.و ايا جدا كردن اونها بعداز زايمان ايجاد استرس نميكنه؟

3.و به نظر شما اين يك بيماري عفوني ويا چيز ديگه نيست؟؟:icon_redf

در پناه خالق زيبا افرين

Mehraz
7 September 2006, 12:55 AM

اگر ماهي در آب تعادل خودش رو هميشه نميتونه حفظ كنه يا در يك عمق مشخص باقي بمونه احتمالا كيسه هواش مشكل پيدا كرده.
براي من پيش نيومده اما خوندم كه با كم كردن دما بين 2 تا4 درجه براي چند روز ميشه اون رو بهتر كرد.در مورد نحوه درمانش دوستان با تجربه بيشتر ميتونند كمك كنند.

pouyan
7 September 2006, 07:27 AM
متشکرم از راهنمایی شما
ولی فکر میکنم هر دوتا دارو یک اسم دارن . ازکجا داروها رو تهیه کنم . بازم ممنون:byebye:

درسته...اشتباه مام 1 جورش هست:icon_razz

منظورم 200 میلی گرم مترونیدازول و 50 میلی گرم نبتروفورانتوین که هر 2 تاشون رو از داروخانه میتونی تهیه کنی:icon_surp

Romans
7 September 2006, 08:42 AM
[quote=mohseni;261143]سلام
دوست عزیز این ماهی شما چند بار تا حالا زایمان داشته ؟ این مورد ارتباط زیادی با سن و تعداد باروریهای ماهی دارد و دلیل اصلی ان هم ضعیف شدن ماهی مادر بعداز باروریهای پی در پی و جبران نشدن انرژی و توان از دست رفته ان میباشد.توجه داشته باشید ماهی مولد را همیشه و به صورت مداوم کنار نرها قرار ندهید بلکه هر بار بعداز زایمان انرا به صورت جداگانه و به مدت 10 تا 15 روز به خوبی تغذیه و تقویت کنید تا برای باروری دوباره اماده شود.معمولن این مورد درمان خاصی ندارد و ...

دوست عزيز با سلام
كاملا صحبت شما درسته اين ماهي چند بار بارور شده البته بايد بگم متاسفانه ماهي عزيزم مرد:icon_cry:
لطفا توضيح بفرماييد:
1. چه طوري و با چه غذاهايي ميشه اونها رو تقويت كرد؟

2.و ايا جدا كردن اونها بعداز زايمان ايجاد استرس نميكنه؟

3.و به نظر شما اين يك بيماري عفوني ويا چيز ديگه نيست؟؟:icon_redf

در پناه خالق زيبا افرين

سلام
دوست عزیز اصولن ماهیهای زنده زا دارای دستگاه گوارش حساسی هستند و با هر غذایی نمیتوان انها را تغذیه کرد چون وقتی ماهی گرسنه باشد ممکنه هر غذایی را بخورد ولی برای هضم کردن ان دچار مشکل میشود و در بیشتر مواقع ممکنه دچار ورم معده شده و بمیرد.
برای تغذیه ماهی مولد بهتره از میگوی خشک و ارتمیای زنده و خشک شده و غذای پولکی مخصوص زنده زاها با مارک تترا استفاده کنید و هفته ای یک تا دو بار از دل کاملن چرخ شده و خیلی ریز به انها بدهید.
در مورد سوال دوم ماهی مولد را باید بین یک هفته تا ده روز در کنار ماهی نر قرار دهید و بعداز باروری و تا زمان زایمان باید به صورت جداگانه نگهداری شود و بعداز زایمان هم همانطور که قبلن عرض کردم باید به صورت مجزا تغذیه و تقویت شود و اینکار هیچ استرسی ایجاد نمیکه بلکه باعث ارامش ماهی هم میشود.
در مورد سوال سوم خیر این بیماری عفونی نیست و چون ماهیهای زنده زا دارای دوران بارداری بین 30 تا 40 روز میباشند و تمام مراحل تکامل نوزاد در داخل بدن مادر انجام میشود انرژی و توان زیادی از ماهی میگیرد و بعداز چند بار باروری و زایمان پی در پی بسیار ضعیف و اسیب پذیر میشود و اولین مشکل ان هم ناتوانی در باروری دوباره و بیماریهای مختلف میباشد.امیدوارم با دقت و مراقبت بیشتر دیگه شاهد مرگ ماهیهای خود نباشید.موفق باشید.

Anoush
7 September 2006, 09:29 AM

یکی از راه های درمان این مشکل رو فکر کنم تو پست های قبل توضیح داده شده.

در هر صورت پیشنهاد من بطور خلاصه اینه:

ارتفاع اب رو کم کن تا باله پشتی ماهی توی اب باشه
فیلتر رو اگه میتونی قطع نکن
غذا دهی رو قطع کن تا 4 روز هیچ غذایی نده
نمک اپسوم یا سولفات منیزی به اب اضافه کن پست 309 همین تاپیک
دمای اب رو رو 29 بگذار مواظب باش تو این عمق کم ماهیت رو هیتر نره که کباب بشه!
تونستی با دست کمکش کن که متعادل شنا کنه (تو روز چند دقیقه برای این کتار وقت بذار)

اگر بهتر شد پست بزن تا بریم رو ادامه درمان و من هم (مثل همه دوستان) بازم در خدمتم.

در پناه پاک ترین بخشنده

meduza
8 September 2006, 12:56 AM
سلام
فکر نکنم به دکراسیون ربطی داشته باشه چون اگه مشکلی داشت تو این 6 ماه نشون می داد.تانک حدودا 400 لیتر(مقدار اب ولی خودش 480 لیتریه) هستش.فیلتر چقدر یه بار لایه هاش رو عوض کنم؟.من 2 ماه یه بار برای اکسترنال می کنم(طبق گفته یکی از دوستان).با تشکر پرهام

arasto_discus
8 September 2006, 07:07 AM

با سلام
دوست عزیز به احتمال زیاد مشکل ماهی شما در اثر عفونت داخلیست که تشخیص 100 % و نوع آن تنها با نمونه گیری میکروسکوپی از جسد تازه ماهی امکان پذیر است.
به هر حال در جهت اطمینان یک دوره درمان را با داکسی سایکلین و یا تترا سایکلین در تانک اصلی شروع کنید.
موفق باشید

parsian
9 September 2006, 02:24 PM
اگر بهتر شد پست بزن تا بریم رو ادامه درمان

با تشکر
دمای آب رو کم کردم نمک اپسوم هم اضافه شد الان دوباره به حالت اولش برگشته البته کمی قاطی میکنه ولی در مجموع بهتره

amin135
10 September 2006, 12:17 AM
با سلام
من دو روز پيش گلد فيش هايم يكي پس از ديگري مردند . بدن آنها سفيد شده بود و باله هاي آنها به صورت ريش ريش درآمده بودند . الان هم ماهيهاي ديگرم مانند دم شمشيري ها و مولي ها و گوپي ها به سرعت تمام در آكواريوم حركت مي كنند و انگار بسيار هيجان زده اند . نمي دانم چه كنم لصفا مرا راهنمايي كنيد . البته در اوايل مريضي گلد فيشها متلين بو را به كار بردم ولي تاپيري نداشت الان نمي دانم همين دارو را در آكواريوم بريزم يا نه ؟ با تشكر

khalvatneshin
10 September 2006, 08:06 AM
سلام
دستم به دامن مبارکتون
انجل من مدتی بود غذا نمی خورد.برعکس جفتش که بل نسبت گاو مثل گاو می خورد.صبح دیدم کمی بلاتر از دهنش
یک برامدگی ایجاد شده.مثل کیست چربی می مونه.کمک کنید.جفتش خیلی سر حال و شیطونه.
خدایا به امید تو

Anoush
10 September 2006, 10:01 AM
با تشکر
دمای آب رو کم کردم نمک اپسوم هم اضافه شد الان دوباره به حالت اولش برگشته البته کمی قاطی میکنه ولی در مجموع بهتره

نکات مهم:

مدفوعشو کنترل کن که حالت پف آلود داره یا نه تو این چند روز چطور بوده؟
مدفوعشو از اب خارج کن وو نگذار تو اب بمونه
کیفیت اب رو بالا نگه دار
سنگ هوا مرتب کار کنه (جاش اگر زیر هیتر باشه خوبه.)
بعد از 4 روز میتونی کم کم غذا رو شروع کنی غذای سفت (غذایی که اب جذب کنه و باد کنه نباشه) یاغذایی رو که در اب میمونه اگر باد میکنه با دست خوب بچلونش که هواش خارج بشه. من تترا بیتس Tetra Bits میدم که برای دیسکسام استفاده میکنم.

به مرور که بهتر میشه کم کم سطح اب رو بیار بالا.

سیفونینگ خوب لازمه مواظب باش با نیتریت بالای اب بهش صدمه نخوره.

بعضی ها تو این مرحله انتی بیوتیک میدن. من رو انتی بیوتیک انتخابی اون مطمئن نیستم (تترا سایکلین) اگه میتونی ارسطو رو صدا بزن اون حتمن کمکت میکنه.

در پناه ان بی زوال

Anoush
10 September 2006, 10:04 AM
با سلام
من دو روز پيش گلد فيش هايم يكي پس از ديگري مردند . بدن آنها سفيد شده بود و باله هاي آنها به صورت ريش ريش درآمده بودند . الان هم ماهيهاي ديگرم مانند دم شمشيري ها و مولي ها و گوپي ها به سرعت تمام در آكواريوم حركت مي كنند و انگار بسيار هيجان زده اند . نمي دانم چه كنم لصفا مرا راهنمايي كنيد . البته در اوايل مريضي گلد فيشها متلين بو را به كار بردم ولي تاپيري نداشت الان نمي دانم همين دارو را در آكواريوم بريزم يا نه ؟ با تشكر
امین جان سلام،

خوش امدی، لطفی بکن و بگو ایا مباحث سیکل ازت و گفتگوهایی که مهم علامت گذاری شده خوندی یانه.

از اکواریومت و شرایطش بیشتر بگو تا همه کمکت کنن.

سرافراز باشی

amin135
10 September 2006, 03:33 PM
با سلام
در واقع من بعد از راهندازی آکواریوم مطالب این سایت را دیدم و از سیکل ازت و ... هیچ اطلاعی نداشتم و در حدود 30 روزه که آکواریومم را درست کرده ام الان هم نمی توانم که ماهیهایم را ÷س بدم . لطفا راهنماییم کنید

Anoush
10 September 2006, 04:03 PM
با سلام
در واقع من بعد از راهندازی آکواریوم مطالب این سایت را دیدم و از سیکل ازت و ... هیچ اطلاعی نداشتم و در حدود 30 روزه که آکواریومم را درست کرده ام الان هم نمی توانم که ماهیهایم را ÷س بدم . لطفا راهنماییم کنید

مرتب اب رو سیفون کن (مبحث تعویض (سیفون) آب آکواریوم (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=18785)) نیم گرم نمک در هر لیتر اضافه کن. نا امید نباش.

khalvatneshin
10 September 2006, 04:11 PM
آقا انوش منم دریاب

دوستان سلام
آنجل من مدتی غذا نمی خوره.اون برامدگی که گفتم رفته.
دما:31 پی اچ: 6-7
سختی سنج ندارم.ولی هفته ای یک بار سیفون می کنم.فعلا هم به مخزن قرنطینه دسترسی ندارم.
غذا:پولکی(نیروزا)،میگو خشک،کرم فشرده(توبی فکس)،غذای ترکیبی(دل+سویا+...)
فکر کنم همون مشکل سیکل ازت باشه ولی بقیه(انجل ماده،دارف،نوه گلم(بچه تگزاس)و کت فیش)توپ غذا می خورن.کمکم کنید.چکار کنم؟
خاک پایتان سرمه چشمانم
میلاد

من هنوزم به سرش شک دارم.یه جوریه.انگار تغییر رنک داده.بی رنگ شده.نمیشه توصیف کرد.سخته

Anoush
11 September 2006, 10:15 AM
آقا انوش منم دریاب

دوستان سلام
آنجل من مدتی غذا نمی خوره.اون برامدگی که گفتم رفته.
دما:31 پی اچ: 6-7
سختی سنج ندارم.ولی هفته ای یک بار سیفون می کنم.فعلا هم به مخزن قرنطینه دسترسی ندارم.
غذا:پولکی(نیروزا)،میگو خشک،کرم فشرده(توبی فکس)،غذای ترکیبی(دل+سویا+...)
فکر کنم همون مشکل سیکل ازت باشه ولی بقیه(انجل ماده،دارف،نوه گلم(بچه تگزاس)و کت فیش)توپ غذا می خورن.کمکم کنید.چکار کنم؟
خاک پایتان سرمه چشمانم
میلاد

من هنوزم به سرش شک دارم.یه جوریه.انگار تغییر رنک داده.بی رنگ شده.نمیشه توصیف کرد.سخته

در مسیر سیکل ازت خیلی از ماهی ها مقاومت بیشتری نشون میدن و عده ای از انها علائم عجیب و غریب نشون میدن.

چاره کار شما هم مثل دوستمون امین سیفون کردن اب و اضافه کردن نمک و بردباری تا طی شدن کامل سیکل ازت هست.

شما اگر بجای دما و پی اچ، میزان امونیاک، نیتریت و نیترات رو میگفتی شاید بهتر میشد کمک کرد.

khalvatneshin
11 September 2006, 10:59 AM
آقا انوش سلام
چقدر نمک باید بریزم؟:icon_cry:

Anoush
11 September 2006, 11:32 AM
آقا انوش سلام
چقدر نمک باید بریزم؟:icon_cry:

سلام عزیز، نیم تا یک گرم نمک در یک لیتر اب. این میزان نمک را فکر میکنم کت فیش شما هم تحمل کند.

poya100
11 September 2006, 03:46 PM
با سلام
دوتا سوال داشتم:

1.علت اينكه بالهاي ابشش ماهي چسبنده ميشه چيه؟(در مورد ماهي انجل)

2.همه ميدونيم ماهي كت فيش لجن خوار اون هم به اندازه 15 سانت قد ماهي مقاومي پس مرگ ناگهاني اون در ته تانك چي ميتونه باشه ؟

با زيباترين ارزوها

mehdies
11 September 2006, 06:53 PM
سلام دوستان
اساتید لطفآ کمک کنید
من یک آکواروم500 لیتری دارم وتوی اون ماهیهای گوشت خوار تقریبآ بزرگ ازجمله اسکار . فلاور هورن . پنگوسی نگهداری میکنم . امروز متوجه شدم در لابه لای شنهای کف آکواریوم موجودات ریزی میگردن . بزرگ اونها کمتر از یک میلیمتر طول داره تقریبآ هم زیاد هستن . رنگشون هم به شیری میخوره . تا حالا هم تغییری تو رفتار ماهیها ندیدم . لطف کنید بگید اونا چی هستن و چطوری نابودشون کنم .

arasto_discus
11 September 2006, 07:23 PM
سلام دوستان
اساتید لطفآ کمک کنید
من یک آکواروم500 لیتری دارم وتوی اون ماهیهای گوشت خوار تقریبآ بزرگ ازجمله اسکار . فلاور هورن . پنگوسی نگهداری میکنم . امروز متوجه شدم در لابه لای شنهای کف آکواریوم موجودات ریزی میگردن . بزرگ اونها کمتر از یک میلیمتر طول داره تقریبآ هم زیاد هستن . رنگشون هم به شیری میخوره . تا حالا هم تغییری تو رفتار ماهیها ندیدم . لطف کنید بگید اونا چی هستن و چطوری نابودشون کنم .

با سلام
به احتمال زیاد آکواریوم شما دچار کرم planaria شده است. این کرمها اکثرا بر روی شیشه آکواریوم دیده می شوند. غذادهی زیاد و باقیمانده های غذا از شرایط ایده ال باعث ایجاد ابن نوع کرم هاست.
معمولا خطری برای ماهی ندارند و بسیاری از ماهی ها مثل آنجل از این کرمها تغذیه هم میکنند !!!!!!
اما برای نابودی به مدت چندین روز پشت سر هم آب را سیفون کرده و همچنین به ماهی ها کمتر غذا بدهید.
موفق باشید

jacobnazarade
12 September 2006, 12:31 AM
سلام دوستان
اساتید لطفآ کمک کنید

دوست من به اونها که ماهی جوبی نمی دهی یا ماهی زنده :icon_redf
چون من هم همچین بلایی اومد سسر ماهیهام چشمتون روز بد نبیند تمامی ماهی هام رو سوراخ سوراخ کردن و
مرحوم شدند.

d@nial
12 September 2006, 06:01 PM
سلام دوستان
اساتید لطفآ کمک کنید
تو آکواریوم ما که ماهیهای گیاهخوار هست هم یه موجودات خیلی ریزی ایجاد شدن، تعدادشون خیلی زیاده و تو کل آب پراکنده هستن!
طریقه از بین بردنشون چطوریه؟

NEC
12 September 2006, 07:25 PM
سلام لجن خوار من دیگه لجن نمیخوره چکار کنم ؟

sina69
12 September 2006, 09:52 PM

مگه قراره لجن بخوره؟؟؟:icon_twis :icon_twis :icon_twis

دوست عزیز مثل باقی ماهی ها شما باید به اون هم غذا بدید.
کت فیش فقط باقی غذاهای مانده در ته آکواریوم و جلبک های احتمالی روی شیشه رو تمیز میکنه و اگه اینها کافی نباشه(که نیست) باید با غذاهای سنگین که ته آکواریوم میشینه بهشت غذا بدید و سیرش کنید.

Mehraz
12 September 2006, 11:54 PM

با سلام
دوست عزيز لجن خوار وقتي بزرگ ميشه تنبل ميشه و غذاهاي شما را به لجن ترجيح ميده (به اون حق ميدم!).بهتره يك لجن خوار صفركيلومتر بگيريد كه سردوگرم روزگار و مزه غذا را خيلي نچشيده باشه.
پ.ن : لجن خوار توي كار جلبك و خزه هست كه در لجن به حد وفور موجوده.

Anoush
13 September 2006, 09:12 AM
تو آکواریوم ما که ماهیهای گیاهخوار هست هم یه موجودات خیلی ریزی ایجاد شدن، تعدادشون خیلی زیاده و تو کل آب پراکنده هستن!
طریقه از بین بردنشون چطوریه؟

این کرمهای ریز خطر ناک نیستند و دلیل بوجود امدنشان غذا دهی زیاد از حد است.

میزان غذا را کم کنید(میزانی که ماهی ها در 3 دقیقه بخورند) و اب اکواریوم را مرتب سیفون کنید. کرمها از بین میروند.

Abbas_54
13 September 2006, 08:57 PM
با عرض سلام حضور دوستان
آيا استفاده آنتي بيوتيك ( بعنوان مثال تتراسيكلين ) در آكواريوم قرنطينه براي ماهيهايي كه تازه خريداري شده و هنوز هيچ علامت بيماري مشاهده نشده مجاز مي باشد.
همونطوريكه ميدونيد اكثر ماهيهايي كه از مغازه ها خريداري ميشن بيمارن و تشخيص اونها براي من تازه كار تقريبا غير ممكنه

Romans
13 September 2006, 09:05 PM
با عرض سلام حضور دوستان
آيا استفاده آنتي بيوتيك ( بعنوان مثال تتراسيكلين ) در آكواريوم قرنطينه براي ماهيهايي كه تازه خريداري شده و هنوز هيچ علامت بيماري مشاهده نشده مجاز مي باشد.
همونطوريكه ميدونيد اكثر ماهيهايي كه از مغازه ها خريداري ميشن بيمارن و تشخيص اونها براي من تازه كار تقريبا غير ممكنه

سلام
دوست عزیز اولین گزینه برای ماهیهای تازه وارد قرطینه بدون دارو میباشد لطفن برای اطلاع بیشتر تاپیک زیر را بخوانید :

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=21675

siavash2006
14 September 2006, 01:05 AM
من چندروزه لكه هاي سفيد رنگي روي گربه ماهيم ايجاد شده وغذا هم نميخوره اون رو جداكردم وبه آب متيلن بلو زدم در ضمن دوهفتهاي هست كةدماي آب روي 32 هستش ولي داره همش بدتر ميشه لطفا كمك كنيد

arasto_discus
14 September 2006, 02:03 PM
من چندروزه لكه هاي سفيد رنگي روي گربه ماهيم ايجاد شده وغذا هم نميخوره اون رو جداكردم وبه آب متيلن بلو زدم در ضمن دوهفتهاي هست كةدماي آب روي 32 هستش ولي داره همش بدتر ميشه لطفا كمك كنيد

با سلام
به احتمال زیا دچار عفونت پوستی - 90% کیلودونلا - شده اند . سریعا آب را سیفون و با زغال تصفیه کنید( به مدت 24 ساعت )
از داکسی سایکلین برای درمان استفاده کنید.

mehdies
14 September 2006, 07:14 PM
با سلام
به احتمال زیاد آکواریوم شما دچار کرم planaria شده است. این کرمها اکثرا بر روی شیشه آکواریوم دیده می شوند. غذادهی زیاد و باقیمانده های غذا از شرایط ایده ال باعث ایجاد ابن نوع کرم هاست.
معمولا خطری برای ماهی ندارند و بسیاری از ماهی ها مثل آنجل از این کرمها تغذیه هم میکنند !!!!!!
اما برای نابودی به مدت چندین روز پشت سر هم آب را سیفون کرده و همچنین به ماهی ها کمتر غذا بدهید.
موفق باشید
ممنون از راهنمایی شما

ولی غذا توی آکواریوم من اصلا به کف آب نمیرسه چه برسه به این که باقی بمونه . حتما این کرمها ضرری برای ماهی نداره ؟ متیلن بلو اثری داره ؟

mehdies
14 September 2006, 07:19 PM
دوست من به اونها که ماهی جوبی نمی دهی یا ماهی زنده :icon_redf
چون من هم همچین بلایی اومد سسر ماهیهام چشمتون روز بد نبیند تمامی ماهی هام رو سوراخ سوراخ کردن و
مرحوم شدند.

سلام
من به ماهی هام هفت ماهی هست که لعمه زنده ندادم . نمیدونم اونا از کجا اومدن .

ali_1367
15 September 2006, 02:14 AM
سلام..اسکار من بعد از چند روز دل خوردن دیگه هیچی نمیخوره.....فقط سنگارو جابجا میکنه.....همین یه اسکارو دارم فعلا..هیچی نمیخوره.....نگرانم..............کمکم کنید

poya100
15 September 2006, 09:41 AM
سلام

اگه دوستان پاسخ بدن ممنون ميشم
ايا جمع كردن ماسه به طور كامل از كف تانك مشكلي براي ماهيها بوجود نمياره(براي سهولت در تميز كردن و سيفون كردن)
با سپاس

Blaze
15 September 2006, 05:55 PM
سلام
نگران نباش ، ماهی مقاومیه به شرط اینکه چند تا نکته ریز ریز رو رعایت کنی ، مهمترینش کیفیت آبه ،
شرایط آب خوب باشه ، چندین روز هم غذا نخوره هیچ مشکلی نداره .

