PDA

View Full Version : تاپيك جامع فولکس واگن گل

صفحه ها : 1 2 [3]

nimafish
25 September 2008, 12:03 AM
آيا تا بحال كسي از دوستان از فيلتر هواي اسپرت واسه گل استفاده كرده؟

دوست من
من از نوع ارزون قيمتش استفاده كردم تو شتاب اصلا تاثير نداره ولي يه صداي خفن از ماشين در مياره :icon_wink

mahdi_kh_sh
25 September 2008, 10:52 AM
دوست من
من از نوع ارزون قيمتش استفاده كردم تو شتاب اصلا تاثير نداره ولي يه صداي خفن از ماشين در مياره :icon_wink

منظور از صداي خفن چيه؟ خوبه يا بد؟ ضمناً در مورد حذف كاتاليست اگزوز تجربه اي داريد؟ من از مهندسي كه تو نمايندگي فولكس هست شنيدم آلمان روي كاتاليزور اگزوز خيلي محافظه كاري مي كنه و اين مساله باعث افت توان گل به 100 اسب شده است طوري كه با تعويض اون با مال خودروهاي وطني مي توان توان گل رو به 107 اسب و شتابش رو از 11.4 به 10.5 ثانيه رسوند.

nimafish
25 September 2008, 02:56 PM
همين صداي خفن به نظر من صداي خوبي هستش ولي من 2 روز رو ماشين بستم بعد بازش كردم گفتم چون ارزون شايد به موتور لطمه بزنه .

كاتاليست اگزوز رو ميشه بازش كرد ولي من به خاطر چند اسب به هوا لطمه نمي زنم .

مثلا پسر عموي من با سمندي كه كاتاليست اگزوزش رو باز كرده تونست تو ريس منو { گل } رو ببره .

البته ما تو گل 3 نفر بوديم و اونا 2 نفر

Abolfazl2006_p
26 September 2008, 02:22 AM
دوستان عزیز لطفا گفتگو های خارج از عنوان تاپیک را در پیغام خصوصی یا در پروفایل خود مطرح بفرمایید با تشکر

n@vid
26 September 2008, 09:42 AM
دوست من
آقا حيف صداي زيباي موتور گل نيست كه با اين كارا خراب بشه؟

VW Lover
27 September 2008, 03:31 AM
سلام. چند روزه که وقتی فرمونو می چرخونم و یا وقتی کلاچ می گیریم از زیر پام صدای تق تق میاد، با پرژکتور جوشهارو چک کردم ولی ظاهرا سالم بودن. کسی تا حالا این مشکل داشته؟ ماشین تا حالا 16000 تا کار کرده.

nimool
27 September 2008, 03:45 AM
سلام. چند روزه که وقتی فرمونو می چرخونم و یا وقتی کلاچ می گیریم از زیر پام صدای تق تق میاد، با پرژکتور جوشهارو چک کردم ولی ظاهرا سالم بودن. کسی تا حالا این مشکل داشته؟ ماشین تا حالا 16000 تا کار کرده.

احتمالا مربوط به همون ورق فلزی که محور پدال کلاچ از توش رد شده، اگه جوشهای پشتش ندیدی با کمک آینه نگاه کن. به نظر من ببرش نمایندگی که یوقت آسیبی به جایی نرسه

VW Lover
27 September 2008, 03:51 AM
احتمالا مربوط به همون ورق فلزی که محور پدال کلاچ از توش رد شده، اگه جوشهای پشتش ندیدی با کمک آینه نگاه کن. به نظر من ببرش نمایندگی که یوقت آسیبی به جایی نرسه

مرسی بابت راهنماییتون. دقیقا صدا از سمت همون ورق آهنی میاید که 2 تا خال جوش هم داره، ولی من اثار شکستگی جوش پیدا نکردم.

بامدادان
27 September 2008, 01:33 PM
لامپ چراغ كوچيك سمت راننده خودرو من سوخته اما كاسه چراغ پشت رادياتوره و راه دسترسي نداره چطوري ميشه تعويضش كرد نمي خوام واسه يه لامپ برم نمايندگي كسي تجربش رو داشته ؟؟!!

mahdi_kh_sh
27 September 2008, 02:05 PM
لامپ چراغ كوچيك سمت راننده خودرو من سوخته اما كاسه چراغ پشت رادياتوره و راه دسترسي نداره چطوري ميشه تعويضش كرد نمي خوام واسه يه لامپ برم نمايندگي كسي تجربش رو داشته ؟؟!!

من اينكار رو كردم. كافيه كاور پلاستيكي سياه رنگ رو باز كني و پشت كاسه پلاستيكي چراغ دو سيم فولادي مستطيلي رو بكش و يكي رو به چپ و ديگري رو به راست بخوابون تا كاسه در بياد. سپس لامپ رو عوض كن. مواظب باش زور ندي كه خارهاي ميله اي كاسه رو بشكوني.
البته حالا كه ميخواي اينكارو بكني بهترست يك جفت لامپ يخي فسفري به رنگ آبي مايل به سفيد اصل آلمان رو بندازي كه عصرها وقتي اين لامپها با پروژكتور روشن ميشه واقعا رويايي ميشه.

eysun
27 September 2008, 06:48 PM
من اينكار رو كردم. كافيه كاور پلاستيكي سياه رنگ رو باز كني و پشت كاسه پلاستيكي چراغ دو سيم فولادي مستطيلي رو بكش و يكي رو به چپ و ديگري رو به راست بخوابون تا كاسه در بياد. سپس لامپ رو عوض كن. مواظب باش زور ندي كه خارهاي ميله اي كاسه رو بشكوني.
البته حالا كه ميخواي اينكارو بكني بهترست يك جفت لامپ يخي فسفري به رنگ آبي مايل به سفيد اصل آلمان رو بندازي كه عصرها وقتي اين لامپها با پروژكتور روشن ميشه واقعا رويايي ميشه.
چراغ ها یی که میگی قیمتش چنده؟

voldemort
27 September 2008, 10:40 PM
با سلام خواستم از دوستان بپرسم که آیا بهتره این ماشین رو از تهران خریداری کنم یا از اصفهان ؟
برای من فرقی نداره .. ولی مسلم هست که اصفهان راحت تره ...:icon_arro
به هر جهت اگه یکی از نمایندگی ها رو آدرس بدین ممنون میشم .(چه اصفهان چه تهران)
در ضمن چه رنگ هائی از این اتوموبیل ارائه شده منظورم آبی قرمز ...؟
اگه یه دونه قرمز بخوام از کجا بخرم ؟
مرسی ...

mahdi_kh_sh
28 September 2008, 10:08 AM
چراغ ها یی که میگی قیمتش چنده؟

چراغ نه لامپ يخي فسفري كه رويش made in Germany حك شده است . من سال پيش فكر كنم به يك جفتش يا تكش 20 تومن دادم.

voldemort
28 September 2008, 10:50 PM
با سلام خواستم از دوستان بپرسم که آیا بهتره این ماشین رو از تهران خریداری کنم یا از اصفهان ؟
برای من فرقی نداره .. ولی مسلم هست که اصفهان راحت تره ...:icon_arro
به هر جهت اگه یکی از نمایندگی ها رو آدرس بدین ممنون میشم .(چه اصفهان چه تهران)
در ضمن چه رنگ هائی از این اتوموبیل ارائه شده منظورم آبی قرمز ...؟
اگه یه دونه قرمز بخوام از کجا بخرم ؟
مرسی ...

میشه لطفا یک نفر کمک کنه ...

eysun
29 September 2008, 12:55 AM

به نظر من که فرقی نمیکنه از کجا بخری...
آدرس نمایندگیها رو هم میتونی از این لینک (http://www.bamkhodro.com/namayande.asp) ببینی:icon_cool

علی م
29 September 2008, 12:55 AM

سلام دوست عزیز

قیمت اصفهان و تهران فکر نکنم فرقی داشته باشه ، نمایندگی اصفهان خیابان ارتش ، جنب پل هوایی . هم نمایندگی فولکس هم کیا موتورز .
آدم های مودب و با شخصیتی هستند و خوب هم سرویس می دهند . ما که ازشون راضی هستیم

MerDaX
29 September 2008, 10:27 AM
من ديشب ساعت 11 ظاهرا" يادم رفته چراغهاي جلوي ماشين رو خاموش كنم! روشن مونده بود تا 8 صبح! ولي خوب همونطور كه ميدونين چراغها در حالي كه ماشين خاموشه با نور كمتري روشن ميمونن! يك بار هم باطري عوض كردم و باطريم مال تقريبا" يه سال پيشه! به نظرتون مشكل خاصي ايجاد ميشه؟

MKHSH
29 September 2008, 11:35 AM
من ديشب ساعت 11 ظاهرا" يادم رفته چراغهاي جلوي ماشين رو خاموش كنم! روشن مونده بود تا 8 صبح! ولي خوب همونطور كه ميدونين چراغها در حالي كه ماشين خاموشه با نور كمتري روشن ميمونن! يك بار هم باطري عوض كردم و باطريم مال تقريبا" يه سال پيشه! به نظرتون مشكل خاصي ايجاد ميشه؟

كار خطرناكي كرديد. يكبار من اينكار رو سال 84 انجام دادم و دسته راهنما سوزوندم. حالا خوب بود كه هنوز گارانتي داشتم والا 32 تومن پياده ميشدم.

MKHSH
29 September 2008, 12:37 PM
اطلاعاتي در خصوص كيفيت فولكس گل :

The unique compartment back design of GOL provides smooth curve of car body and harmony of the entire car. Both the shape and the structural features distinctly reflect characteristic of the time and it is a perfect combination of power and fashion as well as contour and quality.

1.
GOL adopts a concept of standardized car body (different models of the same car body manufacturing method for convenience of production and management). The unique two-door / four-door structures, fashionable compartment back design, and elegant streamline contour make the car an integral whole with unlimited power.

2.
GOL adopts innovative and bold integral side design, i.e. punch forming of the three columns, the upper side beam and the lower side beam as a whole for higher rigidity of the car and improved punch process performance.

3.
The front floor assembly of GOL is welded together with the left floor, the right floor and the central pathway and the punch process performance is thus improved. The shallow tray structures at the two sides and the seats are harmonious and unified. The back floor assembly is designed with a concave for stepney, which can be placed horizontally in the luggage trunk.

4.
Introduce a two-door model and be the forerunner in China. The two-door car adopts unique expanded door design and the column B is moved backward. Passengers can conveniently get into the back when the front seat is turned forward. The two sides of the back seat and the rear fender is an integral steel plate structure. Therefore, the structural rigidity and the strength of the car body are greatly improved.

5.
The axle base of GOL is 2468mm, while the wheel track of front wheels is 1388mm and that of rear wheels is 1384mm. Bigger axle base and wheel track expands interior space but also make driving safer and comfortable

MKHSH
29 September 2008, 12:43 PM
اطلاعاتي در خصوص موتور و گيربكس فولكس گل :

EngineGOL is equipped with advanced EA827 1.8L water-cooled straight-four four-stroke gasoline engine of excellent quality and reliable performance.
http://www.csvw.com/csvw/en/product/gol/images/pic11.jpg
Photo of the engine،§ Major technical characteristics of the engine
GOL adopts 1.8L straight-four engine with multi-point electrically controlled fuel injection, overhead camshaft and has created a new power source for economy family cars.
Strong power performance
As a model of new generation economy family car, the power of GOL can compete with any other automobiles. The maximum power can be 100hp/5200r/min and under the engine speed of 3000r/min, the powerful torsion of GOL achieves a peak output of 152 N/M. The start acceleration is so quick that it takes only 11.0s to reach 100km/h after start. The maximum speed exceeds 190km/h.
Environment friendly
GOL adopts three-way system and the precious and heavy metal content is as high as 80g/ft3, therefore, exhaust of the car can easily meet the NO.2 Europe emission standard. High efficient fuel recovering device and effective control of fuel evaporation exhaust further reduce pollution to the environment and green environmental protection is ensured.
High economic efficiency
As an economy car, GOL is by no mean inferior in terms of oil economy. Oil consumption is ،ـ4.9L/100km at constant speed of 60km/h, ،ـ6.1L/100km at 90km/h and ،ـ8.0L/100km at 120km/h. Taking high efficiency and high performance into account at the same time, the excellent oil economy makes driving free from worry.
Advanced control performance
GOL adopts a multi-point oil injection system. The ECU (electronic control unit) is something like a commander and the injection nozzle, ¦ث sensor, knock sensor, manifold air temperature and pressure sensors are the ،°ears and eyes،± dispatched by the commander to the battle fields. The ،°ears and eyes،± get ،°information،± like a spy in various operation conditions and send the information to ECU, the commander, which determines the operation condition of the engine based on the reflected information, calculates the volume of oil and controls the injection nozzle, making the operation of the engine in every operation condition within the best and most rational scope for both great power and ideal economy. At the same time, the emission requirements can be met.

GearboxGOL adopts a synchronous 013 five forward-gear manual transmission with two axles and integral differential mechanism. The gear I and II are double-cone synchronizer and gear III, IV and V are single cone synchronizer. It is very easy to change the gears. The case is made of magnesium alloy for lighter weight and good strength.

Major design characteristics of 013 five-gear manual transmission are as follows:
1. The major decelerator, the differential mechanism and the gearbox are combined for more compact structure of the whole car.

2. Synchronizer structure is adopted for all the five forward gears for easy gear change and eliminates noise when changing the gears.

3. Cloudburst treatment is adopted for gears of the major decelerator to increase surface load bearing capacity. Grinding and matching technology is adopted for better gear surface quality. Advanced processing technology such as grinding processing technology is adopted for gears of the gearbox to improve processing accuracy for smoother high-speed operation and lower noise of the gearbox.

4. Every gearbox is carefully tested and adjusted during assembly for best clearance between the gears. Automatic compensating plate is adopted at the back end of the output shaft, which will automatically adjust the clearance of the main drive gear according to the temperature of the gearbox to keep the clearance unchanged whether it is under high temperature or low temperature. Thus, the service life of the gearbox is improved greatly and the noise transmitted by the gears is reduced.

5. Positive gearing of straight gear is adopted for the backward gear, making the structure of the gearbox more compact and reliable.

6. Interlock and self-lock devices are adopted for gearshift to make gear shift of the gearbox more accurate and reliable and avoid malfunction of gear shift.

7. The same service life as the complete car is designed for the gearbox and it is maintenance free. It is unnecessary to replace the gear oil. Multi-grade gear oil is used to meet the demands in winter and summer as well as in harsh climate.

8. The transmission ratio carefully matched and calculated can meet the requirement of the car performance. Using the fifth gear when driving at a high speed saves oil.

