PDA

View Full Version : تاپيك جامع فولکس واگن گل

صفحه ها : [1] 2 3

MerDaX
13 March 2008, 07:05 PM
يه جوري بايد اين ماشين متهم بشه!
اصلا" درسته،من نيم كلاج رفتم توي 21 ماه!

james_hetfiel
16 March 2008, 09:53 AM
آقایون تازه گل خریده!!! چقدر میسوزونه این عروسکتون؟؟؟ تنظیم موتور هم کردم هنوز بعد از 3000 تا 13 تا میسوزونه!!!! با دور زیاد هم رانندگی نمی کنم بوخوداا!!!!

مسعود دانشي
16 March 2008, 11:36 AM
سلام من توي شهر 100 نه تا ميسوزونم.توي جاده 8الي 8.5

MerDaX
16 March 2008, 12:05 PM
دقيقا" تاييد ميشه! در شهر 9 و در جاده 8!
البته توي زمستون توي شهر 9ونيم هم رسيده بود!

مسعود دانشي
16 March 2008, 01:01 PM
در خصوص شستشوي موتور گل با اسپري مخصوص كسي اطلاعاتي دارد.

ايا ميدانيد در گل آينه دو طرف به لحاظ بزرگنمائي و فاصله ديد باهم تفاوت ميكنند.كه شاهكار طراحي ديد راننده ميباشد درتعيين فاصله با خودروي عقبي كه تنها در خودروهاي روز الماني ميباشد.

بعد از ابندي حتما هر دنده را تا3500 دور پر كنيد واصلا دنده ها را بدون در نظر گرفتن دور مناسب تعويض نكنيد كه براي صفحه كلاج مضر ميباشد.

اینجانب
16 March 2008, 07:54 PM
ايا ميدانيد در گل آينه دو طرف به لحاظ بزرگنمائي و فاصله ديد باهم تفاوت ميكنند.كه شاهكار طراحي ديد راننده ميباشد درتعيين فاصله با خودروي عقبي كه تنها در خودروهاي روز الماني ميباشد.
میشه بیشتر توضیح بدید، چون پراید هم همینجوره.

nojex
16 March 2008, 08:28 PM

این قابلیت رو خیلی دیگه از ماشین های موجود در ایران دارا هستند.
کلا آینه سمت شاگرد باید یا تمامش یا قسمتیش این خاصیت ( مقعر بودن ) رو دارا باشه تا محدوده دید وسیع تری داشته باشه

behzadms
18 March 2008, 12:27 PM
در خصوص صداي باد چون از قبل ميدانستم كاملا حساس بودم ولي در جاده ودر سرعتهاي بالا اصلا مشكلي نداشت و كاملا آبندي بود.در جاده وشهر هم كولر گرفتم بسيار عالي بود روي 1و2 يخ كرديم در گرماي ابادان وفقط مقداري مصرف سوخت تغيير كرد ودر قدرت موتور هيچ تغييري مشاهده نشد.

دوستان من هم با صداي باد تو سرعت بالاي 120 مشكل دارم.كسي تا بحال اين مشكل را تونسته حل كنه؟كدوم نمايندگي؟

hasnnami
3 April 2008, 02:21 PM
سلام .
من تمام صفحات تاپیک رو خوندم .
چندتا سوال داشتم که جوابشو پیدا نکردم .
1- حداکثر سرعت در دنده های مختلف
2- قیمت لنت
3- قیمت دیسک و صفحه

اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم .

rezasx1
3 April 2008, 03:31 PM
سلام .
من تمام صفحات تاپیک رو خوندم .
چندتا سوال داشتم که جوابشو پیدا نکردم .
1- حداکثر سرعت در دنده های مختلف
2- قیمت لنت
3- قیمت دیسک و صفحه

اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم .
سلام دوست عزیز
1-سرعت هایی که میگم تو دور 6500 هست که خودم تستش کردم
دنده یک 60 ... دنده دو 100 .. دنده سه 140 ... دنده چهار 170... دنده 5 اگه بتونی به 6000 برسونی که نمیرسه 210 رو رد میکنی(خودم یه بار 205)
2- لنت جلو 45000 تومان اصل المانی(بقول نمایندگی که احتمالا درسته)
3-دیسک با صفحه با بلبرینگ کلاچ و اجرت 180000 تومان
موفق باشید

hasnnami
3 April 2008, 11:15 PM
سلام دوست عزیز
1-سرعت هایی که میگم تو دور 6500 هست که خودم تستش کردم
دنده یک 60 ... دنده دو 100 .. دنده سه 140 ... دنده چهار 170... دنده 5 اگه بتونی به 6000 برسونی که نمیرسه 210 رو رد میکنی(خودم یه بار 205)
2- لنت جلو 45000 تومان اصل المانی(بقول نمایندگی که احتمالا درسته)
3-دیسک با صفحه با بلبرینگ کلاچ و اجرت 180000 تومان
موفق باشید

ممنون از پاسخ کاملتون.

tooraj2001
4 April 2008, 12:10 AM
دوستان الن یک گل تمیز با کارکرد کم چند می ارزه ؟

بامدادان
5 April 2008, 03:30 PM
دوستاني كه گل دارن روغن موتور چه ماركي مي ريزن نمايندگي كاسترول مي ريزه من مي خوام از ليكو مولي استفاده كنم نظرتون چيه؟

علی م
5 April 2008, 04:26 PM
اصفهان فوکس میریزن
یه چیز جالب در مورد گل : یکی از بستگانم آلمان زندگی می کنه . یه پولوی کارکرده خریده که فکر می کنه 2000 میلادی باشه . خیلی علاقه داشت پشت گل بشینه چون می گفت بدنه و ابعادشون خیلی شبیه . یه روز تو عید رفتیم تستش کرد . جالبه بدونید : می گفت ماشین عین پولو . حتی وقتی استارت زد و ماشین لرزید گفت ااااا چه جالب ماشین منم موقع استارت می لرزه . یا مثلا می گفت گیربکس و دندش با پولو می نمی زنه .
راستی یه چند وقتیه وقتی می خوام دنده عقب برم . دنده جا نمیره و اول میرم 2 بعد عقب تا جا بره . مشکلش چیه ؟

omidh81
5 April 2008, 06:54 PM
سلام
بعضی از گلها اینجورن (دنده عقب خوب جا نمیره) به گفته نمایندگی طبیعیه

لنت جلو میتونید از خیابون ملت 24 هزار تومانی آلمانی بخرید

نمایندگی ونک برامون لیکومولی میریزن ( البته از اول استفاده از روغن لیکومولی روتوصیه کرده بودند)

موفق باشید

یه خبر متفرقه:
فنر مارپیچی 2 جفت (جلو وعقب) ایباخ Eibachv رو انداختم350 تومن تقریبا 4 الی 5 سانت آمد پائین ولی از دست انداز اسفالتی رد میشم کمتر تکون میده ولی به نظر من از فنر اصلی بهتره امممما توی آسفالت نا صاف بالا وپائبن میپره :(

بامدادان
7 April 2008, 12:53 PM
امروز رفتم نمايندگي با ريگراژ در ها مشكل صداي بادي كه تو سرعت از لاي درها ميومد رفع شد

ar1358
8 April 2008, 11:21 AM
تولیدکنندگان اتومبیل برای پاسخگویی به نیاز های مشتریان خود در دنیا، سعی میکنند خود را به بازار کشور مورد نظر نزدیکتر کنند. در این راستا شرکت فولکس واگن، برای حضور بیشتر در بازار اتومبیل کشورهای آمریکای جنوبی، اقدام به تولید اتومبیلی جمع و جور برای بازار مصرف کشور بزریل نموده است. در ارتباط با قطع مونتاژ اتومبیل دوو در شرکت کرمان خودرو، این شرکت تصمیم به مونتاژ یک اتومبیل جایگزین بنام فولکس واگن Gol گرفت. این مدل فقط در کشور برزیل و برای بازار این کشور ساخته میشود. جدیدترین مدلی که در ایران و در گروه اتومبیلهای هچ بک پس از پژو 206 عرضه میشود، فولکس واگن گول Gol نام دارد. در این ارتباط تجربیاتی از رانندگی با این مدل در شهر و در جاده از این اتومبیل بدست آورده ام که در این قسمت با شما خوانندگان گرامی درمیان میگذارم.

در این قسمت برخلاف مطالب معمول، ابتدا از تجربیات رانندگی با این مدل صحبت میکنم تا پس از آن در مورد بقیه قسمتها بپردازم. درضمن از تجربیات دوست و مالک این اتومبیل، آقای نامی قرنی نیز در خلال این مطلب استفاده خواهم کرد. در اولین مرحله که روشن کردن موتور است، محل قرار گرفتن مغزی سوئیچ مناسب نیست و حتی پس مدتی هم باید دقیق تر از قبل دنبال محل آن جستجو کرد و نامی هم به این مورد اشاره کرد. شتاب این مدل با وجود موتور 1.8 لیتر خوب و قابل قبول است و در هر شرایطی با فشار بر روی پدال گاز، میتوان تصمیم سریع در جهت فرار از مخمصه ترافیکی و یا سبقت از اتومبیل جلویی را گرفت. به لطف حجم موتور، سراشیبی های جاده امامزاده داوود و داخل شهر را براحتی میتوان طی کرد و کمتر باعث به صدا درآمدن موتور میشود. تعویض دنده در هر حالتی نرم و بی صدا انجام میشود و پدال کلاچ نرم عمل میکند که در ترافیک باعث خستگی پا نمیشود. فضای بین پدال ها هم مناسب است. در اولین تعویض دنده، احساس کردم که ارتفاع صندلی به حدی بالا است، که برای تعویض دنده ها، کمی دستم را باید بیشتر به طرف دست دنده ببرم. البته دست من کمی بلند است، اما با این وجود، یکی از مواردی که هرکسی به آن پی میبرد و دوستم نامی هم این مورد را تصدیق کرد، آن است. به لطف سیستم هیدرولیک فرمان، به راحتی میتوان در محل های تنگ هم پارک کرد. اما اهرم های راهنما و برف پاک کن با پشت فرمان فاصله کمی دارند و این مسئله در بعضی اوقات ، در هنگام چرخاندن فرمان، تداخل ایجاد میکند. نشاندهنده برروی اهرم سمت راست، هدایت کافی را برای استفاده از برف پاک کن عقب نمیکند و راننده را به اشتباه می اندازد. ترمزهای دیسکی بهمراه سیستم ABS ، در شرائط مختلف قابل قبول و خوب عمل می کنند و بر روی جاده و در سرعتهای بالا، پایداری اتومبیل اطمینان بخش است. در مسیر جاده امامزاده داوود، با پایداری خوب در زمان عبور از پیچ ها و شتاب عرضی کم، اطمینان من نسبت به ابتدا جاده بیشتر می شد. دید آینه های بغل با توجه به شکل ظاهری مستطیل، فضای وسیعی از اطراف را توسط دید من پوشش داده می شد.

داشبورد جلو از طراحی ساده ای برخوردار است و از خطوط منحنی خبری نیست. برای اولین بار تعداد 8 دکمه بر روی کنسول جلو، نظر من را جلب کرد، که اینها مسئول بالا و پائین بردن شیشه های کنار عقب و جلو هستند. برای ارزان شدن تجهیزات داخل، از دکمه های تک کاره ، که هر کدام برای بال و پائین بردن است، استفاده شده است. این تعداد د کمه، کمک به پر شدن فضای وسط داشبورد جلو شده است. اگر در ذهن خود دکمه ها را حذف کنید، پی به خال بودن و سادگی بیش از حد داشبورد خواهید برد. در بین اینها، دکمه های فلاشر، در بازکن عقب و گرمکن شیشه عقب قرار گرفته است. دکمه دربازکن عقب کار نمیکرد و باید از کلید استفاده میکردم. درمدت چند ماهی که نامی این اتومبیل را رانندگی میکرد، هنوز با عملکرد این قفل مشگل داشت و عملکرد قابل قبولی نداشت. برای استفاده از امکانات، نگرانی برای بخاطر سپردن محل آنها وجود ندارد. چون تعداد آنها اندک است. سیستم کولر و بخاری معمولی است. برای شارژ باطری موبایل، نیازی به استفاده از محل فندک نیست و بطور جدا در وسط تعبیه شده است. اطراف دست دنده با استفاده از یک نوار آبکاری شده، سادگی داخل را کمتر کرده است. تنظیم آینه های کنار و چراغهای جلو در سمت چپ فرمان بر روی کنسول قرار گرفته است که این محل هم در اتومبیل های آلمانی به سنت تبدیل شده است. البته تنظیم آینه ها در بعضی از اتومبیل های آلمانی بر روی دستگیره در قرار دارد. کیلومتر شمار از طرح ساده ای برخوردار است و از نشان دهنده های ساده و چراغهای هشدار دهنده تشکیل شده است. فضای عقب خوب است و فضای پا برای سرنشین عقب خیلی تنگ نیست( آقا سعید لطفا از طریق عکس کنترل کنید). این مدل هم مانند بقیه اتومبیلهای هچ بک چهاردر، از فضای کافی برای قرار دادن چمدان ها و یا ساک های چهار نفر برخوردار نیست. کیفیت مواد بکار گرفته شده در داخل ابتدایی و سخت است و با وجود خشن بودن سطح سواره رو و پست وبلندیهای آن، پس از گذشت یکسال احتمال به صدا افتادن قطعات زیاد است.

طراحی ظاهری مدل فولکس واگن Gol ، از خطوط ساده تشکیل شده است و همین طرح نظر بسیاری از خریداران را در بازار محدود این نوع اتومبیل های کوچک به خود جلب کرده است. چراغهای مستطیل شکل جلو، نشان از یک تفکر ساده و کاملا اقتصادی میدهد. وجود چراغهای داخل سپر ، کمی از سادگی طرح جلو کاسته است. طرح عقب با استفاده از طرح منحنی بالای چراغهای عقب ، از سادگی بیش از حد آن کاسته است. نیروی محرکه از نوع ۴ سیلندر به گنجایش ۱.۸ لیتر است و توان دستیابی به شتاب صفر تا یکصد کیلومتر را در مدت --- ثانیه را دارد. حالت موتور بر خلاف بقیه اتومبیلهای کوچک در طول بدنه قرار گرفته است و مهمتر از این که فاصله کمی با سینی پشت سپر جلو دارد و در تصادف، خسارت بسیاری به قسمت اصلی موتور وارد می شود. همین امر باعث شده که سیستم خنک کننده موتور، از جلو به سمت راست تغییر پیدا کند. معمولا در تصادفات از جلو، رادیاتور کمک بسیاری در جهت کاهش خسارت وارده بر موتور میشود. ولی در این مدل، کاملا متفاوت است. در هنگام روشن کردن موتور، لرزشی بر آن ایجاد میشود که دور از انتظار است. روی موتور و متعلقات آن هم توسط یک پوشش پلاستیکی ساده ، پوشیده شده است. در انتها فولکس واگن Gol اتومبیلی است که از امکانات پایه اتومبیلهای امروزی برخوردار است. با مواد بکار رفته در قطعات، نمیتوان توقع سالها کارکرد بدون هیچ عیبی را داشت و بنظر اتومبیلی با استهلاک می آید. مزیتی که این مدل نسبت به بقیه رقبا در بازار ایران دارد، شکل ظاهری جدیدتر و گنجایش موتور است. چون خریداران از تعداد زیاد و ظاهر پژو 206 خسته شده اند و شتاب موتور بیشتری را جستجو میکنند.

http://www.machinemag.com/index.php?option=com_content&task=view&id=168&Itemid=12

mp883
8 April 2008, 02:11 PM
اولين كاري كه پس از خريد يك VW-GOL بايد انجام داد سياه رنگ كردن پايه هاي دربها ( بغل شيشه ها) توسط شبرنگ سياه و دودي كردن شيشه عقب و انداختن رينگ و لاستسك R13 185/70 فالكن ژاپن مي باشد.

mp883
9 April 2008, 09:22 AM
مقايسه سرعت فولكس گل و پژو 405 در دور موتور 4000 :
دنده------------ گل--------------- 405-----
1----------------40----------------30--------
2----------------60----------------60--------
3----------------90----------------80--------
4----------------120--------------110------
5----------------150--------------140------
khabi

mp883
9 April 2008, 09:52 AM
فولكس گل از سال 84 دارم كه 48000 كيلومتر رانندگي كردم و مصرف را دقيقا اندازه گيري كرده ام.
9.4 الي 9.9 در داخل شهر كه بستگي به ترافيك مسيرهاي شهر داشته است. دنده ها را معمولا در دور موتور 3500 عوض مي كنم.
مصرف خارج شهر را 8.2 الي 8.7 اندازه گرفته ام.
khabi

mp883
9 April 2008, 10:03 AM
اگر قصد خريد ماشيني داريد كه از نظر كار خروجي موتور در هر ثانيه ( حاصلضرب حداكثر گشتاور در دور موتور ) قويتر از فولكس گل باشد انتخابهاي زير مناسب است :
1- آوانته ----------------------------------------13650
2- زانتيا 2000 ---------------------------------12538
3- مگان 2000 --------------------------------11938
4-تويوتا كرولا ----------------------------------11930
5-پارس 16 سوپاپ --------------------------10979
6-مگان 1600 --------------------------------10640
7- پارس معمولي ----------------------------8925
8-سمند --------------------------------------7650
9- فولكس گل -------------------------------7600

البته اگر دنبال كيفيت و هزينه كم هستيد مگان 1600 بهترين انتخاب است تا زماني كه بورا بيايد.
khabi

mp883
9 April 2008, 10:29 AM
رينگ و لاستيكهاي راديال 13 اينچ استاندارد فولكس گل :
R13-175/70
R13-185/65
R13-195/60
R13-205/60
رينگ و لاستيكهاي راديال 13 اينچ غير استاندارد قابل جايگزين :
R13-185/70
R13-195/65
رينگ و لاستيكهاي راديال 14 اينچ استاندارد فولكس گل :
R14-185/60
R14-195/55
R14-205/50
رينگ و لاستيكهاي راديال 14 اينچ غير استاندارد قابل جايگزين :
R14-185/65
R14-195/60
R14-205/55
لاستيكهاي پيشنهادي كارخانه :
R13-175/70
R14-185/60
R15-195/50
در محاسبه لاستيكهاي استاندارد حفظ نرمي و عدم افت گشتاور خروجي در تايرهاي جلو رعايت شده است.
در محاسبه لاستيكهاي غير استاندارد قدرت كمي فداي نرمي شده است.
پيشنهاد مي گردد جهت بالابردن نرمي هرچه بيشتر لاستيكها از R13 استفاده شود.
من قبلا R14-205/60 دانلوپ ژاپن داشتم كه بعد از تحقيق فهميدم دانلوپ ژاپن اسپرتي و خشك است و دانلوپ اندونزي غير اسپورت و نرم بوده است. حالا R13-185/70 فالكن ژاپن انداختم ماشين بسيار بسيار نرم شده است.
البته دانلوپ اندونزي نويز كمتري از فالكن ژاپن دارد ولي فالكن نرمتر است.

mp883
9 April 2008, 10:38 AM
يادم رفتم. بنده khabi آماده پاسخگويي به سوالات فني دوستان در زمينه خودروهاي موجود در ايران بويژه مقايسه فولكس واگن گل با ساير خودروها هستم.

mp883
9 April 2008, 10:43 AM
جهت كاهش مصرف سوخت سايكلون 3 و فيول اي ايكس را امتحان كردم ولي كاهش مصرف بنزين روي فولكس گل نامحسوس است چون فولكس گل از سيستم هوشمند سوخت رساني بهره مي برد ولي شستشوي انژكتور بطور محسوس اثر داشت. (البته براي گل من كه 47000 كيلومتر در سه سال كار كرده است).