یکم توضیح بیشتر بفرمایید :

1.حجم آب
2.اندازه حدودی ماهی
3.چند وقته ماهی رو خریداری کردین ؟
4.غذای ماهی توی چند روز اخیر چی بوده به چه میزان چند بار در روز ؟
5.توی مخزن فقط همین یک ماهی هست یا گونه های دیگری هم موجوده ؟ ( نام ،تعداد و اندازه )

6.دما و سیفون اخیر آب ( فکر نمیکنم که مشکل از این مورد باشه ، چون اگر این حالت بود اسکار گوشه گیر هم میشد نه اینکه سنگارو انگولک کنه ! )

vahidk20
15 September 2006, 11:23 PM
با سلام

برای درمان ماهیهای بیمار با توجه به اینکه داروهای شیمیایی دارای یکسری آثار جانبی هستند باید یک آکواریوم جداگانه
در نظر گرفت واز مصرف داروها در آکواریوم اصلی خودداری کرد یک تانک 50 لیتری برای این منظور کافیست هیچگونه شن یا
امثال آن برای یستر آکواریوم لازم نیست وهیچگونه گیاه ویا دکوری در نظر گرفته نمیشود ولی باید با استفاده از گلدان های سفالی یا pvc مکان هایی را برای پنهان شدن ماهیها در نظر گرفت برای فیلتراسیون یک فیلتر اینترنال کوچک کافیست وهیچگونه ماده اضافی از جمله زغال اکتیو در آن استفاده نمیشود نور این آکواریوم باید ملایم باشد واز تابش نور شدید خودداری گردد درجه حرارت 27-28 است و هوادهی مناسب برای این آکواریوم ضروری است و بعد از درمان ماهیها آکواریوم با استفاده از پرمنگنات پتاسیم کاملا ضدعفونی شود

vahidk20
16 September 2006, 01:26 AM
سلام

اگه دوستان پاسخ بدن ممنون ميشم
ايا جمع كردن ماسه به طور كامل از كف تانك مشكلي براي ماهيها بوجود نمياره(براي سهولت در تميز كردن و سيفون كردن)

ماسه باعث فعال شدن یکسری باکتریهایی میشه که نقش عمده ای در سیکل ازت در آکواریوم دارند مخصوصا اگر از فیلترکف استفاده شود و در ضمن اگر از ماسه استفاده نشود نمیتوان از سنگها وگیاهان برای تزیین آکواریوم استفاده کرد

Anoush
16 September 2006, 09:21 AM
سلام
ايا جمع كردن ماسه به طور كامل از كف تانك مشكلي براي ماهيها بوجود نمياره(براي سهولت در تميز كردن و سيفون كردن) با سپاس

هیچ مشکلی برای ماهی ها بوجود نمیاره. فقط اگر ماهی های حساس نگه داری میکنید (دیسکس) با رنگ زدن کف اکواریوم از بیرون (رنگ مشکی یا سرمه ای مات) یا مات کردن کف اکواریوم با هر روشی که میدانید و تست میکنید از رفلکس نوری که از بالا به اکواریوم میتابد (توسط شیشه کفی) جلوگیری کنید.

عمومن پرورش دهندگان ماهی هیچ ماسه ای در کف اکواریوم نمیریزند.

poya100
16 September 2006, 10:09 PM
با سلام
دوتا سوال داشتم:

1.علت اينكه بالهاي ابشش ماهي چسبنده ميشه چيه؟(در مورد ماهي انجل)

.....
با زيباترين ارزوها

سلام
:icon_razz متاسفانه بعضي از سوالها بي پاسخ ميمونه هر چند ممكنه بعضي از اين سوالها خيلي پيش براي بعضي از دوستان خيلي پيش پا افتاده باشه و در حالي كه ممكنه همين مشكل خداي نكرده فردا براي بعضي از

دوستان هم پيش بياد مثل اين سوال من كه بي پاسخ مونده اميدوارم اساتيد پاسخ بدهند؟؟؟؟

هميشه سر بلند باشيد.:icon_roll :icon_roll :lover:

علی جان برای همآهنگی نوشته ها لطف کنید از فونت معمول با رنگ مشکی استفاده کنید.دقت بفرمائید اینجا اخطار به کار بران هم با رنگ قرمز نیست.
انوش

arasto_discus
16 September 2006, 11:36 PM
سلام
:icon_razz متاسفانه بعضي از سوالها بي پاسخ ميمونه هر چند ممكنه بعضي از اين سوالها خيلي پيش براي بعضي از دوستان خيلي پيش پا افتاده باشه و در حالي كه ممكنه همين مشكل خداي نكرده فردا براي بعضي از

دوستان هم پيش بياد مثل اين سوال من كه بي پاسخ مونده اميدوارم اساتيد پاسخ بدهند؟؟؟؟

هميشه سر بلند باشيد.:icon_roll :icon_roll :lover:

با سلام
دوست عزیز به احتمال زیاد و قوی شرایط آب آکواریوم شما از لحاظ هوادهی دچار مشکل است و میزان نیترات و نیتریت آن بالاست.
قسمت بزرگی از آب را تعویض کنید

Blaze
17 September 2006, 12:40 AM
سلام دوست عزیز

اگر دقت کرده باشی ، توی بعضی از مغازه ها ظرف یا تشت کوچکی از یک لایه ابر + یک لایه 7-8 سانتی شن بجای فرش کردن کف کل مخزن استفاده میکنند.

من خودم یک بار اینکار رو برای مخزن بچه ماهیا ( مولی و گوپی ) انجام دادم ، نتیجه اصلا خوب نبود چون آب بعد 2 روز زرد رنگ شد و ذرات معلق غذا و فضولات ماهیا در اون ظرف ته نشین نشده بودند و وقتی ظرفو بیرون آوردم بحد نهایت توش خورده آشغال بود.

اما جواب دقیق سوال شما :

اگر دقت میکردی و در قسمت آلبوم عکس ماهیا نظری می انداختی ، یکی از دوستان برای مخزن دیسکس که ماهیی حساس هست و شرایط و کیفیت مناسب آب عنصر بقای این ماهی هست ، از هیچ شن و فیلتر کف استفاده نکرده ، اما در عوض از یک فیلتر بیرونی با کیفیت بالا و سیفون آب بفاصله 2 تا 3 روز تا 40 % رو بعنوان راهکار اعلام کرده بود که از عکسها مشخصه که تاثیر مثبتی داشته و آب بسیار زلالی در مخزن دیده میشد .

پیشنهاد من :

فیلتر کف نقش بسزایی در کیفیت آب داره و خرده های غذا رو بداخل شنها میکشه که در نهایت باعث زیبایی و طبیعی جلوه دادن مخزن ، ایجاد بستر طبیعی زندگی و آرامش برای ماهی میشه . بودنش بسیار بهتر از حذف کردنشه .

چمران
17 September 2006, 09:02 AM
سلام
من دیروز 2تا سیچلایدزرد- 2تاابی - 2تااوراتوس و2تازندانی گرفتم که وقتی رسیدم به خونه دیدم یکی اززندانیها همش
ته پاکت نفس نفس میزنه وحی یه وری مشه ودوباره صاف میشه . خلاصه اخرش هم رنگ قسمت زیدی ازبدنش عوض شد یعنی تقریبا روشن شدوبه سفیدی زد واخرش هم جان به جان افرین تسلیم کردومردفقط وقتی توتانک هم گذاشتمش رفت ته اب ویه وری شد ویه مدتی نفس نفس زد . کسی میتونه راهنماییم کنه که اچتمالا چش بوده ودرمتنش چیه ؟
باتشکر

saeidcz
17 September 2006, 09:15 AM
روی بدن دیسکس من خالهای سفیدی زده چه کار کنم

Anoush
17 September 2006, 10:29 AM
روی بدن دیسکس من خالهای سفیدی زده چه کار کنم

عکس ازشون داری؟ تاپیک های مهم رو هم که خوندی؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

sina69
17 September 2006, 04:10 PM
دوستان چند روز پیش آروانام(حدودا 40 سانتیه) از آب پرید بیرون.
امروز متوجه شدم دو بال زیریش هر دوتاش شکسته و به یه مو آویزونه در ضمن خمیازه هم تقریبا زیاد میکشه.
میخواستم اگه کسی میدونه چطور میشه ترمیمش کرد و علت خمیازه چیه راهنماییم کنه.

arasto_discus
17 September 2006, 05:59 PM
دوستان چند روز پیش آروانام(حدودا 40 سانتیه) از آب پرید بیرون.
امروز متوجه شدم دو بال زیریش هر دوتاش شکسته و به یه مو آویزونه در ضمن خمیازه هم تقریبا زیاد میکشه.
میخواستم اگه کسی میدونه چطور میشه ترمیمش کرد و علت خمیازه چیه راهنماییم کنه.

با سلام
در مورد خمیازه کشیدن شاید سیستم تنفسی ماهی کمی دچار مشکل شده است( شاید و نه حتما ) بهتر است هوارسانی را بیشتر کنید.
در مورد شکستن باله های زیرین این اتفاق معمولا در دیسکاس ها ه می افتد . با کنترل بهداشت آکواریوم و ضد عفونی هر چند وقت یکبار مانع رشد قارچ و باکتری بر روی آن قسمت شوید( دوباره سبز می کنه !!!! )
با تشکر

poya100
17 September 2006, 10:13 PM
سلام دوست عزیز

اما جواب دقیق سوال شما :

سیفون آب بفاصله 2 تا 3 روز تا 40 %[/COLOR][/B] رو بعنوان راهکار اعلام کرده بود که از عکسها مشخصه که تاثیر مثبتی داشته و آب بسیار زلالی در مخزن دیده میشد .

پیشنهاد من :

فیلتر کف نقش بسزایی در کیفیت آب داره و خرده های غذا رو بداخل شنها میکشه که در نهایت باعث زیبایی و طبیعی جلوه دادن مخزن ، ایجاد بستر طبیعی زندگی و آرامش برای ماهی میشه . بودنش بسیار بهتر از حذف کردنشه .

با سلام

دوست عزيز:
1.ايا تعويض 2 تا 3 روز به ميزان تا 40% باعث از بين رفتن اب سيكل شده نميشه ؟؟؟:icon_ques

2.به نظر من سيفون اب تانك بدون ماسه خيلي راحت تر از تانك ماسه داره چون بدون خلل و فرج و نيز ديگه جايي براي رشد انواع و اقسام انگلها تقريبا باقي نميمونه.(هر چند ممكنه فضاي طبيعي ايجاد نشه)

در پناه خالق بزرگ

poya100
17 September 2006, 10:20 PM
هیچ مشکلی برای ماهی ها بوجود نمیاره. فقط اگر ماهی های حساس نگه داری میکنید ...

عمومن پرورش دهندگان ماهی هیچ ماسه ای در کف اکواریوم نمیریزند.

با سلام

انوش جان
اين درسته كه يكي از دوستان مطرح كردن: ماسه در سيكل ازت مهمه و تاثير گذاره.:icon_ques

در پناه يگانه زيبا افرين

Blaze
18 September 2006, 01:01 AM
دوست عزیز

حجم مخزن شما خیلی خیلی کمه ، من اگر جای شما بودم از خریدن ماهی دراگون صرف نظر میکردم چون بسیار رشد سریعی داره پرخاشگره و با این حجم کم قطعا با اسکار بزرگ شما درگیری شدیدی خواهد داشت و فضای کافی برای دور ماندن دو ماهی از هم موجود نیست ،

در ضمن ماهی خوب رشد نمیکنه و علیرغم سیفون آب ، باز هم میزان نیتریت و نیترات آب بالا میره .

اگر علاقه مند به نگهداری ماهی هستین در چند ماه آینده مجبور به انتخاب خواهید شد .

دما خوبه ، سیفون آب هم بد نیست ، سیفون آب در حد 25 % باشه .

نکته ای که به ذهن من میرسه اینه که شاید ماهی بیمار باشه ،
اما مهمتر بنظر من اینه که 4 الی 5 روز کامل زیر نظر بگیریش ، با این اندازه اگر تا یک هفته هم غذا نخوره مشکلی نداره .

ببین آیا با دارگون درگیری شدید داره ؟ اگر اینجوریه که باید جداشون کنی .

مدفوع ماهی رو چک کن . مدفوع بیرنگ نشونه خوبی نیست ،

براش کرم خونی هدیه ببر ! غذای مورد علاقه ، بقولی عشق همه ماهیا .

آب مخزن هم زلال و کریستالی نگهدار با استفاده از زغال.

اکسیژن مخزن رو بالا ببر .

اینها همه کمکهای اولیه و عمومیه که ضروریه .

نتایج رو اعلام کن ، دوستان دیگه هم اگر بتونن کمک کنن .

Blaze
18 September 2006, 01:37 AM
پویا جان

من خودم اینکارو دقیقا انجام ندادم بلکه آزمایش من یک مقداری متفاوت بود ،

اما نظر خود من اینه که سیکل ازت جهت متعادل کردن نیتریت و نیترات آب هست ، حتی اگر اینکار به صورت دستی با سیفون انجام بشه ، بازهم ما بسر منزل مقصود رسیدیم .

در ضمن با توجه به آلودگی آب ، سیفون تا این اندازه موثر تره تا تلاش برای نگهداری سیکل ازت .
و در ضمن باکتری ها مورد نظر ما در ابر فیلتر و سرامیک ها لانه کرده اند و در نتیجه سیکل از بین نمیره.

اما مساله مهم بقول استادمون انوش : حفظ و ثبات در خواص شیمیایی آب

چنانچه خواص آب با سیفون زود به زود یا دیرهنگام بشدت تغییر کند ، هر دوی این اعمال بضرر ما تمام میشود و لذا برای همین مساله پیشنهاد کردم که از وجود ماسه بهره ببیرید.اگر به نکته کلیدی بالا و نحوه غذادهی که باز هم به همون نکته مربوط میشه توجه کافی داشته باشید انگلی در مخزن رشد نمیکنه ، حداقل اونایی که شما رو بترسونه ! مثل موارد اخیری که از وجود کرمهای بسیار ریزی در لابه لای شنها شنیدیم.

ماسه هم که گفتن برای سیکل مهمه ، جهت لانه گزینی و کلونی باکتری ها عنوان شده .چنانچه جایگزینی مثل سرامیک در فیلتر وجود داشته باشه ، این نقش از مسئولیتهایش حذف میشود .

یه پیشنهاد هم دارم :
در یک مقیاس کوچک ، با فیلتر خوب اینترنال و سیفون مناسب با چند گونه از ماهیهایی که تحت این شرایط میخواهید پرورش دهید ، این فکرتون رو عملی کنید .

در صورتی که نسبت حجم آب و اندازه ماهیها و میزان سیفون به مخزن ایده ال اصلی رعایت بشه ، نتیجه قطعا قابل تعمیم خواهد بود و خودتان قضاوت کنید ! ( کاری که خود من کردم )

موفق باشید .

ali_1367
18 September 2006, 02:23 AM
blaze عزيزخيلي منون از راهنمايي هاتون.....با دراگون درگيري شديد نداره...ولي هر چند وقت يک بار ميره جلو و دهنشو ميزنه به تن دراگون...مدفوعش هم بيرنگ هستش ....:icon_redf :icon_cry: اين رو يادم رفت که بگم هر چند وقت يک بار اوج ميگيره ميره نزديک سطح اب و با دهن کاملا بازي مياد پاين و حرکتشو زير اب ادامه ميده با دهن باز ..ايا ممکن بودن يک اسکار ديگه بهش کمک کنه....خيلي منون اگه جواب بديد:icon_cool

poya100
18 September 2006, 08:23 PM
سلام
من دیروز 2تا سیچلایدزرد- 2تاابی - 2تااوراتوس و2تازندانی گرفتم که وقتی رسیدم به خونه دیدم یکی اززندانیها همش
ته پاکت نفس نفس میزنه وحی یه وری مشه ودوباره صاف میشه . خلاصه اخرش هم رنگ قسمت زیدی ازبدنش عوض شد یعنی تقریبا روشن شدوبه سفیدی زد واخرش هم جان به جان افرین تسلیم کردومردفقط وقتی توتانک هم گذاشتمش رفت ته اب ویه وری شد ویه مدتی نفس نفس زد . کسی میتونه راهنماییم کنه که اچتمالا چش بوده ودرمتنش چیه ؟
باتشکر

با سلام

چمران جان اينطور كه شما ميگويد اگه اين همه ماهي رو تو يه ظرف خريد كرديد مسلما ماهيهاي شما با كمبود اكسيزن مواجه شده اند مخصوصا اگه ظرف شما رو فروشنده كم انصافي كرده باشه و اكسيزن پر نكرده باشه و مسير شما هم تا منزل اگه طولاني بوده كه مزيد بر علت شده :icon_ques به هر حال موقع خريد ماهي از تو تانكي كه ماهي مرده داره به هيچ وجه خريد نكن:icon_cool چون ماهيهاي اون تانك الوده هستند و من اين احتمال رو هم ميدم كه چون اين ماهي شما مريض و ضعيف بوده زود عوارض بيماري و ضعف در اون معلوم شده .:icon_ques
در زمان خريد حتما با يه نفر كه خبره است مشورت كن .:icon_cool

پيروز باشي.

poya100
18 September 2006, 08:50 PM
با سلام
دوست عزیز به احتمال زیاد و قوی شرایط آب آکواریوم شما از لحاظ هوادهی دچار مشکل است و میزان نیترات و نیتریت آن بالاست.
قسمت بزرگی از آب را تعویض کنید

سلام

تانك من سيكل ازت رو طي كرده پس چطوري ممكنه ميزان نيترات يا نيتريد اون بالا باشه ؟؟؟:icon_ques

من به هر عنوان 80% اب رو تعويض كردم.:icon_cool

سر بلند و شاد باشي.:icon_lol:

Blaze
19 September 2006, 01:36 AM
در مورد مدفوع بیرنگ ، احتمال نوعی انگل هستش .

بنظر میاد در این مورد کمک جناب ارسطو خالی از لطف نباشه

هیچ غذایی حتی کرم خونی هم نخورد؟ چند روزه بی غذا سر کرده ؟

به توصیه یکی از دوستان ، پیشنهاد میدم ( دقت کنید فقط پیشنهاد ، این حمام قطعا ماهی رو نمیکشه ، منظورم این هست که حداقل یک روز دیگه صبر کنید تا ببینیم دوستان دیگری تجربه عملی مفیدی دیگه ای داشته اند یا خیر )
- در مورد ماهیهای بنده جواب داد و من قطعا بعنوان یکی از اولین راه حل ها بدون درمان شیمیایی ازش استفاده میکنم .

ماهی مورد نظر رو به حمام نمک با غلظت 20 گرم در لیتر ( هر قاشق چایخوری حدودا 6 گرم نمک )
در مخزن قرنطینه یا یک تشت آب با شعله مناسب اکسیژن به مدت 20 الی 30 دقیقه برای 3 روز متوالی در ساعات معین ببرید .

چنانچه ماهی بی طاقتی کرد با دست درون آب نگهش دارید ، اما اگر خیلی ناراحت بود میتونید به مخزن برش گردونید و از غلظت نمک بکاهید .

ali_1367
19 September 2006, 01:47 AM
چشم حتما این کاری رو که گفتید میکنم......دوستان دیگه که ماشالا کمک نمیکنن.............بازم ممنون

الان حدود یه هفته میشه هیچی نمیخوره...............

من از ارسطوی عزیز هم خواهش میکنم منو کمکم کنه........

همینطور بقیه دوستان.......

خواهشا.....

aquarium
19 September 2006, 07:44 AM
با سلام
من 5 تا آنجل دارم که در قسمت باله بالای سر اون قسمت که باله به تن میچسبه یک خط قرمز ظاهر شده و حتی یکی از اونا لبش هم قرمز شده .
ماهیها که سرحالند خوب غذا میخورند آیا این نشانی از مریضیه اگه هست پس کمکم کنید تا از دست ندمشون باتشکر

pouyan
19 September 2006, 08:25 AM
نيترات يا نيتريد نامتعادل میتونه حتی در صورت تعویض آبهم به عوامل زیادی مربوط بشه مثل کیفیت لایه های فیلتر و سنگریزها_فیلتر زیر شنی و.....

بنابراین بررسی تمام عواملی که پتانسیل و قابلیت این رو دارند که ثبات رو بر هم بزنند نیز بسیار مهمه!

pouyan
19 September 2006, 08:31 AM
با سلام
من 5 تا آنجل دارم که در قسمت باله بالای سر اون قسمت که باله به تن میچسبه یک خط قرمز ظاهر شده و حتی یکی از اونا لبش هم قرمز شده .
ماهیها که سرحالند خوب غذا میخورند آیا این نشانی از مریضیه اگه هست پس کمکم کنید تا از دست ندمشون باتشکر

به احتمال خیلی زیاد بیمار نیستند نوع غذای مصرفیت و نژاد انجلاتو بگو ...

بعضی از گونه های انجل بعد از اینکه نزدیک به سن رشد و شرایط مناسب و همچنین بر اثر غذاهای گوناگون دارای رنگدانه های تقویت کننده رنگ ماهی با توجه به نژادش اکثرا دارای رگچه میشن که بهت تبریک میگم انجلت داره کالیکویی میشه

sina69
19 September 2006, 08:47 AM
با سلام
در مورد خمیازه کشیدن شاید سیستم تنفسی ماهی کمی دچار مشکل شده است( شاید و نه حتما ) بهتر است هوارسانی را بیشتر کنید.
در مورد شکستن باله های زیرین این اتفاق معمولا در دیسکاس ها ه می افتد . با کنترل بهداشت آکواریوم و ضد عفونی هر چند وقت یکبار مانع رشد قارچ و باکتری بر روی آن قسمت شوید( دوباره سبز می کنه !!!! )
با تشکر

ممنون از پاسخ گوییتون
هوادهی رو بیشتر کردم.
در مورد ضدعفونی لطف کنید و بفرمایید که چطور باید این کار رو بکنم؟؟؟ از متیلن بلو در تانک اصلی استفاده کنم؟ اصلا این متیلن بلو رو باید از کجا تهیه کنم؟ ناصرخسرو یا ماهی فروشی؟ قیمتش چنده؟ و...

ممنون از پاسخ گویی دوستان

sina69
19 September 2006, 08:51 AM
بعضی از گونه های انجل بعد از اینکه نزدیک به سن رشد و شرایط مناسب و همچنین بر اثر غذاهای گوناگون دارای رنگدانه های تقویت کننده رنگ ماهی با توجه به نژادش اکثرا دارای رگچه میشن که بهت تبریک میگم انجلت داره کالیکویی میشه

من هم تو آنجلمام یدونه سفید کامل دارم که همینجوریه و رو کمرشو و همون حوالی خط قرمز داره البته تقریبا یه بندیه.
مگه کالیکویی چیه که تبریک میگید؟
مال منم کالیکوییه:icon_sad: :icon_sad: :icon_sad:
در ضمن من بهشون به ترتیب کرم خونی، دل، مغز میگو و لوفاک! میدم.
از رو ظاهرشون هم معلومه که نژاداشون یکی نیست اما من نژادهای آنجل رو نمیشناسم.

pouyan
19 September 2006, 09:49 AM
من هم تو آنجلمام یدونه سفید کامل دارم که همینجوریه و رو کمرشو و همون حوالی خط قرمز داره البته تقریبا یه بندیه.
مگه کالیکویی چیه که تبریک میگید؟
مال منم کالیکوییه:icon_sad: :icon_sad: :icon_sad:
در ضمن من بهشون به ترتیب کرم خونی، دل، مغز میگو و لوفاک! میدم.
از رو ظاهرشون هم معلومه که نژاداشون یکی نیست اما من نژادهای آنجل رو نمیشناسم.

کالیکو نژاد زرد-قرمزه انجل هبا رگچه های قرمز به این انجلایی که رگچه های اینجوری با استفاده از غذای خوب پيدا میکنند شبه کالیکو میگند یا pseudo calicoچون نژاد اصلیشون 1 چیز دیگش ولی خوشگل میشن:icon_cool

Anoush
19 September 2006, 10:05 AM
با سلام

انوش جان
اين درسته كه يكي از دوستان مطرح كردن: ماسه در سيكل ازت مهمه و تاثير گذاره.:icon_ques

در پناه يگانه زيبا افرين

شن کف محل مناسبی برای رشد میکروبهای مفید هست اگر شرایط ان مناسب باشد
در صورت عدم وجود شن در کف، چون میکروبها در فیلتر و تمام سطح داخلی اکواریوم وجود دارند مشکلی نخواهید داشت.

بابابرقي
19 September 2006, 11:50 AM
:icon_neut من تازه با فروم شما آشنا شدم خيلي مطالب جالب و آموزنده اي داره:icon_wink :icon_wink

يك سوال ميخواستم بكنم:icon_neut

من يك آكواريم متوسط دارم تقريبا 150 ليتري 1 هفته اي هست توش 4 تا گلد فيش انداختم 2 تاشون سياهن فروشنده بهشون ميگفت بلگ كب يا بلك گب يك همچين چيزي دوتاشونم از اين گلد فيش هايي هستند كه مثل تخم مرغ گردند اسمشونو يادم رفته اون تخم مرغياش قرمزندو ميگفت خارجي هم هستند :icon_ques
ولي 2 روزه نميدونم چرا يكي از اين تخم مرغيا (منظور همون گلد فيشايي كه شبيه تخم مرغ هستند ) ميره بالاي آكواريوم خودشو بي حركت ميكنه و يواش مياد پايين يك جورايي مثل اينكه نتونه شنا كنه خسته بشه وقتي مياد پايين سرش هم به سمت پايين خم ميشه نميدونم چش شده
ضمنا از غذاي مهي هي ديگم نميخوره و ميره از كف آكواريم چيزي جمع ميكنه :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:

ali_1367
19 September 2006, 03:35 PM
سلام.......

