PDA

View Full Version : چطور رنگ ماشين را براق كنيم.

X_Man
22 October 2004, 02:01 AM
چطور بعضي ماشين ها رنگشون براق هست و بعضي نه؟؟؟ (البته هر دو متاليك هستند)

چيكارش ميشه كرد كه برق بزنه؟

بايد پوليش زد؟؟؟ يا شامپوي مخصوصي داره؟؟؟

NaRa
22 October 2004, 02:20 AM
سعی کن همیشه ماشینو با شامپوی ماشین بشوری
مارک P2Wax بدنیست

هیچوقت ماشینو با تاید نشور چون مات میشه

اگه ماشینت زیاد کثیف نیست با مایع شیشه پاک کن و یه دستمال برقش بنداز واقعن رو ماشین عالی کار میکنه
و در آخر
زیاد ماشینو زیر آفتاب پارک نکن اگر هم مجبوری روش روکش بکش

Top RPM
22 October 2004, 04:17 PM
سلام
اگه رنگ ماشين كدر شده برو يه پوليش كن خوب مي شه. با شامپوي مخصوص هم ماشين رو بشور.

alib13
3 February 2005, 10:57 PM
سلام
مي شه بپرسم پوليش چيه؟

علی سلیمی
3 February 2005, 11:15 PM
سلام
مي شه بپرسم پوليش چيه؟

:( ٬ پوليش تركيبي است از يه سري مواد شيميايي (تركيبش رو نميدونم از چه موادي تشكيل شده) كه تو بازار به حالت كرم مانند موجوده (منظروم خميري و كرم هست) كه با برداشتن لايه ايي نازك از روي رنگ ماشين باعث پاك كردن و از بين بردن خط هاي نازك كه مثلا در اثر كشيده شدن ناخن مي افته٬ ميشه و همين طور براي براق كردن رنگ خودرو هم تو كارواش ها استفاده ميشه 8) (خيلي گرون نيست اما اگر تا به حال روي ماشين اينكار رو انجام ندادي مواظب باش چون با محكم پوليش كشيدن ممكنه رنگ ماشينت رو به كل پاك كني٬ من يه بار حواسم نبود هي كشيدم هي كشيدم٬ هي كشيدم پنبه رو كه برداشتم ديدم زير پنبه سفيده :lol: رنگ ماشين رفته بود)

نويد hp
4 February 2005, 12:24 AM
با برداشتن لايه ايي نازك از روي رنگ ماشين باعث پاك كردن و از بين بردن خط هاي نازك كه مثلا در اثر كشيده شدن ناخن مي افته٬ ميشه

در اثر استفاده زياد ولي در طولاني مدت ( مثلا در يك سال 10بار ) پوليش زدن رنگ خراب نميشه .

امید رضا
4 February 2005, 12:48 AM
البته سعي كنيد از پليش نرم استفاده كنيد براي براق كردن . اگه زماني خطي افتاده بود ميتونين از پليش زبر استفاده كنيد .

اگه ميخواين مثل اين پيكانهاي مدل 45 ماشينتونو يه اصتلاح اسيد شور كنيد بعد از هر بار كارواش يه پليش زبر به ماشين بزنيد . :P

علی سلیمی
4 February 2005, 12:53 AM
نويد hp جان٬
بنده هم نگفتم كه خراب ميشه (تو جمله من كجا نوشته شده پوليش كشيدن باعث خرابي رنگ ميشه؟ البته ميتونم ثابت كنم كه به مرور زمان ميشه) من كار آرايي ايشو گفتم كه هم باعث براقي و جلاي رنگ بدنه ميشه و هم اينكه با برداشتن لايه اي نازك از روي رنگ باعث ميشه خطوط نازك رو كه بر اثر موارد زيادي ممكنه روي بدنه ماشين بيفوته رو پاك ميكنه (در واقع شما يه جوري با اين كارتون ماشينتون رو با رنگ خودش رنگ ميكنيد).

