PDA

View Full Version : يك درس عبرت و نياز به يك كمك فني

saber2q
22 November 2005, 05:36 PM
ميخوام اول يه درددل حسابي بكنم بعدش مشكلم رو بگم (دوستاني كه حوصله اين درددل رو ندارن مستقيما لطف كنن برن پست بعدي رو بخونن)
داستان از اينجا شروع شد كه: حدود 3-4 ماه پيش ابتداي اتوبان نيايش نبش سئول قسمت ورودي از طرف شرق به اتوبان با سرعت زياد رفتم و از اونجايي كه چراغ سبز بود و خيلي هم تعجب انگيز بود كه چهارراه خلوت بود و من بودم و تقاطع خالي و همه پشت چراق قرمز و چراق من هم سبز خلاصه خر شدم سرعتم حدود 90تا بود بيشترشم كردم و از چهاراه با سرعت حدود 110-120 تا رد شدم و به علت وجود شيب تند به طرف بالا سر چهاراه ماشين يه پرشي كرد و خودم خيلي ترسيدم و بعدش كه تپش قلبم كم شد تازه خوشم اومد.
ولي خب خيلي زود به سزاي عملم رسيدم.
از فرداش ديدم جلوبندي ماشين بدجوري ناله ميكنه و فرمونم به شدت ميكشيد و موقع دور زدن هم تقي صدا توي چرخم ميومد و خلاصه بردم يه تعمير گاه كه حالت گاراژ مانند بود و ظاهرا سرش شلوغ بود و من هم به همين ظاهرش اعتماد كردم ، قفل از اين كه....
ماشين موند تو تعميرگاه و گفت ميخواد همه چيز جلوبندي رو كه شامل كمك فنر، بوش سرطبق، سيبك، قرقري و... عوض كنه و منم به اين اميد كه همه چيزش نو ميشه و اطمينانش بيشتره قبول كردم، چشمتون روز بد نبينه كه ماشين شب تو تعميرگاه موند و گفت فردا صبح آماده ميشه كه يه سري خورده كاريش ميمونه و منم با بي ميلي و از روي اجبار قبول كردم و فردا اومدم و ماشين رو بردم از موقعي كه رفتم تا 2روز بعدش كه قرار بود ماشين رو دوباره براي آچاركشي ببرم همونجا ديدم زير ماشين شديدن روغن ريزي پيدا كرده و به موقع آچاركشي اين مسدله رو هم مطرح كردم و رفت زير ماشين اومد گفت ماشينو رو چي انداختي؟؟؟؟ رفتم تو چال ديدم سيني ماشين به طوري له شده كه انگار ماشين روي جدولي يا جوبي يا يه سنگ خيلي بزرگ رفته باشه در صورتي كه من هم از حالت قبلي سيني ماشين مطمئن بودم و هم از اين كه كسي به غير از خودم پشت ماشين نشسته بود و با ناراحتي قرار شد كه روغن ريزي رو كه بر اثر فرسوده شدن كاسه نمد پلوس بود (كه البته اون هم بر اثر ضربه به وجود اومده بود) تعمير بشه و كاسه نمد هم عوض شد و سيني رو هم صاف كرد، حالا دوباره تعميركار اومد از تو چال بالا و گفت طبق ماشينت چرا كج شده باز دوباره من دوتا شاخ كه قبلش در اوورده بودم دوتا ديگم بقلش در اومد و گفت اونم برات صاف ميكنم. وقتي كارش تموم شد 200تومان كه قبلش گرفته بود 50تومانم الان گرفت و زد پشتم و گفت مواظب باش حيفه اين ماشين...
منم گفتم چشم.
خدا شاهده از اون روز تا الان ايراد روي ايراده كه به وجود مياد كه همه ميگن تصادف كردي؟ يا ضربه خورده
فقط مواظب باشيد ماشين رو جايي نزاريد بمونه مگه ايكه بشناسيدش. الان من حدود 500هزارتومن تو خرج افتادم كه همش به خاطر همون ضربه است، ضربه اي كه خودم كاملا بي گناه بودم توش و اين كه مطمئن شدم ماشين از تعميرگاه رفته بيرون اينه كه اتفاقي مجبور شدم برم خلافي براي ماشين بگيرم و دقيقا تو همون تاريخي كه ماشين اونجا بوده تو همون شب يه خلاف رد كردن چراق قرمز داشته كه جريمه سه برگي بوده ولي دستم به هيچ جا بند نيست چون نميتونم ثابت كنم كه تو اون تاريخ ماشينم تو اون تعميرگاه بوده و تاريخ روي فاكتور تعميرگاه هم تاريخ روز بعدش بوده كه قرار رفتم ماشين رو تحويل بگيرم

