PDA

View Full Version : سامسونگ اولين موبايل دوربين دار 5 مگاپيكسلي خود را ساخت

NaRa
21 October 2004, 12:39 AM
شرکت سامسونگ الکترونیک کره‌جنوبی از ساخت اولین تلفن همراه مجهز به دوربین 5 مگاپیکسلی خبر داد.

به گزارش بخش خبر تراشه از AFP، این مدل جدید که SCH-S250 نام دارد، دارای لنز CCD و فلش فوق‌حساس می‌باشد که به کاربران امکان گرفتن عکس‌هایی با کیفیت بسیار بالا را می‌دهد. همچنین این موبایل می‌تواند به عنوان یک دوربین فیلمبرداری نیز عمل کند.

رئیس شرکت سامسونگ، لی تایی اظهار داشت: "توسعه‌دهندگان ما با طراحی و ساخت موبایل دوربین‌دار 5 مگاپیکسل به مسابقه صنعت موبایل در کره‌چنوبی سرعت بخشیدند."

سامسونگ اعلام داشت که برای ساخت این موبایل با شرکت Asahi Pentax در ژاپن همکاری داشته است.

این تلفن با 98 مگابایت حافظه، قابلیت ذخیره 100 دقیقه پخش ویدئویی را دارا می‌باشد در صورتیکه حافظه جانبی 32 مگابایت دارای خصوصیات استاندارد می‌باشد.

سرعت شاتر دوربین این موبایل 1/1,000 ثانیه می‌باشد و به کاربر اجازه می‌دهد تا از یک چشم‌انداز همانند یک شیئ که در 10 سانتی‌متری قرار دارد، عکس بگیرد.

X_Man
21 October 2004, 02:45 AM
گفتن كه به بازار مياد؟
و قيمت تخمينيش چنده؟؟

Gorgin
22 October 2004, 06:57 AM
من حدس مي زنم كه با سيستم ايران سازگار نباشد ، چون مدلهايي كه با Sch شروع مي شوند CDMA هستند و نه GSM .

kinz
22 October 2004, 09:26 AM
برای بازار کره تولید شده. ضمننا زیادم معنی نداره 5 مگا پیکس فعلا 1 مگاپیکسا کلی مشکل دارند و یه عکس درست حسابی نمیندازند چه برسه به ....
در مورد عکسای 5 مگا پیکس معمولا فرمت jpeg بین 1.5 تا 2 مگا بایت هر عکس جا میبره روی حافظش یعنی جمعا کمتر از 50 تا تصویر با کیفیت سنسورش رو میتونه نگهداری کنه و در مورد 100 دقیقه فیلم هم اونقدر سایز فیلمبرداریش پایین هست که در 95 مگ 100 دقیقه فیلم جا میشه!!

ciahchal
22 October 2004, 11:44 AM
حالا جدا از اينكه من اصلا از سامسونگ خوشم نمي اد ... ولي تو متن يه چيزي برام عجيب بود ... روي موبايل دوربيندار 5 مگاپيكسلي رم 32 مگ انداخته بود ؟ :)
واقعا كه

payamix
22 October 2004, 11:59 AM
بالاخره بايد يه جا سامسونگ بودنش رو ثابت كنه ! :mrgreen:

po2ya
22 October 2004, 12:07 PM
والا فكر كنم 5 مگا پيكسلش اندازه دوربين 3650 هم كيفيت نداشته باشه آخه من نميدوونمن كجاي دنيا گفتن كه سامسونگ بياد گوشي بزنه حالا گووشي زد كي گفته بياد دوربين بزاره روو گوشي؟؟؟؟ :x

kinz
22 October 2004, 04:56 PM
32 مگ حافظه اجراییشه و مقدارش هم کم نیست.
سامسونگ این غول بیدروپیکر بزرگترین تولید کننده تراشه های دی رم و ال سی دی هست. به دلیل قیمت های خیلی پایینش حتی نوکیا هم از ال سی دی های این شرکت استفاده میکنه و حتی مصرف ال سی دی سونی رو هم تامین میکنه. اما جالبه که در مورد وسایل مصرفی درصد بازاری که در چین و امریکا و ژاپن داره خیلی خیلی پایین هست و تنها نقطه ای از جهان که بزرگترین سهم فروش گوشی و ... رو داره ایران هست!!!
از نظر بزرگی تنها شرکتی که قابل مقایسه باشه با این شرکت و در ضمینه مبایل هم فعالیت داشته باشه زیمنس هست که سود دهیش به مراتب پایین تر از سامسونگ هست هر دو شرکت فروش سالیانشون حدود 80 میلیارد دلار هست نوکیا با فروش 37 میلیارد دلاریش در سال درآمدی نزدیک به سامسونگ کسب میکنه و ضعیفترین شرکت از نظر سوددهی سونی هست در امد کلی شرکت سونی کمتر از یک پنجم نوکیا هست.
درآمد و ... شرکتهای بزرگ دنیا رو از اینجا میتونید مقایسه کنید