دوستان من یه اسکار دارم که چند وقتی غذا نمیخوره((8 روز))......

رنگ مدفوعش هم بیرنگ...............

شنهای کف اکواریوم رو هم جابجا میکنه............

همین یه اسکار تو اکواریوم هستش..........

هر چند وقت یک بار دهنشو کامل باز میکنه وبا سرعت حرکت میکنه.......

هر غذایی میدم نمی خوره.................

دما. سیفون.هوا . و ........ خیلی خوب هست..یعنی بخوبی انجام میشه....

اگه میشه لطفا کمکم کنید..........

Anoush
19 September 2006, 03:43 PM
سلام.......

دوستان من یه اسکار دارم که چند وقتی غذا نمیخوره((8 روز))......

رنگ مدفوعش هم بیرنگ...............

شنهای کف اکواریوم رو هم جابجا میکنه............

همین یه اسکار تو اکواریوم هستش..........

هر چند وقت یک بار دهنشو کامل باز میکنه وبا سرعت حرکت میکنه.......

هر غذایی میدم نمی خوره.................

دما. سیفون.هوا . و ........ خیلی خوب هست..یعنی بخوبی انجام میشه....

اگه میشه لطفا کمکم کنید..........

اگر غذا را بعد از خوردن بیرون هم میاندازد، پیشنهاد من درمان انگل با مترونیدازول است.
شرح درمان و دوز مصرفی کامل در همین قسمت بیان شده ولی در مورد دیسکس، فرقی ندارد.

aquarium
19 September 2006, 05:44 PM
به احتمال خیلی زیاد بیمار نیستند نوع غذای مصرفیت و نژاد انجلاتو بگو ...

با تشکر از شما و بقیه دوستان من تازه 2 هفته است که آکواریوم راه انداختم و این کالیکوبی یعنی چه و آنجلای من آنجل سفید هستند و بهشون کرم خونی میدم

بابابرقي
19 September 2006, 06:50 PM
:icon_neut من تازه با فروم شما آشنا شدم خيلي مطالب جالب و آموزنده اي داره:icon_wink :icon_wink

يك سوال ميخواستم بكنم:icon_neut

من يك آكواريم متوسط دارم تقريبا 150 ليتري 1 هفته اي هست توش 4 تا گلد فيش انداختم 2 تاشون سياهن فروشنده بهشون ميگفت بلگ كب يا بلك گب يك همچين چيزي دوتاشونم از اين گلد فيش هايي هستند كه مثل تخم مرغ گردند اسمشونو يادم رفته اون تخم مرغياش قرمزندو ميگفت خارجي هم هستند :icon_ques
ولي 2 روزه نميدونم چرا يكي از اين تخم مرغيا (منظور همون گلد فيشايي كه شبيه تخم مرغ هستند ) ميره بالاي آكواريوم خودشو بي حركت ميكنه و يواش مياد پايين يك جورايي مثل اينكه نتونه شنا كنه خسته بشه وقتي مياد پايين سرش هم به سمت پايين خم ميشه نميدونم چش شده
ضمنا از غذاي مهي هي ديگم نميخوره و ميره از كف آكواريم چيزي جمع ميكنه :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:

جواب مارم يكي بده :icon_redf :icon_redf

poya100
19 September 2006, 11:36 PM
با تشکر از شما و بقیه دوستان من تازه 2 هفته است که آکواریوم راه انداختم و این کالیکوبی یعنی چه و آنجلای من آنجل سفید هستند و بهشون کرم خونی میدم

با سلام
دوست گرامي يه سر بزن ليك پايين حتما مطالب خوبي راجع به ماهي انجل پيدا ميكني.:icon_cool
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=15203

پيروز باشي.

Anoush
20 September 2006, 08:47 AM
جواب مارم يكي بده :icon_redf :icon_redf

عزیزم باید بیشتر از شرایط اکواریومت بگی مثلن:

چه مدت از راه اندازی اکواریومت میگذره؟سیکل ازت رو طی کرده؟ ماهی رو چه مدت قرنطینه کردی؟ ماهی های دیگه تو اکواریومت چی داری؟ مباحثی که علامت مهم زده شده خوندی یانه؟ شرایط اب از لحاظ نیتریت و نیترات چطوره؟ و .....

ممنون

بابابرقي
20 September 2006, 09:48 AM
عزیزم باید بیشتر از شرایط اکواریومت بگی مثلن:

چه مدت از راه اندازی اکواریومت میگذره؟سیکل ازت رو طی کرده؟ ماهی رو چه مدت قرنطینه کردی؟ ماهی های دیگه تو اکواریومت چی داری؟ مباحثی که علامت مهم زده شده خوندی یانه؟ شرایط اب از لحاظ نیتریت و نیترات چطوره؟ و .....

ممنون

سيكل ازت طي شده 2 ماهي هست از اول يك آنجل يك زبرا 1 كپي و 2تا هم تايگر تو آكواريوم بودند كه تايگرا فكر كنم به خاطر همون سيكل ازت بود از دست رفتند اول تحركشون كم شد بعدشم مثل اينكه لاغر نشن يا تصادف كنند هركدمشون يك جايي از بدنشون رفته بود تو مي يومدند كف آب تنت تند نفس مي كشيدند بعدشم مردند البته اون زمون آكواريوم يك فيلتر خوبي نداشت و بخاري هم نبود من همون آبو 90% رو خالي كردم و آب تازه ريختم ويك روز آبو گذاشتم بمونه و بعد ماهيا رو انداختم تو چون ماهي گرون قيمتي تو آكواريوم نداشتم ماهياي جديدو قرنطينه نكردم الان حال همه ماهيا خوبه ولي همون يكي كه كفتم (گلد فيش مثل تخم مرغه كه اسمشو نميدونم :icon_neut ) بالاي آب بي حركت ميشه مياد پايين البته 50 % مواقع اينجوريه باقيه مواقع حالش خوبه توي فيلتر هم هم سراميك ريختم هم زغال اكتيو دماي آبم روي 30 هست

غذا هم بهشون دل گاو - پولكي و انرژي ميدم

با تشكر اگه ميشه كمك كنيد

Anoush
20 September 2006, 10:08 AM
سيكل ازت طي شده 2 ماهي هست از اول يك آنجل يك زبرا 1 كپي و 2تا هم تايگر تو آكواريوم بودند كه تايگرا فكر كنم به خاطر همون سيكل ازت بود از دست رفتند اول تحركشون كم شد بعدشم مثل اينكه لاغر نشن يا تصادف كنند هركدمشون يك جايي از بدنشون رفته بود تو مي يومدند كف آب تنت تند نفس مي كشيدند بعدشم مردند البته اون زمون آكواريوم يك فيلتر خوبي نداشت و بخاري هم نبود من همون آبو 90% رو خالي كردم و آب تازه ريختم ويك روز آبو گذاشتم بمونه و بعد ماهيا رو انداختم تو چون ماهي گرون قيمتي تو آكواريوم نداشتم ماهياي جديدو قرنطينه نكردم الان حال همه ماهيا خوبه ولي همون يكي كه كفتم (گلد فيش مثل تخم مرغه كه اسمشو نميدونم :icon_neut ) بالاي آب بي حركت ميشه مياد پايين البته 50 % مواقع اينجوريه باقيه مواقع حالش خوبه توي فيلتر هم هم سراميك ريختم هم زغال اكتيو دماي آبم روي 30 هست

با تشكر اگه ميشه كمك كنيد

ببین عزیز من فرض رو بر این میذارم که سیکل ازت رو خوندی و بعد از اون کاری نکردی که این سیکل از اول شروع بشه و شرایط ثابت بوده.

گلد فیش مرواریدی بدلیل ساختمان بدنی خاص ضعف هایی تو شنا کردن داره که نشونه بیماری نیست و حتی با شنا کردن در مقابل جریان اب فیلتر میبینی که یک پشتک و واروی حسابی میزنه ولی بازم فرض رو بر این میگیریم که این مشکل رو نداشته و الان تازه پیدا شده. ماهی دیگه ای هم بخاطر دم خوشگلش مورد عنایت قرارش نمیده.
ماهی رو جدا کن و در قرنطینه بینداز. من فکر میکنم با اضافه کردن نمک یک گرم در لیتر مشکل حل شه ولی اگر بیشتر شد یا داروی ضد میکروب (من Bactopur ساخت شرکت سرا رو استفاده میکنم) ویا اگر دیدی مشکل تعادلی هم داره طبق پست 392 همین بخش عمل کن.

اگر مخزن قرنطینه هم نداری میتونی درمان با نمک رو تو تانک اصلی عمل کنی. این بیماری زیاد مسری نیست.

ناگفته نمونه که من تا حالا 4 عدد گلد فیش مرواریدی رو از دست داده ام (یعنی بدون که ممکنه جریان کچل طبیب باشه:icon_razz )

قرنطینه کردن ماهی تازه وارد یک باید است! توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید:icon_bigg

مولی
20 September 2006, 11:39 AM
سلام ماهیهای گلد فیش من چاق شده چکار کنم:icon_neut

Anoush
20 September 2006, 11:56 AM
سلام ماهیهای گلد فیش من چاق شده چکار کنم:icon_neut

اگر از هیکلشون خوشت نمیاد یا عوضشون کن یا براشون Treadmill بگیر!

pouyan
20 September 2006, 02:24 PM
چشم حتما این کاری رو که گفتید میکنم......دوستان دیگه که ماشالا کمک نمیکنن.............بازم ممنون

الان حدود یه هفته میشه هیچی نمیخوره...............

همینطور بقیه دوستان.......

خواهشا.....

دوست عزیز اگه گلزارم انقدر سخت میگرفت این نمیشد که:icon_razz

من ماوسم نمیدونم چرا هنگ میکنه باید 1 دونه بزنم تو سرش تا ناز نکنه:icon_arro وگرنه جوابتو کامل میدادم

اسکاراییکه من داشتم یا دیدم به این بیماری مبتلا بودند اکثرا دچار حمله تاژکدارها شده بودند درمانشم میتونی با مترونیدازول 250 میلی گرم برای هر 50 لیتر آب +10 زز مالاشیت گرین برای 30 لیتر آب به مدت 3 روز در تانک مراقبت های ویژه انجام بدی در روز دوم آبتو با زغال فیتر میکنی بعد 40% تعویض آب دوباره مترونیدازول با دوز قبلی بدون مالاشیت گرین به آب اضافه میکنی در روز اول درمان سعی کن برای تانکش چراغی یا نوری ایجاد نکنی

بعدشم به قول دوستان با کرم خونی شروع کن به غذادادنو.......:icon_cool

maryamakbari1
20 September 2006, 04:58 PM

با تشكر اگه ميشه كمك كنيد با سلام شما گلد فيش را در 30 درجه نگه ميداريد خيلي ماهي مقاومي هست كه تا حالا نمرده گلدفيش را نهايتا تا 26 درجه بايد نگه داشت من اين تجربه را داشتم پس حتما اول از همان اب مقداري جدا كنيد كلد فيش را درون ان گذاشته بدون بخاري بگذاريدتا كم كم دما پايين بيايد .

khalvatneshin
20 September 2006, 11:44 PM
با سلام به همه دوستان.امیدوارم حال همه خوب باشه

چند تا سوال داشتم:

1. فرض کنید برای یک دارو،20 گرم در 100 لیتر باید استفاده کرد.این 20 گرم رو چجوری باید اندازه گیری کرد؟
2. میشه برای هر نوع بیماری،در حین مداوا از فیلتر بدون زغال استفاده کرد؟
3. راه های تشخیص انگل و نحوه درمان چیست؟
4. متیلن بلو قوی یا ضعیف داره؟با چه دوزی باید استفاده بشه؟
5. بعضی ها اعتقاد دارن نمک برای دیسکس سمه،بعضی هاهم برعکس.حالا باید استفاده کرد یا نه(به منظور پیشگیری)؟چه مقدار؟اگر از سانوسیل دی-5 استفاده کنیم بازم نمک لازمه؟
6. وقتی ماهی خودش رو به کف می مالونه حتماً انگل داره؟
**** حالا یک پیشنهاد برای پیش کسوتان و حرفه ای های گروه.من کل تاپیک بیماری ها رو خوندم.ولی ایرادات زیادی داشت.مثلا روش درمان بدون دوز دارویی ،تعداد تکرار...(من فکر می کنم متیلن بلو ضعیف و قوی داره ولی هیچ کس به اون اشاره نمی کنه) یکی میگه این دارو سمیه یکی میگه فقط نمک و... انسجام مطالب وجود ندارد.به نظر من حقیر باید نام بیماری مطرح بشه مثلا ایک و بعد علائم،وضع ماهی ،عکس (که خیلی مهمه)،داروهای رایج ... وهر چیزی که مطمئن هستیم جواب میده نه دارویی که خداتومن قیمتشه و فقط تو آزمایشگاه پیدا میشه...را مطرح کنند.اونوقت هر کی هر دارویی را خواست می تونه امتحان کنه. وقتی پراکندگی مطالب و عدم پیوستگی وجود داشته باشه آدم گیج می زنه.فرض کنید برای کنکور یه ذره از این درس و کمی از درس بعدی،نتیجه:رتبه 999999 .من کل تاپیک رو خوندم ولی عکسی نبود که بفهمم این ایک چه شکلیه!!!!برای رضای خدا این کارو بکنید.هر هفته یک بیماری مطرح بشه با صلاحدید اهل فن.یک عمر مدیون دوستان خواهیم بود و اهمیت فروم از قبلشم بیشتر میشه.
اگر دعوت من حقیر رو لبیک بگید دعاگوتونم.

بچه ها شوخی شوخی سنگ می زنن
گنجشکا جدی جدی می میرن
بزرگا شوخی شوخی زخم می زنن
قلبا جدی جدی می شکنن
تو شوخی شوخی لبخند می زنی
من جدی جدی عاشق می شم:icon_wink

تقدیم به همه

Al3l3@S@li
21 September 2006, 12:54 AM
دوست عزيز متيلن بلو در اصل بصورت گردي جامد وجود داره و شما با تركيب اون با آب يك محلول بدست ميارين.حالا ممكنه اين محلول غليظ باشه يا رقيق. شركتهاي سازنده با توجه به غلظت،دوز مصرفي رو روي جعبه درج ميكنن.

B@B@K
21 September 2006, 07:18 AM
دوست عزيز جناب خلوت نشين شما سوالات زيادي مطرح ميكني كه نشون ميده هم يه چيزهايي ميدوني و هم نميدوني اگر ميدوني پس سوال نكن اگر نميدوني ايراد نگير و نگو كه كل تاپيك ايراد داره مطمئنا هر چيزي يه ايرادي داره جز خدا اگر بخواهي محلول مادر درست كني برو جدول تبديل واحد هارو ببين وتقريبي درست كن در مورد بيماري ها ميتوني بري كتاب بيماري ماهي هاي آكواريومي نوشته دكتر هربرت اكسلرود را بخري و عكس بيماري ها و نحوه درمان را بخوني آونوقت نگي چرا تاپيك عكس نداره در اين سايت ما داريم از تجربيات دوستان استفاده ميكنيم وگرنه اگر مطالب كتابهارو اينجا بذاريم خوب ميشه همون كتاب ديگه !!!!!!!!!!!!!!! درضمن يكبار در پيام خصوصي به شما گفتم اينجا اساتيدي حضور دارند كه با خلوص نيت دارند تجربياتشون را در اختيار ما ميگذارند پس بايد سپاسگزار آنها باشيم

بابابرقي
21 September 2006, 07:44 AM
ببین عزیز من فرض رو بر این میذارم که سیکل ازت رو خوندی و بعد از اون کاری نکردی که این سیکل از اول شروع بشه و شرایط ثابت بوده.

گلد فیش مرواریدی بدلیل ساختمان بدنی خاص ضعف هایی تو شنا کردن داره که نشونه بیماری نیست و حتی با شنا کردن در مقابل جریان اب فیلتر میبینی که یک پشتک و واروی حسابی میزنه ولی بازم فرض رو بر این میگیریم که این مشکل رو نداشته و الان تازه پیدا شده. ماهی دیگه ای هم بخاطر دم خوشگلش مورد عنایت قرارش نمیده.
ماهی رو جدا کن و در قرنطینه بینداز. من فکر میکنم با اضافه کردن نمک یک گرم در لیتر مشکل حل شه ولی اگر بیشتر شد یا داروی ضد میکروب (من Bactopur ساخت شرکت سرا رو استفاده میکنم) ویا اگر دیدی مشکل تعادلی هم داره طبق پست 392 همین بخش عمل کن.

اگر مخزن قرنطینه هم نداری میتونی درمان با نمک رو تو تانک اصلی عمل کنی. این بیماری زیاد مسری نیست.

ناگفته نمونه که من تا حالا 4 عدد گلد فیش مرواریدی رو از دست داده ام (یعنی بدون که ممکنه جریان کچل طبیب باشه:icon_razz )

قرنطینه کردن ماهی تازه وارد یک باید است! توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید:icon_bigg

من اين كارو تو آكواريوم اصلي انجام بدم براي ماهييايي كه سالم هستند مشگل پيش نمياد آخه گلد فيشاي ديگم خيلي سالمند خيلي هم ورجه وورجه ميكنند يك آنجل هم دارم كه اونم حالش خوبه كلي هم گياه دارم تو آكواريوم از اين گندميا

لطف کنید همه سوال هارو یک جا مطرح نکنید و در تاپیک مربوطه بفرمائید
انوش

sina69
21 September 2006, 08:36 AM
من تازه كارم يعني تازه رفتم توي كار ماهياي گرون قيمت هرچي هم فروشنده ميگفته تا حالا گوش ميدادم تا حالا هم حداقل 30 40 تا از اين ماهيا مثل آنجلو اينجور چيزا از دست دادم فكر كنم به خاطر همين سيكل ازت بوده تا حالا هم كه من ماهي داشتم هيچ تغيير در وضعيت جسميشون نديدم يعني اصلا من رشد ماهيامو نديديم شايد به خاط اين بوده كه فقط به اونا پولكي ميدادم الان يك چند روزيه كه اين گلد فيشا رو گرفتم بهشون دل گاو ميدم

شما چي غذا بهشون ميدي ؟

تو بازار شهرستان پيدا ميشه ؟

دوست عزیز به لینک زیر برو و تاپیک رو به دقت بخون:

تاپیک جامع غذای ماهی
(http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=16991)

Anoush
21 September 2006, 09:41 AM
سلام اگر مایل هستید برای ماهیتان غذا بگیرید! از این پولک حای رنگی نگیرید!! چون من از این پولک حا گرفتم و با این غذا هایی که الان به ماهیام میدم خیلی فرق میکنه و این غذای پ.لکی رشد ماهی را کم و آن را به این نوع غذا معتاد میشود و این غذای که من میدهم اگر میخاهید اسم آنهارا میگم تا شما خریداری فرمایید

منتظر جواب شما هستم :icon_cool :icon_wink :icon_surp

سلام عزیز،

خوش امدی، همونطور که دوستمون پویا گفتن پست شما میره تو مبحث تاپیک جامع غذاي ماهي (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=16991) در ضمن دوتا خواهش هم ازتون دارم.
برای دادن خبر به دیگر دوستان سوال مطرح نفرمائید اگر مطلبی برای اگاه کردن دارید بفرمائید ولی اگر بگوئید که "من امروز به یک کشف بزرگ رسیدم و اگر میخواهید انرا بگویم" کشف شما در اکثر موارد پیش خودتان حفظ خواهد شد. و کسی درخواست بازگویی انرا نخواهد کرد.این جماعت اینجا یه کم اینجوری هستن! ببخش

ممنونم.

من اين كارو تو آكواريوم اصلي انجام بدم براي ماهييايي كه سالم هستند مشگل پيش نمياد آخه گلد فيشاي ديگم خيلي سالمند خيلي هم ورجه وورجه ميكنند يك آنجل هم دارم كه اونم حالش خوبه كلي هم گياه دارم تو آكواريوم از اين گندميا

خدمتتون عرض کردم ماهی رو جدا کنید و در مخزن قرنطینه درمان کنید. حال اگر در اثر اجبار این کار را در مخزن اصلی هم انجام دهید مشکلی پیش نخواهد امد شاید گیاهان شما کمی از این مسئله اسیب ببینند.

noshin
21 September 2006, 03:42 PM
سلام میشه در مورد درمان دم خوردگی هرچی می دونید بگید
ممنون

چمران
21 September 2006, 04:56 PM
کمک
من یکی از سیچلایدام غذامیخوره ولی بعداز چند ثانیه جویدن غذا دوباره غذا رو از دهنش میپره بیرون ! ! کسی میدونه چه شه ؟
لطفا کمک کنین

maryamakbari1
21 September 2006, 05:13 PM
سلام میشه در مورد درمان دم خوردگی هرچی می دونید بگید
ممنون
با سلام براي درمان دم خوردگي چنانچه اپيدمي باشد بايد درون تانك اصلي و اگر تعداد كمي دچار بودند در تانك قرنطينه به هر خال دو دارو وجود دارد يكي امپول جنتامايسين و ديگري قرص نيتروفورانتيون. مدت درمان از 3 روز تا 10 روز ميباشد.شما هر روز 1 عدد نيتروفورانتيون داخل تانك ريخته و در هر روز بايد 25% اب را عوض كنيد و به جاي ان ابي تازه بي كلر اضافه كنيد .در مورد امپول هم ميتوانيد يك امپول در هر روز به همين نحوه عمل نماييد ولي به نظر من نيترو فورانتيون بهتره من اين كا ر ار تا 3 روز انجام ميدهم جواب ميدهد مدت درمان بستگي به گستره بيماري دارد تا 10 روز. از ورود مستقيم ماهي تازه وارد به تانك اكيدا خودداري فرماييد مدتي ان را در قرنطينه نگه داشته و سپس به تانك اصلي وارد كنيد.اميدوارم مفيد باشد.

pourya_f
21 September 2006, 05:58 PM
سلام یکی از دیسکس های من چشمش ورم کرده غذا هم کم میخوره و گوشه گیر شده میخواستم راهنمایی کنید .:icon_cry:

Mehraz
21 September 2006, 06:53 PM
[quote=khalvatneshin;275823]
با سلام به همه دوستان.امیدوارم حال همه خوب باشه

چند تا سوال داشتم:

1. فرض کنید برای یک دارو،20 گرم در 100 لیتر باید استفاده کرد.این 20 گرم رو چجوری باید اندازه گیری کرد؟

2. میشه برای هر نوع بیماری،در حین مداوا از فیلتر بدون زغال استفاده کرد؟

3. راه های تشخیص انگل و نحوه درمان چیست؟

4. متیلن بلو........نه ....پیدا میشه...را مطرح کنند........کارو بکنید.هر هفته یک بیماری مطرح بشه با......اگر دعوت من حقیر رو لبیک بگید دعاگوتونم.

اول خدمت دوست عزيز بگم كه اينجا همه يك تيم هستند *********
در مورد تاپيك هاي اينجا هم يك بحث كلي براي دوست خوبم دارم.
تاپيك كتاب علمي يا كتاب درسي يا كتاب كنكور نيست. ذات بودن فروم با چيزي كه در ذهن شماست خيلي متفاوته. فروم آيه منزل يا حكم قانوني نيست و همينطور يك كتاب درسي و تست كه انتظار داشته باشيد با توضيح كامل همراه با عكس و توصيه و همينطور صحبتهاي يكسان و هماهنگ باشه.
فروم مكاني براي ابزار نظر و عقيده هست چه بسا كسي لطف كنه و نظرش رو بهتر همراه با عكس بگه.
اگر انتظار يك كتاب و مجله علمي رو از اينجا داريد به نظرم انتظارتون متفاوته.
در اينجه هركس نظر خودش رو ميده و از روي اين نظرات عمل ميشه.اگر دنبال مطالب دستچين شده طبقه بندي شده و مرتب با عكسهاي گويا هستين در اين مورد توي اينترنت كتابها و مقالات زيادي وجود داره كه توي يك قسمت گفتگوهاي بخش آكواريوم به اون اشاره شده.
در مورد پيشنهادتون اگر ايده چاپ يك كتاب با كمك دوستان اين سايت رو داريد مي تونيد اون رو پيگيري كنيد اما همونطوري كه گفتم از اين فروم چنين انتظاري نداشته باشيد كه مثل يك كتاب عمل كند.
اما در مورد سوال هايي كه مطرح كردي:
1.اگر دسترسي به ترازوي دقيق نداريد ميشه به طور نسبي و نه دقيق! از قاشق چايخوري (5 گرم) و قاشق غذاخوري (15 گرم) استفاده كرد اما اين به چگالي اون داروها مربوطه و ممكنه زياد يا كم باشه.
2. شما ميتونيد از فيلتر استفاده كنيد اما اگر تانكي كه فيلتر داره سيكل ازت رو گذرونده باشه احتمالا اونها رو نابود يا ضعيف ميكنيد.
3. در مورد انگل ها توي تاپيك بيماري ماهيان آكواريومي زياد صحبت شده اما اگر مثل من تنبل هستيد از كتاب بيماري ماهي هاي آكواريومي نوشته اكسلرود استفاده كنيد.
4. در مورد متيلن بلو اگر محلول مادر رو طبق دوز درست بسازيد قوي و ضعيف بودنش بستگي به ميزان مصرف اون در آب آكواريوم حين درمان داره.
5. نمك اگر زياد باشه براي همه ماهي ها سمه. اونهم مهي حساسي مثل ديسكاس.اما مصرف درست و مناسب اون باعث صدمه نخواهد شد. در مورد سانوستيل نميدونم اميدوارم دوستان با تجربه كمك كنند.
6. اين حركت ماهي اگر زياد ديده بشه احتمال زياد نشانه انگل خارجي است.

