PDA

View Full Version : پرشیا یا 405 یا سمند یا ورنا یا ریو؟؟؟؟

chiako
15 January 2006, 12:51 AM
سلام.دوستان فرض کنید میخوایم از تهران بریم زاهدان:icon_mrgr به نظر شما کدام یکی از ماشینایی که نام بردم خط پایان رو اولین بار رد میکنن؟فرض کنید راننده ها در یک سطح هستن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!در طول مسیر هم اتوبان هست هم پیچو خم و هم سربالایی و سرپاینی!!!!!!!!:icon_cool

SMN
15 January 2006, 01:14 AM
چون هر 4ماشین توانایی رسیدن به بالاترین سرعت مجاز رو دارن پس با هم میرسن!

Evanescence
15 January 2006, 10:08 AM
سمند

محمد رضا محمدي
15 January 2006, 11:06 AM
حالا که قراره توی جاده و با سرعت های بالا حرکت کنید بهتره بیخیال ورنا و ریو بشید ....
چند روز پیش با ورنا حدود 130 کیلومتر رانندگی کردم که سبکی خودرو در سرعت های بالا احساس خیلی بدی به من منتقل کرد !!!
قطعن بهترین انتخاب میتونه سمند باشه ....

*علی*
15 January 2006, 11:10 AM
به نظر بنده احتمالا سمند

arash p mbz bmw
15 January 2006, 05:23 PM
به قول بعضی ( البته اون خودمم چون تست کردم )
سمند وقتی بیفته تو سرعت کسی جلودارش نیست
یه روز با بابام تصمیم گرفتیم که پارس و سمند رو تست کنیم ( بابام تو اینجور چیزا خیلی مایه میزاره )
اقا با پارس رفتیم تا قزوین و برگشتیم و به نقاط ضعفش رسیدیم
1-صدای باد بیشتر از سمند
2-سبکی نسبت به سمند به چشم میومد
3-امنیت در سرعت توی سمند محشر بود
سمند رو که بردیم باورتون نمیشه تا خود تهرون سرعت بین 170تا180بود بین دور موتور 4500تا5200که امپر اب از 70بالاتر نرفت و تا حالا هم موتور اخ نگفته

2244145
15 January 2006, 05:30 PM
حتما سمند چون سمند تو سرعت هاي بالا بخاطر وزن زياد به زمين ميچسبه من يبار باهاش براحتي 185 تا رفتم وهيچ احساس خطري تو ماشين بهم دست نداد تازه هنوز گاز جا داشت كه من بخاطر اينكه ماشين نو بود ديگه بيشتر نروندمش فكر نمي كنم ريو يل ورنا به همچين سرعتهايي برسند تازه اگه برسند تو هوان و با يك تريلي كه از بغلشون رد بشه منحرف ميشن
پرشيا هم خوبه ولي تو سرعت هيچي سمند نميشه (تو خودروهاي ساخت داخل)

mohsen_2
15 January 2006, 05:39 PM
در کل فقط سمند
بنظر من سمند خوب راهی میرود اما مدل های اولیه در سرعت های بالا اصلا ترمز ندارند

SMN
16 January 2006, 01:42 AM
به نظر من پرشیا سمند و 405 با هم میرسند !!!

woodybed2003
16 January 2006, 03:20 PM
می خواهم بدونم اسپرت سمند چه قدر برام آب مخوره؟
رینگ؟باله؟و...

mehdy660
16 January 2006, 04:25 PM
من نزديك 1ماه پيش 405ام رو فروختم ورنا گرفتم ورنا به مراتب بهتره هم شتاب هم درسرعت بالا
هم در پيچها هم ترمزهاش و راحتي ونرمي اصلان اينقدر سرتره كه قابل مقايسه نيست

البته از نظر سگ جون بودن به ترتيب 1-پرشيا 2-ورنا 3-405 4-سمند
اما از نظر كيفيت 1-ورنا 2-پرشيا 3-405 4-سمند

mehdy660
16 January 2006, 04:30 PM
تو كيش تو اون رطوبت هيوندا جواب داد اما405 نه

chiako
17 January 2006, 01:07 AM
سلام .دوستان فقط در مورد سئوال جواب بدین !!!!!!! کی اول میرسه و چرا؟

من خودم میگم سمند چون تو شرایط و مدت زمان بیشتری نسبت به پرشیا و 405 میتونی سرعتهای بالای 180 رو حفظ کنی به عبارتی پایداریش تو سرعتهای بالا به نظر من بیشتره

haj_amir
17 January 2006, 01:45 AM
chiako جان
به نظر من 405 سریع تر میرسه...
از خیلی ها شنیدم که اگر با پرشیا 1 کله برونی سوپاب میزنه، یعنی هر 5 6 ساعت 1 بار 1 استراحت کومچولو نیاز داره...