nimool
12 April 2008, 03:21 AM
سلام
من بهمن 86 گل تحویل گرفتم. تا حالا 4600 کیلومتر کار کرده، 4بار از تهران رفتم اصفهان و برگشتم،تو ترافیک تهران هم با گل چند بار رانندگی کردم. بین تهران و اصفهان با سرعت بین 110 تا 130 کیلومتر در ساعت با بنزین معمولی مصرفم حدود 8.0 تا 8.2 بود ولی بار آخر که سرعتم از 120 بیشتر نشد و ماشین هم آب بندی شده بود و بنزین سوپر هم زده بودم و از شتاب هم پرهیز کردم، مصرفش 7.1 بود.
داخل ماشین من هم تو سرعت بالا صدای باد میاد،چند روز پیش یکی از LEDهای دگمه شیشه بالابر سوخت، دگمه reverse پخش هم از اول خراب بود و وقتی فشارش میدم forward میکنه، صدای تیک تیک از جلوی ماشین هنوز میاد ولی صداش کمتر شده، در کل ازش راضیم و رانندگی با گل رو دوست دارم. قبلا هم پراید و 206 تیپ 2 داشتم.
یه چیز عجیب که علتش نمی دونم اینه که بعضی وقتها در حین حرکت، قفل درها تو یه لحظه باز و بسته می شه.
اگر کسی علت باز و بسته شدن قفل درها رو میدونه لطفا بگه. تا حالا 8-9 بار این اتفاق افتاده. ممنونم

mp883
12 April 2008, 08:31 AM
گل من هم اوايل وقتي پانل ظبط را برمي داشتم بعد از قفل دربها چند دقيقه بعد قفل درب خود به خود باز مي شد ولي اگر پانل ظبط سر جاي خود باقي مي ماند مشكلي ايجاد نمي شد كه رفتم نمايندگي و مساله حل شد.

nimool
12 April 2008, 11:42 AM
از راهنمایی شما ممنونم، ولی ضبط من پانلش ثابت، برای گارانتی اولیه چقدر باید ماشین تو نمایندگی بخوابه؟
کدوم نمایندگی سریعتر کار آدم راه میندازن؟

بامدادان
12 April 2008, 12:27 PM
از راهنمایی شما ممنونم، ولی ضبط من پانلش ثابت، برای گارانتی اولیه چقدر باید ماشین تو نمایندگی بخوابه؟
کدوم نمایندگی سریعتر کار آدم راه میندازن؟
هيچ نيازي به موندن ماشين نيست همش نصف روز كار داره
نمايندگي مركزي بهترينه تو جاده مخصوص
صداي تيك تيك به مرور كم ميشه طوري كه احساس نكني
باز و بسته شدن در ها مشكل برقيه كه تو سرويس اوليه حتما عنوان كن
صداي باد لاي درها هم با ريگراژ درها كم ميشه اون رو هم تو سرويس اوليه عنوان كن
ضبط گارانتي جدا داره كه بايد ببري نمايندگي خودش آدرس تو دفتر راهنماش هست:icon_cool

مسعود دانشي
13 April 2008, 01:18 PM
در خصوص باز وبسته شدن دربها در حركت 1_خاموش وروشن كردن ماشين بدون خارج شدن از خودرو2_پياده شدن يكي از سرنشينها وحركت دوباره(بازكردن قفل دربها به صورت دستي) دراين حالات عادي است.

nimool
13 April 2008, 10:05 PM
در حین حرکت باز و بسته میشه. با نمایندگی تماس گرفتم گفتن می تونن درستش کنن

nimool
14 April 2008, 02:54 AM
یه نکته مهم در مورد روغن موتور برای گل این که به پیشنهاد کارخانه سازنده از روغن موتور با Grade SJ استفاده کنید. به عنوان مثال Castrol با چهارلیتری نقره ای گرید SJ هستش.برای اطلاع دوستان کمپانی کاسترول دارای گریدهایی از قبیل SD برای موتورهای دیزل با چهارلیتری سبزرنگ و گرید SG برای موتورهای بنزینی معمولی با چهارلیتری سفیدرنگ و قیمت 13800 و گرید SJ برای موتورهای بنزینی پیشرفته تر با چهارلیتری نقره ای و قیمت 13800 و گرید SL برای موتورهای بنزینی با تکنولوژی بالا با قیمت 19800 می باشد. برای گل میشه از گرید SJ به بعد که فعلا فقط SL جدیدتراست، استفاده کرد. تولیدکننده های دیگر هم دارای گرید SJ و یا گرید مشابه آن با یه اسمه دیگه هستند.

مسعود دانشي
14 April 2008, 10:01 AM
در خصوص گريد روغن مصرفي كاملا حق با شماست در نمايندگي مركزي جاده مخصوص هم كاسترول 13800 sj توماني ميريزند.

بامدادان
14 April 2008, 03:21 PM
آيا درسته كه گل 5/3 ليتر روغن مي گيره؟

nimool
14 April 2008, 08:07 PM
تو دفترچه راهنمای گل در صفحه 150 نوشته بدون فیلتر 3Lit و با فیلتر 3.5Lit

mp883
15 April 2008, 08:41 AM
خدمت تمام فولكس سواران عرض كنم كه اگر در تهيه برخي قطعات بدنه مثل خارهاي پلاستيكي رودري ها و هواكش داشتبرد و ... دچار مشكل شديد مي توانيد از قطعات سمند استفاده كنيد چون هر دو خودرو از طرح آئودي آلمان بهره مي برند فقط با يك تفاوت كه اين كجا و آن كجا! (از نظر كيفيت)

mp883
15 April 2008, 08:49 AM
فولكس سواران اگر مايل به نصب بال فابريك ، لاستيك كف صندوق عقب و ركاب گل هستيد مي توانيد از موسسه IFM خريد كنيد. در هر نقطه اي از ايران كه باشيد برايتان پست مي كنند. براي اطلاع بيشتر با شماره تلفن 22001165-021 يا 09121185543 تماس حاصل فرمائيد.
info@IFMtuning.com
كد محصول : 521 و 524 و 523

بامدادان
15 April 2008, 09:09 AM
فولكس سواران اگر مايل به نصب بال فابريك ، لاستيك كف صندوق عقب و ركاب گل هستيد مي توانيد از موسسه IFM خريد كنيد. در هر نقطه اي از ايران كه باشيد برايتان پست مي كنند. براي اطلاع بيشتر با شماره تلفن 22001165-021 يا 09121185543 تماس حاصل فرمائيد.
info@IFMtuning.com
كد محصول : 521 و 524 و 523
عكس از بال و ركاب داشتي برامون بذار

mp883
17 April 2008, 08:50 AM
منتظر بمانيد بال عقب خريدم بدون رنگه دادم برام رنگ كنند. پس از رنگ و نصب عكسشو در اختيارتون قرار مي دهم. ضمناً براي ديدن عكسها موسسه IFM مي توانيد به سايت زير مراجعه كنيد:
http://www.ifmtuning.com/index.php?show=gol%20products%20archives

reza_234_1386
17 April 2008, 01:33 PM
منتظر بمانيد بال عقب خريدم بدون رنگه دادم برام رنگ كنند. پس از رنگ و نصب عكسشو در اختيارتون قرار مي دهم. ضمناً براي ديدن عكسها موسسه IFM مي توانيد به سايت زير مراجعه كنيد:
http://www.ifmtuning.com/index.php?show=gol%20products%20archives

قیمتش چقدر شد ؟

mp883
19 April 2008, 09:54 AM
65000 تومان قيمت خريد و 5000 تومان هزينه پست تا ترمينال تهران و 5000 تومان كرايه اتوبوس بموقع تحويل بال از ترمينال شهر خودتان.
-----------

حداكثر گشتاور فولكس گل ( 152 نيوتن متر ) در دور موتور 3000 بدست مي آيد كه دور موتور بالايي نيست. كار خروجي موتور در هر ثانيه در اين دور موتور برابر 7600 مي باشد كه دقيقاً با سمند يكي است. بنابراين اگر طالب مقدار كار زيادتر نيستيد همين دور موتور براي رانندگي كافي است كه در اينصورت در انتخاب روغن موتور زياد حساس نباشيد چون احتمال سوختن روغن در اين دور موتور خيلي كم است ( نقل قول از كارشناس نمايندگي). لازم به ذكر است حداكثر گشتاور پژو 405 در دور موتور 3500 و پژو 206 در دور موتور 4000 بدست مي آيد كه احتمال سوختن روغن نامرغوب در اين دور موتورها زياد است. در مقابل حداكثر گشتاور فولكس بورا در دور موتور 1750 بدست مي آيد كه خودتان قضاوت كنيد.
-----------------------
كار خروجي موتور در هر ثانيه چگونه محاسبه مي شود؟

mp883
22 April 2008, 11:56 AM
تازه ديروز رنگش تموم شد. من يكم وسواس دارم بايستي رنگش عين رنگ ماشين مي شد. انصافاً نقاش دوستم بود رنگ بسيار زيبا و سيلر و كيلر و پوليش و واكس زد و دادم ديروز يك صافكار كه از آشناهاست برام نصب كرد. عين فابريك شده و كلاً چهره ماشين رو عوض كرده و متل اينكه از كچلي درومده و رفته آرايشگاه و كاكل گذاشته. مونده همين روزا بعد شستن ماشين يك عكس زيبا براتون بذارم. البته اگه شما بال خريدين مي تونين رنگ سياه مات بزنين چون فولكس گل نسل جديد داراي بال سياه رنگ هست.

بامدادان
22 April 2008, 01:35 PM
تازه ديروز رنگش تموم شد. من يكم وسواس دارم بايستي رنگش عين رنگ ماشين مي شد. انصافاً نقاش دوستم بود رنگ بسيار زيبا و سيلر و كيلر و پوليش و واكس زد و دادم ديروز يك صافكار كه از آشناهاست برام نصب كرد. عين فابريك شده و كلاً چهره ماشين رو عوض كرده و متل اينكه از كچلي درومده و رفته آرايشگاه و كاكل گذاشته. مونده همين روزا بعد شستن ماشين يك عكس زيبا براتون بذارم. البته اگه شما بال خريدين مي تونين رنگ سياه مات بزنين چون فولكس گل نسل جديد داراي بال سياه رنگ هست.
مباركه حتما" عكس بذار برامون:icon_excl

mp883
24 April 2008, 09:01 AM
دوربينمو تا سه شنبه امانت بردند. فعلاً اين عكس ها رو داشته باشيد تا بعد:
http://i30.tinypic.com/16m3k00.jpg

mp883
24 April 2008, 09:04 AM
http://i26.tinypic.com/308eg69.jpg

http://i28.tinypic.com/sc7xoy.jpg

http://i31.tinypic.com/2z50ms2.jpg

http://i26.tinypic.com/o8uq0z.jpg

Abolfazl2006_p
25 April 2008, 09:35 PM
دوستان عزیز لطفا مباحث مربوط به مقایسه و مشاوره برای خرید خودرو را در قسمت های مقايسه انواع اتومبيل ها (http://www.phalls.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=129)و خريد و فروش و مشاوره انتخاب اتومبیل (http://www.phalls.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=147) مطرح نمایید
با سپاس

MKHSH
27 April 2008, 11:55 AM
دوستان لطفاً نرمترين خودروي تا 20 ميلون را از نظر به صدا افتادن قطعات بدنه و صداي موتور و گيربكس و صداي تاير و زوزه باد، با فولكس GOL مقايسه و معرفي نماييد. با تشكر

nimool
28 April 2008, 07:42 PM
سلام بر همگی. من امروز رفتم سرویسه اولیه 5000 کیلومتر، سینی زیر موتور 43200 تومان، روغن GRADE SJ نداشتن و GRADE SL ریخت که 19500 تومان فاکتور کرد، فیلتر روغن 4100 تومان، کلید شیشه بالابر 18000 تومان و جمعا 85000 تومان دادم. 8:30 تا 11:30 هم تو نمایندگی مرکزی بودم موفق باشید

MKHSH
29 April 2008, 08:05 AM
به اطلاع دوستان برسانم كه اخيراً ماشين بنده صدايي شبيه صداي پشه مي ده قبلاً فقط موقع چرخاندن سويچ چنين صدايي مي داد ولي حالا صدا دائمي شده است. بعد از تحقيق فهميدم صداي پمپ بنزينه كه از زير صندلي عقب مياد. بردم نمايندگي گفت تمام خودروهاي گران قيمت آلماني مثل بنز و BMW و آيودي و ... بعد از كاركرد 50 هزار كيلومتر چنين صدايي مي دند و صداي خوشكليه بزار بمونه. گفتم خوشكل هم باشه ولي ياد پشه مي افتم و اذيت مي شم. گفت ايرادي نداره سفارش ميديم برات پمپ بنزين بفرستند. اما هزينه؟ 200 هزار تومان؟ بنظر شما:
1- ارزش تعويض داره يا باهاش بساسم.
2-مي شه با پمپ بنزين خودروي ديگه عوض كرد. كدام خودرو؟
البته يك پمپ بنزين كهنه نشونم داد كه يك استوانه به قطر حدود 10 و ارتفاع 40 سانته كه برقيه و مغزه الكترونيكي داره و به گفته ايشون مدام با ECU در ارتباطه.
ضمناً گفت اگر از بنزين سوپر استفاده مي كردي عمرش دو برابر مي شد ولي تو از گازوئيل استفاده كردي!!!

pouya system
29 April 2008, 05:47 PM
میتونی قیمت بروز گل رو بهم بگی....
ممنونی

pencilman
30 April 2008, 12:10 PM
سلام
گل صفر خیلی نایاب شده ، قیمت پلاک شدش بین 17 تا 2/17 میلیون هستش ، اگه بگردین میتونین کارتکس نقره ای رو 800/16 تهیه کنین .

MKHSH
1 May 2008, 08:44 AM
قيمت مدل 85 يا 84 چند ميشه؟

Omid.Moradi
1 May 2008, 11:41 AM
قيمت مدل 85 يا 84 چند ميشه؟

با سلام به شما دوستان خوب:
قصد خريد خودروي گل رو دارم و داشتم تو اينترنت اطلاعات جمع و جور مي كردم اتفاقي اين كلوپ رو پيدا كردم.
من همين حالا ثبت نام كردم و به جمع شما اومدم.

در پاسخ به شما عرض كنم كه:
آخرين قيمتي كه من ديشب گرفتم اينجوري بود: گل مدل 83-84 30000-35000 كاركرد حدود قيمت 13 تا 13300 بود.

مواردي كه به نظر شما من بايد دقت كنم براي خريد در اين مدلها چيه؟
اين اولين تجربه من در اتومبيل در اين رنج قيمت هستش!
پيشاپيش تشكر ميكنم.

pencilman
1 May 2008, 01:40 PM
فولکس گل مدل 20/4/86 رنگ مشکی صفر خشک
قیمت 150/16

pencilman
1 May 2008, 01:45 PM
فولکس گل مدل زمستان 86
کارکرد 2000-1000
قیمت 500/16-300/16

MerDaX
1 May 2008, 02:06 PM
گل 84 با 28000تا كاركرد 3 روز پيش دوستم خريد 14 تومن!

MKHSH
3 May 2008, 08:23 AM
دوست خوب به تاپيك فولكس واگن خوش آمديد.
من تجربه سواري فولكس گل مدل 84 با كاركرد بيش از 50 هزار كيلومتر را دارم و اعلام مي كنم كه بهترين انتخاب را تا رنج قيمت 25 ميليون داريد. ولي قبل از خريد به اطلاعتون برسانم كه اگر فولكس سوار شويد ديگر نمي توانيد خودروي ديگري بجز خودروهاي آلماني ( بنز، BMW ، آيودي ، فولكس و ...) سوار شويد. بدليل كيفيت ، نرمي، قدرت، زيبايي، راحتي ، ايمني و استانداردهاي طراحي فوق العاده و ...

pencilman
3 May 2008, 11:50 AM
گل داره روزبروز گرون تر میشه:icon_cry:
یکی صفر 87 مشکی یا سفیدشو سراغ نداره که بخرم؟؟

El Padrino.
3 May 2008, 09:05 PM
دوستان پخش گل الان چنده ؟ کیفیتش خوبخ ؟ظاهرش که خیلی شیکه

MKHSH
4 May 2008, 08:35 AM
حيف نيست كسي كه در مقابل اين همه پولي كه واسه خودرو خرج مي كنه سيستم عالي روش نصب نكنه.
من كه همون ابتدا چهار باند پريمير و يك ساب جي بي ال رو سيني عقب سوار كردم و دو باند پايونر هم در جلو و يك آمپلي فاير و بالاخره ايجاد يك صداي سه بعدي عالي در درون فولكس.

pouya system
4 May 2008, 07:00 PM
من بینه خریده فولوکس گل و 206 هاچ بک و اس دی و 405 ، 405 رو انتخاب کردم...
بهتره نصبت به قیمتش

MerDaX
4 May 2008, 07:02 PM
اينجا جاي اين پست بود؟ اينجا تاپيك مقايسست رفيق؟

MKHSH
5 May 2008, 08:01 AM
من بینه خریده فولوکس گل و 206 هاچ بک و اس دی و 405 ، 405 رو انتخاب کردم...
بهتره نصبت به قیمتش

ولي حيف، اگر يكبار فولكس سوار مي شدي مطمئناً چنين انتخابي نداشتي:icon_cry:

pencilman
5 May 2008, 10:00 AM
گل سفید پلاک شده 500/17
گل نقره ای پلاک شده 400/17
گل سفید کارتکس تحویل یک هفته 100/17
گل دانه اناری کارتکس تحویل روز 800/16

مسعود دانشي
5 May 2008, 12:53 PM
دوستان گل سوار ميخواستم بپرسم در صورت كم شدن آب منبع رادياتور پيشنهاد اضافه كردن آب مناسب است يا

ريختن ضد يخ ضد جوش خاص كارخانه يا برند به خصوصي لطفا راهنمائي فرمائيد. گل فوق العاده است يادتان نرود.

sogoli
5 May 2008, 01:54 PM
با بودجه ایی حدود 15 تومن چه مدلی با چه کارکردی پیشنهاد می کنید؟

MKHSH
6 May 2008, 07:43 AM
دوستان گل سوار ميخواستم بپرسم در صورت كم شدن آب منبع رادياتور پيشنهاد اضافه كردن آب مناسب است يا

ريختن ضد يخ ضد جوش خاص كارخانه يا برند به خصوصي لطفا راهنمائي فرمائيد. گل فوق العاده است يادتان نرود.

50 درصد آب و 50 درصد ضد يخ
ضد جوش براي فولكس معني نداره چون حتي با سرعت 180 چندين ساعت هم رانندگي كني باز هم جوش نمياره.

MKHSH
6 May 2008, 07:48 AM
با بودجه ایی حدود 15 تومن چه مدلی با چه کارکردی پیشنهاد می کنید؟

مدل 85 و احتمالاً 86 ولي كاركرد براي يك فولكس مهم نيست. من خودم مدل 84 با بيش از 50000 كيلومتر كاركرد سوار مي شم كه از صفر محصولات ايران خودرو بي صداتر و بدون مشكل مي باشد.