MKHSH
29 September 2008, 12:43 PM
اطلاعاتي در خصوص موتور و گيربكس فولكس گل :

EngineGOL is equipped with advanced EA827 1.8L water-cooled straight-four four-stroke gasoline engine of excellent quality and reliable performance.
http://www.csvw.com/csvw/en/product/gol/images/pic11.jpg
Photo of the engine،§ Major technical characteristics of the engine
GOL adopts 1.8L straight-four engine with multi-point electrically controlled fuel injection, overhead camshaft and has created a new power source for economy family cars.
Strong power performance
As a model of new generation economy family car, the power of GOL can compete with any other automobiles. The maximum power can be 100hp/5200r/min and under the engine speed of 3000r/min, the powerful torsion of GOL achieves a peak output of 152 N/M. The start acceleration is so quick that it takes only 11.0s to reach 100km/h after start. The maximum speed exceeds 190km/h.
Environment friendly
GOL adopts three-way system and the precious and heavy metal content is as high as 80g/ft3, therefore, exhaust of the car can easily meet the NO.2 Europe emission standard. High efficient fuel recovering device and effective control of fuel evaporation exhaust further reduce pollution to the environment and green environmental protection is ensured.
High economic efficiency
As an economy car, GOL is by no mean inferior in terms of oil economy. Oil consumption is ،ـ4.9L/100km at constant speed of 60km/h, ،ـ6.1L/100km at 90km/h and ،ـ8.0L/100km at 120km/h. Taking high efficiency and high performance into account at the same time, the excellent oil economy makes driving free from worry.
Advanced control performance
GOL adopts a multi-point oil injection system. The ECU (electronic control unit) is something like a commander and the injection nozzle, ¦ث sensor, knock sensor, manifold air temperature and pressure sensors are the ،°ears and eyes،± dispatched by the commander to the battle fields. The ،°ears and eyes،± get ،°information،± like a spy in various operation conditions and send the information to ECU, the commander, which determines the operation condition of the engine based on the reflected information, calculates the volume of oil and controls the injection nozzle, making the operation of the engine in every operation condition within the best and most rational scope for both great power and ideal economy. At the same time, the emission requirements can be met.

GearboxGOL adopts a synchronous 013 five forward-gear manual transmission with two axles and integral differential mechanism. The gear I and II are double-cone synchronizer and gear III, IV and V are single cone synchronizer. It is very easy to change the gears. The case is made of magnesium alloy for lighter weight and good strength.

Major design characteristics of 013 five-gear manual transmission are as follows:
1. The major decelerator, the differential mechanism and the gearbox are combined for more compact structure of the whole car.

2. Synchronizer structure is adopted for all the five forward gears for easy gear change and eliminates noise when changing the gears.

3. Cloudburst treatment is adopted for gears of the major decelerator to increase surface load bearing capacity. Grinding and matching technology is adopted for better gear surface quality. Advanced processing technology such as grinding processing technology is adopted for gears of the gearbox to improve processing accuracy for smoother high-speed operation and lower noise of the gearbox.

4. Every gearbox is carefully tested and adjusted during assembly for best clearance between the gears. Automatic compensating plate is adopted at the back end of the output shaft, which will automatically adjust the clearance of the main drive gear according to the temperature of the gearbox to keep the clearance unchanged whether it is under high temperature or low temperature. Thus, the service life of the gearbox is improved greatly and the noise transmitted by the gears is reduced.

5. Positive gearing of straight gear is adopted for the backward gear, making the structure of the gearbox more compact and reliable.

6. Interlock and self-lock devices are adopted for gearshift to make gear shift of the gearbox more accurate and reliable and avoid malfunction of gear shift.

7. The same service life as the complete car is designed for the gearbox and it is maintenance free. It is unnecessary to replace the gear oil. Multi-grade gear oil is used to meet the demands in winter and summer as well as in harsh climate.

8. The transmission ratio carefully matched and calculated can meet the requirement of the car performance. Using the fifth gear when driving at a high speed saves oil.

MKHSH
29 September 2008, 12:45 PM
ساير اطلاعات فولكس گل :

Steering systemGOL adopts pinion-and-rack steering device of simple structure and high efficient, which can automatically prevent loose engagement between the gear and the rack, and the system features even inherent damping and small steering elasticity.

Steering column
The steering system of GOL adopts extensible steering column with the latest technology. When collision occurs, the upper and down part of the steering column automatically contract and reduce the impact force of the steering wheel to the driver, therefore, the whole steering system possesses very good passive safety.
Steering wheel
There are three steering wheel configurations for GOL depending on different versions. Three-spoke ¦µ380mm steering wheel is adopted for two-door entry version; three-spoke ¦µ360mm steering wheel is adopted for two-door/four-door basic version and four-spoke ¦µ370mm is adopted for two-door/four-door comfortable version to achieve the best matching effect. Aluminum-magnesium alloy frame is used to reduce the weight of steering wheel and improve the comfort of operation. The steering wheel is coated with mould spraying technology to improve the forming quality of the PUR on the surface of the steering wheel. It not only looks nice but also feels good.

The steering wheel has a lock function. When the key to the car is pulled out, the steering wheel cannot be turned and that is a mechanical guard device against theft.

Steering power-assisted device
The steering system of all GOL cars except two-door entry version are equipped with hydraulic power-assisted device with low operation noise and the capability of absorbing impacting force of uneven road surface. With the left-right adjustable horizontal tension bar, the steering is more proficient. The steering power-assisted oil pump is a vane pump with very good performance against leakage. The centrifugal force guarantees that there is no clearance and the accuracy and flexibility of the steering are thus improved.http://www.csvw.com/csvw/en/product/gol/images/pic26.jpg
Four-spoke steering wheel

MKHSH
29 September 2008, 12:46 PM
اطلاعاتي در خصوص ايمني فولكس گل

Seat belts of the front and the back seats The left and right seats of the front row of GOL adopt three-point seat belts with emergency lock device. The seat belts are designed according to ergonomics and can ensure comfortable action of passenger through automatically rolled-up device. The seat belts possess enough strength, expanding property and energy absorption property. When a serious collision occurs, the seat belts will deform plastically and absorb the bumping energy and ensure safety of the passengers.

Operating principle of the emergency lock device: When the car is bumped, emergently braked, or turns sharply, a sensor will transmit the acceleration signal to the emergency lock device, which will lock the seat belts after receiving the signal and fix the body of the passenger and prevent the passenger from leaning forward and bumping with the steering wheel, the panel and the glass shield.

Except the two-door entry version, back seats of GOL are all equipped with seat belts. The left and right seats are equipped with three-point seat belts with emergency lock devices while the middle seat adopts two-point seat belt to provide back row passengers with the best safety and protection.

Except two-door entry version and four-door basic version, seat belts of all other GOL models are equipped with a height adjustment device. Through the device, the seat belt on the shoulder can match with the human body to improve comfortableness and safety.http://www.csvw.com/csvw/en/product/gol/images/pic12.jpg
Seat belt of the front seathttp://www.csvw.com/csvw/en/product/gol/images/pic14.jpg
The left, right and middle seat belts of the back seathttp://www.csvw.com/csvw/en/product/gol/images/pic15.jpg
Seat belt adjustment device Double safety air bagsTwo-door and four-door comfortable version GOL are equipped with front air bags for driver and assistant driver. The volumes are all 20L. The air bags are respectively installed under the cover of the steering wheel and behind the panel above the glove box. When front bump of the car occurs, the two bags will expand in time and impact on the driver as well as the assistant driver will be reduced as by an air cushion, therefore, safety of the front seat passengers are ensured. http://www.csvw.com/csvw/en/product/gol/images/pic16.jpg
Safety air bag for driverhttp://www.csvw.com/csvw/en/product/gol/images/pic17.jpg
Safety air bag for assistant driver

MKHSH
29 September 2008, 12:49 PM
اميدوارم مطالب فوق اين خودرو ناشناخته رو بهتر به دوستان بشناساند. MKHSH

MKHSH
29 September 2008, 12:54 PM
براي زيبا سازي فولكس گل حتماً پايه هاي درب بغل شيشه ها را شبرنگ مشكي و شيشه عقب را دودي كنيد.

http://i33.tinypic.com/ws756q.jpg

pouya_yz
3 October 2008, 02:51 AM
دوستان آیا گل مثل اتومبیلهای آلمانی چراغ احتیاط حالت پارک کنار خیابان داره ؟

nimafish
3 October 2008, 12:30 PM

اره داره :icon_excl

voldemort
3 October 2008, 04:01 PM
دوستان یه سوال در مورد سیستم ترمز گل داشتم ...
کلا سیستم ترمز گل خوبه یا بد ؟
در چه سطحی هست ؟ بهتر نیست که یک سیستم ای بی اس روش گذاشت ؟
اصلا این کار عملی هست ؟ عاقلانه چه طور ؟
اگه خوبه و عاقلانه , کی این کار رو بکنه بهتره ؟ هزینه ی چنین کاری چقدره ؟

nimafish
3 October 2008, 04:11 PM
در چه سطحی هست ؟ بهتر نیست که یک سیستم ای بی اس روش گذاشت ؟
اصلا این کار عملی هست ؟ عاقلانه چه طور ؟
اگه خوبه و عاقلانه , کی این کار رو بکنه بهتره ؟ هزینه ی چنین کاری چقدره ؟

نمي دونم چرا از هر 10 نفر 8 نفرشون مي گن چه جوري ترمز abs مي شه رو ماشين گذاشت ؟:icon_cry::icon_cry::icon_cry:

ترمزاش خيلي خوبه .
مثلا من چند بار ترمز هاي شديد كردم ولي تاير ها رو زمين سر نمي خوره و خيلي نرم ماشين واميسته .

بي خيال ترمز abs باش چون اولا شبيه استاندارد كار نمي كنه و دوما ماشينتو بيرون خراب مي كنن .

الان 32000 كيلومتر ماشين ما راه رفته ديروز لنتاشو عوض كردم .:icon_mad:

بامدادان
3 October 2008, 06:54 PM
میشه بیشتر توضیح بدی !!

eysun
3 October 2008, 11:56 PM
اره داره :icon_excl
نداره ها:icon_razz مال من که نداره! مال شما داره واقعا؟!!!

nimafish
4 October 2008, 12:58 AM
اگه صندق عقب رو باز كني روي پلاستيك روي سپر عقب { اون مشكيه } علامت مثلث كشيده اگه زير اون رو نگاه كني زير اون بستنش با چند تا بست. اگه مال شما نداره شايد دزديدنش ؟
اگه پيدا نكردي عكسشو برات مي زارم .

MKHSH
4 October 2008, 11:52 AM
يك تجربه از شتابگيري گل:
دوستان امتحان كنيد. وقتي دور موتور روي 3000 هست (ماكزيمم گشتاور) در عرض يك ثانيه پا را كاملاً از روي پدال گاز برداشته و بلافاصه دوباره پدال گاز را تا آخر فشار دهيد. چه اتفاقي مي افتد؟ كمي خطرناكه بهتر است ابتدا در دنده يك يا دو امتحان كنيد.

MKHSH
4 October 2008, 11:58 AM
در چه سطحی هست ؟

قدرت ترمز گل شديداً به دور موتور بستگي داره در دور موتورهاي بالاتر خيلي قوي است و با كاهش دور موتور قدرت ترمزگيري به تناسب كم ميشه. اكثر دوستاني كه 206 دارند وقتي فولكس منو سوار شدند به قوي بودن ترمزهاي گل اقرار كردند. مخصوصاً در مواجهه با يك مانع پيش بيني نشده اگر يك دفعه ترمز شديد بگيريد متوجه تيز بودن ترمزها خواهيد شد.

F^RH^D
4 October 2008, 02:54 PM
سلام به تمام دوستان گل سوار و علاقه مندان به گل
من از اعضاي جديد اين سايتم
اين تالارم كه بحال ترين اعضا رو داره آخه بچه هاش گل سوارن:icon_cool در ضمن يكي از دلايلي كه باعث شد به گل علاقه مند شم اين بود كه اكثر كسايي كه گل سوار ميشم آدم حسابي و باحالن فقط يه سوال داشتم؟؟
من گلمو قرار دي تحويل بدن دعوت نامهام تير گرفتم كل پولشم منهي سود پيش پرداخت تا آخر دي دادم به نظرتون به موقع ميدن ماشين مارو ؟؟؟

MKHSH
4 October 2008, 03:28 PM
سلام به تمام دوستان گل سوار و علاقه مندان به گل
من از اعضاي جديد اين سايتم
اين تالارم كه بحال ترين اعضا رو داره آخه بچه هاش گل سوارن:icon_cool در ضمن يكي از دلايلي كه باعث شد به گل علاقه مند شم اين بود كه اكثر كسايي كه گل سوار ميشم آدم حسابي و باحالن فقط يه سوال داشتم؟؟
من گلمو قرار دي تحويل بدن دعوت نامهام تير گرفتم كل پولشم منهي سود پيش پرداخت تا آخر دي دادم به نظرتون به موقع ميدن ماشين مارو ؟؟؟

دوست عزيز به جمع دوستداران فولكس واگن خوش آمديد. تا سال 85 بدليل جدي نشدن مسائل تحريم، بم خودرو خيلي منظم و دقيق به وعده هاي خود عمل مي كرد ولي چند سالي است كه مشكلات ايجاد شده در راستاي واردات قطعه، بم خودرو را همچون خودروسازان ديگر با مشكل مواجه ساخته بود . مخصوصاً براي خودرويي مثل فولكس گل كه 100 درصد قطعات از امريكاي جنوبي وارد ميشه چنين انتظاري پيش بيني مي گردد. با اينحال امسال ظاهرا بم خودرو از كانالهايي اين مشكل رو حل كرده و اميدوارم بتواند خوش خدمتي خود را به شما اثبات كند. پيشنهاد من به شما اينست كه هر از چند گاهي از نمايندگي فولكس پيگير باشيد. به انتخاب شما تبريك مي گويم.

eysun
4 October 2008, 04:21 PM
اگه صندق عقب رو باز كني روي پلاستيك روي سپر عقب { اون مشكيه } علامت مثلث كشيده اگه زير اون رو نگاه كني زير اون بستنش با چند تا بست. اگه مال شما نداره شايد دزديدنش ؟
اگه پيدا نكردي عكسشو برات مي زارم .
اوني كه شما ميگين مثلث خطره . چراغ پارك اينطوريه كه شما مثلا سمت راست خيابون پارك كنيد وقتي چراغ پارك رو روشن كنيد چراغ هاي كوچك جلو و عقب سمت چپ روشن ميشوند و بالعكس براي پارك سمت چپ خيابون. اين سيستم روي اكثر ماشينهاي جديد (2008 به بعد) هست.:icon_cool كه گل اين سيستم رو نداره

eysun
4 October 2008, 04:22 PM
يك تجربه از شتابگيري گل:
دوستان امتحان كنيد. وقتي دور موتور روي 3000 هست (ماكزيمم گشتاور) در عرض يك ثانيه پا را كاملاً از روي پدال گاز برداشته و بلافاصه دوباره پدال گاز را تا آخر فشار دهيد. چه اتفاقي مي افتد؟ كمي خطرناكه بهتر است ابتدا در دنده يك يا دو امتحان كنيد.
اگه بدون برداشتن پا از روي پدال اونو تا ته فشار بديم اين اتفاق نميوفته؟!! تست ميكنم ...