سمند هم فکر کنم پا به پای 405 میاد فقط مشکل قدیمی سمند دوباره میاد سراقش
وزن زیاد اونم توی سرعت بالا = مصرف بالا البته حرف دوستان برای هندلینگ بهتر رو هم قبول دارم
پس در نتیجه زمان بیشتری نسبت به 405 در پمپ بنزین تلف می کنه...
و 405 اول میشه & CUP قهرمانی رو میدن به 405....

آخه عزیز دله برادر این چه سوالی که شما کردی 1 کم خنده داره...
بعد از چند روز مسابقه سنگین توی پاریس داکار هنوزم کسی نمی تونه بفهمه که کدوم COMPANY بهتره...بعدا شما اومدی اینجا 1 سوال توی forum مطرح کردی می خوای به نتیجه قطعی هم برسی ؟

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم...

arash p mbz bmw
17 January 2006, 04:57 PM
دوست خوب و عزیزم
اولا وزن توی سرعت مهمه
در واقع هر چی وزن کمتر باشه ماشین توی شتاب بهتر دور میگیره و برعکس
سمند بدلیل وزن زیادش توی سرعت برتریهایی از 405و پارس داره که جای هیچ شکی درش نیست
مشه بگین دلیل اینکه نمیشه با پرشیا یه کله رفت چیه؟!!
چون پدرم تو جاده سمنان یعنی250کیلومتر که حدودا 2ساعته با سرعت بالا میره حالا اگر هم میگیم سفر تا سمنان 2ساعت باشه
مگه بین موتور 405وپارس یا سیستمشون اختلافی هست؟!!!!!
به نظرم این حرفتون کمی غیر منطقی بود

haj_amir
17 January 2006, 10:24 PM
دوست خوب و عزیزم
اولا وزن توی سرعت مهمه
در واقع هر چی وزن کمتر باشه ماشین توی شتاب بهتر دور میگیره و برعکس
سمند بدلیل وزن زیادش توی سرعت برتریهایی از 405و پارس داره که جای هیچ شکی درش نیست
مشه بگین دلیل اینکه نمیشه با پرشیا یه کله رفت چیه؟!!
چون پدرم تو جاده سمنان یعنی250کیلومتر که حدودا 2ساعته با سرعت بالا میره حالا اگر هم میگیم سفر تا سمنان 2ساعت باشه
مگه بین موتور 405وپارس یا سیستمشون اختلافی هست؟!!!!!
به نظرم این حرفتون کمی غیر منطقی بود

آرش جان من قبلا پست های شمارو خوندم...به نظرم یکم تعصبی با قضایا برخورد می کنی...
:icon_cool Be cool RAFIGH

kourosh69
18 January 2006, 12:46 PM
سمند

hassan_19273
18 January 2006, 03:46 PM
دوستان عزیز منهم مشکل انتخاب سمند یا 405رادارم باور کنید نمیدانم سمند بخرم یا 405بابا یکی نیست مارا راهنمایی کنه واینکه میگن سمند لشه وزود به صدا میفته راسته یا خیر ؟

Evanescence
18 January 2006, 04:26 PM
دوستان عزیز منهم مشکل انتخاب سمند یا 405رادارم باور کنید نمیدانم سمند بخرم یا 405بابا یکی نیست مارا راهنمایی کنه واینکه میگن سمند لشه وزود به صدا میفته راسته یا خیر ؟
لطفا یک جستجوی کوچک در بقیه تاپیکها بفرمایید

mghadimy
18 January 2006, 08:46 PM
با سلام

دوست عزیز به نظر من با توجه به تحقیق زیادی که در مورد همین سوال شما برای خودم داشتم

انتخاب خود را به سه ماشین پارس و سمند ال ایکس و 405 محدودکن وآنوقت به شکل زیر تصمیم

:بگیر
این سه ماشین تفاوت زیادی از لحاظ فنی ندارند فقط گیر بکس پارس از نوع ال 4 است که هماهنگی

بهتری با سیسنم کلاچ دارد وسمند و 405 از نوع ال 3 هستند

حال اگر امکانات خوب مثل ترمز ای بی اس و ...میخواهی سمند را انتخاب کن ولی مهمترین مشکل

سمند رجوع زیاد شما به تعمیرگاه خواهد بودو البته در سرعت بالاسمند عملکرد بهتری دارد

پارس و 405 هر دو ماشین کم اصطحلاک و کم درد سری هستند واگر ظاهر زیبا و کلاس و کمی هم

405 راحتی و سرعت بیشتر در رانندگی میخواهید پارس و ذر غیر این صورت

البته405 از لحاظ کارکرد سخت و کم درد سر بودن واقعا عالیست و هزینه نگهداری پایینی دارد یکی از
علل اقبال زیاد مردم به این ماشین هم همین مورد است . در نظر داشته باش با توجه به قیمت بالاتر

وکمتر بودن امکانات این ماشین نسبت به سمند و 206بالاترین تیراژ ایران خودرو متعلق به این ماشین

