PDA

View Full Version : استيپر موتور ( 206 تيپ 5 ) کجاست ؟؟؟

arian_206
23 December 2005, 01:05 PM
استيپر موتور ( 206 تيپ 5 ) کجاست ؟

و لطفا در مورد باز کردن و تمیز کردنش توضیح بدهید

arian_206
31 December 2005, 09:44 PM
شرمندم از این همه الطاف از دوستان کسی انگار تیپ 5 نداره

رحيم توكلي
31 December 2005, 11:51 PM
دقیقن در این قسمت دوست عزیز که باز وبسته کردنش یکم مشکله اول بایدفیلتر هوا رو در بیاری بعد با اچارهای 8گوش باز میشه من یه دفعه با رفیقم که که مکانیک هم بود ولی نه واسه 206 بازش کردیم که خیلی مشکل بود برامون توصیه میکنم بدی یه ادم وارد یا نمایندگی باز وتمیزش کنه

arian_206
1 January 2006, 08:07 PM
دوست عزیز عکسی که ارایه کردی فکر کنم مربوط به موتور TU5 نیست
و تا الان اطلاعاتی که گرفتم این نوع موتورها استيپر ندارند وعجیبه تا حالا کسی راهنمایی خاصی نکرده
از این کلوپ بعید هست !!!!!!!!!:icon_roll
متاسفم:icon_eek: :icon_redf

astiak
13 January 2006, 03:22 AM
دوست عزیز عکسی که ارایه کردی فکر کنم مربوط به موتور TU5 نیست
و تا الان اطلاعاتی که گرفتم این نوع موتورها استيپر ندارند وعجیبه تا حالا کسی راهنمایی خاصی نکرده
از این کلوپ بعید هست !!!!!!!!!:icon_roll
متاسفم:icon_eek: :icon_redf

ولی من تا اونجایی که میدونم موتور های انژکتوری بدون استپر موتور نمیشن

arian_206
13 January 2006, 01:22 PM
پس از اساتید خواهش دارم جواب این سوال را کامل بدن
یا حداقل این تایپیک رو هم گروههای .......بیان حذف کنن تا تایپیکهای
ماشین من خوشکلتره یا تو ؟
من 100سرعت رفتم تو 99 تا ؟
من بش(5) تومن دارم چی بخرم ؟
بیاد بالاتر!!!
فکر نکنم تایپیکام hidden باشن که نتونن ببینن چون بعضی از تایپیکها
برای حذفشون به دقیقه هم نمیرسه!!!!!! در حالی که بیش از یکماه از این موضوع میگذره وهیچ
جواب قانع کننده ای ندیدم نه مطلب پیش پا افتاده ای هست نه بازدیدهاش کم بوده
باید از عدم اطلاعات کافی مسوولان دانست یا عدم توجه مسئولین به سوألات اعضا
که به پاسخ انها دل بستند ؟؟؟؟

po2ya
13 January 2006, 08:49 PM
آقا 206 تیپ 5اصلا استپر موتور نداره و خیالت راحت باشه
در ضمن این مربوط به عدم آگاهی نیست بنده به شخصه مدتی بوود که سر نمیزدم!
اگرم بقیه دووستان جواب ندادن احتمالا به این دلیل بووده که مطمین بوودن!

fizzi
13 January 2006, 09:27 PM
پس از اساتید خواهش دارم جواب این سوال را کامل بدن
یا حداقل این تایپیک رو هم گروههای .......بیان حذف کنن تا تایپیکهای
ماشین من خوشکلتره یا تو ؟
من 100سرعت رفتم تو 99 تا ؟
من بش(5) تومن دارم چی بخرم ؟
بیاد بالاتر!!!
فکر نکنم تایپیکام hidden باشن که نتونن ببینن چون بعضی از تایپیکها
برای حذفشون به دقیقه هم نمیرسه!!!!!! در حالی که بیش از یکماه از این موضوع میگذره وهیچ
جواب قانع کننده ای ندیدم نه مطلب پیش پا افتاده ای هست نه بازدیدهاش کم بوده
باید از عدم اطلاعات کافی مسوولان دانست یا عدم توجه مسئولین به سوألات اعضا
که به پاسخ انها دل بستند ؟؟؟؟