F^RH^D
4 October 2008, 05:28 PM
ممنون از جوابتون ولي قراره كه دي ماه تحويل بدن.به نظرتون بازم پيگيري كنم؟؟

mahdi_kh_sh
5 October 2008, 09:08 AM
ممنون از جوابتون ولي قراره كه دي ماه تحويل بدن.به نظرتون بازم پيگيري كنم؟؟

بله بدليل استقبال زياد مردم از يك طرف و پايين بودن تيراژ توليد از طرف ديگر امكان تقلب وجود دارد بهتر است با پيگيريهايتان خود را به نمايندگي بشناسانيد تا جرات تقلب نداشته باشند. منظور از تقلب فروش آزاد حق شما به بنگاهيها است كه با 1 تومن سود بيشتر بصورت اماني به بنگاهييها ميفروشند.

F^RH^D
5 October 2008, 11:19 AM
بله بدليل استقبال زياد مردم از يك طرف و پايين بودن تيراژ توليد از طرف ديگر امكان تقلب وجود دارد بهتر است با پيگيريهايتان خود را به نمايندگي بشناسانيد تا جرات تقلب نداشته باشند. منظور از تقلب فروش آزاد حق شما به بنگاهيها است كه با 1 تومن سود بيشتر بصورت اماني به بنگاهييها ميفروشند.
آقا ممنون
حتما پيگيري ميكنم

MKHSH
6 October 2008, 09:47 AM
دوستان ديروز تو اتوبان كسايي تبريز با فولكس گل مي اومدم. درست در سربالائي مشهورش با سرعت 120 تا از يك يك خودروهاي هم رده سبقت مي گرفتم مثلاً سمند و 206 و سيلو و ... تو آيينه احساس كردم يكي از پشت داره چراغ ميده فكر كردم حتما آزرا و كمري و ... هست. فكر مي كنيد چي بود؟ باورتون نميشه فولكس كدي بود. بهم برخورد و سرعت رو به زور به 130 رسوندم كه ديگه اصلاً جا نداشت بيشتر از اون برم ولي باز كديه چراغ مي داد. بهش راه دادم و ديدم سرعتش رو با شتاب زياد كرد و ناپديد شد. فكر كنم راحت 150 تايي تو اون سربالائي تند با آنهمه مسافر توش داشت راه ميرفت. ولي خوب به فولكس بودنش افتخار كردم.

علی م
6 October 2008, 12:15 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من نمی دونم چرا بعضی ها دوست دارن بی دلیل جو رو آشفته کنند . دوست عزیز نداشتن جای سوییچ سمت کمک یه قانون !!! این حرف من نیست . من برای یکی از مهندسای فولکس در آلمان ایمیل زدم که علت نداشتن جای سوییچ چیه و جواب داده بود :
Das ist eine regel in Deutschland , Vergess nicht dass Deutschland regelnland ist
یعنی : این یک قانون در آلمان ، فراموش نکن که آلمان سرزمین (کشور ) قانون
راستی این که گفتم توهین به مهندسای فولکس رو توهین به خودم می دونم علتش اینه که تابستان سال آینده قرار برای کارآموزی رشته ی تحصیلیم و بعد هم ادامه تحصیل برم آلمان ( برانشوایگ ) . به همین خاطر دیگه خودم رو مهندس فلکس واگن می دونم :icon_sad:
علاوه بر این شما مثلا آینه ی گل رو با ماشین هایی مثل کیا مقایشه کنید . من خودم تجربه داشتم که بارها آینه خورده ولی هیچیش نشده . چون پایه ی قوی ای داره . در ضمن قابلیت چرخش کامل هم داره. در حالی که خود من توی نمایندگی گل یه کیا (suv) دیدم که نه تنها آینش کنده نشده بود بلکه به بدنه هم آسیب رسونده بود !!! یه مقدار منطقی باشید
در ضمن من این فلکس واگن کدی ها رو دیدم . قیمتش چنده ؟ اون دیگه مشکل کمبود جا در گل رو نداره !!!

nimafish
6 October 2008, 08:50 PM
فولكس كدي من 1 سال پيش تو يكي از نمايشگاه هاي شهرمون ديدم 37 تومن قيمت زده بود .

عكس هاي زير رو نگاه كنيد و حاشو ببرين .

http://memimage.cardomain.com/member_images/10/web/2650000-2650999/2650462_2_full.jpg

http://memimage.cardomain.com/member_images/10/web/2650000-2650999/2650462_8_full.jpg

http://memimage.cardomain.com/member_images/10/web/2650000-2650999/2650462_4_full.jpg

http://memimage.cardomain.com/member_images/10/web/2650000-2650999/2650462_9_full.jpg

http://memimage.cardomain.com/member_images/10/web/2650000-2650999/2650462_3_full.jpg

MKHSH
7 October 2008, 09:47 AM
http://i37.tinypic.com/2r3fqc8.jpg

يك سوال از دوستان:
چرا شبكه بعضي از گلها سياه و بعضي همرنگ بدنه هست. چرا چراغهاي جلو بعضي دودي و بعضي پرشيايي است؟

http://i36.tinypic.com/2d01hcy.jpg

بامدادان
7 October 2008, 11:13 AM
بعضي از شبكه ها رو خود كرمان موتور رنگ نكرده و مشكيه علت رو نمي دونم
اما چراغ ها حالت اسپورت داره كه خودشون تعويض كردن اكثرا" تو گلهاي سفيد اين كارو ميكنن

MKHSH
7 October 2008, 11:32 AM
اين چراغهاي دودي اسپرت جلو رو بايد بخريم يا خودمون ميتونيم دودي كنيم؟ اگر بايد بخريم قيمتش چنده؟

omidh81
7 October 2008, 01:34 PM
چندماه پيش توي توپخونه چراغهاي دودي جلو جفتي 300 تومن ميداد

nimafish
7 October 2008, 02:31 PM
درسته قيمتش 300 تومنه

http://img5.pictiger.com/ad8/17003189_th.jpg (http://img51551.pictiger.com/images/17003190/)

http://img5.pictiger.com/520/17003190_th.jpg (http://img51551.pictiger.com/images/17003191/)

http://img5.pictiger.com/3df/17003191_th.jpg (http://img51551.pictiger.com/images/17003192/)

http://img5.pictiger.com/3df/17003191_th.jpg (http://img51551.pictiger.com/images/17003192/)

nimafish
7 October 2008, 08:45 PM
امروز يه تست شتاب با سيلو انداختم .
گل مثل اب خوردن سيلو رو جوجه مي كنه .
تو دنده 1 سيلو 4 متر عقب مي افته .:icon_arro

علی م
7 October 2008, 10:22 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
حالا که بحث جلوپنجره شد و اینکه چرا در بعضی مدل ها رنگی و در سایر مدل ها مشکی یه نکته به ذهنم رسید که لازم دونستم بگم :
بعضی زیباسازی ها و یا حتی بعضی قانون مند سازی ها باعث ارزان شدن می شه :
مثلا ستون بین دو در در اکثر خودرو ها پلاستیک مشکیست که علتش فکر می کنم ارزان سازی به دلیل زیبا سازی بوده یا همین مورد جلوپنجره
علت اینکه برخی خودروسازها مثل پروتون هم به جای دو جای سوییچ از یک جا استفاده کردند می تونه ارزان سازی باشه چون چنین قانونی در مالزی وجود نداره !!! باز هم به استناد از ایمیل قبلیم :
Sie versuchen die preise zu verlieren ,Ich glaube dass keine gleiche regel in Asien gibt
یعنی : آنها تلاش می کنند تا قیمت ها رو کاهش دهند ، من تصور می کنم که قانون مشابهی در آسیا وجود نداره

MKHSH
8 October 2008, 11:48 AM
امروز يه تست شتاب با سيلو انداختم .
گل مثل اب خوردن سيلو رو جوجه مي كنه .
تو دنده 1 سيلو 4 متر عقب مي افته .:icon_arro
خوب طبيعيه موتور سيلو چيزي در حد 206 تيپ 2 و 3 هست. من بارها اينكار رو با سيلو و 206 تيپ 2 و 3 انجام دادم و پيروز از ميدان بيرون اومدم. بهتره با هم قد خودمون بازي كنيم مثل سمند.

simba
8 October 2008, 12:32 PM
جلو پنجره گل رو دستی و صاحب ماشین انجام میشه برای زیباتر و اسپرت شدنه.کاری که دوست خودم انجام داد.
راستی گل براحتی سمند رو میخوره:icon_cool تجربه شخصی:icon_mad:

voldemort
8 October 2008, 02:08 PM
دوستن دیروز رفتم نمایندگی اصفهان (نیلی) این حاجی می گفت ثبت نامی های 4 سال پیش میخوان تحویل بگیرن اگه خواستی میتونی از اونا بخری ... تنها رنگشم سفیده و خودمون نداریم ... تحویل یک ماهه .
چنان از گل بد گفت که فکر کردم اشتباه رفتم نمایندگی رو :icon_eek: از قطعاتش هم بد گفت که گرونه و اصلا نیست ...
از چند تا نمایشگاه و آدمای این جوری پرسیدم نظرتون در مورد گل چیه ؟ همه جور نظری دادن !
چند نفرشون میگفتن زانتیا مدل پائین بردار ...
نظرتون چیه یه گل صفر یا زانتیای 84 -85 (حالا شما تمیز سالمش رو در نظر بگیرین ) ؟ :icon_twis

nimafish
8 October 2008, 02:16 PM
يكي از فاميلامون زانتيا داره فقط مي گه مصرفش خيلي زياده و خرجش خيلي بالاست .

گل صفر بگير حالشو ببر .:icon_arro

voldemort
8 October 2008, 03:34 PM
دوستن دیروز رفتم نمایندگی اصفهان (نیلی) این حاجی می گفت ثبت نامی های 4 سال پیش میخوان تحویل بگیرن اگه خواستی میتونی از اونا بخری ... تنها رنگشم سفیده و خودمون نداریم ... تحویل یک ماهه .
چنان از گل بد گفت که فکر کردم اشتباه رفتم نمایندگی رو :icon_eek: از قطعاتش هم بد گفت که گرونه و اصلا نیست ...
از چند تا نمایشگاه و آدمای این جوری پرسیدم نظرتون در مورد گل چیه ؟ همه جور نظری دادن !
نظرتون چیه یه گل صفر یا زانتیای 84 -85 (حالا شما تمیز سالمش رو در نظر بگیرین ) ؟ :icon_twis

کسی هست که هر دوتا ماشین رو داشته و تجربه ی شخصی داشته باشه ؟:icon_evil

nimool
8 October 2008, 10:38 PM

دوست عزیز تو اصفهان قطعات یدکی گل یا به سختی گیر میاد و یا باید صبر کنی از تهران بیارن. 4 ماهه پیش یکی از اشنایان ما تو اصفهان تصادف نسبتا شدیدی کرد، حدود 3 هفتست که ماشینشو بش دادن. 20 روز فقط منتظر بود که دسته در راننده(از بیرون)را از تهران براش بفرستن. گل ماشین خیلی خوبیه، قطعاتش به گرونی زانتیا نیست و فقط تو اصفهان سختتر از زانتیا گیر میاد. من شخصا گل صفر کیلومتر را نسبت به زانتیا 84-85 ترجیح میدم مگر اینکه زانتیا رو از آشنایی بخرم که بدونم چطور با ماشینش رفتار کرده.
در ضمن اینم بدون که از نظز تست تصادف (Crash Test) گل از زانتیا خیلی سرتر. نمره زانتیا 1.5 از 5 و نمره گل 3.5 و در بعضی سایتها 4 از 5 هست. ، نمره 206 هم 3.5 و در بعضی سایتها 3 هستش. زانتیا ABS داره و قدرت و شتابش هم بیشتر از گل و به همون نسبت مصرف بنزینش زیاد. تعلیق زانتیا بسیار عالیست، کلاچ گل از زانتیای دوست من که خیلی نرمتر. جلو داشبرد گل به نظر من طراحیش زیباتر از زانتیاست. دیگه انتخاب با خودت. این هم لینکه تست تصادف زانتیاست که با 50 کیلومتر در ساعت زدن تو مانع:
http://crash.citroenz.biz/Xantia/

nimool
8 October 2008, 11:11 PM
روش امتیاز دادن در Crash Test:
http://auto.howstuffworks.com/crash-test5.htm

voldemort
9 October 2008, 12:32 AM
دوست عزیز تو اصفهان قطعات یدکی گل یا به سختی گیر میاد و یا باید صبر کنی از تهران بیارن. 4 ماهه پیش یکی از اشنایان ما تو اصفهان تصادف نسبتا شدیدی کرد، حدود 3 هفتست که ماشینشو بش دادن. 20 روز فقط منتظر بود که دسته در راننده(از بیرون)را از تهران براش بفرستن. گل ماشین خیلی خوبیه، قطعاتش به گرونی زانتیا نیست و فقط تو اصفهان سختتر از زانتیا گیر میاد. من شخصا گل صفر کیلومتر را نسبت به زانتیا 84-85 ترجیح میدم مگر اینکه زانتیا رو از آشنایی بخرم که بدونم چطور با ماشینش رفتار کرده.
در ضمن اینم بدون که از نظز تست تصادف (Crash Test) گل از زانتیا خیلی سرتر. نمره زانتیا 1.5 از 5 و نمره گل 3.5 و در بعضی سایتها 4 از 5 هست. ، نمره 206 هم 3.5 و در بعضی سایتها 3 هستش. زانتیا ABS داره و قدرت و شتابش هم بیشتر از گل و به همون نسبت مصرف بنزینش زیاد. تعلیق زانتیا بسیار عالیست، کلاچ گل از زانتیای دوست من که خیلی نرمتر. جلو داشبرد گل به نظر من طراحیش زیباتر از زانتیاست. دیگه انتخاب با خودت. این هم لینکه تست تصادف زانتیاست که با 50 کیلومتر در ساعت زدن تو مانع:

مرسی از راهنمائیتون .
اگه درست فهمیده باشم شما می فرمائید که لوازم و قطعات توی تهران موجوده ... ؟
اگه قطعاتش توی اصفهان نباشه مهم نیست . میتونم بیام از تهران بخرم ... یا از کسی که تهرانه بخوام واسم بفرسته . ولی اگه اصلا نباشه مشکل خیلی حاد میشه !
لوازم و قطعات توی تهران موجوده ؟؟؟:icon_eek:

راستی واقعا گل ABS نداره ؟ آخه 206 تیپ 5 داره با اینکه اختلاف قیمتشون 1 میلیونه !( البته منبع قیمتم یه نمایشگاهه ... )

eysun
9 October 2008, 01:44 AM
تست تصادف گل کجاست؟!کدوم سایت؟

nimool
9 October 2008, 04:24 AM
تست تصادف گل کجاست؟!کدوم سایت؟

eysun عزیز پارسال که من می خواستم گل بخرم تو این سایت بود ولی چون چند وقت یک بار لیست ماشینها عوض میشه، الان نیست
http://www.euroncap.com/small_family_car.aspx (http://www.euroncap.com/small_family_car.aspx)
یادمه که Pedestrian تستش نمره 1 گرفته بود

nimool
9 October 2008, 04:46 AM
تست تصادف VW FOX
http://www.euroncap.com/tests/vw_fox_2005/247.aspx

VW LUPO 2000
http://www.euroncap.com/tests/vw_lupo_2000/27.aspx

XANTIA 1997
http://www.euroncap.com/tests/citroen_xantia_1997/16.aspx

PEUGEOT 206 سال 2000 که نمرش تو این شرکت بلژیکی چهار شده.1 سال پیش تو تست شرکت آمریکایی3 و تو تست شرکت استرالیایی 3.5 شده بود
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx

RENAULT MEGANE
http://www.euroncap.com/carsearch.aspx?make=d534cf91-9e1c-4ea5-a890-16387613d36c&class=9abf175b-92c7-4c9f-b111-b37f9369f2f7

PEUGEOT 307
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_307_2001/107.aspx

VW-Small Family Car
http://www.euroncap.com/carsearch.aspx?make=60df67db-c348-4916-a66b-2958656d56a8&class=9abf175b-92c7-4c9f-b111-b37f9369f2f7

nimool
9 October 2008, 05:02 AM
استانداردهای crash Test این شرکت بلژیکی:
http://www.euroncap.com/tests/frontimpact.aspx

http://www.euroncap.com/Content-Web-Page/ed4ad09d-1d63-4b20-a2e3-39192518cf50/pedestrian-protection.aspx

http://www.euroncap.com/Content-Web-Page/106f41f7-d486-46bf-bfbc-80fb4c79f679/side-impact.aspx

nimool
9 October 2008, 05:05 AM
مرسی از راهنمائیتون .
اگه درست فهمیده باشم شما می فرمائید که لوازم و قطعات توی تهران موجوده ... ؟
اگه قطعاتش توی اصفهان نباشه مهم نیست . میتونم بیام از تهران بخرم ... یا از کسی که تهرانه بخوام واسم بفرسته . ولی اگه اصلا نباشه مشکل خیلی حاد میشه !
لوازم و قطعات توی تهران موجوده ؟؟؟:icon_eek:

راستی واقعا گل ABS نداره ؟ آخه 206 تیپ 5 داره با اینکه اختلاف قیمتشون 1 میلیونه !( البته منبع قیمتم یه نمایشگاهه ... )

من فکر نمی کنم تو تهران کسی از بی قطعه ای بمونه. البته بزار ببینیم دوستان چی می گن.

در مورد ترمز هم پست شماره 837 در صفحه 65 را بخون.
موفق باشی

hamed8295
10 October 2008, 07:09 PM
من فکر نمی کنم تو تهران کسی از بی قطعه ای بمونه. البته بزار ببینیم دوستان چی می گن.

در مورد ترمز هم پست شماره 837 در صفحه 65 را بخون.
موفق باشی
دوست گلم
من تو تهران وتوی نمایندگی مرکزی 102 نزدیک 1 ماه ماشینم به علت نبود قطعه خوابید
وقطی تقاضای خسارت کردم دفتر مرکزی تو هویزه گفت ما به اونایی که مثلا 3ماه یابیشتر ماشین بخوابه خسارت میدیم حالا خودت تحلیل کن
البته تا حالا ندیدم کسد به خاطر قطعه مصرفی بمونه مثل لنتو فیلترو لوازم بدنی و...ازاین جور چیزا
چاکریم

VW Lover
10 October 2008, 10:48 PM
دوست گلم
وقطی تقاضای خسارت کردم دفتر مرکزی تو هویزه گفت ما به اونایی که مثلا 3ماه یابیشتر ماشین بخوابه خسارت میدیم حالا خودت تحلیل کن
البته تا حالا ندیدم کسد به خاطر قطعه مصرفی بمونه مثل لنتو فیلترو لوازم بدنی و...ازاین جور چیزا
چاکریم

من هم نشنیده بودم کسی اینقدر الاف بشه، حالا لنگ چه قطعه ای بودی؟ قیمتش چقدر بود؟

nimool
10 October 2008, 11:00 PM
دوست گلم
چاکریم

دوستان گلی من من یکی از دوستداران گل هستم وتا حالا 2تا داشتم که این دوومی به علت یه مشکل بسیار نادر که خرابی ایل پمپ هست الان 6 روزه که تو تمیرگاه مرکزیه وشرکت تا حالا قادر به تهیه قطعه نبوده و2روز2روز داره میندازه عقب در صورتی که قطعه تو چراغ برق 157000 تومان هر چنتا بخای هست
خلاصه که از قدیم گفتن عروس تریفی......درمیاد!!!!!!

دوست عزیز نمایندگی نداشته ولی تو چراغ برق که بوده. یعنی اونجوری نیست که کسی لنگ بشه، بعضی از قطعاتش کمیابه ولی گیر میاد
.البته چون شما از گارانتی استفاده می کردی حدود 1 ماه الاف شدی که این برای خودرویی که تو ایران مونتاژ میشه غیر منطقیه.
البته اینم بگم خودروهای تولید داخل هم بعضا این مشکل دارن، مثل ECU پژو206 یکی از دوستان که پس از سرقتش 17 روز تو نمایندگی خوابید

VW Lover
11 October 2008, 01:05 AM
آقا هر ماشینی ممکن یه چیزیش کم گیر بیاد یا مثل کلید کنتاکت پراید معمولی اصلا گیر نیاد(البته 2 سال پیش هیچ جا نبود، الان نمیدونم).
قاعدتا نباید تو تهران که دو برابر تعداد آدماش لوازم یدکی فروش هست کسی لنگ قطعات اصلی ماشینهای تولید و مونتاژ در داخل بشه.
در ضمن تعداد نمایندگیها در تهران بیشتر از اصفهان هستش. اگه اشتباه نکنم تو اصفهان 3 تا نمایندگی بوده که به دلیل استقبال کم مردم اصفهان یکی از نمایندگیها جمع شده.
در مورد ecu پژو هم یکی از آشناهای ما که1 ماهه پیش تو 2 دقیقه ecuشو برده بودن 15 روز ماشینش خوابید.

علی م
11 October 2008, 02:29 AM
من تا حالا تو اصفهان لنگ قطه نموندم
راستی دوست عزیز . این آقای نیلی خاسته مسئولیت نپذیره وگرنه برادر این آقای نیلی بزرگ ترین نمایندگی در استان اصفهان و پسرش همون موقع که گل اومده بود یه دونه خرید . و هنوز هم داره .اون هم به من گل رو معرفی کرد
راستی من یه مشکل پیدا کردم : دو تا بچه گربه رفتن تو سپر ماشین !!! هر وقت می خایم بریم بیرون باید دو ساعت التماس کنیم تا بیان بیرون !!! تا هم از بیرون میایم سریع میرن اون تو !!! با مادرشون اشتباه گرفتن !!! نمی دونم چی کارشون کنم !!! می ترسم به ماشین خسارت بزنن

مسعود دانشي
11 October 2008, 10:29 AM
منم هر روز كه ميام خونه يه گربه ميره مشينه روكاپوت تا صبح مخصوصا زمستونا بخاطر گرماي مطبوع ماشين:icon_cool

MKHSH
11 October 2008, 10:37 AM
راستی من یه مشکل پیدا کردم : دو تا بچه گربه رفتن تو سپر ماشین !!! هر وقت می خایم بریم بیرون باید دو ساعت التماس کنیم تا بیان بیرون !!! تا هم از بیرون میایم سریع میرن اون تو !!! با مادرشون اشتباه گرفتن !!! نمی دونم چی کارشون کنم !!! می ترسم به ماشین خسارت بزنن

پيشنهاد من اينه كه از كمپاني فولكس واگن آلمان يك سگ درخواست كني تا اين مشكل فولكستون رو برطرف كنه :icon_arro

مسعود دانشي
12 October 2008, 09:52 AM
دنده 2ماشين من در سرازيري وقتي كه پام رو از روي گاز بر ميدارم زوزه ميكشد به نظر شما علت چيست؟

MKHSH
12 October 2008, 10:38 AM
دنده 2ماشين من در سرازيري وقتي كه پام رو از روي گاز بر ميدارم زوزه ميكشد به نظر شما علت چيست؟

طبيعيه اگه با دنده مرده تو سرازيري حركت كني عملكرد گيربكس برعكس ميشه. يعني اين ماشين نيست كه از موتور كار ميكشه بلكه اين موتور هست كه از وزن ماشين كار ميكشه و سرعت چرخش موتور (دور موتور) با سرعت چرخش چرخها متناسب نيست. به عبارتي در سرازيري اگر ميخواي سرعت رو كم كني بهتره دنده رو سنگين تر كني نه اينكه پا رو از رو گاز ورداري. خلاصه بگم تو سرازيري هر چه دور موتور از 2000 پايينتر بياد قدرت و گشتاور موتور افت ميكنه و گيربكس عملكردش معكوس ميشه. يا دنده رو سنگين كن تا دور موتور به حد قابل قبول ( بالاي 2000 ) برسه و يا يكدفعه دنده رو خلاص كن تا موتور از چرخها جدا شه.
البته بجز رنو مگان اين مساله در تمام خودروها وجود دارد.

eysun
12 October 2008, 12:23 PM
طبيعيه اگه با دنده مرده تو سرازيري حركت كني عملكرد گيربكس برعكس ميشه. يعني اين ماشين نيست كه از موتور كار ميكشه بلكه اين موتور هست كه از وزن ماشين كار ميكشه و سرعت چرخش موتور (دور موتور) با سرعت چرخش چرخها متناسب نيست. به عبارتي در سرازيري اگر ميخواي سرعت رو كم كني بهتره دنده رو سنگين تر كني نه اينكه پا رو از رو گاز ورداري. خلاصه بگم تو سرازيري هر چه دور موتور از 2000 پايينتر بياد قدرت و گشتاور موتور افت ميكنه و گيربكس عملكردش معكوس ميشه. يا دنده رو سنگين كن تا دور موتور به حد قابل قبول ( بالاي 2000 ) برسه و يا يكدفعه دنده رو خلاص كن تا موتور از چرخها جدا شه.
البته بجز رنو مگان اين مساله در تمام خودروها وجود دارد.
در رنو مگان چطوریه؟!!

eysun
12 October 2008, 12:25 PM
آقا هر ماشینی ممکن یه چیزیش کم گیر بیاد یا مثل کلید کنتاکت پراید معمولی اصلا گیر نیاد(البته 2 سال پیش هیچ جا نبود، الان نمیدونم).
قاعدتا نباید تو تهران که دو برابر تعداد آدماش لوازم یدکی فروش هست کسی لنگ قطعات اصلی ماشینهای تولید و مونتاژ در داخل بشه.
در ضمن تعداد نمایندگیها در تهران بیشتر از اصفهان هستش. اگه اشتباه نکنم تو اصفهان 3 تا نمایندگی بوده که به دلیل استقبال کم مردم اصفهان یکی از نمایندگیها جمع شده.
در مورد ecu پژو هم یکی از آشناهای ما که1 ماهه پیش تو 2 دقیقه ecuشو برده بودن 15 روز ماشینش خوابید.
آقا ما هرچی گشتیم یه جا سوییچی با مارک فولکس واگن (یه چیزی تو مایه های همین عکس آواتور شما) پیدا کنیم نشد که نشد .سوراخ کلید گل هم خیلی بد دسته ....:icon_razz

VW Lover
12 October 2008, 12:59 PM
آقا ما هرچی گشتیم یه جا سوییچی با مارک فولکس واگن (یه چیزی تو مایه های همین عکس آواتور شما) پیدا کنیم نشد که نشد .سوراخ کلید گل هم خیلی بد دسته ....:icon_razz

من گلمو که تحویل گرفتم یه جاسوئیچی که یک طرفش لوگو VW و یک طرفش آرم بم خودرو بود بم دادن که چون دورش فلزی بود و در حین رانندگی به بدنه دور فرمون می خورد و سر صدا می کرد ازش استفاده نکردم

MKHSH
12 October 2008, 02:01 PM
در رنو مگان چطوریه؟!!

كلاً رنو در گيربكس مشهوره چنانچه مثلاً سيتروئن در سيستم تعليق و فولكس در دوام. جاش اينجا نيست لطفاً جهت اطلاع بيشتر به تاپيك مربوطه مراجعه فرماييد.

MKHSH
12 October 2008, 02:13 PM
راستي يك تجربه از دوام و ظرفيت سيستم تعليق گل بگم. يه مدتيه احساس مي كردم فرمان در سرعت 130 ميكوبه كه فكر مي كردم بخاطر دست اندازهاي آسفالته ولي هفته پيش وقتي يكبار سرعت رو به 170 رسوندم ديدم لرزش فرمان و صندلي شاگرد خيلي محسوس شد. دو بار رينگ اسپورت جلو را بردم بالانس كامپيوتري كه گفتند رينگها بالانسه و مشكلي نداره. تا اينكه رفتم بالانس سهيل در تبريز كه در بالانس كردن و ميزان فرمان مشهوره. سهيل با اون دستگاه شبيه موتور سيكلتش درجا بالانس ميكنه. وقتي تست كرد باور نكرد گفت رينگ اونقدر آنبالانس هست كه 250 گرم يعني يك چهارم كيلوگرم سرب ميخواد. سهيل اقرار كرد هر ماشيني جز فولكس بود جلوبنديش داغون شده بود و دوام سيستم تعليق فولكس رو تحسين كرد. گفت اون فولكس قورباغه اي و حتي ون 10 نفره هم از قديم به دوام مشهورند.