Mehraz
21 September 2006, 06:55 PM
کمک
من یکی از سیچلایدام غذامیخوره ولی بعداز چند ثانیه جویدن غذا دوباره غذا رو از دهنش میپره بیرون ! ! کسی میدونه چه شه ؟
لطفا کمک کنین
با سلام.
ضمن احترام به پرسشتون در مورد اين مبحث در بخش بيماري ماهي هاي آكواريومي توضيح داده شده . اما در مورد جواب :‌احتمالا هگزاميتا و راه درمانش با مترونيدازول كه برابر 250 ميليگرم در 50 ليتر .
در اين مورد در پستهاي بخش بيماري ها بيشتر توضيح داده شده.

Blaze
21 September 2006, 11:52 PM
کمک
لطفا کمک کنین

همیشه بیرون انداختن غذا نشانه بیماری نیست ، گاهی اوقات عدم رضایت از غذا و یا تکراری بودن اون باعث این کار میشه ، پاره ای اوقات هم سیری یا پر بودن شکم .

بنظر من قبل از اینکه درمان شیمیایی رو آغاز کنی ، ابتدا بهش یک تا دو روز کامل گرسنگی بده ، ببین بازم غذا از دهنش میپره بیرون ؟

غذا چی میدی ؟ اگر گرانول میدی حتما دل رو جایگزین کن .
اگر دل میدی ، برنامه گرسنگی رو شروع کن و با تکه های کوچک غذادهی رو شروع کن .

موفق باشید.

saeidcz
23 September 2006, 12:11 PM
رو بدنش خالهای سفید رنگ به اندازه نوک سوزن به تعداد 6 و7 تا زده رنگش کم سیاه شده بالهاشو جمع کرده اول غذا نمی خورد ولی حالا خیلی خوب غذا میخوره خوب حرکت مکنه گاه حی بالا وپایین میره وگاه باله پایین رو خیلی سریع تکون میده ولی دومی خیلی خوبه
درمورد دانلود کتاب ایا فارسییا نه
لطفا جواب بدین

Romans
23 September 2006, 01:01 PM
رو بدنش خالهای سفید رنگ به اندازه نوک سوزن به تعداد 6 و7 تا زده رنگش کم سیاه شده بالهاشو جمع کرده اول غذا نمی خورد ولی حالا خیلی خوب غذا میخوره خوب حرکت مکنه گاه حی بالا وپایین میره وگاه باله پایین رو خیلی سریع تکون میده ولی دومی خیلی خوبه
درمورد دانلود کتاب ایا فارسییا نه
لطفا جواب بدین

سلام
دوست عزیز به این تالار خوش امدید.لطفن بیشتر از شرایط اکواریوم خودتون بیان کنید تا دوستان بهتر بتوانند به شما کمک کنیند و کمی هم حق بدین چون این یک معاینه بالینی نیست بلکه فقط طبق گفته های شما و تشخیصی که از حالات ماهیهای خودتون بیان میکنید میتوان به شما کمک کرد و به همین خاطر مستلزم اینه که تمام شرایط را مثل سایز اکوارویم -اب - تعداد ماهیها - دما - را دقیق بفرمایید و اینکه ماهیهای شما قبل از ورود به تانک اصلی دوره قرنطینه را گذرانده اند یا نه.موفق باشید

Abbas_54
23 September 2006, 08:09 PM
با سلام و خسته نباشيد خدمت مديران محترم تالار ( بخش ماهي و آكواريوم )
با توجه به اهميت بيماريها ، شناخت و درمان اونها خواهشمندم در صورت امكان زير تالاري براي اين مبحث در اين تالار ايجاد كنيد و در آن بيماريها را براساس نوع عامل بيماري ، علائم و يا روشهاي درمان تقسيم بندي نمائيد تا دسترسي به اطلاعات مربوط به هر بيماري راحتتر شده و ضمنا از پست هاي تكراري جلوگيري شود.

باتشكر

Discus
23 September 2006, 11:26 PM
با سلام

من به یک مشکل بر خوردم . همین الان متوجه شدم که زیر گلوی گیتورم یک برآمدگی غیر عادی است . مثل یک غده که از زیر پوست باشه . نظر شما در مورد این موضوع چی هست .

ماهیام آراونا , گیتور , دو تا پنگوسی باله بلند هستند .

pouyan
24 September 2006, 05:16 AM
با سلام

من به یک مشکل بر خوردم . همین الان متوجه شدم که زیر گلوی گیتورم یک برآمدگی غیر عادی است . مثل یک غده که از زیر پوست باشه . نظر شما در مورد این موضوع چی هست .

ماهیام آراونا , گیتور , دو تا پنگوسی باله بلند هستند .

من فکر میکنم این گیتوری که خریدید به مدت حداقل 1 ماه یا بیشتر در تانک مغزه فروشنده بوده که من این مورد رو این اواخر زیاد دیدم که بعد از 1 مدتی بیشتر این گیتورا همین شکلی میشن که فکر کنم ناشی از تغذیه نادریست و یا تغذیه فقط با ماهی زندست

اول اگر هنوز گیتورت زنده خوار هست به سمت تغذیه با کرم خونی و دل بدون چربی یا کم چربی ببرش بعد تو آکواریومتونم از نمک ید دار به ازای هر 30 لیتر 1 قاشق چایخوری استفاده کن و به مدت 2 روز سعی کن نوری به اون تانکت نرسه باید بعد از 1 هفته در صورت موفق شدنت درست بشه اما نمونه هایی هم هستند که تا آخر عمرشون همین جوری میمونند ((نقص ژنتیکی-غدد میکروبی و...)) ولی فکر نکنم گیتور شما اینجوری باشه.:icon_cool

Anoush
24 September 2006, 09:38 AM
با سلام و خسته نباشيد خدمت مديران محترم تالار ( بخش ماهي و آكواريوم )
با توجه به اهميت بيماريها ، شناخت و درمان اونها خواهشمندم در صورت امكان زير تالاري براي اين مبحث در اين تالار ايجاد كنيد و در آن بيماريها را براساس نوع عامل بيماري ، علائم و يا روشهاي درمان تقسيم بندي نمائيد تا دسترسي به اطلاعات مربوط به هر بيماري راحتتر شده و ضمنا از پست هاي تكراري جلوگيري شود. باتشكر

با سلام و تشکر از شما،

من ازتون خواهش میکنم اگر فرصت این کار رو دارید تمام مطالب این بخش بیماریها رو خودتون مثل جدول مرتب کنید و برای من بفرستید . من اون رو بنام خودتون در تالار قرار میدم.
ولی اگر قرار باشه جدولی مانند اونی که در تمام وبلاگ ها و سایتها کپی شده (فکر میکنم همه اون جدول کذایی رو دیده باشند) و هیچ دردی هم درمون نکنه، من فکر میکنم اگر از خیرش بگذریم بهتر باشه.

اگر مروری در این بخش (که فکر کنم کتابچه کوچکی برای خودش شده باشد) داشته باشید میبینید که بیشتر مشکلات مربوط به سیکل ازت است و یا نا هماهنگی و عدم ثبات اکواریوم اما اگر با توجه به علام و جدول پیش بروید برای هر ماهی که دارد از زیادی نیتریت اب میمیرد انبوهی دارو برای جلوگیری و در مان علامتی ان پیشنهاد شده که تمامی انها بیهوده هستند و دست اخر ماهی خواهد مرد.

در انتها بازهم تاکید دارم که اگر شما میتوانید از این سی و چند صفحه جدولی با کاربری مناسب ایجاد کنید من شخصا از وقتی که صرف میکنید و زحمتی که میکشید سپاسگزار خواهم بود.

رضا مشائي
24 September 2006, 10:15 PM
من 2 عدد پنگوسي خريدم كه گذاشتم تو قرنطينه ديدم كه زير باله هاشون و آبشش اونا قرمز اين چه نوع بيماريه؟و درمانش چيه؟

مربا
25 September 2006, 12:14 AM
یکی از پنگوسی های من 2 روزه که خیلی کم تحرک شده و فقط موقع احساس خطر تند حرکت می کنه و مدام روی سطح ابه اما مثل بقیه ماهی هایی که می خوان بمیرن کج و بی تعادل نیست.
فکر می کنین که داره می میره؟

mehdies
26 September 2006, 09:43 AM

این روش رو میشه توی آکواریوم اصلی انجام داد ؟چون فکر میکنم فلاور دیگرم هم این مشکل رو داره . اگر شدنی هستش دوز داروها برای 500 لیتر چقدر باشه ؟ منظور از ((درمان را بمدت 2 روز دیگر به همین شیوه ادامه میدهی)) چی هست ؟

دوست عزیز pouyannayoup قبلا از راهنمایی شما تشکر میکنم.:icon_cool

aquarium
27 September 2006, 07:07 AM
باسلام به دوستان
من 5 تا ماهی آنجل دارم که همشون بال خوره گرفتن من که رفتم دارو بخرم از مغازه دار که پرسیدم دارو رو باید در آکواریوم قرنطینه بریزم یا در آکواریوم اصلی گفت بریز اصلی آیا من باید حرف طرفا گوش کنم یا یک آکواریوم قرنطینه بگیرم و ماهیها یی که این بیماری دارند ببرم تو اون و درمان کنم چون چند تا ماهی دیگه مثل کت فیش و ... هم دارم .
متشکرم

noshin
27 September 2006, 09:43 AM
میخواستم بدونم درمان دم خوردگی که گفتید در مورد ماهی زنده زا هم فایده داره مثل(گوپی و ....)

maryamakbari1
27 September 2006, 11:47 AM
میخواستم بدونم درمان دم خوردگی که گفتید در مورد ماهی زنده زا هم فایده داره مثل(گو÷ی و ....) با سلام خدمت شما اين درمان براي كليه ماهي ها سودمند است زنده زا يا تخم گذار موفق باشيد.

MetMet
27 September 2006, 01:46 PM
با سلام:
خیلی وقت بود هیچ مشکلی برای ماهیهام پیش نیومده بود ولی از امروز صبح یکی از پرتهام قاطی کرده همش میره عقب بعد محکم خودشو با کله میکوبونه به شیشه ی جلویی!!!ا:beaten: ونقدر بد اینکارو میکنه که از صداش بیدار شدم!!؟:tire: فکر میکنید چشه؟همون موقع قرنطینش کردم ولی بازم کارشو تکرار میکنه!(الان کمی آرومتره ولی هر از گاهی..........:cryb: )آبو 3 روز پیش سیفون کردم(25%)حجم آب 220 لیتر (ماهی های دیگم:1پرت دیگه/1نایف/1ردتیل دراگون/1کت فیش/2پنگوسی)بقیه هیچ مشکلی ندارن اون پرتم که قاطی کرده تازه تازه سرش کمی گل انداخته قرمز شده بد جوری خودشو میکوبونه به شیشه (فقط از ناحیه ی سر) چه کار کنم؟؟؟:sad:

jacobnazarade
27 September 2006, 03:07 PM
با سلام:
خیلی وقت بود هیچ مشکلی برای ماهیهام پیش نیومده بود ولی از امروز صبح یکی از پرتهام قاطی کرده همش میره عقب بعد محکم خودشو با کله میکوبونه به شیشه ی جلویی!!!ا:beaten: ونقدر بد اینکارو میکنه که از صداش بیدار شدم!!؟:tire: فکر میکنید چشه؟همون موقع قرنطینش کردم ولی بازم کارشو تکرار میکنه!(الان کمی آرومتره ولی هر از گاهی..........:cryb: )آبو 3 روز پیش سیفون کردم(25%)حجم آب 220 لیتر (ماهی های دیگم:1پرت دیگه/1نایف/1ردتیل دراگون/1کت فیش/2پنگوسی)بقیه هیچ مشکلی ندارن اون پرتم که قاطی کرده تازه تازه سرش کمی گل انداخته قرمز شده بد جوری خودشو میکوبونه به شیشه (فقط از ناحیه ی سر) چه کار کنم؟؟؟:sad:

با سلام خدمت دوست عزیز نه نظر ماهی رپت شما در اثر شوک استرسی و ترسیدن این حالت بهش دست داده و دست به خود کشی انتهاری می زنه باید مواظبش باشی که عوامل استرس تشدید نشه
من دیروز رد شدم از اکواریم دیدم یه صدای شلیپ ضعیف اومد گفتم خدایی چی بود دقت کردم دیدم کی از دیسکس هام پریده بود روی پل اکواریم :sad:
درمان هم بیشتر استفاده از داروهایی که استرس رو کم می کنند و ویتامین هم کمکی می کنند.

aquarium
28 September 2006, 01:14 AM
باسلام به دوستان
من 5 تا ماهی آنجل دارم که همشون بال خوره گرفتن من که رفتم دارو بخرم از مغازه دار که پرسیدم دارو رو باید در آکواریوم قرنطینه بریزم یا در آکواریوم اصلی گفت بریز اصلی آیا من باید حرف طرفا گوش کنم یا یک آکواریوم قرنطینه بگیرم و ماهیها یی که این بیماری دارند ببرم تو اون و درمان کنم چون چند تا ماهی دیگه مثل کت فیش و ... هم دارم .
متشکرم

کسی نیست جواب مارو بده

pouyan
28 September 2006, 07:07 AM
این روش رو میشه توی آکواریوم اصلی انجام داد ؟چون فکر میکنم فلاور دیگرم هم این مشکل رو داره . اگر شدنی هستش دوز داروها برای 500 لیتر چقدر باشه ؟ منظور از ((درمان را بمدت 2 روز دیگر به همین شیوه ادامه میدهی)) چی هست ؟

دوست عزیز pouyannayoup قبلا از راهنمایی شما تشکر میکنم.:icon_cool

دوستان این بیماری 1 بیماری همه گیر در تانک هست و هر ماهی با توجه به نوع و مقاومت فزیکی در برابر این ماهی میتونه از خودش مقاومت نشون بده و یا به این بیماری مبتلا بشه

بنابراین در ایم مورد با توجه به اینکه بیماری بیماریه همه گیر هست و باکتری آن در تانک اصلی باقی می ماند باید کل مخزن و ماهیان تحت درمان و پاکسازی از این بیماری قرار گیرند

بله 2 روز دیگر این کار را ادامه دهید با دوز 250 میلی گرم برای هر 50 لیتر

((روش بهتر)) روش دیگر استفاده از داروی تتراسایکلین بصورت کپسول است مقدار 200 میلی گرم برای هر 50 لیتر آب استفاده کنید و مانند روش قبلی درمان صورت گیرد فراموش نکنید که گیاهان خود را خارج کنید
و با استفاده از این دارو رنگ آب مخزن به زردی تا زرد میل پيدا میکند

1 کار دیگه اینه که 1-1.5 گرم از این دارو رو با 80 یا 100 گرم از غذا ماهیاتون بخوبی مخلوط و طبق گذشت به ماهیان غذا بدهید((در مخزن قرنتینه)) و بعد مخزن را ضد عفونی کامل کنید

این مطلب جواب دوستمونaquarium نیز در بر میگیره

در پناه تو ای روح گذشته از انسانیگه ای

poya100
29 September 2006, 12:54 AM
کسی نیست جواب مارو بده

با سلام
دوست عزيز اين دارو مشكلي براي كت فيش شما ايجاد نميكنه البته شما توضيحي در مورد ماهيهاي احتمالي ديگه نداديد اگه نداريد كه هيچ ولي اگه ماهي ديگه اي مثل ديسكاس داري

ممكنه مشكل ايجاد كنه.:icon_ques

بنابراين شما ميتونيد درمان رو تو تانك اصلي هم انجام بديد به شرط نداشتن ماهي حساس مثل ديسكاس .:icon_cool

در پناه يگانه يكتا

pouyan
29 September 2006, 06:51 AM
[QUOTE=pouyannayoup;279766]
این مطلب جواب دوستمونaquarium نیز در بر میگیره

PH نامناسب و غذای بی کیفیت نیز میتونه نشانه هایی از دم خوره بوجود بیاد که با مطلوب کردن شرایط دویاره باله های ماهی حالت طبیعی خودش رو بدست میاره

پسر بد
29 September 2006, 11:02 AM
اکواریوم من در نداره بعد از یک ماه همه ماهیای من مردن بعضی حالت کپک زده میشدن بعضیا گیج میشدن خودشون و به شیشه میکوبیدن آخرسر بعضیارو فقط اسکلت شونو پیدا کردم این امراض میتونه از همون در نداشتن آکواریم باشه
من آلان میخوام دوباره ماهی بخرم ولی میتذسم دوباره اینطوری بشه
میشه راهنماییم کنین

arasto_discus
29 September 2006, 11:09 AM
اکواریوم من در نداره بعد از یک ماه همه ماهیای من مردن بعضی حالت کپک زده میشدن بعضیا گیج میشدن خودشون و به شیشه میکوبیدن آخرسر بعضیارو فقط اسکلت شونو پیدا کردم این امراض میتونه از همون در نداشتن آکواریم باشه
من آلان میخوام دوباره ماهی بخرم ولی میتذسم دوباره اینطوری بشه
میشه راهنماییم کنین

با سلام
دوست عزیز امراضی که ماهیان آکواریوم به آن دچار می شوند ناشی از عدم رعایت بهداشت در آکواریوم است. هر چند ممکن اسن شما در ابتدا اقدام به خرید ماهی مریض نیز کرده باشید.
به هر حال اگر می خواهید مجددا آکواریوم راه اندازی کنید ابتدا تامک خود را با پرمنگنات ضد عفونی کنید.
سپس اجازه دهید تا سیکل ازت در آکواریوم تان طی شود. شرایط مناسب آب را کاملا فراهم کنید و سپس اقدام به خرید ماهی کنید. تمامی این مباحث در همین فروم و با عناوین گفت شده موجود است.
لطفا مطالعه بفرمایید.

پسر بد
29 September 2006, 11:19 AM
ممنون پس ربطی به بدون در بودن آکوایوم نداره؟

MetMet
29 September 2006, 03:29 PM
با سلام خدمت دوست عزیز نه نظر ماهی رپت شما در اثر شوک استرسی و ترسیدن این حالت بهش دست داده و دست به خود کشی انتهاری می زنه باید مواظبش باشی که عوامل استرس تشدید نشه
من دیروز رد شدم از اکواریم دیدم یه صدای شلیپ ضعیف اومد گفتم خدایی چی بود دقت کردم دیدم کی از دیسکس هام پریده بود روی پل اکواریم :sad:
درمان هم بیشتر استفاده از داروهایی که استرس رو کم می کنند و ویتامین هم کمکی می کنند.

با سلام:
ممنونم فکر کنم دلیلش همین بود ولی علت استرس نمیدونم چی بود وقتی قرنطینش کردم کمی خودشو زد بعد چند ساعت آروم شد ولی این بار نمیتونست خوب شنا کنه و تعادلشو حفظ کنه که به نظر من از ضرباتی که بسرش خورده بود ناشی میشد!!!:icon_sad: فرداش خوبه خوب بود(بدون استفاده از هر نوع دارو)همین که برگردوندمش به تانک اصلی دوباره قاطی کرد و این بار هم خودشو میزد و هم بقیه ی ماهی هارو حالا فعلآ تو قرنطینس تا آدم بشه:icon_mrgr :icon_razz فقط نمیدنم چی تو تانک اصلیم هست که باعث ناراحتیش میشه!!؟:icon_twis :icon_eek:

aquarium
2 October 2006, 05:23 PM
با سلام اول از همه ممکنه بحث من برای این جا نباشه چون جایی پیدا نکردم اینجا میگم
چند روزه که آکواریوم من بر روی سنگها و وسایل زینتیم دانه دانه های زرد رنگ مثل زنگ زدگی پیدا کرده علت چه ؟ باتشکر

Al3l3@S@li
2 October 2006, 06:02 PM
احتمال زياد اونايي كه ميگين،بايد خزه باشن.شما آكواريومتون رو جايي قرار دادين كه نور خورشيد به داخلش ميتابه؟

aquarium
2 October 2006, 10:52 PM
احتمال زياد اونايي كه ميگين،بايد خزه باشن.شما آكواريومتون رو جايي قرار دادين كه نور خورشيد به داخلش ميتابه؟
نور خورشید غیر مستقیم میخوره آیا برای ماهیها ضرر داره و با چی میشه از بین برد آبم هم دو سه بار سیفون کردم 3 و 4 روز یکبار و لی باز هست و بیشتر داره میشه واقعا به تجربه شما و باقی اساتید احتیاج دارم

Blaze
3 October 2006, 12:05 AM
با سلام اول از همه ممکنه بحث من برای این جا نباشه چون جایی پیدا نکردم اینجا میگم
چند روزه که آکواریوم من بر روی سنگها و وسایل زینتیم دانه دانه های زرد رنگ مثل زنگ زدگی پیدا کرده علت چه ؟ باتشکر

با سلام

من تجربه شما رو داشتم . مخزن من بدور از نور مستقیمه .

این امر بیشتر در اثر سیفون نا مناسب ( عدم جمع آوری آشغالها و خرده غذاهای اضافی ) و غذا دهی بیش از حد پیش میاد ، احتمالا از ترکیب دل برای غذا استفاده کردید .

جهت اطلاع شما : این امر برای کت فیش خیلی ناخوشاینده اما برای دیگر ماهیان در کوتاه مدت اصلا مشکلی نداره ولی مخزن رو بشدت بد منظره میکنه ،

تجربه بنده برای رفع مشکل : به سیفون ادامه بدهید و البته اگر امکان پذیره محدوده آلودگی زردی شنها رو کمی هم بزنید ( خیلی کم و در هنگام سیفون که آشغالها با تمام توان خارج شوند ) و در قسمت تحتانی اگر روی شیشه هم زرد شده با ابر تمیز کنید .

این راه برای مخزن بزرگ من جواب داد . اما بمخزن کوچکم دیر رسیدم و اینقدر آلوده شد که مجبور شدم کل شنها رو مجدد بشورم .