من همين الان اين تاپيك رو ديدم ...:icon_mrgr
دليلش هم اينه كه زياد تاپيكهاي مكانيكي رو دوست ندارم! :icon_evil

arian_206
13 January 2006, 10:47 PM
آقا 206 تیپ 5اصلا استپر موتور نداره و خیالت راحت باشه
بله منم دنبال این مطلب بودم که بعد از یکماه با اینصورت دریافت کردم:icon_cry:

در ضمن این مربوط به عدم آگاهی نیست بنده به شخصه مدتی بوود که سر نمیزدم! اگه اشتباه از ما بوده شرمنده:icon_razz

اگرم بقیه دووستان جواب ندادن احتمالا به این دلیل بووده که مطمین بوودن! من که مطمئن نبودم:icon_idea اگر میدونستم آخر تیتر تایپیک رو علامت؟؟؟ نمیگذاشتم مثلا از دوستان
کمک خواستم :icon_bigg

من همين الان اين تاپيك رو ديدم ...:icon_mrgr
بله منم همینطور:icon_mrgr

دليلش هم اينه كه زياد تاپيكهاي مكانيكي رو دوست ندارم! :icon_evil
ما بیشتر :icon_evil

:icon_smil:icon_smil

حامدگلشن
14 January 2006, 10:12 AM
دوست عزيز سيستم انژكتور موتور TU5 تيپ 5(1600) استپر نداره و از روش ديگه اي استفاده ميكنه
اطلاعات دقيق تري كسب كردم حتمن بهت ميگم:icon_cool

ساران سافت
14 January 2006, 03:34 PM
اين استيپر چي هستش و كارش چيه؟ و هر چندوقت بايد تميز بشه؟:icon_ques :icon_twis :icon_roll

arian_206
15 January 2006, 12:35 AM
دوست عزيز سيستم انژكتور موتور TU5 تيپ 5(1600) استپر نداره و از روش ديگه اي استفاده ميكنه
اطلاعات دقيق تري كسب كردم حتمن بهت ميگم:icon_cool
دستت درد نکنه بی صبرانه منتظر این جواب هستم حتما تمیز کردن هم میخواد در این مورد از راهنمایی بی نصیب نگذار:icon_arro

Sajady
16 January 2006, 08:39 AM
استپر (يا موتورهاي پله‌اي) به موتورهاي الكتريكي گفته ميشه كه با هر بار دريافت پالس، به يك اندازه و زاويه معين حركت مي‌كنند. مسلن ممكن براي يك دور كامل به 200، 300 تا پالس ورودي نياز داشته باشند.
وظيفه استپر در خودرو هاي انژكتوري كنترل جريان هواي ورودي (كه قراره با سوخت مخلوط بشه) است. به عبارت ديگه بجاي دريچه گاز در ماشيناي كاربرتوره.
هواي تازه كه از فيلتر هوا عبور ميكنه بعد از عبور از استپر(دريچه گاز) به پشت سوپاپ مي‌رسه و در اونجا با بنزين پاشيده شده از انژكتور مخلوط و وارد محفظه احتراق سيلندر مي‌شه.
تنها تفاوت تو تيپ 5 اينه كه سيم گاز حذف شده است.
محل اون نيز در ادامه لوله‌ي محفظه فيلتر هوا است.

امير2005
17 January 2006, 04:10 PM
من ي عكس از استپر موتور 206 تيپ 2 گذاشتم كه با خط قرمز مشخص شده. برا باز كردن اون هم اول بايد سوكت پشتش رو آزاد كني بعد 2 تا پيچ هشت پر كه با خط سبز مشخص كردم را باز كني استپر موتور در مياد.