MKHSH
6 May 2008, 08:07 AM
چند توصيه براي مالكان فولكس گل :
1- قبل از اينكه باك كاملاً خالي شود سوختگيري كنيد تا پمپ بنزين به صدا نيافتد. پمپ بنزين فولكس نسبت به خودروهاي ديگر حساس است.
2- در حالت نور بالا خودرو را خاموش و ترك نكنيد چونكه پلاتينهاي دسته راهنماي فولكس (گل و بورا و ...) خيلي چفت و امكان اتصال و سوختن دسته راهنما وجود دارد.
3- آب پاش شيشه عقب، پشت درب صندوق عقب در بالا و وسط درب لاستيك خرطومي دارد. بهتر است آنرا باز و از شل بودن شيلنك آب مطمئن شويد. چون به مرور زمان بعد از باز و بسته شدن مكرر درب صندوق عقب، شيلنك كشيده شده و پاره مي شود كه در اين صورت اگر شيلنك به داخل سقف فرار كند درآوردن آن خيلي مشكل و گاهي غير ممكن است. اگر شل نباشد مي توانيد خودتان ببريد و يك تكه شيلنك نرم (شيلنك بنزين) به آن اضافه كنيد تا با باز شدن درب صندوق عقب كشيده و پاره نشود.
4- پيچ اتصال كمربند به بدنه را با آچار 17 باز و پشت آن فوم قرار دهيد تا با مرور زمان در اثر برخورد فلز انتهايي به پلاستيك بدنه صدا اذيتتان نكند.
5- بعد از 50000 كاركرد حتماً تسمه تايم را عوض كنيد تا صدمه مالي نبينيد. البته تسمه تايم فولكس تقلبي ندارد و نگران نباشيد.
6- اگر قصد خريد فولكس داريد يادتان باشد دزدگير نصب نكنيد. چون خود فولكس مجهز به سيستم دزدگير و هشدار دهنده پيشرفته اي است (ايمبلايزر پيشرفته با سويچ ويژه).

منتظر توصيه هاي تزئيناتي آتي باشيد. ادامه برنامه بعد از پيام بازرگاني.:icon_arro

بامدادان
6 May 2008, 09:06 AM
دوست عزيز در جاده با سرعت بالا از لاي در هاي خودرو شما هم صداي باد مياد؟
نگو ريگراژ بايد بشه كه مثلا" اين كار رو نمايندگي تو سرويس اوليه انجام داد ولي تاثيري نداشت

MKHSH
6 May 2008, 10:37 AM
دوست عزيز در جاده با سرعت بالا از لاي در هاي خودرو شما هم صداي باد مياد؟
نگو ريگراژ بايد بشه كه مثلا" اين كار رو نمايندگي تو سرويس اوليه انجام داد ولي تاثيري نداشت

اوايل منهم يك چنين احساسي داشتم طوريكه جهت رگلاژ درها به نمايندگي بردم ، گفت بيخودي حساسي و طبيعيه. تا اينكه يك روز دور تا دور درب چسب نوار كاغذي چسباندم و اتوبان رفتم. ديدم باز از سرعت 140 به بالا همان صداي باد مياد. نتيجه گرفتم كه صدا مربوط به لاستيك دور درب نيست. حتي گردگير چسباندم مسآله حل نشد تا اينكه بعداً چندين بار باسمند و پژو 405 مآموريت رفتم و دقت كردم ديدم در آنها هم همين صدا مياد.
خلاصه فهميدم اين صداي باد بستگي به آيروديناميك بدنه و ميزان عايقكاري سقف و نوع شيشه ها بستگي داره كه در ماشينهاي بالاي 50 ميليون اين صدا كم است.( مثل تويوتا كمري)
دوست خوب حساس نباش و از يك سيستم صوتي عالي بهره گير.

MKHSH
6 May 2008, 10:47 AM
اما ادامه توصيه ها از برگه 50 :
7- اگر طالب نرمي زيادتر از فولكس گل هستيد مي توانيد از سايز رينگ و تاير فابريك استفاده كنيد ( همان طرح آلمان). رينگ و لاستيك روي فولكستان 60/185-R14 هستند كه مي توانيد با استاندارد 70/175-R13 عوض كنيد. من خودم رينگ اسپورت 13 انداختم با نرمترين لاستيك (فالكن ژاپن 70/185 ) با ديواره 13 سانت. لاستيك پهن با ديواره كوتاه موجب كوبش و افزايش صدا مي گردد.( قبلاً 60/205-R14) انداخته بودم.

MKHSH
6 May 2008, 10:55 AM
8- ستونهاي دربهاي فولكس گل همرنگ بدنه است و همين امر موجب شده برخي ها 206 را زيباتر از فولكس گل تصور كنند. براي زيباتر شدن چهره فولكستان مي توانيد پايه هاي كنار پنجره ها را شبرنگ سياه بزنيد. من خودم اينكارو كردم چهره ماشين خيلي زيباتر مي شه.
9- اگر توانستيد روي شيشه صندوق عقب بال يا سايه بان فابريك بزنيد. قيمتش 65 هزار تومان است كه مي توانيد از موسسه IFM بخريد.
10- اگر شيشه عقب را دودي فتوكروميك كنيد خيلي زيباتر خواهد شد.
11- اگر لامپ كوچك چراخهاي جلو را ليزري آبي كنيد شبها محشر خواهد بود.
12- فولكس گل براي يك سيستم خوب بهترين فضا را دارد.
اگر تونستم براتون عكس فولكسم را خواهم گذاشت. منتظر توصيه هاي بعدي باشيد.

MKHSH
10 May 2008, 07:50 AM
مباركه حتما" عكس بذار برامون:icon_excl
ببخشيد كه دير شد. خدمتتون سه عكس از فولكسم آوردم :
1- عكس بال فابريك و آنتن و دودي شيشه عقب و دودي پايه دربها :
http://i28.tinypic.com/27yzj0g.jpg
2-عكس رينگ فابريك با آرم فولكس (70/185-R13 ) :
http://i31.tinypic.com/2ntxlph.jpg
3-عكس سيستم صوتي
http://i28.tinypic.com/dgs0et.jpg

MKHSH
10 May 2008, 07:56 AM
http://i28.tinypic.com/27yzj0g.jpg

MKHSH
10 May 2008, 07:58 AM
http://i28.tinypic.com/dgs0et.jpg

http://i31.tinypic.com/2ntxlph.jpg

بامدادان
10 May 2008, 09:07 AM
زيبا شده انشاالله چرخاش برات به خوبي بچرخه
رينگ ها رو از نمايندگي خريدي ؟ قيمت لطفا"؟

MKHSH
10 May 2008, 11:24 AM
زيبا شده انشاالله چرخاش برات به خوبي بچرخه
رينگ ها رو از نمايندگي خريدي ؟ قيمت لطفا"؟

رينگ ها همه جا هست. (از نمايندگي نخريدم). قيمت كلاً 240 هزار تومن و ژاپني است.

sogoli
10 May 2008, 01:19 PM
من شنیدم قیمت سپر جلو و عقب گل 1 میلیون تومن !!
ایا واقعا قیمتش اینه؟

MKHSH
11 May 2008, 08:29 AM
سپر 3000 هزار تومنه . تعويض سيبك 6 تومن. برف پاك كن 7 تومن. دسته راهنما 30 تومن . پمپ بنزين 200 تومن و ...

Omid.Moradi
11 May 2008, 09:28 AM
ممكنه قيمت چند قطعه مهم مصرفي از قبيل ديسك و صفحه - لنت ها و يا مواردي كه بيشتر فرسوده ميشن يا شما بيشتر درگير آن بوديد رو ذكر كنيد.
من در مرحله تحقيق براي خريدم.
بودجه ام حدود 13.000.000
متشكرم

sogoli
11 May 2008, 11:41 AM
سپر 3000 هزار تومنه . تعويض سيبك 6 تومن. برف پاك كن 7 تومن. دسته راهنما 30 تومن . پمپ بنزين 200 تومن و ...
جالبه سپرش هم قیمت پرایده!!!

MKHSH
11 May 2008, 11:43 AM
تسمه تايم 60 تومن، صفحه كلاج 250 تومن، تعويض لنت جلو 30 تومن، بال فابريك عقب 65 تومن، تعويض روغن و فيلتر 20 تومن و ....
البته بعضي قطعات را مي توان از قطعات مشابه و ارزان سمند استفاده كرد. مثلاً هر خار پلاستيك رودريها 1000 تومن است كه مشابهش را 100 تومن خريدم و كليه خارها را نو كردم.

MKHSH
13 May 2008, 01:42 PM
از دوستان گل كسي تا بحال پمپ بنزين برقي فولكسشو تعمير يا تعويض كرده از تجربياتش استفاده كنيم. پيشاپيش ممنون.:icon_surp

sogoli
13 May 2008, 06:19 PM
تسمه تايم 60 تومن، صفحه كلاج 250 تومن، تعويض لنت جلو 30 تومن، بال فابريك عقب 65 تومن، تعويض روغن و فيلتر 20 تومن و ....
البته بعضي قطعات را مي توان از قطعات مشابه و ارزان سمند استفاده كرد. مثلاً هر خار پلاستيك رودريها 1000 تومن است كه مشابهش را 100 تومن خريدم و كليه خارها را نو كردم.

پس با این حساب قیمت لوازم یدکی گل بین 20 تا 30 درصد از 206 بیشتره.

MKHSH
14 May 2008, 08:20 AM
پس با این حساب قیمت لوازم یدکی گل بین 20 تا 30 درصد از 206 بیشتره.

با اين تفاوت كه هيچيك از لوازم يدكي را بدون آرم فولكس آلمان و مشابه ايراني و چيني و ... پيدا نمي كني.
شما اگر بخواهيد تسمه تايم پژو 206 عوض كنيد اطمينان نداريد تسمه تايم نو از تسمه تايم كهنه روي خودرو با دوام باشه ولي براي فولكس نمي توني تسمه تايم ايراني و چيني و تايواني و ... پيدا كني فقط فابريكشو مي توني بندازي كه ارزش 20 در صد اضافه هزينه رو داره.
ضمناً اگر استهلاك بالاي پژو 206 رو در نظر بگيري اين 20 درصد اضافه هزينه هم سرشكن ميشه.

sogoli
14 May 2008, 09:38 AM
ممنون میشم دوستان بفرمایند که در طول یک سال هزینه لوازم یدکی و استهلاک گل چقدر میشه؟

omidh81
14 May 2008, 10:04 AM
سلام
بستگی به نحوه استفاده ورانندگی کردن توسط راننده دارد

MKHSH
14 May 2008, 10:13 AM
ممنون میشم دوستان بفرمایند که در طول یک سال هزینه لوازم یدکی و استهلاک گل چقدر میشه؟

دوست عزيز من از سال 84 فولكس دارم و كاركردش بالاي 50 هزار است. در اين مدت 3 سال و با اين كاركرد فقط يكبار در حالت نوربالا فولكسو خاموش و رها كردم و دسته راهنما سوزوندم كه گارانتي داشت و نمايندگي مجاني عوض كرد (فقط 5 تومن اجرت گرفت).
حالا هم چون كاركرد از 50 هزار كيلومتر گذشته هزينه تعويض پمپ بنزين و احتمالاً هزينه تعويض تسمه تايم و صفحه كلاج را در پيش داشته باشم كه امري طبيعي است.

اینجانب
14 May 2008, 10:56 AM
دوست عزيز من از سال 84 فولكس دارم و كاركردش بالاي 50 هزار است. در اين مدت 3 سال و با اين كاركرد فقط يكبار در حالت نوربالا فولكسو خاموش و رها كردم و دسته راهنما سوزوندم كه گارانتي داشت و نمايندگي مجاني عوض كرد (فقط 5 تومن اجرت گرفت).
حالا هم چون كاركرد از 50 هزار كيلومتر گذشته هزينه تعويض پمپ بنزين و احتمالاً هزينه تعويض تسمه تايم و صفحه كلاج را در پيش داشته باشم كه امري طبيعي است.
یعنی لنت ترمز هم تابحال تعویض نکردید؟

MKHSH
15 May 2008, 07:37 AM
یعنی لنت ترمز هم تابحال تعویض نکردید؟

تعويض روغن و لنت و ... هزينه هاي جاري اند و در بالا قيمتها رو نوشتم. در مورد روغن موتور هم سليقه ايه. من كاسترول مي ريزم و هر بار فيلتر عوض مي كنم و ... و 20 تومن خرج مي كنم و دوستم براي فولكسش روغن بهران ميريزه و فيلتر تميز ميكنه و 7 تومن خرج ميكنه؟
لنت عقب تا بحال عوض نكردم ولي لنت جلو رو تا بحال دو بار عوض كرد. با هزينه 30 تومن.
البته قبلاً هم گفتم اخيراً پمپ بنزينم صداي ويز ويز ميداد كه قيمتش 200 تومن بود و گفتند مال 206 دنده اتوماتيك بهش ميخوره كه ديدم اونهم 180 تومنه و ديروز بردم يك تعميرگاه و برام فقط دينام پمپ را درآورد و مال دوو سيلو رو انداخت و 200 تومن را با 70 تومن تموم كردم.

MKHSH
22 May 2008, 06:47 AM
فقط بخاط تو :
http://i28.tinypic.com/sqi4v8.jpg

sogoli
22 May 2008, 12:52 PM
MKHSH (http://www.phalls.com/member.php?u=83777) شما گفته بودی که ماشینت 50 هزارتا رفته ولی توی این عکس 18470 نشون میده !! میشه علت این تفاوت رو بگی

El Padrino.
22 May 2008, 04:04 PM
شاید عکس رو از اینرنت گرفتن
یکی از دوستان من چند روز پیش یک گل صفر تحویل گرفته می خواست بدونه برای آب بندی باید نکات خاصی رو رعایت کنه اصلا اگه به موتور فشار بیاره عوارض بعدی داره یانه؟

pouya system
23 May 2008, 12:07 PM
قیمت جدید فلوکس گل چنده ... با 11 میلیون تومن ، میشه یه مدل پایین تمیزشو گرفت.؟؟
بازم شرمنده اگه جایه این سوال اینجا نبود .. مدیران اگه صلاحشو میدونید میتونید پاکش کنید

MKHSH
24 May 2008, 06:47 AM
MKHSH (http://www.phalls.com/member.php?u=83777) شما گفته بودی که ماشینت 50 هزارتا رفته ولی توی این عکس 18470 نشون میده !! میشه علت این تفاوت رو بگی
دوست خوب تا بحال دلم نيومده با گل خودم بيشتر از 180 تا برم. اين عكس رو از روي يك فيلم در اختيارتون گذاشتم. علاوه بر اين فيلم چندين فيلم ديگه از فولكس گل و فولكس بورا و دوو سيلو و ... از اينترنت دانلود كردم. مخصوصاً فيلم شتابگيري فولكس بورا واقعاً شگفت آوره!
http://i25.tinypic.com/s3fwx3.jpg

pencilman
24 May 2008, 11:35 AM
گل سفید مدل اسفند 86 صفر 450/17
گل سفید مدل 87 صفر 850/17

El Padrino.
24 May 2008, 11:44 AM
این عکحس مال فلکس بورا هست
دوستان لطفا از موضوع تاپیک خارج نشید

MKHSH
24 May 2008, 11:46 AM
دوست خوب تا بحال دلم نيومده با گل خودم بيشتر از 180 تا برم. اين عكس رو از روي يك فيلم در اختيارتون گذاشتم. علاوه بر اين فيلم چندين فيلم ديگه از فولكس گل و فولكس بورا و ... از اينترنت دانلود كردم. مخصوصاً فيلم شتابگيري فولكس بورا واقعاً شگفت آوره!
http://i31.tinypic.com/2hs1yex.jpg

البته اگر تونستم فيلمهاي حداكثر سرعت فولكس گل و بورا رو دراختيارتون قرار ميدم. صفر تا صد گل 10 ثانيه و صفر تا صد بورا 6 ثانيه

MKHSH
24 May 2008, 11:54 AM
این عکحس مال فلکس بورا هست
دوستان لطفا از موضوع تاپیک خارج نشید
ببخشيد مثل اينكه با هم وارد تاپيك شديم و توصيه شما رو نديدم. حق با شماست.

مسعود دانشي
25 May 2008, 02:24 PM
گل دوستان گل سوار كاهش مصرف سوخت بسيار محسوس وافزايش شتاب وسرعت ويكنواختي تنظيم موتور كاهش گازهاي خروجي اگزوز كاهش هزينه هاي سرويس وشستشوي انژكتور با مصرف بنزين سوپر در 10000 كيلومتر تست گرديد.شك نكنيد اگر گل خود را دوست داريد فقط بنزين سوپرمصرف كنيد.

MKHSH
26 May 2008, 11:14 AM
شك نكنيد اگر گل خود را دوست داريد فقط بنزين سوپرمصرف كنيد.
اضافه مي شود اگر بنزين سوپر استفاده نكنيد احتمال به صدا افتادن پمپ بنزين نيز زياد است.

MKHSH
28 May 2008, 01:14 PM
يك تجربه :
هرچند صداي موتور فولكس گل كم است ولي با اينحال استفاده از اسفنج و خرده نمد در پشت فرمان از زير داشتبورد صداي موتور را در حدود 50 درصد كاهش مي دهد.

eysun
29 May 2008, 12:16 PM
اضافه مي شود اگر بنزين سوپر استفاده نكنيد احتمال به صدا افتادن پمپ بنزين نيز زياد است.

روی سطح داخلی درب باک نوشته فقط بنزین بدون سرب که!

MKHSH
29 May 2008, 12:41 PM
روی سطح داخلی درب باک نوشته فقط بنزین بدون سرب که!

حتي بنزين سوپري كه در ايران عرضه ميشه بنزين بدون سرب نيست ولي خوب درجه اكتانش نسبت به بنزين معمولي بالاتره. از هيچي بهتره

eysun
29 May 2008, 03:41 PM
توی سرویس 5000 کیلومتر به چه چیزایی توججه کنم؟ مرسی

اینجانب
29 May 2008, 11:31 PM
حتي بنزين سوپري كه در ايران عرضه ميشه بنزين بدون سرب نيست ولي خوب درجه اكتانش نسبت به بنزين معمولي بالاتره. از هيچي بهتره

در حال حاضر تمام بنزین توزیعی، چه معمولی و چه سوپر، بدون سرب است. علتش هم وجود کاتالیزور در خودرو ها است که در صورت وجود مقدار کمی سرب در بنزین بسرعت خراب میشود.

MKHSH
31 May 2008, 11:20 AM
پس وظيفه كاتاليزور اگزوز چيست. مگه غير از اينكه گازهاي سمي متصاعد شده از سرب بنزين رو جذب و مانع انتشار آن به هوا ميشه؟

توی سرویس 5000 کیلومتر به چه چیزایی توججه کنم؟ مرسی

كاركرد دسته راهنما، شيلنك آب پاش شيشه عقب، ريموت صندوق پران، كليد گرمكن شيشه عقب و كنترل مقدار مصرف در 100 كيلومتر (داخل شهر تا 10 ليتر طبيعي است ولي معمولاً 9.5 ليتر مي باشد).

eysun
31 May 2008, 08:23 PM
دسته راهنما چه مشکلی میتونه داشته باشه؟

MKHSH
1 June 2008, 12:51 PM
دسته راهنما چه مشکلی میتونه داشته باشه؟

پلاتين نور بالا مي چسبه و ميسوزه. قيمت 30 تومنه البته اگر گارانتي تموم شده باشه

MKHSH
1 June 2008, 01:06 PM
خدوت دوستان عرض كنم ديروز ماشينو كنار خيابون پارك كردم و رفتم دنبال كارام و وقتي برگشتم ديدم آرم فولكس جلو از دور بيضي ديده ميشه. نزديك كه شدم ديدم يكي عقب عقب اومده زده شبكه رو شكونده و رفته.:icon_cry: از يه كارگري پرسيدم گفت يه نيسان پارك مي كرد كه زد و رفت. بردم نمايندگي به زور كاپوتو باز كرد و ديديم در اثر فشار راديات عقب رفته و به تسمه ها ميخوره. نمايندگي گفت شاسي كشي لازمه و شبكه هم نداريم بايد سفارش بديم يه هفته طول ميكشه. رفتم بيمه گفت چون كروكي پليس نداري فقط 50 تومن بهت ميديم و توصيه كردند كه بخار اون بيمه رو خراب نكنم. فكر كنم 150 تومني خرجش باشه.
اينو گفتم تا درس عبرتي باشه كه حتي در چنين مواقعي بدون خبر كردن پليس 110 ماشينو جابجا نكنيد چون بدون كروكي پليس، بيمه بيش از 50 تومن نميده.