جهت اطلاع : کل بچه ماهیها گوپی و مولی رو در نور مستقیم خورشید بدون مشکل نگهداری میکنم و سیفون آب هر 4 الی 5 روز به میزان 80 % بعلت جمع آوری خرده غذا و نه جلبک و این قبیل مسایل

zidane010
4 October 2006, 12:52 PM
با عرض سلام خدمت اساتید محترم
من یه گلدن فیش دارم که حدود چهار ماه یک برامدگی به رنگ سفید روی سرش هست به شکل دایره ای کوچک انواع طریقه ها برای معالجه انجام دادم ولی فایده ای ندارد
البته این گلدن فیش بزرگ است لطفا من رو راهنمای کنید اگه بخواهید می تونم عکس هم بزارم
با تشکر از شما

pouyan
5 October 2006, 01:43 PM
سلام خدمت اساتید
من یه گلدن فیش دارم که حدود چهار ماه یک برامدگی به رنگ سفید روی سرش هست به شکل دایره ای کوچک انواع طریقه ها برای معالجه انجام دادم ولی فایده ای ندارد
البته این گلدن فیش بزرگ است لطفا من رو راهنمای کنید اگه بخواهید می تونم عکس هم بزارم
با تشکر از شما

سلام دوست عزیز
چیکارا برای این بیماری قارچی-باکتریایی گلدفیشتون کردید؟
عکسشم بذاری که چه بهتر...
من وقتی یکی گلدفیشام اینجوری شده بود 1 پنبه برداشتم و تو 1 لیوان تا نصفه آب کردم و در اون لیوان قرص آنیوبیتیک 250 میلیگرمی رو حل کردم و بعد پنبه رو با اون آب کاملا خیس دادم و گلدفیشمم دورش 1 پارچه پیچیدم و روی سرش این پنبرو به آرومی کشیدم مقدار 3-5 قطرم از این آب روی سرش ریختم اینکارو در روز 2 بار انجام بده این پلاک قارچی از بین میره ولی باید بعد از روز سوم 1 حموم کامل در 30 لیتر آب با 100 میلی گرم آنتیوبیاتیک و 2 قطره محلول متیلن بلو 2 بار در روز بدی

:icon_cool

yaser_sh58
5 October 2006, 08:16 PM
روي كله فلاورم دونه هاي سفيد كوچك زده كه با چشم راحت ديده مي شه. فقط رو كلشه. دماي آبم هم 30 درجه هستش. دوستان لطفا راهنمايي كنند.ممنونم.

pouyan
6 October 2006, 06:55 AM
روي كله فلاورم دونه هاي سفيد كوچك زده كه با چشم راحت ديده مي شه. فقط رو كلشه. دماي آبم هم 30 درجه هستش. دوستان لطفا راهنمايي كنند.ممنونم.

سلام

بیماری ICK

به احتمال زیاد آب تانک شما نوسان درجه حرارت((در موقع تعویض آب یا در شبو یا..)) پيدا کرده یا ماهی فلاور هورن شما سیستم ایمنیش ضعیف شده
اگر زود درمانش نکنی این دونه های فل فلنمکی به نقاط دیگه بدنشم میرسه و در نهایت ماهی شما کم حوصله و بی انرژی و..میشه

این دونه هاي سفيد كوچك رو میتونی با حموم متیلن بلو+نمک ((8قطره در 3 لیتر آب +1قاشق سوپ خوری نمک 3 بار در روز بمدت 5 دقیقه برطرف کنی و دمای آب تانکتو چک کن و مواظب باش از 0.5 درجه بیشتر تغییر پيدا نکنه

1 نکته مهم که بسیار تجربه کردم اینکه اگر فلاور هورن و یا ماهی گرین ترور بطور صحیح در این دوره درمان نشه به کرات زیاد میتونه دوباره به بیماری ایک مبتلا بشه پس درمان باید بصورت کامل و صحیح انجام بشه

((روش دیگر-بهتر))ماهیتان را به تانک مراقبتهای ویژه با دمای 32 درجه منتقل کرده فیلتراسیون فقط از نوع مکانیکی باشد به 50 لیتر از این آب 20 قطره مالاشیت سبز اضافه کرده و در این دوره شما به اکسیژن دهی بالا و دوره درمان تانک باید بدور از نور باشد و این کار را به اندازه 5 روز ادامه میدهید و هر روز نصف آب را تعویض با آبی هم دما میکنید و بعد از تعویض مقدار 7 قطره از این محلول به آب اضافه میکنی

بعد از بهبود در همان تانک مراقبتهای ویژه دما را بصورت آرام و تدریجی در 2-3 روز به دمای تانک اصلی نزدیک میکنی و در این مدت از ماهی فلاور هورنت بخوبی با غذاهای خوب پذیرایی کن

در پناه درخشنده ترین صداها((صدای الماسگون))

yaser_sh58
6 October 2006, 10:02 AM
در مورد روش اول يعني 8 قطره متيلن بلو و... بايد در يه ظرف جدا باشه ديگه و حجمشم 3 ليتر باشه؟

pouyan
6 October 2006, 10:13 AM
در مورد روش اول يعني 8 قطره متيلن بلو و... بايد در يه ظرف جدا باشه ديگه و حجمشم 3 ليتر باشه؟

درسته...تو این ظرف که از آب تانکتونه حمامش میدید

poya100
6 October 2006, 11:35 AM
با سلام:
ممنونم فکر کنم دلیلش همین بود ولی علت استرس نمیدونم چی بود وقتی قرنطینش کردم کمی خودشو زد بعد چند ساعت آروم شد ولی این بار نمیتونست خوب شنا کنه و تعادلشو حفظ کنه که به نظر من از ضرباتی که بسرش خورده بود ناشی میشد!!!:icon_sad: فرداش خوبه خوب بود(بدون استفاده از هر نوع دارو)همین که برگردوندمش به تانک اصلی دوباره قاطی کرد و این بار هم خودشو میزد و هم بقیه ی ماهی هارو حالا فعلآ تو قرنطینس تا آدم بشه:icon_mrgr :icon_razz فقط نمیدنم چی تو تانک اصلیم هست که باعث ناراحتیش میشه!!؟:icon_twis :icon_eek:

با سلام

دوست عزيز مگه شما ميخوايد بچه تربيت كنيد كه با ماهيتون اينجوري رفتار ميكنيد :icon_bigg يا فكر ميكنيد حركات اون از روي لجاجت با شماست قطعا اينطور نيست و اون بيچاره فقط از روي غريزه اين كار رو انجام ميده پس بهتره بجاي اين كارها به دنبال دليل علمي اون باشي مواردي كه در تانك شما به احتمال قوي در استرس ماهي ميتونه موثر باشه::icon_roll

-ph نامناسب(بيش از حد اسيدي و يا قليايي)

-سختي زياد اب
موفق باشي

poya100
6 October 2006, 11:59 AM
با سلام به همه دوستان
من تمام ماسه كف تانك رو جمع كردم :icon_cool و فقط كريپتونها رو تو ليوان بستني به همراه ماسه بادي گذاشتم.
براي زيباتر شدن هم چند تا ريگ قشنگ دورش چيدم علاوه بر اين كه هيچ مشكلي ايجاد نشد و زيبايي تانك هم از بين نرفت واقعا تانك من خيلي تميز تر از گذشته شده و به راحتي كف اون رو سيفون ميكنم و ميشه گفت تا 95% الودگيها و غذاي اضافه جمع اوري ميشه و تقريبا چيزي براي الودگي و فساد و توليد انواع واقسام كرمها و...باقي نميمونه :icon_sad:
دوستان كه مايل هستند امتحان كنند" مخصوصا اگه ديسكاس داريد" و از تميزي تانكتون لذت ببريد البته اين كارو با دقت انجام بديد تا براي ماهيهاتون مشكلي ايجاد نشه.:icon_frow :lover:

ايزد همراهتان

Discus
6 October 2006, 02:17 PM
با سلام

دوستان من یک سئوال داشتم .

میخواستم بدونم آیا امکانش است که من بتونم مثلا برای درمان دم خوردگی از آمپول جنتامیایسن استفاده می شه . من این آمپول رو در مقدار خاصی آب مخلوط کنم و در موقع بیماری این محلول را استفاده کنم .

persian lord
6 October 2006, 09:23 PM
آمپول جنتمايسين به آدم مي زني فلج ميشه حالا شما مي خواي بزني به ماهي؟
منظورم از فلج شدن اينه كه تا چند روز نميتونه معمولي راه بره...

سرخان زاده
7 October 2006, 12:01 AM
آمپول جنتمايسين به آدم مي زني فلج ميشه حالا شما مي خواي بزني
به ماهي؟

سلام persianlord عزیز اگه شما صفحه 3 همین گفتگو رو ملاحظه می کردید می دید که دوست عزیزمون اقای jacobnazarade برای درمان دم خوره استفاده از امپول یا قطره جنتامایسین رو پیشنهاد دادن که ایشون خودشون هم از همین راه استفاده کردند و نتیجه هم گرفته اند(با یک امپول 80 میلی در 100 لیتر اب)
موفق باشید:icon_excl

poya100
7 October 2006, 02:31 PM
با سلام
لطفا دوستان و اساتيد كمك كنند::icon_ques
من يه دونه از انجل هام لبهاش متورم شده و نميتونه به راحتي اب رو مك بزنه غذا هم نميخوره و كاملا بي علاقه شده و لباش باز مونده در ضمن يه لكه هاي قزمزي هم داخل دهانش ديده ميشه !!:icon_redf

لطفا من رو راهنمايي بفرماييد قبل از اينكه از دست بره.:nothing_to_say:

در پناه حق

afshin.m
7 October 2006, 04:25 PM
سلام من يه سيلور شارك كوچيك دارم اين ماهي من هرچي غذا بهش مي دم لاغره و احساس مي كنم روز بروز لاغرتر ميشه كسي ميتونه به من در اين مورد كمك بكنه و بگه چه جوري ميتونم درمانش كنم؟
ممنون

poya100
7 October 2006, 04:53 PM
سلام من يه سيلور شارك كوچيك دارم اين ماهي من هرچي غذا بهش مي دم لاغره و احساس مي كنم روز بروز لاغرتر ميشه كسي ميتونه به من در اين مورد كمك بكنه و بگه چه جوري ميتونم درمانش كنم؟
ممنون

سلام
دوست عزيز اول اين غذايي كه ميديد بفرماييد چيه ؟؟بعد اگه ماهي شما غذا ميخوره كه مشكلي نداره!!
كه اولين علامت مريضي در ماهي ميتونه باشه .
دوم اينكه شارك ذاتا باريك و لاغره شما انتظار داريد چطوري باشه ؟!:icon_arro
سوم از دادن غذاي بيش از حد به ماهيت جلوگيري كن تا مريضش نكردي !!:icon_bigg

پيروز باشي.

afshin.m
8 October 2006, 10:52 AM
بهشون كرم فشرده مي دم احساس ميكنم لاغريش غير طبيعي هستش درضمن زياد بهشون غذا نميدم به 10 تا ماهي حدودا" در روز 1 حبه كرم فشرده مي دم:icon_ques

Anoush
8 October 2006, 11:02 AM
بهشون كرم فشرده مي دم احساس ميكنم لاغريش غير طبيعي هستش درضمن زياد بهشون غذا نميدم به 10 تا ماهي حدودا" در روز 1 حبه كرم فشرده مي دم:icon_ques

بنظر من کرم فشرده بد ترین غذا برای ماهی هست و عموما باعث انگل های گوارشی در ماهی میشه که ماهی رو لاغر میکنه. من جای شما باشم غذاشو عوض میکنم و دور کرم فشره رو خط میکشم.

امیدوارم ماهیت انگل نداشته باشه.

afshin.m
8 October 2006, 03:31 PM
سلام اولا" بابت زحمتهاي زيادي كه كشيديد ممنونم
به نظر شما چه غذايي بدم كه هم مقوي باشه وهم سالم ممنون!

Anoush
9 October 2006, 08:54 AM
سلام اولا" بابت زحمتهاي زيادي كه كشيديد ممنونم
به نظر شما چه غذايي بدم كه هم مقوي باشه وهم سالم ممنون!

سلام عزیز، خوش آمدی

والا زحمتی نبود فقط انجام وظیفه بود. امیدوارم در جمع ما همیشه بمانی و پایدار باشی.

برای غذایی که به ماهی باید داد تو تاپیک "تاپیک جامع غذاي ماهي (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=16991)" اگر بری میبینی کلی بحث و اختلاف نظر و غیره هست که کلن دید خوبی به ادم میده. بازهم اگر سوالی بود تو همون تاپیک مطرح کنی همه کمک میکنن.

در پناه بیکران مهربان

poya100
9 October 2006, 09:12 AM
با سلام
لطفا دوستان و اساتيد كمك كنند::icon_ques
من يه دونه از انجل هام لبهاش متورم شده و نميتونه به راحتي اب رو مك بزنه غذا هم نميخوره و كاملا بي علاقه شده و لباش باز مونده در ضمن يه لكه هاي قزمزي هم داخل دهانش ديده ميشه !!:icon_redf

لطفا من رو راهنمايي بفرماييد قبل از اينكه از دست بره.:nothing_to_say:

در پناه حق

با سلام
دوستان گرامي متاسفانه من يكي از زيبا ترين انجلهاي 3 خطم رو از دست دادم و متاسفانه نتونستم اونو مداوا كنم و متوجه هم نشدم اگه باز هم ماهيهام به اين مريضي دچار بشن چطوري درمانشون كنم و اين تجربه از كفم رفت چون كسي هم تا الان جواب سوال من رو نداده!!!:icon_redf
البته يكي از دلا يل اون ممكنه تعداد زياد تاپيك ها باشه .

اگه مديران و اساتيد محترم فروم موافق باشند تاپيكي ايجاد بشه با نام "موارد اظطراري براي ماهي" يا

"EMERGENCY " تا براي هر كدام از دوستان مثل من كه مورد خيلي اظطراري پيش مياد و ماهيشون داره از دست ميره در اين تاپيك مطرح نمايند تا پاسخ اون توسط عزيزان داده بشه و به دليل گم شدن تو مابقي پيامهاي فرستاده شده بي پاسخ نمونه و اين خلقتهاي زيباي خدايي خيلي ساده از بين برن.
مديران و اساتيد محترم لطفا نظر خود را اعلام بفرماييد ودر صورت مثبت بودن تاپيك مربوطه را ايجاد بفرماييد.
:lover:
سرافراز باشيد.

Anoush
9 October 2006, 11:34 AM
با سلام
دوستان گرامي متاسفانه من يكي از زيبا ترين انجلهاي 3 خطم رو از دست دادم و متاسفانه نتونستم اونو مداوا كنم و متوجه هم نشدم اگه باز هم ماهيهام به اين مريضي دچار بشن چطوري درمانشون كنم و اين تجربه از كفم رفت چون كسي هم تا الان جواب سوال من رو نداده!!!:icon_redf
البته يكي از دلا يل اون ممكنه تعداد زياد تاپيك ها باشه .

اگه مديران و اساتيد محترم فروم موافق باشند تاپيكي ايجاد بشه با نام "موارد اظطراري براي ماهي" يا

"EMERGENCY " تا براي هر كدام از دوستان مثل من كه مورد خيلي اظطراري پيش مياد و ماهيشون داره از دست ميره در اين تاپيك مطرح نمايند تا پاسخ اون توسط عزيزان داده بشه و به دليل گم شدن تو مابقي پيامهاي فرستاده شده بي پاسخ نمونه و اين خلقتهاي زيباي خدايي خيلي ساده از بين برن.
مديران و اساتيد محترم لطفا نظر خود را اعلام بفرماييد ودر صورت مثبت بودن تاپيك مربوطه را ايجاد بفرماييد.
:lover:
سرافراز باشيد.

سلام پویا جان،

من شخصا با وجود همچین تاپیکی مخالفتی ندارم ولی بشرط اینکه واقعا موارد اورژانس توش مطرح بشه. چون اگر هر کدوم ما که مشکلی داریم و اونو اورژانس حساب کنیم و تو این تاپیک پست بزنیم این هم مثل بقیه تاپیک ها برای کار برا عادی میشه.

حالا برای امتحان چند روزی امتحانش میکنیم ببینیم جواب میده یا نه؟
اخرش هم اگر نشد مدیر اینجا باید یکی یکی پست هارو بجای مناسب منتقل کنه! (چشش انوش درآد میخواست مدیر نشه!:icon_razz )

دوستان موافقند؟ اگر بله یا خیر نظر بدن تا تمومش کنیم.

ولی بازهم من فکر نمیکنم که با باز کردن تاپیک جدید مشکل حل بشه چون:

میخوام به شما و دوستان عزیزی که به این تاپیک سر میزنند یک نکته رو برای چندمین بار بگم که برای حل مشکل ماهی خود باید اطلاعات کافی بدید و با داشتن این مجموع اطلاعات هست که دوستان میتونن کمک کنن وگرنه غیب گو که نیستن.

همین نگفتن شرایط اکواریوم و ماهی باعث میشه شما فکر کنید کسی به سوال شما توجه نکرده. در صورتیکه واقعا نمیشه کمک کرد.

من نمیدونم ماهی رو کی خریدید
قرنطینه کردید یا نه
ماهی های دیگه چی دارید
سیکل ازت طی شده یانه
سیفون میکنید یا نه
دارو استفاده کردید
نیترات و نیتریت رو اندازه میگیرید
ماهی جدید اضافه کردید و...........و............

انصاف بده وقتی شما خودت دلت برا ماهیت نمیسوزه من که دایه مهربونتر از مادر نیستم!

شما اگر تنبلیت بیاد که شرایط رو بگی من که دنبال شما نمی افتم که تو رو خدا بمن بگو که شرایط چیه، خود شما باشی این کارو میکنی؟
اخرش هم این میشه که کسی جواب نمیده و ماهی تلف میشه. شما نگاه کن به این تاپیک ببین بیشتر پست های اینچنینی بیجواب میمونه.

Romans
9 October 2006, 02:33 PM
سلام
با احترام به پیشنهاد پویای عزیز من هم به دلیل پراکنده شدن مطالب و سردرگمی کاربران و مطرح شدن احتمالی مطالب متفرقه و بی ربط با ایجاد این تاپیک جدید موافق نیستم.سربلند باشید.

Al3l3@S@li
9 October 2006, 02:49 PM
منم عاقبت جالبي براي همچين تاپيكي تصور نميكنم...

mythus1974
9 October 2006, 04:19 PM
میتونی از داروهای شرکت sera استفاده کنی
نمایندگیش خ نواب تهرانه تلفن :02166370023
از ترکیب دارو ها میتونی جواب بگیری
MYCOPUR,OMNIPOR,BACKTOPOR داروهای ضد باکتری و ضد قارچ
از FISHTAMIN هم استفاده کن

Blaze
9 October 2006, 04:50 PM
با سلام

بنظر من اکثر کاربران ، مخصوصا اونهایی که تجربه بیشتری دارند همه تاپیک ها رو نگاه میکنند ، در نتیجه به قول دوستمون اگر همه اطلاعات رو کامل بدین ،مطلب شما حتما در معرض دید کسانی که میخواهید قرار میگیره ، تاپیک جدید عین شمشیر دو دم میمونه و خیلی ها رو از جمله کاربرای جدید رو مجبور میکنه تو هر دو تاپیک اصلی و اضطراری پست بزنند و پراکندگی مطالب باعث افت کیفیت و کاهش سرعت عمل میشه .

تا نظر بقیه دوستان چی باشه ، موافقید یک همه پرسی بگذاریم ؟

poya100
9 October 2006, 09:00 PM
با سلام و تشكر از نظرات همه دوستان

1.در هر واحد درماني قسمتي وجود داره كه به بحث در مورد رفع يك بيماري با طول درمان ميپردازند واين فقط زماني هستش كه مورد اورزانس از شخص رفع شده دقيقا همين كاري كه در اين تاپيك صورت ميگيره در صورتي كه در حالت تخصصي تر واحدي نيز بنام اورزانس هست كه به قول استاد عزيز مون انوش "واقعن اظطراري "در انجا مطرح بشه و سريع پاسخ داده بشه و اميدوارم كه كسي كم لطفي نكنه. :icon_razz

2.در مورد اين موضوع كه بعضي از دوستان عمدان و يا سهون سوال بي موردي بپرسند اين چيزي كه در كل فروم داره اتفاق ميافته مثلن در همين تاپيك "بيماري ماهيها" من ديدم حتي در مورد "غذاي ماهي" هم سوال شده ولي اين دليلي بر نا كارامد بودن اين تاپيك نيست.:icon_cool

خوب به هر حال دوستان تازه واردي مثل من حتما اشتباه ميكنند تا با تذكر دوستان ديگه تكرار نشه.

3.اما در مورد پراكندگي كه فرمودند اين احتمال هست ولي فايده بزرگش همون نجات ماهي ها ميتونه باشه كه هدف نهايي همگي ماست.
4.و ...اخر اينكه تنها سوالهايي در انجا براي پاسخگويي باقي بمونه كه شرايط كامل تانك رو مطرح كنند يعني همون شرايطي از تانك كه انوش جان اعلام نمودند كه ميشه در ابتداي تاپيك تذكر داده بشه.شايد به اين ترتيب نحوه درست سوال كردن رو هم به دوستاني كه مثل من ناقص اطلاعات ميدن ياد داد.:icon_neut

با تمام اين تفاسير تصميم با شماست با همه پرسي هم موافقم.:lover:

با احترام به تمام عزيزان.:icon_wink

در پناه وجودش سالم باشيد.

Blaze
12 October 2006, 12:52 AM
سلام

پوزه خرگوشی من تمام باله هاش دچار مشکل شده و همه ریش ریش شده اند :icon_cry:

در حالیکه تمام ماهیای دیگه مشکلی ندارند ،

سیکل مخزن طی شده ،

دوستاش!!! عبارتند از :
8 تا گوپی بزرگ 6 تا 7 سانتی ،
2 تا گورامی عسلی 10 سانتی
3 تا کوریدوراس
1 کت فیش اسپرت 10 سانتی
ا شارک کرم 10 سانتی
4 تا مولی 2 تا 12 سانتی !
1 سورم 7 سانتی

مشکلات اخیر :
کمی بنظر میومد که ماهیا خودشونو به شنها می مالوندند ، آب رو 30 گذاشتم ، تقریبا 1.5 تا 2 گرم در لیتر هم نمک به آب اضافه کردم ، ماهیای دیگه با این میزان نمک مشکلی ندارند حتی کت فیش ، این ماهی رو نمیدونم .

سورم دنبالش میکنه ، ولی ندیدم کاری بکنه ، چون پوزه خرگوشی 14 سانتی هستش و ازش بزرگتره .

غذا یکمرتبه در روز ، مخلوط دل + اسفناج چرخ شده ، همه ماهیا درو میکنند ، یک مقداری زیاد میریزم برای کف خوارها ، هر روز صبح چک میکنم کف مخزن کاملا تمیزه .

مخزن 40 لیتری ، آب زلال ، سیفون 60 تا 70 % هر 14 روز ! زودتر هم عمرا حالشو داشته باشم ماشالا اینقدر مخزن دارم سرم هم شلوغه که حسش نیست هر 3 روز سیفون کنم !

نظر دوستان ؟

pouyan
12 October 2006, 07:11 AM
Blaze عزیز من چند تا نکته میگم شاید بدردت بخوره

1.شارک دم قرمز علاقه شدیدی به زدن ماهی های تقریبا ضعیف داره

2.ممکنه پوزه خرگوشی شما به بیماری باکتریایی دم پوسیدگی باله دچار شده باشه که در مورد درمانش به کرات بحث شده

3.PH مخزن شما قبل از تعویض آب زودتر به سمت اسیدی شدن میل کرده

4.در مورد انگل هام بگم ممکنه با نمک و دمای بالا((30-32 دررجه سانتی گراد)) از بین برند ولی این امکان هم هست بعد از 1 مدت کوتاه دوباره ظاهر بشند((ولی باز فکر کنم مشکله PH آب داری))

سربلند باشید

Anoush
12 October 2006, 10:36 AM
سلام

پوزه خرگوشی من تمام باله هاش دچار مشکل شده و همه ریش ریش شده اند :icon_cry:

در حالیکه تمام ماهیای دیگه مشکلی ندارند ،

سیکل مخزن طی شده ،...........

سورم دنبالش میکنه ، ولی ندیدم کاری بکنه ، چون پوزه خرگوشی 14 سانتی هستش و ازش بزرگتره .....
مخزن 40 لیتری ، آب زلال ، سیفون 60 تا 70 % هر 14 روز ! زودتر هم عمرا حالشو داشته باشم ماشالا اینقدر مخزن دارم سرم هم شلوغه که حسش نیست هر 3 روز سیفون کنم !

نظر دوستان ؟

اینهارو چه مدت هست که با هم نگه میدارید؟ من فکر کنم میزننش (گورامی عسلی+ شارک کرم +سوروم که هر سه تا مشکل دارن! :icon_bigg ).
اگر دلیلش این نباشه با بالا بردن کیفیت اب بسرعت خوب میشه.

Blaze
12 October 2006, 04:09 PM
از دوستیشون یک ماه بیشتر نگذشته ! :scorn:

بنا به فرمایشات دوستان نسخه تنبلی رو پیچیدم ، یکی از دوستان رو تبعید کردم و آب رو هم سیفون میکنم.

سورم رو جدا کردم ،
نوع آسیب باله ها جوریه که انگار با مکش کنده شده + ریش ریش شدگی ،این مکش بیشتر بنظرم با قدرت سورم متناسبه ، دیدم سورم نمیذاره آب خوش از گلوی خرگوش ما پایین بره تصمیمو با نظر شما گرفتم .