saber2q
22 November 2005, 05:36 PM
يكي ديگش پلوس بود كه تاب برداشته بود و اينبار بردم جاي ديگه و دادم تعويضش كردن
ولي از روزي كه پلوس رو عوض كرده فرمونم از يه طرف شل شده از يه طرف سفت و موقع حركت از روي دست انداز ها فرمون مسخواد از دستم در بره و بردم همونجا كه پلوس عوض كرده اونم ميگه هيچ ربطي به پلوس نداره و ميگه بيار يه روز بخوابون جلوبندي رو با جعبه فرمون با كنم بيبينيم چيه ولي نم جراتش رو ديگه ندارم،،، به نظر شما چيه؟ اثلا پبوس ميتونه با اين چيزا ارتباط داشته باشه؟؟

m16586
22 November 2005, 07:21 PM
دوست عزیز از اتفاقی که برات افتاده متاسفم

این اصل رو نباید هیچوقت فراموش کرد که ماشین نباید دست مکانیک به هر دلیلی بمونه چون راحت سواستفاده می کنند لااقل کیلومتر را باید یادداشت می کردی اونهم طوری که یارو بفهمه یادداشت کردی اونوقت کمتر به فکر سواستفاده می افته

kinz
22 November 2005, 10:14 PM
ماشینت رو ببر یه سر ولنجک بقل کارواشی یه تعمیر گاه هست تا مشکلات فرومون جلو بندی و ... رو حل کنه. حتی الان عادیم کار کنه چون تعمیرگاه های معمولی لوازم ندارند چیزی رو درست تنظیم نمیکنند. فصل زمستون هم که هست روی شن و یخ و ... بری خیلی خطر ناکه حالا از این هم بگزریم احتمال لاستیک سایی زیاده.
با سرشاخه خم (حتی نمیکشید بعدا مشخص شد سرشاخه ها خم هست) تو یکی از اتوبانا بدون این که فرمونی بدم با سرعت پایین تو پیچ 10 15 درجه ماشین یه دور 360 درجه زد
چیزی نشد اما خیلی خطرناکه حتما یه سر ببر میزان فرومون با دستگاه برات چک کنند.

والا من تخصصی ندارم اما فکر نمیکنم به کاسه نمدی ربطی داشته باشه همین ببر تعمیر گاه تو ولنجک نگاه کنند برات.

hamed.black
22 November 2005, 10:26 PM
اميدوترم مشكلت حل بشه ولي به نظر من ادم اگه از كارش بزنه بالايه سره تعمير كار بايسته تا كارشو انجام بذه خيلي بهتره من يه بار ماشينو يه شب گذاشتو صافكاري ديدم كه يكي از باندايه ماشينمو ايقده صداررو زياد كرده بود و رو همون باند فقط بوده كه به خر خر افتاده كاريشم نميتونستم بكنم...........

saber2q
22 November 2005, 11:10 PM
ماشینت رو ببر یه سر ولنجک بقل کارواشی یه تعمیر گاه هست تا مشکلات فرومون جلو بندی و ... رو حل کنه. حتی الان عادیم کار کنه چون تعمیرگاه های معمولی لوازم ندارند چیزی رو درست تنظیم نمیکنند. فصل زمستون هم که هست روی شن و یخ و ... بری خیلی خطر ناکه حالا از این هم بگزریم احتمال لاستیک سایی زیاده.
با سرشاخه خم (حتی نمیکشید بعدا مشخص شد سرشاخه ها خم هست) تو یکی از اتوبانا بدون این که فرمونی بدم با سرعت پایین تو پیچ 10 15 درجه ماشین یه دور 360 درجه زد
چیزی نشد اما خیلی خطرناکه حتما یه سر ببر میزان فرومون با دستگاه برات چک کنند.