MKHSH
12 October 2008, 02:21 PM
فكر ميكنيد مشكل از كجا بود. جالبه رينگهاي اسپرت برخلاف رينگهاي فابريك فقط روي چهار عدد پيچ چرخها نشسته و با توپي چرخ فاصله داره. همين باعث شده با مرور زمان مركز رينگ نسبت به توپي چرخ خروج از مركزيت پيدا كنه و موقع حركت مخصوصاً در سرعتهاي بالا لرزش ايجاد كنه. البته در خودروهاي كره اي ممكنه بخاطر ضعيف بودن جلوبندي در سرعتهاي پايين هم به ارتعاش در بياد. خلاصه دادم يك تراشكار داخل رينگ اسپرت بوش زد و قطر داخلي رينگ رو با قطر بيروني توپي يكي كرد تا رينگ مثل فابريك رو توپي بشينه و با اينكار مشكل حل شد.
شايد اين تجربه روزي بدرتون بخوره.

SherlockHolmes
12 October 2008, 02:29 PM
باطری سوییچ گل چطوری عوض میشه و چه نوعیه ؟!

eysun
13 October 2008, 12:46 AM
من گلمو که تحویل گرفتم یه جاسوئیچی که یک طرفش لوگو VW و یک طرفش آرم بم خودرو بود بم دادن که چون دورش فلزی بود و در حین رانندگی به بدنه دور فرمون می خورد و سر صدا می کرد ازش استفاده نکردم
اون که خیلی زشته! فلزی مثل عکس آواتورت:icon_wink

بامدادان
13 October 2008, 09:38 AM
دوست خوبم mkhsh دنده مرده به زماني گفته ميشه كه دور موتور براي اون دنده از 1000 پايين تر بياد كه اصلاحا" موتور پت پت ميكنه و سريع بايد دنده رو كم كرد در دور موتور بالا ست كه موتور زوزه ميكشه اين حالت تا لحظه كات آف ادامه داره اين ناهماهنگي عاملي براي تغيير صداي موتوره ( كه صداي زوزه موتور خودرو دوستمون تو سر پاييني به همين علته يعني دور موتور بالا تر از گشتاور كه بايد دنده سبك تر بشه ) پدران ما كه خيلي با دور موتور كاري نداشتن (يا اصلا خودروشون دور موتور نداشت ) با صداي موتور دنده عوض مي كردن كارشناسان اعتقاد دارن دور موتور بالا بهتر از دنده مرده است چون دنده مرده عاملي است براي ياتاقان زدن خودرو اما بهترين حالت تعويض دنده در بالاترين گشتاوره كه تو گل 3000 تا 3200 است

MKHSH
13 October 2008, 10:42 AM
دوست خوبم mkhsh دنده مرده به زماني گفته ميشه كه دور موتور براي اون دنده از 1000 پايين تر بياد كه اصلاحا" موتور پت پت ميكنه و سريع بايد دنده رو كم كرد در دور موتور بالا ست كه موتور زوزه ميكشه اين حالت تا لحظه كات آف ادامه داره اين ناهماهنگي عاملي براي تغيير صداي موتوره ( كه صداي زوزه موتور خودرو دوستمون تو سر پاييني به همين علته يعني دور موتور بالا تر از گشتاور كه بايد دنده سبك تر بشه ) پدران ما كه خيلي با دور موتور كاري نداشتن (يا اصلا خودروشون دور موتور نداشت ) با صداي موتور دنده عوض مي كردن كارشناسان اعتقاد دارن دور موتور بالا بهتر از دنده مرده است چون دنده مرده عاملي است براي ياتاقان زدن خودرو اما بهترين حالت تعويض دنده در بالاترين گشتاوره كه تو گل 3000 تا 3200 است

مطلبي كه فرموديد كاملا منطقي و صحيح است ولي منظور دوستمون زوزه گيربكس بود نه زوزه موتور. زوزه موتور در دورهاي بسيار بالا ايجاد ميشه و زوزه گيربكس در دورهاي بسيار پايين. بهترين دور موتور براي رانندگي با فولكس گل از 3000 (ماكزيمم گشتاور) تا 5250 (ماكزيمم قدرت) مي باشد كه نه زوزه گيربكس هست و نه زوزه موتور. البته منظور از زوزه صداي خفيفي است كه در تمام خودروها وجود دارد و عيب محسوب نمي شود. مگر در خودروهاي امريكايي كه بخاطر عايقكاريهاي ضخيم و ديواره هاي صوتي صداي موتور حتي در دورهاي بالاتر محسوس نيست.

بامدادان
13 October 2008, 11:31 AM
اين همون زوزه موتوره نه گيربكس:icon_cool

MKHSH
13 October 2008, 01:45 PM
اين همون زوزه موتوره نه گيربكس:icon_cool

شايد. ولي شما اينو يكبار امتحان كن. تو سرازيري كه با دنده يك ميري دنده رو به سه تغيير بده و گاز نده و با دور موتور 1000 حركت كن. به گفته شما دور موتور بالا نيست كه صداي موتور باشه پس صداي چيه؟

MKHSH
13 October 2008, 01:49 PM
اگه بدون برداشتن پا از روي پدال اونو تا ته فشار بديم اين اتفاق نميوفته؟!! تست ميكنم ...

تست كرديد؟ روي دور موتور 3200 يك لحظه پا رو از روي پدال گاز ورداري و بلافاصله سريع تا آخر گاز بدي تا تغيير عملكرد ECU رو بدوني.

F^RH^D
13 October 2008, 04:43 PM
يكي از بچه ها اينجا گفته بود اويل پمپ حدود 150000 تومان من آمار 206 گرفتم حدود 60000 تومان بود!!همه قطعات از نظر قيمتي همين طور؟؟؟

mahdi_kh_sh
14 October 2008, 09:38 AM
مال 206 دنده اتوماتيك و فولكس گل چنده؟

MKHSH
14 October 2008, 02:03 PM
از دوستان گل سوار آيا تا حالا كسي صفحه كلاج تعويض كرده. پس از چند كيلومتر. آيا تاثيري در شتاب داشته؟ قيمت و هزينه؟

nimafish
14 October 2008, 03:07 PM
از دوستان گل سوار آيا تا حالا كسي صفحه كلاج تعويض كرده. پس از چند كيلومتر. آيا تاثيري در شتاب داشته؟ قيمت و هزينه؟

مكانيك اپل ما مي گفت يه دونه گل كه 60 هزار تا كار كرده بود تو جاده صفحه كلاجش تموم شده بود .

amin_17
14 October 2008, 11:01 PM
سلام دوستان عزیز من امروز رفتم نمایندگی دل افکار گفت گل 17700 رنگ فقط سفید شرایطم تعطیل.
به نظر همشهریا کدوم نمایندگی بهتره؟راستی تو شیراز وضعیت قطعات چطوره؟
ممنون

MKHSH
15 October 2008, 11:00 AM
مكانيك اپل ما مي گفت يه دونه گل كه 60 هزار تا كار كرده بود تو جاده صفحه كلاجش تموم شده بود .

از قيمت صفحه كلاج گل خبر دارين. مال من هم 54 هزار تا كاركرده كم كم داره به 60 هزارتا نزديك ميشه. ضمناً من تا حالا تسمه تايم عوض نكردم. به نظرتون هنوز مهلت دارم يا نه؟

nimafish
17 October 2008, 11:26 AM
گل مدل 2009

http://memimage.cardomain.com/member_images/3/web/3171000-3171999/3171947_1_full.jpg

http://memimage.cardomain.com/member_images/3/web/3171000-3171999/3171947_2_full.jpg

Displacement - 1595cc

Max. power - 104hp @ 5250rpm

Max. torque - 15,6kgfm @ 2500 rpm

0-60 - 9.4 seconds

Max. speed - 192km/h (119mph)

Wheelbase - 2465mm (97.04 in)

Height - 1460mm (57.48 in)

Length - 3899mm (153.50 in)

Width - 1656mm (65.19 in)

Weight - 978kg (2156.12 pounds)

irharrier
17 October 2008, 08:21 PM
من حدود 2 هفته است یه سمند ال ایکس سفارشی گرفتم کیفیت آن در سطح بسیار پایینی است طوری که تصمیم به فروشش گرفتم (در مقایسه با پرایدی که داشتم) ماشین کوبندس برای 5 تا تایر ماشین از سه مارک مختلف استفاده کردند!!!!! و از شما 5تا سوال دارم
1-گل فضای داخلش به اندازه سمند هست(مثل پراید نباشه توش به هم گیر کنیم)
2-آیا ماشین نرمیه؟
3-کیفیت قطعات واینکه همه جا میتونند تعمیرش کنند؟
4-گارنتی یا چیز مشابهی داره؟
5-قیمت صفر؟

nimafish
17 October 2008, 10:33 PM
گارانتي گل 2 سال يا 60 هزار كيلومتر

قيمت صفر 17.500

گل فضاي داخليش به اندازه سمند نيست و خيلي كوچتر از سمنده
فضاي جلوش خوبه

بامدادان
18 October 2008, 09:53 AM
1-فضاي داخلش مثل سيلو ست از سمند كوچكتر از پرايد بزرگتره
2-تقريبا" مثل سمنده از پرايد خشك تره
3-كيفيت قطعاتش خوبه تمامي قطعاتش توليد vwبرزيله لاستيك هاشم يا فايوستون يا پيرلي اما همه جا نمي تونن تعميرش كنن بايد حتما" بري نمايندگي
4_گارانتي 2سال يا50000 كيلومتر هركدوم زودتر برسه
5-17700 تحويل فوري فعلا" هم فقط سفيد دارن
در كل خيلي بهتر از خودروهاي تو اين رنج قيمتيه

MKHSH
18 October 2008, 10:09 AM
من حدود 2 هفته است یه سمند ال ایکس سفارشی گرفتم کیفیت آن در سطح بسیار پایینی است طوری که تصمیم به فروشش گرفتم (در مقایسه با پرایدی که داشتم) ماشین کوبندس برای 5 تا تایر ماشین از سه مارک مختلف استفاده کردند!!!!! و از شما 5تا سوال دارم
1-گل فضای داخلش به اندازه سمند هست(مثل پراید نباشه توش به هم گیر کنیم)
2-آیا ماشین نرمیه؟
3-کیفیت قطعات واینکه همه جا میتونند تعمیرش کنند؟
4-گارنتی یا چیز مشابهی داره؟
5-قیمت صفر؟

1- عرض فولكس گل كمتر از سمند است. حجم صندوق عقب سمند 500 ليتر ولي مال گل 285 ليتره. ولي براي من كه اكثراً كارم داخل شهره ابعاد كم خودرو يك مزيت محسوب ميشه. حجم داخل براي يك خانواده 4 نفره مناسبه ولي براي يك خانواده 2 نفر و نصفي بسيار عالي هستش. (باتوجه به امكاناتي نظير قفل درب و شيشه براي كودك)
2- نسبت به ماشينهاي هم رده بسيار نرمتر هست. كافيست جلوي ماشين رو بالا پايين كنيد يا با ترمز يا گاز دادن متوجه نرمي فنرها بشويد. البته فنرهاي عقب نسبت به جلو سفت تره. اين نرمي زياد باعث كاهش ضربات جاده به بدن ميشه ولي در عوض براي اونهايي كه از ماشين سفت پياده شده و سوار گل ميشن تا عادت كنند فكر ميكنند سوار كشتي شدند.
3- كيفيت قطعات اصلا قابل مقايسه با كيفيت قطعات سمند نيست هرچند به فراواني قطعات سمند هم نيست. گل ماشين پيچيده اي نيست و من بعضي تعميرات رو بيرون انجام دادم. مثل تعويض پمپ بنزين. البته بعضي افراد حساسند و ماشينو فقط به نمايندگي مي برند ولي بيرون ارزون در ميياد. مثلا يكبار كه رودريها رو باز مي كردم خارهاي پلاستيكي رو شكوندم. نمايندگي هر دونه خار رو 1000 تومن مي خواست نگرفتم و از بيرون مشابهش رو دونه اي 100 تومن خريدم. بيست عدد خار رو بجاي 20 هزار تومن 2 هزار تومن تموم كردم. يا پمپ بنزين رو بجاي 150 تومن تقريبا يك سوم قيمت تموم كردم.
فولكس را بطور خلاصه در كيفيت و دوام و نرمي بشناسيد.

F^RH^D
18 October 2008, 11:14 AM
سلام دوستان
كسي اطلاعات دقيقي از اينكه موتور گل قبلا رو چه ماشيني بوده داره و اينكه ميگن اين موتور قديمي و از نوع خطي در محور ماشين و اين نوع موتور ها ديگه الان منسوخ شده درسته؟؟

MKHSH
18 October 2008, 02:50 PM
يك فرمول براي محاسبه عملي شتاب صفر تا صد فولكس:
شتابگيري فولكس تا دور موتور مربوط به حداكثر گشتاور ثابت بوده و مدت زمان لازم براي رساندن سرعت از صفر تا صد برابر يك چهاردهم مقدار مسافت طي شده در اين مدت مي باشد:
14/t = S
به شرطي كه دنده ها را بالاي حداكثر گشتاور تعويض كنيد.
پس مسافت طي شده از صفر تا صد را از روي مسافت سنج بخوانيد (بر حسب متر ) و بر عدد 14 تقسيم كنيد.
مثلا اگر مسافت طي شده در فاصله صفر تا صد برابر 160 متر باشد شتاب صفر تا صد فولكس گل برابر 11.4 ثانيه خواهد بود.

nimafish
18 October 2008, 07:44 PM
تا حالا كسي اب رادياتور رو عوض كرده ؟
تو دفترچه ماشين نوشته بايد تو 30 هزار تا عوض بشه .:icon_evil

nimafish
18 October 2008, 07:56 PM
حداكثر سرعتي كه من با گل رفتم

http://i38.tinypic.com/fm0w2u.jpg

nimafish
18 October 2008, 08:01 PM
http://i33.tinypic.com/s16ypz.jpg

http://i36.tinypic.com/358nk8x.jpg

http://i36.tinypic.com/213ng8.jpg

http://i33.tinypic.com/2vj75l5.jpg

http://i34.tinypic.com/2hpovut.jpg

http://i33.tinypic.com/30w5w2c.gif

http://i35.tinypic.com/f054wp.jpg

http://i34.tinypic.com/2mhbo9h.jpg

http://i34.tinypic.com/27zhvnp.jpg

pouya_yz
18 October 2008, 11:35 PM
دوستای عزیز آیا گل تریپ کامپیوتر داره ؟ مصرف سوخت را نشان میده ؟

nimafish
18 October 2008, 11:39 PM
دوستای عزیز آیا گل تریپ کامپیوتر داره ؟ مصرف سوخت را نشان میده ؟

نه نداره:icon_cry::icon_cry::icon_cry:

eysun
19 October 2008, 02:18 AM
امروز با یکی از نزدیکان به کرمان خودرو صحبت میکردم. گفت قراره یه فولکس جدید وارد کنند:icon_excl ازش پرسیدم دلیل تولید نشدن گل تحریمه؟ گفت اونم هست ولی بیشتر از اون فشار ایران خودرو بر دیگر خودروسازان هست!
ظاهرا گل 2009 رو هم وارد نمیکنند...