نمیدونم چرا خود سورم ها به خودشون رحم نمیکنند؟ ، اسکار و زندانی چند تا گاز میگیرن اگر جلو چشم نباشه ، کاری ندارن ، اما سورم های بزگ مخزن رو بازرسی میکنند مبادا چیزی اضافه شده باشه اینقدر این سورم کوچک بدبختو اذیت میکنن که خدا میدونه ،جای دیگه هم ندارم چون پوزه خرگوشیمو بیشتر دوست دارم مجبور شدم انتخاب کنم ! البته فسقل سورم گلیم خودشو از آب بیرون میکشه .

شارک اصلا سراغ این ماهی نرفته همش مواظبم ، گورامی عسلی هم تعجب میکنم میگین مشکل داره چون زورش فقط به بچه گوپی و مولی تازه به دنیا اومده میره ، اصلا کاری ندارن !! تا حالا ندیدم دنبال یک ماهی بکنن یا اذیتی بکنن ، حتی مولی و گوپی بعضی وقتا روشون زیاد میشه اما گورامی ؟! نه !!!عجیبه ؟

بابابرقي
12 October 2006, 06:02 PM
:icon_redf :icon_redf ماهي مرواريديام از صبح به طور ناگهاني بي حال شدند و اومد رو آب چپه شدند و هر لحظه هم حلشون بد تر ميشه تو رو خدا بگيد چي كارشون كنم

صبح هم يكي از كپي هام مرده بود نميدونم از اون يكم خوردن :icon_redf :icon_redf

pouyan
12 October 2006, 06:14 PM
:icon_redf :icon_redf ماهي مرواريديام از صبح به طور ناگهاني بي حال شدند و اومد رو آب چپه شدند و هر لحظه هم حلشون بد تر ميشه تو رو خدا بگيد چي كارشون كنم

صبح هم يكي از كپي هام مرده بود نميدونم از اون يكم خوردن :icon_redf :icon_redf

سلام

میشه 1 ذره توضیح بیشتر در مورد غذایی که تو چند روز اخیر میدادین-دیگر ماهیای تانکتون-دمای آب-کیفیت آب -میزان سیفونینگ-احیانا داروهایی که اخیرا در تانک استفاده کردید و یا اگر مقدار نیتراته یا آمونیاکه آبتون رو میدونید ذکر کنید...

Blaze
13 October 2006, 02:37 AM
سلام

یکی از ماهیای گوشتخوار بزرگم در اثر زد و خورد زخمی شده ، دقت کردم دیدم روی بدنش یه لکه هست ، فکر کردم پولک پوشش بدنشه که کنده شده و آویزون شده چون از مورد خیلی دیدم ولی دیدم یک حالت پنبه ای داره ، چند تا خط خون هم خیلی ریز داخلش بود ، بنظرم قارچ هستش .

دوستم پویان در مورد گلد فیش گفته بود که از آنتی بیوتیک استفاده میکنه ، بغیر از اون ، بنظر شما مالاشیت گرین اصل در درمان این بیماری مناسب هست ؟

در ضمن بیرون آوردن ماهی بزرگ گوشتخوار از مخزن فاجعه است ! آخرین بار یک اسکار 17 سانتی بیرون آوردم بیش از یک لیوان آب فقط به خودم پاشید بماند که چقدر بیرون ریخت !

در ضمن استرس ماهی خیلی زیاد میشه .

یک سوال هم دارم ! اسکارم ( 18 سانتی) نمیزاره موقع غذا دهی نازش کنم ، چی کار کنم !!!! :nothing:

بابابرقي
13 October 2006, 04:42 AM
سلام

میشه 1 ذره توضیح بیشتر در مورد غذایی که تو چند روز اخیر میدادین-دیگر ماهیای تانکتون-دمای آب-کیفیت آب -میزان سیفونینگ-احیانا داروهایی که اخیرا در تانک استفاده کردید و یا اگر مقدار نیتراته یا آمونیاکه آبتون رو میدونید ذکر کنید...

هيچ دارويي استفاده نكردم
غذا هم تا چند روز پيش كرم خوني با دل گاو ميدادم كه دل گاو رو از 2 روز پيش قطع كردم كيفيت آبم نسبت به 1 هفته پيش فكر نميكنم تغيير كرده باشه فيلترينگ و دماي آبم مناسبه :icon_cry: :icon_cry:

pouyan
13 October 2006, 08:41 AM
من فکر میکنم بازم مشکله آبه آکواریومت یا چرخه سیکل آب تانکت که در جهت عکس عمل میکنه((دوستان به دوست خوبمون کمک کنند))
50% آب تانکتو عوض کن به اضای هر 30 لیتر 1 قاشق سوپ خوری نمک به آب تانکت اضافه کن

Abolfazl2006_p
14 October 2006, 03:57 PM
سلام
من 2 تا اسکار دارم که در کنار پیرانا و 1 پنگوسی زندگی میکنند و 2 روزی میشه که یکی از اسکار ها به کف اکواریوم میچسبه و یکی از ابشش هاش هم کار نمیکنه ولی اون یکی مشکلی نداره ولی اشتهاش هم کم شده حالا نمیدونم چه کار کنم :icon_arro
خوشحال میشم کمکم کنید
در ضمن اندازه اسکار 12 13 سانت هست و چند روز پیش اسکارم یکی از پنگوسی ها را میخواست غورت بده که نتونست ولی کشتش :icon_twis :icon_redf

mehdies
16 October 2006, 12:08 PM
دوستان این بیماری 1 بیماری همه گیر در تانک هست و هر ماهی با توجه به نوع و مقاومت فزیکی در برابر این ماهی میتونه از خودش مقاومت نشون بده و یا به این بیماری مبتلا بشه
بنابراین در ایم مورد با توجه به اینکه بیماری بیماریه همه گیر هست و باکتری آن در تانک اصلی باقی می ماند باید کل مخزن و ماهیان تحت درمان و پاکسازی از این بیماری قرار گیرند
بله 2 روز دیگر این کار را ادامه دهید با دوز 250 میلی گرم برای هر 50 لیتر
((روش بهتر)) روش دیگر استفاده از داروی تتراسایکلین بصورت کپسول است مقدار 200 میلی گرم برای هر 50 لیتر آب استفاده کنید و مانند روش قبلی درمان صورت گیرد فراموش نکنید که گیاهان خود را خارج کنید
.....
سلام دوستان

دوست عزیز pouyan جان .طبق فرموده شما درمان رو با مترونیدازول و نیتروفرونتویین انجام دادم .
ولی فلاور های من خوب نشدن . هنوز مدفوع سفید و به مدت طولانی از بدنشون آویزونه .
لطف کنید بفرمایید چه کار دیگه ای انجام دهم .
بازم ممنون از راهنمایی شما و دیگر دوستان .
منتظر راهنمایی هستم.

pouyan
16 October 2006, 01:02 PM
سلام دوستان

دوست عزیز pouyan جان .طبق فرموده شما درمان رو با مترونیدازول و نیتروفرونتویین انجام دادم .
بازم ممنون از راهنمایی شما و دیگر دوستان .
منتظر راهنمایی هستم.

سلام

دوسته خوبم ماهی های فلاور هورنت چی به عنوان غذا بهشون میدی و تعداد دفعات غذا دهی؟
مقدار و دوره سیفونینگ و تعویض آب تانکتون؟
دمای آب تانک؟
تانکتون چند لیتره؟
ماهی های فلاورتون حدودا چند ماهش یا اندازش چقدره؟

mehdies
16 October 2006, 02:14 PM
سلام

دوسته خوبم ماهی های فلاور هورنت چی به عنوان غذا بهشون میدی و تعداد دفعات غذا دهی؟
مقدار و دوره سیفونینگ و تعویض آب تانکتون؟
دمای آب تانک؟
تانکتون چند لیتره؟
ماهی های فلاورتون حدودا چند ماهش یا اندازش چقدره؟

سلام
غذا دل مرغ 90% . خوراک زنده . رنگدانه مخصوص فلاور . معمولآ روزی یک بار ( گاهآ شده که 4 روزهم بهشون غذا ندادم )
هر 14 روز نزدیک به نصف آب
دما بین 29 - 31
500 لیتر
حدودآ 7 ماه . یکی 6 و دیگری 10 سانت
توی آکواریوم غیراز فلاورها2 تا اسکار 20 سانتی . 3 تا پنگوسی باله کوتاه 15 تا 25 سانتی . یک سوروم 10 سانتی. یک لجن خوار 27 سانتی . شارک رمبوی 12 سانتی هست . که هیچ کدوم مشکلی ندارن .

pouyan
16 October 2006, 02:48 PM
سلام
غذا دل مرغ 90% . خوراک زنده . رنگدانه مخصوص فلاور . معمولآ روزی یک بار ( گاهآ شده که 4 روزهم بهشون غذا ندادم )
هر 14 روز نزدیک به نصف آب
دما بین 29 - 31
500 لیتر
حدودآ 7 ماه . یکی 6 و دیگری 10 سانت
توی آکواریوم غیراز فلاورها2 تا اسکار 20 سانتی . 3 تا پنگوسی باله کوتاه 15 تا 25 سانتی . یک سوروم 10 سانتی. یک لجن خوار 27 سانتی . شارک رمبوی 12 سانتی هست . که هیچ کدوم مشکلی ندارن .

در مورد اسکاراتم چیزه غیر عادی در مدفوع و یا اطرافه مخرجشون میبینی؟

pouyan
16 October 2006, 03:19 PM
دوست عزیز pouyan ............... .
.......
.

ماهی های فلاور هورنتون رو به مخزن مراقبت های ویژه منتقل کنید
دمای آب 30 درجه سانتی گراد گردد و به اضای هر 50 لیتر آب 1 قاشق مرباخوری نمک به آب اضافه کن

شنهالی آکواریوم اصایتون رو در صورت امکان بطور کامل تعویض و یا ضد عفونی کنید((بخاطر وجود تخم انگلهای ناشی از تجمع مدفوع ماهی های فلاور شما در آنها ))

در مخزن مراقبتهای وِزه از 1 فیلتر کفی که برو روی آن ابتدا شن های ریز با قطر 1-2 میلیمتر و بعد تور با منافذ ریز 0.5-1 میلیمتر پوشیده شده استفاده کنید

قلب گوسفند رو با سیر بخوبی مخلوط کنید((به ازاری هر 100 گرم 2 حبه معمولی خوب له شده استفاده کنید))

در روز اول به ازای هر 30 لیتر 1 قاشق غذا خوری از اکریفلاوین استفاده کرده و بعد از 8 ساعت 50% آب تعویض گردد 2باره تکرار شود و بعد از 8 ساعت 50% آب تعویض گردد فقط 2 بار اینکار انجام شود مقدار نمک ذکر شده فراموش نشود

و در روز دوم دارو را قطع و از غذای ذکر شده در هروز 2 بار استفاده کن

ممکنه تو این مدت فلاورات یکم گوشه گیر بشن که با 1 کم اضافه کردن دکوراسیون مصنوعی و انداختن 5-6 تا خوارک زنده طبیعی مشکلت حل میشه

در این مدت بعد از روز اول((قطع داروی اکریفلاوین)) هم از فیلتر مکانیکی و هم از زغال برای فیلتراسیون آب تانکت استفاده کن

و آب تانکتو هر 3 روز 1 بار 25% تعویض کن ولی یادت باشه با آبه تانکه اصایت تعویض نکنی
این کار رو به انداره 7-10 روز ادامه بده و بعد 1 بررسی کلی انجام بده ببین چطوره بعد از اطمینانه کامل به تانک اصلیت برگردونشون

دوستان

حلقه حریق تو ای خوشرنگ ای ساز

mehdies
16 October 2006, 04:09 PM
در مورد اسکاراتم چیزه غیر عادی در مدفوع و یا اطرافه مخرجشون میبینی؟

سلام

درمورد مدفوع نه ولی مخرجشون یک مقداری قلمبه شده .
آیا میشه توی تانک اصلی با بودن همه ماهی ها درمانی که فرمودید رو انجام بدم.
ممنون دوست عزیز

mehdies
16 October 2006, 04:31 PM
راستی شنهای کف آکواریوم خیلی زیاده و درآوردنش مشکله . توی همون تانک باچی ضد عفونی کنم ؟

pouyan
16 October 2006, 06:51 PM
سلام

درمورد مدفوع نه ولی مخرجشون یک مقداری قلمبه شده .
آیا میشه توی تانک اصلی با بودن همه ماهی ها درمانی که فرمودید رو انجام بدم.
..........

راستی شنهای کف آکواریوم خیلی زیاده و درآوردنش مشکله . توی همون تانک باچی ضد عفونی کنم ؟

اگر اسکاراتم اینجوری شدند به احتمال زیاد بقیه هم همینجوریند ولی سعی کن اگر درمان رو تو تانکه اصلی میخوای انجام بدی لااقل اگر سورمت و رنبو شارکتون این بیماری رو نگرفته جداشون کن

در مورد شنها توی تانک اول 1 سیفون درستو حسابی میکنی و بعد قرص مترونیدازول رو به اندازه 3-4 عدد در همون کف آکواریوم تو آب خرد میکنی و با شنها مخلوط میکنی و نمکم به اضای هر 0.5 در 30 سانت شنها با عمق 5 سانتیمتر 1.5 قاشق غذاخوری مانند مورد قبلی به شنها اضافه و به آرامی با هم مخلوط میکنی((دوستان توجه کنید که این مورد رو فقط برای این ماهیان بدلیله اولا بیماری داشتن و دوما اینکه فلاور و اسکار و بخصوص پنگوسی در برابر این مورد بسیار مقاومند عرض کردم)) و بعد اکریفلاوین رو با همون دوز اضافه کن و بعد از 4 ساعت تعویض 50 % آب حیاتیست بعد دوباره 2 تا قرص مترونیدازول تو آبشون حل کن و بعد از 3 روز 30 % آب تانکتو عوض کن تو این دور به ماهیات مرغ-کرم خونی و غذای مخصوص فلاورهورن نده و از تترا پيریما در کناره قلب مخلوط با سیر که گفتم استفاده کن

1 چیز یادم نره اینکه تو این مدت بدلیل استفاده از اکریفلاوین و مترونیدازول سیکل آکواریومت بطور کامل از بین میره ولی ماهیات مقاومند و میتونند مقاومیت کنندو همچنین باید لجنخورهاتون و سورمت و رنبو شارکتم جدا کنی
مطمئنم که بعد از 1 هفته ماهیات خوب میشن منتظر خبرتم

:icon_cool

احسان آتي
21 October 2006, 12:05 AM
سلام لوچ دلقك هاي من دو روز رفتن تو كنده سفالي كه برا تزيين گذاشتم و در نميان ، از بيرونم ديد ندارن كه ببينمشون ، دليلشو مي تونيد به من بگيد . ممنون

Mehraz
21 October 2006, 12:24 AM
سلام لوچ دلقك هاي من دو روز رفتن تو كنده سفالي كه برا تزيين گذاشتم و در نميان ، از بيرونم ديد ندارن كه ببينمشون ، دليلشو مي تونيد به من بگيد . ممنون

دوست عزيز
شما در مورد شرايط آكواريوم خود توضيحي ارايه نكرديد
1.حجم آّب
2.نوع فيلتراسيون
3.نوع و تعداد ماهي ها
4.مدت زمان راه اندازي آكواريوم و آّب اندازي آن
بطور كلي نميتوان جواب مشخصي به سوال شما داد.
اما براي اينكه خشك و خالي نشده باشه :
1. ماهي هاي دلقك ترسو هستند و بيشتر علاقه به پنهان شدن دارند و بيشتر موقع غذا خوردن يا گرسنگي بيرون مي آيند. (آيا اين رفتار را ماهي هاي شما دارند؟)
2. تغيير در شرايط فيزيكي آب / اضافه شدن ماهي جديد / تغييرات دما و استرس ايجاد شده براي ماهي در تشديد اين حالت نقش دارند.
3.آخرين و ضعيف ترين احتمال را به مريض بودن ماهي خود بدهيد.

arasto_discus
21 October 2006, 06:03 AM

با سلام
البته این موضوع اصلا عجیب نیست. چند وقت پیش یکی از لوچ های بنده نیز به داخل یکی از کوزه های درون آکواریوم رفت و بنده تا 2 ماه ندیدمش وقتی که اومد بیرون به جای اون لوچ کوچیک یه هیولا دیدم :icon_roll !!!!

pouyan
21 October 2006, 07:15 AM
دلقک ها بطور طبیعی به مکانی تاریک برای پنهان شدن واستراحت نیاز دارند و بیشتر در طول روز به استراحت خودشون میرسند ولی ممکنه بنا بر شرایط تانکتون دلقکهاتون برای رشد بهتر روز مدت بیشتری در کوزه یا حفرهای غار گون بمانند اگر کوزهاتون رو بردارین و بجاش یا کوزه ای که از 2 طرف دید داشته باشه بذارید هم میتونید ببینیدشون هم یا وارد شدن نور به طرف دیگه کوزه دلقکهاتون کمی زرنگتر میشند

شاد باشید

احسان آتي
27 October 2006, 12:21 AM
با سلام
لوچ دلقك من سطح بدنش دونه هاي سفيد شبيه شوره زده و همش مياد روي سطح اب ميخواستم نظرتونو در باره بيماريش بدونم و اينكه ايا براي انواع ديگه خطرناك يا نه
پيشاپيش ممنونم

pouyan
27 October 2006, 07:45 AM
با سلام
لوچ دلقك من سطح بدنش دونه هاي سفيد شبيه شوره زده و همش مياد روي سطح اب ميخواستم نظرتونو در باره بيماريش بدونم و اينكه ايا براي انواع ديگه خطرناك يا نه
پيشاپيش ممنونم

بیماری قارچی ایک گرفته
دمای آکواریومتون ثابت نیست یا تغیر دما در موقع تعویض آب داشتید که اکثر ماهی ها دلقک به این موضوع بسیار حساسند

درمان رو با متیلن بلو انجام بدهید در این تاپيک (( بيماریها و درمان ماهيان آکواريومی Ailments and Remedies)) در مورد روشهای درمانی با متیلن بلو د بحث شده است

مولی
27 October 2006, 02:18 PM
با سلام من وقتی برای ماهیهایم غذا میریزم ماهی گلدفیشم نصف غذای ماهیهایم رامیخورد چه کار کنم راستی مدفوع ماهی گلدفیشم سفید است ایا این رنگ مدفوع عادی است یا نه

Mehraz
27 October 2006, 09:36 PM
با سلام من وقتی برای ماهیهایم غذا میریزم ماهی گلدفیشم نصف غذای ماهیهایم رامیخورد چه کار کنم راستی مدفوع ماهی گلدفیشم سفید است ایا این رنگ مدفوع عادی است یا نه

با سلام دوست عزيز احتمالا هگزاميتا گرفته.به بخش بيماري ماهي ها و طريقه مصرف مترونيدازول مراجعه كنيد.

Makan
30 October 2006, 10:41 PM
سلام
يكي از ديسكسهاي من ( سايز مولد )3 روزه غذا نميخوره
كرم خوني . دل و تترا پريما دادم نخورد
از دوستان ميخوام كمكم كنيد

با تشكر ماكان

meduza
30 October 2006, 11:51 PM
می شه بیستر توضیح بدین؟.مثلا تغییر رنگ .گوشه گیری هم داره یا نه؟ .تغییری تو تانک داشتید؟.من اگه جاتون بودم یه دوره مترونیدازول رو انجام میدادم ضرر نداره(یه قرص 250Mgبرای هر 50 لیتر برای 3 روز).امیدوارم که کمک کرده باشم.قربانت پرهام

Mehraz
31 October 2006, 12:17 AM
سلام
يكي از ديسكسهاي من ( سايز مولد )3 روزه غذا نميخوره
كرم خوني . دل و تترا پريما دادم نخورد
از دوستان ميخوام كمكم كنيد

با تشكر ماكان
با سلام
همونطور كه دوستمون گفتند احتمال هگزاميتا هست اما شما اول شرايط آب و احتمال وجود عامل استرس زا رو بررسي كن بعد اگر كه مشكلي نبود در مورد شرايط ديگه ماهي توضيح بيشتر بده.روي اطلاعاتي كه دادي نميشه نظر قطعي داد.

Discus
15 November 2006, 10:55 AM
با سلام

من چند تا سئوال داشتم .

يكي مي خواستم بدونم جوش هاي ريز سفيدي كه روي بدن ماهي ميزند نشانه چه بيماري است . من اين حالت براي آروانام پيش اومده . روي ته باله ها و دمش اين جوش ها زده .

شرايط آكواريوم : آكواريوم 220x40x80 - ماهي ها هم يا آروانا . دو تا چاقويي . سوسمار

سئوال بعدي هم آيا دم اسكار كه زده شده . دوباره در مي آيد . من دو تا اسكار فايتر ( باله بلند ) دارم . مي خواستم بدونم آيا دم اونا مثل روز اول مي شه .

Anoush
15 November 2006, 01:49 PM
با سلام

من چند تا سئوال داشتم .

يكي مي خواستم بدونم جوش هاي ريز سفيدي كه روي بدن ماهي ميزند نشانه چه بيماري است . من اين حالت براي آروانام پيش اومده . روي ته باله ها و دمش اين جوش ها زده .

شرايط آكواريوم : آكواريوم 220x40x80 - ماهي ها هم يا آروانا . دو تا چاقويي . سوسمار

سئوال بعدي هم آيا دم اسكار كه زده شده . دوباره در مي آيد . من دو تا اسكار فايتر ( باله بلند ) دارم . مي خواستم بدونم آيا دم اونا مثل روز اول مي شه .

پوریا جان سلام،
اگر بتونی از ماهیت عکس بذاری فکر کنم بهتر بشه فهمید چیه چون بیماریهای مشخص رو فکر کنم خودت بهتر از بقیه تشخیص بدی.
اکواریوم جدیده؟ مبارک باشه، عجب غولیه!! چه مدته که راهش انداختی؟
دم ماهیها عموما ترمیم میشه مگر اینکه کنده شدن دم اونقدر عمیق باشه که به بدن ماهی رسیده باشه.
بیشتر سر بزن

aquarium
23 November 2006, 07:16 AM
با سلام
من يک 2ماهي هست که آکواريوم گرفتم بعد يک ماه که از نگهداريش ميگذشت ديدم زير سطح آکواريم من زرد شده (مثل روي عکس )و روي تمام تزيينات من و بعد تا حدي شد که روي شيشه آکواريوم را گرفت من بعدش همه رو در آوردم وبعد شستشو و تميز کردن داخل تانک دوباره آکواريوم راه انداختم که باز بعد 1هفته ديدم باز داره اين طور ميشه ( يعني زرد ميشه ) خواهشا اگر مکنه کمکم کنيد چون ديگه طوري اعصابما خورد کرده که تا به فکر جمع کردن آکواريم دارم پيش ميرم من اين کاررا رو هم کردم اول غذا رو فقط صبح و عصر ميدم به مقدار لازم بعد آبي که جديدا ريختم از دو لايه موکت رد کردم بعد ريختم تو تانک که مثلا آب آهن داره رفع بشه که باز نشد آکواريومم هم زير نور غير مستقيم خورشيده و ماهيهام هم آنجل هست 6 تا و دلقک 2 تا و کتفيش 2تا گورامي 3تا بلک گوست 2 تا و اندازه آکواريم من 120 در 40 و 50 هست خواهشا بگيد چيکار بايد بکنم تا ديگه اين طور نشه ؟

http://i7.tinypic.com/3yo5nqo.jpg

Anoush
23 November 2006, 12:04 PM
با سلام
من يک 2ماهي هست که آکواريوم گرفتم بعد يک ماه که از نگهداريش ميگذشت ديدم زير سطح آکواريم من زرد شده (مثل روي عکس )و روي تمام تزيينات من و بعد تا حدي شد که روي شيشه آکواريوم را گرفت من بعدش همه رو در آوردم وبعد شستشو و تميز کردن داخل تانک دوباره آکواريوم راه انداختم که باز بعد 1هفته ديدم..خواهشا اگر مکنه کمکم کنيد چون ديگه طوري اعصابما خورد کرده که تا به فکر جمع کردن آکواريم دارم پيش ميرم من اين کاررا رو .....مثلا آب ....... خواهشا بگيد چيکار بايد بکنم تا ديگه اين طور نشه ؟

لاف عشق و گله از یار؟ زهی لاف خلاف
عشق بازان چنین، مستحق هجرانند

این شرایط شما نرمال است اعصابتون رو خراب نکنید و نور غیر مستقیم رو با یک پرده دائم یا موقت در زمان نور گرفتن از خورشید حذف کنید.