والا من تخصصی ندارم اما فکر نمیکنم به کاسه نمدی ربطی داشته باشه همین ببر تعمیر گاه تو ولنجک نگاه کنند برات.
ممنون از راهنماييت ولي از شما چه پنهون كه دقيقا همين تعميرگاهي كه ميگيد بردم و از چند نفر ديگه هم تعريفشو شنيدم ولي جالب اينجاس كه ماشين الان از نظر ميزون فرمون هيچ مشكلي نداره و همين تعميرگاهم كه بردم گفت فرمونت دقيقا ميزونه، فكر ميكنم لاستيك سابي هم نداشته باشه يا اگه داره هنوز نشون نميده چون دو هفته پيش 4تا لاستيكم رو عوظ كردم و تا الان كه كنترلش ميكنم مشكلي نداره تا ببينم چند وقت ديگه چهجوري ميشه، ظاهرا (اينجور كه تعمير گاها ميگن) جلوبندي هم سالمه.
منم به خاطر همين گيج شدم آخه همه چيز رو ميگن سالمه ولي خودشونم كه ميشينن تو ماشين قبول ميكنن كه مشكل داره و تنها چيزي كه يه نفر گفته و هنوز معلوم نيست جعبه فرمونه و مشكل منم با فرمون و دست اندازه، ولي خب جعبه فرمون چي؟؟؟؟؟؟ :icon_cry:
راستا سر شاخه كه گفتيد چيه؟؟؟ من چون اطلاعاتم كمه نفهميدم منظورتون از سرشاخه كدوم قسمتشه، بگيد تا اونم

saber2q
22 November 2005, 11:12 PM
دوست عزیز از اتفاقی که برات افتاده متاسفم

این اصل رو نباید هیچوقت فراموش کرد که ماشین نباید دست مکانیک به هر دلیلی بمونه چون راحت سواستفاده می کنند لااقل کیلومتر را باید یادداشت می کردی اونهم طوری که یارو بفهمه یادداشت کردی اونوقت کمتر به فکر سواستفاده می افته
كيلومتر رو هم ياداشت كرده بودم (قبل از اين كه وارد تعميرگاه بشم) ولي خب مگه قطع كردن كيلومتر كار سختيه؟؟؟

شهر
23 November 2005, 01:06 PM
سلام:

من هم تا حدودی همچین مشکلی دارم. ماشین رو بردم برای تعویض لنت طرف گفت جلوبندی هم نیاز به تعمیر داره. از اون موقع فرمون حالت گیجی و مشکل تو دست انداز داره و اصلا جرات نمیکنم باهاش تند برم. از نظر تنظیم فرمون و جلوبندی هم همه میگند سالمه!!!!

kinz
23 November 2005, 01:36 PM
جلوبندی رو که خدا رحمت کنه تو جاده و خیابونای تهران یک هفته نمیکشه جلو بندی 206 بهم بخوره. اما این مشکلی که میگی رو از چند نفر سوال کن شاید کسی بدونه.
من بغیر از ادرس دادن کار دیگه ای نمیتونم بکنم!!
یه تعمیر گاه هست تو خیابونی عابدینی زاده که پاسداران رو به اختیاریه وصل میکنه تابلو هست. یه پسر هست اسمش علی هست بگو شاید بتونه کاری برات بکنه. تعمیرگاه مطمئنی هم هست. خیلی هم سریع کار رو انجام میدند. از این نظر که فکر میکنم پسره کارش درسته میگم یه سر ببر اونجا ضرر نمیکنی.

saber2q
23 November 2005, 11:10 PM
جلوبندی رو که خدا رحمت کنه تو جاده و خیابونای تهران یک هفته نمیکشه جلو بندی 206 بهم بخوره. اما این مشکلی که میگی رو از چند نفر سوال کن شاید کسی بدونه.
من بغیر از ادرس دادن کار دیگه ای نمیتونم بکنم!!
یه تعمیر گاه هست تو خیابونی عابدینی زاده که پاسداران رو به اختیاریه وصل میکنه تابلو هست. یه پسر هست اسمش علی هست بگو شاید بتونه کاری برات بکنه. تعمیرگاه مطمئنی هم هست. خیلی هم سریع کار رو انجام میدند. از این نظر که فکر میکنم پسره کارش درسته میگم یه سر ببر اونجا ضرر نمیکنی.
ممنون
حتما ميرم سراغش

alirezasalam
23 November 2005, 11:24 PM
:icon_razz به جا اینکه این همه خرج کنی آخرشم وسواس داشته باشی. بفروش یکی دیگه بخر. ترجیحآ صفر!

Alber
4 December 2010, 02:29 PM
:icon_coolتجربه بسيار بدي بوده متاسفم براتون. اسم و آدرس تعميرگاهتو هم مي دادي بد نبود! شايد ديگران به اين مشكل شما برنخورن با آقايون با انصاف با وجدان!!