MKHSH
19 October 2008, 12:16 PM
امروز با یکی از نزدیکان به کرمان خودرو صحبت میکردم. گفت قراره یه فولکس جدید وارد کنند:icon_excl ازش پرسیدم دلیل تولید نشدن گل تحریمه؟ گفت اونم هست ولی بیشتر از اون فشار ایران خودرو بر دیگر خودروسازان هست!
ظاهرا گل 2009 رو هم وارد نمیکنند...

اين مطلب رو من هم تاييد مي كنم. ظاهراً ايران خودرو اين غول خودروساز سال گذشته كه كرمان خودرو بخاطر تحريمها به بن بست رسيده بوده از فرصت استفاده كرده پيشنهاد ادغام يا واگذاري بم خودرو رو به ايران خودرو كرده بوده ولي كرمان خودرو براي اينكه تسليم ايران خودرو نشه موقتاً دست ياري جلوي چيني ها دراز كرده تا با توليد ليفان خودش را سرپا نگه داره تا زمانيكه با آوردن انواع فولكس از جمله تورك و نيوپاسات و بورا و جتا و گل صندوقدار جديد و با پشتيباني تمام مشتريان كرمان خودرو مخصوصاً تمام دوو سيلو سواران و گل سواران و هيونداي سواران و تمام افرادي كه به كيفيت خودرو توجه دارند، بتونه به رقابت با غول بزرگ بره.

MKHSH
19 October 2008, 12:31 PM
تست كارشناسي توان فولكس GOL در برابر پژو 206 :

http://i33.tinypic.com/f3s1zc.gif

http://i37.tinypic.com/de4u83.jpg

با تشكر از nimafish

F^RH^D
19 October 2008, 12:45 PM
بابا توروخدا يكي جواب مارو بده:icon_cry:
سلام دوستان
كسي اطلاعات دقيقي از اينكه موتور گل قبلا رو چه ماشيني بوده داره و اينكه ميگن اين موتور قديمي و از نوع خطي در محور ماشين و اين نوع موتور ها ديگه الان منسوخ شده درسته؟؟

MKHSH
19 October 2008, 01:59 PM
بابا توروخدا يكي جواب مارو بده:icon_cry:
سلام دوستان

خدمت دوست كنجكاومان عرض كنم كه :
از سال 1980 تا سال 1997 موتور يك ليتري فولكس گل روي پدر بزرگش بود:

http://i37.tinypic.com/2rp5t9z.jpg

اين موتور شامل:
1- موتور 1000 سي سي با 65 اسب قدرت در دور موتور 6000 و گشتاور 89 نيوتن متر در دور موتور 4500
2- موتور 1600 سي سي با 91 اسب قدرت در دور موتور 5500 و گشتاور 136 نيوتن متر در دور موتور 3000

از سال 1998 تا 2003 موتورهاي ارتقاء يافته زير روي پلت فرم جديد گل قرار گرفت:

http://i37.tinypic.com/107noxv.jpg

اين موتور شامل:
1- موتور 1600 سي سي با 91 اسب قدرت در دور موتور 5250 و گشتاور 140 نيوتن متر در دور موتور 3000
2- موتور 1800 سي سي با 98 اسب قدرت در دور موتور 5250 و گشتاور 152 نيوتن متر در دور موتور 3000
3- موتور 1800 سي سي توربو شارژر با 150 اسب قدرت در دور موتور 5700 و گشتاور 210 نيوتن متر در دور موتور 1750
4- موتور 1900سي سي ديزل با 63 اسب قدرت در دور موتور 4200 و گشتاور 124 نيوتن متر در دور موتور 2600
جهت بهينه كردن عملكرد موتور و كاهش مصرف سوخت اين موتورها بصورت طولي نصب گرديده است كه بخاطر همين ارتعاش عرضي خودرو را سبب گرديده است.

MKHSH
19 October 2008, 02:06 PM
خبر خبر
بالاخره سايت http://www.bamkhodro.com/mahsol.asp (http://www.bamkhodro.com/mahsol.asp) به روز شد.

خيلي جالبه در اين سايت خودروي جديد لوبو معرفي شده كه جايگزين دوو ماتيز هست ولي خنده دار اينجاست كه ارتفاع خودرو 3 متر و پنجاه و نه سانت اعلام شده. طول خودرو 1.5 متر و مصرف سوخت آن اگر درست باشد 4.8 ليتر.

F^RH^D
19 October 2008, 02:19 PM
MKHSH جان خيلي ممنون خيلي لطف كردي خيليم كارت درسته. فقط ميشه بگي اين نوع موتور هاي طولي چه معايبي دارن؟؟و آيا موتور هاي طولي واقعا از رده خارج شده از نظر علمي. يا كمپاني هست كه محصولاتش را هنوز با يه همچين موتوري عرضه كنه؟؟

MKHSH
19 October 2008, 02:57 PM
MKHSH جان خيلي ممنون خيلي لطف كردي خيليم كارت درسته. فقط ميشه بگي اين نوع موتور هاي طولي چه معايبي دارن؟؟و آيا موتور هاي طولي واقعا از رده خارج شده از نظر علمي. يا كمپاني هست كه محصولاتش را هنوز با يه همچين موتوري عرضه كنه؟؟

دوست خوبم اين نوع بازيها با موقعيت و نحوه نصب موتور مختص كمپاني فولكس واگن هست اما با دليل. زماني موتور فولكس در عقب آن بود (همان فولكس بيتل يا قورباغه اي ) چون در جنگ آلمان و روسيه به دستور هيتلر بايستي خودرويي ساخته مي شد كه سرماي شديدي كه از جلو مي وزيد نتونه موتور خودرو را از كار بندازه. اين موتور حتي بدون آب كار مي كرد. الان هم اكثر فولكسها از جمله فولكس بيتل و فوكس و گل و پلو و لوپو روي همشون موتور بصورت طولي نصب شده تا تعداد واسطه هاي بين موتور تا چرخ كم بشه و از اتلاف انرژي موتور كه در هر يك از اين واسطه ها رخ ميده كم بشه.

ضمناً اگر در فاميل و آشنايان افرادي هستند كه فولكس قورباغه اي سوار مي شوند يكبار بپرس چرا فولكسشان را با يك خودروي ديگه مثلا پيكان يا ژيان عوض نمي كنند آيا پول ندارند يا جذبه فولكس اجازه اينكار رو به آنها نميده. قطعاً جوابي كه ميشنوي اينكه فولكس عضوي از خانواده من هست و با آن زندگي ميكنم. حتي در سريال حسني هم كه سال گذشته پخش مي شد (همون روح سرگردان حسن كه قرار بود اجازه اهداء عضو را به خانم پرستار مي داد) بعد از اتمام سريال خانم پرستار مي گفت من تو فيلم وقتي فولكس سوار شدم تازه فهميدم كه فولكس چيه و يك دونه واقعاً براي خودم خريدم.

sogoli
20 October 2008, 11:44 AM
از سال 1998 تا 2003 موتورهاي ارتقاء يافته زير روي پلت فرم جديد گل قرار گرفت:

.
پس زمان طراحی موتور گل با 206 که در سال 1998 ساخته شده است ، یکی می باشد.
بارها در تاپیکهای مختلف دوستان گفتند موتور گل قدیمی تر از 206 هست!

james_hetfiel
20 October 2008, 12:43 PM
سلام خدمت همه گل دوستان عزیز
بعد از حدود 9 ماه رانندگی با این ماشین فهمیدم که مطلقا نباید سراغ ایران خودرو و سایپا رفت. حتی اگه کرمان موتور لگن هم مونتاژ کنه و ایران خودرو لامبورگینی، من لگن می خرم.

راستی اگه دوستان لطف کنن بگن که شتاب 0-100 رو چند گرفتن ممنون میشم

امروز تو بلوار دانشجو ولنجک 120 تا میرفتم که دیدم یه VW TRANSPORTER پشتم چراغ زد، سرعتم رو تا 140 تا زیاد کردم باز پشتم چراغ میزد، چاره ای نداشتم جز اینکه برم کنار ، دیدم پشتش نوشته V6 ولی بهم بر نخورد چون فولکس از فولکس سبقت بگیره اشکال نداره :icon_arro

MKHSH
20 October 2008, 01:28 PM
پس زمان طراحی موتور گل با 206 که در سال 1998 ساخته شده است ، یکی می باشد.
بارها در تاپیکهای مختلف دوستان گفتند موتور گل قدیمی تر از 206 هست!

البته 16 سوپاپه بودن تيپ پنج بالطبع بر موتور 8 سوپاپ گل ارجحيت دارد ولي بخاطر اختلاف 200 سي سي در حجم موتور گل و تيپ پنج توان موتورها نزديك بهم هستند (گل 100 اسب و تيپ پنج 110 اسب) و اين ربطي به قدمت موتور نداره. اگر اينجوري بود بايد موتور 8 سوپاپه 206 تيپ 2 و 3 نيز قديمي و از رده خارج محسوب مي شد و موتور 1600 و 16 سوپاپه گل كه با نام پوينتر در چين و روسيه عرضه ميشه بايد خيلي موتور جديدي باشه. واقعيتش زماني كه ما بجز پرايد و پيكان چيزي نداشتيم با اومدن 206 هيجان زده شديم و بعضيها ديگه 206 رو تا حد بنز و ... بالا بردن و اين در ذهنها نقش بسته والا واقعيت چيز ديگريست.

MKHSH
20 October 2008, 01:38 PM
راستی اگه دوستان لطف کنن بگن که شتاب 0-100 رو چند گرفتن ممنون میشم

اندازه گيري زمان صفر تا صد با ساعت كمي بي دقت ميشه و من از روش ديگر استفاده كردم. مسافت طي شده بين صفر تا صد را 160 متر اندازه گرفتم و با تقسيم بر عدد 14 زمان صفر تا صد را همان 11.4 ثانيه بدست آوردم.
14/S = زمان صفر تا صد

MerDaX
20 October 2008, 04:19 PM
من بعد از اين كه سيم گاز رو عوض كردم بعد از حدود 2سال و نيم،با باك پُر دقيقا" 10.8 با زمان سنج و 10.7 با سيستم متريك اندازه گيري كردم همين ديروز!

VW Lover
21 October 2008, 12:00 AM
درسته که در مدت گارانتی هر 5000 کیلومتر روغن ماشین عوض می کنن؟ این غیر منطقی که روغنی که باید 10000-15000 یا 20000 کیلومتر کار کنه را به این زودی تعویض کنن:icon_ques

MKHSH
21 October 2008, 09:47 AM
من بعد از اين كه سيم گاز رو عوض كردم بعد از حدود 2سال و نيم،با باك پُر دقيقا" 10.8 با زمان سنج و 10.7 با سيستم متريك اندازه گيري كردم همين ديروز!

در چه دور موتوري دنده عوض مي كردي؟ من كه با همان شرايط شما 11.4 ثانيه بدست آوردم. البته فكر كنم صفحه كلاچ من عمرهاي آخرش رو طي مي كنه شايد بخاطر اون باشه. فولكس من مدل 84 هست با 58000 كيلومتر كاركرد.

sdsdsd
21 October 2008, 12:58 PM
نمیدونم چقدر درسته ، شما نظر بدین
- استفاده از يك سيستم exhuast خوب هميشه و رو هر ماشيني يكي از مهمترين قدمهاست، لوله هاي 1.5 تا 2 اينچي حتي براي موتورهاي 2 ليتري انتخاب خوبيه (center pipe) استفاده از يه منبع مستقيم و خوب شرايط رو باز هم بهتر ميكنه و در انتها يه هدرز كه مجموعه رو تكميل ميكنه .. نميخوام وارد بحث ساخت هدرز براي اين موتور بشم ولي اگه ميخواهيد از انواع آماده استفاده كنيد، معروفترين نوع اون ماله شركت Techtonics هستش كه قيمتش هم عاليه ...
منيفولد Audi 80 و داون پايپش هم انتخاب خوبيه ( اگه گير بياد)

- مسلما وقتي داريم از بهينه كردن Exhaust حرف مي زنيم بايد يه فكري هم به حال كاتاليست كرد، تو خارج از ايران تعويض اون با انواع high-flow پيشنهاد ميشه ولي اينجا حذف اون به صرفه تره ...

- استفاده از يه ميل سوپاپ بهتر هر كسي رو به ذوق مياره... نكته اينه كه تمام ميل سوپاپ هاي موتورهاي 8 سوپاپ VW ( حتي 2 ليتري ) قابل نصبه // صرفا بايد بدونيد كه Solid lifter ميخواهيد يا hydraulic lifter ...
سرسيلندر فعلي گل از ليفتر هاي هيدروليك استفاده ميكنه كه كم دردسر تره و من خودم تا 278 درجشو ديدم ولي اگه ميخواهيد روي 300 درجه بريد بايد ليتفر ها رو با انواع solid تعويض كنيد // استفاده از يه cam gear قابل تنظيم هم بهتون اجازه ميده كه بازه اعمال قدرت رو كنترل كنيد، در كل اگه داريد duration رو زياد مي كنيد حتما بايد يه Adjustable Cam Gear هم بگيريد ...
بهترين ميل سوپاپ ها رو باز هم Techtonics و Bildon Motorsport دارن ..

- رسوندن سوخت بيشتر به موتور ! ساده ترين راهش استفاده از يه Adjustable Fuel Pressure Regulator هستش كه البته براي كنترل اون استفاده از يه Air/Fuel Ratio Gauge كه به سنسور لامبدا متصل ميشه پيشنهاد ميشه ... تا اونجا كه من ميدونم هنوز رگلاتور هاي قابل تنظيم BEGI بهترين هستند ..

- فيلتر هاي هواي مخروطي با قابليت عبور هواي بالا هم تاثير گذار هستند ولي همونطور كه ميدونيد نبايد ازشون زياد انتظار داشت

- كار روي سر سيلندر هم براي خودش دنيايي داره // افزايش كمپرس به بيش از 10.8 (كه البته احتياج به سوخت خاص داره)، استفاده از سوپاپ هاي بزرگتر، پورت و پوليش، فنر سوپاپ دوبل همه كارهايي هستند كه به راحتي قابل انجامند و روي سرسيلندر توپول گل جواب خوبي ميدن..