ضمنا استفاده از پوليش نا مرغوب حتي اگر 1 بار در سال هم باشه باعث خرابي رنگ ماشين مثلا مات شدن رنگ ميشه پس بهتره اينكار رو با دقت و ظرافت خاصي انجام داد. 8) :o

علی سلیمی
4 February 2005, 01:11 AM
خوب نويد جان احتمالا يا شما بد سوالت رو مطرح كردي يا من بد منظورتون رو متوجه شدم٬ اما به هر حال براي اينكه بحث به انحراف كشيده نشه بايد بگم كه چنانچه از پوليش مرغوبي استفاده كنيد و اين عمل به شكل صحيح انجام بشه هيچ مشكلي براي رنگ ماشين شما به وجود نخواهد آورد ولي با پوليش كردن زياد در مدت هاي كوتاه باعث ميشه رنگ ماشين روشن تر و شفاف تر بشه و از حالت اوليه خودش خارج بشه اما من خودم شخصا ماهي يك بار ماشين رو كارواش ميبرم و پوليش ميكشم و هيچ مشكلي ايجاد نميشه :mrgreen:

با آرزوي موفقيت براي شما و ساير دوستان

Evanescence
4 February 2005, 09:04 AM
اما من خودم شخصا ماهي يك بار ماشين رو كارواش ميبرم و پوليش ميكشم و هيچ مشكلي ايجاد نميشه

چه خبره بابا :( سالي 2 بار كافيه

محمد رضا محمدي
5 February 2005, 01:37 PM
پوليش هر بار لايه ي نازكي از رنگ خودرو رو بر ميداره ...
در مورد خودروهاي متاليك بايد بگم كه پوليش زيادي اونم با اين سطح بالاي كيفيت رنگ در ايران باعث از بين رفتن رنگ و برداشته شدن كيلر ميشه ..

pouriar
17 March 2006, 02:22 AM
سلام . واکس ماشین برای اینکه ماشین تو آفتاب باشه خوبه؟

Nomad
17 March 2006, 02:47 AM
دوستان سعی کنید زیاد از پالیش استفاده نکنید و واکس زدن هم ارتباطی با گذاشتن ماشین زیر آفتاب اونم از نوع ایرانی نداره .

saber2q
17 March 2006, 04:29 PM
پوليش اتومبيل معمولا دونوع نرم و زبر داره كه نوع نرمش معمولا رنگي روشن (كرم) داره و نوع زبر رنگ تيره (اخرائي) داره در بعضي موارد پوليش مديوم يا سبز هم وجود داره كه به تنهايي كار هر دو پوليش نرم و زبر رو انجام ميده

پوليش زبر معمولا بعد از نقاشي اتومبيل استفاده ميشه و يه چيزي مثل پوستاب 300است و با كشيدن پوليش روي سطح بعد از پوليش كردن سطح رنگ مات ميشه و حتما بايد دوباره از پوليش نرم استفاده بشه و به درد مصرف تو خونه و براق كردن ماشين تو كار واش ها نميخوره (بعد از نقاشي معمولا به علت خارج شدن حباب از سطح رنگ قبل از خشك شدن رنگ دانه هايي زبر از جنس رنگ روي سطه باقي ميمونه و به همون حالت خشك ميشه و زبري را به رنگ ميده كه در رنگ كمپاني كمتر و با روش رنگ كاري صافكاري نقاشي هاي خودمون خييلي بيشتر به وجود مياد)

پوليش نرم كه بايد حتما پس از پوليش زبر استفاده بشه تا براقي لازم رو به رنگ بده زبري آن بسته به نوع پوليش چيزي معادل پوستاب بالاي 1000است و به همين نسبت قدرت برداشتن رنگ از روي سطح در اين پوليش از پوليش زبر كمتره و براي مصرف به تنهايي و به قول دوستان سالي يكي دوبار مناسبه و هيچ ضرري براي رنگ اتومبيل در مقدار مجاز نداره.

پوليش مديوم به غير از ماشين در چيزهاي ديگه هم مصرف داره و تقريبا يك پليش همه كاره است و در ماشين هم براياز بين بردن لكه هاي نقطه اي از خراشيدگي و برداشتن رنگ باقيمونده از خودروي ديگري روي اتومبيل استفاده ميشه و براقي پوليش نرم رو به سطح نميده ولي در عوض سرعتر كار شما رو انجام ميده و كار كردن باهاش ساده تره البته كم تو بازار پيدا ميشه...