مسعود دانشي
1 June 2008, 02:01 PM
سلام دوست عزير متاسفم:icon_neut براي اتفاقي كه برات افتاده ولي شدت ضربه مگر چقدر بوده كه گل با اينهمه استحكام حتي نياز به شاسي كشي پيدا كرده. در هنگام پارك حتما يا در پاركينگ اختصاصي يا در پارك بان يا درجايي پارك كنيد كه بتوانيد بين جلوو عقب ماشين حداكثر 1 متر فاصله ايجاد كنيد.جون كاملا باب شده كه ديگران به خصوص خانمها ووانتيها وافراد ناشي انقدر عقب مي ايند تا برخورد ايجاد شود سپس اقدام به خروج از پارك دوبل ميكنند.:icon_conf

karash501
1 June 2008, 07:01 PM
شاسي كشي لازمه يعني شاسي ماشين آسيب ديده؟معمولا بين سپر و راديات 30-40 سانتي فاصله وجود داره تو گل اينجوري نيست؟

El Padrino.
1 June 2008, 07:02 PM
ما هم یک بار توی صف بنزین این اتفاق برامون افتاد یک وانت شورلت دنده عقب گرفت محکم کوبید به ماشین به طوری که ماشین ما خورد به ماشین عقبی ولی یک کم سپر کج شد که در عرض 5 دقیقه درستش کردند

MKHSH
2 June 2008, 07:54 AM
ممنونم از اظهار هم درديتون. عرض كنم اين نمايندگيها عادت دارند براي اينكه دستمزد خوبي بگيرند مساله رو بزرگش كنند. خود كارشناس بيمه گفت خسارت فوقش 60 الي 70 تومنه ولي نمايندگي گفت تا سپر باز نشه نميشه گفت شايد تا 150 تومن هم باشه . فكر كنم شاسي كشي رو همينطوري گفته باشند. فعلاً منتظر نتيجه ام.

MKHSH
5 June 2008, 07:42 AM
دوستان خوبم به اطلاع برسونم كه با 27 تومن تموم شد. اگه ببنيد باورتون نميشه كه قبلاًٌ چيزي بهش خورده باشه. اين نمايندگيها هم با اينكه ... ولي بعضي وقتا معجزه مي كنند. شبكه و سپر رو از پشت جوش پلاستيك كردند و قفل درب كاپوت رو تعمير كردند و نيازي به شاسي كشي هم نشد. فقط كمي رنگ روي شبه ترك ترك شده كه اونهم مهم نيست بعداً رنگش ميكنم.

sogoli
5 June 2008, 05:56 PM
1-حجم صندوق عقب گل چند لیتر است؟
2-ایا حجم آن از 206 و پراید بیشتره؟

persianking62
6 June 2008, 01:37 AM
برای 206 هست 245 و برای گل هم 285 اگه اشتباه نکنم

MKHSH
8 June 2008, 08:25 AM
برای 206 هست 245 و برای گل هم 285 اگه اشتباه نکنم

البته در فولكس گل ميتونيد سيني عقب رو برداريد فضاي پشت شيشه هم بهش اضافه بشه و حجم بشه 400 ليتر و همچنين صندلي عقب رو به دلخواه ميتونيد يك سوم يا دو سومش رو بخوابونيد و از حجم 1500 ليتر استفاده كنيد.

بامدادان
8 June 2008, 08:48 AM
دوستان خوبم به اطلاع برسونم كه با 27 تومن تموم شد. اگه ببنيد باورتون نميشه كه قبلاًٌ چيزي بهش خورده باشه. اين نمايندگيها هم با اينكه ... ولي بعضي وقتا معجزه مي كنند. شبكه و سپر رو از پشت جوش پلاستيك كردند و قفل درب كاپوت رو تعمير كردند و نيازي به شاسي كشي هم نشد. فقط كمي رنگ روي شبه ترك ترك شده كه اونهم مهم نيست بعداً رنگش ميكنم.
سلام دوست من كدوم نمايندگي بردي ؟ اين اتفاق درست ديروز براي دوست منم افتاد

مسعود دانشي
8 June 2008, 10:33 AM
يك خبر بد...بنزين سوپر ازاد شد به قيمت 540تومان خداحافظ سوپر 140توماني...............بنزين براي ماشينهايcc1300به بالا وارداتي هم از پايان خرداد به قيمت ازاد.

sogoli
8 June 2008, 11:34 AM
با توجه به بحث بنزین ، ایا استفاده از بنزین معمولی برای گل ضرر زیادی داره؟ ایا میشه از مکمل خاصی استفاده کرد؟

مسعود دانشي
8 June 2008, 03:40 PM
دوست عزيز مكملهاي سوختي تنها خاصيت جرم زدائي و كاهش اثرات مخرب عدم احتراق كامل را در سيلندر و سيستم سوخت رساني برعهده دارند.در صورتي كه بنزين سوپر هم سوخت پاكتر وتميزتري است هم اينكه احتراق كاملي در سيلندر ايجاد مكيند و قدرت بيشتر وپيشرانه مناسبتري در حركت خودرو دارد.كافي دراين زمينه به مبحث اكتان بنزين توجه نمائيدبيشتر بحث طول عمر قطعات و مصرف بهينه وحداكثر كارائي وكاهش استهلاك مطرح ميباشد.

meslehichkas
8 June 2008, 06:02 PM
با حدود 12 تومن میشه یه گل تمیز گرفت؟

MKHSH
9 June 2008, 08:30 AM
با حدود 12 تومن میشه یه گل تمیز گرفت؟

يكي از همكاران با 13.5 مدل 84 فوق العاده تميز گرفته.

sogoli
9 June 2008, 01:08 PM
يكي از همكاران با 13.5 مدل 84 فوق العاده تميز گرفته.
کارکردش چند کیلومتر بود؟

MKHSH
10 June 2008, 08:46 AM
کارکردش چند کیلومتر بود؟

42000 تا

persianking62
10 June 2008, 01:17 PM
گل های تولید جدید مجهز به ترمز ABS هست یا نه؟؟؟

مسعود دانشي
10 June 2008, 01:32 PM
absخير ولي ترمزهاي گل از كيفيت مناسبي برخوردار است .

MKHSH
10 June 2008, 02:07 PM
گل های تولید جدید مجهز به ترمز ABS هست یا نه؟؟؟

مجهز به سيستم ضربدري است و در جلوي باك از زير يك دستگاهي رو مي بينيد كه وظيفه خروج حباب هاي هوا را از روغن ترمز بر عهده دارد و انرژي خود را از حركات چرخهاي عقب مي گيرد. اين دستگاه فقط در خودروهاي آلماني و عموماً بنز و BMW و آيودي موجود مي باشد. همچنين قدرت ترمز به دور موتور بستگي دارد در سرعتهاي بالا قدرت افزايش مي يابد.

sogoli
13 June 2008, 07:43 PM
آیا گل مناسب مسافرت هست؟
دوستانی که گل دارند ایا از سفرشان با گل از لحاظ خستگی و جادار بودن و وجود احتمالی مشکلات فنی در سفر و... راضی بودند؟

persianking62
14 June 2008, 12:24 AM
آیا گل مناسب مسافرت هست؟
دوستانی که گل دارند ایا از سفرشان با گل از لحاظ خستگی و جادار بودن و وجود احتمالی مشکلات فنی در سفر و... راضی بودند؟

کمک هاش از 206 خیلی نرم تر و صندلی هاش هم راحت تر شاید اگه الان میخواستم بین 206 تیپ5 و گل یکی انتخاب کنم گل رو انتخاب میکردم اونم بخاطر نرم تر بودن و راحت تر بودن صندلی هاش.ولی خوب اگه این 206 کمک هاش مثل گل نرم تر بود دیگه عالی عالی میشد:icon_wink

MKHSH
14 June 2008, 10:33 AM
آیا گل مناسب مسافرت هست؟

چنانكه دوستمون گفتند بخاطر نرمي سيستم تعليق فولكس گل، نه تنها از سفرتان احساس خستگي نمي كنيد بلكه احساس آرامش و لذت رانندگي، شما رو مشتاق به ادامه مسير خواهد كرد. بخاطر بالا بودن گشتاور موتور ، احساس نياز به تعويض مكرر دنده در دورهاي پايين موتور نخواهيد داشت و با دنده 4يا 5 مي تونيد بدون بالا بردن دور موتور اكثر مسير مسافرت رو طي كنيد. از نظر جاداري، براي مسافرت 2 يا 3 نفره مناسب است چونكه بخاطر محدوديت صندوق عقب مجبوريد يك سوم يا دو سوم صندلي عقب رو بخوابونيد. ضمناً از فولكس قورباغه اي گرفته تا فولكس گل و بورا و نيوپاسات و تورك و ... به كم خرج بودن و پايين بودن استهلاك مشهورند. كافي است نيم شاسي و طبق زير فولكس گل رو ببينيد و آنرا با محصولات ايرانخودرو يا سايپا مقايسه كنيد. ضخامت بدنه و تودوزي صندليها و كيفيت قطعات و ... پيشكش.

sogoli
16 June 2008, 08:33 AM
نسبت تراکم گل چقدر هست؟

pencilman
16 June 2008, 10:41 AM
نسبت تراکم گل 9/1:9 می باشد.

MKHSH
16 June 2008, 12:53 PM
دوستان شرايط ثبت نام جديد فولكس گل چطوريه؟ قيمت و زمان تحويل؟

بامدادان
16 June 2008, 01:32 PM
ثبت نام جديد نداره فعلا"
من از مركزي پرسيدم گفت تو واردات قطعه با مشكل روبرو شديم ديگه نمي تونيم بعضي قطعات رو وارد كنيم براي همين تو تحويل حواله هاي قبلي به مشكل خوردن
مثلا ديگه شيشه وارد نمي شه و كارخونه داره شيشه ايراني استفاده ميكنه اما ميگفت كيفيتش خوبه

MKHSH
16 June 2008, 01:45 PM
ثبت نام جديد نداره فعلا"
من از مركزي پرسيدم گفت تو واردات قطعه با مشكل روبرو شديم ديگه نمي تونيم بعضي قطعات رو وارد كنيم براي همين تو تحويل حواله هاي قبلي به مشكل خوردن
مثلا ديگه شيشه وارد نمي شه و كارخونه داره شيشه ايراني استفاده ميكنه اما ميگفت كيفيتش خوبه

شنيدم قراره بم خودرو محصولات جديدي رو ارائه بده مثلاً فولكس بورا رو حذف بجاش قراره فولكس جتا توليد كنه؟ همچنين شايعه توليد خودروي ليفان با آرم شبكه 3 ؟ اصلاً خبري از بم خودرو داريد. زنده است ؟ نفس ميكشه؟ :icon_surp

hamed8295
17 June 2008, 06:54 PM
دوستان شرايط ثبت نام جديد فولكس گل چطوريه؟ قيمت و زمان تحويل؟
تو بعضی نمایندگیهای رسمی شرکت با قیمت 175000000وفقط سفیدش 5تا7روزه میدن

MKHSH
18 June 2008, 08:10 AM
ثبت نام جديد نداره فعلا"

ديروز از نمايندگي پرسيدم گفت حتي اگر تحريمها ادامه داشته باشه تا 10 سال از نظر قطعات مشكل نداريم چون بم خودرو به حد كافي قطعات يدكي ذخيره داره و از مسير دشواري قطعات رو بصورت محدود وارد ميكنه و تيراژ مونتاژ رو هم كم كرده و ضمناً تا جائيكه ميتونه در برابر درخواست قطعات نمايندگيها سختگيري ميكنه (يا اصطلاحاً جيره بندي كرده). به محض برداشتن تحريمها توليد فولكس گل نسل جديد 16 سوپاپ و فولكس جتا نيز شروع خواهد شد.

sogoli
18 June 2008, 11:54 AM
چرا تحریم روی یک مشاین شرکت فولکس که با تحت لیسانس در برزیل تولید میشه ، تاثر گذاشته ؟
درضمن قطعات رو از برزیل وارد می کنند یا المان؟

بامدادان
18 June 2008, 02:30 PM
چرا تحریم روی یک مشاین شرکت فولکس که با تحت لیسانس در برزیل تولید میشه ، تاثر گذاشته ؟
درضمن قطعات رو از برزیل وارد می کنند یا المان؟
تحريم رو خودروهايي كه ckd توليد ميشن تاثير گذاشته مثل گل ورنا و...
(از برزيل)

MKHSH
19 June 2008, 11:21 AM
شنيدم بيشترين فروش فولكس گل در شهرهاي مركزي و جنوبي كشور از جمله اصفهان بوده است. دوستان اصفهاني و كرماني و ... آيا اونجا هم قطعات فولكس گل فقط از نمايندگيها تهيه ميشه؟ آيا لوازم اسپورتي رو ميشه از فروشگاههاي آزاد و اسپورتي ها تهيه كرد؟ ميشه لوازم اونو خريد اينترنتي كرد؟

Javid
19 June 2008, 12:18 PM
اين برداشتن سهميه ها روي گل كه تاثيري نداره؟ منظورم با توجه به حجم موتور و اينكه ديگه توليد نميشه هستش...

pouya_yz
19 June 2008, 10:44 PM
دوستان کسی اطلاع داره رنگ قهوه ای متالیک گل تولید میشه یا نه ؟

MKHSH
21 June 2008, 07:51 AM
اين برداشتن سهميه ها روي گل كه تاثيري نداره؟ منظورم با توجه به حجم موتور و اينكه ديگه توليد نميشه هستش...

سهميه بنزين براي خودروهاي 2000 سي سي و پايين توليد داخل حذف نشده فولكس گل كه 1800 سي سي هست. براي خودروهاي وارداتي بالاي 1300 سي سي و مدل 82 به بالا سهميه بنزين حذف شده است مثل هيونداي آزرا و تويوتا پرادو و ... كه اونا هم يه فولكس گل و پژو 206 واسه بر و بچه هاشون ميگيرند و از كارت سوخت اونا استفاده ميكنند.

MKHSH
21 June 2008, 07:55 AM
دوستان کسی اطلاع داره رنگ قهوه ای متالیک گل تولید میشه یا نه ؟

دوست خوب رنگهاي جديد قشنگتره ديروز يه فولكس گل سرمه اي هفت رنگ متاليك ديدم واقعاً محشر بود. ولي علاوه بر اون رنگ سفيد و بژ خيلي به گل مياد به شرطي كه پايه هاي بغل شيشه ها رو شبرنگ سياه بچسبونيد.

azma
21 June 2008, 08:30 AM
پريروز ، يك گل اومده بود نمايندگي رنگ داخل موتور روي كمك سوخته بود و نمايندگي گفت همه گلها در اثر توليد حرارت زياد رنگ داخل موتور مي سوزد.

eysun
21 June 2008, 06:34 PM
دوستان امروز من رفتم نمایندگی مرکزی برای سرویس 5000 تا. از من 39000 تومن پول گرفتن
19000 تومن روغن موتور
5000 تومن فیلتر روغن
15000 تومن اجرت سرویس

دهنم تا تهران یه وجب باز موند! از کرده خودم پشیمون شدم!
گرفتن این پول طبیعیه؟
پس گارانتی چی میگه؟

sogoli
21 June 2008, 08:16 PM
با توجه به داستان بنزین سوپر، ایا به مرور زمان موتور گل نسبت به خاطر استفاده از بنزین معمولی دچار مشکلات عدیده میشود یا اینکه این موتور برای بنزین معمولی طراحی گشته است/؟

MKHSH
22 June 2008, 09:35 AM
دوستان امروز من رفتم نمایندگی مرکزی برای سرویس 5000 تا. از من 39000 تومن پول گرفتن
19000 تومن روغن موتور
5000 تومن فیلتر روغن
15000 تومن اجرت سرویس

دهنم تا تهران یه وجب باز موند! از کرده خودم پشیمون شدم!
گرفتن این پول طبیعیه؟
پس گارانتی چی میگه؟

تعويض روغن (كاسترول جي تي ايكس) و تعويض فيلتر روغن جمعاً به مبلغ 24 تومن طبيعه . من با اين قيمت هم در نمايندگي و هم در بيرون روغن و فيلتر عوض ميكنم. ولي 15 تومن اجرت سرويس رو بايد مي پرسيدي واسه چي گرفته. اگه جواب ندادند ميتوني شماره تلفن رسيدگي شكايات كرمان خودرو رو از همون نمايندگي بگيري. خيلي به رضايتمندي مشتري حساسند.

MKHSH
22 June 2008, 09:44 AM
با توجه به داستان بنزین سوپر، ایا به مرور زمان موتور گل نسبت به خاطر استفاده از بنزین معمولی دچار مشکلات عدیده میشود یا اینکه این موتور برای بنزین معمولی طراحی گشته است/؟

فقط كمي رو شتاب ماشين اثر داره والا من كه اكثراً تا حالا (50 هزار كيلومتر) از بنزين معمولي استفاده كردم و موتور بازهم مثل شير غرش ميكنه. البته چندي پيش دينام پمپ بنزينم به صدا افتاده بود كه نمايندگي مي گفت بخاطره استفاده از بنزين معموليه ولي من عقيده دارم كه عمرش تموم شده بود كه با دينام دوو سيلو عوض كردم درست شد.

eysun
22 June 2008, 12:04 PM
تعويض روغن (كاسترول جي تي ايكس) و تعويض فيلتر روغن جمعاً به مبلغ 24 تومن طبيعه . من با اين قيمت هم در نمايندگي و هم در بيرون روغن و فيلتر عوض ميكنم. ولي 15 تومن اجرت سرويس رو بايد مي پرسيدي واسه چي گرفته. اگه جواب ندادند ميتوني شماره تلفن رسيدگي شكايات كرمان خودرو رو از همون نمايندگي بگيري. خيلي به رضايتمندي مشتري حساسند.

مرسی بابت جوابت
زنگ زدم گفت اون 15 تومن طبیعیه و همه نمایندگی هامون میگیرن بابت سرویس ادواری ولی اگر باز هم اعتراض داری پاشو بیا اینجا رسیدگی میکنیم...

spayamz
22 June 2008, 04:52 PM
اگر میشه نکاتی رو که هنگام خرید گل دست دوم باید روی آنها دقت بیشتری داشت رو بفرمائید.

MKHSH
23 June 2008, 08:11 AM
اگر میشه نکاتی رو که در هنگام خرید گل دست دوم باید دقت کرد رو بفرمائید. ممنون

برگه 53 رو بخونيد. دوست خوب فولكس گل واقعاً ماشين بادواميه و زياد نگران نباش. فولكس من مدل 84 است ولي هر كس ميبينتش فكر ميكنه صفره. بهترين رنگش هم رنگ بژ هست بعد سفيد و سياه و رنگهاي جديد. ولي تصادفي بودن اونو چك كن. پشت چراغهاي جلو سيني زير كاپوت رو بازنگري كن و ببين پيچها همرنگ بدنه است يا نه. سپر گل فنريه و در تصادفات تا 12 سانت انعطاف داره ولي اگه تصادف خيلي شديد باشه ممكنه به سيني بين چراغها آسيب رسيده باشه و تايرها خورده بشه. پشت سپر جلو رو هم ببين جوش پلاستيك داره يا نه. معمولاً بخاطر گرون بودن سپر اونو عوض نمي كنند و با جوش پلاستيك مساله رو حل ميكنند.

spayamz
23 June 2008, 09:31 AM
با تشکر از راهنمائی شما دوست عزیز در مورد مسائل فنی به طور مثال قطعات خاصی که ممکنه از روی ماشین بردارند و یا خراب بودن انها منو تو دردسر بندازه اگر منو راهنمائی کنید ممنون میشم . به طور مثال میگن اگر فن پشت داشبورد اشکال داشته باشه پیدا کردن فن آدمو به دردسر میندازه. ممنون میشم منو بیشتر راهنمائی کنید.