است که به نظر من اکونومیک بودن دلیل اصلیست . امیدوارم کمکی کرده باشم

XIII
19 January 2006, 01:57 AM
سمند!بخوابه رو جاده ديگه كسي جلو دارش نيست

arash p mbz bmw
19 January 2006, 11:24 AM
آرش جان من قبلا پست های شمارو خوندم...به نظرم یکم تعصبی با قضایا برخورد می کنی...
:icon_cool Be cool RAFIGH
درسته دوست خوبم
من به یه سری از ماشینهای داخلی علاقه های فراوانی دارم و نمیتونم بگم بی تعصب برخورد میکنم
ولی:
ایا میتونم در مقابل سخن حق و درست حرفی بزنم؟!!!!
ولی بزرگوارم اینو قبول کنید که یه کم حرفتون بی حساب و کتابه....:icon_cool
ممنونم از شما که تذکر دادین:icon_cool

kiantom
19 January 2006, 06:28 PM
با سلام
به نظر من قضاوتش خيلي سخته چون طي كردن اون مسير طولاني بيشتر به مسابقه رالي شبيهه تا سرعت و از اونجايي كه در مسابقه رالي قدرت و سرعت ماشين همه عوامل موفقيت نيست پس ميتونيم براي همه ماشينهاي گروه شانس تقريباً مساوي رو در نظر بگيريم (چون اگر اينطور نبود شركت كنندگان در هر مسابقه رالي همواره بهترين اتومبيلها رو انتخاب ميكردند و كسي با يك خودروي معمولي شايد وقتشو فقط به قصد سرگرمي و نه براي قهرماني تلف ميكرد)
ولي اگر مقطعي در نظر بگيريم از بين اتومبيلهاي سمند، 405، و پارس برنده رو بايد انتخاب كرد.
(احتمالاً سمندون)
پيروز باشيد.

haj_amir
20 January 2006, 01:03 AM
درسته دوست خوبم
من به یه سری از ماشینهای داخلی علاقه های فراوانی دارم و نمیتونم بگم بی تعصب برخورد میکنم
ولی:
ایا میتونم در مقابل سخن حق و درست حرفی بزنم؟!!!!
ولی بزرگوارم اینو قبول کنید که یه کم حرفتون بی حساب و کتابه....:icon_cool
ممنونم از شما که تذکر دادین:icon_cool

سلام
آرش جان مگه ندیدی که من به صورت مزاح اون پست رو فرستادم

((آخه عزیز دله برادر این چه سوالی که شما کردی 1 کم خنده داره...
بعد از چند روز مسابقه سنگین توی پاریس داکار هنوزم کسی نمی تونه بفهمه که کدوم COMPANY بهتره...بعدا شما اومدی اینجا 1 سوال توی forum مطرح کردی می خوای به نتیجه قطعی هم برسی ؟

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم...))

:icon_surp یا حق

chiako
22 January 2006, 12:26 AM
haj_amir تو مو بینی و من پیچش موووووو

alismoza
22 January 2006, 01:17 AM
شما چرا ريو و ورنا رو كمپلت كنار گذاشتين؟؟ همين امروز صبح يه ريو مثل كنه نيم ساعت با سرعت 170 تا 190 تا پشت سر من ميومد ول كن ماجرا هم نبود.هر چند آخرش كوتاه اومد:icon_evil

mhabbasi
22 January 2006, 01:22 AM
100%:icon_winkسمند:icon_wink
چون اولاً رینگ سمند 15 هست و پایداریش توی جاده بیشتر....
دوماً وزن بالاتر سمند که حدوداً 300 کیلوگرم سنگین تر هست اون رو بیشتر به جاده می چسبونه و ارتفاع ماشین و با سطح جاده کمتر می کنه در نتیجه می شود با سرعت بالایی حرکت کرد...
سوماً قدرت مانور فرمان سمند نسبت به بقیه این ماشین ها در پیچ ها بیشتر هست و کمتر تیاز به کم کردن سرعت داره.... من خودم با سمند توی پیچ های اتوبان تهران - قم - کاشان - نطنز - اصفهان 175تا سرعت داشتم اما راحت ماشین رو کنترل می کردم..... البته من از این دیوانه بازی ها در نمی یارم فقط یه بار اونم واسی تست ماشین بود... من با سمند تا 210 کیلومتر هم رفتم...:icon_redf

alismoza
22 January 2006, 03:19 PM
[
وزن بالاتر سمند که حدوداً 300 کیلوگرم سنگین تر هست اون رو بیشتر به جاده می چسبونه
اولن نگفتي از چي سنگين تره
دومن اگه منظورت 405 باشه كه فك نميكنم سمند 300 كيلو سنگينتر باشه.مگر سمند سرير!:icon_arro

chiako
23 January 2006, 01:03 AM
سمند تقریبا 100 کیلو از 405 و 90 کیلو از پرشیا سنگینتره البته با توجه به وزنهایی که خود ایران خودرو داده.دوست عزیز 300 کیلوووووووووو!!!!!!!!!مگه چه خبره؟!!!