براي پوليش كردن شما نياز به علم خاصي نداريد به غير از همين مسائلي كه بيش از حد عمل پوليش كردن رو انجام بديد و رنگ ماشين صدمه بخوره ولي سختي پوليش بيشتر اينه كه آدم رو از كت و كول ميندازه
ولي ميتونيد براي پوليش كردن از دستگاه پرداخت هم استفاده كنيد كه چيزي مثل سنگ فرز است با دور كمتر و اينكه پارچه پوليش به آن نصب مبشه ولي خيلي خطر ناكه از اين نظر كه اگه فشار زيادي به سطح بايريد و زياد پليش كنيد خيلي سريع رنگ ماشين رو كامل بر ميداره و به بدنه ميروسنه حتي در پوليش نرم...

z_qz54
17 March 2006, 07:35 PM
سعی کن همیشه ماشینو با شامپوی ماشین بشوری
مارک P2Wax بدنیست

هیچوقت ماشینو با تاید نشور چون مات میشه

اگه ماشینت زیاد کثیف نیست با مایع شیشه پاک کن و یه دستمال برقش بنداز واقعن رو ماشین عالی کار میکنه
و در آخر
زیاد ماشینو زیر آفتاب پارک نکن اگر هم مجبوری روش روکش بکش

کاملا درسته.

amirpeugeot
18 March 2006, 07:40 AM
پولشی هست با مارک fourmola.به نظر من پولیش خوبیه.هم رنگ را براق میکنه و هم فوق العاده نرم.

kiantom
18 March 2006, 02:34 PM
پولشی هست با مارک fourmola.به نظر من پولیش خوبیه.هم رنگ را براق میکنه و هم فوق العاده نرم.

با سلام
البته Formula پوليش خوبي هستش و من تجربه استفاده از اون رو دارم، ولي نكته بسيار مهم اينكه بدليل تشابه بسيار زياد انواع تقلبي با نمونه اصلي دقت كنيد كه حتماً نوع اصلي آمريكايي اون رو بخريد چون در غير اينصورت انواع تقلبي نه تنها كارايي لازم رو ندارند بلكه به رنگ ماشين شما پس از مدتي صدمات زيادي وارد ميكنند و ديگر اينكه براي بالا بردن كيفيت كاري و كسب نتيجه بهتر موقع استفاده از پوليش بدنه ماشين نبايد زياد گرم باشه و بهتره كه در معرض تابش آفتاب اين كار رو انجام ندهيد.
پيروز باشيد. :icon_cool

نيوان
18 March 2006, 08:24 PM
ببنيم تمام اين اسم هايي كه برديد مثل قديم اول بايه پنبه مواد رو به بدنه ميزنيم و بعد با يه پنبه تميز روش ميماليم تا برق بيفته ديگه نه؟؟

kiantom
18 March 2006, 09:15 PM
ببنيم تمام اين اسم هايي كه برديد مثل قديم اول بايه پنبه مواد رو به بدنه ميزنيم و بعد با يه پنبه تميز روش ميماليم تا برق بيفته ديگه نه؟؟
با سلام
دوست عزيز در مورد Formula و پوليش هاي مشابه بايد قبل از هر چيز سطح مورد نظر كاملاً تميز و خشك باشد و نيز همينطور گرم نباشد، براي اين كار شما ميتوانيد از يك پنبه و يا يك پد مناسب استفاده كنيد به صورتيكه پس از آغشته كردن سطح مورد نظر بعد از مدت زمان كوتاهي (تا قبل از خشك شدن پوليش) با يك دستمال تميز پوليش را بر روي محدوده وسيعتري از سطح به طور يكنواخت بكشيد و اين كار را تا زماني كه پوليش كاملاً محو شود انجام دهيد از اين به بعد با كشيدن بيشتر دستمال بر روي محل مورد نظر بدنه اتومبيل شفافيت و براقي بيشتري پيدا ميكند و پس از انجام اينكار براي اينكه از نتيجه كار مطمئن شويد سطوح مورد را از زواياي مختلف بررسي كنيد تا در صورت وجود لكه هاي مات و ... نسبت به بر طرف كردن آنها مجدداًً اقدام نموده و در صورتيكه نتيجه رضايت بخش بود از استفاده مجدد و بي مورد پوليش خودداري كنيد.
پيروز باشيد.:icon_cool