- بحث شيرين افزايش حجم // اگه درست يادم مونده باشه افزايش حجم تا 2200 سي سي بدون دردسر انجام ميشه ( نمي خوام واردش بشم )

- بعد از همه اينها، مثل تمام موتورها دستكاري تايم ، تقويت سيستم جرقه ( همونطوري كه ميدونين، چون distributer (دلكو) داره ميشه از MSD6 به راحتي استفاده كرد)، كاهش وزن فلايويل، تايرهاي با قطر كوچكتر و ... قابل انجامه .

MKHSH
21 October 2008, 01:50 PM
نمیدونم چقدر درسته ، شما نظر بدین
- استفاده از يك سيستم exhuast خوب هميشه و رو هر ماشيني يكي از مهمترين قدمهاست، لوله هاي 1.5 تا 2 اينچي حتي براي موتورهاي 2 ليتري انتخاب خوبيه (center pipe) استفاده از يه منبع مستقيم و خوب شرايط رو باز هم بهتر ميكنه و در انتها يه هدرز كه مجموعه رو تكميل ميكنه .. نميخوام وارد بحث ساخت هدرز براي اين موتور بشم ولي اگه ميخواهيد از انواع آماده استفاده كنيد، معروفترين نوع اون ماله شركت Techtonics هستش كه قيمتش هم عاليه ...
منيفولد Audi 80 و داون پايپش هم انتخاب خوبيه ( اگه گير بياد)

- مسلما وقتي داريم از بهينه كردن Exhaust حرف مي زنيم بايد يه فكري هم به حال كاتاليست كرد، تو خارج از ايران تعويض اون با انواع high-flow پيشنهاد ميشه ولي اينجا حذف اون به صرفه تره ...

- استفاده از يه ميل سوپاپ بهتر هر كسي رو به ذوق مياره... نكته اينه كه تمام ميل سوپاپ هاي موتورهاي 8 سوپاپ VW ( حتي 2 ليتري ) قابل نصبه // صرفا بايد بدونيد كه Solid lifter ميخواهيد يا hydraulic lifter ...
سرسيلندر فعلي گل از ليفتر هاي هيدروليك استفاده ميكنه كه كم دردسر تره و من خودم تا 278 درجشو ديدم ولي اگه ميخواهيد روي 300 درجه بريد بايد ليتفر ها رو با انواع solid تعويض كنيد // استفاده از يه cam gear قابل تنظيم هم بهتون اجازه ميده كه بازه اعمال قدرت رو كنترل كنيد، در كل اگه داريد duration رو زياد مي كنيد حتما بايد يه Adjustable Cam Gear هم بگيريد ...
بهترين ميل سوپاپ ها رو باز هم Techtonics و Bildon Motorsport دارن ..

- رسوندن سوخت بيشتر به موتور ! ساده ترين راهش استفاده از يه Adjustable Fuel Pressure Regulator هستش كه البته براي كنترل اون استفاده از يه Air/Fuel Ratio Gauge كه به سنسور لامبدا متصل ميشه پيشنهاد ميشه ... تا اونجا كه من ميدونم هنوز رگلاتور هاي قابل تنظيم BEGI بهترين هستند ..

- فيلتر هاي هواي مخروطي با قابليت عبور هواي بالا هم تاثير گذار هستند ولي همونطور كه ميدونيد نبايد ازشون زياد انتظار داشت

- كار روي سر سيلندر هم براي خودش دنيايي داره // افزايش كمپرس به بيش از 10.8 (كه البته احتياج به سوخت خاص داره)، استفاده از سوپاپ هاي بزرگتر، پورت و پوليش، فنر سوپاپ دوبل همه كارهايي هستند كه به راحتي قابل انجامند و روي سرسيلندر توپول گل جواب خوبي ميدن..

- بحث شيرين افزايش حجم // اگه درست يادم مونده باشه افزايش حجم تا 2200 سي سي بدون دردسر انجام ميشه ( نمي خوام واردش بشم )

- بعد از همه اينها، مثل تمام موتورها دستكاري تايم ، تقويت سيستم جرقه ( همونطوري كه ميدونين، چون distributer (دلكو) داره ميشه از MSD6 به راحتي استفاده كرد)، كاهش وزن فلايويل، تايرهاي با قطر كوچكتر و ... قابل انجامه .

بستگي داره چقدر هزينه بشه براي چند اسب توان بيشتر. :icon_redf

omidh81
21 October 2008, 08:25 PM
سلام دوستان
میخواستم باطری سوئیچ گل رو عوض کنم... دقت نکردم یه شیشه استوانه ای ریز (کد گشائی) از کجا دراومده حالا نمی دونم جایش کجاست که بذارم سرجایش- کسی بلده راهنمایم کن
ممنون
این عکس (دایره قرمز)
http://i33.tinypic.com/28qyaty.jpg

nimafish
21 October 2008, 09:09 PM
جايي براش نيست بره توش ؟

VW Lover
22 October 2008, 12:29 AM
درسته که در مدت گارانتی هر 5000 کیلومتر روغن ماشین عوض می کنن؟ این غیر منطقی که روغنی که باید 10000-15000 یا 20000 کیلومتر کار کنه را به این زودی تعویض کنن:icon_ques

کسی تا حالا نرفته گارانتی؟ تورو خدا یکی جواب منو بده:icon_cry:.
دوست من تعویض روغنی داره، میتونم خودم روغن ببرم یا باید هر بار 20000 یا 24000 تومان پول روغن 20000 کیلومتریو بدم؟

nimafish
22 October 2008, 12:41 AM
من فقط 2 بار رفتم گارانتي روغن ماشين رو عوض كنن .
ديدم هم وقتم هدر مي شه هم پولم هم معلوم نيست تو نمايندگي چه بلايي سر ماشين ميارن به خاطر همين رفتم يه اچار الن و اچار فيلتر خريدم و خودم هر 5000 كيلومتر روغن ماشين و هر 10 هزار كيلومتر فيلتر روغنشو عوض مي كنم . براي عوض كردن روغن زير گل جك نمي زنم چون ارتفاش بلنده راحت ميشه روغنشو عوض كرد ولي بايد زير اپل كورسا جك بزنم تا روغنشو عوض كنم . حتي لنت هاي جلو هم خودم عوض كردم . شمع و فيلتر هم خودم رديفش مي كنم.

روغن هم كاسترول از اونايي كه ظرفش نقره اي هستش مي ريزم تو موتورش تا موتورش حال كنه :icon_arro

مسعود دانشي
22 October 2008, 09:53 AM
دوستان گل سوار توصيه مكنم هر 5000كيلومتر از قرصهاي شستشوي انژكتور در باك بنزين با مارك دينوتب استفاده كنيد واقعا معجزه ميكند.

علی م
22 October 2008, 12:09 PM
من آب رادیات رو عوض کردم . مراقب باشید درش نشکنه چون بعضی وقتا خیلی سفت می شه . و قیمت درش (ساخت اتریش ) 12000 تومن .
در ضمن اگه سویچت خراب بشه 200000 تومن باید خرج کنی . چون سیستمش رو کلن عوض می کنن . راستی مراقب باشید سوییچ ضربه نخوره . چون توش یه سیم نازک داره که ممکن قطع بشه و مجبور بشید کل سیستم رو عوض کنید
راستی این لوبو فلکس واگن نیست

بامدادان
22 October 2008, 12:40 PM
نه چينيه
جالبه تو عكس به محل قرار گرفتن پروژكتورش لوبو دقت كنيد

مسعود دانشي
22 October 2008, 04:50 PM
http://www.gigaimage.com/images/l1bbhjrougdlrn2wm0vb.jpg

http://www.gigaimage.com/images/z6rq1ud510nom9jkd9gq.jpg

sdsdsd
23 October 2008, 02:39 AM
بابا انقدرم که میگین نمایندگیها کارشون بد نیست والا ، بدی ماها اینه که به داداشمونم اعتماد نداریم چه برسه ...

james_hetfiel
23 October 2008, 11:38 AM
بابا انقدرم که میگین نمایندگیها کارشون بد نیست والا ، بدی ماها اینه که به داداشمونم اعتماد نداریم چه برسه ...

من از وقتی سیلو داشتم و الآن هم که گل دارم ، حدود 8 سال فقط نمایندگی 104فولکس واگن (121 ونک دوو) (شیخ بهایی شمالی روبروی دانشگاه الزهرا) میبرم تاحالا نه مشکل خدمات داشتم نه مشکل قطعه، فقط جدیدا یکم شلوغ شده که اونهم بخاطر تعطیلی چندتا نمایندگی هست ولی کلا کارشون حرف نداره.

voldemort
24 October 2008, 10:29 AM
سلام دوباره ...
از دوستان ساکن اصفهان کسی هست که منو کمک کنه ؟ (البته هر کس کمک کنه ممنون میشم:icon_cool)
(بابا گل قحطی شده ! توی خیابونم پر شده ! فکر کنم همشو خریدن ملت :icon_razz)
یه گل دودی یا مشکی صفر از کجا بخرم ؟ (یه قیمتی هم بدید شرمنده میشم :icon_arro)

بهترین رینگ اسپرت برای گل کدومه ؟
(مشخصاتی که من مبتدی بتونم تشخیص بدم و به کسی که میخوام واسم ببنده بگم )
از کجا میشه خرید . قیمت حدودی ؟ همچنین کجا ببندم ؟

sogoli
24 October 2008, 01:34 PM
دیروز سوار گل یکی دوستانم شدم که چن موردبرام جلب توجه کرد که گفتم از شماها بپرسم.
1- با توجه به اینکه مدل 85 بودو 20000 تا کاکرد داشت ولی مشخص بود که کیلومترش دستکاری شده.ایا مگه میشه کیلومتر گل رو کم کرد؟
2-صدای موتر بطور محسوسی وارد اتاق میشد .ایا این مورد هم طبیعی هسست؟(میشه میزان ورود صداش رو با یه ماشین دیگه مقایسه کنید)
ممنون

nimafish
24 October 2008, 10:57 PM
http://img6.pictiger.com/fd6/17187882_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187882/) http://img6.pictiger.com/e87/17187884_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187884/) http://img6.pictiger.com/eb8/17187885_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187885/) http://img6.pictiger.com/d25/17187886_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187886/) http://img6.pictiger.com/2e3/17187888_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187888/) Host Image with PicTiger (http://www.pictiger.com/)

http://img6.pictiger.com/9de/17187918_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187918/) http://img6.pictiger.com/5ef/17187919_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187919/) http://img6.pictiger.com/31d/17187922_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187922/) http://img6.pictiger.com/f63/17187923_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187923/) http://img6.pictiger.com/32e/17187924_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187924/) Free Photo Hosting - PicTiger (http://www.pictiger.com/)

MKHSH
26 October 2008, 10:52 AM
دیروز سوار گل یکی دوستانم شدم که چن موردبرام جلب توجه کرد که گفتم از شماها بپرسم.
1- با توجه به اینکه مدل 85 بودو 20000 تا کاکرد داشت ولی مشخص بود که کیلومترش دستکاری شده.ایا مگه میشه کیلومتر گل رو کم کرد؟
2-صدای موتر بطور محسوسی وارد اتاق میشد .ایا این مورد هم طبیعی هسست؟(میشه میزان ورود صداش رو با یه ماشین دیگه مقایسه کنید)
ممنون

در مورد سوال اول من فكر نمي كنم در بيرون كسي بتونه داشتبورد گل رو باز كنه چون من شخصاً به چند باطري ساز حرفه اي بردم تا كليد بخارگير شيشه عقب رو تعمير كنه نتونست و بالاخره مجبور شدم ببرم نمايندگي اونها تعمير كنند. (البته بعد از نصب دزدگير ظبط و كليدها قاطي كرده بود).

اما در مورد سوال دوم من يك تجربه مفيد براتون دارم. روزهاي اول كه گل رو خريده بودم به اين يك خرده صداي موتور هم حساس بودم. با چراغ قوه از كنار پدال گاز زير داشبرد رو نگاه كردم ديدم بعضي جاها به اندازه كف دست نمد نداره و صدا از اونجا نفوذ ميكنه. رفتم از اين اسفنجهاي لايه اي كه داخل بالش ميزارند گرفتم و پشت داشبرد را از طرف زير فرمان با اسفنج پر كردم. باورتون نميشه تا دور موتور 3000 اصلاً فكر مي كنيد ماشين خاموشه ولي بعد از 3000 خيلي جزئي صداي موتور مياد كه با صداهاي ديگر مثلا ماشينها ديگه تو خيابون مخلوط ميشه و محسوس نيست.

MKHSH
26 October 2008, 11:21 AM
سلام دوباره ...

براي خودروهاي آلماني رينگهاي با جا پيچي 100 بايد بخري (يعني سوراخهاي رينگ روي دايره اي به قطر 100 ميليمتر باشند). از 13 اينچ تا 16 اينچ بهش ميخوره ولي اگر 13 اينچ بگيري ماشينت نرمتر ولي 16 اينچ فوق العاده ماشينت رو خشك و سفت ميكنه.
من رينگ 13 خريدم و خيلي هم بهش ميخوره (شبيه شاسي بلندها ميشه چون گوشت لاستيك زياد ميشه). با 200 تا 250 تومن ميتوني دو جفت رينك تايواني 13 اينچ با جا پيچي صد بگيري. از اون پره ايها تو بازار زياده.

http://i33.tinypic.com/v6p3xu.jpg

مسعود دانشي
26 October 2008, 12:15 PM
http://www.gigaimage.com/images/tp0hyl8j2sz7fgbwbqc.jpg

F^RH^D
26 October 2008, 02:22 PM
سلام
با اجازه بزرگتر هاي سايت و دوستان متالورژيست.دوست من اين كار كاملا منطقي است و دليل داره از نظر متالورژيكي قطعات به هر روشي كه توليد بشن حتما ماشين كاري ميشوند و براي رسيدن به سختي مناسب عمليات حرارتي.طي اين فرايند ها تنش هايي در اين قطعات باقي مي ماند كه به آنها تنش پس ماند ميگويند.وقتي اين قطعات به هم بسته ميشوند و با توجه به تلرانس هاي ميكروني شروع به كار ميكنند به هر حال ميزاني سايش وجود خواهد داشت(اصطلاحا همديگرو متراشند تا به هم جفت شوند يا همون آب بندي)در عين حال وقتي حرارت تو موتور بالا بره اين تنش هاي پس ماند آزاد شده و تغييرات ابعادي بسيار كمي خواهيم داشت.از اين نظر تعويض زود تر از موعد روغن در ابتدا باعث تميز شدن روغن از براده ها و پليسه هاي تراشيده شده در اجزا موتور خواهد شد. كه مسلما كار مفيدي البته دوستان متالورژيست بهتر ميتونند نظر بدن.:icon_cool