XIII
23 January 2006, 02:32 AM
من از يه كسي كه تو ايران خودرو بود شنيدم كه 300 كيلو سنگين تره و چون ترمز 405 روش انداختن
واسه همين ترمزش ضعيفه

navid-83
23 January 2006, 06:08 PM
با توجه به دانسته های خودم و گفته های دوستان فکر میکنم نتیجه این طور باشه البته بین 405 سمند و پرشیا :
اگه راه سر بالایی زیاد داره سمند عقب میمونه چون سنگین تره و موتورش نسبت به دوتای دیگه کم میاره
اگه راه کفی باشه اختلاف کمتر میشه چون سمند تو جاده صاف خیلی بهتر راه میره
اگه راه سر پایینی زیاد داشته باشه اختلاف به حداقل میرسه چون سمند سنگینه بهتر سرعت میگیره.

حالا چنتا مطلب:
تمام این مقایسه ها تئوریه و در عمل ممکنه فرق کنه.
هیچ کس ترافیک جاده رو در نظر نگرفت.
دوستی که گفتن مصرف سمند بیشتره در این مورد جندان درست نیست چون مصرف سمندکه وزنش بیشتره در شهر مهمه و در جاده چندان فرقی نمیکنه.چون در جاده ایرودینامیکی ماشین حرف اول رو در تعیین مصرف ماشین میزنه که تا جاییکه من میدونم و در یکی از تاپیکها مطرح شده بود ایرودینامیکی سمند و 405 یکی هستش برابر0.31 و مال پرشیا 0.34 . البته همونطور که گفتم اگه راه سر بالایی زیاد داشته باشه سمند کم میاره. اگه ترافیک جاده زیاد باشه بازهم به ضرره سمنده چون شتابش یه کم (خیلی کم نه اونقدر که به چشم بیاد) کمتره و همونطور که دوستان گفتن چون ترمزاش ضعیفتره مجبوره که یه کم با سرعت کمتر حرکت کنه.ضمنا سرعت هم در مصرف تاثیر داره و باید سرعت روهم در نظر بگیرین.
ارتفاع سمند از زمین نسبت به دوتای دیگه بیشتره (این یکی رو دیگه حتی با یه نگاه میشه فهمید و نیازی به اندازه گیری نداره )که اگه این ارتفاع کمتر بشه هم باعث بهتر شدن هندلینگ میشه هم مصرف ماشینو یه کم کمتر میکنه (به خاطر مقاومت کمتر در برابر هوا) که باز هم به نفع سمند تموم میشه.
از یکی شنیدم که سمندهای ال اکس تقویت کننده انژکتور دارن که این باعث میشه موتورشون کارایی بهتری نسبت به دوتای دیگه و حتی سمند معمولی داشته باشه.
تا جایی که میدونم گیربکس هر سه ماشین یکی هستش فقط گیربکس پرشیا 16 سوپاپ فرق میکنه که اونم تو این مقایسه شرکت نداره
باز هم تا جایی که می دونم سمند معمولی 90 کیلو از 405 سنگینتره.البته سمند ال اکس بخاطره ترمز abs و ebd (منظورم لوازم این ترمزاس) به احتمال خیلی زیاد، سنگینتر باشه

حالا اگه فرض کنیم که راه تقریبا کفی هستش ، هیچ ترافیکی نداره و چاله چوله هم نداره و باد هم نمیاد و از زمان لازم برای سوختگیری صرف نظر کنیم به نظر من سمند برنده میشه

حالا یه سوال دارم که به این تاپیک هم مربوط میشه:
تا حالا حد اکثر سرعتی که با هرکدوم از این سه ماشین رفتین یا از یکی شنیدین که رفته چقدر بوده؟
دوست من میگفت با سمند 220 رفته خود منهم با سمند 165 رفتم،با اینکه موتور باز هم کشش داشت به خاطر ترافیک جاده نتونستم بیشتر از این برم که البته هر دو بار هم نزدیک بود برم اون دنیا.در مورد 405 هم 197 آخرین سرعتیه که شنیدم.از پرشیا هم اطلاعی ندارم.

SMN
24 January 2006, 01:51 AM
210 تا با 405 توی اتوبان قزوین زنجان دیدم

haj_amir
24 January 2006, 01:57 AM
عزیز دله برادر گیربکس این 3 ماشین که شما گفتی هیچ فرقی با هم ندارن و من تجربه شخصی خودم رو میگم ،205 الی 208 ماکسیموم سرعتی هست که میشه با این 3 خودرو رفت.
من با پرشیا elx که موتورش زانتیا هست خودمو کشتم 207-8 تا بیشتر نرفت، چون موتور جا داره ولی گیربکس کم میاره.البته 16 سوپاپ ما از سری اول بود که همه چیز پرشیا بود بجوز موتور & ترمز.

پس دوستانی که میگن 220 تا یا از این چیزا 1 کم دروغ هست.
شاید گیبکس عوض کردن یا اینکه خلاص میکنن تو سرپایینی...
شایدم ایراد از کیلومتره....