MKHSH
23 June 2008, 11:18 AM
با تشکر از راهنمائی شما دوست عزیز در مورد مسائل فنی به طور مثال قطعات خاصی که ممکنه از روی ماشین بردارند و یا خراب بودن انها منو تو دردسر بندازه اگر منو راهنمائی کنید ممنون میشم . به طور مثال میگن اگر فن پشت داشبورد اشکال داشته باشه پیدا کردن فن آدمو به دردسر میندازه. ممنون میشم منو بیشتر راهنمائی کنید.

دوست خوب به هر حال خودروهايي مثل فولكس و بنز و تويوتا و هيونداي و ... مثل محصولات ايران خودرو و سايپا نيست كه لوازم و قطعاتش در يك روستاي دورافتاده هم پيدا بشه و كسي كه چنين خودروهايي سوار ميشه ميدونه كه لوازمش رو فقط از نمايندگيهاش ميشه تهيه كرد. خوشبختانه برخي از قطعات فولكس گل رو ميشه از قطعات بنز و دوو سيلو و سمند استفاده كرد. گفتم كه من بخاطر ارزون بودن از دينام پمپ بنزين سيلو استفاده كردم. يا براي رينگ اسپورتم از پيچهاي چرخ مرسدس بنز استفاده كردم (بخاطر دراز بودنش). در مورد فن هم اول بهتره به نمايندگي مراجعه كني ولي اگه بخواي ارزون تموم بشه ابتكار بخرج بدي و مال بنز و ... رو بندازي.
تعجب نكنيد قطعات يدكي بنز زياد و ارزونتر از فولكسه و چون استاندارد هر دو آلمانيه خيلي بهم شبيه اند.

spayamz
23 June 2008, 12:01 PM
بله به هر حال در جریان این موضوع هستم من چند سالی هست که BMW دارم و میدونم که این ماشین ها چه وضعیتی از لحاظ قطعات دارند. به هر حال من میخوام این ماشین رو با گل جابجا کنم و امیدوارم بتونم گل تمیز گیر بیارم. از لحاظ مصرف بنزین در 100 کیلومتر این اتومبیل به چه صورت هستش؟

MKHSH
23 June 2008, 12:59 PM
9 تا 9.5 داخل شهر 8 تا 8.5 خارج شهر.

eysun
23 June 2008, 04:06 PM
امروز تو سرپایینی ولنجک داشتم میرفتم جلوم یه مزدا 323 ترمز کرد منم ترمز کردم ولی آخر خیلی آروم خوردم بهش
چراغ سمت راستم رو نیگا کردم دیدم به خاطر فشار وارد شده به سپر یکم رفته عقب. کاپوت رو باز کردم دیدم پینی که چراغ رو به سپر وصل میکنه (پلاستیکی) شکسته . چیکار کنم؟ :(:(

solomio
23 June 2008, 07:16 PM
امروز تو سرپایینی ولنجک داشتم میرفتم جلوم یه مزدا 323 ترمز کرد منم ترمز کردم ولی آخر خیلی آروم خوردم بهش
چراغ سمت راستم رو نیگا کردم دیدم به خاطر فشار وارد شده به سپر یکم رفته عقب. کاپوت رو باز کردم دیدم پینی که چراغ رو به سپر وصل میکنه (پلاستیکی) شکسته . چیکار کنم؟ :(:(
خوب برید نمایندگی یا یه پین بگیر یا همون جا بگو درستش کنن
سئوالای سخت نپرسین تورو خدا:icon_arro

sdsdsd
23 June 2008, 09:44 PM
سلام . میخواستم بدونم چی کار میشه کرد مصرف گل کمتر بشه ؟ فکر میکنید کدوم نمایندگی بهتره تو تهران؟ من نماینگی شیخ بهایی ونک میبرم

omidh81
24 June 2008, 07:46 AM
کلا گل پر مصرفه ، 2 یا 3 بار تنظیم موتور کردم هیچی فرقی نکرده ،نمایندگی می گن مصرف گل همینه( مصرف گل من تقریبا 12یا 11 لیتر در صد)

موفق باشید

مسعود دانشي
24 June 2008, 10:54 AM
دوست عزيز مصرف گل رابطه مستقيمي با نحوه رانندگي شما دارد من كه تقريبا مثل پيرمردها ميرانم در شهر صدي حداكثر 9 تا ميسوزونم ود رمسافرت با دنده 5 حداكثر صدي 8تا ميسوزونم.سعي كنيد زياد معكوس بي موقع نكشيد با دنده مناسب ودور موتور لازم حدود4000دنده هارا عوض كنيد و به موقع هم شتابگيري كنيد كلا گل ماشيني است با هندلينگ فوق العاده ولي در شتابگيري اوليه بايد دنده ها را كاملا پر كنيد.

MKHSH
24 June 2008, 12:22 PM

منم تجربه شما رو داشتم. بردم نمايندگي با جوش پلاستيك حل شد. قبلاً تعريف چراغهاي فولكس رو شنيده بودم ولي با اين اتفاق مطمئن شدم. مي گفتند چراغ هر ماشين ديگه اي (البته بجز رنو مگان) بود حتماً داغون شده بود. چراغهاي جلوي گل، هم بسيار مقاوم به ضربه و سايش و هم بسيار پرنورند.

MKHSH
24 June 2008, 12:30 PM
دوست عزيز مصرف گل رابطه مستقيمي با نحوه رانندگي شما دارد من كه تقريبا مثل پيرمردها ميرانم در شهر صدي حداكثر 9 تا ميسوزونم ود رمسافرت با دنده 5 حداكثر صدي 8تا ميسوزونم.سعي كنيد زياد معكوس بي موقع نكشيد با دنده مناسب ودور موتور لازم حدود4000دنده هارا عوض كنيد و به موقع هم شتابگيري كنيد كلا گل ماشيني است با هندلينگ فوق العاده ولي در شتابگيري اوليه بايد دنده ها را كاملا پر كنيد.

تاييد ميشود. امتحان كردم با تعويض دنده در دور موتور 3000 تا 3500 كمترين مصرف داخل شهر يعني 9.5 تا 10 در حالت بدون كولر ولي با استفاده از كولر مخصوصاً در مسيرهاي پرترافيك به 10.5 هم ميرسه. ولي خارج شهر با سرعت ثابت 90 تا 100 كيلومتر در ساعت حدود 8 تا 8.5 ليتر هستش.

MKHSH
30 June 2008, 05:16 PM
فولكس واگن در روياي تسخير بازار جهاني خودرو

موج :فولكس واگن آلمان با توليد روزانه دو هزار دستگاه خودرو پر فروش ترين خودروساز اروپا به شمار مي آيد. اين خودروساز جهاني محصولات خود را در چهار قاره جهان توليد و در هر شش قاره كره خاكي به فروش مي رساند. فولكس واگن با توليد دو هزار دستگاه خودرو در روز و با تنوع گسترده محصولات، خود را در رديف برترين خودروسازان جهان جاي داده است. خودروساز آلماني پا را از بازار منطقه اي اروپا فراتر نهاده و به دنبال غلبه بر قدرت هاي برتر صنعت خودروسازي در بازارهاي بزرگ جهاني است.
فولكس واگن همواره سرآمد پر فروش ترين خودروسازان اروپا بوده است. هم اكنون فولكس واگن در اروپا، آمريكاي شمالي، آمريكاي جنوبي و آسيا محصولات خود را توليد كرده و در 150 كشور جهان به فروش مي رساند. تنوع خارق العاده محصولات فولكس واگن توجه هر خريداري را در هر نقطه جهان به خود جلب مي كند. خودروهاي ارزان براي آمريكاي جنوبي، خودروهاي بزرگ و جادار براي آمريكاي شمالي و ده ها مدل و طرح ديگر نشان از توجه عميق فولكس واگن به نيازهاي بازارهاي جهاني است و اين همان كليد موفقيت شركت آلماني مي باشد.توليد در يك كشور و عرضه يك نوع محصول به نقاط مختلف جهان ديگر در ميان خودروسازان بزرگ جهان معنايي ندارد. آنها حتي يك مدل را بطور مشابه در دو بازار مختلف به فروش نمي رسانند. چراكه نيازها و خواسته هاي خريداران از كشوري به كشوري ديگر تفاوت دارد.درآمد سرانه مردم در آمريكاي جنوبي به مراتب كمتر از اروپا و آمريكاي شمالي است. اگر خودروسازي محصولات خود را تنها براي فروش در اروپا و آمريكاي شمالي طراحي و توليد كند، ديگر سهمي در بازار آمريكاي لاتين نخواهد داشت. مسئولان فولكس واگن توليد در يك كشور و صادرات به بازارهاي دور را منحصر به فروش هاي كمتر از 50 هزار دستگاه مي دانند. به اعتقاد آنها وقتي مدلي بيش از 50 هزار دستگاه فروش در بازاري دارد، ديگر توليد داخلي آن محصول عاقلانه نيست و شركت سازنده بايد به فكر افتتاح كارخانه در منطقه مجاور آن بازار باشد.
CKD يا منتاژ كامل
به اعتقاد مسئولان فولكس واگن وقتي شرايط براي افتتاح خط توليد در منطقه اي محيا نيست، محصول هرگز نبايد به شكل كامل و منتاژ شده به مقصد فرستاده شود. منتاژ اجزا و قسمت هاي مختلف يك خودرو نيازمند تكنولوژي و فناوري پيشرفته اي نيست اما نيروي كار قابل توجهي نسبت به توليد قطعات و موتور خودرو مي طلبد. از طرفي حمل و نقل اجزاي سازنده خودرو بصورت منتاژ نشده بسيار آسان تر و ارزان تر از حمل محصول نهايي است. بنابر اين فولكس واگن محصولات خود را بطور كامل و منتاژ شده راهي بازارهاي دور دست نمي كند، بلكه با هزينه اي كمتر اجزا و قطعات خودرو را در همان مقصد منتاژ مي كند.
گل محصولي آلماني يا برزيلي؟
در سال هاي اخير ما شاهد حركت فولكسي بنام گل يا پوينتر در سطح خيابانهاي روسيه، مكزيك، يونان، چين و ايران هستيم كه قطعات آن در امريكاي جنوبي و برزيل توليد مي شود. اما مهم، فولكس واگن، يعني نام طراح گل است. مهم نيست كه گل در كجاي دنيا ساخته شود. مهم اين است كه گل خودرويي آلماني است با كيفيت محصولات آلمان.

مسعود دانشي
1 July 2008, 09:29 AM
با سلام به دوستان يك خبر جديد فولكس واگن كارخانه اسكانيا را خريد علاوه بر ان سهامدارشركت man نيز ميباشد.
ايا در خصوص يك يا دو و ياسه تكه بودن اكسل عقب گل اطلا عاتي داريد.

reza engine
2 July 2008, 10:25 AM
فولكس گل 2009
http://www.upload2world.com/pic93/upload2world_577fd.jpg

http://www.upload2world.com/pic93/upload2world_69335.jpg

http://www.upload2world.com/pic93/upload2world_22ee2.jpg

http://www.upload2world.com/pic93/upload2world_e3656.jpg

MKHSH
2 July 2008, 01:03 PM
فكر كنم مال مكزيك باشه. چي ميشد اگه بم خودرو قرارداد جديد مي بست
http://i30.tinypic.com/14cdzy0.jpg

sogoli
2 July 2008, 02:50 PM
طراحی موتور گل برای چه سالی هست؟

MerDaX
2 July 2008, 06:21 PM
من گُل خودمو ترجيه ميدم به اين شبه وَن!http://smileycenter.900megs.com/smallyellow/TAEL(112).gif

MKHSH
10 July 2008, 01:17 PM
تجربه سه ساله با فولكس گل:
فولکس گل به رنگ بژ طلائی رو خريدم. پشت فرمان نشستم. هوا تاريک شده بود . کليد چراغها رو پيدا کردم. چند دقيقه طول کشيد تا طرز کارش رو بفهمم. آخه کيلد همه فولکسها يک کليد چرخان هست. کليد رو يک دندنه چرخاندم. چراغهای کوچک جلو و عقب روشن شد. اولين چيزی که نظرمو بهش جلب کرد نور آبی بسيار زيبای آمپرها بود که شدت نورش با همان کليد چرخان قابل تنظيم بود. کليد را دوباره يک دندنه چرخاندم تا چراغهای نور پايين روشن شد. کليد را يک دندانه به عقب کشيدم پروژکتورها روشن شد. هرگز در پرايد و پژو 206 قبلی چنين شدت نوری را تجربه نکرده بودم. واقعا خيره کننده بود. کليد رو يک دندانه ديگه به عقب کشيدم و مه شکن عقب روشن شد. اما چرا وقت سمت راننده؟ فکر کردم لامپ مه شکن سمت شاگرد سوخته است. اما بعدها فهميدم که در استاندار آلمان مه شکن عقب فقط سمت راننده قرار می گيرد. دسته راهنما را عقب کشيدم نور بالا اشک از چشمها در مياورد. بعدا فهميدم که روی چراغهای فولکس واقعا کار شده و حالت ذره بينی و ضد خش و نشکن بودنش بهمراه طرح زيبای درونيش از مزايای چراغهای فولکس محسوب ميشود. کافيست يکبار از جلو به چراغهای فولکس خيره شويد تا منظورم را بهتر متوجه شويد. درب را بستم. صدای زيبای بسته شدن درب بهمراه لامپ تاخيری داخل بهم فهماند که سوار يک خودروی آلمانی شده ام. چراغ دو جهته داخل رو روشن کردم. داخل کابين روشن شد و تودوزی زيبای صندليها , فرم غربيلک فرمان با آرم زيبای فولکس روی آن, چرم کاری و استيل کاری دور دسته دنده و استيل کاری کليد دربها و چيدمان زيبای دکمه ها روی داشبورد نظرم رو بخودش جلب کرد. نگاهی به سويچ انداختم و با ديدن شکل خاص سويچ تعجب کردم. شيارهای روی آن فرزکاری شده بود طوريکه امکان کپی برداری از آن امکان ندارد. سويچ را وارد کردم و يک دندانه چرخاندم. چراغهای هشدار ايربکها منو متوجه وجود کيسه های هوای سمت راننده و سرنشين کرد. همچنين چراغ هشدار ايموبلايزر, سيستم ضد سرقت خودرو را بهم نويد داد. پس از شناختن سويچ اجازه داد تا يک دندانه ديگر سويچ را بچرخانم. فولکس استارت خورد. صدای استارت شبيه شليک گلوله از يک مسلسل بود و راننده را به موتور پرقدرت 1800 سی سی متوجه می ساخت. استارت خوردن فولکس پس از روشن شدن آن مضر نيست. البته استارت با ارتعاش بدنه همراه بود که بعدا فهميدم ارتعاش حين استارت و لرزش موتور بخاطر اينست که موتور فولکس بصورت طولی نصب شده است. کلاج گرفتم. واقعا نرم بود. قبل از آينکه بگذارم رو دنده يک, کوتاهی و شکل اسپرتی دسته دنده نظرم را بخودش جلب کرد.
دادم دنده يک. از بس که کيپ به دنده رفت بخاطر لذتش در حالت درجا چندين بار مرتب دندها رو عوض کردم. ديکه صدای لاق لاق دنده ها و لرزش دسته دنده 206 حساس نميشد. پا رو از کلاج برداشتم و پدال گاز را فشار دادم. غرش موتور با صدای ويز ويزش منو ياد فولکس بيتل يا همون فولکس قورباغه ای پير انداخت. چه صدای زيبائی. شيشه ها را بالا کشيدم. موتور بکلی ساکت شد. فرمان را چرخاندم و هيدروليک کامل فرمان را حس کردم. البته هيدروليک کامل را قبلا در 206 هم تجربه کرده بودم. ميشه گفت نرمی کلاج و فرمان و صدای موتور عين 206 بود. اما يک تفاوت چشمگير بين گل و 206 بود و اون نرمی فوق العاده سيستم تعليقش بود. طوريکه به راحتی و بدون نياز به کاهش سرعت ميتونيد دست اندازها رو پشت سر بگذاريد. نرمی فنرها به حدی است که طراح فولکس مجبور شده شتاب اوليه رو پايين بياره تا جلوی خودرو بلند نشه و عقبش به زمين نخوره. شتاب اوليش شبيه زانتياست ولی شتاب گيری خودرو بسيار کارآمد است و زمانيکه دور موتور از 2000 گذشت شتاب صفر تا صد رو ميتونيد در 11 ثانيه اندازه بگيريد. قدرت و شتابش بيشتر به سمند شبيه است ولی به هر حال شتاب صفر تا صدش از 206 که 14 ثانيه بود بهتر ولی از تييپ پنج و ريو تنبل تر هست. با اينحال به لطف موتور 1800 سی سی گل, هرگز احساس کمبود قدرت و نياز به کاهش دنده در سربالائيها احساس نميشود. رسيدم خونه. درب رو قفل کردم. متوجه شدم شيشه ها ی باز بطور هوشمندانه بالا رفت. تازه فهميدم که در فولکس نگران فراموش شدن باز ماندن شيشه ها نخواهم بود. کنجکاو شدم و شيشه ها رو بررسی کردم. ديدم تمام شيشه ها علاوه براينکه برقيست, اتوماتيک هم هست. يعنی با يک لمس کليد بالا ميرن و اگر انگشت بچه ای لای شيشه بمونه شيشه هوشمندانه بر ميگرده. آژير گل هم صدای خاص و متمايزی با ساير خودرو ها داره و اگر کسی بهش دست بزنه فورا فهميده ميشه. ضمنا سنسور نوری داخل کابين هم کوچکترين حرکت داخل رو شکار ميکنه. اما از همه مهمتر چفت و بست اتصالات خودروست. اگر سوار فولکس شويد فکر ميکنيد گل کلا يکپارچه درست شده و هيچ اتصال پيچ و پرچی و جوشی توش بکار نرفته. از نظر بيصدائی بدنه فولکس واقعا جزو استثنائات است. گل مجهز به کليد برقی صندوق پران روی داشبرد است ولی هر کاری بکنيد نمی تونيد در حين حرکت بازش کنيد. لازمه حتما خودرو خاموش باشه. اينهم از استانداردهای آلمان هست. تنظيم آينه های بغل برقی است. بخاری و کولر گل واقعا لذت بخش است و کولر روشن هيچ تاثيری روی کشش خودرو ندارد. کيفيت گل بی همتاست. دست به هر قطعه ای بزنيد هر چند جزئی باز هم آرم فولکس و ساعت توليدش روی آن حک شده است. در مورد فولکس گل هرگز نگران قطعه تقلبی در بازار نخواهيد بود. البته در قبال اين مزيت تاوان گرانی قطعات رو هم بايد بپردازيد چرا که تمام قطعات فولکس گل از امريکای جنوبی حمل و با آرم زيبای فولکس وارد ايران ميشود. بخاطر بلند بودن صندليهاي گل ديد كافي به اطراف خواهيد داشت و در كوچكترين مكان ممكن ام توانيد آنرا پارك كنيد. در شب داخل داشبرد و صندوق عقب چراغاني است و هيچ كجاي گل نيازي به چراغ قوه نداريد. جك و آچار چرخ گل را فقط بايد ديد تا شناخت. بخاط كاور روي موتوردر گل بر خلاف 206 مشكل شستشوي موتور وجود ندارد و ECU آن در داخل داشبرد قرار دارد.
در فولکس گل می توانيد به راديو گوش دهيد بدون آنکه آنتی در آن پيدا کنيد. بله آنتن گل نامرئی و روی شيشه جلوست. در سايه باندهای پر کيفيت و بيصدائی بدنه فولکس, گوش دادن به موسقی در گل بسيار لذت بخش است. هندلينگ گل بسيار عالی است و برخلاف 206 می تونيد با هر سرعتی پيچها رو رد شويد.
ترمزهای گل بسيار قوی و مجهز به سيستم ضربدری و همچنين جاذب حباب هوا از روغن ترمز مي باشد که انرژی خود را از ارتعاش چرخها تامين می کند. اين سيستم رو فقط روی خودروهای آلمانی می توانيد پيدا کنيد. با افزايش سرعت و دور موتور قدرت پمپ ترمزها هم افزايش می يابد. گل مجهز به سيستم ABS هست ولی بدليل کافی بودن سيستم تعادلی ضربدری, در گلهای ايران حذف شده است ولی با نصب آن چراغ هشدار روی داشبرد فعال ميشود.
گل خودروئی بسيار با دوام و ايمن در برابر تصادف می باشد. سپر جلوی گل قابليت فنريت تا 12 سانتيمتر مي باشد و بعد از آن کيسه های هوا فعال شده و لوله های ضربه گير داخل دربها شما را از خطر مرگ نجات می دهد. با گل اگر چپ کنيد به لطف پايه های مقاومش هرگز سقف خودرو روی سرتان نمی خوابد. ورق فولاد بدنه ضخيم ولی به لطف طراحی خوبش جاذب انرژی است.
برای جذاب کردن ظاهر گل لازم است پايه ها و شيشه عقب تيره شود و از رينگ اسپرت استفاده گردد. گل به دستکاری خيلی حساس است. حتما بايد از سايز فابريک تايرها استفاده شود. چون در آلمان محدوديت سرعت وجود ندارد لذا امکان نصب باربند روی خودروهای آلمانی پيش بينی نشده است
صندوق عقب گل 285 ليتر است و برای نيازهای روزمره کافيست ولی امکان افزايش حجم با خواباندن يک سوم يا دو سوم از پشتی صندلی عقب پيش بينی شده است. طبق و شاسی گل ديدنی است و جون ميده برای دست اندازهای جادهای ايران.
خلاصه از مزايای گل هر چه بگم کم گفتم. به قول يکی از دوستان, فولکس رو فقط بايد سوار شد تا درکش کرد.
اما معايب گل:
2- کمبود جا برای خانواده های پر جمعيت.
2- گران بودن لوازم يدکی بدليل اصل بودن آن.
1- احساس سرعتهای بالاتر از 140 کيلومتر مثل 206 بخاطر هاچ بك و اسپرتي بودن و بلند بودن صندليها و كوچك بودن خودرو.