اینجا (http://www.forbes.com/lists/results.jhtml?passListId=18&passYear=2004&passList Type=Company&searchParameter1=unset&searchParamete r2=unset&resultsStart=1&resultsHowMany=100&results SortProperties=-numberfield3%2C%2Bstringfield2&resultsSortCategory Name=profits&passKeyword=&category1=category&categ ory2=category&fromColumnClick=true)
البته سامسونگ به تازگی با این رشد درامد رو برو شده و تا چند سال پیش سود دهی قابل قیاسی با امروز نداشته بعد از دک کردن تکساس اینسیتو و ...

محسن دوست من
7 April 2005, 02:00 AM
مشخصات:

General Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Announced 2005, 1Q
Status Coming Soon
Size Dimensions
Weight
Display Type TFD, 16M colors
Size 320 x 240 pixels
Ringtones Type Polyphonic (64 channels)
Customization Download
Vibration Yes
Memory Phonebook Yes, Photo/Video call
Call records 20 dialed, 20 received, 20 missed calls
- RS-MMC card slot
Features GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots)
Data speed 32 - 48 kbps
Messaging SMS, MMS, EMail
Clock Yes
Alarm Yes
Infrared port Yes
Games Yes
Colors
Camera 5 MP, video, flash
- Bluetooth
- TV output
- Java
- WAP 2.0
- MP3/AAC/MPEG4 player
- T9
- Organizer
- USB port
Battery Standard battery, Li-Ion

http://212.213.255.72/keepthls/bigpic/samsung-p860.gif

روزيتا3006
7 April 2005, 02:05 AM
محسن دوست من ممنونم.
اين گوشي تو ايران اومده؟ :?:

محسن دوست من
7 April 2005, 02:24 AM
نه coming soon هستش
بالاخره بازارو ميتركونه
:(

مهرداد65
7 April 2005, 02:46 AM
جديدترين گوشي سامسونگ كه در نمايشگاه سبيت امسال ارائه شد
با 7 مگاپيكسل دوربين

http://itiran.net/archives/images/831226sh07.jpg

روزيتا3006
7 April 2005, 11:25 AM
اين گوشي هست يا دوربين؟ :roll:

محسن دوست من
7 April 2005, 06:20 PM
اگه دقت كني روش نوشته 5.2 mega pixel
اما شنيدم 8 مگا پيكسليشم اومده :evil:

reza1384
7 April 2005, 09:13 PM
بابا اين كه موبايل نيست :twisted:
من كه اگر قرار باشه يك همچين چيري بخرم ميرم و يك دوربين ديجيتال براي خودم برميدارم :arrow:

xxbsqxx
8 April 2005, 12:30 AM
توي توضيحات سايت mobile-review نوشته بود اين گوشه 7 مگا پيكساي سامسونگ بيشتر 1 اسباب بازيه تا موبايل يا دوربين :o

po2ya
9 April 2005, 05:15 PM
به نظر من گوشي موبايل بايد گوشي موبايل باشه
از طرف ذيگه در مقايسه با گوشيهاي اروپايي حقيقتا سامسونگ و بقيه گوشيهاي شرقي يه اسباب بازي بيشتر نيستن نه تنها تو موبايل بلكه تو ساير موارد ديگه شرقيها بيشتر به ظاهر و فانتزي بودن اهميت ميدن تا كارايي

sutsutak
19 August 2007, 12:41 PM
جالبه كه موضوع تاپيك گوشي 5 مگاپيكسليه، اما عكس‌هايي كه گذاشته شده مال V770 است كه دوربينش 7 مگاپيكسله. ولي اگر به بحث همان P860 5 مگاپيكسلي برگرديم بايد بگم كه بر اساس اطلاعات سايت gsm.ir اين گوشي الان در ايران هم موجود است. كيفيت عكس‌هاش هم خوبه. من نقدش رو خونده ام و نمونه عكس‌هاش رو هم ديده ام. مخصوصا توي شب عكس‌هاش حرف نداره.

sutsutak
19 August 2007, 12:48 PM
آره، قبلا، زماني كه سامسونگ تازه فعاليت خودش رو در زمينه توليد موبايل شروع كرده بود، گوشي‌هاش بيشتر شبيه به عروسك‌هاي قشنگ و توخالي بودن، اما سامسونگ يواش‌يواش قوي‌تر شد و با توليد D500 يك انقلاب واقعي در اين شركت اتفاق افتاد. الان هم سامسونگ دومين توليدكننده موبايل در جهانه .:icon_razz