یا حق

arash p mbz bmw
24 January 2006, 03:12 PM
حاج امیر عزیز
ما یعنی خودم و برادرم از ورداورد تا کیلومتر 12با سرعت 180رفتیم توی اون مسافت کم و ترافیک
در ضمن اگر کسی میتسوبیشی گالانت رو تجربه کرده باشه میفهمه که:
برای گرفتن حداکثر سرعت باید دنده رو کامل پرکنی
یعنی اگر با 4 تا دور 6000بری و بعد بری 5 مطمئنا میتونی سرعت 220رو پر کنی
اینم تستها ی مختلف:
پارس:185
سمند:180
زانتیا:210
elx:210
همین دیگه یادم نمیاد

محمد رضا محمدي
24 January 2006, 05:21 PM
توی سرعت های بالا عوامل زیادی تاثیر داره مثل شیب جاده ... بار اضافه ! کیفیت سوخت و البته سر حال بودن موتور خودرو ..! و خطای کیلومتر شمار
بنده به شخصه با سمند 210 پرکردم ... بیشتر هم دیگه نمیرفت یعنی پدال رو تا ته فشار دادم اما تاثیری نداشت :icon_razz

پژمان22
25 January 2006, 03:38 PM
من فکر می کنم هیوندای ورنا و ریو به دلیل هندلینگ ضعیفتر و حداکثر سرعت کمتر علی رغم داشتن شتاب بهتر نسبت به 3 ماشین دیگه نمی تونن اول بشن. بین سمند و 405 و پرشیا ، سمند هندلینگ بهتری داره اما شتاب 405 بهتر از بقیه است . حداکثر سرعتاشونم تقریبا یکیه. در نهایت من فکر می کنم در مجموع 405 اول بشه.(با اختلاف کم)

chiako
26 January 2006, 01:32 AM
سلام.یکی از دوستان گفتن که ترمزهای سمند مثل 405 !!!!!!دوست عزیز بوستر ترمز سمند 10 هستش در حالی که ماله پرشیا و 405 9 میباشد.پس از نظر نیروی تولیدی ترمز سمند قویتره .مشکل ترمزهای سمند تو سرعتهای پایینه که مثلا تو ترافیک ماشین زود به عبارتی میخ نمیکنه.والا تو سرعتهای بالا به نظر من که خودم سمند دارم و امتحانش کردم ترمزهای سمند خیلی بهتر از 405 و پرشیا عمل میکنند.در ضمن خدمت اون عزیزانی که میگن چون سمند 100 کیلو از 405 سنگینتره پس تو شتاب اولیه کم میاره باید بگم اشتباه میکنن.یه باره دیگم گفتم که اختلاف شتاب این دو ماشین چیزی نیست که بشه تو شتاب گیری های جاده ای یا خیابانی تجربه کرد.

navid-83
26 January 2006, 08:03 AM
من هم که گفتم شتابشون اونقدی فرق نداره ولی اگه سربالایی باشه یه کم به چشم میاد.
تازه گیربکس هرسه ماشین چون یکی هستش تا حدود 226 برای سمند و 217 برای 405 و پرشیا جا داره که چون دور موتور به قرمز میرسه نمیشه بیشتر از این رفت.

nazila
30 January 2006, 02:35 AM
پژمان تو از كجا ميدوني هندلينگ ريو كمه. مطمين باش هندلينگش از همه ماشينهاي مورد نظر بيشتره(سمند پرشيا 405 و ورنا) چون هم قدرتش بيشتره(منظورم اسب بخاره كه 98 اسبه و 16 سوپاپ) هم جمع جورتره هم نرمتره هم ديد بهتري باهاش داري
در ضمن كيلومترشم تا اخر پر ميكنه شتابشم از بقيه بهتره .من ريو ندارم و بي تعصب صحبت ميكنم
اما شوهر عمم بنگاه داره و تو هر ماشيني بگي من سوار شدم
از بين سمند پرشيا 405 و ورنا و ريو . ريو از همشون بهتره در اين قضيه شك نكن
تنها مورد برتر 405 سمند و پرشيا فضاي داخليشونه كه بيشتره ولي بازم به زيبايي ريو نيستند اما فضاي بيروني ريو زياد زيبا نيست و بايد بهش عادت كني ولي من چون به كيفيت و يه سري مسايل ديگه اهميت ميدم بنابراين ريو رو برتر ميدونم