master
19 March 2006, 01:57 AM
آقا این بیچاره یه سوال کرد که ماشینشو چطوری برق بندازه واسش تاریخچه کشف و اختراع پولیش و میکشین بیرون؟آدم خودش که نمیتونه پولیش بکشه گند میزنه به رنگ ماشینبهترین و راحتترین استفاده از واکسه که همه جا دارن یه عالمه هم برق میفتهمحافظ رنگ هم هست استفادش هم آسونه در ضمن پولیش فقط سالی یک بار ، بیشتر از اون پدر رنگ و در میاره

نيوان
19 March 2006, 02:39 PM
من ماشينم تا حالا پوليش و ... نخورده، مدل 81 هم هست،‌زياد هم اهل رسيدن و شست و شوي ماشين نيستم، اما ميخواستم بدونم براي بار اول پوليش بزنم؟! واكس بزنم؟! و يا انقدر قاتي كردم كه ديگه بيخيال بشم تا از رده خارج بشه!!!:icon_twis
حالا ببينم اين واكسي كه ميگيد براي ماشيني به گندي ماشين من خوبه يا نه؟
چند مدل داره و چنده؟

pouriar
19 March 2006, 05:32 PM
چجوری بفهمیم formula1اصلیه یا تقلبی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Javid
19 March 2006, 06:06 PM
این شامپوی ماشینو از کجا باید تهیه کرد؟ من که ماهی یبار با یه شامپو ی موی سر حالا هرچی باشه می شورمش. کلیم برق می زنه با اینکه 3 ساله دارمش. همه فکر می کنن تازه خریدم!
شامپو های موی سر ایرانی رو حتما امتحان کنید... فکر کنم در کل برای شستن ماشین ساختنشون!!

نيوان
22 March 2006, 03:23 AM
آره من هم ميدونم كه خيلي خوبن اين شامپوها مخصوصاً تخم مرغي هاي داروگر (اون قديمي هاش)

fizzi
23 March 2006, 02:07 PM
من شامپو bath مخصوص موهاي چرب استفاده ميكنم (براي ماشينم رو ميگم نه برا خودم! )
پول شامپوي ماشين هم نميدم چون اين شامپو دقيقن كار همون رو انجام ميده.
شامپوهاي موي خارجي توصيه نميشه به خاتر اينكه هم قدرت پاك كنندگي كمتري دارند و ph كمتري دارند و هم اينكه خرج الكي و پول دور ريختنه...مايع ظرفشويي هم قليايي هست و اونها هم به درد نميخوره .

z_qz54
24 March 2006, 01:06 PM
درسته شامپو سر برق میندازه ولی وقتی یه ماشین بماله به ماشین شما و رنگ ماشین ریش رش بشه معلوم میشه .
منم با شامپو سر میشستم و وقتی تصادف کردم ؛هرجاکه 1 ضربه کوچیک خورده بود 0.5 متر رنگ ریش ریش شد.

Javid
25 March 2006, 08:36 AM
درسته شامپو سر برق میندازه ولی وقتی یه ماشین بماله به ماشین شما و رنگ ماشین ریش رش بشه معلوم میشه .
منم با شامپو سر میشستم و وقتی تصادف کردم ؛هرجاکه 1 ضربه کوچیک خورده بود 0.5 متر رنگ ریش ریش شد.

من که تاحالا همچین اتفاقی واسم نیفتاده چه برسه به نیم متر........:icon_sad: احتمالا توی شامپوتون وایتکس یا جوهر نمک بوده:icon_surp

خوب مثلا توی شامپوی ماشین چی می ریزن که ریش ریش نشه؟

farzin4049
27 March 2006, 01:40 PM
با درود

بچه‌ها کارواش کجا رو معرفی می‌کنین
راستی هزینه یه کارواش معمولی چند میشه؟؟

حامدگلشن
27 March 2006, 02:02 PM
ساعي و دشت بهشت خوبه چون بيشتر از شامپو استفاده ميكنه
رو شويي و تو شويي حدود 2500 كه شما انعام هم مطمعينن ميدي ميشه حدود 3500 تا 4000 تومن