amin73
10 July 2008, 03:53 PM
ممنونم دوست عزیز به خاطر مطلب خوبت :icon_cool

sogoli
10 July 2008, 04:48 PM
چقدر سمند از گل سنگیتره؟

در ضمن من با مدیر مالی کرمان خودرو که صحبت می کردم می گفت اصولا با هر کمپانی بابت مونتاز ckd ماشین ، که قرارداد امضا می شود ،منهای تعدات ان ، زمان قرارداد 10 ساله هست و از بابت تامین قطعات گل و هیوندای ،کرمان خودرو مشکلی نداره. بعد گفت با توجه به قیمت 16 ملیونی لیفان 1600 بهتره یه مقدار پولت رو بیشتر کنی و گل یا ورنا 1500 بخری که زمین تا اسمون کیفیتش با لیفان فرق می کنه.

hamed8295
11 July 2008, 07:07 PM
دوستان ماشین من امروز بعداز 1 ساعت رانندگی با کولر یه نیم ساعتی در جا وایساده بودم که یهو کولرش گرم شد و دور موتور هرز گاهی نوسان میکرد به محزی که حرکت کردم خنک شد امپر رو 90 بود بنطرتون مشکل از جه است

مسعود دانشي
12 July 2008, 09:40 AM
مشكلي نيست دوست عزيز در زمان استفاده طولاني از كولر بصورت متناوب زماني موتور كولر خاموش وروشن ميشود كه به نظر مرسد كه هوا خروجي گرم شده است ولي مجددا شروع به كا ركرده وخنك ميشود .

مسعود دانشي
12 July 2008, 09:44 AM
امروز يه آدم نامرد با كليد روي در ماشين سمت راننده خط كشيده خيلي حالم گرفته شد بيشتر بخاطر اينكه هنوز هم توي شهر ديوانه وعقده اي ورواني زياد داريم.راستي كسي يه خط وخش گير حرفه اي سراغ دارد يا پيشنهادي براي از بين بردن خط دارد مثلا با كار پت كسي كار كرده؟

sogoli
12 July 2008, 04:54 PM
امروز زنگ زدم نمایندگی ، گفت پیش فروش جدید داره :
10 /900 الان بدم مابقی (حدود 4/800) رو زمان تحویل یعنی برج مهر یا ابان پرداخت کنم.
ایا ارزش داره ثبت نام کنم؟

eysun
12 July 2008, 06:41 PM
امروز یه وانت نیسان از پشت زد به من
درب صندوق رو باید عوض کنم
به نظر شما نمایندگی ببرم؟

Juxilix
12 July 2008, 06:44 PM
10 /900 الان بدم مابقی (حدود 4/800) رو زمان تحویل یعنی برج مهر یا ابان پرداخت کنم.

ببخشيد شما با کدوم نمايندگی تماس گرفتين؟ من از هرجا پرسيدم گفتن هيچ مدل فروشی برای گل ندارن:icon_eek:

sogoli
12 July 2008, 07:03 PM
ببخشيد شما با کدوم نمايندگی تماس گرفتين؟ من از هرجا پرسيدم گفتن هيچ مدل فروشی برای گل ندارن:icon_eek:

البته دقیقا نمی دونم اونجا نمایندگی بود یا نه چون شمارشو از روزنامه همشهری امروز پیدا کرده بودم.درضمن این موضوع مربوط به فروش حواله هست.یعنی شما از یکی دیگه که قبلا ثبت نام کرده می خری و میری دفتر مرکزی و دیگه با شما طرف حساب میشن.

hamed8295
12 July 2008, 07:27 PM
دوستان 1750000کمتر اگه پیدا کردین شاهکار کردین اونم ساخت86 مدل87 مسکه امسال اثلا تولید نداره تمام تاهداتش مونده هتا جک انصرافیها و تاخیرات پارسالو هنوز نداده اگه میخاین درمورد خرید سوال کننین فقط از خود شرکت تو خیابان هویزه گول دلالارو نخورین بابا جون اینم نصیحت اخرش

Juxilix
12 July 2008, 09:17 PM
اين درسته که قطعات گل به علت تحريم گير نمياد؟نمايندگی 104 تهران گفت پمپ بنزين و در صندوق عقب نيست اگه مشکلی پيش بياد ممکنه ماشين بخوابه؟؟ !!!:icon_twis

MerDaX
12 July 2008, 09:50 PM
والا شخصا" تا حالا توي تامين قطعات مشكلي نداشتم (نمايندگي سئول ميبرم) البته به صورت مقطعي گاهي اوقات پيش مياد كه پيدا نشه مثل آينه فابريك كه من 4 ماه دنبالش بودم ولي جايگزين داره و جايگزين هاش هم خيلي نزديكه كيفيتشون به ارجينال چون اونها هم از خارج تامين ميشن
در مورد تحريم اين قاعده حقوقي يك قرارداد از نوع قرارداد كرمان خودرو با طرف خارجيه كه حتي در صورت اتمام قرار داد(كه ظاهرا" سال 88 ميشه و قابل تمديد هم هست تنها در صورتي كه به تعهداتشون عمل كرده باشن) به مدت 10 سال،طرف خارجي موظف به تامين قطعات اون خودرو هست و مشكلي در اين باره پيش نمياد چون نوع و زمان قرارداد چيزي فراتر از تحريمهاي بين الملليه و چون اين موضوع ربطي به بانك و سيستم مالي و تجهيزات اتمي نداره و حتي دولت ايران طرف قراردادش نيست و تقريبا" يه قرارداد در غالب شركت خصوصي هستش اصلا" موردي در اين باره پيش نمياد و اين حرف تحريمها هم بسيار غيرمنطقيه و همه دوستان بدون نگراني كارشون رو بكنن و احيانا" خريد اگر دارند انجام بدن
من شخصا" در مورد تعطيلي خط توليد از نمايندگي كيلومتر 16 پرسيدم و اعلام كردن براي ايجاد تغييراتي در سيستم توليد حودرو مثل 16 سوپاپه شدن،اضافه خط مربوط به سيستم ABS و ازتقائ سيستم airbag و يه تغييرات كوچيك در جلوبندي ماشين ،خط توليد تا 5 ماه تعطيل ميشه و احيانا" با احتساب سرانگشتي ميشه حدس زد اوايل سال 89 گل جديد وارد بازار بشه كه البته من قيمتي بالغ بر 20-22 براش پيشبيني ميكنم كه اصلا" بعيد نيست چون گل در طول 2 سال از 14 مليون كه من خريدم به 18 تومن رسيده كه اونم تازه با هزار التماس ميخرن مردم!
در پايان پيشنهاد ميكنم هرچي سوال داريد از نمايندگي جاده كرج بپرسين و اگرم محدوديت مالي ندارين،خيالتون از بابت خدمات راحت باشه و از نمايشگاه خريد كنين!
البته من خودم چون گل دارم خيلي دنبال واقعيتها هستم و زياد سوال ميكنم،زنگ ميزنم،نمايندگي ميرم ولي خوب توي ايران واقعيتها روزانه و ساعتي تغيير ميكنن ولي خوب تقريبا" با 3هزار گلي كه الان توي سوله هاي كرمان انبار شده (طرق آمار غير رسمي) مطمئنم براش مشكلي پيش نمياد
اين نظر من بود،بعد از 2 سال سر و كله زدن با نماينگيها!

اینجانب
12 July 2008, 10:04 PM

یک از بستگان ما 6تا ثبت نام کرده بود. 6 تا 8 ماه بعد از انصراف توانست پول همه را پس بگیرد! حتی پول همه را یک جا پس ندادند که بتونه باهاش سرمایه گذاری دیگری بکنه.
تحقیق کنید ببینید ماشین هایی که الان دارند میدن باید کی تحویل میدادند (گل و آوانته)، بعد خودتون حساب کنید ببینید صرف میکنه یا نه.
در حالیکه آوانته های ثبت نامی را نمیدهند، آنرا بصورت تحویل 45 روزه و با قیمت 24 میلیون بفروش میرسانند.:icon_conf

MKHSH
13 July 2008, 08:59 AM
امروز يه آدم نامرد با كليد روي در ماشين سمت راننده خط كشيده خيلي حالم گرفته شد بيشتر بخاطر اينكه هنوز هم توي شهر ديوانه وعقده اي ورواني زياد داريم.راستي كسي يه خط وخش گير حرفه اي سراغ دارد يا پيشنهادي براي از بين بردن خط دارد مثلا با كار پت كسي كار كرده؟

پنبه و پوليش بگير و بصورت چرخشي رو خش بمال تا حذف بشه . من تجربشو داشتم. فقط مواظب باش كه رنگشو نبري.

بامدادان
13 July 2008, 10:45 AM
اين گزارش ديروز تو روزنامه دنياي اقتصاد چاپ شده بود ديدم بد نيست دوستان مطالعه كنند:icon_cool

اتمام تعهدات «گل» تا پايان سال جاري
«متقاضيان خودروي گل كه از سال 85 براي دريافت خودروي مذكور ثبت‌نام كردند، به طور حتم تا آخر سال «گل» ثبت‌نامي خود را تحويل مي‌گيرند».
</B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1568/16-01.jpg (http://javascript<b></b>:PopupPic('1568/16-01.jpg '))
مازيار شوندي مديرعامل شركت خودروسازان بم در گفت‌وگو با خبرنگار ما در حالي از واگذاري گل‌هاي ثبت‌نامي متقاضيان سخن مي‌گويد كه اين شركت به تازگي تعهدات سال 84 خود را به پايان رسانده است.
سال گذشته حدود 5هزار و 600 خودروي گل به متقاضيان تحويل داده شده كه به گفته شوندي اين واگذاري مربوط به تعهدات سال 84 است.
آخرين اطلاعيه پيش فروش خودروي فولكس واگن مدل گل مربوط به مهر تا آبان ماه سال 85 است كه متقاضيان زيادي نيز براي دريافت اين خودرو ثبت‌نام كردند.
شركت خودروسازان بم در حالي ثبت نام سال 85 را آغاز كرد كه متقاضيان سال 84 همچنان در انتظار خودروي ثبت‌نامي خود بودند. با اين حال مديرعامل خودروسازان بم عنوان مي‌كند كه با توجه به تاخير در تحويل خودروي گل، از سال 86 پيش فروش مجددي اعلام نكرديم تا تعهد بيشتري براي شركت ايجاد نكنيم.وي ادامه مي‌دهد كه از ارديبهشت سال گذشته قرارداد پيش فروش خودروي فولكس واگن مدل گل را تمديد نكرديم.
خودروسازان بم كه تنها نماينده شركت خودروسازي فولكس واگن در ايران است و تنها خودروي گل را از اين شركت معتبر آلماني توليد مي‌كند، سال گذشته توانست حدود 5هزار و 600 خودروي گل را كه در سال 84 تعهد كرده بود به متقاضيان تحويل دهد. به گفته مديرعامل اين شركت، در‌حال‌حاضر حدود 1500 دستگاه ديگر خودرو گل در تعهدات سال 85 باقي مانده كه وي ابراز اميدواري مي‌كند تا پايان سال جاري بتواند نسبت به تعهدات سال گذشته عمل كند. هرچند كه وي عنوان مي‌كند كه اگر هم تمامي تعهدات را نتوانيم عمل كنيم، لااقل 95درصد آن را انجام خواهيم داد؛ اما به تعويق افتادن تعهدات به چه علت بوده است؟ مديرعامل خودروسازان بم مي‌گويد: تاخير در تعهدات، چند دليل عمده داشته كه اصلي‌ترين آن مشكلات مربوط به گشايش اعتبار از طريق بانك‌ها بوده است. وي عنوان مي‌كند كه اين شركت طي سال‌هاي گذشته به راحتي از طريق بانك‌هاي ايراني گشايش اعتبار مي‌كرد و LC شركت نيز مورد قبول طرف خارجي بود اما از شهريورماه سال گذشته تاكنون طرف خارجي بانك‌هاي ايراني را نمي‌پذيرند. مديرعامل خودروسازان بم همچنين تاكيد مي‌كند كه هم‌اكنون ارتباطات جديدي برقرار شده و اين شركت مي‌تواند از طريق بانك‌هاي معتبر اروپايي LC باز كرده و بدين ترتيب مشكلات را حل و اقدام به تحويل خودروهاي ثبت نامي كند.
شوندي در پاسخ به سوال خبرنگار ما كه از وي پرسيد آيا مشكل تامين قطعه نيز از دلايل تاخير در تعهدات بوده يا خير، اظهار داشت: مشكل عدم گشايش LC به طور حتم برواردات قطعه نيز تاثيرگذار است. وي ادامه مي‌دهد: تاخير در واردات يك قطعه ممكن است كل پروژه را تحت تاثير قرار دهد.
توليد سدان فولكس واگن
خودروي گل تحت ليسانس شركت فولكس واگن سال 84 در چرخه توليد شركت خودروسازان بم قرار گرفت.
قرار بر اين بود كه سالانه 25هزار دستگاه از خودروي مذكور به توليد برسد. اما ظاهرا خودروسازان بم پس از گذشت حدودا سه سال از توليد خودروي مذكور تصميم دارند كه محصول ديگري از فولكس‌واگن را در خط توليد قرار دهند؛ به‌طوري‌كه مديرعامل آن مي‌گويد: محصول جديدي از فولكس‌واگن را كه به احتمال زياد سدان خواهد بود به بازار ايران عرضه خواهيم كرد. وي از معرفي محصول جديد فولكس‌واگن امتناع كرده و مي‌گويد: براي مونتاژ محصول جديد در حال مذاكره هستيم تا آن را جايگزين گل كنيم كه البته اين كار پس از اتمام تعهدات صورت خواهد گرفت.
وي در پاسخ به اين سوال خبرنگار ما كه پرسيد چرا اين شركت اقدام به واردات نسل دوم گل نمي‌كند، تاكيد كرد كه نسل بعدي گل در برزيل توليد مي‌شود كه اين امر نياز به سرمايه‌گذاري بالا در ايران دارد. اما با گذشت سه سال از فعاليت فولكس‌واگن در ايران اين شركت معتبر جهاني كه در بيشتر كشورهاي آسيايي فعاليت چشمگيري داشته، ظاهرا علاقه‌اي به بسط فعاليت‌هاي خود در كشورمان ندارد. هم‌اكنون بازار خودروي چين متعلق به شركت فولكس‌واگن است. اين در حالي است كه فولكس واگن در ايران و پس از گذشت سه سال تنها با خودروي گل شناخته مي‌شود.
شوندي در مورد فعاليت مجدد اين شركت در ايران مي‌گويد: حضور فولكس‌واگن در ايران همانند پژو است. به طوري كه شركت پژو نيز سال 79 با محصولات اندكي وارد ايران شد. اين شركت ابتدا، بازار ايران را سنجيد و بعد فعاليت‌هاي خود را گسترده كرد. فولكس‌واگن نيز پس از 30 سال دوباره وارد بازار ايران شده است.هم‌اكنون نيز در حال سنجيدن بازار كشورمان است. آنها نمي‌توانند بي‌برنامه وارد بازار ايران شوند، مردم هم انتظار ندارند كه با گذشت سه سال، 100هزار فولكس‌واگن در كشورمان توليد شود. </B>

MKHSH
13 July 2008, 01:06 PM
از جناب آقاي بامدادن بخاطر ارائه اين خبر ارزشمند كمال تشكر را دارم. اميدوارم همه علاقمندان فولكس واگن به همين ترتيب دوستان خود را از اخبار جديد مستفيذ نمايند.
واقعاً از مشكلاتي كه براي خودرو ساز نمونه كشور يعني بم خودرو پيش آمده بود متاسف بودم و اكنون با اين خبر خيلي به آينده محصولات فولكس واگن در ايران اميدوار شدم. واقعا حيف است خودروساز بم با آن همه سابقه درخشان كه در عرضه محصولات دوو داشته و هم اكنون نيز تلاش مي كند تا محصولات با كيفتي چون فولكس واگن را در اختيار قشرهاي مختلف ايران قرار دهد، نتواند به تعهدات خود عمل كرده و سابقه ديرين خود را خدشه دار سازد.