123
30 January 2006, 02:54 PM
عزيز جان فقط سمند انم lxش

پژمان22
30 January 2006, 03:15 PM
پژمان تو از كجا ميدوني هندلينگ ريو كمه. مطمين باش هندلينگش از همه ماشينهاي مورد نظر بيشتره(سمند پرشيا 405 و ورنا) چون هم قدرتش بيشتره(منظورم اسب بخاره كه 98 اسبه و 16 سوپاپ) هم جمع جورتره هم نرمتره هم ديد بهتري باهاش داري
در ضمن كيلومترشم تا اخر پر ميكنه شتابشم از بقيه بهتره .من ريو ندارم و بي تعصب صحبت ميكنم
اما شوهر عمم بنگاه داره و تو هر ماشيني بگي من سوار شدم
از بين سمند پرشيا 405 و ورنا و ريو . ريو از همشون بهتره در اين قضيه شك نكن
تنها مورد برتر 405 سمند و پرشيا فضاي داخليشونه كه بيشتره ولي بازم به زيبايي ريو نيستند اما فضاي بيروني ريو زياد زيبا نيست و بايد بهش عادت كني ولي من چون به كيفيت و يه سري مسايل ديگه اهميت ميدم بنابراين ريو رو برتر ميدونم
نازیلا جان بحث انتخاب بین این ماشینا نسیت.بحث اینه که کی زودتر می رسه.زیبایی و راحتی و اینا جای خود داره.
در ضمن برداشت شما از هندلینگ اشتباهه.چون ربطی به قدرت موتور و دید بهتر و شتاب نداره.
هندلینگ یعنی میزان قابلیت عبور ماشین در پیچها و در سرعتهای مختلف بدون اینکه ماشین چپ کنه یا منحرف بشه و تعادلش به هم بخوره.
حداکثر سرعت ریو هم از اون 3 تا که گفتی کمتره.

nazila
31 January 2006, 12:59 AM
پژمان جون سمند و پژو كمكهاشون از ريو اسپرت تره يعني سفتتره و طبيعتا تعادل بهتري در پيچ ها دارند بعضيها اينطور دوست دارند ولي من نرمي ماشين رو دوست دارم كه لذت رانندگي رو بالا ميبره
در مورد سرعت هم بگم كه ممكنه سمند 10 الي 15 كيلومتر بيشتر بره ولي اين كه مهم نيست كه حالا 195 تا بريم يا 205 تا.اما اگه فقط سوال اينه كه كدوم سريعتر ميره احتمال زياد سمند بيشتر راه ميره
در ضمن پژمان جون ماشينهاي مختلف براي سليقه هاي مختلف توليد ميشوند
موفق باشي

masoudgh
31 January 2006, 01:15 AM
از هرلحاظ سمند چون واقعا سمند توي جاده عالي

alireza_shd
31 January 2006, 07:22 AM
من ریو رو انتخاب می کنم به علت تکنولوژی بالاتر و مصرف سوخت پایین تر در مقابسه با پژو و بهره مندی از کمپانی قویتر (سوزوکی) در مقایسه با ورنا. در ضمن ریو از ایمنی بالاتری نسبت به این سه خودرو بر خوردار است.

masoudgh
31 January 2006, 03:39 PM
ايمني بيشتر!!!!!!!
فكر نكنم!

XIII
31 January 2006, 05:21 PM
چرا ايمنيش با لاتره؟؟!!!

parsboy
31 January 2006, 07:34 PM
ریو مال کیاموتورز کره جنوبی هست نه سوزوکی عزیزم

*علی*
31 January 2006, 10:25 PM
همون جور که دوست محترم PARSBOY فرمودند ریو یکی از تولیدات کمپانی کیا کره جنوبی است
درباره این کمپانی میتوان گفت که دومین تولید کننده خودرو در کره جنوبی بعد از هیوندایی است البته تیراژ هیوندایی بسیار بالاتر از KIA است.
در مورد امنیت در این گروه هیچ ماشینی به پای سمند نمیرسد چه در تعادل و چه در استحکام به زودی دلایل بسیار قانع کنندهای ارائه میدهم (ان شا الله)

2244145
31 January 2006, 10:35 PM
بچه ها من ديروز سوار يه ريو شدم ماشين راحتي است ولي زياد جادار نيست چه جلو چه عقب شتاب خوبي داره ولي من هر چي بهش گاز دادم بيشتر 175 نرفت تازه ماشين امنيت كافي نداشت چون چرخاش هم كوچك است و من جرات نداشتم بيشتر با اين سرعت بروم در صورتي كه با سمند ال ايكس خودم براحتي 185 190 رفتم بدون هيچ ترسي آخه 1200 كيلو چسبندگي عالي رو جاده

alireza_shd
1 February 2006, 07:19 AM
کیا موتورز جزو لاینفک کارخانجات سوزوکی هست.
ایمنی با به کار بردن ورق 18 یا آهن کلفت تر به دست نمی آید (این چیزها وزن و قیمت را بی خود زیاد می کند) با تکنولوژی و دانش جدید (مربوط به 10سال اخیر ) با استفاده از ایجاد نقاط ضربه پذیر و فیوزهای جمع شونده کارخانه جات اقدام به ایمن سازی اتوموبیل های سبک وزن می کنند (جمع شدن جلو خودرو در تصادفات می تواند تا 98 درصد ضرب تصادف را جذب کند) باید به آمار تلفات خودرو توجه شود نه اینکه کدام خودرو به تانک نزدیک تر هست!!!!!