یک لجن خوار مکنده هم تمام این کثیفی را حذف خواهد کرد.

شمارا بخدا اکواریوم سیکل شده را بخاطر این جلبک ساده به روز اولش نبرید و ماهی ها را دچار استرس نکنید.
جلبک نشانه اکواریوم سالم هم هست!

پیروز باشی

aquarium
24 November 2006, 07:26 AM
یک لجن خوار مکنده هم تمام این کثیفی را حذف خواهد کرد.

پیروز باشی

با سلام
ممنون از شما و از شعر زیباتون .
لجن خوار مکنده منظورتون این نو لجن خواره

http://i7.tinypic.com/29osr4h.jpg

h2o_baba
24 November 2006, 10:35 PM
--------------------------------------------------------------------------------

با سلام به تمام دوستاران ماهی
یک مشکل برای لجن خوار من پیش امده خواهش می کنم کمکم کنید:icon_cry:
چشمهای لجن خوارم اول کدر شده بعد یکیش قهوه ای شده
چکار کنم؟:icon_twis

Romans
25 November 2006, 08:44 AM
--------------------------------------------------------------------------------

با سلام به تمام دوستاران ماهی
یک مشکل برای لجن خوار من پیش امده خواهش می کنم کمکم کنید:icon_cry:
چشمهای لجن خوارم اول کدر شده بعد یکیش قهوه ای شده
چکار کنم؟:icon_twis
سلام
دوست عزیز کتفیش شما چه نوعی است.ایا کت فیش دیگه ای هم در اکواریوم خودتون دارید.ماهیهای شما گوشتخوار هستند یا گیاهخوار؟ اگر از طرف ماهیها و احتمالن کتفیش دیگری مورد حمله قرار میگیرد انرا جدا کنید.اگر هیچکدام از موارد فوق نیست فاکتورهای آب را کنترل کنید.البته گاهی اوقات کتفیشهای معمولی و اسپرت دچار تغییر رنگ ناگهانی در تمام نقاط بدنشان میشوند.موفق باشید.

Anoush
25 November 2006, 09:41 AM
با سلام لجن خوار مکنده منظورتون این نوع لجن خواره؟
بله

pourya_f
27 November 2006, 09:20 AM
با سلام
من 4 تا دیسکس دارم یکی از دیسکس ها 1 ماه هست که گوشه گیر شده منم جداش کردم غذا میخوره ولی چشماش ورم کرده 1 ماه میشه درستم نمیشه میخواستم بدونم درمان داره ممنون.

Romans
27 November 2006, 10:08 AM
با سلام
من 4 تا دیسکس دارم یکی از دیسکس ها 1 ماه هست که گوشه گیر شده منم جداش کردم غذا میخوره ولی چشماش ورم کرده 1 ماه میشه درستم نمیشه میخواستم بدونم درمان داره ممنون.
سلام
دوست عزیز لطفن توضیح بیشتری از شرایط و کیفیت اب اکواریوم و ماهی مورد نظر اعلام نمایید و در صورت امکان یک عکس از این ماهی در اینجا قرار دهید.موفق باشید.

pourya_f
28 November 2006, 10:02 PM
سلام
دوست عزیز لطفن توضیح بیشتری از شرایط و کیفیت اب اکواریوم و ماهی مورد نظر اعلام نمایید و در صورت امکان یک عکس از این ماهی در اینجا قرار دهید.موفق باشید.

آب آکواریوم هر هفته 4/1 سیفون میکنم مشکلی نداره فقط ورم چشمش نمی خوابه ثابت مونده

Emperor-Fish
29 November 2006, 03:58 PM
اورزانسي :icon_cry: اورزانسي :icon_cry: اورزانسي :icon_cry: :sad: :sad: :sad: :pudency: :pudency:
من 10 عدد ديسكس با اندازه 5 تا 6 سانتي دارم با3 عدد بوزه خركوشي در تانك 200 ليتري با عمر 2.5 ماه
از ديروز ماهيها باله جمع كرده اند و امروز صبح ديدم 3 عدد ديسكس و 1 خركوشي مرده است
بقيه ماهيها كج و در كف هستند جشمان انها هاله سفيد دارد
ديروز اب را سيفون كردم البته اب جديد را با رعايت مقررات اضافه نمودم
البته ديروز خوب غذا خوردند غذا هم كرم خوني - لارو سنجاقك خشك - دل - در واقع همه جيز ميخورند
1- ماهي جديد اضافه نكردم
2- ماده جديد اضافه نكردم
3- كليه قوانين طبق روال است نور - دما 30- اكسيزن به اندازه كافي
4 - PH اب را اندازه زدم نزديك 7 است - سختي هم 150 است زيرا اب تصفيه ميريزم (اراك )
شايد با اين شرايط خيلي عجيب باشد ولي به نظر خودم (البته شايد خنده دار باشد) ولي 2 رو قبل مهمان داشتم و از ماهيهايم خيلي خوششان امد و تعريفشان را كردند(مي ترسم نظر شده باشند)
من كه ديكر نميدانم خواهشمندم تا بقيه ماهيها نمرده اند راه حلي بيشنهاد كنيد
خيلي خيلي تشكر

Romans
29 November 2006, 04:31 PM
من 10 عدد ديسكس با اندازه 5 تا 6 سانتي دارم با3 عدد بوزه خركوشي در تانك 200 ليتري با عمر 2.5 ماه
از ديروز ماهيها باله جمع كرده اند و امروز صبح ديدم 3 عدد ديسكس و 1 خركوشي مرده است
بقيه ماهيها كج و در كف هستند جشمان انها هاله سفيد دارد
ديروز اب را سيفون كردم البته اب جديد را با رعايت مقررات اضافه نمودم
البته ديروز خوب غذا خوردند غذا هم كرم خوني - لارو سنجاقك خشك - دل - در واقع همه جيز ميخورند
1- ماهي جديد اضافه نكردم
2- ماده جديد اضافه نكردم
3- كليه قوانين طبق روال است نور - دما 30- اكسيزن به اندازه كافي
4 - PH اب را اندازه زدم نزديك 7 است - سختي هم 150 است زيرا اب تصفيه ميريزم (اراك )
شايد با اين شرايط خيلي عجيب باشد ولي به نظر خودم (البته شايد خنده دار باشد) ولي 2 رو قبل مهمان داشتم و از ماهيهايم خيلي خوششان امد و تعريفشان را كردند(مي ترسم نظر شده باشند)
من كه ديكر نميدانم خواهشمندم تا بقيه ماهيها نمرده اند راه حلي بيشنهاد كنيد
خيلي خيلي تشكر

سلام
دوست عزیز سفیدی چشم ماهی های شما حاكي از کیفیت نامطلوب اب میباشد.3/1 تا 2/1 اب را سیفون کنید و با اب مناسب جایگزین کنید .دما را تا 32 افزایش دهید و تغذیه را فعلن قطع کنید.ميزان نيترات و نيتريت اب را اندازه گيري كنيد.اگر حال ماهیهای شما وخیم تر شد تانک قرنطینه را اماده کنید و انها را درون ان قرار دهید و درمان دارویی را شروع کنید.در ضمن سختی 150 برای دیسکس مناسب نیست در صورت امکان از اب سبکتری استفاده کنید.در مورد شرایط ظاهری و رفتاری ماهیها بیشتر توضیح دهید .موفق باشید.

sina69
1 December 2006, 06:57 AM
آقا پوزه خرگوشی من خیلی لاغر شده و زیاد داخل آب شنا میکنه.معمولا میره بالای سنگ هوا و خودش رو روی حبابها قرار میده.
غذا هم قرص کف خوار vitacraft و تترا پریما میریزم که بره کف اما نمیتونه بخوره.موقع غذا خوردن کج میشه ، غذا رو برمیداره اما نمیتونه بخوره و دوباره پس میده.

please help

Romans
1 December 2006, 09:09 PM
آقا پوزه خرگوشی من خیلی لاغر شده و زیاد داخل آب شنا میکنه.معمولا میره بالای سنگ هوا و خودش رو روی حبابها قرار میده.
غذا هم قرص کف خوار vitacraft و تترا پریما میریزم که بره کف اما نمیتونه بخوره.موقع غذا خوردن کج میشه ، غذا رو برمیداره اما نمیتونه بخوره و دوباره پس میده.

please help

سلام
سينا جان چه ماهيهايي كنار پوزه خرگوشي داريد؟ اكسي‍‍ژن اب شما مناسب هست؟ممكنه ماهي شما دچار مشكل گوارشي شده باشد.

meduza
1 December 2006, 10:44 PM
با سلام به همگی.من یه 4-5 ماه هستش که یه دیسکاس ریز دارم که سیاه شده و گوشه گیره.غذا هم می خوره .هر 2-3 روز یه بار رنگش عادی می شه و دویاره بعدش سیاه می شه.ولی کاملا پر اشتها هستش.میترونیدازول هم هیچ اثری نداره .از استرس هم فک نکنم باشه(تو تانک دیسکاس دارم با پوزه خرگوشی و تا حالا ندیدم ماهی دیگه ای ازیتش کنه).کیفیت آب هم خوبه(15 تا دیسکاس توشن).اگه می شه راهنمایی کنید.مرسی

Romans
2 December 2006, 08:26 AM
با سلام به همگی.من یه 4-5 ماه هستش که یه دیسکاس ریز دارم که سیاه شده و گوشه گیره.غذا هم می خوره .هر 2-3 روز یه بار رنگش عادی می شه و دویاره بعدش سیاه می شه.ولی کاملا پر اشتها هستش.میترونیدازول هم هیچ اثری نداره .از استرس هم فک نکنم باشه(تو تانک دیسکاس دارم با پوزه خرگوشی و تا حالا ندیدم ماهی دیگه ای ازیتش کنه).کیفیت آب هم خوبه(15 تا دیسکاس توشن).اگه می شه راهنمایی کنید.مرسی

سلام
دوست عزیز با توضیحاتی که درباره وضعیت ماهی خودتون دادین احتمال هگزامیتا وجود دارد البته به صورت خفیف.اگر برای شما امکان داره این ماهی را به صورت مجزا در قرنطینه قرار دهید و یک دوره درمانی را برای ان انجام دهید.البته بعضی اوقات این مسئله برای این ماهی پیش میاید که در طی روز ممکنه چند بار رنگ ان تیره شود و دوباره به رنگ طبیعی بازگردد .موفق باشید.

sina69
2 December 2006, 08:44 AM
سلام
سينا جان چه ماهيهايي كنار پوزه خرگوشي داريد؟ اكسي‍‍ژن اب شما مناسب هست؟ممكنه ماهي شما دچار مشكل گوارشي شده باشد.

آنجل،کت فیش، شارک کرم و مشکی،بلک گوست، دلقک،یه دونه سیلور شارک هم دارم، چند روز پیش اون یکیش مرد:icon_cry: سه تا هم زبرا از سیکل باقی مونده.6 تا کوریدوراس هم داشتم که چهار تاشو آنجلام خوردن!!!(دو بندین) و دو تاشون موندن.
مشکل اکسیژن ندارم چون دائم داره هوادهی میشه و بقیه ماهیها این مشکل رو ندارن و علامتی از کمبود اکسیژن نمیبینم.
مشکل گوارشی رو به نظر شما باید چی جوری حل کرد؟
تخم آرتمیا گذاشتم هچ بشه تا بهشون بدم بخورن شاید غذای زنده کمکشون کنه.

نظر دوستان راجع به این داروهای ضد عفونی که تو بازار هست چیه؟ از این داروها بریزم توی آب خوبه یا نه؟
میخواستم چند روز پشت سر هم آب رو سیفون کنم تا شاید آلودگیها رو از بین ببرم، اما گفتم شاید سیکل رو به هم بزنه.
دوستان فقط بگید چی کار کنم.فکر میکنم سلامت آبم از بین رفته.

Anoush
2 December 2006, 11:54 AM

اگر علائم بیماری نداره من حدس میزنم که بوسیله دیسکسهای بزرگتر ویا هم اندازه خودش ترسانده میشه. مواقع عادی و مواقعی که براشون غذا میریزید زیر نظر بگیریدش ببینید بوسیله دیسکسهای دیگر تعقیب میشه یا نه. اگر جواب مثبته ناچارید جداش کنید چون متعاقب ان بیمار میشه.

meduza
2 December 2006, 04:58 PM
با سلام.من یه انجل دارم که شکمش از یک طرف برآمده شده و همش روی آب افقی می مونه و اصلا نمی تونه(ولی می خواد) بره زیر آب (احساس می کنید که اون برآمدگی هواست و مثل بادکنک می ره بالا همش داره سعی می کنه بیاد پایین نمی تونه خودم هم با دست یه کم اوردمش پایین مثل بادکنک رفت بالا.ممنون می شم راهنمایی کنید که چکار کنم(بجز خواندن دعا و فاتحه).مرسی

Discus
2 December 2006, 10:47 PM
با سلام.من یه انجل دارم که شکمش از یک طرف برآمده شده و همش روی آب افقی می مونه و اصلا نمی تونه(ولی می خواد) بره زیر آب (احساس می کنید که اون برآمدگی هواست و مثل بادکنک می ره بالا همش داره سعی می کنه بیاد پایین نمی تونه خودم هم با دست یه کم اوردمش پایین مثل بادکنک رفت بالا.ممنون می شم راهنمایی کنید که چکار کنم(بجز خواندن دعا و فاتحه).مرسی

دوست عزیز با سلام

من این مشکل شما رو در مورد یک دیسکس تجربه کردم .
من هم درست مشکل شما رو داشتم . ماهی دیسکس به هیچ عنوان نمی توانست زیر آب برود .
از یک نفر پرسیدم گفت آب آوردگی شکم است و هیچ کاریش نمیشه کرد .
منم کاری بهش نداشتم . فردا صبح مشکلش کاملا خوب شد .

این تجربه من هست . حالا اگر دوستان تجربه یا توضیح علمی دارند بفرمایند تا من هم بهره ببرم.

sina69
3 December 2006, 07:44 AM
دلقک یکی از دوستانم به گفته خودش(من ندیدم) شکمش باد کرده اما تحرکش کم نشده، به خوبی غذا میخوره و یکی از دلقکهای دیگر داخل تانک رو هم میزنه.
به نظر شما مشکل خاصی داره؟

meduza
3 December 2006, 09:08 AM
راستی من 2 تا دلقک دارم که همش کف اکواریوم یور می خوابن(آدم فک می کنه مردن) ولی وقتی غذا می دی با سرعت و ولع می خورن و دوباره می خوابن. این عادیه؟(اگه عادیه چقدر اینا تنبلن).فک کنم شب گرد هستن؟

Talebi Zadeh
3 December 2006, 02:41 PM
کمک!یکی از اسکارهای من یک مقدار از پوست روی بدنش کنده شده و هر روز داره پیشرفت میکنه و داره بزرگ میشه.به نظر نمیاد که زخم شده باشه یا با ماهی های دیگه درگیر شده باشه .
لطفا یکی به من کمک کنه که چه طوری مانع از خوردگی پوست این ماهی بشم؟:icon_cry:

Anoush
3 December 2006, 04:23 PM
کمک!یکی از اسکارهای من یک مقدار از پوست روی بدنش کنده شده و هر روز داره پیشرفت میکنه و داره بزرگ میشه.به نظر نمیاد که زخم شده باشه یا با ماهی های دیگه درگیر شده باشه .
لطفا یکی به من کمک کنه که چه طوری مانع از خوردگی پوست این ماهی بشم؟:icon_cry:
در مورد این زخمها جلوگیری از عفونت اولین کاره تا زخم خودش بهبود پیدا کنه.

متیلن بلو+نمک ساده ترین راهه ولی اگه اکریفلاوین داری اون رو هم میتونی استفاده کنی.
من در این موارد از BACTOPUR ساخت سرا یا GENERAL TONIC ساخت تترا استفاده میکنم.

شرایط اب رو هم اگه میتونی کنترل کن و سیفون مرتب اب فراموش نشه.

آنجل،کت فیش، شارک کرم و مشکی،بلک گوست، دلقک،یه دونه سیلور شارک هم دارم، چند روز پیش اون یکیش مرد:icon_cry: سه تا هم زبرا از سیکل باقی مونده.6 تا کوریدوراس هم داشتم که ...........کنم تا شاید آلودگیها رو از بین ببرم، اما گفتم شاید سیکل رو به هم بزنه.
دوستان فقط بگید چی کار کنم.فکر میکنم سلامت آبم از بین رفته.

مشکل گوارشی رو تو صفحات قبل در بارش توضیح داده شده باید حوصله کنین و بخونین.
به هر حال غذا دهی رو قطع کن و نمک معمولی یا نمک اپسوم به اب اضافه کن. ارتفاع اب رو هم تا حد ممکن کم کن. سیفون مرتب اب به سیکل ازت لطمه نمیزنه.
قرنطینه هم که حتما داری!

راستی من 2 تا دلقک دارم که همش کف اکواریوم یور می خوابن(آدم فک می کنه مردن) ولی وقتی غذا می دی با سرعت و ولع می خورن و دوباره می خوابن. این عادیه؟(اگه عادیه چقدر اینا تنبلن).فک کنم شب گرد هستن؟

این حالت تو خیلی از دلقکها دیده میشه و عادی هست. اگر بتازگی اینطور شده بگو.

LordSatan
5 December 2006, 05:58 PM
سلام دوستان به داد من بد بختم برسید
یه سورم خوشگل دارم که شدیدن بدنش باد کرده همینطور چشمهاش و...غذا هم نمیخوره شرایط اکواریومم هم مرتبه هم طعمه رودخونه ای نمیدم هم دما و ph خوبه... سال پیش یه تگزاس داشتم که این طوری شد و عمرشو داد به شما....کمک کنید این مثل اون نشه...
با تشکر

paeezan27
5 December 2006, 06:03 PM
سلام دوستان کتاب مفیدی در مورد بیماری های ماهیان اکواریومی یا اینکه کتابی باشد درمورد کلیه ماهیان اکواریومی چه به زبان فارسی و چه به انگلیسی میشناسند که معرفی کنند کلی ممنون میشم.

B@B@K
5 December 2006, 07:00 PM
سلام بيماريهاي ماهيان آكواريومي دكتر هربرت اكسلرود به فارسي ترجمه شده

poya100
6 December 2006, 12:55 AM
با سلام
دوستان يكي از انجلهاي من گوشه گير شده مدفوعش هم شفاف و سفيد شده غذا نميخوره يا اونو
پس ميده 1 سالي از راه اندازي تانك ميگذره مدت 10 ماهي ميشه كه اين ماهي رو دارمش و حكمران بلا منازع تانك هم بود ph اب كمي قليايي و حدود8 هستش دماي اب 31 درجه است هر روز...سيفون انجام ميشه ماهي جديد نيامده فيلتر و پمپ اب هم دائم كار ميكنه غيراز زمان غذا دادن.
ماهيهاي ديگه شارك بال قرمز و لوچ دلقك و ديسكس هستش.حجم تانك حدود 200ليتر تو تانك فقط از سنگ نمك استفاده كردم متاسفانه چند روز پيش جفت ماده اش هم بر اثر همين بيماري درگذشت.. دوستان راهنمايي بفرمايند..
باارزوي سلامتي

Blaze
6 December 2006, 01:32 AM
سلام دوستان به داد من بد بختم برسید
یه سورم خوشگل دارم که شدیدن بدنش باد کرده همینطور چشمهاش و...غذا هم نمیخوره شرایط اکواریومم هم مرتبه هم طعمه رودخونه ای نمیدم هم دما و ph خوبه... سال پیش یه تگزاس داشتم که این طوری شد و عمرشو داد به شما....کمک کنید این مثل اون نشه...
با تشکر

سلام دوست عزیز

نگران نباش ، با خونسردی حوصله کن بهتر نتیجه میگیری.

اول یکم توضیح بده ، ببین دوست خوبمون پویا در پست بالایی چه مشخصات خوبی رو برای راهنمایی بهتر اعلام کرده ،

مثلا حجم آب مخزن ؟
اندازه ماهی از سر تا انتهای دم
همزیستاش چه ماههایی چه اندازه ای ؟
دمای دقیق آب ؟
آخرین سیفون کی بوده چقدر بوده ؟

غذا چی میدی ؟ اخرین باری که غذا خورد کی بوده چی خورده ؟

فعلا شما غذا دهی رو قطع کن ، اگر میتونی به مخزن قرنطینه ببر ، دما رو روی 30 تنظیم کن ،اکسیژن آب رو سعی کن حتما تحت نظر داشته باشی مثلا کمی بیشترش کنی ، احتمال بیماری داخلی هست ، یا اینکه تغییر مشخصات آب در حالیکه بنظر شما مناسب ممکنه باشه ،
شما توی این شرایط برای 24 ساعت آینده زیر نظر بگیرش ، بنظرم فعلا هیچ دارویی حتی نمک هم استفاده نکن توی مخزن قرنطینت تا 24 الی 48 ساعت ، چون اگر حالت پیشرفته باشه ماهی ضعیفه و معمولا ترکیبات دارویی ماهی رو از پا در میاره ، تا بررسی کنیم ببنیم چی بدرد شما میخوره و آیا تو 48 ساعت آینده هوس غذا خوردن ( فقط و فقط کرم خونی منجمد ) رو میکنه یا خیر ؟

باقی بررسی ها باشه تا زمان پاسخ شما و گذشت 24 الی 48 ساعت از شرایط مهیا شده فوق .

در پناه حضرت دوست

paeezan27
6 December 2006, 06:10 PM
سلام بيماريهاي ماهيان آكواريومي دكتر هربرت اكسلرود به فارسي ترجمه شده سلام میشه بگید از کجا باید تهیه کنم.

LordSatan
6 December 2006, 06:20 PM
مثلا حجم آب مخزن ؟
اندازه ماهی از سر تا انتهای دم
همزیستاش چه ماههایی چه اندازه ای ؟
دمای دقیق آب ؟
آخرین سیفون کی بوده چقدر بوده ؟

غذا چی میدی ؟ اخرین باری که غذا خورد کی بوده چی خورده ؟

----------------------------------------------------
با سلام به شما دوست عزیزم.
آقا حجم تانکم 220 لیتره که تقریبا 210 تاش پره.
اندازه ماهیمم 10 سانته (به بند بلد نیستم)
تقریبا تو تانک از تمام ماهی های همرده اش قوی تر و بزرگتره بجز اروانام که اصلا کاری با این نداره...
دمای آب رو به 30تا 31رسوندم
آخرین سیفون رو هم هفته پیش انجام دادم و تقریبا نیمی از آب رو...
غذا هم دل گوساله و گوسفند بهمراه هورمون قرمز چینی و تترا پریما میدم.
بقیه ماهیام سالما" اما این یکی نمیدونم چشه...کارهای شما رو انجام میدو بعد خبر میدم..
مرسی...

meduza
6 December 2006, 06:41 PM
سلام.لطف کنید بنده رو هم کمک کنید ( در مورد اون آنجل که در صفحه قبل گفتم).الان 4-5 روز می گزره و هیچ فرقی نکرده.مرسی

meduza
6 December 2006, 06:50 PM
اگر علائم بیماری نداره من حدس میزنم که بوسیله دیسکسهای بزرگتر ویا هم اندازه خودش ترسانده میشه. مواقع عادی و مواقعی که براشون غذا میریزید زیر نظر بگیریدش ببینید بوسیله دیسکسهای دیگر تعقیب میشه یا نه. اگر جواب مثبته ناچارید جداش کنید چون متعاقب ان بیمار میشه.

انوش جان من جداش کردم.ولی از اون روز بدتر هم شده و شدیدا گوشه گیر شده و تیره(نمی شه گفت سیاه) .البته فک کنم الان تا 10 روز اینا عادی باشه (امروز روز 4ام هستش).اگه بنظرتون کاری دیگری باید انجام بدم لطف کنید بمن بگید.مرسی

B@B@K
6 December 2006, 11:10 PM
سلام میشه بگید از کجا باید تهیه کنم.