MKHSH
13 July 2008, 01:23 PM
تصاويري از قطعات فولكس :

http://i36.tinypic.com/2lav495.jpg

http://i38.tinypic.com/2ns7tio.jpg

http://i34.tinypic.com/1fwhsz.jpg

http://i36.tinypic.com/zu37cy.jpg

بامدادان
13 July 2008, 03:55 PM
اينم گل نسل جديد
2009
http://www.img.ifolder.ir/public/0c5ad2168f.jpg (http://www.img.ifolder.ir/)
http://www.img.ifolder.ir/public/fd2efb77ef.jpg (http://www.img.ifolder.ir/)
http://www.img.ifolder.ir/public/5c780c71bf.jpg (http://www.img.ifolder.ir/)
http://www.img.ifolder.ir/public/9f1914de24.jpg (http://www.img.ifolder.ir/)

eysun
13 July 2008, 06:58 PM
همه جواب همدیگرو میدن یه نفر جواب منو نمیده!
در صندوق عقب رو نمایندگی خیابون دماوند داره میگه 150000 تومن
توی بازار تا 400000 تومن هم دیدم
میگن مدل اصلی و متفرقه داره
به نظرتون چیکار کنم؟
http://i33.tinypic.com/ruzf39.jpg

hamed8295
13 July 2008, 07:32 PM
دوستان من زمانی که ماشین گرمه استارت میزنم پس از روشن شدن ماشین یه صدای مثل صدای پمپ از تو موتور مییاد وبداز جند ثانیه موتور یه تک میزنه و صدا قطع شده و موتور کار عادی شو میکنه ایا موتور این ماشین جیزی شبیه ساسات ماپ تایم استپر خلاصه جه میدونم جیزد داره که گیر باشه یهو ول کنه

MerDaX
13 July 2008, 08:40 PM
[QUOTE=eysun;536686]همه جواب همدیگرو میدن یه نفر جواب منو نمیده!
به نظرتون چیکار کنم؟
[http://i33.tinypic.com/ruzf39.jpg[/QUOTE

دوست عزيز،پيشنهاد ميكنم يه سر به نمايندگي سئول بزنين،اگه وقت نداريد حداقل يه زنگ بزنين بپرسين
اصولا" بهتره متفرقه خريد نكنيد ولي خوب اگه نمايندگيه فكر نكنم مشكلي باشه!

eysun
13 July 2008, 10:30 PM
مرسی MerDaX
سیول زنگ زدم گفت نداره
وقت دارم منتهی هیچکس راستشو نمیگه!
نشونه ای چیزی نداره در اصلی؟
واقعا کلافه شدم...

eysun
13 July 2008, 10:36 PM
دوستان من زمانی که ماشین گرمه استارت میزنم پس از روشن شدن ماشین یه صدای مثل صدای پمپ از تو موتور مییاد وبداز جند ثانیه موتور یه تک میزنه و صدا قطع شده و موتور کار عادی شو میکنه ایا موتور این ماشین جیزی شبیه ساسات ماپ تایم استپر خلاصه جه میدونم جیزد داره که گیر باشه یهو ول کنه

حتما ببر نمایندگی نشون بده

eysun
13 July 2008, 10:37 PM
تصاويري از قطعات فولكس :

http://i36.tinypic.com/2lav495.jpg

http://i38.tinypic.com/2ns7tio.jpg

http://i34.tinypic.com/1fwhsz.jpg

http://i36.tinypic.com/zu37cy.jpg

این IMFtuning شماره تلفن نداره؟

sogoli
13 July 2008, 11:34 PM
ایا میشه کیلومتر گل رو قطع کرد طوریکه موقع خرید دست دوم متوجه نشد؟

eysun
14 July 2008, 12:06 AM
ایا میشه کیلومتر گل رو قطع کرد طوریکه موقع خرید دست دوم متوجه نشد؟

کار نشد نداره .... :icon_razz:icon_cool

MKHSH
14 July 2008, 07:46 AM
همه جواب همدیگرو میدن یه نفر جواب منو نمیده!
به نظرتون چیکار کنم؟

بهتره فقط از نمايندگيش خريد كنيد. هر دو اصله فقط قيمت نمايندگي پايينتره. بهتره نصبشو بدي يك صافكار ماهر واست انجام بده. حداقل قبل از نصب ببينه. صافكار نمايندگي تبربز واقعا معجزه ميكنه. حتي خودروهاي گرون قيمت ديگه نيز صافكاريشونو اونجا ميارن.

MKHSH
14 July 2008, 07:51 AM
این IFMtuning شماره تلفن نداره؟

info@IFMtuning.com
22001165-021
09121185543
كد محصول :
521 - بال فابريك گل
523 - پا ركابي گل
524 - لاستيك كف صندوق عقب

فقط موقع خريد بال دقت كنيد تاب نداشته باشه. قبل از نصب خيلي دقت مي خواد و بعد از نصب مشخص ميشه.

MKHSH
14 July 2008, 08:39 AM
http://i33.tinypic.com/ev6q78.jpg

eysun
14 July 2008, 09:38 PM
بهتره فقط از نمايندگيش خريد كنيد. هر دو اصله فقط قيمت نمايندگي پايينتره. بهتره نصبشو بدي يك صافكار ماهر واست انجام بده. حداقل قبل از نصب ببينه. صافكار نمايندگي تبربز واقعا معجزه ميكنه. حتي خودروهاي گرون قيمت ديگه نيز صافكاريشونو اونجا ميارن.

نمایندگی رسالت و خیابون دماوند درب موجود دارن
ولی میگن صافکاری کلی و نقاشی درب و نصبش رو باید خودمون انجام بدیم!
نمیدونم چیکار کنم!!!

MKHSH
15 July 2008, 07:44 AM
نمایندگی رسالت و خیابون دماوند درب موجود دارن
ولی میگن صافکاری کلی و نقاشی درب و نصبش رو باید خودمون انجام بدیم!
نمیدونم چیکار کنم!!!

حالا كه ميخواي رنگ كني بهتره يه بال فابريك گل هم از موسسه IFM بگيري و رو درب جديد نصب كني و هر دو را باهم رنگ كني. اينطوري گلت خوشكلتر ميشه و تصادف را هم فراموش ميكني. بهتره نمونه كار نمايندگي رو هم ببيني . معمولا نمايندگيهاي كرمان خودرو همينطور الكي انتخاب نميشوند. دوره مي بينند امتحان مي دند و پس از كسب امتياز لازم مجوز نمايندگي بهشون داده ميشه.

MKHSH
15 July 2008, 07:47 AM
دوستان ديروز تو يه نمايشگاه ديدم قيمت فولكس گل صفر رو 18 ميليون و 300 هزار تومن زده. تو اين بازار چه خبره؟

eysun
15 July 2008, 01:15 PM
حالا كه ميخواي رنگ كني بهتره يه بال فابريك گل هم از موسسه IFM بگيري و رو درب جديد نصب كني و هر دو را باهم رنگ كني. اينطوري گلت خوشكلتر ميشه و تصادف را هم فراموش ميكني. بهتره نمونه كار نمايندگي رو هم ببيني . معمولا نمايندگيهاي كرمان خودرو همينطور الكي انتخاب نميشوند. دوره مي بينند امتحان مي دند و پس از كسب امتياز لازم مجوز نمايندگي بهشون داده ميشه.

امروز میبرم نمایندگی ببینم چی میشه!
واقعا کلافه شدم...

eysun
15 July 2008, 08:36 PM
بردم نمایندگی دماوند
طرف عمرا صافکاری بلد نبود
میبرم یه جا تو دیباجی

بامدادان
19 July 2008, 10:13 AM
بردم نمایندگی دماوند
طرف عمرا صافکاری بلد نبود
میبرم یه جا تو دیباجی
چرا نميبري نمايندگي مركزي ( اصلي ) تو جاده مخصوص كرج

sogoli
19 July 2008, 08:52 PM
ایا کیلومتر گل رو میشه قطع کرد تا موقع فروش ان کسی متوجه نشد؟

بامدادان
20 July 2008, 10:14 AM
ایا کیلومتر گل رو میشه قطع کرد تا موقع فروش ان کسی متوجه نشد؟
به نظرم اصلا كار درستي نيست خود شما دوست عزيز حاضري با اين ترفند يك نفر خودروشو بهت بندازه
فكر ميكنم تغيير كيلومتر در خريد و فروش ديگه تاثيرش رو از دست داده با يه نگاه ساده به ماشين ميشه متوجه شد چقدر راه رفته مهم نگهداري خوب و اوصولي ماشينه نه مسافت طي شده يه وقت شما يه ماشين رو ميبيني كه خودش رو انداخته و حسابي داغون شده اما يكسال از عمرش نگذشته عوض كردن دنده به موقع و اوصولي به موقع گاز دادن به ماشين فشار نياوردن به موتور و نگهداري صحيحه بدنه و... از اصول نگهداري ماشينه :icon_cool
موفق باشي:icon_arro

sogoli
20 July 2008, 11:23 AM
به نظرم اصلا كار درستي نيست خود شما دوست عزيز حاضري با اين ترفند يك نفر خودروشو بهت بندازه
فكر ميكنم تغيير كيلومتر در خريد و فروش ديگه تاثيرش رو از دست داده با يه نگاه ساده به ماشين ميشه متوجه شد چقدر راه رفته مهم نگهداري خوب و اوصولي ماشينه نه مسافت طي شده يه وقت شما يه ماشين رو ميبيني كه خودش رو انداخته و حسابي داغون شده اما يكسال از عمرش نگذشته عوض كردن دنده به موقع و اوصولي به موقع گاز دادن به ماشين فشار نياوردن به موتور و نگهداري صحيحه بدنه و... از اصول نگهداري ماشينه :icon_cool
موفق باشي:icon_arro

البته فکر کنم سوتفاهم پیش اومده :icon_razz زیرا این مورد برای کسانی که بخواهند گل دست دوم بخرند ، موضوع مهمی هست که باید به ان توجه کنند.
در مجموع با حرف شما در خصوص اولویت نگهداری با کیلومتر طی شده هستم.:icon_cool

sogoli
20 July 2008, 11:25 AM
دوستان ديروز تو يه نمايشگاه ديدم قيمت فولكس گل صفر رو 18 ميليون و 300 هزار تومن زده. تو اين بازار چه خبره؟

طی اخرین خبر از بنگاههای مختلف تهران دیروز بین 17400 تا 17800 قیمت صفر ماشین معظم گل :icon_exclبود

بامدادان
20 July 2008, 11:54 AM
18400 دبروز خريداري شد
رنگ سفيد _ نمايشگاه

eysun
20 July 2008, 07:28 PM
چرا نميبري نمايندگي مركزي ( اصلي ) تو جاده مخصوص كرج

به 2 تا دلیل
یکی اینکه اونجا در صندوق نداشتن که بخوان برام عوض کنن
دوم اینکه راهش دوره و برگشتن بدون ماشین از اونجا تا تهران مشکله

حالا امروز ماشینو گذاشتم تعمیرگاه . درست شد عکساشو میذارم ببینید...

MKHSH
21 July 2008, 09:28 AM
جناب ارمين دريفت .
همشهري گل. جواب دادم ولي امكان ارسال پيام ميسر نشد. بهتر است مجددا ثبت نام كنيد. يا مديران راهنمايي كنند كه چرا شما نميتوانيد در تاپيك مطلبي بنويسيد.

به 2 تا دلیل
یکی اینکه اونجا در صندوق نداشتن که بخوان برام عوض کنن
دوم اینکه راهش دوره و برگشتن بدون ماشین از اونجا تا تهران مشکله

حالا امروز ماشینو گذاشتم تعمیرگاه . درست شد عکساشو میذارم ببینید...

ظاهرا درب صندوق عقب خريده ايد. چند و از كجا خريديد؟ كدوم تعميرگاه داديد؟ هزينه رنگ و نصب چقدر شد؟ بال فابريك هم نصب كرديد يا نه؟

http://i33.tinypic.com/4vh7oy.jpg

دوستان ظاهراً بم خودرو در پي مبادله قراردادي با فولكس واگن هست تا محصول جديدي از فولكس را مونتاژ و عرضه كند. اين فولكس صندوقدار و قطعاتش در چين ولي تحت نظارت فولكس واگن و با كيفيت يك فولكس توليد ميشود.مدير عامل كرمان خودرو نام اين فولكس را اعلام نكرد. اگر خبري از نام اين فولكس پيدا كرديد لطفاً اعلام نماييد تا بدنبال مشخصات فني آن باشيم. با تشكر از همه دوستاني كه به دنبال كيفيت، فولكس را انتخاب كرده اند.

eysun
21 July 2008, 02:14 PM
ظاهرا درب صندوق عقب خريده ايد. چند و از كجا خريديد؟ كدوم تعميرگاه داديد؟ هزينه رنگ و نصب چقدر شد؟ بال فابريك هم نصب كرديد يا نه؟

خدمت شما عرض کنم که در صندوق عقب گل کلا دو نوع در بازار وجود داره
نوع اول که برزیلی اصلی است و به اون آستر سیاه میگن که قیمتش بین 300 تا 400 هزار تومن هست.
نوع دوم که به صورت متفرقه است و ظاهرا در کشورهای مختلفی مثل اسپانیا و ترکیه تولید میشه و آستر سفید هست که قیمتش حدودا 250 هزار تومن هست...
کلا در صندوق گل کم پیدا میشه ولی اگه بگردین هست.
من درب آستر سیاه خریدم 320 هزار تومن از یه مغازه ای بالای سید خندان به اسم تهران تکنیک.
ماشینو گذاشتم توی یه صافکاری به اسم پی وی پولیش توی خیابون دیباجی جنوبی
اجرت کل کار برای ماشین من شد حدود 550 هزار تومن.
فکر کنم رنگ کردن درب حدودا 150 تومن در اومد
نصب و شیشه انداختن و باطری سازیش (نصب برف پاک کن و قفل و ...) هم حدودا شد 50 تومن.
خلاصه حسابی توی دردسر افتادم البته بیمه بخشی از این هزینه هارو میده .
MKHSH بال نگذاشتم چون راستش بیشتر از این نمیتونستم خرج کنم:icon_arro:icon_razz

eysun
21 July 2008, 02:17 PM
دوستان ظاهراً بم خودرو در پي مبادله قراردادي با فولكس واگن هست تا محصول جديدي از فولكس را مونتاژ و عرضه كند. اين فولكس صندوقدار و قطعاتش در چين ولي تحت نظارت فولكس واگن و با كيفيت يك فولكس توليد ميشود.مدير عامل كرمان خودرو نام اين فولكس را اعلام نكرد. اگر خبري از نام اين فولكس پيدا كرديد لطفاً اعلام نماييد تا بدنبال مشخصات فني آن باشيم. با تشكر از همه دوستاني كه به دنبال كيفيت، فولكس را انتخاب كرده اند.
نمیشه حالا توی چین تولید نشه؟ آدم اسم چین میاد یه جوری میشه...:icon_mad::icon_redf:icon_eek:

eysun
21 July 2008, 02:19 PM
http://i33.tinypic.com/4vh7oy.jpg
این عکس مال کی هست؟ و کجا؟ و چرا قسمت چپشو cut کردی؟:icon_arro:icon_cool

MKHSH
22 July 2008, 08:50 AM
این عکس مال کی هست؟ و کجا؟ و چرا قسمت چپشو cut کردی؟:icon_arro:icon_cool

مال 2006 يونان مي باشد. موتورش 1800 سي سي و 16 سوپاپ توربو است با توان 150 اسب -- واسه اينكه پاك نشه!!

نمیشه حالا توی چین تولید نشه؟ آدم اسم چین میاد یه جوری میشه...:icon_mad::icon_redf:icon_eek:

چين تنها كشوريه كه ظاهراً تحريم ايران روي قراردادهايش تاثيري نداره. به اصطلاح اهميت زيادي به تحريمها نميده. همين باعث شده كه بم خودرو سياستشو عوض كنه و از كانال چين محصولاتش رو وارد و عرضه كنه. مثل همين ليفان. ولي خوب مطمئن باشيد يك فولكس هر كجا توليد بشه باز يك فولكسه چونكه تحت نظارت كمپاني فولكس واگن آلمان خواهد بود.

hamed8295
24 July 2008, 07:22 PM
دوستان هفته گزشته یهو بعداز استارت جراغ روغنم روشن شدو دیگه خاموش نشد خلاصه کللی این ورو اونوررفتم
از خود کرمان خودرو سوال کردم که ماشاللا بدتر از ایران خودرو هیجی نمیدونن بلا خاره با یکی از نمایندگیها تماس گرفتیم که امداد سیارشو فرستاد فیلتر روغنو تاویز کرد درست شد حالا نمیدونم ماشینیکه 1000تا بیشتر را نرفته جرا بایدفیلترش خراب شه خراب باشه

MerDaX
24 July 2008, 07:41 PM
خوب به سلامتي امروز 130 تومن بعد از سرويس پول دادم!
سرويس 30هزارتا! البته بايد بگم عيب زياد داشت يه سري چيزاش از 2 سرويس قبل موجود نبود،مونده بود تا اينجوري شد!
ولي انصافا" رخش تر تميزي شد بعد از تعميرگاه!

hamed8295
25 July 2008, 02:20 PM
دوستان این چراغ epcکه مربوط به کنترول الکترونیک موتوره تو دفترجه نوشته سوییچ رو که باز میکنی باید روشن شه بداز روشن شدن موتور خاموش میشه ولی مال ماشین من اصلا روشن نمیشه لطفا یه نگاه کنین ببینین مال شما روشن میشهی یا نه ممنون

مسعود دانشي
28 July 2008, 01:59 PM
چراغepcدر مدلهاي توليد ايران فعال نيست.

hamed8295
30 July 2008, 11:16 AM
اقا ما هنوز با این چراغ روغن ماشین مشکل داریم بعد از استارت چراغ خاموش نمیشه البته روغنم بالا نمیاد بعد از جنتا استارت و هی روشن خاموش کردن ماشین همه جی درست میشه ممکته 200 300 کیلومترم دیگه مشکل پیش نیاد نمایندگی مرکزییم چیزی نفهمید خلاصه اگر مکانیک اشنا دارین لطفا بپرسین میدونه مال جیه

MKHSH
31 July 2008, 09:05 AM
اقا ما هنوز با این چراغ روغن ماشین مشکل داریم بعد از استارت چراغ خاموش نمیشه البته روغنم بالا نمیاد بعد از جنتا استارت و هی روشن خاموش کردن ماشین همه جی درست میشه ممکته 200 300 کیلومترم دیگه مشکل پیش نیاد نمایندگی مرکزییم چیزی نفهمید خلاصه اگر مکانیک اشنا دارین لطفا بپرسین میدونه مال جیه

احتمالا ايراد مكانيكي نيست و ايراد برقيه. بهتره اول به يك باطري ساز ماهر نشون بدي و بعد از اون سراغ مكانيك بري.