mehdy660
1 February 2006, 09:16 AM
با نظر عليرضا كاملا موافقام و از هر لحاظ ورنا را از بقيه بهتر ميدونم

azma
1 February 2006, 11:43 AM
اين خودرو هاي جديد تا به بازار نيايند و يكي دو سال مورد استفاده مردم قرار نگيرند ، اشكالات آنها مشخص نمي شود . البته خودرو هاي با قطعات خارجي داري كيفيت بالا هستند ولي نحوه مونتاژ هم موثر است .در مقايسه ابتدايي براي ايمني و پايداري به نظر اينجانب بايد مهمتر از همه وزن خودرو ، طول و عرض خودرو سيستم تعليق را در نظر گرفت ( و البته خيلي مسايل ديگر ) . مثلا مشكلات سمند حالا پس از چند سال مصرف مشخص شده . البته واقعا نوع قطعه هم مهم است مثال بارز آن مشكل در پژو هاي GLX جديد .

zeyton
1 February 2006, 11:59 AM
به نظر من ریو که اصلا خوب نیست چون در سال 2005 بدترین ماشین از نظر ضریب اطمینان شد سمند LX از همشون بهتره چون امکانات و تجهیزاتش بهتر از همشون و از لحاظ محکمی و ضریب اطمینان هم بهتر از اونای دیگست .ماشین بسیار زیبا وجادار و مطمئنی است در کل بسیار عالی SAMAND LXg:\my picture\samand LX

zeyton
1 February 2006, 12:04 PM
من ریو رو انتخاب می کنم به علت تکنولوژی بالاتر و مصرف سوخت پایین تر در مقابسه با پژو و بهره مندی از کمپانی قویتر (سوزوکی) در مقایسه با ورنا. در ضمن ریو از ایمنی بالاتری نسبت به این سه خودرو بر خوردار است.
علیرضا جان سمند از نظر ایمنی بهتر از ریو و دیگر خودروهاست . ریو که اصلا ضریب اطمینان نداره . samand lx

*علی*
1 February 2006, 02:46 PM
تکنولوژی ساخت بدنه سمند مربوط به 10 سال پیش نیست مربوط به 5 سال پیش است که البته توسط رباط انجام میشود و همچنان در حال بهبود است چون در سال گذشته طرح بهبود و مهار ستون های این ماشین به پایان رسید.

در ضمن کمپانی کیا به تازه گی زیر مجموعه کمپانی هیوندایی شده است نه سوزوکی این هم مدارک بنده اگه مدرکی دارید ارائه بفرمایید::
http://www.globalautoindex.com/maker.plt?no=1245&g=Kia و در ضمن این اتومبیل از سال 2002 تا 2005 تولید شده و هم اکنون تولیدش متوقف شده

XIII
1 February 2006, 11:32 PM
بدنه سمند مخصوصا سپراش خيلي محكمند.چند روز پيش يه وانت پيكان از پشت زد به من خودش نصفه كاپوتش جم شد سمند فقط سپرش خط افتاد!!!!

navid-83
2 February 2006, 01:58 AM
این محکم بودن سپرای سمندو من خودم با چشم دیدم
وقتی بابام دنده عقب میومد خورد به تیر چراغ برق. باور کنین یه 5-6 سانتی سپر رفت تو ولی همین که ماشین رفت جلو دوباره برگشت سرجاش.
در مورد تکنولوژی بدنه سمند نمیدونم ولی مال موتور به حدود 7-8 سال پیش برمیگرده

*علی*
2 February 2006, 08:06 AM
دوست خوبم جنابzxccxz همین اتفاق دو ماه پیش برای من هم افتاد یک تاکسی پیکان با 50 تا 60 سرعت پشت چراغ قرمز زد ته سمند بنده ما پیاده شدیم گفتیم الان جعبه عقب ما کلا رفت خدا میداند ضربه چنان شدید بود ما هم پامون روی ترمز بود سرمون چنان تکانی خورد که تا چند ساعت درد میکرد
بالاخره وقتی پیاده شدیم دیدم جلو پیکان کلا اومده پایین ( جلو پنجره . چراغ ها . کاپوت ) هرچی به ماشین خودم نگاه میکردم هیچی خسارت ندیده بود قبلا شنیده بودم محکمه نه دیگه ایقدر
بعد از دو هفته میخواستمبرم سفر دیدم در صندوق باز نمیشه رفتم صافکاری گفت ضربه چنان زیاد بوده که قفل در را شکسته رفتیم 7800 تومان قفلی خریدیم یک کم هم صندوق رو کشید و رگراژ کرد بعد هم 15000 تومان گرفت
شما هم مواظب باش بلایی سر ما اومد سر شما نیومده باشه

XIII
2 February 2006, 11:43 AM
نه من همه جاشو چك كردم حتي بردم يه جا كه ببينم سينيش جا نخورده باشهوكه نخورده بود!!
خودم خو تا حالا 3 بار از پشت زدم به اينو اون اما به غير از خسارتي كه دادم واسه سمند فقط جلو پنجره و آرم انداختم

پژمان22
2 February 2006, 02:18 PM
در مورد تکنولوژی بدنه سمند نمیدونم ولی مال موتور به حدود 7-8 سال پیش برمیگرده
تکنولوژی موتور سمند حداقل مال 12-13 سال پیش هست.زمانی که از این موتور از سالهای حدود 93-94 در ماشینهای پژو و سیتروئن استفاده شده.