1656

حالا بايد ببيني برا تيپ 5 هم اين مدلي هست يا نه
بعد از باز كردن و تميز كردن - گاز خور ماشين بهتر ميشه ولي ظاهرا اين موضوع هيچ ربطي به كار استپر موتور نداره چون وظيفه اون كنترل دور موتور در حالت درجا و وقتي ميخواهد دور موتور بيفته هستش كه از خاموش شدن ماشين جلوگيري ميكنه. من يه بار باز و تميز كردم كه تا چند روزي بنظرم دور موتور خيلي سريع بالا ميامد. حالا اگه خواستيد باز و بسته كنيد سه موضوع را حتما در نظر بگيريد.
اول اينكه بايد از آچار هشت پر پايه كوتاه استفاده كنيد والا با پيچ گوشتي هاي ايران خودرو راه دست نداره.
دوم موقع بستن پيچها خيلي دقت كنيد كه پيچها دنده به دنده بسته نشوند (چون از پشت هست و ديد نداره) كه در غير اينصورت بايد از مهره و غيره برا سفت كردن استفاده كنيد و حالت فابريك از دست ميره و توجه كنيد پيچها را بيش از حد نيز سفت نكنيد كه محل پلاستيكي هست و آسيب ميبينه
سوم و مهمتر اينكه بعد از بستن بايد اين استپر موتور خود تنظيم بشه و يه فوت داره كه 90 درصد تعمير كارا از اون بي اطلاع هستند. بعد از اينكه پيچها رو سفت كرديد و سوكت رو سرجاش زديد سويچ رو باز كنيد و دقيقا 10 ثانيه منتظر بمانيد بعد سوئيچ رو ببنديد و 10 ثانيه منتظر بمانيد مجدد سوئيچ را باز و 10 ثانيه ديگر صبر كنيد (تا اينجا شد 30 ثانيه)‌ حالا استارت بزنيد بدون اينكه گاز بديد . استپر موتور تنظيم شد و كار هم تموم شد
اگر 206 تيپ 5 هم اينگونه بود به من هم اطلاع بديد.

Sajady
18 January 2006, 07:57 AM
سلام
اميرخان،تيپ 5 كمي تفاوت داره. فكر كنم تيپ 5 بدون سيمه.
وضيفه اسلي استپر كنترل جريان هوا ست (چه در جا و چه زير بار) و بر اساس فرمانيكه از ECU مياد مقدار باز و بسته بودن دريچه گاز را تغيير ميده. و ECU بر اساس سرد بودن موتور يا روشن شدن كولر فرمان تغيير دريچه ميده تا دور موتور را روي مقداري كه مي‌خواد تنظيم كنه. البته استپر موقعيت دريچه گاز را هم به ECU اعلام مي‌كنه.

reza_118
29 September 2008, 11:41 AM
استپر (يا موتورهاي پله‌اي) به موتورهاي الكتريكي گفته ميشه كه با هر بار دريافت پالس، به يك اندازه و زاويه معين حركت مي‌كنند. مسلن ممكن براي يك دور كامل به 200، 300 تا پالس ورودي نياز داشته باشند.
وظيفه استپر در خودرو هاي انژكتوري كنترل جريان هواي ورودي (كه قراره با سوخت مخلوط بشه) است. به عبارت ديگه بجاي دريچه گاز در ماشيناي كاربرتوره.
هواي تازه كه از فيلتر هوا عبور ميكنه بعد از عبور از استپر(دريچه گاز) به پشت سوپاپ مي‌رسه و در اونجا با بنزين پاشيده شده از انژكتور مخلوط و وارد محفظه احتراق سيلندر مي‌شه.
تنها تفاوت تو تيپ 5 اينه كه سيم گاز حذف شده است.
محل اون نيز در ادامه لوله‌ي محفظه فيلتر هوا است.

اگر کسی عکسی از استپر تیپ 5 داره لطفاً بذاره فکر نکنم استپر داشته باشه به جز دریچه گاز من که چیزی ندیدم مگر اینکه همراه دریچه گاز باشه و اگر هست دقیقاً کجا هست؟