master
31 December 2010, 08:11 PM
داداش بگو ماشینت چیه یه تعمیر کار آدم حسابی بهت معرفی کنم ، ولنجک کنار کارواش رو نمیشناسم که بخوام گناهشو بشورم اما اصولا تعمیرگاه های بالا شهر به خاطر هزینه بالای اجاره ای که دارن به اصطلاح اگه شونه مشتری رو نگیرن و چهار تا خرج رو دستش نزارن چراغشون روشن نمیمونه و اینقدر وقیحانه برای همدیگه که چطور روی دست فلانی یک میلیون خرج گذاشتن تعریف میکنن و واسه بقیه پز هم میدن ، ادعاشئن هم اینه که فلانی 70 میلیون ماشین سواره باید حقمون و ازش بگیریم:icon_mad:

برای اتومبیل هایی غیر از بنز و بی ام و مکانیک سراغ دارم که هم تحصیل کردن و هم با انصاف که یک بار برین پیششون دیگه اتومبیلتون رو دست کس دیگه نمیدین من خودم از وقتی با اینها آشنا شدم دیگه ماشینم اون ماشینی نیست که هر هفته تعمیرگاه بود و همه چیز و اصولی و با نازلترین قیمت تعمیر میکنن و طوری با اتومبیل رفتار میکنن که انگار مال خودشونه
برای اینکه سوء تفاهمی پیش نیاد بنده بازرگانم و در سعادت آباد هم فروشگاه لوازم خانگی دارم :icon_surp نسبت فامیلی با مکانیک ها ندارم فقط قصدم حمایت از کاسب شریف و کار درسته اگه کسی خواست میتونم آدرسش رو بزارم اینجا اگه با قوانین انجمن مغایرتی نداره

yashar2ap
13 January 2011, 02:03 AM
داداش بگو ماشینت چیه یه تعمیر کار آدم حسابی بهت معرفی کنم ، ولنجک کنار کارواش رو نمیشناسم که بخوام گناهشو بشورم اما اصولا تعمیرگاه های بالا شهر به خاطر هزینه بالای اجاره ای که دارن به اصطلاح اگه شونه مشتری رو نگیرن و چهار تا خرج رو دستش نزارن چراغشون روشن نمیمونه و اینقدر وقیحانه برای همدیگه که چطور روی دست فلانی یک میلیون خرج گذاشتن تعریف میکنن و واسه بقیه پز هم میدن ، ادعاشئن هم اینه که فلانی 70 میلیون ماشین سواره باید حقمون و ازش بگیریم:icon_mad:

برای اتومبیل هایی غیر از بنز و بی ام و مکانیک سراغ دارم که هم تحصیل کردن و هم با انصاف که یک بار برین پیششون دیگه اتومبیلتون رو دست کس دیگه نمیدین من خودم از وقتی با اینها آشنا شدم دیگه ماشینم اون ماشینی نیست که هر هفته تعمیرگاه بود و همه چیز و اصولی و با نازلترین قیمت تعمیر میکنن و طوری با اتومبیل رفتار میکنن که انگار مال خودشونه
برای اینکه سوء تفاهمی پیش نیاد بنده بازرگانم و در سعادت آباد هم فروشگاه لوازم خانگی دارم :icon_surp نسبت فامیلی با مکانیک ها ندارم فقط قصدم حمایت از کاسب شریف و کار درسته اگه کسی خواست میتونم آدرسش رو بزارم اینجا اگه با قوانین انجمن مغایرتی نداره

آقا دمت گرم نیکی و پرسش؟؟؟
اگر خلاف قانونه سایت هست (که بعید میدونم) حداقل از طریق پیغام خصوصی آدرسشو بدید
خیلی ممنون

mohajer_137860
13 January 2011, 08:33 AM
دوستان فکر کنم یک اشتباهی شده است.لطفا تاریخ اولین پست را ببینید مربوط به 5 سال قبله!!!

ATOS
14 January 2011, 02:17 PM
شاید راهنمایی من به دردت نخوره:icon_evil
تو شاهرود یه نمایندگی تخصصی جلوبندی ایران خودرو هست،یه بار ماشینم رو که همه میگفتن کمک هاش ایراد داره رو بردم پیشش ،یه نگاه کرد،یه فشار هم داد،گفت
فردا بیارش،فردا بردم با 30 تومن درستش کرد،گفت کمک ها سالمن و چیزی از فرمون رو عوض کرد:icon_cool
بگم شاهکار جلوبندی هست بیراه نگفتم،عین دکترا معاینه میکنه،تشخیصش رد خور نداره،چشماش عین اشعه X می مونه،تو دل ماشینو میبینه:icon_evil

shahab kheradmand
14 June 2011, 10:05 PM
سلم شب خوش اصولا تعمیر کارای این زمونه تعمیر کار نیستن بلکه بیشترشون تعویض کارن قلعه سالمو میدی به تعمیرکار میره زیر ماشین دوباره همون قطعه خرهبو میبنده جاش