navid-83
2 February 2006, 07:44 PM
پژما جان من یه کم کم گفتم که ضایع نشم.یعنی احتیاط کردم من هم شنیده بودم که مال 10 سال پیشه
باز هم ازت ممنونم

farshad_ata
6 October 2006, 02:30 PM
شک نکنید سمند

raeesi
6 October 2006, 10:18 PM
بنظر من ورنا!!! خودم تست کردم و شتاب و پایداری سرعتش به نسبت Pars, GLX, Samand خیلی بهتر بود با اولین نیش گازی که دادم 180 تا رو رفت هنوز کلی جا داشت تا گاز بدم توی جاده زاهدان ایرانشهر هم 200 تاشو تکمیل کرد توی کمترین زمان! حتی از هیوندا اکسنت مدل 2005 کره ای هم شتابش بالاتره با اینکه همه چیزشون باهم یکیه و هیچ تفاوت آنچنانی ندارن ولی خیلی سرتره! سمند دیر شتاب میگیره ولی سر پیچها بخاطر وزن زیادی که داره کنترلش راحت تره. پارس هم توی مسیر وقتی 230 تاشو تکمیل کرد صدایی که میآد توشو کار ندارم ولی راحت بود و براحتی میشد کنترل کرد. glx الآن حدود ی ک ساله پشت فرمونش ننشستم ولی قبلنا دستم بوده با سرعت 200 تا (موتور 2000) هیچ مشکلی نداشت و سر پیچها هم اگه حدود 30-40 تا از سرعتش کم میکردم براحتی قابل کنترل بود (با سرعت 160-70 تا سر پیچ). ریو که بکلی منتفی!!! خودم تا حالا تست نکردم ولی بچه هایی که داشتن میگفتن بیش از حد سبکه و توی سینه کشی ها و سرابالاییها به گرد پای ماشینهایی که گفتم نمیرسه!

ولی انصافاً هیوندای سوناتا از همه اینها یه سر و گردن بالاتره!!

در مورد استقامت ماشینهای ساخت داخل من سپرهای ماشینهای ایران خودرو قبول دارم! خودم تویوتا هایلوکس 2700 داشتم که خودتون میدونین چه سپرهای سگ جونی دارن! یبار یه پراید از عقب کوبید به ماشینم کل قسمت جلوش اومد پایین ولی یبار کوبیدم به یه پژو پارس جوری که خودم توی ماشین کم مونده بود از روی صندلیم پرت بشم وقتی اومدم پایین گفتم ماشین ایرانیه لابد پدرش دراومده و باید الآن یه سپر واسش بگیرم وقتی اومدم پایین یه نگاه به سپرش کردم دیدم حتی خط هم نیافتاده بود!!!1 ولی خودمونیما به گرد سپرهای هوندا آکورد و سیویک نمیرسه ;)

jasapour
23 February 2008, 12:59 PM
سلام 405 تکنولوژیش مال 25 تا سی سال پیشه سمندم از لحاظ اتاق دهه نودی محسوب می شه ولی از لحاظ قوای محرکه همون 405 دهه هشتادیه با مصرف بالا شتاب و کشش پایین و تولید آلودگی بالا و ... ولی ریو طراحی 2003 فورده ساخت کرس قطعاتش هنوز کره ایه نصف خانواده 405 مصرفشه خیلی پر شتاب تر و برو تره و از لحاظ ایمنی چون تو مرکز تست ایمنی آمریکا و در بین بهترین اوتومبیلای دنیا نتیجه چندان خوبی نگرفته نه در بین سمند و 405 و ... چون اگه بر فرض مثال این ماشینا به آمریکا برن حتی یه ستاره ایمنی ام نمی گیرن و البته اینم می دونین که ماشینای فرانسوی اصلا مجوز ورود به آمریکا و کانادا رو نگرفتن و یه مقاله می خوندم تحت عنوان اتومبیل سازی فرانسه در رویای ورود به بازار آمریکا و کانادا و نوشته بود پژو با مدل 907 خیلی امید به ورود به بازار آمریکا و کانادا داره

abaratian
23 February 2008, 10:58 PM
البته اینم می دونین که ماشینای فرانسوی اصلا مجوز ورود به آمریکا و کانادا رو نگرفتن و یه مقاله می خوندم تحت عنوان اتومبیل سازی فرانسه در رویای ورود به بازار آمریکا و کانادا و نوشته بود پژو با مدل 907 خیلی امید به ورود به بازار آمریکا و کانادا داره

http://www.reviewcentre.com/vt113740_start0_orderasc.html
پس حتما این آقا که توی آمریکاست و می خواد 206 بفروشه حرفاش کذب محضه!! و یا حتما تمام فروشنده های پژو که اینجا (http://www.vectorbd.com/peugeot/auth.html) نامبرده، بیکار نشستن و منتظرن که 907 بیاد که بفروشن! چرند نگید عزیز جان!