با سلام از كتاب فروشيهاي جلوي دانشگاه يا انتشارات نقش مهر (بيشتر كتابهاي مربوط به آكواريوم را دارد)

Mehraz
7 December 2006, 12:20 AM
انوش جان من جداش کردم.ولی از اون روز بدتر هم شده و شدیدا گوشه گیر شده و تیره(نمی شه گفت سیاه) .البته فک کنم الان تا 10 روز اینا عادی باشه (امروز روز 4ام هستش).اگه بنظرتون کاری دیگری باید انجام بدم لطف کنید بمن بگید.مرسی
وقتی که ماهی رو جدا میکنی و توی قرنطینه میاری استرس بیشتری ایجاد میشه براش که ممکنه حالش رو مدتی بدتر کنه اما بعد از مدتی اگر دیدی این حالت بهتر نشد احتمال بیماری بیشتر میشه.

Mehraz
7 December 2006, 01:22 AM
در سایت www.simplydiscus.com در بخش تالار گفتگو روشی برای درمان هگزامیتا در صورتی که مترونیدازول کارایی ندارد بدین صورت ارایه گشته است:
افزایش دما تا 34 درجه (به آرامی هرساعت یک درجه)
استفاده از دوز نمک 4 قاشق سوپ خوری در 20 لیتر آب + 1 قاشق چایخوری در 20 لیتر
به مدت یک هفته.

Anoush
7 December 2006, 09:08 AM

سلام
امیدوارم شرایط قرنطینه شما با تانک اصلی فرقی نداشته باشه.
اگر استرس ماهی بیشتر شده من جای شما بودم در تانک قرنطینه نمک اضافه میکردم و یک ضد باکتری هم میزدم.

البته من بارها هم گفته ام که محیط پر از باکتری است ولی بیشتر این مقاومت بدنی ماهی هست که از بیمار شدنش جلوگیری میکنه وقتی ماهی دچار استرس شد بیماریها هم یکی یکی پیداشون میشه.

سعی کنید ماهی در ارامش باشه و از نور زیاد اکواریوم قرنطینه هم پرهیز کنید.

Anoush
7 December 2006, 09:23 AM
در سایت www.simplydiscus.com (http://www.simplydiscus.com) در بخش تالار گفتگو روشی برای درمان هگزامیتا در صورتی که مترونیدازول کارایی ندارد بدین صورت ارایه گشته است:

به مدت یک هفته.

با تشکر از مهراز عزیز من یک نکته رو اضافه کنم که تالار های گفتگوی خارجی هم بر اساس تجربیات اشخاص هست و دلیل نداره که روش پیشنهادی صد در صد موفق باشه و مخالف نداشته باشه.

به هر حال فراموش نکنید که کابوس بزرگ نگهدارندگان دیسکس هنوز هم هگزامیتا است.

سلام.لطف کنید بنده رو هم کمک کنید ( در مورد اون آنجل که در صفحه قبل گفتم).الان 4-5 روز می گزره و هیچ فرقی نکرده.مرسی

عزیز دلم کمی توضیح بدید. علم غیب که کسی نداره

تا الان براش چه کار هایی کردی؟ چه داروهایی دادی؟ نمک اضافه کردی؟داخل قرنطینه هست؟
غذا دادن رو قطع کردی؟ ارتفاع اب رو کم کردی؟ انتی بیوتیک دادی؟

صفحات قبل رو مرور کرده باشی حتما یک سری از کار های بالا رو انجام دادی، نه؟

meduza
7 December 2006, 12:19 PM
الان داخل قرنطینه هستش .چون دوستان گفتن خودش خوب می شه کاره خاصی نکردم .فقط دما رو بردم رو 30.غذا هم سعی می کنه بخوره ولی نمی تونه.حموم نمک بدمش؟

Anoush
7 December 2006, 12:37 PM
الان داخل قرنطینه هستش .چون دوستان گفتن خودش خوب می شه کاره خاصی نکردم .فقط دما رو بردم رو 30.غذا هم سعی می کنه بخوره ولی نمی تونه.حموم نمک بدمش؟

نمک اپسوم (ترجیحا) یا نمک معمولی به اب اضافه کن. حمام نه! تو قرنطینه نمک بزن ماکزیمم یک گرم در لیتر.
ارتفاع اب رو تا جایی که میتونی کم کن.
غذا هم نده.
اگر بهتر نشد انتی بیوتیک شروع کن.

دما خوبه

Blaze
7 December 2006, 03:38 PM
علت کاهش ارتفاع آب برای درمان چیه ؟ در چه مواردی استفاده میشه و برای چه ماهی هایی بکار میره ؟

Mehraz
8 December 2006, 12:14 AM
با تشکر از مهراز عزیز من یک نکته رو اضافه کنم که تالار های گفتگوی خارجی هم بر اساس تجربیات اشخاص هست و دلیل نداره که روش پیشنهادی صد در صد موفق باشه و مخالف نداشته باشه.

به هر حال فراموش نکنید که کابوس بزرگ نگهدارندگان دیسکس هنوز هم هگزامیتا است.

ممنونم از توجهتون.
من هم قصد نداشتم اين روش رو تنها روش بدونم اما طبق گفته اون شخص اين روش بعد از عدم موفقيت درمان با مترونيدازول براي اون جواب داده.به جهت بيان ديدگاه هاي مختلف اينجا آوردمش.با توجه به ماهيت فروم.
بازم ممنون از دقت نظرت.

Mehraz
8 December 2006, 12:22 AM
در سایت www.simplydiscus.com (http://www.simplydiscus.com) در بخش تالار گفتگو روشی برای درمان هگزامیتا در صورتی که مترونیدازول کارایی ندارد بدین صورت ارایه گشته است:

به مدت یک هفته.

دوز مصرفي شامل 4 قاشق سوپخوري نمك +1 قاشق چايخوري نمك اپسوم در 20 ليتر است كه بدينوسيله اصلاح مي گردد.
با عرض پوزش

Mehraz
8 December 2006, 01:02 AM
طبق تحقيقاتي كه دكتر Dr. Stephen A. Smith انجام داده و در Disease of Aquatic Organisms, Vol 38, 1999 چاپ شده به بررسي نحو اثر داروهاي مختلف بر تاژكداران روده اي خصوصا هگزاميتا `پرداخته شده و طبق تحقيق داروهاي مختلفي مانند مترونيدازول ديمترديزول و فلوبندازول و نمك انجام شده تقريبا همه اثري مشابه هم داشته و در نمونه هاي آزمايشي حداكثر 50% تاژكداران از بين رفته اند.
در مورد شرايط ايده آل رشد هگزاميتا و ديگر تاژكداران نتايج زير بدست آمده است:
1. دماي 25 درجه
2. ph بين 6.5 تا 7.5
افزايش دما تا 32 درجه موجب رشد سريع تاژكداران در چهارروز اول شده اما از روز پنجم دچار مرگ و مير زياد ميشوند.
بهترين دما كه براي تاژكداران مرگ آور است دماي 34 درجه است.طبق تحقيقات فوق اثر افزايش دما همتراز داروها و بلكه هم بيشتر ارزيابي شده و نقل كننده اين مطالب بدون استفاده از دارو و تنها با افزايش دما تا 34 درجه توانسته است با اين بيماري مقابله كند.
منبع سايت : http://www.simplydiscus.com

Romans
9 December 2006, 09:43 AM
علت کاهش ارتفاع آب برای درمان چیه ؟ در چه مواردی استفاده میشه و برای چه ماهی هایی بکار میره ؟

سلام
یکی از دلایل کاهش ارتفاع آب جلوگیری از فعالیت بیش از حد ماهی و محدود کردن ان میباشد که باعث میشود ماهی کمتر شنا کند و انرژی بیشتری صرف مبارزه با بیماری نماید.یکی دیگر از دلایل استفاده از دوز مناسب دارو برای حجم کمتر اب میباشد.معمولن این روش برای ماهیهایی که دارای تحرک و جنب و جوش بیشتری هستند بکار میرود.

poya100
12 December 2006, 11:36 PM
با سلام
دوستان يكي از انجلهاي من گوشه گير شده مدفوعش هم شفاف و سفيد شده غذا نميخوره يا اونو
پس ميده 1 سالي از راه اندازي تانك ميگذره مدت 10 ماهي ميشه كه اين ماهي رو دارمش و حكمران بلا منازع تانك هم بود ph اب كمي قليايي و حدود8 هستش دماي اب 31 درجه است هر روز...سيفون انجام ميشه ماهي جديد نيامده فيلتر و پمپ اب هم دائم كار ميكنه غيراز زمان غذا دادن.
ماهيهاي ديگه شارك بال قرمز و لوچ دلقك و ديسكس هستش.حجم تانك حدود 200ليتر تو تانك فقط از سنگ نمك استفاده كردم متاسفانه چند روز پيش جفت ماده اش هم بر اثر همين بيماري درگذشت.. دوستان راهنمايي بفرمايند..
باارزوي سلامتي

با سلام
نميدونم كجا كم كسر توضيح دادم كه كسي راهنمايي نكرد اگه غيراز موارد بالا چيز ديگه اي لازمه سوال بفرماييد بگم!!!الباقي توضيح اينكه قرنينه نشده ارتفاع اب رو هم كم كردم غذا هم چه بدم چه ندم فرقي نداره چون الن لب به غذا نميزنه...
در پناه يكتا

amiraliof
13 December 2006, 06:20 AM
سلام.
عزيزان كله شيري من از روز اول كه خريدم دچار فلس ريزي، بريده بريده شدن باله‌ها ،سفيدك زدن باله‌ها،سوراخ شدن باله ها بود البته هميشه با ريختن متيلن بلو نمك به ميزان 4.5ليتر آب يك قاشق غذاخوري بهبود پيدا مي‌كرد و دوباره شروع مي‌شد هيچ وقت كامل خوب نشد ولي ماهي سرحال بود و رشد كرد حدودا شش ماه است كه اين مشكل وجود دارد .ولي كت فيش و مولي و حتي گوپي هم اينو مي‌زدند.كه هميشه سريع فرار مي‌كرد و مشكل حادي نبود.يك مريضي ديگه هم هست كه همه ماهي ها دچارشن بعضي وقتها مدفوع شفاف نازك وخيلي دراز كه پشتشون مي‌مونه بعضي‌وقتها خيلي‌نازك‌وسفيدرنگ البته بعضي وقتها كاملا طبيعي.
ابعاد آكواريم 80.30.50داراي فيلتر برقي داخلي با ذغال و سراميك وفيلتركفي.ماهي‌ها:كله شيري، كت‌فيش،كري‌دوراس،مولي،يك جفت گوپي كلي بچه گوپي و مولي درون تور.دماي آكواريوم 29،30مي‌باشد.
هر 10 15 روز 15 درصد آب را با آب 48 مانده عوض مي‌كنم كه هر 20روز هم متيل بلو مي‌زنم هميشه هم نمك داخل آب وجود دارد.روزي يك دفعه غذا ‌ميدم تقريبا هم زياد ميدم كه با اين مريضي‌ها سرحال بمانند.غذا پولكي نيروزا ،تترا روبي،كرم فشرده ،كرم خوني فريز شده و....
البته بايد اضافه كنم كه كله شيري پوست پوست شدن باله و رگه‌هاي خوني‌هم درباله‌هاش داره الان‌دوتاپوسته‌هم رو باله‌هاش هست.مولي هم اين مشكل فلس‌ريزي رو خيلي كمتر داره
از تترا سيكلين‌وآموكسي سيلين‌هم بطورمتناوب‌استفاده كردم‌كه‌باعث‌كمترشدن بيماري‌شد
ولي درمان نكرد. گلدفيش من يك نشانه ديگر هم داره بعضي وقتها دهانشو كامل باز مي‌كنه
ومي‌بنده‌. ببخشيد كه خيلي طولاني شد.خواستم كامل توضيح بدم .واقعا مشكل عجيبيه.

با تشكر

Romans
13 December 2006, 08:53 AM
با سلام
نميدونم كجا كم كسر توضيح دادم كه كسي راهنمايي نكرد اگه غيراز موارد بالا چيز ديگه اي لازمه سوال بفرماييد بگم!!!الباقي توضيح اينكه قرنينه نشده ارتفاع اب رو هم كم كردم غذا هم چه بدم چه ندم فرقي نداره چون الن لب به غذا نميزنه...
در پناه يكتا

سلام
دوست عزیز ماهی مورد نظر را در قرنطینه قرار دهید و به ازای هر 50 لیتر یک قرص مترونیدازول را پودر کنید و در اب بریزید.یک سنگ هوای قوی برای ان مهیا کنید و بعداز 2 تا 3 روز 50 درصد اب را سیفون کنید و اگر حال ماهی شما بهتر نشد دوباره این دوز را تکرار کنید.دمای اب را برای انجل از 30 بالاتر نبرید.بعداز حصول نتیجه اب را 24 ساعت با زغال اکتیو تصفیه کنید.موفق باشید.

poya100
13 December 2006, 11:47 PM
با سلام و تشكر از mohseni عزيز
دوست گرامي به اين طريق احتمال نجاتش چقدره؟؟
پاينده باشي

Mehraz
14 December 2006, 01:12 AM
سلام ورودت رو به جمع فروم خوش آمد ميگم.

يك مريضي ديگه هم هست كه همه ماهي ها دچارشن بعضي وقتها مدفوع شفاف نازك وخيلي دراز كه پشتشون مي‌مونه بعضي‌وقتها خيلي‌نازك‌وسفيدرنگ البته بعضي وقتها كاملا طبيعي.
با تشكر
اگر به ماهي هاتون غذاي دل يا تركيب اون رو ميديد بعضي وقتها بدليل خوب تميز نشدن گوشت و ماندن لايه هاي چربي در آن اين اتفاق در مورد ماهي ها مي افتند.اگر در طول يك دوره و استفاده از غذاي خشك اين حالت تكرار شد احتمال مريضي بيشتر است اما عمدتا با بهبود شرايط تانك بهتر خواهد شد.

هر 10 15 روز 15 درصد آب را با آب 48 مانده عوض مي‌كنم كه هر 20روز هم متيل بلو مي‌زنم هميشه هم نمك داخل آب وجود دارد.
استفاده از متيلن بلو در هر 20 روز كار اشتباهي است كه سيكل ازت رو در آكواريوم بهم ميريزه (در مورد سيكل ازت به تاپيك مربوطه اون در صفحه اصلي ماهيان مراجعه كنيد.
اگر نياز به درمان داريد اين كار رو در آكواريوم قرنطينه انجام بديد و اگر در تانك اصلي انجام ميگيره بايد در دوز مشخص و تعداد روز مشخص باشد.تكرار آن سودي نخواهد داشت.

تترا سيكلين‌وآموكسي سيلين‌هم بطورمتناوب‌استفاده كردم‌كه‌باعث‌كمترشدن بيماري‌شد
ولي درمان نكرد.
بين استفاده از داروهاتون حداقل 24 ساعت فاصله بگذار.داروها رو با هم استفاده نكن و داروي قبلي رو با ذغال تصفيه كن.

ابعاد آكواريم 80.30.50داراي فيلتر برقي داخلي با ذغال و سراميك وفيلتركفي.
وقتي دارو استفاده ميكني ذغال رو بايد از توي فيلتر برداري.و بعد براي از بين بردن اثر دارو از ذغال استفاده كن.

گلدفيش من يك نشانه ديگر هم داره بعضي وقتها دهانشو كامل باز مي‌كنه
ومي‌بنده‌. ببخشيد كه خيلي طولاني شد.خواستم كامل توضيح بدم .واقعا مشكل عجيبيه.

با تشكر
اين حركت در بسياري ماهي ها طبيعيه. مانند خميازه كشيدن خودمون.
در مورد تانكت چند تا پيشنهاد دارم
1. به مدت 2 هفته دوروز در ميان سيفون كن آب رو تا آب تازه جايگزين آب فعليت بشه.
2.استفاده از متيلن بلو رو در تانك فراموش كن مگر به اضطرار.در شرايط عادي نمك همون كار رو برات انجام ميده.
3.گلد فيشت رو حتما درمان كن
4. غذاها رو بهتره روزي چند بار و در ميزان كم بدي تا روزي يكبار و ميزان زياد.
موفق باشي.

amiraliof
14 December 2006, 06:01 AM
واقعا از توجه شما متشكرم

اگر به ماهي هاتون غذاي دل يا تركيب اون رو ميديد بعضي وقتها بدليل خوب تميز نشدن گوشت و ماندن لايه هاي چربي در آن اين اتفاق در مورد ماهي ها مي افتند.اگر در طول يك دوره و استفاده از غذاي خشك اين حالت تكرار شد احتمال مريضي بيشتر است اما عمدتا با بهبود شرايط تانك بهتر خواهد شد.
من اصلا از دل استفاده نمي‌كنم بيشتر از پولكي و كرم فشرده و بعضي وقتها كرم خوني فريزي
ولي باز هم‌ ماهي‌ها دچار مدفوع غير عادي هستند

استفاده از متيلن بلو در هر 20 روز كار اشتباهي است كه سيكل ازت رو در آكواريوم بهم ميريزه (در مورد سيكل ازت به تاپيك مربوطه اون در صفحه اصلي ماهيان مراجعه كنيد.
اگر نياز به درمان داريد اين كار رو در آكواريوم قرنطينه انجام بديد و اگر در تانك اصلي انجام ميگيره بايد در دوز مشخص و تعداد روز مشخص باشد.تكرار آن سودي نخواهد داشت.

بين استفاده از داروهاتون حداقل 24 ساعت فاصله بگذار.داروها رو با هم استفاده نكن و داروي قبلي رو با ذغال تصفيه كن.

وقتي دارو استفاده ميكني ذغال رو بايد از توي فيلتر برداري.و بعد براي از بين بردن اثر دارو از ذغال استفاده كن.
متاسفانه من آكواريوم قرنطينه ندارم.از متيل بلو براي جلوگيري از بيماري‌هاي ديگر استفاده مي‌كردم‌من داروها رو با هم استفاده نمي‌كنم منظورم اين بود كه همه اينا رو امتحان كردم
ولي درمان در كارنبوده بعضي وقتها وقتي دارو زدم براي 12 ساعت فيلتر برقي را خاموش كردم

اين حركت در بسياري ماهي ها طبيعيه. مانند خميازه كشيدن خودمون.
در مورد تانكت چند تا پيشنهاد دارم
1. به مدت 2 هفته دوروز در ميان سيفون كن آب رو تا آب تازه جايگزين آب فعليت بشه.
2.استفاده از متيلن بلو رو در تانك فراموش كن مگر به اضطرار.در شرايط عادي نمك همون كار رو برات انجام ميده.
3.گلد فيشت رو حتما درمان كن
4. غذاها رو بهتره روزي چند بار و در ميزان كم بدي تا روزي يكبار و ميزان زياد.
موفق باشي.

مشكل من هم تشخيص و درمان بيماري كله شيري است كله شيري مدام دچار رگه‌هاي خوني در باله فلس ريزي بريده بريده شدن باله پوسيدگي باله وغيره است كه با ريختن يك دارو كمي بهتر مي‌شود بعد دوباره شروع مي‌شه مولي هم الان دچار فلس ريزي شده من فكر
مي‌كنم بايد نوعي‌انگل باشه كه بين گلدفيش و مولي مشتركه بعد وضعيت گوارشي همه ماهي است كه نزديك‌ غذا خوردن مدفوع طبيعي دارن ولي بعد 4 5ساعت مدفوع سفيد نازك غير طبيعي من‌نمي‌توانم اين بيماري را درمان كنم.
اگر فكر مي‌كنيد با تعويض تند تند آب درمان مي‌شوند لطفا بگيد اين هم اضافه كنم اين‌بيماري 5 6 ماه ادامه داشته‌ولي ماهي‌ها رشد هم كردند..
من ازسانوسيل‌آخرين‌دفعه‌براي‌ضدعفوني استفاده كردم آيا اين هم اثر بدي در سيكل ازت دارد

باز هم از لطفتون متشكرم

Anoush
14 December 2006, 08:45 AM
..........مشكل من هم تشخيص و درمان بيماري كله شيري است كله شيري مدام دچار رگه‌هاي خوني در باله فلس ريزي بريده بريده شدن باله پوسيدگي باله وغيره است كه با ريختن يك دارو كمي بهتر مي‌شود بعد دوباره شروع مي‌شه مولي هم الان دچار فلس ريزي شده من فكر
مي‌كنم من ازسانوسيل‌آخرين‌دفعه‌براي‌ضدعفوني استفاده كردم آيا اين هم اثر بدي در سيكل ازت دارد

باز هم از لطفتون متشكرم

سلام عزیز خوش امدی

برای تشکر از مهراز دکمه تشکر رو پائین پستش کلیک کنی کافیه.

مشکل گلد فیشی که رگه های خونی تو باله هاش هست بیشتر استرسی هست که سیکل ازت براش ایجاد میکنه و شما دائم درحال طی این سیکل هستی چون دائما میکروبهای مفید اب رو با دارو ها (متیلین بلو ، داروی ضد عفونی سانوسیل، انتی بیوتیک......) میکشی. گفتگو هایی رو که مهم علامت گذاری شدند رو بخونی بی فایده نیست.

Romans
14 December 2006, 08:48 AM
با سلام و تشكر از mohseni عزيز
دوست گرامي به اين طريق احتمال نجاتش چقدره؟؟
پاينده باشي

سلام
چون ماهی شما دچار مشکل گوارشی شده به احتمال زیاد باید با این روش بهبودی یابد ولی هیچ چیز صد در صد نیست و مرگ و زندگی فقط دست خداست.امیدوارم مشکل ان بر طرف شود .موفق باشید.

noshin
14 December 2006, 01:52 PM
با سلام خدمت دوستان من یک مشکل دارم ترو خدا تا شب جوابمو بدید
گوپی های من بخصوص نر ها دچار حرکت غیر عادی شدن طبیعی شنا نمیکنن قبلا این مشکلو تو اکواریوم فروشی دیده بودم من ماهی جدیدی به تانک اضافه نکردم.
علائم:
ماهی بسیار عصبی به این طرف و انطرف حرکت میکنه
وقتی شنا میکنه کاملا مشخصه چون به طور شدید خودشو به جلو میبره

نمی دونم تونستم درست منظورمو برسونم؟

بگید این بیماری چی هست و راه درمانش چی و در اثر چی بوجود می اید
ممنون، لطفا زودتر بگید تا بیچاره نشدم

pourya_f
14 December 2006, 04:31 PM
با سلام خدمت دوستان من یک مشکل دارم ترو خدا تا شب جوابمو بدید
گوپی های من بخصوص نر ها دچار حرکت غیر عادی شدن طبیعی شنا نمیکنن غبلا این مشکلو تو اکواریوم فروشی دیده بودم من ماهی چدیدی به تانک اضافه نکردم علائم
ماهی بسیار عصبی به این طرفو انطرف حرکت میکنه
وقتی شنا میکنه کاملا مشخصه چون به طور شدید خودشو به جلو میبره
نمی دونم تونستم درست من ظورمو برسونم
بگید این بیماری چی هست و راه درمانش چی و در اثر چی بوجود می اید
ممنون لطفا زودتر بگید تا بیچاره نشدم

اگر دم آنها چسبیده باشد و غالبا در گوشه آکواریوم تجمع کنن علایم بیماری دم خوره هستش و درمانشم محلول های دم خوره در مغازه های آکواریومی موجود است .

Blaze
14 December 2006, 11:53 PM
وا.. اگر با ماده ها یکجا نگهداری میشن ، نگران نباشید چون موقع جلب توجه ماده ها ، نرهای من تا کمر هم شده که تا شدند ، الان تو نسل ششم هستند و جالب اینکه با تایید نظر دوستان ، بنظر میاد جفتگیری تو این اوقات بیشتر از سایر اوقات سال هست و نرها بسیار فعال تر شدند .

amiraliof
16 December 2006, 05:09 AM
جناب انوش سلام

اگر يادتان باشه شما من را چند ماه پيش كمك كرديد كه وارد انجمن بشوم.من گفتگوهاي مهم را تا آنجايي كه توانستم مطالعه كردم و پستي نداشتم.
مشكل من اينجاست كه اين علائمي كه گفتم همه با هم وجود دارند از سر ناچاري درارو استفاده مي‌كنم.
درباره سيكل ازت كاملا حق با شماست.
من فكر مي‌كنم ماهي دچار انگل شده حالا از چه نوعي است اصلا نمي‌دانم من هيچ چيز روي بدن ماهي نمي‌بينم
لطفا من را راهنمايي كنيد.