VW Lover
26 October 2008, 04:17 PM
سلام
با اجازه بزرگتر هاي سايت و دوستان متالورژيست.دوست من اين كار كاملا منطقي است و دليل داره از نظر متالورژيكي قطعات به هر روشي كه توليد بشن حتما ماشين كاري ميشوند و براي رسيدن به سختي مناسب عمليات حرارتي.طي اين فرايند ها تنش هايي در اين قطعات باقي مي ماند كه به آنها تنش پس ماند ميگويند.وقتي اين قطعات به هم بسته ميشوند و با توجه به تلرانس هاي ميكروني شروع به كار ميكنند به هر حال ميزاني سايش وجود خواهد داشت(اصطلاحا همديگرو متراشند تا به هم جفت شوند يا همون آب بندي)در عين حال وقتي حرارت تو موتور بالا بره اين تنش هاي پس ماند آزاد شده و تغييرات ابعادي بسيار كمي خواهيم داشت.از اين نظر تعويض زود تر از موعد روغن در ابتدا باعث تميز شدن روغن از براده ها و پليسه هاي تراشيده شده در اجزا موتور خواهد شد. كه مسلما كار مفيدي البته دوستان متالورژيست بهتر ميتونند نظر بدن.:icon_cool

دوست عزیز مسئله اینه که بعد از آب بندی هم روغن عوض میکنن. تا 5000 یا 10000 کیلومتر منطقیست ولی بعد از 50000 کیلومتر دیگه آب بندی معنی نمیده

VW Lover
26 October 2008, 04:23 PM
سلام دوباره ...
از دوستان ساکن اصفهان کسی هست که منو کمک کنه ؟ (البته هر کس کمک کنه ممنون میشم:icon_cool)

آقا بالاخره گل گیر آوردی؟ من 3روز پیش اصفهان بودم، تعداد گلها نسبت به چند ماه پیش خیلی زیاد شده بود. اگه نمایندگیهای اصفهان تحویل فوری داشتن ممنون میشم تو همین تاپیک اعلام کنی. مرسی

voldemort
27 October 2008, 12:31 AM
http://img6.pictiger.com/d25/17187886_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187886/)

از دوستان کسی خبر نداره از این رنگ بالائی توی ایران هم هست یا نه ؟ من حقیقتش تا به حال ندیدم خیلی خوشگله ...:icon_cool

براي خودروهاي آلماني رينگهاي با جا پيچي 100 بايد بخري (يعني سوراخهاي رينگ روي دايره اي به قطر 100 ميليمتر باشند). از 13 اينچ تا 16 اينچ بهش ميخوره ولي اگر 13 اينچ بگيري ماشينت نرمتر ولي 16 اينچ فوق العاده ماشينت رو خشك و سفت ميكنه.
من رينگ 13 خريدم و خيلي هم بهش ميخوره (شبيه شاسي بلندها ميشه چون گوشت لاستيك زياد ميشه). با 200 تا 250 تومن ميتوني دو جفت رينك تايواني 13 اينچ با جا پيچي صد بگيري. از اون پره ايها تو بازار زياده.

ممنون از راهنمائیتون ... پس تایوانی خوبه (13 اینچ قطر کل تایره دیگه ؟ من مبتدی هستم ... :icon_surp)

آقا بالاخره گل گیر آوردی؟ من 3روز پیش اصفهان بودم، تعداد گلها نسبت به چند ماه پیش خیلی زیاد شده بود. اگه نمایندگیهای اصفهان تحویل فوری داشتن ممنون میشم تو همین تاپیک اعلام کنی. مرسی

حتما اگه خبری شد میگم ولی سه چهار روزی هست نرفتم اون طرفا ...

سلام دوباره ...

کسی خبر نداره گل صفر کجای اصفهان موجوده ؟ :icon_twis حتما باید رفت تهران ؟!
خواهشا اگه کسی میدونه کجا هست یه کمکی بکنه ...(اگه رنگ های مختلف باشه که بهتر ...)

بامدادان
27 October 2008, 09:41 AM
[quote=voldemort;595440]http://img6.pictiger.com/d25/17187886_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187886/)

به اين عكس دقت كنيد
1- 16 سوپاپه
2- دستگيره صندوق عقب داره
3- سنسور دنده عقب روش نسبه
فكر نمي كنم خودش اين كارو كرده باشه كاش كرمان خودرو اين موردها رو به عنوان آبشن ميذاشت:icon_razz

MKHSH
27 October 2008, 10:50 AM
ممنون از راهنمائیتون ... پس تایوانی خوبه (13 اینچ قطر کل تایره دیگه ؟ من مبتدی هستم ... :icon_surp)

دوست من 13 اينچ قطر رينگ هست نه تاير. تاير 65 *185 روي رينگ R13 انداختم. پس قطر تاير ميشه 57 سانتيمتر. (57=2.54*13+18.5*0.65*2)
من رينگ 14 رو به شما پيشنهاد ميكنم. چون براي رينگ 13 لازمه ورق پشت چرخهاي جلو رو برداري (منظور ورق محافظ گل و لاي)

ضمناً در مورد انتخاب سايز تاير بهتره قبلا با من مشورت كني. من همه سايزهاي استاندارد گل رو دارم والا اگر سايز دلخواه بگيري حتما رو گشتاور فولكست تاثير ميذاره.

F^RH^D
27 October 2008, 11:23 AM
دوست عزیز مسئله اینه که بعد از آب بندی هم روغن عوض میکنن. تا 5000 یا 10000 کیلومتر منطقیست ولی بعد از 50000 کیلومتر دیگه آب بندی معنی نمیده

موافقم تو چند سال گذشته هر چقدر تكنولوژي ساخت قطعات بالا رفته و قطعات با ابعاد دقيق تر توليد ميشن آب بندي مفهوم خودشو از دست داده.اين موضوعي كه من گفتم در همون 5000 تا حده اكثر 10000 كيلو متر اول كه بهتر 2 يا 3 دفعه روغن ماشين عوض كني.

voldemort
28 October 2008, 12:08 AM
http://img6.pictiger.com/d25/17187886_th.jpg (http://img66885.pictiger.com/images/17187886/)

از دوستان کسی خبر نداره از این رنگ بالائی توی ایران هم هست یا نه ؟ من حقیقتش تا به حال ندیدم خیلی خوشگله ...:icon_cool

کسی خبر نداره گل صفر کجای اصفهان موجوده ؟ :icon_twis حتما باید رفت تهران ؟!
خواهشا اگه کسی میدونه کجا هست یه کمکی بکنه ...(اگه رنگ های مختلف باشه که بهتر ...)

میشه لطفا یه نفر کمک کنه ؟

nimool
28 October 2008, 04:38 AM
GOL 1.6L ,1.8L ,2.0L - 8VALVE
http://i33.tinypic.com/2qa21hg.jpg

GOL 2.0L GTI - 16 VALVES
http://i36.tinypic.com/vwtphl.jpg

GOL 1.0L

http://i38.tinypic.com/2lscrxe.jpg

GOL DIESEL 1.9L

http://i38.tinypic.com/2ms58yg.jpg

nimool
28 October 2008, 04:42 AM
استاندارد تنظیم ارتفاع چراغهای جلوی گل

http://i34.tinypic.com/5bxnwh.jpg

nimool
28 October 2008, 04:56 AM
روش Disassemble کردن ریموت گل

http://i37.tinypic.com/2emzrqv.jpg

MKHSH
28 October 2008, 09:28 AM
جناب nimool دمت گرم. ميشه آدرس سايتي كه اين اطلاعات رو بدست آوردين در اختيار دوستان قرار بديد. راستش خيلي دلم ميخواد در مورد فنر و كمك فنر گل هم اطلاعات علمي داشته باشم شايد اونجا باشه.
ضمناً چي ميشد اگه گلهاي ايراني هم اون موتور 2000 سي سي 16 سوپاپه رو داشتند. فكر كنم ديگه گل نميشد يك هيولا ميشد.

nimool
28 October 2008, 11:59 AM
جناب nimool دمت گرم. ميشه آدرس سايتي كه اين اطلاعات رو بدست آوردين در اختيار دوستان قرار بديد. راستش خيلي دلم ميخواد در مورد فنر و كمك فنر گل هم اطلاعات علمي داشته باشم شايد اونجا باشه.
ضمناً چي ميشد اگه گلهاي ايراني هم اون موتور 2000 سي سي 16 سوپاپه رو داشتند. فكر كنم ديگه گل نميشد يك هيولا ميشد.

MKHSH عزیز حجم فایلش 55mb
http://www.volkspage.net/technik/manuaisecatalogos/02/manualdoproprietario_vwgolg3argentina.pdf

این عکس روی جلدش

http://i36.tinypic.com/5pe6gn.jpg

VW Lover
29 October 2008, 02:52 AM
MKHSH عزیز حجم فایلش 55mb
http://www.volkspage.net/technik/manuaisecatalogos/02/manualdoproprietario_vwgolg3argentina.pdf

جناب nimool دستت درد نکنه، دانلودش کردم، جالب بود :icon_cool. حیف که انگلیسی نیست. ebook انگلیسی درباره گل ندارین؟ ممنون

nimool
29 October 2008, 03:54 AM
جناب nimool دستت درد نکنه، دانلودش کردم، جالب بود :icon_cool. حیف که انگلیسی نیست. ebook انگلیسی درباره گل ندارین؟ ممنون

کتاب انگلیسی در مورد گلف تو ایترنت گیر میاد ولی در مورد گل چون در برزیل و آرژانتین تولید میشه به این راحتیها گیر نمیاد. البته مجانیش نیست. من کتاب در مورد vw چندتایی دارم که به غیر از کتابهای مربوط به گل بقیه انگلیسین.

nimool
29 October 2008, 04:07 AM
http://i38.tinypic.com/5o5xfa.jpg

http://i36.tinypic.com/2501dt0.jpg

nimool
29 October 2008, 04:13 AM
http://i34.tinypic.com/1zb441i.jpg

http://i34.tinypic.com/dqmyqq.jpg

http://i33.tinypic.com/2e1f8r7.jpg

MKHSH
29 October 2008, 12:14 PM
دوستان اين بخاري گل خيلي خيلي گرم ميكنه حتي رو درجه يك هم كه ميگذارم باز هم غير قابل تحمله و دست رو ميسوزونه و مجبور ميشم كمي پنجره رو باز بگذارم. شما با اين مشكل چيكار ميكنيد.
البته يك تجربه در مورد بخار كردن شيشه ها بهنگام استفاده از بخاري دارم و اون اينه كه اگر همزمان با بخاري كليد ايركانديشن رو هم بزنيد بخار داخل كابين حذف ميشه.

MKHSH
29 October 2008, 02:30 PM
با اجازه مديران سايت ،
دوستان امروز به مدير شركت بم خودرو نامه زير را ايميل كردم. فكر كردم بد نباشه رضايت خود را از محصولات بم خودرو اعلام كنم.
با سلام و تشكر از مديران بم خودرو
بعنوان دوستداران و طرفداران بم خودرو اعلام مي كنم كه مردم و امثال من، بم خودرو را بخاطر توليد محصولات كيفي همچون دووي ديروز و فولكس واگن امروز در يك كلمه به كيفيت مي شناسند. ولي متاسفانه با سياستهايي كه اين شركت در پيش گرفته همچون توليد خودروي چيني ليفان يا لوبو، بيم از دست رفتن اين اعتبار سر تا پاي مشتريان دائمي بم خودرو را فرا گرفته است.
اميدوارم اين شركت با ارائه محصولات جديد فولكس واگن كه از قبل وعده داده بود بتواند اعتبار رفته را بازگردانده و مشتريان خود را تحويل شركتهاي بي كيفيت رقيب ندهد.

ايميل بم خودرو : a.yazdani@bamkodro.com

VW Lover
29 October 2008, 11:15 PM
دوستان اين بخاري گل خيلي خيلي گرم ميكنه حتي رو درجه يك هم كه ميگذارم باز هم غير قابل تحمله و دست رو ميسوزونه و مجبور ميشم كمي پنجره رو باز بگذارم. شما با اين مشكل چيكار ميكنيد.
البته يك تجربه در مورد بخار كردن شيشه ها بهنگام استفاده از بخاري دارم و اون اينه كه اگر همزمان با بخاري كليد ايركانديشن رو هم بزنيد بخار داخل كابين حذف ميشه..

این جور مواقع من دریچه هوای گرم و سرد را تنظیم میکنم. منم با شما موافقم، گرماشو اصلن نمیشه تحمل کرد

nimool
30 October 2008, 06:22 PM
سزای کسی که آرم VW رو از جلوی ماشینش برداره :icon_arro

http://www.cars-directory.net/pics/volkswagen/pointer/2005/volkswagen_pointer_a1214193678b1834656_2_orig.jpg

http://www.cars-directory.net/pics/volkswagen/pointer/2005/volkswagen_pointer_a1214193678b1834656_orig.jpg

موتور دیزل

http://www.cars-directory.net/pics/volkswagen/pointer/2004/volkswagen_pointer_a1212480962b1738706_orig.jpg

http://www.cars-directory.net/pics/volkswagen/pointer/2004/volkswagen_pointer_a1212480962b1738706_2_orig.jpg

nimool
30 October 2008, 06:28 PM
http://www.redtuning.com.ar/fotos_de_tu_auto/tuning_0000000297.jpg

http://www.redtuning.com.ar/fotos_de_tu_auto/tuning_0000000299.jpg

http://www.redtuning.com.ar/fotos_de_tu_auto/tuning_0000000298.jpg

eysun
30 October 2008, 08:36 PM
سزای کسی که آرم VW رو از جلوی ماشینش برداره :icon_arro

http://www.cars-directory.net/pics/volkswagen/pointer/2005/volkswagen_pointer_a1214193678b1834656_2_orig.jpg

http://www.cars-directory.net/pics/volkswagen/pointer/2005/volkswagen_pointer_a1214193678b1834656_orig.jpg

موتور دیزل

http://www.cars-directory.net/pics/volkswagen/pointer/2004/volkswagen_pointer_a1212480962b1738706_orig.jpg

http://www.cars-directory.net/pics/volkswagen/pointer/2004/volkswagen_pointer_a1212480962b1738706_2_orig.jpg
آخ
یادم افتاد به تصادف خودم:icon_cry::icon_eek:

payamix
30 October 2008, 10:54 PM
در پی سیاست جدید سایت مبنی بر حذف تاپیک‌های جامع و کلی و ترغیب کاربران به ایجاد تاپیک‌های جداگانه برای هر موضوع و موردی (حتا ساده‌ترین سوال یا بحث)، این تاپیک قفل میشه.
لطفاً هر موردی رو در تاپیک جداگانه پی‌گیری بفرمایید.
از مدیران عزیز هم تقاضا میشه در حد امکانشون این تاپیک رو به تاپیک‌های خرد تبدیل کنن.

با تشکر