MKHSH
31 July 2008, 09:26 AM
تجربه سه ساله با فولكس گل:
سال 1384 فولکس گل به رنگ بژ طلائی رو خريدم. پشت فرمان نشستم. هوا تاريک شده بود . کليد چراغها رو پيدا کردم. چند دقيقه طول کشيد تا طرز کارش رو بفهمم. آخه کيلد همه فولکسها يک کليد چرخان هست. کليد رو يک دندنه چرخاندم. چراغهای کوچک جلو و عقب روشن شد. اولين چيزی که نظرمو بهش جلب کرد نور آبی بسيار زيبای آمپرها بود که شدت نورش با همان کليد چرخان قابل تنظيم بود. کليد را دوباره يک دندنه چرخاندم تا چراغهای نور پايين روشن شد. کليد را يک دندانه به عقب کشيدم پروژکتورها روشن شد. هرگز در پرايد و پژو 206 قبلی چنين شدت نوری را تجربه نکرده بودم. واقعا خيره کننده بود. کليد رو يک دندانه ديگه به عقب کشيدم و مه شکن عقب روشن شد. اما چرا وقت سمت راننده؟ فکر کردم لامپ مه شکن سمت شاگرد سوخته است. اما بعدها فهميدم که در استاندار آلمان مه شکن عقب فقط سمت راننده قرار می گيرد. دسته راهنما را عقب کشيدم نور بالا اشک از چشمها در مياورد.چون در فولكس نور بالا و پايين را همزمان مي توان روشن نمود. بعدا فهميدم که روی چراغهای فولکس واقعا کار شده و حالت ذره بينی و ضد خش و نشکن بودنش و نامرئي بودن لامپها بهمراه طرح زيبای درونيش از مزايای چراغهای فولکس محسوب ميشود. کافيست يکبار از جلو به چراغهای فولکس خيره شويد تا منظورم را بهتر متوجه شويد. درب را بستم. صدای زيبای بسته شدن درب بهمراه لامپ تاخيری داخل بهم فهماند که سوار يک خودروی آلمانی شده ام. چراغ دو جهته داخل رو روشن کردم. داخل کابين روشن شد و تودوزی زيبای صندليها , فرم غربيلک فرمان با آرم زيبای فولکس روی آن, چرم کاری و استيل کاری دور دسته دنده و استيل کاری کليد دربها و چيدمان زيبای دکمه ها روی داشبورد نظرم رو بخودش جلب کرد. نگاهی به سويچ انداختم و با ديدن شکل خاص سويچ تعجب کردم. شيارهای روی آن فرزکاری شده بود طوريکه امکان کپی برداری از آن امکان ندارد. سويچ را وارد کردم و يک دندانه چرخاندم. چراغهای هشدار ايربکها منو متوجه وجود کيسه های هوای سمت راننده و سرنشين کرد. همچنين چراغ هشدار ايموبلايزر, سيستم ضد سرقت خودرو را بهم نويد داد. پس از شناختن سويچ اجازه داد تا يک دندانه ديگر سويچ را بچرخانم. فولکس استارت خورد. صدای استارت شبيه شليک گلوله از يک مسلسل بود و راننده را به موتور پرقدرت 1800 سی سی متوجه می ساخت. استارت خوردن فولکس پس از روشن شدن آن مضر نيست. البته استارت با ارتعاش بدنه همراه بود که بعدا فهميدم ارتعاش حين استارت و لرزش موتور بخاطر اينست که موتور فولکس بصورت طولی نصب شده است. کلاج گرفتم. واقعا نرم بود. قبل از آينکه بگذارم رو دنده يک, کوتاهی و شکل اسپرتی دسته دنده نظرم را بخودش جلب کرد.
دادم دنده يک. از بس که کيپ به دنده رفت بخاطر لذتش در حالت درجا چندين بار مرتب دندها رو عوض کردم. ديکه صدای لاق لاق دنده ها و لرزش دسته دنده 206 حساس نميشد. پا رو از کلاج برداشتم و پدال گاز را فشار دادم. غرش موتور با صدای ويز ويزش منو ياد فولکس بيتل يا همون فولکس قورباغه ای پير انداخت. چه صدای زيبائی. شيشه ها را بالا کشيدم. موتور بکلی ساکت شد. فرمان را چرخاندم و هيدروليک کامل فرمان را حس کردم. البته هيدروليک کامل را قبلا در 206 هم تجربه کرده بودم. ميشه گفت نرمی کلاج و فرمان و صدای موتور عين 206 بود. اما يک تفاوت چشمگير بين گل و 206 بود و اون نرمی فوق العاده سيستم تعليقش بود. طوريکه به راحتی و بدون نياز به کاهش سرعت ميتونيد دست اندازها رو پشت سر بگذاريد. شتاب اوليه گل متناسب با نرمی فنرهاست به طوريكه تحت شتاب زياد جلوی خودرو بلند نشود. شتاب اوليش شبيه زانتياست ولی شتاب گيری خودرو بسيار کارآمد است و زمانيکه دور موتور از 3000 گذشت شتاب صفر تا صد رو ميتونيد در 11 ثانيه اندازه بگيريد. قدرت و شتابش بيشتر به سمند شبيه است ولی به هر حال شتاب صفر تا صدش از 206 که 14 ثانيه بود بهتر ولی از تييپ پنج و ريو تنبل تر هست. با اينحال به لطف موتور 1800 سی سی گل, هرگز احساس کمبود قدرت و نياز به کاهش دنده در سربالائيها احساس نميشود. رسيدم خونه. درب رو قفل کردم. متوجه شدم شيشه ها ی باز بطور هوشمندانه بالا رفت. تازه فهميدم که در فولکس نگران فراموش شدن باز ماندن شيشه ها نخواهم بود. کنجکاو شدم و شيشه ها رو بررسی کردم. ديدم تمام شيشه ها علاوه براينکه برقيست, اتوماتيک هم هست. يعنی با يک لمس کليد بالا ميرن و اگر انگشت بچه ای لای شيشه بمونه شيشه هوشمندانه بر ميگرده. همچنين تا پنج دقيقه بعد از خاموش كردن خودرو كليدهاي بالابر شيشه ها فعال هست و نيازي به چرخاندن سويچ نيست. آژير گل هم صدای خاص و متمايزی با ساير خودرو ها داره و اگر کسی بهش دست بزنه فورا فهميده ميشه. ضمنا سنسور نوری داخل کابين هم کوچکترين حرکت داخل رو شکار ميکنه. اما از همه مهمتر چفت و بست اتصالات خودروست. اگر سوار فولکس شويد فکر ميکنيد گل کلا يکپارچه درست شده و هيچ اتصال پيچ و پرچی و جوشی توش بکار نرفته. از نظر بيصدائی بدنه فولکس واقعا جزو استثنائات است. گل مجهز به کليد برقی صندوق پران روی داشبرد است ولی هر کاری بکنيد نمی تونيد در حين حرکت بازش کنيد. لازمه حتما خودرو خاموش باشه. اينهم از استانداردهای آلمان هست. تنظيم آينه های بغل برقی است. بخاری و کولر گل واقعا لذت بخش است و کولر روشن هيچ تاثيری روی کشش خودرو ندارد. کيفيت گل بی همتاست. دست به هر قطعه ای بزنيد هر چند جزئی باز هم آرم فولکس و ساعت توليدش روی آن حک شده است. در مورد فولکس گل هرگز نگران قطعه تقلبی ايراني و چيني در بازار نخواهيد بود. البته در قبال اين مزيت تاوان گرانی قطعات رو هم بايد بپردازيد چرا که تمام قطعات فولکس گل از امريکای جنوبی حمل و با آرم زيبای فولکس وارد ايران ميشود. بخاطر بلند بودن صندليهاي گل ديد كافي به اطراف خواهيد داشت و در كوچكترين مكان ممكن مي توانيد آنرا پارك كنيد. در شب داخل داشبرد و صندوق عقب چراغاني است و هيچ كجاي گل نيازي به چراغ قوه نداريد. جك و آچار چرخ گل را فقط بايد ديد تا شناخت. بخاط كاور روي موتوردر گل بر خلاف 206 مشكل شستشوي موتور وجود ندارد و ECU آن در داخل داشبرد قرار دارد.
در فولکس گل می توانيد به راديو گوش دهيد بدون آنکه آنتی در آن پيدا کنيد. بله آنتن گل نامرئی و روی شيشه جلوست. در سايه باندهای پر کيفيت و بيصدائی بدنه فولکس, گوش دادن به موسقی در گل بسيار لذت بخش است. هندلينگ گل بسيار عالی است و برخلاف 206 می تونيد با هر سرعتی پيچها رو رد شويد. با خواباندن صندليهاي جلو شبهاي سفر را ميتوان در داخل گل به راحتي صبح كنيد.
ترمزهای گل بسيار قوی و مجهز به سيستم ضربدری و همچنين جاذب حباب هوا از روغن ترمز مي باشد که انرژی خود را از ارتعاش چرخها تامين می کند. اين سيستم رو فقط روی خودروهای آلمانی می توانيد پيدا کنيد. با افزايش سرعت و دور موتور قدرت پمپ ترمزها هم افزايش می يابد. گل مجهز به سيستم ABS هست ولی بدليل کافی بودن سيستم تعادلی ضربدری, در گلهای ايران حذف شده است ولی با نصب آن چراغ هشدار روی داشبرد فعال ميشود.
گل خودروئی بسيار با دوام و ايمن در برابر تصادف می باشد. سپر جلوی گل قابليت فنريت تا 12 سانتيمتر مي باشد و بعد از آن کيسه های هوا فعال شده و لوله های ضربه گير داخل دربها شما را از خطر مرگ نجات می دهد. با گل اگر چپ کنيد به لطف پايه های مقاومش هرگز سقف خودرو روی سرتان نمی خوابد. ورق فولاد بدنه ضخيم ولی به لطف طراحی خوبش جاذب انرژی است.
برای جذاب کردن ظاهر گل لازم است پايه ها و شيشه عقب تيره شود و از رينگ اسپرت استفاده گردد. گل به دستکاری خيلی حساس است. حتما بايد از سايز فابريک تايرها استفاده شود. چون در آلمان محدوديت سرعت وجود ندارد لذا امکان نصب باربند روی خودروهای آلمانی پيش بينی نشده است
صندوق عقب گل 285 ليتر است و برای نيازهای روزمره کافيست ولی امکان افزايش حجم با خواباندن يک سوم يا دو سوم از پشتی صندلی عقب پيش بينی شده است. طبق و شاسی گل ديدنی است و جون ميده برای دست اندازهای جادهای ايران.
خلاصه از مزايای گل هر چه بگم کم گفتم. به قول يکی از دوستان, فولکس رو فقط بايد سوار شد تا درکش کرد.
اما معايب گل:
1- کمبود جا برای خانواده های پر جمعيت.
2- گران بودن لوازم يدکی بدليل اصل بودن آن.
3- احساس سرعتهای بالاتر از 140 کيلومتر مثل 206 بخاطر بلند بودن صندليها و كوچك بودن ابعاد خودرو.

Behrooz_S
3 August 2008, 03:05 PM
من هم مدتی یک فولکس گل داشتم و میتونم بگم تو هندلینگ واقعا بی نظیره و شتاب گیریش حرف نداره و واقعا رانندگی باهاش لذت بخشه. اما آنتن اون چون داخل شیشه جاسازی شده رادیوش به نسبت ضعیف عمل میکنه و همینطور در روزهای گرم تابستان کولرش خیلی سرد نمیکنه (به نسبت سیلو یا حتی سمند) ولی در مجموع ماشین کم نظیریه تو رده خودش.
راستی کسی قیمت صفرش را داره؟

morteza121
3 August 2008, 03:47 PM
دوست عزیز میشه تفاوتهاش با سی لو رو از نظر سواری و رانندگی برام بگی ممنون

Behrooz_S
3 August 2008, 08:35 PM
دوست عزیز میشه تفاوتهاش با سی لو رو از نظر سواری و رانندگی برام بگی ممنون

مرتضی جان سلام قبل از هرچیز صمیمانه از راهنمایی شما در مورد تعمیر ترمزهای سیلو ممنونم (یک pm هم برایتان فرستادم)
راستش گل را وقتی تحویل گرفتم فقط چند روزی دستم بود تا فروختمش و درست و حسابی چکش نکردم. اما استقرارش سر پیچها خیلی از سیلو بهتر بود و البته امکانات بیشتری هم از سیلو داره (مخصوصا شیشه هاش). شتابگرفتنش از سیلو یک کم بهتره ولی نه زیاد. در عوض سیلو سرعتهای بالا را اصلا نشان نمیده و خیلی نرمتره که این دو مورد در گل ضعیفتره. همانطور که بالا هم اشاره کردم سرمای کولرش در حالی که موتور 1800 داره اصلا رضایتبخش نیست در حالی که کولر سیلو تو ترافیک هم واقعا سرد میکنه. شرمنده بیشتر از این چیزی یادم نیست.
با تشکر مجدد

sdsdsd
4 August 2008, 12:21 AM
عقربه ی بنزین من درست نشون نمیده ، کسی تجربه ای داره ؟!

MKHSH
4 August 2008, 08:41 AM
عقربه ی بنزین من درست نشون نمیده ، کسی تجربه ای داره ؟!

بدليل شكل خاص باك خودروها، معمولا آمپر بنزين خيلي طول ميكشه تا از حالت پر به حالت نصف برسه ولي پس از آن سريع افت ميكنه.

reza_cnb
4 August 2008, 09:52 AM
www.bamkhodro.com

eysun
4 August 2008, 11:55 PM
ماشین من وقتی خاموشه ویه جا پارکه (مخصوصا تو سربالایی) وقتی نکون میخوره یا سوارش میشم از سمت چرخ چپ عقب صدای قیژ قیژ میکنه! مشکل از کجاس؟

sogoli
5 August 2008, 08:55 AM
توی مطالب مختلف متوجه شدم که گل سرعتهای بالا رو نشون میده (برخلاف ماشینهای جدید ).ایا این مورد صحت داره؟

مسعود دانشي
5 August 2008, 09:09 AM
سلام به دوستان گل سوار در خصوص صداي در هنگام سوار شدن وپياده شدن از ماشين در گل در سربالا ئي ها وسرازيريها در هنگامي كه ماشين تحت كنترل ترمز دستي است .مربوط به كمكها ميباشد .اكسل عقب چون ترمز دستي روي چرخ هاي جلو ميباشد.در صورت زياد بودن صدا اكسل نياز به روغن كاري دارد.

در خصوص نشان دادن سرعتهاي بالا در گل من خوم با سرعتهاي بالائي 120تا 170بسيا راندهام و مشكلي نبود وهندلينگ وراحتي ود دست بودن ماشين فوق العادهاست پيشنهاد ميكنم حتما امتحان كنيد البته اگه با جريمه شدن در اتوبانها مشكلي نداريد.

در خصوص كولر گل _كولر ماشين من مدتي پس از روشن كردن بوي نامطبوعي مدهد اگر كس اطلاعاتي دارد متشكر ميشوم

eysun
5 August 2008, 12:24 PM
بویی که ابتدای روشن کردن کولر (معمولا 2 3 دقیقه) طبیعی و به علت وجود رسوبات در کولر میباشد . با یک سرویس تا حد زیادی کاهش پیدا میکنه...

دور موتور وقتی ماشین درجا کار میکنه ثابت نیست و بین 0.9 و 0.8 نوسان میکنه (مخصوصا موقع گرفتن کولر) و باعث لرزش خودرو میشه . طبیعیه؟

sogoli
7 August 2008, 05:58 PM
گل از نظر جوش اوردن (مخصوصا در ترافیک با کولر) و الزام کارکردن در دماهای بالا چگونه هست؟

eysun
7 August 2008, 06:04 PM
گل از نظر جوش اوردن (مخصوصا در ترافیک با کولر) و الزام کارکردن در دماهای بالا چگونه هست؟

عالیه
اصلا فکر تکان خوردن آمپر دما رو در ماشین گل از فکرتون بیرون کنید:icon_cool

snaipshot
8 August 2008, 01:30 PM
دوست عزیز الان اکثر خودرو هایی که کیلومتر شمار دیجیتال دارند در دنده عقب سرعتتون رو نشون میدن مثل زانتیا مگان آوانته ورنا و..... .ولی پراید و 405 نشون نمیدن
من متدتهاست که با ماتیز این کار رو می کنم کلاج رو اروم آروم ول می کنم نه ماشین ریپ میزنه و می لرزه و نه خاموش می کنه هیچ مشکلی نداره ولی از من می شنوی این کار رو نکن من الان حدود 2 سالی هست که این کار رو می کنم ولی فکر کنم 700 تومنی توی خرج افتادم چون که زمانی ماشین رو توی دنده 1 و عقب که این کار رو می کردم می زارم ماشین تق تق صدا میکنه گاز هم که میدم تغییری نمی کنه
والا این کاری که شما می گید اینقدر ها هم عجیب نیست ... یعنب بدون گاز دادن و فقط با کلاچ راه افتادن اینقدر کار عجیب قریبیه ؟؟؟؟
من که با این گل پسر خودم (اسپیرو ) یه عمره این کارو می کنم

MKHSH
9 August 2008, 01:04 PM
ماشین من وقتی خاموشه ویه جا پارکه (مخصوصا تو سربالایی) وقتی نکون میخوره یا سوارش میشم از سمت چرخ چپ عقب صدای قیژ قیژ میکنه! مشکل از کجاس؟

اگر بعد از شستن ماشين صدا مياد صداي كمكهاست كه پس از خشك شدن قطع ميشه. اگر بعد از خواباندن دستي صدا قطع شود صدا مربوط به لنتهاست و طبيعيه ولي اگر قطع نشد كمي گريس به محل تماس حبابگير روغن ترمز و باك بزنيد. حبابگير زير ماشين به جلوي باك چسبيده.

MKHSH
10 August 2008, 08:06 AM
http://i38.tinypic.com/1z32u0y.jpg

MKHSH
10 August 2008, 08:08 AM
http://i33.tinypic.com/2im3w5f.jpg

مسعود دانشي
10 August 2008, 09:58 AM
لطفادر مورد فيلتر هواي كولر در گل مكان قرار گيري وقيمت ان به من اطلاعات بدهيد هنوز هم با بوي كولر مشكل دارم ميخوام فيلتر كولر را عوض كنم يا با اسپري مخصوص شستشوي كولر تميزش كنم تا ببينم چي ميشه؟ متشكرم

eysun
10 August 2008, 01:20 PM
پیچ تنظیم نور صفحه کیلومتر من دیروز خراب شد:icon_cry:
هرز میچرخه

pouya_yz
10 August 2008, 09:00 PM
از یکی از دوستان شنیدم که بم خودرو دیگه برای گل ثبت نام نخواهد کرد و به زودی تولید گل متوقف خواهد شد و یک مدل فولکس صندوقدار چینی جایگزین آن در خط تولید خواهد شد.

گویا روزنامه ها هم چیزهایی نوشتند. این خبر تا چه حدی درسته ؟؟؟

eysun
10 August 2008, 10:48 PM
vw GOL 2009http://i33.tinypic.com/2hgs6tg.jpg

MKHSH
11 August 2008, 08:43 AM
از یکی از دوستان شنیدم که بم خودرو دیگه برای گل ثبت نام نخواهد کرد و به زودی تولید گل متوقف خواهد شد و یک مدل فولکس صندوقدار چینی جایگزین آن در خط تولید خواهد شد.

گویا روزنامه ها هم چیزهایی نوشتند. این خبر تا چه حدی درسته ؟؟؟

از برنامه هاي قبلي بم خودرو حدس مي زنم كه فولكس جتا باشه. اما لازمه بدونيد كه فقط كارخونه توليد در چين هست تا براي چين اشتغالزايي بشه و براي كمپاني فولكس واگن سودآوري بخاطر ارزان بودن نيروي كاري در چين از يكطرف و فروش مواد اوليه ( فولاد و مواد پلاستيكي و ...) به چين از طرف ديگر. (همچنانكه به برزيل فروخته ميشه). يك فولكس هركجا توليد بشه باز هم يك فولكسه چون تحت نظارت كمپاني فولكس آلمان هست. پس نميشه اسم خودروي چيني رو روش گذاشت.

مسعود دانشي
12 August 2008, 01:38 PM
فيلتر هواي اتاق گل قيمت 35هزار تومان كسي قيمت ديگري دارد در ضمن محل قرار گرفتن ان را ميدانيد.

nimool
13 August 2008, 02:42 PM
سلام. تودفترچه گل در صفحه 148 تو شکل جای فیلتر ایرکاندیشن را بغل باطری نشون داده.
موفق باشی

nimool
13 August 2008, 02:48 PM
امروز 23/5/87 برای سرویس دوم به جاده مخصوص کرج رفته بودم. در مورد ثبت نام گل پرسیدم، گفتن به مناسبت نیمه شعبان ثبت نامدارن: 17.200.000 تحویل 1 هفته ای بود. تحویل 1 ماهه هم داشتن که شرایطش نپرسیدم

مسعود دانشي
13 August 2008, 03:32 PM
http://phalls.com/C:\Documents and Settings\m.daneshi\My Documents\My Pictures